Új privát üzeneted érkezett!

Szia Uran,
Megcsináltam a turós joghurtos finomságot, és tényleg nagyon fini volt.
Ma megint voltam orvosnál és legközelebb majd júliusban kell mennem, addig meg CH diéta.
Ami abszulut nem esik nehezemre. A 120 -at alig értem el az első nap. a második nap már 130 volt, tegnap meg 150- de az is csak amiatt sikeredett ilyen sokra mert megittam 1 kilo almából almalét ami maga 60 g. volt.
De ma azt mondta az orvos, hogy nem baj ha nem érem el a kért szintet. Amit túros receptet adtál azt is két napig ettem...
Szóval nem vagyok valami nagy evő, főleg normális kajákból. Remélem ez elegendő lesz hogy ne legyen semmi baj.
Kgina,tényleg nem kicsi a babád, 28 hetesen ált. 1000 g-nak kell lennie. Nekem 26-on volt 1170 g és azt nagynak mondták. De nem baj, majd csak kijön valahogy Kép
K.

KépKép
Kép
csikken
 
 


Sziasztok Gyuri és Mindenki!

Hadd csatlakozzam én is hozzátok! Igazság szerint már hetek óta olvaslak Titeket, sőt az elejétől a végéig kiolvastam az egész fórumot, és rengeteget tanultam belőle. Most 34 hetes vagyok, és a 26. hét óta diétázom. A kórház, ahova járok, nem látott el sok infóval csak egy ch táblázattal+180g-os mintétrenddel, elvileg ezt kellett volna tartanom. A kórházban csak 3 hetente van kontroll, az elsőnél teljesen rendben volt a cukor, de utána elkezdett felmászni, (van itthon mérőnk)így, a fórum és Gyuri kiolvasása után szépen lejjebb vittem a diétát, 160 g-ra, és ez használt is egy darabig. A kórházba be akartam tegnap feküdni egy 7pontosra, de hazaküldtek, amikor mondtam, hogy kevesebbet ettem ilyen és ilyen okokból. Jól le is lettem tolva, hogy miért veszélyeztetem ily szigorú diétával magzatom egészségét (mivel a magas cukor, amit én mértem, nem indok, mivel mérni sem tudok minden bizonnyal.)Nem értették meg, hogy ilyen ritka kontrollok mellett nem éreztem magam biztonságban,ezért ettem kevesebbet, de rettentően odafigyelve, hogy minden szükséges tápanyagot tartalmazzon. Most hétfőig (négy napig) vissza kell térnem a 180-asra, (persze gyönyörűen másznak is a cukraim felfelé), hogy ők is megmérhessék, magas-e egyáltalán, és majd azután határoznak, de a 150 g-os diéta szóba sem jöhet, mert akkor a baba nem jut elegendő tápanyaghoz, ezért valószínűleg inzulin lesz.

Az lenne a kérdésem, hogy Gyuri szerint,szerintetek
-elég-e a kontroll 3 hetente?
-árt-e a babának, ha most keddig magas lesz a cukrom (egyelőre hét fölött van kicsivel reggeli és uzsonna után is, de gondolom, rosszabb is lesz)?
-jobb-e inzulint kapni, mint diétázni (a baba és a magam szempontjából)?

Bocsánat, hogy ilyen zagyva módon tálaltam a problémám.

köszönöm válaszotok:

Eszter

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Szia Safrany!

Hát nem egyszerű a helyzeted. Nem irigyellek. Cak hogy igazoljam a véleményed elmesélem, hogy amikor én pont ilyen idősen, mint most te a kórházban voltam az előző terhességemnél, akkor a főorvos azt mondta, hogy anyuka tudja, ha maga nem hízik, vagy akár fogy is, az nem baj, higyje el a baba elvesz mindent ami neki kell. Amíg neked nincsenek hiány tüneteid, addig ő is megkap mindent. Hiszen a szervezeted nagyon jól tudja, hogy a baba az első. Sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy. De sajna nem tudk okosat mondani, mit is tehetnél.

A kérdéseid.

Nálunk hetente volt kontroll. Szerintem ennyi kell is. Főleg, hogy elvileg 1 rossz érték nem ok az inzulinra, ami azt jeletni, hogy 2 rossz érték kellene, de ez akár 5 hét magas cukorértékeket is jelenthet. De ez azt is jelenti, hogy a 4 nap magas értékeid nem okoznak talán nagy galibát.

inzulin vagy diéta: Hát ennek nem szabadna kérdésnek lennie. Mert inzulin akkor kell, hogyha nem nem működik a diéta. És nyílván a diéta egyszerűbb dolog, ja és inzulin mellett is kell a diéta. Én a 150 gr diétára szavaznék ha az működik, mint az inzulinra.

Mellesleg, mint azt Csikken is írta, ill. amikor kezdtem a diétát nekem is ez volt a gondom, hogy nem is kellett a 150 gr Ch-nál több. Egyszerűen nem esett jól az étel. Nem kívántam annyi Ch-t. Na most ha valaki így étkezik, és nem számolja a Ch mennyiséget, akkor árt a babájának? Na ne... Ezen kívül nem egy kismama csinálta már végig a 150 gr-mal a terhességet (vagy csak a végét) és így biztosak lehetünk benne, hogy ártani nem árt a babának a 150 gr-os diéta. Arról már tudnánk.

Remeélem valamit segítettem. Bát hozzáteszem, hogy ha igazam is van, akkor mennyivel vagy előrébb? Kórázat váltasz? Vagy mi a terved?

Panni
uran
 
 

 
 

Szia Panni!

Köszönöm a válaszod, nagyon is sokat segített, mert az együttérzés nagyon sokat számít, és meg is erősítettél, hogy nem csináltam semmit nagyon rosszul. Kórházat már nem fogok váltani, az orvosom nagyon szeretem és bízom benne, mert jó szakember, ráadásul egy közeli hozzátartozóm is ott dolgozik (erről egyébként nem tettem említést nekik a múltkor). Lehet, hogy a következő manót már nem itt fogom szülni, de most már kivárom itt a végét, úgy érzem, nagyon kevés van már hátra, nagy baj meg nem lehet, mert a szülésnél és utána (elvileg)rendesen odafigyelnek a cukros mamákra és babákra.
Az a doki, aki ilyen kedves és biztató volt velem, csak helyettesíti azt, aki egyébként a cukros kismamákkal foglalkozik, és nekem eddig szimpatikus volt, bár a cukor kapcsán nem találkoztam vele még. Szóval remélem, hogy hétfőn már ő lesz, de majd beszámolok a dolgok folyásáról.

Egyébként én is nagyon megszoktam már a diétát, nem is kívánnék többet enni, több energiám van, mint korábban, csak az édesség hiányzik néha nagyon, de olyankor csinálok valami pótsütit vagy fagyit.

Még egyszer kösz a támogatást...Kép

Eszter

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Sziasztok!

Eszter, ez tenyleg elkeserito, amirol irsz, azt hittem eddig, az "en klinikamnal" rosszabb nincs...
Amugy en is a 34.hetet fejezem be holnap, egy honapja csinaltam a 150-es dietat, percre-grammra pontosan betartva, es tegnap derult ki, hogy nem eleg, matol inzulin is kellKép
Ugyhogy semmire nincs garancia, de a heti kontroll mindenkepp elengedhetetlen szerintem...


Kedves Gyuri!

Remelve, hogy hetvegen lesz nehany perce bekukkantani, tovabba, hogy nem veszi tolakodasnak, jun.14-en volt nehany kerdesem, amire azota sem kapom senkitol a valaszt, es most, hogy inzulinos lettem, meg fontosabb lenne szamomra tudni, hogy mi lesz a szules alatt-kozvetlenul utana, hosszu tavon utana, velem es a babaval...
A korhazam belgyogyasza hatarozottan allitja, hogy akarhanyoras szulest vegig lehet csinalni inzulinosnak is mindenfele ch bevitel nelkul, nem lesz semmi bajom...illetve, hogy szules utan rogton hozathatom a 12 szelet dobostortat...szamomra ez eleg hihetetln...
Amugy On indokoltnak tartja, hogy egyetlen 7,5-os ertek utan inzulinra iteltek?

Koszonom,
Dorka.
dorka34
 
 


Dorka!
Ne félj az inzulintól, most már azt a pár hetet kibírod.Kép)
Rögtön nem ehetsz cukrosat a szülés után, 6 hetes diétát továbbra is célszerű tartani. De hidd el, ennyi diétázás után nem is fogsz vágyni édesre.
Nekem anno a 24. héten azt mondták, amint eléri a cukrom a 7-es értéket, jön az inzulin. De aztán nem jutottunk odáig, csak a 28. hétig húztuk.
andi70
 
 


Dorka!

Én 20 éve vagyok inzulinos cukros ( 2 kismanóval ), némi infóm van a témával kapcsolatban, ezért írok egy kicsit, bár nem engem kérdeztél Kép
A szülés alatt tényleg nem gond az inzulin-diéta páros, még ha 24 órás is a vajúdás. Ugyan enni nem lehet, de folyamatosan infúzión kell lenni, és a glükózoldattal kapod meg az elfogyasztandó CH mennyiséget. Gyakran kell nézni a cukrodat és az inzulint is úgy kell adni, ahogy korábban.
Szülés után az inzulint elveszik, de a diétát a saját érdekedben kellene még tartani 6 hétig. Ugyanis a szervezet nem egyik pillanatról áll át inzulin-ügyileg a régi rendszerre, és ha nem fokozatosan állsz vissza kajailag, könnyen előfordulhat, hogy cukros is maradsz KépKépKép A helyedben nem hozatnám a dobostortát.

Yndi

Kép
Kép
yndi
 
 


Dorka32!
Amit Uran irt a szülésről az (is) igaz, miért lenne ott hányás-hasmenés? A diétát addig is pontosan kell tartani. Egy 7.5-re általában nem adunk inzulint, hanem megnézzük a többi értéket is, meg a szüléshez közel már nem vagyunk, mindíg olyan szigorúak. Az inzulin helyett lehet a diétát is szigorítani.

csinieri!
Lehet hogy csökken a növekedés (nem fejlődés, az más) üteme a diéta mellett, de ez a jó, sőt ez az egyik cél!

Sáfrány!
urán jól válaszolt.
Szerintem is minimum! hetente kell kontrol
A magasabb vércukrok ártanak a babának, ezért adunk, ha a diéta nem elég, inzulint.
A cukorbetegség kezelése az mindíg a diéta! Az inzulin kezelés ugyanis csak pontos diétázás mellett lehet jó. Ez nem csak a terhességre vonatkozik. Azt a beteget aki nem diétázik precizen nincs az az inzulin, amivel jól be lehet állítani.
gyuri
Szeged
 
 


Köszönöm a válaszokat!

Ne haragudjatok,de megint kicsit hosszú leszek.

Tegnap voltam a kórházban 7pontos profilon, de még nincs eredmény, de nem bírok várni a beszámolóval. Annyi mindenesetre kiderült számomra, hogy 170 alá nem mennek a diétával, hanem jön az inzulin, s ez engem kicsit aggaszt.

Sajnos azt sem tételezték fel, hogy betartom a diétát, ugyanis este leíratták, hogy mikor mit ettem és az szerintem hány g CH volt. Pedig ők adták a kaját (de nem magyarázták el, hogy például a zsömléket, egyebeket, amiket egyszerre megkaptunk, hogyan osszuk el - szerencsére azért el tudtam osztani, meg már sok mindennek tudom fejből az értékeit, meg táblázat is volt nálam). Ebédre teljesen ugyanazt kaptuk, amit a nem cukrosok, a mennyiség is ugyanaz volt, úgyhogy nem vagyok benne biztos, hogy tényleg 50 CH volt benne. Ez volt: húsleves tésztával és répával, krumplifőzelék (ezek szerintem nem a legjobbak egy diabéteszes étrendben), sülthús, alma.

Sajnos általában véve az a jellemző, hogy semmit sem lehet tudni, hogy mire számítsunk, hogyan értékelik a profilt stb., a betegekben pedig nem bíznak (persze biztosan van rá okuk), pedig én szeretnék bízni az orvosokban. Ez egy jó hírű kórház pedig, tényleg nagyon jó a szülészete is, s állítólag a cukorsokat is tudják kezelni.

Ultrahangra leküldtek, ott az derült ki, hogy a babám kb. 2700 g (34+4). Ez nagyon sok?

Én csak annyit szeretnék, hogy kezeljék már végre a cukromat, akár inzulinos diétával, akár diétával, csak legyen normális az értéke! A diétát gond nélkül betartom, azzal nem lenne probléma.

Elnézést, hogy ilyen hosszadalmas voltam, de nagyon aggaszt ez az egész, és nincs kivel megbeszélnem.

Eszter

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Szia Eszter!

Ne légy elkeseredve!!! Alapvetően ez a diéta-dolog a kórházban pont olyan, mint az élet: csak magadra számíthatsz!!!

Nem kezdek el arról papolni, hogy zsemle van 40 grammos és van 125 grammos is... ami ugye a szénhidrát szempontjából abszólút nem mindegy...
Erre van a kis digitális mérleg, amivel én spec mindenhova együt megyek (mármint egy napnál hosszabb időre, ha megyek és nem tudom az egész napi kajamennyiségemet előre kimérni).

A kórházi kajamennyiségről meg annyit, hogy ha nagyon akarod, akkor sem tudsz szemmértékre ogyanolyan adagokat kimérni, még ha nagyon igyekszel is...

Utoljára januárban voltam kórházban, az akkori "menetrendem" az alábbi volt. Reggel zsemléket kaptunk, azokat a megfelelő időben, kimérve ettem. Az ebédből igazából a "nullás" kaját ettem: üres leves, szelt hús, rántott gomba panír nélkül stb.
Kisétkezésekkor meg ott volt az alma, a keksz, a túrórudi. Nem volt túl változatos, de egy hetet ki lehett így bírni. A párom ugyan felajánlotta, hogy főzőcskézik, de abszolút nem akartam ezzel terhelni, inkább azt az időt is velem töltötte.

Amenyiben pl. korpás zsemlét kaptam volna (amiről uyge, mivel nincs ráírva és ahány pékség, annyi Ch-tartalom) a szokásos zsemléket, vayg a csomagolásán Ch-tartalmat mutató kenyeret hozattam volna. Ez szerintem megoldható, a látogatók úgyis mindi9g hoznak valamit, így legalább Te is tudsz mondani valami "hasznosat", ha kérdezik, hogy mit hozzanak...

Nem tudom, más hogyan csinálja, nekem így működött (működik) a dolog... nem is szállt el a cukrom!!! (Pedig egy műtét során ez szinte "törvényszerű" lett volna...)

Szóval, FEL A FEJJEL!!!
Minden megoldható, csak akarni kel!!!

Ági
aszemenyei
 
 


Sziasztok!

En is koszonom mindenkinek a "hozzamszolasokat", biztatasokat...
sajnos nyugodtabb nem vagyok, csutortokon en is fekszem be ujabb profilra, es ugyanolyan dillemaim vannak, mint Eszternek, nem szamithatok dietas kajara, senki nem magyaraz el semmit, a klinikan belul is tobb szemlelet van, fogalmam sincs, hogy lesz a szules kozben-utan, es ahogy Gyuritol olvasom, lehat, hogy mashol meg inzulint se adtak volna egy rossz eredmeny utan, 5 hettel a szules elott...
Ugyhogy mar csak a bababan bizom, hogy tudja, mi a dolga, es nem hagyja magat igy a vege fele...

Mindenkinek kitartast , es sok-sok turelmet kivanok,
Dorka.
dorka34
 
 


Dorka!

5 hetet már féllábon is kibírsz!!KépKépKép

Sok sikert!

Ági
aszemenyei
 
 


Persze, az igazsághoz hozzátartozik, hogy fogalmam sincs milyen terhesként kibírni akármennyi időt is, de cukorbetegként a 17 évről van fogalmam...KépKép
aszemenyei
 
 


Sziasztok!

Látom ma mindenki géphez jutott. Kép

MIndenkinek kicsit vagy nagyon megbízhtaóbbnak tűnő orvosokat ajánlok.

Eszter!

Neked nem érné meg még elmenni a Szabolcs U-ba? Ott legalább tényleg értenek hozzá, és megbízhatóak, korrektek. Ha jól emlékszem neked még van elég sok idp hátra.

A 2700 gr soknak tűnhet, azt a 37. hét könyékére szokták mondani, de az UH sem szentírás, "csak" egy mérő ezköz, ami SACCOLJA a súlyát a babának, tehtá tévedhet. Pl. nekem a szülésem napján jóval 4 kg feletti gyereket jósoltak, és este egy 3710 gr-s gyerek jött ki. Tehát ettől nem kell szívszélütést kapni, így elsőre, de lehet,hogy ez a cukornak is kösöznhető.

Ági!

Tudod. neked meg babát, minél hamarabb most már. Kép

Pusz
Panni
uran
 
 


Panni!

Úgy legyen!Köszi, igazán aranyos vagy!
Írtam Neked emilkét!!!

Ági
aszemenyei
 
 


Eszter!

Gondold át, amit Panni javasolt!
Teljesen egyetértek Vele!!!
Még nem késő. A Szabolcs utcát meg én is csak ajánlani tudom! Ott biztos, hogy hetente mehetsz kontrollra terhesként, és maximális odafigyelést és szakmai hozzáértést kapsz!
Július közepéig folyamatos a rendelés, utána a Baranyi doktornő a terhesek kedvéért hetente a szabadsága alatt is kontrollt tart!!!
Ha meggondolod magad, hívd az asszisztenseket: 350-47-41 telefonszámon.

Jó filózgatást!

Amennyiben maradsz a mostani orvosodnál, akkor meg próbálj meg tőle minden Téged érdeklő dologra rákérdezni. Ne maradjanak megváloszalatlan kérdéseid!

Ági
aszemenyei
 
 


SZIASZTOK ! BOCS, HOGY IDE IRTAM, DE A TÖBBI HELYEN MÁR ELÉG RÉG NÉZTEK BE.
CSAK ARRA LENNÉK KIVÁNCSI, HOGY A NYAKI REDÕT MILYEN BETÜVEL JELZIK, MERT NEMTUDOK KIIGAZODNI, HOGY MI MICSODA ! ÉS HOGY MI A HATÁR ÉRTÉK ?
ÉS AZ NT AZ MICSODA ?

BOCSI
ELÕRE IS KÖSZÖNÖM.
ANGI
zsixx
 
 


Kedves Ági és Panni!
Annyira aranyosak vagytok, hogy igy foglalkoztok egy aggódó kismama gondjaival! Már a biztatástól is jobban érzem magam. Kép

Elgondolkoztam a Szabolcs utcán, de egyelőre úgy gondolom, már kibírom itt ezt az 5 és fél hetet, bár még attól is függ, hogy hogyan fognak tovább kezelni. S próbálok mindent megtudni.
Egyébként is, ki vállalna el a Szabolcs utcában az utolsó hónapban? Kép S a szülészem se hagynám itt, csak _végső_ esetben.

Ági, én is szívből kívánom neked a babát mihamarabb!

Dorka, szerintem is marad a gólya-póz (lásd félláb), s a baba is megérkezik hamarosan. Kép
Te mikorra vagy kiírva?

Eszter

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Eszter!

A szülésze dnem kellene elhagynod, ha jól tudom, csak annyi, hogy diabetológiára oda jársz, ott kezelnek.

Panni

ui. De remélem valaki tapasztaltabb még ír.
uran
 
 


Sziazstok,

Uran, sajna nekem azt az infót adták a Szabolcs utcában, hogy biza szűlészt-korházat kell váltani, mert náluk a Szabolcs utcában egy egész csapat van, ún. interdiszciplináris ellátást biztosítanak. Én is gondolkodom, hogy nem kellen-e nekem is oda menne, én még csak a 29. hetes vagyok, és nem mindig tiszta ami körülöttem és a cukorszintem körül folyik a kórházban ahová én járok.
Csak ... sajna ez az egész a szülésről is szól, és hát a Szabolcs utcai kórházban nem éppen az elképzeléseimnek megfelelő a szűlészet, és hát helyileg messze is van számomra. Esetleg van valakinek tapasztalata a Szabolcs utcai szűlészettel kapcsolatban ?

Más: Szerintetek valóban elképzelhető, hogy egy órával a reggeli után a vénás vérvétel 4.6-os cukorszintet mutat, az általam cukorszintmérővel mért (kapiláris érből vett vér) 7.0-át mutat ?(nem hiszem, hogy az én készülékem lenne ennyire pontatlan, mert már hasonlítottam más cukormérőkkel és max. 0.1 volt az eltérés). Erre én a dokitól azt a választ kaptam, hogy lehet ennyire más az érték, mert az egyik vénás vér, míga másik kapiláris, és semmi értelme az ujjamat szúrkálni. Valóban ? És miért éppen a vénás vérből nézett érték a mérvadó ?
kgina
 
 


Eszter!
A mi munkacsoportunk csak ugy vállal el (pl. én is így teszek), ha ugyanaz a csapat gondoz. Az nem jó, ha egyik helyen az anyagcserét, másutt pedig a babát gondozzák. Kié a felelősség?....

zsixx!
NT(nuchal translucency)=nyaki redő=tarkóvastagság. Normálértéke 3mm alatt van (egyesek szerint 2.5mm alatt)
gyuri
Szeged
 
 


Sziasztok!

En is gondolkoztam a Szabolcs utcain,de szerintem is megoldhatatlan, hogy 2 helyre jarj...

Eszter!
Kb.egy idosok vagyunk, aug.1.-re vagyok kiirva...

Kgina!
Az en itthoni merom is mast mutat, mint amit a laborban mernek, en se ertem, mert akkor kiknek csinaljak ezeket a cukorszintmeroket?!

Dorka.
dorka34
 
 


Sziasztok!

Vércukormérővel kapcsolatban: a legjobb ellenőrzési mód az, ha a vénás vérvételnél kérsz a saját gépedre is csepp vért, s aztmegmérve összehasonlítod az eredményt. elméletileg nem nagyon lenne szabad eltérnie egymástól, mert ezálatl kiküszöbölöd az alábbi mérési hibákat:
- vénás<->kapilláris vér
- nem ugyanazon időpontban vett vér.
Ezek alapvetően okozhatnak eltérést az eredmények között.

Kgina!
Nem írtad, hogy a reggeli után mért különböző értékek hogyan is "keletkeztek".
Amennyiben ezek különböző napon mért értékek, akkor az eltérésre nagyon sok magyarázat adódik: pl.:
- eltérő "kiindulási" érték (ld. reggeli előtt más-más értékek)
- az elfogyasztott szénhidrát-mennyiségek eltérése (nagyobb elfogyasztott mennyiség jobban emeli, mint kevesebb)
- az elfogyasztott szénhidrát minőségbeli eltérése (más-más glikémiás index, gyors, vagy lassú felszívódású Ch, feldolgozottsági szint...)
- esetleg felszívódási különbségek eredhetnek abból is, hogy mennyi fehérjével, zsírral együtt etted a Ch-ot.
Az olyan tényezőkről nem beszélve, amik "nprmál"setben is befolyásolják a vércukor-értékeket:
- mozgás
- idegeskedés
- fronthatás
- betegség, láz... stb. stb. stb.

Amúgy meg minden valamirevaló vércukormérőnek van szakszervize, ahol elvégzik az amúgy is évente szükséges tesztelést, kalibrálást, vannak egyéb tesztelési lehetőségek is. pl. tesztoldattal való mérés.

Tehát próbáld meg a ugyanabból a vérből mérni a sajátoddal is, esetleg ugyanabban az időben még kapillárisból is megmérheted, bár szerintem ez már aztán tényleg felesleges...

Amúgy ezek a mérők hatalmas segítséget jelentenek a cukorbetegeknek, amennyiben valóban helyesen használják (TEHÁT rendszeresen MÉRNEK vele)!! ÖNKONTROLL és visszaigazolás!
Én örülök, hogy használhatom, még emlékszem a kezdeti (17 évvel ezelőtti) készülékekre, azokhoz képest a maiak tényleg csak könnyítik az életemet.

Dehát ez az én véleményem...

Ági
aszemenyei
 
 


Szia Ági,

Köszi a választ.
A két különböző érték így keletkezett: vettek vért a laborban (ennek lett az eredménye 4,6), majd rá 2 percre megmértem a saját készülékemmel az ujjamból vett vérrel a cukorszintem. (ez lett 7.0). Ekkora lehet az eltérés a két típusú vérvétel között (vénás ill. kapiláris ?)
Azt nem értem, hogyha ilyen eltérés mutatkozhat, akkor miért jó használni a vércukorszintmérőt, hiszen azzal csak újból vett (vagyis kapiláris)vért tudok mérni (vagy nem ?) és ha jól értem, nem ez az érdekes ? Mért a napokban 8 fölötti értéket is, én erre meg is ijedtem, mert tudtam, hogy 7 fölött már baj lehet ...

Bocs, hogy ennyire nem értem ...
kgina
 
 


Kgina!

Vércukormérővel tulajdonképpen bármilyen vér cukortartalmát meg lehet mérni! Hiszen csak vércsepp kell hozzá...

Nem tudom, hogy mutathana-e ekkora eltérést,szerintem NEM!!! legközelebb a levett, vénás vérből kérjél egy cseppet a méréshez!!
Nem járt le a tesztcsík? Ugyanis max. 3 hónap a szavatossága felbontás után...
Helyes kód volt beállítva? Szennyeződés a tesztcsíkon??
Esetleg a szervízt hívd fel, biztos tudnak valami tanácsot adni, mert mint tudjuk, ami elromolhat, az el is romlik...Elképzelhető, hogy a tied pont beleesett ebbe a hibába...
A mérés szerintem meg igenis fontos, kontroll és önkontroll... Persze csak a jó géppel mért értékek adnak helyes képet az aktuális anyagcsereállapotodról...Pl. mint ahogy Te is láttad "észrevetted" a magasabb cukrokat, de ugyanígy látnád az alacsonyakat is... Látnád, hogy a cukorháztartásod a terheség alatt is jól működik, szükséges-e a diétán módosítani, kell-e inzulin??? Na meg abból a heti (remélem tényleg heti) értékből, amit éppen aktuálisan a laborban mérnek, nem sokat (vagyis inkább nem elegendőt) lehet megtudni. Mert lehet magasabb, mint máskor (ld. izgalom), de lehet alacsonyabb (egy kis éhezés, nehogy "rossz" legyen az eredmény). A folyamatos "monitorozás" gyakorlatilag ezt hiovatott elkerülni.

Ági
aszemenyei
 
 


Ági,

Köszi, hogy válaszolsz.

Nem hinném, hogy a készülékkel lenne baj, mert: összehasonlítottuk az eredményeket egy kollegával a tegnap (az ő készülékével - amit ő rendszeresen leellenőriztet - is meg az enyémmel is megmértük a vércukort "egy szúrásból" vett vérből: eltérés 0.1 volt), van tesztoldat azzal is jó értéket mutatott, nem járt le a tesztcsík, jó a kódbeállítás. De legközelebb a vénás vérrel is össze fogom hasonlítani.
Õszíntén szólva, kicsit aggódom, hogy a kórházi mérés valóban jó volt-e, mert nekem végig az egész héten 7 és 8 körüli értékeket mért a mérő, mire a kórházban 4.6-ot mértek Kép

Azt értem, hogy bármilyen vér cukortartalmát meg lehet mérni a cukorszintmérővelKép Csakhogy a hozzá kapott ujjszúróval csak az ujjamból tudok vért venni tudtommal, vagyis otthon nem tudok produkálni vénás vércseppet (?!), ezért nem értem mire jó (az én esetemben) a mérő.
kgina
 
 


Szépen néznék ki, ha vénás vérből kellene meghatározni a vércukrokat!!!
A vénásat csak az ellenőrzésre írtam...

Ne mérd! Csak ha az orvosod mondja.. Én ettől nem tudok eltekinteni, az inzulin mellett ez nem is menne... Úgyhogy nekem marad a napi (ha jól számolom) 8 vércukor-meghatározás...
aszemenyei
 
 


Sziasztok!

Épp most szállt el, amit írtam Kép

Újból nekifutok: fellélegeztem egy kicsit, mert nem lettek nagyon szörnyűek az eredmények, bár nem is jók. Amit tudok: a rossz értékek: reggeli után 7.2, ebéd után 7.0, vacsi után 6.9. Holnap be kell telefonálnom, és akkor elmondják, hogyan változtassak a diétán (vagyis egyelőre megúszom az inzulint Kép ) Azt hittem, rosszabbat fogok produkálni 180 g mellett...
Mindenesetre gyakoribb kontrollt fogok kérni, ha ők nem javasolják maguktól.

A vércukormérő-kérdés engem is foglalkoztat, mert hasonlóakat tapasztaltam. MÉg nem sikerült próbaképp 2X rögtön egymás után azonos értéket mérnem! Van, hogy 5-6 tized az eltérés.
Ági, megfogadom a tanácsod, inkább nem méricskélek, csak idegesítem magam, rábízom a kórházra.

Dorka, én júli 29! Már nagyon várom a végét...

KépKép
KépKép
safrany
 
 


KÖSZI !

GYURI

ANGI
zsixx
 
 


Sziasztok!

Vércukormérőkre azért egy jó tapasztalat is.

Én annak idején a terheléses után mértem amikor kijöttem a vércukormérővel ujjbegyből. Az ujjbegyes volt 7,1 a vénás laboros pedig 7,6. Ez azért nem annyria nagy eltérés. legalábbis útmutatónak jó.

Hozzáteszem, hogy a Péterfyben a heti kontroll abból áll, hogy sima vércukormérővel megmérik bennt az értéket. (a mérő típusát nem tudom) Ha sikerül 60 perc után, ha nem, akkor 70,.... Ahogy épp ráérnek. Ez sem mondom, hogy különösebben megnyugtató.
Ja és ez alapján fogtak volna inzulinra, ha van 7,0 feletti értékem. Ezt onnan tudom, mert volt egy ilyen értékem, és kaptam irgum-burgumot, mert olyat ettem reggelire, amit nem illet volna.
Na mindegy.

Hozzáteszem, hogy ezek az értékek azért labor függőek is úgy gondolom. Legalábbis nekem fura (bár Gyuri biztos, hogy tudja a titkot), hogy 2 labor nem uazt a határértéket adja meg a vércukor normál tartományának. pl. 3,3-5,5 , 3,5 -6,0 ,.... stb. legalább 4 laborban néztek nekem már vércukrot, de mind más-más normál tartományt adott meg. Ez is okozhat eltérést szerintem.


Panni
uran
 
 


Sziasztok!

A legújabb fejlemény az, hogy lecsökkentették a diétát 170 grammra - nem vagyok benne biztos, hogy elég lesz, tovább meg nem csökkentik. (most 30-20-50-25-25-20).

Az a kérdésem, hogyha csak a reggeli utáni érték lesz rossz, (szerintem 7-7.5 között lesz), akkor inzulin-téren mire számíthatok? Lehet sejteni, hányszor kell majd kapnom? Végülis mindegy, jövő héten kiderül. Kedden megyek reggeli, meg vacsi utáni kontrollra.

Panni!
Nekem már végképp kaotikus az egész mérés-dolog...

Eszter

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Sziasztok,
Hát nekem is elég fura volt visszamennem az orvoshoz.
Azt mondta, tartsam a 160 CH-s diétát és július 19-én menjek vissza kontrollra. JÚLIUS!!! Ez normális dolog olyankor amikor a terheléses vércukrom 10 lett...
Illetve nekem azt se mondta, hogy napi hányszor és hány óránként étkezzek és hogyan osszam szét. Tehát eszek amikor felkelek és onnantól ált. 2-3 óránként.
Ma lemegyek a körzetihez úgyis és ott megnézetem a cukromat. Legalább legyen valami értékem.
Tegnap meg voltam védőnőnél és az elmúlt hónapi sulyomhoz képest 1 kilót fogytam. Oké, mondta az orvos, hogy fogyhatok, de normális dolog ez két hét diétánál???
Mit csináljak? Mert én se szeretnék se orvost se korházat váltani, de jó lenne ha a cukorral máshova is mehetnék...
Kriszti

KépKép
Kép
csikken
 
 


Sziasztok!
Örülök, hogy ráakadtam erre a fórumra, ahol tapasztaltak segítenek Kép
A feleségem most 24 hetes és most voltunk cukorterhelésen. Az erdmények:
éhgyomri 4,8
120 perces 9,8 (:
(Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a feleségemnek gyomorrontása volt, úgyhogy alig evett a hétvégén valamit és a mérés hétfőn volt)
Beszéltünk a nőgyógyásszal, aki azt mondta, hogy menjük el a gyermekpatológiára ott majd csinálnak profilt és meglátjuk utána a teendőket. Ez idáig OK. Másnap, mivel a kórházba nem tudunk menni csak a jövő hétfőn, elmentünk a körzeti orvoshoz, hogy kíváncsiságból mérjen egy vércukrot: komplett full ebéd után 120 percel 5,4 Kép. Felhívtuk a nőgyógyászt, aki azt mondta ez igen bíztató, de csináltassuk meg a profilt. OK. Telefon a kórházba, hogy mikorra mehetünk és ott rögtön azt mondták, hogy vérprofil nincs, be kell feküdni, 3 nap diéta és csak utána csinálnak profilt, annak ellenére, hogy a doki ezt kérte! Most, hogy is van ez. Most megyünk papírt kérni a dokitól, hogy mit kér a patológián.
Mi a véleményetek?
Üdv: Zsolt
szs
 
 


Sziasztok!

Eszmeletlen, hogy mik vannak...
En mar nem is mondok semmit, ujabb profil utan, reggeli 7.2-es ertek miatt holnaptol dupla adag inzulin...
Meg jo, hogy mar tenyleg nincs sok, talan mar olyan sokat nem arthatok a babanak...

Dorka.
dorka34
 
 


Szs!
Lehet, hogy én a 120 perceset (ugye cukros lötyi volt?) ismételtetném meg először, bár nem tudom, mennyire számít a hétvégi gyomorrontás...mert a 9,8 nem hangzik nagyon jól.
Az ebéd utáni 120 percesből nagyon biztosat nem lehet megtudni, mert nem ismert az ebéd szénhidráttartalma, s egyébként is a 120 perces éhgyomri, reggeli cukros teszt a mérvadó (szerintem),ami 2 órával utána 7.8 alatt kell, hogy legyen, vagy a 60 perces éhgyomri 2 dl tej plusz szabványzsemle (54 gramm). Egy órával ez után 7 alatt kell lennie. Ezt valószínűleg a védőnő vagy háziorvos is meg tudja csinálni szerintem. Én csak akkor feküdnék be profilra, ha ezek közül valamelyik rossz lenne. De ez nem szakértői vélemény, úgyhogy át is adom a szót a többieknek, akik sokkal profibbak. Kép

Eszter

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Dorka! A dupla adag inzulin mit jelent??? Ez így durván hangzik, nem szoktak duplázni inzulinban normál helyeken, max 1-2 egységet raknak hozzá. Aztán ha ez sem működik, ha továbbra is magas a cukor, akkor megint 1-2. A dupla mennyiségnek súlyos következményei lehetnek Kép

Yndi

Kép
Kép
yndi
 
 


Yndi!

Ne ijesztgess...jo,egy kicsit eltuloztam a duplat, 6 egyseggel inditottam, ezt emelte fel 10-re...de ezek szerint ez is nagyon sok, nem?Sot, mondta, hogy valoszinuleg 18-ig el fogok jutni...
Most akkor mit csinaljak?Milyen kovetkezmenyei lehetnek, ha tul sok az inzulin?Mert persze en semmit nem erzek...
Dorka
dorka34
 
 


Köszi a választ Dorka!
Ez idáig ok, hogy meg kellene ismételni, de azt mondták, hogy ezt már nem ismétlik. Erre megkérdezte a feleségem, hogy nem lehet e, hogy rossz volt a mérés? Kizárt, jött a válasz, a mérés jó volt.
Csak mellékesen jegyzem meg kár, hogy nem én beszéltem a nővérrel: Én kémia szakon végeztem az egyetemen és elég sokat dolgoztam laborban. Nagyon jól tudom, hogy 1 mérés nem mérés, akár kézzel analizáltam, akár műszeresen (saját tapasztalatból), ahhoz, hogy elfogadható eredményem legyen legalább 3 mérés kell, és ezeket kell átlagolni, kivétel, ha van nagyon kiugró pont (ekkor a szórás mértékétől függően kell a kirívó mérést kezelni, bizonyos határértékű szórás esetén el is kell hagyni). Bocs a túlzott szakmaiságért. A mi esetünkre lefordítva vagy a glükózoldat megivása után különböző időpontokban kellene mintát venni (olvastam ,hogy van ahol így csinálják), vagy a mérést meg kellene ismételni. Ráadásul nálunk Győrben azt csinálják, hogy ha az éhgyomri jó, és a kismamában nem marad meg 2 óráig az oldat, AKKOR HAGYJÁK AZ EGÉSZET, mondván, hogy minden OK! Még valami, ha jól tudom ezt a cukoroldat itatást szűrővizsgálatnak hívják, tehát ha gyanús, akkor meg kellene ismételni, vagy cukorprofilt csinálni (ez a diagnózis), és csak ezek után kellene diétra fogni, ha itt is pozitív az eredmény. A háziorvosunk miután megmérte a cukrot és megkérdezte, hogy mi volt az ebéd azt mondta, hogy ne hagyja a feleségem, hogy kórházba fektessék ilyen érték mellet Kép
Üdv mindenkinek : Zsolt
szs
 
 


Szia Zsolt!

Akár azt mondja a háziorvosod, hogy szerinte minden rendben, akár nem, én a biztonság kedvéért megcsináltatnám még egyszer a cukorterhelést, vagy legalább tesztreggelit, ha a kórházban nem megy, máshol. Szerintem az nem helyes, hogy Győrben elég lehet az éhgyomri érték is, hiszen az sok GD-s kismamának (például nekem is) teljesen normális mindig.
A háziorvosod nem tenne meg annyit, hogy a feleséged tesztreggelije után 1 órával megméri a vércukrát? Az is jobb lenne a semminél.
Ha a feleségednek esetleg cukorproblémája van mégis, minél előbb elkezdik kezelni (ez alatt értsd a diétát), annál jobb esélyei vannak a szövődmények elkerülésére.

Vajon Gyuri szerint mi a megoldás?

Eszter

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Szia Eszter!
Igen a tesztreggelit feltétlenül megcsináljuk (2dl tej, normál zsemle-60 perc), és hétfőn megyünk a nőgyógyászhoz, aki ír papírt, hogy a kórház csináljon profilt (ez is érdekes, hogy a kórház csak így csinálja meg).
De, hogy ennyit szívózzanak az emberrel, egy profil miattKép
Zsolt
szs
 
 


Kedves Zsolt!

Nekem azonnal cukorlöttyös vizsgálatot csináltak anno, semmilyen tesztreggelit, csak ezt, mert ez a legpontosabb vizsgálat. KÉTSZER csinálták életemben, először még nem voltam terhes, akkor 7,9 volt az érték. Nem csináltak több vizsgálatot, diagnózist kaptam: csökkent glukóztolerancia. (A vizsgálat előtt hetekig én is alig ettem, candida-diétát tartottam).
Aztán terhesen ugyanezt a vizsgálatot csinálták, nem volt tesztreggeli, az egyetlen érték volt mérvadó, és azonnal 150 grammmos diétára fogott a nőgyógyászom. Vagyis az első vizsgálat értéke már akkor figyelmeztető volt, hogy hiába egyetlen érték adta a diagnózist, valószínűleg terhességi cukrom lesz majd, mikor terhes leszek.
Szóval ez nem véletlen, egy vizsgálat is vizsgálat, és ad eredményt, és saját érdeketekben SZERINTEM próbáljatok legalább gondolatban ráállni a diétára. Ebéd után két órával vércukrot vizsgálni fölösleges, étkezés után egy órával szoktak vércukrot mérni. Terheseknél mindig szigorúbbak az elfogadható vércukorértékek, mint a nem terhesek esetén.
andi70
 
 


Szia Zsolt!

Akkor egy kicsit rendbe teszem az infokat.

tesztreggeli az a normál zsemle+2 dl tej, ez 40 gr Ch, és ezután 1 órával 7,0 alatt kell lenni a vércukornak.
Ha ez nem ok, akkor jönne az 75 gr cukoroldat (de sok helyen az első lépcsőt kihagyják) és rá 2 órával 7,8 alatt kell lennie a vércukornak. Ez ha nem így van, akkor a diagnózis áll.

Abban igazad van, hogy egy-mérés nem mérés, (férjem mérnök, és ő is ezt szajköózza állandóan Kép ), ezért érdemes a tesztereggelivel próblákozni.

Az étkezés után 2 órával mérni azért nem annyira izgi, mert a terheseknek ( ha jók az infoim) általában nem az a bajuk, hogy nemmegy vissza cukruk, hanem hogy lassan, és ezzeltesznek rosszat, ui a babának túl sokáig megya magas cukortartalmú vér, és neki ezért túl sokáig kell a maga kis inzulinját termelni, ami a hízásukhoz,.... vezet. Uez annak az oka, hogyaz éhomi terheseknélk általában jó, csaka terheléses rossz.

A profil vizsgálat sokat el fog mondani. Minden étkezés után 1 órával kell mérni és annak 7,0 alatt kell lenni. Ha ez nincs meg, akkor 1 hét diéta után nézik a reggeli utáni vércukrot általában, és ha ez 7,0 alatt van, akkor ok, ui. általában a reggeli vércukor az ami nehezen áll vissza. Ha az rendebn van akkro a többi ok szokott lenni.

Ja a feleségednek egy jó hír (mint sorstárs): Van egy nagy előnye a diétának, az ember nem lesz bálna méretű a szülés idejére, egészen fitt lesz, és a szülés után karcsúbb, mint valaha,. Kép Tudom ez most sovány vígasznak tűnhet, de nekem jó volt az előző terhességem végén is, és most is. Kép Bár énmár a végén tartok.

Ja a kórház védelmében szólva: profil végzése diéta mellett értelmes. Aza znem a sima étekzések utánit, hanem a diétás étkezések utáni profilt érdemes nézni. Ezért akarják befektetni a feleséged gondolom, de szerintem a diétát lehetne otthon is csinálni. De ez kórháza válogatja.

Még egy dolog. A háziorvos szava (mivel szimpibb az embert rossz felé viheti). Egyrészről más egy terhes és más egy nem terhes ember. Mások az határok, az elfogadható értékek, mivel itt egy más állapotról van szó. Amihez egy háziorvos nem feltétlenül ért. A felelősséget a szülészetek viszi. tehát az ő szavának kellene érvényesülni, arról nem is beszélve, hogy ő benne kell megbíznotok, hiszen az ő kezében lesz a legnagyobb kincsetek élete, részben. Tehát én azért arra szavaznk, hogy őutána menjetek.

Hozzáteszem az előzőekhez, hogy akárcsak magunkat hallanám úgy kb. 2 éve,amikro az első gyereket vártuk, és kiderült az én diab-em. Ugyanígy lálzadtunk, mentünk orvosokhoz,.... aztán a vége csak az lett,hogy egy egészséges gyerekünk született a diéta után. És ez alényeg. De azért járjatok mindennek utána, és küzdjetek a jogaitokért, és a véleményetekért. Kép

H avanmég nyugtalanító kérdés, akkor írj!

Panni
uran
 
 


Sziasztok!

Egy kerdes a profi inzulinosokhoz:
a belgyogyaszom 6E-rol 10E-re emelte a reggeli inzulint,mivel a mult heti profilon 7.2 volt a reggeli utani ertek...az emelest ugy irta elo,hogy 2 napig 8E, utana 10E...a kerdesem, hogy amennyiben 8E mellett jo a cukrom reggeli utan, nem maradhatnek ennyinel?Vagy van valami olyan ertelme a 10-nek, amit en ugysem ertek..?
koszi,
Dorka.
dorka34
 
 


Zsolt!

Még egy apróság. HOgy azért annyi különbség van az én akkori és a ti mostani helyzetetek között, hogy nekünk annak idején egy kézi mérővel végzett vizsgálat alapján, ami közel 75 gr Ch utánegy órával 7,8 mutatott lettem diab-osnak kikiáltva. Ami semmilyen orvosi protokollban nincsen benn, hogy ez diagnózisra okot adó lenne.

Nektek viszont van egy elég magas 9,8 vércukrotok a 7,8-as határértékhez képest egy szűrővizsgálat során. Másrészről anyósom laboros lévén, kikérdeztük hgyan is mérik a laborban a vércukrot, és ott valóban nincs lehetőség tévedésre, és több mérésnek sincs értelme. Legalábbis akkora tévedésnek ami a 9,8-ból 7,8 alattit csinál nem nagy esélye van. Akko nagyon rossz volt a gép. A gyomorrontás mennyire befolyásolhatj a cukrot, arról nem tudok nyilatkozni, erre vannak szakavatottabbak itt a neten, csak most nem értek rá benézni. Sajna. Kép

Panni
uran
 
 


Dorka!

Ha jó a cukrod 8 E-nél. akkor elég a 8E (egyenlőre...Kép), mert 10-nél nagy valószínűséggel már hipózni fogsz!
A dokid nem mondta, hogy csak akkor emeld meg 10-re ha a 8 mellett nem jó??????????

Vagy legalább azt nem mondta, hogy jelezz vissza neki, hogy hogyan alakulnak az eredményeid???
KépKépKépKép
Ági
aszemenyei
 
 


Zsolt! Panni!

A gyomorrontás, mint minden "betegség" (láz, gyulladás stb.) általában a vércukor emelkedésével együtt jár...Kép

Ági
aszemenyei
 
 


Agi!

Nem, a doki nem mondta, hogy probalkozzam a 8E-gel, sot, azt is megtiltotta, hogy itthon merjem magamKép
De akkor most nem hagyom magam, minden reggel merek, es nem emelek, amig a 8 is eleg...
koszi,
Dorka.
dorka34
 
 


Dorka!

Én (mondom ÉN!!!) igen erősen elgondolkodnék az orvosváltáson, de legalábbis kérnék tőle egy időpontot és megkérdezném, hogy mit miért gondol, hogy tenned kellene...

Tudom, én nem vagyok terhes, de a saját példámat tudom itt felhozni: én pl. úgy emelek inzulin-adagot, hogy 2-3 napi jellemzően (!!!) ugyanakkori magasabb vércukrok esetén FÉL egységgel emelek, s ha ez 2 nap múlva is úgy tűnik, hogy még mindig kevés, akkor emelek még egy felet. (Az extrém helyzetekről most nem beszélek.) Ja, és én ehhez 8-szor mérek naponta, mondjuk a napi 6 inzulin mellé ez szükséges is (engem megnyugtat speciel, hopgy tudom, a lehetőségekhez képest mennyire tartom kordában a cukraimat....) Lehet, hogy én vagyok egy kicsit maximalista? Nem tudom, de szerintem ez a fajta hozzáállás kell ahhoz, hogy az amúgy borzasztóan sok minden által befolyásolt cukraimat, s magát a "betegséget" (volt olyan orvosom, aki azt mondta, hogy ez egy állapot) a hozzám mérhető legjobban kordában tartsam.
Bocs, ha kicsit sok voltam, de úgy látszik, hogy ezzel a nézetemmel nem sokan értenek (legalábbis amit itt többen mesélnek) egyet. Persze lehet, hogy ez egy teljesen más szitu, s csak mindenkire a frászt hozom, hogy szerintem mit kellene tenni, úgyhogy a nyugalom kedvéért azt hiszem, most hagyatam abba az írkálást.

Nem agyalgok többet itt ebben a topikban, de ha van valami konkrét kérdés, ha tudok, válaszolok.

Ági
aszemenyei
 
 


Ági!

A gyomorrontás ennyire megemelheti a cukrot. Azaz 7,8 alatti érték is kijöhetett volna enélkül a nyűg nélkül a 9,8 mért érték tudatában? Ennyire tudja rontani a helyzetet?
Én nekemnincs tapasztalatom, mert én terhességeim alatt makkegészséges voltam mindig. Nem tudom, hogy csinálom. Kép

Panni
uran
 
 


Sajnos nem tudok minden nap jönni, de Yndi, Ági és Panni, sőt ahogy látom Eszter (Bravó) is jól tudja és jól fogalmaz. Hihettek nekik.
Szs(zsolt)! és Andi70!
A terhesség alatt azért elegendő egy vizsgálat, mert az idő halad, és nem jó várni a következőre. De van egy másik ok is: szülés után ujra kell tesztelni ugyis a szénhidrát anyagcserét, mert a terhesség csak kilenc hónap (sőt a diagnozistól csak néhány) és egész életre csak a szülsé után mért értkek az irányadók. Tehát ami a lényeg ez nem egy vizsgálat!

Gyomorrontás (hányás-hányiger, hasmenés): mivel a gyomor-bél rendszer betegségei a tápanyagok felszívódását rontják, általában nem emelik, hanem csökkentik a vércukorszintet. Viszont a fertőzés, főként ha lázat is okoz emeli (Ági - erre gondoltál). Azaz összességében kiszámíthatatlan lesz a vércukor. Gyógyulás után ismételni kell.

Nem szeretném minősíteni mások munkáját, ezért amit leírok, az a mi rendszerünk - a világ egyik legnagyobb és legeredményesebb munkacsoportjának "Budapest team" rendszere, egyébként fő vonalaiban ez a világstandard is. Aki mást csinál az azért vállalja a felelősséget. Itt az a baj, hogy, ha ez nincs egy kézben, akkor baj esetén ki a felelős??? Márpedig ez egy veszélyes üzem.
gyuri
Szeged
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: