Új privát üzeneted érkezett!

Charlott, ez jó hír, hogy Krisz egyszer csak egyik napról a másikra többet kajál. Akkor van remény talán nálunk is erre :D Panaszkodtam én is tegnap a védőnőnek Gréti előtt, remélem hatott! :lol:

Hibernia, örülök, hogy jól viselte Peti a repülést. Megszokta az új helyet? Ezek szerint itthon játékban nem lesz hiánya! Milyen rendesek a nagyszülők!!! :D

Csöpplány, Balu mozgásfejlődésén csak ámulok!!! Gratula!!! Nagyon ügyi!

Valaki kérdezte, hogy hogy állunk főzelékügyileg....szarul. Nehezen lehet beletukmálni bármifajta főzit is. Most már azt fogom kipróbálni, hogy rendesen megcsinálom a főzeléket rántással, aztán turmix és úgy kínálom. Védőnő szerint lehet, hogy Gréti az intenzívebb ízeket kedveli, így most az lesz a próba, hogy elkezdek mindent fűszerezni. Ja és vettem nyírfacukrot. Néha ezzel édesítek egy-két főzit, így jobban megeszi. Nem jó, ha hozzászokik az édeshez, tudom. De ez a fajta cukor egészséges elvileg. Én nem vagyok annyira cukor ellenes, lehet kéne. Mi is felnőttünk és cukros teát, stb-t kaptunk ezerrel. Na persze azért nem akarok mindent cukrozni.

Én anyukám is "fura". Ő is mondta már, hogy "erre a világra minek szülni..." Na meg a másik "kedvencem" tőle: "Ha tehette volna, ő nem ment volna férjhez se, és nem szült volna 2 gyereket...." Jó fej :-( Régebben szarul estek az ilyenek, most már csak egyik fülemen be, másikon ki. Én sosem fogok ilyet mondani a lányomnak, ez tuti! És sokkal másabb nagyszülő leszek majd! :-)

Próbálok jönni még, csak nyügi van megint.

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Nadina,
a védononek lehet igaza van, nalunk Alex akkortol kezdett el enni rendesen, mikor a miénket ette, sosem szeretette ezeket az iztelen babakajakat. és most mar latszik, h nagyon kifinomult az izérzéke, igazi inyenc :)

Nekem anyukam sokat mondta régen, h én azért szulettem csak, mert "Apad mindenképp szeretett volna egy kislanyt" és neki milyen nehéz volt, h mar nem csak az "egyetlen fiacskaja" volt. Nagyon rosszul esett mindig... ugy latszik ez generacios probléma a mi szuleinknél.

Hibernia,
akkor most Petinek Karacsony van! :)
repulo = kirakatgyerek :) :) orulok, h ilyen jol birta!
milyen volt az éjszaka az uj helyen?

Cyntia,
egy szimpla hanyos-fosos virus kb 5 napig tart, orulok, h jobban van mar Szintike.

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Sziasztok!

Charlott:igen,bennem pl ez is van hogy elejétől kellett volna vezetnem egy ilyen "naplót" .Szerintem csak a lényeges dolgokat kiírom majd valahogy,és annyi lesz. :)
Lehet hogy rájött Krisz hogy nem kínzásból akarod darabossal etetni hanem hogy ilyet kell enni,mert ti is ilyet esztek?De aztán lehet hogy érti,nem tudom :)
Hát a hajam nem lett a legjobb.Nem fogta be rendesen a festék :( Most aakrom majd leszívatni a színét és újra befestetem.Addig ha nem gond ikább nem rakok képet :D

Orsi:és te mikor tanultad meg a franciát?Még párod előtt,vagy éppen miatta?
Hát igen,olvastam hogy legkésőbb 3 éves korra minden gyerek ugyanolyan fejlődési szintre ér :) Csak azt se szeretném hogy valamiben le legyen maradva és túl későn kezdjük el fejleszteni,szóval érted :)
Hát pedig a videón tök úgy látszik,mint ha már ott se lenne.Végülis már ez is jó hogy csak akkor látszik ha erőlködik,nem?

Mayday:azért jobb mint a semmi :) Legalább kicsit ébren is látja a lurkót :D Hétvégente is doglozikVagy akkor közös progik vannak?

Maci:azért örülök hogy kezd Níla visszarázódni a mindennapokba!Alvással hogy álltok?Darabos kajákkal próbálkozol még?Szerintem Níla is hamarosan megenné,mint Krisz is :)

Hibernia:és tetszett Pepkének a kilátás a repülőről? :D
Szerintem tök aranyos a szüleidtől hogy ennyire lelkesek :) Látod az én rokonságomat (nagyszülők) nem nagyon érdekli Balu,talán még anyám az aki foglalkozik vele rendesen,és szinte sosem jön üres kézzel.
Remélem megtartja Pepke a jó alvási szokását :) Hogy telt az első este? :)

Nadi:szép méretei vannak Grétinek is :) Már súlyban nehezebb mint Balu :D Alsó határon van? :? És muszáj mennetek ilyen felmérésre?Nem elég ha csak motiváljátok?Remélem semmi komoly,csak tényleg lusti :)
Nyugodtan megpróbálhatsz fűszerezni is,Balu is jobban eszi a mi főztünket mint az üvegeset,bár nála az elején azokkal sem volt gond.De hallottam hogy vannak babák akik nem sezretik a "seízű" dolgokat.
Én is teszek cukrot a teájába,vagy ha olyan dolgot eszik.Mindent úgy készítek neki,mint magamnak :)

Elnézést hogy tegnap nem jöttem de képzeljétek el,hogy Balu semmit (!) nem aludt napközben!!!!!!És ez szó szerint.REggel 9kor kelt(jó nem panaszkodhatok mert előző nap 8kor aludt el,és így 9ig aludt),és onnantól kezdve nem akart aludni.Délután fél 6 körül kezdett nyűgösködni hogy álmos,de inkább nem hagytam aludni hanem kihúztuk a dlgot 3/4 8ig.Na akkor viszont úgy beájult,hogy olyan volt mint egy rongybaba :D Felőle aztán a 3. vh is kitörhetett volna :D Egész nap "programoztunk",voltunk vásárolni,játszóterezni,aztán átmentünk anyumhoz,onnan haza,mert jött anyós is.És nem hiszem el hogy ezek ellenére nem bírtuk kifárasztani hogy aludjon :D
Sikerült csinálnm még egy normális videót a "járásról",hát kb így nyomja az egész lakásba,de már máshol is hasonlóképp bátor :) Most teszem át a gépre.
Ma viszont már 7:20kor fent volt,reggelizett,aztán mentünk barátnőzni,tök jól elvoltak :) Egy kislánynál voltunk,3 nappal idősebb Balunál,de olyan szinten okos,hogy majd leesett az állam.Minden utasítást elvégez.Pl tedd a fejedre,tedd Balu fejére,mutasd meg,tedd bele,rakd oda meg ilyenek.Nekem tök fura mert Balu semmi iylet nem csinál.Maximum ha kérdem hol a cica,akkor a szemével megkeresi :D Mozgásilag meg tök párhuzamosan haladnak :) Édesek voltunk,jól kitraccsoltuk magunkat :)
Na most hirtelen ennyi :) Megyek,feldobom a vidit.

KépKép
Kép
csöpplány
 
 

 
 


Annácskának boldog egyéves szülinapot!!!! Isten éltesse a mi kis elsőszülött topikbabánkat! ;)

Balunak is boldog 11 hót!
Nagyon jók ezek a videók! Balut nem nagyon hatja meg, hogy állásból orra bukik. :D Nagyon vagány! Vicces, ahogy próbál bemászni a szekrény alá. :) Azt hittem hirtelen, hogy egy laptopot ránt le a polcról. :o

Mindig lemaradok, gratulálok a mozgásokhoz és a kinőtt fogakhoz! :D

Cyntia, én is azt akartam javasolni, hogy krémtúrót ne adj, és semmiféle tejterméket. Ne csak a hasmenés miatt, hanem a gomba miatt sem, mert a szájpenész is az. Nem akarlak megijeszteni, de előfordulhat, hogy ez most végigmegy a szervezetén, és alul is megint jelentkezni fog a sebesedés. A cukor is, és a tejtermékek is táplálják ezeket a gombákat, ha jól tudom. Olvass utána, és ha tényleg így van, szerintem legalább egyéves koráig teljesen száműzd ezeket a dolgokat az étrendjéből.

Samunak tegnap reggelre végre kibújt a bal fölső 1-ese!!! Ez a 3. fog. :D Már nagyon fehérlik mellette a kettes, és a jobb alsó kettes is.
Jaj, és már 3 anyajegye van, tök idegesít! Apja tiszta anyajegyes, és félek, ő is az lesz, én meg óvhatom a naptól tavasztól őszig. :)
Voltunk tegnap dokinéninél (már kb fél éve nem látta Samut), és hát erősen meglepett, amit mondott. Szerinte ha van tej bőven, akkor elég a napi egy gyümölcs, egy húsos főzi, a többi kaja pedig lehet cici, esetleg egy tejpép. Hetente egyszer a hús legyen/lehet máj. Tej, tejtermék tilos, tojássárgája is ráér. Na, hát ehhez képest Samu már mindent evett kb. Ráadásul a védőnő javaslatára redukáltuk a napközbeni szopikat 3-ra. Szeretem, amikor a sok tanács tanácstalanná tesz. :) Mondjuk azt anyu is mondta, hogy szerinte hülyeség, amit a védőnő mondott, hogy legyen két főzi, mert ha most kitágítjuk a gyomrukat, később nehezebb lesz neki átállni a hagyományos 5-szöri kajára, amiben az uzsonna ugye nem megint egy adag főtt étel. Nálunk mondjuk nem merül fel a bölcsi kérdése sem, de aki egyévesen vagy másfél évesen bölcsibe megy, és előtte arra szokik rá, hogy így megy az étkezés, az kicsit megszívja a váltást. :?

Ma vacsira zabkását készítettem Samunak vilmoskörtével. (DM-es üveges körte) A körte 250g-os, nagy üvegben volt, véletlen kicsit több, mint a fele rázuttyant a zabpehelyre, már nem mertem visszatenni. Azt hittem, ez lesz a reggeli is, erre úgy ízlett Samunak, hogy percek alatt betolta, és utána még a maradék körtét megette. :shock: 250g!!! Plusz a zab... Ennyit még sosem evett.

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Jó reggelt!

Jó az idő, így gondolom mindenki kint van. 8) 8) 8)

Annának BOLDOG SZÜLINAPOT!!! Valami helyzetjelentés is jól jönne a buliról, stb.. :D :D :D
Hogy telik az idő.... jönnek sorban a szülinaposok most már :lol: :lol:
Balunak már csak 1 hónap. Hihetetlen...

Barba, gratula a fogacskához! Tök jó, hogy ennyit eszik Samu! A zabkását én is próbáltam, nálunk nem volt ekkora sikere. De jó, hogy írtad, mert ma körte híján kipróbálom almával.
Tegnap már olyat főztem Grétinek, hogy még anyukám szerint is jó lett, de Gréti nem ette :? A répát, krumplit sütőben pároltam teljesen lefedve, pulykát külön, aztán turmix. Voltak benne fűszerek is. 1 kanál után fintorgott, aztán pedig lehetetlenség volt további kanalat a szájába tenni, mert kapálózott, aztán már visított is hozzá :cry: Kezdek megint tanácstalan lenni kaja ügyileg... Az megnyugtat, hogy van miből fogynia, ha nem eszik. Tegnap szinte a 2 tápin kívül alig evett napközben valamit. Már az almát se eszi tízóraira, pedig eddig az ment simán.

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Annának és persze Csigaby-nak nagyon boldog első szülinapot!!! :) (te jó ég :shock:)

Nadi sajnálom a kaja mizériát... :? nincs nagyon tippem, nálunk a fordítottja van... :( nagyjából éjjel-nappal enne.
lemaradtam, de üvegeset adsz neki? hátha az jobban ízlik. pl őszibarackos (vagy más gyümis) csirke, ilyesmik. semmi nem ízlik neki? se gyümi, se zöldség? lehet a húst nem komálja...

meglepetés: kb mindenben van cukor itt, megőrülök. :? vettem bio hippes kaját, teli van cukorral. illetve 6+os kaját is vettem és tök sima. :shock: Megszoktam, hogy az már db-os otthon, csak a 4+os kaják simák teljesen. eh.

Barba, foghoz gratu!! :) Tanácsok... Hát... Ezért is jobb, ha az ember az ösztöneire hallgat. Különben megbolondul...
Tegnap mi is jártunk védőnőnél, 9970 g Pepe, állítólag jól van. :D

Tök rossz, akarok venni coffea tostát mert minősíthetetlenül alszik, ezerszer kel órákra, gondolom a sok újdonság és izgul, de itt nem kapható. :( :( Majd ha egyszer bemegyünk Pestre, hozunk, de a tököm kivan, hogy 30 km-re a fővárostól megáll az élet. Nem is hallottak róla még, Chamomila Vulgaris sincs. :evil: Még jó, hogy pelus kapható. :evil: Eh.

Nálunk most ugye nyakamban az egész, férjem jövő pénteken jön, anyuék próbálkoznak, de általában sír náluk és mindig rámmászik. Állni már tök profin áll egyedül, halál vicces, inog, mint állat, de tátott szájjal és feltartott kezekkel örül magának. Lépést még nem tett, de szerintem mire megyünk haza, már tuti fog, mert kb éjjel-nappal állni próbál, nem bútorok mentén, csak úgy.

Balu baromi ügyi!!! A zokni vicces, tesóm állítólag fűszállal a kezében sétált. :D

hibernia
 
 
 


bocsi csak vészhelyzet volt :)

szóval nálunk sincs fogd meg a hasad stb, nem követi amit mondok, de nem is baj még sztem. :) beszélni szépen beszél meg olyan hangsúlyosan, nagyon aranyos, hol fel, hol leviszi a hangsúlyt, kérdez, állít stb. :D meg felelget. nagy divat a tá meg a bá, a p, stb :)

ami a szülőket illeti vicces. :? nálunk ilyet sosem mondott anyu, hogy minek szült stb.
mondjuk van tippem, miért ilyenek a szüleink, gondolom egyikünk apja sem volt babázós. tök kikészülök apukám milyen "sötét" babaügyben, látszik, hogy gőze sincs, milyen egy ilyen pici. anyu azt mondta, sosem kelt fel hozzánk, kb sosem látott... :? és ez látszik is. imádja Petit, tök aranyos vele, de úgy kezeli, mintha 3 éves lenne... meg mindig azzal izélget, miért nem hallgatok rádiót pl, miért nem olvasok, mikor este, bedőlök az ágyba, olyan hulla vagyok és míg én 4-6ig cipelem a gyerek fenekét hajnalban és utána 7kor kezdem a napot és 10ig fenn vagyunk, addig ő 8kor kel pl... persze kelljen akkor, csak ne csodálkozzon már, ha hulladék vagyok... neki megvan az éjjeli 9-10 óra mindig, nekem meg kb 6... sosem volt anyuka, mindent anyu csinált nálunk, erre tegnap miközben ő videózta, hogy mi fürdetünk azt mondja, nem is érti, miért nem lett 10 gyerekük anyuval... :evil: hajnali 3kor kedvem lett volna felébreszteni, hogy itt van 1 a 10ből, ringassa el...

no lépek, anyu elment sétálni, ledőlök... próbálok még jönni, de a gép is sokszor foglalt meg csomó minden van...

hibernia
 
 
 


Annanak sok sok boldog szulinapot kivanunk!!!

Samu és a vilmoskorte :) (igazi kis magyar!)
a napi két fozeléket én délben és este adom, uzsonnara uzsonnat kap, gyumolcsot, kasat, stb...

Hibernia, bele fogtok razodni tuti! az éjjelekhez részvét...

Nadina,
csak probalkozz tovabbra is, kitartas, egyszer csak el fog kezdeni enni Gréti is. Biztos vagy benne, h éhes, amikor kinalod?

Csopplany,
egész nap nem aludt? aztaaaa. lehet tul fel volt porogve...

Mi egyelore jol vagyunk, Elisa jokat alszik, éjjel csak 1x kel olyan 5 korul és alszik 8ig -ma 9ig..)

Képzeljétek ma nem keltem fel rogton, mikor a telefonom vibralt (7.20), mert Elisa mocorgott és véletlenul visszaaludtam... 8.07-kor ébredtem fel, mert Elisa sohajtott almaban (szerencsére). Az iskola 8.30kor kezdodik, szegény gyerekek, ilyen gyorsan még sosem készultek el, még jo, h 2 percre van a suli...

Zsu???

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Vagyok, csak reggel beugrott anyósom kicsit. Most tök jól jött, mert így végre ki tudtam takarítani, plusz mosni, stb. És még nyugodtan meg is tudtam fürdeni :lol: nem kellett félig vizesen, és félig felöltözve Grétit szórakoztatni :lol:

Orsi, ez jó, hogy mostanában ilyen szuperül alszik Elisa! Úgy látszik előbb-utóbb tényleg minden rendeződik. Remélem nálunk is a nem evés is elmúlik egyszer. Már gondoltam rá, hogy épp nem éhes, viszont tegnap pl. egész nap alig evett. Nem tudom elképzelni, hogy nem éhes egész nap :shock: Ma is ezt játsza, már túl vagyunk a tízórain, ami 1 kanál almakompótos zabkása volt. Egyszerűen nem volt hajlandó többet enni belőle, pedig fini lett, a végén már tettem bele egy csöpp cukrot is, de úgy se..... Most kinn alszik a teraszon, de ha felkel újra ezt kell ennie! (bekeményítettem :x )

Hibernia, azt hittem férjed is itt van. Bátor vagy Te azért, hogy így repkedsz Petivel egyedül! Én nem mernék. Gondolom, hogy ez fárasztó most, hogy csak rád marad a gyerekkel való foglalkozás nagy része. De nagyszülőknek is egyre jobban fog menni szerintem. Igen, apukám is dettó ilyen :? Konkrétan fogalma sincs a gyerekekről.... Olyan könnyen tudnak beszélni, de ha meg sír, vagy valami, akkor már adják át, hogy "Anya kell neki..." :evil:
Itthon szinte minden üveges kajában van cukor, elég botrányos. Én Univer-eset veszek, abból van olyan, amiben nincs. (de meg kell jól nézni, mert nem mindegyik "hozzáadott cukor" mentes). Ez bosszantó, hogy gyógyszertárban nincsenek ilyen szerek...Magyarország túl fővároscentrikus szerintem.
Petinek jó súlya van! Hogy bírod még el? :shock: Na persze ez hülye kérdés...mivel muszáj, így mindegy hány kiló, el kell bírni őket :D Centit nem mértek?

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Sziasztok!

Téényleg,Annácskának nagyon boldogságos első születésnapot kívánunk !!! :) Hihetetlen hogy megvan az első 1 évesünk :))))

Barba:köszi a hófordulós köszöntést :)
Hát már nem nagyon sír ha esik,szegényke hozzá van szokva :D Igen,most ez a heppje hogy minden alá be akar bújni,rájött hogy tud kúszni,és próbálgatja hova fér be :? Ezzel egy baj van,hogy sok helyre befér,de ki már nem tud jönni :lol: Aztán sír,én meg keresem a gyereket hogy hol van :lol:
Neeeeem,ilyesmit nem hagyunk előtte,mert hamar tönkrtenné :) Az csak egy nagy családi fotóalbum,nincs benne semmi még,akarok bele előhívatni képeket. :)
Gratula Samunak a felső foghoz!!! :)
Már anyajegye van???Én úgy tudtam hogy 2-3 éves korban kezdenek előjönni.zek szerint akkor nem jól tudtam :D
Én kétszer adok főzit egy nap,de most már nem is főzi,hanem amit mi eszünk :D Már az esti tápszert is alig aakrja enni,nem tudom,elagyjam már? :? Sokszor ennek is ott hagyja a felét,aztán borítom ki :?
Az szép mennyiség!!!! :) Jó étvágya volt Samunak :D


Nadi:igen,már csak egy hónap és szülinap,már vásárolom az ajándékokat,meg készülünk ezerrel :) Már csak 1-2 apróság hiányzik :D Na meg a süti :) Elvileg feketeerdőt csinálok,ami "bababarát",de megkostolom előtte és lehet hogy citromos sütit csinálok inkább :)
Ne idegeskedj a kajcsin,próbákozz mindenfélével,hátha rájössz Gréti ízvilágára :)
Nem lehet hogy a foga jön és amiatt nem eszik?

Hibernia:hát itt csak a 8+-osok darabosak,az alatt csak sima pépes :) Én mondjuk ennyire nem parázok azon hogy cukros-e,de pl itt a Tescoba tök sok oylan van amiben nincs hozzáadott cukor.
Aztaaaa,szép mérete van Pepkének :D Centire mennyi?
azóta sikerült venni homeós bogyót?
Balu is ígykezdte az állást kb másfél hónapja és ilyen sokára jutott el arra a szintre hogy menjen.Bár szerintem ez nem törvényszerű.Balu szerintem túl óvatos,de most már nagyon bátor,mindenhova jráva megy :D Hol tovább jut hol emg már az első lépésnél csüccs :D
Igen,sokszor van valami a kezébe és azzal egyensúlyoz :D Állítólag biztonságérzetet ad nekik mert azt hiszik hogy kapaszkodnak valamiben :lol:
Köszi az sms-t,írtam vissza,már nagyon várom hogy gyertek :) Várlak szeretettel :)
Örülök akkor hogy Balu nincs lemaradva értelmileg,de az a kislány tényleg nagyon kis okos.

Orsi:nálunk még mindig nem fogad el Balu tízórait,meg uzsit se nagyon :? Reggeli ebéd,és vacsora van,na meg a tápi amin bealszik :?
igen,egész nap semmit nem aludt,mondanom se kell hogy este 6tól már tiszta hisztis volt,nem lehetett már elviselni,de muszáj volt :(
huuu,akkor jó kis rohanás lehetett az iskolába menetel :D

Velünk minden okés,sokat vagyunk kint,sétálunk,bár ma elég rossz idő van,de cserébe jön Hibernia és Pepke meglátogatni minket :P Tök izgi!!!!
Tegnap 10kor sikerült letenni aludni,de cserébe ma negyed 10ig aludtunk :D
Jajj és képzeljétek,nem tudom írtam-e már,de Balu leszokott a cumiról.Teljesen.Egyszerűen nem fogadja el.Odaadom neki,szív kettőt és kiköpi.A foga miatt zavarja a cumi? Se alváshoz,se megnyugtatásnak,sehogyan se fogadja el a cumit mát 2 hete!!!Nem mintha zavarna,csak már épp kezdtem parázni hogy hogy fogom leszoktatni,erre leszoktatja saját magát :lol: Na de azért örülök neki :)
a megyek főzni,Gulyásleves lesz,meg töltött káposzta :)

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Este még jövök, csak egy gyors kérdésem lenne Hiberniához (ha géphez kerülsz :) )

A China-t milyen higításban, mennyiszer adod Petinek? csak azért, mert állítólag étvágynövelô hatása van (+ a jellemzôi: orrdörzsölés, éjjeli izzadás Nílára is igaz), és megpróbálnám Nílánál!!!!

Köszi, jövök még!

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Ah, Krisz visszafejlődött megint kihányta az ebédjét, nagyon egy makacs fickó, neki nem ízlik valami, vagy tudatni akarja, hogy most meg van sértődve, akkor az mehet a szemétbe. :( Szerencsére a tejpépes és a gyümölcspépet ételeket nem utasítja el, sőt ezekből duplát kér. :)

Hibernia: örülök, hogy zökkenőmentesen tudtatok utazni. Millió játék Petinek!! - biztos most próbálták pótolni a karácsonyi ajándékozást. A bébikomp tetszik Petinek?
Írtad a FB-on, hogy nem érzed jól magad itthon, mert a gyerekkorodat juttatja eszedbe....ennyire rossz volt?
Irigykedem a Peti újabb alvási szokása miatt! :) Krisz még mindig többször kel éjjel.

Nadina: volt hatása a panaszkodásnak? Gréti többet eszik már azóta? :)
Ezek a szülők kegyetlenek(ahogy olvasom Orsinál is), szerintem fel sem fogják, hogy milyen sebeket ejtenek. Anyám mai napig azzal jön, hogy nem kellett volna második gyerek (azaz én), mert nem tudott már velem foglalkozni (ez meg is látszik) :( , csak apám kedvéért szült, aki meg nem volt otthon sosem. :roll:

Csöpplány: már nem találok szavakat Balu mozgásfejlődésére, csak ülök és bámulok! :) Tök jó, hogy van már fix társasága Balunak (is)! Én ma vittem Kriszt baba-mama klubba és többnyire magában játszott vagy a nyakamban csimpaszkodott.

Barbazso: a vilmoskörte nálunk is nyerő falat! :wink:

Orsi: a tovább alvásban csak az az egy jó, hogy akkor biztos kialussza magát az ember. Örülök, hogy jól vagytok továbbra is. És én is ilyen aranyos gyerekeket szeretnék látni magam körül 5 év múlva, mint a tiedé. :)

Csigaby: boldog születésnapot Annának! :D
Egy éve, Anna megszületésekor tudatosodott bennem, hogy egyszer az én pocaklakom is ki akar majd jönni. Mindjárt anya leszek! :)

KépKép
charlott
 
 


Nekem Apukammal nagyon szerencsém van, pedagogus, imadjak a gyerekek és o is oket. Piciként is elszorakoztatta oket...

Csopplany,
mostanaban nalunk sincs tizorai, mert 9kor reggelizik.. és délben ebédel.
Milyen volt a ëti-Balu nagy talalkozasa????

Charlott,
koszi a dicsit! biztos Kriszbol is egy kiegyensulypzptt gyerek valik, hiszen annyit foglalkozol vele! a konyvet, amit olvasol, kotelezo olvasmannya kellene tenni a szulok szamara! és is olvastam. Van egy testvérekrol szolo konyvuk is, ha ott jartok, majd olvasd el azt is.
Sajnalom, h Krisz kihanyta a kajat! Kihanyta vagy "csak" kikopte?
Nalunk Elisa tovabbra is miniadagokat eszik, elromlott a mérleg, most mar meg sem tudom mérni, de igy szemre 100 gr-t és mindig van a napi 4 kajabol 1, amikor semmit nem kér... joghurtot adtal mar Krisznek? Elisa imadja csak ugy siman, izesités nélkul..

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Elisának boldog hófordulót!

Szintike jobban van?

Hibernia, Csöpplány, a találka miatt irigykedem. :)

Nadi, be kell jelentkezni előre a jógára? Mentek? Menjünk?

Tegnap lettem 30. :( :D Barnus szabadnapot vett ki. (Ez minden szülinapnál így megy.) Reggel betette a lejátszóba a Váradi Roma Café cd-t, hogy a Szülinapodra című számra ébredjek, de hagyott aludni még egy kicsit, erre áramszünet lett, így a végén még a kocsiban sem hallgathattuk meg a számot, mert nem tudtuk kihalászni a lejátszóból a bekészített cd-t. :twisted: :lol: Milyen már!?! Ekkora szívást! :D Ja, és az ágyba hozott kávé is elmaradt áram híján. :) (A gáztűzhely ötlete fel sem merült benne. :)) A Kopaszira mentünk egy vendéglőbe ünnepelni, aztán Samuval játszótereztünk, sétáltunk. Nagyon szép az a park. Anyuéknál is voltunk, vittem neki virágot. Nálunk az a szokás, hogy minden szülinapon olyan virágot viszünk anyunak, amit apu vitt neki a születésünkkor. Az én virágom a gerbera, ami nem a legszebb (nem illatos:(), de szinte a legolcsóbb, így hatalmas csokrokat lehet köttetni. :)

Ma el akartam vinni Samut az állatkertbe. Már kiléptünk az ajtón, amikor meggondoltam magam, mert esett az eső, és Samu is nyűglődött. Így visszamentem Zafírért, és hármasban sétáltunk egy nagyot. Samu elaludt hamar. Mire hazaértünk, már szebb volt az idő. Leszedtem a kertből a sóskát, és azt főztem Samunak főtt krumplival. Ízlett neki, és nekem is, pedig én utáltam eddig. Mindenki más rossz ízűre főzi. :lol:
Ebéd után még játszott kicsit, aztán amikor megint nyűglődni kezdett, "cicire dobtam" (szerintem fájt a foga, mert néha hirtelen élesen felsírt), és bealudt. 1 óra múlva ébredt, de ahogy kivettem az ágyból, a vállamon visszaaludt. Mivel fáradt voltam, hátradőltem az ágyon, és Samuval a mellkasomon aludtunk még két!!! órát. Ilyen még nem volt, nappal majdnem 4 óra alvás. :O Front és fogak, jó párosítás. :D
Este észrevettem, hogy egy picike pontnyi csúcs már kilóg a jobb felső egyesből is, és nagyon duci a bal felső kettes és a jobb alsó kettes. :) Imádtam, hogy ilyen cuki kis kétfogú, de most, hogy visszafordíthatatlan a folyamat, már nagyon várom, hogy kibújjanak. :D

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Végül van időpont a találkozóra? Hétköznap apa nélkül, hétvége apa nélkül, vagy hétvége apával?

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Találtam egy vicces locsolóverset Samunak:

Nadrágomban locsolóm,
Nincsen dugó benne,
Hogyha én azt elővenném,
Nagy röhögés lenne.
De én azt nem teszem,
Mert kezemben a kölni!
Locsolni jöttem,
Nem pedig tökölni!

:lol: :lol: :lol:

Vajon megtanulja 3 hét alatt? :roll: :lol:

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Sziasztok!

Hulla vagyok. Csak gyorsan annyira jöttem, hogy kicsit írjak. Reggel már akartam, de csak a visszaolvasásig jutottam, bár azóta itt semmi sem történt. Hol van mindenki???

Barba, Boldog szülinapot!!! :lol: :lol: :lol: Ezek szerint Te is beléptél a 30-asok klubjába :D . Megyünk kedden a jógára elvileg, úgyhogy gyertek Ti is! 10.30-kor kezdődik, picivel előbb jó lenne odaérni. (1 órás amúgy) Mivel jöttök? Mi kocsival megyünk (bár tőlünk tök közel van, de én nem tolom el odáig, mert az azért sok :D ) El tudunk menni értetek előtte pl. vonathoz, vagy valameddig, hogy ne kelljen sokszor átszállnotok. Amúgy ide 141-es vagy 58-as buszok járnak. Végállomásig kell menni. Utána bejöhettek hozzánk is, ha ráértek pl. egy kávéra, vagy kis kajára :D

Holnap többet írok, de most mennem kell vízszintesbe, mert megint szétmegy a hátam.
Jóéjt!

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


no hol van mindenki????

mi megvagyunk, Peti továbbra is 3-4x ébred / éjjel, most már csak 20 percet hordozom / ébredés és visszaalszik... 10-7ig kb alszik... napközben meg 2x45 percet. most ez a rendje.

tegnap voltunk kerti partyn, volt 3 másik baba is, mondanom sem kell, aktivitásban vitte a prímet, mindenkitől elszedett mindent, folyton lemászott a takarókról és elment virágot szedni, vicces volt. mikor hazahoztam, tök koszos volt a körme + kilyukadt a gatyója 2 helyen is. :D de tök jól elvolt, örültem. nekünk is így kéne talizni vhogy... :roll: kertes háznál voltunk és kinn ültünk a babákkal a napon. annyira vicces, a másik baba aki 2 héttel idősebb Petinél csak ült és nézegetett tök csöndben, Pepkét meg az ingénél fogva húztam vissza mindig, mert mindig tiltott területekre mászott el... :) nem zavartatta magát, hogy idegen a hely... :oops:

csöpplánynál végül nem voltunk sajna, majd jövő héten, mert a nagyapámat látogattuk meg, nem látta még Pepkét, most tök örült neki, folyton csak mondogatta, hogy mosolyog, mosolyog. :D ilyen öregek otthonában lakik, volt sok öreg, mindenki megcsodálta Petit, ő meg sütkérezett a sikerben, nevetett a fogatlan bácsikra... :lol: elég aktív életet élünk itt, nem is tudom, mi lesz vele, ha hazamegyünk. :roll:
szóval csöpplány, reszkess, jövő héten már tuti ti jöttök. :lol:

tali tali, mindenképp össze kéne hozni!!! lehet férjes / férjtelen is... hétvégén / hétköznap is, mi ráérünk.

barba, boldog szülinapot!!! ezt is megélted. :D
a fogacskához gratu! jó kis locsolóvers, én már a locsolós ruciján töröm az agyam... :D

charlott, hát gyerekkoromból az maradt meg, hogy iszonyatosan unatkoztam, mindig egyedül ültem az udvaron és olvastam már 6 évesen. :? :? sosem tudtunk sehová menni, megfulladtam otthon, mióta a magam ura vagyok, sokkal jobb, oda megyek és annyiszor ahányszor akarok. szóval számomra a gyerekkor egy végeláthatatlan, baromi nagy unalom volt. :? meg azt sem szerettem, hogy függök mástól... volt Pepének kitől örökölnie az önfejűséget + aktivitást + akarnokságot... :roll:
anyukád durva azért... :shock:
bébikompot még nem használtuk... :roll: fokozatosan adom neki az új cuccokat. :)

orsi, nincs tízórai nálatok? az fura lehet... :) hogy van mostanság Elisa? gyógyszer beállt?

macianyu, bocsi, csak most jöttem... :? én végül nem adok cinát neki, mert azt sem kaptam... :evil: most este kap chamomillat (ch15) egy szemet + napközben 1-2x.

bocsi, megyek, felébredt

írjatok lányok!!!!!

hibernia
 
 
 


Sziasztok!

Nem nagyon tolongtok itt manapság :D
Talit mindenképp beszéljük meg, amíg Hiberniáék itt vannak! Nekünk is jó szinte bármikor. Mi tuti férj nélkül megyünk (ő ezerrel tanul) Lehetne esetleg a Kopaszi gátas parkban, amiről már régóta szó is volt, és esetleg rossz idő esetén pedig pl. Csöpplány által ajánlott Kosztolányin lévő beülős? :?: :?: Időpont pl. péntek, vagy szombat?

Tegnap totál kibuktam... (a férjemre) Ha ezt olvassa netán, akkor itt is leírom, hogy szarul esett!!!
Panaszkodtam neki, hogy fáj a hátam, erre a fejemhez vágta, hogy tán le kéne fogyni :evil: :evil: IGEN, ok, ezt csinálnám, ha épp valaki a segítségemre lenne!!! Vettem fitness bérletet, ami lejárt, mert nem tudtam elmenni :cry: Mivel Grétit nem vihetem, ugyanis hiába van gyerekfelügyelet (és ráadásul egy rokonunk a bébiszitter), aki közölte, hogy Gréti egyszer 1 órán át sírt, így nem vigyáz rá :shock: :shock: (képzett bébiszitter!) Anyósom akkor jön, mikor neki jó, nem akkor, amikor nekünk :shock: Anyámnak meg úgy kell könyörögni, hogy 1 órát vigyázzon Grétire úgy, hogy én ne legyek itthon.... férjem meg persze szintén vagy későn jár haza, vagy épp fáradt, vagy épp akad jobb dolga is...(néha vigyáz rá, ok, de ha az ember diétázik, akkor minimum kétszer kéne edzeni is...)
Most mindenki fogadkozott, hogy majd segít...kíváncsi leszek! Ja és mégszigorúbb diétába kezdtem :x Most éhezem is rendesen :x
Bocsi a panaszáradatért!

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


hát ez elég szenya beszólás volt. :( főleg ilyen körülmények mellett... :? :? szegény... :(

mi ma a péteri tónál jártunk, tök jó volt, piknikeztünk, Peti nézte a repülőket :shock: meg ilyesmi...

újabb hely jutott eszembe rossz időre: cd fű? ott van egy beülős rész, egy barlang-szerűség... vagy az gáz??? mondjuk egy szobányi csak... :? de jó időben Városliget? most 3x voltunk fűben és tök jó volt...

ja ma bébikompozott is, de idegesíti, hogy nem tud kijönni magától... :? amúgy szereti, csak ez a baj...

többiek?

hibernia
 
 
 


Hibernia, éjjel is hordozod Petit, szegény :? Mostanában nálunk is menő az éjjeli kélés, kiveszem, leülök, kicsit ringatom, de szerencsére Gréti kb. 5 perc alatt visszaalszik. Tök jó lehetett a baba-mama parti! Gondolom, hogy Pepke aktívkodott a többiekhez képest :D Nála ez alap :D
Barba, a locsoló vers király! Most olvastam csak. Akkor jógára tudtok majd jönni?

Lenne egy kérdésem: Védőnő ajánlotta, hogy adassuk be Grétinek az agyhártya gyulladásos oltást. Valaki beadatta ezt? Állítólag most van ennek a betegségnek a szezonja :shock: :shock: Bár én nem is hallottam erről, de a védőnőben bízom. (bár a gyerekdokink nem is hozta fel még a témát :shock: ) Állítólag ráadásul 1 éves kor alatt 2 oltás kell. Nem nagyon akarom Grétit oltatni minden szarral, de lehet, hogy tényleg hasznos. Szerintetek?

Csöpplány? Merre vagytok? Gondolom séta ezerrel. Gratula Balázsnak az egyéni cumileszokásról!!! Nagyon ügyi!!! Én se gondoltam volna, hogy ez így megy :D

Mi is voltunk ma játszóterezni Érden anyuéknál. Gréti hintázott, és nézte a gyerekeket, most ez a legjobb időtöltése :lol: Mutogat is nekik, meg magyaráz, és ha valaki reagál neki, akkor annyira boldog :D Teljesen le is fáradt, már rég alszik.
Megyek én is, mert a hátam még gáz...(ja és nem a plusz kilók miatt, mert voltam én már 70 kg régebben és mégsem fájt semmim!!!) :arrow: ezt a férjemnek írtam, ha netán olvasná!

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Na, csak bekukkantottam gyorsan :) !
A tali nekünk is jó bárhol, már várom! Délelôtt vagy délután tervezitek? (bár próbálok nem az alvásidôk fogságában gondolkozni....)

Hibernia: üdv itthon! Jó, hogy megjöttetek! A coffea tost atök jól bejött nekünk (van, hogy csak 1-szer kel), most a Chinat is kapja.
Barba: Boldog szülinapot! Te is 30 éves vagy


:) , mint én (bár már elmúltam fél évvel....de azt letagadom :oops: )! Amikor étterembe mentek, az nem bolygatja meg Samut (alvásidô, stb.) ? Kaja után ott megszoptatod Samut, vagy akkor kimarad az a szopi? Ezt azért kérdezem, mert szeretnék én is ilyen rugalmas lenni....

Nadi: sajnálom a diétát + balhét. Hát, nem egyszerû segítséget találni, az biztos....Biztos, jó lesz együtt jógázni Barbáékkal! Remélejük, hogy mint minden-a nem evés is elmúlik egyszer!

Csöpplány: Hihetetlne, hogy Balu magától leszokott a cumiról!!!Nagyon-nagyon ügyi, hát ezen sem kell már aggódnod! Már csak egyszer szokott tápot kapni naponta?

Orsi: Níla is szereti a natúr joghurtot, és ô is miniadagokat eszik, bár talán most egy kicsit rákapcsolt a kajálásra. Ma a mi levesünket kapta , miután a neki készített zöldséges tészta nem kellett neki. Te mindennap adsz joghurtot Elisanak? Sajtot is kap?

na, megyek olvasni+ aludni; dög vagyok....

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


szegény Nadina, ez olyan igazan csontig hatolo sértés, foleg a férjedtol. Sajnalom! a diétahoz kitartast!
Az agyhartyagyuszi elleni oltast nalunk 1 éves kor felett mindekép javasoljak, nemrég lett ez is pénzugyileg tamogatott oltas, igy most mindenki oltat, nagyobb gyerkeket is. Elisa is meg fogja kapni.

Hibernia, na végre kimozdultok, igy lehet masképp latod a 24 oras anya szerepet. Nem? Azért igy sokkal sokkal jobb szerintem. Szomoru, amit a gyerekkorodrol irtal.

Csopplany, haat ez a cumi leszokas szuper! gondolom neked most igy nehzebb, mi is szivtunk eleget mikor Elisa abbahagyta az ujjszopast, de a jovore nézve mindeképpen jobb igy.

Barbazso, boldog szulinapot utolag! pont ilyenkor aramszunet, a francba! neked olyan hosszerelmes férjed van, nem? Samu fogaihoz is gratu!
Kiprobaltam én is az almat szeletelve, evett belole Elisa, nem fulladozott.

Mi ma kirakodo vasaron voltunk, arulni, eladtunk egy csomo jatékot meg gyerekruhat meg mas lim-lomot. olyan jo, ennek itt nagy hagyomanya van, évente egyszer minden telepulésen van ilyen és tok jol lehet arulni. Régen én is sok mindent vettem a fiuknak ilyen helyen, ma mar csak konyvet esetleg, ilyen koru gyerekekre mar nem lehet hasznalt ruhat venni, mert ronggya hordjak oket, foleg a fiuk...
raadasul 22 fok volt, délelott Elisaval is ott voltam 2 orat, egy ido utan unta a babakocsit és beletettem egy dobozba, tobben megkérezték, o is elado-e? :) mindenkire mosolygott, nagyon aranyos volt.

Hibernia, kérdezted a gyogyszert. 2 hét mulva megyek a tudogyogyaszhoz vissza, nem vagyok megelégedve a gyogyszerrel, Elisa tovabbra is nagyon keveseket eszik, volt egy hét a betegség utan, amikor rengeteget evett, de azt csak azért, h visszahizza azt, amit lefogyott. egyébként jol van, 2 hete csak 2x kel éjjel, olyan hajnal 4-5-6 korul, viszont késon fekszik, altalaban negyed tiz, mire elalszik. Délutan alszik 2 néha 3 orat... a napi egy alva most mar abszolut fix, szinte percre pontosan haromnegyed 2kor alszik el. Az egy nagy negativum, h csak a kezemben alszik el megint vagy szopi kozben...

Szintike meggyogyult mar??

Macianyu? Zsu? és a robbiek??

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Macianyu,
minden délben kap desszertként joghurtot Elisa, kb 50-60 gr-t eszik meg belole.
Sajtot még sosem adtam neki.

fuu, itt olyan igazi nyari vihar van, dorog, villamlik, jo, h mar mindenki alszik..

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


félregépeltem, 2 hetente csak 1x kel éjjelente... hiszen 6 honapja 2x kelt, éppen ideje volt mar! én igy most egész kipihent vagyok :)

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


a francba, milyen értelmetlen dolgokat irok, szoval a lényeg:
Elisa kb 2 hete csak 1x ébred fel éjjelente. Na megyek aludni!

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


:) Pedig nem is lenne rossz, ha 2 hetente 1x kelne éjjel Elisa. :D

Ma már pont ott tartottam, hogy lemondom a jógát. :? De most megint kedvem van kicsit. Az a gáz, hogy háromnegyed 9-kor el kell indulnom itthonról, mert a 10 órás vonattal már késő. És esőt is mondanak keddre. Inkább ez vette el a kedvem a kimozdulástól. Bár megint áramszünet lesz, szóval itthon is dögunalom lenne maradni. Jaj, annyira nem tudom! Be kell jelentkezni előre? Néztem a menetrendet is már. Végállomásig kéne menni?
Hú, ez a fogyós beszólás övön aluli. Tudod, én is megkaptam már régebben. Azóta nem meri mondani, de mindig bennem van. Ráadásul a szoptatás miatt nem merek fogyózni, állítólag ilyenkor méreganyagok kerülnek a tejbe, mert elkezd a szervezet méregteleníteni.

Maci, Samu már csak egyszer szopik napközben (a reggelin és az estin kívül), aminek nincs konkrét időpontja, bár ő azért nagyon jól érzi, mikor van a napnak a közepe, amikor jár neki. Mondjuk kedd óta többször is szoptattam néha (dokinéni meggyőzött :)) , de főleg a fogzásos szenvedés miatt. A lényeg az, hogy nem én vagyok rugalmas, hanem Samu, én meg nagyon hálás vagyok neki ezért. :D Úgy szoktuk csinálni, hogy ha éhes, és nem vagyok nyugodt helyen, akkor mindig van nálam Abonett, amit imád, rizsgolyó, vagy banán meg ásványvíz, és ezekkel tudom húzni az időt. Aztán a kocsiban vagy kijelölt helyen :) megszoptatom.

Orsi, hát a férjem sajna nem épp egy hősszerelmes, de fejleszthető. :D Ezekre a meglepikre már hónapokkal előre rá kell készíteni... :D A szülinapi ajándékomat szinte nekem kellett megrendelni magamnak (végül nem hagytam magam), én vettem át a futártól, aztán végül elfelejtette odaadni. :o Ma kérdeztem, hogy mikor kapom meg. :D De idén hozott nekem már előző este egy nagy csokor virágot. Ilyen még sosem volt. Nagyon meglepett, és ennek örültem a legjobban. :)
Kirakodó vásár tök jó lehetett!!!

Köszi lányok a köszöntéseket! :oops:

Néztem ezt a cd fűt, de csak 4-től van nyitva. Az nem késő kicsit? Az az igazság, hogy anyuék a Tranzittól egy saroknyira laknak kertes házban. Ha gondoljátok, megkérdezhetem, hogy mehetünk-e oda. Mondjuk van egy nagy golden retriverük, aki nem bánt, nem is ugat, de nagy és szőrös és kutyából van. :) Olyan szempontból tényleg egyszerűbb, hogy akkor szoptatás, kajamelegítés megoldva. :) Ha viszünk enni, inni meg műanyag poharakat, akkor szerintem nem zavarná őket, ha mennénk. Van fű és homokozó, meg hintaállvány, amire elvihetjük Samu babahintáit. Ha esik az eső, van nagy nappali. Szerintem egyszerűbb lenne, ha apukák nélkül hétköznap találkoznánk. Most, hogy ilyen szép tavasz van, olyan rövidek a családi hétvégék! Mondjuk ráérő apukák jöhetnek, ha akarnak. De tényleg minél hamarabb dönteni kéne, mert nem akarom, hogy Pepkéék megint lemaradjanak.

Jujj, nem is írtam, képzeljétek, feljött Samu fütyköse! Szegénynek épp néztem, hogy milyen, amikor egyszer csak hátracsúszott. Úgy sajnáltam, de szerintem nem fájt neki, csak kicsit. Inkább meglepődött, hogy mi volt ez. Még csütörtökön történt, azóta már az sem zavarja, ha fürdésnél hátrahúzom neki. Többiek hogy állnak ezzel? Vagy már csak nálunk volt "probléma"?

Mai mázsálás eredménye: 9370g

Na, jó éjt!

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Ja, anyuéknál nem csak nappali van, hanem a régi gyerekszobánk anyu fejlesztője, amit már az unokák használnak. Teli játékokkal és egy felállított játéksátorral, alagúttal. Ilyen, csak más színű: http://babamamaszakuzlet.hu/index.php?p ... t&Itemid=1
Lehet, hogy tényleg ez lenne a legideálisabb helyszín. :)

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Sziasztok!

Gondoltam bejelentkeünk mi is! :oops:

Az utolsó oldalt sikerült végigolvasnom gyorsan!

Hibernia, tök jó hogy itt ennyi mindent csináltok, olyan nehéz elképzelni (legalábbis nekem) hogy mennyire nehéz lehet kinnt élni egy "idegen" országban, ahol nem tudod meglátogatni a rokonokat amikor csak akarod, meg nincs ennyi gyeekprogram lehetőség!
Férjemnek ajánlottak egy állást németországban de igazán el sem gondolkoztunk rajta mert én annyira nem tudom elképzelni, olyan beszari vagyok, nem merném, mondjuk ő sem kardoskodott érte!

Csöpplány, annyira aranyos Balu ahogy egyensúlyozik, milyen ajándékokat vásárolsz neki?

Orsi néztem a videókat és Elisa is tök jó fej ahogy nézi a fiúkat játék közben, látszik hogy kislány! Kristóf ilyenkor odacsörtet és mindenképpen be akar szállni minden játékba, vagyis meg akar szerezni mindent! :wink:
A tűzfolt tényleg nem látszik és a nagyfiamnak is van ilyen, neki nem látszott alapból sose csak ha sírt nem is mondta senki hogy az csak most hogy te mondod hogy akkor látszik Elisának is gondolom hogy neki is az van!

Barba boldog szülinapot! Férjed azért aranyos még ha rá is kell vezetni a dolgokra! :lol:

Nadina hajrá fogyókúra!!! Nekem is kéne, már voltam 1x futni :roll: már csak folytatni kell :wink:

Ha hétköznap délelött lesz a tali akkor szívesen csatlakoznék, délután a nagyokkal már nem mennék, hétvégék meg nekünk családiak, csak akkor van itthon a férjem szinte!

Kristóf megkapta az agyhártyagyulladás ellenit(2 oltást), én mindegyiknek beadatam!

Egyébként szopizni már ő is csak 3 x szokott max. és este ki kell egészíteni tápszerrel! Egyébként 9,5 kg és 74 cm!
Eszik mindent én adok neki gyümölcsös joghurtot is és elkezdtük a túró rudit! Iszonyú amit művel érte, felismeri a papírját és nevet közbe kapkod érte! :lol:

Nyers zöldséget miért nem lehet adni? Én szoktam nyers répát adni neki, imádja rágni, meg az almát is gerezdbe kapja és elmajszolja!

Már csak egyik kezével fogja a kezem és úgy sétál meg néha elengedi és úgy áll! És megtanult kb két hete mászni :roll: mire jár addigra ezen is túl vagyunk, ugye ő eddig csak kúszott!
Sokat van kinnt a kertbe(szinte egész nap) imád homokozni, hintázni!
Ja és tud pá-pá-zni, olyan zabálnivalóak ilyenkor! Mindig meglepődök hogy egyik pillanatról a másikra olyan okosak lesznek!
Valamelyik nap rámtört hogy mindjárt megnő ő is és nem lesz baba a háznál, tisztára elszomorodtam :o

Barba tök jól hangzik anyukádék kertje meg nappalija ötlet! 8)

kriszta0612
 
 


Jajj, inkabb törjön le a kezem, de le nem irom még egyszer, h kipihent vagyok! nem tudom mi a franc volt, 3tol 5ig nem aludt(unk), nem sirt, hanem nyöszörgött az agyban, forgolodott, ujra és ujra fel kellett vennem, megnyugodott, aztan 5 perc mulva ujra kezdte... persze most még mindig alszik!

Kriszta, jo hallani rolatok is! pedig Németorszag a kanaan gyerek szempontbol, én imadtam ott élni, mikor kicsik voltak!
én is utalom ezt az érzést, hogy mindjart megno..

Barbazso, pedig azt hittem a cd-vel ébresztés miatt... Nalunk is mar régen nem vesz meglepetést, mert ugy sem tetszik, tudjatok anyukam szerint 'ha a csillagot lehozna az égrol, az sem lenne elég nekem.."

irigykedem ezekért a szép sulyokért, 9 kg feleltt... ha egyszer véletlenul sikerül talalkozni, akkora lesz a különbség Elisa és a többi baba közt... nem par hét, hanem par honapnak tunik majd.

körkérdés: kinek hogy alszik éjjel a pici? nalunk csak és kizarolag hason.

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Orsi én is mindig így járok hogy elmondom mindenkinek hogy túl vagyunk az éjszakázáson és tuti ogy másnap újrakezdődik....
egyébként mostanában jól alszunk! :lol:
este 9-től alszik fél6 6-igakkor eszik és ha szerencsém van visszaalszik! Csak hason alszik, esetleg oldalt ha átfordul álmában a hátára nyöszörög és akkor vissza kell fordítani!

Biztos valami zavarta elisát is, fog, has nátha, Kristóf akkor szokott ilyen lenni ha kezd benáthásodni vagy érzékeny a foga!

Nem kell valakinek jó áron egy jó állapotú römer king britax 9-18 kg-ig ülés? Nagyon profi, egy gyerek használta akié volt nem akarja pakolászni és ideadta hogy szerezzek neki új gazdát mert nem tudja tárolni!Ha valakit érdekel küldök képet a gmailre!

kriszta0612
 
 


Kriszta, Elisanak ma reggel hoemelkedése van... remélem csak a foga jon, mar vagy 2 honapja nem jott uj fog.

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Orsi, Peti is fenn volt 3-5ig!! :shock: már agybajt kaptam. nem sírt csak folyton mocorgott... aztán 7kor meg felébredt és fél 8tól már nyűgös... :( jó napunk lesz. :(
hason alszik amúgy ő is.
a szombati bulin a 2 héttel idősebb baba 2,5 kg-mal könnyebb volt Pepkénél, küldök fotót majd! :D viccesen néztek ki. mintha Peti 2-3 hónappal idősebb lett volna.
kirakodó vásár jó lehet, itt is lesz vmi, lehet elviszek pár nem használt rucit. (nekünk van pár, mert megvettem és kicsi lett...)
egyszer kelés jól hangzik! :) most néztem, még otthon 7 napból 5x aludt peti 10-6/7ig mielőtt idejöttünk. :? most meg... eh...

Kriszta, Németországba pedig szívesen mennénk mi is... ;) 2-3 év még itt aztán oda orientálódunk asszem...
gratu a mászáshoz!
nálunk a bepakolás a sztár most! mindenhová beteszi a pingpong labdát... :D

agyhártyagyull oltás nálunk kötelező, asszem már kapott is egyet a 2-ből... megnézem majd.

barba, anyukádék kertje jól hangzik, persze ha nem zavarunk! kérdezd meg azért. ;)
a cd fű tényleg 4kor nyit. :( elfelejtettem.

nadi, én 54 kg vagyok és fáj a derekam, mint állat... :? :?

no nézek fotókat küldeni...

hibernia
 
 
 


csöpplány, zsu, charlott merre jártok????

mikor mehet a balu-peti csúcstalálkozó? ;)

hibernia
 
 
 


Akkor megkérdezem anyuékat. :) Végre Kriszta nyilatkozott időpont ügyben! Akkor többiek? Hétköznap délelőtt? Nekem jó bármikor.

Nadi, náthásan lehet menni a jógára? Banyek, Samu minden fogzásnál náthás lesz, és szegény, olyan undi, folyton tüsszent, és a hasáig csusszan a taknya. Na, jó, ez túlzás, de elég égő társaságban, mert az orrtörlésnél ordít, meg amúgy is, zavar, ha azt hiszik, hogy beteg. Meg kéne néznem a honlapot, de tökre nincs most időm. Apu itt van, kertészkednénk, Samu meg unja a banánt, pedig eddig tök jól elvolt a karámjában. :?

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


nekünk jó a hétköznap, asszem zsuéknál lesz ez gond. :?

amúgy a délelőtt mit takar? miután ugye vidékről megyünk, 11nél előbb mi nem hiszem, hogy odaérünk, de az megoldható.

hibernia
 
 
 


Szerintem jó a 11. De szerintem ne ragaszkodjunk egy konkrét időponthoz, úgysem ér oda mindenki időben. Lehet azt is, hogy 10-től 2-ig (ezt csak hasraütésszerűen mondtam), és ezalatt mindenki annyit van ott, amennyit tud, de közben 11-12 körül mindenki ott lenne egyszerre. Vagy ez hülyeség? Közben eszembe jutott még egy hely, de persze nekem a legkényelmesebb anyuéknál lenne. :D Millenáris.

Banyek, Samunak már sebes az orra. :( Taknya, nyála egybefolyik, nagyon kemény! Ennyire még sosem folyt a nyála! :o Előkerült a jól bevált előke/nyálfogó... :D

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


millenáris is jó lehet, nagy zöld... és ott van fedett rész is ha rossz idő lenne?

szegény Samu foga... :? vagyis orra... :?

hibernia
 
 
 


Úgy emlékszem, van fedett rész is. Rég voltam...

Nadi, felhívtam a nőt, azt mondta, mehetek náthás gyerekkel is, ez még segít is neki tisztulni a só. 00000000000000 (Ezt Samu írta.) Te nem félted Grétit (mármint tőlünk)? Ha nem, akkor valószínűleg megyünk. Már ráálltam, bár kicsit félek, hogy zuhogni fog. :) Te milyen ruhát adsz ilyenkor Grétire? Ha BKV- val megyünk, a 9:45-ös buszt érjük el, ami kb negyed 11-re van ott. Számodat légyszi küldd el privibe, nehogy elfelejtsem megnézni a gmailes táblázatot!

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Sziasztok!

Jelentkezem, csak amikor jó idő van, akkor játszóterezünk látástól vakulásig. :)

Orsi: Krisz üveges bébi étel darabas kiszerelését úgy eszi, hogy engedi, hogy a kanálról bekapja a falatot és nem nyeli le, csak gyűjtögeti. Amikor már nem fér több a szájába, akkor szépen, szőnyegre gyúrja, formázza ki csúsztatja a száján. És ilyenkor öregedek pár évet. De nagy ravasz ez a kölyök, mert tegnap kínáltam neki lángost és fagyi tölcsérestül és úgy befalta, mintha mindig ezt ette volna. Lehet, hogy ezek a bébi kaják nem az ízlésvilága?
Köszi a tesós könyv ajánlását. Mindenképpen megveszem, ha aktuális lesz. :) Tesóméknak kellene elolvasni, mert ott gázos a helyzet. PL: egyiknek most volt a névnapja és kapott ajándékot, de hogy a másik ne irigykedjen illet volna neki is venni játékot. Ezt így gondolja a sógornőm, alig bírtam magam visszafogni. :(
Alvás - általában háton alszik el, aztán mindenféle pozitúrában találunk rá. :)

Barbazso: tali időpontja nekem a hétvége lenne igazán jó, mert apástul tudok csak kimozdulni. Azon belül mindegy. ;) Egyébként hogy érted, hogy feljött a füytköse? Krisznél nagy lenőtt, szerintem ebből műtét lesz! :(

Hibernia: tök aranyos Peti a garden party készült képen! :D És Krisz továbbra is Peti klónja - ha letesszük valahová az tuti, hogy pár másodperc múlva egészen máshol van. Nem tud a fenekén megülni. De nem baj! A játszóterezés is abból áll, hogy Krisz után loholok, mert a nagyságos úr kúszva-mászva birtokba veszi az egész teret.
Én is sokat unatkoztam gyerekkoromban, hiába volt egy tesóm az magában játszott. :( Én azóta számítom az életemet, amióta elköltöztem otthonról, 19 évesen.

Nadina: sajnálom, hogy a férjed ilyenek mond. :( Mi beadattuk az oltást már hónapokkal ezelőtt. És mindenképpen adasd be Grétinek! Jobb félni, mint megijedni és nem is olyan drága a készítmény. Voltatok Érden játszóterezni? Merre fel van kicsiknek is használható? Akkor mi is elnézünk oda legközelebb. ;)

KépKép
charlott
 
 


Charlott,
Krisznek micsoda technikaja van? gyujtogeti és utana egybe köpi ki? aztaaa.
Elisa 2 napja azt csinalja, ha kap vmi szilard darabot (kenyeret, rizskorongot, ilyesmit), h leharap belole és azonnal tolja kifelé a nyelvével, aztan ujra harap, stb.. szo szerint felapritja a kajat, de egy grammot le nem nyel belole.

Hibernia,
hogyhogy Peti egy ilyen éjjel utan 7kor kel? Elisa ma fél10ig aludt. Amikor ilyen sokaig fent van, nem eteted meg, hogy az éhség miatt ne ébredjen fel? vagy nem kér? vagy megeteted és igy is felkel?
Abbol a konnyusulyu gyerekbol még vonjal tobb, mint egy fél kg-t és megkapod Elisat. Ma is talalkoztam egy ismerosel, a fia egy héttel fiatalabb Elisatol és kb 3-4 honappal néz ki idosebbnek, mert olyan nagy...

Barabzso,
orrfolyas :( de még jo, h Sami kitusszenti, nekunk mindig szivni kell..

Ma ebédnél egy kanallal sem volt hajlando enni a kisasszony, leraktam jatszani és fél ora mulva ujra probalkoztam, evett egy kicsit, aztan megkaparintott egy fél citromot és azt jo sokaig szopogatta. Na ettol aztan fog hizni! + par kanal joghurttol. A sirba visz, komolyan.

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


charlott ez a kiköpés komoly. :D bár gondolom ez neked nem vicces. :? nálunk a sima kaját is úgy rágja, mintha legalábbis pirítóst enne... :roll:

orsi, hát ő nem hozza be a rossz éjjelt... :( 10kor fekszik szinte percre pontosan, aztán felkel 2-3x egyenként 15-1,5 órára
pill ordít

hibernia
 
 
 


Halihó!

Mi is élünk csak hát mióta Balu elindult folyton a nyomába vagyok,mert esik kel,megüti magát,meg hát pillanatok alatt elér mindenhová :? Egyébként minden rendben,ma voltunk védőnőnél.Balu 8120 gr pelussal bodyval :? Nem sok,kicsit többre számítottam.De megbeszéltük a dokival hogy Balu ilyen,nem egy nagy gyerek :D Eszik-alszik,jókedvű,barátságos,mozgékony,nagyon ügyes,jól halad a mozgásfejlődésben,szóval ő genetikailag ilyen kis csöpp.
Elolvastam mindent,de a felére nem emlékszem.
Hibernia:nekem a kedd nem jó,de a többi napon jöhettek bármikor :) Várlak titeket! :)
Találka:nekem elvileg bármikor jó.Én is kb 11re tudnék menni,nekem jó Barbáéknál is,vagy a tranzit is.Ahogy a többiek gondolják :) Csak könnyen megközelíthető legyen :)
Alvás:Balu össze-vissza alszik,mármint oldalán hátán hasán.REngeteget forog álmában,sokszor hallom a koppanást ahogy forgolódik.
Maci:Balu már csak este eszik tápit kb 8 hós kora óta.Addig reggel is kapott,de 8 hósan már elutasította,alig evett belőle,így úgy gondoltam elhagyjuk.Doki mondta hogy most már lassan elhagyható az esti tápi is,kaphat helyette feles tejből kakaót.Már 3 hónapja kap napi szinten tejterméket,így mivel semmi baja tőle,elkezdhetjük a tejet is bevezetni.

Ma voltunk párom nővéréjéknél is, a gyerekeket kiengedtük az udvarra,homokoztak,meg csúsztak-másztak,háét az én fiam olyan mocskos volt,mint egy kis disznó :D Nem baj,de jól érezte magát,be is dobta a szunyát 14:20kor,de fél 4kor felkeltettük.Most az apjával játszanak az erkélyen.

Ajándék:végül egy bébimedencét kap,játszósátrat,keményfedeles kiskönyvet,homokozószettet.Anyuéktól egy kismotort kap(ott),olyan nyuszisat,mert még a rendes moci hatalmas lett volna.
Jajj és képzeljétek,fel tud mászni az ágyra :) Igaz hogy baromi sokáig próbálkozik mire sikerül,de már tudja hogy kell :D Szóval újabb rizikófaktor ami miatt folyamatos felügyeletet igényel :?
Na megyek is szórakoztatni :)

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Charlott, nem biztos, hogy műtét lesz, állítólag 2-3 éves korban ráér rendeződni a dolog. Samunak eddig szinte mozdítani sem lehetett, most meg már hátra lehet húzni.
Ez a köpős technika tényleg rafkós! Kapott fagyit is?

Jesszus, most nézem, milyen értelmetlen mondatot írtam az előbb! :oops: (Ez még segít is neki tisztulni a só?!?!)

Ma Samu eddig egy banánt evett narancslével összetörve, és egy fél üvegnyi édeskrumpli-répa-krumpli pürét. Ahogy elkezd enni, pár kanál után ordítás következik, aztán cicikunyi. Én meg beadom a derekam, mert sajnálom a foga meg a nátha miatt. :roll:
Most épp a hifit szedi szét. Hihetetlen, rájött, hogyan kell a kazettás részt kinyitni, azzal szórakozik.

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Hibernia,
Peti haja hatulrol :) még csak most lattam! én is ilyet akarooook!!!
a piknikes képeken a szemuveges kisfiurol van szo, aki sovany? ilyen picin szemuveg? nagyon durva!

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Huu, mennyit írtatok :D !

A talival kapcsolatban- asszem felületesen olvastam, de nem derült ki számomra; hogy HOl van Barba, anyukádék kertes háza? Úgy értem , melyik kerület, merrefelé? Bár, még nem biztos semmi (ha jól értem),nekem szimpatikus, hogy egy kertes háznál legyünk, ahol lehet kaját melegíteni, visszavonulni-szoptatni, stb.

Az sem derült ki nekem (lehet, hogy nagyon sötét vótam), hogy a jövô hétre vagy erre a hétre tervezzük a talit?
Ez szerintem jó, hogy meg lesz adva egy tág idôintervallum, és aki, amikorra tud, addig marad (Ezt jól "megaszontam " :D )

Rólunk: Níla feszegeti az egyszeri alvást napközben; már másodszorra fordult elô, hogy délután egy óra ringatás-cici-kaszálás, stb. ellenére is üvölt a fáradságtól, de nem alszik el...Ilyenkor én is tök feszült leszek (ezt meg is érzi szegényem), mert egész nap az ebéd utáni alvást várom, hogy ledôlhessek. Ma nagytakarítottam is délelôtt (akkor aludt 1,5 órát), így annyira akartam pihenni.....Persze, délután 5-r már kibírhatatlan ilyenkor, és az esti szopit sem bírja ki....most is "félbehagyott", mehetek fejni....
Az éjszakáink vegyesek, kb.2-szer kel Níla, és reggel fél7-7ig is alszik mostanában.
A jobb felsô ôrlôfoga iszonyúan duzzadt, és napok óta hôemelkedése van; remélem én is hogy csak ettôl. A Meningitec 2. oltás is elhalasztottuk a hôemelkedés miatt múlt héten, de szerdán megint megyünk....
A tegnapi mázsa eredménye: 9080g. Átléptük a 9 kilót mi is


:) . Délelôtt továbbra sem eszik semmit (pedig már mindent kipróbáltam, mostanában a Vitatigris sem kell), délben fôzeléket kap, délután tejpépet. Persze, nagyon visszafogottan eszik továbbra is (kb. 100 g-okat).

Ami idegesít egy kicsit, hogy egy percig sincs el már a járókában/kiságyban; így ha pisilni megyek kb. annyira ordít, mintha disznót ölnénk :oops: A lakás még mindig nem bababiztos, így állandóan ott vagyok vele, ami szintén jó fárasztó; de remélhetôleg a hét végén már lesz idô átrendezni a lakást!

Tegnap volt nálunk apukám+ barátnôje (elváltak a szüleim); és elhozták az én gyerekkori könyveimet. 2 bôrôndnyi : Vuk, Misi mókus, Kipp-kopp, Grimm mesék, Benedek Elek,Janikovszky Éva, stb...a klasszikusok :D . Úgy örülök neki. Ebéd után mese van nálunk, persze most még csak keménytáblás állatos könyvek fôleg (abból is hoztak most apukámék igazi "retro" fajtákat)....

Na, megyek vacsizni: megkívántam a chilis babot pirítóssal+ salival :oops:

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


Anyuék a Kosztolányi Dezső térnél laknak. Közben felmerült a Millenáris, ami meg amiatt kényelmesebb, hogy metró megy a Moszkvára, és a messzebbről érkezőknek sem kell sokat bkv-zni. Vagy csak én gondolom, hogy egyszerűbb a metró? Nekem a busz a leggázabb, arra babakocsival felszállni lehetetlen egyedül. Már volt időpont megbeszélve? Lehet, én is le vagyok maradva. :) Anyut amúgy még nem kérdeztem meg, lehet, hogy nem díjazná az ötletet, ez a hangulatától függ. Néha tök laza, néha meg semmi sem jó. Az a gyomorgörcs gyerekkoromban, ha rossz jegyet kaptam...! Mindig ki kellett várni a megfelelő pillanatot az elmondásra, de ez ritkán sikerült. :D

9 kilós Nílának gratula! Én képtelen lennék rávenni magam a fejésre. :?

Végre megnéztem én is a képeket! Nagyon helyesek! Pepke haja...! Samué is bongyorodik, de feleekkora. :) A találkozós képek is arik, nagyon menő az a sok szőnyeg a fűben. Jaj, és Níla a bicikliülésben! Tök aranyos! Együtt is jók vagytok, és az a háttér az első két képen...! :D :D Bubu is cuki, jaj, mindenki!!!!
Fú, és az első képek Pepkéről... De rég volt!

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Nadi, kell a jógára a babáknak pléd? Nekem már nem fér be. Ha olvasod, légyszi dobj be egyet pluszba! Ilyen kicsi helyre még sosem pakoltam ennyi cuccot, amióta Samu megszületett. A válltáskámban és az ő mini hátizsákjában van mindkettőnknek váltóruha, két üveg innivaló, Samunak üveges kaja, keksz, golyci (rizsgolyó), úti kanál, előke, tetra pelus, fényképező, pénztárca, pelus, popsitörlő, fertőtlenítő kézmosó, kisautó,... Nem is tudom, még mi. :)

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Beszarok, este 9kor lefekudt Elisa és 10ig kb 10 percenként ébredt + az elobb is felébredt. Nem vacsorazott, de ivott tapszert, szopott, szerintem nem az éhség, nem lazas, nem folyik az orra, nagyon jol lélegzik, nem faj a hasa, nincs melege, nem fazik, nem lattam a szajaban ma egyetlen fogat sem, aminek ma éjjel kellene kibujni, de azért bekentem a szajat, AKKOR MIERT ébred fel??? miota megszuletet ilyenre nem volt példa! persze Apa kulfoldon... mat beszkad a hatam, hogy tudtok ti 9-10 kilosokat ringatgatni?

Macianyu, szerintem a napi egy alvasnak nem szabad délelottre esni, mert akkor a délutan eszméletlen hosszu estig. délelott nem tudod vhogy huzni az idot?

ha jol sikerult a leendo tali, nyaron is megismételhetjuk?? pont ma vettem repjegyet, jun29-jul13 leszunk Mo-n...

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: