Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Nyanya!
Én használtam már mikroszkópot (PG53-at), de amikor terhes voltam, akkor nem néztem meg, hogy mit mutat, így nem tudom, hogy ilyenkor mi van?

Ecsv!
Nagyon sajnálom én is, amin keresztül mész. Orvos gondolom nem mondta, hogy mi történt?! Megértem, hogy nem tudod (tudtad) csak úgy elengedni a picit. Én is így voltam vele, de gondolom mindenki.

Amcsi!
Tényleg muszály az uh, anélkül még ne gondolj rögtön a legrosszabbra! Bár tudom, hogy vígasztalnom kellene Téged, de azért az a helyzet, hogy nálam is volt hasfájás (mensi szerű görcs) és a doki mondta is, hogy az gáz, valószínűleg egy beindult vetélés, de azért várjunk. Ez volt péntek reggel (ekkor még szép szabályos volt a petezsák) és hétfő reggelre már semmi nem volt, csak néhány alvadt vérdb. Nem elkeseríteni akartalak, csak gondoltam jobb, ha azért erre a lehetőségre is felkészülsz. De nagyon-nagyon szorítok, hogy ne legyen semmi baj és egy kis fekvéssel megoldódjon minden.

Dido!
Nem tudod, annak a lánynak fájt a hasa, akiről írtál, hogy vérzett? Mert, ahogy mondtam, nekem a doki mondta, hogy a vérzéssel még nem is lenne baj, de a görcsölés rosszat jelent.

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Szia Szonibaba!

Úgy emlékszem, hogy görcsölni nem görcsölt, csak állandóan vérzett. Azon a két napon amíg én is bent voltam, éppen az erősebb vérzése volt, amikor állandóan átázott, és foltos lett mindene, a kórházi elég nagy betétek ellenére is. Minden nap vettek tőle vért, nézték, hogy minden rendben van-e, és sok infúziót kapott.

dido

dido
dido
 
 


Szonibaba!
Én a MaybeBaby-t használom, de egy barátnőm most vett PG53-at és neki nem működik. Sose volt még páfránya. Te láttál páfrányt peteérésnél? Van valami trükkje, hogy hogy kell használni, vagy egyszerűen más a nyál szerkezete mindenkinél, és van akinél nem működik? Próbálom leírni neki, hogy hogy kell használni, de még nem jött össze. Külföldön él, így megmutatni nem tudom.
Én a fiamnál azt hittem, hogy másodszor van peteérésem a hónap végén, mert azt mondták, ez normális, de akkor már terhes voltam. Kép
Most meg 4 napja meg kellett volna jönnie és azóta páfrányos a mikroszkóp.
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 

 
 

Sziasztok!

Amcsi, annyira nem értek ezekhez a dogokhoz. Nem volt végül szükség kórházra és műtétre?
Szreintem is észre lehet venni, ha a baba elmegy. Nekem szóltak, hogy mire figyeljek és sajnos észrevettem.Kép

Dido, hihetetlen, hogy ilyen vérzésekkel megmarad a baba.
Mindig azt érzem a terhesség körüli dolgokkal, hogy hiába a fejlett orvosi technika valahogy
nem ezen áll, hogy összejön-e a baba. Ezek a dolgok olyan misztikusak.
Nem tudom érthető vagyok-e?
Vizsgálatra már van időpontod?

Kriszti, csak nem baba vam a dologban? KépDrukkolok!Kép

Szonibaba, kislányoddal mi újság?

Nina
ninacs
 
 


Nina!
Úgy néz ki semmi Kép a második teszt is negatív. De akkor mi a fenétől szúrkál több mint 1 hete a petefészkem. Néha akkorákat szúr, hogy összegörnyedek. Meg a mikroszkóp is páfrányos 1 hete, ami terhességre is utalhat és 10 napja késik.
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Sziasztok!
Utoljára 2004. februárban jártam itt, akkor - három vetélés után - mindenkinek azt kívántam, hogy ne adja fel. Most csak azért jelentkezem, hogy elmondjam, hogy nekem SIKERÜLT! 2 hónapra rá újra teherbe estem és ezúttal - kis hormontámogatás mellett - megmaradt a baba és már 7 hónapos, gyönyörű kisfiú. Nincs ennél nagyobb boldogság Kép, addig próbálkozzatok, míg testileg-lelkileg bírjátok.
Üdv
Tejbemami

Szép Napot!

Tejbemami
tejbemami
 
 


Kriszta, néhány terhes teszt állítólag fabatkát sem ér! Akkor drukk tovább!Kép

TejbemamiKép
Gratulálok a picurodhoz, pont ilyen happy endet jó olvasni!Kép

Nina
ninacs
 
 


Nyanya!
Ne add fel,amíg nem vérzel,csinálj teszteket!Érzékeny tesztet válassz...véletlenül se a Clear Blue-t,mert az 50-es...10-20/már elég érzékeny egy pici terhességet is kimutat!Milyet használtál?
Szoritok!!!!!!!!pusza Andi
Terhességi tesztek és érzékenység:
Qupido: 10
Rapi preg corax: 20
Rapi preg direct: 20
Gabriel: 20
HCG: 20
Clear blue: 50
Medi-lab: 20

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


köszi Ninacs Kép

Kandi
HCG-t használok. Nekem egy szót se mondtak az érzékenységről, mindig azt mondják, hogy teljesen mindegy ezek már mind jók. Pedig mindig megkérdezem, hogy melyik a legérzékenyebb. Még egy normális gyógyszerésszel sem találkoztam, aki rendesen felvilágosított volna a terhességi tesztekkel kapcsolatban. Szerintem nem is tudnak róla semmit, még ezt a 10-20-50 érzékenységet sem Kép

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Nyanya!
Na akkor az jó teszt,20-as érzékenységű....de még ennél is lényeg szerintem a legalább 5-6 órás vizelet(ennyi idő telt el az utolsó pisiléstől!),vagy reggeli első!Na sok sikert!Írj,hogy mi a következő teszt eredménye!
Andi

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Andi!
Na igen reggelit akartam el is mentem megvenni délelőtt a tesztet, hogy majd holnap reggel megcsinálom, de nem bírtam ki Kép
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Kriszta, lemaradtam valamiről?Kép
ninacs
 
 


Ninacs!
Semmi érdekesről Kép Csak azt hittem terhes vagyok (mondjuk volt rá okom), de két terhességi tesztem is negatív lett és az UH sem mutatott semmit, csak egy cisztát. Viszont már 9 napja késik. Szóval fogalmam sincs mi a manó van most.
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Sziasztok!

Túl vagyok a műtéten, most még nyalogatom a sebeim, de már trenírozom a lelkem.

Nem tudjátok mi lehet Pbrigivel?

Kép
Kép
Kép
ecsv
 
 


Sziasztok!

Dido!
Hát nem semmi, hogy ilyen vérzés mellett megmaradt a babója a szobatársnődnek, de sztem ez is megéri, ár mi is megúsztuk volna ennyivel.

Nyanya!
Nekem a PG53 rendesen megmutatja a páfrányokat. Lehet, hogy a bnőd nem köp eleget rá vagy nem tartja rendesen a fény felé. Lámpánál nézze, ne napfénynél! Más ötletem nincs, hogy mit csináljon.
Nekem olyan is volt már, hogy az amőbák között volt 1-2 páfrány. Nem hiszem, hogy ez személyfüggő lenne, de ki tudja?
Nem értettem rendesen: a két neg. tezst után voltál uh-on vagy még előtte? Nekem a One Step tezst vált be, mindkét babát kimutatta 5 nap késés után.

Tejbemami!
Nagy gratuláció a kisfiadhoz és a kitartásodhoz, megérte, ugye?

Ecsv!
Sok erőt kivánok neked a következő időkre, hidd el ahogy múlik az idő könnyebb lesz, én sem hittem el, de így lett. Addig pedig amit tehetsz sztem, hogy szomorkodsz ahogy jólesik. Férjem mindig mondogatta, hogy ne sírjak már annyit, nem tesz jót. Mire megelégeltem és annyit mondtam neki, hogy "Miért ne sírnék, amikor meghalt a kisbabám, talán ez nem elég ok?" És innentől kezdve nem is szólt többet.

Nina!
Köszi az érdeklődést, Szona jól van. Igati kis ördögpalánta. Egyre akaratosabb, nagyon határozott elképzelései vannak, hogy mit akar. Szépen gyalogol és mutogat mindenre. Édes pofa, megzabálnánk a férjemmel, de akkor nem lenne Kép

Amcsi!
Mi van Veled??

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Sziasztok lányok!

Bocsi ,hogy ilyen hosszú időre eltüntem,nem nagyon volt időm mostanában,bár azért olvasgattalak titeket.
Az elmult időben átértékelödött bennem sok minden.Azon túl,hogy a nőgyogyászomon kivül nem járok más orvoshoz,mivel legem lett abbol,hogy minden felé csak fizetek,és senki nem tud semmi ujat mondani,nem küzdök görcsösen azért,hogy terhes legyek.Ugy érzem,ha nekem az van megirva,hogy lesz kisbabám akkor ugy is lesz,ha eljön az ideje.Olyan sokat küzdöttem,harcoltam és csalodtam,hogy belefáradtam.Persze nagyon szeretném ha végre lenne egy kisbabám,hiszen ma-holnap 34 éves leszek,és vannak olyan napok mikor depis vagyok kicsit ,és ugy érzem,hogy szinte kötelességem gyereket szülni,mert csak akkor vagyok nő,de ez az érzés elmulik,és tudom,hogy nem ez számit.

Én a párommal 17 éve vagyok eggyütt,sok jo és még több rossz dolgon mentünk keresztül,soha nem tartottam fontosnak,hogy összeházasodjunk,ugy gondoltuk mindketten,nem ezen mulik a boldogság.
Most is igy gondolom,de fontosnak éreztem,hogy végre össze kössük hivatalosan is életünket.Igy történt hogy 2 honapja összeházasodtunk,szűk családi körben.Most már nem csak mondhatom hogy a férjem,hanem tényleg az is.3 hete jöttünk vissza Erdélyből,ahol nászuton voltunk.Az életem nem változott semmit,ugyan olyan mint elötte,de az érzés más.
Nekem ez adott egy bizonyos biztonság érzést,és most már elhiszem neki ,amit sokszor mondott nekem,hogy ő akkor is szeretni fog,ha talán soha nem lesz gyerekünk!

Talán ezért is van,hogy nem akarom annyira görcsösen a babát.
Persze rajta vagyunk az ügyön,de nem ez tölti ki a mindennapjainkat!

Ennyit magamrol és igérem mostantol többet leszek.

Ecsv!Sajnálom,amin keresztül mentél,pihenj sokat ,gyüjts erőt!

Kriszta!Ne add még fel!

Sziszus!
Ne haragudj,hogy nem jelentkeztem,pótolom.Remélem jol vagytok,a lurkok növögetnek!Majd irok!

Üdv az újaknak!

Brigi

Brigi
pbriguci
 
 


Sziasztok!

Kriszta, ez tényleg érthetetlen.Kép

Ecsv, pihenj sokat! Mikorra tervezitek a következő terhességet?

Szonibaba, örülök, hogy jobban vagy! Kép
Milyen ügyes a lánykád, hogy már jár! Bence már elmúlt 1 éve mikor megtanult. Õ is igazi rosszcsont.KépHa megszidom egy-egy gaztettért behúzza a nyakát és somolyog magában. Nem lehet rá haragudni.Kép
Nekem olyan furcsa érzésem van néha mintha meg sem történt volna az egész terhesség.

Brigi, mi még nem találkoztunk, de pár hete olvasgattam az archívot és láttam a nevedet.
Gratulálok az esküvőtökhöz! Az életben az egyik legjobb dolog, ha valaki megtalálja a párját és 17 évig kitartani egy más mellett, azt bízonyítja,hogy Te megtaláltad!
Nagyon szerencsés vagy!
A soraidból pedig nyugalom árad, amit a babák szeretnek!Kép
Biztos, hogy a Te babád is rádtalál!

Nina
ninacs
 
 


Szonibaba!
Amikor az UH-ra bejelentkeztem még nem volt elmaradásom,mert csak azért jelentkeztem be, hogy megnézzék mért szúr ennyire a petefészkem és láttak is egy 36mm-es cisztát. Csak közben a menzeszem is elmaradt és mire az uh-on kikötöttem, már egy negatív teszt a kezemben volt, aztán rá egy hétre még1. Még mindig nem jött meg, de már jó nagyok a dudáim Kép Ennek a férjem rendkívül örül, de ez is lehet terhességtől is és attól is, hogy nemsokára megjön. És a hasam is fájdogál. Már 10 nap kimaradásom van.
PG53al kapcs, ezeket már mondtam a barátnőmnek. Egy másik topikban sokan írták, hogy ez a mikroszkóp nem is jó. Egy lánynak pl mindig páfrányos a menzesz alatt. Én a terhesség alatt tapasztaltam, hogy páfrányos

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Sziasztok!
Szeretném felhívni a figyelmeteket egy fertőzésre, amit nálam most mutattak ki. Eddig négy vetélésem volt, most legutóbb 21 hetesen. A szövettan szerint listeriosis (magyarul lisztéria) okozta a vetélést. Valószínűsítik, hogy az előző három terhességem során is fennállhatott ez, csak akkor nem tudták kimutatni, mert azok még csak pár hetesek voltak. Ha már mindent végigjártatok, és semmit nem találtak, nézzetek utána ennek is. Hátha ez a probléma. Mindenkinek sok sikert kívánok!
Gyöngyi
kvgy
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy egy kicsit eltűntem, de sajna az ágyat nyomom, mert jól megfáztam valahol Kép

Nina, Szonibaba!
Igen, nekem is olyan hihetetlen, már a kórházban is úgy csodálkoztam, hogy szegény lány folyamatosan vérzett, és ennek ellenére "minden rendben" volt a Babával, nekem meg még csak pecsételésem sem volt, semmi, és mégis elment tőlünk...

Nina!
Nincs még időpontom, de olyan okt. közepe felé szeretnék menni a dokihoz.
És végül, Ti, hogy döntöttetek? Vártok még októberig, vagy lesz ami lesz? Kép Te bejelentkeztél már a dokidhoz?

Kriszta!
Tudom, hogy egyenlőre a "tények" mást mutatnak, de olyan sokat lehet hallani arról, hogy a teszt sokáig nem mutatja ki, hogy én azért drukkolok Érted(Értetek) Kép

Ecsv!
Mindannyian ezt csináljuk, és reméljük, hogy idővel jobb lesz..., kívánom, hogy így legyen Kép

Brigi!
17 év az nagyon szép idő. Mi most tavasszal 9 év után házasodtunk össze a férjemmel. Anyukám, már erre is azt mondta, hogy az az igazi, hogy mi 9 év után nem elválunk, hanem pont, hogy összeházasodunk. 17 év után pedig pláne, azt hiszem, hogy nagyon igaza van Kép

Gyöngyi!
Sajnálom, amin keresztül mész.
Nem baj, ha kérdeznék erről a lisztériáról?
Egész pontosan mi ez a betegség, és hogyan lehet "elkapni"? Ez az Anyában van folyamatosan, ha azt mondják, hogy az előző Babák is ezért mentek el?

dido

dido
dido
 
 


Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a bíztatást. Tudom, hogy idővel jobb lesz, hiszen ez már a 4. vetélésem volt. Már most is sokkal jobban van a lelkem, mint 2-3 napja. A következő terhességet csak az immunológia után tervezzük, nem szeretnénk kockáztatni.

Pbrigi, gratulálok az esküvődhöz! Nagyszerű emberek vagytok! Neked még jobban drukkolok, mint másnak, nagyon megérdemelnétek már egy kisbabát!

Mindenkinek kitartás és drukk, hogy mihamarabb legyen egészséges kisbabája!

Kép
Kép
Kép
ecsv
 
 


PBrigi!
Lehet, hogy igazad van és pont ez a váltás kell ahhoz, hogy összejöjjön a baba. Te már tényleg mindent megtettél, most már jöhet egy ki stressz mentes időszak és közben a baba Kép
Kriszta

ui. nálam még mindig semmi

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Szia Ecsv!

Örülök, hogy már jobban érzed Magad Kép

Az immunológiai vizsgálat mit takar? Ott mit néznek egész pontosan? Az immunrendszer "általános" működését, vagy valamit célzottan?
Bocs a tudatlanságért, olvastam, hogy Nálad ezen kívül már mindent vizsgáltak.
Én még most állok a vizsgálatok előtt, és a dokim csak a hormonvizsgálatról beszélt a műtét után. Azért is érdekel a dolog, mert ahogy már írtam, megint beteg vagyok. Tavasz óta volt egy több mint 1 hónapig tartó bronhitisem, bordatörésem amit észre sem vettem, kivették a garatmandulám, és már megint lázas vagyok. A vérképem persze (szerencsére) tökéletes, de ezt túl soknak érzem.
Persze, ha megyek majd a nőgyógyászhoz, ezt el fogom mesélni Neki is, csak hátha már előtte okosabb lehetek Kép

dido

dido
dido
 
 



Dido!
Nem akarsz szedni,olyan homeos immunerősítőt?
Sok jót hallottam róla!Vagy Ginevac kúra?
jobbulást!

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Kandi Kép ma megjött, majd egy hónap múlva pozitív lesz Kép

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


b..........us,na mindegy!vagyis nem mindegy....de ez van osztva!Én holnap tesztelek,na nem azért,mert a késés oka egy béby lenne...de 1% is sok néha Kép58!

kandi72
Budapest III. kerület
 
 



Sziasztok!

Kriszta!
Sajnálom, hogy megjött Kép

Andi!
Mire gondolsz? Milyen homeos imunerősítő, és Ginevac kúra? Semmit nem tudok ezekről.

dido

dido
dido
 
 


Sziasztok!

Kriszta, sajnálom, hogy ez nem a Ti hónapotok volt, de majd a következő!Kép

Kvgy, köszi az infot! Minden jót Neked is!Kép

Dido, megfázást már remélem kiheverted! 9 évhez gratulálok!Kép
Mi a következő mensim után vágunk bele élesben! A dokimnál voltam és valahogy meggyőzött, hogy hagyjam a vizsgálatokat. Nekem mindig rendben volt a mensim, az első terhességemmel sem volt gond, hamar összejött Bence és a második babó is. Most úgy állok az egészhez,hogy bízom abban, hogy legközelebb nem lesz gond és velünk marad a babánk! Remélem nem kell megbánnom ezt a hozzáállást.

Ecsv, örülök, hogy jobban vagy!

Andi, teszt-eredmény? Drukkolok!!!!

Nina
ninacs
 
 


Ecsv!
Nekem 4 vetélésem volt egy év alatt.5-6 hetesen vetéltem el.2 spontán terhességből, 1 inszeminációval és 1 lombikkal augusztusban.
Immunológiai vizsgálaton voltam nyáron és kiderült, hogy kombinált thrombophiliám van.
Azaz FVLeiden heterozygota állapot.
Azt mondják, hogy valószínüleg ez az oka a vetéléseknek.
Ezt már júniusban tudtam, ezért a lombik alatt már kaptam a Fraxiparine injekciót.A beültetés sikerült, de az 5. héten ismét elvetéltem.Kevés volt a Fraxiparine (0,2ml naponta).A köv. lombikra 0.4 ml-t fogok kapni.
Szerintem menj el immunológiai vizsgálatra!
Sok sikert!Üdvözlettel:Crys
crys74
 
 


Sziasztok!
Szerintetek hogyan lehetséges, hogy a PG/53 fertilitási minimikroszkóp nálam mindig ugyanazt mutatja? Azaz, szinte semmit. Én lennék a béna? Amikor ovuláció van, akkor páfrányosnak, szálkásnak kell lennie, amikor nincs, akkor csak foltokat, karikákat kell látni. Nos én mindig csak pöttyöket látok, sem páfrányt, sem alaktalan formát. Mit csinálok rosszul?
Ágimama
 
 


Sziasztok!
Másfél évvel ezelőtt én is elveszítettem a kisbabámat (első terhességem volt). Azóta hiába próbálkozunk, az orvosokat nem érdekli semmi (tisztelet a kivételnek, csak sajnos én még nem találkoztam vele...) Eddig csak negatív tapasztalataim vannak róluk. Most jutottunk el odáig a férjemmel, hogy bekerültünk egy meddőségi centrumba. Õszintén remélem, hogy itt már eredményre jutunk. Valakinek van bármilyen tapasztalata az ilyen centrumokról? Konkrétan egyébként a Nyírő Gyula kh-ról van szó. Köszi előre is.
Ágimama
 
 


Sziasztok!

Crys, Ágimama! Sajnálom, hogy eddig nem sikerült, sok kitartást Nektek!

Crys, folsavat nem kell szedned?

Ágimama, sajnos nem tudok segíteni. A meddőségi centrumban már biztos odafigyelnek rátok, jó kezekben lesztek!

Nina
ninacs
 
 


Ágimama!
Nézz be ebbe a topikba, itt a lányok többett tudnak neked segíteni:
Fogamzás, várandósság, szülés / Fogamzás / ..."ma megint megjött"...
PG53-mat sokan szídják. Barátnőmnek sem sikerül használni. Nekem más típusu mikroszkópom van és eddig nagyon jól működött. Mindkét ábra szépen kirajzolódott. Most utóbb viszont csalódtam benne. 11 napot késett a menzeszem és ezalatt végig páfrányos volt. Mikor a fiammal terhes lettem, akkor is páfrányos volt. Na meg a peteérésnél is, bár ezek után ki tudja, hogy még mikor. Egyik topikban egy lány azt írja, hogy neki a menzesz alatt mindig páfrányos egy másik lánynak meg soha semmit nem mutatott. Szóval nem sokat ér. De a lényeg, ha mégis használod reggel éhhgyomorra és ne bugyborékos nyálból hagyd 15 percet száradni és lámpafénynél nézd meg.
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Sza Ninacs!

Nekem eddig még senki nem mondta egyetlen terhességemnél sem, hogy folsavat szedjek.
Ugyan Elevitet szedtem mindegyiknél.Talán a mellé már nem kell?
Crys
crys74
 
 


Sziasztok!

Nina!
Köszi, már teljesen jól vagyok, és köszi még legalább 10x ennyit tervezünk Kép
Akkor, a jövő hónaptól mehet a dolog ? KépDrukkolni fogok Nektek a mihamarabbi Pocaklakóhoz Kép

Ágimama!
Sajnálom.
Én is azt hallottam, hogy a meddőségi központban már jobban odafigyelnek az emberre, de saját tapasztalom nincsen.

Crys!
Sajnálom.
Nekem amíg volt Baba addig az elevit mellett kalciumot és magneB6-ot kellett szednem, a Baba elvesztése óta pedig az elevit mellett folsavat kell szednem naponta 1-t.

dido

dido
dido
 
 


Szia Crys!

Előre is ne haragudj, nem vagyok orvos és nem akarok hülyeségeket írni. Az FV Leiden is a trombózisra való hajlamosságot mutatja, ha jól tudom. Nekem az MTHFR gén lett heterozygota és folsavat javasoltak rá. Innem a folsav ötletem.Kép
Az elevittel az én orvosom totál elutasító. Szerinte azoknál akik szedik gyakoribb a vetélés.
Egyébként igazad van az elevit is tartalmaz folsavat, csak más mennyiségben.
MOst döbbentem rá, hogy egy év alatt 4x kellett átélned.Kép
MIkor tervezitek a következőt?

Nina
ninacs
 
 


Szia Dido!

Látom itt vagy! KépKÖszi, én is miharabbi gyarapodást szeretnék!Kép
Én is mindjárt drukkolhatok ugye?Kép
ninacs
 
 


Ninacs!
Én ekkora hülyeséget még nem hallottam, hogy az elevitet szedők között több a vetélés!Hiszen abban csak vitamin és ásványi anyag van!!!!!
Esetleg azért jöhetett ki ilyen statisztika, mert akiknél problémás a terhesség, azok valószínűleg jobban készülnek rá és szednek magzatvédő vitamin.
Szerinted?
pussz!Crys
crys74
 
 


Ninacs!
Egy ilyen mondot után, ami az orvosodtól elhangzott elevittel kapcsolatban én azonnal váltanék. Hogy a fenébe okozhat vetélést egy vitamin? Mert az elevit csak az. Félelmetes, hogy egy orvos ennyire......

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Hát igen lett egy-két érv az orvosom ellen.Kép
aZ a legnagyobb bajom, h. a kórházban ahol van megbízom, ő meg ismerős.
Az elevites dolgot még az első terhességemnél mondta és bár furcsállottam, inkább abbahagytam.
Már nem nagyon emlékszem, de vmi olyasmit magyarázott, hogy ez a gyógyszergyártók biznisze, és előfordulhat, hogy rosszul kerülnek belé az egyes összetevők és akkor baj lehet.
Én most a tudta nélkül szedek elevitet, inkább nem izgatom ezzel őt.Kép

Nina
ninacs
 
 


Ninacs!
Ezt a mondatot felolvastam a férjemnek (aki gyógyszerész) mert nagy marhaságnak tartom.
"ez a gyógyszergyártók biznisze, és előfordulhat, hogy rosszul kerülnek belé az egyes összetevők és akkor baj lehet"
Reagálása a következő volt. Ennek a mondatnak semmi értelme, ez egy nagy marhaság. Azt el tudom képzelni, hogy valamiből keveset raknak bele, de hogy sokat vagy rosszúl azt nem. Ezek komoly gyógyszergyártó cégek.
Hát laikusként én is ezt gondolom. Egyébként én is gyógyszergyárban dolgozom és látom, hogy mi minden kell ahhoz, hogy egy gyógyszer forgalomba kerüljön. Már az is gyanús, hogy 100 orvosból 99 ajánlja. Az az egy a Te dokid. Egyébkén ért egy minimálisat is a gyógyszerészethez? Ha igen, akkor magyarázza már meg, hogy mit tettek bele rosszul. Persze van olyan vitamin, ami árthat ha sok (pl zsírban oldódó E vitamin, stb) Na de ilyen alaphibát egy gyógyszergyártó sem vét. Reméljük a saját szakmájához ért és nem csak okoskodik. Ne haragudj, de ezt nem tudtam magamban tartani. Azért legyél óvatos és minden döntését veled kapcsolatban ellenőrizd le legalább itt a neten. pl itt: http://www.scheringclub.hu/azorvosvalaszol.php?action=k
nőgyógyászoktól kérdezhetsz. Ha netalántán az elevites dologra is rákérdezel, írd meg légyszi a választ Kép
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


ja még azt szeretném kérdezni, hogy ugye nem a Szabolcs utcai kórházba jársz? Mert akkor a dokid nevére kíváncsi lennék, mivel én oda járok Kép

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Nyanya!
Igazad van,a vitamin az amúgy sem gyógyszer...és a mai világban inkább kevesebb van mindenben,mint több.Na az meg a másik,hogy a vitamin az csak segédlet,mivel a napi bevitt táplálékot egészítí ki,kipótolja azt...annyira,hogy a fejlödő babának legalább elég legyen.....szerintem!Vagy tévedek?
Folsav meg azért kell inkább több,mivel a vérkeringés és a vér mennyisége megnő,vérbőség alakul ki,vérszegénység megakadályozása....és nincs mellékhatása!
Az elevit szedése,napi 1 tbl....Igen nagy dózisú A vitamin terhesség alatt történő alkalmazásakor magzatkárosító hatást észleltek, ezért a napi adag a javasolt 1 tablettát nem haladhatja meg. Egyéb vitamint és/vagy ásványi anyagot tartalmazó készítménnyel történő együttadás esetén figyelembe kell venni a készítmények együttes vitamin-, illetve ásványianyag-tartalmát a túladagolás veszélyének elkerülésére. Szóval az Elevitben az A vitamin túladagolását emelik ki!
Na az meg a másik,minek szedne az ember többet 1tbl-nél,ha normálissan táplálkozik!
na elcsitulok,pusza Andi

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Kandi!
Igen az A vitamin is zsírban oldódik, mint a D, E, K. Ezeket túl lehet adagolni. De ez a doki nem erről beszélt, hanem egyes összetevőkről Kép És tényleg miért lenne a napi szükséges adagnál több egy vitaminkészítményben? Ezeket nem cukorkagyárosok csinálják.

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Sziasztok!

Már rég jártam erre. Voltunk a Szabolcs utcai kórházban, ha megjön a menzeszem, kezdődnek a kivizsgálások.
Nyanya, kérdezhetek Tőled a kórházról/dokiról? Kép

Kép
Kép
Kép
ecsv
 
 


Ecsv!
Persze Kép
ha gondolod magánban is krissta@freemail.hu

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Sziasztok!

Nina!
Mi újság Veled? Ugye szólsz majd ha jó híreid lesznek?
A jövő péntekre sikerült bejelentkeznem a nőgyógyászhoz Kép Kíváncsi vagyok, hogy még mindig szorgalmazni fogja-e a hormon vizsgálatot. Majd mesélek, hogy mi volt.

dido

dido
dido
 
 


Sziasztok!

Nem olyan régen már irtam ide. Volt egy vetélésem 7 hetesen (szerencsére nem kellett műszeres befejezés, a természet mindent elrendezett). Most 4 hétre rá "megjött" azaz 1 napig volt barnás nagyon gyenge vérzésem.
Volt valakinek hasonló tapasztalata? Normális ez igy?
Mennyi idő alatt áll rendbe a vérzés?

Remélem tudtok segiteni,
Amcsi
amcsi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: