Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Bagzerka!
Micsoda? Ezt nem értem! :?

gwini
 
 


Gwini!

Nagyon szépek a ruhák, nagyon ügyes az anyukád!!!

Kép
Kép
petra1980
 
 


Megpróbálok segíteni vonalzó-ügyben.

Megcsinálod a vonalzót.Ott kapsz egy kódot.
Utána itt a babaneten felül legördíted a profilt.

Az aláíráshoz bemásolod a BBCode-ot.Az aláírás menüpont alatt kiválasztod, hogy BBCode bekapcsolva.

A beállításoknál igen-re kell állítani, hogy mindig csatolja az aláírást, és hogy engedélyezze a BBCode-ot, HTML-t.( ez utóbbit nem biztos hogy muszáj igen-re, de nekem úgy van.)

A Lafemmebonita-s kódot én ott nem tudtam kijelölni hogy bemásoljam,valahogy máshogy csináltam.Azt hiszem, emilben elküldtem a címemre, és onnét másoltam be.

Sok sikert!
Vendég
 

 
 

bagzerka:
a dokim csak az uh alapján mondta meg a korát, a menzeszemmel nem is foglalkozott...felettébb érdekes..de két hét múlva megyek tarkóredőre...úgyhogy ezzel elárulta h. 11 hetes lesz akkor....asszem akkor kell ezt elvégezni.
jah és az ülőmagasságra mondta a 3,2 cm tegnap.

köszi csajok a segítséget a vonalzóval kapcsolatba, majd próbálkozom, most sietek főzni!

kellemes hétvégét!

Kép
winona
 
 


sziasztok csajok!

Sajna csak egy válasz jött, így megkérdezem mégegyszer, hátha majd most megtudom a választ. A kérdés a következő:
Én a héten kedden voltam dokinál. Azt mondta a doki, jó a mérete a babának, volt szívműködés, és csak 1 hónap múlva kell vissza mennem, akkor ad beutalót UH-ra. De addigra betöltöm a 11 hetet. Nem kell addig mindenféle vizsgálatot elvégezni? vérvétel, pisi, genetika vizsgálat meg ilyenek?
Várjak nyugodtan 4 hetet, vagy menjek korábban?

Köszi: Ági

Családient.hu vonalzók

Családient.hu vonalzók
ági78
 
 


csá csajok!
és köszönöm,sikerült a vonalzó, csak a hülye profilt nem tudtam h. a segédletek alatt van... :?

ági!én most voltam uh-n és két hét múlva behívott megint, akkor leszek 11 hetes azaz szerintem már 12 és akkor végzi a tarkóredő vizsgálatot.
védőnőd mit mond?szerintem a vérvétel, pisit ő intézi, nem a doki....

Kép
winona
 
 


Sziasztok!
Ági!
Szerintem sok az az 1 hónap várakozás. :roll: Akkorra már kellene vinni pár leletet,vizelet,vérvétel,ekg....De persze ez csak az Én véleményem. :wink:

Szilvi!
Domit 20 hetesen mondták 100%-ra,hogy kukacos. :D De pl:egy barátnőm tegnap tudta meg 100%-ra,hogy csajszi lesz a babó és most 17 hetes.Szóval ez nagyon változó.Olyat is hallottam már,hogy vévig kislányt mondtak és kisfiú született(a kórházba szép rózsaszín ruciban volt :lol: ).

Bagzer!
:wink: :D

Kép
Kép
lldicsi
 
 


ági :)
tarkóredöt 12. héten nézik, levileg még belefér. Elötte szokás kérni laborvizsgálatot, de lehet, hogy a dokid utána akarja, vagy a védönödre bizza, hogy beküldjön. Genetikai vizsgálatot, ha az integrált tesztre gondolsz, akkor azt saját zsebböl szokták intézni, az elsö vérvétel a 10-13. héten kell levenni, legjobb a 12. körül.

Nándinál a 18 hetes UH-n mondták elöször, hogy fiú. :)

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Szisztok!

Nálunk is a védőnő ad mindenféle beutalót, amit a 11-12. uh előtt kell végigjárni.
Nekem a 15. héten már meg tudták mondani, hogy kislány. Így abbahagytam a Danizást és áttértem a Fannizásra.

Kép
Kép
noni78
 
 


Sziasztok!!!

Fú már jó rég voltam erre! De minden nap volt valami ami miatt nem jutottam géphez!

Üdv. az újaknak!!!

Most sajnos nagyon képben sem vagyok már! Így csak a vizsgálatokra reagálok! Nálunk most be kellett jelentkeznem védőnöhöz (febr. 19-re kaptam csak időpontot) Ő ad beutalót vérvételre, a pisit Ő nézi meg! Közben el kell menni EKG-ra ás fogorvoshoz! Amint megvan a véreredményem utána kell mennem nődokihoz újra! De az még sajnos nagyon messze van ha csak a védőnőre majdnem két hetet kell várnom :( Úgyhog lehet, hogy Nekem is csak a 12. heti uh lesz a következő az meg csak március 18-án lesz!!! Durva! Addig ki fog lyukadni az oldalam! Na valahogy azért csak kibírom majd! :roll:

Kép
Kép
lanta
 
 


Sziasztok!

Köszi a ruha dicsiket. :lol:

Ági! Én úgy tudom, hogy ezeket a vizsgálatokat a 12. hét előtt szokták elvégezni.

Szegény Norkám betaknyosodott. Nagyon rosszul aludtunk az éjjel. Láza szerencsére még nem volt. Remélem nem is lesz. És azt is, hogy csak megfázott és nem influenza. :cry:

gwini
 
 


Rám is rámjött a dögrovás... már megy fel a lázam. Nagyon remélem hogy nem influ csak én is megfáztam...

Most sajnálom hogy nem oltattam be magam...

Kép

Kép
starlark
 
 


Sziasztok!

Gwini! Nórikánal jobbulást!
Starlark Neked is, remélem hamar elmúlik!

Én nem tudom mikor kell a laborvizsgálatokat elvégezni, még nem jutottam el a védőnőhöz, az orvosom meg csak annyit mondott, ha elfogy a 3 doboz duphaston menjek vissza hozzá.

Kép
Kép
petra1980
 
 


Petra!
Köszi!

Starlark!
Jobbulást! Csillapítsd a lázad!

Nekem meg megfájdult a fejem, úgyhogy vettem be egy algopirynt. Nem akarok éjszaka szenvedni tőle. Ha ilyenkor nem veszem be a gyógyszert, akkor éjjel még rosszabb lenne és akkor kéne bevennem. De éhgyomorra meg sokkal rosszabb. Hát ez van. Remélem nem ártok ezzel a kicsinek! :?

gwini
 
 


Köszi mindenkinek a választ. Ezek szerint, mire visszamennék hozzá, már eredményekkel kellene ahogy értettem. De nekem még védőnőm sincs. És mint korábban olvastam itt, nem állíthatok csak be a doki papírja nélkül ugye? Akkor most mit csináljak? Hívjam fel a dokimat, hogy nem akart-e védőnőhöz beutalót adni? De ez meg olyan izé. De ha ez lenne a menete a dolgoknak, megteszem.
Segítsetek!

Köszi előre is: Ági

Családient.hu vonalzók

Családient.hu vonalzók
ági78
 
 


Sziasztok!

Üdv az újaknak, és gratulálok a kis pocaklakókhoz!

Stralark! Jobbulást kívánok!Én nem rég gyógyultam meg.

Gwini! Nem hiszem, hogy egy gyógyszertől bármi baj lenne, bár nekem a panadolt javasolta a gyógyszerész, és doki is egyaránt lázra, fej és egyéb fájásra, mert ezt kismamik is nyugodtan szedhetik.
Starlarknak is ezt javaslom.

Ági!
Valóban nem mehetsz védőnőhöz orvosi igazolás nélkül. Ahogy én kivettem a többiek írásából, minden orvosnál másképpen megy. Szerintem nem kell megvárnod a következő időpontot, menj vissza, és kérdezz rá. Én is ezt tettem, a korábbi hozzászólásiamból ez kiderült. Engem is idegesített, hogy miért nem küldött el. Végülis az volt a lényeg, hogy még nagyon pici volt a babóca, és nőnie kellett.
Vizsgálatokról.
Nekem a nőgyógyászom írta meg a beutalókat. A védőnő csak egy cetlire írta fel a szükséges vizsgálatokat. Szerintem is általában az első trimeszterben szokták felírni ( és kell elvégeztetni) a szükséges vizsgálatokat. Én ezen a héten csináltattam meg. Ez megint orvosa válogatja, mikor tartja szükségesnek ezeknek a vizgsálatoknak a felírását.
Szerintem ne aggódj, vagy hívd fel az orvosod, vagy menj el hozzá. Nem lesz ebből baj.

Alíz

KépKép
roni0422
 
 


most talán sikerül

Kép

Kép
judit(bálo anyuja)
 
 


Végre! Köszi Luca és akik még írtak ezzel kapcsolatban.

Kép

Kép
judit(bálo anyuja)
 
 


Szia mindenkinek!
Ági!
Nálunk úgy megy, hogy a védőnőhöz az első uh.vizsgálati lelettel kell menni, amihez viszont az orvos írja a beutalót.
Tehát először szerintem az orvoshoz menj vissza.

Kép
Kép
noni78
 
 


gwini!!
na, most megnéztem a te ruci linked, és látom hoyg én kevertem... mert volt, aki itt hirdetett ruhákat, és neki írtam és ott vannak a képek közt tetrovált nagy pocakok is, amik kilógnak, és gondoltam, na akkor az a tiéd lesz :) de most már látom h az egy tök másik hely, bocsiii :)
és igen, nagyon szépek a kreációk!!!! gratula!
szegény kicsid, adsz neki valamit? takonyra mi mindig coryzalia-t szoktunk, elsô két nap gyakran, akár óránként egyet és nagyon segít!!!
ja és sztem simán jobb néha néha egy gyógyszer, mint egy egész, vagy többnapos szenvedés!!!!

starlark, gyógyulást! és ne legyél lázas irgumburgum :) prciznic vagy mifene, meg ilyenek!!!!

ági!!! nyugodtan kérj beutalót! ez nem ciki, lehet h elfelejtette vagy nemtom, d eneked az érdekeld h idôben megcsináltasd a dolgokat!

na ma volt nálunk banzáj, iszonyat hulla vagyok!!! jóóócakát!!!!
bgz

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Szebb reggelt mindenkinek!

Ma már 2-szer látogattam meg a wc-t Vuk miatt :cry: :cry: .
Megpróbálom megbeszélni a babával, hogy a 12. hét után már nem szeretnék hányni, hátha beleegyezik!

Nálunk is volt tegnap egy kis dumaparty, úgy éjfélig, de már 7 után jött Vuk. Így nem vagyok túl kipihent. :(

Szép napot!

Kép
Kép
a.m.
 
 


Jó reggelt!

Bagzerka!
Köszi! Coryzaliát hogy adjam be neki? Biztos, hogy nem szopogatná el, hanem szétrágná. :wink: Az nem baj?

a.m! Te szegény! Remélem hamar elmúlik ez az időszak! :cry:

Starlark!
Hogy vagy?

Nekem szerencsére a gyógyszertől elmúlt a fejfájásom és jól aludtam. Norka is jól aludt! Még mindig alszik! :)

gwini
 
 


Sziasztok!
Starlark!
A védőnőm mesélte pár napja,hogy volt egy Ceizel konferencián.Ott azt mondta a doki,hogy terhessékkor(főleg az első 3 hónapban)nagyobb bajt csinálunk ha a kismama lázas és nem vesz be gyógyszert mint ha igen.Nyugottan lehet bevenni algophirint mert a láz fejlődési rendellenességeket okozhat.

Nem akarlak megijezteni!Kérlek vegyél be lázcsillapítót!

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Sziasztok! :)

Köszi az aggódást aranyosak vagytok, de úgy néz ki ez megfázás, a lázam nem ment feljebb 37.2-nél.
A patikához mentünk tegnap előszőr, páromnak a patikus adott egy homeopátiás bogyeszt hogy azt szedhetem. Eddig úgy néz ki beválik, már annyira nem fáj a torkom és szépen szakad mikor köhögök. Sajna hőemelkedésem még van.
Szal a kezelés: homeopátiás bogyesz + forró gyömbér tea
A legrosszabb hogy dolgoznom kéne de így nem megy, a főnököm nem lesz boldog...

Gwini: remélem az influ titeket is elkerül. Jobbulást Nórinak is!

Ildicsi: vigyázok, mérem a lázam rendszeresen nehogy véletlen felszökjön.

Kép

Kép
starlark
 
 


gwini!
simi is szétrágja, gondolom így is hat, mert nála bejön. meg néha lehet próbálkozni hoyg mondod közbe hoyg ne foggal, inkább a nyelvével nyalogassa, meg nyomkodja a szájában :) mondjuk simi fiygel, szopogatja kicsit, majd hallom hoyg reccs, és boldogan mondja: mégis szétrágom annnnyyyaaa :lol:

ma nekem lett enyhe migrénesem, de nem is fáj, csak így le vagyok ütve... túlélem azé 8)
meg az is segít h ma nem dolgozóóóm, hurrááá!!

szép vasárnapot mindnekinek!!!!
bgz

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Márti, jobban vagy?
Vendég
 


Sziasztok!
Gwini, bagzerka, gyerekeknél a homeós bogyókat pici vízben fel lehet oldani, hogy ne nyelje le vagy rágja szét... mi is szedjük őket és a homeós dokinéni mondta, hogy ebben a korban szétrágják és úgy nem annyira hatásos, inkább vízben oldjam és kis kortyokban adjam neki. Ált. 1 kiskanálnyi vízben szoktam oldani, az 1 korty...

Ma délelőtt sétáltunk egy jó nagyot családilag. Annyira jó volt, szépen sütött a nap... szedtünk barkát is! Balázs azt kérdezte: "Megyünk barkácsolni?" :D :D
Ma összeírtam néhány mondását, hogy később is nevethessünk rajta....

Remélem mindenki jól van! Én most még igen, de majd estére már minden bajom lesz... :?

Kép
Kép
netti77
 
 


sziasztok lányok!
azt tudom h. lágy sajtokat nem lehet enni, de vajon ömlesztett sajtkrémet meg háromszög medvesajtot igen?várnám a tanácsaitokat, mert mostanság ezekre vagyok rákattanva.
előre is köszi

Kép
winona
 
 


netti77:jah, hál isten egész nap jól vagyok, de nekem is estére van minden bajom...de legalább akkor le lehet feküdni :)

Kép
winona
 
 


Lágy sajtokat miért nem lehet?Nem csak "penészeseket" nem?
Vendég
 


Nem lehet sajtot enni? én nem is tudtam róla, hogy nem szabad. Miért?

Kép

Kép
judit(bálo anyuja)
 
 


Winona!

Van egy könyvem amiből pár hete idéztem is ebbe a fórumba. A lényeg, hogy penészes sajtokat nem lehet enni, mint pl. Camambert, kéksajtok, és amik penész kúltúrával érlelődnek.
(Lucának igaza van szerintem).

Nyugodtan egyél tömlős sajtokat+macisat is.

Starlark! Jobbulást kívánok. Ha felmenne mégis a lázad Panadolt szedj be,csak azt ajánlják kismamiknak!

Ma megdöntöttem egyéni Vuk "rekordomat",délután 5-ig rosszul voltam... :cry:

Kép
Kép
a.m.
 
 


de sajtot lehet pl trappista,de a következőket nem:
nyers félig főtt húsok,nyers tojás, tejszínes fagylalt, tengeri herkentyűk, nemespenészt tartalmazó élelmiszerek, fehér héjú sajtok, nem hőkezelet tej.

A fagyasztott ételekben, nyers húsban és lágy sajtokban fordulnak elő a magzatra veszélyes un. listeria baktérium, amely vetélést koraszülést okoz.

ez van a kismama könyvemben....

Kép
winona
 
 


Nekem is pont ez van benne! :D

Kép
Kép
a.m.
 
 


netti!!
igen, mi is oldottuk, amíg kisebb volt, és a nyelvalá helyezôs fajta volt, de ez, gondolom ismered meg direkt szopogatós, én azt nem oldottam soha. de így is hatott

winona, én azt tudom hoyg a "nyers" sajtokat nem, pl a fetát, sajnaa...sztem a mackók nem olyanok...

nekem meg a tegnapi szuperjó idô ártott meg :S a hôségben nem tudtam sapkát venni, így jól huzatot kapott afülem, így már a fele torkom is fáj... szupiiii.... remélem ebbôl nem 3 hetes betegeskedés lesz!!!

mindenkinek szééép estét!
bgz

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Na, akkor ehetjük a sajtot!Ami nem penészes. :lol:
Nekem a Pannónia a kedvencem.De eddig nem tűnt fel, hogy ennyire büdi... :lol:
Vendég
 


Felhívtam a Boss-t kivettem két nap szabit... sajna nem javulok de legalább nem is rosszabodik, de bónuszként az eddig hősiesen ellenálló párom is úgy érzi kerülgeti vmi.

Szerintem lehet ömlesztett sajtot enni csak nem túl egészséges, ugyanis az ömlesztő sók miatt a Ca tartalma gyakorlatilag egyenlő a nullával. Most pedig igen csak kell a Ca.

Kép

Kép
starlark
 
 


Nyugodt,pihentető éjszakát mindenkinek!

Kép
Kép
a.m.
 
 


Jó reggelt!

Már nekem is fáj a torkom! :cry: És egy kicsit folyik az orrom. Lázam nincs. Csak betegségérzetem van. :cry: Reggel ettem lila hagymát. Hátha segít!
Ja, Norkának a legjobb gyógyszer a fokhagyma! Imádja! :lol: Tegnap evett is és már jobban is van. :lol:
Én most az aprított tonhalat kívánom és eszem is nagyon. Azt lehet?

gwini
 
 


gwini:persze h. lehet és nagyon egészséges!jó étvágyat!

Kép
winona
 
 


Hali!

Hát én már teljesen elhülyülök! Ti is észrevettétek, pénteken mennyi hülyeséget írtam?
Szóval!
A.m.! Az az UH 25-én lesz kettő hét múlva és a szívhangos, védőnős is még több mint egy hét. Bocsi! De már annyira várom!!!

Egész hétvégén mentünk ezért csak most olvastalak titeket, nagyon fáradt vagyok. De dolgozni is kell!

Starlark!
Remélem azóta jobban vagy. Nagyon vigyázz magatokra!

Gwini!
Nekem azt mondta a doktornéni, amikor beteg lettem, hogy nem kell semmit beszedni, csak ha felmegy a lázam vagy nagyon fáj valamim, akkor vegyek be Algopyrint. Úgyhogy azt nyugodtan lehet.
Lila hagyma: én is ettem multkor lilahagymát, attól viszont kegyetlenül égett a gyomrom. Neked nem? Pihenjél sokat (ha megteheted)!

Napok óta kívánom a tatárbifszteket. Akkor azt nem ehetek??? Végig???

Kép
Kép
konan
 
 


Konan!

Nem ajánlják a nyers tojás miatt! Sajnálom :cry:

Kép
Kép
a.m.
 
 


Meg a nyers hús miatt sem! :cry:
Pedig az az egyike annak a kevés dolognak, amit én is szívesen megennék.
Vendég
 


Sziasztok!

Luca, köszi, ha fekszem egész nap, akkor megúszom napi 4 rókával, egyébként 12 alatt nem állok meg! Kiészült már a gyomrom is, folyamatosan szurkál! A háziorvos kórházzal riogat, meg B6-ot kell szednem. Így aztán fekszem itthon, amikor lehet! A család nagyon sokat segít, most el kell fogadnom, hogy nem vagyok képes mindent megcsinálni, sőt, van, hogy semmit,mert örülök, ha nem szédülök le a lépcsőn! Jó alacsony a vérnyomásom, a hajam meg rettentően zsírosodik, eszméletlen, miket vált ki belőlem ez a terhesség, pedig azt gondoltam, 3 terhesség után már olyan sok meglepi nem érhet, és mégis! Nem baj, ez már a 9. hét!

Márti
borossné becz márta
 
 


nem tudjátok, h. a terhességi kor az az utsó menzesz első napja, de a magzati kor az h. van?
bocs, de érdekel a téma...

Kép
winona
 
 


Sziasztok!
Winona!
Biztos, hogy 2 kéttel fiatalabb a magzat, mint ahogy a terhességi heteket számolják.De ezzel senki nem számol. Mindig az utolsó menstruáció első napjától számolunk mindent.

Kép
Kép
noni78
 
 


Különben, ha a peteérésed nem félidőre esett, pl. 10 nappal később, akkor az ultrahang szerint mennek a hetek, de ott is a terhességi heteket számolják. Tehát, mintha 10 nappal később kezdődött volna a mensid.

Kép
Kép
noni78
 
 


Sziasztok!

Márti: hát nem semmi amin Te végig mész!!! Továbbra is nagyon sok kitartást kívánok Neked és remélem megúszod a kórházat! Pihenj amennyit csak tudsz!

Betegeknek mihamarabbi gyógyulást kívánok! Remélem mi kimaradunk belőle!

Én majd le fordulok a székről két éjszak a lányom nem nagyon akaródzik jól aludni! Kb. 15-ször kelek fel hozzá és nem tudom meddig fogom még bírni!!

Bagzerka ha olvasod a hsz-met ki tudod nyomozni, hogy az ismerősöd hogy adta a citromfű teát a babájának és mennyit és mennyi ideig áztatta meg ilyesmit! Ha tudnál ebben segíteni megköszönném! Azt hiszem itt az ideje, hogy kipróbáljam!

Kép
Kép
lanta
 
 


köszi noni a válaszod!

Kép
winona
 
 


Le van fagyva a vonalzóm! 2 nappal már kevesebb van hátra!!! Ilyenkor mit kell csinálni?
Volt már valakinek ilyen? HELP!!!

Kép
Kép
lanta
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?