Új privát üzeneted érkezett!

Jó reggelt!
Ma éjszakánk is jó volt, igaz nem aludtuk át, de este 8-tól már durmolt Noel fél 2-ig, majd fél 6-kor ettünk és moat fél 9-kor. Szóval eddig jók vagyunk!
Apkata, Gio, én sem két hét alatt terveztem ledobni, a "kis"15 kilós súlyfeleslegemet, csak igyekszem odafigyelni. Sajnos eléggé hízékony vagyok. Mióta az eszemet tudom, folyton diétázom, hogy úgy nézzek ki ami nekem elfogadható. Ha nem így étkeznék, akkor biztos vagyok benne, hogy rakódna és nem akarok 100 kilós lenni. :lol: Vannak szerncsés alkatúak, de én nem tartozom közéjük, nekem nem lehet szénhidrátot enni sokat, mert hízok, mint a kismalac... :? Ez van. A testedzést én is csak azért tudom beiktatni, mert anyukám tud jönni addig Noelre vigyázni.Minden másnap igyekszem elmenni, de ha nagyon kifáraszt manókám, akkor én se vagyok mazohista és inkább maradok a fenekemen itthon. :lol:

Jaj, úgy izgulok már előre a dokitól, nem akarom, hogy fájdalamt okozzanak a kishercegemnek... :( tudom, hogy dilis vagyok! :oops:
Vendég
 


Dorka, nekem is nagyon tetszik. A kép alapján nekem magasabbnak tűnik, mint a többi. Szerinted? Azért vagyok ilyen bajba vele, mert nekem nincs olyan asztalom,pultom amire feltudnám tenni, tehát nálunk marad a föld. És nem ezért nem akarok nagyon alacsonyat, hogy túl közel legyen a földhöz.

Képzeljétek két napja az én kis anyafüggőm nyűglődik a karomban, pedig eddig csak ott tudott aludni. Nem értem, most is elkezdte a nyügit, kivettem a hordóból, amiben ücsörgött, hogy elaltatom, de csak nyügizett, tekergett a karomban. Így betettem a hintába, ott meg elaludt! Értitek ezt? Végül is örülnöm kéne, mert a 6 kilós aprótestét már nem olyan könnyű egész nap cipelni, de akkor is fura, hogy egyik napról a másikra így viselkedik.. :? Remélem nem haragszik rám.... :oops:
Vendég
 


Sziasztok!

Úgy szégyellem,hogy ilyen nagyon ritkán jövök,de egyszerűen nincs időm.Zita napok óta iszonyatosan köhög bár mostmár talán kifele jön belőle.Hubával napok óta szenvedünk,épp tegnap meséltem Gabinak,hogy se nappal,se éjszaka nem aludt.De már teljesen hozzá szoktam az 4-5 max 6 óra alvásokhoz.De csodatörtén és tegnap este megint csak 2x kelt.Nagy nehezen rájöttünk,hogy valószínűleg volt egy nagyobb növekedési fázisa és nem volt neki elég a tejcsi,ezért nem aludt.Most megint majd szét durranak a melleim így már nem is sírdogál.

Páraelszívó: Na az nekünk is igazán jól jönne.Olyan vizes a ház...pontosabban a pára lecsapódik bent és penészednek a falak.Ráadásul egyik-másik szekrényben a ruhák is.Pedig igencsak elvannak húzva a faltol.Már mi is gondolkodtunk páraelszívóba,de iszonyat drágák a jó minőségűek.Így inkább költözünk :D vagyis költöznénk.Jövőhéten adjuk ingatlanos kezébe a dolgokat.
NA persze nem csak ez az ok.Egyszerűen szánalmas amit a bank a hitelünkel csinál,úgy döntöttünk inkább eladjuk,mert ennek így nincs túl sok értelem.

Hízás/fogyás: Én elkeztem tornázni a múlt héten,tejcsi meg is csappant,ráadásul még fáradtabb voltam.Megsem próbálkozom azzal,hogy egyes dolgokat ne egyek meg,mert nagyon igaz szerintem amit ilyenkor mondanak: a várandósság és a szoptatási időszak nem arról szól,hogy az anyuka jól nézzen ki.Higyjétek el,fölösleges "sanyargatni" magatokat/magunkat.Lefognak menni azok a kilók....A szoptatási időszak olyan mint a terhesség: a szervezet azt kívánja amire szüksége van.

Ja még annyit gyorsan: Tegnap voltam 6hetes kontrollon.Mi még nem kaptunk engedély a kekszeléshez,ugyanis a sok varratom miatt (a méhszáj varrat még nem szívódott fel) a méh és a hüvely fala begyulladt.Szóval most azt kell kikezelni,majd utánna jöhet a keksz

NA jól kipanaszkodtam magam,pedig még mindig lenne mit...Bocsi lányok!! :oops: :D Szegény apa,már úgy sajnálom... 8)
Vendég
 

 
 

JA és még annyit akartam írni,hogy tegnap mondta a nődoki,hogy szüléstől számított 6 hónap kell a szervezetnek,hogy a hormonjai lecsituljanak,normális állípotukra vissza álljanak.Addig szerintem meg tök fölösleges eröltetni ez ta fogyás dolgot,a hormonok úgyis bezavarnak.És a hüvely/méh stb izomzat is addigra kapja vissza normális alakját,működést.
Vendég
 


Sziasztok.
Egy kicsit panaszkodni ugrottam, be aztán megyek is, mert Domi úgy néz ki, h még a tegnapira is rátesz.... Esküszöm az első hetek voltak ennyire gázok, megőrülök tőle, legszívesebben világgá futnék!!! :cry:

Erre még hozzájött ma a "fizum": 14 ezer forinttal kevesebbet kaptam.... :shock: az volt a magyarázat, h az új adózási rendszer, ami állítólag jóbb mindenkinek! Csoda, h külföldre menekül mindenki :evil: :?: :?: :?:
A Magyar állam egy ro...dt, szem...t, te...ü egy állam.... :evil:

Bocsánaz, de ki kellet ma panaszkodnom magam,. mert úgy érzem felrobbanok, még egy ilyen nap után....... :cry:

KépKép[/url]
domi06
 
 


Hahó
képzeljétek, DÓri átaludta az éjszakát :shock: este 10kor evett, 6kor kelt.
Ennek tök örülök, csak mióta ilyen ritkán eszik vhogy úgy érzem kevesebb lesz a tejcsi is. Nemrég még fejtem, mostmár nem és általában mindkét ciciből eszik. Mondjuk nem éhezik azt látom, de remélem azért még kitartunk legalább egy hónapig. Persze a 6 hónap lenne az igazi.
Nna engem is utolért a tejpara :x
Vendég
 


Briell
köszi a képdicséretet! Igen, mi csináljuk a képeket. A férjem nemrég lőtt egy tuti erőmű gépet, úgyhogy most megállás nélkül kattintgatunk:-)

Meli
én is azt hittem hogy műteremben készültek a képek! Nagyon ügyes a férjed!
Vendég
 


Domi, nálunk is folyamatos foglalkoztatottság igény van. És én sem értem. Van, mikor kézben is üvölt, akkor van végem. J, a véleményedet osztom állam ügyben :mrgreen:

Gio, akkor most úgy vagy a tejjel, mint én folyamatosan...Én is a 3 hónapra gyúrok, persze jobb lenne tovább.

Áron 11-4 ig durmolt, evett. Majd egy órát ültem a kiságy fölött, hogy aludjon máááár, de nem. Kivettem magam mellé, egy perc múlva aludt :shock:
Most én sem vagyok annyira zombi.

Bnőm mondta, h. ő a 2 hós gyerekkel rászánt 2 éjszakát, amit a gyerek végigbömbölt, de azóta 9-8ig alszik. Sztem ez is olyan gyereke válogatja dolog, bár még nem próbáltam.
Vendég
 


Olga, sajnálom Hubust, és remélem, összejön a költözés, ahogy szeretnétek!

És lassan végre mindenki megnyudodhasson, beleértve magamat is. :lol:
Jön a 3 hónap, enyhülhet a hasfájás, remélem a nyűglődések is, mert nálunk mintha több lenne ebből mostanság.

Én tegnap azt mondtam a telefonba egy barátomnak, hogy visszaviszem Áront a kórházba. Annyira kész voltam. Utána sírtam, hogy dehogy viszem, és hogy csak nem hallotta, értette meg. Rossz volt. :oops:
Vendég
 


Jó reggelt Mamik!

Olga!
Jó hogy jöttél! Valóban kell a 6 hónap, de én nem is én lennék ha nem azon erőlködnék hogy ne úgy nézzek ki minél gyorsabban, mint előtte. Szerintem Anna is hasonlóképp lehet. Mondjuk lekopogom, de semmi gond nincs a tejcsi mennyiségével sem a tornától, sem a szénhidrátmentes kajálástól. (na reggel van 1 zsömlényi szénhidrát) Valszeg szerencsés alkat vagyok. De akinek van ráhatással a tejcsire, annak nyilván nem szabad ilyenekkel kísérleteznie. Szegény Zizu! :( Gyógyulást Neki!

Anna!
Csak eltűnik rólunk 1x. Majd húzzuk egymást azzal hogy ki hol tart. :D
Szerintem Kisdrágád lassan rájön hogy pihentetőbbet alszik fekve. És Anna! Nem haragszik Rád! Imád Téged!
Szurinál meg ügyesek lesztek!

Gio!
Nekünk is meglepően jó éjszaka volt, amit ismételten csak suttogok. Este 9-kor szundi, 4-kor kajcsi, és fél9-ig ismét szundi. Csak halkan: remélem nemsokára végig alszunk! :D
Néztem iwiwen az apaoldalábafúrommagam képet! Tündéééér!!!

Judy!
Én is azt tervezem, márciusban valamikor, hogy rászánok 2-3 éjszakát, ha addig be nem áll magától, hogy hátha sikerül. Mindenki jobban járna! :D (kialvatlansági elsárkányosodás tüneteit kezdtem mutatni 2 hete kb. Most azért jobb már)
Vendég
 


Gio Neked akartam már írni, hogy folyamatosan figyelem képeidet, és meg kell állapítanom, nem tudom miért panaszkodsz Dóri babára, hiszen állandóan alszik :D legalábbis a képeken :D de lehet, hogy csak az alvó apját utánozza 8)
Egyébként fantasztikusak a képeitek Nektek is!
Gratulálok az átaludt éjszakához!

Na, de nálunk is 3 napja változás állt be, nagyon örülnék, ha így maradna. Este 8kor alvás, kimarad a 11-es kelés, és hajnali 2kor kel ismét. Majd reggel 7 körül. Ennek még egy szépséghibája van, hogy a hajnal 2 órási kelés után annyira jól érzi magát, hogy kell min. fél óra a kiságyban beszélgetésre, vigyorgásra, utána hajlandó csak aludni.


Olga ha tudom, hogy ennyire jobb cumisüveg, akkor a rossz időtől függetlenül akár gyalog is átmentem volna érte 8) Annyira jó volt látni a 2 gyerkőcödet, tündéri mind a kettő!
Remélem jönnek a jobb idők és akkor megyek Hozzátok!
Egyébként pedig ne szabadkozz, gyere amikor tudsz! Ha több gyerekem lenne, akkor nekem sem lenne időm itt lógni állandóan 8)

Anna minden gyerek így kezdi... örülj neki, hogy már nem csak a karodban hajlandó lenni :)

Szuri után levők hogy vagytok?

Gabi
Vendég
 


Én is panaszkodni jövök. 10-kor jól bekajált és elaludt manó, gondoltam mivel fürdéskor már a lábamra csöpögött a tej, ezzel úgy jóllakik, hogy hajnal 4-ig alszik mint a bunda. Hát nem, fél 2-kor már kelt, megszoptattam majd mikor tettem föl a vállamra büfizni, a felét kizúdította a hátamra, derekamra büfi helyett. :( Aztán próbáltam betenni a kiságyba, de érezhetően bántották a szelek, hát tornáztattam, szélcsöveztem. Akkor vissza le, de elkezdett csuklani :twisted: így inkább rátettem a cicire újra mielőtt a maradék tej is kijön belőle. Aztán nagy nehezen bealudt utána és fél 7-kor jelentkezett újra kajcsizni, majd már csak nyüglődött 9-ig apró beszundításokkal és én is.
Mit nem adnék egy átaludt éjszakáért! Vagy legalább hogy az éjszakai szopi után bealudjon rögtön ne kelljen órákat szenvedni...

Tegnap visszamentünk a gyerekorvos magánrendelésére, adott beutalót laborba, így az én drágámnak még vérvételt is ki kell bírnia az oltások mellett. Nagyon rossz lesz nézni és lefogni ahogy a kis kézfejét szúrják, de muszáj megtudni csökken-e a CRP-je? Ha csökken vagy már jó az érték, akkor kaphatja meg 18-án az oltásokat. Szóval jövő héten vérvétel, a héten apa nem tud szabit kivenni még erre sem.
Ráadásul mondta a gyerekorvos, hogy én is menjek dokihoz, mert nem normális ez a derékfájás, gyerkőccel is levegőzni kellene, de így hogy sántikálok, nem megyek sehova.
Elég a gyereket hurcolgatni én nem akartam menni sehova, mert akkor háziorvosnál várni, ő beutal valahova (ortopédia, röntgen) ott megint fél napot várni, gyereket addig kire bízzam? Anyukám jöhetne, de szopi időkre biztos nem végeznék, ha fejek azt is pohárból kéne megitatni vele, áh nagyon macerás ez. :roll: Vettünk ilyen gyógynövényes krémet, tapaszt -mivel szedni nem nagyon lehet semmit- bár szerintem halottnak a csók, de majd meglátjuk...

Ja, gyerkőcnek ragasztgathatjuk a köldökét, mert a dokinő szerint az erőlködéstől kicsit kitüremkedett és köldöksérvet megelőzendő, kis vattapamacs a lyukba, bőr "összecsíp" fölötte és bőrbarát ragasztóval leragasztani 0-24 óráig, fürdésnél csere. :shock:
csillag25
 
 


Judy!
Fel a fejjel! Midnjárt vége tényleg ennek az időszaknak! És ne aggódj, én is mondtam már olyat, hogy felrakom a vaterára. :oops:

Anna 3 napja már annyira szopja az ujját, hogy sétáknál üvöltés van, mert a kesztyű és overáll miatt nem tudja. Akkor hanggal és intenzitással ráadásul, hogy az apjával csak lesünk. Természetesen cumit nem lehet a szájába tömni. :shock: :shock:
Ja, és hasonfekve pedig a mutatóujját szopja.
Hogy fogom én erről majd leszoktatni?????????
És hogy fogom tudni tidztán tartani a kezét, majd amikor már mindenhez hozzányúl????
És akkor most már minden beöltözős sétánál ordibálni fog??? :shock:
(csak azért jutott most eszembe, mert most is hallom a szobájából, hogy ébredezik, ezáltal szinte szürcsögve megtalálta az ujját :roll: De egyébként meg megzaba.... :D )
Vendég
 


Judy, a kialvatlanság sárkányosít, ezt bizonyíthatom, mert tegnap én is csúnyán beszéltem már babóhoz. Fürcsi, szépen felöltöztetem a frissen mosott rugijába, adom neki a gripe-t amit még mindig szépen megivott, hát most a nyakában kötött ki a fele. Pedig szépen itta, észre sem vettem, hogy a felét a nyakába engedte, csak mikor befejeztük a műveletet. Eláztatta a body, rugi nyakát, plusz ő is ragadt tőle. Hát én olyan mérges lettem, hogy szinte téptem le a gyerekről a ruhát. :cry: Annyira fel tud idegesíteni, főleg mikor kialvatlan vagyok. Persze utána már nagyon bántam és lelkiismeretfurim volt rendesen, de nem tudok mit tenni. Tény, hogy mindkettőnknek jobb lenne, ha átaludná az éjszakát vagy kicsit többet hagyna aludni, mert akkor türelmesebb lennék vele.
A hétvégi két jó éjszaka (9-től hajnal 3-ig aludt) már csak emlék. Azt hittem beállt valami rend, de tévedtem. :(
csillag25
 
 


Kriszti! jól fog mutatni a kicsi Anna a kicsi Zalán mellett, hogy mindkettő az ujját szopja... Igaz, anyuka is szopta :oops: le sem merem írni, meddig.
Azzal pedig már most gondban vagyok, hogy nem tiszta a keze... sőt tegnap fürdés közben is bekapta az ujját :shock: biztos jót tett neki a fürdővíz :shock:

Csillag kitartás! Napról-napra jobb lesz... És bízom benne, hogy már Pistibence meggyógyult :)

Én azzal szoktam fenyegetni a fiamat, hogy kiviszem a kutyához 8) de ilyenkor is csak vigyorog :D

Gabi
Vendég
 


Csillag, én is leragasztom a sérvét, bár nekem azt mondták, h nincs értelme nem segít, de én javulást látok valamelyest...

Bár jókat nevettünk a dolgon, mert mondtam, h nem érdekel ha nem segít semmit, nekem pszichésen segít, h nem látom annyira kidudorodni, mikor pl sír szegény......erre azon röhögtünk a barátokkal, h mázli, h nem kancsal szegény, mert akkor nem állna jól neki, h leragasztom, h nekem pszichésen jobb legyen... :lol:

KépKép[/url]
domi06
 
 


Gabi!
Jó napja lenne a kutyusnak, édes kis társasága lenne!!! :D
Én nem szoptam az ujjamat, max 1-2 hónapig állítólag. Viszont átálltam a hajtekergetésre, ami viszont a mai napig megmaradt, és attól tartok hogy már meg is fog.(nem vicc, lassan 30 éve tekergetem a hajam) :oops: A másik aggasztó dolog, hogy Annának is igencsak rááll a keze a hajára! :shock: És néha tépegeti. Már az lenne a csúcs, ha az egyik kezén szopná az ujját, a másikkal meg közben tekergetné a haját! :shock: :?

Csillag!
Ilyet nekem is szokott csinálni! :roll: Csupa ragacs lesz a nyaka! :)
Vendég
 


Gabi
egy ideje már nem panaszkodom:-) Hisz épp azt mondom, hogy Dóri tök jógyerek. nagyon sokat alszik napközben is, ennek az a böjtje hogy fürdés-kajálás-bibliaolvasás után is még kb. 1,5óra mire elalszik , de ez az időszak apáé, ő a cumirabszolga ilyenkor :D
És amúgy az meg igaz, hogy én hiába erőltetem a mellkasomra a gyereket olykor, csak negyedórákra alszik el, apán meg órákra. Lehet a cicikkel nem tud mit kezdeni és az neki alváshoz kényelmetlen 8)

Sírni hagyás: anyósom mondta hogy anno az volt a szokás, sőt parancs a dokitól, hogy másik szobában sírni hagyni a gyereket kb. 2-3 napig, aztán lehiggad és jól fog aludni. Nos, ők is bőgtek a gyerekkel együtt de bevált. Hát én még nem tartok ott zombiszinten, hogy megtegyem. Persze a férjem olykor mondta - még az elején mikor sokat sírdogált éjjel, de akkor meg aztán végképp nem akartam hagyni. Egyelőre úgy gondolom hogy még mindig azért sír ha sír mert valami gondja van, tehát még nem manipulál. Aztán lehet hogy nagy tévedésben vagyok persze :D

KÉpek: azt szeretem hogyha rákattintok az Ismerősök friss képeire, akkor mindig egy csomó édes kisbaba jelenik meg és ezt úgy imádom:-) Nagyon örülök hogy sok babás ismerősöm van mert élmény nézegetni a képeket.
Vendég
 


Reflux párna babáknak, ha valakit érdekel:

http://www.teszvesz.hu/item903497125_re ... aknak.html

Teljesen mást kerestem, ezt találtam.

Gabi
Vendég
 


Képzeljétek, holnap mehetünk vissza a Heim Pálba, mert valami bacit találtak a köldökváladékában, amit akkor levettek. Mondjuk amikor hívtam őket, akkor még azt mondták negatív, de tegnap mire férjem végre eljutott a leletért, már pozitív volt :?
Még jó, hogy férjem holnap szabin van, bár lehet, hogy csak délelőtt. Auchanba akartam menni végre hármasban :( Ehelyett kórház :?

Ja, Anita azt hiszem, Te írtad, hogy ugyanilyen köldökötök van. Na én akkor meg is néztem, és szét lehet húzni nehezen, és volt is benne kosz :? És büdös is volt kicsit, de nem mertem túlzottan belepiszkálni, csak próbálom tisztogatni, de nem nagyon férek hozzá :roll: Na majd holnap megtudom, mit kell ezzel csinálni.

briell
 
 


Nem tudom elképzelni, hogy ezen a refluxpárnán hogy marad meg a gyerek :lol: Emi is elkezdett mászkálósat játszani. Eddig csak felfelé mozgott, de most már keresztbe is eltornázza magát alvás közben.

Az inkubátorban olyan jókat aludt hason, vajon most miért nem tetszik neki. Bár pár percet már kibír úgy, de azért mindig sírás a vége.

Tegnap én is kiakadtam magamra, hogy folyton csak altatni akarom a gyereket, mert ha ébren van, félek, hogy sírni fog, nem tudom elég jól szórakoztatni :( Aztán helyrekattintottam magam, de még mindig nyugodtabb vagyok, ha alszik. Rendkívül idegesítő, amikor a legnagyobb vigyorgás közepette elkezd ordítani :( Ha jókedvem van, fel sem veszem, és vidáman nyugtatgatom. De délutánra nagyon elfáradok, nyűgös vagyok a nemalvástól és az egyedülléttől. Olyankor nagyon stresszes...

briell
 
 


anna igen nekünk a földön van a pihiszék.néztem a macikásat Andrénak hasonló volt magasságra egyforma de viszont az kb fél éves koráig tudod használni v még addig se mert sokkal gyengébb a váz és hiába van írva h 9 kilo annyira hátra hajlik a súlytól hogy szinte fekszik benne és 1 fél éves baba ezt már nem igazán élvezi,hozzáteszem André tök átlagos baba volt nem kövér.ez a 2 az 1ben es 18 kiloig használható és tényleg ennek erős a szerkezete sokkal vastagabb cső és 2 fokozatban dönthető a háttámla igaz nem zenél csak ha meghúzod a játékot kis ideig de viszont sokkal tovább tudom használni.
képzeljétek André tegnap belázasodott valószinű megfázott.

Kép
Kép
anitaaa03
 
 


Sziaaaasztok :D
No ez volt az "áljókedv" :evil:
Maja tegnap MEGINT ordított, ölben is persze, este 10től hajnal fél2ig!!!!! És nem fájt a hasa, nem volt éhes!!! Egyszerűen cask ordított, és hisztisen hüppögött! Meg sikongatott. Egyszer felveszem mobillal.
Kezdem azt gondolni Gio, hogy deeeee, ők MÁR manipulálnak! Mi lesz később??
Fél2kor végre hajlandó volt enni, aztán büfi és rajtam elaludt, de úgy hogy a fejét a nyakamba fúrta és a nyakamat nyalogatta!! :shock: Tiszta nyál lettem és persze teljesen összeizzadtunk. És így aludt reggel fél 7ig! Persze közben folyamatosan csekkolta, hogy még mellettem van-e a franciaágyban... fél7kor megint kaja, és aludt 10ig.
De hiába aludt utána ilyen sokat, engem ezek az ordítások teljesen kikészítenek: idegileg, meg lelkileg. Zombi vagyok :twisted:
Ha valaki megmondja nekem, hogy ilyenkor miért megy a rinya és mit csináljak és miért nem nyugszik meg nálam, vagy az apjánál, esküszöm 5x körbecsókolom! 8)
Vendég
 


briell én naponta többször is széthúzom neki és fürdés után mindig kitörlöm néha alkoholos fülpiszkával a többinapokon pedig csak tisztával.nekünk szerencsére nem büdös és nem is piszkos én csak ara vagyok kíváncsi h ez már mindig ilyen lesz nekik vagy változik? :? :idea:

Kép
Kép
anitaaa03
 
 


gombi nálunk az segít ha sétálunk vele bár Áki ennyit szerencsére neem ordít simán kézbe sír aztán ha mászkálunk az már tetszik :?

Kép
Kép
anitaaa03
 
 


Kata: egyedüllét: iszonyatosan rossz... pl. T ma elment dolgozni 10kor, és hajnal 4re jön haza. és ugyanez lesz holnap és holnapután is :shock:
Mi ezért programozunk annyit Majával, mert megkattannék a 4fal között!!!

Tegnap voltunk csípőszűrésen a HeimPálban és meglepően gyorsan végeztünk (felkészültem a tömegre, de a tömeg szerencsére csak belőlünk állt 8) ). Szerencsére minden rendben! Képzeljétek, Maja odakakilt a doktorbácsinak :shock: :shock:
Már csak azt nem tudom, ha ennyire izgulok egy csípőszűrés előtt, mi lesz velem az oltásoknál????????
Vendég
 


Réka, nem csodálom, hogy ez kikészít. Nálunk tegnap egy órás ordítás volt, de már teljesen kész voltam. Aztán beraktam tök hangosan zenét (Bach :) ), hogy legalább valami szépet hallgassak közben, és úgy raktam a vállamra, hogy a cumija a vállamba fúródjon, ne tudja kiköpni :lol: Gááz, de pár perc alatt teljes csend volt. Nálunk az a baj, hogy behergeli magát, és nem tud megnyugodni. Apja múltkor nyakig betekerte egy pokrócba, tök szorosan. Pár másodpercig hüppögve nézegetett, hogy akkor most mi van, aztán beájult :)

Anita: a miénket tök nehéz széthúzni, nem nagyon férek hozzá :? Viszont férjemnek tizenéves koráig ilyen volt, most meg neki is csak egy sima mélyedés van. Úgyhogy változni fog, kérdés mennyi ideig lesz ilyen.

briell
 
 


Anita: az ölben azt jelenti, hogy riszálva, hasunkon, mászkálva, futva, repülve stb... MINDENHOGYAN ordít!!!!
Vendég
 


hát nálunk apa 7kor megy és max 6ra itthon van,de így is rémálom este már semmire sincs idő olyan gyorsan el megy fürdetés vacsi és már lehet is aludni a legtöbbször beszélgetni sem tudunk mert André igényli h vele beszéljen játszon az apja egész este.én tuti nem bírnám ha távol lenne bár én mindig is túl ragaszkodó tipus voltam

Kép
Kép
anitaaa03
 
 


Gombi és babakocsival közlekedtek?
Én most totál kibuktam, pedig azt hittem végetért már a depi. Úgy volt hogy ma délelőtt elmehetek ügyintézni, vásárolni, de a férjem az utolsó pillanatban keresztülhúzta a számításaimat. Elment reggel 8kor hogy egy óra múlva jön és most telefonált hogy megcsúszott a program. Hát én úgy bőgök komolyan mintha a fogamat húznák, össze is vesztünk.
Én még minidg nem tudom lecibálni ezt a nyomorult babakocsit, ha mégis sikerül akkor nem tudom tolni a nagy hóban, mert az udvaron nem takarítják és utána meg rámzúdul a Hungária krt, amitől egymagam is sírógörcsöt kapok, nemhogy gyerekkel...Micsináljak? :-((

Gombi
lehet tényleg manipulálnak. Meg persze édes cuki lehet ahogy összenyálaz mikor alszik. Tudom Te nem élvezed, de engem úgy meghatott mikor olvastam. Most Dóri alszik, jobb is, hiszí síkideg vagyok a helyzetre, az időjárásra. Nálunk tényleg csak a cumi ami bejön. Nem tudom hogy miért, de arra totál behiggad, no és akkor ha mindeközben még hasra is fordítom
Vendég
 


briell Ákinak szerencsére elég könnyen széthúzható de a kitörlés már nehezebb h mindenhol ki legyen.hát remélem minél előbb változik mert bizony ha már kész rosszcsont lessz és teli lesz homokkal stb. akkor lessz vele bajunk h rendesen tisztán legyen tartva.
gombi értem próbáldki briell ötletét a hangos zene nekünk bevállt már 2x igaz nálunk nappal vannak néha hiszti rohamok és az szerintem mindegy mit halgatsz csak hangos legyen:)

Kép
Kép
anitaaa03
 
 


Réka!
Én már rájöttem hogy Anna amikor ilyen hisztis és látszólag ok nélkül sír, akkor túl sok volt az inger, fáradt, de nem tud lenyugodni, annyira zaklatott. (hű de szakszöveg szagú ez).
Szóval én amióta betartom hogy nem megyünk sehova a megszokotton kívül (napi 1 séta, meg drnő ha kell) és minden periódusa ugyanolyan, azóta alszik, és klasszisokkal kevesebbet sír. Ezt 3-4 hós koráig így is fogom tenni, mert ő még nem szereti a nyüzsis dolgokat, nyugalomra vágyik, unalmas sztereotíp dolgokra, hiszen ő még alvás közben is hatalmas munkában van: nő. De nagyon. És fejlődik. Szóval nálam bevált, hogy szépen susmusolva bevonulunk a kajcsi utáni játék után a szobájába, elköszönök tőle, és leteszem a kiságyába, hogy aludjon jól. Sokszor nyögdécsel még akár negyed óráig is, sikongat, látszólag mint aki nem ezt akarja(hangsúlyozom hogy nem effektív sírásról van szó). Ha nagyon méltatlankodik megfordítom hasra, megsimizem kicsit a hátát, és újra kijövök a szobából. Ált. max 20 perc és Anna mélyen alszik, sírás nélkül, és mosolyogva ébred. És alszik éjszaka. Lehet hogy Neked nem válik be, de egy próbát megér szerintem, mert nekünk megváltás volt ez a módszer. A lényeg hogy ha sír is, 2-3 percnél tovább nem szabad hagyni, főleg nem egyedül hagyni. Viszont 2-3 perc sokszor kell neki, mert ezzel adja le a fölös energiáit, altatja magát.
Ez tapasztalat nálunk, bejött, de okoskodni nem akarok.
Vendég
 


Kriszti, nekem olyan jó lenne, amiket írsz, de olyan nehéz megvalósítanom.
Rá kéne szánni magam, neki is jobb lenne.
Vendég
 


Gio: ma babakocsival megyünk a doktornénihez (receptekért), de tény, hogy arra takarították a járdát. Egyébként babazsák, vagy autóval a hordozóban. És mindegyikben alszik, illetve a sok kimozdulás során arra azért figyelek, hogy a Kriszti által említett periódusokhoz igazodjak és max napi 1 kimozdulás, 2 kaja között!
Kriszti a kimozdulások eddig is megvoltak, ez a kiabálás meg csak pár napja :(
Ezt leszámítva az altatás működik nálunk is, a suttogó módszer nagyon bejött...
Ma is kelt ugyi reggel 6kor, kaja aztá elalvás egy hátsimivel reggel 10ig. (ekkor már a saját ágyában)
10kor kaja, elalvás hátsimi nélkül az általad is említett játék után, szintén a saját ágyában.. és most 1kor evett ismét, és már alszik is..
Gio: csak nagyon zárjelben: imádom amikor összenyalja a nyakamat :-) Kis vámpírcsajszi :-) de pssszt el ne áruld senkinek!
Az elmaradt program miatt kiborulást megértem: kb ugyanezt éreztem, amikor az első betervezett sétánk napján szakadt az eső :? Babazsákkal nem mersz elindulni?
Vendég
 


Szerintem mindehhez gyerek is kell 8)
Nem minden gyerek működik ugyan úgy...
Csak ötleteket adhatunk, és kiderül, kinél mi válik be.

Amit én tudok hozzáfűzni... minden gyereknél más időpontban következik be, hogy átalussza éjszakát, ill. az, hogy elalszik a kiságyban. Mint ahogy járni sem egy időpontban fognak megtanulni.
Nálunk mindez mondhatni simán zajlott, csak arra kellett rájönni, és hozzászoktatni, hogy hason sokkal nyugodtabban alszik. Már most reflexszerűen működik a gyerek, ha hasrateszem, ujját bekapja, elkezd cuppogni, és alszik. Van, hogy ő is sír, én max. 5 percig szoktam hagyni ilyenkor... de általában elalszik, ugyanis meg szoktam várni a Suttogóban leírt 3 ásítást, és utána teszem le a gyereket.
Megsimizem hátát/fejét, elköszönök tőle és lehet aludni :)

Judy eszembe jutott, mikor csatlakoztál hozzánk, és a Roni név miatt lányt írtam a táblázatba :oops:

Gio állítólag a téli babák immunrendszere erősebb... bár én nyári vagyok, és sosem voltam beteg 8)
Vendég
 


Az az erszény amit vettem nem alkalmas télire. Egyrészt vékony, másrészt overálban bele sem fér a gyerek - az már csak huszadrangú hogy egyszer sikerült normálisan beletennem. Kenguruba meg még nem merem...Á mindegy.a mai nap már az ördögé és a bőgésé, reggel óta ne eszik. Ha cicire teszem bőg, kb. mintha vmi rémet látna...pedig nem is rémes a cicim. És baromira nem értem miért van ez. Most is már 4 órája nem evett de csak sír...Ha estig nem változik kénytelen leszek felhívni a dokit. Egyfolytában bugyborékos nyál jön a szájából..Lehet tényleg vmi refluxféle.
Vendég
 


gio lehet hogy csak az a baj hogy érzi hogy te milyen idegess,streszes vagy.próbálj meg megnyugodni :wink:

Kép
Kép
anitaaa03
 
 


Gio ez nem hangzik valami jól :( pedig még a soraid közepén az a gondolatom volt, hogy megírom, tessék nem sírni és higgadt maradni, mert a hangulatod kihat Dóri babára is.
Mire a végére értem soraidnak, rájöttem, itt többről van szó :cry:
Szerintem ne várj estig a telefonnal, hiszen neki még enni kell.

Gabi
Vendég
 


na csajok most olvastam, hogy cumizavar léphet fel a gyerekeknél ha sokat cumiznak. És akkor el is utasíthatják cicit, sírnak, türelmetlenek lesznek, mert egész más a cumit szívni mint a cicit :shock:
Vendég
 


Anita most jutott eszembe, hogy én tartozok Neked 2 recepttel :( teljesen elfelejtettem :oops:
Legközelebb szóljál rám :!:
Még megpróbálom ma leírni, de legkésőbb holnap reggel ezzel kezdek!

Gabi
Vendég
 


gio nincs bimbóvédőd?lehet az segítene ha tényleg ez a gond.
gabi nem szóltam mert nem akartalak sürgetni írtad hogy ha ráérsz leírod én meg megvárom :D

Kép
Kép
anitaaa03
 
 


Sziasztok!
Gio, ne parázz!!! Nincs annak a gyereknek cumizavara...az én fiam az első naptól cumizik, mert a kórházban nem tudtam felvenni ha valami baja volt, és ez volt az egyetlen megoldás.
Iván is csinált ilyet. Mármint hogy elkezdtem szoptatni, és két perc után ordított, csavargatta a fejét és feszítette el magát. A férjem persze egyből rákeresett a neten, és horror-sztorikat talált, amiket én már nem is vagyok hajlandó elolvasni. Úgy voltam vele, hogy ha éhes lesz, akkor úgyis eszik. De aztán rájöttünk, hogy mikor szoptattam ment a tévé, és az zavarta...kikapcsoltam és renbe jött minden. Azóta is előfordul, hogy valami zavarja, van, hogy az ha sötét van, van, hogy az ha világos. De ha ideges vagyok, vagy csak feszült, vagy egyszerűen rossz napom van, azt tutira megérzi.

A sétával kapcsolatban viszont teljesen együttérzek. Én se tudom levinni a babakocsit. A járdák már hellyel-közzel le vannak takarítva, de még mindig nem annyira, hogy lehessen babakocsival menni, viszont a lépcsőház lejárója nincs letakarítva. Egyébként is annyira meredek, hogy kész életveszély rajta letolni bármit is, de most még a havat is rajta hagyták, meg a lépcsőről odalapátolták. Így csak a férjemmel tudunk sétálni, és azt se minden nap, hiszen ha későn ér haza, akkor már hova vigyük Ivánt.!?

Kriszti! Azóta ezen röhögök: feltenni a vaterára!!!!! Ez csúcs...ráadásul vizuális típus vagyok, és elképzeltem, 1Ft NMÁ...na mindegy, nekem ez nagyon tetszik.

Réka, úgy sajnálom, hogy Maja ennyit sír. Nem is tudok semmi okosat írni, úgyhogy csak sajnálom.

Annyit emlegetitek ezt a Suttogót, hogy már én is azon gondolkodom, hogy meg kéne venni és elolvasni...
tedorka
 
 


Most hagytam pihenni kicsit, utána ismét cicire tettem, higgadt volt. Tényleg ideges voltam, de nem előtte veszekedtem.
Ennyire megérezné tényleg és felpörgeti magát hogy "cseszd meg anya a stresszedet"?
Dehát basszus néha az ember kiborul, néha sír, máskor meg nevet, ettől ember...Mint ahogy ezek szerint már ilyen picin is.
Úgyhogy igazatok van, lehet csak a körülményen kell kicsit változtatni és máris higgadtabb..Mindenesetre néha már gúzsbaköt ez a szoptatás, amit amúgy nagyon szeretek is, hisz egy meghitt érzés, kapcsolat a bébivel.
Vendég
 


Kriszti ,
ezen a vaterás 5leten én is igen jót derültem :-))

Egyébként láttam már olyan hirdetést fenn, vmi kiságyat árultak amiben a képen benne volt a gyerek és kiírták hogy eladó - gyerek nélkül:-)
Vendég
 


Gio!
Örülök hogy rendeződtetek. Most itt is van valami nyűg. Alig akart elaludni, de most meg úgy alszik, mint a tej, pedig már sétaidő van. Lehet hogy most csak villámsétát rendezünk, max 30perc. Na majd látjuk.

Örülök hogy némi derűt hozott a vaterás sztori, bár én nagyon szégyelltem magam, hogy hogy mondhatok neki ilyet. Apa is borjú szemekkel nézett rám,hogy most akkor ezt most mégis hogyan ötlöttem ki. :oops:
Vendég
 


Kriszti: Ez a kajcsi utáni játék hogy zajlik? Én kaja után le szoktam rakni aludni, ha álmos. Ha nem, akkor berakom a pihiszékbe, és ott beszélgetünk. De onnan már nem nagyon tudom újra a kiságyba rakni. Túlságosan éber lesz. Pedig ébren szoktam lerakni aludni legtöbbször, de olyankor nagyon ritkán alszik el. Amiből meg az lesz, hogy behergeli magát. Szóval ha kiveszem, akkor sem nyugszik meg egyhamar :(
Nálunk amúgy tök jó menetrend van, még a tegnapi hiszti is ugyanúgy megismétlődött :lol: Most meg csuklik az ágyában :) Remélem, azért el tud tőle aludni.
Én is csak az udvarra tudom kivinni, és ott három méteren le fel tologatni. Baromira unalmas :?

briell
 
 


Mi most jöttünk meg a sétából. Vettünk a "szomszédasszonynak" 1db tulipánt(szülinap), rátettem Áron hasára, úgy adtuk oda. Teljesen ari volt.

Gio, remélem, azóta rendbejöttetek!

Eddig Áron rendesen evett, ilyen is rég volt.A séta alatt viszont nem aludt végig.
A zsákot asszem én is csak akkor fogom tudni használni, ha majd ül benne, 2kiló ruha nélkül.
Csecsemőtartásban egyszerűen nem megy, elveszik benne a feje, és vágja az oldala, vagy én vagyok alkalmatlan erre :shock:

Gabi, én is emlékszem, de jogos volt, a Veronikából kiindulva. :lol:
Vendég
 


Tudom, hogy levlistán már meg volt vitatva párszor, de nem emlékszem, a Heim Pálba kell beutaló a csípőszűrésre? A háziorvosunk magától tuti nem küld el :?

briell
 
 


Hol mindenki?

Domi, nálatok jobb a helyzet?
Csillag, mikor lesz eredmény?
Most csak én csöppöm viselkedik jobban mint szokott?
Bár, 40 percet beszélgettünk a pelenkázón, mert ott a röfi jobbra van és legalább arra figyelt! Úgyhogy kicsit én is leszedáltam magam :lol: :lol:

Akkor szép délutánt mindenkinek!
Vendég
 


Briell, én úgy tudom, alapvetően kell a csípőszűrésre, de jobb lenne felhívni!
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: