Új privát üzeneted érkezett!

Briell, mi tegnap voltunk a Heim Pálban és kell beutaló! minden nap 11 és 12 között lehet menni vizsgálatra, viszonylag gyorsan végeztünk!

Gio: örülök, hogy lenyugodtatok! A zsákkal kapcsolatban, Maját pont bele tudom rakni overállban és még köré tekerek egy plédet ( a zsák köré), így még sosem fázott! Bár ugye az lenne az igazi, ha a kabátom olyan nagy lenne, hogy az alá beférne..
T holnap veszi át a meitai-t kíváncsi vagyok, azon fel tudom-e húzni a cipzárt... de szerintem azon is marad a plédes megoldás... lehet venni hordozótakarót is, de arra most nincs keret :(

Voltunk a méricskélésen és Maja 4230g :)
Vendég
 


Lehet, hogy ez a tegnapi oltás hatása, de Iván ma egész nap aludt. Bár egyébként is így szokta, de délután megetettem, letettem az ágyába, és mondtam neki, hogy mindjárt játszunk, csak elmegyek wc-re. Mire visszaértem aludt...aztán én is felbuzdultam, és aludtam vele együtt. Így most sokkal jobb.
Briell, a csípőszűrésre biztos, hogy kell beutaló ha a Heim Pálba mentek, ha nem. Tényleg, én nem is értem, hogy miért nem oda kellett mennünk. Na mindegy, a kancsal fődoki bácsi így is elküldött minket uh-ra, de arra meg a Bethesdába kell menni. Az egészségügyi rendszer "gyerek kiadásán" még nem tudok eligazodni. :oops:
tedorka
 
 


Gombi
egy zsákról beszélünk? Én a bohém mamás babaerszényről. Nna abba még sima ruhában is alig bírom beletuszkolni a gyereket - nyilván béna is vagyok, de overalban tuti nem férne be. És a kabátomra sem. Ez tipikus tavaszi-nyári cucc.
Jövő héten jön a sógornőm és megmutatja a kendőkötözést, meg van kengurunk is , de abba majd csak 3. hónapos kortól.

Azt sajnálom hogy nem vettem időben olyat amilyet Lemon, azt a bélelt hordozót. Mostmár nem éri meg pár hétre, mert ahhoz drága.

Nekem ma megaszar napom van. A gyerek jól viselkedik, "csak" a cicin sír, ettől lelkileg-érzelmileg szarul vagyok nagyon. Valamennyit eszik, nincs rossz kedve más helyzetekben, kiságyban, nagyágyban, hordozóban simán vigyorog. Lehet épp diétázik. Mindenesetre az hogy meghiúsult a délelőttöm, majd a koraesti elmenetelem is, mert a férjem szintén nem ért haza időben ahhoz hogy el tudjak menni a világ másik végébe ügyintézni, kiborultam és úgy maradtam.
Holnap meg megyek a nődokihoz kontrollra...A hátam közepére nem kívánom, de felfogom mint kimozdulás...Röhej, hogy ilyen szintű kimozdulásoknak próbálok meg örülni.
Vendég
 

 
 

Gio: nem hiszed el, de valahol örülök annak, hogy holnap kórházba kell mennünk, és bemehetek Pestre :? Nem lesz egy buli, de kimozdulás. Úgyhogy abszolút megértelek! :wink:
Azt nem tudom, mi lesz így velem hosszútávon, hiszen még csak egy hónapja vagyunk itthon Emivel :shock: És én még eléggé otthonülős vagyok alapban...

Anyukám mondta, hogy reméli, mire megyünk Emivel hozzájuk, már nem fog ennyit sírni. A kilencemeletes panelban mindenki a mi lányunkat hallgatná.:lol: Hát én is remélem, mert ma megint brutál ordítós délutánt tartott. :cry: Az a gáz, hogy ha felveszem, még jobban sír. Ez egy anyának nem túl jó érzés :?

briell
 
 


Judy, köszi a kérdést, megvagyunk, bár szar napunk van továbbra is.. :? :?: Az egyetlen hely, ahol nem sírt ma, az a sérves kezelés volt pont, ahol azt hittem ordítani fog... :shock:
Amúgy a suttogóval úgy vagyok, mint vte, tök tetszik, csakhát kivitelezni nehéz,mert nem bírom hallgatni, ahogy bőg!

Gio, nem lehet, h menzi van a ciciprobléma hátterében?

Gombi, mintha magunkat láttam volna, abban, amit írtál, én sem vagyok biztos benne, h nem manipulálnak már, többször éreztem az ellenkezőjét.... :? És tényleg fel kéne venni videóra a hisztit, merthogy szóü szerint az hiszti, valóban sikongat, csaPkodja magát rajtam, űvölt, csakhát akkor épp megöl az ideg és nem bírom levideózni, pedig kéne!!!

Anita, hogy van a Picúr?

KépKép[/url]
domi06
 
 


Ja már gondoltam rá, h ha még pár napunk ilyen lesz, akkor tuti bezárnak a gumiszobába, ahol legalább csönd van, meg pszichiáter, csakhát a videó és a kényszerzubbony is kövérít, úgyhogy inkább világgá megyek.... :oops: :?

KépKép[/url]
domi06
 
 


Domi
elvileg nem menstruálok. A múltkori pánikom sem az volt.
Avagy most fog majd megjönni és ezért vagyok érzékenyebb is...? Nem tudom . Jó lenne ha még pár hónapig megkímélne hisz még csak most kezdett el normálisan regenerálódni az alvázam.
Mindenesetre még mielőtt rákapcsolódna cicire és megízlelné a tejet már sír, azaz ordít. Gondoltam arra hogy az oldalfekvés nem jó neki, mert esetleg fáj úgy a hasa...nem tudom. Mindenesetre addig tettem ma cicire amíg le nem szívott 80-100at.
Lehet neki is rossz napja van.

Briell
meglásd mire utaztok megjavul a kisédesetek. Azért őt több trauma érte azt hiszem az elején mint bármelyik picurt itt. Úgyhogy érthető hogy több idő az aklimatizálódás. Azóta nem volt semmi riasztásotok ugye?

Nálunk meg ez a keresztelő hétvégén....A templom vmelyest fűtött de mégsem annyira mint egy lakás. Tehát az overal-bundazsák meleg, de sima rugdalozó azért hideg...Azt hiszem takaróval oldom meg. Irigylem azokat akik tavasszal keresztelkednek.
Nna azt hiszem ma a "szar is ízetlen" ahogy egy barátommondaná:-) Megyek fürdetni, aztán etetésfélével próbálkozom. Bánatomban már megettem egy bocicsokit is.

Póki
a levlistára én megint nem tudok írni, így itt írom hogy tüneményes a lánykád!!!
Vendég
 


Jah, Domi akartam kérdezni, hoyg nálatok kiderült mi a hasfájás oka a kicsinél? Azért sírdogál? Mert ahogy emlékszem nagyon nagy a súlygyarapodása , minap írtad. Nem lehet hogy akkor túleszi magát ?
(ezt csak azért kérdezem, mert nekünk ezt mondta a dokinőnk múltkor)
Vendég
 


Gio, kitartás, tegnap este Áron sem fogadta el a cicit. 2 megoldás volt, vagy nem eszik, vagy tápi. Gyenge voltam, kapott tápot. Éjjel már cicizett újra.
Holnap új nap, jobb lesz minden!!

Domi, kövérít, ezen jót mulattam. :lol:
Vendég
 


gio, de tuti, h a zaba fokozza a pocifájást, de ha lecsatlakoztatom a ciciről, akkor még hisztisebb ordítás vár....

KépKép[/url]
domi06
 
 


hát ez a cicizés kérdés akkor mindenhol kardinális:-)
Én tápit még nem adok. De ma már sterilizáltam a cumisüveget, hogy lefejem és megpróbáljuk. De sztem már eleve a cumitól is lustult, úgyhogy nem szívesen tenném. Jó Neked Judy hogy Áron jólnevelt és mindkettőt elfogadja.
Ma ismét sírással indult a szopi de aztán magába diktált 130at. Lehet kibukja a felét, de nem érdekel, ez legalább egy normális adag. Éjjel meg felébresztem és nem hagyom aludni reggelig kaja nélkül. Döganya vagyok tudom, de amíg rá nem jövök miért sír a cicin, erőltetem.
Vendég
 


Sziasztok.
Vagyok én is csak azt sem tudom, hogy hol áll a fejem.
A Joakim tegnap este elaludt 1/2 7-kor azt hittem, hogy majd felébred a fürdéshez, de nem hajnali 1-kor kelt föl, de csak a cumi kellett neki, és aludt 1/2 5-ig akkor szopizott és reggel 7-ig aludt.
A Joel miután elmentek a fiuk suliba (1/2 8-kor) 1/2 12-ig aludt.

manocskak
 
 


Lányok!
Anna ma nem tudott kakilni, és nagyon furcsa volt, hogy még egy ici-pici sem volt, és mint tudjuk az anyatejes kaki elég folyós, és egy pukival is távozik valamennyi, Nameg hogy sárga. Erre próbálkoztam szélcsővel, hátha, mert enni azt evett szépen. És döbbenet, de zöldes, sűrű nyúlós kakija volt, és rengeteg. Szegénykém. Mi a fene ez? Tudja valaki? Én ettem valamit? Ettem aszalt sárgabarackot, egy zacskónyit :oops: , amit még eddig soha. Lehet ez az oka, hogy besűrűsödött a széklete, és zöldes lett? Ez kvázi székrekedés? Teljes pánikban vagyok, és a neten csak hülyeségeket találok.
És nyüszi is. Alig akar elaludni, pedig már fél11. Nem értem. Vagy vigyem dokihoz?
Segíííítséééég!!!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Esélyem sincs vissza olvasni. Eléggé pörögtek mostanság az események, úh nem tudtam géphez ülni. De jól vagyunk! Kivéve Johanna, aki ma délután belázasodott. Remélem semmi komoly, és semmi fertőző, mert ahogy szoptattam Gergőt, szépen ránk brümmögött kisebb csapadékkal :?

iwiw-en néztem a fotókat, nagyon szépek a babák :) És Gio, tényleg olyan, mintha Dóri nem kapna levegőt apája oldalába fúródva :shock:

Remélem jól vagytok!

Ha valaki írna egy összefoglalót levlistára megköszönném!

Cupp

Kata
labkat
 
 


Lányok, azt hiszem egy ideig nem jövök, mert rendeznem kell a soraimat. Most reggelre teljesen kibuktam és ez így nem lesz jó! Ezen túl minden időmet ALVÁSRA fogom használni!
Panaszkodni már nincs kedvem, de azért leírom, hogy manó megint 1-kor kelt, fél 2-től cumivisszatologatás fél 3-ig, aztán 5-kor megint kelt és már nem is akar visszaaludni. :( Nekem ez a pár óra megszakított alvás kib...ott kevés! Nappal is alig várom, hogy bealudjon, hogy végre én is pihenhessek, de egyre türelmetlenebb vagyok. :evil: Éjszaka is egyedül harcolok, mert mióta elmúlt a "nem tudok mit kezdeni a hasfájós ordítással" időszak és "csak" puki miatt nyüglődik meg szimplán nem akar visszaaludni, azóta apa végighorkolja ezen szakaszokat. :? Egyrészről megértem, mert kelnie kell reggel, de másrészről rohadtul egyedül vagyok egész nap és még éjszaka is a nyüglődéssel. Persze könnyen mondja, hogy kell második gyerek, nem ő éjszakázik már 2 hónapja, nem ő sántít a derékfájás miatt és még sorolhatnám! :x Istenem, de szeretnék 6 órát egyhuzamban aludni!

Hát ennyi! Bocs a sok rinyálásért, de ki kellett írnom magamból!
Kitartás mindenkinek!
csillag25
 
 


Csillag.
Tudom mit érzel, hisz néha még most is nálunk is előfordul, hogy sokat vagyok fönn a picurral éjszaka. Bevallom én is néha kicsit türelmetlen vagyok, jó tudom én egy kicsit más helyzetben vagyok, mert nekem 2 pici van itthon.
Igazából amikor megjegyeztem a páromnak, hogy néha ő is csinálhatna valamit a picurral, ő azt mondja, hogy nem igazán tudja, hogy őt megnyugtatni, és ez tényleg így van, mert egy ilyen pici babának még az anya közelsége jobb.
Nálam tényleg hamarabb megnyugszik, és te s tudom nehéz, de legyél egy kicsit türelmesebb, próbálj meg olyankor pihenni napközben amikor a picur is alszik. Ha ezt megbeszéled a pároddal és ő megérti (nálam megértette a párom, amikor sokat vagyok fenn éjjel a picurral és látja rajtam, hogy fáradt vagyok napközben, hogy pihenjek amikor a fiuk alszanak, mert nem akarja, hogy kibukjak a fáradságtól), hogy milyen sokat vagy fenn a picurral és napközben pihensz szerintem nem szabad neki sem megharagudnia.
Néha a párom fejéhez vágtam sírva szinte zokogva (amikor már a Joellel éjjeleket nem aludtam rendesen), hogy elmegyek itthonról, hogy kitudjam magam aludni.
De a párom átölelt, megnyugtatott és csak annyit mondott, hogy tudja, hogy most nehéz nekem, de a gyereknek most rám jobban van szüksége, mert még akkor csak szopizott.

Najda.
Hát lehet, hogy az volt a ludas amit ettél, ezért azt kerüld szerintem, a Joakimnél is tapasztalom, hogy néha zöldet kakil, de amikor mást eszek amitől esetleg tudom, hogy jó, akkor rendesen kakil.
A sárgabarackot nem is szabad adni neki nem is tudom menni ideig a babának. Azt hiszem 6-7 hónapos koráig, de ebben nem vagyok 100%-ra biztos.
Kérdezd meg esetleg a védőnőt is, hogy ő mit mond.

manocskak
 
 


Sziasztok Lányok!

Úgy látom mostanság megint mindenkinek húzós napja voltak/vannak. Nálunk sincs ez másképp :lol:

Nektek alvás közben szoktak a babók nyöszörögni? Nekem ha fordítja a fejét szinte mindig, mert hason alszik.

najda nekem a védőnő azt mondta, hogy akkor zöld színű, ha nagyon erős a tej, de sajnos nem tudom mi ilyenkor a teendő :roll:

Mi még csak az erkélyen levegőzünk, de már nagyon várom a lenti sétákat. Mivel elég nagy a babakocsink nem lesz egyszerű mutatvány lemenni.
Jövőhéten nekem is mennem kell a dokihoz, furcsa lesz több órára távol lenni a picitől és benne lenni a nagy forgalomban.

Raktam fel képeket Leonóráról a listára.
Már 4370 gramm és 56 cm.

Kép
Kép
akella
 
 


Csillag, remélem még olvasod, én már múltkor is írtam neked, h próbáld meg amit én is, beszéld meg apával, h néhány éjszaka a te lefejt tejcsidet, vagy ha az nem megy csak éjszakára egyszer adjon neki Ő tápit, h te tudj pihenni!!!!!
Ha befordulsz, akkor tuti nem lesz tejcsid és akkor mindig tápozhatod..... :!:
Egy-egy alkalom még nem a világ vége, és meglátod egy kiadós alvás éjjel csodákat tesz, úgy bedurran majd a cici, hogy csak na!!!!
Kitartás!!!!
És azért vagyunk, h panaszkodjunk is egymásnak, hisz ha én nem tudnám, h ti is nap,mint nap hasonlóan küzdötök, már rég befordultam volna, tényleg..... :?
És nem azért, mert örülök, h a szomszéd lova is megdöglik....... :!:

KépKép[/url]
domi06
 
 


csillag nálunk is hasonló a helyzet. Most ránk hárul a nagy feladat, de jó lenne pihenni is néha. Két napja magamnál altattam a kicsit, mert egyszerűen majd leesett a fejem és csak azt éreztem, hogy aludnom kell. Az a baj, ha már reggel felkelek, akkor én napközben már nem nagyon tudok aludni és megpróbálok egy-két dolgot megcsinálni.
Egyébként egy szavam sem lehet, mert apa munka előtt még a reggelit is megcsinálja nekem, mert eddig ugye fél 11-kor volt csak időm először enni.

Kép
Kép
akella
 
 


Kriszti, párszor volt nálunk is zöld, nyálkás kaki, azt mondják ha nincs más baja, akkor ne foglalkozz vele, anyatejes babánál nem gond. Illetve 2 nagyon különböző választ kaptam a dologra, itthon azt mondják , h túlette magát, és nem tudta megemészteni a pocija, Horvátba meg azt mondták, h éhes a baba és azért, nos az én gyerekem 3 kilót hízott 2 hónap alatt, így a 2.-at én elvetettem....

KépKép[/url]
domi06
 
 


Ja, ma van a lelépős napom, nagyon boldog vagyok!!!!!! :mrgreen:

KépKép[/url]
domi06
 
 


Köszi lányok!

Manócskák, nem az a baj, hogy apa nem érti meg nekem pihennem kell, mondja ő mindig hogy aludjak nappal amennyit csak tudok, de picur nem hagy. Most is 7-kor visszaaludt és én is, de 8-kor már ébredt (ugye 5-kor kelt, akkor evett) ez nekem pont arra volt jó, hogy nyűgösebben ébredtem mint lefeküdtem, mert épp akkor kezdtem volna jót aludni. :evil:

Domi, azt hiszem most már alkalmazni fogom amit írtál csak eddig nem akartam apát befogni éjszakára, mert ő is mindig fáradt (csak nem pihen nyugodtan ha hallja a sírást, pedig próbálom mindig gyorsan lecsitítani babót) és nem akarom hogy emiatt hibázzon munkában, de talán egyszer-egyszer elmegy. :roll: Ma próbálok fejni valamennyit majd rábízom apára, hogy ezzel gazdálkodjon. Ha kiönti, neki fog ordítani a gyerek, én nem kelek majd föl. Ha nyűgös kaja után, akkor is neki kell majd megoldani, tornáztatni stb. Kénytelen lesz ő is kivenni a részét az éjszakákból is, mert én már nem bírom.

Megyek, mert már megint ordíííít...
csillag25
 
 


Fejéshez kapcsolódóan kérdezném meddig lehet összeönteni a tejcsit? Ha most napközben fejek és estére összegyűlik a mennyiség akkor kibírja hűtő nélkül éjszakáig -elég hűvös a konyha- vagy tegyem be mindig?
csillag25
 
 


Csillag kitartás, ennek is vége lesz egyszer!
Ha úgy érzed, hogy pihenned kell, akkor tedd azt, és azt hiszem, apa is egy éjszakázást kibír, még akkor is ha dolgozik, illetve megtehetnétek hétvégenként, amikor reggel nem kell mennie melózni.

Emlékszel? Melinda írta múltkorában, hogy annyira kiborult az uh eredményein, hogy apára bízta éjszaka Noelt, másnapra már sokkal jobb kedve volt, mert ki tudta aludni magát.

Tudod, innen lehet hiányozni, de örülünk neki, ha legalább hetente bejelentkeznek a nagyon elfoglaltak is.

Gabi
Vendég
 


Jó reggelt!
Én ma nem bírtam, és a reggeli etetés után visszafeküdtem aludni. Most keltem fel, bár Iván elég sokat nyüszögött közben. Most úgy tűnik, megnyugodott, de a tegnapi sok alvásnak egyelőre nyoma sincs.
Gio, tudom, hogy furán hangzik, de ha csak 80-at eszik, akkor annyi kell neki. Tudom, hogy nehéz, meg ugye a szervízkönyv is azt írja, hogy többet kellene ennie, de Ivánnál előfordul még az is, hogy kb. 60-at tudok belediktálni. A következő étkezésnél meg megeszik 160-at. De van, hogy egyik nap összesen megeszik 600-at, másnap meg 900-at. De nem sír amiatt, hogy éhes, így én nem aggódom. És pláne nem nyúlok tápszerhez, amíg tudom, hogy van egy csomó tejem.
Na megyek, mert nyűgösködik.
tedorka
 
 


Lányok...

én annyi hurkát és hurkácskát láttam ma reggel :D hogy egy jófajta falusi disznóvágáson nincs ennyi :D
Annyira várom már, hogy ilyen képeket én is mutathassak, de mint Kriszta írta, az én gyerekem hajra gyúr :)

Gabi
Vendég
 


Kriszti
akkor én meg mondok egy 3. verziót amit az én dokim mondott: a zöld széklet a hasfájós babáknál van, feltéve ha az ember lánya nem evett olyat eleve ami zöldre színezheti.
Most légy okos...Amúgy sztem nem problem a zöld kaki, lényeg hogy van, nem? mindenesetre kérdezd meg a dokitokat, az a biztos azaz ha bízol benne, akkor az a jó amit ő mond.
Mi ma aludtunk, egyszer ébredt vagy én ébresztettem? Már magam sem tudom.
Vendég
 


CSillag!
Nagyon sajnálom hogy ilyenek az éjszakáid! Én akkor most inkább le sem írom a miénket. Túl jó volt a kezdeti nehézségek után. Szerintem is pihenj. Ha türelmetlen vagy azt Ő is érzi, és még nyüszisebb tőle. Én még mindig azt javaslom, hogy miután pár éjszaka után ha kipihented magad, és nyugodtabb vagy, akkor próbáld meg a kiságyába szoktatni és ne rakd a rezgő székbe. Mármint éjszaka. Pár éj tuti kemény lesz, de ha megszokja éjszakára, hogy az az Ő helye, akkor nyugodtaban is fog aludni. Nem akarok tényleg okoskodni, de Anna is nagyon ordítós volt, hasfájás, stb, viszont amióta konokul kitartottam az Ő érdekében a "rend" mellett, azóta valahogy ezek a dolgok helyreálltak. Tul.képp e hét alatt megvalósítható. De lehet hogy csak én vagyok ennyire szerencsés ezen a téren. De adnék a dolognak egy esélyt.

Köszi a válaszokat, nekem a legnagyobb problémám az állagával van, nem is a színével. Egyéltalán nem volt a megszokott folyékony. Nyúlós és sűrű. Na ez az én legnagyobb bajom. De felhívom a védőnőt nemsokára. Aztán a dokit ha nem nyugtat meg.

Briell!
A játék az úgy néz ki, hogy vagy beszélgetünk a játszószőnyegén, és gagyarászik, mosolyog, énekelek neki, stb, vagy a kis hintájában ül és magában néz ki az ablakon (imádja nézni a madarakat. Közel vannak mert az erkélyen etetjük őket) Vagy a lábamon van velem szemben és úgy beszélgetünk és a játékait mutogatom neki. Kb így szokott kinézni.
Vendég
 


Csillag, elméletileg 1 napot hűtő nélkül is bírja, de én be szoktam tenni, de minden fejésnél külön tárolóba, mert azt olvastam, h a hideg és a meleg tejcsit nem jó összeönteni, csak ha már az is lehült. Arra készülj fel, h a lefejt tejcsi zsírosabb és folyósabb része ahogy áll kissé elkülönül, csak össze kell jól rázni, illetve az üveg oldalára kiül sűrűbb tejcsi, az értékes tápanyag, így azt is próbáld jól összerázni, ha kiöntöd majd belőle! Én amúgy abba szoktam fejni, amiben odaadja majd neki Apa, akkor bizti minden tápanyag benne marad!
Amúgy nálunk Apa pl nagyon szereti etetni Domit éjjel, mert egy pici meghittség így neki is kijut, és hát Domi kaja után nagyon hálás mosollyal nyugtázza a dolgot (mikor épp nem nagyon fáj a pocak) :oops: :lol:

Én amúgy vettem neki tommee tippee cumisüveget, amit nagyon jó puha, az anyamellet utánozza, kifejezetten szoptatott babáknak, nagyon jó!

KépKép[/url]
domi06
 
 


Gio!
Ez lesz. Megkérdezem. Lehet hogy csak én pörgöm túl a dolgokat. Anna mosolyog, amellett hogy sírósabb is, tehát nagy baj nem lehet. Na meg viszket szegénykém kis bundája is az allergiától. Lehet azért is nyüszi. (naná! az lenne fura ha nem lenne)
Mi is aludtunk.:)
Vendég
 


Gabi, igen emlékszem Melindára és az is ott volt valahol a fejemben amit Domi írt, de eddig nem éreztem annyira szükségét, most viszont igen!
Azért jövök én, látod most is itt vagyok. :oops: :lol:

Kriszti, tudom hogy hosszú távon nem lesz így jó, de éjszaka fájó derékkal felugrálni a kiságyhoz, hát akkor csak rövid távon tudok gondolkodni... Igyekszem majd rendre szoktatni a lurkót, csak magamhoz kell térnem előbb.

Domi, köszönöm a részletes választ, akkor így fogom csinálni. Enyém gyerkőc nem szereti a cumisüveget (egyszer próbáltuk és orrán száján folyt, ő meg idegesen kapkodta a fejét, hiába kis lyukú) így apának nehezített pálya, pohárból etetés lesz. :twisted:
Na megyek fejni, bár lehet aludnom kellene, mert elcsendesedett a manó. Remélem azért tudok majd adni neki ciciből is mikor kér, de végső esetben odaadom amit lefejtem.
csillag25
 
 


Csillag, tényleg fogd be apát 1-2 éjszakára. oké hogy dolgozik, de a gyerek is közös projekt. Nekem nagyon sokat segít amikor ki vagyok bukva hogy a férjem altat és tologatja a cumit.
MOndjuk neki pl ehhez az kell hogy ne feküdjön le, mert ha a hitvesi ágyra lehajtja fejét akkor atomtámadás is lehet, nem ébred fel. Szval amikor bevállalja a kicsit akkor ő közben tévézik és onnan szaladgál dajkálni avagy ráteszi Dórit egy nagy párnára hason és ott altatja a kanapén maga mellett és utána teszi be a kiságyba. Ahány ház annyi szokás ugye
Vendég
 


Csillag
A fagyasztóba is rakhatsz tejet, ha úgy van ott 6 hónapig eláll.
Sima hűtőben csak 24 órára tárolható el az anyatej amit 1 nap gyűjtesz össze. Nyugodtan össze öntheted amit napközben lefejsz.
Nekem a fagyasztóba egy bébi üvegnyi anyatej van eltéve.

manocskak
 
 


Manócskák, eddig nem nagyon fejtem, örültem hogy beállt a kereslet-kínálat elve alapján a mennyiség, így most kupálódok ki a témában. Köszi az infót Neked is! :) Fagyóba nem terveztem tenni, mert olvastam, hogy nem is minden babó fogadja el a felolvasztott tejet, de lehet hogy vész esetére bekerül egy adag. :wink:
Ja, 10 percig aludt a porontyom :twisted: aztán sírás, így még a fejéssel sem végeztem... odaálltam a pihiszék fölé és ő elkezdte szuggerálni mit csinálok, majd mosolygott mikor mondtam hogy készítem neki éjszakára a kajcsit. :lol: Melléültem a földre és egyik kezemben a mellszívó másikkal cirógattam az arcát és énekeltem, beszélgettem vele, aztán a maradék tejcsit odaadtam ciciből mikor eltört a mécses, 90-et pedig betettem a hűtőbe. 8)
csillag25
 
 


Elkezdték az alsó szomszédaink felújítani a lakást, vagy a konyhát, vagy az égtudjamit...Alapvetően engem nem zavarna, mert a jövő héten vidékre utazunk, és hátha addig végeznek. DE!!! Fél óránként fúrnak egyet. Persze ütvefúróval, mert úgy jó, hogy az egész panell hallja. Namármost ha fúrnának egy órát egyfolytában, az nem érdekelne, mert Iván felébredne és kész. De így félóránként felébred, mert még én is megijedek, amikor elkezdik. Egyelőre nem nyűgös, de nem tudom, hogy meddig lehet játszani egy ilyen kis pöttöm idegeivel...meg az anyukájáéval.
tedorka
 
 


Csillag.
Nem szoktad mérni, hogy mennyit eszik? Én nem vagyok egy méregetős típus, de amikor én úgy jártam a Joakimmel, hogy evett elaludt és 1/2 óra múlva megint szopizni kellett neki, elkértem a védőnőtől a mérleget egy hétvégére, hogy letudjam mérni, hogy mennyit eszik és meglepődtem, mert nem azért sírt, mert kevés a tejem hanem ellenkezőleg sok van és ő mohó 120 g-ot szopott egymás után 2X is, ezért fájt a pocija.

manocskak
 
 


Hú de utálom a fúrkálást, megértelek Dorka.
Én meg hiába ébresztgetem Pöttömömet totál be van ájulva...2kor meg megyünk a dokihoz vele együtt, úgyhogy foggalmam sincs hogy ütemezzem a szoptatást.
Én azt hiszem ugyanolyan nyűgös vagyok mint tegnap. Lehet tényleg nemsokára beköszönt piri? Remélem a tavasz hamarabb:-)
Vendég
 


Manócska, mikor volt kölcsön mérlegünk 60-80-akat evett, tehát nem sokat. Ahogy tapasztalom ez már nem hasfájós ordítás, -azt nem lehet összetéveszteni semmivel és szerencsére egy ideje már nincs, bár ezt csak félve írom le- ez inkább csak nyüglődés, puki, beragadt kaki (minden nap kap laevolacot még sincs csak 3 naponta kaki) miatt, esetleg babusgatásra vágyik. Megyek is megdajkálom a kis popóját, próbálom tornáztatni hát ha megajándékozza anyát egy nagy rotyival.
csillag25
 
 


Húh, sziasztok, mi is aludtunk egy órát, kurva szar éjszakánk volt, nem részletezem.
Csillag, sajnálom, remélem, összejön Apának az etetés.

Nálunk ez lehetetlen, már taglalt okok miatt.

Most összeszedem magunkat, és sétálunk, hátha jót tesz.

Egy újabb gondom nekem is van, miért ne lenne?
Nehezen, vagy nem büfizik Áron. Próbáltam több perces erőlködés után vízstintbe tenni 1-2 prcre, utána újra vállra tettem, akkor néha kijött valami, de nem mindig.

Zöld kaki nálunk gyakori vendég, azt mondták, lehet pl. ráetetéstől, hasfájós babáknál gyakori, mert ugye nem kerek az emésztés.
Ha más tünet nem párosul hozzá, nem gond.

Én amiatt vagyok elkeseredve, hogy mikor tudom társaságba vinni, vagy vendégeket hívni--a családon kívül, mert ennyit sír, és így nem merem vinni sehová.
Nagyon kevés ideig van el, akár ha foglalkozom vele, akár magában, az a vége, hogy nyöyzörög, rá egy percre már sír. És legtöbbször nincs számomra kézzelfogható oka.
A maradék, az pocak, vagy pelus, vagy kaja. De ez csak 20%.
Vendég
 


Csillag.
Nem tudom mennyire számít nyugtatásnak, de aki csak szoptatja a babáját (azt hiszem te tápszert is adsz neki, ugye?) az is előfordul, hogy 1 hétig nem kakil. Nekem a Joel volt, hogy már 5-6 napja nem kakilt, ekkor felhívtam a védőnőt és megnyugtatott, hogy ez előfordul, de amikor már 7-8 napja nem volt összesen kakija akkor vettem glicerines kúpot egy 1/2 kúpot adtam neki. Az rásegített egy kicsit. De többet nem is kellett azóta adnom neki.

manocskak
 
 


Megkérdeztem a védőnőt, és azt mondta, hogy hs nem véres, nem lázas Anna, és egyébként semmi gond, akkor ne törődjek vele. És lehet hogy a sárgabarack az oka, amit megettem. :oops:
Na szép. Akkor azt sem eszem. Pedig olyan jól esett!!!
Vendég
 


Csak szoptatom és tudom hogy anyatejes babóknál normális a 3-4 naponta kakilás, de láthatóan szenved egy idő után és szerintem a "maradhat több napig" az csak arra vonatkozik, akit láthatóan nem bánt a kaki. Ő erőlködik, nyom, de semmi.
csillag25
 
 


Judy
sajnálom az éjszakát.
De ti elég sokat jöttök-mentek , sétáltok és akkor gondolom higgadt a kicsi, nem?
Szval lehet nem kell félni a vendégektől. Amikor családból mennek látogatók akkor is sírdogál?
Vendég
 


Kriszti
na ez tök jó! Akkor megnyugodtál ugye? Bár Te sztem amúgy sem vagy akkora paramami. Azt hiszem az én dokim is ugyanezt mondta volna.
A nyálka meg gondolom attól is volt, hogy már egy ideje nem kakilt a kis drága és összeállt. (Giokos...) :wink:
Vendég
 


Csillag
és Te miket eszel? Lehet hogy vmi kaja bántja? Vagy már mindenfélét próbáltál?
Vendég
 


Gio, én most láttam csak az "oldalas" képet, hááát, nagyon cuki!!!
Tegnap itt volt Apu, olyan másfél órát, abból 50-50% volt a nyugis-gőgicsélős és a sírós-nyöszis-ordítós.
Anyu jött fél 6 kor, itt volt fél 9-ig, ő ugyanezt élvezhette. Jó, nem rossz arány, de valahol máshol, jobb lenne a 80-20.

Na, nem a számok embere vagyok, mégis tele vannak a hsz.-aim. :oops:

Most hason(!!!!!) alszik a drága közel másfél órája, úgyhogy a séta tolódik, vagy kihagyom, meglátjuk.
Vendég
 


Hátha bejön neki a hasonalvás!

Én most hanyatt erőltetem Dórit:-) Jól beetettem, hogy eljussunk ezzel az etetéssel még nődokihoz meg vissza. Nem egyszerű Pesten kiszámítani a közlekedést.

Más: Ti rendelkeztek már utazóággyal? Milyet vettetek?
Vendég
 


Gio!
Köszi, ezt bóknak veszem, mert igyekszem nem parázni dolgokon (néha rohadtul nehéz!) és inkább némi tudáson alapuló ösztönmami lenni. Hol sikerül, hol nem. Hát ez a stájsz. :D

Judy!
Én is azon gondolkodom, hogy mi legyen a sétával. Most vigyem ha felébred, vagy még 1 alvás után. Bár mostanság tök mindegy mikor viszem, és hogyan, akkor is ordít, min. 10 percet a kocsiban, vagy hordozóban, mert nem tudja bekapni az ujját. :shock:
Ráadásul én is ma megyek dokihoz kontrollra. Oda is kérték Annát "vizitre". :D
Vendég
 


Gabi, rendszeresen olvasom a naplót, amit linkeltél a múltkor, nekem tetszik, próbálok nem elvárásokat támasztani lurkóm felé, hisz' nyilván nem egyformán fejlődnek, de azért jó tudni, hogy kb. hol kellene tartania.
Pl. ő még csak egy irányban tud átfordulni hasról hátra, azt is csak, ha olyanja van. Néha tartja a fejét. De a duma, az nagyon megy neki.

Fú éjjel nagyon haragudtam rá, de olyan érdekes, hogy hamar elmúlik. Minden napnak új reményekkel futok neki, hogy hátha ma már nem fáj a poci, hátha ma kevesebb lesz a nyűg, hátha ma többet eszik és lesz is mit.
Szeretném minél tovább bírni, nem kiakadni, de ki tudja, hol van a határom ezügyben...
Egy kis lelkierő sem ártana, hogy elkezdjük a "magunktólalszunkel" projektet.
Vendég
 


Gio, mi még nem vettünk,de persze fogunk. Az Auchanban most van olyan 8-9 ezerért, de láttam már 7ért is. Foggalmam sincs milyen paraméterekkel kell rendelkeznie, közelről még nem nagyon láttam ilyet :oops: :shock:
Ha van olyan amit kinéztél, linkeld be légyszí!
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: