Új privát üzeneted érkezett!

Helló Láyok!

Igérem lesz táblázat, de sajni nagyon el vagyok havazva! :( azt hittem jobb lesz már a helyzet ezen a héten, de nem! :(

Minden reggel megyek korán vezetni mert szerdán lesz a rutin vizsgám! :( Mellette meg ott vannak az egyetemi vizsgáim is, próbálok most ezekre koncetrálni, csak hát az éjszakák nem a legkönnyebbek még mindig, nem nagyon tudok aludni!

De remélem szerda után fel tudom tenni a táblázatot! :oops:

Kaisa: kérlek, nyers fogalmazásoddal mást találj meg, ne engem, mert más tudja normálisan is kérni, nem csak megjegyezni! (ez már nem az első volt) Köszi!!

Kép

Kép
csnixi
 
 


Krisztike: nekem nem volt semmi tünete hogy elkezdett nyílni. :cry: A szokásos havi vizsgálaton derült ki.

Szex: az első 3 hónapban egyáltalán nem kívántam. Aztán amikor kezdtek visszalendülni a dolgok a rendes kerékvágásba, kiderült ez a méhszáj-dolog, és mostmár nem is lehet. :cry: :cry: :cry:

Kép
calendula
 
 


Nixi: szurkolok a rutinhoz!!
Én azóta sem tanultam meg tolatva parkolni. :P

Kép
calendula
 
 

 
 

csnixi: Ne haragudj, nem volt semmi szándékosság a nyers megfogalmazásommal, csak tényleg érdekelnek az új emberek is. Bocsánat ha ezzel megsértettelek vagy követelőzőnek hatott.
Sok sikert a vizsgáidhoz! Nem kell félni a rutintól, nem lesz nehéz:)

Akik voltak próba-mamák és 4d-s babamoziztak, tőletek kérdeznék.
Ti kaptatok sms-t, hogy 3000 ft kedvezményt kaptok a hepinettől 4d-s vizsgálatnál? Felhasználjátok/felhasználtátok? Ha igen, hol?

Alexandra
kaisa
 
 


Alakulnak a pocakok :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Voltam terheléses cukor+inzulin vizsgálaton. Jó lett az eredmény, pedig nem is szedem már a gyógyszert, csak nagyon odafigyelek, hogy mit és mennyit eszek.

Maryanna
Nálunk Alexa szokott a kistesóknak jelezni :wink:
Meg apa is :lol:
Magnéziumból én napi 1-1,5 grammot szedek :wink:
(magnézium citricum 500mg...gyógyszertári por, vagy tudják kapszulázni :wink: )

Krisztike
Csak orvosi vizsgálattal derül ki, ha nyitva a méhszáj!

Találtam egy jót:
http://www.babanet.hu/tarsalgo/viewtopi ... d9bd92#top
Vendég
 


Kaisha
Drukk a vizsgákhoz!
A méh elölső részén tapadó lepény nem olyan ritka... és éppen tompítja a magzat mozgásainak észlelését! :wink:
A méhszalagok nyúlásával meg semmi kapcsolata nincsen!
Szex... nálunk tabu... nem ajánlott... :oops:

Nixi
Drukk a vizsgához!
(Ha úgy érzed, hogy sok neked, átvehetem tőled a táblázatot :wink: )
Vendég
 


Ha nem gond, akkor én nem szeretnék pocakfotót feltenni. Nem szeretnék magyarázkodni, hogy miért. :wink:
csnixi
Ügyes leszel a ritinon is ez biztos :lol:
kaisa
Nekem is a mellső falon tapad a lepény. Csak nekem a belső méhszájat is eléri még. Én pont úgy tudom, mivel én még mindig csak sejtem, hogy mikor mozog a babó, hogy pontosan akkor érezhető nehezebben a mozgás, ha mellső falon tapad. Persze lehet, hogy tévedek.

Kép
domi001
 
 


Épp csak egy gyors info :D

Most jövök UH-ról és minden nagyon rendben a kicsivel meg velem is, méretek megfelelőek, tehát nagy az öröm, már alig vártam megnyugodhassak :roll:

Na és erősödik a fiúcsapat, ugyanis 1oo % hogy kisfiú, össze sem tette a lábát :)) Tehát apánál maximális az öröm, én meg elkezdek más színekben gondolkozni és alig várom már h ölelhessem:D

Kép

Kép
csilumilu
 
 


Érdekes, ami mondotok a mellső falról. Én csak a védőnéninek hittem, de lehet tévedtem vagyis inkább Ő, én meg hiszekény kismama vagyok, na... :oops:
Köszi a drukkot is :)

Alexandra
kaisa
 
 


Sziasztok!

Kaisa!

Remélhetőleg, hogy neked a nem a méh elülső száján tapadt a lepény, mint ahogy írtad, hanem a mellső falon. Sajnos a méhszájon tapadt lepény veszélyes, sokszor vérezgetéssel is jár.

A mellső falon tapadt lepény viszont semmi gondot nem okoz és tényleg sokszor tompítja a mozgások észlelését.
Viszont uh-on sokszor könnyebb a baba nemét megállapítani, mivel a lurkók szeretnek szemben lenni a lepénnyel.

Sex: az első három hónap tényleg nem a legalkalmasabb, de ahogy nő a terhesség úgy nőhet a libidó is.
Ha nincs semmi baj, akkor teljesen normális és megengedett dolog, persze óvatosabban.
Állítólag a vérbőség és a hormonok változása okozza a szexuális étvágy megnövekedését a második trimeszterben.
Az utolsó 4 hétben nem szabad, és természetesen szülés után kb 6 hétig.
De persze akkor a nőknek nem is ez jár a fejükben.... :lol:

Én kihasználom ezt az időt és minél több időt töltök a párommal. :oops: Szegény, nemsokára úgyis "diétázni" fog. :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Sziasztok!

Készítettem én is egy pocakfotót :lol: Íme:

Kép

Kérdésem lenne hozzátok, hogy ti mennyit híztatok eddig? Mivel az első 3 hónapban én nagyon hányingeres-hányós voltam, ezért az elején fogytam is, de a régi súlyomhoz képest egyelőre nem híztam sokat (53-ról 56-ra) Viszont mostanában állandóan éhes vagyok, és elég sokat is eszem, és azt olvastam, mostantól lehet a legtöbbet hízni, szóval kicsit tartok tőle, de egyszerűen nem tudok kevesebbet enni :lol:

Kép
krisztike83
 
 


Sziasztok,

én még új vagyok itt, és nem titkolom, hogy a H1N1 hozott ide...
Most járunk a 23.hétben (április 15-re vagyok kiírva, és még nem tudom, hol lehet olyan jópofa névjegyet csinálni alulra :)), és úgy tűnik kislányunk lesz.

Tudom, oltás téma off, úgyhogy akit nem érdekel, az ugorjon pár bekezdést a normál betűméretig, hátha tud segíteni egy kezdő, elsősterhes szőkenőnek. :)

Visszamenőleg végignyálaztam az oltással kapcsolatos véleményeket, hát sokkal okosabb nem lettem. De a lényeget leszűrtem, mindenkinek saját helyzetéhez mérten kell döntenie...
És reméljük mindenki a legjobban dönt, döntött. :)

Egyébként, csak hogy így rögtön az elején meséljek valami elrettentőt én is: még szeptemberben aláírtam a háziorvosnál, hogy nem kérem az oltást (konkrétan az orrom alá dugták a papírt, amikor kifejtettem, hogy nem hiszem hogy szükséges, hiszen táppénzen leszek végig, nem járok közösségbe, és ha beüt a krach, akkor majd ki se mozdulok otthonról, viszont a férjemet beoltatjuk mindenképp...) erre december elején, amikor meghalt az első kismama, akkor az asszisztens a következő mondattal fogadott (még át se léptem a küszöböt...): "nem jó ám ilyen fiatalon meghalni, főleg nem egy kisbabával, gondolja át ezt az oltás témát..." a doki meg szimplán közölte, hogy felelőtlen vagyok, hogy nem oltatok... ez a másik véglet... egyszerűen hihetetlen, hogy nem képesek tárgyilagosan korrekt módon tájékoztatni a kismamákat itthon... azóta böngészem a netet (időmből bőven kitelik), tanulmányozom az ántsz heti statisztikáit, és szégyen szemre a bbc és a spiegel oldaláról szedem össze a kismamák lehetséges kezelési és megelőzési lehetőségeit.... azóta mondjuk már nálunk is vannak ilyen témájú cikkek szerencsére, de két hétig csak a rémhírkeltés ment.... na mindegy. nem telik el nap, hogy ne gondolkoznék ezen... és most már beletörődtem, hogy ez így lesz addig amíg meg nem születik a kislányunk, akár meggondolom magam és oltatok, akár nem....


Viszont oltás ide vagy oda, van egy elég szőke kérdésem... többen írtátok (lehet nem pont ebben a topicban), hogy keményedik a hasatok, és magnéziumot kell szedni, meg az veszélyes lehet. stb.

Mivel én az első babámat várom, és itthon ülök (=túl sok időm van gondolkodni :D ), így rá kellett jönnöm, hogy egyáltalán nem vagyok biztos abban, hogy észre veszem, ha elkezd keményedni a hasam... Néha szokott ilyen érzésem lenni, de az leginkább ahhoz hasonló, és akkor is van, amikor túl sokat iszom, vagy eszem, és felfújódok, és el is szokott múlni.... Tényleg gáz, hogy ezt kérdezem, tudom, de kicsit tanácstalan vagyok....

köszi a segítséget előre is, és bocs hogy ilyen litániával törtem be közétek :oops:
ceruza26
 
 


Sziasztok!
Kicsit korábban már írtam,hogy ha érdekel valakit akkor felrakom a szüléstörténetemet!
Ha jól emlékszem akkor csak Sweetlife írta,hogy szívesen elolvasná,de ha nem gond akkor ide rakom fel és akit nem érdekel az ne olvassa el!
Nem akarok elrettenteni senkit,de nem volt egy kellemes szülésem,úgyhogy aki hajlamos beparáztatni magát az inkább ne olvassa el!
Íme:


Szüléstörténet!


2007 Augusztus 18.-ára voltam kiírva. Augusztus 17. én este fél 9-kor mentem az orvosomhoz akkupunktúrára. Azt mondta eddig 2 kismamán alkalmazta, de másnap mindkettő megszült. Hazamentem 1 óra múlva nálam is megindultak a fájások. Először 15-18 percenként aztán egyre rendszeresebben 10 percenként. Aztán mikor már 5 perces fájásaim voltak több mint 1 órán keresztül, beindultunk a kórházba még aznap éjjel. Megvizsgáltak rátettek a gépre, ami elég gyenge fájásokat mutatott, pedig én már elég fájdalmasnak találtam. Azt mondták még semennyire nem tágultam, úgyhogy adnak egy injekciót attól vagy elmúlnak a fájások vagy begyorsul a folyamat. Azt az éjszakát bent töltöttem a kórházban. Hát a fájások nem múltak el csak nem 5 percesek voltak, hanem ritkultak 10 percesre. Mondanom sem kell, hogy semmit nem pihentem az éjjel. Na, reggelre elmúltak valamelyest. Megvizsgáltak ismét és azt mondták még messze vagyunk. Én meg mondtam, hogy akkor hazamegyek. Haza is mentem, délelőtt tudtam aludni egy kicsit. Felkeltünk ebédelni, majd ebéd után ismét elkezdődtek a fájások. Olyan délután 5 óra körül már 2-3 percenként jöttek a fájások és elég fájdalmasak voltak. Beértünk a kórházba, ismét vizsgálat, persze még mindig nem tágultam semmit, aztán rákötöttek a gépre, ami szintén „gyenge” fájásokat mutatott. Azt mondták feküdjek be a szobába és várjunk, aztán majd később megvizsgálnak, hogy tágultam-e. És azt mondták szóljak, ha erősebbek lesznek a fájások és ha már az egész hasam bekeményedik.3-an szenvedtünk a szobában egy csaj ugyanígy nem tágult mint én a másiknak meg elfolyt a víz de nem voltak fájásai. Este 10-11 óra felé már éreztem, hogy ezek már egyre összefüggőbb fájások és már sokkal durvábbak is voltak. Na gondoltam most már szólok, hogy valaki vizsgáljon már meg. Hátravonszoltam magam a szülőszobára, ami nem volt egyszerű ilyen fájásokkal. Ott meg tök sötétség volt. Nem találtam ott senkit. Egyszer csak látom, hogy valaki fekszik az egyik beteghordó ágyon. Hát a szülésznő volt és aludt. Hát mondom én felkeltem. Odamentem és megböködtem a vállát. Mondtam neki, hogy mi a helyzet. Felkelt és mi volt a válasz? : Menjek vissza a szobába és várjunk még egy órát és majd csak utána szól az orvosnak, mert természetesen ő is aludt. Visszamentem és szenvedtem tovább. De akkor már nagyon ki voltam purrcanva. Elvégre már 2 napja vajúdtam. Úgy éreztem ennek sosem lesz vége. Na, 1 óra múlva felkeltette az orvost, aki megvizsgált és még mindig alig voltam 2 ujjnyira kitágulva. De rendes volt, mert segített egy kicsit. Kézzel tágított egy picit és mondta, hogy nagyon feszül már a burok. Elküldött előkészítésre, ahol elfolyt a magzatvíz és közben felhívták a dokimat, hogy jöjjön, mert akció van. Miközben előkészítettek meg beöntést kaptam addig felhívtam a szülésznőmet is. Ő is és az orvosom is 10 perc múlva ott is voltak. Persze közben hívogattam a férjemet, aki nem vette fel a telefont. Szegény úgy bealudt, hogy nem hallotta, hogy csörög. Na, akkor még idegesebb lettem, hogy lemarad a szülésről. Felhívtam anyut, ő sem vette fel, akkor felhívtam aput, mert tudtam, hogy ő éberen alszik. Fel is vette és valahogy ő keltette fel a férjemet, aki persze fejvesztve rohant be a kórházba anyukámmal együtt. Na, bementünk a szülőszobára. Nagyon lassan tágultam, pedig a szülésznő adogatta a számba a homeos bogyókat, az orvos meg a férjem stimulálták az akkupunktúrás pontokat. De lehet, ha ezeket nem csinálták volna, akkor még lassabban tágultam volna. Vajúdtam először fekve, akkor a lepedőt téptem annyira rossz volt, utána kiültem a labdára. Na, az már egy kicsit jobb volt. Férjem közben masszírozta a derekamat. Utána megint az ágyon. Közben persze az orvos időközönként megvizsgált egy-egy fájás közben. Na, az marha kellemes volt. Meg persze a pici szívhangját is folyamatosan nézték, de az végig jó volt. Ezután, azt mondta a szülésznő, hogy vajúdjunk egy kicsit állva, mert a gravitáció segít egy kicsit a babának. Hát borzalmasan fájt, de meglett a hatása. Egyszer csak megszólalt a szülésznő, hogy már látja a fejét. Akkor vissza kellett másznom az ágyra. Mondjuk, fogalmam sincs, hogy csináltam, de azért visszamásztam. Még mindig nem voltam elég tág. Kaptam egy fájáserősítő injekciót. Na, egyszer csak ugrottam egyet az ágyon akkora fájásom volt. Mi volt ez? Gondoltam magamban. Hát egy tolófájás. Nem gondoltam volna, hogy ennyire brutális, de akkor már megnyugodtam, hogy már nem sok van hátra. Pár tolófájás után meg is született a drágám 2007. augusztus 19.-én 5 óra 32 perckor. Apukája rögtön elsírta magát és megköszönte könnyes szemmel, hogy megszültem neki a gyermekünket. Odarakták egy pillanatra a hasamra és olyan édes volt, ahogy görbült a kis szája a sírástól. Érdekes módon én nem sírtam csak örültem, hogy végre túl vagyunk rajta és itt van akire ennyit vártunk. Valószínű azért viseltem ilyen nehezen, mert mire a szülőszobára értünk már elfogyott az erőm az előző 2 napi vajúdással. A legérdekesebb, hogy az az igazi anyai szeretet csak másnap jött elő belőlem mikor a mellkasomon aludt. Akkora boldogság töltött el, hogy azt elmondani nem lehet, és azóta, elválaszthatatlanok vagyunk. Az biztos, hogy sokat szenvedtem ezért a csöppségért, de minden szenvedést megért és bármikor még egyszer bevállalnám érte.

KépKép
dudu_84
 
 


Lenne még egy kérdésem: Kb egy hete fáj a szeméremcsontom,néha nem tudok lábra állni annyira fáj! Van itt még valaki akinél ilyen korán jelentkezett? Első terhességnél csak a végén volt ilyen fájdalmam,ezért kicsit megijedtem,hogy most mitől lehet ilyen korán! Arra gondoltam,talán azért mert második baba és már máshogy vannak ezek a dolgok! Dokihoz majd hétfőn megyek,de mindenképp megkérdezem tőle,hogy ez normális-e ebben a terhességi korban!

KépKép
dudu_84
 
 


Olvasni szoktalak benneteket, de írni nem nagyon van időm :oops:

Ceruza, a keményedést nem igazán lehet mással összetéveszteni, de megpróbálom leírni. Nem fáj, de nagyon kellemetlen, az egész has szinte kő kemény lesz. Nem tart sokáig, pár másodperc, esetleg perc, utána ellazul a pocak.

Nekem Emmával nagyon hamar elkezdődött, kb a 20. héttől és volt hogy karácsonykor rohantunk az orvoshoz, mert egy nap vagy 30-szor bekeményedett. Szedtem a magnéziumot, sokat nem segített, viszont a méhszáj sem nyílt egyáltalán. Most kb. 1 hónappal később kezdődött, és nem is annyira durván, de a magnézium megy. Nálam úgy látszik, alkati dolog...

Dudu, nekem inkább a derekam fáj, nem is csodálkozom rajta, mert azért emelgetek rendesen.

Vasárnap találkoztunk a szülésznővel, mivel nekem a 2. szülésem lesz sok újat nem tudott mondani, de legalább megismertük és megnyugodtam.
Holnap megyünk magzati szív uh-ra, izgulok... :?

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Sziasztok!

Este megyünk dokihoz, kicsit tartok tőle mit fogok hallani. :?

Dudu: én szoktam érezni néha valami furát onnan lentről, kicsit fájó-kicsit nyomó érzés. A szeméremcsontom lenne? Helyileg stimmel, mert onnan szokott jönni az érzés, de ilyen jól nem tudtam megfogalmazni honnan jöhet. Nem folyamatosan érzem, néha fájogat néhány órát, aztán napokig semmi. De nem annyira hogy ne tudnék lábra állni vagy ilyesmi.
Ma rá is kérdezek a dokinál hogy normális-e ez.

Nem volt egyszerű szülésed... :( A mostani biztos könnyebb lesz!!

Krisztike: én eddig kb. 5,5 kilót híztam, de nem is értem hova mert nem nagyon látszik, a pocim sem túl nagy.

Kép
calendula
 
 


Sziasztok!

Mi is megvagyunk,csak időm nincs sok...
most foghatnám a két gyerekre a dolgot, de főként a lustaságom okozza.

Tegnap voltam orvosnál,minden a legnagyobb rendben,még mindig fiú lakozik bennem.Ezt nyíltan meg is mutatta.
Teszek képet is..

Jázminomnak ez az első igazi tele, nagyonnnn tetszik neki,csodálkozva szemléli a havat. Be se lehet hozzni...
(mi kertes házban lakunk) sepertük a havat és állandoan kivatte a kezemből a seprűt,hogy majd ő...IMÁDOM

Név: hát még nincs eldöntve a fiam:Bálintot szeretne és ezt tanítgatja a Jázminnal is :)
apának a Máté és a Gergő tetszik.
Nekem mind a három :)

Bocsánat hogy másra nem reagálok, csak rólunk jelentek.
és akkor a képek:

na mim van?látjátok???
Kép

Jázminnak ennyire tetszett a hóesés...
Kép

kicsit nagyok lettek a képek bocsi érte..

KépKép
Kép
xsara
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors bejelentkezés tőlem!

Sikerült a Rutin Vizsgám!!! :D Nagyon Boldog vagyok, de nagyon fáradt is! (több napja, alig aludtam vmit, úgyhogy most megyek is pótolni az alvást :) :oops: )

Amúgy elég durva volt a vizsga, a hóesés miatt, tiszta havas volt a pálya, meg közben is esett, csúszott az egész út, meg pálya is lejtős, szóval nem volt egyszerű, nagyon paráztam végig, de szerencsére sikerült!

Picurim is rengeteget mocorog, főleg hajnali 2-3 körül indul be a legjobban! :)

Mindenki vigyázzon magára ebben a csúszós, havas időben!
Holnap teszek új táblázatot!

Kép

Kép
csnixi
 
 


Sziasztok!

Voltunk ma dokinál, szerencsére nem nyílt tovább a méhszájam, nem ettől volt a múlt heti görcsölés. Úgyhogy szigorú fekvés feloldva, de nem szabad elbízni magam és ettől függetlenül sokat kell pihennem, feküdnöm. És nyomatni a magnéziumot. És semmi szex. :?

Drága gyermekünk úgy döntött hogy hátat fordít nekünk, úgyhogy nem sok látszott belőle. Még szerencse hogy múlt héten a 4d-n jól megnéztük. :)
A neme még mindig nem 100 %, csak "úgy tűnik mintha kislány lenne".

Nixi: gratula a vizsgához! Nem lehetett könnyű ebben az időben.

Kép
calendula
 
 


gratula a vizsgához

nem semmi a szüléstörténet.... 2 napig... jáájjjjjj. én voltam végre a bajcsyban a szüléselőkészítőn hétfőn, hát.... még most sem tértem magamhoz az ott hallottaktól. a statiszika szerint minden 3. gyerek császáros, ami gerinc szúrást jelent, a maradék anyukánál pedig többnyire szükség van az epidurálisra, tehát szintén gerinc szúrás (csak nem olyan mélyre), ergo 30% esélyem van, hogy nem böknek hátba egy tűvel, FÉLEK :( Nem tudom ki hogy van vele, de én egyre jobban aggódok attól, hogy Matyi ki fog bújni belőlem, és hogy hogy fog kibújni. :(

Kép
marymirella
 
 


Sziasztok!

Nixi: gratula a vizsgához, nagyon ügyi vagy. Én az első rutin órámon jártam úgy, hogy szakadt a hó. Én meg akkor ültem először a kormány mögött.

Marymirelle: nem lesz semmi baj, Matyi ügyesen ki fog bújni. Én is nagyon epidurál ellenes voltam, de aztán megváltás volt, mikor bebökték. Ha nem szúrják be, akkor tuti nem tudom megszülni Adélt, mert egekben volt a vérnyomásom (170/110), miután bekötötték, tök hamar kitágultam teljesen. Ezek például az előnyei közé tartozik és ezt nekünk el is mondták előkészítőn. Nekem olyan profin beadták, hogy nem zsibbadt le a lábam sem, és nem fájt a helye és fejfájásom sem volt. Szóval nekem nagyon-nagyon bejött az eda és ott hálálkodtam az anesztes dokinka, hogy köszönöm, ez egy megváltás volt.

Tegnap láttuk újra Ákos babát, nagyon kis virgonc volt és jól van. Szépen növöget. Csak én híztam sokat, 5 kg. És ez nálam sok. Így most amennyire lehet, figyelnem kell.

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


Sziasztok!

Nixi!
Gratulálok a vizsgához! Az meg plussz jó, hogy csúszós, havas úton is megálltad a helyed és sikeresen teljesítettél. :lol:

Emlékszem én ősz elején vizsgázatam, télen a havas közlekedést külön meg kellett tanulnom.
Most amikor kötöttem a kisautómra az új biztosítást döbbentem meg, hogy már 19 éves a jogsim. :oops: :(

EDA-ról nem tudok nyilatkozni. A fiamnál nem mertem kérni mert féltem, hogy rossz helyre szúrják és béna maradok. Nagyon megszenvedtem a szülést.
A középső lányomn olyan hamar kibújt, hogy szinte felocsúdni sem volt időm. :lol:
A kicsi lánnyal szintén nagyon sokat kínlódtam, valószínűleg azért, mert közben eltelt 11 év. Nála már kértem volna Edá-t, de sajna késő volt, azt előre kellett volna jelezni.

Most tuti fogok kérni nem akarok kínlódni megint olyan sokat. :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Sziasztok!

Alicia: szép nagy a pocakod.

Calendula: én nem érzem kellemetlennek a pici rúgásai, viszont majd a kilencedik hónapban biztosan. Az viszont biztos, hogy megérek járni pisilni egyet mozdul és már mennem is kell. Az elsőnél a kilencedik hónap elég kellemetlen volt, a hasam állandóan úgy járt mint a hullámvasút egy percig nem volt nyugton és ilyen is maradt a szülés után is. Állandóan fut, megy nem bír egy percig sem elülni a fenekén. Úgyhogy ha sokat mocorog akkor készülj fel rá, hogy a születése után is olyan kis virgonc lesz. Aranyos a pocid.

Crystall: nem semmi a pocakod.

Kaisa: én is össz-vissz 3 kg-ot híztam. Amíg az orvos nem mondja, hogy tilos a szex addig semmi baj nincs vele. Én az első babámmal mikor terhes voltam szinte a kilencedig hónapig együtt voltam a férjemmel. Meg lehet találni a megfelelő testhelyzetet. Most is amikor alkalmunk van rá együtt vagyunk. Viszont a szülés után 6 hétig nem lehetett utána meg én nem nagyon kívántam. Nagyon sokáig szinte nyűgnek éreztem az együttléteket, elég sok idő kellett mire helyreálltam. Mivel szüléskor félre repedtem és vágtak is a végbélnyílás felé ezért nagyon fájt minden együttlét nagyon sokáig, sőt néha ma is megérzem.

Krisztike: szép a pocakod.

Ceruza: üdv itt. Hidd el észre fogod venni, hogy keményedik a hasa. Valami hasonló, mint amikor nagyon kell pisilned és nem tudsz elmenni, mert nincs hova és szinte érzed, hogy bekeményedik az egész hasad. Nekem elég sűrűen van igaz néha nem tudom megállni, hogy nem emelgessek nagyobb dolgokat, pl a 4 éves kislányomat, főleg mikor olyan anyás, pedig ő is mondja, hogy nem szabad a hugi miatt, de néha nem lehet megállni.

Dudu: elolvastam a születéstörténetedet, hát nem valami irigylésre méltó. El sem tudom képzelni milyen lehetett, mert nekem pont az ellenkezője volt. Pillanatok alatt 10 perces fájásai voltak aztán már csak 3 és egy óra múlva megszületett a kislányom. Kívánom, hogy mindenkinek ilyen könnyű szülése legyen mint amilyen nekem az elsővel volt. Most biztos, hogy nem úszom meg ennyivel. Időnként nekem is fáj már a szemérem csontom.

Xsara: tündéri Jázmin. Az én kislányom is így van a hóval. Pedig neki már nem ez az első. Az oviból hazajövet végig a legnagyobb hóban jön. Állandóan hóangyalkát akar csinálni. Nagyon élvezi a havat.

Nixi: gratulálok a sikeres vizsgádhoz. Ügyes voltál ebben az időben.

Marymirella: ne aggódj, nem szabad előre ezen túráztatni magad. Ráérsz majd akkor, ha már ott leszel. Látod nem mindenkinél olyan nehéz. Nekem nem volt szükségem az edá-ra az első szülésemnél.


Csilumilu: gratula a fiúhoz.

Kép

Kép

Kép
Kép

Beus
beus222
 
 


csnixi: Gratula a vizsgádhoz. Én 12 éve vizsgáztam forgamlomban december 22-én. Nagy hó volt és hideg. Ügyes vagy!

Haskeményedés: szerintem nálam is ez van. Azt hittem a picúr csinálja, mivel elég vékony vagyok. Elég sokszor érzem és nagyon kellemetlen. Legközelebb csak januárban megyek a dokimhoz. Lehet már most elkezdem a magne B6-ot szedni.

Kép

Kép
varva
 
 


Sziasztok!
Nagyjából végigolvastam, miket írtatok, hogy ne nagyon maradjak le, de sajnos semmi időm nincs. Szerdán szálloda tervleadásom van, úgyhogy nagyjából éjjel-nappal rajzolok... :cry: Így azért nem olyan karácsonyi a hangulatom...viszont pont emiatt valószínűleg nem is tudok karácsonyig nagyon jelentkezni, ezért most kívánok mindenkinek Áldott, Békés és Nagyon Boldog Karácsonyi Ünnepeket!
Remélem, mindenki jól van, velünk is minden o.k., hétfőn megyünk dokihoz, hogy még az ünnepek előtt megkukkoljuk pici-hiperaktív-fiunkat.
Remélhetőleg újév előtt még tudok jönni kicsit dumcsizni!

Kép
tündércserje
 
 


meg lett a terheléses cukrom. az éhgyomri még a 4,00-t sem érte el, a terheléses meg 6,5 lett, szóval jól sikerült :) Viszont a vérképem már nem olyan rózsás. A háziorvos látta, és azt mondta, hogy ennyi még belefér, a nőgyógyihoz majd csak dec. 30án kell menni.

Kép
marymirella
 
 


Sziasztok!

Sajni, tegnap nem sikerült feltennem a táblát, néha az élet közbe szól!
Történt egy-két kellemtlen dolgo Velünk, főleg a bokám járt rosszul.:( Így én sem hiszem, hogy karácsonyig tudok lenni!

crystall: írtam neked privit a táblázat miatt! :oops:

Vigyázzatok magatokra ebben a hideg, csúszos időben!

Kép

Kép
csnixi
 
 


Sziasztok!
Én most kapcsolódok hozzátok.22 hetes terhes vagyok és kislányom lesz.Nagyon szerencsés vagyok első baba és már 16 héten megmozdult.Nagyon sokat mozog szinte "le sem lehet lőni egész nap" :D
Láttam jó nagy a pocitok az enyim olyan átlagos és még egy grammot sem híztam(ez egy kicsit már aggaszt is).
Nagyon sokáig azt éreztem kis fiam lesz,és 20.héten kiderült hogy lesz egy :CSENGE HERCEGNŐM!!!
Mindenből kék van szinte itthon,mert mindenki azt hitte fiu lesz és barátnő átadta a sok ujszülött ruháját ami kék.[quote][/quote]
rita88
 
 


Sziasztok!

Tündércserje: neked is Nagyon Boldog Karácsonyi Ünnepeket Kívánok!

Nixi: jobbulást és neked is Nagyon Boldog Karácsonyt Kívánok!

Rita: üdv köztünk és a lányosok csapatában.

Kép

Kép[/b]

Kép
Kép

Beus
beus222
 
 


Sziasztok!

Krisztike
Aranyos pocid van :lol: :lol: :lol: :lol:

Dudu
Nekem is fáj a szeméremcsontom, a keresztcsonti izületem. Bár, nálam nagyobb súly nehezedik rá...

Xsara
Jók a képek :lol: :lol: :lol: :lol:

Nixi
Gratulálok a vizsgához!
PÜ nem ért ide :cry:

Rita
Üdv a csapatban!
Vendég
 


Sziasztok,
én nagyon új vagyok itt a neten(társalgásban...), de most hogy negyedik gyermekünk(17,15,7 évesek után) érkezik jövő év áprilisban, régóta vágyom arra, hogy hasonló örömmel, kérdésekkel "birkózó" anyukákkal beszélgessek.
Végigolvastam amit írtatok, és néha magamra ismertem.
Az én pocim egy kosárlabdához hasonlít, és pocaklakóm sportágat is választott, kb 3 óránként jelentkező edzésmunkával készül a bokszolói karrierjére.Bár fiús érzésem ellenére a 19. heti UH-n "ráutaló jelekből" következtetve kislány érkezik hozzánk is, de én még ezt nem hiszem el.Nagyfiam(17) a 38. hétig kislány volt....
Talán a januári 4D-sen meglátjuk az eddig takargatott jellemzőit...
Gratulálok mindenkinek a kicsi babucihoz,a csinos pocakhoz és a vizsgához is, bár nem most kellene elmélyítened a megszerzett tudást, vigyázz(atok) magadra(magatokra) nagyon ebben az időben.
Én nagyon félek az eleséstől, de autóval eddig biztonságosnak éreztem a közlekedést.
Ezt a vonalzó témát én sem találom, tudna nekem valaki segíteni?Köszönöm előre is
Szép hétvégét mindenkinek!!![/img][/url]
süni69
 
 


Sziasztok!

Boldog babavárást mindenkinek, elnézést, nem akarok itt "lábatlankodni", a 2009 szeptemberi topicból vagyok : ) Azért írok, mert ha valait érdekelne közületek, szeretném felajánlani angol márkás kismamaruháimat (Next, GAP, Dorothy Perkins, C&A) megvételre. Én 160 cm magas vagyok, de vannak hosszabb szárú nadrágok is, olyan, is ami címkés vadiúj, rám nem lett jó a mérete (Londonban élő barátnőmtől származnak nagyrészt ezek a ruhák :) ... vannak csini farmerek, vászonnacik, szoknyák (téli nyári mindenből) felsők, ruha, pulcsi stb ... első lánykámat májusban szültem én is :)

Továbbá 0-3 hós méretű, szintén angol márkás babaruháinkat é kiegészítőinket (pl: bölcső kókuszmatraccal, elfordulásgátló, téli és nyári hálózsák, bodyk, rugik, csuda szép babaholmik :) ... ja: 2 kislányom van, főleg lányos holmik, de vannak uniszex darabok is :)

Akit érdekel, kérem, keressen meg priviben;)

Minden jót Nektek !!!

ÜDv:
Bibiesbrumi

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Sziasztok!

Üdv az újaknak, Rita és Süni!

Süni! Bennünk sok a közös vonás.... :lol: Nekem is a 4. baba, a nagyfiam is lassan 17 lesz.
A középső lányom 13, a legkisebb leányzó viszont 2 lesz áprilisban.

A nagyok sokat segítenek a picinél és imádják őt. Talán jobban mint egymást, mert vele nem tudnak veszekedni. :lol:
Nyugodtan el tudunk menni pár órára itthonról van aki vigyáz rá. Pici korától bekapcsolódtak a fürdetésbe, öltöztetésbe, pelenkázásba.
Szóval számíthatsz rá, hogy neked is sok segítséged lesz!!

Ünnepekig már valószínű nem leszek. Holnap megyek terheléses vérvételre. Remélem nem lesznek sokan, mert még rengeteg dolgom van, bevásárlástól pár ajándékig, szóval el leszek egész nap.
23.-án meg anyósékhoz megyünk karácsonyozni.

Szóval lányok nagyon kellemes ünnepeket kívánok mindenkinek, sok-sok ajándékot, de mégtöbb szeretetet és egészséget!
Vigyázzatok magatokra és a babácskákra!

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Sziasztok,
yusz én is így gondoltam ahogy olvasgattam... :D
Sőt a két nagyról ugyanazt tudom elmondani, a kicsi kegyeiért versenyeztek, mind a ketten sokat segítettek.Már látszik ennek az eredménye, a kicsi sajna el van kapatva egy kicsit, de hát ez legyen a legnagyobb baj.A két nagy viszont kamaszosan egymást "szívatja" nap mint nap, és ilyenkor engem a pici jelenléte "vigasztal".Szóval nem tudom mi lesz a legpicibből, mármint elkényeztetés terén (én is öregedtem születése óta 7 évet...)
Én január elején megyek a terhelésesre.
Addig is boldog karácsonyt kívánok mindenkinek, vigyázzatok magatokra(már most félve gondolok a karácsony utáni "mérlegelésre"...)De hát a karácsony nem a megtartóztatás ideje a finomságok terén,nem????
süni69
 
 


Üdv. az újaknak!
Vonalzó: valamelyik oldalon, ahol lehet (pl. lilypie.com, picibaba.hu) elkészítitek a vonalzót. Ennek a BBCode-ját kell bemásolni itt felül a profilon belül az aláírás rovatba. Ezek után elvileg meg kell hogy jelenjen. :wink:

Voltunk szív uh-án, komoly szívbetegséget nem láttak, genetikussal való konzultációt javasoltak (mert bizonyos kromoszóma rendellenességre utalhat a dolog).
Megbeszéltük, hogy ezt a dolgot kihagyjuk, egyrészt, mert bízunk benne, hogy semmi baja a babánknak, másrészt meg semmi értelmét nem látjuk, hogy arányszámokkal riogassanak. Eddig is, ezután is rábízzuk a dolgot a Gondviselőre.

Karácsony előtt már nem valószínű, hogy jövök, ezért addig is mindenkinek nyugodt készülődést és Áldott, szép karácsonyt kívánok!

Kép

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Sziasztok!
Csak gyorsan bejelentkezem én is!
- Üdv az új tagoknak!!!
- Remélem mindenki jól van!! Maradjon is!! :)
- Bocsi, hogy most személyesen senkinek sem írok...majd!
- Munkát letettem, legalábbis nagyon lájtosan fogok ezután dolgozgatni, inkább segíteni a helyettesemnek.
- Elbúcsuztattak a kollegák...nagyon aranyosak voltak. Kaptam egy Brendonos ajándékkártyát, rajta egy szép kis összeggel
- Ma voltunk 4d-n. Babóka befúrta magát a méhlepénybe, így nem lett túl élvezetes a mozizás. De azért jó volt így is látni valamennyire. Kb 1080gramm most.
Méhlepényem állítólag teljesen fedi a belső méhszájat (eddig úgy tudtam, hogy a közelében van) és a vizsgáló szerint ez tuti császár. Nem örülök, de hát ez a tény rajtam múlott. De majd még a saját dokimmal ezt átbeszélem.
- Hazafele a Babó kidugta a sarkát - meg is tudtam fogni. Olyan volt mintha a köldököm mellett egy kis diónyi dudor nőtt volna ki. Édi volt.
- Azért lenne egy kérdésem is...Akinek hosszú a haja, az hogy oldja meg a hajmosást??? Én kádbahajolós vagyok, de egyre macerásabb.

És hát csajszik!!! Nagyon szép és boldog karácsonyt kívánok
Nektek!!!

Kép

Kép
moncsi73
 
 


Kép Boldog Karácsonyt Mindenkinek!

Kép

Kép
varva
 
 


Mindenkinek áldott, békés karácsonyt kívánok!


Kép
alicia
 
 


ÉS... a 25. hét betöltése után született babáknk már van esélyük az élethez!
Azért mé nem akarok szülni :wink:
alicia
 
 


Üdv az újaknak!

Nixi, gratula a vizsgádhoz!

Haskeményedés: nálam mostanság majdnem mindennapos, mert szerintem megint rohamtempóban növögetünk. Átérzem én is a kosárlabda fílinget, de egyet kérdeznék. Szerintetek hogy lehet, hogy mindenki érzi a Babót, csak az apja nem? Vagyis mindenki érzi a legkisebb mocorgást is, míg Apa a legerősebbet se érzékeli.

Bevallom én nem sokat tudok a szüléstől, éppen ezért nagyon félek tőle. Szerintetek hol tudnék tájékozódni? Mert a szülésrefelkészítőn nem biztos, hogy ott tudnék lenni mindig vagy be fogok tudni járni. Tudtok valamit ajánlani?

Legvégül kellemes karácsonyi ünnepeket és sok szeretetet kívánok nektek!
Kép [/img]

Alexandra
kaisa
 
 


Sziasztok,
atizka köszönöm a tippet a két ünnep között majd próbálkozom vonalzó szerkesztéssel.Te miért mész szív UH-ra, van ahol ez kötelező?Engem a korom miatt akartak MINDENÁRON magzatvíz vizsgálatra küldeni,még a 19 hét alatt összegyűjtött mindenféle negatív lelet birtokában is.Kicsit összezuhantam, de aztán férjemmel úgy döntöttünk, nem megyek el.
kaisa,én jártam 17 évvel ezelőtt tanfolyamra, tornára ,elolvastam mindent, és láss csodát, mivel egy órával a tolófájások kezdete előtt azt mondta a szülésznő reggel 5 órakor, hogy gyerek csak délután lesz, nem mertem felismerni fél hétkor a tolófájásokat a kórházi folyosón és a WC-ben!!!A nagyfiam 3/4 8-kor megszületett, apuka így lekéste a szülést, mert csak fél kilencre kellett jönnie,Szóval ne bánkódj ha nem jutsz el egy két okításra, biztosan van könyved is, és lesz melletted szülésznő, nekem mind a háromszor rengeteget segítettek(egyik sem volt fogadott) , és mindent mondtak hogy mi történik, mit csináljak.
És még egy!A nagynéném mondta anno, mert én nagyon félős vagyok, hogy szülés előtt menjek el megnézni egy jó nagy tömeget, és gondoljak arra, hogy ezt a sok embert mind anya szülte!És hol van olyan hatékony "munka" aminek akár 2 akár 16 óra alatt ilyen produktuma volna!Féljél nyugodtan, (én negyedszerre is nagyon félek) a babuci, a szervezeted és a körülötted lévők pontosan tudni fogják mit kell tenni!!!
Mocorgások:nálunk sem érzi apuka, szerintem nem elég türelmes, mert nekem nagyon mozgékony és erős a babuci így kénytelen ezt elhinni nekem....
moncsi ha nem süni vagyok igaziból én is moni vagyok...én sem szerettem volna már januárban teljes gőzzel dolgozni, de most úgy néz ki mégis kell, hát amíg bírom csinálom..
derékfájás
tegnap új dologgal ismerkedtem meg, 2-3 óra nem fekvés után iszonyúan fája derekam.Olvastam hogy van olyan, hogy a babu vagy a méhem nyom valami ideget, de ez borzasztó!!Nálatok hasonló?
Elnézést hogy sokat írtam, még mindenki alszik és csönd van nálunk, ami nagyon ritka, jó pihenést és még mindig boldog ünnepeket mindenkinek!!!!
süni69
 
 


Sziasztok!

Előszöris üdv az újaknak!

El sem hiszem, de befejeztem a tervet tegnap este, úgyhogy ma már készülődhetek a karácsonyra is...megyek is mindjárt sütit csinálni... :wink:

Most én sem válaszolnék mindenkinek, ahhoz nagyon vissza kéne olvasnom, majd az ünnepek k özött igyekszem...
Két dolog viszont itt a végén megragadta a figyelmem:

Moncsi: nekem elég hosszú a hajam (olyan fenékalá-érős), és nagyon küszködök a hajmosással, mert úgy érzem, eltörik a derekam hajolás közben (főleg, hogy nem megy gyorsan a dolog, mert gyógysamponoznom kell, ami 3×-i hajmosást jelent 5 percenként... :shock: ), javasolták, hogy üljek a kádba, de azzal az a gond, hogy akkor a hajam is leér...szóval 28-án megyek fodrászhoz, hogy derékközépig levágják a loboncom (a férjem erős depresszióba esett ettől...), és akkor majd a kádbaülés + zuhanyzással fogok próbálkozni.

Süni: a derékfájés nálam is jelentkezik, ha sokat talpalok, de nekem a fekvés-lazítás sokat szokott segíteni. Nekem ezzel az ideg-nyomással kapcsolatban azt mondták, hogy amikor már elég nagy a babó, nam szabad túl sokat hanyatt feküdni, mert akkor nyomhat valami olyat a baba, amit nem kellene (valamilyen eret???). Még valamit mindenképp' szeretnék neked mondani: gratulálok a negyedik gyerkőchöz! Nagyon csodálatosnak tartom, amikor valaki(k) ennyi gyereket vállalnak!

Áldott, Békés Karácsonyi Ünnepeket Mindenkinek![/b]

Kép
tündércserje
 
 



Kellemes, nyugalmas, békés Ünnepeket kívánok mindenkinek!

Kép
domi001
 
 


Sziasztok!!!

Mindenkinek minden szépet kívánok, boldogságot, szeretetek, békét, egészséget legfőképpen!
Azt hallottam az éjfélkor kimondott kívánságok nagyrészt teljesülnek, tehát kívánjatok :D és mindenki vigyázzon magára!!

Kép

Kép

Kép
csilumilu
 
 


Sziasztok!
Kellemes Karácsonyi Ünnepeket és Boldog Új Évet Kívánok Mindenkinek!!!!

KépKép
dudu_84
 
 


Sziasztok!


Én is nagyon boldog karácsonyt kívánok mindenkinek!

Jövőre ilyenkor már a 8-9 hónapos csöppségekkel fogunk ünnepelni! :wink:

Nálam se görcs se keményedés szerencsére, helyette akad derékfájás néha.
Viszont egyre rosszabbul alszok. :cry: Min. 2x felébredek és nagyon nehezen tudok vissza aludni.

Kép
calendula
 
 


Karácsonykor kívánom Nektek a
csendes éjszakák Békéjét,
a pislákoló fények Örömét,
az otthon és a család Melegségét,
a tartós Szeretet Örömét!

Békés, Boldog karácsonyi ünnepeket és sikerekben, egészségben gazdag új évet kívánok Nektek és az egész családotoknak!

(A két ünnepek között megpróbálok visszaolvasni! Mindenki csináljon karácsonyi pocakfotót! :) )

Kép [/img]

Kép

Kép
csnixi
 
 


Én is szeretnék neketek nagyon boldog, békés karácsonyt kívánni!

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


Mindenkinek áldott, békés karácsonyt kívánunk!


Kép
alicia
 
 


Boldog karáconyt!

Kép
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: