Új privát üzeneted érkezett!

itt egy múmia:

Kép

itt pedig azzal a tükrös kutyussal. apa telefonjával fotóztam, nem a legjobb minőség. a poén benne az, hogy épp előtte nyalogatta a nyelvével a feje fölé lógó kis hengert (naná már keresztbe van feküdve a gyerek, én 90 fokkal balra tettem, de ő így szereti)

Kép

Kép
kissmanó
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy a tali jól sikerült, még ha kevesen voltatok is.

Banyoszka, mit mondott a doki Niki táplálkozási szokásaira?

Benta, én nem a gyereket agyabugyálnám el, hanem a szüleit, hogy ilyen gyereket nevelnek belőle. Ki tudja mi váltja ki az indulatokat a gyerekből. Biztos minden szuper otthon, sokat foglalkoznak a gyerekkel.

H1N1 oltás: Mi tuti, hogy nem oltatunk. Ebben a döntésben engem csak megerősít a sok halandzsa, mert ha tudnák mit mondjanak, nem beszélnének össze-vissza. Egyébként a mi családi gyógyszerészünk (sógornőm) azt mondta, hogy ő utána nézett, és eléggé szennyezett. A szezonálisra meg azt mondta, hogy mindig másféle törzsre szól, de honnan lehet előre tudni,hogy az idén melyik fog fertőzni? Egyébként én utoljára ált. iskolás koromban voltam beteg. Persze ez nem azt jelenti, hogy nem is leszek soha többé.
Oltóanyag van, erre is rákérdeztem.

Manó, jól látom,hogy a közepe tükör? Zalánnak is van egy hasonló tükrös, jókat dumál vele.

Nálunk folytatódik a pech sorozat. Ugye vasárnapra nem lett kész az autó, jóval többe került, mint gondoltuk, már 3 hete nincs világítás a konyhába (már nem bírtam, ma hívtam én szerelőt
:twisted: ), és most a fényképezőnk is tönkre ment. Meg lehetne csinálni, de annyiért veszünk újat. Kíváncsi vagyok a következőre.....

Zsu



Kép
bvigh
 
 


Ja, Manó, közbe látom,hogy raktál fel képet.

A miénk ilyen:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bvigh 2012.08.19 18:37-kor.

Zsu



Kép
bvigh
 
 

 
 

Cosmo!

:lol: Na látszik, hogy csak fél füllel hallgatom a híreket. :lol:

Zsu!

Nekünk is van egy egészségügyis az ismerettségi körünkben, és ma ő is azt mondta, hogy ne oltassuk be magunkat. :x Eddig úgy volt, hogy oltatunk. Most megint nem tudjuk. :roll:

Kép
Kép
tabati
 
 


Manó!

Még akartam reagálni a vonalzós kritikámra. :x :lol: Nem is tudom, miért rakok ki ilyen vonalzót, én egyáltalán nem vagyok ennyire csöpögős, de le is fogom cserélni karácsonyosra minnyár. Azért adtam meg ezt a dátumot, mert mi az, hogy szerelem kezdete. A mi kapcsolatunk futó kalandnak indult. Párom már jó előre bebiztosította magát, nem tettekkel, hanem őszintén megmondta nekem, hogy idézem: " vagyok még olyan fiatal, hogy legalább 3 évig nem hajtom igába a fejem". Ez volt lassan 4 éve. :lol: Szóval szerelem kezdete....mittomén... Első csók Szilveszterkor. Ezért gondoltam, hogy csak az évet adom meg. Nagyonbabán lehet ilyet. De ezt a 26 nap múlva évfordulót nem értem....ezek szerint a 00.00 az december elejét jelenti... :lol:

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati: sejtettem, hogy évet akartál megadni. csak há a vonalzók....
már csak ilyenek

Kép
kissmanó
 
 



KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Mindenki vegre agyban!

Nagyon kivagyok, hazajohetne mar az uram!! :( :(

Nem jottem meg ra, hogy lehetne jo Lorka napkozbeni alvasa. 2szer alszik kenyelmesen, de a masodiknak fel3-3 korul vege.
Innentol viszont nem birja ki 7-ig.
Ma probaltam altatgatni 5-tol. Cici, orditas, cici, orditas, felalomban. :(
Nagy nehezen elaludt 6 korul fel orara, utana is nyigas. Igy persze a nagyokkal sem maradt semmi idom, es meg turelmetlenkedtem is veluk. :( :(
Ennel meg az is jobb, ha kihuzzuk valahogy fel7-7ig, a vege fele sok nyigassal.
Emma kohogeset meg eddig sikerult kordaban tartanom a csodaszereimmel, vitaminok, gyogynovenyek, szirupok, stb, de felek, hogy jobban ki fog jonni rajta.
Van valami tuti tipp?
Danit meg kiszurta valami ovodapszihomokus, aki bement 10 percre megfigyelni oket, hogy jatek kozben ragja a kormet.
Sajna tenyleg igaz, nem tudom miert, akkortajt kezdodott, mikor Lorkat vartam. Igazabol nem hiszem, hogy van osszefugges. A nyari szunetben teljesen leszokott rola, szeptemberben, amint elkezdodott az ovi, az elso heten maris ragta.
Javasoltak, hogy keressem fel a nevelesi tanacsadot. Most mi a sz@rban akarnak tanacsot adni???
Ertelmes, ketnyelvu, okos kisfiu, ja, es nem is verem. :D

Agi

KépKép
lys
 
 


Visszakaptam a kisbabám! :)

Jót nagyizott, de nekem már nagyon hiányzott.
2*2 órát aludt az erkélyen, tök piros a kis pofija! :)

Ennek ellenére tök fáradt volt, most fektettem le.
Előtte Jó éjt tápot kapott. Annyira ízlik neki, hogy a 180-at 2,5 perc alatt puszilta be!
Pedig ma is evett rendesen! (ez mondjuk a súlyából is látszik!) :)

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


http://www.teszvesz.hu/item806907080_bo ... alatt.html

Ezt most találtam a teszveszen.
Nem túl nagy a kedvezmény, ha azt vesszük, hogy a DM-ben vannak kuponok, akciók, stb.
De ha nincs kupon, akkor baromi jó ár!
Van 2-3-4-5-ös méret is!

De basszus az 5-ös méret már baromi drága, remélem a 4-es sokáig jó lesz!

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Na mi van lányok? Sehol senki?

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Benta, Noémi: durvák ezek a verős esetek! Én olyat tudok, ahol a diák verta a tanárnőt.... apukám iskolájában volt, a tanárnő visszaütött önvédelemből (alacsony, vékony csajszi), és ezért igazgatói fegyelmit kapott... Infralámpához nem tudok sajnos hozzászólni.

Manó: annyira jó ez a múmiás kép!

Zsu: Zalán nagyon édes a képen! Már alig várom, hogy személyesen is megismerjem!

Nagymamámat ma már ültették. Minden nap jön hozzá a gyógytornász. A nagybátyám mentőzött sok-sok évig, most a rehabilitációs helyét próbálja intézni, hogy Szombathelyen maradhasson, ne Szentgotthárdra küldjé, mert oda nem tudna a papám elmenni látogatni. Nem is tudom, mi lenne, ha nem lenne protkónk, gondolom, lóvét így is nyomni kell. Nagybátyám azt mondta, hogy nem volt láza a mamámnak, meg szerencsére nem a combnyaka tört, hanem a combcsont hosszú része. Reménykedem. Benta, te mamádnak is jobbulást!

Banyoszka. Niki még nincs 6 kg, igaz? Nem tudom, hogy a mi lányaink mikorra szedik végre össze magukat!

Borcsa ebédre házi répa-krumpli főzeléket kapott. Előtte anyóssal megkóstoltuk, hogy mit főztünk, nagyon ízetlen volt, de Borcsa hatalmas lelkesedéssel ette. Az IKEÁban pedig őszibarack volt a menü.

Na, megyek, mert ha Borcsa engedi, akkor végre kettesben kádas pancsit rendezünk az urammal, a gyermek születése óta először. Pezsgő helyett bébiőrrel...

Kép

Kép

Kép
csillagtancos
 
 
 
 


Noémi, Neked sok sikert!!!

Kép

Kép

Kép
csillagtancos
 
 
 
 


:):)
Kádas pancsi! :):)
Aztán pár hónap és itt lesz Borcsa kistesója! :)

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Banyoszka: hol vagy? remélem ma dokinál nem volt semmi zűr.

Kép
kissmanó
 
 


Sziasztok, köszi a hiányolást,jól esik!

Vagyok,csak ma az egész napom egy nagy felfordulás volt!
Délután meg anyámék voltak itt, jó későn mentek el,úgyhogy ezért sem jöttem eddig.

Hát, Niki ordított az oltásnál,de csak addig, amíg nem vehettem fel. Utána szinte rögtön abbahagyta! A súlya viszont csapnivaló, még mindig csak 5950 gr:((( És 65 cm. Úgyhogy mondta a doki,hogy korához képest mostmár valóban kicsi a súlya,úgyhogy írt fel Sinlacot, meg kezdjük a gyümölcsöket.
Aztán még én visszahívtam délután a dokit, hogy oké, hogy kap naponta 1-2-szer (majd,most még csak kóstolgatjuk) pépet, meg 1x gyümit, de mivel alkalmanként keveset szopik,azt nem kell megpótolni? Aztán mondta,hogy de, valóban jó lenne,úgyhogy kiváltottam a múltkori tápireceptet is. A Sinlacot most 4-kor megkóstolta,tetszett Neki, kb. 8-10 kanálkával evett belőle, meg még szopizott utána valamennyit.
A tápival meg azt beszéltük a dokival, hogy szopinként elkészítek 50 gr-ot, és meglátjuk,kér-e még cici után és mennyit.
De az anyatejet húzzuk,amíg lehet,bár szerintem ez a vonat már elment:((((
Most majd ehet almát,körtét, banánt, szilvát és a kiwi magmentes részeit, és ha ez már megy,akkor kezdjük a főziket.
Kiváncsi leszek, lesz-e még tejem,mikor betölti a 6 hót......
Még jó,hogy tegnap vettem előkét:)
Viszont most este hosszú idő óta először egy hang nélkül aludt el...

Ja, a H1N1-et mindenképp javasolta nekünk a gyerekdoki....Úgyhogy lehet, hogy mégiscsak beoltatjuk magunkat.

Manó Nikinek ugyanilyen tükrös játéka van, de Ő nemigen foglalkozik vele. De Gézengúz nagyon édes a fotókon!

Csillag Jó romantikázást Nektek, de én is pont arra gondoltam,mint Noémi :lol: :oops: Örülök,hogy a nagyid javulgat!

Lys KITARTÁST!!!!!!! Én éveken keresztülrágtam a körmömet...Mégse gondolta senki,hogy lelki problémám van... A végén azért hagytam abba, hogy majd lakkozhassam (kb. 11-12 éves lehettem akkor, a tesóm 4 évvel idősebb és Ő akkoriban kezdte lakkozni, persze nekem is kellett volna!) De fiúknál ez nem lehet cél a leszokásra!!! :lol: :lol: :lol:

Noémi Ügyes legyél holnap!

Banyoszka
banyoszka
 
 


Sziasztok!
Én is inaktiv lettem, ne haragudjatok. Asszem én ritkán járó vendég leszek. Jó, ha heti 2x be tudom kapcsolni a gépet. Most éppen jó okom is van rá: itt vannak a héten látogatóban a szüleim, először. Nagyon jó, olyan, mintha hazamennék. minden heti program lemondva, a párom is szabin.
Rafael meg ma eljátszotta a mintagyereket a nagyszülőknek: ma 3 óránként evett rendesen, közbe sok nevetés, játék, és 4x aludt, teljesen magától :shock: :shock: :shock: Persze ez egyáltalán nem jellemző a mindennapjainkra. Anyukám szerint túlparázok mindent (persze ha minden napom igy telne...)

Látom, népszerű a MT. Tabati, olyan igazi örömmel írtad, milyen élmény nektek a hordozás. Én is elcsábulnék, már utánajártam, hol lehetne venni, de a kendőt se nagyon használjuk ki, a kenguru meg végképp a szekrény aljában maradt. Ölben hordozzuk.

Manó, Gézengúz nem tiltakozik a múmiazsák bezártságától?

Benta, Csillag, remélem hamar jobban lesznek a nagyitok.

Benta, irtál régebben a ránc-asszimetriárol - végül mi lett, csináltattál másik csipőszűrést? Mennyire kell szigorúan venni az asszimetriát?

Csillag, a kádas pancsi nálunk is a nap féynpontja, mióta elköltöztünk. Viszont a kicsi fiam már 3-4x is épp a habokból riasztott, majd mikor vacogva a szobájához értem, visszaaludt magától.

Banyoszka, Niki akrobata gyakorlatain jol meglepődtünk. Lehet, ezért vigyáz a vonalaira. De a viccet félretéve, hátha rájön, a tejci jobb ízű, mint a táp.

Látom, nektek se egyértelmű mindig, mikor lehet átállni zöldség-gyümölcs adagolásra. Nekünk is javasolta a doki, de 3 hét alatt semmit sem haladtunk. 2-3 kanál még lecsúszik teával, aztán semmi. Eddig hetente újjal próbálkoztam: répa, cukkini, sütőtök, ma paszternák. Mind befuccsolt eddig.
Szerintetek próbáljam bevezetni a gyümit, mielőtt stabilan enné a zöldséget?
Vki már kérdezte: ugyanannak a kajának a leve bevezeti/megelőzi a pépet? Lehet, a kanállal van a baja, üvegből elfogadná?
az idő nem sürget, de nem gondoltam, hogy ez ilyen bonyolult.

Noémi, a fogyikúra beválik? Nem számszerű adatokat kérdezek :oops: csak hogy van-e sikerélmény. Valami ötlet hasfeszesítésre?? Az enyém ronda, ráncos és egy nagy plöttyy :evil:
Meg nagyon fáj a hátam. Azért igyekszem jönni, puszi mindenkinek!
preta
 
 


Petra jó hogy végre tudtál jelentkezni!
Milyen az új lakás? Küldjél majd fotókat!

A kajáról: szerintem a kanál nem tetszik Rafaelnek. Legalábbis a leírásod szerint. Szerintem nem az ízekkel van a baj, hanem azzal, hogy megunja. Lassú, szóval neki jobban tetszik a cici/cumi.
Nekem volt pár nap, hogy Áron mindig kiabált, ha nem volt semmi a szájában, de én adtam neki a kanalat...rájött hogy hiába minden.
Most már tátja a száját! :)
Itthon pont a gyümölcsöt ajánlják először, és jobban is szeretik a bébik. (pl. Cosmo Petrája is nagy banán rajongó, de zöldségek neki sem nagyon jönnek be)
Amiket nagyon szeretnek az az őszibarack banán alma kombináció.
Én először úgy csináltam, hogy megvettem az ugyan olyan ízű levet, és azt is adtam. Így a cumisüvegből barátkozott az ízzel, és kanálból az új állaggal.

A fogyókúra, hát még cm-ben nem mérhető. Jelenleg 1 kg-mal mutat kevesebbet a mérleg, de ma és holnap is megyek kezelésre. Ezeknek már meg kell látszódnia, mert azt mondják 5 alkalom után kezd látványos lenni!.
A hasra van egy gép...ha eszembe jut a neve leírom. Olyan mint a ctg, kis korongokat tesznek a problémás részre, és azt stimulálják. (az ikres lányok is azt kapják a lötyögő bőrre)

Na megyek, mert még tanulnom kell!

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Banyoszka!

Orulok, hogy jobban alakult az estetek. Meg ne mondd, hogy elment a szopivonat, hiszen Niki eddig csak azt kapott! :wink:
Nalunk pontosan ez volt Emmaval. Nem hizott, es pont ilyen tajt nem akart szopizni. Uveget adtam, cici befuccsolt. Ma mar nem ezt tennem.
Szerintem jo modszer lehet az eloszor szopi, aztan mas, de tapi helyett Sinlaccal egeszitenek.
Tul soknak tunik egyszerre a tapi, Sinlac es gyumolcs is. Ez csak megzavarhatja Nikit. Ha bevalik, annal jobb, de nem akarod kiprobalni par napig csak az egyfele ujdonsagot?
Bocs, ha belepofazasnak tunik, meg biztos hulla faradt vagy kiserletezgetni, csak egy otlet volt...
Drukkolok, hogy sikeruljon!
(Suly miatt ne aggodj, Emmabol egy jo evo, sudar, nem sovany, de vekony kislany lett, ja es o is igy mozgott, mint Niki, 7 honaposan allt.) :D :D

Noemi!
Ma is jol aludt Aron? Tenyleg, erosits meg, hogy van osszefugges a jobb alvas es az esti tobb kaja kozott, kerlek!! :)
Asszem en is kiprobalom este a Sinlacot, mert nem tul rozsas a helyzet. Lorka regebben ataludta az ejszakat 7-7-ig. :( :(

Csillag!
Asszem en is bedobom a kadba a pasimat, ha vegre hazajon! :D :D

KépKép
lys
 
 


Na most versenyezhetnek a szlovák es a magyar klikkelők!

Ha jól látom a levél óta jelentősen változtak az arányok! :-)

A SME honlapján (a legolvasottabb felvidéki tót napilap)
szavaztatják erről az olvasókat:
Hány államnyelve legyen Szlovákiának?
86%: egy, és az a szlovák nyelv, úgy, ahogy ez most van
13%: több, például három, ahogy javasolja Duray (szlovák, magyar, ruszin)
2%: nem tudom
Segítsünk be! - csak rá kell kattintani a megfelelő vízszintes grafikon középső oszlopára J

http://www.sme.sk/c/4946048/kaltenbach- ... ujuca.html

viac, napríklad tri, ako navrhuje Duray - ERRE szavazzunk ! : -)

Kép
kissmanó
 
 


Noémi: Te ma vizsgázol? Akkor drukk!

Na, Gézengúz szopisztrájkot felfüggesztette, most meg haragszik, mert alig jön. Non stop piócát játszana. Szal mi még futunk egy kört.
Nálunk nincs Sinlac :( Bár apa hozott Londonból tápmentes pépeket, ha szükség lenne, majd előszedem.

Banyoszka: lehet most Ágival mi leszünk a közellenség, de osztom Lorkuc anyájának a véleményét. Ha mindent bevetsz egyszerre, szegény csajt tényleg bekevered, s akkor tényleg egyenes úton lesztek a kizárólag tápi fele. Azaz no anyatej. Ha lelkesedne a csaj a Sinlac-kal dúsított kajákért, szerintem meg lennétek "élve", maradhatna a szopi még. Ha nagyobb lenne a kuffere a csajnak, tuti nem emelgetné így. Ő ilyen alkat. szerintem.
De aztán Te gyereked, úgy teszed ahogy jónak látod.
Nálunk sem lesz meg tuti a 6 hóra a súlyduplázás. Ráadásul én jövő szerdán a banyának hazudni fogok, azt fogom mondani, hogy az almát már vígan eszi a kölök, a répával nem oly lelkes. Mert múlt hónapban már nem fehéremberként tekintett rám, mikor közöltem, hogy még nem adok semmit a gyereknek.
Ha elcsípem a gyerekdokinkat négyszemközt, akkor tőle azért megkérdem, hogy ő rendben találja a WHO nézeteivel ellentétes szemléletét a banyának?

Gézu ismét múmiásat játszik. Most a rendes bébjárgányban alukál. Cicin akart elaludni, nem hagytam. Gondoltam tűnés ki a levegőre. Hát volt is cirkusz, de legalább hamar elaludt kint.

Preta: jó, hogy ilyen klassz programotok van a héten. Ereszd el a füled mellett a kommenteket, hisz tudod jól, hogy Rafael most a demó verzióval nyomul a nagyszülőknél.
Képeket az éj kecóról. Ha lehetséges ilyen irányú igényünk legyen.
Na meg a legényről is.

Miénk fürdőkád kicsike. Míg a régi házban laktunk, addig volt közös pancsi, ebben csak kínlódás. Kellett nekem modern sarokkád. :roll:

Amadea: rég jártál. Ugye meggyógyultatok? Tied vélemény az oltásról (a flu) ?

Benta: fejlemények minden vonalon érdekelnek.

Csillag: én nem voltam olyan előrelátó mint a lányok, nem gondoltam tesós végkifejletre, csak arra, hogy mit teszel, ha riaszt a bébiőr? Hagyott a csajszi?
Tényleg, még mindig kis korkülönbséget akartok a tesók közt? Mikor lelkesedtek be? (ha nem vok túl indiszkrét).

Zsu: fiad csak úgy az egy szál semmiben nyomatja? Vagy fürcsi a láthatáron?

Kép
kissmanó
 
 


Sziasztok!
Noémi, mennek a drukkok a vizsgára! Írásbeli vagy szóbeli? Most nem volt probléma, mit vegyél fel? Esetleg gombkipattanós blúz :D ? Mesélj majd, hogy sikerült!

Banyoszka, a dokitok aztán tényleg jó sokfélét javasolt. Kiváncsi vagyok, hogy válnak be. Lehet, Zétinek is kevés már a tej és ezért is ébred éjszaka, nem csak a foga miatt? Kiváncsiságból a reggeli (ami inkább hajnali 4:30 volt) etetésnél 220-at szopizott :shock: Azt hittem, rosszul látok. De érzem, hogy nappal már elég kevés. Védőnő azt mondta, várjuk meg az 5 hónapot, és kezdjem kiváltani gyümölccsel az egyik délelőtti etetést. Hát, kiváncsian várom. Szerintem nem lesz baj a kanállal, mert a homeos bogyókat is olyan szépen elfogadja és lenyeli a kiskanálból.

Manó, édes a múmiazsákban Gézengúz!

Tényleg lányok, hogy viselik a gyerkőcök, ha be vannak nagyon öltöztetve? Zéti utálja a sok réteget. Szegény, abba alig tud mozdulni. Viszont tegnap kipróbáltam, hogy egy nem túl vastag bundazsákot adtam rá. Alatta csak az a ruci volt, amiben itthon, és nagyon jól viselte. Jót aludt a levegőn.

Preta, szerintem is gyümölccsel indíts. Legalábbis nekünk ezt mondták. Meg a lányok is azzal indítottak. Na, akkor édes volt Rafael, hogy ilyen szépen bemutatkozott a nagyszülőknek :D Jellemző!

Szép napot mindenkinek! Bár nem tudom, ebbe a szotykos időben mit lehet csinálni? (persze a házimunkán kívül)

KépKép
süni76
 
 


Jajj, nem is írtam: végre ma délelőtt én is szemtanúja lehettem a forgásnak :D Úgy látszik Bach inspirálta Zétit, mert forgás közben azt hallgattuk és közben még énekelt is :D

KépKép
süni76
 
 


Kissmanó: nagyon édes Gézengúz múmiaként :D Egyre jóképűbb ez a legény! :wink:

Noémi: egy kalappal!

Én is beadatom a H1N1 elleni oltást.
Tabati: reggel hívtam a dokit és 3-ra már mehettem is volna, hogy ingyen szúrják. Nem kell vinni semmit. Sajna, csak később tudnak vigyázni Petrusra, így új időpontot kell kérnem az asszisztenstől délután, de megpróbálom kikuncsorogni még a mai napot.

Petra ma elaludt barack evés közben :lol:

Kép
Kép
cosmopolita
 
 


Hú, evés közben elalukálni :shock: ez az amit a lányaim nem tudtak. ha már álmosak voltak, akkor elalvás előtt tiszta nyűgből inkább szembeburrogtak, legyen mit csináljak magammal ha elaludtak.
tuti aranyos lehetett Petra. :wink:

Süni: nem mondod, 220 :roll: :?: Az igen. De mindamellett, hogy tényleg hajnalra telnek meg a cicik, akkor jön a legkönnyebben nekik, meg akkor nem akad más fontos dolguk. Gézu nappal ezerrel leskelődik más irányba, meg rázza a lábát, meg fülel, szal akkor nincs nyugis szopi.

Kép
kissmanó
 
 


ja, nem is mondtam a mai nap fénypontját :twisted:

éccaka 12:30-kor szól a telefon. (vezetékes) mire kikászálódom az ágyból s ideérek, már érkezik is egy fax. meghívó mittoménmilyen személyzetis képzésre. há kicsit sem ketyegtem a dühtől.
persze titkos számról érkezett. de volt hozzá 3 vezetékes szám, meg egy mobil.
naná a mobilt hívtam, ki volt kapcsolva. de az előbb drótvégre akadt a faszi. megmondtam neki frankót, meg azt is, hogy ez visszaélés, s ne akarja, hogy tovább nyomozzak, s netán majd éjfél után megjelenjek személyesen az ajtóján csöngetni, megnézni, hogy esetleg alszik-e.
szerencse a lányok nem voltak itthon, így csak engem költöttek fel.
kérdezte a fax számot, hogy törölje az adatbázisukból. mondom. erre kérdi a cég nevét. na, itt elszakadt a cérna, s már nem épp nyomdafestéket tűrő hangnemben érdeklődtem, hogy mi a franckarikának kell neki a cég neve ahhoz, hogy egy számot töröljön, ha úgy is a szám lekérdezésével kezdte, meg különben is, illegális úton jutott hozzá a számunkhoz, mi nem járultunk hozzá semmiféle reklámcuccok kézbesítéséhez.
oszt lecsaptam a telefont.

kicsit sem emelte fel a másik a vérnyomásom :twisted: :twisted:

Kép
kissmanó
 
 


Sziasztok!

Köszi csajok a sok jó tanácsot, meg is fogadom :lol: :lol: :lol:
Én sem akartam ajtóstul rontani a házba, hogy eddig semmi,csak tej, tegnaptól meg minden :lol: Este alvás előtt azért gondoltam(és gondolom) jobbnak a tápit,mert akkor mára szopin kicsit bekómál, nem akarom a kanállal megint "felébreszteni".
Úgyhogy marad az a verzió,hogy napközben, ha kevésnek érzem,amit evett, akkor Sinlacot kap még utána, de esti szopi után táp lesz,ha kéri (tegnap nem kérte, kicsit belekóstolt, meg játszott az üveggel, de enni nem kért belőle). Viszont akkor a mai tervezett kora délutáni 2 szopi közötti 1-2 kanál almalét még eltolom 2-3 nappal...
Viszont képzeljétek, most éjjel csak 2x ébredt ,0.30-kor és 5.15-kor, majd utána 9.30-kor... Már nem is emlékszem ilyen jó éjszakára :lol:

Manó szerintem napközben Niki is azért szopik keveset,mert sok dolga van és nem ér rá szopizni :lol: :lol: :lol:

Banyoszka
banyoszka
 
 


öhhh...enyémgyerök, aki napközben alig foglalkozik olyan felesleges dolgokkal mint alvás, most felkapta a leckét, s múmiaként bő 2,5 órát nyomott nyikk nélkül.
naugyihogyilyentislehet?

Kép
kissmanó
 
 


Sziasztok!

Élünk mi is csak mindig történik "valami" :(
Remélem jól sikerült a tali, nagyon szomorú vagyok, hogy nem tudtam ott lenni veletek....
Igyekszem visszaolvasni....

Manó!
Aranyos vagy, hogy hiányoltál :D , mi jól vagyunk, most apukám "került sorra" sajnos :? ...
Influenza elleni oltásról nekem sincs szilárd álláspontom, túl sok ellentétes infot hallottam, fogalmam sincs, melyiknek van alapja és melyiknek nincs :oops: . Én nem adatom be, Nóri még szopizik, nem szeretném ha valami baja lenne, amúgy se járunk sehova. Viszont a férjemet beoltatnám, ha lehetne kapni oltóanyagot. Egyenlőre csak ígérgetés van.....így végül is nincs miről dönteni...

KépKép
amadea
 
 


Amadea: s mi a baj Apuddal?
Tali miatt most már ne szomorkodj, reméljük majd még összejöhet (mondom én..... :lol: :lol: )

Magdi: hun vagy? Párodnak hogy sikerült a mókahely váltás? Dávid kortársunk miket csinál mostanság?

Kép
kissmanó
 
 


Manó!

Apukámmal azt történt, hogy az epeköves mizériámat látva, ő is elment egy hasi UH-ra, csak úgy, mert még sosem volt. Nem volt semmilyen panasza. Erre kiderült, hogy egy 6 cm-es tumor van a jobb veséjében. 2 hét múlva műtik. Tulajdonképpen nagy szerencséje volt, de attól még megviselt a dolog....

KépKép
amadea
 
 


úúúú, meredek.
de jobb ha most derült ki.

Kép
kissmanó
 
 


Noémi, Banyoszka, irigykedtek, mi? :lol: :lol: Manó: nem szólt a bébiőr. :lol: Kistesót kb akkor akarunk, ha Borcsa egy éves lesz (mármint gyártani :D ) Én szavaztam. Most már 81% :lol:

Amadea: szegény apukád, reméljük, hogy minden megoldódik a műtéttel!

Süni: először meg sem mert moccanni az overallban, most már bátrabb azért.

Ma van a maratoni áramszünet, sezrencséren anyóséknál nincs, úgyhogy átjöttünk ide, és jött velünk az összes hűtős meg fagyasztós cucc is... Náluk meg kábeltévé és net nem volt egészen eddig...

Banyoszka: csak egyetérteni tudok Lyssel és Manóval. Ha ízlik nNikinek a Sinlac, megindul ám a gyarapodása. Borcsával ez is nehéz, hogy ő natúran nem hajlandó megenni. Biztos, hogy a mozgásba meg a növésbe fekteti Niki minden energiáját! :lol:

Kép

Kép

Kép
csillagtancos
 
 
 
 


Kép

Kép
kissmanó
 
 


Na csajok megvolt az elso Sinlacozas. Lorka olyan extazisba jott, hogy teljesen elfelejtette, hogy mennyire faradt. A kanalat is lenyelte volna. :D :D
Majd' kiugrott a szekbol. 100-at csinaltam, a veget mar nem mertem odaadni, nehogy megterheljem elsore, de szerintem tobbet is megevett volna. Meg szopizott, most durmol.
Ha ma is 1-kor kel, nem tudom, mi a teendo.

Mano!
Ki ez a szep kislany? Lemaradtam valamirol?

KépKép
lys
 
 


Sziasztok!

csak most tudtam jönni, ma Noé igen aktívka volt, állandósn igényelte, hogy foglalkozzak vele. :) Képzeljétek, még ugyan nincs itt a járókánk, de a belevaló betét már tegnap megérkezett, és azt leraktam a földre. Erre Noé hasról átfordult hátra. :D Úgy örültem neki, nálunk ez az első forgás. :D Csak én pont fordítva vártam, mert a pelenkázón hátról akar nagyon forogni.

Csillag!

Mi eddig is mindig együtt fürcsiztünk férjemmel (kivéve várandósan meg szülés után) gondoltam is, hogy majd a baba mellett nem lesz így, mert felváltva kell őrködni, hogy mindig legyen ott valaki ha felébred. szerencsére nem így lett. :wink:

Örülök én is, hogy jobban van a nagymamád. :)

Amadea!

Apukád... :( Hát nem ilyen családi programokra vágyik az ember...de milyen durva, hogy csak úgy elment és tényleg találtak valamit...ez vérvételből nem derül ki amúgy? Ne nevessetek ki nem értek hozzá... :oops:

HOgy bírod, hogy nem jártok sehova? Nem érzed bezárva magad a négy fal közé? :roll:

Banyoszka!

Irigyellek az éjszaka miatt... :wink: Védőnő szerint én nem úszom meg, ha eddig kelt fog kelni egészen a hozzátáplálás megkezdéséig. :roll:

Manó!

Ha nincs tej és adsz Sinlacot, akkor amellé még kell tápi is nem? A tápi az anyatej helyett van nem? Ha csak Sinlacot adsz (vagy ami nektek van otthon hasonló) az olyan, mintha fokozat nélkül kezdenéd el a hozzátáplálást nem? :shock:

Én is dühös lettem volna az éjjeli telefon miatt. :evil: És bosszút forralnék! :twisted: :lol:

NA, mi direkt nem kértünk asszimetrikus kádat az új kecóba, pedig csábító volt. :wink:

Cosmo!

Hát nálunk nem ilyen egyszerű a dolog, úgy van, mint Amadeáéknál, ha jólolvastam, hogy náluk sem megy minden
simán... :roll:

Petra édes lehetett ahogy elaludt kaja közben. :lol: Na, én ilyen mutatványt tuti nem fogok látni Noétól. :lol:

Ja! Azt el is felejtettem írni, hogy Cosmo olyan aranyos volt!! :D Míg wcre mentem az Ikeában az ő kezébe adtam NOét. amikor végeztem, felkötöttem a mei taiba és közben egy kicsit nyüglődött. Erre Cosmo büszkén: az én kezemben nem sírt 8) :lol: :lol:

Preta!

Nagyszülökkel ne törődj, én lassan kezdem megfogadni férjem tanácsát és lerázóm anyósom beszólásait. Az ő anyja, ha már ő is ezt mondja... :lol:

Arról mesélj inkább, hogy milyen külön lakni. :D Páromnak mondtam, hogy számoljuk ki 2 év múlva mondjuk nyár közepe hány nap, és én elkezdenék vonalzón visszafelé számolni. Nem ment bele... :evil: Kiszámolja nekem valaki? :P :lol:

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!

Amadea, apudnak jobbulást. Jó,hogy így figyel magára, és nem lett nagyobb baj.

Csillag, mi is kíváncsiak vagyunk ám Borcsára! Az ajánlatom még mindig áll, bármikor feljöhettek hozzánk. Itt azért kényelmesebb, mint bárhol a városban.

Banyoszka, remélem Niki most már össze szedi magát. Én szombaton mérem Zalánt, ha megint semmi, akkor én is elviszem a dokihoz.
Egyébként is már elegem van abból,hogy még mindig szörcsög. Szerintetek ez normális?

Ma apa itthon maradt, az eső miatt. Nagyon jó volt, nem csináltunk semmit. Szétnéztünk fényképező ügyben, és abba maradtunk, hogy csak valami "olcsót" veszünk.
Szombaton végre jön a fotós ismerősünk is. Ő csinálta annak idején a pocakos képeket is. Kíváncsi vagyok,hogy hagyja majd magát Zalán piszkálni. Most akarom megcsináltatni a karácsonyi lapnak valót is. Kaptunk kölcsön Miki ruhát.

Na megyek, apa tüsszentett egyet, mire kicsi fiam sírva fakadt..... :lol:

Zsu



Kép
bvigh
 
 


Tabati, én kiszámoltam. Nem biztos,hogy ettől jó éjszakád lesz:


Kép

Zsu



Kép
bvigh
 
 


Ági: a képen Téta van, mikor kezdte a reszelt almát kóstolgatni.

Tabati, igazad van. Persze, hogy az olyan cucc mellé vagy anyatej jár vagy táp. Csak engem frusztrált, hogy más táp lehet benne elején mint amihez a gyerek szokva van. Szal a saját megszokott tápiját, avagy anyatejet kell vele használni. Ezért szimpi az.
Még küzdünk a szopival, remélem visszacsiholjuk újból. Jó lenne még. Aztán majd Mikulás után szeretném bevetni az almát indításnak. Bár ma az ujjam hegyéről nyalattam vele egy hangyányi banánt. Hát felnőtt ember szerintem az egérírtóra vágott volna ilyen pofát. Mondtam is neki, hogy nem áll szándékomban megmérgezni. :lol:

valami becsületes bébiőrt kéne vennem. őrület, hogy akár az autóban, akár a babakocsiban alszik el a gyerek, mindig csak fülelek, hogy mikor ordít.
amit Tétánál használtam, az egy walkie-talkie, csak van bébiőr funkciója is. Az a baj vele, hogy nem épp a legjobban müx, már volt példa rá, hogy Téti sík ideg volt, én meg nyugiban ültem a házban.

Kép
kissmanó
 
 


Helló Csajok!

Elmentem vizsgázni...: 6-an voltunk (4-en vidékről jöttek). Ez az a vizsga, amire kb. 2 hete akartam menni, de akkor eltolták mára. Erre ma a pasi közölte, hogy ő valójában valami hivatalban is dolgozik, és most a miniszteréhez kell menni megbeszélésre. Szóval a lehetőségek: 1.) megyünk vele, és majd ott levizsgáztat (újpestről a belvárosba) persze amikor a megbeszélést abbahagyta 2.) megvárjuk míg visszaér 3.) ad egy új időpontot.
Hát mindenki ez utóbbit választotta, de én azért mérges voltam. Ez a munkája, pénzt kap érte, nem szívességet tesz! Ráadásul ha tegnap írnak mailt nem megyek feleslegesen! Úgyhogy a következő időpont nov. 19.

Süni, a ruhaügy: a múltkori kipattanós ingben mentem, és tökéletesen belefértem! :):)
Nem értem, mert még csak -1 kg nál tartok, és cm-ben sem tudom még mérni, de mégis - valami lement! :)

Lys, nyugodj meg jobban alszik, ha többet eszik! Áron is így kezdte a hozzátápit mint Lorka. Nem ám 1 kanálka! Én adtam neki amíg kérte! :)

Most vacsira 210-et nyomott be kb 4 perc alatt (a 210 csak a víz mennyisége, szóval abból kb olyan 240 ml lesz)

Nagyon édes volt ma délután: kihúztuk a kanapét, ott szórakoztattuk Áront. Nagyon tetszik neki, hogy már néha sikerül bekapnia a lábát! :)
Aztán hangosan kacarászott! Majd meg zabáltuk! :)

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Megnéztem: október 20-án nem fértem bele a blúzba! És ma 16 nappal később igen! :)

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Amadea: sajnálom :( Apukádnak jobbulást!

Tabati: csak örültem, hogy nem rémítettem meg a gyereket. (Igazából a de megkönnyebbültem, hogy nálam nem sírt volt az a mondat, csak az elejét elharaptam :lol: )
Szerintem hamar eltelik majd az a 2év, pláne, ha már 2gyereket kell majd terelgetned! :wink:

Manó: most aludt el így először Petra, de amíg elmentem a fényképezőért, felriadt és reklamált, hogy hol a kaja :lol: Volt még 2 falat, azt megette, majd a vállamon visszaaludt egy pillanat alatt. Amúgy félig aludva gyorsabban evett, mint ébren :o

A képen Téta van?

Délután túlestem az oltáson.

Kép
Kép
cosmopolita
 
 


Noemi!

Gratula a csinosodashoz! :D :D

En a vizsga miatt tomboltam volna. Utalom, ha keszulok valamire, es meghiusul. Velem ezt a szobeli erettseginel csinaltak. Hazakuldtek, hogy sokat vagyunk, masnap folytatjuk. :evil: :evil:
Meg egy nap stressz, amikor mar ugy tul akartam lenni rajta.

Mano!
Gyonyoru kislany Teta a kepen!!!
:D

KépKép
lys
 
 


Sziasztok!
Csajok, cudarul vagyok!
Valami brutál hasgörcseim vannak és 2 órája alig-alig tudok leszállni a wc-ről... :x
Merjem szoptatni éjszaka Bencust, vagy adjak fagyitejet?
Remélem, csak a tökmag volt sok! :)

Noémi, egy kérdés:
Kaptam a könyveléstől egy papírt-miután felhívtam őket, hogy nemsokára lejár a t-gyásom-és megint minden sz@rt kell rajta kitölteni.
Tényleg újra kell küldeni az anyakönyvit is??? Ez nem folytatólagos?
És ennek az összege keveebb, mint amot most kapunk/kapok?
Bocsiiiiiiii :)
mennem kell........

Kép

Kép
mukkancs
 
 


Mukkancs!

Asszem én nem adnék neki fagyitejet, hanem szoptatnék...

Erről jut eszembe.

Tökmag!

Remélem minden oké és hamr jössz újra... :roll:

Lys!

A te jó kis alvós éjszakádra is előre irigykedek! :wink:

Noémi!

Ez a megtömöm dolog anyatejjel nem működik, én már próbáltam... :roll: Sajnos... :roll:
Vizsga: :evil:
Blúz: :D :wink:

Cosmo!

:lol: Sokban hasonlítunk egymásra, de olyan vicces, hogy te is ilyen félős első babás anyuka vagy. :lol:

ZsU!

Nemmmmondod, hogy kiszámoltad? :shock: :lol: Nekem ugyan nem lesz ettől álmatlan éjszakám, nem is tűnik olyan soknak. :wink: Ellenben férjemnek megmutattam...nem mosolygott... :roll: :P :lol:

Kép
Kép
tabati
 
 


Köszi a válaszokat, lányok! A hétvégén megpróbálkozom gyümivel, de azért a zöldséget se adom fel, hátha.
Egy dolgot nem értek, végülis mi az a Sinlac? Azt látom, hogy dúsításra használjátok, de miből van? Minden esetben kell? Krumplival nem lehet dúsítani az almát, répát stb? Bocs a bugyuta kérdésekért.

Egyébként itt minden szakirodalom, a doki is a zöldséget javasolja elsőnek: 5. hónap folyamán ebéd kiváltása zöldséges kajával, emellett 6. hónap folyamán vacsora kiváltása tejpéppel, 7. hónap folyamán uzsonnára bevezetjük a gyümi-gabonát. Itt miért nincs valami egységes nézet?
Persze ha ez ilyen papírforma lenne. Az éjszakai kétszeri szopi benne sincs a táblázatban. Pedig tuti akkor eszik mennyiségre a legtöbbet, akkor van a legtöbb tej.

Felbontott bébiételt le lehet fagyasztani? Csak mert amíg 1-2 kanállal fogy belőle, és csak 2 napig tárolható, gyakorlatilag a kukában landol minden.

Noémi! Engem is jól felbosszantott mindig az ilyen tanár. Ráadásul sokszor el is felejtettem mindent és újra kellett tanulni :x
Ügyesen csinálod a fogyást, végülis nem a kilók számítanak, hanem a centik, így ez jobban is motivál, nem?

Tabati: külön lakni szuper! Igaz, én már másodjára költözöm külön, először a saját szüleimtől, most anyóséktól. NEM IS TUDOM, MELYIK JOBB. Majd lesznek képek is, de még kissé üres a kéró. Ma 2 széket tudtunk a 6-ból megvenni, ennyi fért be a kocsiba. Holnap megyünk az asztalért, szóval már enni is ülve lehet :lol:
Szerintem a heteket számold vissza, ne a napokat, úgy gyorsabban telik. Pl. még 100 vasárnap jobban hangzik, mint 700 nap.

Ági, kíváncsi vagyok, Lorka kel-e a megszokott időben. Én még nem fedeztem fel összefüggést az esti bekajáltatás és ébredések között. Viszont lehet az számít, hogy nem szopiból lakik jól.

Manó, a demó verzión jót nevettem :) Ma kutya hidegben mentünk városnézni, és Rafi is durmolt, míg toltuk kát órán át a macskaköves utcákon :P
Egyébként nem tudom, mennyire öltöztessem be a gyereket. Ma mi is egy kapucnis kezeslábasban nyomtuk, de csurom víz lett a haja, mire hazaértünk. Még lehet, ettől fog megfázni.

Valakinél csinált már olyat a béb, hogy éjjel felsír és a fülét mardossa?? Nem tudom eldönteni, hogy a füle fáj, vagy valami más. 1-2 hete csinálja éjjel. Jól bele is mar a fülébe, vérzik és tiszta karmolás :(

Tiszta ideg vagyok. Holnap találkoznak a szüleim először a párom szüleivel. Öreg vagyok én már az ilyen lánykéréshez. Ráadásul én fordítok németre, a párom meg a szüleinek portugálra. Hmm, érdekes lesz :roll:

Jó éjt!
preta
 
 


Hát ilyen még nem volt.
Zalán elő adta a ritka esti műsorát. Vagyis szopi után nem bealudt,hanem kipattant a szeme,és dumált. Gondoltam, be a kiságyba, nemsokára újra hív (így szokta,és utána még kis szopi,és alvás) hát nem elaludt egyedül.

Preta, tényleg izgalmas lesz a szülők bemutatása. Nehogy a sok fordításból ferdítés legyen! :wink:

Tabati, fél perc volt, csak beírtam a dátumot.

Noémi, tényleg bosszantó az ilyen ember. Nem gondol abba bele,hogy vidékiek is vannak, akiknek nem olyan egyszerű ugrálni.
Most belegondoltam,hogy pl. Csillag felmegy Pestre,és haza küldik, mondván,hogy most mégse jó... :twisted: :twisted:

Jó éjszakát!

Miénk nem tudom milyen lesz, este 8-tól reggel 6-ig nincs meleg víz, és fűtés. Zalánt jól beöltöztettem, és betakartam. Már érezni,hogy hűlik a lakás. Ha hajnalban nagyon hideg lesz, majd összebújunk.

Zsu



Kép
bvigh
 
 


Tabati: :wink: :D

Mukkancs: a töltögetést nem tudom, mert a könyvelő csinálja, de újra küldenem kellett neki az eredeti anyakönyvit, úgyhogy nem folytatólagos. :?

Preta: amíg falatokat evett Petra én sk. csináltam a dolgokat (meg most is sokszor), nem éri meg ilyenkor a bébikaja. Petra eddig nem igazán ette meg a zöldségeket, de tegnap meg ma valamennyire (ha nem is nagy mennyiségben), de a burgonya-brokkoli elég jól fogyott és nem volt reklamáció.
Hű, jó kis nemzetközi traccsparti lesz nálatok :shock:

Zsu: legyen még sokszor ilyen kellemes meglepetésben részed (mármint, hogy egyedül elalszik Zalán) :) Viszont ez a fűtés nuku elég rosszul hangzik :?

Kép
Kép
cosmopolita
 
 


Sziaszok!

Manó Téta gyönyörű ezen a képen is! Nagyon cuki!!!

Ma 14-kor és 17-kor adtam Sinlacot Nikinek de nem vízzel,hanem fagyitejjel kevertem. Ízlett Neki,bár előszörre elég keveset evett belőle, másodszorra már elég jól kajált és már nyitotta a száját a kanál láttán! Majd megzabáltam!

Viszont ma este nem sikerült megtömnöm a pocakját. Fürdés után szopott egy keveset,majd játszott a tápos üveggel (kb.15 gr-ot sikerült beleszuszakolni), majd hirtelen felindulásból és kiváncsiságképp kifejtem a cicimet, még 70 gr lejött simán,nem is szívtam üresre, mert már így is fájt a végén (elszokott ettől a macerától már). Aztán megpróbáltam a friss, langyos kifejt tejet is odaadni Neki, az sem kellett. Most alszik,de szerintem ma éjjel is jónéhányszor kér majd kaját:(

Képzeljétek,ma olyan jót nevettem, délután szoptattam Nikit, de már nem kellett Neki és tiltakozott. Én próbáltam még adni Neki,erre a gyerek összemarkolta a mellbimbómat és úgy akarta eltolni magától, de ahogy összenyomta, pont eltalált szerintem egy tejcsatornát és telibe fröcskölte magát tejjel! kár, hogy nem volt a kezem ügyébe a fotógép,tisztára meglepődve nézett ki a csupa tejes fejéből:))))

Amadea micsoda mázli,hogy apud elment uh-ra! Jobbulást kívánok Neki!

Preta most lesz lánykérés? És lesz esküvő is? Elhiszem,hogy izgulsz!

Tabati megvolt már az a nagy vendégeskedés,amire a kajamennyiségeket kérdezted?

Mukkancs Jobbulást! én szoptatnék (szoptattam is,mikor én rókáztam-f..stam és lázas voltam...) A gyerekdokit kérdeztem akkor és Ő mondta,hogy nyugodtan szoptathatok,a gyereket meg védi az anyatej!

Zsu remélem nem fogtok megfázni!

Benta merre vagy? Nem láttalak a Fókuszban!!! :lol: :lol:
Megoldódott az agresszív gyerek-dolog?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára banyoszka 2009.11.22 23:40-kor.

Banyoszka
banyoszka
 
 


Banyoszka!

Tuti nem valami archív fotókat mutogatsz itt Te is :?: :wink:
Niki ilyent tud 5,5 hósan? Hú barátom.....
Na, szóval ha még símánszki kifejtél 70 milit szopi után, akkor tiszta, hogy nem a tej mennyiséggel, hanem a kisasszony vonalaira való tekintetével van a gubanc. Fogadd el, hogy ő ilyen. Lásd, tápival nem tudod megváltani, azt hagyd meg úgy ahogy van, ne keverj be neki cumisüveggel, mert ha nem kéri, tényleg a szopi ellen fordulhat a dolog. S ha már a kanalazás kezd jól menni, akkor lassanként abba az irányba menj, a szopi jobb volna ha megmaradna még hosszú hónapokig reggelinek, vacsinak, na meg kaja után szomjoltónak.

Én sík ideg. Múlt hétre vártam ugye a mikit. Akkor nem jött, tünetek elmúltak, gondoltam vaklárma. Erre ma reggel a wc-n :twisted: :twisted: :twisted: Nesze neked szopikínlódás. Még ez is. Vagy épp ezért :?: :roll:

Na megyek, visszaolvasom az előző oldal végét is, csak gyorsban billentyűt ragadtam Niki fotó láttán.

Kép
kissmanó
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?