Új privát üzeneted érkezett!

Nahh...igen.

Noémi: tuti vizsga után (hacsak nem fog még tanítani) megmondanám a frankót a parasztjának. Mégis mit képzel? nem taknyos kölkeket rángat.

Mukkancs: símán szoptass. Remélem sikerült így tenned. Nem tom emlékszel-e milyen gyönyörű gyomorgyuszit nyaltam be a tengeren. Tartott közel egy hétig. Gézengúz pár pelussal többet gyártott, meg kis különkiadású panasz, de nem volt gáz.

Tabati: méghogy nem tűnik soknak a napok száma? Tényleg a hetek valahogy barátságosabbnak tűnnének.

Cosmo: már jó sokféle kaját ismer a kis barátnőnk. S jól tette, hogy a kis gyümikéért reklamált. Aranyos lehetett, ahogy utána mégis jött az álommanó.

Preta: tényleg hivatalos lánykérés? És senki nem érti anyós-após nyelvét? Khmmm....hosszúra ne húzzátok a találkát, unalmas lehet a fordítósdi.

Zsu: :shock: :shock: mi a fenének melegvíz és fűtés stop? Most szervízelik a kazánházat vagy mi? Ezt nem fűtésszezon beállta előtt kellett volna tenni? Remélem megúsztátok egy rend plussz takaróval, s Zalán is jól aludt a plussz réteg szerkóval.

Ja, és köszi szépen a csajszim fotójára a kedves szavakat.

Tegnapelőtt írtam, hogy gyors verziójú kaját kellett készítenem, mert a fiam keresztbe tett. Erre apa vasárnapra is ugyanazt rendelne mikor jönnek anyósék. Igenám, csak ahhoz nekem nincs olyan nagy hőálló cuccosom, aminek teteje is lenne. Mondtam, hogy elviselek egyet szülinapi előlegbe. Mondta, hogy a szülinapi ajándékom meglepi, de ha akarom, akkor vegyünk Gézuval ma olyan cuccost. Remélem kapunk.
Ja, s ma reggel elment, s csak holnap este jön haza. Mennek pályát írni a 2 hét múlva esedékes versenyre. Mondtam, hogy nem ajánlom, hogy valami elromlott autóra hivatkozva ne jöjjön haza holnap este, mert én anyósékat nm fogom egyedül pátyolgatni, akkor takarodót fújok, s megyünk Gézuval Tétáért és Anyukámért. Hétfőn meg majd magyarázhatja a tanítónéninek, hogy Edina miért nem jött még haza, s miért nincs suliban.

Na, léptem, kínozzuk tovább a szopi témát. De most legalább megvan a virtuális ellenség ami ellen küzdünk (a miki)

Kép
kissmanó
 
 


Ági: milyen volt az éccakátok?

Az este kiválogattam egy csomó képet mit kéne kidolgoztatni. Hát még kéne válogassak 15 db-ot, mert akkor az egységár kisebb lenne (állítólag).
meg aztán kellene igyekeznem, karácsonyra most valami albumot szeretnék csináltatni a nagyszülőknek.

Kép
kissmanó
 
 


Sziasztok!

Áron ma 1/2 7 - 7 körül kelt. :evil: Az történt, hogy apa tegnap nem tudta megetetni a paradicsomos burgonyával, így 1-el kevesebbszer evett. Úgyhogy éhes volt, reggelre benyomott 180 tápot, pedig ilyenkor mindig kevesebbet eszik!
Mindegy túlvagyunk rajta, ma anyósom jön, ő majd megtömi.

Hát a vizsga azért bosszantott, mert odamentem, és gondoltam egy kettest összeszedek. De azért annyira nem tudtam, hogy pattogjak, vagy menjek a minisztériumba.
Viszont legalább most már tudom miről szól az anyag, és egy csomó olyan rész is van benne, ami érdekels (adó! :) - hülye vagyok)

Mukkancs, igen a gyedet újra kell igényelni. Nem folytatólagos, mivel a szülési szabadság csak neked jár, viszont a gyedet akár az apuka akár a nagyszülő is igénybe veheti.
Ha a céged nem kifizetőhely (tehát az OEP-be kell beadni a papírokat), akkor szerintem az a legegyszerűbb, ha személyesen beadod. (én legalábbis így csináltam és parkolással együtt 40 perc alatt végeztem)
A melőhely ad egy narancssárga papírt kitöltve, meg egy kéket, amit neked kell kitölteni. Kell még a gyerek születési anyakönyvi kivonata is. A papírra rá van írva, hogy a kék papírból 2 pld kell, én lemásoltam, de nem kellett, mondták tartsam meg. A TB kiskönyvemet is elküldte a bérszámfejtőnk - a papír szerint kell is, viszont tőlem nem kérték.
Minél előbb intézd el, mert ennek is 30 nap az átfutási ideje, szóval ha nem intézkedsz várnod kell majd a lóvéra!

Petra, szerintem ehhez sosem elég öreg az ember, mármint egy ilyen bemutatásnál mindig izgulás van! :)

Tökmag írt még a hét közepén, hogy még mindig az apukájánál van, ezért nem tud jelentkezni!

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 

 
 

Sziasztok!

Sajnos nem jott be a kajalas. Ugyanugy kelt, mint tegnap, 1-kor es 5-kor. :( :( Utana pedig fel7-kor vegleg, akkor mar a nagyok is, persze.
Attol felek bealt erre, par napja pont igy van.
Azt figyeltem meg, hogy neha van egy jobb nap. pl 5-6 napja egyszer fel5-kor kelt eloszor, utana fokozatosan romlott, majd beallt erre a rosszra. Vegulis lehetne meg rosszabb is.... :(

Ma megegyszer megprobaljuk, ha nem jon be, felfuggesztem a Sinlacot, mert nem ehes. :?

Preta!
A mi helyzetunk is hasonlo volt anno, mi is tobb nemzet vagyunk. Nagyon izgultam, de jol sikerult, szerencsere az en szuleim, es az ovei is jo fej, termeszetes emberek. Drukkolok, hogy jo legyen!! :D
A Sinlac egy allergenszegeny pep, rizsbol es szentjanoskenyer magbol van. Pepkent es tapikent is keszitheto, a surusegtol fugg. Jo izu, altalaban szeretik a babak. En azert ezt adom, mert tejpepet a tehentejtartalma miatt biztos nem fogok adni, es semmi mast, amiben meg van, 3 eves korig.

Banyoszka!

Ez igen!! :shock: :D

Amadea!
Mineden jot apukadnak!

Benta!
Merre vagy?

Agi

KépKép
lys
 
 


Ági: hozzátápi bevezetése után próbáld majd meg vacsira adni banánt. az nem tom mit tartalmaz, de attól sok babának megjön az aéhatnéka. persze utána azért cici is.
Téta 4 napig kapta a banánt, majd tápot, s megtanulta átalukálni az éjjeleket.
addig meg kitartás, ahogy írod: lehetne rosszabb is.

Kép
kissmanó
 
 


Manó: én Tétéra gondoltam a fülcsi miatt is, csak kicsit megzavarodtam azért :lol:

Banyoszka: gratulálok Nikinek, ügyes kislány! Tejfröcskölés :lol:

Mukkancs: jobbulást!

Noémi: ez már tényleg felháborító! Harmadszor vajon mit fog kitalálni??

Mi 4 napig egyedül leszünk István Erdélybe ment konferenciára. :cry: Eléggé el vagyok kenődve.

Kép

Kép

Kép
csillagtancos
 
 
 
 


Sziasztok!

Lys!

Csak kétszer kel éjjel Lorca? :shock: Ja, én azt hittem, hogy legalább akkora a zűr, mint nálunk. Én fél 8kor lefektetem, párommal 11, fél12 körül megyünk aludni. Noé éjfélkor kel (már 2 napja), onnantól fogva kb. 2 óránként. Általában 7kor fél 8kor van végleges kelés, akkor megy párom is munkába. Ha Noé mégis visszaaludna, én már nem tudok, mert anyósomék már zörögnek ezerrel. Biztos gondolják, hogy férjem már felkelt a többi meg nem számít....ők hajnalban kelnek, úgyhogy gondolom alig várják, hogy beindulhassanak már végre... :roll: Utána meg nem tudok aludni napközben, mert Noé max 1x fél órát alszik, a többit a babakocsiban, vagy tegnap mei taiban vittem ki, az meg még fárasztóbb is, úgy sétálni. Anyósomék meg délutántól alszanak a tv előtt, amikor megyünk párommal lefeküdni kikapcsoljuk, akkor mennek az ágyikóba aludni még pár órát.

Igazatok van, a heteket fogom számolni. :lol:


Banyoszka!

Végül Tökmag adta a jó és logikus ötletet, összevonjuk a szülinapot a keresztelővel, ami november utolsó vasárnapján lesz. Meggyőztem anyósomékat....kicsit volt vonakodás, hogy mit szól majd a rokonság, de megmondtam, hogy nem érdekel a család, ha valakinek nem tetszik nem kell eljönni.

Niki hogy tartja magát? :shock: komolyan a lábaival??? :shock: Noé ilyet csak úgy tud, hogy a keze az én kezemen támaszkodik.

Noémi!

Jó, hogy írod, hogy 30 nap az átfutási ideje a dolognak, mert nekem is december 8án jár le a tgyásom. Akkor sürgösen intézem.

Kép
Kép
tabati
 
 


Csillag!

Megértelek, hogy el vagy kenődve, én már attól el voltam, hogy párom nem aludt velünk a múltkor, mert beteg lett. Csak a másik szobában volt, de utáltam, hogy egyedül kell aludnom...
Barátnőzz, hívj vendégeket. :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!

Köszi a gratulációkat,átadom a Kiscsajnak! :)

Manó én elfogadom,hogy ilyen alkatú a lányom,nem ezzel van a bajom,hanem azzal,hogy éjjelre mit kéne adnom Neki? Merthogy valószínű azért alszik el nehezen és ébred nemsoká korgó gyomorral,mert nem eszik lefekvés előtt szinte feleannyit sem,mint eddig!(most éjjel 0.30-kor úgy rászívta magát a cicire, mint egy öngyilkosjelölt és ahogy nyelt, csak úgy korgott a gyomra. Szóval tuti éhes volt nagyon, holott 21.30-kor még javában etetni próbáltam szinte nulla eredménnyel! És ezután még ébredt 2-3x)
Ma megpróbálom este is a Sinlacot, bár nem tudom,álmosan hogy fogja a kanalazást fogadni. Meg én is azt szeretném, ha a reggeli és a vacsora anyatej lenne, de ha ilyen keveset szopik akkor elég hamar el fog menni a tejem,nem? Érdemes még inni a tejserkentő teát/sört? Hátha csak átmeneti állapot van? Én ezzel a kaja témával minden gyerekemnél csak szenvedek!
De Daniék még nagyon kicsik voltak,mikor már kellett tápot is adni,nem volt gond a cumisüvegezés, nem volt ilyen nehéz....
Ne haragudjatok,hogy folyton ezen rágódok, de annyira nem tudom,mit/hogy kéne.... Nesze neked 3. gyerekes anya,rosszabb,mint egy kezdő :evil:

Lys sajnálom,hogy nem jött be nálatok a Sinlac... Kb. Niki is így ébred éjjelente....

Csillag biztos nem lesz könnyű 4 napod, de gondold el,milyen hamar el fog repülni! Legalábbis nekem olyan gyorsan mennek a napok,hogy felkelünk és szinte azon kapom magam, hogy vacsorázni kellene.....

Megint eltűntek páran közülünk... :shock:

Benta remélem nem történt nálatok semmi komoly,csak nincs időd írni!!!!

Banyoszka
banyoszka
 
 


Tabati!

Persze, igazad van, azert ez meg kibirhato, csak keresem az okot, mert o sokaig ataludta az ejszakat. 7-7-ig.
Ezt a jo szokasat kellen visszahozni valahogy. :)

Mano!
Nem tudom, hogy mernek e az elejen banant adni, megis tropusi cucc, es allitolag kulonosen jol magabaszivja a permet-mereganyagokat.
Vegulis megnezhetem a biopiacon, valszeg meregdraga, persze par darabot kibirok.
Egy baratnom kisfia pont ellenkezoleg mukodott. Jol aludt, majd ahanyszor egy nappali szopit kivaltottak napkozben, annyival tobbszor kelt ejszaka. :shock: :shock:
Mindegy egyenlore marad a szopi, aztan meglatjuk.

A

KépKép
lys
 
 


Tabati igen komolyan a lábain áll,én csak azért tartom a kezecskéjénél,hogy ne dőljön el,mert ugye egyensúly még nincs.
De ha lent van a szőnyegen, akkor is azt csinálja,hogy a kezei lent vannak ,karja kinyújtva,a feneke az égnek ,lába megint nyújtva és a talpaira áll....És akkor dülöngél a feneke jobbra-balra, tök vicces!

Jól tetted, hogy összevontátok, ennyi embert egyszer is elég meghívni és etetni egy hónapban,nem még2x :lol:

Manó Miki Téged megint jól megtréfált :evil: Sikerült még fotókat válogatnod?

Banyoszka
banyoszka
 
 


Lys!

Ja, nem azért írtam, hogy te aztán ne panaszkodj, remélem nem úgy jött le. :wink: Csak én is filózom, hogy vajon Noé miért eszik ennyit éjjel... :roll: Éjfélkor talán azért kel már, mert túl korán lefektetjük, de választhatunk: vagy kínlódunk még vele 8ig fél9 ig, hurcibáljuk kézben, meg ilyesmi, mert akkor már rém nyügös, vagy lefektetjük és éjfélkor már kel enni. Hát én inkább éjfélkor etetek. Ez nem is lenne gond, ha az első éjszakai kajálástól kezdve nem kelne 2 óránként. Szóval ez a hátulütője, mert eddig ha mondjuk felkelt 3kor először, utána 2 óránként, akkor legalább 4 órát tudtam aludni egyhuzamban az éjjel. Utána meg csak másfél órákat, mert a szopi sem rövid ám, fél óra tuti megvan. :roll:

Amúgy én sokszor hallom azt, hogy egy babu átalussza az éjszakát, aztán a foga miatt szokott kelni éjjel. Nem lehet, hogy nálatok is mocorog valami?

Banyoszka!

Tényleg fárasztó lehet ez a kajáltatás, hogy mindig azon gondolkodni, hogy mit miért csinál, meg mit hogyan csinálj te és mit mikor adj neki. Számolgatni, agyalni állandóan. Én is csak agyalok, de a tettek mezejére nem merek lépni. :roll: ilyen félős vagyok. Védőnő mondta, hogy amíg van tejem, és elég Noénak, addig nem kell hozzátáplálás. Persze lehet, hogy ez is csak kínlódás, mert talán azért kel éjjel enni, mert nappal nem elég neki amit kap. :roll: Nemtudom....

Niki nagyon erős! :wink: Neked nem mondogatják, hogy nem szabad hagyni, hogy felálljon, mert el fog deformálódni a lába? Nekem mindig ezt mondták, de Noé nagyon akarta és hisztizett ha nem engedtem neki. Most már a forgás a főtéma, most azon hisztizik, ha elfárad és nem megy neki. :lol:

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati Nikinél még nem mondták, de azért, mert az illetékes nem látta :D Danim volt ilyen aktív, 5,5 hósan a kiságy rácsába kapaszkodva állt fel. :shock: Ő súlyban jóval többet nyomott ilyen idősen (na de Ő 4200-al született),akkor mondta a védőnő, hogy pakoljak el körülötte mindent ,hogy ne bírjon felkapaszkodni, mert görbe lesz a lába. Aztán megkérdeztem a hülyéjétől, hogy a falakat hova rakjam? :lol: :lol: :lol: (Dani 9 hósan elindult.... Sanszos, Niki is rohamtempóban halad ezen az úton, csak azt nem tudom,minek ez a nagy sietség?????)

Banyoszka
banyoszka
 
 


Sziasztok!

Jelentem "elromlott" a kisfiam!Nem jó neki semmi.Se kézben se nem kézben,sehogy.

Ellenben van egy jó hírem!Az "okos" fejemmel rájöttem,hogy lehet,hogy a mailjeim közt van a régi eküldött babaképekből.És igen:van.Így amit megtaláltam lementettem.

Akiktől kérném a képet:Süni76,Csillagtáncos, Tökmag,Preta,Puszedli24

Még majd jövök,de most találkozom van MR.FORGÓTÁRCSÁSSAL! :(

Kép
kata840725
 
 


Sziasztok!

Na végre ideértem,a kisfiamat 2 napja kicserélték,egyszerüen napközben nem maradt el,!
Talán ma jobb lesz a helyzet!

Manó!
Nagyon szupi a zsák Gézunak,és Gréti is nagyon szép a képen!
Kérdezted Jázmin még mindig itthon van.ez már a 2.hét,de szerencsére múlt héten volt az őszi szünet,így csak ezt a hetet kell pótolni!
Na de nem egyszerű,tanultak új betüt,számot is!
Gyógyszert Klacidot kap+köhögéscsillapítót,de ma megyünk vissza,és még egy röntgen is lesz!
De remélem jövö héten már majd mehet suliba!

Benta és Noémi!
Nekem is van tápis és cumis kuponom,ha kéritek szívesen odaadom,akkor kérek egy címet majd priviben!

Van egy csomó liberós(4 vagy 5) kuponom is ezeket is szívesen odaadom valakinek,cserébe elfogadok pampers kupont!

Suliban nálunk is voltak gondok,tavaly kiközösítették a lányomat,és lelkileg terrorizálták.én si bementem és beszéltem az ofővel,de nem sok haszna volt!
Most jobb a helyzet,sokat változott a lányom a nyáron,de most is vannak durva dolgok!
Múltkor szétszórták a cuccát az osztályban a fele a szemetesben volt!
De megtorolta a héten,tudom nem szép dolog,a mit tett de adott egy egy pofont a fiúknak!
Szerintem jól tette! Mindig azt szoktam mondani neki hogy senkit ne bántson,de ne hagyja magát,és ha tud vágjon vissza,vagy védje meg magát!

Van egy dolog amin kiakadtam!
Jázmin ugye beteg,Réka hozza neki a leckét!
Az egyik tanítónöje akasztatott ki teljesen,egyáltalán nem segítőkész,szegény Rékát állandóan rempöli,ha megy a leckéért akkor azt mondja hogy nem ér most rá,menjen késöbb,ha késöbb megy akkor meg azt mondja neki hogy jöttél volna eddig most már nem megyek vissza!
Tegnap meg azt mondta neki hogy most már elegem van belöled,hogy soha nem akkor jössz amikor szólok neked!
Most nem tudok veled foglalkozni!
Tegnap is Réka versenyen volt a suliban azért nem tudott menni!
Sajnos a másik tanítónéni beteg így nem tudja attól elkérni a leckét!
Már múltor a lányom panaszkodott a kedves tanítónéninek hogy a másik milyen undok!
Bocsi az offért,de úgy kiakadtam!
Hogy lehet egy tanító ilyen ????

Most hirtelen ennyit tudtam írni,majd még késöbb próbálok jönni,de most mennem kell!
Délután majd hozok képet Benedekről és a tesóm Bogijáról is!

Banyoszka!
Niki milyen ügyes,szerintem van ott husika rendesen a lábain :lol:
20140328174041
 
 


Pangas van csajok! :)

Tabati, nem ertettem felre! :wink: :D A ket orankenti keles nagyon gaz, nekem is ez volt a nagyokkal... :(
Sajnos, vagy nem sajnos, biztos nem a fogzas az ok, semmi jelet nem latom, nalunk a tobbieknek is 11 hos kor korul jott az elso.

Moncsi!
Nagyon durva a sulis sztori, tenyleg "kis gyerek kis gond..."
En is izgulok, hogy lesz jovore. :roll:

Csendespihiztek?

Csinaltam mennyei avokadokremet, annyira jol esett, mostanaban nem is kivanom a hust.

KépKép
lys
 
 


Avokádókrém? hát eccer kóstoltam egyáltalán avokádót....kihagyom az életemből véleményt formáltam róla. de annyit olvastam, írtak az avokádókrémről, hogy egyszer megkóstolnám. persze ne én csináljam, mert sík ideg lennék, ha az erőbedobásom kudarc kísérné.

Banyoszka: igen, válogattam még képeket. De gondoltam, beviszem az üzletbe. Így is tettem, vittem a pen drive-omat, behelyezem a masinába, ami fölött hatalmas plakát volt kifüggesztve az egységárral. ahhoz képest, tiszta szerencse észrevettem, duplájáért van a gépben az ár. pen drive szépen kivesz, s hagy a francba az egészet. este nyugiban majd az interneten töltöm fel a képeket, csak nem bízom bennük, mert.....szal a bótban legalább utólag tudok hisztizni ha elvesztődik a megrendelőm. (emlékezhettek szülés előtt épp így jártam)

kisfiam már vagy 2 órája alszik az autóban. én meg 5-15 percenként rohangálok.
áááááá, tök hülye vagyok. bébiőrt miért nem figyuztam az üzletben?

Kép
kissmanó
 
 


:evil: :evil: :evil: :evil:
Tegnap megjött a csomagom a Booklinetól.A szomszéd is hozatott valamit de nem volt itthon senki én meg nem vettem át helyette mert nem megbízhatóak.Tőlem kérdezte a futár hogy vajon ma itthon lesznek-e.Mondtam neki hogy valószínű de nem biztos.Ma megint jött.Bekiabált hozzám kimentem és rámförmedt hogy miért nincsenek itthon és miért nem veszem át helyettük a csomagot :shock: Erre közöltem vele hogy nem vagyok köteles,mire sarkon fordult,dörmögött valamit és köszönés nélkül elhúzott :shock: Na én erre bepörögtem és irtam egy panaszlevelet a Booklinenak.
Szerintetek az milyen futár?

Kép
kata840725
 
 


sajna a GLS (asszem azzal szállítatnak Mo-on is) a hibás nem a bookline.
inkább a futárszolgálatosoknak kéne írj.

Kép
kissmanó
 
 


Kata! :( :evil:

Mano!

:D Szerintem csinalj, biztos nem fogsz csalodni benne!! :D :D
Raadasul nincs vele faradtsag, kb 5 perc alatt megvan.
Vegyel 2 jo puha avokadot, ha kemeny, varj par napot. Ha eleg puha, le lehet huzni a boret, vedd ki a magjat, (el is ultetheted a kertben :D) tord ossze villaval. Adj hozza egy gerezd osszenyomott fokhagymat, sot, borsot, 1 evokanal olivaolajat, facsarj bele egy kis citromlevet, jol keverd ossze, es kesz is. Piritos kenyerre isteni.
Nalunk a gyerekek is imadjak!

KépKép
lys
 
 


Manó!
Tényleg.Igazad van.NA majd most irok azoknak is bár nem hiszem hogy sok értelme lenne.

Kép
kata840725
 
 


végre, végre, végre....
jóllakott a gyerekem :lol: :lol: :lol: :D :D

Kép
kissmanó
 
 


Ági....fokhagyma is kell bele? :roll: na, akkor nem lehet rossz, azt csípi mindenki a családban. pirítóskenyér is eléggé favorit.
na, majd jövő héten, egyenlőre most nem megyek olyan helyre ahol avokádót árulnak.
elültetni Brassóban? oszt tudod mi lenne az osztályrésze? fagyhalál.
bár érdekes ez a Brassó. Dió, szelídgesztenye megterem, de már cseresznye meg a meggy elég kérdéses, sárgabarack szóba sem jön (pedig az a kedvencem)

Kata: ha van bennük csöpp jóérzés, legalább bocsánatot kérnek.
Nem tom Mo-on milyen a gls honlapja, mett az itteninek csak a központ adatai vannak meg. (most dög vok megnézni).
ellenben más futárszolgálatnak megvannak a megyékre leosztott bázistelefonszámok. ha tudsz, inkább a ti körzetetekhez tartozónál panaszkodj.

Kép
kissmanó
 
 


Manó!
Köszi.Te is panaszt tennél a helyemben?

Kép
kata840725
 
 


Kata: ha feldühített, akkor igen. Csak kérdés, épp lenne-e időm hozzá.
Ja, s persze eredményt nem várnék, elég már az, ha a levélben kidühöngtem magam.
Most épp apa kell reklamáljon a szerződéses futárunknál.
Ugyanis hétfőn valami használt cuccost küldött egy más városba, s a személyes számlaszámára kellett volna a pénzt letegyék. Erre naná a cégesre utalták.
De meghagyom apának a meccset, mert ha én rohanok ki, akkor az csúf lesz. S nem kéne elrontsam a viszonyt velük, mert azért a körülményekhez mérten jól dolgozunk velük (persze mikor hülyeségből elütik, s nem pontos összeget utalnak, azt kapásból reklamálok és a következő utalással követelem a pontosítást.....minő csoda, eddig vagy 3x tévedtek, de sosem utaltak többet :? )

Kép
kissmanó
 
 


Értem,Manó.
Lehet hagyom a fenébe az egészet csak piszkos módon felkaptam a sz@rt.

Kép
kata840725
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a tanácsokat mindkét témában.
Mára már jobban vagyok, bár most volt az első nagyobb kajcsim ma, kicsit fortyog a pocak....

Niki!!! :shock: :D Nem semmi!!! Pici a bors, de erős! :D

AZ éjszakák nálunk sem jók, baromi sokszor felsír Bencus, átmegyek, simi vagy cumi, alszik tovább, de nemsokra rá újra...1x kelünk szopizni, utána meg reggel, 6.30-7 körül ébred.

És ez az evészete...vagyis NEM evészete...Délelőtt megint pár perc után befejezte, na a következő szopinál lemértem! 30!!!! Úgy, hogy dől a tej...Na, nem hagytam. Volt hiszti, meg minden, de a végén 100-at beletuszkoltam. Lehet, meg kéne próbálni cumisüvegből, de úúúúúgy nem szeretném! :(


Magdi?

Kép

Kép
mukkancs
 
 


Sziasztok!

Juppi, megjavult a laptopunk, Feri este hozza haza :D , legalább ezen nem fog múlni, hogy részt vegyek kis topicunk életében....a lustaságra meg nincs orvosság :oops:

Húúú, ehhez az avokádós pirítóshoz megjött az étvágyam :oops: :D

Kata!
Ezen kár felhúznod magad!!! Amúgy a gls futárszolgálattal nekünk is jött néhány cuccunk, de mindig idetelefonáltak előtte, hogy otthon vagyunk-e és hozhatják-e a csomit.....

Lys!
Csendespihi??? Az meg micsoda? :D Nóri nap közben 2-3x alszik fél órát...mire észbe kapok, már fel is ébredt.....

Moncsi!
:(
Nagyon durvák ezek a sulis sztorik :? !
Fogalmam sincs mit tennék ilyen helyzetben...

Csillag!
Kitartás!!!
Tudom, milyen...Feri sosincs itthon....

Banyoszka!
:shock:
És én még azon aggódok, hogy Nóri minden áron ülni akar....

Manó!
Miki: :(

Babucis képek nagyon cukik! :wink:

KépKép
amadea
 
 


Noémi!
Gratulálok a fogyihoz!!!

Tabati!
A "nem járunk sehova" azért nem azt jelenti, hogy egész nap ülünk a 4 fal között, csak nagyobb közösségekbe még nem viszem Nórit (mivel a környéken nincs hova, a városban most kriminális forgalmi helyzet van) és busszal sem közlekedünk. De minden nap megyünk vásárolni, sétálni, találkozunk a barátnőimmel vagy éppen kozmetikusnál vagyunk :wink: , nem szoktunk unatkozni :wink: ...

KépKép
amadea
 
 


Kata: miylen képet? hová?
pedig tom, h elküldtem.
Vendég
 


Kata: én is elküldtem már azóta, mióta lefagyott a géped, és még egyszer kérted. Nincs meg? Ha nincs, akkor majd előkeresem mégegyszer. Ez a futár bosszantó, nyilván a konkrét ember a bunkó, nem a szolgálat, de azrét mégis. Én is felháborodtam volna.

Amadea: sosincs otthon? És hogy bírod?

Moncsy: akkor képzeld el, ha Rékával ilyen, mit csinál egész nap a picikkel... :evil:

Kép

Kép

Kép
csillagtancos
 
 
 
 


áááá... Kata, ha otthon leszek, küldök új képet, mert ezt akartam, de ez olyan jó az új vonalzómon, és csak most jöttem rá, hogy ezt küldtem el Neked is... lehet idősebb képet is küldeni, vagy a 3 hósnak kell maradnia?

Kép

Kép

Kép
csillagtancos
 
 
 
 


Puszedli!
meggggggggvannnnn! :lol:

Tökmag!Zéti is előbújt. :lol:

Kép
kata840725
 
 


Mukkancs, hogy tuszkoltad a gyerekbe a kaját. Az enyém egyszerűen nem nyitja ki a száját. Ha lefejem, és kiskanállal etetem, úgy még eszik valamennyit. Biztos enne cumisüvegből is, de azt meg én sem szeretném, mert akkor vége a szopinak. Egyébként ma én is mértem egyszer, az eredmény 70g.

Kata, tényleg bosszantó. Mit képzel a futár, majd te fizetsz a szomszéd helyett. Miért nem hívja őket telefonon. Vagy nem kell tel. számot megadni?

Az éjszakát túléltük, nem is volt olyan hideg, mint vártuk. A fürdetést sem hoztuk előrébb, úgy gondoltuk, majd ha kell melegítünk, nem zavarunk be a napirendbe. De még folyt a csapból is.
Reggel 8.30-ig aludtunk, csak szopi volt 4-kor és 7-kor.Napközben is 2*volt majdnem 2 órás alvás. Most meg elaludt apjával, de 7-kor kaja, tovább nem alhat.

Tegnap megpróbáltam hátra kötni Zalánt a hordozóba.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bvigh 2009.11.14 18:35-kor.

Zsu



Kép
bvigh
 
 


Zsu!

De ügyi vagy!! :D Én még ezzel a kötéssel nem merek próbálkozni, majd ha picit nagyobb lesz. Elöl is élvezi szerencsére, én meg még bírom. :wink:

Amúgy szerintem ha jól bebugyoláljuk a piciket, hidegben még jobban alszanak, mint rendes hőmérsékleten. anyuméknál hidegebb van, és ott nem is kelt ennyiszer éjszaka... Lehet, hogy itthon is lejjebb kéne csavarni a hőmérsékletet? :roll:

Kép
Kép
tabati
 
 


Hát a mai napig én is úgy gondoltam, hogy hűvösebben jobban tud aludné Gézu. Múlt 7 végén az apám úgy bekoholt a kazánba, hogy majd kinyuvasztott a világból a hőséggel. Persze a fiam is írtó pocsékul aludt. Meg tegnap is olyan jót aludt múmiaként a bébjárgányban. Erre ma úgy ahogy itthon volt plussz egy melegítőfelső, bedugtam múmiának, voltunk boltban (jó volt, hogy ott nem kellett vetkőztetni, csak kizipzároztam a zsákot), de hazafele bealudt. Ismét akkorát aludt, hogy nem győztem eleget ingázni le a kocsiig, nehogy ébredjen, s nem vagyok ott, ő meg kiordítja a köldökét. Épp egy csekkolásom után mikor hátat fordítottam az autónak s tettem 2 lépést, hallom, hogy felébredt (helyben üvöltéssel kelt, nem csodálom, mert baromi éhes volt). Felhoztam, hát így talán a nyári nagymelegekben volt megizzadva. Szó szerint mindent le kellett cserélnem róla, s csak aztán kaja. Féltem, hogy megfázik ha nem.
szal ma tuti melege lehetett alvás közben. akkor miért aludt hatalmasat?
vagy minden szülők által megállapított rendszer addig működik, míg ők meg nem szabják?

jó éjt, kellemes 7végét!

Kép
kissmanó
 
 


Sziasztok!

Egesz jol aludtunk! :D :D
Strategiat valtottam, ugy nez ki, ez jobban bejon, mint a kaja.
Este csak szopi volt, mint maskor is, el is aludt 7 utan.
1-kor kelt a szokasos idoben, de nem adtam enni, csak kivettem, megszeretgettem egy kicsit, aztan visszaraktam. Egy ideig fujkalt, berregett, enekelt, aztan elaludt. En moccanni sem mertem. :D :D
Utana csak 5-kor kelt. Az lenne a jo, ha megertene, hogy 1-kor nem eszunk, igy hatha alszik majd 5-ig. Aztan azt is tolhatom tovabb.
Persze en ezt jol elkepzeletem, kerdes, neki hogy tetszik. :roll: :roll:
Mindenesetre 5-majdnem 8-ig meg csond volt, a nagyok is halkan jatszottak, olyan edesek, igy vegre kipihent vagyok! :D

A

KépKép
lys
 
 


mi a helyzet? mindenki kimenőzik, apázik, babázik, vásárol, takarít?

Ági: hajrá, hátha bejön a következetesség. Mi már csak hajnali 4-kor ébredtünk, pedig este még 9 sem volt, s már aludt. látszik mikor telerakta a pocit. ezt a hajnali 4-et ha kitolnánk még 2 órával, teljesen meg lennék elégedve. bár így is klasszisokkal jobb mint az előző éjjelek.

kisfiam keresztbe tett a takarításnak. reggel még vásároltunk holnapra (elcsíptünk egy klassz forgalmi dugót is egy aszfaltozás miatt), aztán jól bekajált, gondoltam most min. 2,5 óra hunya. naná, hogy 40 perc után torkaszakadtából ordított. aztán sehol nem volt jó, csak az anya ölében. nesze neked holnapra készülni.

Tabati: eddig nálunk is bazi nagy "fesztiválok" voltak ilyen-olyan alkalmakkor. na, ezennel lecsökkentettem a gyerkőcök szülinapjára. bár ezentúl az is 4 lesz évente, meg akkor is jönnek egy csomóan. de kijelentettem, hogy a negyedik keresztelőt már nincs energiám itthon intézni, nem bírom a strapát, s anyóséktól az utólagos, hátam mögötti kommentárokat. sőt, asszem szenya leszek, s Gézu keresztelője is az első szülinapjával egybe lészen kötve. úccse kap annyi ajándékot, hogy megérje két részletben fáradni.

na, a konyha kitakarítva, felmosva, jó lenne a többit is felnyalni.

Kép
kissmanó
 
 


már napokkal ezelőtt ígértem:

Benta, Cinci: lécci a 3 hós adatokat.
Csillaggal kezdem a sort, ő már holnaptól kezdve járhat jó példával elől, s nyomassa a 6 hós adatokat. Utána ahogy töltik a bébek a félévet, lécci többiek is nyomjátok.
köszike.

Kép
Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kissmanó 2009.11.07 13:04-kor.

Kép
kissmanó
 
 


azért Heni, Magdi, Begane és Cincibabus jelentkezzetek ám!

Kata: most nézem csak, hogy igencsak a lányos anyucik morzsolódtak le. szal szólok is a fiamnak, hogy jól becsülje ám meg Petra babát, mert hosszú a sor itt a lányok kegyeiért.
kissmanó
 
 


Manó: köszi a táblázatot. Húú, tényleg hogy elfogytak a lányos anyukák :o Engem annó, Te biztattál, hogy maradjak, lehet, hogy megérezted? 8)

Hozzánk nemsokára jön egy kolléganőm, úgyhogy csak este tudok jönni.
Petrának bejött a cékla, illetve a brokkolis krumpli is, de sajna, attól ordítás volt pár napja éjszaka, úgy fájt a pocak :( /Illetve nagyon valószínű, hogy az volt a ludas/

Lys: szuper, hogy alakul az éjszaka!

Kép
Kép
cosmopolita
 
 


Sziasztok!

Manó!
Klassz a tábli! :wink: De szomorú, hogy kevesen maradtunk :( ...no mindegy, lelkes, összetartó kis csipet csapat vagyunk és ez a lényeg :wink:

Nagy családi összeröffenések:én eleve utálom, nem is leszek hajlandó semmi ilyet tartani itthon....ha anyósék kicsit normálisabban viselkednének, máshogy állnék hozzá, de már nagyon unom, hogy minden ünnepet tönkre tesznek... :(

Lys!
Remélem megoldódnak az éjszakai gondok, úgy tűnik, jó úton jártok :wink:

Csillag!
Borcsa nagyon édes a képen!
Nehezen bírom, hogy egész nap egyedül vagyunk, volt is belőle vita :( , csak sajna nem nagyon tudunk lépni, örülünk, hogy van egy jól fizető, biztos állása....Reggel 7-kor megy (mi 8-kor kelünk) és amikor szerencséje van és kevesebb a munka, este 7-fél 8-kor ér haza( Nóri akkor már alszik), rosszabb esetben 9-fél 10-kor...


Megjavult a laptopunk, tudok felrakni képet:)

KépKép
amadea
 
 


Lys, ügyes vagy az éjszakával!

Zsu: Te is a hordozóval! Majd mi is kipróbáljuk a hátont, először a plüssmackót fogom felkötni, mindig ő a kísérleti alany :lol:

Én de. vásároltam :lol: 4 fölsőt. A cickók nagysága miatt egyszerűen rövidek a régi hosszú ujjasaim, és ez nagyon zavart már... Na meg az ingjeim se jönnek rám ugye... Szóval volt indok :lol:

Kép

Kép

Kép
csillagtancos
 
 
 
 


igen, sajna megcsappant a létszám. ez van :( de azért annak örülök, hogy még két részre kell szedni a táblit. megpróbáltam egyben feltenni, hát az olvashatatlan.

Cosmo: én ha tehetném sokmindenkit terelgetnék a fórumhoz, hisz sokkal jobb mikor ideül az ember lánya, s van mit olvasni, mire reagálni. jó, hogy maradtál :wink:
Anno a Tétim pasijának az anyája is nagyjából szülés után csatlakozott. oszlopos tag is maradt.

Amadea: hú, elhiszem, hogy ez így nem élet, mármint amilyenek a napok nálatok otthon, s Feri nem tud benne részt venni, még csak szemlélődve sem, hisz a lányát nagyjából csak aludni látja. Azért ugye szombaton nem dolgozik?
Jó, hogy meggyógyult a laptop. De hun vannak a fotók?

Csillag! Borcsa is asszem észre és nem hajra gyúr :wink:

na, felébredt, a pihiszékében kapta el hírtelen az álommanó, úgy nem igazán tudtam semmit csinálni.

Kép
kissmanó
 
 


Sziasztok!
Csak nagyjából olvastam vissza. Bocsi az eltűnésért, de Zéti beteg :( Valami vírusos fertőzést nyelt be. Szerintem az apjától, ő is itthon van betegen. Szerencsére láz nincs, csak folyik az orra, köhécsel. Úgy sajnáljuk. Már úúútálja a porszívót, de mit tegyek, ha muszáj. Most szerencsére alszik, remélem éjszaka is fog!

Kata, akartam írni, hogy úgy emlékszem, elküldtem a képet. Örülök, hogy meglett.

Amadea, sajnálom apukádat, de még szerencse, hogy időben kiderült.

Preta, Zéti is gyűrögeti a füleit pár napja. Nem hiszem, hogy fájna neki. Ha lesz haja, akkor tuti azt fogja göndöríteni :D

Noémi, dühítő lehetett, hogy potyára mentetek vizsgázni, de legalább jobban felkészülsz a következő alkalomra.

Banyoszka, nem semmi Niki :shock: Tényleg aranyos lehetett a szembespriccelősdi :D

Bocs, hogy nem írok mindenkinek, de ébredezik.

Puszi

KépKép
süni76
 
 


Sziasztok!

Süni!
Zétinek jobbulást!!! Nóri néha a haját tépi :D (no meg ha hozzáfér, az enyémet)
Porszívózást én is utáltam :( ....Amikor Nóri volt náthás Sinupret cseppeket adtam neki és nagyon bevált, szerintem sokat segített neki...

Manó!
Igen, gyakorlatilag csak aludni látja Nórit és sajnos 2 hetente szombaton is dolgozik (2 hetente pedig péntek-szombat Pesten van), szóval csak a vasárnap maradNA nekünk, de akkorra meg anyós igyekszik bealakítani valamit :?
Fotók jönnek :wink: (de szerintem már csak holnap)

KépKép
amadea
 
 


Nóri:
Kép

KépKép
amadea
 
 


Egy ilyen szép kislány mellé kell egy szép kisfiú. Vékonyka babák anyái, nézzétek ezeket a sonkákat:

Kép

Jól vagyunk, csak sok a dolog, zsúfolt volt a hét nagyon. Idióta gyerek elintézve. Máté ujja gyógyul. Nagyika nagy túlélő, az orvosok sem értik hogyan csinálja.

Szép hétvégét!

Benta

Kép
benta
 
 


Jó estét Mamik!

Zsu: Hát a tuszkolás az úgy néz ki, hogy Ő hisztizik, elfordítja a fejét, befeszíti magát, üti a combját stb. :D , én meg ide-oda ugrálok körülötte és próbálkozom. Aztán, ha fekve végképp nem megy, próbálkozunk ülve, egyszer-egyszer elkapja, dühében szív néhányat és kis idő múlva kiegyezünk! :)

Amadea: Jó, hogy Te is itt vagy végre!

Preta, Süni: Nálunk is megy a fülrángatás, de durván. Én is arra gondoltam, hogy talán fáj neki, de aztán rájöttem, hogy ha fáradt akkor ilyen brutális! :) Na, meg mérgében!

Kép

Kép
mukkancs
 
 


Sziasztok!

Én is eltűntem 2 napra, de barátnőztem!

Pénteken az ikres barátnőmmel vásároltam, mert jövő héten kórházba megy és pizsamát kellett venni! Azért megy kórházba, mert a terhesség alatt a hasfalának az izomzata szétszakadt, így szegénykém úgy néz ki mint én 7 hónaposan. Mindenki azt hiszi, hogy kismama. Mivel ezen semmi sem segít, csak a szike, bevállalja (amúgy is muszáj lenne a köldöksérv miatt :() - Annyi a komplikáció, hogy én inkább szülök egyesével...

Ma meg vendégségben voltunk náluk. A csajokat majd meg zabáltam. Majd teszek képet ha megkapom!

Olyan hihetetlen, hogy már miket tudnak a csajok, és pár hónap múlva Áron is itt fog már tartani: forognak, kicsit már kúsznak, félig meddig ülnek. És az egyik csaj, ha azt mondod tapsi összeérinti a tenyereit! :) Meg már a nevükre is figyelnek! Úgyhogy most ezeket gyakorolom majd én is Áronnal.

Olyan cukik voltak: Áront többször "menekítettem ki" a csajok alól, mert bizony többször ráfordultak.
Aztán Petra baba meglátta Áron kezében a cumiját, kivette a kezéből és betette a saját szájába...ez már francia csók, ugye? :):)

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?