Új privát üzeneted érkezett!

Kicsike,
ja-ja, jót vigyorogtam rajtuk, tetszett, hogy ilyen nagy az egyetértés :mrgreen: :lol:
Ünneppel dettó én is így vagyok, ne szabadkozz!!! :roll:

Pocok,
köszi!!! Eddig 4-et szedtem, akkor most 2-t szedjek?
Oksa, kipróbálom! :wink:

Sziszkó, Drága,
gyógyulgass!!!!!!! :oops:

Gmelcsi,
gyönyörű méret!!! :D

Tündér,
jó utat!!! :P

tillidian
 
 


Kicsike, Tilli, mi a baj az Ünnepekkel? Nyugodtan írjátok le, ettől még nem romlik a hangulat! :wink:

Melcsi, igazából nekem csak a konyhában kellett tüsténkednem meg Sophiet ellátnom, a többit Apa intézte. Betegen egy kicsit nehezebb volt, de túl vagyunk rajta. Így is olyan "kevésnek" éreztem, hogy nincs többfogásos kaja meg ilyenek, de ez az én hülyeségem :roll:
Vendég
 


Eszti,
szijja! :D

Ünneppel semmi bibi, csak egyszerűen nem jött meg a hangulatom hozzá. Először volt ilyen :? . Szerintem tuti belejátszik, hogy én szülés óta be vagyok zárva a lakásba :oops: ! Egy kezemen meg tudom számolni, hányszor voltam kint! :( /3. emelet, lift nincs. babakocsit egyedül nm bírom levinni, Lencsi viszont a Mei-Tait nem bírja...szóval nem sétálgattunk eddig...)
Igazából még nem látom a végét ennek az időszaknak, de má nagyon várom! :oops:

tillidian
 
 

 
 

Szép estét csajok!

Én lepörgettem a háromnapos őrületet, most sebeimet nyalogatom... :lol:
Amúgy nem volt nagyon gáz, Szonja egy kis tündér volt: mindenkire mosolygott - na jó, egy ember kivételével, de akkor is éhes volt :lol: - még a legnagyobb zűrzavar közepette is el tudott aludni és szerintem nem lesz gáz, mert nem engedtem, hogy túl sokat hurcolásszák... Az kéne még, hogy most napokig rázzam a hatkilós kis seggét... :shock:

Tillikém
Semmi baj, sztem most már hamarosan te is kiszabadulsz. A mei tai totál reménytelen? Sztem próbálgasd minden nap - nekem is először vinnyogott a kendőben, aztán megszokta. Igaz, hogy mostanában már inkább elvan a járókában, nem igényli, hogy magamra kötözzem...
Ja, Lecsid jó arc! :mrgreen:

Pattogó
Te jó ég... Nekem az általad vázolt helyzet a rémálmom... Illetve arra még gondolni sem mertem, hogy nem tud nyelni a gyerek... :shock: :shock: Remélem már jobban vagytok!!!

Tündér
Szonja három hósan 6000 g körül van...

Sziszkó
Jobbulást Neked is!

Kép
szilveeaa
 
 


Till
Fel a nózival! Vége a karácsonynak!
Bevallom mi mikor esett a hó, már felállítottuk a karácsonyfát, és sokkal inkább volt akkor karácsonyi hangulatunk, mint amikor az ideje lett volna...
Kengurut próbáltál már? Nálunk annyira bejött, hogyha máshogy nem is, de ott bealszik. Ki nem bírnám, ha nem mehetnék ki. Szörnyűek voltak azok a minuszok, amikor nem mehettünk ki. Apa szerint látszott is ;) Öltözéskor nagyon sír, de aztán rögtön bedobja a szunyát mikor elindulunk.
Nincs lett valami tárolótok, hogy lenthagyd a babakocsit és akkor csak a babát kell cipelned?

Kicsike
Neked is fel a nózival! Jön egy új év, mikor gyermekeink forogni, kúszni, mászni és járni fognak és mondják, hogy AAAANYAAAAAAAA ;)
pocok001
 
 


lehet, hogy átállunk a négyóránkénti etetésre...??? igaz, csak déltől, de nem igényli a három óránkénti szopit (eddig ilyen nem volt). Most is punnyadozik és már 3 és fél óránál tartunk!!! Izgulok!!!

Kép
szilveeaa
 
 


megnéztem a fotókat gmail-en, így, hogy hirtelen lett egy extra órám... annyira szép babáink vannak csajok!!! én is tettem fel fotókat, mert nagyon le voltunk maradva :lol: :lol:

Kép
szilveeaa
 
 


Hellooo lányok!

Látom, hogy még sokan "vakációznak"...

Mi már kettesben vagyunk, apa dolgozik...de állítólag csak ma és holnap...kíváncsi leszek. De ez a négy nap nagyon jól telt hármasban. Igaz, hogy akaratunk ellenére összejött néhány látogató és mi is voltunk anyuéknál, ettől kicsit felborultak a napjaink, de azért összességében jól telt az ünnep.

És kaptam a Jézuskától laptopot :D Így most Manóka itt alszik (?) a járókában, én meg itt őrzöm :roll:

Hihetetlen nagy öröm volt, amikor a feldíszített fa mellett beleraktuk a járókába Manókát, aki először csak ijedten nézett, majd hatalmas vigyort nyomott az arcára és azt mondta: eeeeee :lol: :lol: :lol: Bőgtünk és röhögtünk egyszerre apával :D

Viszont a nagy sürgés-forgásban tegnapra megint alig volt tejem :cry: Persze, mert nem mindig tudtam fejni, és a folyadékmennyiség sem volt meg. De tegnap estétől megint ezerrel iszom és fejek...

Lányok, hol szeditek össze a torokgyuszikat és arcüreggyulladásokat? Szisz, Eszti, remélem, már jobban vagytok!

Pattogó, tied gyerkőcök is remélem már meggyógyultak! Tényleg szörnyű lehetett, amikor Bencus nem tudott nyelni.... :? Biztos frászt kaptam volna...(Nekem egész gyerekkorom gimnáziumig bezárólag mandulagyulladással telt, tudom, hogy k..vára fáj minden nyelés...)

Tilli - nem tudtok sétálni menni? Hát, akkor elhiszem, hogy feszült vagy! Nincs egy normális szomszéd, aki segítene lecipelni a kocsit? Bár nekem itt a faluban sem segítettek a patika előtt....úgyhogy semmin sem csodálkozom...

Fotók mennek gmailre.

Pussz.

Kép
kkia
 
 


sziasztok

hát csatlakoznék azokhoz akiknek nem igazán jött meg az ünnepi hangulata ... pontosabban mostanra depi váltotta fel ezerrel :?

ünnepek még úgy ahogy elmentek de mostanra ultra fostalicska a hangulatom ... semmihez nincs kedvem, pedig tanulni is kellene ...

Sziszkó :) gyógyulj meg hamar!

Eszti :) remélem Te már jól vagy! :)

mától fogyózom - nekem ugye sajna nincs tejparám, úgyhogy lehet ...
legalább ha nem leszek hájas disznó talán jobban érzem magam a bőrömben ...
de alapvetően azt hiszem a bajom az, hogy egyedül és bezárva érzem magam ... pedig kicsi lányom angyal és imádom, de valahogy akkor is ...
na megyek nem húzom le a hangulatot ...
vigyázzatok magatokra!

Ja és most jutott eszembe hogy írt Bogianyu - akit nem üdvözöltem anno --- szal részemről üdv! és gyere közénk
--- sajna így is fogyóban a csapat!
ELTŰNTEK!!! tessék jelentkezni

Kép
zsrit
 
 


Jó napot, vagyok énis :)!

Olvastam minden nap csak erőm nem volt írni. Tejpara volt itt is ünnepek alatt, de már megoldódott. Konkrétan a cicire nőtt gyermekkel járkáltam :mrgreen: .

Kicsike: édes a télapós kép :), nagyon tecc.
Eszti: jövőre leszel kedves engem is megvendégelni vagy legalább küldeni egy kis maradékot. Már a gondolatodra összefut a nyál a számban :mrgreen:
Örülök hogy túlvagy te is a nőgyógyin :shock: :)
Tillike: Vackor legalább akkora humorherold mint a Barnim :mrgreen: , jó a bálnás sztori :mrgreen:
Egyébként azt figyeltem meg, hogy oldalról már jó a formám, csak szemből szélesebb még mint volt :shock:
Melcsi: 6100 g :shock: :shock: :shock: , na ott a szalonnakirály :mrgreen: :mrgreen:

Kicsit rólunk: ünnepek elteltek itt is :). Kaptunk egy csomó hasznos és egy csomó felesleges ajándékot. :shock: Például a babának egy akkora pólót ami 6 hónaposra van méretezve, de már most kicsi. (kérdem én hol a szemmérték?) A babámnak beállt az alvás-ébrenlét ritmusa: mostmár csak minden második éjjel virrasztunk
:shock: . A karácsonyfánk csudaszép, a baba szereti nézegetni. A g-re teszek énis képeket. Ja! Barni nálunk még mindig köhög, már asszem másfél hónapja, ma egy kissebb adagot beleköhögött a tenyerébe, elis csodálkozott és nem tudom a baba mellől elhessegetni :shock: , de csak nem fertőzi már meg!? :shock:

Na megyek, nagy sétára készülök :)
Kell vennem lencsét :), sok-sok-sok-sok pézt akarok jövőre :mrgreen:

Betegek gyógyuljatok!!!!!
Puszi :)
anyabebi
 
 


Sziasztok lányok!

Élek még én is csak valahogy ez a karácsonyozás igencsak lefárasztott, és semmihez nem volt már kedvem... Nekem sem volt ünnepi hangulatom, de azért jól telt ez a pár nap. Egy kicsit összejött a család itt is-ott is, és találkoztam az évek óta ne látott nagymamámmal. Elég szar volt a kapcsolatunk (nem részletezném, hogy miért), de most Karácsony alkalmából megenyhültünk a bátyámmal együtt, és láthatta a két kis dédunokát... Nagyon sírt, akkor azért megsajnáltam. Persze ettől függetlenül, nem felejtünk...
És az is nagyon tetszett, hogy végre láthattam Gabókámat, két nap is, és egy kicsit megdajkálhattam. Annyira édes, imádom! :D Gondolhatjátok mi volt, amikor mind a két picur rázendített, aztán felváltva... De igazából senki nem bánta. :D :D A legszebb az egészben az volt, amikor itthon voltunk hármasban, és Doriánt odatettük a játszószőnyegére a fa elé. :D Szóval összességében jó volt.

Drága betegek!Tessék nagyon gyorsan meggyógyulni!!! Gyógypuszik repülnek Mindenkihez!
Most megyek készülődni, elmegyünk csavarogni egy kicsit.

Puszi
bobóbaba
 
 


Sziasztok!!!!!!!!!!
látom mindenki jól van!!!!!!!
mi is!!!!!!!!!!!
majd még jövök......Barnit holnap viszem oltásra.....végre eg gyógyult és meg kaphatja a 3.hós oltását......)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!
Magyon szívesen csatlakoznék hozzátok, mert tulajdonképpen nem is gondoltam, hogy szívesen vennétek, ha csak így becsöppennék közétek.
Akkor jöjjön egy kis bemutatkozás!
Három gyerek boldog anyukája vagyok. A legnagyobb Csenge, ő most 4 éves, és igazi ovis nagylány. A hugicája Sári, ő most két éves, és rettentően cserfes, eleven kis tündérke. És most érkezett októberben a családunkba Zsombor baba, az apukája, és persze az egész család nagy örömére. Így október óta éldegéljük a nagycsaládosok cseppet sem unalmas életét. Miután a gyerekek sorban jöttek, így hosszú évek óta itthon vagyok. A férjemmel mindketten az egészségügyben dolgozunk. Én mióta itthon vagyok a szoptatás területén képzem magam, és remélem hamarosan vizsgázott laktációs szaktanácsadó leszek!
Remélem mindenkinek jól telt a karácsony! Nálunk mozgalmas volt. Egyik nagyszülő, majd a másik, szóval utazgattunk. És ez persze egy anyának nem a pihenésről szól :lol: !
Még egyszer köszi, ha jöhetek! Ígérem legközelebb nem leszek ilyen hosszú :oops: !
bogianya
 
 


Bogi - üdv közöttünk! Naná, hogy befogadunk, sőt! Saját szoptatási tanácsadónk lesz??? Az szuper! Ránkfér...mármint a tejpara klubos lányokra, élükön jómagammal :roll:

Már azt hiszem, hogy minden hivatalos és "vajákos" módszer kipróbáltunk szerintem, de azért minden jótanácsra vevők vagyunk. Egy szoptatási tanácsadónak egyébként voltak-vannak gondjai tejügyben?

Kép
kkia
 
 


Nagyon köszi Kkia!
Igen volt néhány dolog, amin átestünk a gyerekekkel. De a lelkesedésünk töretlen maradt mindig! Most Zsombival is hosszú szopis időszakra készülünk.
És persze kérdezhet bárki nyugodtan! Örülök, ha megtiszteltek a bizalmatokkal és hozzám fordultok, ha van kérdésetek :P !
bogianya
 
 


MINDENKINEK BOLDOG ÚJ ÉVET! A karácsonyról már lemaradtam :wink:

Nálunk is családosan telt, inkább nagycsaládosan, én így nőttem fel, és azt nagyon szeretem ha a nagy család ilyenkor öszejön (uncsitesók stb, mindenhol bébik :D )

Bogi
Én is üdvözöllek 8)

Till
Én kértem az Aloe Activatort. A Lehel térnél lakunk, majd egyeztetek akkor a férjeddel, mikor jövő héten Pesten leszünk. Te használod a kicsinél? Vagy ő nem hasfájós?

Őzike
Kép
Kép
Õzike31
 
 


Bogi, köszi! Biztosan sokan fogunk hozzád fordulni kérdésekkel!

Többünknél is a legfőbb gond a tejmennyiség időről időre történő stagnálása vagy csökkenése úgy, hogy a baba alapvetően folyamatosan és jól szopik, de egyszercsak mégis elapadni látszik a tej. Akkor jönnek a csodaszerek (homeo bogyó, teák, stb.), újra kicsit javul a helyzet....ez mitől van? És a csodaszereken kívül mi lehet az, ami ezt a folyamatos libikókát megakadályozhatná? Van olyan, hogy "genetikailag" kevés a teje?

Mi sajnos a 3. héttől már pótolunk, mert nagy súllyal és nagy étvággyal született Kristófom súlya hazajövetel után is folyamatosan csökkent, a tejmennyiség pedig állandó maradt (szopinként 40-60 ml jelenleg a maximum, plusz utána fejek, az így összegyűlt mennyiséget éjjel nekiadom). De semmiképpen nem akarom feladni, ha egy kicsit is növelhető ez a mennyiség és a tápszer pótlás csökkenthető, akkor már boldog vagyok!

Előre is köszi a jótanácsokat!

És milyen az élet 3 gyerkőccel?

Kép
kkia
 
 


Bogianya
Üdv közöttünk :)

Mi mostanában, amióta náthás a pici lány másfél, két óránként szopizunk, és kb egyszer alszik 5 és fél órát...
pocok001
 
 


Bogianya
üdv itt! én is kérdeznék: mikortól ajánlott átállni négyóránkénti szoptatásra? nálunk ingadozó a dolog: hol 3, hol 4 óra mostanában, de szeretnék valamiféle rendszert vinni a dologba...
:oops: köszi előre is!

Kép
szilveeaa
 
 


Bogi üdv köztünk!!!!!!
szép nagy a családod!!!!!gratula a gyerekekhez!!!!!:)))

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok Csajok,

Bogi tőlem is üdv. :D

Anyabébi, örülök, hogy már csak minden második éjszaka van hancur. Hamarosan az is elmarad.
Tuti az én fiam a szalonnakirály. Annyira duci, imádom. Állandóan csókolgatjuk a nagy tokáját. :lol: :lol: Tennék fel képet, de nem tudom egyszerűen lekicsinyíteni.

Szilveeaa, nekem is van, hogy már csak négy óránként eszik. Szerintem azért, mert nagy mennyiségeket szopiznak, és van, hogy elég a 4 óra, de van, hogy 3 óránál, már nagyon óbégat. Szerintem majd szépen lassan átállnak a 4 órára.
Az enyém éjszaka már 7-8 órát is kibír. :D

Eszti, akkor Te is maximalista vagy. Eddig minden évben nálunk volt a karácsony és én is 6-7 fajtát főztem. Idén nem készültem semmit és nem is volt ünnepi hangulatom.

Kkia, nekem is napokig szétdurrant a mellem annyi tejem volt. Ültem a fürdőkádban és spriccelt a cicimből a tej, most meg este mindkét cicit oda kell adnom a babának, hogy elég legyen. Nem értem miért, pedig ugyanannyit iszom.

Kép
gmelcsi1
 
 


Nagyon köszönöm mindenkinek a kedves fogadtatást! Aranyosak vagytok!
Kkia!
A tejmirigyek elégtelen volta miatti szoptatási nehézség nagyon ritka dolog. Általában a szoptatási gyakorlat nem szokott jó lenni, illetve a nem megfelelő támogatás a környezettől, ami miatt nem sikerül sok anyának szoptatni.
A tej abban az esetben, ha valai igény szerint szoptat, nem szokott elapadni. Én úgy gondolom azok alapján amit írtál, hogy inkább arról van szó, hogy a babák bizonyos időközönként növekedési ugrásban vannak. Ilyenkor többet szeretnének enni, és ehhez a melleknek alkalmazkodni kell, csak annyi tennivaló van, hogy amikor a baba jelez, mellre kell tenni. 1-2 napi kitartó munka után a tej mennyisége az igényeknek megfelelően nő, és a dolog megoldódik. Itt szokott elcsúszni a dolog, mert ilyenkor általában pánikba esnek az anyukák, hogy biztosan azért eszik ilyen gyakran a gyerek, mert nincsen elég tej, és ekkor jön a tápszeres pótlás, cumisüveg..stb. Ezek aztán együttes erővel szépen lassan, de annál biztosabban a tej elapadásához vezetnek.
Ami lényeges, hogy csak anyatejet kapjon a baba, a cumisüveg, nyugtatócumi használatát érdemes kerülni. Ezek mind a mellen töltött időt csökkentik, így kevesebb inger éri őket, így csökken a tej mennyisége. Az egyéb folyadék, táplálék adása a babának is szintén ezt eredményezi. Egy fontos dolog van szoptatni, szoptatni! Nálatok ami szépen helyrebillentené a dolgokat, az az SNS nevű készülék. Ha érdekel leírom, hogy hogyan kellene ezt használni, és miért jó. A különböző tejserkentő csodaszerek is csak gyakori szoptatás mellett hatásosak!
Szilveeaa!
Én az igény szerinti szoptatás mellett teszem le a voksom. Ezért én azt javaslom, hogy igény szerint szoptass, az órát nem figyelve! Az egyes szoptatások közötti idő a baba növekedésével úgyis nőni fog. Mesterségesen ezt a folyamatot nem érdemes gyorsítani!
bogianya
 
 


Bogianya
köszi a választ! Időközben aktualitását vesztette a kérdésem, mert a mai nappal nálam is tejkrízis ütött be, úgyhogy valóban nem az óra számít most... :roll:

Kép
szilveeaa
 
 


Jó estét!

Szép idő volt ma nagyot sétáltunk.

Szia Bogi!! :) Én is örülök neked. (szívemből szólsz :))

Megyek is, a gyermek óbégat :shock: ) má megint. (vagy még mindig?) :shock: :lol:
anyabebi
 
 


Nna, ideértem már én is :shock: :P
(8-kor szépen bealudt a kislány, aztán 9-kor felkelt és most sikerült elaltatni :roll: )

Bogianya,
üdv a Csapatban! :D (De nagyon szuper, hogy értesz a szoptatáshoz!!! Annyi mindent kérdeznék én is :roll: )

Igény szerinti szopi:
nálunk is ez van, így Lencsi kb 12--14x szolik naponta. Éjszaka max 3,5 órát bír ki, pedig jelentem: ma -11 hetesen- 5030 gramm!!! :D
Én annyi szoptatási tanácsadót elolvastam (pl a LLL füzeteket is), de nem lettem okosabb! -amúgy tök bénázom, mert a fiam nekem is tápis volt...
Épp ez a gondom nekem is, amit Kkia leír: szépen jövöget a tej, aztán egyik óráról a másikra leapadnak a cicik és no more milk :shock: ...Ilyenkor óránként kér enni, és 3 percig kell szívnia, mire beindul, és a 2 ciciből összesen tud enni 30 grammot :oops: ...ekkor elő a tápszer, és mokkáskanállal még 30-at hozzápótolunk (mert persze semmiféle cumisüvegből nem hajlandó enni :roll: )
Nekem most egy álló hétig nem volt tej (panaszkodtam is itt a Lányoknak, hogy kiszárad a Lány), Pocok ajánlotta a More Milk-et, és magam sem hittem el, de úgy bedurrantak a cicik, mint az elején! 4 napig szedtem napi 4-et, majd csökkentettem 3 szemre, de ez alá nem tudok menni, mert akkor megint csappan a tej-adag :roll:
2 kérdésem volna:
1./ lehet még ilyenkor fejni (tejszaporításhoz), vagy fölösleges?
2./ normális, hogy minden tejbelövellés előtt kb 40 másdoperccel émelyeg a gyomrom? 8Innen szoktam tudni, hogy jön a tej, úgyhogy amikor ezt érzem, mindig biztatom Lencsit, hogy "na, még fél perc" :mrgreen: )

Lányok, bocsi az OFF-ért azoktól, akik tápolnak!

Zsrit :P
hajrá fogyókúra!!! :P Mennyit akarsz fogyni amúgy? :roll: :P

Őzike, :P
aktivátor itt figyel :P Csörögj, és Apa viszi! :P
(igen, én minden nap adok Lencsinek 4-5 cseppet, immunerősítőnek is jó!)

Kkia,
sajna nincs babakocsi tározó, a szomszédok pedig aranyosak, de derékfájós mind, nem tudnak segíteni :?

tillidian
 
 


Jó reggelt!
Zsombi már fent kuruttyol, nekem meg már nincsen kedvem visszafeküdni :lol: !
Szilveeaa!
Hajrá szopizás! Remélem meglesz a hatása!
Anyabébi
Szia! Régóta olvaslak titeket, és láttam, hogy te nagy szopi párti vagy! Szuper!
Tillidian
Bocsi, hogy ilyen nyersen fogalmazok, de nem tűnik el a tej így, ahogy írod :) !
Azt érdemes tudni, hogy a tej termelése egy nagyon szuperül kitalált dolog. A baba születése után néhány nappal bekövetkező tejbelövellés után egy ideig a hormonok irányítják a tejtermelést, és ezt egy kicsit túlzásba viszik. Ezért több picit a tej, mint amit a baba megeszik. A mellek feszülnek, de ilyenkor nem 2-3 deci tej lötyög a mellben, hanem a pici tejtermelő mirigyek telve vannak tejjel, de a közöttük lévő szövetek ödémája az, ami feszülést okoz. Az egy evés alatt a baba által kiszopott tej mennyiségének kicsi része van a szoptatás elején a mellben. Legnagyobb részben a szopás alatt közvetlenül termelődik a tej! Egy szoptatás alatt több tejleadó reflex is kiváltódhat, és ennek során a tej eljut a bimbót körülvevő areola mögé, ahonnan a baba ki tudja szopni. Az persze igaz, hogy az egymás után bekövetkező reflexek során kevesebb, és kevesebb az areola mögé kerülő tej mennyisége, de sokkal zsírosabb, laktatóbb. A mellek feszülése egy olyan anyag termelődésével jár, ami azt üzeni a szervezetnek, hogy nem kell több tej! Tehát aki vár, hogy hátha több tej lesz, ha több idő telik el 2 szopi között, és valóban érzi is a feszülést, az sajnos nem jó úton jár.
Amit ki akarok sütni a dologból, hogy ha a mellet puhának érzi az ember, az nem baj. A lényeg, hogy amennyiszer kéri a baba kerüljön mellre!
Fejéssel lehet fokozni a tej mennyiségét, de a baba szopása sokkkal megfelelőbb erre a célra! Ezért én inkább azt javasolnám, hogy a szoptatás a következő módon menjen. Elkezditek az egyik oldalon, majd ha ott valóban végzett, akkor át a másikra, ha ott is elérte a kaja végét, akkor vissza az előzőre. Így egyre kevesebb pótlásra lesz szükség. Nem mondom, hogy gyorsan fog menni, de kitartással el lehet hagyni a tápszert. Addig is szerencsésebb lenne a donor női tej adása!
És persze a tejserkentők sem hatástalanok, gyakori szoptatás mellett hatásosak. Nem tudom, hogy lehet -e nevet írni van egy K betűs gabonaital, az is nagyon jó hatású!
Amit még fontosnak tartok, hogy a nyugtatócumi, és cumisüveg használatát érdemes kerülni. A mellen töltött időt csökkenti, így a tej termelést negatívan befolyásolja, emellett a szopási technikát is rontja!
A másik kérdésre a válasz, az, hogy sajnos van akinél a tejleadó reflexet hányinger kíséri! És azt kell mondanom, hogy meghajlok előtted, hogy szopiztok így is, biztosan nagyon kellemetlen a dolog. Idővel ennek a hevessége csökken. Érdemes valamit enni szoptatás előtt. Talán így kevésbé lesz rossz a dolog!
Remélem választ kaptál a kérdésedre!
Na, már megint hosszú lettem! Lőjjetek le! A szopival kapcsolatban nagyon vissza kell fognom magam, de igyekszem mindig a lehető legrövidebben írni!
A szopik gyakoriságáról csak annyit, hogy nálunk a középső volt a rekorder, egy időben fél óránként evett nappal. Most Zsombi is szuper szopi partner, ahogy mi mondani szoktuk a családban. Nappal nagyon ritka, hogy 2 óra elteljen 2 szopi között. Éjjel 2 óránként, és hajnalban van úgy, hogy óránként eszik. De nem tudom mennyit, soha nem mérem. Ő 3680-al született, most 6-án lesz 3 hónapos, most 7100g. Kis haspók :lol: !
bogianya
 
 


Hoztam vonalzót! Remélem sikerült betennem![/img]

Kép
Kép
Kép
bogianya
 
 


hello Csajok,

Bogianya,

húúúúú, szuper, h jöttél hozzánk, bőven elférnek a jó tanácsok.

:lol:

karácsony eltelt. asszem még ennyire sosem hiányzott a hangulat a fa alól.... :shock:

viszont Teo 4 napig nem kakált. Már az ügyelet jótanácsait akartam bevetni (kamilla tea, hőmérő), amikor belerendezett 2 adagot a pelóba...

és ma éjjel meg tüsszögni+köhögni+fuldokolni kezdett. Bevetettük az orrszívót, olyan fehéres-sárgás váladék jön az orrából nem kevés. :shock: :cry:
szegénykém.

+ nem volt 2 napig netünk.

na ennyit rólunk.
És persze Hajdúszoboszlóra valószínűleg így nem megyünk. :cry:

Kép
screen
 
 


Hello lányok!

Napsütés juhééééé!

Bogi - köszi a részletes választ. Én asszem sok mindent "elrontottam" szopi ügyben. Illetve nem akarom másra fogni, de szerintem ott kezdődik az egész, hogy mindaz, amit ti tanítotok (gondolom, hogy te is a LLL alapelveit tanítod), azt a kórházban kéne mindenkinek az első napokban elmagyarázni, megmutatni. Én egy magánklinikán szültem, de ott is úgy magamra hagytak a szopi-parámmal, ahogy illik. Császárral szültem, nem találtuk meg babával a megfelelő pózt, amiben neki kényelmes, nekem pedig nem fáj a sebem. És senki sem jött, hogy segítsen! Anyukám próbálkozott, de tőle meg idegesebb lettem...Aztán éjjel meg szépen betápizták a kiabáló kissrácot, hogy nyugi legyen.

Na mindegy, nem akarlak már ezzel terhelni. Csak azt mondd meg még lszi, hogy így 8 hetesen még akár teljesen le is lehetne állítani a tápiról? (ja még annyi, hogy a szoptanít készüléket ismerem, de az én fiam nagyon rendes ám, simán kapcsolgat a cici és a cumisüveg között - bár hallottam, hogy amikor már "okos" lesz, akkor a cici kárára mehet a dolog...)

Screen - nekünk is volt 4 napos kakiszünet. Állítólag normális...de azért most már beálltunk a kétnapos termelésre, így is van nyűgösködés a második nap végén...

Tilli - a hányinger ettől lehet??? Nekem is szokott lenni és pont ma gondoltam, hogy a terhességem alatt szokott ilyen émelygéses nyavalya lenni.... :shock:

Kép
kkia
 
 


Kkia
Örülök, hogy hasznosnak találtad ammit írtam! Sajnálom, hogy nem kaptál az első napokban megfelelő segítséget. Igen a LLL által képviselt elvek a korszerű szoptatási ismereteken alapulnak, én is ezeket tartom helyesnek.
A válaszom a kérdésedre az, hogy IGEN le lehet a tápszerről állni! A cumisüvegről nekem is ez a véleményem. Sokszor tényleg úgy tűnik, nem okoz gondot, aztán egyszer csak már fáj a szopizás, vagy elutasítja a mellet. Érdemes lenne tényleg az SNS-t kipróbálni!

Kép
Kép
Kép
bogianya
 
 


Sziasztok!

Bocsi, gyors kérdés Bogihoz, aztán lépek. Törpi jól van. Keveset hízik :( :(

Bogi!
Üdv itt!
4600ról 4740-re hízott a 8 hetes lányom 2 hét alatt. Védőnő megijjesztett. Igaz, egy ideje kevesebnek érzem a tejem. Akkor adok neki, amikor kéri. Bár inkább az egyikből 2x-3x majd a másikból, ha nem elég neki.Pisis pelus van. Este 4-5-6 órákat alszik. Nemnyügös. Parázzak, vagxcsessze meg a védőnő az ijeszgetést?
Laktoherb már nem használ, kül. fáj a gyomrom tőle.
Vendég
 


Bogianya,
nagyon szépen köszönöm/köszönjük!!!! :D
Nagyon kedves vagy, hogy így segítesz!!! :P
Jó, hogy ezeket leírod, mert senki nem mondta el nekünk sem! :oops: (Anyukám az egyetlen "tanácsadóm", ő pedig mindhármunkat csak 2-2 hónapig tudott szoptatni, úgyhogy szerinte nálunk ez genetikus, fogadjam el és kész. Mondjuk tuti rámragadt a stresszelése, mert Vackornál napra pontosan 2 hónapig volt tej, és most is akkörül kezdődtek a gondok :? . Talán abba is hagytam volna most is a szoptatást, de Lencsi nem hagyja annyiban: tényleg nem hajlandó cumisüvegből enni :roll:
Valaki már ajánlotta-most nem tudom, ki volt-, hogy vegyek anyatejet, de nem a tápszerrel volt a bibi, hanem az üvegezéssel -mire erre rájöttem, sok lefejt saját tejem is a csapban landolt :oops: ) Enyém lány amúgy játszócumitól is öklendezik :roll: Legújabban az öklét szopogatja, és jóízűen cuppog hozzá :D

Kkia,
igen, most mondta a szoptatós topikban egy anyatárs, hogy az émelygést az oxytocin okozza -na, ezt is most hallottam először :oops: ! Bogianya, ok, köszi, akkor megnyugodtam, hogy ez természetes :roll:

Nálunk megfordult a nap: hajnali 1-től délután 1ig tart az éjszaka :shock: , közben 3-4 óránként kér enni, és reggel van egy másfél órás péeriódus, mikor ébren van, aztán visszaalszik :roll:

tillidian
 
 


helló csajok!

hát én sem hülyülök már meg... belementem (mit belementem.. az én ötletem volt) hogy menjünk be a belvárosba, kiállítást nézni, stb. - persze totál para volt az egész így ezzel a tejmizériával... Ja, ráadásul a kocsiban kellett szoptatnom egy parkolóházban, ami ha lehet, még tovább növelte a nyomoromat...
Na mindegy, most végre itthon, kétóránként szopi (Szonjám csak megvillantotta a négyóránkénti etetés lehetőségét tegnapelőtt - van humora a csajnak, akárcsak nekem, muhahaha... :mrgreen: ). Hát ez most elég távolinak látszik, de a lényeg, hogy legyen tej... :roll:

Tillikém, hol lőtted ezt a More Milk cuccot? Én most megint az urticát nyomom, de lehet, hogy szükségem lesz valami más "erősebb" cuccra, ezért kérdem. Amúgy annyira örülök, hogy nálad rendeződni látszik a helyzet!!!

Imádok szoptatni, de fene se gondolta volna, hogy ez ekkora para... Tegnapelőtt még vidáman nyomattuk a dolgot, aztán egyszer csak azt látom, hogy a gyerek pár perc után döbbenten pislog a cickóval a szájában és gyanakvóan méreget, mintha megittam volna előle vagy mi... :shock:

Kép
szilveeaa
 
 


Helló Jányok :)!

Egész nap nem ültem géphez :(, most pilledt el a csöppöm remélhetőleg reggelig :roll: :mrgreen: , má a pihiszékbe raktam le mert ahogy lemozdítom magamról fél perc és fent van. Délelőtt fél 11-ig aludt :shock: , de holnaptól keltem inkább mert éjjel meg itten kuruttyol nekem. Sétáltunk ma de olyan meleg volt kint, hogy tiszta ideg voltam, hogy megfő a gyerek, hát majdnem :oops: .

Bogi: én szopi alatt előfordul hogy többször érzem hogy belövell a tejcsi :)
Nálunk is kb. a 2 óra az idő a szopik között, de ha fárad többször kér. Éjjel is kb. 2-3 óránként, most pár nap óta elalszik a cicin és nem tudom kiszedni a szájából mert egyből felkel, most jobb de tegnapelőtt már úgy sajgott a bimbim mint állat :(.
A Karamalz-ot mi itt mindannyian szeressük :mrgreen:
cumi: nálunk a szopi rontja a cumizási technikát :mrgreen: , a gyermek rühelli a cumit.
Nekem hányingerem a szopitól a szülés napján volt de olyan erősen, hogy a gyereket eldobva menekültem a mosdóba :oops: , k..va szar érzés. Szegény Tilli
Bakker nem lehet eccerű 3 ilyen kicsi kölökkel, te jó ég :roll: :shock:. Én biztos befonnám a hajam. (napjában többször is :mrgreen: )
Screen: Mi is szívjuk az orrát már hetek óta :shock: , tiszta turha :oops:, amúgy sokszor köhög, tüsszög, fuldokol. Mindig úgy megijeszt.
Ultragáz hogy nem volt net. 2 napig? Uramisten. :shock: :evil:
Tilli: Bammeg az enyémgyerek is elkezdte pár napja az öklét cuppogtatni, csak nem a foga? A Barninak napra pontosan 3 hónaposan kint volt az alsó kettő. :shock:

"Imádok szoptatni, de fene se gondolta volna, hogy ez ekkora para... Tegnapelőtt még vidáman nyomattuk a dolgot, aztán egyszer csak azt látom, hogy a gyerek pár perc után döbbenten pislog a cickóval a szájában és gyanakvóan méreget, mintha megittam volna előle vagy mi... Shocked"


Ugyanez csak nézés közben összeszorított ínnyel még rá is ránt egy kettőt :shock: :mrgreen: :mrgreen:

Csajok! Ez a Vcsibe nagyon elvan tűnve!!! Hír valakinél? Valami rémlik hogy nem volt net.
Máunika? Eszti? Ki hol? Ehol? Sehol? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Kép
anyabebi
 
 


Tegnap meggyött a kendőm :)
Szeretem :), Szilveeaa: végülis hosszút vettem. 4,70 m. Az elölkereszthez kell ennyi, meg a hátibatyunál is elfér, de a kengurunál bazi hosszú :shock: . Mindegy.
Kép
anyabebi
 
 


Szilveeaa,
ismerős a dolog :oops: ...
A More Milk-et a Minimanóban vette Apa, ma meg a Blahán, az árkádok alatti patikában. De bármelyik patika megrendeli, ha kéred!!! (Sajna nem olcsó, 6800 volt a 60 szemes, de engem nem érdekel: áldom annak a nevét, aki ezt feltalálta!!! :D :D :D Teljesen reménytelen hét után -én már lemondtam róla - hozta vissza a tejcit, de nagyon :D (de lekopogom, maradjon is így! :P )

Találtam honlapot is: http://hu.motherlove.eu/?q=node/14
De itt hiába próbáltam rendelni, nem működik, a telefont meg nem veszik fel...

Anyabébi,
fogzás??? :shock: - Jó a kendő! :D

tillidian
 
 


TAMARÁNAK BOLDOG ELSŐ NÉVNAPOT KÍVÁNUNK! :lol: :lol:

Moncsi, Char és Alex
Vendég
 


Má megint zöld a kaki! Tegnap óta, de ma este már borsózöld volt az egész, és olyan jó vizes. Ez mi a lószartól van?
Bogiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!????
anyabebi
 
 


Anyabébi
A "rárántás összeszorított ínnyel" c. jelenet ismerős nekem is... A jobb cickómat tegnap azt hittem kivégezte ezzel a mozdulatsorral.... :roll:
Kendő: csodás! te már hátra is kötöd??? Én odáig még nem jutottam el. Na, akkor lehet, hogy kendőcsere lesz... Merthogy én csak kengurut kötöttem eddig: hason és csípőn is. Arra meg tökéletes volt az enyém.

Till
Köszi! És kiderült, hogyan kell szedni? Csak pár napig, vagy folyamatosan?

Kép
szilveeaa
 
 


Anyabébi, még egy: a kaki lehet attól is zöld, hogy túleszi magát... Nem lehet, hogy ez a helyzet? Nálunk is volt ez pár hete, de aztán elmúlt. Kb. 3 napig tartott...

Kép
szilveeaa
 
 


Sziasztok,

először is az elmaradásom: Moncsi, Pattogó, Kicsike: köszönöm a névnapi köszöntéseket! :) :) :)

Till, Szilveeaa, én onnan rendeltem a more milket, amit Tilli belinkelt, hozták is egyből, lehet h vmi karácsonyi leállás van?

Nekem miért nem hat semmi??? Bármit próbáltam egy grammal nem lett tőle több tejem :cry: :cry: :cry:

Anyabébi, nagyon ügyes vagy a kendővel, te tanultad vkitől?
És beüzemelted már a mosható pelusokat?

chardonnay
 
 


Sziasztok!

Monica,köszi a névnapi kösöntést a picim nvében is!

Hát csajok,álunk kaka-para van megint.
A múltkori fosi a hasfogóval rendbejött.Errehétfőn délutántól lezdve megint kezdődött,megtetőzve éjszaka véresnyákos kakival.Bevittük Debrecenben az ügyeletre,ahol antibiotikumot írtak fel neki.Mivel másnap már nem volt egyáltalán kaki,nem adtam neki,csak a Normaflore-t.De a reggel újra gyanús kaki............már a tököm kivan.
Nálatok átlag hány kaki van egy nap?

Bogianyu,üdv itt!!!

Kép
Kép
zanikóó
 
 


Bocs,kimaradtak betűk...........

Kép
Kép
zanikóó
 
 


Ja,és Tamarának is nagyon folyik a nyála.Az öklét meg állandóan rágja(illetve tömi a szájába).És mindezt kaja után,tehát nem az éhség miatt.

Kép
Kép
zanikóó
 
 


Sziasztok!
Nagyonszívesen mindenkinek!
Sztercsi
Nyugodtan figyelmen kívül lehet hagyni a védőnőt. A lényeg az, hogy gyarapodjon, az, hogy nem hízik a tankönyvnek megfelelő mértékben :roll: ...
Szopizzatok nyugodtan tovább is igény szerint!
Anyabébi
Szuper a kendőtök!A zöld kaki azért van, mert valószínüleg előfordul olyan, hogy amikor szopizik Kenéz baba, akkor csak az első részét eszi meg egy adagnak, vagy olyakor fordul elő, amikor valaki túl hamar teszi át a másik mellre a babát. Ezért a tej cukros részéből eszik viszonylag nagy adagot, így a belekben a sok cukor erjed, és az erjedéses kaki ilyen zöld színű. Ilyenkor több puki is előfordulhat. Jó gyarapodás mellett semmi gondot nem jelent!
Örülök, hogy többen is hordozzátok a babákat! Nekünk is van kendőnk, bár csak most a harmadikkal szereztük be, de bánom, hogy eddig ezt nem próbáltuk. Most szinte nem tudunk létezni nélküle. Oviba én megyek a 3 gyerekkel, és biztosan senkinek nem kell bizonygatnom, hogy a tömegközlekedés nem babakocsibarát :lol: !
Zsombi is dörzsöli az ínyét, ez csak akkor nem tuti, ha a mellemen csinálja. A lányok is így voltak, aztán végül 9 hónaposan jöttek az első fogak :shock: !

Kép
Kép
Kép
bogianya
 
 


Köszi Bogi! Éjjel jól aludt. 3,5 és 5-öt. Szóval evett rendesen 2 ciciből sokszor.

Csajok, ha nem jövök:

B.U.É.K. !!!!!!!!!!!


Anyabebi: Tuti kendő!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Én mei tait kaptam karira, de mivel 3 hónapostól ajánlják, ezért várok még 1-2 hetet. (APA félti a lányát)

Zöld kaki: vki azt mondja, hasfájós kaki :)

Tamara! Boldog névnapot!
Vendég
 


Sziasztok!

Bogianyu: Üdv. itt köztünk! :wink: :D

Anyabébi: Szupi a kendő! :D Meg tuti a fátok! :wink:

Amúgy sem volt valami felemelő hangulatom az elmúlt pár napban, erre ma megjött... :evil: :evil: :evil: ÉN NEM AKAROM!!! Olyan jól megvoltam nélküle... :roll: :roll: :roll:
bobóbaba
 
 


Hellóka!

Szilveeaa: előre, hátra :), ezt a kettőt tuom megkötni. Innen próbálgatok http://www.didymos.de/cgi-bin/didy.pl?trage_init.htm (amikor rámész a kötési módra , alul kiírja, hogy bindeanleitung: arra kell kattintani és mutatja képekben) , de nézek a közelben tanfolyamot biztos ami biztos, vagy gondolkodtam a B.örsi mamamis klubbon január 9-én lesz, lehet elnézek oda okosodni. :)
A hátit egyébként a te kendőddel is lehet, ahhoz nem kell hosszú csak a keresztezett zsebesekhez. Nekem meg kéne egy rövidebb :oops: (is). Robi biztos kibasz már kendőstül, meitaiostúl...
Kaki: valszeg a túlevéstől, mert csak zabál és zabál, én kínálgatom és ő sose utasítja vissza. Iszákos :mrgreen:.
Char: A fent említett linkről szemezgetek :), mosható pelusokat be szoktam vetni, szeretem is de még kevésszer mert most van fogyóban a betankolt papírpelusmennyiség :oops: , de kb. 1 hét és elfogy. Meg aztán jön még egy-két új pelus is :), megint rendeltem (most közösen rendeltünk Malajziából :shock: ).
Zanikó: nekünk minden nap van kaki. Van hogy 2-3 vagy több is, de van olyan is hogy csak estére indul meg de az üvöltős nap végig. A papaverint adom napi egyszer akkor is ha nincs gond.

Teszek 2 éjszakai képet, ez az éjféli műsor:
Telipofával röhögös:

Kép
anyabebi
 
 


Kép
anyabebi
 
 


Sztercsi: én a meitaiba is beletettem, ha felmész a Gremese honlapjára ott vannak kötési videók csatolva :)
Zöld kaki: amikor zöld, akkor valóban fáj a hasa egyébként. :cry:
Bobó: a fa tuti bizony, különc mint mi :lol: .
Megjött? Basszus! Csak szoptatsz? A barinőmnek is megjött mikor 3 hós lett a gyerek, pedig csak anyatejet kapott ő is. Én is jó megvagyok nélküle. :oops:
anyabebi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: