Új privát üzeneted érkezett!

Köszi mindenkinek az infókat a babamozgásról.

Izisz: micsoda utazás vár rátok. :) Mivel mentek Törökországba?

Tündi, vigyázzatok magatokra és a csomagokra. :lol:

Mi a véleményetek a kismama tornáról? tapasztalat?

Lilypie Second Birthday tickers
pitypang2
 
 


Izisz: Egy nővérem meg egy öcsém van. A tesómék alatt a tesómat, meg a kis csapatát értettem ( pasija, meg két haverja) akikkel mentek apumhoz németbe.
A rövidnaciró egy kész sorozatot csináltam neked:
Kép

Kép

Kép

Kép

fairytale20
Budapest IX. kerület
 
 


Húúúú Tündi!

NAgyon jó kis naci, de ez hogyhogy nem kismamanadrág? Aki nem kismama, az mit kezd ezzel a betéttel??

Én a dechatlonban vettem egyszer egy aerobic nadrágot, amiben volt ilyen betét, de az azért volt, mert direkt duplára csinálták, hogy a csípő és fenék tájékon jobban melegítsen, jobban égjen a zsír. :) Nekem meg pont jól jött kényelmes otthoni nadrágnak, illetve kismamatornára is abba jártam. (már ameddig jártam...)

Pitypang!

HA nem sportoltál alapból, akkor biztos jó, majd a többiek megmondják, nekem semmi nem volt, én ennél keményebb edzésekhez vagyok (voltam) szokva.

Tündi!

A lakásotok is szuper, nagyon tetszik a falszín, és a konyhapult, jó kis modern, meg a konyha is!!! Így vettétek, vagy ti terveztétek?

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 

 
 

Lakás nem az én érdemem. Peti talált ki szinte mindent. Bennem nincs ennyi kreativitás. Vagy inkább türelem? Ugyanis a konyhát legalább 5 hónapig tervezte az ikea konyhatervezőjével. :D Már mindenhol volt a terveken a főzőlap.
Arról nem beszélek, hogy így is utálja. :D :lol: :lol: Férfiak! :)

http://felujitasunk.blog.hu/ bővebben itt. :)
Persze csomó minden változik. Már nincsenek meg a bárszékek, mert végül Peti nem szerette meg őket, és továbbra sincs asztalunk. :) Meg cipősszekrényünk se. Ezek mondjuk remélem tél előtt lesznek.

fairytale20
Budapest IX. kerület
 
 


Tünde
Jó utat! Mit visztek annyi holmit? :roll: :roll: :roll:
Mi tavaly nyáron utaztunk Németországból (akkor ott éltünk) Debrecenbe 2 közepes méretű börönddel+babakocsi :wink:
A vonatozást nem is vállaltuk be, egy barátunk feljött Ferihegyre értünk...
Jó a rövidnadrág!

Izisz
Jó nyaralást! :lol: :lol: :lol:

Pitypang
Szerintem, jó!!!! Bár én nem jártam, nem járok... nem szeretem a gimnasztika féle tornákat (aerobik, zumba, hagyományos tornaelemek... béna vagyok az ilyesmihez :oops: :cry: )
Én inkább úszom :wink: (a vízben a bálnák is kecsesek :oops: :lol: :wink: )

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Még minden itt van. Ezért van sok cucc. Hazafele már nem hozok semmit szinte.

Tornát én se csináltam. Néha tornázgattam otthon. Most ezt se.

Izisz: Galéria ágyon már én is agyalok néha. Nemtudom, hogy az kellene-e a nagyobb szobába majd, hogy a másik megmaradjon nekünk. Vagy külön szobába kellene rakni Őket,és akkor venni egy sima kihúzható kanapét a nappaliba magunknak. Hisz mi sose vagyunk a szobában csak aludni jövünk be, arra meg jó a nappali is. Nemtudom még.

fairytale20
Budapest IX. kerület
 
 


Izisz: jó nyaralást nektek, pihend ki magad :)
Az Ironman verseny egy hosszútávú triatlon verseny, 3,6 km úszás, 180 km bicaj és ez laza maratonfutás a végén (42 km). Ez így egyben, reggel szépen elindulnak és valamikor kb 12 óra múlva be is érnek a célba. A segítőknek elég komoly szerepe van, mert a biztatáson kívül mi oldjuk meg az energiapótlásukat.

Én most szeretnék elkezdeni terhes tornázni. Anyum mindig azt mondja, hogy szerinte engem azért szült meg könnyebben mint a húgomat, mert velem végig járt terhestornára és ott edzik a megfelelő izmokat. Nekem az ir miatt amúgy is kéne valamit tornáznom, úgyhogy ráveszem magam. Eddig nem nagyon mertem a 12. hétig, aztán meg olyan meleg volt, hogy nem bírtam rávenni magam.

Tündi, neked mindenre van egy blogod :) Szép a lakás!

Nekem is olyan decathlonos melegítő nadrágom van, kettő is. Pont tegnap voltam, szerettem volna venni térdigérőt is, hogy kényelmes legyen rövidben is, de sajnáltam érte 4500 ft-ot.

Ezeket néztem, bár volt még egy, amit nem találok a honlapon, pedig az volt a legszebb: http://www.decathlon.co.hu/HU/lehajthat ... 220731148/
http://www.decathlon.co.hu/HU/joganadrag-211075694/

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Viki: És tényleg! :lol: :lol: :lol: Kistesóra is van, van még egy régi is ahova írok....van egy amit akkor írtam amikor nyaraltam Peti nélkül . :oops: :oops: :lol: :lol: Mániám. Pedig már régen nem írok semmit....
Nincs miről.

Szétvagyok......öcsém nagyon-nagyon nehéz eset!

fairytale20
Budapest IX. kerület
 
 


Nagy a csend....

Bdana
Szép pocakod van!
Mi volt a vérvételen?

Viki
Hogy sikerült a verseny? Nagyon kitartó, edzett a párod, ha ilyenekre benevez!
Idő: relatív... amikor a lombikokat csináltuk, akkor nagyon vánszorgott... most, hogy babákat várunk, rémesen szalad!

Tünde
Sikeresen megérkeztetek?

Izisz
Érezzétek jól magatokat! Törökországba hova mentek?
Nekem is vannak mindenféle fájdalmaim...sokszor magam sem tudom, hogy mit is érzek... :oops: :?

Pitypang
Szerintem, jó a torna, csak nekem nem javasolta a doktor...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dreibabys 2012.10.23 19:44-kor.
dreibabys
Hajdúböszörmény
 
 


Reggel voltam terhelésen, délután lesz eredmény... Sajnos az utolsónál szétszúrták a vénáimat, most gyönyörűen nézek ki, a kézfejemből tudtak venni végül :(

Éva, a verseny most szombaton lesz, szerdán utazunk!

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Húúú, Viki, hős vagy! Kíváncsi vagyok az eredményedre!
Ez sima terheléses volt, vagy IR-es? Azért kérdezem így, mert azt hallottam sok helyről, hogy a terhesség folyamán végzett terhelésesnél csak 0 és 120 perces cukrot néznek, 60 percnél nem néznek semmit, inzulin meg egyáltalán nem....

Tegnap befejeztem a Merckformin-t, eddig is csak fél szemet szedtem, 5 napig negyedet, és vége. Lassan én is megyek emiatt terhelésesre. Másfél hét múlva megyek a saját orvosomhoz,majd akkor beszélünk a teendőkről.

Lilypie Second Birthday tickers
pitypang2
 
 


Sziasztok!

Én is itt vagyok :)

Én ma voltam genetikai UH-n, minden oké, a kisbaba egészséges, és már tuti, hogy kisfiú :) Nagyon sokat mozog, minden reggel ötkor ébreszt, és már nem is tudok visszaaludni, illetve nagyon sokat fáj a derekam, ezt leszámítva mi jól vagyunk :) Valószínű Petink lesz :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Szia Évi!


Meglett az AFP-m eredménye 28,2 ng/ml és 0,6 MOM, olvastam, hogy ez nem túl jó, a vonalzó téved, mert júl.13-án azt mondták 15.3 hetes vagyok akkor most 16.6...hát nem tudom, szerinted/szerintetek? :(

Holnap lesz meg a genetikai vérvizsgálat eredménye is és aug.3-án megyünk genetikai UH-ra is.....

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Bdana!

Az AFP eredmény sajnos nagyon sokszor nem jó eredményt ad. Nem véletlen, hogy alig van olyan ország, ahol még "kötelező" ez a vizsgálat...
Bízom benne, hogy minden a legnagyobb rendben van nálatok!!!
A baba korát elvileg az utolsó menstruáció első napjától számítják. De! Ha valakinek nem 28 naposak a ciklusai, máris borult a dolog, vagy nem a ciklus közepén volt pé-je, akkor is. Ilyenkor a baba méretéből szokták következtetni a kort. Ezekben az esetekben előfordul, hogy a 16. hétig még nem teljesen tisztázott a dolog. És az AFP miatt az elég fontos. Nem az AFP-t tartom fontosnak, hanem azt, hogy ne idegesítsék fölöslegesen a kismamikat! Már több olyan esetet hallottam, hogy voltak, akik nem mentek el AFP-re, hanem inkább egy alapos 4D-s uh-ra mentek helyette.

Panndi, örülök, hogy minden rendben van nálatok! Már te is túl vagy a felén. 8) :wink:

Viki, van már eredményed a terhelésesről?

Én szerdán tudom meg az AFP-m eredményért. Nem mondom, hogy nem izgulok. :oops:

Lilypie Second Birthday tickers
pitypang2
 
 


Bdana, még annyi, hogy nem annyira nagyon ijesztően alacsony az az eredmény. És ha a 12. heti uh-n nem volt túl nagy a nyaki redő értéked (márpedig, ha jól emlékszem, nem volt magas), akkor tuti, hogy nincs ilyen gond, szerintem!

Lilypie Second Birthday tickers
pitypang2
 
 


Pitypang! A nyaki redő 0,59mm volt a 12hét elején, igen jól emlékszel :-) Hát aug 3-ig nem aggódok -annyira- akkor lesz a "nagy" UH vizsgálat, remélem akkor minden kiderül.

:roll:

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Panndi! Gratulálok a kisfiúhoz! Hála Istennek, hogy minden rendben van!!!! 8)

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Viki
Kézfejben is jó vénák vannak. Én pl. szeretem azokkal kezdeni a szúrkálást :wink:
Árnika krémmel kenegetheted a szúrások helyét, kevésbé fog belilulni, hamarabb elmúlik a lilaság :wink:

Pitypang
Általában terheseknél csak a sima terheléses vércukrot nézik, az inzulin még nem elterjedt.
Metformint én nem hagyom abba :wink: Nem is fogunk OGTT-t csinálni, inkább HbA1c-t nézünk. :wink:

Panndi
Gratulálok Petihez! Az nagyon jó név :lol: :lol: :lol:

Bdana
AFP-vel ne is foglalkozz! A te súlyodat figyelembe vették?

Mi jól vagyunk, készülődünk a nagy nyári utazásra :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ma éppen a repülőjegyet intéztem :wink:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Lombikbaba, te milyen met-et szedsz?
:oops: :oops: :oops: OGTT, HbA1c-t :oops: :oops: :oops: Ezek mik? :shock: :oops:
Hova utaztok?

Lilypie Second Birthday tickers
pitypang2
 
 


Pitypang
OGTT: oralis glukoz-tolerancia teszt (a terheléses cukorvizsgálat hivatalos elnevezése)
HbA1c: az egy formája a hemoglobinnak... kb. 3 hónapos vércukorszintről ad felvilágosítást
Mostanában Fortamet-et szedek.
Utazás: Debrecenbe és talán Sepsiszentgyörgyre...

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Panndi, gratulálok a kisfiúhoz!

Pitypang, csak vércukrot néznek, meg vizeletben cukrot, 0, 60, 120 percnél. 3* kérdeztem rá az endokrinológus dokimnál, hogy nem kell-e inzulin, de egyértelműen azt mondta, hogy nem. Az ő kérésére volt most a 15. héten az első terhelés, a saját dokim 17. héten akart (mondjuk mindegy szerintem az a két hét ide vagy oda). Én a 12. héttől építettem le a gyógyszert, már két hete nem szedek semmit.

Vércukor értékeim:
0 perces: 4,6 (asszem, vagy valami ilyesmi, telefonba mondta be)
60 perces 3,8
120 perces 5,6
vizeletben nincs cukor

A nőgyógyász azt mondta, hogy teljesen rendben van, hagyjam abba a diétát, nem kell csinálnom.

Az endokrinológusnak majd jövőhéten tudom elküldeni, szerintem ő azt fogja mondani, hogy folytassam a diétát, mert 60 percnél alámegy a cukrom = túl sok ott az inzulin. Szerintem, laikusként. Nekem a terhesség előtt is az volt a baj, hogy aláment, mondjuk ott a 120 perces. Az inzulinom sosem volt igazán magas, a 120 perces 28, csak arányaiban nem volt jó. Az endokrinológus szerint ha alámegy a cukor a kezdetinek, akkor az túl sok inzulinra utal.

Szerintetek? Már aki ért hozzá?

Amúgy az utóbbi időben elég sokszor megszegtem a diétát... Ez van. De azért nagyjából sikerült ráállnom szerintem egy egyensúlyi étkezésre, van benne néha ez-az nem odavaló és nem is számolgatok, de az étkezések számát tartom, nem nagyon eszem cukrot és a fehérlisztet is kerülöm - de nem iktattam ki teljesen. Akkor is így folytatnám, ha azt mondanák, hogy nem kell diétáznom, csak legalább a lelkifurka elmúlna egy-egy baracklekváros kifli után (ez a menő nálam mostanság).

Lombikbaba, az jó nagy út! Meddig maradtok itthon?

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Lombikbaba, ez nem semmi utazás lesz! Hajrá! :D
Köszi a felvilágosítást a rövidítésekkel kapcsolatban. :oops:
Ezt a HbA1c mindenhol csinálják, vagy kérni kell?

Viki: Köszi, hogy megírtad!
Inkább nem mondok semmit, nem magyon értek ezekhez, Lombikbaba Az Ész. :)
De olyan furcsa, hogy nem néznek inzulint. Mert az IR is azért alattomos, mert a cukor lehet jó (pl. nálam), de az inzulin magas, és az csinálja a galibát. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy nálam mi lesz majd.

A met abbahagyásával dilemmáztam... Az orvosom mondta, hogy álljak le vele, meg hát a gyógyszerre is az van írva, hogy nem ajánlatos. Bár ezt ugye sok mindenre ráírják különböző okokból... Remélem, nem lesz gond.
Lombikbaba, te magadtól szeded tovább, vagy ezt endokrinológus/nőgyógyász (bárki) javasolta? Azért jó neked ám, hogy ennyire érted, hogy "mi történik veled". :roll: :wink:

Lilypie Second Birthday tickers
pitypang2
 
 


HbA1c-t meglepő módon a háziorvos is kiírhat. Én anno tőle kértem. Az utolsó X hónap (talán 3?) átlagos vércukor értékét mutatja ki.

Miért akarod tovább szedni, ha az orvos javasolja, hogy hagyd abba? Én sem értek hozzá annyira, de én úgy tudom, hogy a nem jó inzulin korai vetélést okozhat, ezért lehet elhagyni. Amúgy nyilván attól is függ, hogy mennyire vannak elszállva az értékek.
Én sem értem, hogy miért csak cukrot néznek.

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Én azért félek elhagyni, mert nem tudom, hogy az elhagyásra hogyan reagál majd a szervezetem. lehet, hogy para. :oops:

A márciusi (asszem) eredményeim:
Glucose 4,5 mmol/L 3,8 - 6,0
60 perces glucose 7,2 mmol/L
120 perces glucose 4,5 mmol/L
Inzulin 5,6 mIU/L 3,0 - 25,0
Inzulin 60 perc 37,7 mIU/L
Inzulin 120 perc 22,5 mIU/L

Lilypie Second Birthday tickers
pitypang2
 
 


Hát nem tudom Pitypang, azért én rábíznám magam a dokira. Én mindenhol azt hallom, hogy csak a 12. hétig kell szedni és utána leépíteni. Fokozatos a leépítés, és mellette ha tartod a diétát, szerintem nem lehet baj. Én már nagyon utáltam szedni, szerintem nem tesz jót a gyógyszerszedés sem...

Amúgy ezek az értékek teljesen jók! A 60 perces cukrod kicsit magas, ezért az inzulin is az, de amúgy teljesen jók. Arányaiban is, értékben is. Legalábbis jelenlegi laikus tudásom alapján.

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Rábíztam magam az orvosra, leálltam a cuccal. :wink:

Lilypie Second Birthday tickers
pitypang2
 
 


USA-ban évtizedek óta szedik a metformint.
Mo-n az IR még eléggé új dolognak számít. Sok doktor (nőgyógyász, endokrinológus) még nem veszi annyira komolyan... :?
Ahogy a diabeteseknek se mondjuk azt, amikor a kezelés hatására egyensúlyba kerül az anyagcseréjük, hogy akkor meggyógyultak, hagyják abba a kezelést, ugyanígy az IR-nél sem kellene...
Amikor valakinél tudott, hogy ilyen probléma van, miért nem teszünk ellene?
A terhesség önmagában is egy IR-állapot... miért nem a már beállított egyensúlyt tartjuk fenn, miért kockáztatunk egy súlyosabb állapotot? :roll: :roll: :roll: :roll:
Az tudjuk, hogy a magas inzulinszint károsítja az ereket...szívinfarctus, agyvérzés, végtagi érszükület, stb. lehet a következmény... :? :cry: :cry: :cry:

Butaság az, ha azt mondják, hogy hagyd abba a gyógyszert és diétázni sem kell! Ha abbahagyja az ember a metformint, akkor nagyon szigorúan figyelni kell a diétára!!!!
Azt kell nagyon tudatosítani, hogy az IR egy életre szól!!!!!!!!!! És sajnos népbetegség! Mi örüljünk, hogy időben kiszűrték nálunk, így tehetünk az ÉLETÜNK megmentéséért!!!!

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Sziasztok!

Dana, nem vagy egyedül, sajnos én is rossz híreket kaptam az AFP-ről. :cry: Ezért se voltam, meg Tomi is annyit túlórázott, Bence meg alaposan lefárasztott. :wink

Ne haragudjatok, most csak gyorsan leírom, mi a helyzet, aztán alszom, napok alvását kell pótolnom.
Szóval pénteken kaptam egy levelet a kórházból, hogy meg kell ismételni az AFP-t, menjek a legközelebbi munkanapon, de semmit nem írtak bele, hogy elcseszték, vagy rossz az eredmény, hát szétaggódtuk, agyaltuk a hétvégét. ma voltam, nem épp voltak a nővérek kedves, közlékeny hangulatokban, már tudom, miért jöhetett ki múltkor sírva a kismama, mert nekem is erősen kellett küzdenem a könnyeimmel miattuk. Még tőlem kérdezték, hogy miért kell ismételni, milyen lett az eredmény...:? Aztán megkeresték, de csak annyit mondtak, hogy alacsony, de mégis mennyi, nem közölték... Levették újra a vért, szerda körül telefonálhatok, hátha meglesz az eredmény. Felajánlották a genetikai szakrendelést, menjek vagy Győrbe vagy Pestre, én döntöm el. Utóbbira kell időpont, előbbire nem. Még azt sem mondták, hogy uh vagy vérvétel, fizetős vagy sem, győri címet nem is mondtak, kit keressek, hánykor keressem stb, pestit is úgy kellett megnéznem az uh vizsgáló ajtaján... :evil: Azt mondták vagy megvárom az eredményt, s utána megyek el, vagy elmegyek egyből, tehát még következtetni se tudtam, hogy akkor vajon mennyire sz@r az értékem... De addig hogyan mennék el, ha még a papírt sem kaptam meg az előzőről, értéket se tudnék mondani, mégis mi az az alacsony. Dokimnak sok betege volt, nem tudtam vele beszélni, holnap reggel újra hívhatom, védőnő nyugtatott, hogy sok kismamának lesz rossz eredmény, nem kell aggódni, tudja könnyű mondani (mondtam igen, nekem is könnyebb volt nyugtatni hasonló helyzetben lévő kismamákat, míg nem én lettem az), de volt egy kismamája, akinek az ismétlés eredménye is rossz lett, és májusban egészséges babája született. Egyik percben én is nyugodt vagyok, hogy biztosan jól megnézték, és nem lesz baj, de a másikban már nehezebb, sokat sírtam, olyan nehéz átélni ezt, pláne ha rádijesztenek a nővérek is... Közben utánanéztem, Pesten az 1. sz. klinikán vérvételt csinálnak (kombinált/integrált/Négyes teszt), az meg csak egy viszonyszám, attól még lehet beteg a baba, mi mindenképp egy nagyon alapos uh-ra szeretnénk menni, megnyugtatásképp így is, úgy is... Én Hajdu Krisztát néztem, nem tudom valaki tud-e elérhetőséget hozzá. Oké, hogy uh-n eddig mindent rendben találtak, de örülnék. ha valaki nagyon nagyon alaposan megnézné a Pocaklakónkat. Bár teljesen nyugodt úgyis decemberben leszek, mikor itt tartjuk a karunkban az egészséges kisfiunkat!!! Úgyhogy én most totál szét vagyok esve, Bencénél jó volt az eredmény, pedig előtte hosszabbak voltak a ciklusaim is, és uh alapján a kora is kisebb volt, mint most kistesónak...

Holnap jövök olvasni, írni, már ragadnak le a szemeim, csak gondoltam hátha valaki tud jó orvost, szonográfust, aki alaposabban megnézne, és megnyugtatna teljesen.

Kép

Kép
barbcsi
 
 
 
 


Köszi lányok :)

barbcsi, írtam privit.

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


De akkor ez most hogy van???
Ha a 12 hetes uh-n jó a nyaki redő értéke, tehát NEM MAGAS, akkor az kizárja a Down-kórt, nem??? Nem azért nézik???

Genetikai tanácsadás:
Amikor elveszítettük az előző Babánkat, elmentünk egy genetikushoz tanácsadásra... Ki is ábrándultam az egészből...
1. Fel kellett készülni a családban előforduló betegségekből.
Nálam már itt megbukott a dolog. Mi van, ha 40 éve fogalma nem volt még az orvosoknak bizonyos betegségekről, mert nem tartott ott a tudomány??? Pl. az egyik Nagymamámnak tuti, hogy IR-je van/volt, már időskori cukorbetegségként vették észre, de minden IR tünete megvolt, az is,hogy második baba náluk nem sikerült, de hát akkor ezzel nem igazán foglalkoztak. De ennél sokkal komolyabb problémák is feledésbe merülhettek.
2. Elkezdtem mondani a genetikusnak a rokonsági fokot+a betegséget.
Leállított, hogy a nagyszüleimet ne mondjam, mert ők olyan távol vannak a születendő babámtól, hogy nincsenek rá hatással. Khm. Örökletes dolgokat kerestünk...

Nem tudom, hogy máshol milyen egy tanácsadás, de nekem ez nem igazán volt meggyőző... Szerintem is az uh a jó!

Barbcsi, nagyon drukkolok, hogy minden rendben legyen!!!
(Holnap tudom meg az AFP-met, már nagyon izgulok.)

Lilypie Second Birthday tickers
pitypang2
 
 


Lombikbaba, szerinted mit csináljak a met-tel? Szedjem tovább? Kérdezzek rá az orvosnál? De ha leállítja, nyilván úgy gondolja, hogy így a jó... Ahhoz, hogy tovább szedjem, tudnia kell róla, ráadásul fel is kéne írnia. Mit javasolsz?

:oops:

Lilypie Second Birthday tickers
pitypang2
 
 


Barbcsi, sajnálom, ami veletek történt. Azt, hogy ilyenek az orvosok, meg az egészségügyi dolgozók, hogy nem kedvesek, nyugtatóak, segítenek, hanem még pluszban ráhozzák a parát az emberre :(

Én úgy tudom, hogy a nyaki redő mérete, és az AFP alacsony értéke utalHAT problémára. De ezek mind csak jelzések lehetNEK, nem biztosat árulnak el a te babádról! Biztosat csak a magzatvízvételes vizsgálattal lehet tudni, aminek ugye van valamennyi vetélési kockázata, bár azt is hallottam, hogy ezt sokkal jobban túllihegik, mint amekkora a valós veszély.

Hajdu Krisztinát itt tudod elérni, bár szerintem ezen a klinikán bárkihez lehet menni, mert nagyon értenek hozzá és nagyon alaposak. http://gendiagnosztika.hu/munkatarsak/

Én addig azért nem festeném az ördögöt a falra, amíg ide el nem mentem egy nagyon alapos genetikai ultrahangra. És ott meg tudják mondani, hogy mi a teendő, hogy kell-e esetleg a magzatvíz mintavételt megcsináltatni.

Szóval csak azt akarom mondani, hogy mindamellett, hogy nagyon megértem, hogy ennyire aggódsz, akármennyire is nehéz és lehetetlen, próbáld meg reálisan nézni a helyzetet, és akkor meglátod, hogy ami történt, az még nem jelent semmi bajt, és hogy megvannak a lehetőségek rá, hogy megtudd mi a helyzet. Szorítunk értetek, írd majd meg, hogy mi a helyzet veletek. Kitartás.

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Lombikbaba, az endokrinológusom biztos, hogy nem fogja mondani, hogy hagyjam abba a diétát, ezt a nőgyógyász mondta.

Bár nem vagyok orvos, de én azt gondolom a gyógyszerszedésről, és nekem a doki is ezt mondta, hogy ezt a betegséget elviekben gyógyszer nélkül is helyre lehet hozni, csak diétával és sporttal, a gyógyszer csak segít és meggyorsítja a dolgot, és azért adja, hogy ne történjen több tragédia és hogy javuljanak a tünetek. Én anno pl dönthettem, hogy elkezdem-e szedni a gyógyszert, vagy nem. Annyit mondott, hogy számítsak rá, hogy ha nem szedem a gyógyszert, akkor sokkal több idő kell hozzá. Ő azt mondta, hogy ha nem akarnék babát, akkor azt mondaná, hogy ne szedjek, ráérek, ahogy a húgomnak ugyanezt mondta. Szóval én ezzel azt akarom mondani, hogy ha rendbe jöttek az értékek, akkor ellenőrzés mellet, diétával ha szinten tudod tartani az értéket, akkor nem lesz baj. Több olyan ir-est ismerek, akik évek után már folyamatosan jó eredményt produkálnak az életmódváltásnak köszönhetően. Persze nyilván függ az ir súlyosságától. Én örülök, hogy nem kell szednem tovább a gyógyszert, mert utálom a gyógyszereket és biztos vagyok benne, hogy hosszú távon ennek is vannak rossz hatásai.

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Én sem aggódnék még azért túlzottan, bár a dolgozók hozzáállása nem segít a dolgon...

Hajdú Krisztina viszont tényleg profi, én nagyon tudom őt ajánlani!

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Az IR-es témában még annyi, hogy a mozgás rengeteget számít. Én Babával nem nagyon merek mozogni, talán a korábbi dolgok miatt. Most tervezem a kismamatornát, de ez nem ér fel pl. egy korábbi futással. Az úszást ajánlják még kismamáknak, de korábban sose jártam úszni (csak iskolás koromban), nem tudom, hogy jó-e ezt ilyenkor elkezdeni. Igyekszem viszonylag sokat sétálni, talán a semminél ez is több.

Az IR-esek minden esetben terhességi cukorbetegek is? Vagy hogy van ez?
Arra mondják, hogy vki terhességi cukorbeteg, akinek a 120 perces cukra magas?

Lilypie Second Birthday tickers
pitypang2
 
 


Pontosan ugyanígy vagyok én is, most akarok menni terhestornára, pont az ir miatt, de eddig nem nagyon mertem mozogni :( Meg energiám sem volt rá.

Nem minden esetben. Csak nagyobb az esély rá, de ha valaki tartja a diétát, akkor nagy eséllyel nem. Az számít terhességi cukorbetegnek, akinek 7,8 vagy mennyi fölött van a terhelt cukra. Amúgy nem tudom mit csinálnak, ha valakinek magas, lehet, hogy beavatkoznak inzulinnal, ha még a diéta sem viszi le? Nem tudom, szerencsére nálam nem áll fenn.

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk a nyaralásból, szuper volt! :lol: Olyan jó volt pihenni végre! Reggel sokáig aludtunk, és ebéd után is tudtam szunyálni 1-2 órát mindig. :lol: A tenger kellemes meleg volt, Bence is nagyon élvezte, tök jól belejött a búvárkodásba. :D Esténként mentünk várost nézni, és sétálni. Az apartman domboldalban volt, így igencsak kismamás szállásunk volt, mivel kb. 120 lépcső vezetett meredeken a tengerpartra, ami ráadásul jó meredek volt és sziklákból volt kirakva, így nem is hagyományos, kis lépcsők voltak, hanem kellett azért elég nagyokat is lépni. Szóval megvolt a heti tornám. :lol: Bár, ha jobban belegondolok, inkább úgy néztem ki, mint egy partra vetett bálna, aki próbálja felvonszolni magát a dombon... :D Még jó, hogy nem voltak green peaces-ek a környéken, mert tuti visszatuszkoltak volna a vízbe, hogy a bálnák oda valók. :D
Viszont rengeteget fürödtünk, nagyon jó volt. Strandra itthon nem merek/tem menni, de az Adria annyira tiszta, hogy nem lehetett kihagyni! :)

Panndi

Gratula a kisfiúhoz és ahhoz, hogy minden rendben vele!
:)

Bdana, Barbcsi

Drukkolok, hogy minden rendben legyen a genetikai uh-on! Mi úgy voltunk most genetikai uh-on, hogy még nem volt meg az AFP eredményem...nem is akartam tudni, mivel anno Bencével nem lett jó az eredményem, mivel kicsit magas lett. Akkor nagyon aggódtunk mi is, ezért mentünk genetikai uh-ra, de ott megnyugtattak, hogy minden rendben lesz és így is lett! Már csomó helyen hallottam, hogy semmi értelme és feleslegesen paráztatják a kismamákat! Menjetek minél hamarabb genetikai uh-ra, hogy megnyugtassanak titeket, hogy minden rendben! Addig is, megy a drukk!


Mi tegnap voltunk a kórházban genetikán (bár ezen már nem izgultam, mivel két hete voltunk magánban is...de azért tuti, ami tuti). Továbbra is minden rendben Lillával, már 32 dkg-os nagylányunk van. :D Kérdeztem az uh-os nőt, hogy miért nem érzem normálisan, hogy mozog...csak éppen, alig-alig és nagyon ritkán, pedig már 20 hetes vagyok. De megnyugtatott, hogy a lepény miatt van. Mellső falon tapad, ezért még felfogja (tompítja) a rúgásokat. Pedig olyan jó lenne már érzeni állandóan a mozgását! :D Azt mondta, hogy még 1-2 hét és jobban fogom érezni...remélem is! :D

Zsófi

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kuglofka
Gödöllő
 
 


Kuglófka, örülök, hogy jó volt a nyaralás. De ennyi és ekkora lépcsőt... :shock: :shock: :shock:

És annak is nagyon örülök, amit a babamozgással és a lepény helyével kapcsolatban írtál. Nálam is ez a helyzet, és sokszor parázok, de egész jól megnyugtatom magam. De mégiscsak jó ezt egy sorstárs szájából is hallani. :) Azóta se hoztad el az AFP-det?

Viki, nálad lesz még terheléses? Egyre kíváncsibb vagyok az enyémre.

Lilypie Second Birthday tickers
pitypang2
 
 


Elfelejtettem konkrétan rákérdezni, hogy lesz-e, de szerintem igen, még lesz, de nem biztos, hogy glükózos, mert azt nem szokták ilyen sűrűn, hanem lehet, hogy zsömle + tejes ellenőrzés lesz. Nem tudom. Egyrészt kedden megyek a nőgyógyászhoz, meglátom ő mit mond, akkor adja oda papíron is az eredményeimet, utána fogok menni az eredménnyel az endokrinológushoz és ő is meglátom, hogy mit mond az eredményekre, meg hogy milyen terhelést és mikor kell csináltatni. Kíváncsi vagyok én is.

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Hááááááááát, eleinte többször megálltam pihenni, de hét végére már "simán" fel tudtam vonszolni magam. :lol: :D

De, azóta már elhoztam az AFP leletemet és jó lett az is.

Képzeljétek...mikor próbáltam utána nézni, hogy jó-e az AFP értékem vagy sem, találtam egy fórumot, ahol boldogan (legalábbis a legtöbben) írtak arról, hogy tök jó, hogy alacsony lett az AFP-jük, mert az azt jelenti, hogy kislány (azt hiszem 1 alatt bőven), mások meg arról, hogy 1,5 fölötti az fiút jelent. Sokan meg annak örültek, hogy bőven 2 fölött volt. Én meg csak pislogtam, hogy most én vagyok a hülye v. mi van?! Aki jártas egészségügyben ;-D mondja már meg nekem, hogy tényleg van ilyen jelentése is az AFP-nek v. nincs? Eddig még sosem hallottam róla!

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kuglofka
Gödöllő
 
 


kuglofka, én hallottam erről, de nálam nem jött be :) Van 1,5 feletti lányom, és 1,5 alatti fiam :D

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Panndi,

nekem az AFP-m 1,57 lett és kislány...pedig a fentiek szerint kis srácnak kéne lennie. :D

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kuglofka
Gödöllő
 
 


Na, most már aztán tényleg nagggyon kíváncsi vagyok az AFP-mre. Meg a nemére... Még 1 nap!

Panndi, Kuglófka, a kivétel erősíti a szabályt. :lol:

Lilypie Second Birthday tickers
pitypang2
 
 


Sziasztok!

Kuglofka! Azt mondják ez vagy bejön vagy nem. :D Bencével 1,32 volt, most meg alacsony (még nem tudom mennyi), és mégis kisfiú. :wink:
Nekem is mellső fali a lepény, és emiatt még finomabb, apróbb mozgásokat érzek és nem is minden nap. Örülök, hogy ezt írtad, bár kicsit megijedtem a napokban, mert Bencénél is mellső fali volt, de ilyenkor mégis erősebben éreztem a mozgását. (tudom, most mindenen agyalok ezerrel, meg túlgondolom :oops: )
Hát alaposabb genetikai uh-ra szeretnék menni, mint amit itt a kórházban csinálnak, gyorsan elintéznek. :?
Nyaralás: de jó, szuper lehetett! Azt hiszem ránk is férne egy kis kikapcs. Na azért a lépcsőmászás! :shock: Szülés előtt kellene majd ott sétálni, tuti beindulna! :D

Pitypang! Bencével úsztam, mikor kismama voltam, a nászútunkon, Hévízen egy hotel medencéjében, az szép tiszta volt, nekem jóleső érzés volt. :) Meg kismamatornára is jártam. Minimális mozgás kell, a kismamatorna arra is jó, hogy felkészíti a megfelelő izmokat a szülésre, könnyebben fog menni, ha mozogtál kismamaként, és nem kímélted túl magad, nekem ezt mondták mindig. :)

Köszönöm a bíztató szavakat lányok! Dana te már tudsz valami újat? Én talán holnap megkapom az ismétlés eredményét, de addig el nem jövök, míg az elsőét is meg nem tudom, az fix!

Viki, Panndi! Köszönöm az elérhetőségeket! Azt olvastam, hogy a kombinált teszttel azért nem jutnánk előrébb, mert az egy viszonyszám csak, azt mutatja, mennyi az esélye, de attól még lehet baj, nálam meg ugye jó is lenne ez a viszonyszám a korom miatt. AFP ismétlésnek nem látom értelmét, elvileg azt várják, hogy javuljon az érték... :roll: Viszont magzatvízvétrelre csak azt küldik nagyon ajánlottan, aki magas kockázati csoportba tartozik (rossz AFP, rossz kombinált teszt eredmény). Azt olvastam (Hajdú Kriszta írta), hogy ő azt ajánlaná, hogy vezessék be a kombinált tesztet és mellé végezzenek alapos genetikai uh-t az AFP helyett. De ő írta, hogy nem jelent semmit, ha nem volt a családban ilyen megbetegedés (az esetek 95%-ában nem örökletes), vagy 35 év alatti vagy, mert a Down-kóros babák születésének több mint fele 35 év alatti (!) kismamáknál fordul elő...
És azért ijedtem meg, mert hiába volt minden rendben a 12 hetes genetikai uh-n, más okok miatt is lehet alacsony az AFP, nemcsak a Down-kór, idézem: "Feltűnően alacsony lehet a szérum AFP értéke üszökterhességben (mola hydatidosa), vagy egyéb élő magzat nélküli állapotokban (magzati szövet nélküli decidua/hullóhártya, üres magzatburok, cysticus pete stb.). Kezeletlen cukorbeteg terhességében szintén alacsony az értéke. Oka nem ismert. Végül az is lehet az alacsony szérum-AFP-érték oka, hogy a terhesség fiatalabb a számítottnál."
Igyekszem reális maradni Viki, de úgy meg tudják ijeszteni a embert! :( (naná, hogy elkezdtem olvasni hasonló helyzetben lévő/volt kismamákról, sikerült elsőre olyat találnom, aki fiatal volt, volt egy egészséges babája, mégis a második beteg lett volna :( )

Túl belelovalltam már magam a témába, 3. babánál örülnék, ha már kihagyhatnám az AFP-t, mert megint egy ilyen aggódást, idegeskedést, türelmetlen várakozást nem kívánok magunknak, sőt senkinek sem. Azt megbeszéltük már, hogy ha most jó is lesz az eredmény, azért szeretnénk látni egy alapos uh-n is, hogy tényleg mindene, a legapróbb porcikája is jól működik, megvan. :roll:

Az orvosom ma azt mondta, hogy ne ijedjek meg, várjuk meg az eredményt, utána hívjam is fel, és megbeszéljük, hogyan tovább, menjünk-e valahova, jó érzés volt, hogy komolyan vett, nem félvállról, mint a nővérek... Kár, hogy ő genetikai uh-kat nem végez, bár így is alaposan meg szokta nézni a Pocaklakónkat uh-n.

Kép

Kép
barbcsi
 
 
 
 


Sziasztok!

Vajon egyes eltévelyedett báránykák (mint pl. jómagam) visszacsatlakozhatnak szerintetek? :roll: :)

Kép
nutty
Budapest
 
 


Panndi! Gratula a kisfiúhoz! Szép nevet választottatok! :wink:

Viki! Hűha, micsoda versenyre megy a férjed, nem semmi! Akkor szombaton szurkolunk neki! :) És neked is, hogy bírd lelkiekkel!

A cukorhoz én csak annyit tudok hozzászólni, hogy még Bencénél jártunk szülésfelkészítőre, az orvosom egy előadás keretében azt mondta, hogy nem csak a magas vérnyomás, de cukor hatására is 100x gyorsabban öregszik a lepény. Egyébként itt elég részletesen le van írva, miért fontos, hogy kezelve legyen a cukorbetegség, igaz ez a terhességi cukorbetegségről szól, nem az IR-ről: http://www.babanet.hu/publ/cukor.htm
Gondolom én, azért ha nem kell szedni rá gyógyszert, mert megjavultak az értékek, még fontos utána is odafigyelni az étkezésre, és Ti biztosan így is tesztek. :wink: De azért ettől még lesz kontroll nem, többször is a szülésig? Nem akarok belekotyogni, mert nem értek hozzá. :oops: Igaza van Ircsinek, nekem is Bencénél a terheléses vércukron inzulint nem néztek, most kerestem meg.

Tündi! Megérkeztetek már? Szuper a rövidnaci! Én anno a Cosmos-ban vettem kismamafarmert, újabban vannak ilyen ruháik is, bár annyira nem jók...

Képzeljétek, októberben lagziba megyünk! Sógornőmé lesz, hát kicsit izgulok, Bence miatt is, (még 8 hónapos korában voltunk vele esküvőn, de akkor még aludt a babakocsiban, és ott csak vacsora volt) meg én is 30 hetes kismama leszek már. Igaz, a mi esküvőnkön 28 hetes voltam, és hajnali 5től másnap hajnali 4-ig bírtam. :roll: :D Ruhát tuti csak szept. végén veszünk nekem, tudtok olyan helyet, ahol olcsón és jókat lehet kapni?

Kép

Kép
barbcsi
 
 
 
 


Nutty! Naná, hogy igen! :D :D (mondom én,aki szintén ritkán jön mostanában :oops: )

Kép

Kép
barbcsi
 
 
 
 


Nutty!!!! Hellóóó! :lol:

Lilypie Second Birthday tickers
pitypang2
 
 


Barbcsi

Inkább ne olvass ilyen történeteket, bár tudom, hogy nehéz megállni! Ezekkel az a baj, hogy sokszor azok írnak, akikkel probléma volt és így egy negatív szűrőn keresztül látsz mindent. Csak egy példa, mert én is szoktam ám olvasgatni. Kb. fél éve, Bence egyik napról a másikra elkezdett sántítani. Nnnna, gyorsan rákerestem mitől lehet....háááááát borzalmasabbnál, borzalmasabb dolgokat olvastam. :-( Rohantunk is vele dokihoz, de szerencsére semmi komoly nem volt. Ezt csak azért írtam, hogy egy problémát felhozó topicba főleg olyanok írnak, akiknek problémájuk van. Próbálj meg minél hamarabb egy alapos genetikai uh-ra bejelentkezni. Én a Mátyásföldi klinikán voltam (kb. 3/4 óra volt az uh, mindent nagyon alaposan megnéztek. Kedd-szerda-csütörtök vannak, ezen a számon elérheted őket, ha érdekel: 30-966-4415; 30-280-7447. Továbbra is drukkolok, hogy minden rendben legyen!

Barbcsi
Jó lagzizást! :D Nem is baj az, ha bulizol egyet még szülés előtt! :wink: Nekem nem menne, mert továbbra is álomkóros vagyok...legkésőbb 11-kor már jön álom manó. :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kuglofka
Gödöllő
 
 


Nutty

Hellóóóóóóóóóóóóó! :D Mi van veletek? Mesélj!

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kuglofka
Gödöllő
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: