Új privát üzeneted érkezett!

orsi futássegítő. :lol: :lol: köszi a tippet, én is úgy látom, tetszik neki hogy ilyen gyors - meg néha nem szalad vele csak úgy tolja, szóval elvileg tudja szabályozni... :roll:

hú képzeljétek, tök para: ma olyan, hogy játszik szépen és egyszer csak mint az őrült elkezd sírni... :shock: aztán felveszem, megnyugszik, 5 perc után leteszem, játszik, nevetgél, beszélget és újra sír... :roll: ezt csinálja dél óta... fog lehet? fogdossa a fejét, lehet, hogy fáj a feje??? nekem is baromira. :( :( szegény...

ja, 29-én megyünk haza és asszem lesz net. remélem. :lol:

az éjszakákhoz gratula! ez milyen jó változás már!!! :)

jajj nálunk a "cicire dobás" nem játszik... mikor több tej volt, akkor sem hatotta meg, kicsiként sem. csak séta / hordozás alatt alszik el. :?

no próbálok sétálni

hibernia
 
 
 


Nagyon édes Pepke :) Gabi még csak játszik ajárássegítővel. Bár én annyira úgy sem rajongok az ilyenekért. Anyósom pl azt mondta, hogy mivel nincs mászókája nehezebb lesz Gabinak a felállás mert nincs mibe kapaszkodnia, aztán lám, tök hamar álltunk :)

Orsi, még nem játszunk élesben így nemlehet kistesó, pontosabban csöpnyi esélye van csak.
:) NEhéz időszakban vagyunk, és eltart még egy iseig, ugye férjemet kinevezték júliusban és olyan szeptember óta tök későn jár haza, sokat dolgozik, ha itthon van is melózik, feszült stb., szóval gondolhatjátok, nagyon egyedül érzem magam, csak anyósom van itt de ő kell a fenének.. ráadásul ő is csak növeli bennem a bizalmatlanságomat saját magam iránt..ő egy olyan "tökéletes háziasszony" soha el nem fáradt mindenkivel kedves, a lakása tipp-topp stb és tök gagyinak érzem magam mellette, főleg hogy állandóan jön, hogy majd ő megcsinálja ezt meg azt (mintah én nem tudnám :? )

Na mindegy, szóval kicsit magam alatt vagyok, pedig ITT A TAVASZ!!!! :D És tényleg nincs okom panaszra, csak meg kell ráznom magam kicsit :D

Orsi nagyon tuti az éjszaka!!! Csak gy tovább :D

A napi 1x alvás szerintem se gáz, sokkal jobban ki lehet mozdulni. Mi visszatértünk a napi 2 alvásra de nem bánom, a lényeg, hogy Gabi jól érezze megát a bőrében, na meg még ráér a napi1x alvással, nem csinálok belőle gondot :)

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Sziasztok!

Hibernia: nagyon aranyos Peti a járássegítővel, vagy ahogy Orsi írta furássegítő! Jól kifáraszthatja ez a fajta játék! :) A sírás játék közben nem azért van, mert valamit eltervezett, de még sem tudja megvalósítani és zavart kelt benne? (pl.el akar érni egy tárgyat, de akadály miatt nem sikerül)

Zsu: nagyon jó ötlet az is, hogy az ismerőseidnek emailon keresztül mesélted el Gabi mindennapjait. Én is írtam volna, de sajnos nem volt kinek írogatnom a rokonság és a baráti körében sem. Vagy nincsen net vagy nem családosok/babások. :( Magamnak írógadtam, de nem tartott sokáig.
Akartam kérdezni már Tőled, hogy a helyi ringatóra szoktál-e eljárni Gabival? És nemrég ajánlottak Ürömön található egy ház, ahol babaúszás tanítást vállnak. Nekem messze lenne a hely, de Ti voltatok már ott?

Orsi: örülök, hogy Elisa átalussza az éjszakákat. :)

KépKép
charlott
 
 

 
 

fél4re viszem Elisat a dokihoz, kontrollra, kivancsi vagyok. Szerintem teljesen jol van mar, de van minden nap 2-3 ora, amikor folyik az orra, néha ujra zilal. Annyira félek, h megint elkap vmit...
szerencsére ma jol jott ki a lépés és mar alszik, igy talan magatol felébred.

Ja, és ujabb lépcso a kisgyerekké valasban, miota csak 3x szopik, sokkal kevesebb a tejem, tehat ma estétol kénytelen vagyok bevezetni a tapszert is, nehogy az éhség esetleg ujra megzavarja az éjszakait, ma pl 5kor ébredt reggel, szopott és aludt 8ig. szerintem azért ébredt fel, mert éhes volt.

Hibernia,
na kiderult miért volt az éles siras tegnap? szerintem lukteto fajdalom lehetett, vagy egy fog vagy, ami rosszabb, a fule fajt.

Zsu,
nincs ott vmi baba-mamas csoport, ahova eljarnatok? biztos nagyon jot tenne neked!
az anyos kérdés nagyon huzos, nagyon sajnallak, semmiképpen nem lehet megoldani, h kicsit messzebb koltozzetek? a féjed sok munkajahoz pedig csak azt tudom mondani, sajnos hozza fogsz szokni, tudom nem ez az oiptimalis, de szazezrek élnek igy. Gabi pedig igy is isteniteni fogja az apjat, bar neki ugyanolyan nehéz (lesz), mint neked. Probaljatok azt a pici idot, amit otthon van, tartalmasan eltolteni!

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Sziasztok!

Charlott:nekem tetszik a blogod,imádom ahogyan írsz.Az meg még plusz tetszik hogy Krisz szemszögéből írod a blogot :) Kicsit olyan nicsak ki beszél-es feelingem van :) Csak így tovább :)

Zsu:Tök jó hogy eddig is volt kinek leírnod a mindennapjaitokat :) Majd ha lesz időm akkor azt szeretném mint Hibernia :) Itt babaneten kimásolom z összes dolgot,amit magunkról írtam és majd megszerkesztem és kinyomtatom :) De az sok-sok meló lesz :)
Tényleg ilyen egyszerű??Hm...lehet kedvet kapok :) És akkor egyből oda másolom a babanetes hsz-ből leszűrteket :)
igen,van ott egy tó is,ahol lehet sétálni,maga a kávézó elég csendes :)
Akkor nálatok nem működik ez a felébresztés módszer.Nálunk be szokott válni,tény és való hogy kicsit hisztisebb ilyenkor,meg ingerlékenyebb,de még bőven elviselhető :) És szépen bírja akkor estig és zökkenőmentesen kidől,és alszik reggelig :) Csak egy ötlet volt,nem midnenkinél válik be :(
Mikor akarjátok elkezdeni a kistesó projektet?Jajj,olvasom,hogy vártok még.
Szerintem sose foglalkozz másokkal.Mindennki más ember,másban jó.Lehet hogy ő egy tökéletes Bree típus,de látod annak a sorozatban sincs aki igazán kedvelné.Ez sem jobb.Míg ott van Susan aki teljesen tökéletlen mégis olyan bájos,hogy mindenki szereti :) Ne akarj olyan lenni mint anyósod,hidd el nem éri meg :) Ezerszer többet érsz mint ő :)

Hibernia:én is imádom amikor így kacag,de elég nehezen lehet előcsalni ezt a kacagást :)
Hát ez a járássegítő tényleg futássegítő :D De annyira aranyos Pepke ahogy bírkózik vele :DDDDD A végén elesett?Pont ahol vége a videónak.
Hát így tényleg elég gázos az 1 alvás,hogy még éjszaka is ilyen "keveset" alszik :(
Hát elvileg úgy bababarát hogy van egy játszósarok gyerekeknek,ahol vannak játkok,de ne nagy dolgot képzelj el,ha jól emlékszem kb 1 m*2m-es lehet,szóval nem nagy.Meg volt kint a terasz részen járóka.Vannak színesceruzák,papír,de ez a mi gyerekeinket még nem fogják érdekelni :) Iazából csak le tudjuk tenni őket,ahol tudnak mászkálni,ha viszünk játékokat akkor le is tudják magukat iletve egymást foglalni :)
Ötletem sincs mitől az éles sírás,de én úgy tudom hogy az éles fájdalomnál van ilyen hirtelen felordítás.Lehet hogy a foga nyilall bele neki?

Orsi:nekem is ilyen hangultváltozásaim vannak,meg tök érzelgős lettem.mindenen sírok.Anyukám a házassági évfordulónkra hozott egy képeslapot meg egy üveg bort és elsírtam magam :D Nézem Balut ahogy játszik és elsírom amgam.Látok valami aranyos dolgot é elsírom magam.Folyton bőgök :D
Elisa már december óta egyszer alszik nappal????Huuu,hát az nagyon korai átállás volt!!!!Én úgy tudtam hogy 1 évesen van az átállás.Az alsó szomszéd babája 13 hónapos és még mindig kétszer alszik.
Gratula az átaludt éjszakához! :)
Mit mondott a doki???????

Mi ma is jól aludtunk szerencsére :) Az esti altatás kicsit nehézkes volt,de fél 11kor elaludt,és csak reggel negyed 9kor kelt.
Apát ma vittem le a dokihoz,mert nem találta az orvosi alkalmassági papírját,így kellett kérnie újat.Aztán ment az önkormányzathoz,ott meg elküldték egy csekkel,meg hogy időpontot kell kérni......Szóval majd hétfőn megyünk megint.Addig mi párom nővéréjéknél volt,Balu tök jól eljátszott az uncsitesóval :)
Onnan haza,majd az alsó szomszéddal elmentünk egy újonnan nyílt turkálóba,vettem pár édes darabot :) Onnan posta,pékség majd haza.Balu aludt 2 és fél órát a babakocsiban.
Voltunk még zöldségesnél is,bekészültem a holnapi húsleveshez :)
Ma és tegnap BAlu nagyon angyali gyereket játszott :) EGy rossz szavam nem lehet,és ami jó hír,hogy kint van a hatodik foga :) Szóval lehet emiatt is volt a nyugalom :) Járást továbbra is gyakorolja, a legújabb rekordja 2 méter önálló járás :) Meg egyszer sikerült neki járás közben irányt is változtatni :) Lépett 3-at,aztán fordult 90 fokot és még vagy 4-5 lépés után lecsüccsent :)
Holnap megyünk Szentendrére,este meg megyek apuért,aztán viszi el 2 hétre az autót.
Velünk kb ennyi :)

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Csöpplany,
Elisa sajat magatol allt erre az 1x alvasra at, mert heteken, honapokon keresztul fél9 - 9ig aludt reggel és fél8 - 8korul fekudt le este, igy nagyon rovid volt a nap.
A doki nagyon meg volt elégedve, abszolut zajmentes a tudeje, ugy tunik az uj gyogyszer, amit 1 honapja kap jo lesz, mert azota jobban eszik, alszik... sajna a sulya stagnal a 2 betegség miatt az elmult 4 hétben...
Szerintem a te tested (és lelked) készul a kovetkezo babara! ez lehet Zsu-nal is. tessék sokat kikapcsolodni, pihenni, élni egy kicsit, feltoltodni!!! most mar itt a tavasz, a napsutéstol mindenkinek jobb hangulata lesz.

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Orsi:örülök hogy jól van Elisa :)
Lehet hogy tényleg már a hormonjaim készülnek a babára :D

Elfelejtettem hogy Gabinak nagyon boldog 10 hót! :)
És utólagosan Krisz babának is!
És Samu babának is! :) Barba rég írtál!Tessék jelentkezni :) Mi újság veletek? :)

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Charlott,
annyira jok a képek a blogodon! a kedvencem, amikor a vonatban all, nekunk is van egy ugyanilyen kép Matéval :)

Haat itt nincs jatszotér a kozelben, mi minden nap a lovakat nézzuk meg séta kozben, Elisa mar tapsol meg cuppog nekik, hogy jojjenek mar oda. és ha mondom, h nyi ha ha, o is mondja, hogy ha ha. :)

na, jo hétvégét mindenkinek!

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Sziasztok!
Köszönni jöttem! Csöpp hívott, én pedig benéztem hozzátok!
Samunak, Krisznek és Gabinak Boldog Hófordulót Kívánok!

Szép estét Mindenkinek!
Puszi:
Kata és Kendra Nina

Kép

KépKép
ercsikati
 
 


Én is vagyok, de sajna az utolsó majdnem másfél oldalt nem olvastam el. Le vagyok maradva rendesen. :(
Boldog hófordulót mindenkinek, aki közben átlépett a tízbe! :)
Kati, de jó ez a vonalzó!

Megyek, mert még süt a nap, aztán ki tudja, meddig.

Rólunk gyorsan: Samu áll, oldalazik a járókában, próbál felmászni a kanapéra, megtanult a nyelvével csettintgetni, mint ahogy a lódobogást utánozzuk. Ezt magától találta ki. Én pedig megtanítottam (még előtte), hogy a száját bizgerálja az ujjaival, miközben mondja, hogy büüüü, és akkor az lesz, hogy bübübübü, és nagyon viccesen csinálja! Nekünk is folyton próbálja, meg Zafírnak, és közben a szájával mutatja, hogy mit mondjunk. :D Próbál integetni is. Ha ledob valamit, mondja, hogy oppá. :)
A foga egyre jobban szívatja, még mindig nem jött ki, de már nagyon szenvedünk. Most pár napja elkezdtem neki adagolni a chamomillát, így az utóbbi két éjszaka már csak kétszer keltünk, de előtte nagyon húzós volt. Szerintem a hasa is fájt szegénynek.

Na, majd folytatom, adok neki tízórait. Jó hétvégét mindenkinek!

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Talán kilábalunk végre a takonykórból.... Níl amár sokkal jobban van, viszont letettem a fôesküt, hogy többet beteg gyerekek közé-orvosi rendelôbe- nem viszem. Inkább a dokit hívom ki, de abszolút fölöslegesen- az én hülyeségem miatt- kapta el a a vírust, mert meg akartam nyugodni a dokitól....

Reagálás nem tudom, hogy fog menni....
Képzeljétek, Som a megtalálta a gyümölcs-nem evésre a megoldást: lehet kapni kinyomós gyümölcspépet (asszem Sió vitatigris a neve), na, azt megeszi Níla az epreset :shock: . Tudom, hogy egyéves korig nem lehet epret adni (nincs benne aprómag, 100% gyümölcs), de már annyira nem érdekel :) . Úgy néz ki, ez beválik. Talán az étvágya is jobb már, és néhány kanállal elfogadott tegnap fôzeléket is.

Nálunk két alvás van: 10 körül (hozzáteszem fél 6-6 kor kel!) egy kb. 40 perctôl-másfél óra; illetve ebéd után kb. 3-fél 5 ig. Egész jó, nekem tetszik; bár tény hogy behatárolja a kimozdulásunkat; de elégedett vagyok ezzel.

De jó, hogy ennyien írtok blogot! Ej, én is tudnék mit írni....bár nem csak Níláról lenne szó. Többek között az tart vissza leginkább, hogy nem tudnám anoniman írni; és olyan körökben is mozgok, ahol nem mindig adhatom ki 100%-ig a gondolataimat/érzéseimet.

Ja.: kijött a 8. fogunk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Tegnapelôtt éjjel 3 órán át kellett ringatni (emiatt). nem sírt, de nem akart aludni, és vízszintes helyzetben rögtön tépte a kis "pofáját"!

Reag. késôbb!

Szép hétvégét!

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


hali mi is élünk ám, Peti maradt halál nyűgös, szerintem a foga az, no de ő ugye minimum egy hétig bolond, ha jön a foga... :? :? gyakorlatilag azt sem engedi, hogy kimenjek egy teát csinálni a konyhába (egyben van a nappali + konyha), mert csörtet utánam és kapaszkodik a lábamon fel. :( csak az a jó, ha ott ülök mellette és játszunk. (néha ekkor is sír - élesen, remélem nem a füle orsi...)
illetve annyi van még, hogy eléggé unatkozom, sajnálom, ez van. :lol: ne vessetek meg de részmunkaidőben tök szívesen dolgoznék, egyszerűen nem "köt le" a babázás. mindannyian mások vagyunk... :roll: Peti aktív, az oké, 1000% figyelmet igényel, de nekem 24/7-ben az hogy ott ülök mellette, vigasztalgatom, etetem-altatom már nem elég. :( lehet, hogy ciki, de ez van. a játszóterezés, a bandázás (nem mintha lenne) sem izgat. :( :( remélem javul még a dolog, nem is értem, hogy tud vki 3 évig otthon lenni... :oops:

reagálok később, csak most csesztet a férjem, hogy ha végre alszik Peti, foglalkozzam már vele. :?

hibernia
 
 
 


Ja Csöpplány, az hogy innen kimásolod a hsz-aidat, saját ötlet ám, én csak a blogomból másolom ki a Petire vonatkozó részeket... Úgy könnyebb azért. ;)

Macianyu, és ha csak Níláról írnál nyíltan a többi meg saját blog? Hidd el, nem olyan nehéz rendet tartani... :)

És akit érdekel, itt a mi kis blogunk: http://csiguszelete.freeblog.hu/ már elkezdtem bemásolni az igazi blogomból a Petiről szóló részeket, júniusnál tartok, igaz, de aki nosztalgiázni akar... ;)

hibernia
 
 
 


Hibernia,
szerintem teljesen normalis érzés, amit most érzel és azért (is) érzel igy, mert tok egyedul vagy. Mar mi régen mondjuk itt paran, h kell nektek egy nanny, teljesen megvaltozna minden. Nanny nélkul egyébként sem tudsz dolgozni .... (vagy van ott bolcsode?) Mo-n is egyedul leszel Petivel?
Az elso gyereknél pont ilyen idosen targyaltam arrol az akkori munkahelyemmel, h visszamegyek félmunkaidoben, aztan kozbeszolt Alex. :)

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


orsi, nanny-t most mielőtt elmegyünk haza több, mint egy hónapra már nem akartunk, mert megszokta volna pár hét alatt és repültünk is volna haza... :? majd ha visszajövünk...
otthon ott vannak a nagyszülők, legalábbis az én szüleim, a másik oldal nem nagyon fogja képviseltetni magát úgy tűnik most. (anyósom ugye csak hétvégén ér rá + kicsit rosszul is esik neki, hogy Peti nála sírt, anyuval meg elvan)

amúgy olyan fura, eddig tök vártam, hogy hazamegyünk, aztán ma elmentünk vásárolni, sütött a nap és olyan jó volt, hogy itt vagyunk... alapjaiban azért jó itt. nem menekültünk otthonról, nem azért jöttünk, mert nem volt más választásunk, a kíváncsiság hajtott el és amiket mostanság otthonról hallunk, hát... :? félek, ott sem lesz minden szuper, fel fogjuk húzni magunkat az otthoni életen... bolond vagyok (ma?). :lol:

hibernia
 
 
 


Sziasztok!

Gyorsban benéztem picit. Péntek reggel óta hármasban vagyunk itthon, mert apa szabin van pár napig, így nem nagyon jutok géphez sajna.
Megvagyunk, bár ez a hirtelen lehülés ma kissé megviselte Grétit, kint aludt kb. 20 percet, aztán meg délután annyira álmos volt, hogy bealudt a kiságyban :shock:. Mi meg úgy mászkáltunk itthon, mint a kriptában..fel ne ébredjen :? Ilyenkor még a wc-t se merjük lehúzni...gáz :oops: Szerencsére nem miattunk kelt fel, és majdnem 1 órát aludt.
Hozzátápi: Ti adtatok már tojás sárgáját? Én most készülök, de nem tudom mibe keverjem bele. Legjobb lenne spenót, v. sóska, de ilyeneket nem csináltam még :oops: (üvegeset kapott, de utálta, így meg se próbáltam főzni, mert én is utálom :roll: )

Orsi, ez remek hír, hogy Elisa ilyen jól van! A tápszertől tutira jobban is fog hízni. Talán ilyen szempontból nem is baj, hogy picit kap. Na meg egészen eddig szopizott, ez tök jó!

Hibernia, én totál megértelek, hogy már kicsit mennél dolgozni. Nekem is megfordult a fejemben bevallom. Néha jó lenne visszatérni a társadalomba :lol: Mármint a munkába, a társaságba, stb.. Néha hiányzik, viszont néha pedig el tudnám képzelni, hogy lassan belevágjunk a következőbe :D (ketteskébe :lol: ) Azt hiszem azért is van bennem ilyen kettős érzés, mert valljuk be: rohadt nehéz az anyaság! (szerintem). Persze csodálatos, páratlan feladat, stb.. DE nem egyszerű...főleg ilyen "Gréti félével" :lol: :lol:

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


10 hósoknak gratula! :lol:

Macianyu, Nílának gratula a 8. fogacskához! Náthából egész hamar sikerült kigyógyulni szerencsére.
Blogosoknak gratula! Nagyon jók! Bár még mindenkiét nem sikerült végig olvasnom, de pótolom és várom a folytatásokat.

Barba, Samunak gratula a felálláshoz!!! És már felfelé próbál mászni..tök ügyi! Hány foga van most? Szegény, ő is megszenved ezekkel a fránya fogakkal. Homeós bogyó neki bejött? Feloldva adod, vagy simán a bogyót?
Jövő keddi sóbarlangos jóga?
Aki szeretne, jöhetne velünk!!! Kedden 10.30-kor kezdődik :D :D
végül is eldőlt, hogy mikor és hol talizunk kollektíven? Az a kosztolányis bababarát pub is tök jó, és ott van a Feneketlen tó is sétálásra, ha jó idő lenne 8) 8) 8)
Nekem mindegy a helyszín, és az időpont is szinte bármikor jó. Most, ha csak piros hó nem esik, akkor mindenképp ott leszünk!!! Sajnálom, hogy a tavalyi talit ki kellett hagynunk :cry:

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Csöpplány, Balu már 2 métert megy egyedül. Nagyon ügyes!!! Na lassan tényleg szaladgálhatsz utána! :D Az lesz az igazi fogyókúra szerintem :D Grétinél is ezt várom, és akkor már nem lesz talán lelkiismeret furdalásom a sok kihagyott aerobic miatt :oops: (most is 3 nap múlva lejár a fitness bérletem, 4 alkalom van még rajta..esély sincs, hogy lejárjam :oops: )
Milyen volt Szentedrén? Kirándultatok?

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Tranzitban lesz a tali? Az nekem nagyon jó lenne. :) Mikor?

Nílának 8 foga van? Apám! Samu még mindig 2-vel ékeskedik. :D A homeos bogyókat én az adagolóból egyenesen a szájába öntöm. Imádja, szopogatja, és lenyeli. Persze félek, nehogy letüdőzze, de nem tágítok mellőle, és kipüfölném belőle, ha baj lenne. :) Úgy tűnik, bevált a Viburcol, Chamomilla kombó. :)

Múlt kedden nem jutottunk be a védőnőhöz, mert az utcán állt a sor, így sajna most kell megint mennünk, tolódik a jóga. :( Már előre ég a fejem, nem tudom, mikor jutok el. :oops: Amúgy tök ciki. Elvileg havonta kéne menni védőnőhöz, és mi január 18-án voltunk utoljára.

Én adtam tojássárgáját kókuszzsíros kenyérre, spenótba,... Szerintem nem ettél még igazi, finom spenótot, azért nem szereted. :)

Fú, nekem eszembe sem jut visszamenni dolgozni. :oops: :roll:

Maci, múltkor olvastam Antal Vali honlapján a zöld turmixról, és rögtön ki is próbáltam. Volt itthon mangó, kivi, zöld alma és a kertben friss sóska. Ezeket turmixoltam össze botmixerrel, és isteni lett. Pont a vitatigris jutott eszembe a végeredményről. :) Jó, ez nem adható babáknak a kivi miatt, de tök mindegy, mit keversz bele. Lehet banánt, avokádót, bármit (gyümölcsöt, zöldséget és friss, ehető leveleket).

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Nadi: a Wc-t mi sem húzzuk le, ha Níla alszik :oops: (ha jól emléxem, Hiberniáék sem :D ). Anyukám most itt van nálunk 2 napja, kibukik minden, hogy mindent mennyire máshogy csinálok mint ô. (A Wc- nem lehúzáson is kibukott,m ondjuk ez elég gáz szerintem is :D )

Kibukott: -hogy miért teszem le annyit Nílát a "piszkos" földre, miért nem csak a járókában ücsörög órákat ? (Jó poén :lol: ) illetve a kiságyában a lakás másik végében, ahol sosem vagyunk
- alulöltöztetem a gyereket a 25 fokos panelban, mert nem 3 réteg van rajta.....
- nem a "szép kezébe" (azaz jobb kezébe) adom a tárgyakat....csak nehogy balkezes legyen (na, ez már majdnem kiverte a biztosítékot....)

Ezenkívûl elkényeztetem (=nem hagyom sírni), túl lazán veszek dolgokat (=viszem társaságba, ahova megyünk) , túl sokat szívom a náthás orrát; stb. stb.; de tisztába már nem hajlandó rakni Nílát, ha betojt :shock: . Csoda, hoyg felnôttem..... :lol: Azért Nílának nagyobb mákja van velem, pedig bennem sem teng túl az anyai önbizalom....

na, megyek feküdni; jó kis migrénem van; mint mindig, ha anyukám itt van (szerencsére)vidékrôl. Irigylem, akiket normális szülôkkel áldott a sors, nekem nem volt ilyen mázlim :)

Gondolom, a front is megvisel.

Holnap óraátállítás...ajjjaj, remélem, nem fél 5-kor kelünk :shock:

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


halihó

igen, mi sem húzunk wc-t... :lol: evvan.

8 fog borzasztó sok!!!! nálunk most ugye 6 van, 4 alul, halál viccesen néz ki: fog, 5 perc szünet, fog, 5 perc szünet, fog stb... :D tök nagy helyek vannak neki a fogak között... :shock:
"szép kéz" :lol: :lol: :lol:
nekem anyukám nem szól bele mit hogyan csinálok hálistennek, inkább próbál "tanulni" tőlem (ha-ha), hogy úgy csinálhassa a dolgokat, mint én... mondjuk a tisztába tevéstől parázik nagyon ő is... a mi időnkben body sem volt. :) meg pelus...
fejfájás... :( jobbulást.
ja anyósom akaszt ki azzal, hogy alulöltöztetem a gyereket, küldünk neki fotót és MINDIG megkérdezi, miért nincs Petin sapka? ááááááááááááááá Ilyenkor mindig elmondjuk, hogy van rajta kapucni és a sapkát meg leszedi magáról, ki is köti és lehúzza. Utálja.
Pepe is kb úgy alszik, mint Níla nappal, most megint 2x, ez így jó, nekem tetszik, a napi 1 szunya cink nálunk nagyon.

barba, jók a képek fb-n!!! miket eszik már samu!
havonta kéne védőnőhöz menni???? de miért?
a golyócskát hogy teszitek nyelv alá??? hogy emelitek fel a babák nyelvét? :lol: én ma próbáltam alányomkodni, de nem engedi, leszorítja a nyelvét és különben is kipiszkálja a kezével, ha valahogy bedugom. :shock:
hasfájás a fogtól is lehet, ugye?

ja, és nálatok az arctörlésre mit szól a baba? Pepe tombol, kaja után úgy néz ki, mint egy disznó, de nem törölhetem le, mert elkezd visítani... :? (persze letörlöm azért, de kínok árán)

nadi, köszi a megértést, hát igen, gréti sem az az egyszerű baba... :roll: lehet, ha nyugisabbak lennének a gyerkőcök, nem készítenének így ki, szívesebben maradnánk otthon... :oops: de így hogy gyakorlatilag semmit sem lehet csinálni mellettük, enni sem, nem hogy pl olvasni :), hát nem túl jó.
nálunk most az a legújabb, hogy ha bárkit lát enni, elkezd szűkölni és sírni... hiába adok neki mást, az nem kell... a mi kajánkat akarja, de úgy nem lehet enni, hogy egy falat neki, egy nekem... mert ez nem egyszer van, hanem minden egyes kajálásnál. kicsit uncsi, hogy se reggelizni, se ebédelni, se vacsizni nem lehet mellette + ha rágcsáért kimegyek, sírva mászik utánam... :? :?
tojássárgát én is spenóttal adtam, szerette. (mit nem??)

csöpplány, milyen volt Szentendre? 2 méter séta??? te jó ég!
nálunk a járássegítőzés megy fáradhatatlanul, vagy 10 kört megtesz a szobában, hihetetlen. és közben nevet... :) :)

zsu, sajnálom, hogy a férjed ilyen sokat dolgozik... :( :(
most nálunk is szar időszak van, estére hulla fáradt, hogy adjam úgy át a lantot? :? :? eddig esténként átvette Petit, fellélegezhettem de mostanság 7-re ér haza és dög fáradt... :? :? és korábban is megy, tök gáz... :( ránk fér az otthonlét...

a tranzitot megnéztem jó helynek tűnik, bár tőlünk vagy 1,5-2 óra kocsival. :( tömegközlekedéssel meg fél nap. :D

hibernia
 
 
 


Jaj, Maci! Részvétem! :D Nekem is szokta mondani anyu, hogy a mi időnkben mennyi mindent másképp csináltak, és semmi bajunk nem lett. (Pl tejet sokkal hamarabb adtak) Az én családom a mosható peluson van kiakadva, inkább akkor nem cserélnek. De ha papírt is adhatnak rá, akkor bármikor. :twisted: Na, sebaj. Ettől függetlenül rengeteget segítenek másokhoz képest. Anyu pl megpróbál minden héten egyszer eljönni munka után, és akkor 2-től 6-ig itt van, babázik, főz, mosogat, vasal, mindig ami épp elmaradt. :oops: Ő ugye a munkája miatt benne van a gyerek témában, és néha továbbképzés is van, és a gyereknevelés szempontjából elismeri, hogy jól csinálom, de én tudom, hogy nagy szerencsém van azért Samuval. :D
Ezt vettük a kertbe, hogy ne vigye el Zafír a játékokat, és hogy ott hagyhassam Samut, ha kertészkedni akarok. http://www.babaszoba.hu/services/aprohi ... id=1254736 Szóval most már tényleg legyen meleg!!!

A golyócskát nem a nyelve alá teszem, hanem csak a szájába öntöm. Így is hat. :D
Hasfájás lehet a fogtól??? Én már azt hittem, tönkretettem Samu gyomrát. Visszatértem a céklához, meg minden. :? :)

Köszi! Az a sajtos baconos kifli csak pár percig volt Samunál (FB-os kép). Amikor elért a baconhöz, elvettem galád módon. :)

Én úgy tudom, havonta kéne menni védőnőhöz, de azért nem veszi senki túl komolyan.

Érdekes, Samu is visszatért a napi két alvásra, pedig kb 6 hós kora óta egyszer alszik. Igaz, mostanában már nem fél 10-kor kel, hanem fél 7-fél 8-kor.

Arctörlést Samu is utálja. Nedves ronggyal szoktam, az legalább gyorsabban leszedi a kaját, és úgy csinálok, mintha csikizni, vagy simizni akarnám. De ha valami leköti, észre sem veszi, hogy mit csinálok vele. Zafírt és a cicákat pl imádja figyelni, így ha ők ott héderelnek, nyert ügyem van. :)

Tényleg, nem is meséltem, hogy el kellett altatni a nyuszinkat, mert egyik napról a másikra totál lerobbant. :( Még a hosszú hétvége előtt, péntek este. 5 éves volt, ez állítólag már idősnek számít. Az egyik cicánk meg vemhes. Akkora hordó hasa van, kíváncsi vagyok, mikor lesznek kicsik. És mit csinálunk velük...?

Szerintetek mikortól lehet nyers zöldséget adni a babáknak? Mert én már adtam reszelt sárgarépát, és nagyon ízlett neki. Tényleg, és kedden adtam neki egész szelet almát!!! ÉN!!! Újraélesztésre felkészülten álltam mellette, és néztem, milyen ügyesen eszi. Nem volt szükség rám. :) Eszméletlen, mire képes azzal a két fogával meg az ínyével! :D A kenyeret vagy piskótát sem áztatja, hanem szabályosan rágja, mintha minden foga kint lenne már. Azt is elkezdte, hogy megkínál minket, és elvárja, hogy hangosan nyam-nyammoljunk a kajájából. :) Szerencsére átverhető. :D

Sajnálom a sokat dolgozókat, de főleg a családjukat. :( Zsu, anyósod meg biztos nem volt tipp-topp amikor babázott!

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


jajjj, elszamoltam magam, mert nem visszafelé, hanem elore huztuk az orat. Elisa és Maté még mindig alszanak... fél 10 van

Arcmosas nalunk egyszeruen megy, odaviszem a csaphoz és vizes kézzel megmosom arcat, kezét, és kész.

Egyelore csak mutatoban voltak az ataludt éjszkaak, tegnap is, ma is, felkelt fél2 korul... este nem tudtam neki adni tapszert, mert elalszik szopi kozben. tegnap belekevertem az esti fozelékbe, de nem ette meg.

Barbazso, jo az a jaroka kintre. Minket egyelore a babakocsibol néz, a hétvégén nekunk is muszaj volt mar kertészkedni, viragzik a foldieper képezld...
nyers zoldséget még nem probaltam. nyers almat sem. milyet adtal neki? Goldent?
és igen, nem kell fog a ragashoz, az inyukkel is nagyon jol lehet ragni. Nalunk Elisa oriasikat harap pl kenyérbol, bananbol, mert felul is van 4 foga, emiatt nem merekl pl almat adni neki.

Macianyu, anyukad meddig marad? nem semmi! "szép kéz" - még ilyet mond vki manapsag?
Nekem szerencsém van, mert mindig mindent ugy csinalnak, ahogy mondom... gondolom azért is, mert ritkan talalkozunk. Orulok, h Nila meggyogyult.

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Csak gyorsba,majd később megpróbálok reagálni is.
Egy videó Balu babáról(remélem nem unjátok), mert azt hiszem lassan kimondhatjuk hogy Balu tud járni :) Tegnap már 4 métereket sétált egyedül,mindenhonnan elindult és akkor lelkesedéssel hogy ihajj :D Sajnos csak ezt az egy videót tudtam csinálni tegnap,de ma megpróbálom még jobban lencsevégre kapni.
Szóval: http://www.youtube.com/watch?v=t1U8R_iAh6o
És a szentendrés képek: https://picasaweb.google.com/tahirak.mo ... entendren#

Majd még jövök...

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Sziasztok!

Csöpplány: Milyen ügyesen jár már Balu, igazi nagyfiú már. Ezek a szentendrei képek arról árulkodnak, hogy nagy az egység nálatok, szépek vagytok! Jó rátok nézni. :)
Köszi, nagyon aranyos vagy, hogy ilyen szépeket írsz a Krisz blogról! :) Igyekszem! :oops:

Hibernia: arcmosás nálunk hasonlóképpen történik, ahogy Orsiéknál, csak Krisz kitalálta, hogy neki nem muris ez és kapálódzik közben. Így minden vizes lesz és jó esetben az arca, kezei is megtisztul. :)

Barbazso: nagyon aranyos képeket tettél fel a FB-ra. Az óriás kifli evő Samu, hát azon kifeküdtem! :lol: Sajnálom a nyuszidat! :( Cicád kis cicákat vár? Olyan édesek mikor megszületnek az apró cicusok. :oops: Nem semmi amit Samu képes megenni és ahogy írod csak 2 foggal. Ezek szerint nem a fogak száma határozza meg az étel keménységet! :) Igazi nagyfiú már!

Macianyu: anyummal is hasonlóképpen vagyok. Állandóan azt szajkózza, hogy az ő idejében mi volt a szokás és az persze biztosan jó, én csinálom rosszul. Járóka hasznos funkcióját azóta is emlegetik! :evil:

munka - nekem sem hiányzik :roll:, mikor még csak vártam Kriszt a pocakban többen kérdezték mikor szeretnék visszamenni? Rögtön rávágtam, hogy 3 év múlva és néztek nagyokat, hogy úgy se fogom bírni az otthonlétet, a bezártságot. Hát, mit mondjak egy év távlatából - soha ilyen jól nem éreztem még magam! :)

KépKép
charlott
 
 


Balunak nagy nagy gratula az onallo jarashoz!!! mar pici koratol kezdve latszott, h a mozgasfejlodése joval a tobbiek elott tart.

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Sziasztok!

Orsi:nálunk is csak olyan játszótér van ahol nagyobbak játszhatnak :( Régebben volt babahinta,de már vagy 3 éve nem tették fel :? És a kampó sincs feltéve,pedig én szívesen levinném a mi hintánkat hogy Balu kicsit hintázhasson :)
Édes lehet Elisa a ha ha-sal :D

Ercsi:gyere,írj nyugodtan te is ide! :) Hátha megint összeállna a nagy csapat! :) Cuki a vonalzód! :wink:

Barba:édes lehet Samu az új produkciókkal :)
A felső fogakkal küzd most Samu?
Mi is rég voltunk védőnőnél,ma mentünk volna,de olyan tré az idő hogy nem indultunk neki :?
Tök jó ez a babakarám! :) Anak nagyon jó akinek nagy kertje van,iylen téren nagyon irigykedem!
Tényleg édes Samu azzal a nagy baconos kiflivel :D Hogy csócsálja :lol:
Samu is olyan régóta alszik 1-et napközben???? :shock:
Szegény nyuszó :( Részvétem :(
Kiscicák???De jóóó :) Annyira szeretnék cicát :) A szívem visszahozná a cicámat de az eszem tudja hogy sokkal nehezebb lenne vele :( Főleg panelba :?
Nyers zöldséget én úgy hallottam hogy másfél 2 éves kor után lehet adni,mert addigra már biztosan tudnak rágni,meg ugye akkor jönnek ki az örlők,amikkel meg tudják rágni.Addig nem túl biztonságos,mivel kemények.De lehet hogy reszelve már lehet adni,azt nem tudom.

Maci:Örülök hogy meggyógyult Níla!
Tök jó hogy eszik egy kis gyümit is Níla.Esetleg ha most próbáltok másféle gyümölcsízt is adni neki?Hátha ráérez az ízére :)
Én is szerettem a két alvást,többet tudtam tenni-venni délelőtt is,ugye ebédfőzés.Ígfy viszont hogy csak délután alszik,együtt főzünk :? Ez hol jó,hol nem jó :? Ha kizároma konyhából akkor sokszor sír hogy be akar jönni hozzá.De ha olyan dologgal foglalkozom(forró olaj,forró víz) akkor nem szeretem ha a lábam alatt mászkál nehogy leforrázzam véletlen :? Sztóval nehezebb is ezzel az egy alvással,viszont délután több időm van mindenre,ha belekezdek valamibe általában be is tudom fejezni :)
Gratula a 8. fogacskához! :)
Anyu is sok mindenbe beleszólt,de megmondtam neki hogy az akkor volt most meg most van,meg ez az én gyerekem,úgy nevelem ahogy akarom.Kicsit kibukott rajta,de egy idő után megértette,és most már rám hagyj a dolgokat,sőt ha nála van Balu akkor úgy csinálja ahogy én :)

Hibernia:sajnálom a nyűgös napokat! :(
Nem tudom írtam-e már ide hogy nekem mit mondott az orvos,hogy hogyan lehet megnézni hogy a füle fáj-e.Szóval a fülbejáratnál az arc felé van egy kemény "porc-kiállás",ha azt megnyomod neki és felsír,elrántja, akkor a füle fáj.Ha nem reagál rá akkor nem fáj a füle.Lehet láttad már amikor a doki vizsgálja és a nyaka után itt nyomkodja meg neki.
Én is szotkam unatkozni,de azért a dolgozás eszembe se jut :D Élvezem hogy itthon lehetek csak ugye a tevékenységeimet igen befolyásolja Balu,ez ami kicsit zavar,de a gyerek ezzel jár :) Hát ha még kistesó lesz :D Ajajj :D
Öööö,nem te írtad akkor hogy visszanézed a hsz-eket amit régen írtál idwe babanetre? :oops: Akkor keverem valakivel? :oops:
Belekezdtem az ovlasásba és olyan fura :) Mármint hogy egy kis csodának írod,meg hogy milyen tökéletes,szinte semmi rossz :) Olyan szépen írsz róla :)
hát igen,nem a legjobb itt mo-n a helyzet :? És még csak ezután jön a megszorító csomag,előre parázok.Még a végén fizethetünk levegő-adót is :D Azért is akarjuk bevállalni a ksitesót most,mert elvileg én veszélyeztetett terhes voltam/leszek, és szinte semmi tp-t nem kapnék.Baluval is 38 ezret (!) kaptam.Nem tudom most mennyit kapnék,röhej.....Na mindegy,nem idegesítem magam :)
Nem fotózod le a fogait? :)
Arctörlést Balu se komázza,én nedvessel törlöm neki,és bohóckodva,mintha csikizném,mert nem nagyonhagyja másképp

Nadi:Olyan fura hogy nem merítek lehúzni a wc-t sem :lol: Kicsit viccesen hangzik,bár ugye egy mindenre felébredő gyereknél érthető :) Balu nem csípi a tojássárgáját nagyon.Ha a rántottámból adom azt megeszi,de ha beleteszem valamibe főve azt nem eszi :? Elvileg bármibe bele lehet keverni,de leginkább a spenót,sóskához írják.De szerintem bármibe belteheted.Úgyse teszel bele akkora mennyiséget hogy kiérződjön az íze.Én sóska meg spenótfőzit fagyasztott püréből szoktam neki csinálni.Tök egyszerű és Balu imádja :) Ma azt fog kapni :)
Tényleg nehéz az anyaság :( Vannak nagyon jó pillanatok,de valahogy ezeket jobban bezengik,mint a nehézségeket,az éjszakai keléseket, a hasfájást,a nem evést, a sok sírást.Valahogy ezeket nem sokszor említik :)
És mikor tervezitek ketteskét? :)
Az új rekordja Balunak most kb 4 méter,eben volt megállás,irányváltoztatás is :) Annyira ügyesen megy.De többnyire mindig van valami a kezébe amivel egyensúlyozik :D Tök vicces :D Általában egy zoknit adunk a mkezébe,azzal alapból szeret játszani (bár nem tudom miért,mindig lobogtatja :D ) és azzal egyensúlyozik :D Tök vicces :D
Szentendre jó volt,bár nem voltunk sokat,kb 3 órát.Csak villámlátogatás volt :) Anyum kerienyukája tök örült :) már elég idős így nem tud kijönni hozzánk,és csak újszülöttként látta Balut,tök örült hogy kivittük,még el is sírta magát :) Voltunk a patakpartra sétálni,Balunak bele is nyújtottuk a kezét,de elrántotta mert bazi hideg volt :lol: Aztáncsak bambán meredt a patakra :D Van ott egy forrás is (azt hiszem fehér-forrás a neve) oda is elsétáltunk,ott is beleérintettük a kezét,na az már jobban tetszett neki :) De itthon is imád a folyó víz alá nyúlkálni,szóval a kézmosás is egyszerű :) Beszélgettünk kicsit a mamával,meg segítettünk neki a maradék holmit kipakolni(ugye költözik) aztán már jöttünk is haza,mert BAlu elálmosodott :) Hát kirándulásnak nem nevezném,maximum kiruccanásnak :P

Találka:na akkor hol lgyen csajok?Eddig a tranzit cafe,meg a westend tetőkert jött szóba.Valakinek van még valami ötlete?Van a lágymányosinál is eg y tök jó park,elvileg fedett rész is van.Vagy állatkert,tropikárium?Bár itt nem nagyon tudnánk beszélgetni.És akkor időpont?Mikor lenne jó?

Orsi:hátha visszatérne az átaludt éjszaka :)
Köszi neked is gratut! :) Hát azért még van mit csiszolnia,de ha odafigyel akkor gyönyörűen megy :)

Charlott:köszi szépen :) Hát hálistennek nincsenek problémák a kapcsolatunkban se már :) Volt egy kicsit döcögés pár hét kb 3-4 hónapja,de átvészeltük és most minden happy :) Rengeteget segít,mindenből kiveszi a részét,és Balu is imádja :) Szeretem őket! :oops:
Krisznél próbálkozol még a darabos kajával?

Képzeljétek,tegnapelőtt este apum beállított 8kor.Vártam hogy hívjon hogy mikor kell mennem érte,mert azt tudtam hogy 26.-án este kell majd érte menni.Olaszországba feltörték kamionját és elvitték a telefonját, a cégeset is,meg a laptopját.Persze a telefonszámomat nem tudta így hazahozatta magát.Szegény nem elég hogy le van égve de most vehetett új telefont,lap-topot :? Itt aludt nálunk,mi Balu szobájába aludtunk(apum horkol és nem akartuk hogy felébressze Balut) aztán másnap reggel ment is le.Elvileg szerdán jön fel családlátogatásra.Elvileg 2 hetet lesz most itthon,de ott akarja hagyni a barátnőjét,szóval nem tudom mi lesz.Elvileg akkor nálunk lakna arra a pár napra.Na majd meglátjuk.
Balunak kibújt a 6. foga 3 napja,és elkezdett végre befelé is pakolni :lol: Tök édes :)
Na most viszont lépnem kell,mert mindjárt jön a fodrászom aztán megyünk festéket veni,és indul a nagy generál :lol: Hajfestés,vágás,szárítás egyenesítés,szemöldök szedés festés,szempilla festés.Remélem szép leszek :lol:

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Ma extra nyügi napunk volt; egy percet sem volt el magában Níla, állandóan kézbe akart lenni....(a 8. fogat asszem elkiabáltam, mert az ínyén a "lyukat" már látom, de a fogat még nem érzem az ujjammal Ilyeneket akkor szokott produkálni, ha fája foga; bár egyébként sem az a magában-jól -elvan típus.

Fel is vetôdött bennem 2 (de lehet, hogy 3 lesz:-))kérdés:
1.) Amikor fôztök délelôtt, HOL van a baba? (én nem az alvásidejében fôzök, mert akkor a lakást rántom össze, szellôztetek, teát fôzök, stb....) Níla nem marad meg a járókában , a konyhai hintája életveszély, ugyanis állandóan feláll benne (bár ma Soma szerelt bele egy övtáskát :lol: , ami megtartja elvileg)...a földre "kicsapni" nem merem (a lakás még nem teljesen bababiztos, a konyha meg veszélyes terep). nekem ez tök nagy frusztráció, hogy HOVA tegyem nílát fôzés alatt. Legtöbbször elunom a nyüglôdését, és a hátamon van, mikror fôzök, de asszem van ennél jobb megoldás is, csak még nem sikerült megtalálnom.....

2.) Amíg ebédeltek/reggeliztek, stb. HOVA teszitek a babát :D ? Níla velem eszik az etetôszékében, (elôbb ô kap kaját, amit hamar elun, ezután jönnek a kölesgolyók, hogy kibírja, amíg én eszek; de így sem tudom soha befejezni a kajámat, totál stresszes, "trappbaszarós" az egész :lol: Hamar elunja magát, és kiabál, ki akar szállni, én meg ott maradok éhesen....(már egy "csomót " fogytam, ez komoly)) Persze ebben én is benne vagyok, mert nem tudok nem asztalnál enni, csak úgy "bekapni" valamit....Amikor alszik, akkor zabálok, de még így is fejtörést okoz....

3.) HOL/Miben fürdik a baba Nálatok? Mi még a kiskádat használjuk, szintén életveszély, mivel fel akar benne állni, pörög-forog, merül :D , stb. A nagykádban mi is ritkán jutunk be (csak relax funkciója van nálunk), zuhanyzunk.

Bocs,a sok kérdésért. Anyukám elment, de 3 nap után (eredetileg is így volt tervezve), de sajnos 1 nap után már balhé van... :( . Sajnos nem bírom megállni szó nélkül, hogy ne szóljon bele mindenbe (igazából nem is akarom megállni,bár már ezerszer megbeszéltük), ô meg megsértôdik. Remélem, sose leszek ilyen nagymama...Ami viszont kiverte a biztosítékot és nagyon elszomorított, hogy mikor mondtam neki, hogy azért szeretnék még egy gyereket a szívem mélyén, erre azt válaszolta, hogy NE!! " Erre a világra nem érdemes szülni; é sszerinted te elboldogulnál 2 gyerekkel?" Mintha Nílát nem erre a világra szültem volna....Na, mindegy . Anyám ultragáz....nem is írok róla. Ez egy nagy szívfájdalmam, és egészen máshogy szeretném nevelni Nílát....
:(

Barba: Szegény nyuszkó :( ! Láttam a fb-n a képeket, nagyon jók!A kinti járóka is biztos be fog válni. Samut a fûben engeded majd mászkálni nyáron? (Ezen már én is agyalok, hogy apukámék kertjébe "kicsaphatom"-e nílát, persze felügyelettel...)

Csöpplány: Gratula a járáshoz!!! Engem nem lepett meg :) . Jó, hogy eljutottál fodrászhoz; már rám is nagyon rám férne egy tatarozás :)

Charlott: Jó ablogod :-). A darabos kajáktól Níla is öklendezik, 2-szer hányt is tôle, azóta nem forszírozom....

Hibernia: A munka nekem abszolút nem hiányzik, jól "elpunnyadok" itthon (már amennyiben a 24 órás sólyoméberség punnyadás :lol: ) . Níla minden percemet, kreativitásomat, energiámat leköti; bár a szellemi munka idônként hiányzik; de ezt áthidalom könyvekkel, baráti beszélgetésekkel, stb. A betegek abszolút nem hiányoznak :) . Viszont folyamatosan agyalok a "visszatérésemen", képzéseken én is; de biztos, hogy 3 évig maradok itthon. Max. 2 év múlva elkezdek itthon rendelni; ill. képzéseket csinálni itthonról.

Orsi: Én is visszaállítottam az órát tegnapelôtt, jól megszívattam magamat :) . Igazából tegnap állítottam vissza az órát, bár nálunk még a lakás többi órája régi idô szerint jár :D (Még vagy 2 hétig :shock: ) Homeopátia nem vált be végül éjszakára? Lehet, hoyg attól volt átaludt éjszaka? Nekünk egész jól bejött Csöpplánynak hála! (csak 3-4 szer kelünk, de a 10-hez képest az szuper)

Nadi: Már jobban eszi a fôzelékeket Gréti? Én is pont így vagyok, hoyg egyik pillanatban még 3 gyereket is bevállalnék, a másikban meg még azt sem tudom, hoyg élem túl a napot....A Níla-félékkel sem könnyû :D


Na, megyek....olvasok egy jót!

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


sziasztok,
le sem merem irni, az elmult 24 orabol 15-t aludt Elisa és NEM beteg! este 9tol reggel 10ig (fél6kor szopott azért) + délutan 2-4. és a homeos bogyokat még akkor rogton abbahagytam 2 nap utan, mivel rossz hatasa volt Elisara.

Macianyu;
nalunk Elisa mindig a foldon van, ha fozok, ha eszem, ha hajat mosok, mindig... mindig ott ahol én, egy-két olyan jatékkal, amit mar par napja nem latott vagy vmi ujdonsaggal, a multkor pl eloszedtem neki a sracok dominoit, na azt elrakosgatta vagy 30 percig is... de a kedvenc jatéka az asvanyvizes palackok kupakja, abbol sokféle szinu és méretu van, imadja oket... a jarokat abszolut nem hasznaljuk mar, az etetoszékbe csak akkor teszem, ha eszik is.
Nyaron mar nyugodtan mehetnek a kertbe, csak a méhecskékre kell majd vigyazni, nehogy ralépjenek.
Még én is kiskadban furdetem, kényelmi okokbol, bar szereti a nagy kadat is...
Milyen maganrendelést inditasz otthon?

én is elkezdtem ujra olvasni, imadok olvasni, elovettem Wass Albert Eliza cimu konyvét :)

Hibernia,
gondolom mar talpig készenlétben! drukkolok, h jol teljen a repulout!

ma csinaltam egy csomo videot, lehet belinkelek parat ide, akit érdekel...

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Csöpplány, gratulálok Balunak, nagyon ügyes!!!! A képek is nagyon aranyosak. Szépek vagytok! ;)

Maci, én a legtöbb dolgot pont úgy csinálom, ahogy te írtad, csak mázlim van Samuval. :? Főzés közben járóka (konyhában van), ha elunja, hátamra csapom. :) Evés közben etetőszék. Pont úgy, ahogy nálatok. Megetetem, aztán kap valami "desszertet", amíg én eszem. Nálunk a hinta a konyhaajtófélfán lóg, és eddig nem próbált meg felállni benne, így azt is be tudom vetni, ha nyűglődés van.
Fürdeni már régóta a nagy kádban fürdik fürdőkarikában. Szerintem nagyon jó találmány.
Van egy hatalmas takarónk, azt teszem le a fűbe Samunak. De egyáltalán nem zavar, ha lemászik a fűbe. Nagyon fontos, hogy mindenféle felületet megtapogassanak, és hogy szabadon felfedezhessék a világot. Mondjuk lehet, hogy én túl sokat engedek ilyen szempontból (pl kutyadögönyözés). Nem tudom, ez majd később fog kiderülni. :)
Sajnálom, hogy ilyen anyukád! :( Régen nekünk sem volt túl jó a viszonyunk, de amióta Samu megszületett, gyökeresen megváltozott minden. Sokat segít nekem.

Orsi, goldent adtam szeletelve, de reszelve már mindenfélét. Azért rendszert nem csinálok belőle, mert nagyon parás. :)

A legszívszorítóbb ilyen nagyi-szülő nem-egyetértést barátnőm mesélte, akinek az anyósa nem fogadta el, hogy a mai nézetek szerint nem kell feltépni a kisfiú fitymáját, és amikor egyszer ő fürdette, felrántotta szegény egy év körüli fiúnak, persze ordított szerencsétlen manó, és hetekig sebes volt neki, fájt még a pisilés is. Azt hiszem, egy ilyen után azt sem engedném, hogy hozzányúljon többet... :evil: Ha ez a történet eszembe jut, úgy felmegy a pumpa bennem, pedig nem is ismerem az öreglányt.

Köszönöm a képdicséreteket! :)

Kiscicák tényleg cukik, de mit fogunk kezdeni velük??!! Amúgy nagyon vicces, hülye kismama macskánk egész nap alszik, ha pedig ébren van, mindenhol kaját keres/lop. Még Zafír Pedigree kutyafogkeféjét is lenyúlja! Igazi kismama... :D

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


na akinek sok ideje van, egy kis izelito Elisa mindennapjaibol, igy élünk 10 honaposan :

Elisa el van foglalva és nem akar puszit küldeni:
http://www.youtube.com/watch?v=cPrDSb8qLbo

Elisa beüti a fejét, rögtön összedöl a vilag :
http://www.youtube.com/watch?v=I56uKCR8uyA

Elisa keresi a testvéreit és az apjat. Naponta többször eszébe jut és olyankor elkezdi oket hivogatni, keresni
http://www.youtube.com/watch?v=n8OPW-T5JxQ
http://www.youtube.com/watch?v=2vwbS1GIhAg

Elisa igy beszélget jaték közben egész nap :
http://www.youtube.com/watch?v=3onvEKxi0aA

Jaték a nagyokkal. Figyeljétek meg, az elso videon raszol Maté, h ne nyuljon hozza. A masodikon mar nézi Elisa, h figyel-e Mate, de csak nem nyul hozza a jatékhoz :
http://www.youtube.com/watch?v=ulzcebXKWSI
http://www.youtube.com/watch?v=tD7fLXUiDcw

Amikor eloszor eszik babapiskotat (ez egy hete készult…) :
http://www.youtube.com/watch?v=67gvlHTQFYU

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Ennyi alvás!!! Irigykedem. :) Hogy-hogy rossz hatása volt Elisára a bogyóknak? (Nem olvastam vissza még mindig.)
Ásványvizes kupak... Samu múltkor megkaparintott egyet, azonnal betolta a szájába, eltűnt, frász kerülgetett.... Mondtam, hogy köpd ki, és kitolta a nyelvével. Húúú! Nagy megkönnyebbülés volt. :D

Videókat várjuk! Meg a képeket megújult Csöpplányról. ;)

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Nem frissítettem, pedig már rég itt voltak a videók. :oops: Na, meg is nézem.

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Barbazso
ez a sztori rémes! én kikapartam volna a szemét annak, aki ilyet mer csinalni a fiammal!
Mikorra varjatok a kiscicakat?
Nem félsz, h felfazik a foldon kint? én még nem mertem a kertben a foldre tenni.
Roviden: a camomilla vulgaristol sokkal rosszabbul aludt... tegnap is ennyit aludt! lehet, h végre elkezd majd noni és hizni?

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Jaj, nagyon édes Elisa! Tök sok mindent csinál! Samu nem integet ilyen látványosan. Puszit viszont ő is így ad, de nem akkor, ha kérem. :D A második játszós videón szétröhögtem magam, ahogy feszegeti a határokat Máténál! :lol: Azt is nagyon bírom, ahogy eszik. :) Nagyon kis megfontolt. :) Samu egy ilyen kekszet két részletben tol be kb. :)

Hibernia, várunk! :)

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Sziasztok!


Orsi, nagyon jók a videók. Nagyon édes Elisa. Ügyesen eszi a babapiskótát. Múlt héten Ádi is kapott banánt, szerencsére nem volt gond. A hangod is tök jó, én másnak képzeltem. Milyen érdekes, hogy ha valakit képről ismertek, akkor elképzelek egy hangot, viszont ha valakinek csak a hangját ismerem, akkor elképzelem, hogy milyen lehet külsőre. És még soha az életben még csak köszönőviszonyban sem volt az elképzelt a valósággal.
Én múlt héten a védőnőre rágtam be, de nagyon. Hogy az mekkora egy... Az a baj, hogy tehetetlenségemben csak káromkodni tudok. Szóval ő jön, ha kell, ha nem havonta egyszer. Mellette még nekünk is mennünk kell havonta egyszer. az egy dolog, hogy csomószor nem jut be, mert milliószor megmondtam neki, hogy jelentkezzen be előre. Na most szinte már az egész utcát mozgósítja, hogy bejusson.
És bejött a szobába cipővel :twisted: :twisted:
Ez a halálom. Ádi persze rávetette magát a cipőre, aztán ujj bekap. Tudom én persze, hogy elvileg kell a kosz, de hagy döntsem már én el, hogy mikor és mennyi. És hogy nem az ő retkes cipőjéről kell, az tuti. Bocsi, csak már megint fölhúztam magam. Ez a téma nekem amúgy is a gyengém.
kriszta15
 
 


hali csak átfutottam a hszeket :? minden bepakolva, fúúúúú, nem tudom, mikor megyünk legközelebb haza, agybajt kaptam ma, egész nap pakoltam, szelektáltam, Peti folyton rajtam lógott, 7kor kelt és 2ig (!!!!) nem aludt, akkor beájult az ebédbe. utálom ezt az egy alvást, horror, szar, két alvást akarok. :D most tettük le, fél 10kor. nálunk azért gáz az 1 alvás, mert 7-10ig fenn van kb, az 15 óra, ha alszik egyszer akár 2 órát is (de van, hogy egyet), akkor marad 13, azaz 6-7 órát van fenn egyszerre, ami horror tényleg. :(

csöpplány, még csak augusztusig másoltam be a blogomat, biztos azért vagyok olyan türelmes benne. :lol:

orsi, barba, köszi hogy gondoltok ránk, 5kor kelünk, fúj, aztán meg még a repülés... :(

barba pepe ma elszopogatta a bogyót :D :D nagyon vicces volt. rád gondoltam. :)

ja, hétvégén voltunk kirándulni, leült egy takaróra és ott játszogattunk fél órát tök jó volt. :) majd küldök képeket. először látott kutyát, tök lenyűgözte... :D

és elkezdett BEpakolni is végre!!!! tök jó, hátha nem lesz olyan rendetlen, mint az apja... :D

macianyu, én nem főzök, csak hétvégén, mikor itthon a férjem, mert nem hagy élni abszolút. ha karban fogom, le akar menni hisztizik.
és én sem eszem jól, csak ha itthon van a férjem, akkor bemegyek a hálóba enni. :) ez van. egyszer csak vége lesz... :D legalább visszanyertem már leányos alakomat. :D

bocsi, hogy csak így vaktában, de inkább fekszem, kikészített a nap + a repülés holnap... :( nem várom... és 10 nap a férjem nélkül. :cry: :cry:

hibernia
 
 
 


Csöpplány, elképesztő, hogy Balu milyen ügyesen megy. Niki olyan 11 és fél hónaposan járt így. Ádi úgy döntött marad még a mászásnál. Ma végre megtanult pacsit adni. Ennek nagyon örülök. Kicsit most úgy érzem el vagyunk maradva a többi babához képest. Remélem nem azért van ez, mert nem foglalkozok vele annyit, mint a Nikivel anno.
Elisa is annyira kis ügyes a videókon.
kriszta15
 
 


Amint tudok vissza olvasok, rólunk annyi egyenlőre, hogy napok óta nem alszom.

Szinti baba vasárnap este 1x hányt. Gondoltam csak megfeküdte valami a gyomrát.
Hétfőn reggel nem volt láza, de nagyon aluszékony volt.
Készültünk ebédelni, bár reggelire csak sima tápszert kapott. Tízóraizni már nem akart, ebéd elött, hogy átpelenkáztam éreztem, hogy láza lesz, HÁÁÁÁÁÁÁT 38,7 volt neki. Na rögtön el is mentünk az orvoshoz, csak akkor már nem a mi orvosunk volt. De egy másik fogadott. Azt mondta, hogy vírusos, torok gyulladás.
csak lázcsillapító kúpot adott, bár mondtam neki, hogy egy fél kúpot adtam elindulás elött a gyereknek. Erre közölte velem, hogy az semmi, kg-ra mérik a gyógyszer adagot vagy mi. Nos, ezt honnan kellett volna tudnom, szerencsére még sosem kellett alkalmaznom, és ez volt ráírva a dobozra.
Semmi mást nem írt fel, ja igen, még szájpenésze is van megint, hihetetlen, pedig mindent rendesen elmosok, fertőtlenítek...stb.

Nos haza értünk, erre már hasmenése is volt. Hurrá, gondoltam.
Szegény a földön mászott, elmászott egy pontig, aztán ott hallottam egy nagy durranást a pelusba. És utánna csak ült ott csendben szegénykém.
Gyorsan lemostam, bekentem krémmel, átpelusoztam. Folyadékot itattom vele ezerrel. De enni nem akar. !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Főzött anyukám húslevest. hátha, azt sem akarta. Egyet evett meg egy krémtúrott, este felé, de aztán rá nem sokkal kihányta.
A vasárnapi hányásban ételmaradék volt, a tegnapiban gyomorsav inkább, hiszen egész nap alig evett.

Ma reggelre lement a láza 38,2-re( bruttó ). Popsiban mérve.
Éphogy reggelizet sima 125 ml tápszert, abból 80 ml-t meghagyott. Erre hasmenés megint.
Háát ha ez nem javul, akkor lehet, hogy kórház lesz a vége.

Nagyon aggaszt, hogy mi lehet ez.
Tesója nincsen, bölcsibe nem jár. Anyu volt legelöszőr beteg, lehet, hogy tőle kapta el és nála más lefolyású, mivel csecsemő még ??????

Akiknek volt mostanában a gyereke beteg, volt nálatok is ilyen ????
A hasmenés 12 óránként van 1x-szer, de a hányás napi 1x-szer eddig.

Amit szedünk Nurofen gyerekeknek, meg lándzsáf útifű szirupot.
Vitacolan vitamin szirup.
cyntia2009
 
 


Sziasztok!

Maci:sajnálom a nyűgösséget :(
Hát nálam sokáig a járókába van,de most már nem férünk el tőle,így vettünk az ajtóra biztonsági rácsot.Így Balu a folyosón játszik,míg főzök.Általában.Ha párom itthon van akkor ő foglalja le.A folyosón bezárom az összes ajtót,hozok neki játékot,és azokkal játszik.Így szem előtt van,de ő is lát engem,szóval ez így jól működik nálunk :)
Hát én nem sokszor szoktam a konyhában enni.Általában beüklök a zobába.Balu játszik ilyenkor és mellette eszem.Néha jön kunyizni,akkor adok neki is belőle aztán ha elég neki akkor arrébb megy játszani.Általában ez van.
Hát Balu kb 5 hós koráig fürdött kiskádban,utána már nem,nem szerette.Amíg nem tudott ülni ,addig az apjával fürdött együtt,ő tartota.Aztán amikor elkezdett üldögélni,de még nem volt stabil,vettünk fürdetőkarikát(nagyon olcsót vettünk,elég gagyi is volt,egyszer beszorult benne Balu lába és tök kék-zöld lett.Ment is a karika a kukába....),aztáőn amikor már elég stabilan ült magától is,azóta egyedül fürdik.Persze ott vagyok mellette,mert mindig feláll,és néha kicsúszik a lába,meg esik,de egyre ügyesebb :)
Én is utálom ha beleszólnak.Adjon tanácsot,nincs azzal baj,de ne várja már el hogy rögtön úgy is csináljam.A tanács azért van hogy vagy megfogadja valaki vagy nem.És akkor sem kell megharagudni ha nem fogadja meg az ember.Ezzzel anyukámmal is volt egy jó kis vita.Sőt mai napig rászólok,hogy Balu az én fiam :) Anyóssal hálisten semmi baj,semmibe nem szól bele :)
Ezt mondta??Olyan mintha tényleg azt sugallta volna hogy ezzel az eggyel se bírsz :? Ez tényleg gáz :? De az ilyennel ne foglalkozz!!Tuningold fel az önbizalmadat! :)
Én már kiengedem Balut az erkélyre.De letettem egy vastag futószőnyeget,plusz adok Balura még egy termós réteget,meg zoknit kiscipőt,és így mászkál az erkélyen,imádja.Már előre érzem hogy fel se fogom tudni rángatni nyáron a játszótérről :D
Engem azért meglepett Balu járása,mert egyik-napról a másikra lett ilyen látványos a fejlődés :) Bár tegnap megint csak "bénázott",mindig icsaklott,de ráér még :)
Otthon rendelni?Bocsika de lemaradtam,mivel is foglalkozol? :oops:
Nálunk is így volt a bogyó hogy a 8-10 helyett már csak 2-3-4 alkalommal kelt ami felüdülés volt számomra :D Ezért is mertem ajánlani a bogyót :)
Nílának van borostyánlánca?Egy másik topikban egy kisfiúnak attól megjött az étvágya,sokkal jobban evett.Nem tudom hogy tényleg attól,de miután elkezdte hordani a láncot,onnantól evett rendesen. :)

Orsi:hűűű,ez tényleg rengeteg alvás! :) Balu is álomszuszi volt tegnap,de a napközbeni alvása csak 1 (!) óra volt mindössze.Éjszaka viszont negyed 9től aludt 3/4 9ig :) Ma is hasonló,tegnap negyed 9kor aludt és még nem kelt fel,de mire a végére érek a pötyögésnek tuti felkel.
1 video:nagyon édesen integet :D Igazi kiscsaj,csak csuklóból nyomja :D Balu az egész karját lengeti :D és válaszol hogy nem akar puszit küldeni????? :shock: Aztaaaa :shock: Nagyon okos kislány :shock:
2.video:egyem meg :) Nagyon zokon esett neki,hogy ott volt útba a szekrény :D Jól látom hogy a tűzfolt teljesen elmúlt neki???
3-4.video:mondja hogy anya??? :shock: meg apát is milyen édesen mondja :)
5.video:ollllyan édesen dumál :) Már alig várom hogy Balu is gagyogjon valamit :)
6.video:olyan fura hogy a fiúk franciául beszélnek :D A fiúk tudnak magyarul,is nem?Tök jó a fiúknak hogy már most két nyelven tudnak beszélni :)
7.vdeo:annyira látszik Elisa-n hogy ő is beállna játszani :)
8.vdeo :Milyen édesen nyammogja :)

Barba:én is így vagyok,hogy hagyom hogy mindent megtapogasson Balu,utána meg maximum emgtörlöm a kezét mielőtt a szájába tenné :)
Ez szörnyű,hogy ilyet csinált a barátnőd anyósa :? Hát én tuti többet csak képről engedtem volna hogy lássa az unokáját,vagy állandó 3. személy jelenlétében.Még ilyet!!!Meg áll az ember esze :?
Igazi kismama a cica :lol:
Na majd csinálok képet :) Annyi hogy kicsit világosabb lett a hajam :)

Kriszta:na a védőnő nálunk kétszer volt,egyszer mikor hazahozhattuk Balut,meg azon kivül egyzer,bejelentés nélkül.Tök ciki volt,11kor jött,én meg még pizsiben,épp próbáltam szoptatni.Ehhh,tök égett a fejem :? Lakás tiszta kupleráj volt.Az én védőnőm is bejött cipővel.Szerintem ez nagyon illetlen dolog.A másik fele meg hogy ha tudja hogy van gyerek,főleg aki már kúszik-mászik.Akkor gondolhatná hogy nem viszem be a koszt a az előszobától beljebb.
Hát Balu mindent elég korán kezdett.Én azt hittem hogy hamarabb elindul,bár ugye ez nem vágtaroham :) Én meg párom is 9 hónaposan indultunk el,szóval várható volt sok szempontból hogy viszonylag korán kezd majd járni Balu :)
Szerintem nem vagytok lemaradva semmivel.A lényeg hogy azokat tudja csinálni,amit ennyi idősen tudni "kell" (nem szeretem ezt a szót).
Hibernia:Nagyon nagyon kellemes és zökkenőmentes utazást kívánok nektek! :) Nálunk is így van hogy 6-7 órát van fent egybe.Nekem nem gáz mondjuk,megpróbálom tartalmasan kitölteni az időt :)
Várjuk a képeket a kirándulásról :)
Na akkor egyidőben kezdtek bepakolni Baluval? :D :lol:

Szintia:sajnálom a betegséget,remélem semmi komoly.Balunak kétszer volt torokgyuszija,ő kapott rá szirupot is.Hát remélem meggyógyultok hamar! :)

Na végül 9:05kor kelt,majdnema végére is értem a hsz-eknek :D TEgnap is jó ksifiú volt,és kint van a 7. foga is :lol: Na ezt alig vettem észre neki :D Szóval most felül 4,alul 3 :) Egész jó ksifiú a mostani napokban,szerencsére :D TEgnap voltunk Tescoba hát akkorákar visongott,midnenki minket nézett :D Balu meg élvezte hogy visszhangzik neki :D A hajamat is megcsinálták,kicsit világosabb lett,vágni nem sokat vágattam belőle,mert növeszteném,csak valami fazon kellett :)
Na mennem kell,reggeliztetem a manót :)

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Sziasztok!

Míg Manókám alszik, addig próbálok fórumozni egyet. A blogírás elveszi a maradék szabadidőmet. Vagy éjjel írogathatok vagy hajnalban, míg a családom alszik. Nem könnyű, de ha már belekezdtem, no meg élvezem, akkor csinálnom kell! :) Bánom, hogy nem Krisz születésétől foga vezetem, de majd legközelebb! ;)

Nagy hír, hogy hajlandó Krisz többet enni, megduplázta az adagjait! Teljesen önállóan, nem erőltettem, nem változtattam semmin se. Lehet, hogy hallotta, értette, mikor a védőnéninél bepanaszoltam, hogy keveset és csak pépeset eszik? Mert ezután kezdett el rendesen enni.
A múltkori konzultáción azt sírtam el a védőnőnek, hogy a gyerek nem monjda: babab,mamam,papa.... na, utána nem sokkal már mondta is Krisz ezeket. Na, ha valami problémám adódik a közeljövőben, akkor a védőnőhöz sietek és Krisz füle hallatára elmesélem a problémámat. :)

Csöpp: sajnálom a történteket apukáddal! :( Milyen lett a hajad? Mikor töltesz fel képet? :)
Darabos étel elfogadása a napokban indult be, mint fent írtam. Nem mondom, hogy sokat eszik meg belőle, de legalább azt amit kikészítek egy tálkába és nem köpi vissza. Mulipás kekszet séta alatt elfogyasztja magától és a köles golyók is simán "csúsznak". :)

Macianyu: míg főzök a lábam alatt sertepertél Krisz. Nem a legjobb hely, de legalább látom, hogy mi rosszat tesz és ő is nyugisan van, mert közelében tud. Közös evések párommal csak akkor vannak, ha Manóka alszik. Különben külön eszünk, a másik babázik. Próbálunk mindig a konyhában enni.A fürdetés a kis kádjában történik, szigorú felügyelet mellett, mert állandóan ki akar szállni ebből is. (nem csak az etetőszékéből)
Köszi a blogdicsit! :) Azért ne add fel a darabos kaja kínálását. Ezek szerint eljön a nap, mikor szó nélkül elfogadja, mint ahogy Krisznél is történt.

Orsi: Elisa 15 órát aludt!? Nem semmi, anyukák álma! :) Láttam a videókat és nagyon aranyos, érteles kiscsajszi a lányod! Szerintem már két nyelven simán érti a dolgokat. Nekem is fura volt, hogy franciául beszéltek a fiúk és pároddal Te is. És tényleg hogy oszlik el a nyelvek aránya?
Jaj, én is olvasok már! Idén határoztam el, rákényszerítem magam, hogy elalvás előtt, ha még pár oldalt is, de olvassak. Annyi jó és hasznos könyv van, az aktuális: "Beszélj úgy hogy érdekelje, hallgasd úgy hogy elmesélje"!

Barbazso: brutális ez az anyós, mit kontárkodik bele más életébe?! Füleg egy intim dologba? :(
Aranyos lehet a kismama cica! :)

Hibernia: kellemes utazást! :) Peti nem csak kipakol, hanem már vissza is? Anyukák álma ez! :)

KépKép
charlott
 
 


koszi a dicsiket! én eleve elfogult vagyok, de tény és valo, h értelmes az osszes gyerekem nagyon. na most megmutattam, milyen szerény vagyok :)

Charlott,
gyakrabban kell menned akkor a védonohoz! :)
Csopplany és Te is kérdezted, miért franciaul beszélnek a fiaim egymassal? Nos roviden azért, mert a gyerekeknél az iskola nyelve a legerosebb értheto modon. A kétnyelvu gyerekek osztonosen azt a nyelvet beszélik a masikkal, ami konnyebben megy, adott esetben a franciat. Olyanhoz viszont sosem szolnak franciaul, akirol tudjak, h csak magyarul tud. érdekes modon, Elisaval az esetek 90 %-ban magyarul beszélnek, aminek nagyon orulok. A férjemmel azért beszélek franciaul, mert igy szoktuk meg (amikor megismerkedtunk, nem tudott magyarul) és o nagyon nagy francia akcentussal beszéli a magyart....

Csopplany,
nem megy minden egyszerre. Balu mar tud jarni, Elisa nem. Elisa sokat beszél, Balu nem. de a végén ugyanaz lesz az eredmény, Balu is fog beszélni és Elisa is fog jarni. :)

mit is akartam? Ja, Kriszta, hat akkor te itt felkotnéd magad, nem szokas a cipot levenni, ha bemegyunk vkihez. Nalunk mondjuk igen és én szemrebbenés nélkul megkérek mindenkit, h vegye le a cipojét... kicsit furcsaljak az emberek, de azért leveszik.

Hibernia,
tulélted az utat? és Peti?
Nalunk is fent van néha 6 orat is egyhuzamban Elisa, de nem zavarja. szerintem nekem azért nem tunnek fel ezek a dolgok, mert a tobb gyerekkel sokszor egyszerubb, mint egy egykével.

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Sziósztok!!!

Sorry,hogy olyan vagyok,mint a mesében,de kb a nullánál is kevesebb az időm... :roll:

Apa most 7közben is melózik,de bódottá van,mert reggel fél 7 helyett,fél 8kor megy el és este 11 helyett,már 7kor itthon van...Cccc,szép az élet... :roll:

Még jövök,sírás van...

Kép

KépKép
mayday
 
 


Cyntia,
mivel sajnos mar tul vagyunk par ilyenféle viruson, miota gyerekeim vannak, nekem ezt tanitotta a gyerekdoki és bevalt:
a virusos hanyos-fosos betegségnek a legjobb ellenszere a koplalas, ezért nem eszik Szintike, nem esik neki jol semmi. Fontos, h igyon sokat, vizet. Adhatsz neki napi egy Normaflorat...
Amikor megy a hasa csak olyanokat szabad enni adni, ami nem zsiros, tehat semmi tejterméket, krémturot plane nem, hanem, napokig: krumpli, rizs, fott sargarépa, reszelt alma ami megbarnult a levegon, banan és rengeteg folyadék. aztan egyszercsak farkaséhes lesz, onnan latod majd, h kiurult a virus és onnantol kezdve kaphat megint lassanként mindent. Ha sokaig tart a dolog, le is fog picit fogyni, de utana azt par nap alatt visszahizza majd.
szoval nem baj, ha nem eszik, de igyon rengeteget!
Ha inni sem akar, akkor rotavirus gyanus, irany a doki!

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Ja még vmi, aztan lelovom magam:
Csopplany, a tuzfolt sajna még mindig ott van, egy cseppet sem zsugorodott. VISZONT csak akkor latszik, ha mérges vagy erolkodik. Kivancsi vagyok nyaron a melegre hogy fog reagalni?

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Cyntia: nálunk ugyanez volt Nílával!!!! 3 nap láz, fosás-hányás; ez most "divatos" vírus. Orsi már leírta mi a teendô+ lázcsillapítás, és sok-sok folyadék.... Nem hinném, hogy rota, de ha nem múlik, beszélj a dokival. (Mi a váróban szedtük össze a köhögôs-náthás vírust, így másfél hétig volt beteg Kiskopasz.) Níla is alig evett, fogyott 80 grammot :( , de már újra eszi a szokott mennyiségeket (aminem sok, de hízott eddig minden héten tôle)...

Na, megyek ledôlök.

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


csak gyorsan jelentek, hazaértünk épen, minden oké. :)
szegényt fél 6kor ébresztettük, aztán fél 9kor bealudt cicin a gépen, aludt egy órát (álom :lol:) majd elálldogált a mellettem lévő ülésen. :) :) nem sírt kicsit sem, tök meglepő, csak hazafelé a kocsiban kicsit. aztán fél 10kor kelt ugye - és most aludt be a kocsiban, apukám elvitte sétálni, én meg kipakoltam a cuccait... :)

tök durva, úgy vártak, mint egy rossz filmben, MILLIÓ játék, de tényleg millió, bébikomp (!), kisteherautó, beültetős autó, hintaló, bébiételek, ezerszáz apróbb játék, homokozókészlet, fel sem tudom sorolni... :shock: apukám betett mindent a szobájába, moccanni sem lehetett, most kitettem mindent a teraszra, szokja a helyet először szerencsétlen. :) de tök meghatódtam... :oops:

szóval bocsi, nem olvastam vissza, most kipakolom a saját cumóim is... ááááááááá, megint új életre berendezkedni... :? remélem Pepe fog aludni éjjel...

hibernia
 
 
 


ja utcsó mondat: mert hogy 4 napot aludt egyhuzamban úgy, hogy este 10-7ig és nem ébredt fel!!! ez 9 óra egyben + nappal olyan 1,5-2 órát szunyált, úgyhogy egész 11 óráig tornásztuk fel a napi alvását... erre most új hely... mindegy, hátha szépen alkalmazkodik... :)

hibernia
 
 
 


Macianyu és S. Orsi: Köszönöm a tanácsokat. :D :D :D :D :D :D :D

Akkor nem egyedi dolog ez a vírus. Szerencsére iszik.Enni szinte semmit, így teát adok neki, sima víz helyett is, hogy a cukorháztartása ne boruljon fel. Tegnap a húslevesből evett 7 kanállal. Tegnap szerencsére nem hányt, ma még nem volt hasmenés, csak tegnap reggel + este.
Ma evett sima 2 x 100 ml tápszert. Meg főztem neki egy kis krumplit.
Kíváncsi leszek megeszi-e.
Ha ma lesz esetleg hasmenés és hányás, akkor még ma vissza viszem de a saját orvosunkhoz.
Remélem ma már jobban lesz.

később jövök
cyntia2009
 
 


Jó reggelt!

Nálunk is sűrű napok vannak, időm nulla. Visszaolvasni csak ezt az oldalt sikerült.

Cyntia, jobbulást nektek!!! Az a szerencse, hogy Szinti iszik rendesen.
Tök jó, hogy így tudjátok már itt páran, hogy mi a teendő, én is tanácstalan lennék. Nálunk szerencsére ilyen durván még nem volt betegség.

Orsi, Elisa milyen cuki a videókon, párba bele néztem már!

Voltunk tegnap védőnőnél mérésen + tanácsadáson.
Gréti 71 cm, 8410gramm. Ehetne már több dolgot védőnő szerint, így most megint gyorsítás jön a hozzátápiban :? Mozgásfejlődése alsó határon megfelelő, ezért 2 hét múlva kértem időpontot a konduktorhoz. Megnézik, hogy nehogy baj legyen. Bár védőnő mondta, hogy ha úgy kúszik, hogy felváltva teszi előre a kezeit, akkor nincs gond, de jobb azért megnézetni. (Napokban kezdett el négykézlábra állva hintáztatni a fenekét, de nem mászik) Remélem csak lusta.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nadina01 2011.03.30 08:43-kor.

KépKép

KépKép
nadina01
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: