Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok.
Tegnap voltam a dokinál és megkaptam az első adag szurit (fogi gátló), beszéltem előtte a dokival erről és nem mondott semmi különöset, hogy mellékhatása lenne.
Annyit olvastam a tájékoztatóján, hogy igaz, hogy kiválasztódik az anyatejben, de nincs káros hatással a babára. (különben a dokim se ajánlotta volna szerintem)
Viszont, ha babát szeretnénk akkor 6 hónap kell mire teljesen kiürül a szervezetből. (addigra azért a műtétet is szeretném megcsináltatni) Az ára sem vészes 1570 Ft-ba kerül, 3 hónapig hatásos utána kell kapnom a következőt.

manocskak
 
 


Manócskák, majd várjuk a tapasztalatokat! Én is gondolkodtam már a fogamzásgátláson, de tartok a hormontartalmú izéktől, 10 éve nem szedtem, de akkor nem volt rám túl jó hatással, konkrétan tök hisztis voltam tőle. Ami most nagyon nem hiányzik a gyerek mellé. Szóval elég tanácstalan vagyok.

Sprite, szerintem a tetovált anyuka nagyon menő! De azt ehiszem, hogy az emberek lehidalnak tőle! :lol:

Mi fel szoktuk ébreszteni a makit a fürdéshez, ez az apja mániája. Szegény azt se tudja, hol van, bealszik a vízben, aztán törülközésnél üvölt. Igaz ha nem ébresztenénk sose lenne megmosva, mert neki olyan a bioritmusa, hogy a sötéttel tök mélyen bealszik, tehát olyan 4-5 között. És utána alig lehet felébreszteni.

/
lemonsong
 
 


Sziasztok! Most jobb északánk volt, manó 10-kor elaludt (fél 11-kor mi is) 1-kor kukorékolt és nem aludt vissza 3-ig, de onnantól reggel 8-ig nyomta az ágyat. :D

Olyan jót mosolyogtam, a "látszik-e rajtam, hogy otthon van egy 8-10 hetes babó esetleg nagyobbacska" témán, mert épp ezen agyaltam én is minap a pénztárban sorban állás közben. Akkor már nagyon siettem volna haza, mert nem elmenés előtt evett babó és gondoltam már biztos ébred, apa meg tej nélkül... és rájöttem, ezért nem fognak előre engedni, nem látszik rajtam, miért sietnék. :oops: A másik oldala, a "büszkélkedés a fiammal" is megvan, főleg hogy van pár olyan ismerős aki nem is tudta, hogy babát várunk, most milyen poén lesz pl. a fodrásznak újságolni, hogy otthon vár egy 2 hónapos lurkó. :D 8)

Mi sem ébresztünk gyerkőcöt, főleg nem fürdés miatt, így többször is kimaradt már, amit az elején nem is bántunk a sírás miatt. Most már nekünk is nagyobb kedvünk van fürdetni, hogy nem ordítással telik a művelet. :)
csillag25
 
 

 
 

Kata, örülök, hogy minden rendben volt a dokinál, bár tényleg kicsit húzós az ára a nyugalomnak. :?

Manócskák, majd rákérdezek a dokinál mi a véleménye erről a szuriról, mert a 6 hetes kontrollt olyan gyorsan lerendeztük (babával fülészeten voltunk) hogy védekezési lehetőségekről szó sem esett. :oops:
csillag25
 
 


Sziasztok Lányok!

Csak gyorsan bejelentkezem, mert most kivételesen alszik a pici :lol:
Sajnos visszaolvasni esélyem sincs.

Remélem Mindenki jól van!
Mi ma vagyunk 4 hetesek és már egy kilót híztunk :P

Ma nagyon jó esténk volt, remélem ez már így is marad.

Csillag úgy látom nektek nagyon jól alszik a baba!

Kép
Kép
akella
 
 



Csajok, úgy irigykedek, h ti össze tudtok futni, nekem meg a net marad csak. A CSAK persze idézőjelbe, mert ha itt se tudnám kiélni magam, már öngyili lennék. :oops: :D

Már amúgy is azon sokkolom magam, h április 1-től költözünk Horvátba, bár kicsit várom is, mert a férjemnek nem kell minden nap Horvátország és Magyarország közt ingázni, többet tud velünk lenni.....

Na azért ma jó kedvem van, mert ma van a kimenős napom :D :D :D

Judy, ma mentek szurira, drukkolok, h jól viselje, majd jelezz!!!

KépKép[/url]
domi06
 
 


Dóri ma 8kor evett és utána meg hajnal 4kor! Akkor is igazából én vettem ki szopcsizni kicsit - az önző anya - mert majd szétdurrantak a cicik és nem tudtam eldönteni hogy most lefejjem-e mert mi van ha félóra múlva meg megébred. Igazából persze mér nyöszögött 4kor de nem ette magát degeszre. Aztán vissza is ájult 8ig. Akkor kis evés, majd rotyi, gondoltam gondos anyaként a habzsolás elkerülése végett tisztába teszem, Már fel kellett volna tűnnie hogy nagy a csend, egy potnra fókuszál és IGEN, óvatosan pelenka szétnyit - benne persze kaka. És jött a következő rakéta sebességgel anya hálóingére. Úgy megijedtem, meg a gyerek is, hogy én felkiáltottam, hogy ÓÓ, ő meg elkezdett sírni:-)) Nem győztem vigasztalni hogy jóóó ez a szép termés.
AZtán persze jól bezabált és a vállam fölött bukott le a földre a anyag, amit megpróbálok nem hányásnak titulálni...Mert amúgy azt gondolom az volt, de aztán 20 perc sétáltatás után már csak 1 bukás volt, most elaludt.

Szóval...Ugyan kevesebbet, de csak bukik ez a gyermek, pedig majdnem az egész éjszakát átaludta, tehát esélyem nem volt túletetni. Várom már az ultrahangot.
Vendég
 


Kata
dejó hogy minden rendben!!
Kár hoyg ezt 14ezerért nem tudta megmondani a doki... :(

Domi
ápr. 1től már költöztök? WOw!
Én imádom Pécset is, odajártam gimibe, most odajár a férjem nagylánya is a művészetibe, úgyhogy mi nyáron sztem biztos arra fogunk menni.

Akella
gratulálok!!! SZépen gyarapodtok! Lehet hogy mostmár be is áll a rend és nem fog sírdogálni. Nálunk DÓri az első 2-3 hétben volt nyűgösebb gondolom az aklimatilzálódás miatt, azóta egész rendes gyermek. Sőt kijelentem:jógyerek 8)
Bár most épp sírdogál, megyek
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.02.03 09:50-kor.
Vendég
 


Kata (apkata)
átment az mailem? Napok óta furcsa a freemail. pl.most sem tölti le a leveleket.
Vendég
 


gio én azt vettem észre, ha vissza jön a tej, akkor mindig csuklanak :roll:

Én most annak is örülök, hogy fél óra helyett most másfél órája alszik :shock: Apró örömök :lol: Tudom mindenki így volt ezzel.

Na megyek is, mert már szólít a tündérkém :lol:

Kép
Kép
akella
 
 


Gio, tök jó lenne akkor talizni :D
Úgyis rendszeresen járok(unk) majd át, utazni úgyis szeret a pöcsös, addigra remélem már alakul a szopink is, mert most még a komfortszopi miatt nem merek vele hosszan elmenni, mertugye 1 órát sehol nem vagyok hajlandó szoptatni... :evil:

KépKép[/url]
domi06
 
 


Húh, ne tudjátok meg, milyen éjszakánk volt.

9kor gyerek elaludt, 10 kor gondoltam beteszem a kiságyba, erre felébredt. Na, mondom, akkor megetetem, utána 2ig sírt, úgy, hogy próbált elaludni, de nem tudott, mindig felriadt. És nekem, fogalamam sincs mi volt a baja.
És persze ilyenkor vagyok egyedül. Gondoltam, sokáig fog aludni, én csak fél 3 körül aludtam el, és már 6kor nyöszörgött, vergődött, 7-ig, mikor is teljesen felébredt. Evett, beszélgettünk, pelus, és kezdődött ugyanez, 15 perce aludt el.
Megőrülök, tényleg minden olyan, mint a 2. héten. A cicimet is szétrágta, mintha elfelejtett volna szopizni.
Teljesen tanácstalan vagyok. :(

Kata, örülök, h. nincs baj az anyajegyeddel!

Domi, ha tudok, du. jövök, az oltáshírekkel, bár most nem sok jót remélek, ilyen nyüszis gyerektől.

Gio, sztem nincs baja Dórinak, ki fogja nőni ő is. De majd az uh-n kiderül.
Vendég
 


Domi, férjed mindennap átutazik Horvátországba? És vissza?
Az nem semmi. És még én voltam oda, hogy Apa 450km-t vezet naponta. De akkor más is van így. :shock:
Vendég
 


Drága Judy
hú, akkor ez kemény menet volt. Megfigyeltem már én is olyat, hogy láthatóan álmos a gyerek, félárbócon a szeme és mintha félne elaludni, megrázkódik - mint ahogy felnőttek is ránganak olykor egyet elalváskor - és szem újra nyitva. Dóri is ezt csinálta egy órán át mellettem az ágyban, aztán az apja azt mondta márpedig most kiságy. Csak nálunk az ha hasra fordítjuk az esetek 80%ában megoldást hoz. de tudom van akinek a gyereke meg utál hason feküdni.
Nemsemmi hogy a férjed ennyit utazik. Főleg ilyen időben

Domi
KOmfortszopi:-) Ez nagyon tetszik :-)
Vendég
 


sziasztok
hát mi sem ébresszük Ákit semmiért bár fürdés nála megszokott 7 óra körül akkor egyébként is mindig föl van.
Tegnap este volt a kistökmagom 5150gr :D
a pihiszék sajna csak holnap érkezik mert csak ma adja fel a csaj,pedig már nagyon vártam hogy fog tetszeni őméltóságának :)

Kép
Kép
anitaaa03
 
 


judy nem próbáltad másképp lerakni?este példéul Áki is hanyatt aludt el de állandóan megriadt aztán megfordítottam hasra jött egy kis büfi is egyből aztán szépen aludt.

Kép
Kép
anitaaa03
 
 


Anita
na nálunk is ez van.

Néztétek már a gyerekek mellkasát? Úgy értem tegnap fürdetéskor néztük hogy ahogy lélegzik olyan szinten behorpadt, hogy megállt benne a víz :shock: Még a férjem is meglepődött pedig ő a nagyonlaza, tudjátok... :) Nem konkrétan 2 cici között, hanem lejjebb, a szegycsont alatt.
Vendég
 


Akella, a látszat csal! A tegnapi napunk nagyon gáz volt, szerintem mára csak lefáradt ezért a "sok" alvás, de én még mindig hulla vagyok.

Gio, jól értem, hogy 8 órát aludt egyben Dóri? :shock: :D Hát nagyon irigy vagyok. :oops: Nem értem enyém gyerek miért nem bírja ki az esti 10-11-es szopitól legalább hajnal 4-ig? :roll: Régebben volt ilyen, de ez már csak emlék. Most hajnal 1-kor, 2-kor, de legkésőbb 3-kor jelentkezik kajára.
Szerintem elég neki a tejcsi, mert mikor megette az adagját szépen leáll a szopizással és elég teltek a cickók is. Önzőségből nem akarom tápszerrel megtömni, bár szeretnék már egyhuzamban 6-7 órát aludni, de az még nem most lesz.

Judy, sajnálom a rossz éjszakát. :( Én sem tudom miért vagyunk most ilyen össze-vissza, azt hittem ekkorra már kialakul valamiféle rendszer az éjszakákban és nappalokban is, de nem.

Domi, Horvátország? De jó, pont most gondoltam arra, hogy ha valahova mennénk nyáron az horvát lenne, mert Görögország még nagy és hosszú út, nem biztos, hogy jól tűrné babó. Bár ez is csak ábrándozás, mert a 10 éves használtan vett autónk nincs olyan állapotban, hogy elinduljunk vele hosszú útra, szervezett buszos úton meg egy fél éves gyerkőccel... :shock: Na majd pár év mulva!
csillag25
 
 


Ja igen, éjszaka a kínylódás során próbáltam hasra letenni manót, mondván nem veszítek sokat, úgy is ébren van, de nem aratott nagy sikert. Egy ideig emelgette a fejét mint a képeken, aztán nyugodtan volt, simiztem a hátát, majd elkezdte túrni magát, fölhúzta a lábát, kinyomta a popsiját, dobálta magát végül elkezdett sírni...
csillag25
 
 


Sziasztok!

Csatlakozom a szörnyű éjszakásokhoz, nálunk az este is nagyon nyüszis volt már. Csak tudnám hogy miért??? Pedig kezdett olyan jól menni minden! Hááááááááát van ilyen.

Mi is sokat fürdünk együtt azóta Annával! Ő is élvezi!

Ébredt, mergxek
Vendég
 


Nálunk a Joakimnek "este" 1/2 7-kor van nyűglődés, de a fürdést elhúzom, ha tudom 1/2 8-ig.
Ha már megfürdött és evett akkor 8 felé elalszik és van amikor csak 1/2 4-3/4 4 felé kel először, majd 34/ 7-kor. Most délelőtt volt egy kicsit nyűgős, mert szerintem érzi, hgy jön valami idő változás.
Van amikor nálam is éjjel kimerítő az éjszaka, de akkor eszembe jut, hogy esetleg azért fáj a pocija,. mert olyat ettem esetleg.

manocskak
 
 


CSillag
ha elég a tejcsid nehogymár tápszerezz...Akkor lesz aztán túletetéses hasfájás. Aki tápszerezik sztem azért teszi mert kevesebb vagy nincs tejcsi. Ha simán lecsatlakozik a ciciről akkor elég neki.

Nem akarok persze okoskodni, de amíg elég a tej, örülni kell, mert a tápszerhez hamar hozzászokik, nem beszélve a cumisüvegről és visszaszoktatni nagyon nehéz úgy tudom.

Bár a fáradtság nagy úr, de én mostanság már eljutottam oda, hogy hagyom a "mosott ruhát másra", alszom a gyerekkel amikor tudok kicsit. Mert apjával ellentétben én csak félórákat kapok, utána kezdődik a cumitologatás.

Előbb -utóbb sztem minden kicsi át fogja aludni az éjszakát. Én megvallom még kissé korainak tartottam nálunk, de figyelem a gyereket és úgy látom nincs baja, jó a közérzete, akkor meg talán így jó neki.
Ééés utána jön a fogzás CSajok!!
:D
Vendég
 


Giooooooooooooooooooooo!
Még neeeeeeeeeeeeeee! Legalább kicsit higyjük hogy jobb lesz!
Vendég
 


gio
átjött a leveled, ha hisztikirálynő engedélyezi, válaszolok is! :lol:

Kép
apkata
 
 


gio nálunk szerencsére nem zavart be a cumisüveg.manócskák Joakim nagyon jó gyerek ha már 8kor alszik Áki 10-11 fele ha elalszik akkor ébred 3 körül de előfordul hogy 1kor mint éjjel is igaz utána már nem kel 3kor csak ugyan úgy 6 körül.
lehet ez a köcsög hó a hibás a rossz éjszakátokért.itt megint szakad úgy mint hétvégén :shock: pedig a közül 50cm-s hóhoz nem kel már több :x
pocifájás én tegnap délután óta nem adtam anyatejet Ákinak mert tegnap késő délután rántott karfiolt ettem és nem mertem kockáztatni a hasfájást inkább lefejtem és oda öntöttem a macskáknak :oops: .szerintetek mostanra már kiürült a karfiol?
az előbb a drága fiam simán becsócsálta a 190mlt :shock:
hát tényleg nőtt az étvágya

Kép
Kép
anitaaa03
 
 


Jöttem én is vissza, de fura lesz látni újra a vonalzóm! :D

A mi éjjelünk is katasztrófa volt, valami van a levegőben, mert még ilyen sem volt! Az eddig 2x ébredő lánykám, most korán elaludt este, már 9-kor szundizott. Lefeküdtem én is vele, mintha megéreztem volna, hogy nem lesz ez az éjjel egyszerű. Fél1-kor kelt, majd 3-kor és innentől nagyon sokat mocorgott, egészen fél7-ig, mikor is már végleg felkeltünk. Nem sírt éjjel, nem volt semmi baja, ő sosem szokott éjjel sírni, de most állandóan nyögdécselt, mocorgott, félálomban volt. Ettől én nem tudtam aludni, állandóan figyeltem, mi lehet vele, simiztem.

Most itt is elkezdek visszaolvasni, rég nem voltam már, annyira pörgött a levlista és olyan jó témák voltak, hogy ide már nem futotta az időmből. :oops:

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Csillag
hozzá ne nyúlj a tápszerhez, ha van tejcsi :!:
Azzal sem fog tovább aludni...
A kisemberünk este 8-9 között táplálkozik, ezzel kihúzza kb. 12-1-ig, majd 4-5 között ismét követeli a szokásos közel 200-as adagját tejcsiből + tápiból.
Tehát, tápszerrel sem alszik többet :( pedig nagyon várom már én is, hogy kicsit többet tudjak egyszerre aludni.
DE a másik oldala a dolgoknak, hogy ez az ára annak, hogy mennyire nyugodt, jó alvó a gyerek, akkor inkább kelek háromóránként.

Gabi
Vendég
 


Póki
nemsok mindenről maradtál le, igaz, tegnap elég sok volt itt is a termés, de előtte napokig szinte alig volt hozzászólás.

Gabi
Vendég
 


Anita, úgy tudom, hogy a kaja amit megeszünk, két óra múlva jelentkezik a tejcsiben. Hogy mennyi ideig megy bele, azt nem tudom, de gondolom ha tegnap óta fejtél már 2-3x, akkor már nincs benne. Szerintem már szopiztathatod, lehet amúgy sem lett volna hasfájása tőle. Már nem olyan pici babák és a pocakfájást 2-3 hónapos korig mondják.

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Olvasom a mosolygásokat, erről jut eszembe, képzeljétek már Tündike is mosolyog! :D
Na nem nekem, az luxus lenne, hanem mikor leveszem a pelusát. Akkor is elfordítja a fejét és úgy stikában mosolyog, de látom ám! :D
Ahogy leteszem a pelenkázóra, már akkor teljesen elernyed és olyan derűs lesz az arca, szinte várja, hogy most lekerül a pelus és az milyen jó lesz neki. Így sokszor hagyom is pelus nélkül.

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Igen, jobb lesz:-)
Végülis nálunk pl. jobb lett. Most is alszik. Rá így hat a front- van most front amúgy? Vagy mindig van? Ugyanakkor ha megébred akkor sírdogál az édes. Lassan kaja.
Vendég
 


Póki
Örülök, hogy láttad végre mosolyogni Tündit :D mindennek eljön az ideje, csak ki kell várni :)
Zalán sem sűrűn mosolyog még most sem, azt is inkább a fejvédőnek tartogatja a kiságyba, és az apjának, amikor hazajön...

Gabi
Vendég
 


Dóri is a falnak mosolyog soxor, bár tegnap épp sikerült egyet a kamerának:-)
Vendég
 


Gio, saját kényelmemért nem tápszereznék, de többen írták, hogy meglepő módon a nagyobb adagot is jó szívvel bepuszilta a gyerkőc és talán a sírás is kevesebb lett vagyis talán az volt a baja, hogy kevés volt a kaja. Arra gondoltam hiába engedi el a cicit, lehet, hogy nem elég neki csak épp akkor eltelt, mert akár másfél-2 óra mulva is olyan vehemenciával veti rá magát, mint ha aznap még nem is evett volna. :shock: De akkor meg nem értem máskor hogy van el 4-5 órát is vele mint ma hajnaltól? :shock: Egyszer csak 2 órára lakatja jól, máskor meg 4-5-re? Lehet, hogy nálunk is az lenne a megoldás, hogy megpróbálom kihúzni a szopik közötti időt 3-4 órára és akkor többet eszik (az egy mérlegelős napon is ez derült ki) és tovább lesz nyugodt...
csillag25
 
 


Póki, irigy-irigy. :D Nálunk még mindig semmi mosoly. :( Egyetlen egy sem! Pedig tőle sokkal fiatalabb babócák is mosolyognak itt.
csillag25
 
 


csillag Áki is változó meddig húzza ki.ma például már megevett 490 tápszert meg most egy kicsit szopizott az nemtudom mennyi lehetett elég nyűgi ma szegénykém és olyankor többször kér enni .
póki köszi a tanácsot lehet nem fájt volna a hasa de a múltkor egy kis hagymás rántottától 3 napig nem bírt kakálni így nem mertem kockáztatni.hát még mindig kért vissza adtam neki a cicit megint szépen eszik.hová fér bele ennyi kaja?
póki ugye végül Tündi is mosolygott :) Áki is most kezd sokat mosolyogni és mostmár tuti hogy nekünk ő nem "válogat" mindenkire mosolyog Andréra apára és rám is vagyis inkább nevetni próbál mert nem az a picit elhúzom a számat hanem hatalmas vigyor :D

Kép
Kép
anitaaa03
 
 


csillag ne félj nálatok is lesz mosoly látod pókiéknál is lett :D

Kép
Kép
anitaaa03
 
 


Póki, de jó, h. Tündi is mosolyog már! Neked meddig és hogyan mocorog álmában Tündi? Áron dobálja a fejét ide-oda, és kalimpál--már kezdem néha belelátni, h. vmi neurológiai probléma van :(

Áron megint kezdi, h. karban tartsam és ahogy tenném le, már görbül a szája.
Gondban vagyok, a doki, pont evéskor van, előbb most nem fog enni, a dokinál meg már hisztizni fog. Ezt elszúrtam....

Délután meg Anyós,ááááááááááááááááááááááááááááááááááááá
Vendég
 


judy kitartás :)
Áki amikor álmában mocorog akkor nyöszörög fordít egyet kettőt a buksiján és van hogy a lábacskáit is kicsit mozgatja de nem vészes.igaz ő hason alszik

Kép
Kép
anitaaa03
 
 


na most bealudt itt az ölembe végre megnyugodott de félek hogy fel kel ha lerakom.pedig kéne raknom a tűzre :?

Kép
Kép
anitaaa03
 
 


Tudom, türelem... de olyan nehéz kivárni, főleg hogy már többen kérdezgetik "mosolyog már? mert ilyenkor már vigyorognak ha kell ha nem" tegnap ezt kaptam az egyik kis üzletben, ahol fotóalbumot vettem és beszéltünk a piciről. :roll: Ha nem tudnám, hogy ő is biztos fog mosolyogni, csak idő kérdése, azt hinném soha nem jön el az a perc.
csillag25
 
 


Szintén... akármennyire is bealszik a karomban, mikor megpróbálom letenni, már sír is. Néha, ha ilyenkor gyorsan benyomom a cumit a szájába megnyugszik, máskor meg ez sem ér semmit.
csillag25
 
 


Tudom lassan kiverem a biztosítékot már a sok okoskodással, de....
Aki nem tudja hogy eleget evett-e a gyerek, miért nem méritek minden étkezés után? A hugom is ezt csinálja, totál mérlegfüggő lett, de őt ez nyugtatja meg, így teljesen oké
Elhiszem hogy az anyai ösztönök megsúgnak ezt-azt, de a gyerekek sem mindig egyszerre kívánnak x adagot. És igen, van hogy 1-2 órára elég, van hogy 4-5. Ez az igény szerinti szoptatás vagy mi így az elején. Én ha nyűgös kaja után a gyerek megmérem és ha mondjuk beburkolt 120at már valszleg nem etetek rá, mert ebből lesznek nálunk a bukások. De ez Dóri, nyilván minden gyerek igénye más. Nekem sokat segített a gyerekorvossal történt beszélgetés, de ebben szerencsénk van, mert jó a dokink.
Bocs, csak olyan kár lenne olyan babáknak tápszert adni, akiknél az anyának van elég teje.
Csillag, nálatok pl. kiderült hogy beteg volt a kicsi, most kapja a gyógyszert. Ha hasfájós azon sem segít a mégtöbb kaja. Semmi bajom a tápszerrel, keresztlánykám is azon nőtt fel, mert hugomnak 3 hónap után elapadt a teje és a gyereknek semmi baja nincs tőle, de amíg elég a tej. Egy jó gyerekorvos vagy védőnő nálam szakértőbben tudna talán meggyőzni és persze mindenki azt csinál amit akar amúgyis 8)
Vendég
 


Judy
a lányunk álmában sokat tekergeti egész testét mikor játszanak benne a szelek és ilyenkor hatalmasakat nyög is. OIykor tornáztatjuk hátha könnyebben szabadul, de olykor órákba telik míg sikerül. Ugyanakkor nem sír csak nyöszörög, mint egy magányos szélmalomharcos küzd a szelekkel szótlanul:-)
Persze ha kiesik a cumi az más...Akkor egész testében remegő ordítás:-)
Vendég
 


na ennyi leraktam és fel is kellt.de közben csinálja a csomit is nekem :lol:
gionak igaza van ha elég a tej nem kell tápszer.

Kép
Kép
anitaaa03
 
 


Lányok! Anita!

Tudom hogy durva, meg nehéz, de megéri! >> Én volt hogy 15x raktam a kiságyba, mikor elaludt, mégis felébredt, de visszaraktam 16odjára is. És ez így ment napokig, majd már akkor leraktam, amikor még kicsit ébren volt. És csodák csodájára 3 nap elteltével Anna magától alszik el a kiságyban!!! És ez már működik 2hete lassan. Kib...ul nehéz 3 nap volt, de megérte! Most sem tökéletes még mindig, van hogy 3-4x be kell menni, de ez már ritka. És természetesen nappal is így így működik. Sőt. Inkább nappal. Szerintem próbáljátok meg. Iszonyú fársztó ölben altatni, és az embernek nincs így ideje, módja semmire. Így viszont már van. Főzök, tornázok, még sminkem is van minden nap! :)
Vendég
 


Nekem a Joakim pl csak hason alszik, de már azóta, hogy hazahoztuk a kórházból, hanyatt ha lerakom és elalszik éppen ahogy ernyed el a kis keze mindjárt felébred akkor sír hasra fordítom és alszik.
Most is kb 1/2 11-11 felé evett és azóta alszik, már kezdem érezni, hogy a ciciben sok a tej és megint habzsolni fog. Van úgy, hogy 1/2 órát is képes szopizni, de van olyan is amikor 10 perc alatt jól lakik, büfizik olyan nagyot, hogy felnőtt embert meghazudtol. Lerakom a hasára a kiságyba vagy kell neki a cumi vagy nem, ha kell akkor még egy kicsit simizem az arcát és elalszik.
Persze nála is vannak idő szakok amikor nagyon hisztis.

manocskak
 
 


Egyetértek Krisztával, hogy meg kellene tanulniuk a babáknak egyedül elaludni, mert kivitelezhetetlen hónapokon át a ringatás.

Nekem mázlim van - ha nem romlik el gyerekem - kb. 2 hete éjszaka és nappal is a kiságyban van. Nagyrészt hason.

Ezt különösebb szoktatás nélkül értem el, ha nincs semmi baja, akkor simán bealszik. De kb. 7 hétig szinte állandóan mellettem aludt. Ma már csak reggel alszunk együtt, amikor az apja elmegy dolgozni, kb. ilyenkor szokott enni, és utána mienk az ágy :D

Ha nyűgösebb a drágám, akkor van, hogy félórát is ácsorgok kiságy mellett és próbálom vigasztalni. Csak akkor veszem ki, ha nagyon sírni készül, ha csak méltatlanul nyögdécsel, akkor megpróbálom kivétel nélkül megnyugtatni.

Gabi
Vendég
 


Gio!
neked is osztom véleményedet méreckedés ügyében. Igaz, hogy én tápit is adok, így biztos elég a gyerekemnek a kaja, de így is mérek. A tejcsi mennyiségét hetente ellenőrzöm, sajnos stagnál a szokásos minimális mennyiségen :cry: De legalább így tudom, hogy mennyi pótlás kell, bár így is napokba telt :oops: mire rájöttem, hogy több pótlás kell a gyerekemnek.

Gabi
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?