Új privát üzeneted érkezett!

Szia lányok!

Ildikó! Én úgy tudom, hogy az amniocentézist itt csak 35 év felett végzik el és a nucha szürés az egy igen is fontos vizsgálat. Szerintem végeztesd el, mert azzal kárt nem teszel és nyugodtabb lennél te is. Egy magándokihoz kéne menned, akinek a rendelőjében van UH.

Bibi! Nagyon szomorúan olvastam amit irtálKép Erre tényleg nem lehet felkészülni és az okát is kár keresni, azért látom, hogy nagyon erös vagy. Nagyon szoritok, hogy 3 hónap múlva újra jöhess!!!

Pumukli! A táblázat azért tegnapi, mert tegnap raktam felKépKépKép
Amúgy az arányok másak, mint eddig megszokott volt, de nem engedte elküldeni máshogy a gép. Dehát igy is látszik a lényeg.

Linda(6.hét betöltveKép)
Kép
linda
 
 


Linda
Bocs, akkor nem figyeltem Kép Ne haragudj!

Üdv,
Pumukli
pumukli
 
 


Bogi! Bocsánat, hogy kihagytalak, most gyorsan beillesztelek, remélem jók az adatok!

Szilvi! Addig beszélgettünk tegnap a csokikról, hogy este rávetettem magam a hütöben található vésztartaléknak.Kép

LindaKép
linda
 
 

 
 

vésztartaléknak helyett vésztartalékRA

Pumulki! Nem haragszom:
Linda
linda
 
 


: helyett megKép-t akartam..nem tudok ma figyelni!
linda
 
 


Nade lányok! Csak nem én vagyok itt ma a legelsö???
Linda
linda
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan teljesítem a "küldetésemet", a kék virágokatKép

<center>KépKép</center>
Gratulálok immár nagypocissá váltál! További boldog és gondtalan pocaknövesztést kívánok!

Mindenkinek nagyon boldog babavárást kívánok és gömbölyödjetek! Várunk benneteket a "friss"-ben, már nagyon fogyatkozunk...Kép

Pussz
Szilvi, egy volt kispocis
sztigris
 
 


Sziasztok!

Bibi
Szomorúan olvastam, mi történt Kép De ahogy látom, megpróbálod a pozitívabb oldaláról nézni a dolgokat... Sok eröt most a feldolgozáshoz, és utána meg sok-sok sikert következö babóhoz!

... én is nagyon aggódós voltam, már mindenféle szörnyüség megfordult a fejemben... Már alig várom, hogy érezzem a Pockot, mert az azért visszajelzés, és nem kell az UH-okra várni... Szerencsémre pont tegnap voltunk dokinál, és nagy megkönnyebbülésemre minden rendben van Kép Már megint annyinak mérték, mint amennyinek hivatalosan lennie kell... Igaz, megbeszéltük a dokival, hogy ugye én voltam ott, amikor készült... elméletileg lehetséges, hogy az Elevittöl nött meg ilyen gyorsan ekkorára, úgyhogy azt abba is hagytam KépKép
Hétfön megyek AFP-re... nem mondhatom, hogy várom ...

Akiknél még tart az émelygés:
kitartás .. Kép Nálam pl. a 11-12. hét környékén teljesen megszünt Kép

ja.. imádom a dokinál lévö mérleget... 2 kilóval kevesebbet mutatott, mint 3 hete a védönönél lévö Kép

.. Most mennem kell... itt vagyok a hüyle munkahelyen a hülye kollegákkal... mindjárt kiszámolom, hány napot dolgozok még... aztán majd veszek egy centit, és vagdosom...

üdv
Rebiék

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 


Sziasztok Lányok!

Linda, köszi, hogy visszapakoltál Kép Szülés időpontja hivatalosan február 26.

Sajnos úgy tűnik nálam nem szűnt meg a rosszullét. Ma reggel kiszálltam az ágyból, kimentem a szobából, és rohantam a WC-re. Ráadásul én mindig elkezdek parázni, ha hányok. Remegek, minden bajom van. Most meg bedugult az orrom, és közben vörösödött a fejem, éreztem benne a nyomást, mert a szám is és az orrom is foglalt volt, sehol nem jött levegő. Kép Kép Vicces volt.

Érdekes, hogy Rebi csak jövő héten megy AFP-re, akkor lesz 16+5, én meg most pénteken megyek, és elvileg csak 15+2 leszek. Erős a gyanúm, hogy Juditnak volt igaza, és én ma töltöttem be a 16. hetet. Mindjárt felhívom a védőnőt, és megkérdezem, hogy mi az ábra ilyenkor.

Rebi! Én is szedek Elevitet, de ha abbahagyom, abból nem lesz gond szerinted? Te szedsz mást is? Pl. folsavat...

Tényleg. Közvéleménykutatás: Ki milyen vitamint, és készítményeket szed?

Kezdem: Elevit, Folsav, Magnesium Citrici (kéne, de nem szedem), Rutascorbin

Üdv: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Bogi

Neeeem... én még egyáltalán nem vagyok 16+5... még 15+5 sem (vagy 16+0???), de a doki ehhez ragaszkodik ... hivatalosan... Kép Amúgy a tegnapi UH szerint 15-16 hetes vagyok...

Elevitet ugye már nem, de írt fel a doki vasat+folsavat... azt fogom majd szedni... Én most semmi mást nem szedek... Amikor roszul voltam, akkor mondta a B vitamint... de azt végül nem szedtem... Meg majd valamikortól szedni kell szerintem megint kálciumot, de nem tudom, most milyen alakban fogja majd felírni (vagy mondani, hogy pontosan mit... most a vas is más, mint múltkor - 2 éve - pedig az nekem szimpi volt.. olcsóbb is volt, meg nem volt töle semmi bajom)... Kép

üdv
Rebi

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 


Rebi

Bocs, akkor valamit elnéztem a táblicskuban. Hogyhogy voltál UH-n? Én sehogy nem tudom rávenni a dokit, hogy elküldjön, már azon gondolkozom, hogy elmegyek 4D UH-ra, mert még 2 hetet kell várnom a rendesre. És rettentően beszari vagyok, tudni akarom, hogy minden rendben van-e. Orvoshoz is csak 2 hét múlva kell mennem. Nem tudom miért csinálok ebből akkora ügyet, de hát félek, hogy történik valami, és a szervezetem nem jelez időben.

Üdv: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Bogi
Szerencsére a doki magánrendelöjében is van UH, és mindig csinál... Amikor még a sajátjában nem volt, akkor a kórházba mentem be, és akkor is mindig csinált Kép .. Nekem már csak ilyen rendes dokim van... Igaz, képet az utóbbi 2 alkalommal nem adott... Kép .. igaz, nem is kértem külön...

üdv
Rebi

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 


Sziasztok!

Én még abszolút nem szedek semmilyen vitamint vagy egyéb dolgot, majd ha szól a doki, akkor biztosan elkezdem, de addig is marad a sok gyümi...

Egyébként mikor kell "hivatalosan" menni AFP-re? Hányadik hétben? Nem a 16. héten?
Azért biztos nem véletlen az, hogy nem kell minden héten UH-ra rohangálni, úgyhogy ne aggódjatok a baba miatt!!!:-) Biztos minden rendben van.

Hát Bogi, nem irigyellek, hogy ilyen rosszul vagy, én nehezen viselném el ezt, a sors most is megkímélt tőle szerencsére... Nekem mostanra már csak ez a telítettségi érzés marad meg, miután eszem,a kkor hirtelen a torkomban érzem a gyomromat, de ez csak kis kellemetlenség.

Érdekes, hogy a hasam sem fáj már, a 7-8. hét körül nagyon tudott fájni, ha fáradt voltam, most már az sincs...

Üdv
Andi
bagandre
 
 


Sziasztok Lányok! Kép

Honnan tudjátok, hogy meddig fogtok dolgozni? Egyáltalán meddig célszerű?
Rebi Te ezt hogy számolod ki, hogy meddig maradsz a "hülye" kollégáiddal? Kép
Én úgy képzeltem el, hogy dolgozom ameddig bírom fizikailag, de a szülés előtt szeretnék 2-3 hetet pihenni, vagy úgy igazán rákészülni......

Mi a véleményetek?

Pusszantás
Pumukli
pumukli
 
 


Andi Kép
Egyszerre írtunk Kép

Én Elevitet szedek, de szeretném abbahagyni. Majd a 12.heti vizsgálaton megemlítem a dokimnak.
Én is sok gyümölcsötz eszem, de nyersen paradicsomot, paprikát, zöldségeket nem eszem már 3 hete. Tudom, hogy kellene, de nem megy Kép

Pumukli
pumukli
 
 


Szia Pumukli!

Hogy meddig fogok dolgozni? Én már bejelentettem, hogy év végéig vállalom a munkát, ha minden rendben megy és jól is érzem magam. Szerintem ez így fair, egyrészt lezárok egy évet és újba már nem kezdek, másrészt addig van idő megoldalni a pótlásomat is, mert időben szóltam.

Másrészt mis most Pesten kívül lakunk, minden nap vonattal járok be a munkahelyemre ( 1 és negyed óra egy út), közben épül a házunk és ha minden jól megy, jövő év elején, remélhetőleg még a baba születése előtt be tudunk költözködni. Viszont munka mellett nem tudok készülni a költözködésre, berendezkedni az új házban, stb., én ezért is döntöttem úgy, hogy év végéig vállalom. Próbáltak még ajanuárra rábeszélni, de nekem nem akaródzik és bár nem mondtam határozott nemet, én tudom, hogy nem fogom vállalni már.

Rebi, te meddig dolgozol még?

Pumukli, gondolom neked még hátravan a bejelentés a munkahelyen, ne kapkodd el szerintem, várj még, ráér az a 11-12. héten is, akkor sem késő..

Az Elevit tulajdonképpen mire jó? Erősítő vitaminbomba vagy micsoda?:-)

Andi
bagandre
 
 


Andi Kép
A főnöknőmnek már szabadság után, vagyis múlt héten hétfőn bejelentettem. Én úgy voltam vele, hogy minél hamarabb tudatában legyen. A közvetlen kollégáim tudják, de a legtöbben még nem. Titoknak nem titok, és sokáig nem is lehet titkolni Kép

Az Elevitben vitaminok és ásványi anyagok vannak, benne van a kezdetben oly fontos folsav is elegendő mennyiségben.

Pumukli
pumukli
 
 


Pumukli

Aha, akkor már túl vagy a bejelentésen...:-) Én őszintén szólva csak azért nem mertem eőbb bejelenteni, mert féltem attól, hogy történhet valami (mint például Bibinél) és akkor az elég kellemetlen helyzetet teremthet. És ha nem lett volna szerencsénk augusztusban az autóbalesetünknél és elment volna a baba, akkor tényleg így jártam volna egy hamarabbi bejelentés esetén. Én be voltam rezelve, hogy őszinte legyek...

Ha ennyi vitamin és ki tudja minden van az Elevitben, akkor miért állnak le vele mégis, Csak azért, mert a baba túl nagyra nőhet, ha az ember szedi vagy más oka is van? Te miért akarsz leállni vele?
Én csak itt olvastam ilyenekről illetve a terheskönyvben is meg van említve, teljesen zöldfülű vagyok a témában...

Andi
bagandre
 
 


AndiKép
Én tényleg azért akarok leállni az Elevittel, mert nem szeretnék egy elefánt-bébit szülni.....jómagam is elég pici vagyok (160 cm) Kép

Pumukli
pumukli
 
 


Sziasztok!

Én mindhárom terhességem elején az elevitet szedtem, de csak az elején kb a 12. hétig, ugyan is addigra kifejlődnek a legfontosabb szervei, és ekkor még nagyobb szüksége van a vitaminra. Szerencsére mi akik így nyáron lettünk terhesek mi tudunk jó sok gyümölcsöt enni, és ez kárpótol mindent, így én ennél a terhességemnél hanyagoltam az elevitet. Egyébként tényleg sok mindenkinél hallottam hogy nagyobbak lesznek tőle a babák, de ez nem is igazán az elevitre igaz hanem pl a maternára, meg nem tudom milyenek vannak még.
Most én az allergia miatt calcium pezsgő tablettát ittam, és hát abban is van vitamin, és az késöbb is jó ha például görcsöl a vádli. Mert nekem volt az is az előző terhességnél a 30. héttől.

Pumukli én 154 cm vagyok és Betti lányom 3350g 53 cm lett, Norbi 3600 g 52 cm. Remélem most a csöppség nem akar nagyobbra nőni.

Ti szoktatok beszélgetni vele? Én igen általában este. És mostmár hogy a hallás is kifejlődött zenét is hallgattatok vele. Nekem Norbi is és Betti is kifejezetten szerették a nyugott dalamos zenéket.

Munkahelyemen régen én már a hatodik héten bejelentettem a főnökömnek mivel én ápolónő vagyok. Nem akartam semmi féle káros anyagnak kitenni a babát, és persze a háromműszak. Így is még onnatól kezdve le kellett dolgoznom 3 hét éjszakát. Hát nem mondom hogy könnyű volt, mert egyfolytában aludni akartam.

Az AFP-t a 16. héten szokták csinálni és a 18. héten az eredménnyel kell menni a genetikai uh-ra. Általában ez a mérvadó, mert az AFP sokszor más eredményt ad közben semmi baja a babának.

Gabi1
14+0

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Pumukli!

Én is annyi vagyok, vagyis olyan alacsony, 160 cm!:-))) És én se szeretnék óriásbébit, nekem egy 3 kilós tökéletesen megfelelne...:-) Hát majd kiderül...
bagandre
 
 


Sziasztok!

Bogi, ki is javitottam akkor a szülés időpontot.

Rebi! Akkor hány hetes vagy? Nekem úgy van itt, hogy ma vagy pont 16+0. Akkor ez nem is jó? Most akkor hogy van?

Képzeljétek tegnap voltam dokinál. Nincs UH a rendelöjében, igy jövö héten lesz UH. Most egyenlöre minden rendben, már amennyit érzett, mert most még nem nagyon nött a méh. Azt mondta, szedjek folsavat.
Emellett szedem én is az Elevitet. Szerintem ártani nem árt vele aki ezt szedi, mert a felesleg(vitamin), az kiürül a szervezetböl. Azt meg honnan lehet tudni, hogy van-e elegendö a vitaminokból és ásv. anyagokból a szervezetünkben? Szerintem a vitaminszedéssel csak jót tesz az ember, kár biztos nem lehet belöle. Viszont a hiány az meg nem a legjobb...

Pumukli, Andi! a vitamintól nem lesz nagyobb egy baba. A tesóm 3 gyereket szült, mindhárommal végig szedte minden nap az elevitet, a gyerekek alig érték el a 3kg-ot. A vitaminban nem sok kalória van, miért hizna meg töle egy magzat?Kép
A baba az örökletes dolgok miatt lesz olyan súlyú amilyen + a méhen belüli körülmények befolyásolják.

Itt a tábla, ha valamilyen adat nem stimmel, akkor irjátok meg pontosan, mert igy nehéz javitgatni.
Akkor Judit és Rebi ma a búcsúzós, ugye?

Linda
Kép
linda
 
 


Linda Kép
amit a vitaminokról írsz, az a vízben oldódóakra igaz, mint pl. a C-vitamin. A zsírban oldódóak (pl. A-vitamin) felhalmozódnak túladagoláskor, és okozhatnak problémát. Gondolom, hogy az Elevit mellé mást nem szedsz a folsavon kívül, bár az is van benne. Kérdezd meg a dokit, hogy nem baj-e (úgy emléxem, nem baj egyébként).

Bocsi a belebeszélésért, és minden kispocisnak émelygésmentes szép napot kívánok! Kép

Pussz
Kangi (és elmúltféléves Julcsi)
kangi
 
 


Sziasztok!

Linda
Hvatalosan igen, ma vagyok 16 hetes... amit ugye úgy számolnak, hogy utolsó mensi első napja... a baba 2 hét múlva "készül", és amúgy a ciklus 28 napos... Nálam ebből csak az első nap igaz Kép Csak az UH-okon mostanában mindig akkorának mutatkozik a baba, mint amennyi hivatalsan... Viszont én voltam ott, tudom, hogy mikor biztos nem, és mikor sikerült összehozni a babát. Mivel akárhova megyek UH-ra, úgyis fafejek, és a méret a lényeg, az egy dolog, hogy elméletben megegyeztünk a dokival, hogy ez a baba kisebb... Azért gyanakszunk az Elevitre, mert a lányom az egész baráti méretekkel született (52 cm, 2800g és 32-es buksi Kép)... nem is szeretnék óriásbébit... főleg nem nagy buksijút... Ha azt nézzük, hogy a családban a tesóm is, én is kb. olyan méretekkel születtünk, sőt a párom is, mint amekkora CSenge volt... egyedül Após lóg ki a sorból, mert ő majdnem 5 kilós óriásbébiként született... Na most ha a nagyapjára ütött a Pocaklakó, akkor nekem annyi KépKépKép:

A zsírban oldódó vitaminokkal tényleg érdemes vigyázni, mert a túladagolás is legalább olyan problémákat okozhat, mint a hiány... Bármit szedsz, mondd meg a dokinak... ő csak tudja, hogy mi mehet... Mondjuk a direkt terhességi vitaminok mellé nem szoktak mondani semmit, hisz az kifejezetten ehhez az állapothoz készült...

Bogi
Lehet, hogy azért küldtek most AFP-re, mert a méret alapján, meg a becsült születési idő alapján Te is 16. hetes vagy már.... Kép

.. na eldugulok.. holnap szerintem nem tudok nap közben géphez jutni, meg amúgy is "kinőttem" innen .. de azért olvaslak majd Benneteket... Kép

üdv
Rebiék

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 


Sziasztok!

Az Elevet es altalaban a vitaminok nem eredmenyeznek orias bebit. Vagyis nem attol nagy a baba. Az Elevit melle nem szukseges folsavat szedni, mert az tartalmazza. Amugy a vizben oldodo vitaminokbol a folosleg kiurul, csak az A, D vitaminra kell vigyazni, mert azt tul lehet adagolni. Az A vitamin tobblet karosodast is okozhat a magzatnal.
Kulomben a vitaminokat(kulonosen a folsavat) a tervezett terhesseg elott 3 honappal kell szedni es a terhesseg elso 3 honapjaban a legfontosabb, ugyanis ezek szedesevel kivedhetok bizonyos fejlodesi rendellenesseget(pl. nyitottgerinc). A kesobbiekben inkabb azert jo, hogy a mamanal ne alakuljon ki hianyallapot. (fogak romlasa, verszegenyseg, gyengeseg, stb). Nem art a szoptatas alatt is vegig szedni.

Ildiko
kildiko
 
 


Szép jó reggelt Mindenkinek!

Képzeljétek el, pont most olvastam a hírt, hogy az egyik kollégám felesége tegnap este megszült, küldött képeket is, nagyon aranyos kislányuk lett. A MÁV-kórházban szültek, úgyhogy majd jól kifaggatam a kollégát, milyen volt, mire számíthatok majd én is. Ők délben mentek be szivárgó magzatvízzel, azt mondták nekik, hogy 1-2 napba is beletelhet, amíg megszületik a baba, aztán 18.40-kor már ott is volt a baba!! Eső szülésnél ilyen gyorsan és könnyen! Bárcsak nekem is hasonló könnyen és gyorsan menne! Ők már a 39. hétben voltak, mindennapos készültséggel.
No, hát ez jó hír volt nekem most reggelre...:-)


Tegnap este viszont ért egy kis meglepetés: kíváncsiságból megmértem a derekamat, mert már nagyon kiegynsedni láttam a tükörben, hát teljesen ledöbbentem: a Szilvi által is már írt + cm nálam is bejátszik már, nekem már +7 cm...Hát ilyen gyorsan még egyszer sem sikerült feltornáznom a derekam körfogatát ilyen nagyra..:-) Kicsit meg is ijedtem, hogy akkor mi van, még csak a 3. hónap végén járok... lehetséges, hogy akinek vékonyabb a derka, azon hamarabb, látványosabban meglátszódik? Én nem vagyok olyan nádszál, normál testalkatú vagyok, kicsit erősebb combokkal és szélesebb csípővel, de vékony derékkal, úgyhogy ez most egészen meglepett...

Volt/van valakinek hasonló megdöbbenésben része???

Kellemes napot kívánok!
Andi
bagandre
 
 


Sziasztok Lányok! Kép

AndiKép
Én előtte sem mértem a derekamat, és most sem mérem. Nem vagyok túl vékony alkat...és már most nem férek a nadrágjaimban, pedig a mérleg szerint fogytam. Lehet hogy vizesedem?

Pumukli
pumukli
 
 


Szia Pumukli!:-)

Hát a nadrágokkal én még egyelőre nem állok hadilábon, de ha így haladok, akkor nemsokára felkereshetem a boltokat. Azt hiszem, hogy a kilók és a nadrágba való beleférés nincs összefüggésben egymással, legalábbis nálam...

Vizesedni csak később szokott az ember, nem? És akkor is inkább a láb dagad meg..de a felfúvódás még biztosan rátesz egy lapáttal a szűkösségre...

Szép lassan eltelik ez a hét is és holnap végre megyek a dokihoz UH-ra, már nagyon kíváncsi vagyok, mekkora a baba, reggel azt találgattuk, vajon hány centi lehet már...

Andi
bagandre
 
 


Andi Kép

Én a Mama-baba oldalon nézegetem a hétről-hétre rovatot, és az szerint az én babám most kb. 2,5 cm Kép Olyan ki cukifalat lehet Kép Úgy megkukkolnám, hogy mit csinál odabent...Kép

Holnap mész a 12.heti UH-ra?

Pumukli
pumukli
 
 


Sziasztok!

Zsófi88! Most olvastalak csak, valahogy elkerülte a figyelmem az irásod! Akkor a mi babóink kb. egy idösek lehetnek, söt te egy nappal még be is elözöl. Hát utánam már nem lesz senki???Kép
Voltál már UH-n?

Vitamin: A vitamintablettákban a zsirban oldódó vitaminok mennyisége úgy van megállapitva, hogy belekalkulálták, hogy egyéb módon is fog bejutattatni a páciens a szervezetébe zsirban oldódó vitamint. Ha a vitamintabletták mellett valaki D vitamin cseppet is szed, hát az lehet, már sok, de szerintem kizárt, hogy a terhesvitamin miatt valakiben A vagy D vitamin felhalmozódás fordulna elö, normál táplálkozás mellett. Kivéve, ha megeszik naponta 3-4 szemet, akkor lehetKép

Kangi! Mondtam a dokimnak, hogy szedek Elevitet, azt mondta, hogy akkor csak fél szem Folsavat szedjek, de ha egészet veszek be akkor sem baj, mert a felesleg Folsav kiürül a szervezetböl.

Rebi! Én úgy olvastam, hogy lehet, akármekkora is a baba apukája(nagypapija), a születendö baba mérete az anyukához igazodik, vagyis hogy meg tudja szülni.

Andi! Gratulálok a kollégádnak a babucihoz, tényleg gyorsan kibújt!
Nekem még semmilyen döbbentes és nem döbbenetes változásban nem volt részem eddigKép Jóvanna, de még csak 6+2 vagyokKép Ami késik nem múlik!
Azért a +7cm, nemrossz!

Pumukli! Szerintem ilyen korán még nem lehet szó vizesedésrölKép Csak átalakulnak a dolgok...
Na most megyek és megmérem én is magam, hogy tudjam hasonlitani késöbb.
Az én babóm kb. 5-6mm még csak.

Linda
Kép
linda
 
 


Szia Pumukli!

Igen, holnap megyek a 12. heti UH-ra, boldogan elfogadtam az orvos javaslatát, miszerint menjek délután 2-re, mert így legalább jó hamar leléphetek és már vissza se jövök a munkahelyemre. Megméri tarkóredőt is, illetve viszem a leleteket, hogy átnézze. Utána a 16. hétig nem történik semmi, akkor kell menni AFP-re illetve a védőnőhöz is vissza kell mennem.

Linda!
6 hetesen még jó hogy nem látszódik semmi!!!:-))) De mérd meg magad és meglátod, hogy ha kétszer ilyen "idős" leszel, akkor nálad is lesz már változás, és nem csak a puffadástól!:-)
Arra is gondoltam tegnap este, hogy milyen könynen feljött a derékra az a plusz centi, de milyen nehéz azt ledolgozni (habár nekem mindig onnan megy le legelőször...)!

Mindenkinek szép estét kívánok!
Andi
bagandre
 
 


Pumukli

Hol van ez a baba-mama oldal?

Ildiko
kildiko
 
 


Szép jó reggelt Lányok! Kép

Ildikó
A mama-baba oldal címe:
http://mama-baba.freeweb.hu/index.html

Székrekedésem van Kép mit ajánlotok? Régebb ettem ilyenkor 1-2 evőkanál lenmagot, de most undorodom tőle Kép

Üdv,
Pumukli
9+2
pumukli
 
 


Sziasztok!

Pumukli
Ez a gond sajna majdnem mindenkit utolér... Amikor ezzel nyúztam a dokimat, ö mondta a Tamarin lekvárt (bár arra is rá van írva, hogy terhesek, szoptatók nem szedhetik), meg a lenmagot... Egyéb gyógyit abszolút nem...
Nekem a Tamarin bevált...

üdv
Rebiék

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 


Szép jó reggelt!

Pumukli!
Nekem is a 8. hét körül voltak ilye problémáim, de azóta rendbejött. Próbálkoztál esetleg szilvalekvárral, attól esetleg nem undorodsz. Vagy legutolsó esetben van még az a kistálykeserű víz, bűn rossz, de egy pohárka is meghajt és nem írják, hogy az ellenjavallt lenne.

Nekem mostanság bejön az, hogy reggelire mindig tejet iszom, mellé eszem kiflit, péksütit magában vagy valamit ráteszek és ez szinte biztos siker.
Próbálkozni kell!:-)

Tegnap úgy felidegesítettem magam a munkahelyemen, volt egy kiadós veszekedésem a kollégámmal, ami rendesen próbára tette a gyomoridegemet. De megfogadtam, hogy ezt az utolsó pár hónapot már féllábon is kibírom valahogy decemberig, és egyetlen fajankó és egyetlen cég sem ér meg annyit, hogy én terhesen hülyeségeken idegeskedjek...Úgyhogy ez volt az utolsó alkalom... Azt hiszem ilyenkor talán érzékenyebb is az ember, nem is tudtam magamon úgy uralkodni, ahogy szerettem volna...

No nem baj, ma csak az érdekel, hogy megtudjam az UH-n délután, mekkora a baba...:-)

Szép napot kívánok!
Andi
bagandre
 
 


Sziasztok!

Pumukli: nekem is a Tamarin lekvárt ajánlotta a doki, meg a szilvalekvárt. Persze én a szagát sem bírtam egyiknek sem. Én baracklét ittam minden reggel és attól volt egy kis eredmény.

Engem aztán jól elöntött a takonykor, egész éjjel nem aludtam, mert hiába csepegtettem az orromba nem használt. Azt hiszem ez már arcüreggyulladás.
Most lámpázok, teázok, meg pihenek, már amennyit lehet 2 gyerek mellett.
Pedig ma muszály elmennem a fodrászhoz, meg vásárolni is akartam de az azthiszem elmarad, meg az esti tánctanfolyam is.

Andi: ne idegeskedj a kollegád miatt, mert az nem jó a babának, tudod ő mindent megérez. Könnyű ezt mondani annak aki nem dolgozik.


Gabi1

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Andi Kép
Ne idegeskedj! Nem ér annyit. Egyébként nekem van egy "kedvenc" kolléganőm, akivel szinte mindennap összevitázunk valamin, próbálná megkeseríteni a napjaimat, de elég nagy a szám, és én is oda-odamondok neki Kép Mostanában egy-egy vita után csak mosolygok rajta Kép

Rebi
A Tamarint terhesség alatt is alkalmaztad?

Köszi a tanácsokat! Valamit most már muszáj csinálnom.... A tejjel az a gondom, hogy csak úgy nem tudom meginni, esetleg melegen cukorral, vagy kakaót forrón ( azt ittam ma reggel is). Ez így nem segíthet?

Pumukli
pumukli
 
 


Sziasztok!

Pumukli... igen,épp a napokban Kép .. használt is... Nem mondom, hogy felemelö volt bevenni este azt a teáskanálnyi adagot, de lehetett volna rosszabb íze is KépKép .. és reggelre müködött KépKép

Gabi
takonykór KépKépKépKépKépKép Lehet, hogy az idöjárásváltozástól van, vagy valami vírus kering.. A párom is elkapta... de neki szerencsére még a taknyosságon kívül semmi baja nincs ... Gyógyulást!!!!

Andi
Én is csatlakoznék, hogy ne idegeskedj, miközben én is kivagyok rendesen, mert hülyékkel és pofátlanokkal vagyok körülvéve... De valahogy csak kibírjuk...

üdv
Rebiék

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 


Sziasztok!

Látom, legalább nem vagyok egyedül és más is szenved hasonlóan hülye kollégák miatt...:-))) Azóta megkaptam az elégtételt, mert "ügyünk" egészen az igazgatóig ment (igaz, kicsi a cég, de ha más betesz, akkor én is tudok diplomatiksu mailt írni a megfelelő helyre, habár nem kenyerem az ilyesmi), aki végül tisztázta a helyzetet és még igazam is lett...:-)

De tényleg nem éri meg...

Tejre, kakaóra visszatérve: szerintem nem rossz a kakó sem, ez biztos egyénfüggő, valakinek a kávé jön be, úgyhogy próbálkozz, Pumukli!

A védőnő javasolta, hogy szedjem össze és fűzzem le egy mappába az eddigi össze spapíromat, leletemet, stb. a terhességgel kapcsolatban, úgyhogy most neki is látok, mert tegnap este a fiók 3 különböző részéről kapartam össze a papírokat, így csak széthányom mindegyiket. Azzal megyek a dokihoz, már csak másfél óra és uzsgyi!:-)

Olyan éhes vagyok már megint, pedig reggeliztam 9-kor, de még fogalmam sincs, mit eszem, valami főtt kaja kellene, de aközelben nincs normális kajálda, hideget meg nem akarok megint enni, most a pizzát sem kívánom. Háát, néha már saját magamnak is fárasztó ez a nyűglődés a kaja körül...:-)

Andi
bagandre
 
 


Rebi Kép
Mi a baj a Tamarin lekvárral, hogy nem volt felemelő bevenni? Rossz az íze?

Andi Kép
Régen nagy kávés voltam, de most egyáltalán nem iszom meg, undorodom tőle, az illata is zavar amikor a párom főzi magának...így az nem segíthet...

Gabi Kép
Jobbulást kívánok!


Pumukli
pumukli
 
 


Sziasztok!

Búcsúzom hétvégére, hétf&#337;n újra itt!:-)
Túlvagyok egy egész kellemes ebéden, igaz, csak a felét tudtam megenni, de másfél hónap óta most ettem el&#337;ször jóíz&#369;en húst (rántott csirkemellet).
ja és volt túrógombóc is, nyammm...:-)))

Nemsokára indulok dokihoz, remélem minden rendben lesz a tarkóred&#337; körül is...

Mindenkinek kellemes hétvégét kívánok és es&#337;mentes szép napokat!

Andi
bagandre
 
 


Szia Andi Kép
Nektek is kellemes hétvégét! Kép Vigyázzatok magatokra! Kép A tarkóredő körül pedig természetesen minden rendben lesz! Kép

Pumukli
pumukli
 
 


Sziasztok!

Andi! Valószinü már túlvagy a tarkóredö mérésen..jaj, annyira irigyellek a látványért! Majd számolj be részletesen és a babóka méreteit is ird le! Esetleg van képed is a picurról?

Pumukli! Szerintem székrekedésre egy tuti gyógyir az a gyümölcs. De nem pár szem, hanem mennyiség. Pl. 4-6 szem öszibarack vagy 6-8 alma vagy 3-4 fürt szőlő egyszerüen muszály, hogy eredményt hozzon, hiszen nagyon sok bennük a folyadék és nagyon rostosak. Persze ha valaki nem lelkesedik ennyire a gyümikért, akkor annak ez nem jó.

Gabi! Jobbulást! Most mindenkit utolér ez a virus vagy nem tudom mi ez.

LindaKép
Linda
 


Sziasztok!

A fene, nemsokára búcsúzhatok. Voltam AFP-n, azt mondták, hogy nem kell menni az eredményért, ha kapok táviratot, akkor kell mennem genetikai UH-ra. Még a védőnő sem kapja meg az eredményemet. Ez van. Nálatok ez hogy működik? Tudtok már róla valamit?

Ha minden igaz, Émi túl van a műtéten, legalábbis úgy értelmeztem, hogy a héten vonult be a kórházba. Remélem minden rendben! Émike, vagy Émi kispapi jelentkezzen majd, ha tudnak! Puszi nekik!

Pumukli! Őszinte részvétem a székrekedést illetően. Nekem is van, és tudod mi segített? Írtam ide egy levelet, hogy nem megy a dolog, és azonnal rohantam Kép Kép Amúgy azt mondják, hogy könnyű kaja, sok víz és sok gyümölcs, de én akármit csinálok, nem használ. Annyira hatékony a szervezetem, hogy minden vizet kivon a táplálékból, amit megeszek, sokat járok pisilni, a többi meg bent marad. Van egy szer, a Duphalac szirup, kimondottan kismamáknak, ami székletlazító hatású, minden reggel kell inni belőle, és tuti rendben leszel! Tényleg tudom ajánlani.

Üdv mindenkinek, kevés rosszullétet, növekvő pocakokat kívánok!
Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok, szép jó reggelt Mindenkinek!

Pénteken túlestem a 12. heti vizsgálaton és jelentem, minden rendben van!!!!:-)))))))
Volt egy kis kézi vizsgálás, kenetvétel, utána pedig az UH. Nagyon-nagyon jó érzés volt látni, hogy emnnyit nőtt a baba a legutóbbi alkalom óta a doki alig tudta lemérni, mert szinte egyfolytában izgett-mozgott, kapálózott, pörgött-forgott, de csak sikerült a végén egy olyan pozícióban elkapnia, hogy le tudta mérni. A CRL most 5,8 cm volt. Megvan mindkét keze-lába, semmilyen fejlődési rendellenességet nem lehetett látni. A tarkóredő pedg 1 mm lett, ami szintén jó eredmény.

Nem tudom, hogy ti hogy vagytok vele, de én még mindig olyan nehezen tudom ezt az egészet, mármint aterhességet felfogni, igazából ilyenkor, a vizsgálatok alkalmával tudom csak ööszehozni azt a két dolgot, hogy növöget a pocim és bennem van valaki, aki így ficánkol. Talán tényleg akkor lesz szó szeirnt is kézzelfogható az érzés, ha már megmozdul bennem.

Legközelebb 4 hét múlva kell kérnem beutalót a doktiól vérvizsgálatra, akkor nézik meg az AFP-t, a hepatitist és a szifiliszt (:-)?) is. Bogi! Itt az eredmény egyből a dokihoz kerül, merthogy a kórházban készül az egész és rá két hétre kel mennem a 18. heti genetikai UH-ra. Legalábbis így beszéltük meg. Addig még egyzser lesz egy védőnői látogatásom is, nagyjából a vérvétel időpontjában, merthogy havi egy láthatás van.

Én pedig a 18. heti UH után még szeretnék elmenni a 3-4D UH-ra is, úgy a 19-20. hét körül, akkor már vizsonylag sokat lehet majd látni és talán a neme is kiderül majd.

Egyébként egész jól kezdem magam érezni, nincs nagyon panaszom se, egyre jobban tudok már enni is, csak az a fránya hús nem akar nagyon továbbra sem lecsúszni, csak kivételes esetekben...
Hétvégén vásároltam magamnak két jó vastag felsőt, amikben még pocakkal is el fogok majd férni, egy kardigánszerűt garbós nyakkal és és egy zseníliapulcsit, a kettő együtt 3700 Ft volt egy butikban. Sajnos a nadrággal már nem volt ilyen szerencsém, arra azt találtam ki, hogy varratok magamnak 3 nadrágot, már a fazon is megvan, a héten beszélek a varrónővel és olyat varratok vele, amit lehet bővíteni (ergo a gumit még lehet toldani). Egy csöppet elkeseredtem, hogy mindenütt ezek a vacak csípőnadrágok vannak, ami meg gumis derekú, az meg olyan trampli, hogy még pocakosan is nagy lenne rám...De avarratás egyszerűbb lesz, legfeljebb kertésznadrágot veszek magamnak.

Mindenkinek kellemes napot kívánok!

Üdv
Andi
bagandre
 
 


Sziasztok!

A hétvége orrfújással telt el. Pénteken este lázam is volt, de szerencsére másnap már hőemelkedésem sem volt, cserébe most viszont iszonyúan köhögök. Már arra gondoltam hogy el kellene menni orvoshoz, mert velemi köptető jó lenne, érzem hogy le van tapadva.
Norbi is csúnyán köhög, de Betti ma már ment oviba.
Persze párocskám is elkapta miért is maradt volna ki.

Nekem a 12. héten nem mértek tarkóredőt, vagy legalább is nem mondta a doki hogy megnézte, de azt mondta hogy minden rendben van.
Most jelentkeztem be a Hattyúházi rendelőbe a jövőhét szerdára 4 D-s uh-ra, már alig várom.

Gabi1

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Szia Gabi!

Akkor feltétlenül számolj majd be jövő héten, hogy milyen volt, mik a tapasztalataid, rendesek voltak-e, jól felkészültek-e, mi mindenre volt lehetőség (fénykép, Cd, stb.), mi mennyibe kerül és hogy korrektek voltak-e. Olvasgattam az erről szóló topicot és voltak igen csúnya történetek is, habár a hattyúházról szinte kivétel nélkük jókat írtak.

Várjuk a beszámolót!:-))

Nekem sajnos nincs képem most a babócáról, de azt mondta a doki, hogy legközelebb vigyek magammal videokazettát és arra fel tudjuk venni az egészet. Szóval a MÁV-kórházban sem tökéletes a technika, állítólag nincs papír a gépben, ezért nem lehet kinyomtatni a képet...:-(

Andi
bagandre
 
 


Sziasztok Lányok!

Köszi a tanácsokat székrekedés ügyben Kép
Én is úgy vagyok ezzel a kérdéssel, mint Bogi, hogy nem használ semmi, ha megmakacsolja magát Kép
Pénteken este öklendezések közepette leerőltettem egy kis lenmagot is, de nem hozott nagy sikert...
Egyébként elég sok gyümölcsöt eszem, sok ásványvizet iszom, és mégsem....

Andi Kép
Örvendek, hogy minden rendben van a babóval! Kép
Hol vettél ilyen jó pulcsikat? Készülök hónap végén, vagy okt. elején Pestre, szeretnék elmenni 1-2 kismama boltba.

Üdv,
Pumukli
pumukli
 
 


Sziasztok!
Még sosem voltam köztetek.
Először is szeretnék mindenkinek gratulálni és nagyon boldog, problémamanetes pocaknövesztést kívánni.

Kérem, ha tudtok válaszoljatok egy kérdésemre.
Amikor kiderült, hogy babát vártok és ezt az orvos is megállapította (gondolom úgy az 5. -6. hét környékén - ha az utolsó mensestől számoljuk) elküldött-e benneteket valamilyen extra vizsgálatra?
Gondolok itt azonnali vérvételre, hogy megállapítsák milyen plusz ásvényi anyagot vagy vitamint kell szedni illetve hogy elég magas-e pl. a progeszterin szint vagy arra is szedni kell valamit.
Szóval az érdekelne, hogy ez úgymond kötelező jellegű bevett dolog vagy egyáltalán nem szoktak vagy ha nekem vannak félelmeim és ezt kérem, akkor nem fog rám hülyén nézni a doki.
Azért aggódok, mert barátnőm nemrég veszítete el 8 hetes babáját és annyit mondott neki utána a másik orvos, akihez átpártolt és kivizsgálta,hogy nagyon alacsony volt a progeszteron szintje és ezt egy sima gyógyszer szedéssel valószínűleg növelni lehetett volna és nagy a valószínűsége, hogy akkor meg lenne a baba.
Köszönöm, ha válaszoltok.
Üdvözlettel:
Kissné Anita
Névtelen
 


Sziasztok!

Anita: általában vérvétele mindenkinek szokott lenni, de csak sima vérkép, májfunkciók. Ha te kérde biztos megcsinálják külön is a progeszteron szintet.
Szerintem annál aki spontán esett teherbe nem nagyon szokták ezt nézni, legalább is nekem egyiknál sem nézték.
Ezenkívül, EKG-ra kellett menni, fogászatra, háziorvoshoz. Más nem volt.

Remélem segítettem

Gabi1

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: