Új privát üzeneted érkezett!

Bdana,
Több helyen van. Savoya park, 2. kerület, Csillagvár bevásárló kp. Szörnyen lekezelőek! Mi t a hülyével, úgy beszéltek velem 2,5 gyerek után.

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Honey Akkor ezek ilyen futószalagos 4D-ek.... :evil: Több ilyenről is hallottam.

Az a gáz, hogy a mai világban már mindenből üzletet csinálnak és igazából akár te vagy én is nyithatnánk 4D babamozit vagy temetkezési vállalkozást vagy bármit....csak pénz kérdése...szerintem...

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Honeymoon!

Mi anno náluk voltunk Nórival, mert volt vmi akció. A Savoyában normális volt a nő, alaposan megnézett mindent, de a Csillagvárban egy nagyon béna nő volt. Gyakorlatilag kidobott pénz volt. Mi sem mentünk többet.
andi1982
 
 
 
 
 

 
 

Sziasztok!

Szeretnék én is csatlakozni. Mi január 18.-ra várjuk az első babánkat, bár az 12. heti ultrahang alapján már jan. 12-re becsülte a dokinénink.
A múlt heti (14. hét) uh-n már 7,8 cm- volt az ülőmagassága.
Remélem nem akar majd pont szilveszterkor kibújni :)
zzeldi
Piliscsév
 
 


Nem értem. A fehèr csecsemők nem sìrnak?

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Oui' ezt hogy érted??? :lol: :lol:

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


ha több àgyas szobàban vagy, sajnos minden csecsemő ugyanannyit sìr, ez nem mùlik a szârmazàson.
tök rosszul esik, hogy undorìtònak titulàlja azt a helyet valaki ahol szülbi fogok. komolyan mindjàrt sírok. nyilvàn nekem sem a szîvem csücske a hely de az orvosom ott dolgozik, ez van. azt a 3 napot csak kibìrom ha nem lesz szabad a külön szoba, akkor is.[/img]

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


jajjj.... Oui.....ne haragudj ha én bántottalak meg a TB-s ellátással kapcsolatban, annyi rosszat tapasztaltam magam is - mondjuk nem szülészeten, hanem máshol - hogy eléggé kiábrándultam az állami kórházakból. Nem vagyunk elengedve anyagilag, de úgy döntöttünk, hogy többet ér a nyugalom és a biztonság, összehúzzuk a gatyát, a terhesvitamint azért megvesszük és ennyi az össz luxus, nincs nyaralás,nincs semmi extra kiadás. Még egyszer ne haragudj ha megbántottalak.

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


oui, sztem nem mindenkinek ugyanaz a szempontja, meg ugyanazon a helyen sem ugyanaz az élménye. ne vedd ezt magadra!
most, h olvasgatok a dokikról pl, látom, h uaz a doki vki szerint szuper, más soha többet nem akarja látni, pedig lehet, h csak komplikált volt a szülése és nem is a doki tehet róla.

az imréről meg azt olvastam, h ott a vajúdóba nem mehet be senki veled és a később is csak egy ember lehet pluszban, szóval a dúla már nem fér bele.

tényleg jó lenne kitalálnom, h melyiket válasszam, de közben ne bántódjon meg senki!!

 Baby Birthday Ticker Ticker
natasa7
Budapest
 
 


Oui! Szerintem ne vedd a szívedre! A legtöbb kórház nem szép (ahol én szülök az sem), de nem is az a lényeg, hanem, hogy hogyan látnak el. Egyébként a barátnőm áprilisban szült az Istvánban és ódákat zengett a csecsemősökről és a a nővérkékről. Halkan megjegyzem, hogy otthon akart szülni, de toxémiás lett és sürgősségi császár lett a vége. Tehát abszolút kórházellenes és mégis csak jót mondott az Istvánról.

A több ágyas szobával szerintem az a baj, hogy ma Magyarországon vagy egyáltalán nem mehet be látogató, vagy nem igazán van szabályozva, hogy hányan mennek be. Sajnos nem igazán van kultúrája a beteglátogatásnak. Persze érthető, hogy egy kisbaba születése nagy izgalommal tölt el mindenkit, és sokan csak úgy tudják megoldani, hogy aki autóval megy az visz mindenkit, de tényleg zavaró, szerintem annak is akit látogatnak. Én pont ezért kértem, hogy lehetőleg ne látogassanak abban a 3 napban, inkább itthon kényelmesen. Elég volt, hogy mindig akkor jött a vizit mire épp aludhattam volna. (egyébként marha sok vizit volt)
Nekem még az is fontos volt, hogy a Bajcsyban pl. a nem alapítványi szobákhoz csak a folyosó végén volt fürdő, ami nagyon rossz állapotú volt és nem is tudom, hogy volt elég annyi szobára. Szerencsére most felújították, úgyhogy valószínűleg nem megyek most alapítványiba.
andi1982
 
 
 
 
 


4D Szondi utcait kerülni :!: Csak akkor menjetek oda ha nem a legolcsóbb csomagot veszitek, mert a csaj különben semmit nem hajlandó mondani!!!! :evil: nekemm nem volt szükség orvosi értékelésre +5000 ért...mivel rengetegszer megyek uh ill.beszelek az orvossal, és ezért ugy bántak velünk hogy fujjjjjjjjj...rohadna meg...
noci85
Budapest XIII. kerület
 
 


Hát a 4D-s ultrahangok elég rosszul sikerültek ma úgy látszik. Tényleg rossz, hogy az ember azért megy oda, hogy lássa a babát, örüljön, jól érezze magát, aztán nem ezt kapja. Ennyi érzékük azért lehetne a tulajoknak, hogy tudják, mit várunk el tőlük!:)
A Budagyöngye közelében van egy szuper 4ds hely, ha valakit érdekel szóljon, kikeresem a címét, én ott voltam a másodikkal. Nagyon kedves volt a nő.

Lányok bocs az előbbiért, épp a nőgyógyásznál ültem, várakoztam, és annyira be vagyok tojva a szüléstől, az egész terhesség alatt ezen izgulok, és ott a rendelőben még jobban felerősödött bennem ez az érzés. Biztos ezért akadtam ki ennyire.

A dokim először csak nevetett rajta, hogy 2 szülés után miért félek a következőtől:). Aztán felajánlotta az epidurálist, mint lehetőséget, hogy ne parázzam szét az egész terhességet. Pedig ő az egyik legalternatívabb szülész az országban... Na még gondolkodom rajta, mi legyen. Van idő.

A látogató-témához: a Sote 1-en szültem a nagyot, ott az volt a protokoll, hogy SENKI nem jöhetett be a gyerekágyas szobába, még a férj sem. Az sem volt jó. (Nem influ járvány volt, hanem ez volt a szabály és kész.) Első gyerekkel az sem volt egy leányálom, egyedül lenni a bébivel 3 napig, egy éjszakát végigbőgtem (persze ennek hormonális oka is van). Csecsemősök meg tojtak ránk. Tényleg a legjobb lenne maximalizálni a látogatószámot.

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Bdana, nyugi oui nekem címezte a hsz-t szerintem. Bár undorítónak én egyáltalán nem tituláltam a helyet, ezt már ő látta bele. Leíram a véleményemet, hogy mi az a 2 dolog, amit én nem szerettem benne. Többször hangsúlyoztam, hogy "szerintem" és hogy "számomra" !! Ennél tapintatosabbnak nem hiszem hogy kellene lennem. Egy kórházi tapasztalatot, nem személyes sértésnek kellene venni!!
Senki nem tud olyan kórházat vagy orvost mutatni a világon, ahol mindenkinek egyöntetűen csak pozitív véleménye lenne!
Egyébként Oui, bocsánat, nem akartam ezzel senkit meg bántani!

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Csak hogy ouival egyet is értsünk, a Budagyöngye melletti uh neve 4D Genesis. Szerintem az ország egyik legszupibb, legkedvesebb csapata van ott. Úgy beszélnek a babáról mintha kb az övék is volna! :) informatívak és nagyon alaposak!

Én már tettem korábban egy próbát a Dóri uh- val , Dáviddal. Nekem ők vannak közel. Akkor a 8. hétben bevéreztem, sürgősségi uh a kórházban. Másnapra volt időpontom hozzájuk, gondoltam úgy korrekt ha lemondom előre, nem csak úgy lapítok és nem megyek.
Elmondtam a pasinak a lemondás okát, a vérzést. Kb majdnem üvöltve leszúrt, hogy ő most 24 órával az időpont előtt már nem tudja betölteni a helyet és ez neki kiesett pénz!!!! WTF?!
Még mondig ua a pasi van, kb hasonlóan kedves modorral.

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Natasa,
Némi info az Imréről: ( nyilván nekem tök mind1 hol szülsz, nem kapok a TB-től részesedést) :)
Közös vajúdóba tényleg nem mehet be apuka, de ha van fogadott orvosod/ szülésznőd, akkor ott kb semennyi időt nem töltesz.
A szülőszobán 1 rokon lehet bent, természetesen a dúla nem annak számít! :) Van 1 alternatív szoba, olyan mint egy hotelszoba. Sarokkád, franciaágy, hangulat ilágítás stb.
A sima szülőszoba is tök ok. Tudsz tus alatt, labdán, széken, matracon, bárhogy vajúdni. Ha minden oxi veled orvos kb alig lát, szülésznő csinál mindent. Vihetsz be saját zenét ( nekem jó volt) gyertyát, illatosítót, kaját, inni.
Ami rossz hogy ha akarsz EDA-t azt előre egyeztetni kell!! Illetve, hogy itt tényleg csak nagyon indokolt esetben császároznak.
Lehet csecsemős nővért is " bérelni". Első gyerekeseknek ha tehetik, akkor ajánlom!!!! 3 napig, napi 3-4 órát csak veled foglalkozik!

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


3 egyágyas szoba vN, 7000/ éj. Ide apuka bemehet, együtt fürdethettek, de nem alhat ott. A sima szobák 2-3 ágyasak, van 1 db 4 ágyas. Ha ezekben vagy akkor senki nem menet be senkihez ( én ezt imádtam! )
A rokonokkal a gyermekágy előtti társalgóban tudsz talizni, babát kiskocsiban odatolod az üveghez, így láthatják.

Ami szar a kórházban: ha bármi van a babával nincs PIC, viszik át nélküled Sote-ra.

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Azért ez a 4D-s uh dolog nagyon durva! Meg úgy egyébként minden, ami a terhesség körüli pénzlehúzásról szól. Olyan kevesen mernek gyereket vállalni manapság, szeretné mindenki szépen, boldogan megélni ezt az időszakot és egész iparág épült arra, hogy szar anyának érezze magát az ember, ha ezek egy részét képtelen megfizetni.
Pl. a bababoltokban is, ha nem hagyod magad rábeszélni a drága dolgokra, akkor már úgy néznek rád, mint valami igénytelen állatra.
andi1982
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Zeldi, üdv. itt!

Oui, találtál végül szállást? Mi is valami hosszúhétvégében gondolkodunk, a beavatkozás miatt sajnos a férj szabadsága picit megcsappant.

Andi, egyetértek.

Tegnap voltam dokinál, Kismaszat továbbra is jól érzi magát odabent, nem viselték meg az események. Felhívta a figyelmemet a doki, hogy ne lepődjek meg, ha az Afp magasabb lenne, az a szúrás miatt van. Viszont úgy néz ki, hogy megint kifogtam egy mélyen tapadó lepényt. Kincsőnél nem változott a helyzete, remélem most fog. És csak jól éreztem én, hogy szombat óta mocorog, eddig azt hittem, hogy csak beképzelem.

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
füles33
 
 


Hát nem megyünk hosszú hétvégézni, mert a wellnessekben 2 éjszaka 100-nál kezdődik, nekem nem ér meg ennyit 3 nap. A miatt ennyi, hogy egy szoba már nekünk nem elég, és a 2 szobások ennyibe kerülnek...
Majd bérelünk egy házat a Balcsinál, és hekkezünk, hogy ne kelljen főzni, ez már folyamatban van!

Nekem nem lesz AFP, a doki azt mondta, mivel a kombinált jó lett, felesleges.

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


zeldi, welcome!!

honey, köszönöm az infókat!! az tényleg előny, hogy nem átjáróház a gyerekágyas szoba.

oui, szted az Istvánban mi a jó?

Füles, mit jelent a mélyen tapadó lepény?

 Baby Birthday Ticker Ticker
natasa7
Budapest
 
 


Az István bababarát kórház, a természetes szülést, a szoptatást, a babával folyamatos együttlétet támogatják. Van alternatív szülőszoba káddal, stb, ha erre van igény. Nem kötnek rögtön oxitocinra, ha kicsit lassabban megy a szülés, hanem türelmesek.
Natasa az Istvánban az az egyetlen jó ezen kívül, hogy van egyágyas szobára lehetőség, de magamtól tuti nem választanám a kórházat, a gettó közepén van. Az én magánorvosom ott dolgozó orvos, ott kell szülöm mindenképp, nem válogathatok. Orvost válthatnék, és akkor szülhetnék ott, ahol akarok, de mivel az enyém szuper, nem szeretnék váltani.
A csecsemősök szuper kedvesek, ha bármi bajod van, fordulhatsz hozzájuk, nem húzzák a szájukat. Az éjszaka közepén is kellett nekem segítség, kedvesek voltak.
Érdemes megnézni, körbe is vezetnek, szülőszobát, csecsemős osztályt is megnézheted. Én voltam ott szülés előtt. Rengeteg távol-keleti is van, de valahogy külön szobába kerültem tőlük, aminek azért örültem, mert ott az egész család egész nap bent van... Szerintem az ágyosztásnál figyelnek arra, hogy hasonló kultúrkör kerüljön egy szobába. Aztán majd lehet, hogy jól megszívom most.
Tegnap a magánrendelésen előttem a kismama is külön kérte, hogy egyágyasban lehessen szülés után, de az a gond, hogy nem lehet előre "lefoglalni" mert ugye ki tudja, mikor szülsz? Ez nem tudom, máshol hogy van.

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Harmadik babások!

Amikor a második született ti hogyan és mikor mondtátok meg a nagytesónak, hogy jön a kicsi? Mennyire volt féltékenység? Főleg azokat kérdezem, akiknél kisebb a korkülönbség.
Nagyon aggódom, hogy jól fogjuk-e csinálni. Nem akarom, hogy Nóri egy percig is kirekesztve érezze magát, de szeretnék a kicsinek is mindent megadni... Vagy ez lehetetlen?
andi1982
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Zeldi üdv itt, mesélj egy kicsit magadról :D

AFP eredményt megkaptam tegnap, tökéletes minden :D A pontos számokra fejből már nem emlékszem :oops: :D
Széles doki még mindig nincs, így most ismét egy másik orvosnál voltam. Egy nagyon aranyos nő volt a nőgyógyász, kérdezgetett Bajáról és elmondta, hogy életében a legfinomabb halászlevet is ott ette :D Nekem nagyon szimpatikus volt. Amíg nem jön vissza a betegállományból a Széles, addig ehhez a dokihoz fogok menni. Minden eredményt szépen elmondott, kaptam beutalót ismét az Istvánba, a 18. heti UH-ra, és megírta a magzati adókedvezményhez az igazolást is, amit ma leadok itt a munkahelyen :D

Kórház: Én ugye már mondtam, hogy van István lesz vagy ha épp vidéken leszünk akkor Baja. Istvánról én eddig csak pozitívumot hallottam :?

Egyik ismerősöm a Honvéd kórházban volt, voltunk bent látogatni, na az egy szuper helynek tűnt(!!!!). Zárt folyosóról nyíltak a szobák. A látogatók nem mehettek be a szobába, a folyosóról üveg ablakok és ajtók. Odahúzta az ajtóhoz a babát és úgy csodálhattuk :D Gondolom egy apukának ez rossz hír.
A folyosó tágas volt és gyönyörű, virágok voltak az ablakokban, padok voltak kirakva a látogatóknak, nekem az nagyon korrektnek tűnt. Bár a többi részéről nincs infóm.

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
livike29
 
 


Andi a férjem nagyon hamar elmondta anno a kistesót az első lányunknak, és az nem volt olyan jó, rengeteget várt rá, izgult, hogy lesz, stb. Amikor megszületett, és hazaértem a kórházból zokogott egy jó nagyot, akkor szakadt fel benne a feszültség.
Most, hogy már lassan hét éves és van tesó, az új tesónak rettenetesen örül, várja, nincs gond. De a 3 évesünk még nem nagyon érti, hogy mi az, hogy a hasamban van egy baba, sztem ha csak ő lenne, később mondanánk el neki, hogy ne legyen olyan hosszú a várakozás.

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Sziasztok!

Én nem tudok véleményt mondani ezekről a kórházakról.
Nálunk a szitu ez volt :
Én éjszaka szültem. Este bementem, doki kivizsgált, aztán ment aludni. Egy nővérke volt velem. Félóránként jött be a szobába megnézni hogy vagyok, néha megvizsgált. A dokit akkor költötte, amikor már nyomnom kellett. De mindjárt jött :-), így jó kezekben volt a baba. Talán csak nekem tűnt furának ez a szervezés, de úgy néz ki, náluk ez már rutin.
A babát első nap nem hagyták velem, hogy tudjak pihenni. Csak szoptatni hozták. Kaptam fájdalomcsillapítót. Ez nagyon jó volt. 3 ágyas szobában voltam. A szobatársakkal beszélgettem, jó volt nem egyedül lenni. Másnap hozták babót. Onnantól kezdve jött a gürizés. Eléggé nyaf-nyaf baba volt. Alig aludtam éjszaka. Segíteni nem nagyon tudtak hogyan. Az egyik nővérke okoskodott, kritizált. Őt utáltam. A többi nagyon aranyos volt. Az egyik szobatársammal annyira összebarátkoztunk, hogy még vagy 2 évig tartottuk a kapcsolatot, elég aktívan. Mindketten 2 hétig voltunk bent egészségügyi problémák miatt. Az egyik nővérke, miután kapott egy kis édességet tőlünk, már a szobára is behozta a kaját. Rengeteg tanácsot adott gyerkőcökkel kapcsolatban, szoptatás miegyéb. A szobára amúgy nem jöhetett be senki, ami nekem nagyon jó volt. A látogatók egy folyosóra jöhettek, nem közvetlen a szobákhoz. A babákat csak üvegen keresztül láthatták. Szerintem ez így helyes. Annyira védtelen a picik. Nem hiányoznak a bacilusok. Külön luxus szoba amúgy volt, de senki nem igényelte. De minden szobához volt WC és zuhany. Külön voltak a "mások". Így lopni nem tudtak. Én nagyon jól éreztem magam. Az orvosok szobára jártak (mármint a viziteken kívül) ha valamit meg akartak beszélni velem, nem pedig hivattak magukhoz. Ez olyan családias volt. Volt, aki leült az ágyamra, és úgy magyarázott el mindent. Az egyik doktornőnek még a vállán is kisírtam magam, sajnáltak már nagyon, de sajnos mindennek megvolt az ideje, így a hazamenetelnek is. Ennek ellenére tényleg jó visszagondolni.

Most amúgy nem tudom mi lesz, mert másik városban élünk. De majd a nővéreimet kifaggatom részletesen. :-)

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
ercsi82
Szlovákia
 
 


Hűha, mennyi olvasnivaló :)

Kórházról:
Szerintem ma már a szülés körüli dolgokban nincsenek annyira hatalmas különbségek - max a szobák, látogathatóság stb. Bajcsyban én is alapítványiban voltam, kétágyasban, de végig egyedül - nagyon jó volt! Sajnos itt is sok a kisebbségi, ahol egész nap bent van az egész család, 5 tesó minimum, rohangálnak fel-alá a folyosón stb. Emellett nem lehet pihenni. Mert itt is bárki bármikor jöhet. Mondjuk én nem bánom, nagyon rossz lett volna 3 napig Balázs nélkül. Így elég sokat bent tudott lenni, főleg, hogy hétvégén voltam. A Bajcsyban mindig a csecsemős nővéreket szidják - nem tudom miért, nekem semmi bajom nem volt velük, sőt. Pedig nem kaptak tőlem semmit. Szóval a Bajcsy jó, barátságos, a szülőszobák nagyon szépek, egyszemélyes vajúdóként funkcionálnak. Ha lesz hely, biztos megint alapítványiba megyek, mert sokat jelent, hogy lehet pihenni.

Mi volt még? :)
Majd még visszajövök, most megyünk le E-vel.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
noemiolah-nagy
 
 


A vajúdáshoz nem engedtek senkit. Nekem szerencsém volt, egyedül kínlódhattam. Viszont a nővéremet szívesen láttam volna magam mellett. Most majd szeretném, hogy a párom mellettem legyen, ha lehet. A szüléshez egy rokont engednek. Általában férj vagy anyuka. Én nem éltem ezzel a lehetőséggel sem. Aromalámpa, labda, zene, kád nem volt, csak zuhany, ahányszor jólesik.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
ercsi82
Szlovákia
 
 


Mi is az Istvánban szeretnénk szülni, a doktornőm Boros Judit, a szülésznőm Rákóczi Ági lesz.
Mi alapvetően az Esztergomi kórházhoz tartoznék, de semmiképp se szeretnék ott szülni, mert ott a legmagasabb a császár aránya az országban, több mint 50% :shock:
Ha valami is egy kicsit nem megy a papírforma szerint azonnal vágnak. Ráadásul újszülött intenzív osztály sincs, ha tényleg valami baj lenne a babával akkor azt át kéne szállítaniuk máshova. Szóval inkább nem.

Nekem a szülésben az lenne a legfontosabb, hogy emberként, partnerként kezeljenek. Rettenetes sok rossz tapasztalatom van nőgyógyászokkal (szerintem ez a szakma vonzza az arrogáns lekezelő embereket - tisztelet a kivételnek) Szeretnék a lehetőségekhez képet a legtermészetesebb szülést, persze ha szükséges bármi beavatkozás akkor elfogadom, csak előtte beszéljék meg velem, mondják el mi fog történni. Ha viszont minden jól megy akkor hagyjanak békén minket.

Ezért választottam az Istvánt, és ezt a két embert, mert nagyon jókat hallottam felőlük, és úgy érzem ezt megkaphatom majd tőlük a szülőszobában.


Magunkról: Most várjuk az első közös babánkat. A férjemnek már van egy lánya az előző házasságából - tehát ő már rutinos apuka lesz :) Ez a második várandósságom, az első sajnos tavaly ősszel meggondolta magát a 10. héten.

Ez a baba viszont nagyon is életrevaló - én is sokkal rosszabbul voltam az első harmadban :) Volt hogy 15 órákat aludtam egy nap.

Az Istvánról: Azt tudom, hogy a gyerekágyas szobák eléggé lepukkantak (3 napot csak kibírok 5 évet éltem Mo. egyik leglepukkantabb főiskolai kollégiumában :) ) A csecsemősök, és a többi orvos milyen, aki szült már ott tudna mesélni?
zzeldi
Piliscsév
 
 


Jó sokat írtatok :) Én vidéki lévén, az itteni megyei kórházban szültem az elsõt és a másodikat is itt fogom. :) Akkoriban még úgy volt, hogy négyágyas szobák voltak, zuhanyzó, WC kint a folyosón (gondolom, ez azóta is így van). A szülés napján 3 óránként hozták a babát szopizni, másnap reggel 6-tól este 10-ig volt velünk, kivéve amikor 4-kor elvitték õket fürdetni. Megmutatták a helyes mellretételt, hogy kell a csomót kimasszírozni, pelenkát cserélni. Látogatók jöhettek bármikor, de én kértem õket, hogy inkább akkor jöjjenek, amikor fürdés után hozzák vissza, mert akkor meg tudták nézni, különben a kiskocsiban kellett kitologatni õket az üvegajtóhoz. Ami napközben elég rossz volt, mert folyamatosan ki-be mászkált mindenki, nyitogatták az ajtót. Folyosóra már nem jöhettek be, ami szerintem így praktikus volt, egyetértek ercsi82-vel. Persze, rossz az apukának, hogy nem foghatja meg, én is megõrülnék, de jobb az elõvigyázatosság.

Azóta annyi változás van, hogy bababarát lett a kórház, a szülés napján még nem, de utána folyamatosan velünk van a baba.
Én, amikor bent voltam, bár nem volt orvosom, de semmi panaszom nem volt erre az idõszakra, amit bent töltöttem (mondjuk alig vártam, hogy hazajöhessünk!!! :) )
baboca0104
Balatonalmádi
 
 


zeldi, nekem is BJ az orvosom!:)

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Andi, nálunk Borka 8,5 hónapos volt, amikor kiderült Tesóbaba. Ha jól emlékszem, 6 hónapos terhes elmúltam, amikor mondogattuk neki, hogy érkezik majd egy testvérkéje, aki most ott van a pociban. Akkor már jócskán látszott is. Nem hiszem, hogy felfogta volna, bár puszit kapott a pocakom, meg simizte és ha kérdeztük hol van a tesó, a köldökömre mutogatott. Sztem bőven ráértek mondani neki, mert annyira nincsen időérzékük még ilyen pici korban.
Tesóféltékenység nem igazán volt, illetve annyi, hogy ott kellett lennem vele kb. 2 hónapig, amíg elaludt, mert kapaszkodott belém amikor beraktam a kiságyba. De ez lehet, hogy pusztán a szep.szorongás csapó kettő volt. Igyekeztem akkor is a naggyal foglalkozni, amikor a kicsit szoptattam. Meséltem közben, vagy báboztam a szabad kezemmel:)
Most hamarabb elmondtuk, mert a bölcsiben is tudta a gondozó néni, nehogy tőle hamarabb tudja meg. Meg mi az oka annak, hogy ritkábban tudom emelgetni őket. Most már az is érdekelte, hogy mikor fog majd megszületni. Erre mondtam hogy majd ha jönnek télen, Karácsony után az angyalok, akkor bújik ki a pocakomból. Erre nagyon bölcsen mondta, hogy majd megosztjuk Kincsővel a kistesvérünknek az ajándékainkat.
Érdekes, mert Kincső is a köldökömre mutogat., mikor szó van Kismaszatról.

Natasa, itt van egy cikk róla:http://www.csaladivilag.hu/cikkek/terhesseg/placenta-praevia-melyen-tapado-lepeny/1096/

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
füles33
 
 


Csajok, ez annyira aranyos, hogy muszáj vagyok ide másolni ! :lol: :lol: :lol: :lol: Aztán lehet mondani aki már tudja, hogy igaz-e ??? :lol: :lol:


Íme hát, melyek azok a "biztos" jelek, amelyek segítenek meghatározni a baba nemét már a terhesség korai szakaszában is:

Fiú lesz, ha...
1. terhességed korai szakaszában nem tapasztalsz reggeli hányingert vagy rosszulléteket

2. a baba szíve percenként kevesebbet ver 140-nél

3. a súlyfelesleget elől, a pocak körül hordod

4. ha a pocakod csúcsos és egy hosszúkás görögdinnyére emlékeztet leginkább

5. a vérereid, és ezáltal a mellbimbó körüli terület jelentősen elsötétedik

6. a baba alacsonyan helyezkedik el a pocakodban

7. kívánod a sós vagy savanyú ételeket

8. kívánod a fehérjedús ételeket, leginkább a húst és a sajtot

9. lábaid és a lábfejed hidegebbek, mint terhesség előtt

10. a lábaidon található szőrzet gyorsabban növekszik a várandósság ideje alatt

11. nagyon kiszáradnak a kezeid

12. amikor alszol, a párnád északi irányban van

13. a jövőbeli apuka veled együtt meghízik vagy legalábbis felszed pár kilót

14. terhességed alatt jobban nézel ki, mint valaha

15. a vizeleted halványsárga színű

16. folyton csorog az orrod

17. ha a jegygyűrűdet a hasad felé tartod egy cérnán lógatva, akkor az körkörösen mozog

18. fejfájással küszködsz a terhesség alatt

19. ha összeadod a korodat a fogantatás pillanatában, annak hónapjának számával, akkor összegnek egy páros szám jön ki.

Talán mégis kislány lesz? Olvass tovább és megtudod!




Lány lesz, ha...
1. a terhesség korai szakaszában reggeli rosszullétek gyötörnek

2. a baba szíve legalább 140-et ver percenként

3. a plusz súly leginkább a csípődre rakódik le

4. a bal melled nagyobb, mint a jobb

5. a hajad kissé kivörösödik

6. a baba magasan helyezkedik el a pocakodban

7. a hasad kerek és leginkább egy kosárlabdához hasonló

8. különféle édességeket kívánsz

9. kívánod a gyümölcsöket

10. sokszor szeretnél narancslevet inni

11. a terhesség alatt nem érzed annyira jól magad a bőrödben és nem látod annyira szépnek magad

12. az arcbőröd jobban kiszárad, mint általában

13. nem vagy hajlandó megenni a kenyér sarkát

14. a melleid feszülnek és szinte kivirulnak

15. amikor alszol, a párnád déli irányban van

16. a vizeleted élénk sárga színű

17. ha a jegygyűrűdet a hasad felé tartod egy cérnán lógatva, akkor az egyik oldalról a másikra mozogva oldalra leng

18. ha összeadod a korodat a fogantatás pillanatában, annak hónapjának számával, akkor összegnek egy páratlan szám jön ki.

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Köszi a tippeket! Én is arra gondoltam, hogy később mondjuk el neki, amikor már nem kell sokat várni rá. És talán megpróbálom majd bevonni a babázásba.

Viszont szegény kicsi lányom már megint lázas! Tegnap hagytuk abba a Cataflam cseppeket, amit a doki írt és éjjel megint felment a láza, most itt alszik mellettem, de érzem, hogy forró. Ma mentünk volna a 15 hós oltásra.
andi1982
 
 
 
 
 


Valaki írta itt nemrég, hogy teszveszen, vaterán rendelt kismama nadrágot. Azt szeretném kérdezni,hogy megkapta-e már, használtan vette-e, ha igen, a pocakrész nem volt-e kinyúlva? Vagy van-e valakinek ilyen tapasztalata?

Szeretnék legalább egy kismama farmert, de a boltokban 10 ezer forint körül találtam csak olyant, ami tetszik is. Nekem ez elég horrorár. :( Másrészt kisebb, normál méret nem is volt, 42-44-tõl kezdõdtek (az 50-es méret sem volt ritka). Nekem 36-os kellene vagy 38-as, a vaterán, teszveszen nézegettem, láttam is olyant, ami tetszik,árban is jó, szabásban is,vannak újak is. De mondjuk ami használt, annak mennyire nyúlik ki a pocakrésze?

Nálunk itt eléggé kevés a lehetõség az ilyen ruhák beszerzésére. Van C&A, ott néztem, drága volt és nagy méretû, kínaiban is van, eszméletlen ronda, a Brendonban még nem néztem, de gondolom, õt is elég húzós lehet az ára. :/ A felsõrészekkel nincs gondom, mert azokat tudom hordani:), elõtte is húzott felsõim voltak. Tegnap láttam a C&A-ban farmerszoknyát, az nagyon tetszett, de sokalltam érte a 7500 Ft-ot. Vélemény? :)
baboca0104
Balatonalmádi
 
 


Andi, jobbulást a pici lányodnak!
baboca0104
Balatonalmádi
 
 


Baboca, igaz szabadidőnadrág, de Lidl-ben 29-től le lesz árazva a kismamanadrág:

http://www.lidl.hu/cps/rde/xchg/SID-50143D98-7EFA1A3F/lidl_hu/hs.xsl/offerdate.htm?offerdate=27723

Andi jobbulást a picinek :(

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
livike29
 
 


Zzeldi,
Üdv köztünk! A koleszos hasonlaton jót röhögtem!
:lol:

Andi, nálunk is 9 hós volt Flóra, mikor Dávid útnak indult. Kb a 12. hét után mondtuk neki. Ő is mantrázta, hogy baba anyapocak, de szerintem ebből semmit nem értett.
Amikor hazahoztuk örült, extázisban volt tőle, nagyon érdekelte.
Kb a 3. hónap tájékán esett le neki, hogy ez bizony már marad! :D Na akkor komoly féltékenység volt, főleg, hogy a dackorszakba is akkor lépett. Ez nyafogásban, harapásban és sajnos brutáis székletvisszatartásban nyilvánult meg :(

Amúgy tök nem értem hog mitől függ egy bababarát kórház címe. Az Imre hivatalosan nem az, pedig ott még friss, 0 perces csásszárral is viszi utánnad a csecsemős a babát, és teszi azonnal cicire, és segít tartani 15-20 percig, hogy az első reflexek meg legyenek ( ez nem fizetős csecsemős nővér volt) A sima szülésnél is úgy van, hogy 6 óra pihi után már hozzák is szopizni a babát, és végig room-in van veled onnantól kezdve, hacsak te nem kéred másképp.

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Baboca,
Ha tidsz érdemes elnézned a Lövőház utcai HelloBaby-be! Szuper cuccaik vannak és az outletük bezárása miatt nagyon sok minden 50-70%-kal olcsóbb!! Én most vettem 2 elegáns szövetnacit, összeaen 6000Ft-ért!

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Oui, köszi. Nekünk is praktikusabb volna a 2 szobás mi már a férjjel sokkal kényelmesebbek vagyunk, mint hogy 1 szobába legyünk 4,5-en.
Jót nevettem, valamikor írtad még a kulcsos sztorit. Kincsőt vártam, amikor rendszeresen eljátszottam ezt. Úgy kellett a szomszéd nénihez állandóan csöngetnem, hogy engedjen már be a kapun, mert megint a zárban hagytam a kulcsomat.

Honey, de jó, hogy írtad a Lövőház utcai boltot. Tudtam, hogy itt van a közelben, csak az utca nevére nem emlékeztem. Kb. az utca melyik részén található az üzlet?

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
füles33
 
 


Sziasztok!

Láttam a kórházak a téma. Én az akkor frissen felújított Uzsokiban szültem a lányomat és jó tapasztalataim vannak. Kisebb kórház, ezért szerintem nyugisabb. A kórterembe itt se jöhetnek be a látogatók, a folyosón lehet fogadni őket, de szerintem ez a pihenés/szoptatás szempontjából nagyon jó. Kétágyasban voltam, én is a kisebb szoba pártján vagyok. Nem tudom, hogy egy négy ágyasban hogyan lehet egyáltalán pihenni. Persze az orvos a fő szempont, nem a kényelem; szóval én is a dokimat választanám és nem a kétágyas szobát, ha erről lenne szó.

A testvérféltékenység miatt én is aggódom egy kicsit, de majd igyekszünk figyelni a nagyobbra. Mivel a lányom még csak 2 éves lesz, így még várunk a bejelentéssel, még nem nagyon értené, szerintem.

A héten voltam dokinál, ő is megerősítette a gyanút, hogy fiú lesz. Még hangolódnom kell rá, egyelőre nehéz elképzelnem, hogy lesz egy fiam. :-) Egyébként minden rendben velünk.
kszszilvi
 
 


Honeymoon, nagyon köszönöm az ötletet, de én vidéki vagyok, szerintem az egyetlen köztetek:D

Livike, köszi az ötletet, még nem kaptunk Lidl-s újságot... köszi, hogy belinkelted:) de jó, van bandázs is:)

Kép

Kép
baboca0104
Balatonalmádi
 
 


A hello babyben én is bevásároltam, most nagy a leárazás.
A Tátra utcából is nyílik egy, ott nem voltam, de alánlották, hogy itt is sok minden van, leakciózva.
Füles, a másik nagy húzásom az volt, hogy egy hetes késéssel mentem tegnap a nőgyógyászhoz, mert eltévesztettem a megbeszélt dátumot. Még jó, hogy nem volt épp szabin:):

Szilvi, gratulálok a fiúhoz!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára oui 2012.07.26 15:21-kor.

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Babóca, én kaptam kölcsön használt terhesfarmert, nem volt megnyúlva a bandázsa, kényelmes volt.

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Babóca nekem a múlt héten jött meg a vaterás nadrágom, és semmi gond nincs vele (1000 ft volt) Elméletileg már postán van még egy, majd arról is beszámolok.
Persze ez nem jelent garanciát, biztos vannak rosszak is, de a képek alapján nagyjából el lehet dönteni.
Biztos nem fogok újonnan várandós ruhákat venni, irtózatos drágák erre a rövid időre...

oui: Örülök :) Te mit gondolsz róla? Eddig csak egyszer voltam nála, de "királyi kiszolgálásban" részesültem, teljesen meg voltam elégedve mindennel.
zzeldi
Piliscsév
 
 


Zeldi, én a másodikat nála szültem, és most is nála fogok, szerintem ez elmond mindent:).

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Jaj, Zeldi, nem is üdvözöltelek! Üdv itt :)

Babóca,
szerintem a Hádában is megnézheted - én most vettem egy terhesszoknyát, 1300 forint, semmi baja, pamut, szellőzik, hosszú, kényelmes, jó :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
noemiolah-nagy
 
 


Füles, a Lövőháznak azon a részén van, amit most ujítottak fel és lett sétálóutca. Amúgy tele van az utca baba-mama boltokkal!!

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


köszönöm, hogy ennyit írtatok a kórházakról! így már jobban látom a helyzetet. (és otthon akarok szülni!!!:)))

 Baby Birthday Ticker Ticker
natasa7
Budapest
 
 


Lányok, valami van a levegőben vagy én találkoztam ma csak rossz kedvű emberekkel? :?

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Sziasztok,

Nem tervez valaki, vagy esetleg ismerős esküvőt a közeljövőben?
Eladnám a ruhámat. Egy-két kiegészítővel.

Feltettem vaterára, akit esetleg érdekel: http://divat-ruha.vatera.hu/eskuvoi_ruhazat_es_kiegeszito/eskuvoi_ruhazat/menyasszonyi_ruha/gyonyoru_fuzos_menyasszonyi_ruha_kiegeszitokkel_1621041299.html

Köszi, Lívi

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
livike29
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: