Új privát üzeneted érkezett!

Tündér: hány nap alatt gyógyult be a Baba füle? lehet,h a héten kilövettetem.

Kép
jovana
 
 


Halihó na ki van itt? :lol: :lol: :lol:

hát igen a pofátlanbunkó elveszett bárányka! :oops: :oops:

DE!

A mai nappal lezártunk mindenféle munkát, mert pénteken indulunk haza! 8) :lol: :lol:

És, hogy újból magyarázkodjak, hogy mért nem jöttem :oops: :
1. egész nap manóztam, este lefekvés után pedig dolgoztunk mint az állat.
2. Charlotte elkezdett balettra járni, úgyhogy hetente 3x oda is hordom és az elvesz 1 órát mert meg is kell várni.
3. Alex foga jön (!!!!), így eszméletlenül szenvedünk vele, lázas is volt már tőle. :roll:
4. nagyon lusta vagyok mindennemű nem kötelező tevékenységre. :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
5.intézni kellett Alex útlevelét is, ami ugyanolyan tortúrával megy sajnos, mint Magyarországon. :roll:
6. viszont rettenetesen hiányoztok nekem, és ahogy hazaértünk azonnal cuppanok rá otthon a gépre, és kíméletlenül írok nektek egy 1 oldalas Moncsiféle hozzászólást. :twisted: 8) :lol:

meglesem babákokat gmailen, meg pakolok én is képeket tessék megnézni ám! 8)
Vendég
 


SZISZKÓNAK ÉS BETTYNEK UTÓLAG IS SOK BOLDOG SZÜLINAPOT ILLETVE GABRIELLÁKNAK NÉVNAPOT! :lol: :lol:
Vendég
 

 
 

Sziasztok Csajok,

Képzeljétek a gyerekem ínye alul be van durranva, egy pukli van rajta. A kezét eszi, kipirosodott a popsija és elég nyűgös, napközben csak kézben van el. Lehet jön a foga??? Ne lenne ez még korai?
Mi megyünk 6 hetes hasi és koponya uhra. Utána 6 hetes kontrollra. Remélem végig üvölti az egészet. :?

Monica nem semmi nap program én már kikészültem volna.

Anyabébi, az én gyerekem is velem van csak el, van hogy már az apja sem tudja megnyugtatni. Remélem ez azért változik hamarosan.

Eszti, de jó volt nektek. Én is akarok menni. Örülhetsz, hogy Sophia ennyire bírta, mi fél órára akartunk elmenni a karácsonyi ajándékokért a Westendbe, de úgy ordított mint az állat.

Nita, örülök, hogy a törpi már nem lázas és jobban van.

Kép
gmelcsi1
 
 


Nita,

igen, a hétkerbe' lakunk :lol:

Nos itt volt egy csajszi babát masszírozni..
akkor inkább fájjon a hasa, mert akkor nem üvölt ennyire :(
egy idő után mondtam, h a továbbiakat inkább elméletben ossza meg velem, mert szegény bébikém már nem kapott levegőt. :shock:
Na, legközelebb majd egy thai csajt hívok, hátha :lol:

Szilveeaa,
egyébként olyan mozdulatok voltak mint amiket a jógán csinálunk, csak ruhátlanul és olajjal :roll:

Kép
screen
 
 


Sziasztok!

Hú,csajok,én kivagyok rendesen.
Elvittem Tamarát 2 hós oltásra.Persze Panni is is jött,mert nincs kire hagyni.Jó sokat kellett várni.Aztán bakker Tamara úgy visított,hogy csak lestem.Panni másfél éves koráig meg sem nyekkent oltás közben,és abszolút padlót fogtam,mert nem lehetett megnyugtatni szegénykém.Aztán,hogy ne unatkozzak Panni is rákezdte,így tőlünk zengett az épület.Mire az utcára értünk Tamara beájult,a nagy meg folytatta a hisztit hazáig.Soha többet nem vállalom ezt egyedül,mert úgy érzem,mint akinek leszívták az agyát................brrrrr.

Nita,Panni Liberozik.Küldenél egy linket,hogy megnézzem az occsópelust?? :D

Tündér,én is nemsokára belevágok újra a bugyiprojektbe.

Kép
Kép
zanikóó
 
 


Ja,és tegnap néztem fülbevalót Tamarának.Erre a csaj teletömte a fejem azzal,hogy ne lövessem ki a fülét 6 hós koráig,mert az szétroncsolja a cimpát..most,hogy már rászántam magam...Eszti?Vélemény?

Nem tudom,ki kérdezte,de mínusz 5 fokig ki lehet vinni a babákat sétálni az én védőnőm szerint.De van ismerősöm,aki Finnországban él.Ott sokkal hidegebb időben is kimennek........

Kép
Kép
zanikóó
 
 


Benedek husi pofiját megzabálom, Kende eszméletlen nagyfiús
Dávid télapót megzabálom,
KisPocok fütyürészős képe eszméletlen
KisChardonnay bealvós képét imádom
Tamara gondolkodós pofija irtó édi
Milán pasi csókos száját megzabálom,
Barni szemei gyönyörűségesek
Sophie haját megzabálom (és tiszta anyja :wink:)
Dorián is milyen nagy már úr isten
Lencsike milyen imádattal néz a bátyjára
Kristóf baby szőke haja eszméletlen
Petibe most lettem szerelmes...ilyen jó pasit
Domi is gyönyörű, jó, hogy őt is láttam végre
Kicsike Martinja deédes ahogy fogja a cumisüveget
Sziszkó Martinja meg tiszta apja
Keni baby ugyanolyan szerelmetes, mint a bátyja
Teonak is eszméletlen csókos szája van
Gina baba még mindig gyönyörű, és még mindig igényt tartunk rá, mint családtag :wink: :lol:
Pantinyelvnyújtós képe :lol:
Liza fekete bogár szemei gyönyörűek
Mariangela is csodaszép, de hát a félvér lányoknak már csak ez a sorsuk :wink:

A többi baba akit nem említettem is csudaszép, csak róluk nem találtam új képet a gmailen azért nem említettem őket, biztos ide tettetek föl. :oops: :roll:


Tessék az én fiamat is megnézni majd! 8) :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.12.15 18:05-kor.
Vendég
 


Hahó Csajok!

Jó kis délelőttünk volt :roll: 10-kor végeztem az etetéssel, altatom Sophiát, totál lelazul, erre a másodikon elkezdenek fúrni, de úgy, mintha a fejem mellett fúrtak volna :shock: baba felijed, újra altatás, ahányszor elaludt, elkezdtek fúrni :roll: bebugyoláltam, fogtam, lementem, megkérdeztem, ugyan meddig kívánnak fúrni, délután 1-ig. Fasza. Akkor mi elmegyünk itthonról, mert ezt nem lehet kibírni. Ja reggel bekapcsoltam a laptopot, képernyő tök sötét. Három próba után hívtam Rolit, elcsesződött a gép. Nagy babakocsink kereke tök leeresztett, de csak annak az aljába tudok pakolni. Na akkor Sophát gyorsban felöltöztettem, én is felöltöztem, azt' indulás. Shell kút: beálltam a babakocsival a kútra :lol: odarendeltem egy fiúcskát, hogy pumpáljon :lol: jól nézhettünk ki :lol: utána suhantunk a PC szervízbe, kirakom a gépet, pali bekapcsolja, semmi baja :shock: ő jót röhögött, én nem annyira, mert előtte ecsetelte, hogy ehhez a géphez 80 ezer a monitor :shock: :shock: :shock: gép visszapakol, irány DM, mert e-mail-t kaptam, kész vannak a karácsonyi ajik. Rongyolok be, ezer ember, kutatom a P betűnél a cuccost, de csak 1 doboz van, nekem meg kettő jön. Hívom eladót, keresik-kutatják, nincs meg. Akkor majd ma jön. Fasza. Akkor itthagyom ezt is, nem állok sorba ha úgyis újra kell jönnöm :roll: oksa. Még egy gyors Lidl-be rohanás, kell csoki ezek után :D aztán irány haza, Sophia nemsokára éhes lesz. Aha, 1-re itthon voltunk, azóta alszik a lecippzárazott bundazsákban :D pedig fél 10-kor evett... de mindegy, legalább addig tudok enni meg írni Nektek :D

Örülök, hogy tudtam hozni Nektek is egy kis bécsi hangulatot!!!

Jaaa, tegnap este megint nem tudom mi volt itt. Fürdés után olyan ordítást rendezett a drágám :roll: és egyszerűen nem tudom mi a baja!!! Beszereztem tegnap az Infacoltól kezdve a Gripe Water-en át mindent, a Gripe Waterrel kezdtük a próbálkozást. Ennek mennyi idő után kell hatnia? Mert az esti ordítás előtt már egyszer adtam Neki, de gondolom nem azonnal hat. Vagy igen??? Vettem édesköményt is. Aki használja azt hogyan készíti el? Mennyi vízbe mennyit kell tenni? És használ???
De látom más is gyanakszik fogzásra, mi van itt basszus, a 2009 októberi babák 2 hónaposan fogakat növesztenek?!
Nem bírom ezeket a sírásokat, annyira kikészülök tőle, hogy nem tudom mi a baja!!!

És még mindig fúr ez a f@szkalap!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Anyabebi, én Rolim berakja a mosogatóba a cuccost, de életében talán ha 5-ször mosogatott, sokat mondok :roll: ha én nem csinálok Neki szendót munkába, Ő nem csinál, hiába mondja, hogy majd megcsinálja, egy napig megy Neki, aztán már nem bírja :roll: felhívom, kérdezem mit vittél enni? "Csak meleget, mert nem csináltál nekem szendót" :evil: :evil: :evil: ááááááááááááááááá
Vendég
 


Screen, képzelheted tesómék ikreit több, mint egyéves korukig masszírozták így a koraszülöttség miatt (egyiknek túl kötött, másiknak túl laza volt az izomzata) basszus, ha értél még gyereksírást :shock: a fejük lila volt, kapkodtak a levegőért úgy ordítottak :shock: én nem is tudom a csaj, aki csinálta hogy bírta kínozni őket, tesóm is totál ki volt készülve minden egyes alkalommal!

Anikó, ez hülyesééééééééééég! Mi az, hogy szétroncsolja a fülcimpát?????????????? Olyan fülbevaló kell, aminek nem "ütközésig" a cimpáig megy a hátulja, hanem a száron, ami ugye átmegy a fülén van ilyen kis barázdáltság, amibe bekattan és van hely a fül meg az ékszer között elöl is, hátul is. Ugyan ezt nehezebb kivenni később, de nem jön le a hátulja, nem pállik be a lyukasztás helye, könnyű tisztítani, fertőtleníteni. Vidd olyan kozmihoz, aki Studex géppel meg ékszerekkel dolgozik, az tuti jó, a régi hagyományosak nem annyira...a Studexszel karikát is lehet lőni!!!
Vendég
 


Moncsi, jó, hogy jöttél, nem semmi micsoda összefoglalót írtál :D de jó, jöttök haza!!! :D Hova is? Hol is van a haza országon belül?
Vendég
 


szio mindenkinek! :)

Hasfajas: Nekunk is csak a Gripe Water hasznal, igy hat bealltunk arra.

Ijedezes: Patrik is produkalja ugyan ezeket a dolgokat. Egy icipici "uj zaj" elegendo a beparazashoz. (Maskor meg agyut lehet sutogetni mellette ha alszik.) Szerintem ez "korral" jar, ebben az idoszakban van.

ANYABEBI:
Jaj szegenykem! Ez borzaszto. Foleg hogy ejszakara idoziti a kis gonosztevo a szirenazast. Az enyem is produkal mostanaban furcsa dolgokat, de legalabb ejjel kussol! Anyu meselte hogy anno en is krealtam a feszkot minden delutan pontban 4-kor, a gyerekdoki meg azt ajanlotta neki hogy egy ceruzaval ra kell suhintani a pelusra parszor es mondani hogy "rossz baba". (Allitolag tenyleg segitett ez a tipp, mert elmaradt a vonyitas azutan. (azt nem tudom hogy csak egyszer kellett ceruzazni vagy tobbszor.)

Umm, asszem a gyerekem eppen uriasan osszeszarta magat....... (Csak egyszer szokott naponta, de akkor ugy felhuzza a "zold bugyit" hogy ugy kell kimosni belole (a mosdoban szoktam.) Ul a mosdoban es rohog!!! Elvezi :mrgreen:

SCREEN:
Thai babamasszazs: en elvegeztem anno a tanfolyamot, alkalmazom is a babamon, segit. Hatorozottan jo !!!!! Ajanlom.

A vonalzoim alatt van Patrik fenykepalbumanak linkje. Nezzetek meg ha van idotok. :) Vannak mokas videok es kepek rola. :)

sünciboglya
 
 


Eszti: a gyógyaranyat 3 hét után ugye már ki lehet cserélni aranyra? Elvileg az a tisztább fém, nem? Én most szedtem elő a csatos fülbevalót, de egyelőre szemezek vele, mert elég nehéznek tűnik a zárása. Etetés után, ha már nyugi van megpróbálom.

Jovana: a füle szinte teljesen begyógyult csak a hátul bedugós gyógyarany mögé kezd lerakódni a trutyi, így ezért akarom kicserélni mielőbb. Ráadásul látom, hogy a fejét is megkarcolta a hátulja ahogy az oldalán alszik.

Kép
Kép
tündér09
 
 


Tündér, 1 hónapot szoktunk mondani, de ha úgy látod rendben van, nyugodtan cseréld ki! Pici nedvedzés jelentkezhet, ne ijedj meg!

Mia, a Gripe Watert folyamatosan használod? Minden kajcsi után vagy hogyan?
Vendég
 


Senki nem nézte meg a képeket amiket felraktam? Brühühühü...:cry:
Pedig annyira viccesek, nekem a malacos a kedvencem :mrgreen:
Hol vannak a poéngyáros társaim? Tilli, Szilveeaa, Pattogó HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Megkaptuk ma a Rota oltás első felét, a másikat maj 4 hét múlva.

Sünci: én akkorát röhögtem a "ceruzázáson" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: , szegény anyukád nem rröhögte képen a dokit? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Na majd este kipróbálom :lol:

Moncsi!!! Rakok fel mindjárt új képeket neked :).

Eszti: akkor jó napod volt :mrgreen: , a laptop nekem olyat szokott csinálni, hogy leteszem készenlétbe, aztán amikor be akarom kapcsolni tiszta csíkos a képernyő :shock: :shock: , olyankor kikapcsolom és vissza és semmi baja :shock: , nem tudom ez mi lehet.
Jut eszembe: gondolj bele nálunk a szembeszomszéd 2 hónapja felújít, mi már megszoktuk, a gyerek a fúróra alszik el :lol:

Kőrözzük Vcsibét!!!! Merre vagy?

A többiek azért be-be esnek (lásd Moncsi :)), de Csibe eltűnt!!!
anyabebi
 
 


Anyabebi, dehogynem néztem a képeket :lol: :lol: :lol: a malacos kééész :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Csibére én is pont ma gondoltam és Sztercsi is eltűnt!!!
Vendég
 


Apropó poén; néztétek a Benkő igen magasröptű műsorát? :lol: Ma lesznek a luvnyák a Maunikában! :lol: :mrgreen:
Vendég
 


Móni
Köszi a dicsiket Peti nevében :lol: Alex is naggyon helyes pasi :D
Honnan tudod, hogy jön a foga? Balett tetszik a leányzónak?

Mia
Gripe watert milyen gyakran adagolod? Kissé fura íze van...nem tudom a babák hogy eszik ezt meg...
Képek nagyon jók :D

Eszti
Édesköménybe szerintem a HIP tea jó...arra az adagolás is fel van tüntetve..

Csajok van még akinél egynél többször is kaksizik a baba naponta?

Őzike
Kép
Kép
Õzike31
 
 


Őzi, én nem vettem meg a Hippet, mert van benne cukor :roll: sima Herbáriás édesköményt vettem.
Vendég
 


Gripe Water elsőre tényleg fura ízű, de édeskés végülis. Sophia egész jól bírja, nem fintorog, amikor kapja :D

Ja és az Urticától nő a tejcsi mennyisége!!! Meg vedelek :D
Vendég
 


Hahó lányok,

beugrottam egy pillanatra, hogy egy kis életjelet adjak magunkról!!

csak egy-két oldalt sikerült visszaolvasnom-már le is mondtam arról ,hogy reagáljak, de nagyon örültem én is Süncinek, Pattogónak és Moncsinak, hogy végre újra hallottam felőlük!!!!

Moncsi: milyen szépeket írtál minden babuciról!! Én egyelőre csak az iwiwre tettem fel új képeket, de majd a gmailre is teszek, ha lesz egy kis időm.

Mi jól vagyunk, Mariangelám növekszik (hétfőn megyünk 2. havi kontrollra és oltásra), az éjszakát még mindíg nem alussza át (kb.3-szor kel) de azthiszem már sikerült megszoknom a kialvatlanságot. Reggel nem alszik csak kb.11-12-től kb.2 órát, majd valamikor délután ismét 2-őt. Nem egy nagy alvó a kincsem.
Iliasz náthás és egy kicsit folyik a kicsi lányunk orra is,de tisztogatom rendszeresen, ezért már alig hallani a szürcsögést.

Az öcséméknél áprilisban jön a baba(kislány!!!) de nagyon félnek, a vírustól, nagy dilimmában vannak, valyon beoltassák e magukat. Itt, az áprilisi fórumban rákérdeztem a lányokra mit csináltak és azt válaszolták, hogy majdnem kivétel nélkül mindenki beoltatta magát. Nem tudom végül is hogyan döntenek majd. Nehéz. Vélemény???

most megyek csajok, mert hallom hogy ébredezik a kicsim. Lent van apával a babakocsiban és velük van Iliasz is.

sok sok puszi mindenkinek

Betty

KépKép
KépKép
betty76
 
 


Betty, nővlérem májusra várja a babáját, beoltatta magát. Sőt, az ikreket is.
Vendég
 


Helló Csajok!

Már tegnap elkezdtem írni, de nem volt erőm befejezni. :oops: :roll:

Betegek vagyunk. Én már csak köhögök (37,5 fokos "lázam" volt, mondjuk Algopirin bevétele után 1 órával péntek este, f_sz helyettesítő doki olyan gyógyszert írt fel, hogy sehol nem lehetett kapni, és tuti direktbe, mert mondtam, hogy van egy 2 hónapos babám és neki ez automatikus volt, hogy szoptatom is, mondtam, hogy így is-úgy is pótolok írjon rendes gyógyszert nyugodtan, de qrvára nem foglalkozott vele), :evil:

Aztán Anyósoméktól mégis szereztünk olyan gyógyszert csak nagyobb kiszerelésben.

Pantim meg köhög, és taknyos a nózija és egész nap szívtuk a porrszívóval, de segített az orrspray.


Tej: Nekem most lószart mááá bocsi, de nem ér az Urtica tejszaporító bogyó, úgyhogy nekem 1 csepp tejem sincs már bár most próbálkozom még hátha megindul...(hozzá tenném, hogy 2 nap ellazázás után lett a tejtermelésem nulla. :( )
Viszont, ha valóban K.O. a tejtermelődésemnek, akkor elkezdek fogyókúrázni, ill. talán a cukor gyógyszert is elkezdem szedni, mert nagyon nem tesz jót az izületeimnek a 30 kiló plusz. De még bízom nagyon.
Viszont nekem lapos a mellbimbóm, és ez volt a legnagyobb baj, ami ehhez vezetett, mert nem tudtam mellből szoptatni. Mellbimbóvédőnek meg pont ez a káros hatása, hogy csökken a tejtermelődés. Agyhelyen tudnám csapni aki azt mondja, vagy inkább írja, hogy fejjünk előtte és akkor kiáll a mellbimbó, de még akkor is felnőtt száj kellene ahhoz, hogy be tudja kapni és rendesen szopizzon.


Csetrest hagyó pasik: Jéééé, nem csak nekem jut ki a "jóból"? :wink: Vagy félig kajásan rakja tele a mosogatót, vagy üresen hagyja ott az asztalon. :o

Ja és úgy látom laptop dolgok máshol is vannak, nekem a képernyő szokott elmenni, ill. mintha hirtelen áramszünet lenne és leáll teljesen.
hajnalocska
 
 


Sziasztok Lányok.
Tilli Mi ezt a tápot használjuk és szerintem jó,legalábbis Martin szereti.1doboz 2000Ft. Kép
Hasonló mint Süncié.


Pattogó Bencéd nagyon édesen alszik.Martin kezét próbáltam már letenni álmában de semmi siker.Így csak jókat mosolygunk rajta.


KÖSZÖNÖM SZÉPEN A KÖSZÖNTÉSEKET MINDENKINEK.

Eszti de jó ,hogy kitudtatok menni Bécsbe.Biztos nagyon hangulatos a képekből ítélve.Egyszer Én is szeretnék kimenni karácsony előtt de idén biztos nem.

Nita kitapétázás nagyon jóóóóóó.A receptet nem találom de hétfőre megszerzem és írom.

Sünci a birka nagyon tetszett
:D :D


Ginus nekem sajnos nincs meg a lista.


Moncsi de jó,hogy jöttél és micsoda hozzászólások minden babának külön ez igen.Köszönjük szépen.Nem a Te szüleid laknak a xx.kerben?Mert az hozzánk elég közel van.

Kép
url=http://picibaba.hu]Kép[/url
kicsike1
 
 


Őzike az É fiam nehogy egynél többször,még egyszer sem.Minden másnap gyárt nekünk egy akkora csomagot ,hogy ma is fürdetés és ruhaáztatás lett belőle.

hipp teát szerettem volna venni hétvégén a gyógyszertárban és azt mondták,hogy csak 4 hónapos kortól adható.Ti azért adjátok a babának?

Mikortól tervezitek,hogy mással is próbálkoztok etetni,például kis húsleves?

Kép
url=http://picibaba.hu]Kép[/url
kicsike1
 
 


Urtica urens 5 ch-t én úgy szedem,h 3x5 golyó 5 napig utána 2 nap szünet és újra 5 napig...

Kép
jovana
 
 


Őzi: nekünk napi 2x tuti van,de van amikor 3x...
mi a normális? gyerekorvos kérdezte h hányszor van kaki,mondom 2x mindig,de van h 3x,erre ő: csak 2x?
most akkor mi van?

Kép
jovana
 
 


Humana HA start van nekünk itthon,nem tesz különbséget a Kiscsaj tej és tápszer között... bár már rég adtam Neki... :lol:

Moncsi,Sünci: :lol: de jó,h újra itt :lol:

Eszti: szerinted mikor ajánlatos kilyukasztani Fédra fülét?
Ma azt mondta egy kozmetikus,h szerinte várjak még 2 hónapot,de nemtom milyen gépe van...

Ma tök szuper napom volt,1-re mentem fodrászhoz... :lol:
És sütött a nap!!!
Kitakarítottam Apa autóját(ma a mienkkel ment,az nagyobb) remélem örülni fog neki és kaptam pénzt: 5 havi táppénzt,anyaságit és 2 havi családit!!!!juhéééééjjjjj
Apa azt mondta,h elmegy nyugdíjba,ha én ilyen jól keresek :lol:
sajnos ez csak egyszer van így :cry:
még várom a csodát: 2 havi gyedet :roll:

tegnap liciteltem először a teszveszen,elvileg hnap jön a járókánk :lol:

Kép
jovana
 
 


Tejszaporításhoz: Mecsek tejszaporító teát kezdtem el tegnap inni, és ilyen még nem volt,du. fejnem kellett!!!!

azt hiszem Screen írta,h du. karamalzot iszik,az nekem is használ szinte azonnal :lol:

Kép
jovana
 
 


Kérem vissza a régi babanetet!!!!!!!ez nagyon gáz!!!!!!

Kép
jovana
 
 


Füllyukasztás:Keresztlányom most 10 éves,húsvét előtt született így az ünnepet a kórházban töltötték és ajándékba fülbevalót vettünk neki amit 3-naposan be is tettek a fülébe.Rendes ékszerboltba vásárolt arany volt.semmi baja nem lett.

Kép
url=http://picibaba.hu]Kép[/url
kicsike1
 
 


Őzi: nekem még napjában minimum 3x bekakkant, de van, hogy 5x is.
Kicsike: én is a Humana teát adom (már ha issza, de nemigen) ami 4 hónapos kortól van elvileg, semmi baja tőle. Egyébként mindegyiket attól lehet vagy 6 hótol. De ezt Kkia-val már megvitattuk egyszer, azért van ez ráírva, mert 4 hónapos korig nem támogatnak semmiféle hozzátáplálást még itatást sem
A másik kérdésed-mikortól tervezünk adni mást is: én konkrétan 6 hónapos koráig nem szeretnék adni semmit csak anyatejet, a tápszeres babáknál javasolják 4 hónapos kortól a hozzátáplálást. (na nem húslevessel, az még odébb van)
Eszti: mi a baj a cukorral?
Haaaaaajnalocska: te itt? ideje volt :mrgreen:
anyabebi
 
 


Anyabébi köszönöm szépen most megnyugtattál te ügyben.Akkor veszek Én is.
Jóéjt lányok megyek dvdézni.

Kép
url=http://picibaba.hu]Kép[/url
kicsike1
 
 


Látod-látod Anyabábi, milyen hasznos is egy pihiszék, még erre is van ideje az ember lányának. :D

De lépek is, mert Azuram jön haza és mindig lebac, hogy a gép előtt ülök, pedig 5 percnél soha nem vagyok többet.

Panaszt kéretik NEKI benyújtani, hogy nem vagyok gyakrabban. :mrgreen:


Na jóóó iccakát! :lol:
hajnalocska
 
 


Hellóhalló

Raktam képekt a gmailre :wink:

Restpasi... khm.. Takarítani nem engedem, mert rosszabb lesz a helyzet, mint volt. Rágóját MINDíG az asztalra rakja :evil: :evil: Mosogatni soha, hajtogatni, ágyathúzni mégúgyse. Ha főzök eszik, ha csomagolok neki kaját visz. Ha nem lennék sztem éhenhalna.. :lol: :lol: Aznap mikor jöttem haha a kórházból volt Vivinek az oviban a fényképezés.. Gyereken a következő ruha: Neonzöld póló, fekete-fehér hosszanti csíkos bohócnadrág.... Haja 2 db copfba rakva, az egyik az egyik oldalon a füle felett, a másik a másik oldalon a füle alatt.... :? :? Apus ruháit mindíg kikészítem, ha nem akkor nem talál magának ruhát, még akkor sem, ha bazinagy betűkkel kiírom, hogy hol a mi szekrényünk és abban hol a ruhája. De imádom. Amíg szívesen csinálom ezeket a dolgokat addíg gebasz nncs. De asszem elkényeztettem. Csak a fejemre ne nőljön.. 8) :lol: :lol: Jövök mindjárt, csak Nyíg a kölök.

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Na itt.

kaki: Vivinek anno 3 naponta volt, Larának minden evésnél egy kicsi, Bencusnak változó. Ma pl nem volt, tegnap is csak egyszer. De általában csak maszatol a kakival valamit. :lol:

hozzátápi: kicsike: Szerintem ne a húslevessel kezd. Gyümi. :) Én nem akarok itt vitát gerjeszteni, meg felelőtlennek sem látszani, de Vivi is meg Lara is 2-2,5 hónaposan kostolta először az első szilárd ételt. Vivinél muszály volt, mert tejem nem volt, a tápszert meg nem ette meg. így rá főztem. Ette a kecskeméti őszibarackpüréjét ( ami hascsikarásra, szorulásra a legtökéletesebb ), és tejpépet, főztem neki paprikáskrumplit, krumplifőzit, husilevest csirkéből vagy nyúlból. Amit nagyon szeretett az az őszibarack-banán kombó és a sárgarépa keksz keverék.
Ezzel szembe Lara hiába kostolta meg a gyümölcsöt nem szerette. Hetente 1x próbálkoztam gyümivel, később főzelékkel, leveskkel, de ő 1 éves koráig csak és kizárólag anyatejet evett. Bencus karácsonykor lesz beavatva. :D Már sorakoznak az őszibarackpürék. :D
Az én régi gyerekorvosom elve, hogy lehet ilyen fiatalon adni gyümölcsöt, de először mindíg 2-3 kanálkával és aztán várni 1 napot. Ha nem pöttyösödik tőle, akor szép lassacskán lehet emelni z adaot. Minden nap kicsivel többet. És mindíg szopi után. Ne helyette. Anyám elővarázsolt egy kiskönyvet a címe mit egyen a gyerek? Abban azt írják, hogy 1(!) hetesen már lehet gyümölcsleveket adni. Almalé, őszilé, sárgarépalé. Na azért ennyire korán nem adtam. Bár én kaptam, anyám is kapott, nagymamám is, meg sztem anno mindenki. Mindegy ez az én álláspontom, ezzel senkit nemakarok bántani, legfőképpen nem a gyerekeimet és nyilván ha nem jó valami akkor nem csinálom. De Vivi is 5 lesz és egészséges, mindent megeszik és semmire sem allergiás. :) Mindegy eldugulok, mielőtt előiézek egy 3. világháborút... ( már abban sem vagyok biztos, hogy ezt le kellett volna írnom.. :roll: )

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


pattogobolha írta:Aznap mikor jöttem haha a kórházból volt Vivinek az oviban a fényképezés.. Gyereken a következő ruha: Neonzöld póló, fekete-fehér hosszanti csíkos bohócnadrág.... Haja 2 db copfba rakva, az egyik az egyik oldalon a füle felett, a másik a másik oldalon a füle alatt.... :? :?


Nálunk a gyerek segítség nélkül is képes ilyenre, nem kell hozzá apa. Egyébként ettől a szereléstől már csak a direkt máshova elcsomagolt bokaszárlengetős nadrágban megjelenő gyereket szeretem jobban. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
anyabebi
 
 


Moncsi, jééé, végre! :D :D
...és milyen aranyos vagy, hogy minden bébihez kulon írtál valamit :-)
Néztem Alexet a gmailen, nagyon vagány kispasi, rengeteget változott és nott a kis vejem!!!
Meddig lesztek itthon?
Jó volna, ha osszejonne az a tali a Camponában :-)

Zanikóó, én kérdeztem, hogy hány fokig lehet kivinni a kisbabát.....koszi a választ :wink: ....szerintem én 0 fok alatt már nem fogok kimenni vele, kivéve, ha gyonyoruen fog sutni a nap!

Nem tudom eldonteni, hogy átlovessem-e Gina fulét most, vagy még várjak-e vele?! :roll: Annyit parázok rajta......jovo héten megkapja az oltásait is, ráadásul pont 23-án.......félek, hogy karácsonyra tisztára odalesz szegénykém a sok megpróbáltatástól :cry: :cry: :cry:
Hogy lehet már ilyen a doki, hogy éppen dec.23-ára ad idopontot?! :evil:

Anyucik, nem azéér.....de ez a Fisheres pihenoszék egy csodás valami.....amióta megvan, van két szabad kezem, fozni, mosni, takarítani is van idom......simán elvan benne a lánykám szinte egész nap........vagy ne oruljek ennyire ?!....szerintetek meg fogja unni? :roll:
Egyáltalán szabad ennyit benne lennie? :roll: :oops:
ginuska
 
 


anyabebi: az egyik képen én öltöztettem Vivit, a másikon apa.. na melyik melyik? :lol: :lol: Kép

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Pattogó,

öltöztetés: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
tudnak ezek a pasik, nem vitás!

én is gondolkodtam, h milyen hideg az, amikor még nem gáz kivinni a babát. Tegnap kenguruval mentünk, úgy azért melegítjük egymást is!

Kaja: én amíg van tejci és gyarapodik rendesen, nem tervezek egyebet adni neki 6 hós korig.

Kép
screen
 
 


Pattogó: még szerencse hogy ilyen szép a gyerek és nem az öltözékére figyelnek, tökmindegy egyébként a képen csak úgy ragyog :), IMÁDOM!!!

Mégegyet aztán megyek a dolgomra.
Tegnap késve indultunk az oltásra ezért kocsiba pakoltuk (volna) a babakocsit, hogy én visszafele gyalog apánk meg autóval jövünk.
Hát a babakocsi persze nem fért be a csomagtartóba, az anyósülés elé is csak szűkösen. Látjátok milyen jó, hogy vettem egy kiskocsit :)- apánknak is ott örvendeztem ezért, biztos büszke volt rám :oops: :lol: .
Tegnap már megkérdezte, hogy ugye már nem tervezek egyebeket vásárolni? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :wink:

Időjárás
: ha úgy érzem, hogy van kedvem és szép tiszta az idő akkor én kimegyek, fok ide vagy oda. Anno a Barnival is sokat voltunk kint, persze nem -20 fokban meg jégviharban. :)
anyabebi
 
 


6 hós koráig én is anyatejezek, ha tudok. Remélem igen. Ha baj lenne, van még elég csodaszer, én még csak az urticát lőttem el!

Anyabebi, mi a baj a cukorral? Hát, lehet ebből vita lesz, de én 1 éves koráig biztos nem adok! Nekik még nincs kialakult ízlelésük, nem tesznek különbséget édes és nem édes között, így mindent lehet adni édesítés nélkül (pl. teák, víz stb.) és nem szokik hozá az édes ízhez, így később is inkább a gyümölcsöt fogja kultiválni csoki, cukor helyett. 1 éves kora után is max. túró rudi és társai, nem fog édességeket enni! Láttam én már mekiben sült krumpliért hisztériázó még járni sem tudó gyereket...! Na az ilyesmit én meg akarom előzni! Plusz baromira károsítja a fognövkedéskor a fogaikat a cukor!!! Keresztfiam anyja agyba-főbe adta a hippes teákat pár hetes kortól, meg is let az eredménye...!
Tesóm pl. mindent maga főzött egy ideig az ikreknek, nem adott bébiételt sem, mindenféle fűszer, só, cukor nélkül és imádtak mindent!
Vendég
 


Hát Eszti nem lesz vita, ne is készülj :lol: !!!!!!!!! Mindenkinek megvan a maga véleménye és ez így jó!!!!!!!!!

Első gyereknél énis határozott elképzelésekkel kezdtem.
"csak vizet kap, én főzök...."
Ennek ellenére vizet nem ivott, csak lightos teát (csipkebogyó) icipici cukorral vagy granulátumot. A főztömet nem ette meg, csak az üveges kajákat. Arra figyeltem, hogy cumisüveggel a szájában soha ne aludjon el. A fogai szépek voltak mindig, még most is azokat használja :).

A barátnőm lánya mindig cumisüveggel a szájában aludt el és a fogai már 3 éves korára kirohadtak. Úgyhogy ez volt amiből nem engedtem és most sem fogok. A többi meg majd alakul.

Ne foglalkozz semmivel! Majd a kislányod alakítja, hogy mi lesz jó neki.

Puszi
anyabebi
 
 


mrsparis: Nem vitázni akarok én sem. :) Ezt előre leszögezem. :) A túlzott mennyiségű cukor a káros. Egyébként az anyatej édes azért szeretik a babák. :) A tápszerek jórésze is édes. Az olyasfajta cukrozást én is ellenzem ahol pl a gyümölcsöt cukrozzák. Vivi 2,5 éves koráig cumizott, cumisüvegezett, abból itta a cukros teát, kakaót stb. A fogai gyönyörűek. Ezzel szemben Lara akinek cumi soha nem volt a szájába, és cumisüvegből is jó ha 10x ivott kakaót rettenetes a fogsora. Sajna ez em feltétlenül a cukor hibája. Nem azt mondom, hogy nincs benne szerepe, de sajna sok múlik a genetikán és a fogápoláson is. A kajákat én is kevés sóval csinálom, had érezzék az ételek valódi ízét. Ebben egyetértünk. Ami meg a gyorskajáka illeti, ha nem viszem oda a gyereket nem hiszem, hogy hisztizne sültkrumpliért. :) Az, hogy milyen lesz a gyerek mind fizikálisan, mind lelkileg nagyon sok mindenen múlik. :) Én ugyan úgy nevelem mindkét lányomat, ugyan úgy ápolom őket mégis szöges ellentétei egymásnak. :D De nem akarok beleszólni, hogy mit hogy csinálj, ez a te dolgod, a te döntéseid. Mindenki a legjobbat akarja a gyerekének, csak azért írtam le ezeket, hogy lásd nem lehet az ilyenekről általánosságban beszélni. Az egyiknél ez válik be a másiknál meg az. Majd úgyis kialakul. :) De komolyan mondom lőjjél le ha sok vagyok bocsi :oops: :oops: :oops: :lol:

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Anyabebi, oksa :D tesómék topicjában van hatalmas vita napok óta :roll: ezért már félek bármit írni!

Pattogó, nem vagy sok :D én csak azt mondom, hogy amíg lehet, próbálom a legtermészetesebb módon táplálni Őt, aztán meglátom hogy megy. Nem fáradtság krumplit meg zöldségeket főzni, összeturmixolni, ha tudom, hogy az a legjobb. Plusz ezt talán Apa is meg tudja csinálni :lol:
Öltöztetésen jót röhögtem, hát igen...! :mrgreen: Hogy fotót is csatoltál még jobb :lol:
Vendég
 


Vissza-vissza olvasgatok néha.
Ezt az Urticát annyit írtátok, hogy veszek énis legyen itthon talonban!!
:)
Nem tudom jól döntöttem-e de én mindjárt elmegyek a boltba gyerekestül :).
anyabebi
 
 


Sziasztok!

Élek, sőt, élünk és virulunk (no meg hízunk), csak a laptop adta meg magát a sorsnak.
Még némi élet van benne, de wifi nuku, nincs internetem, el vagyok zárva a külvilágtól. Plusz még nincs kész az egyik beadandóm, pedig már a hétvégén le kellett volna adnom.
Most anyunál partizunk, itt van gép és net. :D

Milán két hete volt 6,5 kiló, most már biztosan 7 kiló fölött van a súlya. Nagyon igényli a társaságot, sokat nyekereg, ha nem vagyok az orra előtt.

Visszaolvasni semmi esélyem sincs, azt sem tudom, mikor írtam utoljára.

Kép
Kép
vcsibe
 
 


Sziasztok csajszik

emiatt a hülye tanulás miatt állandóan el vagyok havazva - de most aztán tényleg :mrgreen: :mrgreen: f@sza nagy hó van nálunk :)
de az első vizsgám sikerült sőt 5ös lett :shock:

de csomó mindent akartam írni, ami most hirtelen eszembe jut:

Eszti - szuperek a képek és irígyirígy Bécsért :lol:
Gripe watert 6x lehet adni --- én kb. 5ször nem felejtem el :)
a szívás az hogy az öt milit kanállal tudod csak a szájába tolni és már párszor félre nyelettem vele akárhogy is igyekszem ...

Kkia - nekünk is lett ilyen tejkiütés szerű, szerintem azért nézesd meg, mert nekünk sem az volt végül, hanem azt mondta a dokinő a tápszertől van és kaptunk rá krémet is nehogy randább legyen

Ginus - milyen bébi probiotikumot??
amúgy ha elvan a pihiszékben hagyjad - ne legyenek illúzióid egyszer megunja :):) addig meg ha fekszik benne sok baja nem lesz tőle, csak ültetni nem szabad ... plusz azért jó ha van máshol is, hogy a mozgása is fejlődgessen :)

Hozzátáplálás - mi táposak vagyunk ezért 4 hósan fogjuk kezdeni - de az ikreket 7 hós korukig kizárólag szoptattam aztán jó volt úgyis ...
amúgy nálunk dettó mint Anyabébi :) - én jól kitaláltam, aztán ők meg jól lesz@rták hogy mit akarok --- vizet nem ittak és amit én főztem fújjogva köpték ki, az üveges kaját meg nyelték mint kacsa a nokedlit ... aztán ez is elmúlt és ettek mindent :)
csokit cukrot mekit addig tudod tiltani amíg nem kerül közösségbe - de szerintem mértékkel semmi nem halálos :)
na jól van azért alkoholt nem itatok velük :mrgreen: :mrgreen:

Nálunk a helyzet az, hogy megpróbálom megreformálni a napunkat, mert szerintem a 3 óránkénti evés már sok Zoénak, sokszor bukik, nem olyan éhes és van hogy keltegetni kell ... szal megpróbálunk 4 órára és napi 5x-i étkezésre átállni --- többi tápos csibe szülei hogy álltok ezzel???
Ja és a lányom feszt hasról hátra fordul - mivel a nyaka miatt hasra kell raknom ébrenléti időben is :) kicsit bírja aztán pördül --- és úgy meglepődik (de szerintem inkább a feje húzza le :))
Képet minnyá dobok

csók mindenkinek
akit kihagytam sorry sorry

--- ja és Kicsike --- húslevest nehogy adjál neki!! az még jó sokára lesz :):) gyümi/krumpli az első

Kép
zsrit
 
 


Pufikám apja karjában:
Kép

Itt pedig a mei-taiban:
Kép

Így élvezi a pelenkázást:
Kép

És az apjával játszik:
Kép

Kép
Kép
vcsibe
 
 


Kép

ez a legfrissebb fotónk kb két hetes -- de fotózni sincs időnk :)
kopasz feje azóta behajasodott

Kép
zsrit
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: