Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
A 2013 januári fórumban vagyok, 3. gyerekemet várom. Az IR-el kapcsolatban: én a második terhességemet IR-el csináltam végig, merckforminnal, diétával, és nem volt terhességi cukorbetegségem.
(Bocs, hogy belekotyogtam, csak ebben a témában van tapasztalatom.)

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Oui, végig szedted a metet?

Nutty, hát még jó, hogy jöhetsz! Mesélj!

Barbcsi, menj el valahova egy alapos genetikai ultrahangra. Ott sokkal előrébb leszel és ott olyan szakemberek vannak, akik meg fogják mondani, ha baj van, ha tovább kell menni! Pont most volt az egyik ismerősömnek hasonló, neki csináltak amniót, és kiderült, hogy egészséges a baba!

Nekem az endokrinológusom nagyon alapos, én bízom benne, hogy mindent rendesen csinál. Biztos, hogy lesz még végig ellenőrzés a terhesség alatt. Pl a pajzsmirigy hormonom sem volt jó, szedek rá jódot, a hormonértékeimet 6 hetente ellenőriztetnem kell és küldeni e-mailben és ahhoz képest mondja meg, hogy mennyi jódot kell szednem. Én nagyrészt tartom a diétát egyébként, ezért úgy gondolom, hogy nem lehet gond.

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Viki
IR kezelése diéta+mozgással akkor lehetséges, ha még nem olyan magas az inzulinszint emelkedése. Nagyon egyéni, hogy kinél mi számít magasnak. Nem egy-egy laboreredményt kell nézni, hanem az embert összességében!
Ismerettségi körömben van olyan IR-es, akinél már x gyógyszert próbálták ki, mégse sikerül egyensúlyt elérni :cry:
Sajnos, az emberek szervezete másképpen reagál ua dologra is... nem gépek vagyunk... és ez a JÓ!!!!
Az jó, ha hozzáértő endokrinológushoz jársz! :wink:

Pitypang
Nem feltétlenül lesz minden IR-es terhességi diabeteses, de ezt nem lehet tudni, hogy kinél alakul ki... esély sajnos megvan rá...

Barbcsi
Lehet, hogy én inkább bevállalnám a magzatvíz-vizsgálatot. Nekem több ismerősöm megcsináltatta, nem lett belőle gondjuk... de legalább megnyugodtak... (és a géndiagnosztikán se tévedhetetlenek... :? )
NETRŐL LETILTALAK!!!!! Ne olvasgass butaságokat!!!!
AFP-t ki lehet hagyni!!!! NEM KÖTELEZŐ!!!!!! (az egész terhesgondozás sem kötelező!)

Kuglófka
AFP és nem...urban legends... :?

Nutty
Miért ne? :wink:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 

 
 

Viki, igen, végig szedtem. Nekem nem volt endokrinológusom, csak a nőgyógyász.

Kép
Kép
Kép
oui
 
 



Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Sziasztok!


Barbcsi!Igaza van Lombikbabának tessék leszakadni a netről!!!!!Amúgy meg nekem azt mondta a Doki hogy a rendelenességet az Uh-va ki lehet szűrni az AFP-t meg főleg és ott inkább az számít!Itt Kecskeméten már úgy kell csinálni,hogy az AFP -vel mész és ott meg is nyugtatnak ha a vv nem jó de az uh igen :wink: Én nem Pesti vagyok de Hajdú Krisztáról én eddig csak jókat olvastam :wink:

Pitypang!Nagyon kiváncsi vagyok mitek lesz :lol: Én Zsófit majdnem 21hetesen éreztem,Zsebit 17+4naposan Zorkát meg 13hetesen de igazi rugásokat múlt hét csütörtökön kaptam előszőr addig csak vibrált a poci :wink: Kezdesz megnyugodni már úgy értem ahogy halad előre a terhesség úgy lesz egyre megynyugtatobb a dolog(persze AFP meg cukrokat leszámítva) :?

Nutty!Szia kis elveszett bárányka!!!! :lol: :lol: :lol:

Tündi!Milyen volt a vonatozás?Gyerekkel amúgy is izgi a vonatozás nem,hogy ennyi cuccal!!! :D

Panndi!Szép nevetek lesz!!!!

Kuglóf!Nyaralásért irigy vagyok :D Jó súlyba van Lilla!!!


Én ma voltam Dokinál.Múlt héten volt egy kis riadalom de szerencsére semmi baj.De ma megakart nézni Uh val.Minden oké az AFP és jónak tűnik bár még vv eredmény nincs.Megkérdeztem látszik-e a neme és a doki szavait idézve "Elég üres a lába köze kislány jó lesz?" :lol: :lol: Nagyon örülök(persze ha fiú lenne akkor is)és valószínű Zorka lesz a kisasszony :D

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Oui,
mennyi Merckformin-t szedtél?

Lombikbaba, megnéztem a linket... tökre tanácstalan vagyok. Menjek oda az orvosomhoz, hogy bocsi, tudom, hogy ön nem juavasolja, de szeretném tovább szedni a met-et? Hát, nemtom, mi lesz, de rákérdezek valahogy... Még 1 hét. :oops:

Lilypie Second Birthday tickers
pitypang2
 
 


Pitypang
Meg lehet kérdezni a doktort!!!!

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Kata, a nyugodtságról majd holnap tudok nyilatkozni, remélem, nagyon pozitívan. :oops: :wink:
Jót mosolyogtam a dokidon. :D

Lilypie Second Birthday tickers
pitypang2
 
 


Pitypang én 2x500 mgot szedtem.

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Ismerettségi körömben több IR-es van, aki terhesség alatt is szedte a gyógyszert...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dreibabys 2012.10.23 19:47-kor.
dreibabys
Hajdúböszörmény
 
 


Barbcsi! Köszi az érdeklődést!!!! Minden rendben van!!!


Lányok! Nem régen jöttek meg a genetikai kombinált eredmények, idézem amit a doktornő mondott telefonban :
" A lehető legjobbak az eredmények, minden negatív"
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Pitypang, hova jársz dokihoz?

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Egyébként sok helyen olvasom, hogy a met hosszútávú szedése veseproblémákat okoz. Én nem szeretném szedni emiatt sem.

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Viki,
nem járok endokrinológushoz, csak "sima" nőgyógyászhoz (Dr. Páczai Anita). Ő küldött el terhelésesre a hormoneredményeim miatt, ő írta fel a gyógyszert, cisztáim nincsenek.

Bdana!
Nagyon örülök!!! :lol: :lol: :lol:

Lilypie Second Birthday tickers
pitypang2
 
 


Áhhhá. Én is voltam egyszer nála, sógornőm barátnője, találkoztam vele párszor itthon. Szerintem ne félj tőle, ő aztán tényleg nem olyan, mondd meg neki őszintén, hogy beszélgettél pár emberrel, akik hasonló gondokkal küzdenek, és felmerült, hogy mások végig szedik és hogy mit gondol erről. Szerintem el fogja mondani, hogy milyen okokból döntött úgy, hogy hagyd abba! No para :)

Amúgy a diétát is tartod rendesen?

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Most, hogy abbahagytam 2 napja, igen.
Előtte, hát... Bár nem mondta ezt a 180 g-os diétát, mert azt mondta, hogy az eredményeim nem indokolják. Az utasítás kb. ilyesmi volt, ne tömjem magamba az édességet, tk. kenyér, mozgás, sok zöldség, rendszeres táplálkozás.
De most nagyon nagy az elhatározás bennem.

Lilypie Second Birthday tickers
pitypang2
 
 


Hát látod, ebben is milyen nagy eltérés van. Nekem a dokim azt mondta, hogy a diéta sokkal fontosabb, mint a gyógyszer. Mindenki más.

Most én is elég magamba vagyok zuhanva, mert nem mennek a diéta egyes részei... Most vágtam be egy párizsis kiflit... Nem is ehetnék kiflit :(

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Az elején még sokkal jobban hasonlított az étkezésem a 180 g-os diétára (5-szöri étkezés, édesség nuku, mennyiség kb.), ráadásul a mostanihoz képest még mozogtam is. Aztán beköltözött a pocakomba a Baba, és sokat bűnöztem. Vagy nagyon kívántam valamit, vagy rá se bírtam gondolni.
(Ma reggelre megint elszánt vagyok!)
Mivel nem nagyon értek a témához, csak azt tudom, amit földi halandóként az internetről összeolvastam, szerintem is nagyon fontos a diéta. De önmagában kevés. Én is tudok olyat, akinek a mozgás és a diéta elég volt, pedig rosszabb értékei voltak, mint nekem, de én mégis abban hiszek a leginkább, ha mindhárom dolog: gyógyszer, mozgás,diéta megvan. Legalábbis Babóca nélkül mindenképpen. Most a gyógyszerszedés egy kicsit "zavar", de tudom, hogy sok olyan betegség van, ami rosszabb gyógyszer nélkül, mint gyógyszert szedni rá. Ha orvos lennék...
A doktornőmmel szerintem is lehet beszélni erről, csak nem akarok okoskodni... Meg nem szeretném, hogy "megharagudjon" (bár nem olyan fajta), vagy ilyesmi. :oops:
Remélem, találunk vmi jó megoldást, és hamar mehetek egy terhelésesre is.

Lilypie Second Birthday tickers
pitypang2
 
 


Sziasztok!

Bdana

Szupeeeeeeeeeer! Örülök, hogy minden a legnagyobb rendben! :D

Kata

:D Zorka nagyon szép név!

Pitypang

Bár az orvosok nem szeretik...gondolom...ha az ember okoskodik...de azért nem szoktam megállni szó nélkül, ami "nyomja a lelkem". :lol: Én ezt mindig úgy szoktam előadni, hogy "tudom, hogy az orvosok rémálma, amikor az ember a neten szerez tudást, de én ezt olvastam...erről mi a véleménye?" Általában nevetnek, aztán megbeszéljük.
Anno pl. Bencének nem volt túl jó a vérképe...felmerült minden...kálcium átviteli probléma, stb. Már nem tudom hányadik vérvételen voltunk, de még mindig ua. volt az eredmény. Meguntam, elkezdtem a neten kutakodni, aztán amikor mentem a gyerekorvoshoz (aki egyébként újabb vérvételre akart küldeni, de már a SOTE-ra), akkor mondtam neki, hogy én azt olvastam, hogy ebben a korban simán normális ez a vérkép és nézzenek már utána, mert nem járulok hozzá addig újabb vérvételhez. Egyből ment a telefon a SOTE-ra, a hol KÖNYVBŐL...azért szerintem ez is gáz...igazolták azt, amit én is találtam. :? Kérdem én, ezt egy gyerekekkel foglalkozó orvosnak és kórháznak nem kéne alapból tudnia?! Szóval kérdezz bátran, ha valamiben bizonytalan vagy, abból baj nem lehet! És nehogy már az orvos megsértődjön! :wink:

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kuglofka
Gödöllő
 
 


Sziasztok!

Nagyon köszönöm a kedves fogadtatást... :) Nagyon igyekszem visszaolvasni a kimaradt kb. 12 oldalt, de időben annyira nem egyszerű...:)

Örülök, hogy jól vagytok :), amennyire láttam, hasonló kérdések foglalkoztatnak engem is mostanában, mondjuk az IR diétához és gyógyszerhez nem tudok hozzászólni, de...

Barbcsi! Panndi biztos leírta Hajdú doktornő elérhetőségeit, ha hozzá nem jutnál be, de elmennél egy alaposabb ultrahangra, Bátorfi József is nagyon megnyugtató választás. Ő is a MÁV-ban, illetve az Istenhegyen a Magzati Géndiagnosztikai Központban dolgozik. Én nála voltam a 12 hetes ultrahangon, és jövő héten hozzá megyek a 18 hetesre is.

Sajnos másra egyelőre nem tudok reagálni, de azt hiszem, 2 hónap igazolatlan távollét után hülyén is mutatna, ha elkezdenék bölcs dolgokat írni mindenre... :D

Rólunk annyit, hogy pénteken töltöm a 18 hetet, szerencsére a fekvés-pihenés kombót már nagyjából feloldották nálam, a babót legutóbb a 12 hetes ultrahangon láttam, akkor 3 nappal kisebb volt a koránál, de minden rendben volt vele. Voltam kombinált teszten is, ott is mindenre negatív arányszámokat kaptunk.

A hasam azért már igencsak látszik, lányommal szerintem legalább egy hónappal később volt ekkora, a nagy meleget viszont igen rosszul viseltem, nem hittem volna, hogy ennyire megterheli a szervezetemet az éjjel-nappal 32 fokos lakás. Szóval "napközibe" jártunk a szüleim kertes házába, főként ezért sem jöttem.

A babóról a 12 hetes uh-n azt mondták nekünk, hogy egyelőre nem látszik, hogy kukaca lenne, szóval talán inkább kislány, de ezt nem veszem 100 %-nak, mert ugye vaskos is a hasam, meg nem is feküdt tökéletesen, szóval még bármi lehetséges. Minden esetre egy kislánynak és egy kisfiúnak is nagyon fogunk örülni, igaz, én már kicsit beleéltem magam a kislányba, de majd meglátjuk. :) Nevekről egyszer beszéltünk, akkor elhangzott, hogy esetleg Lilla/Bálint, de egyelőre nem gondolkodunk rajta, ráérünk még... :) (mintha már láttam volna itt egy Lillát, ugye?)

Másban sem készülődünk még, amennyire laza kismama voltam a lányommal, most annyira óvatos vagyok, majd a 3. harmadban duhajkodom a boltokban... :) Jó, a múltkor találtam kifutó termékként két darabos gumis lepedőt a kiságyunkba 600 forintért, azt elhoztam, mert előbb-utóbb mindenképp szükség lesz rá... :) De tényleg ennyi...

Ja igen, cukorterhelésen már voltam a korábbi májbajok miatt (ami szerencsére megoldódott), a két órás terheltem 4,9 lett, szóval meg vagyok elégedve magammal :). De majd szerintem a 28. hét körül még ismétlünk.

Most megyünk pocsolyába ugrálni, és örülök, hogy újra itt vagyok... :)

Kép
nutty
Budapest
 
 


AFP: 0,91
Ééééééééééés KISFIÚ!!!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Lilypie Second Birthday tickers
pitypang2
 
 


És elvileg 18+1 vagyok, de a méretei alapján 18+6... Ilyenkor mi van? Számít ez valamit?

Lilypie Second Birthday tickers
pitypang2
 
 


Sziasztok!

Ma voltam bent eredményért, a nővér annyit mondott elsőre, hogy most már jó. Mondom, az mégis mennyi? 0,78. És a rossz mennyi volt? 0,5. Felhívtam a dokim, azt mondta, nyugodjak meg, egyrészt emelkedett az érték, másrészt már határon belül van (0,7 ugye az alsó), ne aggódjak, de ha az megnyugtatna, elmehetek egy alapos 4D uh-ra. Most megvárjuk a jövő heti genetikai uh-t, ha normális orvos lesz, alaposan megvizsgál, akkor nem megyünk, ha nem ilyen, akkor igen. Csak annyira sűrűn meg nem merek uh-ra menni, 22-én a dokimhoz is megyünk. Eddig úgy volt, szeptemberben megyünk 4D-re Füredre, ahova Bencével is, most ez lehet előrébb kerül a teljes megnyugvásunk miatt, mert engem még így is zavar picit, hogy Bencénél 1,32 volt, és hogy azért kicsivel vagyunk az alsó határ felett. Ott jó doki van, alapos, precíz, tényleg anno 35 percet bent voltunk, mindenét megszámolta, mérte, nézte. De már sokkal nyugodtabb vagyok, mint eredmények előtt. :wink:

Dana! Örülök, hogy Te is jó híreket kaptál!!!

Ircsi! Hát szerintem itt minimum leüvöltenék a fejemet, hogy mégis milyen jogon döntök én, mint hozzá nem értő kismama arról, hogy elmegyek-e AFP-re vagy sem... :? :( Netet abbahagytam, csak még jobban idegeskedik tőle az ember...

Kata! Igenis, nem olvasok többet a neten! :wink: Nálunk úgy van, hogy leveszik az AFP-t és az eredményt csak a 18 hetes genetikai uh-n kapod meg, kivéve ha rossz, mert akkor visszahívnak ismétlésre, de már akkor felvilágosítanak a genetikai tanácsadásról. Viszont az ismétlés eredményét is csak a 18 hetes genetikai uh-n kapom meg. :? Most vissza is vette a papírt a kezemből, mintha nem vigyáznék rá... Szép név a Zorka, gratula a kislányhoz! :wink:

Nutty! Köszönöm, hogy Te is mondtál dokit! Még megbeszéljük a férjemmel, hova menjünk. :) Ti is szép nevekben gondolkodtok! :) Én is örülök, hogy újra itt vagy!

Kuglofka! Hát sajnos a net csak még jobban a frászt hozza az emberre. :( Lagzit várom nagyon, remélem bírni is fogjuk. :)

Babaholmik: én a nagy ijedelemben bementem a CundA-ba (valamiért nem engedi azt a jelet beírni a gép :oops: ), vettünk 2 db 56-os body-t, kis átgombolós megoldásút, Bencénél is ilyen tájt vettem, s szerencsét hozott. :wink: Tuljadonképpen Bencéről rengeteg mindene lesz Dávidnak, de úgyis kap még ruhát, aminek nem tudunk ellenállni, meg lehet kell is majd, hiszen Bence augusztusi, ő meg decemberi lesz. Pl. téli overált szeretnék venni, most lehet is leárazva kapni, Bencének 74-es van, az azért túl nagy lenne az elején Dávidnak. És a babakocsit szeretnénk lecserélni (giraffe club), szerettük nagyon, de felcipelni nem tudom a tetőtérbe 42 lépcsőn át Bencével a meredek lépcsőn, lent hagyom a pincében, ott hideg van, oda lecipekedni mindent, ami kell+gyerekek, meg ha aludna még, felébreszteni, hogy feljöhessünk, kössz nem... Mózeskosarasat szeretnénk venni, azt csak rá/lepattintom, idefent beleteszem takaróstul, lent ráteszem a babakocsi vázra, mehetünk sétálni, hazaérünk, csak lepattintom, felhozom, nem kell megbolygatni, aludhat tovább, egyszerűbbnek tűnik. Ugye Bencénél még anyósoméknál laktunk családi házban, ott a 6 lépcsőn simán felvittem, és bent még aludhatott a babakocsiban, ha kint már rossz idő volt.

Tényleg, többgyerekes kismamik mózeses babakocsival tapasztalok? Milyen márkájút érdemes venni?

Kép

Kép
barbcsi
 
 
 
 


Barbcsi, a 0,7 igen, alsó határ, de jó! Ráadásul a 12. heti uh-n minden rendben volt, úgyhogy tökéletes az a kisbaba a pocakodban! :wink:

Én ma 2 kismamanadrággal (farmer) ajándékoztam meg magamat. A Babának szerettünk volna ma venni egy ruhácskát, de a férjem nem tudott hamarabb eljönni a munkahelyéről, én meg nem bírtam rá tovább várni. 4 óta ébren vagyok. Nem bírtam aludni, pedig úgy éreztem, nem izgulok. Inkább melegem volt.

Most úgy örülök! :D

Lilypie Second Birthday tickers
pitypang2
 
 


Pitypang! Gratula a kisfiúhoz!!!!!! Nem számít semmit sem, csak ha +/-1 hét az eltérés a menzesz alapján számolt időpont és az uh-n számolt időpont között, akkor módosítják a szülés várható időpontját. Bence a 24. hétig 1 héttel mindig kisebb volt, utána meg 1 héttel nagyobb. :wink:

Kép

Kép
barbcsi
 
 
 
 


Barbcsi! Örülök a jó eredménynek! Minden ok!!! :wink:

Nekünk mózeses a babakocsink, most abc design mamba néven fut, a mienk még astro volt, de teljesen ugyanaz... a brendon honlapján megtalálod, igaz, én németországból e-bayeztem újonnan kevesebb, mint féláron anno...

Igazából szerintem annyi a szempont, hogy könnyű legyen felpattintani a vázra a mózest(egyedül is menjen), illetve hogy elég nagy és tágas legyen, a mienk pl. majdnem 80 centi hosszú ha jól emlékszem, szóval Flóra fél évesen is kényelmesen elfért benne... Meg szerintem tök jó volt, hogy ha mentünk valahova, pl. bevásárolni, akkor csak a vázat vittük magunkkal, és arra felpattintottuk a hordozót. Én nagyon szeret(t)em a babakocsinkat, még idén télen is használtuk, eszembe nem jutna lecserélni és összesen két apró kifogásolható dolgot tudok mondani rajta, de szerintem a jelenlegi új ára azért meredek... ehhez még jönne ugye egy maxi-cosi cabriofix és egy adapter ára is... :shock:

Pitypang, nagyon gratulálok!! :) A nadrágokhoz is... :)(Nekem is 0,91 az AFP értékem, kiváncsi vagyok, ki lapul odabent.) A méret eltérés nem igazán számít, én dokim pl. csak a 12 hetes uh méretei alapján tolná el a terminust, viszont ha ilyen ütemben fejlődik továbbra is a KISFIAD :) , akkor annyi a jelentősége, hogy ne vegyél 50-es és 0-0 hós babaruhát... ;)

Kép
nutty
Budapest
 
 


Köszi, lányok! :wink:
A 12 hetesen a Babám még akkora volt, amekkorának "lennie kellett".
Nutty, te pontosan mennyi idősen voltál AFP-n?

Úgy örülök, hogy tudom, hogy kisfiú! Nem a nemén van a hangsúly, hanem azon, hogy tudjuk. Így még valóságosabbnak érzem Őt! Egész nap sírni tudnék az örömtől. :oops: :)

Én ezt a babakocsit néztem:
http://www.babaholmiolcson.hu/termek.php?ID=454
Lehet, hogy gáz, de mivel nem nagyon értek a babakocsikhoz, nagyban befolyásolt az, hogy hogy néz ki. Barna és bézs... :D Olyan színt szeretnénk, ami esetleg később egy kislánynak is jó.

Lilypie Second Birthday tickers
pitypang2
 
 


Az előző babakocsis linken lemaradt a babahordozó, mi olyat szeretnénk, amihez az is van:
http://www.babakocsipiac.hu/spd/477905/ ... kocsi_bezs

Lilypie Second Birthday tickers
pitypang2
 
 


Barbcsi, örülök, a jó eredménynek :)

pitypang, gratula a kisfiúhoz :)

Én is ma voltam dokinál, sajnos megint gyógyszert kell szednem, iszonyat sokat keményedik a hasam. Magnézium, gyógyszer, és sok pihenés (hahahaha...).

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


huhh mennyit írtatok. :) Tök jó!!
Barbcsi sajnálom az AFP-t. Remélem nem lesz semmi gond.

Kata: tök jó név a Zorka!! Még nem is hallottam. :)

pitypang: pedig annyira lányt gondoltam. Neked is meg Vikinek is. De úgy tünik több fiú lesz decemberben mint lány. GRATULÁLOK!!

Mi még nyaralunk. :) majd tüzetesebben végigolvasom ha gép előtt leszek. Csak ma nagyon korán keltem,és unatkozok.
Az idő nem volt a legjobb de rég éreztem ennyire jól magam. Róza olyan boldog,hogy jó ránézni. Kistesó továbbra is nagyon aktív...elég kellemetlen,hogy fejjel lefele van (még mindig) mert így lent kalimpál,és már nagyon fáj a hasam alja tőle. A fürdőruhafelsőmet kinőttem mire ideértünk :lol: szóval a strandon csak azt figyeltem,hogy ki ne essen a mellem belőle. :lol:

jövő héten UH. Annyi kérdésem lenne,hogy most kapok majd labor papírt? Lesz most vérvétel? Annyira nem emlékszem már mikor vannak. Nektek levettek már a hepatitist? Nekem hiányolta a védőnő.

fairytale20
Budapest IX. kerület
 
 


Nálunk a 24. héten van vérvétel, terheléses cukor. Szóval most nekem négy hétug nyugi van 8)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Tündi, nekem az AFP-vel együtt vették le a hepatitist, de még nincs eredményem.
Még mindig a tegnapi nap varázsa alatt vagyok. :oops: :lol:

Kata, a Zorka tényleg nagyon szép név! :wink:

Panndi: pihenés 3 gyerkőc mellett... Hogy oldod meg? :lol: A magnézium mellett milyen gyógyszert szedsz?

Egy ismerősöm ajánlott egy magnézium pezsgőtablettát, amiből állítólag egy tabletta 2 magnesi citricii-vel ér fel. Neki az orvosa ajánlotta/mondta. A Rossmann saját márkája, Altapharma Magnézium 400+C-vitamin (gyümölcsök vannak a dobozán). Ez a hivatalos neve. 2X10 db egy dobozban, 449 Ft, és lejön belőle 5%, ha van Rossmann kártyád (bár sok helyen nélküle is levonják).
Én még a 12. hét betöltése előtt ittam ilyet először, hát, küzdenem kellett, hogy nehogy visszajöjjön, de most, hogy alapból nem émelygek, könnyebben legurítom.

Lilypie Second Birthday tickers
pitypang2
 
 


Sziasztok!


Pitypang!DE JÓÓÓÓÓ!!!!Gratulálok a jó AFP-hez és persze a kisfiúhoz is!!!!Tegnap délelőtt dolgoztam gondoltam rád de csak este kerültem a géphez :) Nevetek van már?Babkocsiba szerintem érdemes olyat venni amihez van mózes meg hordozó mert maga ezt a vázra rakod rá így pl a kocsiba nem foglal sok helyet.Ti panelba laktok??Mert akkor meg külön jó,hogy csak a hordozót vagy a mózest viszed fel.Én 16kg cipeltem a 6-ról le és fel de akkor még az ilyen kocsik a 100e rúgták :? Amúgy még érdemes szétnézni használt bababolt kereskedésbe néha szinte új kocsikat tök jó áron lehet venni :wink:

Panndi!Haha pihenni 3gyerek mellett :lol: :lol: Milyen gyógyszert kaptál?Amúgy én is éreztem tegnap a hasam de már elegem van ebből a frontos időből most legyen már nyár vagy maradjon az ősz csak legyen állandó :twisted:

Tündi!De irigy vagyok,hogy nyaraltok! :oops: Itt 26hetesen van a cukor vv és akkor kell menni a háziorvoshoz EKG..stb!Most jön pár hét nyugi vizsgálatok terén!Nálatok Öcsinek van már neve?Családdal megbékélt már?

Barbcsi!Örülök,hogy megnyugodtál!!!Egy jó UH géppel és szakemberrel kilehet szűrni ha bármi van :wink:


Akinek gondok vannak a cukorral még nem próbáltátok a Norbi Update termékeket?Így nem kell lemondani a finom falatokról :wink: Isteni a kakós csigájuk van kenyér kifli felvágott.Én csak a lisztet és a cukort cseréltem le és figyeltem a kódokat igaz fogyás miatt akkor most meg szeretnék csini anyuka maradni :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kata84 2012.08.04 07:46-kor.

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Zorka tényleg szép név :)
Cordaflexet szedek, Fruzsival is ezt szedtem, de akkor csak a 29. héttől. Picit jobb, de még mindig szenvedek :(

Pihenés? Háááát... most a lányok anyuéknál vannak, de holnap már megyünk is utánuk, ott tudok pihenni, mert sokan leszünk. Aztán meg majd valami lesz... :roll: Annyit tudok tenni, hogy alvásidőben én is alszom.

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Kata,
köszi a kedves szavakat!
Nevünk már van, egyszer írtam is itt a topikban, de utólag átírtam a hozzászólást, és így most szupertitkos a név. :D
(Aki emlékszik, pssszt! :wink: :wink: :wink: )
És hogy miért?
Paranoia vagy sem, de nem szeretném, hogy bármelyik ismerősöm idetévedjen, és esetleg az anyósomig eljuttatná a hír...
Naggggyon sok mindent másképp gondol, mint mi, és nem akarjuk, hogy megjegyzést tegyen. :? Na, mindegy!

Norbi Update:
egy problémám van vele, hogy nagyon drága... De tök furi, hogy most írtad, mert pont ma terveztem be onnan egy kakaós csigát. :shock: :lol:

EKG:
szerintem az én háziorvosom nem tud ilyet csinálni. Akkor kell tőle beutalót kérnem, vagy hogy működik ez?

Panndi: keményedésmentes pihenést! :wink:

Lilypie Second Birthday tickers
pitypang2
 
 


Barbcsi

Gratula az eredményhez! :D Szorítottam ám, hogy minden rendben legyen!

Pitypang

De jó, hogy kisfiú! Milyen fiú dömping lesz! :D Nekem a kezdetektől nagyobb volt Lilla kb. egy héttel...de én tudtam is, hogy mikor fogant. :wink: Aztán ezt igazolta is a 12 hetes és 18 hetes uh is, így dec. 15-ről dec. 6-ra előre lett hozva a szülés várható időpontja. Nekem azt mondta az orvos és az uh-os is, hogy a 12. heti eredmény az, ami igazából mérvadó, mert addig "egyformán" fejlődnek a babák. Ők azt mondják, hogy a baba tényleges korát a 12. heti uh alapján szokták számolni. DE, aztán lehet, hogy más orvos, mást mond. :wink:

Tündi

Édes lehet Rózi! :D De jó, hogy ti még nyaraltok!

Pont azon gondolkoztam, hogy alapban úgy terveztem, hogy szeptember vége, okt. közepéig dolgozom majd, de nagyon szarul bírom! Pedig ülő munkám van, de egyszerűen rossz ülni...nyom a hasam (ami igen termetesre nőtt már), csomószor zsibbad a lábam és állandóan alacsony a vérnyomásom, ami miatt totál fáradt vagyok. Nem tudom, hogy fogom így bírni, pedig jó lenne még egy kicsit tartalékolni. :?

Ti, hogy bírjátok?

Zsófi

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kuglofka
Gödöllő
 
 


Csajok, ez annyira aranyos, hogy muszáj vagyok ide másolni ! :lol: :lol: :lol: :lol: Aztán lehet mondani aki már tudja, hogy igaz-e ??? :lol: :lol:


Íme hát, melyek azok a "biztos" jelek, amelyek segítenek meghatározni a baba nemét már a terhesség korai szakaszában is:

Fiú lesz, ha...
1. terhességed korai szakaszában nem tapasztalsz reggeli hányingert vagy rosszulléteket

2. a baba szíve percenként kevesebbet ver 140-nél

3. a súlyfelesleget elől, a pocak körül hordod

4. ha a pocakod csúcsos és egy hosszúkás görögdinnyére emlékeztet leginkább

5. a vérereid, és ezáltal a mellbimbó körüli terület jelentősen elsötétedik

6. a baba alacsonyan helyezkedik el a pocakodban

7. kívánod a sós vagy savanyú ételeket

8. kívánod a fehérjedús ételeket, leginkább a húst és a sajtot

9. lábaid és a lábfejed hidegebbek, mint terhesség előtt

10. a lábaidon található szőrzet gyorsabban növekszik a várandósság ideje alatt

11. nagyon kiszáradnak a kezeid

12. amikor alszol, a párnád északi irányban van

13. a jövőbeli apuka veled együtt meghízik vagy legalábbis felszed pár kilót

14. terhességed alatt jobban nézel ki, mint valaha

15. a vizeleted halványsárga színű

16. folyton csorog az orrod

17. ha a jegygyűrűdet a hasad felé tartod egy cérnán lógatva, akkor az körkörösen mozog

18. fejfájással küszködsz a terhesség alatt

19. ha összeadod a korodat a fogantatás pillanatában, annak hónapjának számával, akkor összegnek egy páros szám jön ki.

Talán mégis kislány lesz? Olvass tovább és megtudod!




Lány lesz, ha...
1. a terhesség korai szakaszában reggeli rosszullétek gyötörnek

2. a baba szíve legalább 140-et ver percenként

3. a plusz súly leginkább a csípődre rakódik le

4. a bal melled nagyobb, mint a jobb

5. a hajad kissé kivörösödik

6. a baba magasan helyezkedik el a pocakodban

7. a hasad kerek és leginkább egy kosárlabdához hasonló

8. különféle édességeket kívánsz

9. kívánod a gyümölcsöket

10. sokszor szeretnél narancslevet inni

11. a terhesség alatt nem érzed annyira jól magad a bőrödben és nem látod annyira szépnek magad

12. az arcbőröd jobban kiszárad, mint általában

13. nem vagy hajlandó megenni a kenyér sarkát

14. a melleid feszülnek és szinte kivirulnak

15. amikor alszol, a párnád déli irányban van

16. a vizeleted élénk sárga színű

17. ha a jegygyűrűdet a hasad felé tartod egy cérnán lógatva, akkor az egyik oldalról a másikra mozogva oldalra leng

18. ha összeadod a korodat a fogantatás pillanatában, annak hónapjának számával, akkor összegnek egy páratlan szám jön ki.

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Bdana, rám pont a fele igaz. :lol: :lol: :lol:

Még mindig nem 100%, de már 85%, hogy a Babát érzem. :lol:

Lilypie Second Birthday tickers
pitypang2
 
 


Sziasztok!

Pitypang, babakocsit szerintem mindenképp úgy érdemes majd venni, hogy elmentek több boltba, kipróbálsz sok félét, tologatod őket, megnézed az anyagát, a minőségét, hogy nyeklős vagy lötyögős-e... Könnyen fordul-e, kézreáll-e a tolókar, uradnak is kényelmes-e, stb... Meg ugye nem mindegy, milyen utakra szánod, szeretnél-e vele tömegközlekedni, na meg ha esetleg kisebb kocsitok van, befér-e a csomagtartóba... De a bézs-barna tuti uniszex! :)

Az AFP-t nekem 15+5-nél vették le, az orvosom így "szereti", lányommal is így voltam.

Tündi, nekem AFP mellé volt hepatitis szűrés, illetve a cukorterhelés mellé kisrutin levéve, következő alkalommal csak a 36 hetes labor lesz ha nincs gond, illetve ha ismételjük a cukorterhelést, akkor még az. Sajnos nem tudok segíteni.

Panndi, én egy gyerek mellett se pihenek túl sokat, el sem tudom képzelni, hogy oldod ezt meg 3 mellett... De örülök, hogy lesz segítséged, és azért drukkolok!

Pitypang, én mülleres magnéziumot szedek, 150 mg, 300 (!) darab, ősszel volt 1100 forint egy dobozzal. Meg reggel egy jutavit magne B6-ot, mert az retard, vagyis lassan felszívódó.

Kuglofka, én anno a 27. héten fejeztem be a melót, de főleg azért, mert a halálba stresszeltek, és ez kezdett meglátszódni a méhlepényen is. Szóval átérzem... Emlékszem, annyira rossz volt amikor mondogattam a babónak a hasamban, hogy most ne ficánkoljon, mert le kell adnom a sürgős-határidős anyagot, és nem tudok odafigyelni, ha ugrál... nagyon utáltam az egészet a végére.

Bdana, ez alapján Flóra inkább fiú... Most meg inkább lány a benti tökmag, na kiváncsi vagyok... :):):) Mondjuk a párna iránya, meg a kenyér sarka... :D

Pitypang, szuper! Én is folyton azt figyelem ez a baba-e, nem szeretem ezt a mellső fali lepény dolgot...

Kép
nutty
Budapest
 
 


Nutty Neked is mellső falon tapad? :cry: Mondjuk jobb, mintha a méhszájon lenne, csak olvastam, hogy így később érzem majd a mozgást és ráadásul mivel nekem programozott császár lesz, azt is olvastam, hogy a melső fali tapadás pont nem jó a császár szempontjából :shock: Ráadásul nekem első terhesség, nem is vagyok sovány alkat ( most 75kg) szóval én még nem érzem a mozgást illetve nem tudom megkülönböztetni a bélmozgásoktól :roll: Aug.3-án megyünk UH-ra, remélem akkor tudjuk már a nemét is majd :wink:

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Nekem is mellső falon tapad, gondolom azért éreztem most korán, mert sokadik baba. Hát hétfőtől nincs segítség, de majd valami lesz. Majd valami nyugis dolgot játszunk :roll:

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Pitypang
Gratulálok a kisfiúhoz!
Méret: NEM egyformák a babák!!!!! A UH-gép szoftvere egy matematikai képlet alapján kiszámított ÁTLAGos értékhez viszonyít!!!! NEM SZABAD már most sem hasonlítgatni a babákat!!!!
A baba meg úgyis akkor születik meg, amikor ő akar!!!! (normális szülés a 37-42. héten zajlik le!!!!)
Babakocsi: azt kell megnézned, hogy milyen körülmények között fogod leginkább használni. Milyen az út? Mennyit jársz autóval? Van-e tároló, vagy fel kell vinned az emeletre?
EKG: hivatalosan minden háziorvosi rendelőben kell, hogy legyen!!!! (sok helyen ez az EKG is túl van bonyolítva! :? )

Barbcsi
Mi az, hogy leüvöltenék a fejedet??? Függ az AFP-s vérvételtől igazából bármi is???? Büntetést kapsz???? :roll: :roll: :roll:
Az ember legyen kicsit öntudatos :wink: (az egyszeri anyasági segélyhez is csak 4 orvosi vizsgálat kell, nincs kikötés, hogy az AFP-leletet is be kell mutatni!!!!)
A saját leletedet meg igenis elkérheted!!!!!!
Mózeskosár, hordozó: azt azért érdemes lesz kipróbálni, hogy gyerekkel+ egyéb cuccokkal+ Bencével hogyan fogsz tudni felmenni!!! Szép bicepszed lesz majd :wink:
Én az elsőre hordtam fel hordozóban Chloet, kb. 2-3 hétig... aztán már inkább lenn hagytam a babakocsit hordozóstul... :oops: :wink:
(nekem egyébként se esik kézre a hordozóban vinni a gyereket :oops: :wink: )

Babakocsi
Nekünk a graco nagyon bevállt. Alighanem most az ikres változatát fogom használni. A hugom már felajánlotta az övékét :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Panndi
Vigyázz magatokra!!!!!

Kuglófka
Nekem már a 3 napos embrióim se egyforma nagyságúak voltak! :wink: Most is a két babám között mindig van pár napos méretbeli eltérés... és még véletlenül se jön ki az az idő, amennyi valójában vagyok! (lombiknál azért elég pontosan lehet tudni a fogamzás/megtermékenyítés idejét!) :lol: :lol: :lol: :wink:
Munkát én még bírom :lol: :lol: :lol: :lol:
A lelkemnek nagyon jót tesz a munka, az hogy heti 2 napot azt csinálom. amit szeretek, amiért nagyon sokat tanultam... és így heti 5 napon keresztül van energiám gyerekezni, háztartást ellátni... :wink:

Bdana
Mellső fali lepény miatt nem kell aggódni!!!!!
Képzelj el magad elé egy nagyra felfújt lufit, benne egy babát. és pl. az kilapított rágó legyen a lepény. Teljesen mindegy, hogy a lufi belsejének melyik részén van a rágó-lepény, a többi részen bárhol hozzáérhet a lufi belsejéhez a baba... ezt érzed te...
Tökmindegy, hogy hol van a lepény, te lényegében ugyanúgy érzed a baba mozgását! Aimi viszont valós... a mellső fali lepény és/vagy a hájacskás hasfal a külvilág (apuka) számára érezhető babamozgást tompítja. Azt, amikor a hasadon levő kezeddel, kívülről érzed a babát...
Császárnál meg ma már (kultur helyeken, nem hentes doktor) a méh alsó részén, keresztben vágnak. Igyekeznek azért kikerülni a lepényt! :wink:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


EKG-n én már voltam. Itt az első harmadban csinálják. Nekem a 9. héten volt.

Babakocsi. :D Én nem veszek másikat. Rózinak ez a második. Csak az a gáz, hogy ez piros-rszín. De majd átfestetem, vagy veszek másik huzatot. A lényeg amúgy, hogy praktikus legyen, ne túl drága, és szeresd.:) Én imádtam a Hauck-ot is, ezt annyira nem szeretem, de pici helyen is megfordul ami hasznos.

Hordozóban szerintem is lehetetlen gyereket cipleni, bár én kicsi is vagyok. Barbcsi mondjuk Te is.

Esküvő: Mi is megyünk 2 hét múlva.....nagyon jó. Még megvettem a ruhát amikor nem is tudtam, hogy lesz második gyerekem.. jelenleg még rám jön a ruha, íme:
Kép

fairytale20
Budapest IX. kerület
 
 


Köszi mindenkinek a babakocsis infókat!
Nem panelben lakunk, más az építőanyag, de hasonlóan "szép". :D 1. emeleti a lakásunk. Van tárolónk, de oda nem fér be a babakocsi, mert az egyik szomszéd gyakorlatilag kisajátította, nekünk 1 létra és 2 bicikli van benn... Akiktől vettük a lakást, egy pici babájuk volt, ők a lépcső alatt lezárták a babakocsit, letakarták egy lepedővel, nem volt gond. A házban szinte csak nyugdíjasok laknak, úgyhogy az a babakocsis parkolóhely a miénk lesz. Lift nincs, de nem is szeretnénk majd felhozni. A lépcsőház biztonságos, gondoskodnak erről a ráérő nyugdíjasok, hogy idegen ne legyen bent. (Nem tudunk úgy kimenni/bejönni a házba, hogy ne találkozzunk össze egy "biztonsági őrrel". :lol:) Az előző lakók mindig mindent a babakocsiban hagytak, csak a babát vitték fel.
A kocsit szinte csak városi terepen használnánk.

A baba mérete miatt egyébként nem aggódom, csak meglepődtem, kezdő vagyok. :oops: :)

El kell látogatnom majd mindenképpen a kardiológiára, mert tisztázni kéne, hogy van-e mitralis prolapsus-om, vagy nincs... Óvodás koromban vették észre, hogy van vmi a szívbillentyű(i)mmel, nem csináltak velem semmit,csak kontrollra jártunk, egy idő után azt mondták, kinőttem, nem kell többet mennem, de műtét vagy foghúzás esetén antibiotikumot kell kapnom. Nem mondták, hogy ez mitralis prolapsus szindróma, ezt tavaly nevezték először nevén. Viszont most jó lenne kideríteni, hogy mi van, és akkor már inkább a kardiológus csináljon EKG-t, mint a háziorvosom, mert hát ő...

Lombikbaba,
(ha nem titok/szabad ilyet kérdezni) a tesódnak spontán ikrei vannak?

Barbcsi, hogy vagytok?

Lilypie Second Birthday tickers
pitypang2
 
 


A tesómnak spontán csokitojásai vannak :lol: :lol: :lol: :lol:
(3 éves egypetéjű fiúk, és egy másfél éves öcsi) :wink:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Cukik lehetnek! :lol:

Lilypie Second Birthday tickers
pitypang2
 
 


Tündi, csini. :wink:

Lilypie Second Birthday tickers
pitypang2
 
 


Jó reggelt!

Jók a képek! Szépen alakulnak a pocakok :lol: :lol: :lol:
Babák is szépen növögetnek! :lol: :lol: :lol: :lol:

Gratulálok a kisfiúkhoz, kislányokhoz!

AFP
Nem kell vele foglalkozni!!!! Nekem nem is néztek semmi ilyen vérvételes tesztet. Az osztrákoknál ez nem annyira téma, mint Mo-n. Itt a 12. és a 18-20. héten alapos UH van.
Vizsgálatok meg nem kötelezőek! Mondjuk, itt eléggé érdekeltté vannak téve a kismamák az ellenőrzéseken való részvételen, meg hogy majd a babákat vigyük el a vizsgálatokra... a GYES összege csökken, ha nem tudod igazolni...
(a vizsgálati sorban csak az általános vérvételek vannak benne!)

Kép
Kép
rebelen
 
 
 


Kép

Kép
Kép
rebelen
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: