Új privát üzeneted érkezett!

Domi, Mary, örülök hogy rendben vagytok!

Domi, a toxoplazma vizsgálatot meg kell ismételni ha még nem estél át rajta? Nagyon meglepődtem amikor meg lett az eredménye hogy még nem voltam, hosszú évek óta van kutyánk és macskánk is, azt hittem ez nekem már rég lezajlott.

Nekünk is eldőlt a szilveszter, sógornőmékhez megyünk át, egy kisebb társaság jön össze, mindenki kisgyerekes. Úgyhogy a pasik berugnak, mi nők meg dumálunk a gyerekekről. :lol:

Mai friss pocakfotók:

Kép

Kép

Kép

Kép
calendula
 
 


Sziasztok,

marymirella , köszönöm az ötletet, meg fogom nézni személyesen is. Én október óta be vagyok oltva, és nálunk az egész család beoltatta magát még az elején.Senkinek semmi baja nem volt.
domi001, vigyázz nagyon magadra pihenj amannyit csak lehet
calendula, a toxoplazmával kapcsolatban én is így jártam, most negyedjére vizsgáltak, és mivel kicsi gyerekkorom óta szinte macskával aludtam, mindig azt hittem én már voltam beteg, azért negatív, de most a dokibácsim felvilágosított, hogy én nem voltam toxoplazmás.Azóta messze elkerülöm itthon a cicánkat, bár érdekes, hogy mióta terhes vagyok, ő is kerül engem.Érdekesek ezek a macskák....
Alvás, már én is unom az állandó felkelést pisilni, ilyenkor picúr felébred, és elaludni sem tudok....ha meg nem ébred fel, akkor aggódom és megvárom amíg rugdosni kezd, hiába semmi nem jó!!!

Mi is itthon szilveszterezünk, a középső gyerkőc barátnői jönnek, a , legnagyobb elmegy bulizni, kicsit féltem őt, de hát 17 évesen el kell engedjem.Mindenesetre már kioktattam minden előző évi elkövetett hülyeségekből(nem működő petárda megszemlélése mi baja van, életünkben első alkalommal történő alkoholizálás veszélyei stb) és látom hogy nagyon unja .
na megyek kezdjük a családi takarítást pakolászást.....
süni69
 
 


Kellemes szilveszterezést és jó bulizást, vagy pihenést, valamint boldog új évet kívánok mindenkinek!

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 

 
 

Sziasztok!
Bocsi a zavarásért....de hátha valamelyikőtöket érdekel...Én nagyon szerettem volna ilyet annó!!!-és lett,de sajna már kinőttük!
Eladnám az alig 4hónapot használt, szép állapotú Nania Pico Easy hordozót- kerekes vázzal!(Kicsi babakocsi!)
Újszülött baba teljesen fekvő helyzetben
lehet benne, nem kell ülnie mint a hordozókban !Ha elalszik a kocsiban,nem kell cipelni,csak a vázra tenni és tolni!
EU szabványos, 0-13 kg-ig használható!
Hordozó kerekes vázára rögzíthető a hord fülével !
Váza kicsire összecsukható,még az autó ülése mögött is elfér!
Vázzal együtt kb. 6 kg!
Új ára :26.990.-
Én 22.000.- szeretnék érte kérni!Esővédőt is adnék hozzá!
Ha érdekelne valakit,pü-ben keressen ..több képet is küldök,ha szeretnéd majd!

További boldog pocakosodást kívánok!
üdv.Andi



Kép
Kép

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!
Folyamatosan olvastam az üzeneteiteket, de sajnos válaszolni nem tudtam. Tegnap egész nap szereltük a nappaliba a beépített szekrényt, reggel kilenctől este nyolc óráig. nagyon örültem neki, hogy végre túl vagyunk rajta, így van már hely a Baba holmijainak is. Éjjel éreztem egy kis méhösszehúzódást, gondolom a fáradtság miatt, mert eddig még soha nem tapasztaltam ilyen érzést. Alig bírtam elaludni, a derekam is úgy fájt, de szerencsére ma már semmi bajom nincs, így nyugodtan készülődhetek a szilveszterre. A barátainknál leszünk, a fiúk kártya partiznak, mi lányok pedig beszélgetünk.
Mi is egy szobában leszünk a Babával, egyrészt azért, mert így kényelmesebb, másrészt pedig mivel másfél szobás a lakásunk, nem is nagyon férnénk el máshogy.
Babonából még nem szereztünk be semmilyen babaholmit. Kaptunk ruhákat rokonoktól, ami most az édesanyámnál van, és úgy tervezzük, hogy csak februárban kezdünk neki a nagy bevásárlásoknak. Bízom benne, hogy ahogyan a babaruhákat, úgy kiságyat és babakocsit is kapunk a rokonoktól, és minél kevesebb dologra kell költeni a pénzt.
Eddig az én nőgyógyászom nem említette, hogy el kéne mennem toxoplazma vizsgálatra. Bár csak a szülőknél van macska, biztos, ami biztos, én is kérek beutalót az orvosomtól.
Amióta terhes vagyok, nagyon kívánom az erőspaprikát. Mit tudtok erről, ártalmas a babára?
Mindenkinek sikerekben gazdag boldog új évet kívánok!
napisugi
 
 


Tündércserje! Dr. Bánhidy Ferenc a nőgyógyászom, és április 17- re vagyok kiírva. Úgy tervezem, hogy még a szülés előtt ellátogatok a szülőszobákra, hogy ne legyen annyira ismeretlen a hely. Egyelőre még azt sem tudom, hogy milyen szülési módszerek vannak a SOTE II- n. Ha lehet, akkor igénybe venném a kádas szülést, azt mondják, hogy az nagyon jó.
A férjemmel éppen azon dilemmázunk, hogy a nőgyógyászon kívül fogadjunk- e fel szülésznőt a szülés idejére. Ti mit gondoltok erről? Végtére is ő az, aki a legtöbbet tud segíteni a szülésnél. Szerintetek mennyit kell adni egy szülésért a szülésznőnek?
napisugi
 
 


Napisugi: nekem van már szülésznőm. 2 db konzultációt fog tartani (párom is ott kell legyen), ez 5e Ft/alkalom. A szülésért pedig annyit adunk amennyit gondolunk. Igazából fogalmam sincs mennyit szoktak adni. :? Csak saccolni tudom, 30-50ezerre tippelek.

Én is jobban kívánom az erőset mint terhesség előtt, de csak mértékkel tudom megenni, mert ég tőle a gyomrom. Ha kívánod nem hinném hogy árt!

Nem csinálsz vonalzót?


Boldog Új Évet kívánok Mindenkinek!

Kép
calendula
 
 


Marymirella! Vigyázz magadra, reméljük nem lesz több ilyen esemény. Magnéziumból mit szedsz? Tablettát vagy pezsgőtablettát?
Nekem a dokim havonta hív vissza és akkro mindig van UH vizsgálat is. Én sem bírnám ki majd két hónapig, hoy ne lássam a kincsemet. :)

Domi! Te is vigyázz magadra! Nekem vizsgálatkor egyszer volt vérzés (kb 15 hét) amikor rákszűrést is akart csinálni. Hát a földet is összevéreztem, szegény asszisztens takarított utánam (alig győztem elnézést kérni) Na azóta a rákszűrést nem is csinálta meg, de a sima vizsgálatokat megúsztam...Ha vért látnék idő előtt, biztos beparáznék én is. (Amúgy tök jól elvagyok a havi nélkül :) )

Calendula! Szép a pocak!!!

Toxoplazma: nekem eddig 2x nézték, de negatív lett, pedig én is macskák között nőttem fel. Csodálkoztam én is!
Nekem a dokim most a vércsoport és ellenanyag vizsgálatot csináltatta meg még egyszer. Lehet elfelejtette, hogy már voltam??? A hepatitisz eredményem meg persze elveszett (ÁNTSZ, SZTK, doki - egyik sem találja) Mehetek újra.

Napisugi! Még nem is üdvözöltelek köztünk. Amúgy én is SOTE II-s vagyok. A kórház (már írtam) indít elvileg előkészítőt. Mi többen már az öszit végigjártuk és ennek keretében be is jutottunk a szülőszobába. Elvileg a fogadott szülésznő is bevisz - ha nincs látogatási tilalom éppen. Kádas szülés amúgy meg nincs ott, csak vajúdni lehet, ha éppen kifogod a kádas szülőszobát (többiben zuhany alá ülhetsz) És szülés csak hiper szülőágyon (ülve-fekve) lehet. Szülésznőről kérdezd meg a dokid, hátha javasol is valakit. (én kb 30eFt-ról tudok)

Tündércserje! Szerintem jó a vizuális képességed :lol: De muszáj!!! Bár lehet hogy az utolsó 1-2 hónapban inkább elugrom a fodrászomhoz hajat mostani (mint az urinők!!!) Így nem lenne kínszenvedés.

Kaisa! Az IKEÁ-s kroki nekem is bevált, nagyon kényelmes -kiékelem magam vele!!! Már régóta azt nyomorgatom. A szopipárnát még túl nagynak találom.
Babóca nagyon ari!

Babaszoba! Bár nekünk elég nagy a ház, de valahogy nem bababarát az elrendezése, ezért mindenképpen velünk lesz a hálószobában a babó és lehet elég sokáig. De jó ez így. A babasarkot január vége felé csináljuk meg.
Kelengyéből szinte minden megvan. Babakocsi, pihenőszék, légzésfigyelő és a babaápolás van hátra. (80%-a kapott, kölcsönkapott a cuccoknak - örök hála érte:) )

Kép
moncsi73
 
 


magnéziumból tablettásat szedek, lenkei féle ásványianyag tablettát, de tegnap szólt a doki, hogy inkább ne, mert kálcium is van benne, és attól fájni fogok. szóval vissza a megne b6-hoz.... pedig az megnéziumban gyengébb....

a doki azt mondta, hogy a szülésznőnek 40-50e-et kell adni, ha akarok fogadni szülésznőt. márpedig szeretnék nem egyedül lenni míg szülök/vajúdok.

a bajcsyban a kádas szobát első gyerekes anyukáknak nem adják oda, mert túl sokáig vajúdnak, és ha legalább második babát vár valaki, csak akkor engedik oda, mert a statisztika szerint lényegesen rövidebb ideig vajúdnak, nem tudom máshol is így van-e, de itt igen.

Kép
marymirella
 
 


calendula
Igen. Én sem estem át, pedig aztán a kuytánkkal aludtam én együtt, puszilgattam az orrát, meg mindenhol, de mégsem. Így aztán 4-5 hetente meg kell ismételni.
Amúgy engem sem az orvosom küld ilyen helyekre. Ezt a védőnő rendezi nálunk.
Jesszus ilyen drága a szülésznő? És akkor az orvosnak mennyit adtok ti?
Egyébként mindenkinek BUÉK! És sok boldogságot sz új esztendőre!

Kép
domi001
 
 


Mindenkinek nagyon boldog új évet kívánunk!

Kép
Vendég
 


Kellemes szilvesztert és boldog új évet kívánunk nektek!!!

Alexandra
kaisa
 
 


Gondolj az elmúlt 12 hónapra, Minden gondod múljon el holnapra,
Nemsokára vége lesz az utolsó éjnek, kívánok Mindenkinek Boldog Új Évet!

Kép

Kép
varva
 
 


Calendula
Nagyon aranyos a pocikád :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Új karácsonyfadíszeket fedeztem fel :wink:
Kép Kép
alicia
 
 


Junior szobája készül ezerrel...

Kép Kép
Kép
alicia
 
 


Kép

Ebben a bölcsőben alszik majd a hálószobánkban...
alicia
 
 


Kép


Boldog új évet kívánok mindenkinek!
alicia
 
 


Sziasztok!

Teszek fel magamról Én is képet:

Kép

Kép
napisugi
 
 


Napisugi
Aranyos pocid van!
alicia
 
 


Nem értem ezeket a vonalzókat :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

Én 26+2-nél tartok és van vissza 96 napom...
Napisugi 24+6...és neki 99 napja van vissza...

Kor szerint van köztünk 1 hét és 3 nap.... a visszalévő napok szerint meg csak 3 nap :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

Vagy Junior elszívta már az agysejtjeimet :roll: :cry: :oops: :lol: :wink:
alicia
 
 


Szia!

Azért, mert ápr 16. lenne a számítások alapján a szülés dátuma, de mivel nekem ápr 9.-én van a születésnapom, azt adtuk meg a végének ... hátha :)

Kép
napisugi
 
 


domi, a doki azt mondta, hogy ránk bízza megelégedettség függvényében, de 100-150 közt szokott kapni, ezt azért kiemelte.

Boldog új évet mindenkinek!

Kép
marymirella
 
 


SOK BOLDOGSÁGOT KÍVÁNOK MINDENKINEK AZ ELKÖVETKEZENDŐ ÉVRE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép
Kép
petra1980
 
 


Sziasztok!

Szeretnék Mindenkinek Nagyon Boldog és Békés Új Évet Kívánni!pussza

KépKép
Kép
xsara
Érd
 
 


alicia írta:Nem értem ezeket a vonalzókat :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

Én 26+2-nél tartok és van vissza 96 napom...
Napisugi 24+6...és neki 99 napja van vissza...

Kor szerint van köztünk 1 hét és 3 nap.... a visszalévő napok szerint meg csak 3 nap :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

Vagy Junior elszívta már az agysejtjeimet :roll: :cry: :oops: :lol: :wink:


Napisugi vonazója érdekesen számol :roll:
Én 24+5 vagyok és 107 napom van vissza :wink: (bár a valóságban szerintem 100-on belül vagyok... ikerterhességnél nagyon jó időnek számít a 36-37. hét is)
Vendég
 


Nagymama lettem.... :lol: :lol: :lol: :lol:


Kép
Alexa várandós...


Kép
ÉS... kibújt a pocakjából Elmo... :wink:
Vendég
 


Sziasztok!

Boldog új évet kívánok mindenkinek!!!

Hogy telt a szilveszteretek?
Mi itthon pihiztünk, tv-t néztünk, (az műsor megint lehangoló volt) a két lányunkkal voltunk. A fiam bulizni ment, nemrég jött haza. :roll:

Alicia!
Klasszak a díszeid! Szerencse, hogy a fa kibírta! :lol:
A babaszoba meg nagyon szép. :wink:

Napisugi! Szépen alakul az a poci!

Marymella!
Sajnos nekem is elég érzékeny a méhszájam, minden rákszűrés után vérezgetek. :cry:

Le vagyok döbbenve, hogy ennyit kér az orvos. És azon is, hogy nyíltan közli. :shock: Maszek dokihoz jársz???

Nekem annyit mondott csak a szülésznő, hogy ált. 10-30 között szokott kapni, és mindenki annyit ad, amennyire meg van vele elégedve.
A dokit meg sem kérdezem, annyit kap majd amennyit ki tudok szorítani a "költségvetésből". :roll:

De ezt a pénzt sokkal szívesebben fordítanám a gyerekekre. :evil:

Chrystall!
Aranyos a kislányod! Lekoppintotta a hasad. :lol:
Az én okos 13 éves lányom tegnap azzal szórakozott, hogy a kicsinek a pólója alá rakosgatott mandarint, amitől úgy látszott, mintha jó nagy dudái lennének. :lol: :lol:
Aztán jókat nevetgéltek rajta a férjemmel. :wink:

Nem tudom ki tapasztalt már ilyet, de én tegnap óta állandóan éhes vagyok, és ha kajára gondolok kiráz a hideg.
Van itthon annyi féle, sült hús, francia sali, kaszinó tojás, kocsonya, pörkölt, jaffa torta, csoki torta. (ezt mind az elmúlt két napban gyártottam) és mégsem kell egyik sem. :(

Viszont ittam jó sok kölyök pezsgőt (barackosat), az nagyon jól esett. :lol:

Most lencsét főzök éppen. Remélem azt fogok tudni enni. :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


marymirella
Ez iszonyatosan sok. Egy vizsgálatért mennyit fizettek? Az unokatestvérem is ilyen rémhíreket mondott nekem, mielőtt mentem a maszek vizsgálatra és tizedét fizettem annak, amit ők Pesten.

Kép
domi001
 
 


Sziasztok!

Nekünk elég lájtosan telt a szilveszter, 1-kor már itthon voltunk. Jól kicsesztem magammal, elkortyolgattam egy vörösboros kólát (bor csak mutatóban volt benne), azóta iszonyatosan ég a gyomrom. Pedig nem is egy száraz, savas bor volt.

Tegnap megjött a szopipárnám, felavattam. Tényleg iszonyatosan kényelmes, valahogy leveszi a terhet a derékról vagy nem is tudom. És így Bébink is hagyta hogy a bal oldalamon aludjak, úgyhogy neki is tetszik. :D
Úgyhogy tudom ajánlani mindenkinek aki még nem szerzett be ilyet, nekem nagyon beválik!

Alicia nagyon haladtok a kelengyével, gratula!

Napisugi helyes pocid van!

Mary, az én dokim is 100e körül kér, vagyis vár el. Általában úgy szokták hogy egy vizsgálat 10x-ese. Ha megérdemli, nem fogom tőle sajnálni.

Kép
calendula
 
 


egy vizsgálat 7e ft, havonta egyszer kell menni. tudtuk előre, hogy drága lesz a doki, mikor ajánlották nekünk, eleve 200e-et mondott az orvos barátja, de a doki végül "csak" ennyit mondott nekem. Nagyon sok nőgyógyásznál megfordultam mire végre találtunk egy normálist, aki nem küldött el bennünket. Állítólag ő a legjobb az országban, ezt neves szülészek és nőgyógyászoktól tudjuk, hogy őt ismerik el legjobbnak. nekem sok nehézségem volt az elején, talán még emlékeztek, hogy korházban is feküdtem, többször beutaltak, rengeteget fogytam, és még a tiszta vizet is kihánytam. és egyik másik nőgyógyász szó szerint leordított, meg többször megkérdezte, hogy biztos hogy olyan sokszor hánytam, nem csak kitaláltam-e, közben full acetonos volt a vizeletem is, volt aki szimplán közölte, hogy nem hajlandó meg sem vizsgálni (dokinő volt), mert nem vagyok igényjogosult (ÁEK). szóval örülök, hogy egyáltalán van egy normális, kedves és értelmes dokim, akiben maximálisan meg tudok bízni, mert rászolgált. de legalább jókezekben vagyok, és ha bármi baj van, akármikor, akár éjfélkor is, akkor egy telefon és ugrik (pedig családja van, 57 éves). nem olcsó, de valamit valamiért. nővérem debrecenben szült, ő 40e-et adott a dokinak utólag, hajszál hijján élték túl a szülést. a doki a szüléskor bele adott apait anyait, hogy mindkettőjüket megmentse (szerencsére sikerrel), de a szülésig nem foglalkozott olyan dolgokkal, amikkel kellett volna, és az egész bonyodalom elkerülhető lett volna kis törődéssel. nekem 97ig visszamenőleg rengeteg orvosi hercehurcám volt, és nem reckírozok. így is bennem van a para hogy nem fog minden simán menni, de remélem a legjobbakat.

az oltást tegnap megkaptam, még a kezem se fáj, egy félpercig fájt egy picit, mikor beszúrta, de ennyi.

találtam egy boltot, ahol olcsón tök jó dolgok vannak, hátha érdekel valakit:

http://www.babaholmiolcson.hu/shop.php?kat=butor

pelenkázós, szekrényes kiságyak vannak 30-40e-ért. de a babakocsik is jó áron vannak. igaz, kint van a város szélén, de mi benézünk ide is.

Kép
marymirella
 
 


Boldog új évet kívánok én is mindenkinek!

A szilveszteri műsor nekünk Emma volt, éjfél előtt 10 perccel sírva ébredt (talán a petárdázások miatt), és éjfélkor éppen őt vigasztalgattuk...

Tarifák: amit én tudok, az az, hogy az orvosnak a szokásos alkalmankénti "vizitdíj" tízszeresét "szeretik" kapni. De szerintem az a korrekt, ha nem mond összeget, végülis a legritkább esetben adnak számlát és jelentik az APEH felé. Van aki többet, van aki kevesebbet tud, rosszul azért nem járnak...
Szülésznő talán 30 körül kezdődik, mi ennél többet nem is tudunk adni. (Az előző szülésznőm előre többet mondott, és azon kívül még kifizettem 4X5000-et a CTG-kért. Eléggé sokallottam, ezért is kerestem mást.)

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Sziasztok!

Sikerült összevesznem a férjemmel tegnap, úgyhogy egész éjjel morogtam a barátainknak. Kicsit bűntudatom is van, hogy nem tudtam magamban tartani a haragomat. Remélem, hogy ez az év nem a mérgelődésből fog állni!:)

Mi sem vagyunk eleresztve anyagilag, igyekszünk minél jobban leszűkíteni a babacuccok vásárlását és az orvosokat. A nőgyógyászom 8 ezer ft- ot kér egy vizsgálatért, ennek a tízszerese 80 ezer ft lenne. Hát, majd meglátjuk, hogy mire jut, mert szeretnénk szülésznőt is fogadni, végtére is ő segít majd az első napokban. 20 ezer ft- nál többet azonban nem tudunk adni neki.

marymirella: A lényeg, hogy minden rendben legyen szülésnél, az életetek bármennyi pénzt megér. Ha nálunk komplikációk lépnek fel, és minden rendben alakul majd, akkor nem lesz kérdés, hogy mi is többet adunk majd az orvosnak. Örülök, hogy nincs semmi bajod az oltástól. Bízzunk benne, hogy nem is lesz semmi mellékhatása!

Alicia: Nagyon mókás a karácsonyfátok a macskával:) Azt hittem, hogy csak nekünk van ilyen hóbortos fánk. :) A miénk tetején ugyanis egy elefánt plüssállat lóg. :) Ha lesz időm, én is készítek róla fotót, de a Tiédet nem múlja felül!:) És a babaszobátok is szépen alakul... Mit kell még beszereznetek?

Calendula: Én is kismamapárnával alszom, és minden estémet végig tudom aludni. Az elején kicsit keménynek találtam, de már úgy tűnik, hogy kifeküdtem, mert nagyon kényelmes, puha lett!

A Babám nagyon szereti Mága Zoltánt, mindig ficánkol a hasamban, amikor betesszük neki a lemezét. Ennek örömére ma este elmegyünk az Újévi koncertjére, már nagyon várom. Kíváncsi vagyok, hogy mit művel majd a pocimban!:)

Nem tudom, Ti hogy vagytok vele, de én már egyre kevesebb ruhámba férek bele. A szilveszteri ruhámat is nehezen tudtam kiválasztani. A nadrágokról pedig ne is beszéljünk! Nézegettem a neten farmer kismamanadrágokat, de elég húzós az áruk ahhoz képest, hogy csak három hónapig használnám őket. Ti vettetek már kismamafarmert, ha igen, hol, mennyiért?
napisugi
 
 


Sziasztok,
a szilvesztert mi is túléltük,csak reggel 7-kor ébredtem aggódva, hogy hol van a nagyfiam, aki ez első busszal ígérte jövetelét.2 óra késéssel meg is érkezett.
A kajával én is így vagyok Yusz, csak éppen ez a nem bírok enni semmit időnként átfordul kampányevésbe, utána meg jön a rosszullét.
Ma reggel a vonalzókkal kínlódtam, de még nem bírtam ide felpakolni, az egy következő művelet lesz.
Amin elképedtem, azok az összegek amiket írtatok.Ez iszonyú sok, bár én eddig nem kérdeztem rá, de azt hiszem nem is fogok...
Szülésznőt pedig nem fogadok, ezt eldöntöttem,lehet hogy legutóbb csak szerencsém volt, de bízom benne hogy most is olyan rendes lesz velem valaki, ha meg nem hát majd panaszkodom utána.....
Nagyon szépek a pocakfotók, de mivel rólam még sosem készült, én nem merek ilyet készíteni.
crystall, én az elején ikreket szerettem volna, de most már annyira nem irigyellek, nehéz lehet neked most is, és el sem tudom képzelni milyen lesz két babucihoz felkelni éjszaka.Később viszont tök jó lesz, az usziban sok ikres szülőt látok, és neked egyszerűbb lesz majd nagyobb korukban egy foglalkozásra cipelni őket.És olyan aranyosak!!!!!
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára süni69 2012.10.06 21:50-kor.
süni69
 
 


Napisugi: én a teszveszen és a vaterán is vettem vadiúj kismama felsőket és nadrágokat is. Tök jó dolgokat ki lehet fogni, pl. a legjobb vételem egy vadi új, eredeti Esprit Maternity farmer volt 8000-ért (még a bolti címke is rajta volt). Iszonyat jó szabása van, nagyon csinos, imádom. :P Úgyhogy érdemes böngészgetni ezeket az aukciós oldalakat.
Ezen kívül a Mammystic nevű boltban vettem nadrágokat a Blahánál.

Mondjuk én olyan helyen dolgozom ahova muszáj felöltözni normálisan, így kénytelen voltam több garnitúra ruhát megvenni. Amúgy ha itthon lennék nem érdekelne....
De mindegy jó lesz a következő babához is, aztán majd eladom őket.

Kép
calendula
 
 


Háátt! Az összegeket akkor is húzósnak találom. Igaz mi egy kis vidéki városban lakunk. Én maszekba járok a dokihoz, aki városunkban a legnépszerűbb nőgyógyász és eddig csak jót hallottam róla. Le esm merem írni, hogy mennyit kér egy vizsgálatért, mert az első alkalommal én sem akartam hinni a fülemnek :lol: 100000/100 :lol: Na ha ennek adnánk a tízszeresét az azért elég vicces lenne :lol: Kolleganőm lánya szült nála tavaly áprilisban, ők 55-öt adtak neki. Szóval nem hinném, hogy nálunk a szülésznők olyan horibilis összegeket kérnének, mint nálatok.

Kép
domi001
 
 


Sziasztok!

Jó régen voltam itt,el is vesztettem kicsit a fonalat :oops: ...

Mindekinek nagyon boldog új évet kívánok!!!

Mi karácsony másnapján( dokim volt ügyeletben-és megbeszéltem vele hogy csináljon egy uh-t-ajándékként :) ) tudtuk meg hogy kisfiunk lesz!!! :D
Nagyon happyk vagyunk :!:
Méhszáj nem tul jó,külsö kezd nyílni,pihenésre vagyok ítélve..bár ez egy majd 5 éves gyerek mellett elég nehéz...

Nagyon jók a képek!! :wink:

Én is teszek egyet(mai):
Kép
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Magányos időkben szeretetet,
Borús napokban örömet,
Gondterhelt percekben nyugalmat,
Vesztett helyzetekben reményt,
Kívánok Nektek. BÚÉK!

Csodás, gyermek kacajban gazdag 2010-es évet Kívánok Mindenkinek!

Kép

Kép
csnixi
 
 


Sziasztok!

Megszabadulnék kisfiam első ruháitól. Ha érdekel alig használt, olcsó babaruha, nézz be ide:

http://picasaweb.google.com/momi74/20091231Babaruhak#

Alkudni lehet.

Sziasztok!

Benta

Kép
benta
 
 


minőségi kismamaruhák itt vannak:

http://christinamoda.hu/

én itt vettem a kismama gatyáimat, és nagyon jók, egyik 6300 volt, másik 6700. és elég nagy a választék, és 6-7e közt van mind, a felsők pedig 2-3e ft-tól indulnak, és tényleg első osztályú minden, a 3. ker-ben a margit korházzal majdnem szemben van (nem messze az europarktól, a kolosy tértől és a flóriántértől)

Kép
marymirella
 
 


Kismama nacikat én a teszveszen vettem fele vagy negyed áron. (Főleg H&M-es nacikat) :)

Kép

Kép
csnixi
 
 


Sziasztok!

Előszöris Boldog Új Évet mindenkinek!
Nekünk elég punnyadósra sikerült a szilveszter, mert ugyan elmentünk a barátainkhoz beszélgetős "házibuliba", de 11-kor leléptünk és itthon koccintottunk...én pedig fél 1 körül már aludtam...

Látom a pocakok szépen növögetnek! És ez idén még fokozódik egy daradig! :lol:

Süni: a toxoplazmával én is így vagyok. Van egy macsekunk több mint öt éve, amíg szüleimmel éltem, állandóan kutyák-macskák között voltam, sőt gyerekkoromban a homoksüti-evést is kipróbáltam, úgyhogy én is úgy voltam, hogy már tuti átestem rajta, de mégsem...a cicánk le lett tesztelve, hogy nem hordozó, és mivel nem teheti ki a lábát a lakásból+nem kap nyers húst, remélhetőleg nem is tudja összeszedni, de azért nagyon vigyázok.
Egyébként kicsit tartok ettől a macska-baba egy lakásban dologtól...Az biztos, hogy a kicsi szobája tiltott terület lesz, de még így sem vagyok nyugodt, csak az a "baj", hogy a macsekunk eddig olyan volt nekünk, mintha a gyerekünk lenne, nem tudnánk megválni tőle.

Napisugi: a bútorszereléssel kapcsolatban együttérzek veled, mi ugyanezt csináltuk...mert máshogy nem férne el a babó.
Ahogy Moncsi is írta, jártam én is a SOTE előkészítőre, és így már láttam a szülőszobát, de ott azt mondták, hogy mivel egy kádas szoba van, így csak akkor tudsz ott lenni, ha épp' nem foglalt, de akkor választhatod. A többiben zuhany van, és nagyon szépek, kultúráltak. Nekem lesz választott szülésznőm, mert a dokim javasolta, de eddig nem tudtunk találkozni a látogatási tilalom miatt. Remélhetőleg januárban sikerül, és akkor kiderül, hogy mennyit kér. Tesóméknál tavaly születt a kicsi, és ők 20ezret adtak a szülésznőnek, 50et a dokinak.
Mi most úgy vagyunk, hogy nem is tudjuk, a dokival hogy legyen, mert eddig 6ezer volt egy vizsgálat, ehhez jött a kenetvétel, meg a genetikai UH-k, amik 14000be kerültek alkalmanként...és januártól emel a doki, egy vizsgálat 10000 lesz, ami kicsit sok emelés azt hiszem, úgyhogy eléggé padlót fogtunk, de most már nem akarok váltani. Viszont ő nem mondott árat a szülésre, ránk bízza a dolgot...

Moncsi: nekem is kértek ismételt ellenanyag szűrést, mert negatívos anyáknál szokták ismételtetni, úgyhogy emiatt kérhettek nálad is.
Én is biztos kiakadnék, ha mostanában vért látnék...eddig nem volt rá példa, de állítólag most már előfordulhat, hogy egy vizsgálatnál van valamennyi...azért jó lenn kihagyni.
Azt hiszem, én is kipróbálom ezt a típusú hajmosást! :lol:

Alicia: nagyon jók ezek a cicás képek!!! :lol: :lol: :lol:

Crystall: tényleg jó lenne, ha addig bent maradnának a babócáid! Sokszor eszembe jutsz, mert unokatesómnak is ikrei vannak és ők a 30. héten kikívánkoztak, ami azért nagyon korai. Bár szerencsére makk egészségesek (már 2és fél évesek), de emlékszem,milyen nehéz volt nekik az az időszak. Úgyhogy drukkolok, hogy a gyerkőceid türelmesebbek legyenek!

Kép
tündércserje
 
 


Kirus: mennyire nyílt a méhszájad? Nekem 3100 a 20. hét óta.
Mit mondott a dokid, mennyire kell szigorúan venni a fekvést?
Nekem azt mondta ha nem romlik és nem görcsölök nem kell szigorúan feküdnöm, csak vegyek vissza, semmi házimunka és megerőltetés, és azért feküdjek minél többet.

Tündércserje: nálunk 3 macska + 1 kutya... benti-kinti állatok, éjjelre bent vannak. Mondjuk a macskákat tavasztól őszig alig látjuk, szinte csak kajálni jönnek haza. A babaszoba tabu lesz, a téli időszakra amikor sokat vannak itthon, meg úgyis megerősödik a baba annyira hogy egy kis macskaszőr ne okozzon gondot. Remélem...

Kép
calendula
 
 


Calendula!
Nálunk ugy látom más számozás van,mert még mikor nem volt nyitva 2000 volt,de most 2100.. 23 hetesen voltam nála akkor mondta..
Azt mondta szigoruan fekvés,írt fel pipolphent( altató-nyugtató),de nem szedem mindig,azért egy gyerek mellett nem alhatok mindig...de persze probálok pihenni minél többet..
És azt is hozzá tette ha legközelebb megyek hozzá(13.-án),és tovább nyílik akkor be kell feküdnöm :(
Én nem is görcsöltem meg semmi,szoval észre sem vettem hogy nyílt volna...
Vendég
 


Sziasztok!

Szilveszter: Mi jót buliztunk nővéreméknél, és hajnali 6kor feküdtünk le, igaz másnap 2-ig aludtunk 1 órás megszakítással. Jól bírta a kis lurkó, simán dorbézolt ő is velünk :)

Macskák: én eddig nem is hallottam erről a toxoplazmáról... Mondjuk nekünk 2 macska és 1 kutya van bent a lakásban és őket mi fürdetjük is rendesen és tényleg csak üríteni járnak ki. Nővéremnek se volt gond ezzel, pedig neki a 3 gyerkőc is ebbe a közegbe nevelkedett. Imádom a macskákat és az igazság az, hogy a baba is imádja, ha a pocakomon dorombolnak neki és melegítik a hasamat. A macskákat simogatta belülről már az elejétől fogva :) Ők érezhették legelőször :lol:
Nálunk is ki lesznek zárva a szobának azon részéből, ahol a babó lesz, de én speciel nem fogom erőltetni a dolgot nagyon, mert nem láttam eddig veszélyét a nővéremnél se.

Alicia, szépen alakul a szoba! Nálunk is a macska a fa dísze, csak én nem tudtam lekapni :lol: Felfekszenek a műfenyőnk ágai közé és ott alszanak!

Bútorok, nekünk szinte minden a nagyobbik nővéremtől örökli a babó. Persze a párom is próbál majd rajta alakítgatni, de mi majd csak februárban rendezzük be a szobát, mert előrre még szobafestést is akarok kivitelezni.

Kismama holmik: a párom karácsonyra vett nekem kismama farmert a c&a-ba a nagy leárazásoknál feleannyiba kerültek mint szokta. De mondjuk nekem ez az egyetlen, ami saját, mert ezt is örököltem át a nővéremtől, de nekem nem is kell olyan sok már, mert már nem járok fel annyit Pestre csak vizsgázni.

Tarifák: nekünk is azt mondta a doki, hogy a 10x-se és szerencsére nálunk ez jóval 100 000 alatt van. Kedvelem a dokit, mert feleslegesen nem rágat be Pestre azért, hogy csak megnézzen és megmondja, hogy minden rendben van, de viszont ennek ellenére odafigyel rám. Ajánlana szülésznőt és mondta, hogy aki ő ajánl az 20-30 e ft körül lenne, de én nem szeretnék, mert a SOTE II-ön lévő nővér megnyugtatott, hogy felesleges, mert ha nem fizetek, akkor is fognak velem legalább annyira foglalkozni, mintha fizetnénk. Maximum majd annak a szülésznőnek fogom megköszönni egy összeggel, ha jónak látom.

Alexandra
kaisa
 
 


Kírus: akkor nálad azért veszi ilyen komolyan, mert meg is rövidült a méhnyak. Ez nálam még nincs, de félve megyek a dokihoz mit talál... :oops:
(méhszáj "számozás":
3000 zárt méhszáj, a méhnyak 3 ujjnyi
2000 zárt méhszáj, a méhnyak 2 ujjnyi
1000 zárt méhszáj, a méhnyak 1 ujjnyi
3100 3 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső méhszáj, a középső és belső méhszáj még zárt
2100 2 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső méhszáj, a középső és belső méhszáj még zárt
1100 1 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső méhszáj, a középső és belső méhszáj még zárt
3110 3 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső és középső méhszáj, a belső méhszáj még zárt
2110 2 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső és középső méhszáj, a belső méhszáj még zárt
1110 1 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső és középső méhszáj, a belső méhszáj még zárt
3111 3 ujjnyi méhnyak, teljesen nyitott méhszáj
2111 2 ujjnyi méhnyak, teljesen nyitott méhszáj
1111 1 ujjnyi méhnyak, teljesen nyitott méhszáj


A nyugtatót miért kell szedni?

Kép
calendula
 
 


Szilveszteri poackfotó!

Kép Kép

Kép

Kép
csnixi
 
 


calendula!
na jó tudni, látod ez már a 2.gyerekem lesz és nem tudtam miért is ennyi az érték :roll: ,köszi hogy leírtad!!!
Igen azt mondta is a doki már az elején hogy nem olyan a méhszáj már..szoval nekem már az elején is 2000-et írt...
Azért kell szednem hogy ne legyek aktív és feküdjek sokat,azt mondta azt sem bánná ha a 37.hétig feküdnék/aludnák egyfolytában...poénos mi??
Vendég
 


Nagyon csinos kismamik irogatnak ebbe a topikba :lol:
Én vagyok csak bálna...inkább nem is teszek képet :oops: :cry: :wink:

Kírus
Én szinte folyamatosan fekszem...

Napisugi
Nekem már olyan 10-12 hetesen kelletek a terhes ruhák. Most azok a nadrágok, felsők jók, amiket az előző terhességemnél szülés előtt használtam. Most már lassan a "sátort fogok hordani" fázisnál tartok, pedig nagyon vigyázok, hogy mit és mennyit eszem. Mérleg szerint 4 kiló van rajtam pluszban..
Vendég
 


Kép
Vendég
 


Kírus, és azért benyugtatóznak hogy feküdj?? Hú az durva... a Babának nem árt?
Bár ha szigorúan feküdnöm kellene lehet rajtam is csak az "segítene", én is sajtkukac típus vagyok. Neked meg a másik gyerkőc miatt főleg nem könnyű.
Amúgy gondolj bele hány olyan doki van, aki nem is nézi a méhszájat csak a szülés előtt néhány héttel. Sokan nem is tudják hogy nyitva vannak, simán rohangálnak, dolgoznak stb, mégsem szülnek meg idő előtt.

Crystall jó nagy a pocakod! Akkor tényleg csak a Babák súlyát szedted fel, ez tök jó.

Nixi csini voltál! Jó ez a felső.

Kép
calendula
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: