Új privát üzeneted érkezett!

Köszi szépen az infót. Vicus, Lotti is hasonlóan alszik Marci. Neked nem fordul meg a fejedben, hogy nem adod vissza a cumit? Hátha, akkor nem ébred fel többször? Én próbáltam, de elég katasztrófa volt. Különben a napközbeni alvás nálunk is hasonlóan alakul.

Etus, beszéltem egy baátnőmmel. Őt a Szájsebészeti Klinikán kezelték. Diagnózis, foghúzás. Neki találtak egy cystát is, megműtötték. Fogszabályozással nem foglalkoznak, de az előbbiekért nem kellett fizetni, pedig nem odatartozott. Ha érdekel elküldöm a Prof nevét. A férjem kedden érdeklődik a fogorvosánál. Próbáld megkérdeni a háziorvosod, hogyan áll a tb támogatás, ők elég sokat szoktak tudni erről. Ja, és a betegség óta megy iilyen nehezen a visszaalvás nálunk is :roll: És pont volt olyan pizza is , amit írtál 8)
kpetro78
 
 


Köszönöm szépen a köszöntéseket, aranyosak vagytok.
Olyan sokat írtatok, hogy csak akkor lesz időm mindenre reagálni, ha megint alszik. Most ebéd, aztán játszótéri traccsparti, de ígérem délután pótolom a válaszokat. És a hálóról sem feledkeztem még el, de tegnap nem volt időm. Ugyanis ahhoz rendet kell rakni hogy lefényképezzem :oops: :lol: . Örülök, h nem zavartok el a költözési gondjaimmal, olyan jó kibeszélni, mert elég feszült vagyok miatta.
Vendég
 


Hol vagy Doo, tegnap nem vacsoráztál. :lol:
Vendég
 

 
 

Hajni, BOLDOG NÉVNAPOT!
(megjegyzem, nem teljesítetted tisztességesen a név- és szülinap felelősi tisztedet!!:wink: :lol: )

tegnap mazsolás kalácsot vacsiztam a tévé előtt. de nem tudom, mi ment. :roll: kivoltam, mert kb 2 órába tellett, mire letettem babit. úgyh csak bámultam ki a fejemből :roll: :evil: aztán hajnalban meg virgonckodott, plusz megint átpisisedett - az up&go! :shock: - úgyh közel másfél óra múlva tudtam újra elaludni. :? na, asszem ez is megmagyarázza, miért nem szeretnék túl hamar újabb babyt. nagy pocakkal ringatni Vikót asszem nem lenne nyerő :roll: arról nem is beszélve h hogyan ringatnék EGYSZERRE kettőt :?: :!: :shock: sztek felkészülni a legrosszabb verziókra... :oops:

ekcéma (ez már nem is kisesszé, hanem folytatásos regény :oops: :lol: ):ma volt doki, aszondta h szte MINDIG vmitől van az ekcéma, nem csak úgy! namármost szte és tapasztalatom szerint is nem mindig azonnal jelentkezik a gond, hanem egyszercsak túltelítődik a szervezet az allergénnel és akkor borul a rend. én ezért nem jöttem rá sokáig h mi a gáz, mert volt h ettem vmit és semmi gond, aztán megint ettem és akkor meg már megjelent a kórság (akkor még nem az ekcéma, de az allergia általában is így működik). szal egy darabig nekem nem esett le a tantusz h így kumulálódnak a hatások. és ezért olyan nehéz kitesztelni. de kisbabáknál még könnyebb, mint bmikor máskor, amikor már egy csomó mindent esznek-isznak, fürdenek, stb.
a Johnson's termékeknek elég rossz hírük van allergia szempontjából :roll:
ja és Bea, ha ilyen bőrrel érintkezős dologban gondolkodsz, akkor mosópor nem jön szóba? bőrgyógyik pl gabit nagyon szidják, öblítést meg nem javasolnak. mármint öblítővel. én is ecetet használok. (kicsit legalább fertőtlenít is, ha már nem vasalok :oops: :oops: )
Vendég
 


Etus,
beszélt a férjem a fogorvossal. A következőket mondta: fogszabályzás 17 éves korig tb támogatot, utána nem. Mind az "sztk"-ban, mint a fogklinikákon ingyenes az ellátás, csak sokat kell várni. És ő is megerősítette, hogy a "medikusok" nagyon lelkiismeretesen dolgoznak (anno nekem is ők tömték a fogam). Sztem egy kitérőt mindenképpen megér, mert marha sok pénzről van szó.

Doo,
sztem meg kellene próbálnod lassan nem ringatnod a babid, mert mindjárt egy éves. Nem olyan kicsi már, nagyon okos és tudja mi a jó (bár sztem az alvás meg szükséges), és a kistesó sokkal jobb, mint a ringatás :lol: :lol: :lol Van olyan pont, amikor már tényleg csak szokás náluk. Ő nagyon jól tudja, h Te vagy a Mamája és biztonságban van Veled, lassan hozzá fog szokni, hogy nyugodtan elaludthat, Te ott leszel, ha felébred. Persze nem kell sírni hagyni, sem magára hagynod, a kettő között van átmenet. Én a doki nénitől hallottam ezt, mikor nem tudtam tovább hordozni a Marcit a súlya miatt. És lám, lám, mégis szeret... Bár tegnap reggel életében először átkéretőzött az apájához :wink:
kpetro78
 
 


Rendben Doo, tegnapi lógás megbocsájtva. :wink: 2 órás ringatás tényleg nem hangzik túl jól :? . Én erről a telítődés elméletről tudtam, ezért álltam le a tejtermékkel is, bár azt már kapta egy ideje. Tegnap újra adtam túrót, most várok és figyelek. tojást még kb. 1 hónapig nem adok, pont ezért, mert lehet hogy addigra telítődik a tejjel.

Ezt most elküldöm, mert vissza kell lapoznom.
Vendég
 


Ági, mostmár utána kell néznem enneka témának, mert eddig 100%ra úgy tudtam ahogy ezelőtt írtam, de ma egy lány a játszón azt mondta, ő TGYÁS-en van és már 2és fél volt a nagyobbik mikor szült. Úgyhogy most nem tudom mi van.
A mostani lakásunk nekünk is 62 nm, de tök jó elrendezésű én ezt nagyon szerettem. amit kinéztünk fennt uakkora szobák lettek volna, mint amit ti néztetek, de engem sokkal jobban zavart, hogy a földszinten semmi nem fért volna el. Ha már elköltözünk legyen értelme. Itt is az a bajom, hogy semmi helyem pakolni, már a kinőtt ruhákat is elviszem Anyukámékhoz, mert nem tudom hová tenni.

Kata, úgy látszik lakásban nagyon eltér az ízlésünk :lol: mert én tetőterest szeretnék és egylégterű nappali, konyha étkezőt. Csak persze legyen elég tágas és valahogy optikailag legyen elválasztva vagy L alakú vagy ilyesmi.

Alvás: átlag 1-2x ébred éjszaka, ilyenkor gyakran fel van teljesen kúszva az ágy végébe és zavarja hogy nem tud tovább kúszni vagy már nyomja a fejét. ilyenkor csak visszahúzom közepére és alszunk tovább. Ha nyöszörög kicsit simi, ha tovább nyöszörög cumi. Az a baj a férjem sokkal hamarabb a szájába nyomja a cumit mint ahogy én tenném, de ezen már nem fogok vele vitázni. De sokszor nincs rá szükség mert visszaalszik rögtön, ahogy középre húztam. Reggel átlag 6-kor kel. Nappal mostanában 2x 1 órát alszik.

Vicuska: tényleg ritka jó gyereked van, éjjel játszik csendben az ágyában. Enyém ha reggel felkel, max 10-15 percig játszik az ágyában, de az is olyan jó, hogy nem kell azonnal ugrani, még van időm nyújtozkodni :lol:
Drukk a lakáskereséshez. Jó, hogy nem vagyok itt ezzel egyedül. Azért Te okosabban csinálod, mert mi amíg nem adtuk el, nem keresgéltünk, mert gondoltuk mire eladjuk ezt már úgysem lesz meg amit kinézünk. És Nektek 2 lakás árával könnyebb dolgotok lesz.

Etus, Bercelnek továbbra is jobbulást. Nem irigyellek a fogas torturádért. Jaaaj, Te szegény.
Vendég
 


Doo, a születésnapi kérdésem arra vonatkozott, hogy szűk családi felköszöntés lesz vagy sokbarátos nagy bulit csaptok? És egyéb ilyen részletek.
Vendég
 


Reggel böngésztem és most több helyen azt olvastam gyes alatt is lehet tgyásre menni aztán gyedre. mostmár tényleg nem értem hogy van. Tavaly a tb. nél azt mondták, nem lehet. mindenesetre ez első vari biztatób, mert amúgy csak 2 hónapunk lenne a bébire. :shock: . De lehet amúgy is jobb lenne míg itt lakunk mert ha ideiglenesen visszaköltözünk szüleimhez, ott egy kicsit frusztrált leszek ehhez. :roll:
Vendég
 


mármint a tesó gyártáshoz? :lol: nem csodálom :roll:
Vendég
 


Sziasztok:Na igen ezeken a tgyás-gyes-gyed dolgokon nem igazán lehet kiigazodni.Mindenki másképp mondja :evil:
Én már oda nemtudok viszamenni ahol eddig voltam hasonló okokból mint Hajni.Van helyettem más és ha tényleg szeretnék másikat akkor arra a kis idő miatt mondjanak fel a másiknak???Nem lenne túl etikus!

Hajni:lehet-de addig amíg ezt nem tudom eladni addig feleslegesen fájdítom a szivem :cry: a szép kertes házakért...Nagyon pang erre felé az ingatlanpiac!
A kistesó gyártás ebben a helyzetben nekem se menne könnyen... :wink:

Indulnék baba klubba csak alszik a királylány!

Majd még jövök!

KépKép
vicuska
 
 


Kata, akkor szavadon foglak és amint tudom a pontos méreteket elküldöm a tervrajzot. Nagyon kíváncsi vagyok a véleményedre és emiatt nem is tervezgetek itt tovább nehogy befolyásoljalak. Bár meggyezem mi is közös nappali, konyhát terveztünk, mert amúgy annyira kicsi a konyha és szeretjük a közös légtereket. :wink:

Csajok, ha még van önkéntes lakberendező köztetek, akkor másnak a véleménye is érdekel :lol:

Doo, én a fürdetőre tudok most már csak gondolni, mert ez az egyetlen új dolog a tésztán kívül amit mostanában bevezettünk. Mosószert ugyanazt használok (nem Gabi, de sensitiv ) és öblítőt is ugyanazt használok születése óta (az Gabi és úgy imádom az illatát).

Alvással kapcsolatban én nem is nyilatkozom, úgyis tudjátok :? Csak annyit, hogy mostmár tuti valami szepszorral kapcsolatos lehet a baj, mert ahányszor kicsit elszunnyadna rögtön felébred , felül, sírdogál majd rámdől és ott pihen kicsit. Tehát mindig engem keres félálomban és mászik rám. Szerintem fél elaludni nehogy eltünjek vagy mittudomén, remélem érthető kicsit?! Ezt a műsort 1-ig csinálta most éjjel, aztán már nagyon fáradt volt és bealudt rendesen!

Ági, amúgy betettem a kiságyba ahogy te is mondtad és képzeld onnan és átmászott rám félalomba! :shock: Azért ezt fogom próbálgatni, hátha megszokja előbb utóbb!

Hajni! Elhiszem, hogy feszült vagy kicsit a kéró választás miatt. Olyan nehéz, mert az ember beleöl egy csomó pénzt (hitelt). Én hiszek abban, hogy ha belépsz egy lakásba akkor rögtön érzed, ez lesz -e az otthonotok vagy sem! Szóval én ilyenben nagyon ösztönös tudok lenni. Valahogy vonzanak a lakás energiái vagy taszítanak ez a fontos, az első benyomás.

Etus!
Szerintem is próbáld ki amit Kata javasolt, egyáltalán nem mind1 mennyiba kerül. Nem mindig jobb a drágább.

Bea

Kép[/url]
június
 
 


Vicus!
Azért nézzelődjetek, nehogy elszalaszd álmaid házát! Kis kert, bográcsozó, hú ez tényleg szép lenne :lol:

Csajok, így vissza olvasva annyi bölcsességet írtam, :shock: csak arra tudom fogni, hogy ÁLMOS vagyok (mint mindig).

Tegnap hallottam a rádióban, hogy a nőkre sokkal veszélyesebb az alvatlanság, mint a férfiakra (biztos angol kutatók :lol: ), nem tudom pontosan miért. (mindent csak fél füllel hallok) Nem túl biztató kilátások :?

Bea

Kép[/url]
június
 
 


Hajni!
Tessék rendet rakni végre és várjuk a hálós képet :lol: :wink:

Bea

Kép[/url]
június
 
 


Na már csak egy gondolat , aztán lelövöm magam és házimunka után nézek (nem kell nagyon keresgélni), mert az utolsó 4 hsz az enyém és lassan velem lesz tele az oldal! :?

Ti is külön mossátok még a gyerkőc ruháit? Én igen, mert így is pár naponta összegyűlik egy géprevaló, de sokan mondják, hogy már nem kellene!

Bea

Kép[/url]
június
 
 


én külön mosok a gyereknek. színben is az ő ruhái egymással jobban passzolnak, mint a mieinkkel, meg válogatni is könnyebb utána h melyik hova való. én úgy emlékszem, anyum egész felsős korunkig külön mosta a mi cuccainkat. sztem uezért ő is. minek összezagyválni több emberét, ha úgyis összejön egy-két-há nap alatt egy mosásnyi. enyém, amíg így fogja nyomni a kajálást, meg újabban a bepisilést éjszaka, addig tuti 2-3 naponta kell rá mosni!!
Vendég
 


Hali!

Mosás: én külön mosok,Norit nevű senzitiv babamosószerrel és Gabi öblítővel. A foltokkal bajban vagyok :twisted: ma próbáltam Vanish oxiaction-t, de semmi eredmény :( Külön mosom Zita ruháit, és már jó ideje nem vasalom :oops:

Zita mindjárt ébred, úgyhogy asszem nem tudok reagálni.

Na, abbahagyta a mocorgást.
Lakás: a 70 nm-t úgy értettem, hogy nem túl nagy, hogy ha már az ember felvesz egy rakás hitelt, akkor legyen értelme továbblépni, ne egy 5-6 nm-rel nagyobb lakásért fizessen már annyival többet. Nem szeretnénk 100 nm-eset, az már túl nagy lenne, de azért legyen egy tágas érzésem ha belépek. Tetszik amit Bea írtál, hogy egy nagy tér, plusz fürdő és egy hálóhelyiség. De ha az az 54 nm állna mondjuk 4-5 kis helyiségből az máshogy hangzana.

Szóval osszuk meg a tapasztalatokat. Kata, én úúúgy irigyellek, olyan jó lehet ilyen képességgel rendelkezni, lakberendező, wooww! Elő a tanácsokkal, légyszi. Egyébként, már talán kérdeztem, milyen orvos vagy???

Kép
ági_bp
 
 


Bea, remélem bejön ez a fajta alvásmód. Azért csak kényelmesebb. Bár a szoros testi kontaktus hiányzik :roll: tehát ha felébred és nyöszörög, akkor oda kell húznom a kiságy szélére, hogy cicizzünk. Én bevallom nem érzem azt a bizonyos alvási fázisok közötti összehangolódását, néha volt hogy úgy tűnt EZ AZ , de lényegében nem érzem :oops: :oops: pontosan nem is tudom mit kellene :roll: :roll: Doo, Te írtad, hogy nálatok ez működik, bea nálatok mizujs ezzel? Bár nem ilyen zehernyés éjjelekre gondolok, mikor fél óránként ébred. :?

Tegnapi séta végeredménye, anya tolta az üres babakocsit, nem meglepő módon, Zita pedig APA NYAKÁBAN ÜLT , és naggyon naggyon élvezte!! És imádta a bevásárlókocsiban ücsörgést is. Szal mindent, kivéve azt a bizonyos járgányt, amit mellékesen megjegyzem arra találták ki, hogy abban üljön a gyermek. Apa totál komolyan mondta, hogy hozzuk el a bevásárlókocsit, és úúgy sétáljunk, annyit megér az érme ami benne van, és majd a folyosón tároljuk :shock: :shock: KÉSZ! :lol: :lol:

Kép
ági_bp
 
 


Doo, 2 órás altatási procedúra nem semmi! Az merült fel bennem, hogy éjjel oké, hogy mindent megtesz az ember, hogy visszaaludjon. De este, ha látod, hogy annyira nem alszik el, akkor nem próbiztad még hagyni a dolgot, s később újra megpróbálni? Vagy aludt Viktória a kezedben, csak letenni nem lehetett?? Mi úgy szoktuk már, hogy félhomályban lefekszünk az ágyba, cici, de ha nem alszik el, és felül, meg ugrabugrál, akkor hagyom, kiviszem a nappaliba vissza, és később megpróbálom. :roll: Így mikor tényleg álmos, akkor aztán rövid idő alatt elalszik.
Vagy mi lenne, ha este ilyenkor egyből a nagyágyba feküdnétek, s ott altatnád el cicin?
Bár kétségtelenül biztonságosabb a kiságyba tenni, amíg Te nem vagy ott, nálunk ez elég kedvezőtlen, mert ki van párnázva a nagyágy felőli oldal, támfal veszi körül takarókból, meg ilyesmiből, de azért ez nem tuti, sajnos. nekünk ugye nincs is kiságy a klasszikus értelemben, mert hát egy oldala hiányzik.

Kép
ági_bp
 
 


Tényleg, Doo, vettetek leesésgátlót? És milyen magas? Nekünk is kellene valami, asszem, csak olyan nem tudom létezik-e, hogy jó magas, mert oké, hogy a legurulásttól megvédi, de nálunk a nappali alvások a kritikusok, mi van, ha felébred, és nem hallom, ha alacsony a leeségátló, és feláll mellette, akkor azon ne adj' Isten, áteshet. :roll:

Kép
ági_bp
 
 


Hajni, nekem meg azt mondta egy ismerősöm pár hónapja, hogy ha valaki gyes alatt szüli a ksitesót, akkor már csak gyest kap a következő babával. De ez hülyeség!! Persze én elhittem (mondtam, hogy hiszékeny vagyok :oops: ) és jó ideig itt hőbörögtem. :roll: :lol:
Tényleg olyan gáz, hogy az anyagi dolgokat is számba kell venni. :twisted: Bár ne kellene, s bár addig maradna az ember itthon a gyerkőccel amíg akar ( :lol: álom-álom) én akkor inkább 3 év körül szülnék. De most úgy érzem nem szeretnék visszamenni melózni, mert akkor meg lenne vagy 5 év a korkülönbség, s azt sokallom. Persze ember tervez....ki tudja hogy alakul majd?

Kép
ági_bp
 
 


Ma utánaérdeklődött az ismerősöm hivatalos helyen és Neked volt igazad. De mondta a ügyintéző, h ez egy általános tévhit, hogy gyes alatt nem kapsz újra gyedet. Lehet hogy régebben így volt.
Vendég
 


Na, ma megtetszett Marcinak a hintázás, annyit nevetett, hogy a végén csuklott :lol:

Nappali-étkező-konyhát félre érthetően írtam. Nekünk egy téglalap alakú térben van, és tv a térelválasztó (amit Marci előszerettel rángat). L-alak már ok, sőt pl boltív és szint különbség plusz a konyhát leválasztana egy pult, stb.

Vicus, kaptunk házikót. Marci sikongatott és imádja, ha ki-bemászunk együtt :lol: Vagy az Annával (aki 3 éves) :lol:

Ági, mi kaptunk a másik nagyi nyuszijától egy 3 kerekű triciklit. Bele lehet ültetni Marcit is, aki még nem pedálozik ( :oops: ), és egy kart lehajtok, ami védi a kieséstől. Na, és a lényeg lehet tolni. Régebben Hajni írt babytaxiról, ez sztem annak és a triciklinek a kereszteződése. És amiért írom, hátha ezt is élvezné Zita :?: :?:
Mi ma ezzel mentünk a játszótérre, Nem kell mondanom, hogy szuper népszerűek lettünk a gyerekek körében. Ja, és kutyafej van a kormányon, aki ugat meg egy csomó mindent csinál :wink: Megkérdem mennyibe került, de ezek a nagyiék nem dobálják a pénzt, mint anyum-nagyiék :oops: Mondjuk, mi azon tanakodtunk, hogy a szülinapja után költözhetünk :roll: :roll:
kpetro78
 
 


Sziasztok!
Ág bp:jót derültem az ötletn :lol: de kitudja lehet tényleg ilyen bevásárlókocsis babatologatás jobban menne!!! :lol:

Ezt gyorsan leírom:ma voltam baba-klubba,azt hittem gutaütést kapok :? A barátnőmék(akivel együtt szültem)barátaiknak is van egy kislánya aki 10hónapos és mi lett a neve(eddig nem tudtam)Palánki Lotti az én lányom :Polonkai Lotti...Annyira rossz érzés volt,pedig tudom sokmindenkinek ugyanaz a neve :cry: :cry: :cry: De tudom ezt rólam koppintották. :x :x

Az én házterveim:én olyan belső teret szeretnék,hogy legyen egy nagy nappali-konyha-étkező egyben és 3 nem túl nagy-nem túl kicsi szoba!Legyen garázs,kis kert,fák ......Ja és jó meleg szinek amik még kedvesebbé teszi a környezetet!

Mosás és bőrérzékenység:én is külön mosom még a ruháit-bár néha egy-egy darab olyan is belekerül ami az enyém-nem piszkos csak felfrissülésre vágyik :lol: :lol: Én nagy mosónőnek számítok,szegény anyukámnak mióta eljöttem kevesebb is a vízszámlája egy 10-el.Képes voltam egy bugyit -melltartóval egy programon kimosni ha épp abban szerettem volna diszkóba menni :wink: Arielt használok és silan senzitivet.
Fürdető:Hát nekem erős a gyanúm,hogy a gabi nagyon szárít.a kislányt nem ezzel fürdetem már,de gondoltam a megmaradt 2flakont majd én elhasználom.Azóta tiszta száraz-cserepes a bőröm-állandóan kenegetem testápolóval.

KépKép
vicuska
 
 


Ági,
majd elfelejtettem, én klinikai kutatásban dolgozom, gyógyszer kipróbálásban. Félévig voltam belgyógyász rezidens, de nem bírtam sem a feudalizmust, sem... szóval nagyon sok mindent. Hiányzik, mert gyógyítás miatt tanultam, de nem nekem találták ki a rendszert. És követtem a férjemet Budapestre (Pécsett végeztem).
kpetro78
 
 


Kpetro:akkor nektek is bevált a sátor :lol: :lol:
Igen a költözködés:lassan mi már nem férünk be :wink: A lakásba a sok játétól!Én már nagyon sokat elpakoltam.Mert feleslegesen foglalta a helyet!

KépKép
vicuska
 
 


Bea, holnap ígérem meglesz ex-hálónk fotója. :wink:
Tedd fel ide is a tervrajzot, több szem többet lát. Lehet, hogy így, közösen létrehozuk álmaid lakását. :lol:

Ági, ez a tricikli jó ötlet, én gyerkőm is imádja a taxit. Pedig a babakocsiban nagyon minimális időt tölt, de ezt tudjátok nem részletezem. Mi ha Apával megyünk valahova már nem is visszük a bkocsit, alapból Apa nyakában indít. El tudom képzelni Kicsi Zita is hogy élvezte. :lol: . És szintén imádja a bevásárlókocsit, úgyhogy ha ebben is hasonlítanak, akkor valószínűleg Zita is szeretni fogja a triciklit vagy taxit.

Vicuska, megértelek, nem azért ad az ember ritka nevet, hogy a "szomszéd lányát" is így hívják. De ez várható, ha valaki szép nevet ad, felfigyelnek rá az ismerősök. De a Ti vezetéknevetekkel sokkal jobban hangzik. :lol:

Mostmár Marcinak is van házikója, csak mi vagyunk hajléktalanok. :cry:
Kata, felcsigáztál: Mi az ami nem tetszett a rendszerbe?

Doo, nem elég reggel egy sor :twisted: :lol: .
Vendég
 


Etus, voltatok a fülészeten?
Vendég
 


ági, én is uezt a triciklit akartam írni :) én is olyat szerettem volna Vikónak, de anyós babataxit vett szülijére... még nem láttam. meg aztán rájöttem h a kocsitárolóba már szinte semmi nem fér, triciklit, meg gyereket viszont nem tudok egyszerre hurcolni 3-ikra fel-le... :evil:

hajni, sztem ha eltöltenél 1 hónapot eügyben, rögtön tudnád, mi nem OK a rendszerben :wink: :roll: :evil:

vicuska, sztem nevetséges ez a név leutánzás! :evil: főleg így h a vezetéknév is ennyire hasonló. mondjuk én nem törekedtem ritka név választására - Viktória az egyik leggyakoribb az Anna mellett és enyém neve Viktória Anna :lol:
Vendég
 


Doo, dolgoztam 5 évet kórházban :roll: , de az más jellegű volt. Egyébként persze kívülről is sokmindent lát az ember, csak én ilyen kíváncsi vagyok.
Ezekben a triciklikben szerintem annyi a buktató, hogy elvileg bicikliként is lehet később használni, viszont tök elől van a pedáljuk és így egyik gyerek sem fogja szeretni, mert nehéz hajtani. De ilyenkor tökéletes. :D
Vendég
 


ja, ezt az altatást félreértettétek! nem kifejezetten panasznak szántam, pusztán távolmaradásom indoklásának :wink:

kicsit rosszul is esett h "kritizáltátok" az altatási módszeremet.
enyém CSAK ÍGY alszik el - sem ha mellé fekszem, sem ha ledőlök vele szopizni, sem ha simizem a hátát, semmi egyéb nem válik be! mindegyiket próbáltam.
az a helyzet h a többemberesek ingerregulációs készsége sokkal gyengébb, mint a nem többembereseknek. én pont h POZITÍV irányú változást tapasztalok nála - persze, önmagához képest! lehet h más egy évesek egyedül alszanak el, sőt átalusszák az éjszakát, de én igyekszem magam ezzel nem stresszelni. enyém ilyen és kész!
én ilyen kérdésekben nem fogadom meg doki tanácsát - mert ez NEM az ő szakterülete!! ha szopiban is dokira hallgatok, most nem biztos h tudnék szoptatni! egyszerűen nem értenek hozzá! és ezt minden bántó szándék nélkül mondom. ha betegség-egészség kérdésről van szó, akkor kikérem a tanácsát minden esetben - semmit nem csinálok a saját szakállamra, az orvos megkérdezése nélkül, de nevelési kérdésekben nem igazán adok a véleményére.
én azoktól szoktam tájékozódni, akiknek szintén többemberesük van és MINDEGYIK azt mondta h bőven 1 éves korán túl kellett ringatni a csemetéjét. az éjszaka átalvása és az egyedül elalvás átlagosan várható ideje ezeknél a gyerekeknél két éves :!: korra tehető. ha korábban bekövetkezik, én örülni fogok neki. de ha addig tart, akkor arra is fel vagyok készülve.
de mondom, én láom a javulást - ez a két óra extrém volt. átlagosan fél óra alatt elalszik tokkal-vonóval. vagyis a ringatás kezdetétől elalvásig, plusz még 7-10 perc ráhagyás h ne ébredjen meg, amikor leteszem. én ezzel momentán elégedett vagyok és ezt fizikailag is kibírom napjában 2-3 alkalommal.
ja és ági: aludt már, csak leültem vele és akkor egyszercsak megébredt és kezdhettem elölről :roll: ilyenkor már mindig álmos, megszokta h n8-f8 körül kezdem altatni és 8ra le is teszem. de ez egy folyamat volt, mire ide jutottunk. viszont már TUDOM h NEM SZABAD ilyenkor letenni, meg játszani hagyni, mert az eredményezte a éjféli, meg hajnali elalvásokat télen, ha még emlékeztek.
Vendég
 


hajni, ez a triciklis dolog megnyugtató! akkor mégsem kell nekünk ilyen! :wink: éljen a bébitaxi!! :lol:
nohát! és mit csináltál kórházban? :?: különben én is meghallgatnám h egy belgyógy osztályon milyen gázos dolgok vannak, de azért sztem a többségére volna tippem... :roll:
Vendég
 


húú, asszem a spenótos cuccokat már csak szigorúan itthonkának fogjuk hordani :roll: az eddig lila, csíkos harisnyája új designt kapott - pedig ez azon kevés harisok közé tartozott, amik minden szempontból jó méretűek voltak. :?
Vendég
 


Doo, biztos, hogy senki nem kritizálni akart. Csak a Te derekadat féltjük. :wink:
Vendég
 


Amit most írok azért nem vállalok felelősséget, de ezt olvastam: beszáradt foltot ki kell tenni a tűző napra fél órára és a folt eltűnik.. Erre kiváncsi lennék.
Gyerekpszichiátrián dolgoztam, az óvodáskorúak nappali foglakoztatását, fejlesztését csináltam és Ayres-terápiát ambulánsoknak.
Vendég
 


Doo, nem kritizálni akartunk, csak írtad, hogy kivoltál, s ezért írtunk "jótanácsokat". Csak segíteni akartunk. :roll:
A mi kis gyerecskénk itt garázdálkodik még. Valahogy mostanában annyira kitolódott a du-i alvás, hogy még ébren van. Mondjuk mi is baglyok vagyunk, s alapjában véve Zita is mindig az volt. Szerencsére reggel 8körül ébred 8) Mondjuk ez a lassan fél 11 már elég extrém lesz.
Lemaradtam a született feleségekről :( :P elfelejtettem. :lol:

mennem kell, jó éjt mindenkinek.

Kép
ági_bp
 
 


gyerekpszichi - hát, az is egy sajátos "műfaj".

és hol van most tűző nap?! :shock: :lol: mert mire lesz, a harisnyáját sztem ki is növi :roll: :lol:

mi van Hangi székrekedésével?
a barackra meg nem válaszoltatok! milyen barackot adtok?

én meg nem írtam h szűkkörű, családi szülit szeretnénk. sztem ebben a zsenge korban nagy hepajnak nincs is értelme. majd később, de sztem akkor is inkább babazsúr, mint a mi barátaink - azok jöjjenek a mi szülinkre :wink:
Vendég
 


Ági: leesésgátló van, de sztem nem annyira frankó, mert ha Viki nekimenne álmában sztem le is tudná tolni... :roll: úgyh nem hinném h sokat ér :evil: mióta megvan, persze nem ment abba az irányba - csak egyzsre-egyszer oldalra, meg a láb irányába "sikerült" leugrania és lemásznia :roll: :oops:, amit ugye korábban nem csinált.
nektek nem lenne jó ez a rács, mert ahhoz alacsony h ha felébred, akkor megvédje a leeséstől.
Vendég
 


Sziasztok!

Voltunk fuleszeten, a bal fule be van kicsit gyulladva, de azt mondta a doki hogy nem veszes, felirt egy orrcseppet amiben antibiotkum is van, allitolag helyrehozza. Hat nem bannam mar, szegenykem 1 hete kohog, es tok csunyan azota is, igaz, egyre kevesebbet... az orra viszont valtozatlanul folyik... azert a kedve mar jobb :)

Vicuska: Ez mennyire bena mar hogy ilyen hasonlo vezeteknevvel ugyanazt a keresztnevet adtak... Van ket evfolyamtarsam az egyetemen, mindketten ugyanabban az evben szulettek, mindketten lengyel szakosok, es mindkettojuket Miklos Kittinek hivjak.. :shock: Pedig ez sem egy gyakori nev-kombinacio! Mondjuk ok viccesnek talaljak... :D Lehet, hogy majd ha nagyobbak lesznek, ez a ket lany legjobb baratnok lesznek, es tok fognak neki orulni, hogy ilyen hasonlo a nevuk :wink: (de viccet felreteve, en megertem hogy merges vagy... en is az lennek szerintem...)

Kata: koszi a fogas-infot, utanajarok a dolognak...

egy hulye kerdes: A bebitaxi az milyen?? :roll: Rakjatok mar fel a kedvemert kepet... Valamit hozott az anyos a gyerkocnek, most azon godolkozom, hogy az az vagy nem?? :roll: :D

Agi: nalatod, hiszen Zita egy seta-imado, csak rossz kocsit vettetek neki... :):):)

Kerdes: Bercelen kijott egy csomo kis pattanasszeru potty, foleg a nyakan, meg a vallan. Ugy tunik, mintha megizzadt volna, es attol... de ennyire? De ha nem adok ra rendesen ruhat, akkor meg megfazik a foldon, hiszen egesz nap ott teper... habar most mar sokat alldogal is... lehet hogy amikor all, megizzad, amikor meg a foldon van, akkor minden ok? Rangassam fel-fe rola a ruhat percenkent?? :shock: Valakinek tapasztalat ezugyben? Meg hogy mit csinaljak vele hogy elmuljon? Tiszta "ragya" szegenykem... hintoporozzam? vagy vmi kenoccsel kenjem?? HELP!

zetus8
 
 


Doo: en oszibarackot szoktam adni, fagyasztottat. Sargabarackot en meg csak bebietelben adtam (kecskemeti: sargabarack-alma-sutotok)
Minden gyereknel van vmilyen alvas elotti rutin, hat nalatok pont a ringatas... nalunk egy Gazdag Erzsi versecsket kell elmondani 600millioszor plusz enekelni 2 dalt folyamatosan - mindezt kb. 20 percig. Az se sokkal jobb, UTALOM MAR AZT A VERSET MEG ENEKET!! :shock: :lol:

Mosas: hat en ezek szerint eleg "igenytelen" vagyok e teren, kezdetektol kezdve ugyan kulon mosom Bercel ruhait, de csak azert, mert olyan hamar osszegyulik egy mosasra valo... ha eppen nem, akkor siman mosom a mi cuccainkkal... meg ugyanazzal a mososzerrel meg oblitovel mosok mint magunkank... :oops: De ugye nem ezert ragyas a gyerekem valla?? Eddig semmi baja nem volt... :oops:

zetus8
 
 


Jut eszembe: ezt a 2 kepet muszaj feltennem, szerintem olyan eeeeeeeeedes! Sokszor kapok ilyen finom puszit! :)
(ja meg kepzeljetek, "megtanulta", hogy ha azt kerdezem, hogy: Ki szereti anyat? (apat, nagymamat, stb.), akkor legtobbszor felrakja mind a ket kezet, hogy o. olyan kis cuki. Az apja meg allandoan ilyenekkel "szivatja", hogy: Ki szereti Hitlert/az orrszivo-porszivot, stb. a kis kukam meg nagy lelkesen rakja fel a kezet, hogy o... :lol:

Kép Kép

zetus8
 
 


Jaj nem ezt akartam hanem ezt... :oops:
Kép Ki szereti anyat? Berceeeeeeeeel! :)

zetus8
 
 


Sziasztok!

Én nem adtam altatási tanácsot :wink: de szerintem is ez egyénfüggő!Pl:kb 1.5 hónapig mostanság nem kelt fel a lányom hajnalban enni-3napja ismét felvette eme idilli szokását...Ma megpróbáltam hátha visszaalszik de nem :? :? 1 óráig(fél4-fél5 között)hagytam,aztán beadtam a derekam és adtam neki tejecskét-egyből elaludt :roll: :lol:

Bercel nagyon szép!!!Pattanásokra nem tudok mit mondani,de szerintem nem a melegtől van:ahoz nagyon melegnek kell lenni :?

Hát a tűző nap még odébb van.. :cry:

KépKép
vicuska
 
 


Doo, barackkérdés :oops: mire írásig jut a sor sokszor elfelejtem a fele kérdést. Én is fagyasztottat adok -őszit- a Sparban vettem. És köszi a kérdést adtam két napig baracos kaját és vettem rostos gyümölcsleveket neki és most jobb. Nem az igazi, de nem olyan kemény. Szegény úgy erőlködött hozzá, hogy belekönnyezett, mostmár nem ilyen gáz.

Szerintem a mostani nap is eléggé tűz, én tegnap barnultam a játszótéren :lol:

Etus, remélejük Bercel mostmár gyorsabban fog gyógyulni, hogy van orrcsepppje. És melyik képet nem akartad feltenni??? :shock: Hát olyan gyönyörű mindegyiken, ne fossz meg egyiktől se minket.
Mikor Hangi kisebb volt és sírt mindig a Van egy kutyám Balambér verssel tudtuk megnyugtatni. Én is mondtam hogy ha egyszer ebből kinő, SOHA TÖBBET nem mondom el azt a verset. Sokszor a kocsiba 20 kilométeren keresztül ezt mormoltam, meg az utcán a babakocsiban :twisted: . A másik meg az Iciri -piciri volt, azt is úúúúgy untam. Majd keresek Neked bébitaxis képet, de a Brendon honlapján is megnézheted.
Pöttyökre nem tudok mit mondani, de szerintem sem a melegtől.

Ági, elmeséljem mi volt a született feleségekbe? :lol:
Vendég
 


Hú, de jó sokat írtatok :lol:

Visszaolvasok és több részletbe küldöm..........

Ági, persze bejött a kiságyas alvás kb. fél óráig, mert utána lazán rámmászott a gyerek és úgy folytatta az alvást. A bevásárlókocsit Rozi is imádja, mikor beleteszem ugrabugrál örömében! (magyon tetszet Zita apuka ötlete :lol: )

Vicus, szerintem is szánalmas ez a névutánzás. Persze nem lehet csak a mi gyerekünknek ua a keresztneve, de azért tök gáz, mert a vezeték név is hasonlít nagyon, legalábbis hangzásra. Nem tudom miért jó nekik ez, mindenesetre a ti vezetéknevetekkel tényleg jobban hangzik :wink:

Doo, a gyerekdokival kapcsolatos tapasztalat nálunk is hasonló. Betegség ügyben 100%, de pl. nekem azt mondta, hogy éjjel vigyem át a másik szobába és hagyjam sírni és 3-4 éjszaka után majd megtudja , hogy kell aludni :twisted: Úgy vettem észre ezt nagyon sokan így gondolják és néha tök hülyének érzem magam amiatt, hogy én nem bírom hallgatni, hogy több órát sírjon éjjel keservesen. Ösztönösön érzem, hogy az a helyes ahogy én csinálom (persze ránk nézve helyes, mert minden gyerek más).
A barátnőm is azt mondta, hogy így csináljam , mert ellenkező esetben 4-5 évesen sem tudom "levakarni" rólunk, az ágyunkból. Én úgy örülök annak, hogy APA teljes mellszéllességben mellettem áll ezügyben és ugyanúgy gondolkodik mint én, és ezért annyira szeretem!

Kata, akkor köszi és tényleg küldöm majd az alaprajzot. Csak azt nem tudom, hogy skenneljem majd, vagy hogy is fogom beilleszteni. Nem vagyok egy informatikus zseni sajna :?
Szerintem Marcika nem csak a tricikli miatt volt nyerő a játszótéren :lol: :wink:

Etus, olyan cuki Bercel és ahogy mutatja ki szereti............, azokkal a csillogó kék szemeivel :lol:

Bea

Kép[/url]
június
 
 


Ki szereti az orrszívó-porszívót? Na ezt tényleg szemétség apától :lol: :lol: Örülök, hogy jobban van Bercel és köszi a képeket, tök jók!!! :lol:

Hajni, azt végképp nem tudom, hogy a babanetre hogyan rakjam fel a képet, de mailben el tudom küldeni! Nálunk is tűzött tegnap a nap, olyan jó volt. Én Rozinak nyugtatásként, altatásként a Bóbitát szoktam énekelni. Mikor elkezdem énekelni és öltöztetem akkor már tudja, hogy jön az alvás és ebben nálunk hálisten nincs is baj. Ő rögtön elalszik este is a cicin, nappal meg az erkélyen. De, az utcai babakocsiban már nem hajlandó elaludni, mert ott bámészkodni kell végkimerülésig.

Szerintetek bébiturbót (bébitaxit apa így hívja) Rozinak is lehet már venni. Csak azért kérdezem, mert még nem tud járni. Szerintem ő is élvezné!

Hajni, hol van már az a fotó :?: Már másnap van :lol:

Bea

Kép[/url]
június
 
 


Visszaolvasva csajok annyi értelmetlen zagyvaságot írtam, meg idétlen mondatokat........ :? Már nem is merem többet hangoztatni, hogy megvan az a nyóc :lol:

Bea

Kép[/url]
június
 
 


Bea, mostmár tuti azt hisztitek még mindig rumli van, pedig nem . Most épp Apa ment el a fényképezővel, mert fotózza a régi autónk megmaradt, egyébként új kerekeit, mert meghirdeti. most szétnézek a Hangás képek közt, hátha van közte amin rendesen látszik.

Én se tudnám sírni hagyni éjjel. Enyém el tud aludni, de biztos nem rajtam múlt. Megpróbáltam és sikerült , MERT Ő partner volt benne. Nem egyformák. Babakocsiban én sem bírom már elaltatatni. Az csak a hidegben ment.

Doo, hogy áll Viki a járással? A múltkor már írtad, hogy lépeget. Nagy gáz nem lehet, mert csak írnád, ha mindennap lenne egy pupi. :?

Már egy pár napja feláll Hangi egyedül, kapaszkodás nélkül. És ezzel egyidőben olyan hiszikés is lett, hogy időnkét a falat kaparom. Tegnap mondtam neki, hogy remélem a fogad jön különben nincs mentséged erre a viselkedésre. Mindenért visít, sikít. :evil:

Bea, én 10 hónaposan vettem a bébitaxit, nem tudta magát tolni, de mi babakocsi pótléknak szántuk. Arra jó. Egyébként tolni most sem tudja magát, néha sikerül pár lépés, de nem igazán érzett rá, hogy kellenne.
Vendég
 


enyém még mindig az 1-2 lépegetésnél tart. naggggyon óvatos! :D ebben... :roll: érdekes, mert felállni, kapaszkodás nélkül már hetek óta tud, úgy is, ha mindkét kezében van vmi! én azt hittem, ez előbb kell legyen, mint az önálló járás :shock: különben sztem lányom öcsémre hajaz több szempontból - most úgy tűnik, ebben is h "kiélvezi" a mászás nyújotta örömöket. :D
Vendég
 


na, akkor azért már megkérdezem, hátha tényleg én vagyok béna az altatáshoz: ti hogy tudjátok simizni a hátát? hasonfekszik v hogy? mert enyém amint szilárdat érez maga alatt, négykézlábra pattan és megy előre, meg sír ill feláll. hiába simizem a hátát, attól nem nyugszik meg ill alszik el v vissza (na jó, utóbbira /mármint éjszaka vissza szundira/ azért volt példa, de kb 2%nyi esetben, az utóbbi hetekben).
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?