Új privát üzeneted érkezett!

Hello mindenkinek!
Légyszi linkeljétek be újra a Gabi által küldöttet, mert én valahol elhagytam félúton, és most nem találom, pedig tudom, hogy okosakat olvastam rajta.
Lányok, nálatok hányszor eszik az apróság egy nap? Mert Iván nagyon tartja a négy órát. Illetve napközben én tartom, éjjel meg ő. De ha az este hatos etetés után hagynám, akkor aludna kb. hajnal kettőig. Csak akkor ötször enne egy nap, ami szerintem kevés. Ráadásul mivel nem eszik nagy mennyiségeket, ezért nem lenne elég...szerintem. Ezért inkább felkeltem tíz körül, és utána hagyom. Akkor meg ő ébreszt engem. Nem baj, egyelőre hagyom így.
tedorka
 
 


Dorka
nálunk is tartja Dóri a 4 órákat. Ritkán kívánja meg a kaját sűrűbben. Vhogy nem cicimániás. És ma is sírt rajta 2x...:-( Ugyanakkor mostanság ő is 10 után már csak 5kor kel. Néha úgy érzem kevés, mert érezhetően kevesebbet gyarapszik mióta ezt csináljuk, de ha meg ránézek a gyerekre akkor úgy látom nem alultáplált. Lehet hogy jól feldolgozza a szervezetük azt amit esznek? Mert mi azért odébb vagyunk a szagirodalomban "előírt" mennyiséghez képest.

Domi
Lehet neked is csak meg kéne próbálni a ritkább etetést akármennyire ordít. Nem lehetséges egyáltalán mással lekötni? Úgy emlékszem ő nem cumizik, játék, hordozgatás, ringatás? Csak próbaképp. Hátha megnyugszik a pocakja ha nem 2 óránként kap. Bár nem kétlem hogy van olyan baba aki ezt igényli. Hugom kisfia 3 hónapos és szinte óránként cicin van nappal. viszont egész éjjel alszik cserébe

Csillag
hát bizony APA CSAK EGY VAN. Ha apa suttog a fülébe jólnevelten 3ig alszik:-) Ez tetszett. No de ha ez az ára ám legyen, nem?
Vendég
 


Hát igen, előbb is kitalálhattuk volna, főleg, hogy már akkor is csak apára hallgatott mikor a pocakban volt. Egészen addig hánytam (18. hét) amíg apa el nem kezdte neki mondogatni hogy "mindent amit anyuci pociba betesz, szép okos babuci megesz" :lol:
Mostantól esténként kötelezően diskurálni fognak! 8)
csillag25
 
 

 
 

Csillag, elküldenéd apát hozzánk is? :lol:

Gio, persze, próbálom kihúzni az etetéseket, amennyire lehet, de ha Ő igényli a kaját, akkor azt nem kis decibellel teszi, ha meg megkapja nyugis, mosolygós! Kivéve mikor nem... :lol:
Jó, h néha röhögni is tudok ezen! :D

Amúgy a pocifájás is folyamatosan csökken a 6. hét óta, ma pl eddig semmi hiszti, magától elaludt 2x is, mikor hasra tettem, az előző pár nap sem csak hasfájás volt, sőt kevés volt a hasfájás, mégis egész nap hatalma cirkusz volt, vajon mitől, nem tudom!!!!
Hidegfrontra nagyon érzékeny. Vajon ez is múlik a 3. hó környékén?

Akiknek van tapasztalata, írhatna erről pár mondatot, tényleg sokat változik a kölök 3 hósan?

KépKép[/url]
domi06
 
 


Csillag, én is örülök nektek!
Vendég
 


Vendég
 


sziasztok
André már nem beteg 2 nap alatt átment rajta és apán is én és Ákos szerencsére nem katuk el.de azért az oltást elhalasztotuk jövőhétre nehogy lapangjon benne vmi és nagyobb baj legyen.

Kép
Kép
anitaaa03
 
 


Mi most jöttünk meg sétából, voltunk postán is, befizettem egy halom csekket :(
Végig esett az eső, hát igen, nagyon kell!!

Van más is aki mindennap levegőzik?
Esküszöm, nagyon hasznos. Nekem, és sztem Áronnak is.
Védőnő mondta, hogy délelőtt is, délután is. Aha, biztos. Örülök, ha 1x elindulunk. Majd tavasszal-nyáron, akkor oké.

Gio, Áron is kezdi kitolni a kajaidőt, de csak délelőtt, illetve koradélután.
Ha 6-kor eszik, utána jelentkezik 8 kor is. Megtömi magát, vagy csak próbálja, de nincs mivel?!? Ilyenkor lép be a tápi, ha kell. Napok óta nem mértem, de amíg hízik és nem ordít, addig nem is fogok újra mérlegparázni. Már ő is elérte a 6kilót.
Vendég
 


De jó, Anita, akkor rendben vagytok!!
Vendég
 


Hát mi a másik véglet vagyunk levegőzésben, alig megyünk ki:-(
Hetente párszor, de nem minden nap. Majd most a keresztelőn jól meglevegőztetem, azon a környéken legalább van levegő.

Judy
gratulálok a 6 kilóhoz! Az nagyon szép. Mi küzdünk hogy elérjük a 2. hó végére az 5 kilót pucéran és akkor ez azt jelenti hogy az első hónap 1,2 kilójához képest csak 60 dekát hízott. Hát ez van. Én még minidg úgy vagyok vele hogyha éhes lenne többször akkor csak jelezné, nem? Ha rámütött akkor meg valszleg egyenesen acsarkodna ha üres a bendő. De ő csak nézeget ha ébren vanm gügyög és vigyorog. Szóval fogalmam sincs. Az anyai ösztöneim nem súgnak. Lehet nincsenek :)
Vendég
 


Nálunk is kusza az utóbi időben a kajálás szokása Zétinek. b. 2óránként eszik, a 3 ritka. Bár ma visszaállni látszik a régi rend. Evett: 3-kor, 6-kor, 7-kor, 10-kor, 13-kor. Lehet ez a kb. 1-2 hét a tej fokozása miatt volt szükséges neki? Illetve átalussza az éjjelt, talán ehhez is kellett a tankolás.

Judit, este én is úgy etetek, hogy az utolsó és az azt megelőző kaja között kb. 2 óra van. Közte van kis játék és a fürcsi. Így átalussza az éjszakát. Én mennék sétálni minden nap, de akadályversenyhez nincs kedvem, felénk pedig közlekedni nem lehet. Akkora hóbuckák vannak a járdák mellett, hogy nem lehet átmenni az utakon.

Domihoz
hasonlóan Zétinél sem lehet tologatni a kajaidőt. Ha éhes, akkor zeng a ház. tisztába tenni sem lehet, csak kaja után, akkor meg ugye azon aggódok, nehogy nagyon megemelgessem, és a kaja jöjjön vissza.

Az tuóbbi időben 15-30 perceket aludt Zéti csak, tegnap és ma viszont úgy tűnik visszaáll a régi rend alvás téren is (1-1,5 óra). Úgy tűnik mostanában alvás helyett is evett. Szóval Domi, így közelítve a 3 hóhoz az a tapasztalat, hogy poci nem fáj, éjszakát átalussza, fejlődési ugrás következtében a napirend kusza a reggelt és az estét leszámítva. Ja, és a frontot ő is megérzi, pár napig nagyon nyűgös volt.
Vendég
 


gio, ne parázz. Nagyon kis husi Dóri, tuti nem éhezik. Tapasztalatom, hogy a hasuk az első.
Vendég
 


dobok egy képet a mei tai-ban szundító gyönyörűmről.

Kép
Vendég
 


O Hara
Annyira cuki!!! És békapózban van benne? Levlistára küldesz majd olyan képet ahol látszik az egész hogy hogy van benne?
Vendég
 


Rita, én is kaja után tudom csak tisztába tenni :oops: de említett okok miatt csak kb fél óra múlva. Addig ücsi benne. Regggel megpróbáltam előtte, zendett a ház, utána meg, mint aki még nem evett sose....

Gio, sajnálom, h. nem tudtok rendszeresebn kimenni, de megértem. Ha mennünk kell át a városon, én még autóval is utálom a h. krt-at, mindig könyörgök, h. ne arra menjünk. És mindig dugó van.
Amiket írtál, próbálom behtárolni merre laksz. Ott nem tudtok átmenni a túloldalra? ott vannak kertes házak, nincs akkora szmog. Na jó, majd ha elolvad ez a trágya.
Vendég
 


Itt még békapózban van. De rövid időre betettük már rendesen is, a védőnő szerint nem árt már neki. Küldök levlistára is, de azon a képen még elég lazán van bekötve zéti.
Vendég
 


Rita, de édi, szép ez a gyerkőc! Igen én is kíváncsi vagyok egészben!!!
Vendég
 


Judy
Kertes házakat én nem látok. Vannak társasházak beljebb, de ott minap a hó miatt nem lehetett menni egyik oldalból a másikba és volt olyan is ahol a járdán sem volt elkotorva a hó. Egyedül nem nagyon merek nekivágni ilyen akadálypályának. De úgy tűnik tavasszal elköltözünk végre, igaz még beljebb de legalább kultúrkörnyékre:-)
Most amúgy egy zajtalan kis utcában lakunk, csak annyira kicsi az utca hogy kb. 20 méter:-) de szerencsére zaj itt nincs. Csak hát mikor lemegyünk
Vendég
 


gio, a keresztelőt hogyan tartjátok? főzöl ezerrel, vagy beültök valahova?
Vendég
 


Domi
nagyon-nagyon édes a kisfiatok!! Rendesen számolgatni kell a hurkáit:-)
Vendég
 


O 'hara
egyik sem:-)
Ott maradunk a templomban, van egy klassz nagy terem, van minden evőeszköz és egy szakács barátunk megfőz mindent mire végetér a keresztelő, úgyhogy átmegyünk a terembe és már eszünk is. Mi viszünk még innivalót, nagyik meg sütit. Alternatív költségkímélő ámde hangulatos megoldás.
Vendég
 


Gio, értem... :(
Én kertesházat szeretnék, (ki nem ?) de lehet, csak a következő életünkben lesz. Nagyon messze Bp.-től nem mennék, közel meg drága, konkrétan Bp.-en meg horror.
Vendég
 


Már én is kezdem várni az áprilist, hogy elköltözzünk Horvátba, mert itt pont Pécs szélén lakunk, olyan helyen, ahol én sem tudok rendesen sétálni vele, ekkora hóban meg pláne nem, pedig nagyon mennék, a belvárosba meg mire beérünk jöhetek vissza szoptatni, én azt az ordítást meg nem játszom egyedül a városban vele :shock: :oops: .....
Pedig szerintem is jót tenne, ha minden nap sétálnánk... nagyon várom a tavaszt.....

KépKép[/url]
domi06
 
 


Domi, küldöm apát, de előbb még kipróbáljuk ma tényleg az ő hatása volt-e vagy csak véletlen, ne menjen feleslegesen. :lol:

Köszi Judy! Sajnos mi is ritkán megyünk ki mert elég macerás és ebben a havasesőben semmi kedvem hozzá, pedig picurnak is kellene a levegő na meg a fény. A dokinő szinte számonkér, hogy ugye sokat megyek vele levegőzni? :oops: Persze-persze...

O'hara, nagyon aranyos! Neked nem "fejelgeti" a pántot? Én mikor beletettem úgy fordította a buksiját, hogy a kis szemöldökénél volt állandóan a pánt és félek egyszer a szemét nyomja bele. :shock: Igaz, hogy amikor a kezemben van szimplán akkor is szeret fejelni, néha olyanokat koppan a buksija az államon, de láthatóan nem érdekli. Multkor a fogsoromat (csukott szájjal persze) nézte ki magának, hát az nem tudom kinek fájt jobban? :oops:
Ha lesz időm csinálok képet, bár még nem sűrűn teszem bele, ki akarom várni a 3 hónapot. Ja és amikor beigazítottam a lábait békapózba mindig kirúgta. Ugrónyuszit játszik mostanában szopi után is mikor fölteszem a vállamra és leér a lába a szopipárnára mindig elrugaszkodik és ugrik a nyakamba... :D
csillag25
 
 


Judy
nekem pont ilyen vágyaim vannak pár éve. Miután kitomboltam magam a pesti zűrzavarban és éjszakában már nem vágyom a nyüzsire. Szívesen kiköltöznék mondjuk Biatorbágyra vagy Pécelre aranyárban :)
Vagy fel a Budai hegyekbe is persze - na jó, ott elég lenne egy lakóparkos kégli is 8)
Ehhez képest a Jóisten szórakozik velem ezerrel, mert egyre beljebb küld a városba. Férjem szerint : lássam meg mindenben a jót. ...oké...Ámen.
Vendég
 


mi is csak hétvégén szokunk ki menni az udvarra hétközben sokat szelőztetek bár én Andréval is így voltam majd ha jön a jóidő kirakom őket napozni :D

Kép
Kép
anitaaa03
 
 


Nekünk még odébb van a keresztelő mert a mi templomunkban meg lehet fagyni, de nálunk is felmerült ez a kérdés, hogy itthon beállok robotolni és bezsúfoljuk az embereket ide vagy étterem?
Az egyik fárasztó, a másik húzós anyagilag. Nem is tudom...

Gio, ennél jobban nem is lehetne megoldani, mint nálatok lesz! :wink:
csillag25
 
 


Osszátok be a családtagok között Csillag a főzést. Az tényleg nem jó ha az örömanya egész nap főz. Én igyekszem csak belesimulni az eseményekbe , már ha kibírom. Férjem azt mondta bízzak rá mindent, majd a gyerekeivel megoldják - milyen jó hogy vannak egyéb gyerekeink is :twisted: Persze én nehezen bírom ki hogy ne fontoskodjak, de most parancsba kaptam, hogy vegyem fel a szép ruhám - amit majd esetleg lehány a gyerek ott szopcsi után :D - és élvezzem hogy anya vagyok. Olyan jó hogy néha szólnak, mert van hogy elfelejtem. Pl. most hogy már 1 óra óta alszik Dóra majdnem olyan mint rég - csak a kv és a cigi hiányzik a kezemből :)
Vendég
 


Kis huncutom kaja után megint csuklott és már eltört a mécses is miatta, így visszatettem cicire. Na nem arra amit kievett, mert azon csak rángatja a fejét ilyenkor, a másikra. Abbamarad a csuklás, próbálom levenni róla, hát elég hangosan reklamált, hogy mi a fenéért akarom őt onnan elvenni, ha még ilyen fincsi dolgok vannak betárazva neki? :lol: Hát hagytam, bár nem tudom hova fér benne még az anyag, a végén elől-hátul sugárban fog belőle kijönni. :oops:
csillag25
 
 


én is néha elcsodálkozom hogy csak 5x eszik , hogy van benne ennyi kaki?? :shock:
Vendég
 


Pancsiztunk jó meleg vízben, volt pocakmasszírozás, torna de kaki sehol. :shock: Pukik vannak olyanok, hogy majd elájulok -apával ezt "kaki közeli élménynek" hívjuk-, de más nincs.
Viszont elaludt szépen, biztos azt hiszi már este van, ha fürödtünk. :oops:
Ha ébred bevetjük apát, mert multkor is neki kakilt mikor ideült vele a géphez és elkezdte mesélni neki a Kiscsacsi történetét. Én a fotelben ültem, egyszer csak apa hátrafordul a következővel: a kiscsacsi bekakált. :D

Olyan jó, ma még főzni is volt időm. :) Összedobtam egy borsólevest, (mosogattam, teregettem) bár nem éppen szoptatós anyukáknak való, de multkor a zöldbabfőzivel és a hétvégi rakott kelkápival is bepróbálkoztam és nem volt semmi gond. Legfeljebb megszívjuk az éjszaka, de nem lehet mindig tojáslevest enni, valamikor ki kell tapasztalni a dolgokat. Olyan nagy hasfájós ordítás már régen volt, remélem nem is lesz. Multkor a tojásrántotta után volt sok nyüglődés, azt ki fogom hagyni. Csak azért mertem, mert bundáskenyér után nem volt gond, de az más tészta.

Na megyek zoknikat pároztatni akarom mondani párosítani amíg nyugi van. :D
csillag25
 
 


Ohara!
Gyönyörűséges!!! :D :D :D
Vendég
 


Hello Baba!

Ti bírjátok még ezt a vidám csúszás mászást a mászó kis mackóval????!!!!! :twisted: :twisted: :twisted:
Pattognak az idegeim már!!!!!!!!!!!!!! :twisted: :twisted:
Vendég
 


Veled érzek, már be sem kapcsolom a hangfalat. Borzasztóóó!

Én is tettem képeket, úgy megirigyeltem a szépséges babókat.

Enyém evett, játék, most alszik. Jaj, bárcsk mindig így lenne- már amíg így kell lennie :lol:
Vendég
 


Hááááát Csajok!
Az a jóóóóóóóóóó az én koffeinmentes álkávémban és a cukrozatlan növényi habomban, hogy én most is egy naaaagy bögre habos tejszínes (hahaha növényi krémes) kávéval nyomom itt a gép előtt! És mindjárt jön utána a kúgosító teám! Az is nagyon fincsi!

Judy!
Mi minden nap sétálunk, de mi is csak napi 1x. Egynlőre elég ennyi szerintem. Én is majd ha jobb idő lesz, akkor megyek többször is. Kb 4 kor értünk haza mi is, kajcsi, játék, és most szuszi van. Remélem nyomja fél hétig, mert akkor csak másfél órát vagyunk fent fürcsiig. Addig még nincs nyűglődés. Ennyire van kalibrűlva. Ha tovább fent kell lennie akkor jön a nyüszi, a kezelhetetlenség!

Domi!
Kipróbáltuk a lepedőzést! Gyönyörűen fordult oda-vissza. És kb mennyi idő még saját magától is megfordul ha minden nem gyakorolunk? Van erre valami átlagszámítás időben?
Vendég
 


Domi!
jav:Ha minden nap.... hmmmmm
Vendég
 


Kriszti, szívemből szóltál a reklámot illetően, engem is megöl az ideg tőle :twisted:

A babák 3-6 hó között kezdenek csak forogni, szóval még ráértek!

KépKép[/url]
domi06
 
 



Judy, ma Domi is nagyon jó fiú, egész nap vigyorog, és alszik, hasfájás nincs. :D

KépKép[/url]
domi06
 
 


Sziasztok!
Gio: a babazsákra gondoltam, igen! De igazad van a méretét illetően: ami nálunk volt az rám nagy, így Maját bele tudtam tenni overállban és még az egészet körbetekertem egy pléddel.
Viszont: ma már a saját MT-ben vásároltunk éééés wooooowwwwww. csak ennyit tudok mondani! Maja végig aludt benne, én nem is éreztem a gyerek súlyát... csúcsszuper. levlistán küldök képet. OLGA KÖSZI A SEGÍTSÉGET!!! Asszem hordozó mániás leszek :oops:

Judy: nagyon jó a fradis újság cikk :) T nálunk is nagy drukker :-)

Mi továbbra is hordjuk a kaját és nagyon jó.. ilye változatosan én nem tudnék főzni, ráadásul finom is... egy csomó időt megspórolok!
Persze az az igazi, ha a nagymama hozza a házi kosztot ugye Kata? :wink:

Hozzátáplálás: a tápszer miatt én szeretném minél előbb, a 4hót javasolták... a friss zöldségek-gyümik miatt tényleg mázlink van.. Meli a saját kertet irigylem.. Olyan érdekes, ha mi eszünk Maja előtt, elkezd cuppogni a drága :)

Evés-játék-alvás a módi nálunk is. Kivéve éjszaka, akkor csak evés-büfi és vissza az ágy. Éjszaka nem is etetem máshol csak a saját szobájában, nappal viszont kint eszünk! Az elmúlt 2 napban nem volt hiszti (pedig úgyanúgy programoztunk..), és tegnap egyben aludt 6órát a szívemcsücske! Imádom érte!!

Ohara: a bcg nekünk tegnap fakadt ki, és egy seb van most a helyén, de a seb alatt elkezdett újra pirosodni... arra számítok, még egyzser kifakad... :? olyan csúnya. a védőnő szerint nincs vele baj.

Kata most tartok a kakaódnál!!! Hmmmmm.. mindjárt csinálok egyet magamnak 8)

Séta, lakás, egyebek: mi sokat mászkálunk most is, de amit nagyon várok: a jóidő... ugyan emeletesben lakunk, de saját belső udvara van a háznak, saját játszótérrel!!! olyan szép!!!
Vendég
 


Édesek a képek!!!!!! :D :D :D Már hiányoltam, küldjetek még!

Mi most kendőzünk, mert az ágyban durva hiszti volt :( Gio, megint irigyellek az alvóbabádért :wink: Nálunk tíz percenként nyöszörgés, simi, cumi után visszaalvás. De végig ez ment :?

briell
 
 


Végső elkeseredésemben cukros kamillateát adtam babónak. Tudom már volt erről szó, de akkor nem gondoltam, hogy idáig jutok, így nem nagyon jegyeztem az infókat. Mennyi teát lehet adni nekik? Most simán bepuszilt 60-at, pedig előtte nemrég ettünk. :shock: (Most akkor nem elég a tejcsim?) Mikorra várható a hatása?
Lehet áttérek a teára, mert a laevolacnak nincs már hatása, pedig nem akartam teáztatni. :(
csillag25
 
 


A mai napunkra nekem sincs szavam se!!!

De eljő az éj :shock:

Áronom mostanában megint sokat csuklik, naponta 1x biztos.vagy 2x

Nem tudok freemailt nézni, utálom. Egy képet sem látok, semmit. :twisted:

Ésssss, vissza akarom kapni a cicijeimet. Nem az a baj, h. lentebb van, sem a formája, hanem a mééérete. A cicimet akarom.
Vendég
 


Csillag, nekünk a napi 2x kakit az alábbi hozta meg:
-1dl kamillateába teszek 1kk cukrot, ezt kétszerre engedem meginni Majának, evés előtt, éhgyomorra
-minden reggel 1 normafloret tolok a kis pofijába!
Ha látom, hogy tekereg, szélcsövezünk és az mindig meghozza a várt eredményt!
Vendég
 


Előbb felvettem csöppömet, erre a tenyerembe rottyantott, olyan jópár másodperceset, még jó, hogy nem meztelen volt. Hát, én le nem szedem fürcsiig. Ma már úgyis pazaroltunk 2-3 pelust.
Vendég
 


Gombi, köszi a tippet! :wink: A kétszerre azt jelenti, hogy reggel-este kaja előtt? Vagy az egyiket éhgyomorra reggel a másikat valamikor napközben? Nem emlékszel mikor először adtad mikorra volt termés tőle?
csillag25
 
 


Csillag, reggel-este adom, most cuppantotta be a második adagot..
Amikor legelőször adtam, utána rögtön volt kaja közben trotty..
AZtán szép fokozatosan hozzászokott és megy a napi 2, de sokszor csak segítséggel (szélcső)..
nekünk ugyi az volt a lényeg, hogy a szorulást megszüntessük, ami a tápi miatt lett..
na megyünk fürcsizni :)
Vendég
 


Köszi! :)
csillag25
 
 


Csillag, remélem ma is jó éjszakátok lesz! Vesd be apát!

KépKép[/url]
domi06
 
 


Hűha, nálunk nem tudom mi lesz ma, de Áron már alszik.
Én azt szeretem ha fél10-10 körül alszik, mert ahhoz 5 óra, az nekem 4 óra pihi, de így, csak 3.
És Apa még itthon sincs. :(
Mindenkinek Jó éjt!
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: