Új privát üzeneted érkezett!

Amcsi,
nekem mindkét vetélésem spontán zajlott le (9. ill. 10. héten), nem kellett műszeres befejezés. Rá 5-6 hétre jött meg az 1. menzesz - több idő kellett, mint két normális menzesz közt - de akkor normál erősségű volt. A 2. menzesz már normál időre jött meg, ill. csak az első vetélésem után, mert a második után a 2. ciklusban beköltözött a lányom, aki most volt 1 éves Kép
kisün
 
 


Szia Amcsi!
Nekem ugyan volt műtétem, de az orvos azt mondta, hogy 4-6 hétre szokott megjönni utána először, és azért kell 3 hónap múlva visszamenni hozzá, mert adigra áll vissza a ciklus.
Nekem az 1. 4 hétre jött, és rendes hosszúságú volt, viszont a 2. ciklusnál a 29. napon volt egy 1 napos "valami" és utána semmi. Így a 2. ciklusom végül 49 naposra sikerült, de a 3. már megint rendes volt, és nagyon remélem, hogy a 4. is az lesz.
A lényeg, hogy ne aggódj, szerintem ez ormális még Kép

dido

dido
dido
 
 


Sziasztok!

Köszi lanyok! Nálam most érdekes, mert volt egy gyenge 1 napos vérzésem, 2 nap szünet, majd egy kis pecsételő. De akkor maradok türelmes, bár titkon abban reményked(t)em hogy más okai is lehetnek.

Az jó ha nem kell műszeres befejezés! Kicsit az a benyomasom volt, hogy Magyarorszagon szeretnek biztosra menni, és szükség nelkül is elvégzik.
Egyébként itt (Hollandia) nálunk pl. nem is javasolták, hogy 3 hónapot várjuk. Mondjuk nem is a házi dokitól szedtem össze az információimat.

Amcsi
amcsi
 
 

 
 

Amcsi,
Magyarországon szinte kizárólag és csakis műszeres befejezés van (tudom, hogy Ny-Európában és az USA-ban a páciens választhat a két lehetőség közt - természetesen ha egyébként minden rendben van egészségileg). Nekem szerencsém van a dokimmal. És ő is azt mondta, hogy ha spontán lezajlik, akkor utána rögtön bele lehet vágni az új babaprojektbe, nem kell várni. Nekem mindkét vetélésnél az volt a tapasztalatom, hogy a menzeszem 1 ciklus alatt helyreállt Kép barnázgatásom-pecsételésem viszont nem volt. Szerintem ha úgy érzed, hogy valami nincs rendben, akkor a biztonság kedvéért beszélj a nőgyógyászoddal Kép és szívből remélem, hogy nemsokára te is babázhatsz!

kisün
kisün
 
 


Sziasztok!

Kriszta, Andi köszi az elevites infokat. Annyira én nem izgattam magam mikor az orvosom ezt mondta, gondoltam mindenkinek lehet vmi rögeszméje.KépKülönben nem a Szabolcs utcába járok. Kép

Ecsv, milyen vizsgálatok lesznek?

Dido, úgy örültem amikor írtál! KépDe jó, hogy elkezdődnek Nálad a vizsglatok, akkor történnek végre az események!Kép Mindenképp írj mi volt!!!
Sajnos nálunk jó hírek nem mostanában lesznek. Apa bár mondja, hogy jöhet a baba, de gyakorlatilag mégis védekezünk. Az esélyes napok így kimaradtak, meg a többi is. Persze nem miattam.

Én Bencénél és a kis angyalkánál is félidőn a 12.-13. napon estem teherbe. Szerintetek van rá reális esélyem félidő után is?

Amcsi, nekem az első menzesz is erős volt. Szerintem is itthon a biztosra mennek.

Kisün, gratulálok a kislányodhoz, jó olvasni, hogy néha nem kell az a 3 hónap.

Nina
ninacs
 
 


Sziasztok!

Kisün,
Köszi, én is remélem, bár nálunk már van egy kis "terrorista" a háznál, és ez sokat segit, hogy az ember ne stresszeljen ekérdésben feleslegesen.

Neked egyébként mit mondtak, mi lehetett az oka a vetéléseidnek?

Meg a műszeres befejezéshez annyit hozzátennek, hogy errefele prózai és kulturális okai vannak, hogy nem jellemző. Egy nőgyógyásszal egy konzultáció kb. 60-70 euro, mig un. a háziorvossal 40 körül. Ahhoz hogy a szakorvoshoz eljuss elöbb el kell menni a házorvoshoz, aki ha ő is ugy látja ad beutalót. Utóbbi 5 perc alatt lerendezett és adott egy telszámod, amit komplikáció esetén kell hivni. Mikor mondtam, hogy akarok nődokihoz is menni, akkor még figyelmeztettek is, hogy nem biztos, hogy jó az nekem, mert ők szeretnek küretet csinálni, ugyanis ez a dolguk.
Talán otthon ezért is ilyen gyakori a műszeres befejezés...

Amcsi
amcsi
 
 


Ninacs,
köszönöm Kép szerintem is jó, hogy nem kell várni Kép

Amcsi,
itthon ugye általában rögtön nőgyógyászhoz mész a terhességgel, de szerintem ha háziorvoshoz mennél, akkor babával rögtön átirányítana egy nőgyógyászhoz meg a védőnőhöz. Nem is tudom, hogy háziorvos meddig foglalkozna egy várandós nővel, talán csak az első labor-beutalókat írják meg, meg a táppénzes papírt, ha kell... nekem is már megvolt a választott nőgyógyászom, tehát eleve nála derült ki, hogy a babák meghaltak Kép de ő nagyon emberségesen állt hozzá, felajánlotta mind a műtéti befejezést, mind azt, hogy megvárhatjuk, amíg a természet elintézi, utána természetesen szigorú kontroll. Azt mondta, hogy saját tapasztalata szerint sokkal kevesebb a komplikáció (fertőzés vagy a ciklus rendszertelensége) egy korai spontán vetélésnél mint egy küretnél, és mivel "természetes" folyamat, utána azonnal folytatódhat a babagyártás. Persze itt egészséges nőről és egyéb komplikációk hiányáról van szó. Rákérdeztem, hogy akkor miért csinálják itthon rutinszerűen a küretet, erre azt mondta, hogy az orvosok egy kürettel levédik magukat.
Én egyáltalán nem bántam meg, hogy a kivárás mellett döntöttem, mert nem kellett kórházban abortuszosok vagy friss babások közt feküdni, és bár nagyon rossz volt a vetélés maga, de mégis ott volt valahol a tudat, hogy természetesen zajlik. Paradox módon azt kell mondanom, hogy sokat erősödtem lélekben a vetélések által, és nem vagyok biztos, hogy ugyanez lett volna, ha kürettel végződik.
Sok emberrel beszéltem utána, akik kerestzülmentek ugyanezen műszeres befejezéssel: sokan azt mondták, hogy lelkileg nagyon megviselte őket a kórház és a küret, gyakran egyszerűen abortuszra váróknak nézte őket a személyzet, voltak viszont olyanok is, akiknek épp a kórházi környezet jelentette a biztonságot.
Okok: anatómiailag ill. hormonálisan minden rendben van nálam, tehát valószínűleg a babák lehettek betegek. Akkor meg talán jobb is, hogy ilyen korán történt, és nem később.
Az nagyon jó, ha már van gyereked: sokkal rosszabb úgy megélni egy ilyen szörnyűséget, amikor még nincs. És így tényleg nagyon jók az esélyek, hogy a következő baba gyorsan összejön és egészségesen meg is születik Kép

kisün
kisün
 
 


Sziasztok!
Ma olvastam először a történeteiteket.Ha lehet ilyet mondani,kicsit bíztató,hogy más is járt már hasonlóan mint én,és újra várandós vagy már a babáját tologatja.Ugyanis sajnos egy hete tudtam meg,hogy a 19 hetesnek hitt magzatom nem él,16 hetesnek felelt meg.Már vártam,hogy megmozduljon,de arra sajnos nem került sor,vagy hálisten,mert akkor mégjobban fájna,hogy elveszítettem.Szombaton meg kellett szülnöm,csak utána altattak el a műszeres befejezéshez.Így még jobban fáj,mert éreztem őt amikor megszületett.Nagyon sajnálom az én drága kicsi angyalkámat,hogy nem tudtam rajta segíteni.
Most megpróbálom őt elengedni,és felkészülni testvérkéje fogadására.Pár hónap szünetet javasolnak,ezalatt meglesz a boncolás eredménye,bár az orvosom szerint nagy reményeket ne fűzzek hozzá,hogy valami kiderül.Minden vizsgálatot kiharcolok,amit lehetséges,hogy utánajárjak a lehetséges okoknak.35 éves vagyok,nagyon szeretjük egymást a férjemmel,minél előbb szeretném megajándékozni egy babucival.
Köszönöm,hogy meghallgattatok,jó volt kiönteni a szívemet sorstársaknak,a férjem szívét már nem akarom ezzel fájdítani,éppen eleget aggódott miattam,amíg kórházban voltam.Megpróbálok erős lenni és csak a jövőre gondolni.
Mindenkinek a legjobbakat kívánom.
Edi.

Kép
szekeres
 
 


Edi,
nagyon sajnálom, ami történt veled! Nagyon sok erőt kivánok a következő időszakhoz, biztos nem lesz könnyű. Nem kell ilyenkor erősnek lenni, ha fáj, nyugodtan add ki magadból, sirasd el a babát úgy, ahogy neked a legjobb! És ami a legfontosabb: te nem tehetsz semmiről! Drukkolok, hogy az okok kiderüljenek, mert a bizonytalanság a legrosszabb.
Nagyon remélem, hogy nemsokára újabb lakó költözik a pocakodba és pároddal maradéktalanul örülhettek majd a kis jövevények.

vera
kisün
 
 


Szekeres!
Pajzsmirigyvizsgálatot valahogy szeretik kihagyni, pedig nálam ez volt az ok. Harcold ki, hogy TSH-t is nézzenek.
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Sziasztok!

Edi!
Nagyon sajnálom ami Veled történt. Ez sohasem könnyű, de a 19. hétben elveszteni egy Babát..., az egyenesen szörnyű lehetett.
Kívánom, hogy mihamarabb újra Anyuka lehess Kép

Nina!
Sajnálom, hogy nem úgy alakulnak a dolgok ahogy tervezted.
Esély mindig van rá, nem biztos, hogy a 12-13. nap körül van a peteérésed, ha 26-27 naptól hosszabb a ciklusod akkor pedig biztos, hogy későbbre esik a peteérésed, és az sem biztos, hogy csak egy pete érik meg egy hónapban, úgyhogy sosem lehet tudni Kép

Nekem sajna nincsenek jó híreim. Voltunk a nőgyógyásznál, és ő azt mondta, hogy jó lenne megvárni azt a három rendes ciklust Kép ami ugye még 2 normális ciklus megvárását jelenti Kép
Azért mennem kell a következő hónapban a 19. 21. és 23. napon progeszteront és prolactint nézetni és utána vissza hozzá. Szóval mi még továbbra is csak gyakorló üzemmódban maradunk KépKépKép

dido

dido
dido
 
 


Kedves Vera és Dido!
Köszönöm az együttérzést és a bíztatást.
Kedves Kriszta!
Neked pedig köszi a tippet,mindent meg fogok csináltatni amit lehetséges.
Sziasztok,sok sikert mindenkinek.
Edi

Kép
szekeres
 
 



Köszi Andi,olvastam még aznap.
most már kezdek megnyugodni kicsit,már nem sírok annyit.Közben megszületett a barátnőm kislánya,olyan jó volt pici babát látni,sajnos egy kicsit fájdalmas is volt,azóta csak ő jár a fejemben,alig várjuk a férjemmel,hogy leteljen az a pár hónap.Na de majd az idő talán mindent megold.
Puszi,köszi mindent.
Edi

Kép
szekeres
 
 


Sziasztok!

Azt kérdezném tőletek, hogy mi a véleményetek a spermavizsgálatról, hasznos egyátalán valamire? Jártunk egy orvosnál aki javasolta, de ahogy kivettem a szavaiból genetikai dolgokat nem lehet igazán megvizsgálni belőle, vagy igen?
Volt valaki már genetikai vizsgálaton? Tudtok arról valamit?
köszi előre is,
Ors
mamma21
 
 


Sziasztok!
Ors!A genetikai vizsgálatot vérből nézik.Megmutatja,nincs e valamilyen kromoszoma rendellenesség.A sperma vizsgálatnál megszámolják a kiskatonákat és megnézik,mennyire aktivak.
Lányok képzeljétek 2 napja pozitvat teszteltem,tegnap voltam dokinál,bár okosabb nem lettem még,de jövö pénteken megyek UH-ra.Nagyon remélem minden rendben lesz.Utrogestant kell szednem,magnéziumot és az immunologus javaslatára Aspirin protectet.Drukkoljatok,rámfér!
Sziasztok
Brigi

Brigi
pbriguci
 
 


Szia Brigi!
Tiszta szívemből drukkolok neked.A teszt ritkán hazudik,de én is csak akkor hittem el annak idején amikor az UH is mutatta a petezsákot.Szorítok!
Szép napot!Edina

Kép
szekeres
 
 


Sziasztok!
Bevallom ket ev utan neha meg benezek ide, talan emlekezesbol is, de leginkabb Briginek szurkolok! Kerlek irjal neha, hogy smint vagy, nagyon bizom benne, hogy vegre te is babazhatsz!

Szekeres, amit a tobbiek is irnak, sird ki magad nyugodtan es ha ez segit, nekem 3 honap mulva osszejott a baba es most eppen alszikKép Talan most ertem el odaig, hogy siras nelkul tudok a tortentekre gondolni. Tudod, miutan a mi babank angyalka lett, karacsonykor a rokonsagbol 4-en jelentettek be, hogy babat varnak. Sirtam. Nem irigysegbol, hanem mert fajt a mi sorsunk. Eletem legrosszabb karacsonya volt. Pedig orultem neki, hogy masoknak sikerul. Ja es nekem sokat segitett, hogy nem tabukent kellett kezelnem, hanem elmeselhettem par emberbnek.

beatrix
Vendég
 


Sziasztok!

Olvasgatlak benneteket,veletek sírok és veletek örülök.
15 éve én is elveszítettem a babámat,aki 20 hete volt a pocakomban.Meg kellett szűlnöm,és akkor azt mondtam,nem szeretnék többé terhes lenni,ezt a fájdalmat nem lennék képes mégegyszer átélni.Nos azóta három gyermekem van,a legkisebb 6 hónapos.Kívánok mindannyiótoknak sok erőt,kitartást és sok sok egészséges babát.

Ari
ari3
 
 


Szia Beatrix és Ari!

Nagyon jó ilyen jó dolgokat is hallani.Sokan az ismerősök közül azzal próbálnak nyugtatni,hogy "majd lesz másik babád,fiatal vagy".Aranyosak,mert segíteni szeretnének,meg nem is tudnak talán ennél okosabbakat mondani,de nem tudhatják,hogy ezt a babát,akit most elveszítettünk nem fogjuk soha elfeledni.A következő terhesség talán tompítja a fájdalmat,de pótolni nem fogja az elvesztett kis életet.Ennek ellenére alig várom,hogy ismét lakó legyen a pocimban és a karjaimban tarthassam a második gyermekemet,ha már az első nem akart erre a világra megszületni.Eddig egy gyereket terveztem,de ezek után kettőt szeretnék.Egyáltalán nem riadtam meg a szörnyű testi és lelki kínok ellenére sem.
Jó veletek megosztani ezeket a gondolatokat és köszönöm is ezt nektek,mert a férjem nem akar erről beszélni már,az ismerőseim meg nem merik sokan szóbahozni sem,mert nem tudják mit mondjanak és hát nekik is fáj ez a téma sokat sírtak már a kolléganőim és barátnőim is emiatt.
Beatrix!Nagyon örülök,hogy neked olyan hamar sikerült újra teherbeesni.Nekem fél évet is mondtak,hogy várjak.Még a 3 hónapot sem egyszerű kivárni.Ne haragudj,hogy kérdezek tőled,ha nem akarsz ne válaszolj:hasonló eset volt a tiéd is?Volt műszeres befejezés a végén?És végül kiderült-e az ok és ha igen mi volt?
Ne haragudj mégegyszer,ha tolakodó lennék,azért érdekelne,hogy nekem milyen kilátásaim vannak,és hogyha netán 3 hónap múlva próbálnék teherbeesni,nem lesz-e probléma belőle.Mert ha én jól érzem magam testileg-lelkileg,bizony nem érdekel mit mond a sok nagyokos orvos,szeretném nagyon minél hamarabb.A férjem is így van vele.


Mindkettőtöknek gratulálok a babákhoz és Ari,neked a gyerekekhez,és köszönöm,hogy kicsi erőt öntöttetek belém.

Edina

Kép
szekeres
 
 


Edina!
Fajdalmas rola beszelni, de nekem is volt muszeres befejezes, es nem derult ki az ok, mint a legtobb esetben. Valahol mar lezartam magamban a dolgot. Elso idokben percenkent, aztan par het utan orankent, aztan naponta, aztan hetente fakadtam sirva. Soha nem fogod elfelejteni es nem is kell! A masodik gyermek persze, hogy nem potolja, hiszen nem o az elso. Igaz neha arra gondolok, hogy ha az a baba megszuletik nem a kisfiam aludna a szobaban. Nekunk az elso a naszuton fogant es a 3-dik honapban volt az ocsem eskuvoje. Mindkettorol ezer fenykepunk van es akarhanyszor ranezek, eszembe jut, hogy akkor felhotlenul boldog voltam es a kis jovevenyt vartam...Nekem az orvosok semmit nem mondtak. Nehez volt eleinte azt is felfognom, hogy nincs tovabb. Aztan felkerestem egy magandokit es o mondta, hogy 6 het no sex meg ilyenek. Az egyik rokon doktorno mondta, hogy a 6 het a fontos, 4 het alatt gyogyulnak a szovetek, csak a biztonsag kedveert kell a 6 het varakozas (csaszar utan tobb!). Megtudtam tole azt is hogy a 3 honapot csak azert mondjak, hogy legyen 2 teljes ciklus es konnyen kiszamitsak az uj joveveny erkezeset. Amugy pedig erdemes minel elobb probalkozni, mert ha megkapargattak a meh falat, nagyobb eselye van, hogy rendben megtapad az uj elet. Mi ugy voltunk vele, hogy a szervezetem eldonti, mikor all keszen. (es te is eldontheted, hogy a lelked mikor all keszen. Mert masok vagyunk, van aki azonnal, van aki sokat var) Igy is lett, pont 3 honap mulva lettem terhes. Nehogy azt hidd, hogy nem idegeskedtem. Remalmaim voltak, hogy ejszaka arra ebredek hogy omlik a ver......DE NEM IGY LETT! A szules kozben is elbogtem magam, hogy az az elso kis elet: miert???
Tudod, nehez ezt mondani, de volt egy pozitimuma is. Nagyon kozel kerultunk egymashoz a ferjemmel. Az o gondoskodasa es segitsege megdobbento volt szamomra. Es remelem nem olvassa, de lehet hogy ezaltal lett szamomra o az orok tarsam.
Amugy meg annyit, hogy az elso eset utan hetekig szedultem, iszonyu fajdalmaim voltak... Szules utan tok jol voltam, es nem volt komolyabb problemem.
Ha valakivel tudsz beszelni rola, tedd meg, ha nem irjal ide! Nekem jo volt, hogy itt lattam, hogy bizony masoknak tizszer kijutott megis talpraallnak, en meg itt elsore kikeszulok. Es tudod, azelott en azt hittem, hogy az emberek terhesek lesznek es gyerekuk szuletik. Amikor elkezdtunk beszelni rola kiderult, hogy bizony nincs igy. Nem ugy mutatkozik be valaki, hogy elvesztettem ennyi es ennyi kis eletet, hanem ugy, hogy ennyi es ennyi gyerekem van. Tudod en a sajat anyamrol sem tudtam, hogy 4 gyereket elvesztett es a nagyanyamrol sem. Sot azt sem tudtam, hogy az egyiket 1 evesen. Nem mondom, hogy tompitotta a fajdalmat, csak azt hogy nem en vagyok valami szornyeteg, hanem az elet ilyen. Es biztos vagyok benne, hogy valamelyik babas topicban hamarosan osszefutunk, mert bizony most is probalkozunk. Es tudod, hogy felek? Pedig a fiam egeszseges. De bizakodom, mert anelkul nem lehetne elni. Kerdezz nyugodtan, barmilyen hujen hangzik is. Talan segit nekem is es neked is.
Jo hetveget:
beatrix
Vendég
 


Beatrix!
Köszönöm,hogy válaszoltál,erőt öntöttek belém a szavaid.Ezen kívül segítettél is,mert nem tudtam meddig nem lehet házaséletet élni,nem mondta senki,én meg elfelejtettem kérdezni.Köszi mindent mégegyszer.Néha azért jó lenne itt összefutni.

Minden jót neked.
Edina

Kép
szekeres
 
 


Beatrix,
szerintem nagyon értékes gondolatokat írtál le. A fórum szerintem is azért nagyon jó, mert itt rájön az ember, hogy másoknál sokkal nagyobb szörnyűség történt, és sokan vannak olyanok, akiknek egyáltalán nem lehet gyerekük, és ilyenkor mindig nagyon szerencsésnek érzem magam.
Mint "tapasztalt" vetélő egyébként az, hogy "csak" egy vetélésed volt vagy több, nem teszi kisebbé a fájdalmat. Igazából az első az, amikor elveszti az ember az ártatlanságát...

Brigi,
nagyonnagyon szurkolok, hogy minden rendben legyen!!!!!

Ari,
gratulálok a 3 gyerekhez Kép nálunk is ez a "terv," majd meglátjuk, összejön-e. Harmadát már teljesítettük Kép
kisün
 
 


Sziasztok!

Nagy dilemmám van, kérlek segítsetek! Kaptam egy állást, ahol jan. 1-én kezdhetnék, ráadásul sokkal-sokkal több pénzért. Viszont mindennél jobban szerenék kisbabát, főleg mióta tavasszal elvesztettem, 20 hetesen. Szerintetek mit csináljak? Ráadásul nem is jelentkeztem az állásra, ők kerestek meg, vesztemre. Most próbálkozunk a férjemmel, de ha felmondok és közben összejön, két szék közül a pad alá eshetek. Vagy próbaidő után nyögjem be, hogy bocs, most elmegyek 2 évre? Tiszta görcsben vagyok, mert egy héten belül kell válaszolnom.

Brigi, nagyon drukkolok neked, olyan jó olvasni, hogyha valakink összejön!

Ors
mamma21
 
 


Szia Mamma!
Donts ugy, amelyik utan megnyugszik a lelked. Nem foghat a macska egyszerre bent es kint is egeret. Ugy gondolod a szules utan, vagyis ket ev mulva nem kapnal ilyen ajanlatot? Mi van ha csak tavasszal jon ossze a baba? Nehez dolog. En maradnek, de en nyuszi vagyok. Mi van ha elmegy az uj helyre es osszejon a baba? Barkivel megtortenhet, sot drukkolok! De nehogy mar bun legyen! Ha fel evig sokkal jobban keresel es utana fel evig azt a tgyast kapod, akkor neked megeri nem? Melyik ceg nezi a Te a erdekeid? Legalabb te tartsd szem elott. Az uj helyen nem kerdeztek ra, hogy akarsz -e babat? Mert persze inkorrekt egy munkaltatotol, megis mindenhol megteszik.

Szekeres! Jelentkezz, ha megvan a boncolas eredmenye. Nagyon drukkolok neked!
Jo tudni, hogy 6 hetig nagyon kimeleteseknek kell lenni, semmit nem emelni, hogy szepen gyogyuljon a tested! Ha valamiben tudunk segiteni, akkor ide nyugodtan irj!

beatrix
Vendég
 


Szia Beatrix!
Aranyos vagy,hogy érdeklődsz,jólesik.
Holnap megyek a zárómért,a patológiai eredményért és a magzatvízvizsgálat leletéért.Majd este megírom mi volt.
Szeretnék tanácsot kérni:nem tudom eldönteni,hogy megkérdezzem-e a babám nemét.Az amnión meg tudják mondani,ha kérem.Nem tudom,hogy jó lenne-e nekem ha tudnám.Azért vannak kétségeim főleg,mert a férjemnek plusz fájdalom lenne ha fiunk lett volna.Arra gondoltam,hogy akkor nem mondom meg neki.Vajon jó ötlet?
Köszi a segítséget.

Edina

Kép
szekeres
 
 


Edina,

Szerintem nyugodtan kérdezd meg a nemét, ha így jobban megnyugodsz. De lehet, hogy csak jobban felzaklatna, ha elképzeled milyen kisfiú/kislány lett volna. Azt hiszem a férjednek is egyforma fájdalom, akár kisfiú akár kislány, úgyhogy ne titkold el szerintem ha mégis megkérdezed.
Próbálj Béres cseppet vagy svédcseppet szedni, hogy gyorsabban regenerálódjon a szervezeted.
Ors
mamma21
 
 


Jó ötlet,köszi,megfogadom.Csalán és cickafarkfű teára is gondoltam,jól méregtelenít és gyulladáscsökkentő,és talán a mensim helyreállításában is segít.
A fiú/lány dologban nem tudok dönteni,de azt hiszem meg fogom kérdezni mert nem hagy nyugodni a dolog,mindenképpen szeretném tudni,mert utána bánni fogom,hogy nem kérdeztem meg.De azért bizonytalan vagyok a kérdésben,nem tudom,hogy teszem jól.De azért köszi a tanácsot.Majd holnap meglátom.

Edina

Kép
szekeres
 
 


Edina!
Mindenkeppen kerdezd meg a nemet. En nem tettem es azota is banom.
beatrix
Vendég
 


Edina,
szerintem is kérdezd meg. Nem hiszem, hogy jobban fog fájni, de később talán tényleg hiányozhat az emlékezéshez, hogy nem tudtad teljesen, hogy ki volt ő.
kisün
 
 


Örülök,hogy Ti is így gondoljátok.Ezt fogom tenni.Köszi.
Jó éjt.

Edina

Kép
szekeres
 
 


Sziasztok!

Voltam ma a zárómért,de nem lettem okosabb.A magzatvizet nem tudták tenyészteni,mert nem voltak már benne élő sejtek,a szövettani lelet pedig nem volt még az osztályon,először a prof.nak kell látnia,mielőtt kiadják.
Így most már ha akarnám sem tudnám meg a baba nemét.

Ennyit erről.Jó pihenést mindenkinek.
Edina

Kép
szekeres
 
 


Szia Edina!
Sajnalom, hogy te sem lettel okosabb es mi sem. Lelkileg hogy vagy?
Beatrix
Vendég
 


Szia Beatrix!

Köszi az érdeklődést,amíg nem kapom meg a szövettant addig megint reménykedem,hogy vmi kiderül,egyébként nagyon depis vagyok,semmi nem érdekel ezen a témán kívül.Nem tudok másra koncentrálni és rosszkedvű vagyok.Nem tudom meddig tart ez az állapot.Elsején megyek dolgozni,remélem segít.

Szia,jó éjt.
Edina

Kép
szekeres
 
 


Edina,
sajnálom, hogy nem derült ki semmi. A rossz lelkiállapot még sajnos elég sokáig eltarthat, igazi gyógyír egy baba lesz majd, bár az elsőt úgysem fogod soha elfelejteni. Fontos, hogy ha rosszul vagy, tudjál beszélni valakivel, mi itt vagyunk, gyere Kép

vera
kisün
 
 


Sziasztok!

Szeretném én is leírni a történetemet.
Tavaly szeptemberben volt az esküvőnk, ami után rögtön bele is vágtunk a babprojektbe. Nem is kellett sokáig várnunk, mert a 3. hónapban kiderült, hogy velünk is megtörtént a legnagyobb csoda. Nagyon boldogok voltunk. Karácsony előtt elmentem az orvoshoz, de még csak a petezsák látszott. Minket nem zavart, kinyomtattuk és karácsonykor büszkén mutogattuk a nagyszülőknek és rokonoknak. Januárban , mikor munkába álltam bent elkezdtem kicsit vérezni, nem nagyon, de megijedtem. Elmentem megint az orvoshoz, aki megnézett és beutalt a kórházba. A beutalón az állt valószínű missed ab. Akkor még nem tudtam mi az, de szörnyen kétségbe estem. Bent sajnos beigazolódott, hogy 8 hetesen meghalt a babánk, nincs szívhangja. Másnap vissza kellett menjek, hogy megint megnézzék, és utána megműtsenek. Én még reménykedtem, de sajnos nem változott semmi, így maradt a műtét. Aznap voltunk 9 hetesek.
A műtét után 3 hónap várkozási időt javasolt a doki. A vérzésem azonban nem jött meg. Elmentem az orvoshoz aki azt mondta, hogy szép vastag méhnyálkahártya, hamarosan meg fog jönni. De nem jött meg. Visszamentem, megint azt mondta, vagy gyógyszert javasolt, amit én nem akartam. 2 hónap után megjött márciusban. Áprilisban aztán megint semmi. Akkor csináltam egy tesztet, ami pozitív lett. Elmentem az orvoshoz megint, mert kicsit barnáztam, de még nem látott semmit, csak hogy ott lehet vmi, menjek vissza 1 hét múlva és halkan gratulált. Tanulva az előzőekből nem éltük bele magunkat, főleg én, mivel nem éreztem semmi különöset, még a mellemet sem éreztem, mint előző alkalommal. Pénteken kellett volna visszamenjek, de csütörtökön bent a munkahelyemen rosszul lette. Elmentem a wc-re, de már kijönni nem bírtam. Kihánytam az ebédemet és csuromvizesen feküdtem a földön, mert nem bírtam felállni. Nem tudom mennyi idő telt el akkor, talán fél óra vagy egy óra, mikor összeszedtem magam és visszamentem az irodába. Egyből látták, hogy baj van és hazavitt az egyik kolléganőm. Otthon lefeküdtem és nem is éreztem magam olyan rosszul, még egy kicsit aludtam is. Hazajött a férjem is, majd elment még ügyeket intézni. Mikor visszajött felébredtem és fel akartam ülni, de furán fájt a hasam. Nem tudtam emgmondani, hogy hol és mi fáj. Kérdezte, hogy bemenjük a kórházba. Mondtam, hoyg igen (pedig én inkább tűröm a fájdalmat, mint orvos, vagy kórház). Bementünk, ahol pont az én orovosom ügyelt. Felfeküdtem az asztalra és kérdezte, hoyg mi fáj. Mondom mindenhol. Akkor már nagyon komolyan nézett rám. Megnézett hüvelyi UH-gal és rögtön mondta, hogy méhenkívüli terhesség. Teljesen megdöbbentem, mert mindenre gondoltam csak erre nem. Akkor már tényleg fájt mindenem, a hasam, a lábam, a vállam mindenhova kisugárzott a fájdalom. Már nem tudtam feküdni és ülni se, sehogy se volt jó. Azonnal felvittek a műtőbe, gyorsan előkészítettek és fél óra múlva már toltak is befelé laparoszkópára. Bent bekötötték az altatót és arra emlékszem, hogy nagyon hideg volt. Erre ébredtem az intenzíven is, hogy reszketek és nyögök, annyira fáztam. Aznap visszakerültem az ügyeletre és két nap múlva hazaengedtek.
A műtétre 28 napra pontosan megjött a vérzésem és azóta is szerencsére megjött mindig időben. A műtét után megint 3 hónapot javasolt a doki, hogy várjunk, ami most járt le augusztusban. Sajnos az eddigi próbálkozásaink sikertelenek voltak, de nem adjuk fel. Tudom, hogy egyszer nekem is lesz problémamentes terhességem és tudjuk, hogy egyszer eljön hozzánk is a mi babánk. Nagyon sok támogatást és szeretet kapok a férjemtől, akit szintén nagyon megviseltek a történtek, de hiszünk a Jóistenben és magunkban. Remélem nemsokára ide is megírhatom, hogy újra sikerült!

Köszönöm, hogy meghalgattatok, jól esett elmondani!
Csibe

Kép
csibebogár
 
 


Sziasztok!
Edina! Nem is tudom mit irjak. Egyszerre kavarog bennem a mult, ugyanakkor az orom is, hogy tessek nekem mar van egy gyonyoru kisfiam. Gondolj arra, hogy nekem csak a barati koromben 10 ilyen esetet tudnek felsoroni, es mindenhol van azota baba!! Amikor probalkoztunk ugy ereztem sosem telik el a 9 honap, mire a karomban lesz a baba. De elrepultKép

Nem tudom elfelejteni, hogy szinte kattogott az agyam az elso baba utan, es honapokig csak azon ragodtam, hogy mit csinaltam rosszul. A vegen mar arra is gondoltam, hogy biztosan mert paradicsmot szedtem. Nekem kb 2 ev kellett, hogy lezarjam magamban a dolgot. Lezarni nalam annyit jelent, hogy beletorodni abba, hogy sajnos ilyen az elet. NEm tehettem ellene semmit! 3 honapba tellett mig felaltam es azt mondtam a rokonoknak es ismerosoknek, hogy nem tabu tema, el akarom mondani min mentem keresztul. Ugy utaltam azokat az embereket akik azt mondtak, hogy igy majd jobban megbecsulom, ha lesz gyerekem. Kikertem magamnak, hogy kerem en amugy is nagyon megbecsulnem. Mostmar latom, hogy a szornyu hanyos korszakhoz erot adott, hogy bizony akkor el a baba es jol van. Aztan ahogy rosszalkodik a kiscsibesz eszembe jut, hogy en mindennel jobban akartam ot. Tehat igy utolag, talan egy szazaleknyit igazuk voltKép

Es ha az utcan kisbabat latsz, nem baj ha elsirod magad. Ez van. En is ezt tettem. Mert kerem lehetnek erzeseim. Nehogy mar ezert is nekem kelljen elnezest kerni.

Es a parom, ha nem is beszelt rola, mindenben tamogatott. Amikor babas lettem mindennap megigerte, hogy most minden rendben lesz.

Csibe! Nagyon jo, hogy leirtad ide a torteneted. Az is klassz, hogy magad sugarzod az erot, a remenyt. Sokakra rafer. Mert nem mindenki ir ide, vannak akik csak olvasnak. Ugy veszem ki a soraidbol, hogy neked is tunderi parod van. En ugy sajnaltam az enyemet, mert bizony elsirta magat ferfiember letere o is. Aztan o lett a tamaszom. De jo lenne veled is valami babas topicban osszefutni....

beatrix
Vendég
 


Sziasztok lányok!

Olyan jó,hogy Ti vagytok és erőt adtok az embernek.Megmutatjátok,hogy nem szabad feladni mert mindig van remény.Van amikor nagyon el vagyok keseredve,haragszom a világra,még az életet is utálom,de aztán Titeket olvasva rájövök,hogy van ezek után is élet és leszek még én is boldog ember.
Sajnos nem tudok aludni a történtek óta,vagy ha el is alszom egy kicsit erről álmodom egyfolytában,ébren alszom.Nem szeretnék pszichológushoz menni,mert felír valami altatót,ahhoz pedig nem szeretnék hozzászokni.Próbáltam a citromfű teát,de nem segített csak első éjszaka pár órára.
A kedvem is hullámzó,van amikor jól érzem magam és megpróbálok jobb kedvű lenni,mosolyogni,aztán másnap magamba zuhanok,nem érdekel semmi.
Ti hogy voltatok ezzel annak idején,hogy dolgoztátok fel ezt a tragédiát?Én is keresem az okokat,találni vélek egy-kettőt,aztán magamat okolom.Biztos,hogy hosszú évekig nem tudom majd elfogadni a helyzetet,problémázós,aggódós típusú ember vagyok,olyan,aki nem tud könnyen túllépni a problémákon.A szüleim válását is évekbe tellett,míg elfogadtam és beletörődtem.7 éves voltam amikor elváltak és 26 körül,amikor már nem bánkódtam emiatt.Megpróbálom elengedni a gyermekemet,biztos meg volt az oka,hogy nem akart megszületni.Nektek nagyon sokat köszönhetek,mert beszélhetek az érzéseimről.Sokat jelent ez nekem,mert barátaimat,rokonaimat és a férjemet már nem akarom ezzel zaklatni,mindenkinek meg van a saját problémája,a férjem szegény így is látja,hogy szenvedek,tudom őt is bántja,de beszélni nem szeret róla.
Köszönöm a segítséget,amit kapok tőletek,soha nem tudom meghálálni.

Bocsánat a sok szövegért,de muszály volt elmondanom,érzem,hogy ma megint borús napom lesz.
Mindenkinek szép napot kívánok.

Edina

Kép
szekeres
 
 


Edina!

Nem tudom, olvastad-e az archívot. Ha nem, akkor nézdd meg az augusztus 15-16-át. Akkor írtam. Egy kis bíztatásKép

Brigi!
Nagyon-nagyon drukkolok!Kép

Sziasztok

Bea
Vendég
 


Sziasztok!
Meg volt az UH.Egyenlöre egy kis fekete pötty látszik,kb4 -5 hetes terhesség.Még biztosat nem tudni,12 nap mulva reméljük lesz szivhang és akkor halkan elkezdthetek örülni.
De mostanában nem nagyon tudtam magamra figyelni,mivel ahéten mindkét kutyusomat el kellett altatni.Az egyiket hétfőn,egy kullancs fertőzéstől 4 nap alatt vége lett,a másikat pedig most,bár ő már öreg volt,és talán bánatába,de öt napja nem evett,2 napja pedig már nem volt hajlando felállni sem,leállt a veséje.
Igy most nem tudok felhötlenül örülni,mert szörnyű csend van nálunk,a kert minden zuga a kutyáimra emlékeztet.Bizom benne,hogy ha a joisten elvett két életet,akkor 9 honap mulva adni fog egy másikat!
Szép hétvégét mindenkinek!
Brigi

Brigi
pbriguci
 
 


Kedves Bea!
Köszönöm,most olvastam el.Nagyon sajnálom,ami veletek történt,én biztos nem tudnék ennyi szomorúságot feldolgozni,minden elismerésem a tiéd,ha neked sikerült.El is sírtam magam rajta,annyira fájdalmas lehetett.Kívánom,hogy minnél hamarabb enyhüljön a fájdalmatok.

Brigi!
Sajnálom a kutyusaidat,én is szeretem az állatokat,sejtem mit érezhetsz.A babucival pedig minden rendben lesz,szépen fog fejlődni,majd meglátod.Beszélj hozzá sokat,mondd,hogy mennyire várod és szereted.Pihenj sokat és ne idegeskedj,ne legyél bánatos a kutyusok miatt.A babára rossz hatással van.

Sziasztok!Szép napot mindenkinek.
Edina

Kép
szekeres
 
 


Sziasztok!

Én Welecz Judit vagyok és én is leszeretném írni ami velem történt és ha bárki tud tanácsot adni mert vele is hasonló történt azt megköszönném.De ha tudok én is szívesen segítek.
Az én történetem tavaly kezdődőtt.Nekem már van egy gyönyörű kislányom akiért nagyon sokat szenvedtem és végig veszélyeztett terhes voltam,de álmomban sem gondoltam hogy ennél még rosszabb is történhet velem.
Szóval tavaly októberben teherbe estem igaz még szerettem volna várni egy kicsit de hát ha már megtörtént nagyon örültünk neki hogy négyen leszümk.Sajnos nagyon beteg lettem de ez még nem is lett volna baj.A negyedik hétig minden rendben ment.Az ötödik héten pedig elezdtem barnásan pecsételni.Mindig csak egy barna foltocska semmi több előszőr nem aggódtam mert olvastam és hallottam is hogy ez sokszor előfordul.A hetedik héten még mindig pecsételtem otthon pihentem és nagyon sokat segített a család,a kis lurkó melett elég nehéz pihenni.Akkor elmentem uh-ra a terhesség megvolt és már láttuk a szívecskéjét ahogy ver.További pihenés szedtem az utrogestant.Közben eljött az idő hogy megcsináltassam a kötelező labort és hát mivel még mindig vérezgettem ill.pecsételtem ezért elküldtek egy ultrahangra.
Ez már a kilencedik héten volt.hogy felfeküdtem és figyeltem a monitort már láttam hogy valami nincs rendben .Nem láttam azt a kis pulzáló pontot a kis szivet ami bizonyossá teszi hgy az a kicsi baba ott bent él.Előszőr fel se fogtam,csak amikor közölte a doktornő hogy elhalt a terhesség.Sajnos a spontán vetélés nem indult meg és igy műszeresen fejezték be nekem is.Ezután nmegvártam a kötelező három hónapot és specialistához fordultam.Egy év telt el mire ujra teherbe estem nagyon örültünk!Azt gondoltam minden rendben lesz semmi baj nem történhet.De tévedtem most a mensesem kimaradása óta pecsételek,megint az a maszatolás.Rögtön elmentem az orvosomhoz hiszen megbíztam benne azért fordultam hozzá,Õ tudta mi történt tavaly és képzeljétek!Azon kívül hogy megállapította hogy terhes vagyok azt mondta nincs semmi teendő a pecsételéssel menjek vissza 3 hét múlva.
Kétségbeestem hogy így leráztak.Nem nyugodtam bele.Ez múlt hét kedden történt.Találtam a babaszobában egy orvost humángenetikust és röviden leírtam neki a problémámat.Azonnal fogadott.Mint írta egyedül a pete elégtelen működése azaz hogy nem termelődik elég sárgatest hormon volt az oka az elhalásnak.Minnél előbb kressem fel és talán még nem késő hogy elkezdjem szedni a sárgatest hormont.Így talán van esélyem hogy ez a terhesség ne végződjön ugy mint az előző.Azért rettegek én is hogy félnem kell megint a korházban kötök ki,!És honnan fogom biztosan tudni hogy megvan -e még a terhesség.És mindez azért mert a vetélés után nem állították be az első ciklusnál a sárgatesthormon szintet.
azért írtam le ezt hátha van valaki aki ugyanilyen problémával küzd és tanácstalan nem tudja kihez forduljon.Sajnos nekem magamnak kellett kijárnom mindezt?De milyen áron?,
Lehet hogy ez a baba is meghal.Nagyon nehéz ezzel a tudattal boldognak lenni.Köszönöm aki elolvassa és estleg megosztja velem hasonló tapasztalatait.
Sziasztok!Mindenkinek minden jót kivánok.
Judy
lwmandula
 
 


Szia Judit!
Tenyleg szornyu...De ne aggodj, nekem az elso terhessegemnel verzes volt...Meghalt a baba. A masodiknal barnasozas foleg az elso negy honapban. Es teljesen egeszseges az 1 eves kisfiam! Abban igazad van, hogy miert kell megvarni az x vetelest, mire elvegeznek egy vizsgalatot. Irjal, ha valami van! Mikor megy uh-ra vagy dokihoz?

Szekeres! Van valami hired? Ne okolod magad. Vannak dolgok amit nem tudunk kivedeni. Nincs ha.....
Sajnos nekem sincs jo hirem. Megint megjott.

Brigi! Drukkolok ezerrel!

Beatrix
Vendég
 


Brigi!! Mi csendben itt izgulunk és drukkolunk!! Mióta írtál minden nap gondoltam rád, de még írni sem merek ... már csak 5 nap az UHig ugye?

Puszi:
Szilvi

Sz.

KépKép
sziszus
 
 


Sziasztok!
Judit!
nagyon sajnálom,amin keresztül mentél.Hasonlo cipőben járok,én eddig nyolc terhességet veszettem el,ebből 7 elhalt terhesség volt.A legutobbi háromnál,még addig sem jutottunk,hogy lássam hogy ver-e baba szive.Nagyon sok helyet megjártam,immunologus,genetikus,annyi derült ki hogy kevés a progeszteronom.Kaptam többféle potlást,volt hogy minden ciklus 14.napjátol progeszetront szedtem,hogy már az első pillanattol segitsen,plusz injekcioba is kaptam progeszetront,de igy sem sikerült.
Igy több éves vizsgálgatás után döntöttem ugy ,hogy elég volt ezer féle dokihoz járni.Befejeztem.Ha az van nekem megirva hogy lesz kisbabám,akkor ugyis lesz.
Nem tudom hányszor kell még átélnem a csalodást,de addig csinálom amig csak lehet.

Most ismét babát várok,másfél hete még csak petezsákot láttunk,jövö héten szerdán remélem jo hireket kapok.Szedek progeszteront,kapok Fraxiparint,magnéziumot,vitamnokat és ennyi.
Remélem veled sem lesz semmi probléma!

Szilvi!
Örülök,hogy hallok felöled.A kis lurkok már 7 honap körüli nagyfiuk!Remélem jol vagytok!
Igen még 5 nap az UH-ig ,de nagyon lassan telik az idő,és kezdek parázni.
Szeretném ha egy dobogo szivecskét láthatnék szerdán,kicsit megnyugtatna,és kezdhetnék bizni,hogy talán minden rendben lesz.
Bár messze még a 12.hét,amikor is kicsit fellélegezhetnék,egyenlöre a szerdán legyek tul és jo hirekkel jöhessek.
Vigyázz magadra,és a srácokra,és köszi a drukkot!
Jelentkezem szerdán!

Jó hétvégét mindenkinek!

Brigi

Brigi
pbriguci
 
 


Üdv mindenkinek!
Bocs,hogy eltűntem,de vártam a szövettan eredményét és megjött.Nem vagyok még mindig okosabb,mert nem értek minden kifejezést.Annyit tudok,hogy kislányom volt.Az is kiderül számomra,hogy a méhlepényen vannak bizonyos csomók,de nem tudom milyen jellegűek és mire lehet belőlük következtetni.Talán hétfőn többet fogok megtudni.Majd jelentkezem.

Sziasztok.Edina

Kép
szekeres
 
 


Szia Brigi!

Köszönöm a biztató szavakat.Igazán hős vagy ennyi cslódás után.Hogy birod,Ehhez igazán nagy leki erő szükséges.Én még ezt az egy vetélést se tudtam igazán feldolgozni.
Én is voltam egy dokinál aki humán genetikus szedem,az utrogestánt.
Azt mondta pénteken hogy elkell múlnia a maszatolásnak.Ha nem akkor megnéz ultrahanggal.
Én sem láttam még szívhangot de gondolom mostmár van a babának ,hétedik hétben járok.
Én is félek megint ugyan az lesz nint a múltkor.
Voltál humángenetikusnál?Én a neten a babaszobában találtam rá irtam neki levelet és rögtön válaszolt és fogadott is.
Ha akarod nagyon szivesen megadom a telefonszámát.
És Brigi biztos lesz kisbabád!És büszke lesz hogy te leszel az anyukája!!
Nagyon szoritok neked!!
Írj hogy mi volt az ultrahangon.
lwmandula
 
 


Szia Beatrix!

Felhívtam pénteken a dokit és azt mondta hogy szorgalmasan szedjem az utrogestant.Jövő hétre el kell múlnia a pecsételésnek.
Rettegek attól mi lesz ha nem múlik el.
Akkor bemegyek hozzá és megnéz uh-n.
De remélem nem kerül rá sor de nagyon szeretném tudni hogy minden rendben odabent.Vagyis szeretném látni.

Szia Judy
lwmandula
 
 


Szia Beatrix!Szia mindenki!

Megmutattam a szövettant a dokinak,nem volt beteg a babám,nincs meg az oka a halálának.
Bővebben a"szülészetek...-36 éven felüliek"topicban írok.

Puszi.Edina

Kép
szekeres
 
 


Sziasztok!

Nagyon boldog vagyok,láttam az Uh-on egy pulzálo kis szivecskét.6 hetes.Leirhatatlan,2 év után ez már egy elöre lépés.Bár a doki mondta,hogy még egyenlöre csendesen örüljek,az elözményekre valo tekintettel,de elöttem most megcsillant egy kis reménysugár,hogy talán sikerülni fog.Jövö pénteken megyek ujra UH-ra,nagyon remélem minden rendben lesz akkor is.Mindenkinek köszönöm ,hogy szoritottatok!

Brigi

Brigi
pbriguci
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: