Új privát üzeneted érkezett!

Rebeleeen, :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Viki, tart még a verseny?

Lilypie Second Birthday tickers
pitypang2
 
 


Sziasztok!
Gratulálok a pocakokhoz, jó eredményekhez, kisfiúkhoz/kislányokhoz! Örülök, hogy mindenki jól van. Olvaslak ám Benneteket, csak annyi a meló bent, hogy nincs időm írni, este meg mindig van valami program.
Az AFP eredményem jó lett, a vérkép tökéletes, KisManó a 20 hetes UH-n már 440grammot nyomott, és a mértei alapján 21hét 4napnak felelt meg a kora. Nem változtattunk a kiírt időponton, hiszen lombik baba, perce pontosan tudjuk a fogantatást. Úgy vagyunk vele az orvosommal, hogy akkor jön, amikor ő késznek érzi magát a kinti világ megpróbáltatásaira. (Azért igyekszem vele megbeszélni, hogy csak annyira nőjön meg odabent, hogy természetes úton meg tudjunk küzdeni a szüléssel/születéssel)Hála az égnek ahhoz képest, hogy ilyen nagy a baba nem híztam sokat, eddig 2,4kg pluszom van.
Képzeljétek, amikor a sógornőm szült, csak úgy vették be a szülőszobára, hogy a kiskönyv hátuljába volt tűzve az AFP, a 12 és 18 hetes UH eredmény és a Hepatits. Szóval kórháza/orvosa válogatja mennyire veszi komolyan az AFP-t. Én egyáltalán nem izgultam miatta, mert volt az ismeretségi körben, aki a rossz eredmény miatt elvetette a babát (utólag kiderült, hogy teljesen egészséges lett volna!), volt akit szintén rá akartak beszélni, de nem hagyta és végül egészséges lett a baba, és volt ellenpélda is, az AFP, UH minden tökéletes, mégis beteg babája lett. De nekünk itt mindannyiunknak egészséges babóca növöget a pocakban. Ezt tessék mondogatni magatoknak, és bízni magatokban és a babátokban :wink:
Babakocsi terén én is Graco párti vagyok, a mi babakocsink 4 gyereket szolgált már ki, meg kell majd néznem, hogy milyen állapotban van (azért mégiscsak 12éves). Ha venni kell újat, csak Graco-t szeretnék: könnyű, minden apró textilrész leszedhető/mosható, kis helyet foglal, és strapabíró és kategóriájában nézve egész olcsó.
Rebelen, milyen volt a nyaralás? Repülővel mentetek? Hogy bírtad?
Kata, szép név a Zorka!
Mi holnap megyünk nyaralni, úgyhogy valószínű még olvasni sem tudok majd, de jelentkezem, ha hazaértünk.
Addig is vigyázzatok magatokra, élvezzétek a pocakosságot, a nyarat!

Kép
maci80
 
 


Maci! Gratulálok a jó eredményekhez! Hála Istennek, hog yminden rendben van! :wink:

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 

 
 

Lányok, valami van a levegőben vagy én találkoztam ma csak rossz kedvű emberekkel? :?

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Köszönöm Dana, aranyos vagy!
Én itt az irodában nem nagyon találkozom emberekkel, ill. aki itt van, mindenki a monitort bújja :-( de az utóbbi napokban magamon is érzem, hogy sokkal hamarabb begurulok, feszültebb vagyok. Én eddig a hormonokra fogtam, de gondolom Te nem csak várandósokkal találkozol, így az időjárásra gyanakszom.
Szép hétvégét mindenkinek!

Kép
maci80
 
 


Képzeljétek, amikor a sógornőm szült, csak úgy vették be a szülőszobára, hogy a kiskönyv hátuljába volt tűzve az AFP, a 12 és 18 hetes UH eredmény és a Hepatits. Szóval kórháza/orvosa válogatja mennyire veszi komolyan az AFP-t.


Kórház :evil: :evil: :evil: :evil:
Törvénysértő a magatartásuk!!!!
Szülés sűrgősségi ellátás!!!!!!! Kórház nem tagadhatja meg a felvételt!
Kelet-Magyarországon pl. ebből van elég sok gond, mert jönnek a határon túli kismamák megindult szüléssel... és akkor fel kell őket venni... és akkor is el kell őket látni, ha a finanszírozás kérdéses!!!!
Beteg visszautasíthat orvosi ellátást, de orvos, egészségügyi személyzet nem tagadhat meg ellátást!!!!

Ebbe a kórházba engem se vennének akkor fel... nekem sincs AFP-leletem.... :wink:
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára dreibabys 2012.10.23 19:48-kor.
dreibabys
Hajdúböszörmény
 
 


Lányok, valami van a levegőben vagy én találkoztam ma csak rossz kedvű emberekkel?

Én alapvetően nem vagyok rosszkedvű :lol: :wink:
Csak fel tud bosszantani, ha ilyen kirívó dolgokról olvasok... sajnos még sok-sok munka van abban, hogy az eü. ellátásban maradéktalanul érvényesüljenek a betegjogok!!!!
(És legtöbbször az a baj, hogy a beteg nem is tud arról, hogy milyen jogai vannak! :cry: Még nagyon sok emberben benne van az a szemlélet, hogy az orvos egy fensőbbrendű... és az eü. ellátás során a beteg nem egyenrangú partner...)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dreibabys 2012.10.23 19:49-kor.
dreibabys
Hajdúböszörmény
 
 


:arrow:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dreibabys 2012.10.23 19:50-kor.
dreibabys
Hajdúböszörmény
 
 


Éva!
Nem akartalak felbosszantani, ne mérgelődj! Nem az volt a szándékom, csak magam is meglepődtem, ezért gondoltam, megosztom Veletek.
Gratulálok a félidőhöz, és a szép nagy egészséges babókákhoz!

Kép
maci80
 
 


Maci és Éva, gratulálok a szép és jó eredményekhez!!!:lol:
És a félidőhöz!!! :lol:

Maci, jó nyaralást! :wink:

Lilypie Second Birthday tickers
pitypang2
 
 


Sziasztok!

Bdana, bizony nekem is, sőt, vaskosabb is vagyok nálad... én azt mondom, másképp érzem ezt a babót, sokkal gyengébben, szóval folyton elbizonytalanít, és rúgásszerű dolgot csak kétoldalt, meg legalul és legfelül a köldököm alatt éreztem eddig. Furi nekem ez az egész, de én már a 12. héten sejtettem, a 14. héten biztos voltam benne, hogy ő az, csak az intenzitás azóta sem nő... De a kislányomat anno én is csak a 18. héten éreztem először, pedig akkor hátul a fundusban volt a lepényem megtapadva.

A császár miatt ne aggódj, ügyesek lesznek a dokik, és valszeg nekem is az lesz (előző is az volt). Ha esetleg eleve lenne félelmed vagy kérdésed a császármetszéssel kapcsolatban, írj nyugodtan privit, szívesen válaszolok... :)

Tündi, nagyon csini vagy! :)

Rebelen, nem is tudom, mi szebb,a pocakod vagy a mosolyod! :)

Maci, jó utat és jó pihenést! Gratula a szép eredményekhez!

Éva, szia, nem tudom, mi találkoztunk-e már itt... hihetetlen, hogy 3 baba, és összesen már majd egy kiló... :)

Képzeljétek, tegnap délután-este sokszor keményedett és nagyon feszült a hasam, nagyon rosszul voltam... kislányom egy tündér volt, ült mellettem az ágyon, és elolvastuk az összes mesekönyvét (nem kevés :D ), de azért kicsit betojtam... Mára szerencsére már van segítségem, így most pihengetek, de még ma sem az igazi, igaz, jobb már, ma már keményedések nincsenek, csak egy-kettő elvétve...

Nektek volt-van ilyen? Mi lehet ez, úgy értem ez a hasfeszülés? Az egész hasam nagyon feszes volt - néha még ma is - lentről a gyomromig (és néha olyan lett a méhem, mint a kő - ez utóbbi a keményedés, erre rájöttem)... Kedden egyébként is jelenésem van a dokinál, de még sose vártam ennyire a találkozást... a héten még nem tudom elérni, szabin van, és a védőnőm is...

Én arra gondolok, hogy a héten megerőltettem magam, mert elég sok mindent csináltam, cipeltem, meg hülye vagyok, és sokat hajlongtam is (lányom játékait szelektáltam meg pakoltam), ráadásul egész héten kettesben voltunk a lányommal, szóval hajtottam a dolgokat. Nem tudom...

Kép
nutty
Budapest
 
 


Én futottam ma 1 órát, és tornáztam is 20 percet. Jól esett.
Közben ruhákat nézegetek az esküvőre....nemtudom miben kelllene menni.

Császár milyen lesz nektek? Ez az újféle: "Az osztályon több éve új típusú császármetszést alkalmaznak, egy speciális hasmegnyitási móddal kombinálva. (Misgav-féle császármetszés, Joel-Cohen féle hasmegnyitás). Ennek a módszernek az előnye, hogy a műtét rendkívül rövid idő alatt (15-20 perc) elvégezhető és a műtét utáni fájdalom is lényegesen kisebb, mint a hagyományos császármetszésnél. A szülő nő a műtétet követően 2-3 óra múlva fel tud kelni, az újszülöttet el tudja látni, szoptatni tud és a kórházi ápolás időtartama ugyanúgy 4 nap, mint hüvelyi szülés után."??

Rebelen: :D Micsoda mosoly!!! :D Pocak szépen nő!!!

Újra meleg van. :cry: :cry: Elszomorító!
És a csinostól messze állok. :D ELmondanám ha le merném írni, hogy én mennyit híztam eddig. :D De nem merem leírni, akkor már valóságos lenne. Inkább megpróbálom tartani ezt a súlyt egy 4-6 hétig még, és akkor talán behozom a Rózás terhességem.

fairytale20
Budapest IX. kerület
 
 


Tünde
Nagyon csinos vagy abban a ruciban :lol: :lol: :lol: :lol:
Normális orvos már így csinálja a császárt, hacsak nem valami nagyon sűrgető ok van...
Bizonyos dolgokkal viztatkoznék azért... 2-3 órával műtét után felkelni??? :roll: :roll: :roll: :roll: Annyi idő alatt a spinál se megy igazán ki, még zsibbadt a beteg nagyjából deréktól lefelé... Sebfájdalom akkor is van... és a kórházi ápolás általában tényleg csak 3-4 nap, az oep akkor adja a teljes finanszírozást, ha 72 órás tartózkodás megvan, de utána sem ad többet...a kórháznak nem érdeke, hogy tovább benn legyen a beteg...

Pitypang
Az jó, ha van lehetőséged valahol tárolni a babakocsit.
Kardiológushoz kell a háziorvostól beutaló. :wink:
EKG-t meg teljesen mindegy, hogy a kardiológus csinálja vagy a háziorvos. Mitrális prolapsus igazolása/kizárása UH-val lehet.
Antibiotikum: csak a súlyosabb esetekben kell, amikor már vérkeringési zavart okoz (annak meg tünetei vannak)

Rebelen :lol: :lol: :lol: :lol:

Maci
Abban a kórházban akkor nem is fogadnák a 18 éves kismamát, aki a 4. gyerekét szüli úgy, hogy nem is tud arról, hogy terhes??? :roll: :roll: :roll: :roll:

Bdana
Én se vagyok rosszkedvű :wink:

Nutty
Magnéziumot szedjél nagy adagban! és érdemes pihenni!

Éva
:lol: :lol: :lol:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Tünde
Nem csak az számít, hogy mennyit híztál, hanem a kiindulási súly is... más mondjuk egy 40 kilósnál és más egy 80 kilósnál... :wink:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Fair! Annyira aranyosan mosolyogsz a képen! Indulhatnál kismama szépségversenyen :roll:

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Rebelen Annyira szép vagy te is! Minden kismama ilyen szép? Sugárzik rólatok az ÉLET! :)

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Tünde
Nem csak az számít, hogy mennyit híztál, hanem a kiindulási súly is... más mondjuk egy 40 kilósnál és más egy 80 kilósnál... :wink:

Lombikbaba! Sokat kerestem ilyen súly táblázatot a neten, de nem találtam "sávosat". Én mondjuk eleve plusszal indultam mert 167cm vagyok és 70 kg volt a kezdő, most 77..... :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Tündi, azért nem panaszkodhatsz... :)

Igen, nekem ilyen volt, az első felkelés és az első éjszaka nem egy leányálom (vagy csak hülye voltam, mert nem kértem fájdalomcsillapítót), de a műtét után 18 órával nekem is ugyanúgy el kellett már látnom a lányomat mint másoknak, és onnantól nem érdekelt, mi fáj... :) nagyon hamar fitt voltam, rá egy héttel már simán felkeltem az ágyból (mármint előtte nehéz volt azért fekvésből függőlegesbe hozni magam fájdalom nélkül), tudtam köhögni és röhögni is, 8 napos volt Flóra, amikor több, mint egy órát sétáltunk vele, és semmi gond nem volt.

Ircsi, 1500 mg körül fogyott tegnap, gondolom ennél több már nem oszt, nem szoroz, vagy igen?

Kép
nutty
Budapest
 
 


Nutty! Biztosan fogok tőled kérdezni, mert én megmondom a tutit, állatira félek. Csak egy műtét, főleg, hogy tudom, hogy az lesz , így még félelmetesebb...

Ha nem baj rögtön kérdeznék is egyet. Téged altattak vagy gerinces érzéstelenítésed volt. Én utóbbitól nagyon félek,mert a balesetem és a csípőficamom miatt a gerincem sem túl egészséges állapotú és félek,hogy úgy szúrnak meg, hogy lebénulok...vagy ez hülyeség? :oops: Az altatást meg azért nem szeretném,mert akkor bár jobb lenne nekem, de akkor nem hallom amikor felsír, gondolom oda sem teszik a mellemre....szóval hát egyik sem jó...vagy nem tudom..... Erről tudnál írni? :wink:

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Nutty! Örülök, hogy van egy császáros a csoportban, akitől kérdezhetek...előre is köszönöm! :)

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Nutty
Én napi 2-3000mg-t szedek :wink:

Bdana
Milyen sérülésed volt? Van a gerinced alsó részén deformálódás (görbeség)?
Spinális érzéstelenítésnél a gerincvelő köré adjuk be az érzéstelenítőt. Egészen vékony tűt használunk ma már, ezzel nem igazán lehet olyan sérülést okozni, ami az idegrostok maradandó károsodásával járna.
Altatásnál az a kisebbik gond, hogy nem hallod a babádat, a nagyobb az, hogy a babába, ha kismennyiségben is, de valamennyi altatószer átjut... és hát az altatásnak is vannak azért veszélyei... :cry:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Lombikbaba! Sokat kerestem ilyen súly táblázatot a neten, de nem találtam "sávosat". Én mondjuk eleve plusszal indultam mert 167cm vagyok és 70 kg volt a kezdő, most 77.....


http://www.kismamablog.hu/terhesseg/hizas/hizas
http://babafalva.hu/hizas-terhesseg-alatt/

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Hát, erről szerintem Ircsit kérdezd, nála szakszerűbben senki sem tudja elmondani a kockázatokat meg a lehetőségeidet... ;)

Nekem epidurális érzéstelenítésem volt, már vajúdás közben kaptam és utána kaptam még ráadást belőle :) a műtéthez. Semmi gondom nem volt, egyedül a lidocaint éreztem, de az sem fájt, csak egy csípés. És tök jó volt, hogy ébren voltam... :)

Előtte én is féltem a császártól (Flóra sokáig faros volt), de amikor mondták a szülőszobán, hogy eddig, ne tovább, megyünk a műtőbe, valahogy belenyugodtam és meg is nyugodtam, és nagyon pozitív emlék maradt, mindenki nagyon kedves volt, semmi fájdalmasat nem éreztem, és nagyon nagy élmény lett végül így is. De azért nem mondom, hogy néha nem jut eszembe, milyen lett volna normál úton... :)

Kép
nutty
Budapest
 
 


Ircsi, köszi, akkor meglesz a ráadás ma is magnéziumból... :)

Kép
nutty
Budapest
 
 


Annyira jó, hogy van itt egy orvos! :)
Vagy van több is? Rebelen, te is az egészségügyben dolgozol, ugye?
És Éva? Te is gyanús vagy. :lol: Vagy alapból ilyen okos vagy? :oops:

Lilypie Second Birthday tickers
pitypang2
 
 


Lombikbaba! Köszi, ennyit értek a nethez.... :oops: :oops: Hát úgy tűnik vigyáznom kellene a súlyomra jobban. Bár az a furcsa, hogy nem eszem többet, szerintem a Femibion "tolt fel", most áttértem az Elevitre - mert nem volt Femibion - , de lehet le kellene állni minden féle vitaminnal.....

Nektek erről mi a véleményetek?

Az első trimeszterben nagyon támogattam a vitaminokat, de most lehet már ellehetne hagyni...nem tudom...nem voltam még terhes....

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Hát nem hízlal a vitamin szerintem, max étvágyat növel. Bár nemtudom mi a helyzet a zsírban oldódó vitaminokkal.

Én csak álmos vagyok ma...nem zsémbes. De lassan pihenhetek, mert Rózit már letettem....csak hisztizett. Mondjuk korábban is kelt reggel. Simán lehet,hogy már fáradt.

fairytale20
Budapest IX. kerület
 
 


Szerintem a vitamin nem hizlal. Az embernek az étkezésére kell odafigyelni...

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Én is azt gondolom, hogy étvágyat növel(het) a vitamin. Korábban próbáltam az Elevitet, ha reggel vettem be, mindig éhes voltam egész nap.
A Femibiont már alapból este szedtem/szedem, így nem érzek semmi különöset. Ma megint csak +1 kg-t mutatott a mérleg az indulási súlyomhoz képest. Bár a diétát most 100%-osan tartom.
Szedtem Ladeevit-et, attól sem híztam, mert olyan hányingerem volt tőle, hogy 1 másodperccel lefekvés előtt vettem mindig be, hogy nehogy baj legyen. Hősiesen végigszedtem a dobozt, ha már megvettem. Mindig azt vettem, amelyik akciós volt vhol. Bár úgy hallottam, a trombózishajlam miatt a Femibion a legjobb, de annyira drága... Az orvosom az Elevitet javasolta most, hogy térjek át rá, mert abban van vas, nem úgy, mint a Femibionban. (Vérszegény vagyok.)
Sok olyat halottam, akik a 12. hét után csak 2 naponta szednek vitamint, főleg így nyáron (zöldség, gyümölcs).

Lilypie Second Birthday tickers
pitypang2
 
 


Szép napot!

Nézzük az olimpiai közvetítéseket :lol: :lol: :lol: :lol:

Nutty
Az én pocakom eléggé tud feszülni. Magnéziumot szedek nagy adagban, meg a doktorom javasolta, hogy olyankor igyak meg valami alkoholt... :wink:

Bdana
Simán megcsinálják a császárt mellső fali lepénynél is! Nekem a 3 lepény eléggé beborítja a méh belsejét, mégse mondta a doktor, hogy ez problémát jelentene!

Pitypang
Nem vagyok orvos. Eü. szakigazgatásban dolgozom, betegjogokkal foglalkozom... :wink:

Vitamin
Én szedek...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dreibabys 2012.10.23 19:51-kor.
dreibabys
Hajdúböszörmény
 
 


Bdana Milyen sérülésed volt? Van a gerinced alsó részén deformálódás (görbeség)?


Csípőficammal és dongalábbal születtem, így gerincferdülésem is van, igen. Aztán rátett egy lapáttal egy szép kis autóbaleset amibe minden csontom eltörött ami eltörhetett. Hála Istennek belső szervek nem sérültek, de a csontozat szinte mindenhol. Hát ezért van programozott császár, mert lehet megtudnám szülni, de nem tudjuk, hogy nem-e okozna a babának vagy nekem egy olyan sérülést ami visszafordíthatatlan. Így marad a császár,a doktornő a 37. héten szeretné kivenni.

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Bdana
Én keressnék anesztes orvost a helyedben és vele megbeszélném a lehetőségeket. Vizsgálat kell ahhoz, hogy eldöntse, van-e a spinális érzéstelenítésre lehetőség, vagy altatásra lesz szükség...
http://www.jahndelpest.hu/aneszteziologia.html

(Ha rólam lenne szó... és előre tudott, programozott császármetszésem lenne, akkor én a szülész mellett, vagy helyett anesztes orvost választanék! :wink: )

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Lombikbaba! Ezt jó, hogy mondod, mindenképpen meg fogjuk beszélni a doktornővel. Igazság az, hogy mindkettőtől félek....az altatástól azért amit te leírtál meg hogy nem leszek ébren amikor kijön, ettől a spinálistól meg azért, hogy le ne bénuljak :cry: Szóval egyik sem tetszik túlzottan..... :cry:

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Miért bénulnál le???? Ezt butaság bebeszélned magadnak!!!!

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Évi! és lányok! Annyira jók vagytok, hogy ilyen nyugalommal várjátok az egész "végét" :shock: Én nagyon be vagyok sz......a... :oops: :oops: Lehet a sok kórházi tartózkodás miatt félek ennyire, mert utálom a kórházakat :? Hát ez van, valahogy ki kell majd jönnie :lol:

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Dana
Nekem a 10 éves anesztes pályafutásom alatt egy beteg se bénult le spinál után, altatás után is szépen felébredt minden beteg...
Gyereknek valahogyan majd ki kell jutnia a pocakodból! Valami csak fog kelleni... :wink:

Vagy ez legyen?????

Kép

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Miért bénulnál le???? Ezt butaság bebeszélned magadnak!!!!


Hát nem tudom...mert nem csináltak még ilyet és csak a gerincedbe szúrják..... :oops: :oops: :oops: Aztán biztos vagyok benne, hogy saját magamat fogom kiröhögni december végén, amikor túl leszünk már rajta, hogy mit össze paráztam.... :D

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Lombikbaba! Te anesztes vagy?????? Nem is tudtam.... :roll: Nem érnél rá dec.17 körül?? :P

A kis kép nagyon szemléltető, mint egy Alien :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: nagyon komoly!

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Dana
Igen, anesztes doktor vagyok :lol: :wink:
Spinális érzéstelenítésnél nem a gerincvelőbe adjuk az érzéstelenítőt, hanem köré!!!!
A gerincet alkotó csigolyák között szúrunk be. Ki lehet tapintani a két csigolya közötti rést. A csigolyák egy csontos csatornát alkotnak... abban van a gerincvelő egy vizzel teli burokban... és azon a részen, ahol a szúrás történik, a gerincvelő már egy fonatszerű (mint egy vastagabb fonal, ami több vékonyabb szálból van összetekerve)... a gyógszert a burkon belülre adom, a gerincvelő köré...

Dec. 17-e körül valószínűleg nem nagyon fogok ráérni, mert elvileg én 16-ra vagyok kiírva :wink:
De vannak pesten jó anesztes doktorok! :lol: :wink:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Kép

Itt van egy egészen jó szemléltető kép....

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Lombikbaba! Köszönöm, nagyon aranyos vagy, akkor nem is kérdés, hogy ezt a módszert kell választani!

Éppen nézem, hogy dec.16-ra vagy kiírva, akkor hány hetes leszel? Mert én is akkora vagyok kiírva de akkor csak 37 hetes leszek...kb... ez az időpont még változhat, ha kiderül majd akkor a súlya a babának. Vagy te az ikrek miatt vagy előrébb hozva?

Azt olvastam, hogy 37 hetes kortól már "mindegy" mikor jön ki a baba, mert teljesen érett, csak akkor nem értem miért 40 hetet számolnak....na mindegy is, csak néha elveszek ezekben a dolgokban és ilyenkor csak egy dologban bízhatok, hogy a dokinőm tudja mit csinál... :-)

Az ábra nagyon tuti, tényleg szemléltető! :D Nagyon köszönöm!!!

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Nekem dec. 16-án telik le a 40. hét. A hivatalos kiírás időpontja az. A babáim meg akkor születnek meg, amikor akarnak!!!! (persze, a 35. hét után)

A 37. hét az, amikor már hivatalosan sem számít koraszülöttnek... de ha azt nézzük, akkor már a 35. héttől nagy baj nem szokott lenni...

Nálad pontosan tudott, hogy mikor volt a fogamzás? Vagy az utolsó menses alapján számolták ezt az időpontot?

Azt értem, hogy miért kell a császár nálad... de azt nem értem, hogy miért nem lehet megvárni, hogy a baba magától induljon el... legyen pár órás vajúdásod... (általában jobb állapotúak azok a babák)

Nálam a természetre van bízva a szülés... és majd az adott helyzet dönti el, hogy simán fogok szülni, vagy császár lesz...

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Tényleg, kiscsirkéid kikeltek? Már meg is nőttek? :wink:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Jó kérdés, a dokinő azt mondta pont, hogy az a nem jó ha elindul a szülés magától, de azt nem tudom miért.... Lehet nem akar karácsonykor császározni ( mert az eredeti szülés időpontja dec.25 ) Sajnos nem tudjuk pontosan a fogantatás idejét, de az utolsó mensi is csak kb. volt meg. Igazság az, hogy szilveszterkor hagytuk abba a számolgatást :oops: és utána nem néztük már, hogy mikor jött meg meg mikor kellene....stb..stb...hanem "feladtuk" és a Jóistenre bíztuk. Tehát ez az utolsó mensi márc.20 is eléggé bizonytalan. DEEE van egy biztos pontom, de azzal meg nem foglalkozott a dokinő, pedig szerintem abból kilehetne számolni!

Ápr. 19-én volt egy pici barnás vérezgetésem, akkor azt hittem megfog jönni, mert nekem mindig így indul, hogy mielőtt megjön előtte egy-két nappal barnázgat. Aztán utána olvastam és nekem az jött le, hogy azon a napon volt a beágyazódás és ez a beágyazódási vérzés volt.... Szerinted ebből ki lehet találni? :oops:

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Csibik? :lol: :lol: Ohhh nagyon jól vannak,most vannak kb 150-200-an, szépen növögetnek, lassan eladó sorba kerülnek. Este csinálok róluk képet, jó is hogy kérdezted, mert felrakom hirdetésbe őket most már. :roll: :roll:

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Én tervezem, hogy veszek kiscsibét, ha megyünk vidékre jövő héten. Rózinak tuti tetszene. Bár halál várna rá. Én is sokat megfojtottam kiskoromban. :cry:

Én tuti túlhordom öcsköst. Nem is számítok korábbi szülésre. De nem is baj. Kicsit rámtört, hogy most sokáig nem leszek már terhes. Biztos lesz még babám, de nem mostanában. Szeretnék majd még 30 után szülni. Biztos sokmindenben más. Furcsa lenne letudni a gyerekvállalást 22 évesen.

Úgy rohan ez a hülye idő. Nem akarom, hogy vége legyen a babavárásnak. Dana: Én tudom mi vár rám. Talán ezért nem tartok tőle.

fairytale20
Budapest IX. kerület
 
 


Szép napot! :lol: :lol: :lol: :lol:

Maci
Jó nyaralást!

Bdana
Lehet, hogy csak nem volt szerencséd. Te mosolyogtál az emberekre? :wink:

Nutty
Azóta hogy vagy? Nem a mindenféle front viselt meg?

Tünde
Hát nem tudom... azért egy hasi műtét után nem olyan fitt az ember, hogy 2-3 óra múlva felkeljen...
Nekem volt hasi műtétem. Elég sokáig fájt a hasi seb. A hasfalat meg nem tudják másképpen megnyitni...
Én számítok rá, hogy az első napok nagyon kakák lesznek... legfeljebb kellemesen csalódok majd :wink:

Ircsi
Mikor jöttök??????

Bdana
Engem altattak, amikor a műtétem volt. Semmi rossz élményem nincsen az altatásról. Nagyon profik az anesztesek :wink:
Én rékérdeznék a doktortól, hogy miért akarja a 37. héten kivenni a babát? Főleg úgy, hogy kérdéses is lehet a kora...
Nekem is valószínűleg császár lesz, de majd akkor, ha a baba szeretne megszületni!

Pitypang
Diplomás ápoló vagyok :wink:

Vitamint én is szedek. Nálam a bélbetegség miatt egyébként is javasolt...

Olimpiát mi is nézzük. Csak az a kérdés, hogy kiknek szurkoljunk? Orosz? Román? Osztrák? Magyar? :roll: :oops: :wink:

Kép
Kép
rebelen
 
 
 


Rebelen: szerintem ha normálisan csinálják, és nem állat módjára akkor simán. Nekem a szobatársam császáros volt. a műtét után 3 órával fel kellett állnia. Bejöttek hozzá és megkérték, hogy na akkor menjen el pisilni, pedig, éppen csak behozták a szobába. Nem mozgott nehezebben mint én, pedig nekem csak gátmetszés volt 3 pici öltéssel.

Na megyek bébizni. Még nem reggeliztünk. Szép hétvégét!!!

fairytale20
Budapest IX. kerület
 
 


Tünde
És a műtőből egyből a szobába vitték? Nem volt x ideig örzőben? :roll:

De hát nagyok az egyéni eltérések... én a hasi műtétem után 2-3 napig megmoccanni is alig bírtam... :cry:
Még ahhoz is több idő kellett, hogy az altatás után teljesen kitisztuljon a fejem :roll: :?

Kép
Kép
rebelen
 
 
 


De volt, erre mondtam h szinte még csak behozták. 3 órát ott volt. Mert 3 órával utána kérik h álljon fel. Asszem legalábbis.

Este megyek Bryan Adams koncertre! :)

Pocak:
Kép

fairytale20
Budapest IX. kerület
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: