Új privát üzeneted érkezett!

charlott, virslit, vadas-t ilyesmit én még nem adtam soha de szerintem ne erőltesd!
ha Peti kiköp vmit, azt azért csinálja, mert épp elröhögi magát kaja közben, ha eltolja a kaját, akkor azt meg nem kéri már. mivel próbálkoztál még? (úgy értem, étellel)
ha az állag zavarja őket, asszem akkor biztosan öklendeznek, fintorognak, ilyesmi. legalábbis nálunk így van.
én amúgy kis kekszmorzsákkal kezdtem gyümiben, majd krumpli meg répadarabkákkal a főzelékben, aztán most nagyjából már mindent elcsócsál, ha nagyobb darab banánt vagy almát nyel, akkor felköhögi és el van intézve. ;)

jövök még pill

hibernia
 
 
 


Sziasztok!

Újra itt megint csak bele bele olvastam ebbe az oldalba :oops:

MAyday de jó, hogy vagy!!!!!!!!!!! :D
Tetszik a blogod nagyon!!!

Megpróbálok visszakapcsolódni nem sokára. Majd a telcsimre teszek internetetet mert ez a dög, átcseszett, rámentem wifire aztán mégis 10x lett a számla előfizetés nélküli internet miatt..áááá szóval bebuktam ideig óráig a telcsis netezést, pedig ott legalább olvasok.

Na mindegy.

Orsi, szörnyen sajnálom Elisát, teljesen megértelek, hogy hazahoztad!!! Jobbulást! Ezt kinőheti amúgy?

Hibernia, hamár tudod mikor vagy itt nem kezdjük el szevezni a talit?

Köszi a múltkori válaszokat! Sokat segítettetek!! :wink:

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Csopplany,
igen, én is akartam irni, de mindig kimaradt, boldog hazassagi évfordulot, utolag!!

Nem akarok litaniat irni, nehéz par mondatban osszefoglalni, de azért mertem hazahozni, mert 3 hete 100x szarabbul volt, az akkori orvos, meg azt kérdezte, minek vittem az ugyeletre, masodszor pedig azért, mert engem nagyon kikészit a korhaz, ergo Elisat is kikészitené az allando jovés menés, a gépek, az ezer novér és orvos, az idegen kornyezet, egyik gyerekem sem volt még korhazban és rettegek ettol. Egyszeruen ugy érzetem, h az orvos (egy fiatal no) csak "biztos, ami biztos alapon" nem akarta hazaengedni. Aztan a fovorvos meg mondogadta, h hatareset, azonnal vigyuk vissza, ha romlik az allapota. Mivel nekunk itthon van ilyen gépunk, amivel a ygogyszert kell neki parologtatni és Elisa ismeri és tudjuk hasznalni, ezért nem lattam értelmét ott maradni. Elisa kicsit kevesebbet eszik azért, de gondolom a sok gyogyszer is elveszi azétvagyat, kortizon meg a rengeteg horgotagito. Tovabbra sem lazas. Nagyon jol aludt, 4kor ébredt eloszor, szoval egyelore jo dontés volt, de ne kiabaljuk el.

Kriszta, az ilyen volumenu hisztirohamoknal én ugy tudom, nagyon nyugodtan kell beszélni a gyerekhez, magadhoz olelni, nagyon szorosan és varni, mig elmulik. inkabb pufoljon téged, mint a fejét a falba vagya foldbe.

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 

 
 

Zsu,
igen, ELMELETILEG kinovi majd.

Charlott,
én bananadarabokkal kezdtem a darabost, pici darabokat kicsit szétnyomva tettem a szajaba.

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Orsi: nagyon sajnálom, hogy megint beteg lett Elisa. Nagyon rémisztő lehetett, ahogy mentők elvitték és a kórházban „kezelték”. Jobbulást kívánok! De miért esik vissza állandóan ebbe a légúti problémába? Miért nem kezelik ki rendesen ebből? Mivel bíztatnak?

Mayday: belenéztem a blogodba és nagyon jól indítottad! Tessék lelkesebben folytatni. ;) Bubu nagyon fotógén, jók lettek a képek róla.

Hibernia: jöttök haza? Szép tavaszias idő van már itt! Petya lehet, hogy jobban bírja ezt a klímát és nyugisabb lesz?!
Mivel próbálozok még: mondóka, ének és tánc :D, de tényleg ilyenekkel szórakoztatom etetésközben, mikor Krisz megálljt parancsol. De lehet, hogy itt van a probléma? :) Külöben üveges darabos kajákkal próbálkozom, amit csak legyártott a kecskeméti és univer. (tökfőzelék,bolognai,....) De mindját ebéd, újult erővel bevetem magam.


Nadi: szintén zenész, de a gyakorlat teszi a mestert! – éljen a darabos kajálás! Nekem csütön kell visszamennem a védőnőhöz méreckedés végett, de nem sok értelme lesz, mert biztos nem hízott – hiszen egyszer beteg volt, darabos kaját még mindig nem eszi és egyre több anyatejet iszik.
Harapás nálunk is van olykor-olykor. De én rögtön rászólok, hogy ezt nem! Ez fájt anyának! Érti, nem érti – egy ideig leáll ezzel.

Csöpplány: ez a telihold engem készített ki (vagy após méreg erős kávéja), míg kiscsaládom békésen alukált én a plafont néztem…most mikor végre kialudhattam volna maga.
:? :lol:

KépKép
charlott
 
 


na itt

orsi, borzasztóan sajnálom. :( szegények, nagyon rossz élmény lehe a mentő + kórház... :? jobbulást Elisának! :)

zsu, jó, hogy jöttél! hülye net. :evil: hogy vagytok?

csöpplány, köszi a számot, én is elküldtem, majd rádcsörgök! a ferihegyi máv állomástól milyen messze vagytok? vagy inkább a volánbusz van közel?

charlott, tegnap Peti pl alig evett... :shock: reggel szopi mondjuk 80-90 meg 60 tápszer; tízóraira egy tálka joghurt meg banán; ebédre egy tálka krumplis-húsos izé; uzsira szopi, de elaludt közbe, szóval kb 100-at szívhatott, vacsira 180 tápszer. ez nála baromira semmi, de egyszerűen kifordult, ütött-vert, nem kért többet... érzik ők, mennyit kívánnak, kaján én nem stresszelnék, ha amúgy nem láthatólag éhes.
ja azt az előbb kihagytam, hogy régóta adok rizskorongot, kukit, lehet, azzal is tanult darabosat enni, rágcsálni.
szóval én nem táncikálok neki meg szórakoztatom, ha eszik - eszik. :lol:

itt is szép az idő nagyon hálistennek... :) az otthoni naptól félek amúgy, rühelli, ha a szemébe süt akár csak egy csíkocska is, már sírni kezd meg feszeng. :roll:

kriszta, jajj én is hallottam, hogy ez még semmi a későbbiekhez képest... :roll: most még igazán csak próbálkoznak... 2 éves kor körül viszont tovább romlik a helyzet... :?
ha a darabostól félsz, nem próbálod ki azt a kis zacsit, amibe bele kell tenni a cuccokat és azt szopogathatja a baba? ilyen: http://toys.ie/Baby-Safe-Safety-Food-Fe ... 73a2fb4f23 vagy ez túl mű?

éjszaka nálunk is szar volt, 10kor feküdt, de 2x kelt fél-fél órára majd 6kor elkezdte a napot. :( azóta most dőlt ki.

tali: nem emlékszem, beszéltük, hogy hétvége vagy hétköznap jobb???

hibernia
 
 
 


Charlott,
én sem szorakoztatom evés kozben, mert akkor egyre nehezebb lenne etetni, pedig Elisanak aztan igazan hizni kellene, de ha egyszer nem kér tobbet, akkor nem kér. Max kap egy kiskanalat a kezébe a végefelé és amikor nyitja a szajat, akkor még belevarazsolok 2-3 kanallal, de tovabb nem eroltetem. szerintem Krisz sulya tokéletes, nem aggodnék a helyedben.
Elisa asztmas, tehat alapbol gyulladasban vannak a horgoi. Ha ehhez barmilyen virus tarsul, rogton bedurran az egész, elméletileg ki fogja noni. 3-4-5 éves korara.

képzeljétek lassan sterillé kell tennem a hazat, naponta kell porszivzoni, mert Elisa gyokeresen megvaltoztatta a szokasat, marmint azt, h nem tett a foldrol a szajaba semmit. Par napja, mindent a szajaba tesz, sot mikor latja, h latom, h vmit szed fel a foldrol, akkor mar iszkol is, persze utolérem. A multkor a pelenkaban a kakival egyutt egy kb 5x5x5 mm-es rikitozold muanyag darabocska volt, halvany lila gozom nincs, mibol torhetett le és hol talalta. Na szoval még a k... asztmahoz bejon nalunk az esetleges fulladas veszélye, ha lenyel vmit. Van pl egy irto szép kotott kabatocskaja, mar nem tudom raadni, mert eszi a gyapjuszalakat. Vkinél hasonlo tapasztalat?

itt is tavasz van, ragyogo napsutés!

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Sziasztok!


Hibernia, nem tudtam megnyitni azt az oldalt.
Mi ma megint bepróbálkoztunk a darabossal oly módon, hogy előtte még villával szétnyomkodtam.
Eredmény: már csak 3 kanál lett volna hátra, mikor Ádi elkezdett öklendezni. Na végre visszajött, aztán sugárban még egy jó nagy adag is. Ekkor Niki még nem sírt, pedig már szokott. Kivettem Ádit, lehúztam róla a kantáros nadrágját és itt elkezdett Niki nagyon sírni. Nyugtatgattam, hogy nem történt semmi baj, mire ő sírva közölte, hogy Ádika meg fog fázni :D :D :D Azt hittem megzabbantom.
Nadina, az a baj a fejvédővel, hogy nem tudom most kb. hány centi magas, de lenyomja az aljára. Ő ugyanígy fonja be a lábát, mint ahogy a fejvédőt írtad és 3 rácson keresztül. Meg a fejvédő a 140 cm hossznak csak kb. a feléig ér. Ő Urasága meg az egész ágyat bejárja.
kriszta15
 
 


kriszta talán ez: http://www.amazon.co.uk/product-reviews ... addOneStar

aranyos lehetett a gondos nővér. :) :)

orsi, nálunk is minden kis izét el kell pakolni, mert mindent a szájába vesz. szó szerint mindent. táskát, benne pl pénzérmével már a közelébe sem viszek, úgyis megtalálja. :? a többi gyerkőc nem volt ilyen??? azt hittem, ez természetes. :oops: múltkor megevett egy kis mécses darabot, kirágta a nejlont és ette a viaszt, úgy szedtem ki a szájából egy darabot... :oops:
ja és nálunk a kabátja cipzárjára kötött kis izé a csúcs (gyárilag rajta van, nem én eszkábáltam rá), ha babakocsizunk, úgy alszik el, hogy azt szopja... :roll:

hibernia
 
 
 


semmi 1
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára hibernia 2011.03.24 12:29-kor.

hibernia
 
 
 


semmi2
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára hibernia 2011.03.24 12:30-kor.

hibernia
 
 
 


Kedves Topiklakó!

Kommentelj még holnap estig a Babanet cikkeihez, hátha Te leszel az a szerencsés, aki nyereményjátékunk keretében ezen a héten egy remek Chicamaca baba és gyerekfüggőágyat nyer majd, a Fuggoagy.hu jóvoltából!

Kép

Nemcsak nyerhettek, de segíthettek is azzal, ha például eláruljátok: ha már szükség volt rá, miképp szabadították meg a gyereket a fejtetvektől?

Elő a farbával: szerintetek szükség van-e napirendre egy baba életében, vagy sem?

Kedves Olvasónk írását is kommentelhetitek, ahol a maguk kálváriáját osztja meg számtalan praktikus tanáccsal fűszerezve, húgyúti fertőzés témakörében.

Hasonló jellegű, igényes és praktikus írásokat egyébként szívesen publikálunk, nemcsak a Te Történeted rovatban - bár oda is várjuk történeteiteket. Írásaitokat erre a mélcímre küldjétek: szerkeszto kukac babanet pont hu.

Megtaláltok minket a Facebookon is, ha van kedvetek, csatlakozzatok, nagyon jó kis közösség alakult ki ott is!

Üdv:

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Nadina:ez a ki-be huzogatás nem is rossz ötlet :)
hát védőnőhöz nekünk is illene már elnéznünk,tök rég nem voltunk.
igen,próbálkozz a darabossal,szerintem ritka az a gyerek aki rögtön elfogadta és nem problémázott rajta egy kicsit sem :)

Charlott:nagyon édes lehet Krisz amikor panaszkodott :)
tök jó hogy ilyen lassú a járássegítő,így tényleg segíthet neki a járás elsajátításában,nem kell loholnia a játék után :D
Próbálj minél több mindenből csipkedni neki,abból is amit ti esztek,hidd el rá fog kapni az ízére,csak úgí tűnik Krisz ilyen kis ínyenc :) Megválogatja a falatokat :) Igaza van Hiberniának,ha eltolja vagy kiköpi akkor valószínű nem ízlik neki,vagy egyszerűen nem kér enni.
Nekem azt mondták annó,hogy az evés szóljon evésről,és ne pedig "bolondozásról" mert a gyerek is el fogja hülyéskedni.Szóval mondjuk én nem ááááá-zok,meg nem hamm-olok,se nem repülő kanalazok Balunak.Ő is izeg-mozog,gyorsan végezni akar,de szerencsére szépen megeszi az adagját.
Próbáld villával kicsit jobban összetörni neki a darabokat,vagy kicsit ráturmixolni,hogy azért legyenek benne darabkák. :)
Remélem hogy csak a hold a bűnös,de én inkább a fogára gyanakszom,most már kifehéredett a pukli az ínyén.Remélem ez már azt jelenti hogy a foga fehérjét ki akarja mutatni :lol: CSak törje már át végre :lol:

Hibernia:a ferihegyi vonatállomástól autóval kb 5 percre lakunk :) Nem tudom ha Ferihegy kettőről jöttök bkv busszal akkor az első megálló Vecsés-nyugat :) Ha az állomás felől jöttök akkor a 3. megálló :) Egy shell kút van a megállónál :) Mögötte meg már rögtön a lakótelep :) A volánbusz majdnem előttünk tesz le, a mellettünk lévő épületnél áll meg :)
2 éves kortól jön a dac?Ajjaj :lol:
Ilyen mütyűrt még nem is láttam :lol: Ezt hogy kel használni? :D
Szar éjszaka :( :(
Tényleg jó lenne egy tali,de hol lenne a legjobb?Legyen program is,vagy csak összeröffenés?
Hát ez a Peti :D A cipzár-szopogatáson alszik el? :D Cukker :D
Hibernie,hát megzabálom Petit,hihetelen édes az elején ahogy táncol a zenére :D :lol: Na meg milyen lazám kihúzza a fiókot is! :) Tényleg így a zokni a helyén marad? Úgy látom most már jobban leköti magát Pepke mint eddig :) Az üvegbe mit raktál? Tök jó,csinálok ilyet én is :D Peti szereti a könyveket?Balu fittyet se hány rájuk :? Na meg ez a frizura :lol:

Zsu:ez gáz :? Remélem gyakrabban tudsz majd te is jönni :)

Orsi:köszi a fordulós köszöntést :)
Orsi,én nem rosszallóan írtam,csak én olyan vagyok hogy agyon parázom adolgokat,és (sajna?) bízok az orvosokba :? Paramami-szindróma :? Meg így más azétr,hogy a közeletekbe lakik a főorvos,így bármikor tudod hova vinni,ha véletlen (ne adj Isten) rosszabbodna az állapota.
Elisa ilyen kis mindent szájbe vevős lett?Balu mindig mindent nyalt idáig is,és még mindig.Én annyit tettem hogy a veszélyes cuccokat eltettem jó messzire.A szöszöket szerencsére nem eszi :lol: Nem tudom az elpakoláson kivül mit lehetne tenni.

Kriszta:jajj,szegény Ádi,ilyen nekünk is volt hogy az öklendezés miatt hányás lett a dologból :? De legalább elkezdte enni a darabosat,nem? :) Csak vigyázni kell még a nagyobb daraboknál.Niki meg nagyon aranyos lehetett ahogy féltette az öcsikét :D
Így betekeri a lábát Ádi?Nekem még olyan ötletem támadt hogy ha van lepedőd,vagy paplanhuzatod,azt így befonni mint Nadi írta,de hogy az egész rácsot eltakarja?Olyan magasról már talán nem tudná "lejátszani".

Nekünk jó napunk volt :) Voltunk egy nagyon kedves barátnőmnél egész nap :) Babák hihetetlen édesen eljátszottak,öröm volt nézni őket :) Voltunk nagyot sétálni is,Balu aludt 2 és fél órát :) Nagyon jól éreztem magam,jól esett kimozdulni és nem mellesleg a társaság is jó volt :) Már megpancsolt,most a szobájába játszik,hagyja anyát írni :P És ma nem volt nyűgös sem,csak nagyon nagyon picit.Nagyon kifehéredett a pukli,lehet azért lett volna a tegnapi nyűgi,hogy feszítette az ínyét a foga?Na megyek vacsorázom egyet :)

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


csöpplány, tök jó, hogy jól telt a napotok. Balu kocsiban aludt séta alatt vagy csak otthon? :roll:

no lehet, hogy akkor a 29-i héten meglátogatunk. ;) majd kitaláljuk a részleteket.

köszi a videós dicséretet, igen, mostanság jobban elvan, igaz, ma szar napja volt, sokat nyűglődött, megint hasmenése volt (át kellett öltöztetni, annyira)... :( a videó nem ma készült. :lol: ezek a fiókok tök jók amúgy, nem csípik be a ujját, úgy vannak kitalálva (?). ikeában vettük őket.
a zokni így általában fenn marad, de ha sokat topog, egyik lábával lehúzza a másikról. :) :)
az üvegben tészta van csak ki kell szárítani az üveget, mielőtt beleteszed a száraz tésztát, mert ha nem, belepenészesedik, fúj. (jártunk már úgy) jó hangos, készülj fel. :lol:
óóó Peti nagy könyv mágus, imádja őket, a vastag laposakat, a leporellókat, a simákat... :D olyan, mint gombóc artúr. percekig lapozgatja őket, ma azt játszotta, hogy ülve bal kézzel előre lapozgatta a könyvet (laponként, ha kettő lapot fogott meg, egyet elengedett), majd jobb kézzel hátra. és ezt vagy 5x eljátszotta. :lol: vicces volt. felvenni nem tudtam, mert akkor odajött hozzám. :?

ja és járássegítőzött is, de szétröhögtem magam rajta, mert baromira kell kapkodnia a lábát, lohol utána. :D

jaj tudom így, hol laktok, ott lakott az ofőm is. :lol:

no megyek, szép estét

hibernia
 
 
 


Hibernia:babakocsiban aludt Balu.Elmentünk sétálni,ott pár perc alatt bealudt,aztán jó fél óra séta után visszamentünk a barátnőm lakásához,hogy kint hagyjuk a gyerkőcöket aludni,mi meg megebédeltünk,aztán újra elmentünk sétálni,Balu még ekkor is aludt :) Majd útközben ébredt fel :)
Örülnék neki ha végre találkozhatnánk :)
Tényleg jók ezek a fiókok,gondolom hogy milyen a kialakítása.
Ááá,szóval tészta :) Na majd holnap gyártok neki ilyet :D
Tök jó hogy ilyen jól elvan Pepke a könyvekkel!És még lapozgatja is :lol: Balu max csócsálja :D Valamiért nem csípi a könyveket :(
Na,örülök hogy így tudod merre lakunk :) Hogy hívták az ofődet?Hátha ismerem :D

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


milyen könyvekkel próbálkoztál? nekünk mindenféle van, vagy 10 db és én is csodálkozom, hogy így szereti. :) van a füzet, amibe jegyzetelek róla, no azt tépkedi rendesen, meg a magazinokat is, de ezek a keménylapos könyvek jók nagyon.

hú az alvásért irigyellek, Peti mindig olyankor alszik, hogy véletlenül se tudjak normálisan ebédelni. (10kor korai, 5kor késői) :? :?

küldtem 3 képet. :lol: :lol:

hibernia
 
 
 


Na a magazinokat,újságokat imádja széttépni,és meg is emészteni :? Nem adom a kezébe mert először tép,aztán már a szájába is van :?
Kemény fedeles könyvből kettő van csak neki,egy lapozgatós,meg egy széthajtogatós.Egyiket se szereti :D Szülinapjára vettem egy harmadikat is,hátha :lol:
Nálunk már ugye 1 alvása van napközben.Az általában 1-2 legrosszabb esetben fél 3kor bedobja és onnantól általában 2-3 órát alszik,rosszabb esetben csak 1-másfél órát.Vagy mint tegnap,hogy csak 45 percet.Mondjuk ez nagyon kivételes volt,ilyet még nem csinált,mióta 1x alszik 1 nap.Szóval pont jókor alszik :)
Hát ezek a képek!Nagyon nagyon jók,tényleg nem láttunk még Pepkéről ilyen képet :) Az első nagyon tetszik hogy olyan kis mereven tartja előre a lábát.A másodikon meg olyan mint egy kis törpe :) A harmadik meg....na...hát...megindító.... :cry: Mostanság már megint tök érzelgős vagyok.

Ja és van egy kérdésem.Szedem a gyógyszert rendesen és ma elkezdtem barnázni,meg ilyen nyálkás valami jött :shock: Szerintetek mennyek le dokihoz? :? Mondjuk mindenképp le akarok menni,csak kicsit később akartam,hét vége felé :? Csak most nem értem ezt a barnázást,még sosem volt ilyen,még van egy heti tablettám. :?

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Sziasztok!

Hogy hogy vagyunk? Hááát így is úgy is :D

A "napirendünk" totál felborult, ki is vagyok, ma pl 3/4 6kor kelt és 8kor visszavágta a szunyát, de így nem tudom mi lesz...igazából arra jöttem rá, du a lényeg, hogy olyan 4 után ha lehet már ne nagyon aludjon, és de. aludjon hosszabbat mert akkor estére elfárad. Na mindegy, kíváncsi leszek milyen napunk lesz :?

Amúgy Apa volt szabin, bár nem sokat láttunk mert szerelt vagy dolgozott :? De azért tök jó volt!

Voltunk hétvégén 7esben (anyós, após sógor és snő) Tiszaszölösön, állati jó hely!!!!
http://www.szoloszemfarm.hu/hindex.htm


Csak ajánlani tudom, csak ne anyóssal menjetek :lol: Tisztára ki voltam tőle de erre kár is szót pazarolni.


Gabi amúgy nagyon ügyes, feláll már bárhol, bőszen lépeked a bútorok mentén. 1 hete megint taknyosok vagyunk, azzal szenvedünk.

Ma itt van anyám, 10 pőerce jött de már 3x cseszi fel az idegeim :?

Ja és Gabi is minden evő, azt hittem ez normális, én is, mindent a szájába vesz, figyelni is kell rá rendesen.....

A könyveket mi is imádjuk, főleg a leporellókat hajtogatni :)

De tegnap pl az orsszívó csővel volt el meglepően hosszú időt!!!

Kaja: nálunk nagyon gázos a helyzet sajna, szinte csak gyümit eszik meg este a tejpépet de ezekből is csak max 80 grammot, így én adok még szopit minden kaja után. Pár napja a szopik száma is nőtt egy kicsit, gondolom a környezetváltozás vagy a foga vagy tudom is én de elég nyűgi...igazából 2 hete nyűgi és ebből az első hét elviselhetetelen volt de túl vagyunk rajta.

Kicsit össze-vissza lettem, bocsi, zsong a fejem meg kattog az agyam mi lesz most, hogy most alszik Gabi mikor "nem kéne" :?


Na megyek és akkor próbálok, most már tényleg visszarázódni :D

Ja tali: nekem hétvége lenne jobb, mert hoznám az Uram. West - end tetőkert??? Ott van játszótér is. DEsőnapon vagy hidegben meg mehetnénk abba a baba-mama barát kávézóba a liszt fenec térre????

Meddig maradtok Hibernia?

Jajj mi is repülünk máj 27-én marosvásárhelyre esküvőre..parázok, mert brutál módon félek a repüléstől, remélem nem potyogunk le :oops:

NA megyek, bocsi ha kicsit zagyva voltam, meg az elírásokért is, nem olvastam vissza :oops:

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Sziasztok!

Orsi: Krisz is mindent a szájába vesz, hiába mondjuk neki, hogy tilos! :roll: Ezért a nyomában vagyok mindig és amikor ki tud cselezni, akkor én is érdekes dolgokat találok a pelusában. (ruha cetlijét) :roll: Próbáljuk mi is tisztábban tartani a lakást, de mindig találnak számukra érdekes és veszélyes dolgot a földön, tárgyakon.

Hibernia: viccnek szántam a szórakoztatást evés közben :) , természetesen normálisan kezdjük az étkezést, de amikor elfordul vagy kimászik az etetőszékéből Krisz, akkor segítségül szoktam hívni a számára kedvenc dallamokat, mondókákat. Addig is rám figyel és tudok kaját csempészni a szájába. De egyszer úgy is felnő ez a gyerek is.... :wink:
Petya aranyos a videón! :)

Csöpplány: dehogy egyik darabos kaja sem ízlene neki?! :shock: ah, szerintem lusta rágni, ha kap pépeset, minek erőltesse magát. Tegnap adtam neki milupás kekszet, azt szépen farigcsálta. :)
Biztos a fogak is nyugtalanítják őket - állandó műsor.
Aranyos Balu is az új képeken! és micsoda punkos frizurát csináltatok neki! :)
Irigy vagyok (továbbra is) a kismama társaságért. Nekem csak a nagyszülők jutnak, akik most abba a korszakukba tértek, hogy ők mindent jobban tudnak, mint én. És ahogy kell ellátnak jótanáccsal. :?
Barnázás? Sok mindentől lehet, de a tutit a doki tudja megmondani UH alapján. :wink:

Zsu: nyugodj meg! sokunknál ilyenek a babák, kevés, nyugtalan alvás és össze-vissza evés. De a lényeg, hogy szépen fejlődnek és vidámak -ezek ellenére. :)

KépKép
charlott
 
 


hali

csak gyorsban, kezd megőrjíteni ez a kölök: 7kor ébredt (ez oké) és azóta az istennek sem akar aludni, pedig születése óta kb MINDIG aludt fél órát 10 körül. most nem. álmos, leragad a szeme kb, de ha ringatom, le akar menni, ha beteszem az ágyba, sír és ficánkol, majd feláll, ha leteszem játszani, sír.
kocsiban sem alszik. ááááááááááááááááááááá

hibernia
 
 
 


Sziasztok!

Charlott, én is így vagyok ezzel a darabos kajával...de szerintem is az a baj, hogy lusták rágni, mivel a pépeset csak nyelni kell. Meg még nem is igen jöttek rá, hogy rágó mozgással összetudnák darabosítani. A keksz nálunk is menő, de megfigyeltem, hogy azt másképp rágja. Vicsorít hozzá és az alsó állkapcsát előre tolja, így csak a 4 első foga (alul 2, felül 2) ér össze. Persze próbálkozom a darabossal, amikor van idegzetem hozzá :oops: . Nálunk is olyan az etetés, hogy szinte a felétől küzdés, mert ki akar mászni az etetőszékből, meg mindent, amit elér lesöpör a földre :shock: Néha én is énekelek neki, meg tátogok, mint egy hal :lol: Nem kéne nagyon szórakoztatni, mert ez etetés és nem játszás, tudom, de nálunk csak így megy egyenlőre. És a végén, mikor már látom, hogy nem kér, akkor azért még 2-3 kanállal a szájába nyomok, aztán annyi. Lehet, hogy ezt sem kéne, de akkor alig enne.

Zsu, jó, hogy jöttél! HÚ de szuper helyen voltatok! Csak anyóst hagyhattátok volna ezek szerint otthon :x Most repültök Gabival először, ugye? Így vagyok ezzel én is, rettegek a repüléstől...vagyis a le/fel szállástól pontosabban (persze tudom, hogy gép még fenn nem maradt :lol: :lol: de ez se túl megnyugtató számomra, gondolom neked se).
Gabi meg már lépked, nem is tudtam! Gratula neki! Egyre ügyibb mindenki! Az napközbeni alvás nálunk is örök gond...én most azt találtam ki, hogy nem ragaszkodok a fél 8-as esti fürdéshez, mert, ha délután későn alszik el, akkor tökre nem fáradt és akkor hagyom akár 9-ig is fent, így hátha másnap reggel tovább alszik... Csak beáll ez egyszer :wink:

Csöpplány, Balu egy angyali gyermek, hogy ennyit alszik!!!

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Gyorsan elküldtem az előzőt mielőtt eltűnt volna az irományom.

Hibernia, ez gáz :? Mi lehet a baja Pepkének, hogy alvássztrájkol? Hülyeség lehet, de én mikor már így kivagyunk mindketten egymástól azt szoktam csinálni, hogy leülök, ölembe veszem, kicsit magamhoz szorítom, lassan mélyeket lélegzek és kilégzésnél óóóó-zok (ezt jógán tanultuk, ó mantra a neve :lol: ) Erre Gréti meg szokott valamennyire nyugodni és talán el is szundít. Biztos csak az lehet a baj, hogy Peti felpörgött és nem tud lenyugodni alváshoz.

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Gréti most kinn alszik a napon végre. Reggel voltunk dokinál tápszert íratni, meg is vizsgálta, mert már 2 hete hörgést hallok néha a tüdejéből. Náthás volt, az már elmúlt, de valami még nem ok. Doki nem hallott semmit....azt mondta így nem ad gyógyszert se, és nem is úgy néz ki, mint akinek baja lenne (folyamatosan a hallgatót akarta kitépni a doki kezéből). Aztán voltunk sóbarlangos jógán. Tök jó volt most. Sokan voltak és mind hasonló korú baba. Gréti nagyon élvezte. Főleg, hogy már oda tudott hozzájuk kúszni. Érdekes látni, ahogy ismerkednek egymással az ilyen picik. Viszont észrevettem magamon, hogy mennyire féltem. Fél szemem mindig rajta volt, pedig nem kéne. De hát azt hiszem ehhez is hozzá kell magamat szoktatni :) Persze Gréti eléggé akaratos ahogy ma láttam, pl. mindig az a játék kellett volna neki, ami másnál volt. Persze, ha tőle akartak valamit a gyerekek elvenni, azt oda nem adta volna. Egyik kislány rácsapott a kezére, mert a játékát birizgálta, azt hittem nagy üvöltés lesz, de semmi, csak megfordult és arrébb kommandózott :) Fura volt látni, hogy az ilyen pici babák is mennyire társas lények. Mindig egymás társaságát keresték, szinte folyamatosan egy kupacban voltak :-) Viszont teljesen hasonlóan viselkedtek, mint az anyukájuk. Amelyik anyuka halál nyugodt volt és szépen beszélt a babájával, az a baba is nyugodt volt, amelyik hangosan beszélt és nyüzsgött folyamatosan, annak a gyereke is hasonlóképpen. Egyedül Gréti és én köztem nem találtam hasonlóságot :) Bár biztosan van, csak a kívül állók ezt jobban láthatják. Remélem nem vagyok olyan, mint ahogy ott viselkedett, hogy mindig a másé kellett és mindenkit piszkálgatott
:shock:

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Orsi, tutira kinövi Elisa ezt az asztma szerűséget!
Nálam is pont ez volt, mindig mindent elkaptam kicsinek, pedig nekem nem volt akkor még tesóm, anyám meg igazi paraanya volt, szinte sehová nem vitt emiatt, hogy nehogy beteg legyek. Rengeteg gyógyszert is szedtem, hörgőtágítót, stb... Aztán egyszer csak elmúlt, kinőttem.
Amúgy hogy van Elisa?
Ez a "mindent megkajálás a földről" azt hittem természetes :shock: Mert nálunk is ez van. Mostanában nagy favorit a napilap, már a pelusban is találkoztam pl. számozott oldallal :lol: :? Szöszök is menők, papucs talpának nyalogatása is :? Na meg a hajszálak szedegetése és néha egy kettő bekapása :x Nem tudok ezek ellen tenni semmit, takarítok éjjel-nappal. (ez szó szerint, mert általában este, mikor már alszik, akkor tudok felmosni és hasonlók) Meg bízom abban, hogy túl sok baci nem kerül a szájába. Ja és néha megmosom a kezét napközben, bár azt utálja, de mikor a kövön tapicskol, akkor rosszul vagyok... :evil:

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


na most aludt el, adtam neki fájdalomcsillapítót, mert már kézben is sírt. :?

csöpplány, nekünk sokféle könyvünk van, ilyen vízben tartható szivacsos, puha textillapos, kemény lapos stb. csináltam egy videót hogy lapozgatja... :lol: majd felteszem...
barnázás passz. azóta mizu? :?
köszi a képdicséretet, visszanéztem a régi képeket és hát jáááááááááááj, tök furcsa... mi lesz később???

charlott, hát Peti szerintem 2x állt sorban a szar alvásnál és lemaradt a rossz evés soráról... ;)

nadi, ez a sóbarlangos jóga még mindig királyul hangzik... hát Pepe nem alszik ölben. :( ha leülök vele, elmegy, otthagy, miután összetaposott mindenhol. csak állva tudom altatni, sétálva, baba kora óta, már újszülöttként is sírt, ha "csak" ültem vele és ringatóztam. amint felálltam, minden jó lett, elhallgatott. és ez a mai napig így van. a légzést kipróbáltam séta közben, igaz, majd megfulladtam, de elaludt. ;) lehet ez is segített... (ózni nem óóóztam... :))
papucs talpát Pepke is szereti + a kislapátot... :oops: amúgy én nem takarítok ilyen lelkesen... :oops: oké, felporszívózom most már naponta / két naponta, de port törölni heti 1x szoktam csak... felmosni is. :oops: a padlót már nem nyalja, amiket meg a szájába vesz, azok az övéi... én még semmit sem leltem a pelusban. :) :)
gréti utálja a kézmosást? Peti odavan érte, hiszen a fürdőszobában zajlik, amiért odáig van. :)
az anyuka-baba hasonlóságon jót röhögtem. :lol: mindenkit piszkál... :lol: :lol: amúgy bizti van benne vmi, én is elég nyüzsis vagyok, Pepe előtt ha nem mentünk minden hétvégén kirándulni már veszekedtem a férjemmel, mert olyan nincs, hogy itt a hétvége, mi meg ki sem mozdulunk... minimum egy múzeum vagy mozi rossz időben, de ha jó volt az idő, irány bármi. :)
mondjuk Peti óta kicsit lenyugodtam, az igaz.

zsu, repültök? hogyhogy nem kocsi? amúgy én csak attól tartok, hogy foglaljuk le ezt a kis manót. maga a repülés nem izgat, a fel- és leszállás a legjobb az egészben, de az út baromi uncsi + most hogy Petit is le kell foglalni egy kis helyen... ááá, hát ettől parázom. a férjem 10 nap múlva jön utánunk.
Liszt F. téri kávézó?? az hol? mi a neve?
tök jó helyen voltatok!!!!
remélem mi is eljutunk vhová ha otthon leszünk... :roll:
Gabi mitől volt nyűgi? de elmúlt?

na lépek, ebédelek, végre egyszer ebédidőben alszik, kellett nekem panaszkodni :D
de ha fél óra alvás után ébred én kiugrom az ablakon... :roll: no jó, nem biztos, mert ennek nagy a valószínűsége... :?

hibernia
 
 
 


csak dicsekedni jovok, Elisa tegnap felallt végre, ma meg mar egy csomoszor, igaz, h még csak a spiccén sikerul, de akkor is ugy orulunk neki, meg o is maganak. Jobban van, bar délelott ezerrel folyt az orra is...

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Túl vagyunk a fosó-hányó csodán, de hála a gyerekorvosi rendelőben való várakozásnak már taknyos is Níla + köhög is. Még sosem köhögött, hát nagyon szar :( . Tegnap szopizni is tök nehezen tudott,mert egy perc után rájött a köhögés. Vettem Stodal szirupot, már jobb; de álmában még mindig tökre köhög szegény :( . Közben minket is "beköpött" :) , így most mi is dögrováson vagyunk Somával....

Ja, és megint semmi szilárdat nem eszik! Valószínű, hogy a betegség miatt, de már annyira kivagyok ettől a nemevéstől....Biztos, hogy én is ráparázom már adologra, de muszáj változtatnunk, mert nem akarok belekerülni a rossz evő gyerek- erőltető szülő ördögi körébe. Nálunk nem használ semmi , játék-zümmögés-áááá-zás, semmi :( . Általában periodikusan jön elő a nem-evés, de enge tökre megvisel, hogy egy nap 3-szor dobhatom ki a kukába a legjobb minőségű kajákat..... Gondoltam, hogy elviszem én is kineziológushoz, mert szerintem ellenállás is van benne (sose erőltettem), ha már berakom az etetőszékbe összehúzza a szemöldökét :( .... Néhányszor jártam már kineziológusnál ( legutóbb a szülés előtt 3 héttel feloldani még néhány megmaradt félelmemet), és fantasztikusan használt, nagyon magabiztosan mentem szülni...ami nem így lett volna, az tuti.

Orsi: remélem, már jobban van Elisa! Ez a köhögés tényleg brutál, és hol van ez az asztmától! De kinövi, ez alényeg! Veletek mit csinál konkrétan a kineziológus? Én úgy tudtam, hoyg elvileg ő lelki blokkokat old, amiket a testből/ izmokból kiolvas.... Níla is mindent megzabál, ami nem ennivaló :D . Én is naponta porszívózok.

Hibernia: Tök jó ajándék lesz Petinek, a füzet, amibe írod a napi élményeket. Én is írok ilyet, igaz nem napi szinten; de beleragasztottam már az első vonatjegyét + a félig megzabált bevásárlócetlit is :) . Mész a képzésre?
A repülőúttól én is fosnék, de unokatesóm most repült a 7 hós babájával, és észre sem vették a fel-leszállást. Lehet, hoyg Pepkét is lefoglalja a nézegetés...
Nadi: szuper lehet a sóbarlangos jóga:-)! A gyakorlatokat élvezi Gréti? Papucs nyalogatás nálunkis van+ hajtépés szopás+ alvás előtti kábulatban. Én meg hajszálakat találok a pelusba.....jó hosszúakat :shock:

Charlott: Mi még meg sem próbálkoztunk a darabos kajákkal...illetve a kölesgolyót azt szereti, de a többit csak tapicskolja kézzel (pl. főtt zöldségek). Akartam írni a múltkor, hogy van Bp-en egy lehetőség (www.hordozohaz.hu), ahol többfajta hordozóeszközt kipróbálhatsz leltéti díj fejében, ingyenesen. Egy hétig lehet Nálad a cucc, többet is ki lehet próbálni. Ez tök jó, mert kitapasztalhatod, hoyg BKV-n mi a legjobb Krisznek.

Csöpplány: Tényleg mázlista vagy alvásügyben :D Barnázás fogalmam sincs mitől lehet, elvileg alacsonyabb a progeszteronszint, ha barnázás van;d e a doki biztos tudja! Mikor mész dokihoz? Tesót Ti már terveztek a közeljövőben?

Kriszta: Hát, róka-móka az nálunk is volt a napokban, igaz, nem a darabos kajáktól...Ezek szerint azért Ádi jól eszik!

Mayday: Jó, hogy újra itt vagy! Én már "ismerlek" éged, és Bubut is, aki 3 nappal Níla előtt született :D . Akkor tökre irigyeltelek, hogy már túl vagy rajta, és a férjed írt a fórumra! Jó a blogod! Rám is kb. kéthavonta rámjön, hoyg blogot akarok írni!!!!Aztán elhessegem a vágyat, mert akkor még ennyi időm se lenne.....de most is eszembe jutott, hogy úgy írnék blogot! Grafomán vagyok, terhesnaplót is vezettem napi szintem, haskörfogat-növekedéssel a 9. héttől!! Visszaolvastam nemrég, annyira szuper volt!! Ezeket majd megkapja Níla felnőttkorában :D

Barba: Mi újság Veletek? Köszi, hoyg leírtad a kajálási menetrendet, csak azt nem értem, HOL fér el a napban ennyi étkezés? Én ha nem tartok min. 3 órás szünetet, még szopizni sem akarna...persze ez egyéni. A reggeli szopi után mennyivel reggeliziK Samu? Megéhezik az éjjeli szopik után?

Zsu: Üdv újra itt! Gyere gyakrabban!!!!A Wste- end nekünk is nagyon jó lenne, közel is van...De jó Nektek, hogy repülni fogtok!

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


még alszik... lehet át akar állni a napi 1 alvásra??? neeeeeeeeeeeeeee, nem akarom. :(((

macianyu, megyek a képzésre, aha, bár még nem fizettem be. remélem anyuék el lesznek Pepével egy egész napot... :oops: a repülést sajna én is unom, nem hogy egy baba... :( na mindegy, meglátjuk, mi lesz... de ha nem fog aludni a gépen, kikészülök. :D
sajnálom a betegséget. :( :( keveredjetek már ki belőle! :)
én továbbra is azt mondom, ne stresszelj a kaján, Níla szépen fejlődik, ez a fő!
jajj én is grafomán vagyok, 2005 óta írom a kis blogom, csak az a baj, hogy mostanság 90%ban Petiről írok. :D erre van időm... ilyen első dolgokat is ragasztgatok mellé, a karszalagját, repjegyét... :)

orsi, gratula az álláshoz!!!! ügyi elisa nagyon! :)

hibernia
 
 
 



hibernia
 
 
 


"megnyugtato" hogy ti is talaltok érdekes dolgokat a pelusban, nekem az elso ketto nem volt ennyire ilyen, szajaba tett egyet s mast, de nem nyeltek le soha semmit.

Macianyu,
Jobbulast nektek is!!!
a kineziologus egy masszazst csinal, de ne vmi kellemes dologra gondolj, hanem elég brutal ritmikus mozdulatokra, amitol elméletileg felszakadozik a letapadt trutyi, aztan a torkara nyul kivul és a szajaba és megprobalja felkohogtetni az egészet. Borzaszto nézni, sok mindenkinek segit, nekunk sajnos nem. ez alkalommal nem vittem el. Elisa egyébként nem kohog szinte sosem, épp ez a baj, nem tudja felkohogni a nyakot.
Elisa akkortol kezdett rendesebben szilardat enni, mikor a szopik szamat 4re csokkentettem/nap (ebben az éjszakai is benne van!). Lehet, h neked még mindig nagyon taplalo a tejed és jol lakik tole + a betegség alatt onvédelemebol is csak szopik, ha teheti.

Holnaptol mar csokkentjuk a ventolinadagot, aminek orulok, mert teljesen fel van tole porogve Elisa, mint akit doppingolnak.

Hibernia,
Peti milyen ugyesen és kitartoan lapozgat!! Maté jut eszembe rola, volt egy konyv, amit kb naponta 100x végiglapozott heteken keresztul... és nagyon szeret olvasni most is.
Elisa a konyveket egyelore csak pakolja. Nekunk nagyon sok van ugye, mert 3. gyerek, de csak akkor nézegeti, ha én mutatom neki, magatol nem, kivéve egy szivacs konyvet.
én személy szerint orultem a napi egy alvasnak. ezen a héten viszont napi 2x alszik megint, gondolom a betegség miatt...

Csopplany,
barnazas passz. elmult azota?

Zsu,
ti is nathasak voltatok? annyira sz@r ez a folyamatos kuzdés, mindig mas miatt. jo, h a hétvége jol sikerult, anyoson gondolom egy ido utan mar csak at fogsz nézni.

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


na itt van a leendo balettkiralyno, fogalmam sincs, h nem torik ki a bokaja:

http://www.youtube.com/watch?v=J3kxYt71UDU
http://www.youtube.com/watch?v=Xm72IkM1K-A

ez pedig alvas helyett:
http://www.youtube.com/watch?v=-0lBtfLv7pA

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Jó estét!

Zsu:nálunk is ez van hogy legkésőbb fél 5kor már szeretem ha felkel mert akkor necces a 10 órai elalvás :?
Apa szabin,volt így már értem,bár ahogy olvasom nem volt így se sokkal többet veletek :(
örülök hogy jól telt a hétvége :) Gabesz hogy bírta?
Nagyon ügyi Gabi a felállással és a lépésekkel :) a betegséget viszont sajnálom :(
Nekem jó a west-end,könnyen megközelíthető mind autóval mind bkv-val :) esetleg vonattal :) Ezt a liszt izét nem ismerem,de rákeresek mindjárt :)
Félsz a repüléstől?Mondjuk én még csak kisrepülőn repültem repülős napokon de még egyszer sorba álltam annyira tetszett :D

Charlott:ezért kell minél többször csócsáltatni vele bármit,hogy szokja :) Mert a pépeshez van szokva és tudja hogy egy idő után anya úgyis feladja és kapja a pépeset :)
apa mániája hogy ilyenre lövi be a séróját pancsinál :lol:
Holnap lemegyek dokihoz.Még mindig barnázgatok :( így legalább ha valami gáz van gyorsan kiekzelik,mielőtt hozzáfognánk a kistesóhoz,meg akkor kifaggatom erről :)

Hibernia:lehet hogy Pepke tényleg az átállással küzd.Lehet hogy már csak 1et akar aludni nappal.
Ilyen vízben tartható nekünk is van :) textiles is,azt dobálni szotka :lol: ,kemény lapos is(amit ma megcsócsált :? ) Mire észre vettem már a fél sarka hiányzott a könyvnek pedig tök vastag lapja van :?
Azóta is barnázok :? Holnap megyek dokihoz :?
Nagyon jó a videó :D És gy lapozgat oda vissza,lehidalok :D

Rossz szokás:konektorozá,kihúzza a csatlakozót belőle,papucs-nyalás,könyv,papír,újság-evés,mindent harap,darabokat kiharap,mindt leszed az asztalról,és minél apróbb dolgot talál annál jobban érdeli :lol: Röviden ennyi jutott eszembe.Ja és kóros wc-imádat.Képzeljétek rájött hogy ha fent emgnyomoma gombot akkor jöna víz :Lol: És együtt kell lehúzni a wc-t mert különben bezizzen :D :lol:

Nadina:hát mázlim van az alvókájával :D bár amilyen álomszuszékok vgyunk az apjával,volt kitől örökölni :D
Ilyen nagy levegőket én is szoktam alalmazni amikor már a plafonon vagyok tőle,ettől én is lenyugszom :D
Akkor Gréti is nagy "bandázós" lesz? :) Tényleg nagyon társas lények :) Balu is folyton odamegy mindenkihez :) Pl a játszón is :) Megy a nagyokhoz,és közéjük ül :D

Orsi:gratula a felálláshoz! :)
Még mindig barnázok,holnap megyek dokihoz :(
Az első videón még tapsol is? :D Tök édi :) Balu is így állt fel a legelején aztán rájött hog másképp islehet :) De tényleg nagyon durván áll a bokája :shock: Balunál ennyire nem volt "látványos" :shock: Látom amászásba is nagyon belejött :)

Maci:örülök hogy jbban vgytok! :)
Ha betegek hajlamosabbak elutasítani a kaját,és csak pépeset,vagy folyékonyat enni.Ezt a doki is mondta nekem,hogy ilyenkor nem szabad erőltetni,azt egye amit akar.
Holnaop megyek dokihoz,mert még mindig van :( Kistesót már pár hónap múlva tervezzük.Úgy értem ezt a havi tabit még beszedem és köv hónaptól már nem,várunk pár hónapot(megkérdezem a dokit hogy mennyit érdemes várni) és utána mindent bele :)

Balu ma is fél 7kor kelt.7ig hagytam még hátha visszaalszik de a nyünnyögésből sírás lett,úgyhogy megsajnáltam.Déltől aludt 1 óráig aztán most este 8kor dőlt ki.Vettünk neki sütifalót,hát nagyon imádja :) Már visszarakja a bödön tetjét,meg beletett pár játékot is :) Kapott még egy mini baseball labdát emg egy mini kosárlabdát rágcsálni :P Ma szinte egész nap jó ksifiú volt,bár néha most is hisztizett.Remélem hogy tényleg csak a foga és nem kezd előjönni az "igazi" énje.Na megyek én is elteszem magam holnapra,jó éjt! :) Jajj,tettem új képeket fel ide,akit érdekel : https://picasaweb.google.com/tahirak.mo ... 10Honapos#

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Sziasztok!

Csüpplámy. kistesó? Jajj de le vagyok maradva! Szupi hír! Ezek szerint férjed is belátta milyen jó ez a gyereknevelés??? :D

MAci: sajnálom a betegséget, de ezek szerint megúsztátok kórház nélkül, az jó. Nem rossz ez a szopi ilyenkor :D
Kaja téren én is ki vagyok, alig eszik valamit Gabi és mindig adok utána szopit..lehet ez a baj? Hozzászokott a jóhoz? :D BEszélek védőnővel majd erről egyszer, majd megosztom mit mondott

Kineziológus? az jó lehet lehet nem ártana nekem, kicsit szerintem bekattantam itthon, ha "egyedül" vagyunk a sírás kerülget, nem tudom miért... na meg elég önbizalmatlan vagyok (ej de magyar voltam :oops: ) az anyaságom terén, lehet jót tenne

Orsi, nagyon örülök, hogy Elisa jobban van! És nagyon ügyes a mutatványokkal. Videót még nem néztem, de majd... :D

Nadi nekem is szimpi ez a sóbarlangos jóga, tök jól hangzik. Jó az észervételed és lehet benne valami bár személyiségileg Gabi inkább Apja, külsőleg inkább én

Jajj elkezdett nőni a hajunk, és göndörödik hátul..kis szöszi fürtöcskéink lesznek...már most elolvasok pedig csak alakulnak :D

Nátha: ne is mond Orsi uuuutálom ezeket :?

Csöpplány gyere és regéld el mit mondott a doki a barnázásról meg hogy mikortól jöhet a tesó, kiváncsi vagyok nagyon! :D
A hely ahol voltunk tényleg tök jó! Nagyon bejön! Szar volt az id de így is nagy :D n élveztük, fiúl elmentek quadozni egyet a sárban, meg wellneseztünk

Anyósom meg olyan amilyen, likvidálni nem tudom így próbálok jó fej lenni de nagyon-nagyon nehéz. Pl mikor szaunáztam tök jó volt, hogy vigyázott rá, a probléma ott vanmikor a gyerekemmel akarok lenni.. a többit gondolom el tudjátok képzelni :?

Na megyek reggelezni, bocsi a kimaradásokért!

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


ATALUDTUK AZ EJSZAKAT!!!!!!!!!!!!!! fél10tol- 5.44-ig, 3x megnéztem az orat, azt hittem rosszul latok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ma este pezsgot bontunk! :)

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


gratula Orsi!! :D

Ami késik, nem múlik :lol:

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Kedvet kaptam:

http://kaiser-zsuzsi.blogspot.com/

Még kcsit bizonytalan vagyok a jövőjét illetően de bennem is fogalmazódik régóta és csak kedvet kaptam Maydaytől :)

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Zsu, Mayday, irigykedem a bolgirasért, nekunk is de jo volna, de MIKOR??

Zsu olyan szépen koltoiesen tudsz fogalmazni!!!! Konyvet is irhatnal! :)

Ma mar "csak" a spiccén all Elisa és néha a talpara is sikerul allni.

Olyan rafkos lett Elisa, 2 hete bevezettuk a "desszert" fogalmat, "mindegy, h mit eszik, csak egyen alapon", mikor ugy lefogyott. Ha mar a fozelékkel jol lakott, kap natur joghurtot. Mara mar odaig fajult a dolog, h az ebéd 1/3 részét a joghurt teszi ki, tehat éhes még, de mar varja a desszertet...

Tobbiek???

Itt anapon kb 20 fok van!

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Zsu, Mayday, irigykedem a bolgirasért, nekunk is de jo volna, de MIKOR??

Zsu olyan szépen koltoiesen tudsz fogalmazni!!!! Konyvet is irhatnal! :)

Ma mar "csak" a spiccén all Elisa és néha a talpara is sikerul allni.

Olyan rafkos lett Elisa, 2 hete bevezettuk a "desszert" fogalmat, "mindegy, h mit eszik, csak egyen alapon", mikor ugy lefogyott. Ha mar a fozelékkel jol lakott, kap natur joghurtot. Mara mar odaig fajult a dolog, h az ebéd 1/3 részét a joghurt teszi ki, tehat éhes még, de mar varja a desszertet...

Tobbiek???

Itt anapon kb 20 fok van!

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Mi is vagyunk. :D :D :D

Tegnap voltunk lent sétálni, voltunk játszótéren, utána leültünk egy padra, míg ő aludt a kocsiban én addig Robbin Cook könyvet olvastam.

Elküldtem g-mailre a Hello Kittys övet, amit még nőnapra kapott .
meg egy mászós videót.

Egyre többet mászik, most pénteken megyünk majd orvoshoz, általános tanácsadós vizsgálatra. Lemértem a hétvégén 8 és fél kg-t nyomott. Kíváncsi leszek mit mond a doktor néni, szerintem sok lesz neki. Bizti azt fogja mondani, hogy csökkentsük a kaja mennyiséget, pedig nem is eszi sokat. nap 5 étkezés, alklmanként is kb: 180-200 ml.

Olyan fejfájósan ébredtem ma, lehet, hogy ez a hideg és meleg váltakozás. Ma még a gyógyszer sem hat. Megpróbáltam aludni eg y picit ebéd után Szinti is bealudt, háát akkor jobb volt, kb 1 órát aludtunk, de most megint fáj a fejem.
Kéne takarítanom is, de ahhoz sincs hangulatom.
Egyenlőre csak élvezem a gyerekkel való játszást és hogy melegen besüt a nap a szobába.

:D :D :D :D :D :D :D :D


desszert: Nálunk a túró rudi, krém túró , kukorica pehely és joghurt teszi ki a desszertet. Már nagyon rá kapott, próbálom csökkenteni az adagokat és csak akkor kap, ha megette az ebédet. Azt sem minden nap. Illetve van amikor gyümi helyett, uzsira kap egy krémtúrót.

Na megyek, megpróbálok bekapni valami fejfájás elleni gyógyszert megint, nagyon görcsösen fáj.

Később jövök
cyntia2009
 
 


Orsi, jajj elpirulok :oops:
Aranyos vagy, ha van időm igyekszem igényesen fogalmazni, itt csap kapkodva írok, nézzétel el pls :D

Na azért ugrottam még be, mert írtam azt a ababa-mama kávéházat a liszt f téren, de ezeke szerint nem ott van :oops: :oops:

Én arra gondoltam amibenCsöpplány volt a másik fórumos csajokkal. Az hol van? Mert akkor rosszul emlékszem

MEgint megszívtam alvásügyileg :? De jókor aludt el de felébredt fél óra után így visszaaltattam nagy nehezen, gondolván du csak fél órát alszik és akkor okésak leszünk estére...

Háát fityfenét

3 ótaalszik és jó mélyen basszus... megint kelhetek éjjel milliószor már t**öm ki van :?

Soha nem jó, pedig régen örültem, ha alszik erre tessék..örök elégedetlen vagyok :oops:

Ja még a blog: remélem lesz rá időm..elmúlt 2 hétben pl alig ültem gépnél, most próbálok "visszaszokni" olyan jó volt nélküle, de azért hiányzott is :D

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Bocsi az elírásokért, tényleg rohanva..megyek konyhát pakolni, hátha felkeltem a Tökit :?

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Sziasztok!

Zsu:Igen,sikerült emggyőznöm,nagyon jó érveket mondtam :D
te érzed a hozzátápit,de én néha kihagynám már a szopit utána,mert lehet azért nem eszik olyan sokat,mert utána várja a tejcsit :)
Küldessz képet Gabi tincsecskéiről? :) Kis platina herceg :D
Doki:a barnázás lehet a fogamzásgátlótól,szerinte csak a hormonháztartásom borult fel és mivel ez egy gyenge hormontartalmú gyógyzser amit szedek,ezért a hormonjaim vacakoltak és az indította meg a mensit.És azért csak pöttyözés,mert szedem még mindig a gyógyszert.Azt mondta hagyjam abba had jöjjön meg rendesen.Aztán folytathatom/nám.Kistesóról azt mondta hogy 1 hónapig várjunk,míg kiürül a gyógyszer,lévén nagyon gyenge hormontartalmú,és utána lehet élesbe próbálkozni,mert valószínű nem fog elsőre összejönni,de ha mégis már az se gon szerinte.Heggel kapcsolatban nem mondott semmi,csak hogy valószínű hogy a kövi is csaszi lesz.Aztán ennyi volt :D Szóval kb Balu szülinapjától leht kísérletezni a tesóval :D Tök izgi :)
Anyós most mennyit megy hozzátok?Gondolom hogy megint adta önmagát anyós :?
Itt voltunk : http://tranzitcafe.com/component/option ... Itemid,10/
Nézzétek meg,ha tetszik én odáig is bemegyek :D Az annyira nem gázos hely,nagyon bababarát,van kis játszósarok,van járóka is odakint plusz jó időben függőágy is :) A kiszolgálás is nagyszerű,egy baj van vele,elég drágácska :)
Miért nem ébreszted ilyenkor fel?Én simán fel szoktam :oops:

Orsi:gratula az éjszakáért!!! :)
Hát már nem butuskák a babák :) Kirafkózák a maguk javát :)

Szintia:8 és fél kiló az abszolút nem SOK egy 10 hósnak,szerintem.Charlottnsk még keveselték is Krisz 8 kilóját.Szerintem teljesen jó súlyban van Szintike!!!!!!

Blogok:hát én nagyon kiváncsi vagyok mindenki blogjára,ígérem szorgalmas olvasója leszek :) Én is rég szeretnék egy ilyen blogot,de egyrészt nem tudom hogy kell és nincs kedvem bíbelődni vele,másrészt meg nem tudom milyen gyakorisággal tudom írni,valamint mennyi időm lenne minderre. :( Főleg majd két gyerektől :)

Mi ma voltunk dokinál,fentebb írtam mi volt :) Onnan mentünk anyós munkahelyére,aztán fagyizni,onnan párom nővéréhez.A gyerkőcöket összeengedtük az udvaron,had játszanak.annyira arik voltak,hintázott Balu emg libikókázott(jól írom? ) meg csúszdázott is :) Aztán beültettük homokozni,hát folyton a homokot akrta enni,meg mindenről azt nyalta :? Ezt leszámítva nagyon jól érezte magát,sikongatott,nevetgélt egyfolytában,fülig ért a szája :) Persze jó koszos is lett,még jó hogy volt nálunk váltóruha :) Ma negyed 9kor kelt (tegnap már kor beájult,7 kor egyszer felsírt de azzal a lendülettel aludt is tovább) és az istennek sem akart aludni,4kor (!) bírtuk alvásra :shock: Aztán mentünk még anyumhoz,ott felkeltettük(1 órát hagytuk aludni) jól bekajált pörköltös tésztából,aztán jól meggyúrta még anyum meg húgom :) Aztán 3/4 7kor értünk haza,most pancsol :) CSináltam olyan üveget mint Hibernia,csak én napraforgómagot tettem bele,készült egy videó a játszásról majd feldobom :P Most viszont megyek mert ki kell szednem tökit a vízből :) Puszi :)

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Már be is jelentkeztem a kineziológushoz :) . Igen, tudom, hogy betegség alatt/ után nem kíván enni az ember; de úgy érzem, hogy Nílában van egy nagy adag dac/ellenállás a kajálással szemben. ha több óra telik is el+ levegôn "kiéheztetem", akkor is: egy kanállal sem fogad el, a kedvenceibôl sem!!!!!!!! Csak összehúzza a szemöldökét, és iszonyú szemrehányóan néz. Azt hiszem, ez egy rossz szokás nála, és most értette meg, hogy ezzel sakkban tarthat engem....nagyon rossz ez így, ahogy már írtam is. Nem akarom ismételni magam (már annyira unom ezt a témát!), nagyon remélem, hogy kiderül, hogy mi okozza benne ezt az ellenállást. Nagyon erôs egyéniség, és ez nem mindig jó....

Zsu: Jaj, de jó, hogy Te is írsz blogot! Kíváncsian várom a folytatást! Én is sokat voltam most egyedül itthon, totál megértem a "bekattanást", én is így érzek most. Legalább a blogírás lefoglal! A betegség miatt egész héten itthon voltunk, én meg meg ôrülök tartósan a 4 fal között. Sétálni megyünk, de az nekem elég kevés, ha nincs hozzá beszélgetô-partnerem. Ez a abetegség is nagyon leszívott, még mindig tökre köhögök....

Orsi: Nagyon édes Elisa, és végre hallhatjuk a te hangodat is a háttérben :-). Níla is már álldogál, és egy helyben topog, szerintem pár hét, és elindul! Az

Csöpplány: de jó, hogy Ti már a tesóra készültök. Szerintem Te leszel elsônek babás közülünk újra :D . Azért a napi egy alvásért nem irigyellek, bár valószínûleg jobb, mint ami nálunk van..Aki próbált már köhögôrohamot visszatartva babát altatni, az tudja, hogy most nálunk mi a helyzet.... :shock:

Hibernia: Köszi a biztatást, a nemevést illetôen. Én sem a súlya miatt aggódók (azért eg ypicit amiatt is), hanem amiatt, hogy ilyen korán kialakul benne egy nagyon rossz szokás.
Nekünk most olyan "járássegítônk" van, ami eredeti funkciójában egy fa bébitornáztató, de most azt tolja maga elôtt níla. Nagyon élvezi.

megyek, ledôlök. Bocs, a kissé depresszív hangnemért....

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


Csajok!
itt vannak képek Balu babáról,meg videók :) Feltöltöttem Balu reakcióját a zörgős flakonról is :) Akit érdekel,lesse meg :) https://picasaweb.google.com/tahirak.mo ... 10Honapos#

És amivel tartoztam még, az x-faktor koncertes felvételek,nem a legjobbak,ennyit sikerült felvenni.
https://picasaweb.google.com/tahirak.mo ... rdulonkon#

Maci:sajnálom az evés mizériát,csak azt tudom javasolni hogy idegeskedés nélkül,lazán próbálkozni mindennel ami eszedbe jut. Hátha egyszer rájön Níla hogy milyen jó is enni :)
Hát az alvást igazából szeretem,mert tudom hogy nagyot alszik,nem csak 30 percet,így ha elkezdek valamit be is tudom fejezni.Másrészről emg könnyen tervezhető a nap is :) Nem két alvás közti időt kell belőnöm a rokonoknak,mikor látogatni jönnek :)

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Jó reggelt!

Jelentem engem is megfertőzött ez a blogírás! :roll: :oops: :), már régóta terveztem, de nem volt bátorságom belevágni. De most, hogy Mayday és Zsu is nyitott egy netes naplót, gondoltam eljött az idő! Vettem egy nagy levegőt és tegnap megszerkesztettem Krisz Nimi blogját. :)
Ezt a blogot Krisz "írja", azaz ahogy ő látja/láthatja a világot úgy próbálom leírni a napi eseményeket. :)
http://krisznimi.bloghouse.hu/

Napközben kint vagyunk a szabadban, a játszótéren hamar eltelik az idő. Az étkezés még mindig borzalmasan megy. Próbálok lassabban, csendben etetni és a nyugalmamat megőrizni. Krisz is hisztisebb lett, szándékos rosszalkodást produkál már és nagyokat dumál, ha nem tetszik valami. :wink:

Indulunk is sétálni....

KépKép
charlott
 
 


Charlott szuper a Te blogod is. Én a havi e-maileket írom így amit az ismerősöknek küldök szét hogy tudják mizu velünk, majd átküldök egyet-kettőt a gmailre, szépen minden hónapot elteszek neki meg a válaszokat.

Nekem ez a blogozás azért tetszik joban, mert kézzel nem nagyon van időm/kedvem írni + azt szinte csak én tudom elolvasni :D

De még én sem tudom, hogy sikerül-e, meglássuk, elkezdtem aztán majd lesz valami

Amúgy csöpplány, a google féle blogspot kb 2 perc ha van már google fiókod, ha nincs + 3 perc amíg azt is megcsinálod :D

+ idő a bejegyzés gyártása aztán annyi, egyelőre.

A kávézót kicsit benéztem :lol: De az is jó, ott a Tó ha jó idő van :D

Macianyu, én még ráadásul voltam is ugye hétvégén de mégis tiszta depi vagyok nem tudom mi van..lehet csak a hormonok :D

Csöpplány: nem ébresztem fel Gabit mert akkor ördögi körbe kerülünk, álmos marad, hisztis lesz és köv alvásnál ő nem alussza ki magát, ép ellenkezőleg kevesebbet alszik ha mr nagyon fáradt és túlpörgött és így tovább... pont 1 hetet csináltam végig ebben a 22-es csapdában, elég is volt :roll:

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Kedves Topiklakók!

Ha ezen a héten kommenteltek a Babanet cikkeihez, akkor nyereményjátékunk keretében megnyerhetitek Horváth Mónika illusztrátor ajándékcsomagját! Ebben egy csodás reprót és egy szépséges tárolódobozt található.

Kép

Beja egy vetélés és egy szülés után megosztotta velünk kisfia születésének történetét is.

Segítsetek azzal, hogy kommentben eláruljátok: ha már szükség volt rá, miképp szabadították meg a gyereket a fejtetvektől?

Kisgigi nevű olvasónk újabb cikke a gyerekek egészségére káros termékekkel foglalkozik, vagyis csupa olyan dologgal, amivel még a fogyasztóvédelem sem törődik.

Hasonló jellegű, igényes és praktikus írásokat egyébként szívesen publikálunk, nemcsak a Te Történeted rovatban - bár oda is várjuk történeteiteket. Írásaitokat erre a mélcímre küldjétek: szerkeszto kukac babanet pont hu.

Megtaláltok minket a Facebookon is, ha van kedvetek, csatlakozzatok, nagyon jó kis közösség alakult ki ott is!

Üdv:

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


jajj megnéztem ahogy elisa feláll, nagyon aranyos! :) azok a ropi lábak. :lol: jó kis alakja lesz, ha felnő!

balu nevetős videója hihetetlen, még fb-n néztem. annyira aranyosan kacag!!!!! :lol: :lol:

küldtem két képet a gmailre+itt egy lépegetős videó, ilyen gyors a járássegítő. :? ez már kb az 5.-6. kör volt a szobában, ráérzett az ízére...
http://www.youtube.com/watch?v=-XLRBmnT_RQ

velünk csak annyi, hogy napi 1x alszik ő is, mint balu, szerintem ez gáz, mert tegnap pl csak 1 órát aludt és felébredt, így egész nap ennyi volt az alvás. :( :( és 10kor fekszik, 6kor kel... :( ha 2x aludna, akkor ha az egyik alvás rövid (pl fél óra), akkor a másik alvásnál elvinnénk autózni pl és akkor legalább egy órát hunyna még... no mindegy.

blogokhoz gratula! remélem sokat írtok, de azért a fórumot sem hanyagolni!!!

huhu, bocsi csak átfutottam amit írtatok, reagálok később bővebben, csak nyaggat itt... :) :)

ja azt akartam még, hogy ez a kávézó miért jó? úgy értem, hogy bababarát? :oops: nem láttam... :oops:

hibernia
 
 
 


Hibernia,
nektek futassegitotok van! :) :) :) de milyen kitarto Pepe! aranyos nagyon!!

Zsu,
nem lehet kisteso a dologban? marmint a hangulatvaltozasokban??

Csopplany,
én soha nem keltem fel, ha alszik. Viszont olyan régen mar tobbszor volt, hogy nem hagyom elaludni késo délutan. de miota maszik, erre nincs szukség, rendkivul jol elfoglalja magat.

Elisa ha nagyon faradt, pl evésnél leteszi a fejét az asztalra par pillanatra. Ma pl 8kor kelt, 11kor almos volt, de nem fektettem le, délben ebéd, és végul negyed 2ig huztuk az idot, most alszik. remélem sokaig.

Nalunk Elisa mar december ota 1x alszik napkozben, ritkan 2x, a gyerekek fél2-re mennek vissza a suliba, olyanor szopi és alvas. Ha felébred egy ora mulva, ujra "cicire dobom" (ki is mondta ezt régen? Nadina?) és alszik tovabb. fél4-ig 4-ig "eroltetem" az alvast, utana mar nem. Voltak olyan napok, h nem tudott visszaaludni, de a délutant a kisagyban toltotte és "pihent". szoval én sokkal jobban orulok, h csak 1x alszik, mert ez kiszamithato.

ja és a legfontosabbat majd'el felejtem! Ma is ataludtuk az éjjelt, sooot, hn 7kor ébredt és még visszaaludt egy orara (szopi utan). Elisa mar atalitotta magat, mert az utobbi egy hétben csak 9 utan aludt el, néha fél 10kor este, ez pont jo, mert elore kell huzni ugye az orat.

na még a végén elkapom a virust és elkezdek egy bologot, ha a gmailen ilyen gyors...

Hibernia, mikor indultok?? és ott is lesz net?

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


ja Hibernia, szerintem ugy lehetne lefékezni a jarassegitot, h az elso kerekeire vmit racsavarsz (cérna), ott ahol forog, h ne tudjon olyan gyorsan forogni. ez csak egy otlet, mar ha le akarod lassitani. de Peti élvezi, h gyors, ugy latom.

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: