Új privát üzeneted érkezett!

Gio!
Még nem, de én is szeretnék!
Már azt tervezzük hogy augusztusba megyünk nyaralni a tengerre barátokkal (nagymamástól) és akkorra már muszáj, de ki tudja mikor kellhet. Bár most még akár a mózesben is elvan. Azt hiszem egy Chiccot néztem, de már nem most volt. Majd nézelődök alkalomadtán. Te milyenre gondoltál?
Vendég
 


http://bambino.hu/shop_art.php?shop_id=3968&cat=542921
az első találat volt, de már bezavart, annyi van.

Az Auchanban holnapig van 8900-ért.
Vendég
 


http://www.brendon.hu/products/ViewDeta ... re&store=9

Én ezt lehet hgy bevállalnám. Sőt. Lehet hogy meg is teszem. Bár marhára ráérek! :)
Vendég
 

 
 

Judy gratulálok Áron átfordulásához! Enyém gyerek még semmi ilyesmit nem csinál :shock: most akkor aggódnom kellene?

Utazóágyhoz lányok annyit, hogy ne az utolsó pillanatban vegye meg, akinek kell, mert ahhoz is szoktatni kell babákat. Van amelyiket megzavarja, hogy nem rácsos az oldala, hanem hálós :( tapasztalat :(

Bár voltam én már Magyarországon olyan helyen nyaralni, ahol volt kiságy, rendes rácsos :)

ja! Hasonalvás.... nálunk már csak ez működik. Meg a hordozó jelenleg, de most értünk haza, és beájult a kocsiban :)

Gabi
Vendég
 


Utazóágy-ügyben egy tanács:tök mindegy,milyen,mennyibe kerül,mind egyformán jó.Mi anno egy olcsóbb,auchanosat vettünk kb.9000-ért.Abszolút jó,még most is,pedig mi D-vel sokat használtuk,minden kirándulásra,nyaralásra vittük,sőt,néha altattam benne nyáron a teraszon.
Mosat csak ennyi,le kell hántanom a szőrt a lábamról :twisted:

Kép Kép
meli1118
 
 


Jah,tegnap megvolt a két oltás.Nem volt láz,sem extra nyűg,csak annyi változott,h 2x evett éjjel és nem tudott a jobb oldalán szopizni,a bal mellből hónalj-tartásból evett.Remélem minden oltást ilyen jól visel...

Kép Kép
meli1118
 
 


Gio, olyanokat nem eszek amitől fájna a hasa, viszont tény, hogy sok a száraz kaja. :( Főzésre még mindig nem ad lehetőséget babó, amikor apa hazaér így is rögtön lepasszolom neki, de csak egy gyors szendvics, teakészítés, teregetés, feltörlésre van idő és utána szeretnék én is leülni nyugodtan bár akkorra meg visszakapom a gyerkőcöt, hogy apa is tudjon enni stb. Hát így telnek az estéink. Ha mindketten végeztünk a "kötelező körökkel" fürcsi, szopi is megvolt, akkor már semmi kedvem/erőm kimenni kotyvasztani, így is alig beszélünk a párommal. :( Szülők távolabb vannak, így ők nem tudnak kajával szolgálni, ha nem fájna a derekam és el lenne takarítva a hó, akkor kimehetnék valahova bedobni egy levest/főzeléket, de mivel nem így van, ez is felejtős. Rendelhetnék kaját, de hosszú távon ez sem megoldás, főleg hogy attól a párom nem lakik jól -utálja az ilyen hordozós kajákat egy időben ezen élt- szóval valahogy vissza kellene térni a főzéshez, de most kisebb gondom is nagyobb ennél...
Most már lelövöm magam, megyek próbálok fejni.
Legyetek jók! Puszi
csillag25
 
 


Sziasztok!

Megjártuk a kórházat. Szerencsére minden rendben, de megint vettek mintát. Mondták, hogy lehet, hogy ezek a bacik a bőrről voltak inkább.
Ja, és olyan jó volt, hazafelé bementünk a Tescoba. Első bevásárlásunk hármasban :D Sajna férjemnek vissza kellett menni dolgoznia :(

Viszont kipróbáltam a evés-játék-alvás sorrendet! És bejött :D :wink: Bár először leraktam aludni, mert büfi közben beájult a vállamon, de hamar kivettem, amikor hallottam a nyöszörgést. Így a székben ülve elvigyorogtunk egymásnak. Ő meg a lámpának is (lámpafetisiszta lesz a kiscsaj, akkor is imádja nézegetni az összeset, ha nincsenek felkapcsolva :lol: Ja, és a legtöbb lámpánk tök fehér :shock: Hogy mi tetszik neki rajtuk?). Aztán három ásítás után irány az ágy. Tíz perc nyöszörgés után alszik is! :wink: Suttogót megtartjuk :lol:

Csillag: Tegnap már én is elgondolkodtam, hogy éjszaka apja etessen, bár nagyon nem akartam. Nekünk is Tomme tippee van. Lehet, hogy egyszer kipróbálom, mert tegnap már az esti etetés után sem bírt három óránál többet. Így másfél-max. két és fél órákat alszok háromszor egy éjjel. Összesen is kevés lenne nekem, nem így darabokban. :?

briell
 
 


Briell örülök, hogy minden rendben, végre kicsit hátradőlhettek :)

Az eszik-játszik-alszik hármas nagyon jó, mi is ezt követjük, csak sajna éjszaka is játszana :( na, most erről próbálom leszoktatni...
Napközben 1,5-2 órát van ébren, utána alszik vmennyit. Van, hogy csak 1 órát, van, hogy hármat. Játék közben 3. ásítás után irány az ágy...
Huuuúúúúh, de szigorúan hangzik az utolsó pár szavam 8)

Gabi
Vendég
 


Az esti etetés után azt hiszem továbbra is egyből ágyba fogom küldeni :) Olyankor simán végigaludja a három (régebben négy-öt) órát. De az esti tej összetételében van is valami altató hatású, ugye?
Ja, Gabi Ti ugye nem három óránként esztek?

Á, tudom, utazóágyról akartam írni. Mi is a napokban nézegettük, hogy majd kell a nagyszülőkhöz. Én mindenképp olyat szeretnék, aminek emelhető a fekvőfelülete. Pici babánál praktikusabb lehet, mint a mély.

http://bebibolt.hu/index.php?main_page=product_info&products_id=5591 Ez pl. tetszik.

http://www.babyoutlet.hu/viewer.aspx?productid=25048&groupid=331&mainid=14 Ez még jobb, olcsóbb! Bár nekem azok is tetszenek, amin van pelenkázófeltét. Nem tudom, mennyire szükséges, de lehet, hogy olyat veszek majd.

briell
 
 


Briell sajnos 3 óránként eszik még mindig :( HÁrom éjszaka volt egymás után, amikor 1 evés kimaradt, de ez már most éjszaka nem jött össze. Így általában 11től alszok reggel 7ig, közben kétszer kel :?
Nem a legjobb, hogy nem tudok egyhuzamban 3 óránál többet aludni, de ha ez az ára a kiságyban alvásnak, akkor legyen.

Gabi
Vendég
 


Gabi: akkor nagyjából ugyanaz a helyzet, mint nálunk :? Pedig Zalán egy hónappal idősebb. Mondjuk, ha kiegyensúlyozott napunk van, és éjjel hamar visszaalszik, akkor csak estére érzem meg az alváshiányt. Ha meg férjem itthon van, akkor alig...

briell
 
 


Gabi, briell,
nálunk is remekül működik az evés-játék-alvás. Csak a hasfájás zavar be néha (korábban ébred pukik miatt, vagy evés közben elkezd ordítani és így nem lakik jól).
Éjszaka: fél tízkor elalszik, és hajnalban (4-6 között) egyszer kel fel enni, de szinte félálomban, rögtön alszik tovább. 8-kor én ébresztem. 8)
Egyébként a 10. hét fordulópont volt nekünk, előtte a hasfájás miatt esély sem volt semmilyen rendszerességre.

Itt volt ma nagymamám - első dédunoka. Nagypapám meg otthon netezett addig (karácsonyra laptopot kaptak :D ). :P Kaptam egy csomó kaját. :lol:

Kép
apkata
 
 


Nekem az utazóágynál a lényeg jelenleg hogy legyen benne emelőbetét, mert én ilyen picinek túl mélynek találom. Az ABC design típust nézegetem, de mindenképp használtan mert 29-30ezret megvallom kicsit sajnálok újonnan adni érte hisz nem biztos hogy sokat fogjuk használni. Mindenesetre hó végére meg kell lennie, mert utazunk anyuékhoz.
Vendég
 


Briell amit belinkeltél bébiboltos tök jóóóó! ÉS olcsóbb mint amiről eddig tudtam. Dejó!
A másiknak az ára viszont csak az emelőbetétre vonatkozik a babyoutletben
Vendég
 


Csillag
lehet egy hétre megpróbálhatnád a rendelést, bár teljesen megértelek a fenntartások miatt. Én is akartam rendelni, mert nekem mostmár időm lenne, de kedvem baromira nincs főzni, de mégis inkább erőt veszek magamon, mert jobb mint a nagyüzemi koszt az már biztos
Viszont akkor nagyon szerencsés vagy hogy van elég tejed és nem befolyásolja a mennyiségét a kaja amit megeszel. Én figyelek arra hogy legalább 3x egyek pl.levest a héten, meg minden nap meleg ételt mert én pl. érzem a tejen ha kimarad egy étkezés vagy keveset iszom
Vendég
 


Gabi, dehogy kell, pont ezt mondom, h. mindenki más. Enyém sem tud sok olyat, amit más igen. pl magától alvás..

Nekem tetszik az ágyakon a kibújónyílás is, későbbre persze.

Csillag, én sem főzök mindennap, ha igen, csak egyszerűbbeket. De tény, h. leves kéne min. hetente 3x. Én 4 napra megcsinálom magamnak a rántott levest, az egyszerű.
Vendég
 


Judy
most olvasom hogy Áron már megfordul?Ez nagyon szuper! Tök ügyes!!
Vendég
 


gio: gyanúsan olcsó is volt :oops:

Én is szeretnék rendelni kaját majd. Nekem az gond, hogy nincs kaputelefonunk, viszont a második házban lakunk. Senkinek esélye nincs bejutni, aki nem tudja a számomat. De akkoris nekem kimenni sem biztos, hogy mindig sikerülne. Pl. ha akkor jön, amikor épp szoptatok. De majd kipróbálom azért.

Akartam már írni a buborékos nyálról. Nálunk is van sok, de én ezt eddig egy fejlődési szakasznak fogtam fel :lol: Piaget fejlődéslélektani elméletében a szenzomotoros szakasz, 2, alszakasza, az elsődleges cirkuláris reakciók szakasza, ami az önmagában élvezetes cselekvések ismételgetéséről szól. Tipikus példája a buborékfújás (bocs a káromkodásért) :lol:

briell
 
 


Wow Briell! Az a mondat! :shock:
Nekünk is van bubis nyál, akkor ez most jó?

Gio,sztem csak azért fordul, h. ne legyen hason:-((

Áron ma megint megjelölt, pisi-kaki minden, korán kezdtem pelenkázni! :lol: De elég jól ugrottam.

Most alszik a drága, 2 perce. Egy órácskának örülnék...

Lányok, vmelyik nap kérdezetem, bár odébb van még, mikor akartok hozzátáplálni? Kivárjátok a 6 hónapot? Én előbbre tervezem, csak fogalmam sincs a dologról. :shock:
Vendég
 


Judy,
mikor mi voltunk ilyen picik, már 4 hetes kortól kezdték a hozzátáplálást. :shock: :shock: :shock:
Először étkezések között paradicsom-alma-őszibarack ilyesmi pürével, először csak egy kk, utána 20 g. valami ilyesmi. de hogy manapság mi a "divat", azt nem tudom. én el sem tudom képzelni hogy mást is fog enni egyszer a gyerekem mint anyatejet... :oops: :roll:

Kép
apkata
 
 


én ha lesz tejem kivárom a 6 hónapot.
Vendég
 


Hát Kata, én is így vagyok. Már úgy megszoktam ezt, ami van. Majd a rugik helyét is átveszik a rendes ruhák. Néha adok rá póló-naci kombinációt, de sztem nem szereti még.
Gio, ha lesz tejem, sem hiszem, hogy megvárom a hat hót, de azt mondják, jelzik is ha előbb van rá igényük.
De amennyit bajlódok a tejjel, nem hiszem, hogy hat hónapig lesz.
Meglássuk...


Megpróbálom betenni az újság oldalát, ahol rajta van a kis Fradista. Kép
Vendég
 


Én Dénessel 5 és fél hósan kóstoltattam először almát.Most is így tervezem.Azt érdemes belekalkulálni,h igazi mennyiséget majd kb.egy hónap elteltével esznek(persze vannak kivételek)
Most nekünk jó lesz.mert jön a nyár,a sok isteni finom friss gyümölcs,z.ség.Nekem Dénessel mindent nyárról fagyasztgatnom kellett,ő nov.volt 6 hónapos,most Gergő júniusban lesz és a következő télre meg már eheti,amit mi.Úgyis nagyon egészségesen főzök.Dénesnek nagyon sok bébiételt is vettem,hogy minél változatosabbat adhassak.Most majd csak kimegyek a kertbe,a piacra....úúúúgy várom a tavaszt,alig várom,h ültethessem a paradicsomot....

Kép Kép
meli1118
 
 


Judy, én is korábbra hozzátáplálást, már 4 hós körülre, mert tényleg lassan megy, így talán nyárra már könnyebben kimozdulunk, ha nem szorulok rá, h szoptatnom kelljen.
Bár ha nem 1 órán át szopizna, akkor szopizhatna kizárólagosan, de így nem vagyok hajlandó!

A legújabb hobbija Dominak, h sztrájkol a cumisüveg ellen :shock:
Ebböl is látszik milyen cicifüggő, iszonyat, más gyerek cicit nem akar cumisüveg után. :shock:

KépKép[/url]
domi06
 
 


Gio, tejcsi szerencsére van -én is csodálkozom néha hogyan- de az nem szerencsés, hogy szinte kenyéren élek. A babának sem jó az egyhangú táplálkozás, szorulása is emiatt lehet, nekem sem jó, a kilóimnak sem tesz jót. :(
Szerintem kipróbálom a rendelést egy-egy leves csak 300 Ft körül van, bár nekem is eszembe jutott, hogy mi van ha szopi közben jön, vagy épp akkor alszik el babó és én is le tudnék pihenni, de a futárt kell várni... Áh, sok a bajom, most már lehúzom magam, mert én is únom. :oops:
Ja, babó az egész napi nyüglődés után most már kb. 2 órája csöndben nézelődik a kiságyban. :shock: :D Azt hiszem megyek aludni, apát elláttam instrukciókkal, tejcsi a hűtőben. Bár még éjfél előtt meg akartam szoptatni és csak aztán átadni a terepet, most nem tudom le merjek-e feküdni, fél 7-kor evett utoljára. :roll:
csillag25
 
 


Én is tervezem kivárni a 6 hót a hozzátáplálással. A dokim a 4 hót ajánlja, a védőnőm a 6-ot.

Kajarendelés: mi is szoktunk. Mi úgy oldjuk meg, hogy a kapura kiakasztunk egy zacsit, és abba teszi be a csajszi a kaját. így nem kell paráznom, mi van, ha éppen szoptatok.

Csajok! Ma kifakadt a BCG-oltás helye Zétinek. Csak úgy vettem észre, hogy már nem volt olyan fehér, mint este. Megnéztem a bodyját és sárgás volt. Viszont fürdés után hiába nem mostam, dörzsöltem, elkezdett vérezni. Ez most baj??? Gabi, nálatok hogy volt? Reggel felhívom a védőnőt (a doki szabin van), de addig idegeskedek, mert sírt is Zéti.
Vendég
 


Domi! Találtam egy fórumon egy ilyen bejegyzést. Judy, te most ne olvass, mert lehet, hogy jó nagy hülyeség, és feleslegesen idegesítene, de érdekelne Domi véleménye:

"És még valami (nem témához tartozik, de már rég akartam írni):

ha valakinek a dede nem szereti a hasonfekvést, vagy nagyon korán elkezd hasról hátra átgurulni, az mindenképpen mutassa meg gyógytornásznak!!!! Mindkettő a szülésnél fellépő enyhe oxigénhiányból adódó fokozott izomtónusra (feszes izmok, ezért nem szeretik egyik oldalt, vagy gurulnak át hátra) jele, ami eredményezhet galibát a mozgásfejlődésnél, későbbiekben meg viselkedés -és tanulási zavarokat okozhat (diszlexia, diszgráfia, stb.) ."
Vendég
 


Judy, nagyon jól sikerült az ajándék! Csuda helyes Áron.
Vendég
 


Rita, én sajnos nem tudom, de ne izgulj, biztos nincs nagy baj.

Nálunk jött már postás, sőt Anyu is jött már szopi közben. Szépen leválasztottam és kinyitottam az ajtót. Volt, hogy nem lett gond, volt, hogy sírt. De inkább, mint hogy caplassak a postára, babakocsival sorbanállni,mert nem hozzák ki mégegyszer. Áron meg szépen szopizott tovább, és minden rendben volt.

Csillag, szép, nyugodt éjszakát neked-nektek!!
Vendég
 


Jézusom, ne ijesztgess!!

Domi!!! Mit tudsz erről?
Vendég
 


Judy, egy fórumon találtam. Azért írtam, hogy ne olvasd el, mert ki tudja mennyi alapja van. Persze jó vicc, így meg pláne elolvassa az ember. engem meg azért érdekelne, mert Zéti habár eleinte oldalt aludt, most nem hajlandó az oldalán feküdni.
Vendég
 


Judika! Nagyon jó az ujságos kép! Büszkék lehettek Áronra! És hát az átfordulás, hát csak lesek!!!! Nagyon ügyi!!!

Domi! A Suttogó nem hagyja sírni egyáltalán a babákat!

Nekünk teljesen bevált, már 1 hete egyedül alszik el éjjel-nappal a kiságyban! És a 4 óránkénti evés is jól megy, de a lényeg hogy evés után nem szabad rögtön aludni hagyni.

Labkat! Johannáak jobbulást! Nagyon édesek az iwiw-en a srácok!

Csillag! Apa nálunk is csak hétvégén kel éjszaka Noelhez! De akkor csak ő!!!

Gio! Mi Top Rider utazóágyat vettünk használtan a vaterán! Nagyon jó! Emelhető alvófelület, pelenkázófeltét és az oldalán ki tud majd bújni ha nagyobb lesz! 10 ezer Ft volt. Teszek egy képet! Ja és Noel már aludt benne mikor anyuéknál aludtunk, és nagyon jó volt!



Kép

Kép
Vendég
 


Judyka, köszönöm aranyos vagy! Nektek is nyugodalmas éjszakát!

Mikor a mei tai-t hozta a postás én is leválasztottam manót, hát volt olyan ordítás... kérdezte a postás, hogy most ébredt? Mondtam nem, most evett csak abba kellett hagyni. Aztán persze megnyugodott és tovább szopizott. :)
csillag25
 
 


Melinda, hétvége nagyon jó ötlet apának az éjszakázáshoz, csak épp akkor akarja ő (is) kipihenni magát. :twisted: Viszont tényleg közösen vállaltuk a gyereket, neki is részt kell venni az éjszakákban.
Na, tényleg megyek. Jó éjt mindenkinek!
csillag25
 
 


Melinda, tudom, h nem hagyja sírni, de nálunk Domi ponthogy sír néha mikor leteszem aludni, és pont az a bajom, h nem bírom ahogy sír, így nem bírom kivárni, míg megnyugszik hátsimi közben, ezért kiveszem és picit később újra próbálom, ha jól emlékszem a suttogóban nem szabad felvenni, csak nyugtatni újra és újra. De lehet nem így van, mert már pár hónapja olvastam, újra kéne asszem.
Van amikor meg sír, leteszem és azonnal megnyugszik, cumi és már alszik is. Mondjuk mi születésétől a kiságyban, külön szobában altatjuk, pont azért meg minnél később kezdi az ember, annál nehezebb, s látom a barátnőm 2 hónappal idősebb babájánál, már nem tudják átszoktatni, mert hisztérikusan elutasítja a kiságyat, hisz idáig apa-anya közt volt.

KépKép[/url]
domi06
 
 


A hypoxia vagyis oxigénhiány tényleg sok babánál előfordult, akiket kezeltem, de annak nagyon jellegzetes tünete, amit írtál, hogy spasztikusak az izom, ez azt jelenti, hogy merevek, görcsösek az izmok,nem normál tónusú, ökölben a kezek (most még amúgy is úgy tartják sokszor, így ez még nem megállapítható), nem lehet esetleg könyökből kinyújtani csak nehezen a kart, stb... tehát látszata van, már kiszűrték volna, ha bármi volna judyéknál gondolom, szóval nyugi...

KépKép[/url]
domi06
 
 


Köszi Doomi! Akkor az nem jelenthet rosszat, ha most nem szeret oldalt lenni, ugye?
Vendég
 


Domi! A Suttogóban pont úgy van ahogy csinálod! Fel kell venni megnyugtatni!!! Csak nem elaltatni kézben. Mi is külön szobában alszunk, és így is rögtön meghallom ha nyüszi van. :)
Vendég
 


Á, dehogy O'hara, még bőven van idejük, mi sem forgunk még Domival, pedig a doki is mondta, h mozgásfejlődésbe sokkal előrébb tartunk az átlagnál. De valahol leírtam asszem hogyan lehet a forgást gyakorolni, legalábbis a hátról hasrafordulást, hason csak abban különbözik, hogy azon oldali karját amelyiken forogni fog a hasa (inkább medence) alá betenni előtte, és arccal feléd nézzen...

KépKép[/url]
domi06
 
 


Judy
szenzációs a kép az újságban!! MIt szólt apa?

Fmelinda
nagyon klassz ez az utazóágy!!! Nna én is ilyet szeretnék. Látszik hogy a kicsikéd jólérzi magát benne, nagyon tündér! :)

O'hara
milyen fórumot látogatsz hogy ilyn sztorik vannak? nekem laikusként is annyira abszurdnak tűnik a beidézett szöveg. Vannak hanyatt és vannak hason létező gyerekek. Hugom lánya bőgött hason, az enyém hanyatt nem érzi jól magát csak ha játékos -vigyorgós hangulatban van.

Nekem nincs meg a Suttogó, de miért jó az evés után a játék? Evés közben elálmosodnak általában, nem? Dóri soxor elalszik cicin. Akkor minek a játék? Nekem valahogy a játék-evés-alvás a logikus, azaz nálunk így működik
Vendég
 


Sziasztok!
Bocsi,hogy megint csak így gyorsan,de ha esetleg szeretne még MT,nekem van egy III.generációs (legújabb) liliputim hordozóasszonyos,levehető,elrejthető alvócsuklyás.8000Ft+pk lenne az ára és NAGYON sürgős!!
Ha valaki esetleg szeretné döbjon rám egy sms-t (levlistán írtam a számom)
Kép
Vendég
 


Jó reggelt minden kismaminak!

O'hara semmi gond szerintem az oltás helyével, steril gézzel le lehet ragasztani ilyen esetben... Szerintem több tennivaló nincs vele.
Esténként családi életet élünk, így én olyankor már nem vagyok gépközelben, így csak most tudtam válaszolni.

Gio kíváncsian várom a kontroll eredménye utáni történéseket. Be is paráztam hirtelen, mert még nekem is rendszeresen húzódik a varratom :? de én még nem voltam kontrollon :oops: 6 hét helyett 10nél tartok :?
Az evés-játék-alvás nálunk azért nem megy más sorrendben, mert alvás után ordít, annyira éhes a drágám, kaja után peluscsere és ekkora hatalmas barna szemekkel néz rám és vigyorog :) Már most férfi.... a hasa a legfontosabb :)

Judy nagyon jó az újság! Gondolom apa megörült!
Kérdezted a hozzátáplálást. Én mindenképpen 4 hós kora körül akarom kezdeni a kóstoltatást. Először a krumplit vagy az almát javasolják, de még nem mélyedtem bele...
Szoptatni mindenféleképpen szoptatok, amíg tudok. Kevés a tejcsi, de még van :) A tápszer ára elég horror, főleg amennyit az én gyerekem eszik, és mindenképpen mást is adni akarok. Ugyebár a mi időnkben ilyenkor már a híg tejbegríz ment a cumisüvegből, ami ma már elképzelhetetlen. Sőt, családi legenda szól arról, hogy én félévesen már a híg krumplipaprikást szívtam a cumisüvegből :shock: nem is csoda hogy a mai napig rajongok a pörköltekért :oops:
Visszakanyarodva az eredeti kérdésedhez, nem néztem még utána a témának, van még pár hetünk :) Ketten már vagyunk, akik akarják, így majd kitárgyaljuk a lehetőségeket :)

Csillag, milyen volt éjszakátok?

Ne sokat írjatok ma, megyek fodrászhoz, illetve nagyszülőkhöz, este leszek legközelebb!

Gabi
Vendég
 


Gio,
mivel én olyan magabiztos "mindenténtudokalegjobban" típus vagyok :P , sokáig nem vettem meg a suttogót, de aztán igen, és tényleg jó. :oops: Azért van az evés-játék-alvás sorrend, hogy ne kösse össze az alvást az evéssel (a cicivel), és tanuljon meg elaludni önállóan. hétfőtől csinálom, és büszkén jelentem hogy működik. igaz néha türelem kell hozzá, és én is volt hogy ráraktam már cicire türelmetlenségemben, mert ott elalszik. de nem szabad, hosszúú távon így jobb lesz és majd büszkélkedek hogy milyen csúcs szófogadó gyermekem van. :lol:

off: tejszínhabos kakaót reggelizek. én olyan boldog vagyok!! :D

Kép
apkata
 
 


Kata jó reggelt innen a tejszínhabos tejeskávé mellől :)

Suttogó egyet olvastam csak, ez van meg a könyvtárban. Igaz, hogy már a 3. része is megjelent?

Gabi
Vendég
 


Gabi,Én egyből a harmadik részt vettem meg, mert a Brendonban az első rész elfogyott, csak a 2. és a 3. volt meg, és azt modták az eladó csajok, hogy a 3. rész az összefoglalja az első 2-t, plusz vannak benne új infok.
Pont most írtam neked a levlistán.. :oops:
Éljen a tejszínhab!!! 8) :lol: :lol: [/quote]

Kép
apkata
 
 


Nekem is az összefoglaló Suttogó van meg! És nálunk is az miatt van az evés-játék-alvás, mert alvás után mindig egyből enne. Aludni meg csak 2 órát alszik max. Így evés után fenn vagyunk 1-1.5 órát és csak utána altatom. Így simán 4 óránként eszünk. Persze ez azért van mert Noel sokat eszik. A franciaágyon és hintaszékben való alvást teljesen elhagytuk. Ott már csak játszhat. Tudom hogy ez elég drasztikusan hangzik, de pár nap alatt megszokta. A legutobbi időkben már nappal csak a hintaszékben aludt. Most megint simán elalszik az ágyában és jókat alszik.
Vendég
 


Köszi Gabi a választ. Este már nem vérzett, és a géz sem tapadt rá neki. Azért a védőnőt felhívom, mert a neten különböző dolgokat találtam: valahol azt írják víz ne érje, máshol, hogy otthon érheti. Egyik helyen kenjük be alkohollal ( :shock: :shock: :shock: az még egy felnőttnek is fájna), máshol nem szabad rá tenni semmit. És egy utolsó változat szerint orvosnak látni kell.

Gio! A vérző BCG oltásnak néztem utána, és úgy keveredtem a nőklapja cafe fórumára. Nekem is furán hat, de mivel a csajszi meg is indokolta a dolgokat, gondoltam, értheti mit ír. Ezért akartam a mi kis saját gyógytornászunk véleményét is olvasni.

Habos kakaó. Nyami. Én tejeskávézok, de szerintem megy rá a tejszín is, kedvet kaptam hozzá.

Mától én is elkezdem a tanítgatást, hogyan aludjon egyedül. Éjjel magától elalszik, nappal is jó lenne, ha menne.


Domi, lenne még egy kérdésem. Zéti az egyik lábfejét, és kicsit a lábszárát is befelé tartja. A dokinő mondta, hogy masszírozgassuk, meg is mutatta hogyan, de nem hiszem hogy ér valamit. Van tipped? Nem mindig, és inkább csak ha ölben van, de feltűnt, ha a kúszó pózba teszem, akkor is az egyik lábfejét szépen kifelé tartja a másikat befelé. Csípőszűrésen fel sem tűnt senkinek, most mondta a dokink, hogy mindenképpen hívjuk majd fel a figyelmüket rá, de az még több mint 1 hónap. Nem szeretném, ha valami sínfélével kellene egyenesbe hozni (keresztlányomnak így volt, mert neki mindkettő befelé fordult, mivel koraszülött volt, és nem "rúgta ki" magát az anyaméhben.)
Vendég
 


Melinda nagyon ügyes Noel. És a kiságyban játszhat? Olvastam, hogy ha ébren vannak, ne legyenek a kiságyban, hogy tudját ott aludni kell. De ott a körforgója, ott a kiságyra aggatott játéka, amit lökhet. Máshol nem tud önállóan játszani. A pihiszőnyeg annyira nem érdekli, mert a játékokat el nem éri, és ugye nem is mozognak. Az Anya, taníts engem c. könyveben viszont az van, hogy fontos, hogy önállóan is játszanak, mert ha megszokják, hogy folyton nyüzsgünk körülöttük, akkor később sem leszenk el egyedül. És ha önállóan játszanak, akkor hagyjuk is békén, és másnak se hagyjuk macerálni őket.
2 órákat alszik? Zéti csak negyed-félórát. Bár tegnap meglepődtem mert aludt 3 órát, majd 1,5-t és még felet. És ő mostanában nem 3, hanem újra össze-vissza eszik. Védőnő szerint ez nem baj, mert este meg sokat alszik (ma fél 9-től 3-ig), és így hozza össze a napi kajaszükségletét.
Vendég
 


O-hara! Az Anya taníts engem is szintén egy nagyon jó könyv. Nekem még nincs meg, de sógornőmnél mindig olvasgatok belőle. Az önálló játék téyleg nagyon fontos. Én sem avatokozk addig bele a játékába amig nem igényli. Ha elvan a hintaszékben vagy elnézeget valamit és dumál nyüszi nélkül akkor nem beszélek nem gügyögök neki. Hát igen , nálunk is a kiságyban van a forgó. Én azért néha berakom akkor is ha nincs alvásidő. Vagy alvásidő elött fél órával, és akkor addig nézegeti amig el nem alszik. Ha elöbb ébred mint 1 óra napközben akkor felvesz-letesszel visszaltatom. Igaz hogy ez van mikor 20 perc de megéri!!!
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: