Új privát üzeneted érkezett!

Ja, apoharasat szoktam úgy is, hogy olyan sütőport teszek bele, ami a mézeskalácsba kell a tetejére pedig diót.Aztán kockára vágom,hogy minden kocka tetején legyen egy szem dió.

Kép
flóra 11
 
 


Bocsi, nem született meg senki. Hülyeséget olvastam.

KépKép
benó
 
 


Laptető! Hurrá! Na, most jöhet az eksön. :D

Kép
flóra 11
 
 

 
 

Ezt most nem értettem,miről írsz, benó? Milyen Bálint valakiről írtál?

Kép
flóra 11
 
 


Hol vagy?

Kép
flóra 11
 
 



KépKép
benó
 
 


Tököltem a képpel, végül beszúrtam wordbe az egészet, ez Mirza Nanuk szelete, nagyon jól néz ki. A Bálint bigyó pedig szintén a Mirza története, csak gondoltam, jó lenne ez a Tancsunak is, meg nekünk, ha járnánk valami babafigyelős csoportba annak idején. És érdekelne az a csoport, ahová ő járt, hátha olyan van máshol is, nem csak Pesten.

KépKép
benó
 
 


Na, mi van, hol vagy, már eksön van? :D :D :D :D :D :D

KépKép
benó
 
 



KépKép
benó
 
 


Itt vagyok, csak bemásoltam a receptetés elmentettem.Nagyon jólnéz ki.De elég sok vele a macera,nem?

Kép
flóra 11
 
 


Hát, őszintén, én csak másoltam. Még keresek.

KépKép
benó
 
 


Bemásolom ezt is.Most a fiam elfoglalta a fürdőszobát. Na,már kijött. Most már elköszönök. Lassanmegyek zuhanyni és zyupsz az ágyikó. Álmos én sem vagyok. Lehet,hogy majd visszajövök. :wink:

Kép
flóra 11
 
 


Szülésre felkészítés a Szent Imre Kórházban
Szent Imre kórház szülészetén a 464 8600/1164 vagy 464 8737-as telefonszámokon.
MONA LISA CSOPORT
relaxáció minden héten szerdán de. 9–10 óráig
(félelem, feszültség, szorongás oldása pszichoterápiával)
Hely: A épület, II. emelet nőgyógyászat, Dr. Ferkó Sándor terem
Vezeti: Dr. Bálint Sándor hipno-pszichoterapeuta

Biztos jó lehet.

KépKép
benó
 
 


Oké, de nehogy háború legyen, inkább legyél vele nyugodtan, én majd receptezek. Jó éjt!

KépKép
benó
 
 


Még vagyok.

Kép
flóra 11
 
 



KépKép
benó
 
 


Rendben. :D

KépKép
benó
 
 



KépKép
benó
 
 


Elraktam. Ez nagyon jól néz kiés szeretem is a túrósat. :D
Azt mondja a Péter fiam,hogy üdvözöl. :wink:

Kép
flóra 11
 
 


Mennyi receptet találsz! Van olyan oldal is,hogy egyszerű receptek?

Kép
flóra 11
 
 


Barackos, vaníliakrémes torta

Hozzávalók:


Tészta:

3 tojás
9 dkg cukor
9 dkg liszt
1 dkg vaníliás cukor

késhegynyi sütőpor

Krém:

1 csomag vanília ízű pudingpor

4-5 evőkanál cukor
5 dl tej
darabokra vagdalt barackbefőtt (kb. 15 dkg)


Díszítés:


2 dl habtejszín
barackbefőtt
mogyoró, vagy diótörmelék



Elkészítés:

A tojások fehérjét habosra keverjük, a cukrokkal kemény habbá verjük, egyenként adjuk hozzá a tojások sárgáit, végül a sütőporos, szitált liszttel keverjük el.

Sütőpapírral bélelt formában kisütjük, előmelegített sütőben, 170 °C-on, majd kihűtjük.
A pudingport a cukorral, tejjel a szokásos módon elkészítjük, elkeverjük benne a barackdarabokat, és a tésztára simítjuk.

Hűtőbe tesszük, hogy a krém megdermedjen.

Tálalás előtt a tejszín keményre vert habjával, barackszeletekkel díszítjük, oldalára mogyoró-, (vagy dió) darabkák kerülnek.

Kép
flóra 11
 
 


Tök jó fej ez a Mirza! :D :D :D Ha van időtök, olvassatok bele az írásaiba.Habos eperszelet (nehéz)
Joghurttorta

KépKép
benó
 
 


Én is üdvözlöm Pétert. :D :D Tök jó lehet ilyen ügyes és vagány fiúk anyukájának lenni. Ezt ne mondd meg neki.

KépKép
benó
 
 


Nehogy elbízza magát! :D :D :D
Egyszerű sütis oldalt nem ismerek, viszont a Mirza szokott olyanokat írni szerintem. Azért nézem őt. Viszont most még egy max. 10 percig maradok fönn, mert holnap meg kell venni korán reggel a parfétorta hozzávalóit és el is kell készíteni még de. Megint felfázásérzésem van. Ez most nagyon gáz lesz, amit írok, de muszáj megkérdeznem: azt mondta a múltkor a pesti doki, hogy attól is lehet méhszájseb (tudod, azt mondta, nekem van), hogy betétet használunk, és az sztk-s orvos és az 5000 Ft-os is mondta, hogy a méhszájseb miatt is lehet babátlanság. És a pesti azt is mondta, hogy vattát használjunk. De hogyan? És ha elhagyom útközben? :shock: :shock: :shock: Lehet, hogy ilyenkor, mikor fájást érzek, mintha felfáztam volna, akkor az a méhszájsebem? 21-én mindenképp megkérdezem az orvostól is.

KépKép
benó
 
 


Jó ez a vaníliakrémes torta, amit írtál, nem nehéz. Max. elkészítem ezt, ha nem sikerül a parfés. Az olyan barbis süti, szép rózsaszín, de félek, hogy nem sikerül. Majd beszámolok róla valamikor, lehet, hogy nem este, csak hétfőn, mert ugye, a vasárnap a családé, és este meg férjecskézés van. Meg ugye, elkerüljük a nyafit.

KépKép
benó
 
 


Egyik pillanatban még 3. napon vagyok, másikban már a 4. napon! Néztem, hogy megmarhult a gép? Aztán rájöttem, hogy átírtam az éjfélt! :D :D

KépKép
benó
 
 


Na, mindenkinek jó éjt, szép álmokat! Majd találkozunk!

KépKép
benó
 
 


Neked hol van méhszájsebed?És azt miért nem gyógyítják ki?

Kép
flóra 11
 
 


Bizony! Nemcsak az éjfélt, az egy órát is. Itt a babaneten nincs átállítva az óra.

Kép
flóra 11
 
 


Jó éjt,Benó. Megyek én is.Köszi a fiúkhoz a hozzászólást. :wink: Remélem ők is így gondolják. A nagyobbik biztos nem, ő olyan más,mint a kettő. Az sokat veszekszik velem. Ilyen a természete. Inkább meg sem nősüljön,úgyis el fog válni. Pedig az udvarol a legtöbbet! Most is egy tatabányai lánnyal BP-re készülnek színházba.

Kép
flóra 11
 
 


Még visszajöttem Benó. Találtam egy jó tortát.

Gyümölcsös tejföltorta


Hozzávalók: 2 kisdoboz tejföl, 2 csomag vaníliáscukor, 6 evőkanál porcukor, 2 evőkanál zselatin, 2 csomag tejszínhabpótló por, 1 csomag gyümölcskocsonya, bármilyen gyümölcs.

Elkészítése: A zselatint 2 dl vízzel felforraljuk és félretesszük hűlni. A tejszínt a vaníliacukorral kemény habbá verjük. Hozzáadjuk a tejfölt, a langyos zselatint és még 2 percig verjük. Szétnyitható tortaformába rakjuk a következő módon. Egy sor bármilyen kekszet kevés lekvárral megkenünk.

Erre jön a krém egyik fele, rá egy réteg tetszés szerinti gyümölcs kerül. Rá a maradék krém jön, amit újra gyümölccsel fedünk végül a gyümölcskocsonyával díszítjük. Lehűtve tálaljuk.

Kép
flóra 11
 
 


Jó reggelt, szép vasárnapot!
Most megyek a hozzávalókért, majd küldöm a receptet nektek is. Tetszik az utolsó tortarecepted, lehet, hogy ha ez nem sikerül, megcsinálom a tiédet. Na, most megyek. Puszi

KépKép
benó
 
 


Én is megyek a hozzávalókért. Aztán sütni, főzni. Vacsorára kell elkészítenem az ünnepi menüt. Majd jön a fénykép. Sziasztok.

Kép
flóra 11
 
 


Kép parfétorta, ez készül most

KépKép
benó
 
 


A receptet majd leírom, nem lehet elolvasni, bocs.

KépKép
benó
 
 


Sziasztok!
Egy napig nem jövök és nem győzök visszaolvasni! :D
Először is a sütőmestereknek kívánom, hogy amit ma készítenek, legyen finom! De Ti már olyan ügyesek vagytok, tuti minden jó lesz! :) Igazán teleportálhatnátok nekem, én dolgozom, de mindent lemeóznék mielőtt a család bírálná! :D
Folyamatosan nyomtatom amit feltesztek, de Flóra ez a szezámagos... Valami Istenien néz ki! Én ilyet sosem fogok tudni csinálni :oops:

Kép
szilzi
 
 


Muzsuzska, szokj hozzá, hogy itt mindent háromszor lekell majd írnod, mert valaki mindig elfelejt valamit! Főleg én :oops:
Én is kívánom neked, mint a többiek akár az összes laptetőt, nagyon megérdemelnéd már! Remélem az intelligens hormongyogyid segít és nem csak a piri gondolkozik! :?
Az ikrekből én is elfogadok egyet, ne legyen rájuk gondod, majd mi elosszuk Őket! :D

Kép
szilzi
 
 


Láttátok a babómat az esküvős vonalzóm helyett?? :D

Kép
szilzi
 
 


Ari vagy, Szilzi! :D :D :D
Ígérem, hogy egyszer (és nem is egyszer) meg fogod kóstolni, amit sütök! Valami szenzációsat készítek majd, csak előtte jó sokszor kipróbálom, nehogy pont akkor szúrjam el!
Sajnálom, hogy dolgozol. :cry: Mi mindjárt porszívózunk, mert elönt minket a dzsúz, és utána még egy uccsó süti arra a babapiskótás alapra, mert arra nem mertem rátenni a parfét, úgyhogy az még megvan. Gondoltam, egy egyszerű pudingot összekeverek felvert tejszínnel és ráteszem. Mit gondolsz?
Na, megyek, porszívózok, mert lassan már várnak is minket a tesómék a szülinapra.

KépKép
benó
 
 


A pudling az jó! :D :D Legalábbis én nagyon szeretem! :D
Ilyet bármikor süthetsz nekem is! :D És szerintem a lányok is szeretni fogják! :)

Kép
szilzi
 
 


Na, csúnya gép, nem küldte el, hogy
Nagyon cuki a babód, Szilzi! És nagyon gyorsak vagytok! :D :D :D :D

KépKép
benó
 
 


Már alig várom, hogy találkozzunk valamikor! :D :D :D :D

Kép
szilzi
 
 


Szilzi, ne gondold, hogy nem tudnál csinálni! Lehet, hogy elsőre nem jön össze, én akkor úgy szoktam, hogy egy néhány napig nem csinálok semmit, meg vagyok sértődve, aztán újult erővel nekiugrok megint. A palacsintának nekiugrottunk néhányszor, de sajnos egyszer se ment. A férjemnek már majdnem, de nekem egyáltalán nem. :roll:

KépKép
benó
 
 


A találkozást én is várom! :D :D :D

KépKép
benó
 
 


Benó, én rád bízom a találkozó szervezést! Valahol, valamikor! :D

Kép
szilzi
 
 


Jó munlatást a családdal! Puszilom a csajaidat! :D

Kép
szilzi
 
 


Rendben! :D :D :D

KépKép
benó
 
 


köszi! átadom nekik! Neked meg kitartást! :oops: :D :D :D

KépKép
benó
 
 


Na, most már mindjárt indulunk, csak fogmosás, smink stb. Addig szilárdulnak a sütik a hűtőben. Na, most már a nevén nevezem a férjemet, én Gyurikának hívom, csak nem akartam eddig írni, nehogy kinevessetek, de most már úgyse nevettek ki, tehát Gyurika meg cifrázza a süti tetejét. Puszi megyünk már tényleg

KépKép
benó
 
 


Sziasztok lányok...:)

Veletek lépést tartani....:)
Termeltetek elég alaposan irásokat, alig győzök visszaolvasni.
A sütireceptek nagyon jók,szivesen megkóstolnám most egyiket-másikat...:D

Lassan indulok én is, jönnek barátnőmék, megyünk ki eléjük az állomásra.

Holnap alaposan átolvasok mindent és majd irok is...

Most kihasználom hogy itthon van a párom és hogy ezerrel süt a nap kint....:)

További szép hétvégét....:D

tancsu és buckalakó 19+5

Kép

Kép[/
tancsu
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?