Új privát üzeneted érkezett!

Viki, az 5Xi étkezésben igazad van, de éjjel fel szoktam mostanság ébredni pisilni és mielőtt visszaludnék, jön az émely, olyankor újra felkel, eszik. sztem nem találnék dietetikust, aki ezt normál állapotomban támogatná!:)

itt cukkini-krumpli tócsni lesz és gyömbérszörpöt szeretnék főzni (gyömbért is csodaszernek tartják ebben a szituban).

 Baby Birthday Ticker Ticker
natasa7
Budapest
 
 


Úgy látszik jól tippeltek a 12 heti uh...Úgyanis rá erősítettek ma, hogy bizony KISLÁNYunk lesz :D
noci85
Budapest XIII. kerület
 
 


Noci! Gratulálok! :)

Natasa! El tudnád küldeni nekem a gyömbérszörp receptjét?

Az 5x-i étkezés tényleg javít a helyzeten. Mostanában én is eszegetek a kislányommal. Rájöttem, hogy valószínűleg az amúgy is meglévő refluxom ront a helyzeten. Normál esetben elég odafigyelnem, hogy mit eszek, most sajnos ez nem elég...

Egyébként köszi mindenkinek, jövő hétre már meg van a menü. Végre nem kell agyalnom rajta. :)
andi1982
 
 
 
 
 

 
 

Noci :) Gratulálok :) Én is alig várom már, hogy megtudjam :)

Natasa, nekem a diétámban (dietetikus állította össze) 6* étkezés van előírva, és amikor teherbe estem, akkor előírtak még egy utóvacsorát, közvetlenül lefekvés előtt. Mikor eszel utoljára? A dietetikusok azt mondják, hogy túl sok idő telik el a vacsora és a reggeli között amúgy. Úgyhogy szerintem simán támogatnák az ötleted :) Bár én elképzelni nem tudom, hogy éjszaka egyek bármit is... Igyekszem a felkelést is elkerülni, legtöbbször sikerül is, mert nehezen alszom vissza, pisilni is csak akkor megyek ha muszáj...

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Sziasztok!

Egy ideje már én is olvasgatlak benneteket, látom, jó kis csapat jött össze! Ha nem bánjátok, szívesen csatlakoznék még hozzátok! Bevallom, korábban nem mertem: babonából. Sajnos volt már olyan tapasztalatom tavaly, hogy elkezdtem fórumozni, aztán pár hét múlva búcsúzni kényszerültem, így megfogadtam, hogy a 12. heti vizsgálatokig várok. Nos, ez már megvolt júli 12-én, szerencsére most minden a legnagyobb rendben, eddig tökéletesek az értékek. Amúgy 13+4 napos vagyok ma, azaz január 24. körülre vagyok kiírva.

Kicsit magunkról: egy vidéki nagyvárosból írok nektek, 33 éves vagyok, és van egy 3,5 éves kislányunk, valamint 2 angyalkánk (a tavalyi babó elõtt 2010-ben volt egy megszakításunk a 24. héten fejlõdési rendellenesség miatt). Szóval most nagyon-nagyon reménykedünk a tesóban, de érzem, hogy a pocakomban levõ kismanóval minden rendben lesz! Persze nem tagadom, hogy sokszor átmegyek "paramamiba", nekem talán ennek a legyõzése a legnagyobb kihívás mostanság. De azt hiszem, egészen jól haladok!

Amúgy dolgozom (tervek szerint óvatosságból csak szept.végéig). Fõnökségnek és a közvetlen munkatársaknak a héten mondtam meg, (mindenki jól fogadta),a nagyfõnök még visszavan hétfõn.

Hát, így elsõre ennyi, aztán igyekszem felvenni a fonalat, ha befogadtok! :P

Mandula
mandula29
Pécs
 
 


Szia Mandula! Üdv itt a fórumban!

Az étkezésekkel kapcsolatban: nekem is az ötszöri étkezést kellene tartani, plusz a pótvacsorát este 10-kor. Ha sikerül, akkor még lelkileg is jobban vagyok. Az éhség kicsinál:).
Tényleg ez az egészséges, nem a napi 3-szori étkezés.

Most már itt van a z egész nyár előttünk, a gyerekek nem mennek sehova, nagy dilemmában vagyok, mi legyen. Nem tudom, érdemes-e elmenni belföldön nyaralni, vagy még jobban fáradtak leszünk tőle 2 gyerekkel... Ti mit javasoltok? Alapvetően egy hosszú hétvégére gondoltam egy gyerekbarát hotelban. Egyszer csináltunk ilyet, akkor a kagylótól egy napig hánytam, egy napig aludtam, úgyhogy a férjem volt végig velük, tehát én végülis pihentem:), de most nem ez lenne a cél.

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Szia Mandula! Néha mindenki át megy paramamiba, de ez szerintem normális. :) A lényeg, hogy itt tényleg jó kis csapat van, akik ebben sokat tudnak segíteni!

Oui! Ha megtehetitek szerintem mindenképp menjetek el pár napra! Keressetek olyan helyet, ahol olyan programok vannak gyerekeknek, amivel kicsit le lehet őket foglalni és felügyelnek rájuk közben. Így amíg ők szórakoznak, ti pihenhettek a férjeddel. :)


Nem tudom ki, hogy van vele, de már nem is emlékszem rá, hogy mikor volt olyan utoljára, hogy úgy ébredtem fel, hogy teljesen kialudtam magam. Nekem egy ilyen nap lenne most nagy vágyam!
andi1982
 
 
 
 
 


Nóci,
de jó :) Gratulálok!

Mandula,
Isten hozott :) Nem semmi, miken mentetek már át - most minden rendben van, és ez a lényeg :)

Oui,
szerintem is menjetek, de tényleg valami gyerekbarát helyre, hogy tudj pihenni. De most akkor a férjeddel mennétek vagy nélküle?

Andi,
én mostmár igyekszem minden du. aludni Emesével, így azért kipihentebb vagyok. De miért nem alszod ki magad? Kevés az alvásidő, vagy rosszul alszol?

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
noemiolah-nagy
 
 


Köszi lányok, már keresem is a helyet. Van esetleg olyan hely, amit jó szível ajánlanátok?
Most úgy tűnik, ha j héten hazajön a férj, akkor aug közepéig nem utazik mégsem!:) Vele mennénk 7végézni!

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Noci! Gratulálok a kislányhoz!!!! :)

Mandula! Üdv, közöttünk! Olvastam amit írtál, hát a két kis angyalkát sajnálom, de most minden rendben lesz :wink: Itt mindenki szerintem paramami!

Gondold el nekem és még másnak is az első terhessége ( 34 évesen... :oops: ) szóval erősen bennünk van a para, én mondjuk bízom abban, hogy ha elmegyek minden vizsgálatra amit az orvos javasol, akkor csak rendben lesz lesz minden :roll: Ha meg nem, akkor megbeszéltük már a lányokkal - de biztosan olvastad - , hogy annak bármilyen fájó, de megvan az oka ( pont ahogy írtad pl: fejlődési rendellenesség amivel nem biztos, hogy jó lenne ha megszületne) de persze a veszteség az veszteség mindenképpen.

Örülök annak,hogy te is már a tapasztalt "mamik" közé tartozol és majd remélem adsz nekünk tanácsot a baba nevelésben, mert én csak most kezdtem el olvasni, hogy mit kell csinálni egy újszülöttel...mert hát fogalmam sincs... Pl igaz az, hogy 2 hétig nem szabad fürdetni a köldökzsinórcsonk miatt???? :shock:

Szóval remélem lesz itt kérdés bőven és nem marad annyiban a topic, ha megszültünk, sőt...remélem akkor leszünk igazán csak egymás segítségére még jobban ! :wink:

Egyébként meg drukkoljatok, holnap megyek 9-re és megtudom a genetikai vizsgálat eredményét illetve holnap veszik le az AFP-t- TÉNYLEG!!!! El is felejtettem megkérdezni az orvostól, így tőletek kérdezem, éhgyomorra kell menni az AFP-re vagy annak mindegy?
Előre is köszi a választ! Mindenkinek boldog babavárást!!!!!

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Mandula, üdv itt köztünk :) Tetszik a neved, már régóta tervezzük, ha lesz egy másik kiskutyánk is, akkor így fogjuk hívni :) Megértem a paramamiságot, sajnálom, ami veled történt. Ha épp agódhatnékod van gyere, írj, mindig van itt valaki, aki lebeszél a hülyeségről :)

Oui, szerintem menjetek, jót fog tenni. Kolpingot mondják jónak, bár sok mindenkitől hallottam, hogy nem akkora nagy szám. Illetve még van a Sonnentherme, ami ugyan osztrák, de rögtön a határ mellett van, és igazi paradicsomnak mondják! És jó hír, hogy marad a férjed :)

Dana, drukk megy! Minden rendben lesz. AFP-RE NEM KELL ÉHGYOMORRA MENNI, NEKEM DÉLUTÁN FOGJÁK LEVENNI. (Azért emeltem ki, hogy ha pár hét múlva valaki keresi, lássa :D )[u]

Holnapra én is kérek drukkot, 8-ra megyek cukorterhelésre!

Andi, én is nagyon szarul alszom már másfél hete. Állandóan álmodok és úgy kelek, mint a mosott szar. Mondtam is a férjemnek, hogy ha megyünk holnap gyógyszertárba, megint fogok venni sedatif pc-t, mert amikor szedtem egy hétig, akkor ilyenek nem voltak, elaludtam, mint akit fejbevágtak és reggel kipihenten ébredtem!

Befőztük a baracklekvárt, most teszem mindjárt dunsztba őket. Egész jól telt a hétvége, volt pihengetés, jó volt itthon lenni. A jövőhét sűrű lesz, mert szerdán utazunk a versenyre, egyrészt a verseny miatt is ideges vagyok, meg hogy ne hagyjunk itthon semmit. Meg hát ez lehet, hogy csúnya, de anyukám velünk jön "segíteni"... Szerintem 10 éve nem töltöttem vele ennyi időt összezárva, úgyhogy kicsit izgulok, nehogy egymás agyára menjünk (egyikünk sem egy könnyű eset....) Úgyhogy légyszi drukkoljatok nekünk, hogy minden jól sikerüljön!

Tegnap megterveztem a hálóban, hogy mi hol lesz, és rájöttem, hogy mégis lesz pelenkázónk :) Úgyhogy nagyon boldog vagyok, sőt, azt is kitaláltam, hogy hol lesznek a baba ruhái. Úúúúúúúúúúúgy örülök :)

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Emese! Elég összetett a dolog. Egyrészt az a gond, hogy délutánonként Nóri valamiért csak akkor alszik, ha én ébren vagyok, ha elalszom ő rögtön felébred. Éjjel meg sokszor felébredek, rosszakat szoktam álmodni, aztán órákig forgolódok, reggel meg, mint akit agyonvertek...

Viki! De jó, hogy mondtad a Sedatif PC-t! Van is itthon, ki fogom próbálni.
andi1982
 
 
 
 
 


Szia Viki! Köszi, akkor megnyugodtam, mert ha reggel nem eszem akkor alig tudok figyelni a vezetésre meg bármire, úgy hogy muszáj :roll:
-
Cukorterhelésre mész??? :shock: Azt nem később szokták a 28-30. hét környékén? Vagy én tudom rosszul? Csak mert nekem még nem volt, de látom én előtted járok kb két héttel....

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Mivel én IR-es vagyok, ezért nekem előrehozott, korai terhelésem van. Úgyhogy ne aggódj :)

Ja, köldökcsonk. Szerintem egyrészt hamarabb leesik, mint két hét, ez az egyik. A másik, hogy azt tényleg nem lehet vízben áztatni, de fürdeni lehet, csak úgy, hogy ne lepje el és a többi részét a gyereknek elől csak lemosod :)

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Mandula, örülök, h jöttél! jó így szólítani vkit, h Mandula!:)

Andi, netes recept olvasgatás után, minden méricskélés nélkül egy nagyobb darab hámozott, kicsire darabolt (recik szt türelmesek esetében reszelt) gyömbért felfőztem nádcukorral meg vízzel. tartósítani ekkora mennyiséget nekem felesleges, citromot meg akkor teszek hozzá, amikor elkészítem vele a limonádét. egyébként jobban ízlik a sima leforrázott gyömbér cukor nélkül, mivel szeretem a gyömbér tiszta csípős ízét.

Viki, este még olyan 10kor szoktam enni, aztán az éjjeli rágcsálás attól függően, h mikor ébredek.

teljes empátiával azok iránt, akik azok, csak szólok, h én nem vagyok paramami:). vhogy bizalom van bennem az ügy iránt...azt nem gondolom, h semmi baj nem lehet, mert de, de ez nem aggaszt a mindennapokban.

Noémi, Viki, Bdana hajrá holnap!

 Baby Birthday Ticker Ticker
natasa7
Budapest
 
 


Én ezt akartam megcsinálni sokáig, de valahogy elmaradt: http://befozok.freeblog.hu/archives/201 ... inger_ale/

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Sziasztok Lányok!

Köszönöm a kedves fogadtatást!

Lehet, hogy kicsit negatívra sikeredett az intro, de ne gondoljátok, hogy energiavámpírként akarom rátok zúdítani a parákat! :oops: Persze jó, ha az ember lánya meg tudja osztani a gondolatait, amikor önmagában már nem tudja hova tenni. Viszont tényleg fejben nagyon sok minden dõl el, és én is érzem, h már sokkal jobban kordában tudom tartani a dolgokat. Pl. tegnap egész nap, ma reggel meg úgy is ébredtem, hogy szinte megállás nélkül feszült, húzott a hasam, még fekvõ állapotban is, aztán azt mondtam, h jó, úgyis takarítanom kell, nem sajnáltatnom magam, el kell, hogy múljon, nem érek én rá feküdni ennyit, majd meglátjuk, mi lesz, meg különben sincs semmi. És délelõtt olyan gyönyörûen el is múlt, teljesen jól vagyok. :D

Bdana: igazad van, tényleg a születés utáni dolgok a bonyolultabbak, arra mindenképp érdemes még addig idõt szánni, amíg egyben van mama és baba, mert utána minimális idõ jut olvasgatásra. Na de majd megosztjuk a tapasztalatokat! A köldökcsonk kapcsán mi nem voltunk ennyire óvatosak, szerintem felesleges ennyire félteni a víztõl. Sõt, engem zavarna, ha 2 hétig csak mosdathatnám. Az elején úgyis rövid ideig tart maga a fürdés (ami a vízben létet illeti), az elõtte-utána való készülõdés sokkal idõigényesebb. Lényeg, hogy nem kell áztatni azt a csonkot, de semmi baj nem lesz, ha ici-picit ráfröccsen a víz. Mi egyébként tettünk rá egy csík folpackot a biztonság kedvéért...
A korod miatt meg ne aggódj, manapság ez teljesen átlagosnak számít. Van egy kolléganõm, aki szintén 34 évesen szülte az elsõt, de ma már van egy gyönyörû 2. is, és mindkét terhessége teljesen rendben volt.

Qui: sajna nekem nincs ilyen babás helyrõl tapasztalatom, még nem voltunk, de a Kolpingról többektõl hallottam jókat.

Ja, a nevem szimplán azért ez, mert az egész család imádja a mandulát. :lol: De van az ismeretségi körben olyan, ahol a két kislánynak az anyakönyvezett neve Málna, illetve Mandula! :lol:

Viki, milyen versenyre mentek?

Mindenkinek szorítok, aki holnap megy vizsgálatra!
M.
mandula29
Pécs
 
 


Nekünk nagyon tetszik a Málna név, de nem annyira megy a vezetéknévhez és eddig akinek mondtuk, mind hülyének nézett miatta...

A férjem hosszútávú triatlon versenyen indul (Ironman), és most először teljesít majd ilyen hosszú távot, ezért a nagy izgulás.

Húzódás: nemrég nekem is volt, nagyon megijedtem, feküdtem pár napig... Aztán elmúlt és ezzel párhuzamosan hatalmasat nőtt a hasam, egyik napról a másikra... Rögtön megértettem, hogy miért feszült annyira...

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Elsõ hallásra nekem is kicsit meredek volt a Málna és Mandula névválasztás náluk, de aztán rájöttem, hogy tulajdonképpen klassz, hogy ennyire egyedi nevük van, hangzásra meg amúgy is szép mindkettõ. Szerintem ne hallgassatok senkire, csak a saját érzéseitekre név-ügyben.

Ironman - minden tiszteletem az övé. Az egyik barátnõm férje is ezt csinálja elég komolyan, szokott is mesélni, milyen edzés-köröket nyomnak, hát, én attól elfáradok, amíg meghallgatom. Sose próbáltam, de talán nem lehet a világon ennél megerõltetõbb sport... Majd mennek a nagy drukkok!
mandula29
Pécs
 
 


Köszi a tippeket a hétvégézéshez!

Viki nagyon felkészült, a fürdetést tényleg nem kell kihagyni, amíg van köldökcsonk. Csak áztatni nem szabad, tehát óvatosan kell a vízzel bánni a környékén. Zora utált fürdeni, őt csak 2 naponta fürdettem, No-ban hetente fürdetik a picurokat. Sok variáció van, majd kialakul nektek is, mi a jó.
Az mindenképp jó ötlet, hogy olvasgattok babagondozós könyvet szülés előtt. Vagy töltsetek valamennyi időt kisbabás anyukával/családdal.

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Oui, asszem pont te mondtad, hogy hagyjam a fenébe a terhességes-szüléses könyveket, olvassak babaápolás témában, én meg megfogadtam :)

Képzeljétek, éjjel felébredtem, és egy olyan mindenemet lebénító félelmet éreztem... Hogy mi lesz ha itt lesz egy kis pirinyó élet, akiért én leszek felelős, hogy fogom csinálni, jól fogom-e, nem fog-e hiányt szenvedni. Kb meg sem tudtam moccanni. Nagyon félelmetes volt. De aztán pár perc alatt megnyugtattam magam, hogy majd a férjem segít, ő már felnevelt egy gyereket, meg itt van a kutya is (jó hülye párhuzam tudom...), de ő is már 5 éve túlél mellettem, úgyhogy valahogy biztos lesz :)

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Viki! Teljesen normális, ha van benned félelem! Én is aggódtam sokszor még attól is, hogy vajon jól fogom-e megfogni, meg a pelenkázástól. Aztán mikor megszületett, akkor olyan természetes volt minden. :) Aki pedig egy kutyusról képes felelősen gondoskodni, az a saját gyermekéről is biztosan tud! :)
andi1982
 
 
 
 
 


Köszi :) Hát valahogy majdcsak lesz, mindig ezzel vigasztalom magam :)

Tavaly a lánybúcsúmra kaptam a barátnőmtől egy kis rugdalózót... Ma előkerestem. Olyan icipici! Aztán odamértem a hasamhoz és rájöttem, hogy minden viszonyítás kérdése, mert állati nagynak tűnt és elgondolkodtam, hogy fog őfelsége onnan kijönni. Néha már rácsodálkozom a dologra és csak ennyit mondok a férjemnek, hogy úristen hogy fog kijönni onnan. No mindegy, már nincs visszaút :)

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Viki,
de aranyos vagy a rugdalózóval :)
És a félelmeid tök rendben vannak - ez csak azt mutatja, hogy azért felelősségteljesen gondolkodsz a dologról :)

Dana,
köldökcsonkot jól mondják - fürdetni lehet, csak nem szabad áztatni a köldökcsonkot.

Oui,
de jó, hogy mégse megy a férjed! Akkor mindenképp menjetek még valahova!

Andi,
cuki vagy, gondolom Emese alatt engem értettél :) A másik topikban is rendre leemeséztek az elején, nem tudom, miért :)
A délutáni alvás alatt egy helyiségben vagytok?

És csatlakozom Natasához - én sem vagyok paramami, Emesével egyáltalán nem voltam, most az elején 5 napig igen, azóta nem. :) Max attól parázom, hogy fogok bírni két gyerekkel :D

Gesztenyeillat jön valahonnan - úgy ennék gesztenyepürét....

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
noemiolah-nagy
 
 


Noémi! Bocsi, most néztem csak! :) A lányomat rendszeresen Nikizem, a húgomat meg Nórázom.
A délután alvás változó, van, hogy mellettem alszik el a mi hálónkban, és van, hogy elindul a szobájába és kéri, hogy tegyem az ágyába. Általában az a gond, hogy mire ő elalszik nekem kimegy a szememből az álom. De most pénteken hazajön végre a húgom, remélem ő majd kicsit lefoglalja néha.

Egyébként a kórházban meglepődtem nagyon,mert ott csak belógatják a babákat egy csap alá, gyorsan átmossák őket és kész.
andi1982
 
 
 
 
 


Na én nem leszek paramami, viszont panaszkodni azt jól tudok.
Tegnap reggel már itt sírtam a konyhapult felett, mert annyira fáradt vagyok... Úgy egészében. A férjem holnap éjfélkor jön haza, hát már számolom a perceket!

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


A gyerekeknek most selejtezem a ruhákat. Rengeteg van, már nem is nagyon tudom hová tenni a kinőtteket... Ha meglesz a harmadik csajszi, amiket kinő, röpítem a kukába vagy a gyűjtőkbe.

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Sziasztok,

Nóci: Gratulálok a kislányhoz!!!

Mandula: Üdv itt!!! Szerintem ez egy jó kis csapat, ezért átsegítjük egymást a paraperceken :)

Én ma voltam AFP-n. Kicsit féltem, mert legutóbb, amikor vérvételen voltam, 3 hétig egy jó tenyérnyi helyen lilás-zöldes színben pompázott a karom. Ma a védőnő javaslatára amikor hazaértem kb 20 percig egy csomag fagyasztott borsót tettem rá megelőzve a korábbi problémát.

Fáradság nekem is van, legszívesebben állandóan csak durmolnék :)
Éhség viszont nem annyira, se kívánósság. Nőgyógyászaton mértek múlt csütörtökön, a terhesség eleje óta egy kilót híztam. Nem tudom ez most jó, vagy sok?

És érzem a bugyborékolásokat :D amiket ti már írtatok :D Múlt héten kezdődött, de akkor nem voltam benne biztos, de már egyre nyilvánvalóbb :D Főleg akkor érzem, amikor eszek, vagy már ettem és nyugodtan ülök. A kis pezsgőcském :D

Az utóbbi 3-4 napban óriásit nőtt a pocakom :) talán lassan csinálok én is egy pocakfotót, talán már nem lehet összetéveszteni az uszógumimmal :D

Szép napot mindenkinek!!!

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
livike29
 
 


Sziasztok!

Kicsit megkésve de itt vagyok én is majd igyekszem aktívabb lenni. Pénteken voltunk a 12. heti ultrahangon és kombinált teszten. Minden rendben van, még aznap délután hívtak a kombinált teszt eredményével és teljesen negatív, azt mondták ennél jobb eredmény nem is lehetne. :) Ja és újra kisfiút várunk. :) Nagyon boldogok vagyunk. Szuper cuki volt az ultrahangon, kis lustácska a tarkóredőjét nehezen akarta megmutatni. Ja és kiderült a méretei alapján, hogy ma már 13+4 napos vagyok.

Igyekszek visszaolvasni és reagálni is. Addig is Mandula és ha még vannak újak : Üdv itt! :D

Lilypie Third Birthday tickers
krikri86
 
 


Sziasztok!!!
Remélem mindenki hétvégéje jó volt!!!!

Qui : Nagyon sajnálom, hogy ennyire kifáradtál. Együtt érzek veled. Mi a párommal most maradtunk magunkra. Két hétig itt voltak a fiai. Hát fárasztó volt, pedig nem kell őket körbeugrálni, már nagyok. De az a sok mosogatás, főzés, takarítás, mosás, vasalás.... pedig szeretem őket, de most valahogy minden annyira fáraszt! A fiamat is most elvitte az apja. 2 hét múlva hozza. Már most hiányzik....

Viki : Nekem is megfordult már párszor a fejemben, hogy hogyan fog kijönni a baba. Pedig hát nem ő az első. Mégis fura. Én annak idején azzal nyugtattam magam, hogy ha anyu képes volt 3 gyereket szülni, akkor én azt az egyet már csak megszülöm valahogy... És arra is gondoltam, hogy emlékezni akarok minden percre, fájdalomra, mert lehet, hogy már több gyerekem nem is lesz. Lehet önkínzás, de így valahogy részévé tudtam válni az egész folyamatnak ( lelki, testi ), nem csak szenvedő alanyává.
Különben meg szerintem ne hagyatkozz a férjedre, ő nem lehet mindig melletted, nem fog helyetted dönteni semmiben, csak elmondja majd a véleményét, tanácsot ad. De a lelki felelősség valahogy mindig az anyákra marad. Lehet, hogy nincs minden családban így. Nem tudom. Bocs, ha tévedek....lehet, hogy hülyeség az egész. Ezzel csak azt akartam mondani, hogy én biztos vagyok benne, hogy nagyon jó anya leszel. Mint mindenki ezen a fórumon, mert aki már most ennyit törődik, aggódik a gyerekéért, az csak jó anya lehet. Hibázni úgyis fogunk, mert emberek vagyunk, a szándék a fontos.

Ne haragudjatok, ha tényleg hülyeségeket írok. Nem vagyok apaellenes, csak nekem nagy pofára esés volt az előző házasságom, pont emiatt. Bár szereti a fiát, de teljesen magamra maradtam lelkileg. Sőt még őt is kellett babusgatnom, ha valami gáz volt. Az én lelkemmel senki nem törődött, csak szóban ( én melletted vagyok,... - de ennyi, semmi konkrét válasz nem jött.) Tudom, nem minden férfi ilyen. A jelenlegi és remélem életem végéig végigkísérő párom már idáig is nem egyszer bizonyította, hogy tényleg mellettem áll. És tudom, hogy tényleg így lesz. Csak a múltat nem egyszerű levetkőzni. Pláne, hogy van egy közös gyerkőc. Így újra és újra látom, mikor jön a fiáért, mekkora hibát követtem el anno 19 évesen.

Mandula : Légy üdvözölve! Jó, hogy egyre többen vagyunk....bővül a "család"! Az angyalkákat nagyon sajnálom:-(! Nekem is van egy. Tudom, hogy ő vigyáz a bátyusra.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
ercsi82
Szlovákia
 
 


Sziasztok!

Nagyon aktívak voltatok vasárnap. :) Mi pecázni voltunk, egy horgászcentrumban. Nem volt túl meleg, de szerencsére hûvös sem, jó volt kicsit kikapcsolódni. A lányom is szépen elvolt, feltalálta magát.

A babócám is nagyon aktív :D, folyamatosan ficánkol, sokszor érzem, hogy éber.:) Most is. :D

Livike, az egy kiló nem sok :), egyáltalán nem. Én még a kezdõsúlyom alatt vagyok, de a pocakon már látszik, hogy nem csak jól laktam. Várjuk a pocakfotódat! :)

Oui, rád is fér a pihenés, szegényke. Én a héten vagyok szabadságon, nagyon vártam már. A héten a lányommal programozunk, aztán a következõ három hétben mamázik, csak péntekenként hétvégére jön haza, bár a szüleim is helyben laknak. Nem szeretem,amikor nincs velem, pedig néha elég nehéz vele, de szerencsére nagyon sokat változott az elmúlt fél évben, jó irányba. :)

Én holnap reggel megyek az AFP-s vérvételre.


Kép

Kép
baboca0104
Balatonalmádi
 
 


Sziasztok!

Mi is ünk, csak 2 hetet Balcsin vagyunk. Trenyában, gumicsizmában..... :((
Tipikus.... 40 fokban anyuhoz rohangáltam a kórházba, most hogy nyaralunk befagy a seggünk!! Tavaly is ez volt. Hőségriadóban költözködtünk, Balatonon fagyoskodtunk.

Mandula, üdv köztünk és üdv a paramamik táborában! Nekem is kéne egy kis agykontroll....

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Viki, neked nincs Orsi nevű tesód?

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Sziasztok...

AFP: 2.05 :lol: Hurrá :lol:

Én nem érzem a mozgást még de bíztos azért, mert azt mondtak nekem első babánál 18-20 hét körül fogja érezni és amugy is mi Ágnes herecgnőnk rengeteget alszik :lol:
noci85
Budapest XIII. kerület
 
 


Éljen az AFP Nóci!

Tegnap a gyerekek kikönyörögtek egy dinnyét, ez azért nagy szám, mert a 3-on lakunk, lift nuku, és egy csomó minden mást vettem.
A tescoban vettük, magyar dinnye, és nagyon finom!!!Vegyetek ti is:).

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek ezer gratula a szuper eredményekhez!!!!! :D

Meglett az AFP-m eredménye 28,2 ng/ml és 0,6 MOM, olvastam, hogy ez nem túl jó, a vonalzó téved, mert júl.13-án azt mondták 15.3 hetes vagyok akkor most 16.6...hát nem tudom, szerintetek? :(

Holnap lesz meg a genetikai vérvizsgálat eredménye is és aug.3-án megyünk genetikai UH-ra is.....

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Bdana, az AFP-re azt mondják, nagyon megbízhatatlan.
Ha holnap lesz gen. véreredmény, akkor már többet fogsz tudni!

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Dana! Ne aggódj, anno nekem a védőnő azt mondta, hogy az AFP eredménye nem túl megbízható és ha 12. heti uh. jó, akkor amiatt nem kell aggódni.
Most direkt rákerestem és egy nőgyógyász oldalán írja, hogy nem 100 %-os ez a teszt és sok minden okozhatja a pontatlanságot, ezek egyike, ha rosszul számolják a terhesség idejét. Valamint:
"Amennyiben az AFP érték 0,8 MoM alatti, a Down-kór kockázata emelkedettebb a normál tartományhoz képest. Azonban az alacsony AFP és a Down-kór közötti összefüggés még kevésbé érzékeny és specifikus mint a magas tartomány és az idegcső záródási rendellenesség."
andi1982
 
 
 
 
 


Szia!!! Köszi, legalább nem nyitott gerinc.... :roll: Hát remélem holnap többet tudunk meg, de nyugodt aug.3-án leszek csak igazán. Nekem ez a parám, hogy "öreg" vagyok már főleg első terhességhez.!

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Nekem Nórival a kombinált teszt eredménye nem lett olyan jó, mint amilyen szokott. A dokim elküldött genetikai uh-ra. Az a pár nap nekem is horror volt, úgyhogy abszolút megértelek.
Minden rendben lesz!

Ne viccelj! Egyre későbbre tolódik az első baba a nők életében. Tudod hány kolléganőm van 30-on felül, akinek az élete csak a bulizásból áll, és persze egyszer mindegyik akar majd gyereket... Egyébként, amikor Nócival jártam uh-ra és laborra a kórházba gyakorlatilag csak egy-két fiatalabb nő volt, elég sokan a 40-hez közelítettek.

Jaj és most eszembe jutott, hogy 6 nap múlva én is betöltöm a 30-at... :shock:
andi1982
 
 
 
 
 


Oui, de van :) Honnan ismered??? Vagyis pontosítsunk. A férjemnek és nekem is Orsi nevű a tesónk. A hugomat ismered, vagy a sógornőmet? :) (Fiatalabb, vagy idősebb nálam?)

Dana, nálad az eleje óta megy ez, hogy most pontosan hány hetes vagy. Az afp csak nagyon pontos időpontban levéve jelezHET gondot. Ez az egyik. A másik, hogy azt a baromságot, hogy idős vagy felejtsd el. Ez egy hülye félremagyarázás. Régen a nők igaz, hogy 20 évesen kezdtek szülni, de csak mert 10 gyereket pottyantottak és időben el kellett kezdeni. Ugyanannyian szültek ha jól tudom később - miért ne szültek volna, nem volt fogamzásgátlás! Szóval én a genetikai uh-k eredményét venném mérvadónak, és nem foglakoznék az afp-vel!

Én ma voltam terhelésen. Szétszúrták a kezeimet. Az eredmény már meg is van. A doki szerint tökéletesek. Valóban nem magas a cukrom, ez egyrészt hurrá. Másrészt szerintem az inzulinom még mindig nem jó, úgyhogy kíváncsi vagyok, hogy mit fog szólni az endokrinológus doki a leleteimhez. Pedig jó lenne, ha abbahagyhatnám a diétát, mert már kicsit unom :(

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Viki, a kötős-horgolós csoportban láttam meg a nevét, ugyanaz a vezetékneve, mint Neked.

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Sógornő :) Én is benne vagyok a kötős-horgolósban amúgy :)

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Még nem is láttalak bejegyzést írni! Csak figyelsz?:)

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Hát ritkán megyek, régen volt, hogy kértem segítséget, vagy mintát. Horgolni annyit szoktam, hogy a tavaly novemberben elkezdett nagyi mintás kendőt talán a héten befejezem :) Nem vagyok túl aktív abban a csoportban. Inkább ha ráérek, akkor a takarítósba szoktam írogatni. (Sok közös tag van.)

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Takarítós?:))

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Flylady :)
Ennek a facebookos csoportja: http://www.urban-eve.hu/bejegyzesgyujte ... y-program/

De mindenről van szó amúgy benne, csak ennek indult. Én anno az elsők között csatlakoztam, sok minden miatt már nagyon keveset írok, de törzstag vagyok, sok régi tagot személyesen is ismerek, jó barátaim lettek. :)

Nézegettem az excelünket. Aki megtudta a baba nemét, az írja be.

ÚJAK! Írjatok privit e-mail címmel és adok hozzá jogot, van egy ilyen információs excelkénk, hogy ki hány éves, meg hol szül, meg hanyadik baba.

Vannak egy páran, akik nem írnak :( Velük mi lehet?
rokakoma (vagy őt láttam mostanában? tiszta szita az agyam), szasszi, pedi, gnemoni, csutak27, ekruzs?

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Viki, ma egész nap ezt csináltam, a gyerekszobában lomtalanítottam.
Sajnos, ahogy vittem le a szemetet a gyerekekkel együtt, az egyik meglátott benne egy törött kerekű autót, és sírt, hogy azt ne dobjam ki... Jó lenne, ha a szemeteszsák nem lenne áttetsző:). Így könyékig túrtam benne, mire kihalásztam.

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Mondjuk pihenhetnél is, rád férne, irgum-burgum!

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Sziasztok!

Dana: nyugi, az AFP nem mérvadó, kb. csak arra jó, hogy legyen mivel ijesztegetni a kismamákat. Több nõgyógyász nyilatkozatát olvastam korábban, hogy teljesen elavult módszer, és rettentõ sokat számít, hogy megfelelõ idõben vegyék le. Ha nálad folyamatosan mozog a terhesség korának meghatározása, szerintem tuti, h ez a bibi! Viki szuperül összefoglalta a TUTIT!!! Rendesen képben vagy, Viki! Amúgy kb. azért ezt a vizsgálatot végzik, mert a TB ezt képes finanszírozni, de már kb. kettõvel újabb módszerek is vannak, Európában szinte alig csinálnak valahol AFP-t.

Ercsi: olyan szépet írtál, mégha részben szomorú is volt! Annyira megfogott! Olyan érett gondolatok voltak! Kívánom neked, hogy a mostani pároddal ilyen lelki társként éljétek le az életeteket, és maradj vele ilyen boldog, ahogy most vagy!

Livi: nem semmi, hogy már most érzed a babát, ahhoz képest, hogy 1. terhesség! Én anno tényleg a 20. hét körül kezdtem ezt, most meg még semmi, pedig úgy várom. A 2-diknál azt hiszem a 16. körül kezdtem érezgetni.No, az még odébb van.

Na, lassan megyek, elteszem magam (férj még munka-sörözésen) :? , én meg hulla vagyok, 5-kor keltem, 9-re Pesten kellett lennem egy megbeszélésre, illetve a nagyfõnöknek ma mondtam meg a szitut. Hihetetlen, mennyire jól fogadta! Ilyen kellemes csalódásban rég volt részem! Annyira támogató és megértõ volt, még a szept. végével kapcsolatban is. Azért cidriztem ettõl, m õ új fõnök év eleje óta, nagyon szigorú, (bár nagyon erõs az emberi oldala is, szerencsére - ezt ma is tapasztaltam), és én épp márciusban kaptam egy megbízotti pozíciót, és akkor mondtam, h nagyon odateszem magam, erre most meg ezt közlöm... Nem szeretek csalódást okozni. De ilyen az élet, tényleg nem mostanra terveztük ezt a manócskát,de az élet és a sors így akarta, úgy tûnik. :P
Na, tényleg megyek aludni, holnap korán indul a nap. Qui: te se lomtalanítással lazíts! :wink:
mandula29
Pécs
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: