Új privát üzeneted érkezett!

Reggelre nem volt hôemelkedése, de most (fél 11) megint megy fel a hôje...37,7 volt (nem levonva) :( . Minden nap ez van....és iszonyú nyûgös szegény, folyamatosan kézben akar lenni, szinte 3 napja megállás nélkül nyûglôdik, sír....

Levettük a pisit...nem volt egyszerû :) , nem is a zacsiba pisilt (azt fiúknak találták ki :) ), hanem sterilizált pohárba....
leadtuk a mintát, most várunk :?

Délután híva dokinônk. Azért kellene a kórház szerinte, mert az antibiotikum csak vénásan adható ilyen pici korban.... Orsi: van más ötleted???????????

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


Jaj, Csöpplány, ezt elfelejtettem! :( Légyszi próbáld meg felhívni a védőnőt! Mondd meg, hogy nem te tehetsz róla, hogy így alakult, hátha fogad még holnap! Légyszi!

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


sziasztok

köszi az együttérzést, kicsit be vagyok rezelve, bevallom, de azt mondogatom magamnak, hogy biztos vannak rosszabb vizsgálatok is (bár nem sok...)... :?

szegény Níla, jobbulást. :( :( ügyesek vagytok a pisivétellel. ;)

jajj ez az átrakás tök ciki, nem akartam javasolni, épp pl csöpplány miatt, hogy így meg neki nem jó... :? :? ááááááááááááá, tök gáz. :( még töröm a fejem, mi lehet a megoldás, sajnálom. :( :( mikor végeztek a védőnőnél??

még jövök

hibernia
 
 
 

 
 

vagy az lehet még, hogy nem szerda és nem barbáéknál... :? a transit? oda bármelyik nap mehetnénk... hm?

hibernia
 
 
 


jajjj juci képei címlapfotók! gyönyörű ez a lány!

hibernia
 
 
 


Maci,
nem vagyok orvos. Antibiotikum csak vénasan ilyen korban? fogalmam sincs. de mivel a lazcsillapitot is pipettabol kapjak (itt nem adnak kupot sosem) azt hittem az antibogyot is meg tudja inni ugyanigy.. na egy szo mint szaz, remélem nem lesz ra szukség!!!

Julcsi gyönyörü!!!!!!!!!

Barba, de igen egyedül kaparintotta meg a joghurtos poharat. :)

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


ja azt akartam még, hogy milyen pohárból issza le magát Samu folyton? nekünk olyan csőrös van, amit nem kell szívni, folyik magától, de ha leesik, nem ömlik ki minden... tök olcsó volt és szeret meg tud is egyedül inni belőle, ha elég sok víz van benne. (ha kevés van, nem érti, miért nem jön, akkor túlságosan fel kéne emelnie)

ja szívószálat is próbáltuk, be sem kapja. :) nyomnám a szájába, hogy rágja legalább, de semmi, közeledek felé és elveszi a fejét meg ráüt a kezemre, nem kell...

hibernia
 
 
 


ilyen legalapabb: http://www.amazon.co.uk/gp/product/B002 ... 6JX3DWS321

(kemény a csőre)

hibernia
 
 
 


Sziasztok!

Níilának drukk és jobbulást!

Hibernia: kitartást!

Talit valahogy csak össze lehet hozni, hogy mindenkinek jó legyen. Mi alkalmazkodunk..

Köszönjük szépen a dicséreteket, Apja érdeme, meg a kis bucifejűmé, hogy hagyja magát fotózni:D

Nekünk ez a bögre vált be, a Müllerben vettük, nem volt olcsó, de ebből legalább tud inni:

http://www.mytoys.com/Farmily-Learn-To- ... 02/1972226

Csöpplány jó, hogy meséltél a Müllerről, nemrég voltunk bent a Corvin sétányon, nagyon tetszett az üzlet, bár jó sokat lehet költeni :) Ja, és a Corvin bevásárlóközpontban olyan baba-mama szoba van, hogy én még olyat nem láttam, nagyon szép, jó volt bemenni :)

Megyek, kikészít ez a csaj, nem hajlandó enni 5 kanálnál többet semmiből :(

Szép napot!

Juci

Kép
juci71
 
 


Nekünk is olyasmi pohar van, mint a Hiberniaé, nem kell szivni, folyik belole a viz, viszont puha a csore
http://www.tigex.com/fr/produit-tigex-t ... le-52.html
és csak akkor tud Elisa is inni, ha sok van benne, egyébként nem emeli fel eléggé. ezért mondom, h még nem tud inni.

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


orsi, ha már emeli valamennyire a két fogónál fogva + iszik Elisa az magától ivás. :) :)

a juci linkelte pohár nagyon ismerős.

kérdés: aki tápszert ad milyen márkát??? vagy kérdezzem a gyerekorvost? a dm/rossman teli van tápszerrel, de nehéz választani...

a fütyinek pedig hogy kéne állni? :oops: mi nem huzigáljuk, meg sem moccan, ez baj?

jaj nagyon bolond ma Peti, semmi sem jó, ha kézben van, le akar menni, ha letesszük, sír... :(

hibernia
 
 
 


jovoheten nekem a kedd nem jo. Tobbi nap szerintem oke. Hibernia mi sem huzigaljuk gabi futyiet a doki azt mondta nem kell. Ha ki tud rendesen pisilni akkor elvileg rendben

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Köszi az együttérzést mindenkitôl+ a drukkokat! Megvan az eredmény: negatív a pisi, szóval nem húgyuti fertôzés!!!!!!!!!!! Ma estére már "csak" 38, 2 volt a hôje, és sokkal jobb a kedve. Annyira örülök, hogy nem kell kórházba menni!!!! A doki holnap megnézi, kijön hozzánk, mert semmi más tünete nincs (4 napja erôs hôemelkeés, nyûgösség). Szerintem a foga+ benyalt valamit a földön (állandóan szopja az ujját).... Ilyenkor fogzáskor tökre legyengül az immunrendszere....

Ezek szerint elmarad a tali ? Annyira , de annyira vártam, így nagyon örülnék, ha jövô héten lenne....(mi holnap nem mennénk, de a jövô héten már szerintem nincs akadálya, bármikor jó.)
(Vinném a sajtos-kukoricás batyukat is.... :) )
Tök jó lenne egy telefonszám (pl. Barba a Tiéd), hogy most lesz tali vagy nem, mert itt a babaneten azért van egy "reakcióidô".....

Nagyon sajnálom, Hibernia, hogy Te sem tudsz holnap menni, remélem, hogy semmi komoly; túl leszel rajta és elfelejted az egészet!
Csöpplány: olyan jó lenne, ha át tudnád tenni az idôpontot; persze megértem, hogy tök kellemetlen.
Na, nem akarok kavarni; csak olyan jó lett volna talizni.

(Szívesen felajánlom a saját lakásunkat is tali céljából, -bár csak egy panel; nincs kert-; ha Barba szüleinél nem jön össze; vagy egy újabb találkozásra.... )

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


Maci, jajj de jo hir! örülök, h negativ lett az eredmény. Holnap a dokitol kérdezd mar meg légyszi, miért csak vénasan adhato antibiotikum ilyen korban, annyira érdekel a magyarazat!

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Csak gyorsba jövök.Balu ma egész nap tiszta nyűgi.Nem lehet vele bírni.Gondolom a hidegfront is bejátszik.Folyik az orra tegnap óta,ma estére meg felment a hője,37,9 a levont érték :( Kapott egy kúpot.És mindezek tetejébe már megint kiütéses :S Holnap reggel viszem dokihoz.Lehet hogy a gyógyszertől amit a bőrgyógyász írt fel?Vagy ma kapott tejbegrízt és attól?Decsak 10-12 kanállal evett :?
Ma voltunk még após sírját is megcsinálni,végre odajutottunk.Nagyon szépre sikeredett,büszkék vagyunk magunkra :) Megérdemelte azért az öreg.Elég trágya volt eddig a sír :? Már nagyon bántott minket hogy nem bírtunk eddig kimenni rendbehozni.De anyu vigyázott Balura mi meg másfél óra alatt kipofoztuk :)
Nekem meg fáj a jobb álkapcsom,nem tudom mi van vele.A felső fogsorom után,jobb oldalon,fáj az ínyem :? .Olyan mintha szájzáram lene,alig bírom nyitni a számat :? Csak nem a bölcsességfogam jönne?Vagy valami más lehet?Tök durva,alig tudok beszélni,meg enni is. :?

Tali:holnap megyek dokihoz,és valószínű ott lesz a védőnő is.Tök ciki lesz,de megpróbálom áttenni,jó?Mindenképp szeretnék veletek találkozni :)
Apa most eteti Balut,már félig alszik a kaján,én is megyek feküdni,Jó éjt midnenkinek!

Jajj még most olvastam,örülök a negatív eredménynek Maci!!!!

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


jó reggelt!

tali akkor jövőhét szerdán?

Maci, jó hogy nem húgyuti fertőzés az nagyon komoly is tud lenni!

Az antibiotikum lehet hogy erre valami speciális? mert Kristóf fülgyulladásra például szedett antibiotikumot szirupban!

Hibernia drukk mára hogy túl legyél rajta gyorsan! Tápszerből mi most ráálltunk a dm-es bio tápszerre, tök jó, K. szereti!

Csöpplány Balunak is jobbulást, szegénynek is kijut minden nyavajából :(

Juci nagyon szép a lányotok!

Kristóf ma fél 6 kor kelt, annyira szörnyű, ilyenkor már nyöszög, most is itt prüntyög mellettem és semmi sem jó neki :?
nem tudom néha minek kel fel ilyen korán tiszta zizzent lesz egész délelött!

Ő is már csak egyszer akar aludni de nem alszik többet 1,5 óránál....

Na megyek mert rángat.... :roll:

kriszta0612
 
 


Sziasztok!

Gabi még alszik :shock: :shock:
Remélem végre kialussza magát mert pár napja csak aludni akar, de persze nem tud..bizti a hidegfront

Jajj nagyon sajnálom ezt a sok rossz hírt, hogy a babák és mamaák betegek.

Maci örülök az eredménynek, akkor tényleg a foga gyengíthette le.

Csöpplány sajnálom, szívás ez a fog kérdés felnőtt korban is, szerintem bölcsesség, nekem ugyanez volt, pár napig csak joghurton éltem mert rágni sem tudtam.

Balunak jobbulást, remélem semmi komoly!

Kriszta ne is mond, Gabi is néha hajnalok hajnalán fenn an, bár mostanábana reggel 6órás kelés volt nálunk a megszokott erre most kezdi kitolni. NEm győzök alkalmazkodni ehhez a gyerekhez :D

Eddig állandóan paráztam mi lesz gí y napirendünkkel de már cseszek rá :oops:

Hibernia, én is gondolok Rád. Remélem hamar túl leszel rajta, mikor lesz eredmény?

Akkor jövőhét szerda? Nekem jó.

Igazából ide is jöhetünk, Ürömre, van kert is terasz is lakás is, csak az anyósomat kell leszerelni :D

Na meg üröm...bár 20 perc az árpád hídtól gondolom kicsit kényelmetlenebb mint egy bp-i cím.

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Sziasztok!

Voltunk dokinál,hálisten semmi komoly.Kicsit piros a torka.A kiütésekre semmit nem mondott,azt mondta ez semmi,ne foglalkozzak vele.Ja,kb mint a körömgombával...kezdek nem megelégedve lenni ezzel a dokival.Na mindegy,Cataflam cseppet kapott.
Voltunk védőnőnél is státuszvizsgálaton.Balu 8300 gramm és 75 cm.Fejkörfoget 43,mellkas 44.Nagyon ügyes,azt mondták,előrébb jár mint a kortársai,ami nagyon megnyugtató a születéséhez képest :) Meg lett dicsérve :)
Végül kocsival mentünk,mert 10 perc alatt nem értünk volna oda,későn keltettem BAlut.
Na most ennyi,majd megpróbálok jönni,csak apa ma még itthon van és lomtalanítás lesz :) Ő még nem tud róla mit tervezek :D Szegény mindig csinálok neki programot mikor itthon van :D
Ja,és gondolom a fenti írásból sejtitek hogy sikerült a védőnővel megoldani a státuszvizsgálatot :P Valaki késett, én meg bekéretőztem :D :lol: Szóval tiszta a jövő hét szerda,ott leszünk :)

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Szuper, akkor jövőhét szerda!? Tutui lenne, reméljük az idő is jó lesz és mindenki meggyógyul/kigyógyul stb.

Barba nektek az az időpont is jó?
Amúgy köszi, hogy megvárhatom az "öreget" ez amúgy nagyon tetszett :D

Mosható pelust hogy-hogy vettetek megint? Nem jött be a popp-in? Nekem annyira bejön, hogy nem isgondolkodok másban..imádom :D

Csöpplány, jó hír, hogy nincs gáz.
Dokit nem válthatsz? Kicsit tényleg linknek tűnik, legalább mondana valami megnyugtatót de még azt sem :?

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Mi is vagyunk. Bocsi, hogy eddig nem tudtam jönni.

Nos nálunk, csak annyi történt, hogy legutóbb beteg volt Szintia. Nekünk is lázcsillapító kúpot írt fel a doki, de semmi haszna. Mi Nurofent vettünk a patikában a gyereknek. Az 2 nap alatt levitte a 38,7 fokos lázat. Tömtem bele a folyadékot, szerencsére nem lett semmi baja, mert még az elején inni sem akart. Utána 2 hétre rá pedig azon ügyködtem, hogy enni tudjon úgy mint betegség előtt.
Bármit főztem nem akarta megenni. csak a tápszer ment.
De az már nem laktatja a pocikáját. Most értünk el odáig, hogy végre eszik. HURRRRRRÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!!! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Felálltunk, pár lépést megtett, persze csak úgy lépet, hogy közben fogtam a kezét.

Kijött a 3. foga felül. és most jön a 4. foga. Jó sokat nyálzik.
Bili ügyben annyival előrébb vagyunk, hogy ha odamászik és megfogja, rámnéz, akkor tudom, hogy biliznie kell. Ráteszem a bilire és beleteszi a nagy dolgot és kis dolgot.
Ennek nagyon örültem, lehet, hogy hamarosan leszokik a pelenkáról ????? Mindig megdicsérem. :D :D :D :D :D :D :D

Tanuljuk a szavakat, labda, anya, apa, nagyi, enni, inni, cica.....stb.
Ezek közül a labdát már kimondta, miközben a szatyromat pakolta ki és megtalálta benne a labdát. agyá = agyál akart lenni gondolom, de mindig helyesbítek, hogy kérek szépen.
papa, anya, mama ezeket már mintha többet említené.

Betegeknek jobbulást kívánunk. Igyekszem vissza olvasni is később.

Mennem kell, megint bili ügy.
cyntia2009
 
 


Na, akkor jövő hét szerda, szuper!!! :D

Egy jó hírrel kezdeném: nagymama lettem! Megszülettek az egyik cicánk kiscicái! Annyira édesek! :D

Hibernia, mi volt? Hogy vagy? Egész nap rád gondoltam, miközben bábáskodtam Micike mellett. :)
Samu a sima békás ikeás pohárral szokta önállósítani magát, iszik is pár kortyot, de utána fejjel lefelé lóbálja és csapkodja, amit a réteges öltözködős szezonban még nem annyira élvezek. :) Ma felvettem videora, feltöltöm, ha lesz időm.

Csöpplány, jó, hogy semmi komoly nincs Baluval! Reméljük, hihetünk a dokinak. ;) A mi orvosunk is elbagatellizálja a problémáimat, de én inkább elmegyek mindennel megmutatni, mint kezelés nélkül hagyjak valami bajt. Kb hülyének nézett amiatt is, hogy elvittem a neurológushoz Samut. :?

Maci, nagyon örülök a jó hírnek!!!

Juci, Julcsi gyönyörű! Olyan jó, hogy fotós az apukája, szuper szépek a képek! Látszik, hogy nem amatőr fényképezte. :)

Zsu, azért vettem új pelusokat, mert pár hetem volt arra, hogy 110ezer forintot elköltsek az egészségpénztári számlámról. (Meg akartam szüntetni, és ha rajta maradt volna a pénz, több mint a felét elvették volna adóra.)

Képzeljétek, tegnap eljöttek anyuék meg húgom a két fiával suli után, és Samu egész nap nem aludt (fél 8-kor kelt)! Ha buli van, nem hajlandó aludni. Pedig ebédnél már alig tudott enni, csukódtak le a szemei. Este 6-kor, amikor vacsorához készülődtünk, már csukódott le a szeme. Apu ölében ült, apu pedig megbízta az unokaöcsémet (a blogosat), hogy ha becsukódik a szeme, szóljon neki, hogy Samu. :D (Gondoltuk, eszik, és gyorsan megfürdetjük.) Na, úgy kidőlt, hogy bombával sem tudtuk volna felébreszteni, pedig Domi mindig szólt neki... :D Egy órát aludt végül. Aztán este 3/4 10-kor elkapta a röhögőgörcs az ágyában, annyira cuki volt, de kis idő múlva nyöszögni kezdett, szopizni akart, és 10-kor már aludt. :shock: Ma meg 9-kor kelt, és most 2 órája alszik. :?

Na, ránézek az unokákra. :D

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Aztaaa! Bilizik Szinti? Gratulálok! Nagyon ügyes! ;)

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Zsu:ezt a mosható pelust hogy kell elképzelni?Nincs vele sok gond?Mármint mosás,szárítás.1-et meddig lehet használni?Úgy értem hogy ha a babán van,hány óra múlva kell cserélni?Bocsi,de sötét vagyok ezügyben :D
De kéne váltani.Kezdek nem megbízni ebben a dokiban.Mostanában elég fura.

Szintia:örülök hogy meggyógyultatok!
gratula a felálláshoz meg a lépéshez is!
na és gratula a fogacskákhoz is! :)
Nagyon ügyes Szinti hogy így "szól" ha biliznie kell.Lehet tényleg leszokik a pelusról?Ő lesz az első szobatiszta baba itt a topikban :)
Gratula a dumáláshoz is! :)

Barba:gratula a nagymamának a sok unokához! :) Hány cica lett?
Hát igen,de nem akarom minden aprósággal az sztk-ba hurcolni,aztán még a végén ott szed össze valamit :?
Huuu,akkor Samu is jól bírja a kiképzést :D Ha pörgés van Balu se hajlandó aludni.Ma se akart,de most sikerült kidőlnie.Direkt megetettem,megitattam,lefektettem,erre üvöltött mint a sakál.Nem hiszem el.Mostanság vagy cumisüvegen alszik el vagy a babakocsiban.Kész vagyok tőle :D

Juci:tényleg nagyon szép kislány Julcsi,csodálatosak a képek!

Jaj és azt elfelejtettem mondani hogy Balunak is bővült a szókincse :D Most már van ihi,meg ejéj,meg aja is :lol: Ezeket tudtam kivenni a gagyogásából :D
Na megyek én is ebédelni,meg filmezni :)

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Elment a gyerekorvos, tök rendes volt; hogy kijött... Nílának úgy néz ki , hogy "3 napos láz" nevû vírusfertôzése volt, semmi komoly; a hét végén már vihetem is gyerektársaságba. Tehát a jövô hét szerda szuper!!!!!
Azért ez a szintû nyûgösség ijesztô volt; ma 45 percet úgy ordított, mintha disznót ölnénk; és semmi nem nyugtatta meg. A doki szerint ez is belefér. Ilyet sose szokott produkálni....

Orsi: rákérdeztem a vénás antibiotikumra is. A dokink szerint: A húgyúti fertôzéseknél a vese miatt, érdemes elôbb vénásan kezelni, mert sok gyerek hány, nem eszik/iszik eleget; és nem biztos, hogy jól felszívódik. A vese károsodhat. Általában néhány nap után folytatható szájon át....

Akkor jövô szerda!!!!!! Ilyen mosható pelust hozzatok, lécci; engem is érdekel :) !
Reag. késôbb!

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


Hibernia: jól vagy, ugye?

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


sziasztok túléltem, sőőőőőt, kicsit mókás, mert SEMMIRE sem emlékszem, pedig nem is altattak. :shock: gőzöm sincs, mi volt, hogy volt, most meséltettem el, miket csináltam, mondtam utána és tényleg SEMMI. :shock: kb 3 óra teljesen kiesett az emlékezetemből, pedig járkáltam, beszéltem stb kicsit para.

tali: akkor a szerda és barbáék fix??

hibernia
 
 
 


Hibernia, ezt most nem értem, a vizsgalatra nem emlékeszel? és mi az eredmény? "csak" gyulladas? vagy az se? szoval akkor jol vagy?
és Peti? beleszokott mar az otthoni kornyezetbe? meddig is maradtok? éjszakak?

Maci, köszi, igy mar vilagos. akkor ti mar atestetek az elso gyerekbetegségen, 3 napos laz.

Szintike bilizik? aztaaa, de ügyes!!!! és gratu a lépésekhez!

Evés, mi is küzdünk ezerrel, most megint napi kb 100 gr fozeléket sikerül megetetni, de azt is 2 étkezés alatt... megbolondulok, h semmit nem kér szinte. Tegnap Maté meggyozott, h vegyünk neki kakaoval izesitett gabonapehely-mixet, o talalta meg a boltban :), cukormentes, na ma azt tettem a reggeli tapszerhez, de nem ette nagyobb lelkesedéssel, mint egyébként.. viszont a napi 3x szopi fix és akkor eszik, a tobbi 4 szilard étkezés csak nasi.. mondom én, h érettségizni is cicizés utan fog menni ez a gyerek!

Balu leszokott az egyedül elalvasrol? hogy hogy?

Zsu, a napirend beallitasara még van par éved, addig a gyerek az ur, de azért jo, h tovabb alszik, nem? Elisa a mult héten meg ma is 9 körül kel, néha 10kor, bagoly tipus lesz belole :)
és az éjjelek mienek mostanaban?

Kriszta, mar nem szoptatod Kristofot? vagy ugy sem alszik vissza fél6kor? Elisa is olyan 5 körül szopik, aztan mondom még 9ig alszik utana. A fülfajas elmult mar?

én most el vagyok havazva par dologgal, amit mindig csak halasztgattunk, a hazhoz lejaro utat kell megcsinaltatni, kocsicsere, stb, .. alig varom mar a Husvétot, akkor elutazunk megint és legalabb semmit nem kell majd csinalnom.

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Sziasztok!

ma megint 6 előtt keltünk :(

Orsi, de megszoptatom, de ez nem hatja meg különösebben, nyerek vele magamnak 10 percet mert ő addig is fönnt van közbe piszkálja a fejem de legalább fekszik :?
Az annyira idegesítő mikor nem akarnak enni, ki tudja miért? Kaptatok végülis másik gyógyszert, nem emlékszem írtad-e!

Utazás tök jó lehet, irigykedem! Mi nem megyünk mostanában sehova, férjeméknek most jött be egy csomó munka csinálnak vagy két hatalmas rönkjátszóteret vidékre szállodákba, de azt mondta ha kész lesz lemegyünk és a fiúk kipróbálják mi meg pihenünk, kiváncsi leszek :wink:

Hibernia, hát igen a nagyon rossz dolgoknál előfordul hogy így védekezik az ember hogy egyszerűen kikapcsol ne is emlékezz rá biztos nem a legjobb emlék lehet!
De nincs semmi akkor, ugye?

Csöpplány, elég bizonytalan akkor a dokitok...

Kristóf is cicin, üvegen, vagy babkocsiban alszik a legkönnyebben, meg várok addig míg nagyon fáradt és akkor nem kell küzdeni... vége már annak az időnek mikor akkor alszik mikor én akarom...

Maci, ez a 3 napos láz elég rosszul hangzik, a kórházban is mikor bennt voltunk volt 2 gyerek is ezzel, aztán a harmadik nap mindenki figyelte vannak-e kiütések mert állítólag az a vége ennek a betegségnek és akkor válik biztossá hogy az volt!

kriszta0612
 
 


3 napos laz, igen, elméletileg rengeteg apro pici piros kiütésnek kellene megjelennie, én is ugy tudom. Maténak is volt kb 1 évesen.

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Jelentem, reggelre megjelentek a kiütések :D ; szóval 3 napos láz volt....Az a fura, hogy nem is volt magas láza ( a legmagasabb39, 1-nem levonva); inkább csak magas hôemelkedése + kibírhatatlan nyûgôsség. Még most is nyûgi+ aluszékony; de az a hidegtôl is lehet. (Állítólag eza 3 napos láz tipikus tavazi/nyári vírus, és ha megkapta már immunis lesz rá...)
Én is aludnék egyfolytában :?

Hibernia: jó, hogy túl vagy végre a vizsgálaton :) ; az meg pláne jó, hogy a részletek kiestek :) . Eredmény mikor lesz?

Orsi: Níla sem eszik megint szinte semmit....tökre átérzem a helyzetedet. Ma reggelire banános zabtejben fôtt búzadarát kapott (iszonyú finom lett); persze köpködött ..4 kanál volt a max. Most már lazultam egy kicsit ezügyben, de szerintem most ô is fogyott....Szopni is kevesebbet szopott mostanában. Majd megjön az étvágyuk (remélem)!

Csöpplány: hogy van Balu?Tök jó, hogy sikerült letudnod a státuszvizsgálatot!!!

Cyntia: bilizés...aazta!!! Nagyon ügyes Szinti! Ti is jöttök szerdán, ugye?

Kriszta: mikor voltatok kórházban? 3 napos lázzal is voltak bent

:shock: ? Azt hittem ez egy tök banális vírusfertôzés....Mi is voltunk már 2-szer kórházban Nílával, mindkétszer tök feleslegesen 2 napra....

Hu, felébredt (fél óra után)...megyek

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Macianyu:nagyon örülök hogy nincs komolyabb baja Nílának :) Gondolom te is megnyugodtál :)

Hibernia:nem vagy semmi :lol: Örülök hogy túlvagy rajta,de mi lett az eredmény???Egyébként tök fura hogy te a fájásokból se éreztél semmit :lol: Lehet hogy a szervezeted be van erre kódolva,hogy a kellemetlen dolgokkal "ne foglalkozzon"? :)

Orsi:sajnálom a küzdést az evéssel.Balu is mostanság keveset evett.Tegnap már jól evett csak kevésszer.REggeli (8:40) 230 gr joghurt,ebédre (14:15) egész jó mennyiségű tejfölös gomba tésztával(persze gomba nélkül neki) Aztán 18:30kor 200 gr sóskafőzelék,és utána 21:45kor kb 100 ml tápszert.(estére valahogy nem megy mostanában a tápszer :? egyszerűen otthagyja a felét,lehet le akar róla állni,mint annó a reggeli tápiról?azt is így kezdte :?
Hát úgy "szokott le" hogy amikor álmos volt és jó idő volt,mindig mentünk valahova babakocsizni,sétálni,hogy míg Balu alszik,addig mi bevásárolunk,ügyet intézünk,ejtőzünk a szabadba.És hát gondolom hozzászokott.Na meg este mindig is tápszeren aludt be pici kora óta,és most pl ha elalvás előtt itatom,akkor addig iszik míg be nem alszik rajta :? Szóval napközben vagy a babakocsiban alszik el könnyen,vagy ha közben itatom.Elalszik ő a kiságyában is magától,csak azon méltatlankodik és "károg" vagy 5 percet mire bealszik :(
Irigykedem hogy ennyiszer jöttök-mentek,tök jó lehet :)

Barba:ha nem gond ellopom a locsolóverset amit bedobtál ide,hát hallod haláli :D Nagyikat ezzel akarjuk meglocsolni :D Honnan szedted egyébként? :D

Kriszta:hát ez az,hogy már vagy 40 éve a pályán van,nem értem hogy hogy nem ismerhet fel mondjuk egy körömgombát,vagy mondjuk miért veszi félvállról a kiütéseket? A kiütés tudtommal valami reakció a szervezet részéről,esetleg allergiára.Lehet dokit kéne váltanom.

Mi jól aludtunk,kicsit jobban is mint gondoltam :D Balu 10kor aludt el és ma fél 10kor keltünk :lol: Este szépen elaludt a tápin és arra se ébredt fel hogy betettem az ágyába.Apa ma dolgozik :( Egyedül vagyok itthon ráadásul az idő is ramaty :? Ki mit csinál ma?

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Maci:most látom hogy írtál.Örülök hogy bebizonyosodott hogy ez a 3 napos láz betegség :)
Balu jól van,tegnap még kapott cataqflam cseppet,mert nagyon nyűgös volt,de utána jobb lett. :) Az orra kicsit folyik még,de ezen kivül jókedélyű,nem látok rajta semmi furát.
Státuszvizsgálattal mázlim volt,mert aki be volt írva az telefonált hogy késik 20 percet,és mondta a védőnő hogy akkor gyorsan menjek be :) (még jó hogy a gyerekorvos egy épületben van a védőnővel,ráadásul a szomszéd szobában :D Szóval orvostól ki,védőnőhöz be :)

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Kriszta, és ilyenkor is csak 1x alszik Kristof???

sz@r napom lesz, véletlenül felébredt Elisa 7kor, mikor felkeltem, igy kénytelen voltam fél 10kor lefektetni és még mindig alszik, oda a 2-3 oras délutani szieszta!!

Képzejétek ma a 3 ominozus lépcson taltam Elisat, tudjatok mar irtam, pont a haz közepén, felmaszott a 2. lépcsore... remélem hamaros megtanul lemaszni is!

Maci, Nilaval miért voltatok mar 2x korhazban? nem is tudtam..

Csöpplany, mar régebben is olyan furcsakat mondott neked ez a doki, emlékszem, h mindig belemagyaraztam, h nem halad a korral. egyébként a kiutésekkel azért nem foglalkozik szerintem, mert az a legjobb, ha magatol mulik el az ilyen artalmatlan kiutés.. de azért érdemes megmutatni, ha esetleg vki nem ismerné fel az artalmas kiutéseket, a gyerekbetegségek kiséroit...

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


no megint rohanva, tök gáz, hogy 3 hét alatt próbálunk 11 hónapot bepótolni, mindig van vmi... :roll:

kaptam vmi injekciót, azért esett ki minden, nagyon komoly, hogy utólag mondatok el mindent, mi volt, hogy volt, miket mondtam, csináltam... :lol: az utolsó amire emlékszem, hogy megkapom a szurit és azt mondom a nővérnek, hogy jajj, de rossz ezt nézni, hogy a karomból kiáll egy baromi nagy tű... :oops: na mindegy. szóval az eredmény annyi, hogy nincs gyulladás, de hogy akkor mi is a probléma, hát azt nem tudják... :roll: valszeg semmi komolyabb, de ez majd csak egy kisebb (?) műtét után fog kiderülni vmikor... :? :?

kérdésem: milyen úszópelust ajánlotok? dm-es? rossannos? vmi extra?

nílának még mindig jobbulást, orsi a lépcsőzéstől én besz*rnék, akkorát eshetne róla... :( így is akkorákat zúg, hogy csak nyekken, ha nem vagyok elég figyelmes és visít, mint akit nyúznak. amúgy most már kezdünk beállni, 10 körül fekszik Peti, aztán 4.50kor :lol: felkel, akkor cipelni kell a fenekét 15-60 percig és visszaalszik úgy 7.15-7.30ig. egész tűrhető. enni nem kap, ha kel, nem is kell neki. napközben 2x egy órát szunyál, 10.30-11.30ig és 16.30-17.30ig. persze ez hozzávetőlegesen, vannak azért +/- fél órák. kajálni továbbra is jól kajál, el sem tudom képzelni, mit küzdötök ezzel szegények... :? :? reggel-este szopizik még, de alig-alig, reggel 180, este 210 tápot kap még a tej után; délelőtt gyümi, délben zöldség, uzsira gabonapép + vajas kenyér. itt tartunk. inni csomót iszik. :shock:
ja és tök móka: elkezdte illegetni magát ha zenét hall. :D nagyon komoly, megszólal vmi és elkezd rugózni a térdével vagy ha ül, akkor dülöngél jobbra-balra.

szívószálat továbbra is rühelli, 2x megfújta a furulyát, de nem izgatta fel magát, azóta sem. ja és képtelenség fotózni. :evil: :evil: azt hittem, csinálok majd itthon egy csomó jó fotót róla, erre lehetetlenség... :(

csöpplány, sajnálom ezt a bőr macerát, tényleg elég csúnya volt szegény Balu lába. :cry:

kriszta, nálunk is volt hosszasan a 6 előtti kelés, borzalom. :( részvétem...

szinti bilizik??? te jó ég. :shock: komoly!!!

tök rossz, hogy mindig csak így átfutom a hsz-eket, bocsánat... :( majd otthonról tuti többet fogok reagálni. :)

hibernia
 
 
 


ja a fütyis válaszokat köszi. :oops:

hibernia
 
 
 


jaj a másik.

a felírt gyógyszerek miatt abba kell hagynom a szoptatást, mert tilos mellettük szoptatni.
szerintetek mit tegyek????

tegnap egész nap nem szoptattam és éjszaka aludni alig bírtam, úgy fájtak a melleim... :( :(

hibernia
 
 
 


Sziasztok!

Végre kiderült, hogy miért vagyok a szokottnál feszültebb több napja. Ma megérkeztek a mensi manók! :( Másfél év nagyon szépen telt nélkülük. Újra sorba állhatok a havibajosok között. :) Annyiból jó, hogy akkor lehet számítgatni a peteéréseket. ;)
Egyébként Krisz hozza a formáját: ha tőle telne egész nap a játszón lenne. De miután még nem tud járni, csak ül a kavicsokon, fűben és nézelődik - közben eszi ezeket. :( De boldog, hogy új dolgokat láthat. Én meg befagyok mellette. De hát ez a dolgom. És persze megy a hiszti ezerrel, ha valamit tiltani kezdünk neki. Nyüszizik folyamatosan.

Orsi (régebben kérdezted): az alvás szinte kiszámíthatatlan vagy éjfélig éberen alszik - fél óránként kelt. Vagy hajnalban óránként anyát kér. :roll:
Az étkezés is ilyen szeszélye - hol egy üveggel benyakal, hol pár kanálnyi kínálás után jelzi, hogy nem kér. :roll:

KépKép
charlott
 
 


Szerdán, hol lesz a tali ?? Hány órakkor ??

Most ennyire tellett, mennem kell, nem aludt sokat a picur.
cyntia2009
 
 


Sziasztok,

hibernia, szerintem kicsit fejjél, illetve nem tudom meddig kell szedni a gyógyszert és utána akarsz-e még szoptatni?

Úszópelus nekünk liberós volt régen, talán van is még olyan sokat használtuk...

hol fogtok úszni?

Orsi, ilyenkor az a baj hogy teljesen fölborul a napunk most kelt föl a második alvásból viszonylag jól kialudta magát!

Lépcsőzés nálunk is sláger, bár a lakásban hálistennek nincsen, de a focin ahová járnak a nagyok van emelet, hát míg várunk fölmászik oda vagy 25-ször :?

charlott, már peteéréseket számolsz 8) ?
kristóf is imád kinnt lenni, ha tehetné egész nap kinnt lenne, nekem annyiból jobb hogy a kertben is elvan, legalább nem kell elmenni, van kiscsúzdája ami maradt a tesókról, de azt le se szarja csak a nagycsúzdára akar mindig fölmászni visszafelé na meg a homokozó az örök sláger :P

Na megyek sütitsütni!

kriszta0612
 
 


Orsi:nagyon ügyes Elisa a lépcsőmászással :D
A kiütések teljesen elmúltak,szóval valószínű hogy nincs komoly baj,de engem akkor is zavar hogy nem kaptam választ hogy mitől jött elő?!
Hát tudod hogy a kettőnk nézete is eltérő,és én egyetértek mondjuk ht terén a dokival :)

Hibernia:akkor mégis kell műtét? :? De miket tapasztaltál,honnan gondolod hogy baj van?
Úszópelus passz,fogalmam sincs.Mentek uszodába? :)
Úgy táncol Peti mint mikor itt volt?Hát az halál aranyos volt :D
Most már mérföldkövekkel szebb a lába.A hámlás a lábújjközéről teljesen elmúlt.Már tudtam fürdetni is :lol: A körme is sokkal szeb,már nem sárga,és több hónapja először sikerültneki levágni!!!Ez nagy nagy szó,mert eddig tört meg beszakadt neki,ezért csak reszelgettem.Most emg mint a többi körmét,úgy lehet vágni :)
Hát ha nem lehet szoptatni,akkor muszáj abbahagyni,de írtad is hogy csak 2szer cicizik,és akkor se sokat.Lehet mellgyuszi készülődik? :? Arról nem tudok semmit :(

Charlott:hát akkor téged is megleptek a mensimanók :? Hogy lehet a peteérést számolni?Én sosem csináltam ilyet.
Sajnálom a hisztit,de feszegetik a határokatezzel a korral jár állítólag tegnapi védőnős konzultáción is volt erről szó)

Kriszta:jajjj a homokozó nálunk is sláger,ali lehet kiszedni onnan :D

Mi voltunk végül Müllerbe sétálni,mert Balu tiszta nyűg volt dél körül.Be is aludt a kocsiba (érdekes hogy fél 10től 3/4 1ig bírt csak fent lenni,lehet az idő nyomta),aludt több mint két órát,aztán elmentünk a mamához.Aztán jöttünk haza,és átjöttek az alsó szomszédék.A gyerekek olyn hihetetlen jól elvoltak,öröm volt őket nézni :) Két kis örökmozgó ördögbütyök :lol: ki- és lerámoltak mindent,szóval mindjárt megyek takarítani utánuk :D

Szinti:a tali jövő hét szerdán lesz,Barba szüleinél, a Kosztolányi Dezső térnél laknak.

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Sziasztok! Mindenkit üdvözlök!

Régen jártam erre, nem tudom jöhetek-e még? Sajnos sokáig nem volt gépem, úgyhogy teljesen lemaradtam a veletek történtekről :(

Mi összességében jól vagyunk, bár most a szél miatt megfázással küszködünk (az egész család) :(

Annáról röviden: elmúlt 1 éves :) 7200 gr és 73 cm. Járni még nem tud csak kapaszkodva mászkál, de az előzmények ismeretében én nagyon büszke vagyok rá :D
Aki nem emlékezne, annak írom, hogy 31. hétre született 1150 gr és 73 cm-rel.
Az utóbbi 1-2 hónapban nagyon durván feszegeti a határait, illetve nagyon anyás (néha elviselhetetlenül).
Röviden ennyi rólunk.
Próbálok 1-2 oldalt visszaolvasni, hogy legalább a mostani eseményekkel tisztában legyek.

KépKép
csigaby
Budapest XVI. kerület
 
 


Sziiiaaa Csigabbyyyyyyy!!!Örülök hogy jelentkeztél,és én nagyon nagy örömmel fogadlak :) TErmésztesen (részemől) írhatsz nyuodtan,már nagyon vártunk :)
Örülök hogy jól vagytok és Anna igencsak ügyes! :))))
Mesélj milyen volt a születésnap??Miekt kapott Anna?Jártok még tornára?
Nagyon szépen összeszedte magát a kisasszony :) Szép méretei vannak :)
Gondolom nem 73 cm-ert akartál írni születési méretnek,hanem 37 cm-t :)
Az anyásság úgy látszik midnenkinél előtör :)

Na megyek mert bk :) :P

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Csöpplány - igazából 38 cm-t akartam írni :oops:
Heti kétszer járunk a Petőbe, a feszesség továbbra is gond, ezért sem tud még járni. Január végén már felállt, de komoly gond volt, hogy a feszes csípő miatt nem tudta rendesen kinyújtani a lábát, nagyon lábujjhegyezett stb. Azóta ezt próbáltuk javítani.

Szülinap - olyan nagy felhajtást nem akartunk, mert neki még nem mond semmit. Volt sok lufi, mert azt imádja. Mivel játékot szinte állandóan veszünk neki :oops:, ezért akkorra sem készültünk extrákkal.
Ráfoghatjuk, hogy szülinapra kapta, mert mostanában vettük neki: autósülés, itthonra kis homokozót, csúszdát, hintát, mivel a mi környékünkön egyáltalán nincs játszótér :( Kapott könyveket és pár apróságot.
A nagyszülőktől pedig cica formájú tortát :)

KépKép
csigaby
Budapest XVI. kerület
 
 


Sziasztok!

Végre van netünk újra!

Csigaby, de jó rólatok hallani!!! Annát emlegettük ám sokat! Főleg nemrég a szülinapján. Úgyhogy mégegyszer NAGYON BOLDOG 1. SZÜLINAPOT!!! :D :D :D
A mozgásfejlődésben is nagyon ügyi már! Küldhetnél fotókat is esetleg! Már tuti olyan nagylány lett, hogy rá se ismerünk majd! És gyere mesélj még, ha tudsz!

Csöpplány, ez jó, hogy végül sikerült megcsinálni most szerdán a státuszt. És mi volt? Kg? Cm? Mit néztek még? Cataflam cseppekben is van? Nem is tudtam. És hatásos? Balu amúgy jól van, nem? Ez a gomba téma szerintem felnőtteknél is olyan, hogy a bőrgyógyászat teljesen amatőr mindenhez (szerintem). Így csak kísérleteznek a bőrbetegségeken...nekem pl. a mellemre már 4 hónapja nem tudnak mit kitalálni....amatőrök... Amúgy múlik Balunak a lábán ez a valami?

Hibernia, jó, hogy jobban vagy, és komoly dolgot nem találtak! Azért ez ijesztően hangzott, hogy kieset a vizsgálati időszak :shock: Milyen kis műtét kell? Jáj...
Akkor most egyik napról a másikra vége a szopinak? Nálam ez volt, de én kaptam rá hormon gyógyszert, ami elapasztotta a tejet. Még emellett is totál bedúrrant és napokig fájt...állítólag fejni kell, de csak keveset, mert azzal is serkented. Akkor fejni, ha már nem bírod a feszítést, plusz hideg vizes borogatás. Netán próbáld a homeós bogyót, arról is hallottam, hogy jó. Vagy elapasztani nem kell, csak ideiglenesen nem szoptathatsz?

Nílának jobbulást! Még szerencse, hogy megúsztátok a kórházat! Most hogy van? Javul?

Charlott, üdvözlünk a mensisek táborában :? De jó oldala is van a dolognak: lehet újra próbálkozni! Hajrá ketteske! :lol:

Még majd reagálok, de most csak pár hsz-t olvastam vissza.

Mi jól vagyunk, vagyis kezdünk jól lenni. Férjem elkapta Grétitől a megfázást, de lázzal együtt :evil: Már javul. Én is megfáztam. Grétinek csak az orra folyik, de az már 1 hete. Nem tudom mi a fenét csináljak, hogy múljon. Szívom porszívóval, tengeri sós lötyivel feloldás után, plusz csecsemő orrcsepp, Cebiont is kap, de semmi javulás.... Lehet, hogy a foga miatt lenne?? :x Csak az a fura, hogy már 8 foga kint van. Nem hinném, hogy a rágók jönnének már, vagy igen?

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


A legjobbat nem is írtam: Gréti végre feltérdel és ebből a pozícióból le is tud ülni :D :D :D Néha akár már percekig ül dölöngélés nélkül! Végre! Szóval a lusták is haladnak, csak lassan...

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Sziasztok!

Csigaby:örülök hogy jól haladtok :) Szerintem nagyon ügyes kiscsaj Anna :) Nem küldessz gmail-re róla képet? :)
olyan izgi hogy már túl vagytok a szülinapon,én még nagyon izgulok,azt se tudom mit hogy csináljuk :) Tudom hogy nem fogja tudni hova tenni,de akarok sok fotót csinálni és majd megmutatom neki :) Én úgy vagyok vele hogy az első az m égisemlékezetes legyen :) Ha más nem,nekünk :D Tuti bőgni fogok :D

Nadi:én is örültem hogy sikerült elintézni,bár ha a csaj nem késik be akkor macerásabb lett volna :)
hát kg (8230gr),cm (75),mellkas(44) fejkörfogat (43),meg nem tudom hogy nektek az egészségügyi kiskönyvbe nincs ilyen lap ahol az 1 éves státu szt írják?Va nnak kérdések,pl hogy egyszerű utasítást végrehajt-e,vagy közreműködik-e az öltözködésben,figyelme felkelthető hangadással meg ilyen típusú kérdések.(két ujjával csippentve felvesz-e dolgokat,be és kipakol-e)
igen,van cataflam cseppbe,nagyon hatásos,bár 1 éves kor alatt nem ajánlott.....Ha Balu nyűgös,és látszik hogy fáj valamije,adok neki 8 cseppet és 20 perc alatt megnyugszik :) Én meg vagyok vele elégedve :)
Balu jól van,kicsit folyik az orra,de mást nem veszek rajta észre :)
Hát a lábkörme sokkal szebb mint volt,és végre le tudtam neki vágni,nem tört szana szét szegényemnek :( A száradás a lábujjközén meg teljesen elmúlt,azt már nem is kenem.
Anyatanyás fórumon van egy április 23.-ai baba(ő ide is írt régebben) akinek már 12 (!) foga van!!!!Szóval már jöhet neki simán a többi :)
És ha már így vagyunk,akkor akinek van kedve nyugodtan jöhet anyatanyára is beszélgetni,jelentkezhet bárki,annyi kikötés van hogy egy gyerekes anyukákat várnak,nagyon jó ott is a társaság.Aki esetleg kedvet kap hozzá,az 2010 május néven keresse a topikot :) Zárt topik,jelentkezni kell,és csak felvett tagok beszélgetnek,és látják a beszélgetést.Ha esetleg valaki kedvet kap :)
Gratula a feltérdeléshez!!!!!!!!!Hidd el hogy Gréti is be fog indulni és simán be fogja hozni a többieket!!Nem fog fekve maradni egy baba sem :lol:

Mi szerencsére ma is jól aludtunk.Tegnap 3/4 10kor aludt BAlu és ma fél 10kor keltünk :D Voltunk dm-be,meg Müllerbe,aztán még sétáltunk az alsó szomszédunkkal(neki is van egy kisfia,2 és fél hónap van a fiúk között,ő valentin napon született :) ) mert a gyerekek elaludtak :D
Majd 5kor jön anyósom látogatóba,mást nem is nagyon tervezünk mára.
Hát a reggeli szép idő nagyon befelhősödött,még egy kis szitáló eső is elkapott minket :( Tavaszt akarok és napsütést :(
Jajj még azt elújságolom,hogy Balu 3 napja fel tud állni magától :) Azaz kapaszkodás nélkül :) Ma is már többször felállt,megpróbálom majd felvenni :)
És ha valakit érdekel,most kaptam egy tök jó rádió linket,ezt hallgatjuk mostanában : http://picurradio.com/

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Szia Csigaby! Örülünk neked! Anna 30-án vagy 31-én született, mert nem tudtuk eldönteni?

Mindig olvastam, de nem jegyzeteltem, így gőzöm sincs, mit olvastam a napokban. :? Bocs!

Samu totál beindult, csomó mindent csinál, lehet, hogy eddig is tudta volna, csak nem volt alkalma?! Tegnap kibújt a bal felső kettes; elindult a dömperrel (sejtettem, hogy az lesz a járássegítőnk); mondta és mutatta egyszerre, hogy pá-pá; és elkezdte utánozni a baba cicák nyávogását. :D Ma pedig a kertben ástam, és amikor megunta a karámot, kitettem a fűbe a kiscsúszdájához. Megpróbált rá alulról felmászni, aztán amikor megunta azt is, felfedező útra indult a lerakott kis betonösvényen :) , én persze fogtam a kamerát, és utána siettem... Hát a bejárathoz ment, és minden nehézség nélkül felmászott a két lépcsőn, aztán ment volna tovább, a túloldalon le akart mászni. Na, azt nem hagytam. De a csőrös poharat nem lehet eltiltani, szóval azzal is ügyeskedik. Ő már iszik egyedül, meg is emeli, ha nem jön a víz. Csak ha végzett, csapkod vele össze-vissza, és röhög, ha a szemébe megy a víz. :shock: Én meg sírok, ha át kell öltöztetni. :lol:
Ma megérkezett a Hauschka fogkréme, így fürdésnél megtörtént az első igazi fogmosás. Halálra röhögtük magamat anyósommal, mert amikor mondtam, hogy ááá, akkor nem csak kinyitotta a száját, hanem ő is mondta. Aztán tanítottam köpni, amin meg ő röhögött baromira, de ha ő volt soron, lenyelte a vizet. :? :D Anyósomék vasárnap jöttek volna csak, mert mennek sógornőmékhez Ausztriába, de megleptem Barnust egy Zséda koncert jeggyel mára, így hamarabb jöttek, és ők vigyáztak Samura. Érdekes ez a gyerek, hogy élőben még alig látta a nagyszülőket, mégis imádja őket, tök jól elvolt velük majdnem két órán át.

Egy kérdésre emlékszem: 5 cicus született, nagyon cukik. :) Zafír óvja őket mindentől. Ha vernyognak ő már rohan, nyalogatja a bundájukat. Ha a mamacica eszik, vagy kijön hűteni magát, Zafír egy pillanatra sem tágít a babák mellől. Nem tudom, mit képzel magáról. :D

Akkor mindenki gyógyulófélben? Szerdán nálunk! ;) Azért addig még jövök. :)

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Gratu Grétinek az üléshez, lehet, h most gyorsütemben bemutatja majd, h mi mindent tud.

Samu és a lépcsozés :) még ezt is egyszerre csinaljak Elisaval. Viszont a fogmosas nalunk kivitelezhetetlen, egyszeruen be sem tudom tenni a fogkefét a szajaba.

Hibernia: félnél a lépcsozéstol? én nagyon meg vagyok elégedve a kiscsajjal, mert nagyon ovatos (egyelore), pl ha felmaszik a lépcsore, akkor ott üldögél egy darabig és vagy elkezd kiabalni, h nem tud lejönni vagy olyan is volt mar, h az elso lépcsofokrol lejött, de kék zöld a labszara, mert végig surolja a lépcsot. Emlékszem pl, h régebben irtad, mikor megtanult felallni Peti, egy hétig egyszerüen eldolt, mert nem tudott leülni, na nalunk ilyen sem volt csak 1x vagy 2x, miota all. A kislanyok szerintem sokkal ovatosabbak, de ezt mar irtam.

Charlott: nekem mar most 3. alkalommal jött meg és a 2. nap mindig nagyon durva.

Csigaby, de jo, h jelentkeztél!!!!! tényleg ügyes Anna, foleg, ha az elozményeket is szamba vesszük. Meddig kell még jarni gyogytornara?

Csöpplany, szép méretei vannak Balunak!
egy joghurttal kibirja ebédig? pedig milyen késon ebédel! nalunk most nagyon bejött a kakaos babamüzli, csak egy kanallal kap reggel a tapszerbe a szokasos iztelen gabonapehelyhez és eszi szépen.

Ja és egyre jobban ugy néz ki, Elisa egyedül akar enni, de ugye még nem tud. Tagnap is megevett egy fél körtét kiskockara vagva, de ugy vettem észre fak tole a hasa, pedig o abszolut nem volt hasfajos. A joghurtos poharat is o fogja, én meg kanalazom, néha belenyul, mert tetszik neki, h hideg.

kérdés: ti zöldsalatat adtatok mar? most mar szezonja van, mi minden nap eszünk, de nem tudom, hogy adjam neki. Olyat is hallottam mar, h nyersen hozzaturmixolni a fozelékhez, sot fiatalabb babaknak a tapszerhez (fujjj). Félek, h a szajpadlasara ragad, ha egy salatalevelet enne magaban -na ez igaz, mert ratüsszentettem! :) ) mondjuk tegnap is megevett egy jo adag papirt titokban, szépen megragta, akkor lehet, h a salatat is megtudna..
Ma kiprobalom a majat, még nem adtam neki soha eddig.

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Csöpplány - a szülinapján csak kettesben voltunk és egész nap játszottunk, aztán szombaton jöttek a rokonok köszönteni. Azért volt "buli", csak tőlünk nem kapott kifejezetten szülinapi ajándékot, mert mint írtam, mostanában rengeteg dolgot vettünk neki. Azt hiszem eléggé el is túlozzuk, túl sok játéka van.
Az természetes, hogy az elsőt és az összes többit is meg kell örökíteni :-)
Igazából mi arról beszélgettünk, hogy milyen jó, hogy túl vagyunk ezeken a szörnyűségeken és milyen szerencsések vagyunk, hogy így megúsztuk a dolgot. Meg arról, hogy honnan volt ennyi erőnk végigcsinálni. Úgy érzem még egyszer nem lennék rá képes.
Csak ámulok, hogy Balu milyen ügyes...
Van még mit behozni.

Barba - Anna március 31-én 12.38-kor született :)
Samu is nagyon sokat változott, igazi komoly nagyfiú lett :) Anna is hasonló dolgokat művel a pohárral, mint ő. A napi 1-2 átöltöztetés az a minimum.

Orsi - azt mondják, hogy addig mindenképpen kell járnunk, amíg nem jár önállóan, de utána is saját felelősségre hagyhatjuk abba, mert az alapprobléma (feszesség) továbbra is fennáll.
Annának nagyjából akkor kellett volna születnie, mint Elisának (május 29.), és nekünk a fejlődésben ezt a dátumot kell néznünk. Hiába töltötte az 1 évet, még csak annyit várnak tőle, mint egy 10 hóstól.
Nálunk is ez az egyedül evés a sláger, csak nem megy. A legtöbb kaja után úgy nézünk ki, mint a malacok.
Ráadásul alig tudom rávenni a nyugodt ülésre, van, hogy csak úgy tudom megetetni ha közben hagyom játszani. Tudom, hogy ez nem a legjobb megoldás, de máshogy inkább nem eszik.

KépKép
csigaby
Budapest XVI. kerület
 
 


itt vagyok megint :)

csigaby helloooo, megint bsz Annának!!! nagyon ügyi tényleg!

orsi, nálunk az a legújabb, hogy ül és RÁMNÉZ huncutul, majd hátraveti magát. :shock: Ha a feje alá dugom a kezem, vigyorog; ha nem vagyok elég gyors, koppan a feje és visít. Új divat. :(

állásnál dettó, nekiindul, hogy lesz majd vmi, aztá utána sír. ezért írtam a lépcsőre, hogy te jó ég! :D

csöpplány, Balura mi jött, hogy most álldigál, hát ő már jár!!! :D Peti az állással kezdte, aztán két-három hét múlva lépkedett. (ma 10 lépést tett!!! tök egyedül) ő úgy áll fel, hogy guggol :D (már ez eleve poén) majd mint a súlyemelők, kinyomja magát állásba, keze meg mellső középtartásban. :lol: aztán hol áll, hol el is indul.
a táncot most már állásban is nyomja.

és tud puszit adni!!! :) meg ha ráncolom az orrom, leutánoz. ezeket tanulta mostanság. :D

nadi köszi a tanácsokat szopi ügyileg. csüt reggel szopizott utoljára azóta semmi... :? ez van. 11 hónap is sok...
gratu az üléshez!!

meg a sóóóóóóóók sok új tudományhoz, nőnek ezek a gyerekek, mint a gombák. :)

jó éjt!!!!!

hibernia
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: