Új privát üzeneted érkezett!

Noémi én úgy fürdetek,hogy előbb hanyatt tartom Nikit a vízben,és miután elől már alaposan lefürdettem Róla azt a rengeteg koszt, amit egész nap összeszed :lol: , akkor hasra is fordítom,de ugyanúgy tartom a kezemmel a víz fölött a nyakát-fejét, és úgy mosom a hátát-fenekét. Képem ilyen nincs,de ha úgy jó,este csináltatok és felrakom.
A talis fotókat majd átküldöd?

Banyoszka
banyoszka
 
 


Kép

Börtöntöltelék! :)

Ma reggel 7 kor keltünk! Áron orrában egy borsónyi méretű cicakaki volt. Alig kapott levegőt. Kiszedtük, de az orrspray-zés után persze már nem aludt vissza.

Most V. átvitte anyukámhoz. Én tanulok. Az ad erőt, hogy ez az utolsó nap! :)
Férfiak: már 9-kor mondtam, hogy induljon el, mert a gyerek 1/2 10-kor álmos lesz. Erre még 1/2 10-kor is itt toporgott, hogy még fogat mos, stb, stb. :evil: :evil:

Tökmag, természetesen mehetünk együtt. Azért nem írtam, mert gondoltam majd megmondod, hogy Peti hoz vagy velem jösz!

Megyek, tanulnom kell.

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Jaj Baszonyka a talis képek! Bocsánat!! :oops: :oops:

Holnap megkérem a férjem, hogy tömörítse össze, és átküldöm!

Nálunk ez sajna nem kivitelezhető, mert a OK Baby kádunk van, ami olyan ülős kiképzős. Majd a nagyban...

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 

 
 

öhöm-böhöm....mennyi csudiszép fotó.
lányok, ez nem ér. én, aki imádom a narancssárga színt, itt csurogtatjátok a nyálam azokkal a tündéri kisfiúkkal abban a cép kis szerkóban :wink:

Beni tök komoly pasi, Zéti meg csak úgy beletekint a tényképelő objektívébe.

Nikis lépek is csúcsak, el is hiszem Banyoszka, hogy a tesós a kedvenc.

Észbontó, de kisfiam hazahozatala óta nincs egy olyan képem sem, amin mind a 4en rajta lennének. Orvosolnom kell azonnal, mihelyst minden gyerek egyhelyben lesz.

Noémi: frissíted a memóriám? Pedig élénken volt benne, hogy Áronnak milyen csudi combikái vannak megmutizva ezzel a bodyval.

várom a fegyenc klubba az új tagot :wink:

Kép
kissmanó
 
 


hú, ruházat alapján asszem ez a legkomolyabb fegyenc gyerek :wink:

Kép
kissmanó
 
 


Csillag: Borcsa körmeit kell-e hetente vágni? mert ha a köröm növési üteme lassul, akkor az (is) figyelmeztető jel lehet.
ezt most olvastam vissza a tavalyelőtti topikunkból, az a csaj írta, akinek a kisfia 1 hó után vette nagyon lassúra a fejlődési tempót. ő volt a csendes éhező.

Kép
kissmanó
 
 


Lányok olyan szépek a babák!
Jázminnal nézegettük a képeket,szerinte Áron és Zéti is olyan mint a Benedek!
Nekünk is van csíkos ruhás képünk,majd felrakom!

Benta és Noémi!
Hol vettétek ezt a feliratos bodyt, úgy tetszik,nekünk csak olyan van amin az van:I Love Daddy!
Olyan szépek ezek a kispasik,őszínte leszek amióta nekem is van kisfiam úgy tetszenek a fiúbabák,korábban mindig azt mondtam hogy a lányok szebbek!
:oops:

Amadea!
Jobbulást,mit szedtetek össze?
Nóri is beteg vagy csak Te?

Manó!
Gézu baba is nagyon édes,jobban van már?
Kicsit ijesztő volt a maszkos kép,annyira tudom őket sajnálni amikor betegek!

Csillag!
A többiek már leírták,én is csak ezt tudom mondani,ha Borcsa jőkedvű akkor nem kell aggódnod a súlya miatt,valószínű lemozogja!
A tesóm gyerkőce ugyanilyen volt,mégis elérte a 9 kilót 1 éves korára,pedig ő 3400-al született!

Banyoszka!
Tesós kép szupi,én is mot már csinálok újat,csak kell vennem elemet a gépbe!
Én is úgy fürdetek,ahogy Te!
Most már hason úszkál egy kicsit!

Süni!
Látom Te is babakocsi mizériában vagy!
Nekem nem sikerült eladnom a quinnymet,ezért marad,a mózest hírdetem ha az elmegy akkor veszek egy új ernyőkocsit,valami jobbat,ha megyek itthonról azt használom majd,itthon meg marad a nagykerekű!
Vettem tegnap bele a teszveszen,egy gyapjúval bélelt bundazsákot bordót!
Még szerencse hogy vizszintesig dönthető,és így akkor tudom téliesíteni!
Én is néztem használtam PP P3-at,de a Top ridernek is van egy ami ugyanúgy néz ki,de újan annyi mint a másik használtan!

Autósülések:
A hordozót én most cseréltem le maxicosira ,amit most Benedek imád,igaz ez használt,de nem látszik rajt egyálatalán!
A következő ami jön,az nekünk már nincs meg,úgyhogy nekem is majd kell vennem újat!
Ebből valószínü újat veszek,mivel én sokat megyek majd a babával.és szeretnék jót! Ez a maxicosi bejövös,lehet olyat kap,vagy még tetszik a graco is!
A következő két ülés az megvan: az egyik(9-25kgig) a padláson elcsomizva,a másik használatban mert azt most vettem Jázminnak,(15-36 kg-ig).ez egy Graco,háttámlás ülésmagasító!
Én mindennképpen olyan ülést veszek a hordozó után ami dönthetős,mivel azért még elég sokszor elalszanak a kocsiban!
Egy ismerösöm az 1 éves fiának most vett nania márkájút,de nem dönthetős ,nekem nagyon nem tetszik!
Concord a tesóméknak van,szupi nagyon,sokáig belefért a gyerkőc,hogy milyen tesztje van azt nem tudom!

Tali!
Én is úgy mennék,de most nem tudom bevállani,talán majd tavasszal,ha lesz,akkor felvitetem magam a párommal!
De szervezhetnék egyet majd a balcsipartra is jövöre!

Képzeljétek tesóm még mindig egyben tegnap járt le az idö!
Már teljesen kivan!
Bogi baba nagyon nem akar még kibújni!

Kata!
Délután én is küldök képet!

Na talán nem hagytam ki semmit!
Szép napot!
20140328174041
 
 


De cuki Áron!
Jázmin erre a képre is azt mondta tiszta Benedek! :oops:
20140328174041
 
 


Jaj ami kimaradt: Én már sokszor akartam kérdezni hogy álltok a kilókkal,de mindig úgy voltam vele hogy inkább nem, hátha valakit érzékenyen érint!
Nekem is van még 3 kiló plussz,viszont én ezt nagyon szeretném leadni,mert pont csak úgy jók a ruháim,hogy épp hogy beleférek!
Igaz a végére 18kg-ot híztam,most viszont amíg csak szoptatok,addig nincs diéta!
A tornától meg úgy tudtam hogy nem tesz jót a tejnek!
Majd azért írjátok hogy haladtok?
Január körül én is csatlakozom a diétához!
Mennem kell Jázmin szeretne gépezni!
20140328174041
 
 


anya! komolyan veszem a feladatot. jó?

Kép

Kép
kissmanó
 
 


:)
Manó, Géza nagyon sokat változott.
Eddig is nagyon édes volt, de most annyira kispasis.
Majd megfogdosom, ha találkozunk végre! :)

Moncsy, a body tescos.

Az hordozókról. A Manó által küldött oldalon a teszben két ülés szerepelt a következő kategóriában: a maxi cosi és a römer (ennek több típusa is)
Én most a römerre szavazok, de addig még utána nézek.

Képzeljétek bejelentkeztem a fogyásra!
Az egyik ismerősöm, akitől a ruhákat vettem ajánlotta. 11 cm-et fogyott a combjaiból (egyenként). Olyan vékony lett, hogy csak na!
Hétfőre kaptam időpontot. Viszont addig a torna is felejtős, mert azt mondta a csaj, hogy ő fellazít, ha én ráerősítek pont ellentétesen dolgozunk. A hasizom azért mehet, úgy gondolom azt meg tudom oldani!

Már alig várom. Viszont, ha tornázni nem lehet, diétáznom muszáj.
Holnap kell mennem tescoba, mert kifogytunk a kajából, magamnak csupa light-os kaját, halat veszek.

Úgy izgulok!

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Hú, Lányok, csodaszép fotókat tettetek fel! Áron börtöntöltelékes szerkója nagyon tuti :D (a narancssárga bodys csapathoz mi is csatlakoznánk, Dávid is kapott olyat - persze lefotózva abban még nem volt :) )
Én bolond, tegnap nem vettem meg egy 100% LOVE feliratú bodyt a tescoban, mert már annyi van... de azóta is bánom :(

Holnap oltás :(
Ma pedig megpróbálkozunk a sütőtökkel, bár Dávid ma is pont ugyanolyan nyűgös mint tegnap, így nem sok reményt fűzök hozzá...
magdii
 
 


Noémi, nagyon szuper Áron börtönös szerkója :D

Manó, Gézengúznak nehogy megártson az a sok tanulnivaló :D

KépKép
süni76
 
 


na, alig várom, hogy menjünk.
majd én is, én is akajok venni sok szép cuccost, feliratosat a gyereknek, remélem találok is. s nem horror áron. bár egyre inde-unde befizetek.

Süni: nem tanul, készül árajánlatot csinálni, csak ahhoz meg kell ismerni a katalógust :wink:

Kép
kissmanó
 
 


Manó, ezek a feliratos body-k a tescoban 1200 Ft körül mozognak.



http://www.lilimano.hu/index.php?lap=86_160

Ezek is jók, de nem tudom milyen a minősége!

Képzeljétek, most írt a suli, hogy a holnapi vizsgát áttették november 5-re.
Egyfelől örülök, mert így ki tudok takarítani, másrészről szerettem volna már túllenni rajta.
V. meg hívott, hogy az étterem szombaton zárva lesz, így 5 napot fogunk együtt tölteni holnaptól.

Szóval most takarítok, mosok ezerrel. Holnap piac és bevásárlás.

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Sziasztok!

Tökmag:Nem ütöttem be sehová,éppen ezért idegesít,nem tudom mi lehet ez.Persze,hogy jöhetsz játszani,ne viccelj. :D

Úgy látom Dominikom agglegény marad. :(

Kép
kata840725
 
 


Nem ér ennyit írni, nincs időm még végigolvasni se.

Manó: szupi, akkor valahogy csak sikerült összehozni a lurkókat. :wink: Azt hiszem nem nagyon fogsz pihenni, amíg itt vagy 8)
Azért Gézunak is megy szépen lassan a fejemelgetés.

Egytől egyig nagyon cukik a babók, mindegyik milyen formás!!! A rabruhában tényleg Áron a legmenőbb!

Tökmag: igen, bekentem pont richtofittal a csuklóm, de nem éreztem, hogy segít. Akkor a legrosszabb, ha a gyerek mellett fekszem, átnyúlok felette és beakarom takarni. Nem is kell, hogy a kezembe vegyem a takarót, elég, ha csak fölé lógatom, olyankor érzem azt, mintha kijönne a helyéről :roll: Kicsit ijesztő.

Beadtam előhívásra egy csomó képet, a Corában 12ft a 10x13-as normál minőségű kép. Szerintem karácsonyra is jó ajándék, egy szép albummal vagy kerettel (montázs), kombinálható.

Azt hiszem Petra is éhenkórász lesz. Ma bevágott egy egész üveg gyümis bébikaját (most először kapott, eddig én kotyvasztottam) és utána le se vette a szemét a cumisüvegről, majd addig ficergett és nyöszörgött, míg odaadtam neki. Utána nem volt baja :D

Kép
Kép
cosmopolita
 
 


Képzeljétek most mondta anyukám, hogy Áron evett egy csomó sütőtököt (persze ebben semmi szokatlan) és utána megivott 150 ml hippes alma-citromfű teát.. :shock: :shock:

Most vettem neki, mert olcsóbbra jön ki, mint a levek...
csak én jobban higítom, mert szerintem túl édes.

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Sziasztok!

Babamentes órám van! Peti elvitte az önkormányzathoz a csajt, hogy személyit csináltassunk neki! :)

Banyoszka: köszi a hófordulós köszöntőt, pusszantás Nikinek! ;)
Képek szuperek, de azt a fürcsiset is tedd már fel légyszi, olyan zabálnivaló rajta a csaj! :)

Noémi: naggggyon jó Áron ebben a szerkóban! :D
Na, akkor a holnapot megúsztad! Viszont én már beszerveztem programot (P. ma szabadnapos), úgyhogy lőttek a jógának. Vagy amúgy is takarítani akarsz? Nekem itt lesz az egész hét, P. a mai nap kivételével végig dolgozik. :(
De jó nektek! Öt nap együtt…! P. most próbálja megbeszélni a váltótársával, hogy jövő hónapban (esküvő miatt) cseréljenek, de a srác húzza a száját…

Manó: csendes éhező? Van olyan baba, aki nem reklamál azért, ha éhes??
Látom befogtad melóra a gyereket. Helyes, nagyon helyes! Bár lehet, hogy valami nem stimmel a számokkal, mert nagyon szemrehányón néz! Ezt kitől örökölte? :)

Moncsy: áááá, szegény tesód! Én aztán megértem- egy hetet húztam rá… :roll:

Magdi: szerintem elég feliratos body-tok van már, ne keseredj el, hogy a 500.-at nem hoztad el. ; :P

Kata: akinek olyan helyes pofija és szép szeme van, mint fiacskádnak, tuti nem marad agglegény, nyugi. Csak aztán Te is legyél jó anyós! :D

Cosmo: fú, ez nem hangzik túl jól! Mivel erőltetted meg?
Az a jó, ha van étvágya a csajnak! ;)
tökmag79
 
 


Tökmag: hát bármilyen hihetetlennek tűnik, a Grétis fórumban volt egy ilyen kissrác. De sem gyerekorvos, nem védőnő nem szólt, anyukának volt feltűnő, s végül a neonaton (ahova amúgy is szerencsére kontrollba kellett menjenek) valódi szakemberek vették kézbe a témát, még épp időben. Így aztán sem kórházasdi, sem semmi különös nem lett belőle.

Gézu a szemeit anyájától örökölte. De asszem nem a számokkal volt a baja, hanem az írományok dajcsul voltak, s bár pocilakóssága alatt járt német kurzusra, de úgy látszik csak nem tud a büdös kölke :wink:

Cosmo: ez tényleg barátságtalan, mármint a csukóügy. Sajna tudom miről beszélsz, de ez sovány vigasz. Azért fáslizd vagy kösd be valamivel. Meg amennyire tudod, azért kíméld.

Apa is kezdte intézni a gyerek utilapiját.

Kata: még csajt is kívánsz most? Nem elég derült égből egyszerre nagycsaládosnak lenni?

Kép
kissmanó
 
 



Kép
kissmanó
 
 


Csatlakoznánk a rabruhás bébikhez :)


Kép
tökmag79
 
 


Manó: hát ez durva. A védőnő is láthatott már gondolom egy-két dolgot, nem igaz, hogy nem koppant le neki, éhes az a gyerek!
Én azt találtam ki, hogy mikor elkezd Adél gagyarászni, viszem a némettanáromhoz hetente egyszer és együtt tanulunk. :)
tökmag79
 
 


Tökmag: hát, cipelem, emelem, lerakom, tornáztatom, masszírozom, pakolom a gyereket... szóval, a kisasszonnyal erőltettem meg. Ha nem alszik, akkor kevés pihivel, de egész nap mozgatnom kell, különben balhé van. Próbálom leszoktatni, de eddig elég rossz a statisztikám :roll:

Kata: biztosan vannak itt még facér csajok (vagy tévedek?), csapj le valamelyikre. Végülis a pasiknak illik kezdeményezni, nem igaz? :wink:

Kép
Kép
cosmopolita
 
 


Cosmo: játszószőnyeg sem vált be? Vagy ha pihenőszékbe teszed?
tökmag79
 
 


Sziasztok!

Szuperek a csikos fiuk! :D

Banyoszka!
Gyonyoruek a gyerekeid, a nagylanyod nagyon hasonlit rad, nem? :D

Noemi!
Jol hangzik ez a tea, finom? En is szivesen innek ilyet. :)

En is mutatok: :D

Kép

Igy megyek setalni : :D

Kép

KépKép
lys
 
 


öööö...képdömping.
imádom.

tényleg olyan klasszak a tesós képek. bár beöltözött Lorka is tündibündi.

Ági: nem csak fiúk a csíkosak. Jelentkeztek már csajok is a fegyencek klubbjába: Petra, Adél.

Kép
kissmanó
 
 


Igazad van, bocs, csajok, megnyilt a noi borton is! :D

KépKép
lys
 
 


Akartam meg irni, hogy ha valaki arra jar, a Corvinban a nyari cuccokat 70%-al learaztak, talaltam nehany nagyon jo dolgot.
Gyerekcuccok is vannak, meg cipok is!

KépKép
lys
 
 


Lys, nagyon édes a 3 lurkó együtt!

Én nem látom a cikket Manó, lehet hogy már le is vették?

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Noémi: most sikerült nekem is megnyitnom a cikket:

"A svéd Egészségügyi Központ teszteléséből kiderült: a babapopsihoz használt nedves törlőkendők java része nagyon sok kárt okozhat.
Bár a nedves törlőkendőket számtalanszor letesztelték már, ez az első alkalom, amikor káros hatásra is rámutattak.
A svéd Egészségügyi Központ kutatói szerint a puha ronggyal szemben többnyire előnyben részesített nedves törlőkendők tele vannak vegyi anyagokkal, amelyek allergiát és irritációt válthatnak ki a babánál, sőt, akár mérgezéshez is vezethetnek.
A Központ úgy döntött, harcba fog szállni a törlőkendőt forgalmazó gyógyszeripari cégekkel, és Svédországban betiltatja a használatát."
tökmag79
 
 


Na, most már mi is jelentkezünk majd a fegyencek közé, csak fotózok egy csíkos szerkóst! Tegnap 3 öltözet ruha ment el: egyet leevett, egyet meg lepisilt. Ma is kb itt tartunk, csak a bodyk eddig megúszták: reggel egy lehányt rugi, délben egy leevett. :lol:

Képek annyira szépek!!!!!

Manó: nem is mondtad, h Gézu csodagyerek! Hegeülni még nem tud? :lol: A körme? 3 naponta vágom, most is nagy már megint. Lehet, hogy ay körömnövelésbe fekteti az összes energiát :lol:

Kép

Kép

Kép
csillagtancos
 
 
 
 


és a brómra kell figyelni állítólag, hogy brómosat ne vegyél

Kép

Kép

Kép
csillagtancos
 
 
 
 


Adél bébnek is üdv a 4 hót betöltöttek klubbjában 8)

Kép
kissmanó
 
 


igen, a brómos megjegyzés ott a cikk alján.

körömnövelés....asszem Gézum kezd csendes éhező lenni. már nem kell 4 naponta körmöt nyesni. elég hetente is :wink:

Kép
kissmanó
 
 


nekünk csak iylen csíkos van vagyis volt:

Kép

Kép

Kép


babatlai:)

Kép
Vendég
 


Köszi Tökmag a cikket...elég rosszul hangzik.
Mondjuk valóban régen vizes pelenkával mosták a babák seggét, de akkor azt kell hipózni, mosni, vasalni.

Puszedli nagyon jók a képek.

Képzeljétek most hívott a bérszámfejtő a cégtől, hogy kitöltötte a gyed-es papírjaimat.
Azt mondta minél előbb adjam be. Dátumként a tgyás lejártát követő nap van beleírva - tehát onnantól igénylem. Nekem nov. 12-én jár le a tgyás és 13-tól kérem a gyedet.
Azt mondja azért adjam le minél előbb, hogy folyamatosan kapjam a pénzt, mert ugyan visszamenőlegesen így is - úgy is megkapnám, csak így folytonosan kapom a pénz, nem csúszással.
Csak azért írtam, hogy akinek még nem szóltak intézkedjen!

A munkahelyre is kell írni egy papírt: fizetés nélküli szabadság kérelem a gyermek 3 éves koráig. (ettől előbb is vissza lehet menni, csak állítólag így a legegyszerűbb leadni a papírt)

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Tökmag: max. percekig van el a szőnyegen, pedig cserélem a játékokat. A pihiszék kicsit jobb, akkor néha engedi, hogy elmosogassak, vagy kiteregessek, a főzés már sok idő. Viszont, ha leülök a gép elé, vagy olvasni, akkor azonnal reklamál. Van időszak, mikor kicsit jobb a helyzet, de most terror alatt vagyok :)
2 napja nagyon nehezen is alszik el, már lecsukódnak a szemei, de még csak azért is kierőlteti. Délelőtt is kezdte a szenvedést, úgyhogy levittem és a babakocsiban rögtön elaludt (amíg toltam). De így meg se pihenni nem tudok, se itthon haladni a háztartással.

Az előbb betettem az ágyába, kicsit simogattam, de csak nyöszörgött.. meguntam :oops: és mondtam neki aludjál, majd kijöttem. Legnagyobb meglepetésemre csend lett és elaludt :shock: Kár, hogy ez nem mindig működik :)

Amikor kipirosodott Petra popsija a nyáron, semmi nem segített (boraxos krém, sudocrem stb.), csak a sima vizes törölgetés és a popsitörlő hanyagolása. Én most se használom, csak ha kakil.

Manó: próbálom pihentetni, inkább a másik kezemet használom :? Remélem, elmúlik és nem kell vele dokihoz mennem.

Kép
Kép
cosmopolita
 
 


Hát Remélem,hogy nekem is lesz babanetes menyem.Nóri,Petra,Borcsa?Megkérhetem valamelyikőtök kezét Dominiknak?Vagy mindhármotokét?Egész háreme lenne Kispasimnak. :lol:

Kik is az eddigi párok?

Kép
kata840725
 
 


Noémi: én gutaütést kaptam volna, ha egy nappal vizsga előtt kiderül, h eltolják! Idegesítene, h túl korán kezdtem el tanulni :lol:

Borcsa szinte egész nap alszik :lol: :lol: :lol: És kajcsinál már néha előre tátottaa száját, és egyáltalán nem hisztizett. :lol:

Kép

Kép

Kép
csillagtancos
 
 
 
 


Csillag: egyetértek. Engem is felspanolt volna, ha tanulok, oszt hiába.

Kata: most kapásból nem nyilatkozom csak arról, hogy Petrus és anyája beleegyeztek a fiam felkérésére, amit én tolmácsoltam.

Kép
kissmanó
 
 


Zéti párja Niki :D

KépKép
süni76
 
 


Kata!
ööö. Dominik haverommal Nóri baba lestoppolva. Ördögi kiscsaj :wink: imádom,
csók Nándi baba
:lol:


ui. remélem Adél néni nem haragszik meg :oops:
Vendég
 


Hé! Nándi és Dominik!
Anya Nórit már lestoppolta Nekem mikor az első képet meglátta róla!

Ebből bunyó lesz!

Áron

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


KÉK SAROKBAN:NÁNDI,PIROS SAROKBAN:DOMINIK

Kép
kata840725
 
 


höhhh...asszem ha bunyó lesz, itt mindenki börtönbe kerül :!:
de milyen jó, Petra babának is van/volt csíkos felszerelése, szal mehetünk együtt :lol: :lol: :lol:

Géza

Kép
kissmanó
 
 


:lol: :lol: :lol: :lol:
cosmopolita
 
 


:lol: :lol: :lol: :lol:

bunyóban benne vagyok :wink:

üdv: Nándi
Vendég
 


hupppsz.....
ennek fele sem tréfa.

Petra drágám....mi jobb ha ettől tartózkodunk. :lol:
vagy más pasi is van a láthatáron? :roll:
mert akkor apának szólok, haladéktalanul készítse az útlevelem, megyek tisztázom a helyzetet :!:

Kép
kissmanó
 
 


Nóri baba!
Kérlek most már tegyél nyílt színen vallomást.
Tisztázzátok a helyzetet, ilyen izgalmak közt hogyan menjek lefeküdni?

Kép
kissmanó
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?