Új privát üzeneted érkezett!

boldog karácsonyt!!

Kép
marymirella
 
 


Sziasztok!

Szeretnék Mindenkinek Békés Boldog Karácsonyt Kívánni!!!

KépKép
Kép
xsara
Érd
 
 


Lányok!
Nagyon Boldog Karácsonyt kívánok nektek és (gyarapodó) családotoknak
:D

Kép

Kép
krisztike83
 
 

 
 

Karácsonyi pocak...(25+2)

Kép Kép
Kép Kép
alicia
 
 


Remélem, mindenkinek jól telt a karácsony!

Alicia
Nagyon szép a pocakod!
Vendég
 


Sziasztok!


Remélem mindenki sikeresen túl van az ünnepeken, és sok szép ajándékot kaptatok!
Mi nem kaptunk túl nagy ajándékokat, megbeszéltük a családdal hogy idén nem lesz nagy vásárlás. Kaptunk néhány dolgot a Bébinek is, ezeknek nagyon örülök! :wink:

Ma túlestem a terheléses cukor vizsgálaton, hát ez egy kínzás. Nem is a 3x-i szúrás, hanem nekem inkább az volt a rosszabb hogy nem lehetett inni és enni semmit, a végére már elég rosszul voltam. :cry:

Nálunk a legújabb fejlemény, hogy a kis Diána nem hagyja hogy a bal oldalamon feküdjek, egyből elkezd erősen rugdosni. Valamiért nem szereti ezt a pózt. Aztán ahogy átfordulok jobb oldalra, egyből abbahagyja.
Sajnos nem valami kényelmes egész éjjel jobb oldalt feküdni, úgyhogy mostanában még az eddigihez képest is szarul alszom. :cry:

Alicia szép a pocid!

Kép
calendula
 
 


Sziasztok!
Nagyon örülök, hogy van egy olyan fórum, ahol megoszthatjuk egymással a babával kapcsolatos örömeinket!
Szerencsésen túl vagyunk az ünnepeken, mára biztosan többet mutat a mérleg.:)
Calendula! Ajánlom Neked a kismamapárnát, én is kaptam karácsonyra egyet a férjemtől a nehéz éjszakákra. Eredetileg a szoptatást könnyíti meg, de a gyártó alváshoz is ajánlja, és tényleg nagyon praktikus, és az ára sem borzasztó. Az interneten lehet megrendelni, csak üsd be a google- be a szopiparna szót.
Az ünnepek előtt fedeztem fel a fenekemen az első tehrességi csíkokat. Nagyon kétségbeestem, pedig becsületesen kenem magam különféle krémekkel. Van valakinek tapasztalata abban, hogy milyen praktitkákkal lehet megelőzni, valamint korrigálni a csíkokat?
Gina
napisugi
 
 


Most lehet hülyeséget fogok kérdezni, de ezeket a csíkokat a hason (és ezek szerint a fenéken kívül) hol lehet várni?
Nem vagyok egy csíkos típus (van olyan barátnőm aki még nem volt terhes és mégis van neki), anyukám sem lett csíkos amikor terhes volt velem, pedig majdnem 20 kilót hízott. Úgyhogy ha szerencsém van, örököltem az ő jó kötőszöveteit.
Beszereztem már mindenféle krémeket, nagyritkán használom is. :? Na de hova érdemes kenni?

Kép
calendula
 
 


Csíkok-striák
A bőr alatti kötőszövet repedései. Egyéni hajlam, hogy kinél hogyan, mennyire, mikor alakul ki.
A pszichédnek használ legfeljebb, ha bármilyen krémmel kened :wink:
Amire érdemes figyelni... ne hízzál túl sokat. Szülés után meg majd halványodnak egyébként...
Vendég
 


cALENDULA! Irigylem az édesanyádat a kötőszövetei miatt. Az én anyukámnál mindkét terhessége alatt előjöttek a striái, és bár idővel elhalványultak, 23 év után sem a legszebbek. Én nagyon kétségbeestem, hogy már most megjelentek a csíkok, pedig nem érzem, hogy olyan sokat híztam volna.
Crystal! Az első terhességed alatt kijöttek a csíkok? A terhességed hányadik hetében és mikor halványultak el?
napisugi
 
 


Napisugi
Mikor Alexát vártam, akkor kb. olyan 28 hetesen jöttek elő... és akkor halványultak el, mikor visszaalakult a hasam... (igaz, én mindig molett voltam :wink: )

Életem legnagyobb tragédiája legyen, hogy csíkos a hasam!!!!
Vendég
 


Napisugi
Rólad mit lehet tudni? Hány éves vagy? Hányadik babádat várod? Hányadik hétnél tartasz? Az ország melyik részében laksz?
Vendég
 


Sziasztok!

Egy kicsit kapcsolódik az iménti hozzászólásokhoz a téma, amiről kérdezni szeretnék... (nem emlékszem, hogy bárki említette volna eddig)

Jár valaki terhes tornára?
Most nézegetem neten a lehetőségeket, sé elégé kiábrándító, vagy csak béna vagyok a keresésben a neten :P

Nos, ki hova milyen tornára esetleg jógára jár?

Melinda
----------
Zsombor
Kép
Panni
Kép
Lili
Lilypie First Birthday tickers
molme82
1146
 
 
 
 
 


Sziasztok!
"Életem legnagyobb tragédiája legyen, hogy csíkos a hasam!!!!"
Egyetértek Crystall! :D
Amúgy nekem is van csík bőven! Nekem az utólsó hónapban jöttek!
De nagyon nem érdekel!Nem fáj szerencsére! :D

KépKép
dudu_84
 
 


Sziasztok!

Mindenki túl van már a nagy kajálásokon és a sok szép ajándékokon, mi? Nálunk is hozott babacipőt, törölkőzöt, rugdalózót, könyveket. :)

Csíkok: nekem még tavaly kijötték, amikor sehol se voltam terhes, a nagy hízás-fogyás görbém miatt. A terhesség alatt csak lassan elkezdtett tovább folytatódni, de ha sokat kenem ( és én speciel csak testápolóval kenem, mert az is megteszi) akkor nem reped tovább. Mondjuk engem nem izgat, mert ehhez már hozzászoktam a terhesség előtt is.

molme82: Merre laksz? Pesten van lehetőség ingyenes terhestornára a SOTE II.-ön. Lehet máshol is van lehetőség, de én sajnos csak egyszer jutottam el oda, de szeretnék még járni, ahogy jut rá időm.

Babó állapota a mai 4d uh szerint 1238 gramm és 27 hetes helyett a 29 hetesnek látszik a fejlettsége. Most az a nagy kérdés, hogy vajon csak ennyire túl fejlett vagy ismét el volt számolva egy héttel. Már szerintem tuti nem leszek áprilisi sajnos, de remélem azért még nem "közösít ki a csorda" :D

Vigyázzatok magatokra!

Alexandra
kaisa
 
 


Sziasztok!

Hát, ki hogy van vele, a csíkok engem borzasztóan zavarnak, mert eddig még soha nem tapasztaltam ehhez hasonlót, és meg kell barátkoznom ezzel a nagy változással, ami ilyen hirtelen jött. Én több krémmel kenem magam, mert amit korábban vettünk, az iszonyúan drága, de ugyanakkor nagyon hatékony, és ha csak azt használnám, akkor nagyon sokba kerülne.
...
Azt hallottam, hogy a terhességi torna nagyon jót tesz a kismamáknak, a szülést is megkönnyebbíti. Januártól én is szeretnék járni, és mivel a Sote II- n fogok szülni, ez a kórház megfelelő lenne. Kaisa! Nem tudod véletlenül, hogy melyik nap és hány órától lehet menni terhestornára? Be kell jelentkezni előre?

Crystal: egy kis rövid ismertető rólam, de az adatlapomat is kitöltöm majd. 22 éves vagyok, és a férjemmel ez az első kisbabánk. Budapesten élünk a 9. kerületben, a 25. hétnél tartunk, és a Sote II- n fogok szülni. Egyelőre nem tudjuk biztosan, hogy kislányt vagy kisfiút hordok a szívem alatt. A 13. heti ultrahangon azt mondták, hogy úgy tűnik, mintha kislány lenne, a többi ultrahangon viszont össze volt zárva a lába, így még nem tudunk semmit biztosra. Sajnos...:( De a lényeg, hogy egészséges legyen!!!:)
napisugi
 
 


Molme
Én nem járok tornára. Nekem most a fekvés a legfontosabb és az, hogy a gyerekeim minél tovább a pocakomban maradjanak.
Annyi mozgás van engedélyezve, hogy lájtosan tevékenykedjem itthon.

Kaisha
Azokra az átlagtól való eltérésekre nem kell adni! Nem minden baba születik 3 kilósan és 50 centisen!
Az én ikreimet is mindig nagyobbnak veszi a gép, mint amennyik valójában!
Vendég
 


Napisugi
Kenheted bármivel magad, ha hajlamod van rá, a csíkok elő fognak jönni!
Csíkok :arrow: bőr alatti kötőszövet repedései. Oda igazából olyan mennyiségben, hogy használjon is, semmilyen krém nem jut el! (jó reklámmal mindent el lehet adni :wink: )

Amit tehetsz:
Figyelsz a táplálkozásodra, hogy ne hízzál túl sokat!
Iszol bőségesen, hogy a bőr rugalmassága megmaradjon.
Vendég
 


Crystall! Hát, megoszlanak a vélemények ezzel kapcsolatban. Enyhíteni lehet a csíkokat a kenőcsökkel, hiszen hidratáltabb lesz a bőröd, ez által könnyebben nyúlik. De majd a terhességem végén beszéljünk erről, most még nincs túl sok tapasztalatom. A fenekemet pont nem kentem krémmel, ki gondolta, hogy hamarabb kijönnek a striák, mint a melleimen, (ami akkora lett, mint egy görögdinnye)????:)
napisugi
 
 


Krémekkel hidratálni a bőr felső részét lehet, nem a bőr alatti kötőszövetet! Arra igazából a táplálkozás hat! (a megfelelő mennyiségű folyadék fogyasztása)
Kiszáradásnál éppen azt lehet leghamarabb észrevenni, hogy a bőr rugalmassága csökken!
Vendég
 


Igen, de a bőr nem csak akkor repedezik be, ha sokat hízol ( én például a fenekemen nem híztam sokat), hanem pl. ha a bőröd vízhiányos. A krémek pedig hidratálják a száraz bőrt (az én combom és fenekem olyan száraz gyermekkorom óta, hogy csak na), ez által rugalmasabb lesz, tehát könnyebben nyúlik, és ha nem is elkerülhető, de valamennyire korrigálhatóak a csíkok. Ráadásul ezekben a krémekben, testápolókban olyan zsírsavakat tartalmazó növényi olajok és viaszok vannak, amik meggátolják a sejtek vízvesztését.
Szerintem ez összetettebb dolog ennél, és nem vagyok gyógyszerész, sem bőrgyógyász, szóval nem tudom, hogy mi a jó. Persze, nem azt mondom, hogy mindent el kell hinni a reklámoknak, stb, de sztem nem kell kézzel- lábbal ellenkezni minden ellen, ami "mesterséges". Ezt soha nem tudjuk meg, hiszen lehet, hogy hiába kenegetem magam, akkor is kijönnek a striák, de azt soha nem tudjuk meg, hogy mennyire mély és vastag csíkjaim lennének, ha nem kenegetném.
És az is igaz, hogy csak a krémek nem segítenek, e mellett rengeteg gyümölcsöt, zöldséget kell enni, sok vizet kell inni, és tornázni kell.
napisugi
 
 


A bőr az alsó rétegei felöl táplálkozik, onnan van a keringése.
Vízhiányos bőr: azért kell a megfelelő folyadékbevitel!!!!

(én tanultam némi anatómiát, élettant, kórélettant :wink: )
Vendég
 


Napisugi
Nem akarlak a hitedben megingatni :wink:
Nagyon fontos az ember pszichéje, hogy mit hisz el... :lol: :wink:
Vendég
 


Én sem akarlak Téged. De egyelőre nekem nincsen sok csíkom, neked pedig vannak. Majd meglátjuk, hogy ki jár jobban.
napisugi
 
 


Igen, vannak csikjaim, de abszolút nem zavar!
Inkább az foglalkoztat, hogy egészséges gyerekeket szüljek áprilisban!
Eddig se jártam mini szoknyában, mellig érő topban, bikinit se hordtam.
És a lelkem békében van a testemmel!
Vendég
 


Sziasztok!
Remélem, mindenkinek jól telt a karácsony, és mindenki jól van a babókkal együtt!
Mi össze-vissza utazgattunk az országban a család különböző részeihez, úgyhogy eléggé kimerültem, de most van pár nap pihi.

A csíkok...sajnos nekem régóta vannak, és bármilyen furcsa, a sportolástól jöttek ki még tizenhat éves korom körül a csípőmön...szóval eléggé megszoktam a jelenlétüket.
Bőrgyógyász javasolta, hogy minél zsírosabb krémmel kenjem a kényes területeket (pocak, cici, comb, fenék), mert valamennyit azért segít, de a hajlam miatt szinte biztos, hogy újabbakat is beszerzek...bár eddig még nem...

Molme: én otthon tornázom DVD-re, mert így senkihez nem kell alkalmazkodni, akkor csinálom, amikor tudom, ha pedig nem tudom rászánni magam, akkor beiktatunk egy jó órás sétát este, a dokim szerint az is jó...a lényeg a rendszeres mozgás. Persze ha teheted, mert nincs semmi ellenjavallat.

Lányok, szilveszterre terveztek valamit? Mi szívesen mennénk valahova, de zsúfolt szórakozóhelyre nem szívesen...

Kép
tündércserje
 
 


Sziasztok!

Szerintem a csíkokkal mindenki maradjon a maga meggyőződésében, és hagyjuk a témát úgy, mint az oltásosat.

Terhestorna idén keddenként volt 1 órától és utána volt a felkészítő tanfolyam, de hogy 2010-ben változik-e, nem tudom. Előtte kellett menni a betegfelvételre ahol felvették az adataidat, ennyi volt. Jó volt, csak sajnos utána nekem jött a fájós időszakom, nem tudtam eljárni, aztán vizsgaidőszak vette el a figyelmemet. De jövőre már remélhetőleg nem vonja el a vizsgák után semmi, de ha mégis akkor még mindig maradhat a friss levegőn való séta, ami viszont a a legajánlotabb.

Szilveszter: mi a nővéreméknél gyűlűnk össze és bulizunk a magunk módján. A fiúk isznak, én meg jót nevetek rajtuk :D Utolsó szilveszterünk, amíg nincsen kicsi skac!
Jut eszembe, remélem nem baj, ha beszúrok egy képet róla :roll:
Kép

Alexandra
kaisa
 
 


Kaisha
Szép a picurod!

Ha minden olyan témát ejtünk, amiről különbözőek a vélemények, akkor miről lehet beszélni? Mikor megszületnek a babák, akkor egy csomó olyan dolog fel fog merülni, amiben különböző nézeteket vallunk majd:
-igény szerinti szoptatás/ napirend
-szoptatás/tápszeres etetés
-hozzátáplálás
-gyereknevelés
-stb.

Akkor csak azt lehet leírni, hogy szép az idő...szépek a gyerekek?


Tündércserje
Mi itthoni pihenős szilvesztert tervezünk. És most lesz egy olyan szilveszterünk, hogy egyikünk sem ügyeletes!
Vendég
 


Kép
Vendég
 


Kaisa: nagyon aranyos a Babád orrocskája! :P

Szilveszter: jó lenne valamit csinálni, de szórakozóhelyre nem akarok menni, házibuli pedig egyenlőre nincs kilátásban, úgyhogy nem tudjuk még mi lesz.

Lányok nektek nem ég a gyomrotok? Engem éjszakánként egyre jobban kínoz. Korábban jó volt rá hogy megettem egy kefírt/joghurtot, de mostmár nem segít tartósan. :shock:
Nincs valami praktikátok?

Kép
calendula
 
 


Szépek a kicsi és nagy gyerekek!

Stria
Nekem még nincs, pedig csak sima testápolót használok. Alkat, hajlam kérdése az egész.

Torna
Járok hetente kismama-tornára, meg úszni.
A lovagást már abbahagytam :wink:

Gyomorégésre
Háztartási keksz, kölesgolyó, natur pattogatott kukorica jó nekem...vagy Rennie tabletta... :wink:

Szilveszter
Baráti társasággal kinn Hortobágyon :wink:
alicia
 
 


Igen, szerintem se bonyolódjunk bele ebbe a stria kérdésbe, mindenkinek megvan a saját véleménye erről.
Én is sétálok minden nap, fel a hegyre a munkahelyemre, aztán hazafelé le. Néha úgy kifulladok, hogy percekig alig tudok levegőt venni:)
De a terhestornára mindenképpen szeretnék járni, miután véget ér a vizsgaidőszakom.
Jut eszembe, Ti hol fogtok szülni? Van közületek olyan, aki a SOTE II- n?
napisugi
 
 


Napisugi
Lapozz vissza néhány oldalt! Van egy táblázatunk. Csnixi Szokta feltenni!
alicia
 
 


Sziasztok!
Remélem jól teltek a karácsonyi ünnepek.

Témák:
Karácsony -Mi idén nem rohangáltunk olyan sokat - magunkhoz képest - inkább mindennapra 1-1 vendégséget iktattunk be. Most még mi mentünk, de hamarosan hozzánk jönnek :))) Így kb 1 hete nem is főztem - potyakajáltunk.
Ajándékok - inkább a Babónak kaptunk mi is kelengye cuccokat, meg játékokat. Meg mi is vettünk neki ezt-azt.

Stria - oké, hogy alkatfüggő, de azért amig nincs, vagy nem annyi, addig , meg utána is jó az a krém, olaj - mégha illúzió is.
Márcsak a bőrszárazság miatt is, meg nálunk ez Apa feladata és jól esik tőle ez a kényeztetés, pocaksimogatás. Esténként sokszor így altatja el a fiát a pocakban.

Gyomorégés - nekem az első 4 hónapban volt, elég is volt. Most már nincs, de sokszor (bocsi - szégyenlem is :oops: ) büfizek . Gondolom, ahogy a gyomor nyomódik. (És többször jön a gyomorsav is - szar)

Alvás - hála oldal alvós voltam mindig így azzal nincs gondom. Babónak mindkét oldal megfelel - még. Éjjelente 1x mindig fel kell kelnem pisilni. Órarendszerűen 3-kor. :)

Egyéb saját bajok - 2 napja a derekam alatti csont (medence?) kezdett fájni. Mondjuk én derékfájós (lumbágós) vagyok, remélem ez a fájás még el fog múlni.
Másik bajom a légszomj. Na ez sokszor van. Mintha kevés lenne az oxigén.

Hajmosás - (Tündércserje) - nekem a hátam közepéig ér a hajam, de azzal is szenvedek. Nem irigyellek. Mikor is vágatod?
Egyelőre úgy oldottuk meg, hogy a párom próbál a derekamnál tartani, amíg behajolok a kádba. Jól nézünk ki :) Még most ok így, de ha még nagyobb lesz a pocak, akkor már nemcsak a derekam miatt lesz gázosabb... Meglátjuk :)

Munka - befejeztem a mindennapi munkát - bár azóta meg a telefonon lógok és próbálok segíteni nekik. Viszont - bár még csak 10 napja - már most lustulok szerintem. Eddig pörögtem egész nap, most meg már délután is alszom 1-2 órát.
Muszáj prorgamokat tervezni, amíg még bírom.
Jó lenne még néhány moziba, múzeumba eljutni.

Szilveszter - barátokkal kisebb -ücsörgős, beszélgetős - házibuli.
12 emberre főzöm a lencsefőzeléket (tavaly sikere volt). És azért egy kis pezsgőt elkortyolgatok :)

Torna - sajna nekem nem lehet tornázni a méhlepény helyzete miatt. De eddig mozogtam eleget az irodában, most meg marad a sétálás, illetve a fitball-on üldögélve való telefonálás :)

SOTE II-n elvileg január 2. hetétől újra indul az előkészítő és a terhestorna

http://www.sote.hu/intezetek/hirek/hir. ... ews_id=972

Bocsi, ha hosszú lettem, de már rég írtam és gyűltek a témák!

Jó szilveszterezést és örömökben, egészségben és átaludt éjszakákban gazdag boldog új évet kívánok Nektek!

Kép
moncsi73
 
 


Ki hogy áll a babahomi bevásárlásával????
Készülnek a babaszobák???

Egyre közeledik ápriis.... :lol: :wink:
alicia
 
 


Sziasztok!

Végre túl vagyunk a karácsonyi busójáráson. Nagyon fárasztó volt, de sok élménnyel lettünk gazdagabbak. :lol:

A terheléses cukrom egész jó lett, 4,1 éhgyomira 5,3 evés után.

Chrystall!
Tudnál nekem abban segíteni, hogy mire utalhat a vizelet eredményben az elenyésző mennyiségű aceton? Pláne ilyen vércukor eredmény mellett? Még soha nem volt ilyen eredményem, kicsit aggaszt. :(

Striákkal kapcsolatban én tapasztalatból tudom mondani, hogy az első gyerekemnél kentem mindenem, de sajna a mellemen és a hasamon így is lettek. Nagy volt a baba és én nagyon vékony voltam eredetileg. És alig híztam a gyerekkel 8 kg.t.

A másodiknál és a harmadiknál már nem kentem, és nem lettek újak rajtam, csak a régiek.
Egyenlőre még most sincs új, pedig nem keveset híztam. :roll:

Terhestornára sosem jártam, most sem fogok. Mondjuk időm sincs rá 3 gyerek mellett. :wink:

Szilveszter: végre itthon pihi, tv, nassolás. Gyerekekkel társasátékozás, esetleg kis egészségügyi séta a környéken. Már nagyon várom a semmittevést, mert még holnap is vendégek jönnek...

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


nekem akkor volt acetonos a vizeletem, mikor hánytam.

nem tudom ki hogy van vele, de én ma reggel berezeltem elég rendesen. Az tény, hogy napok óta járni alig tudok, annyira fáj a szeméremcsontom környéke, de a ma reggeli történések megrémítettek. arra ébredtem, hogy ráz a hideg, és borzasztóan fáj a hasam a bordám vonalától teljesen lefelé végig, aztán egyzsercsak mintha 4 bazinagy ujj összeszorította volna a méhemet, tartott 3-4 percig, aztán elmúlt. fel se mertem kelni egész nap. ti hogy vagytok az ilyesmivel? volt már valaki hasonló helyzetben?

Kép
marymirella
 
 


Yusz
Attól is lehet aceton a vizeletben, ha nem iszol eleget!

Marymirella
Szeméremcsont fájdalma--az izület lazul fel.
Méh összehúzódás--amíg egy-kettő ilyen van, nem káros. Ha több, hosszabb ideig tart, orvoshoz érdemes menni. Magnéziumot szedsz?

Alicia
Nálunk már készül a gyerekek helye, holmija. Én szeretnék a 30. hétre mindennel elkészülni. Ikreknél fel kell készülni időben!!!!
Vendég
 


Chrystall!

Köszönöm a válaszod. Igazad lehet, én is gyanakodtam erre, mert van olyan nap, hogy 1 litert sem közelítek meg. :(

Pedig kellene tudom, direkt vettem csipkebogyó és más hasonló teákat. Szeretem is őket, de folyton a rohanásban elfeljetek inni.
Most majd odafigyelek rá. :wink:
Látom mi teljesen egyidős terhesek vagyunk!! :lol:

Babaszoba: nálunk a nappaliban lesz a picur velünk. Az első évben szeretnék mellette lenni éjjel-nappal.
Aztán átkerül a kisebbikhez. Ők lesznek együtt egy kisszobában, a két nagynak külön szobája van.

De ha végre szerencsénk lesz, tavasszal elkezdhetjük az építkezést és akkor mindenkinek lesz külön szobája.
Babaholmik maradtak a többiekről azt venni nem kell.
Ginám még a rácsos ágyban alszik, úgyhogy kölcsön kellett kérnem a húgomtól egy másikat.

Na, megyek főzés közben vagyok, ma is jönnek vendégek. Ennek sosem lesz vége... :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Sziasztok!

Megvan a cukorterhelés eredménye, nem vagyok cukros. :lol:

Alicia, mi még nem vásároltunk semmit a kis Diánának, valamiért nekem még mindig olyan messzinek tűnik az április. Mondjuk mi rengeteg mindent kapunk, úgyhogy csak babakocsit, pelenkázót és egy matracot kell venni. Na meg az ilyen apróságok hogy pl. mellszívó.

Kivételesen tök jó éjszakám volt, nem volt pocakparti, reggelre kezdett csak rá.

Mary, nekem egyszer volt eddig méhösszehúzódásom, akkor én is nagyon megijedtem. Pihenés és magnézium. Állítólag a terhesség előrehaladtával egyre gyakoribbak lehetnek, van aki pl. így reagál egy hidegfrontra.

Kép
calendula
 
 


köszi, kicsit megnyugodtam. szedek magnéziumot, 250mg-ot/nap

Kép
marymirella
 
 


Sziasztok!

Teljes kómában vagyok, napok óta nem bírok normálisan aludni, és nem azért , mert kényelmetlen, hanem mert egyfolytában jár az agyam a baba körül. Olyan rövidnek tűnik ez a maximum 12 hét!!! El kezdtem aggódni, meg izgulni elég rendesen...

Kaisa: nagyon cuki a babóka!!!

Crystall: neked pedig nagyonn aranyos a nagylánykád!

Napisugi: én is a SOTEII-n fogok szülni, és vannak még páran...az Alicia által említett táblázatban meg tudod nézni. Ha nem titok, ki a dokid?

Moncsi: 28-án megvolt a hajvágás, lennyisszantott a fodrász kb. 25 centit, így most csak derékig ér a hajam... :shock: úgyhogy nem lesz sokkal könnyebb a hajmosás téma. Mondtam neki, hogy vághattöbbet, de a párom megvétózta...
nem értem pontosan, hogy csináljátok ezt a deréktámasztás dolgot...elég vizuális típus vagyok, és megpróbáltam elképzelni...hmmm...nem biztos, hogy erre gondoltál :lol:

Alicia: lassacskán alakul a babaszoba, még szőnyeget kell vennünk, egyébként minden megvan hozzá, tegnap vettük meg pont a lámpákat, csak a páromnak rá kéne szánnia magát a festésre...

Remélem, nekünk is összejön egy házibuli, jó lenne kicsit kimozdulni!

Mindenkinek jó szilveszterezést és nagyon boldog új évet!!!

Kép
tündércserje
 
 


Lányok, amúgy nektek hogy lesz a babaszoba? Már kezdettől fogva külön szobában fog aludni a baba, vagy először a ti hálótokban lesz a kiságy és utána költözik majd csak át?

Nálunk asszem az első néhány hetet velünk fogja tölteni. Nem tudom miért, de sokkal nagyobb biztonságban érzem ha ott lesz velünk egy szobában. :oops: Bár én még a kezdőnél is kezdőbb anyuka leszek, valószínűleg azért.
Aztán ha már átalussza az éjszakát, átköltözik a saját szobájába.

Kép
calendula
 
 


Sziasztok!
Tegnap végigolvastam mindent, de írni már nem tudtam...
Örülök, hogy mindenki jól van úgy általában, a kellemetlenségek meg jönnek, de már tényleg nincs is olyan sok hátra.


Elöljáróban csak annyit, hogy tényleg nem muszáj mindenben egyet értenünk, sőt így a jó, ha kúlturált formában tudunk vitatkozni, véleményt mondani. Sok topikban megy a bólogatás egymásnak, aztán egyszer csak kiborul valamin a bili, és megy a veszekedés. Remélem itt nem lesz ilyen soha!!!

A karácsony nálunk is szépen telt, de mint másoknál is, nekünk is fárasztó volt.
Szilveszter: Mi itthon leszünk, nem vagyunk (és régen sem voltunk) bulizósak, úgyhogy csak lájtosan. Végere talán megnézzük a karácsonykor felvett Hugh Grant filmet, mert eddig még nem sikerült. Lesz bólé, meg virsli, hogy legyen valami szilveszteri fíling.

Alvás: Én még karácsony előtt beszereztem egy szopi párnát direkt az alváshoz, de nekem valahogy még mindig a kispárna vált be legjobban. A szopipárna talán túl nagy, kicsit zörög is, pakolom össze-vissza, de sehogy nem jó. Egyébként pihizéshez jó, vagy ha ülök a derekam köré.

Keményedések nálam is vannak, meg izomhúzódások. És nagyon hamar elfáradok....

Calendula: Nálunk a baba velünk fog aludni, Emmával is így volt (sőt még mindig vele alszunk, de már egy ideje készülünk külön szobába. Ideje is lesz, hogy megszokja ő is az új helyzetet, még mielőtt a baba megszületik).

Süni, te kérdezted, miért voltunk szív uh-n. Nem volt kötelező, de a sima uh-n láttak egy ponton szívizom megvastagodást, ezért kellett menni. Ahogy írtam, nincs baja a szivének, "csak" kromoszóma rendellenességre utalhat, de az eddigi eredmények jók voltak, így bízunk benne, hogy semmi gond.

Cristall: Alexa nagyon kis huncut! Lesz majd segítséged, ha megszületnek az ikrek?

És egy karácsonyi-pocakos-Emmás kép rólam:
Kép

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Szia Mindenkinek!!!!!!

Olyan jó kis csapatba csöppentem bele, igazán mindenki szorgalmasan ír és ezt nagyon jó látni, annyi közömbös emberrel találkozom nap mint nap (a munkám az építőiparhoz köt...)
Szóval jó látni, hogy mindannyian jól vagytok, eltekintve az apróbbnak nevezhető fájásoktól egyéb kellemetlenségektől...
Végigolvasva mindent én is leírom velünk mi történt, de csak úgy témánként..
Babuci, ő a legfontosabb, ma voltunk UH-on és érkezik a harmadik lányunk, most már biztos,hogy a fiúk kisebbségben maradnak....És 797 gr és minden rendben van.Kicsit aggódtam, mert többen mondták, hogy kicsi a pocakom, de én elég magas vagyok, és gondolom elfér a gyomrom és a hólyagom helyén....(legalábbis én így érzem..)
Stria:eddigi 3 terhességem alatt 16-27-23 kg volt a hízásom, nem igazán kenegettem magam soha semmivel rendszeresen, csak ha kiszáradt a bőröm, akkor babaolajjal.Mára már rendszeresnek nevezhető mennyiségben használok olajos ápolókat, ez minden, és soha nem volt egyetlen csíkom sem.Úgyhogy én is az öröklött dolgokban hiszek.
Gyomorégés derékfájás:van mind a kettő, és az időnként visszaköszönő gyomorsav miatt nem is szeretek enni mindig, sajnos inkább kampányszerűen, ami után megint szinte betegnek érzem magam és egy ideig megy az önmegtartóztatás meg a joghurt és társai...A derékfájásom a sok fekvés hatására csillapodott, de most is van, és nagyon hamar elfáradok.
babaholmi ,babaszoba:Picúr velünk lesz, egy darabig biztosan, ez eddig mindig így volt.Egy takarón kívül semmit sem vettem, de nagyon sok cucc van a legkisebb lánykáról, persze azért kell majd venni egy két dolgot, de inkább csak nézelődöm még.Nekem még ápr 13. nagyon messze van...Most pelenkázós komódot kerestem de normális kinézetűt 80-100.000 alatt nem láttam, amin mélységesen kiakadtam, így marad a B terv, veszek egy ikeás fiókos szekrényt és csináltatok rá egy pelenkázós rátétet asztalossal.
Mivel mi tetőteres házikóban lakunk, nappal a kicsi lent lesz velem, így a légzésfigyelő amit vadásztam, olyan, amit két helyen is tudok állandó átköltöztetés nélkül használni.Nos, ilyet is találtam, ma már ilyen is van.
Karácsony:letudtuk, eléggé elfáradtam annak ellenére hogy családom igazán segítőkész volt. Most a két ünnep között pedig azzal telik az időm, hogy mit találjak ki a gyerekeknek ,ami itthon program elmászkálás nélkül(mert ahhoz nagyon nincs kedvem...) az állandó számítógép előtt üldögélés helyett.Yusz ti nem szenvedtek ebben???Évközben nagyon le vannak terhelve, így nem jut erre olyan sok idő, de most halálra unják magukat, ezt látom.
És hogy őszinte legyek én is unom egy kicsit ezt a bezártságot, jövő héttől még dolgozgatok egy kicsit...
Kívánok mindenkinek vidám szilvesztert, és örömökben gazdag , boldog új évet!!!!!
süni69
 
 


Sziasztok!

Köszöni Dani a dícséreteket :)

Gyomorégés: nekem már majdnem a második trimeszter elejétől van, és én Rennie-t szedek rá. Mondjuk most az ünnepekben nagyon sokat szenvedtem tőle, pedig tényleg alig ettem és nem is ettem össze-vissza. Ilyen karácsonyom se volt még!

Derékfájás: a szemérem csontom nekem is fáj, mondjuk nekem csak este, mikor átfordulok egyik oldalamról a másikra, vagy felülök. Hát nálam a felülés is igen érdekes mutatvány, mivel a lurkóm oly nagy már! A derekammal nekem is voltak problémák, sőt vannak is. Az egyik lábam felett szokott becsípődni egy ideg járás közben és akkor alig tudok járni. Kellemetlen, de még mindig jobb, mint amikor az egész derekammal játszottam el ugyanezt, és se ülni, se feküdni nem tudtam, de állni és kiegyenesedni sem. Én anyu mágneses csodalapját szoktam odatenni és szinte 1-2 percen belül semmi bajom sincs.

Alvás: én sose tudtam háton aludni, így nem probléma az oldalt alvás. Akinek nem jó a szopi párna tudom javasolni az IKEAs viziló vagy krokodil párnának, amik jó nagyok, vagyis inkább hosszúak. Tavaly kaptam szülinapomra és most nagy hasznát veszem, hiszen betámasztom a pocakom alá és a fejem alá is. Nagyon kényelmes!
De mondjuk most inkább az a baj nálam az alvással, hogy a Babóm mindig este dönt úgy, hogy partizik és erőteljesen rúgdos. Ráadásul hirtelen rosszalvó is lettem valamiért, gyakran felkelek én is pisilni, stb. Ezt úgy kerülöm ki, hogy kamillát veszek be mielőtt elalszom és akkor nem is kelek fel reggelig.

Babaszoba: februárba cserélünk szobát anyuékkal, és költözök át a nagyszobába ideiglenesen, mert aztán ha jön a jó idő a kert hátuljába újítjuk fel a kisházat és odaköltözünk. Babacuccok megvannak, mert nővéremről maradt meg sok mindent, úgyhogy már csak rendezkedni kell, de ezt majd februárban szeretném kivitelezni.

Tényleg mindjárt itt vannak már a babók, olyan furi volt, hogy már pizsit vettünk bevásárláskor, hogy legyen a kórházba. Lassan erre is össze kell már pakolni a táskát, legalábbis én úgy számoltam, hogy nekem februárban már készen kell majd lennie.
Gyorsan szalad az idő, nem?

Alexandra
kaisa
 
 


Mary
Magnéziumból vehetsz be többet is! (én 4x500mg-t szedek most).

Calndula
Alexa olyan egy éves koráig aludt a mi hálónkban Utána lett külön szobája. Most az ikrek is ott lesznek az első időben...

Atizka
Úgy néz ki, hogy a párom ki tud venni majd szabadságot, ha megszületnek a babák, meg akkor is jön majd 2 hetente a takarítónő, meg a bébiszitter is fog jönni. Nekem már most kellett segítségről gondoskodnom, mert egyre kevesebbet bírok függőlegesen lenni.
Netezni is úgy netezek, hogy egy kis netbook-om van, az elfé melettem az ágyban...
Szépek vagytok!

Süni
Gratulálok a kislányotokhoz!
Vendég
 


pelenkázós komód 20-30e-ért: http://www.babyoutlet.hu/ProductBrowser ... &mainid=14 és jó áron vannak babakocsik is!

Kép
marymirella
 
 


köszi :) most voltam dokinál, ő is azt mondta, hogy min. 650 mg-ot szedejk, de lehetőslg szerint ennél többet is lehet. zárva vagyok, és a méhnyakam is rendben van, megnézte, mert mondtam neki, hogy tegnap fájtam. de azt mondta minden rendben van, és hogy ha nem akarna múlni a fájás, ha újra előfordul, és mondjuk pl. hajnal 2kor jön rám, akkor meg ne várjam a reggelt, hanem menjek be a korházba, mielőtt még baj lenne. beszélgettünk a szülésznő választásról is, és az oltásról is. én nagyon ellenzem, de ma azt mondta a doki, hogy sürgősen adassam be, mert nem szeretné, ha januártól az intenzíven feküdnék, mert januárra várható egy újabb, sokkal nagyobb járvány hullám. mivel maximális bízok benne, bármennyire is nem akarok oltatni, holnap reggel megyek a szuriért. azt mondta, hogy legközelebb a 31. héten lesz Uh, de mondtam neki, hogy 11 hetet nem bírok ki, hogy ne lássam a kicsit, nem lehetne-e esetelg bekukkantani mégis, és azt mondta, hogy bár nem indokolt, ad beutalót, és így január elején megnézhetem manókát.

Kép
marymirella
 
 


Sziasztok!
Üdvözlöm az újakat!
Kicsit eltűntem. A karácsoyn ritka rosszul sikerült nálunk az idén. Két napot egyedül töltöttem. Nem tudtam elmenni párommal az anyósomákhoz annyira ledöntött a nátha. Nem kaptam levegőt úgy el volt dgulva az orrom, de szerencsére 4 napa alatt sikerült magam helyrehozni. Mire hazajött a párom ő volt beteg, most kezd belőle kilaábalni.
Tegnap voltam én is laborban toxoplazmózis ismétlésen, meg este a dokimnál. Mindent rendben talált a méhszáj teljesen zárt. A pocakomra azt mondta, hogy jó puha. Csak egy kissé megrémültem mert valahogy nem sikerült ezen a vizsgálaton ellezulnom és amikor kihúzta a kezét véres volt a kesztyű. Azt mondta ilyenkor sérülékeny a dolog ott bent és el fog múlni másnapra, ha eseleg nem, akkor keressem fel a kórházban. Igaziból nem volt vérzés csak pár csepp, meg egy kis alvadt dolog távozott, de megrémültem, mivel 24 hete lassan még barna váladékkal sem találkoztam onnan. Már elképzeltem, hogy a szilvesztert már a kórházban tölthetem, úgyhogy tegnap nagyon ki voltam. WCre nem igen mertem elmenni, most is van egy kis para, de szerencsére mára tljesen elmúlt valóban a dolog :lol:
Ma elég aktívak is voltunk, szinte folyamatosn nyomja a picúr a bulit. Nem tudom, de éjszaka ha alszom én sosem érzem, illetve, ha megy a buli, akkor sem ébredek fel rá.
Hasam nekem is szokott továbbra is időnként hol itt, hol ott húzni, de már egséz hiányozna, ha nem volna :lol: A magne b6 nekem mindig segít :)
Holnapra jó bulizást, akinek az lesz, mi itthon leszünk kettesben, illetve hármasba. :lol:

Kép
domi001
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: