Új privát üzeneted érkezett!

Mayday:ne beszélj már hülyeségeket :) Volt nektek is elég bajotok az elmúlt hónapokban,szerintem bárki megértené miért nem nagyon jöttél :)
Bezony-bezony,Anna 30.-án már 1 ÉVES!!!! mindjárt itt a nagy első szülinapozás!!! Tavaly ilyenkor meg már izgultunk és vártuk a babaesőt :lol:
Én is 3at akartam,de mikor megtudtam hogy három gyerek után is nagycsaládosként csak a gyest kapnám tovább plusz a családi pótlékokat,ami azt jelenti hogy 70ezerből kéne 3 gyereket eltartani akkor eldöntöttem hogy nem lesz 3 gyerek.
Mert ugye én otthon akartam maradni a gyerekeimmel,csak rájuk akartam összepontosítani, a családra,de így nem fog menni.Kistesót meg mindenképp akartam Balunak.

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Nem 31én lesz Anna szülinapja???Én úgy emlékszem...

Köszike a megértést,naja,bajunk az volt csőstől... :? :roll:

És 2 babával is otthon maradsz??Vagy nem is tervezed,hogy visszamész melózni?

Mi egyre inkább hajlunk afelé,hogy csak Bubu és nincs tesó....Nem mintha nem szeretnénk,de vendéglátós családba...Ejjjj,nehéz kérdés,nem tudom.Végülis a tervem az volt,hogy ha 30ig nem lesz tesó,akkor már egyáltalán nem...addig még van 4 évem...passz.Én lenni tanácstalan...

Tényleg fura,hogy egy éve ilyenkor már a "végét" vártuk,most meg már a tesó (is) a téma... :D

Kép

KépKép
mayday
 
 


Mayday:30.-án lesz én úgy tudom :) 03.30.-án született Anna,nem?
Hát a másodikkal is maradok szerintem 3 évig.Aztán vissza melóba.Valószínű már nem oda,ahol eddig dogloztam.Most ősszel el akarok kezdeni egy 2 éves szakképzést,hát remélem végig fogom tudni csinálni.Elvileg üzleti szakmenedzser szakot akarom emgcsinálni,aztán üzletvezetőként akarok elhelyezkedni.Reményeim szerint :D
Nálunk is volt pár hete,hónapja olyan hogy elég csak a Balu,aztán valami megváltozott,láttam milyen kis vidám,boldog a gyerekek között aztán eszembe jutott nekem is milyen jó volt hogy volt testvérem aztán elmondtam apának is és ő is azt mondta hogy tényleg igazam van.Bennem ilyen kettősség volt.Egy részről legalább 2 gyereket akartam,aztán volt amikor azt mondtam hogy jó,elég ez az egy is.
Lehet hogy még te is vágyni fogsz egy második baba után,de szerintem 35-40 éves korodig még bőven belefér egy kistesó :) (de inkább 35ig :) )

KépKép
Kép
csöpplány
 
 

 
 

Jajj és utólagos boldog 10 hónapot Bubunak!!! :) És jó az új vonalzód :)

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Óóóó,köszönjük!!! :D

Nem is tudom...tényleg nem....Az a helyzet,hogy bennem a szülés is olyan rossz nyomot hagyott,hogy azóta rettegek mindenféle fájdalomtól...Hiába mondják,hogy az idő megszépíti,nekem eddig nem...Jáááájjj,nagy dilemma...
Nálatok Apa nem rajongott a ketteske tervért,ugye?Akkor tök jó,hogy meggondolta magát!!!

Nálunk inkább Apa hajlana felé...Mindegy van még időm. :wink:

Üzletvezető,hihi,én is azt akarom megcsinálni,de hogy mikor????Segítség továbbra is zéró,anyós beveheti a lompost,cseszik segíteni még mindig.... :evil: Annyit kértünk tőle mikor volt a szülinapom,hogy vigyázzon Bubura,aludjon itt,hogy EGYÜTT,KETTESBEN elmehessünk Apával valahova,de még annyit se...pffff....cukorfalat...

Kép

KépKép
mayday
 
 


Hát a szülés az mindig fájdalmas.De sokan tényleg azt mondják hogy "felejthető",mármint a fájdalom :)
Igen,apa nem akart ketteskét,de belátta hogy igen,kell kistesó :) De ezt mindenki maga dönti el,és ehhez is két ember kell.Nem erőltettem,csak ész érvekkel győzködtem :)
Hát nekem az a szerencsém hogy apa 24-be dolgozik,meg anyum is,szóval sokszor van segítségem aki tud majd vigyázni Balura.Most a bökkenőt majd a kistesó fogja jelenteni,de levelezőn fogom csinálni,azt hiszem kéthetente szombaton kell majd bejárnom.Persze ha felvesznek :D A tomori Pál fősulira jelentkeztem :)
Hát azért durva anyós :? És anyukád?Vagy olyan barátnő aki el tudná vállalni néha Bubut?
Nekünk holnap lesz az első házassági évfordulónk :)Az már biztos hogy sushit fogunk enni.Na az már kétséges hogy elmegyünk egy étterembe vagy házhoz rendeljük a kaját,és kettesben,ágyba bújva dvd-zve megejtjük.Balura elvileg anyukám vigyáz.Estére mindenképp haza jönnénk,hogy velünk aludjon Balu.
Tényleg most már minden rendben a lakással kapcsolatban?Végre van egy kis nyugi?

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Boldog házassági évfordulót!!! :D

Lakással minden ok,imádjuk!!!!!!!!!!Nyugodt,csendes környék,külváros. :D

Bnőim,háááát,nem igazán.Egyik Ausztriába melózik,másikra meg nem bíznám,pedig imádják egymást,de mégsem...Anyukám meghalt,idén lesz 10 éve,szóval tényleg senki nincs,akira rá lehetne bízni... :? Ezért is óckodok a kistesótól.Pár év múlva már tuti könnyebb lesz,mert ugye ovi,meg akkor már apum is vigyázhat rá,csak most még nem,mert nem tud pl pelenkázni. :lol: Minket se pelenkázott soha.Szóval meg vagyok áldva a családdal. :lol: :lol: :lol:

Kép

KépKép
mayday
 
 


Én asszem el is köszönök,megjött apjuk.
Örültem,jó újra itt!!!!
Jó éjszakát!!!! :D

Kép

KépKép
mayday
 
 


Nilanak jobbulast, amig szopik, nem lesz nagy gond, ne félj!

Mayday, udv ujra itt! Miket csinal Bubu? mesélj! maszik? jar? szalad? evés? alvas?

Csopplany,
én komolyan ugy tudom, érdemes 2 évet varni a 2 csaszaros szulés kozt. azért még a természetes szulésen gondolkozz, minden szempontbol felejthetetlen. Unokatesom elsot csaszarral, masodikat (tobb, mint 4 kilos babat) siman megszulte természetesen. a nogyogyaszod biztos elmondja majd a pro és kontrat errol.
Kisfiut szeretnél 2-nak is?

Hibernianak én is akartam mar irni, h le a kalappal. én nem nagyon hiszek a szopis és tapszeres etetésben egyszerre, de itt az élo példa, h mukodik a dolog!

Barbazso,
Samu lépeget mar oldalazva?

Elisanak sajnos ugy tunik megint horghurutja van, enyhe lazzal, de amig az étvagya és a kedve jo, nem viszem a dokihoz, mert biztos megint kinziologushoz kuldené. Nehezen veszi a levegot, mint a multkor. 2 hétig tartott a betegség nélkuliség, egyszeruen nem értem honnan szedi ossze ezeket a virusokat, senki nem beteg itthon... megkezdodott a nagyoknak az iskola hétfon és neki kedden elkezdett folyni az orra.... csak lenne mar tavasz! (remélem ehhez az asztmahoz nem fog még vmi szénanathaszeru is tarsulni!)

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Sziasztok Csajok!


Nem tudom emlékeztek-e még rám.
Nagyon rég írtam már. Olvasni azért szoktam. Teljesen lázba hozott ez a kistesó téma. Na nem mintha nálunk aktuális lenne, de kíváncsi vagyok, ki lesz megint pocakos. Ilyenkor jönnek elő a szép emlékek. Babák nagyon szépek, ügyesek és hihetetlen nagyok már. Tényleg annyira gyorsan elment az idő (na ezt nem mindig éreztem így), hogy Anna baba pár nap múlva 1 éves lesz. Én tavaly ezen a napon feküdtem be a kórházba 2 hétre. Na az azért nem volt annyira leányálom, főleg, hogy hol volt szobatársam, hol nem, aki volt az is csak 1-2 napig.
Rólunk annyit, hogy Ádi picit több, mint 8 kiló, 6 foga van, mászik ezerrel, ül, áll, nincs egy pillanat nyugta sem. Hisztis is a lelkem, ha vmi nem úgy van, ahogy ő elképzeli, már fejeli is le a padlót, meg dobálja magát. De ez nekem már ismerős. Nővérét imádja, illetve ez az imádat kölcsönös.
Beteg babáknak gyors gyógyulást!
kriszta15
 
 


halihó

úristen, elveszett bárányok kerültek elő és még hogy! :)

nílának jobbulást. :( hogy van?

mayday, kriszta, jó, hogy jöttetek, felpezsdül a fórum. :lol:

mayday, kistesó... hát ne izgizz még mi sem gondolunk rá igazán, csak az a valószínű, hogy kéne. egy ilyen gyereknek, mint Peti mindenképp. különben mindig azt hiszi majd, ő a világ közepe. :lol: akkor ez Bubura is vonatkozik. ;) mesélj, milyen kunsztjai vannak a fiatalúrnak?
hogy érted hogy vagy 1 gyerek vagy 3????

orsi, 2 évnél kisebb különbség szívás, 2-3-4 évesek féltékenyek + ovi, akkor 5 éves tesó mellé kell szülni? ;) no az még éppen belefér a 35 alá... :lol: talán.
hát igen, Peti nagy színész már most is. :D
elisanak is jobbulást. :( kéne az a tengerpart...

csöpplány, orsi, köszi a szoptatás dicséretet... ahhoz képest, hogy nem is szeretek szoptatni abszolút, jó sokáig húzzuk... :) :)
mi 3-4 évre gondoltunk alapból a kettő közé... persze ki tudja, mit hoz a jövő. láttam a fogdudort, elég nagy már! :) hát igen, könyékig turkálsz a szájában, hihetetlen. :lol:
fogak: nálunk az alsó 4 között tök nagy szünetek vannak!!! ez nem gáz?? a felsők között is mondjuk...
másodiknak is fiút szeretnétek?
mi beosztottuk, a férjem lányt akar, én hajlok a kisfiú felé... úgy ráálltam már a fiús anyaságra... :)
boldog évfordulót nektek!!!! tök emlékszem az esküvőtökre. :lol: még a ruhádra is... :lol:
tényleg nagyon rohan az idő!
anna, aztán balu, nóri, aztán mi... :D múltkor filóztam, hogy ahhoz képest, hogy május 28ra voltam kiírva hivatalosan (az én számításaim szerint 26), szóval tök későre, Peti az egyik legidősebb itt... :roll: kéne megint táblázat, ki mennyi idős...

csigabyról jó, hogy hallottunk!!! javuljon az a gép! kíváncsi vagyok, mi újság velük bővebben is!

kriszta, akkor Ádi sem az egyszerű gyerekek közül van... mesélj még, miket csinál mostanság?

mit is akartam még...

ja monde kihagytalak múltkor, bocsánat, gyere te is sűrűbben. ovi hogy tetszik?

na megyek én is, jó éjt mindenkinek, maradjon meg az író kedvetek hétvégére is... :)

hibernia
 
 
 


Jó reggelt!

Na látom kerülnek elő az elveszettek :D :D :D Gyertek, amint tudtok, mindenkiről jó hallani.

Ezek szerint már mindenkit kezd foglalkoztatni a tesó gondolata....jájjjj. Engem is, de valahogy még nem tudom elképzelni, hogy újra terhes legyek...és még szüljek is... :? Pedig lassan bele kéne vágnunk, nekünk nincs már sok időnk a szocpolos hitel miatt. Bár persze nem (csak)emiatt szülnék, hanem alapból is 2 gyereket szeretnénk. Másik meg, hogy idén leszek 32 :? Szóval a kor miatt se várnék, para vagyok a genetikai betegségek miatt én is.
Megvárnám azért a 2 évet, vagy majdnem annyit, mert szeretném megpróbálni a természetes szülést is. (bár parám már most van tőle)
Amúgy mi nem nagyon védekezünk ám....mivel Gréti se jött össze egykönnyen, így én gondoltam minek szedjek bogyókat, stb...Aztán, ha egyszercsak nem jönne meg, jól meglepődnék...

Orsi, szerintem ne aggódj ilyenen, hogy talán a későbbi terhesség miatt alakult ki Elisánál az asztma gyanú! Anyukám 20 évesen szült engem, családban senkinek sincs légúti baja, nálam mégis volt.

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Napjaink változóak, mivel Grétinek a 7. és 8. foga jön :shock: :shock: Hová sietteti a fogzást, nem tudom.... Még mindig náthás, de már csak napi 1-2-szer kell orrot szívni. Annyira parás lett a porszívótól, hogy nem mer ránézni se szerencsétlen. Ha mégis megpillantja, akkor rámutat és mondja, hogy "búbú" :lol: :lol: Olyan édi! A turmixgépre is ezt mondja. Pár napja pedig apára mondja, hogy "apa" :shock: Eddig mondta mindig, ha kellet, ha nem :lol: És kivenni se lehetett néha tisztán, de most már tök tudatosan csinálja, ha meglátja apát :shock: :shock: . Persze apa olvadozik tőle :lol:

Tegnap voltam Barba féle csontkovácsnál! Köszi Barba!!! Kiderült, hogy a hátamnak a legkisebb baja a ferdülés :? Van kezdődő meszesedés, valami genetikai rendellenesség, gyulladás, ödéma, rossz tartás, elmozdult csípő, rövidebb láb, stb... Helyre tette, most jegelni kell a gyulladt részen, gyógypapucsot már megvettem és 2 hét múlva kontroll... de már talán ma sem fáj annyira. Doki amúgy nagyon jó fej...végig röhögtem rajta. És a kezelés nem fájt(nagyon) :wink:

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Hibernia, én is csak gratulálni tudok a szopi miatt!!! Le a kalappal! Meddig akarod amúgy szoptatni?

Macianyu, Nílának jobbulást!!! Reméljük tényleg hamar átmegy rajta a vírus. Kapott gyógyszert is? A láz nagyon szar lehet, szegények. Még szerencse, hogy amúgy folyadékot iszik.

Orsi, Elisának is jobbulást! Nem kapott végül erre az örökös hörghurutra valami speckó gyógyszert? Vagy mit mondanak a dokik? Kinövi? Elmúlik majd, ha jön a tavasz? Vagy mi lesz?
Kicsit irigyellek ám, hogy már a 3. gyerkőcötök is megvan :D Igazából én is hármat szerettem volna eredetileg, de mivel Gréti később jött össze, így kettő fér bele. NA meg az lenne a legtutibb, hogy itt teremne hirtelen valahonnét egy csecsemő. (terhességet, szülést kihagynám) :lol:

Csöpplány, akkor nálatok is lassan aktuális ketteske!! Hurrá!!! Még egy kispasi. Na én már most készen vagyok a "kedves" kérdésektől: pl. "akkor jöhet a kistesó, ugye?" És mindenki természetesnek veszi, hogy egy lány után csak fiú lehet... (utálom az elvárásokat már most!) Nekünk amúgy tök mindegy a második neme.
Boldog házassági évfordulót!!! Hogy telik az idő... Még én is emlékszem, mikor pocakosan szervezted az esküvőt. (pont emlékszem, hogy néztem a képeket és közben többször ki kellett mennem, mert állandóan viszont láttam a reggelimet :-))) Bocsi, hogy ilyen emlékem vannak :-) Mondom én, hogy kihagynám a terhességet és rögtön egy újszülöttet kérek!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nadina01 2011.03.19 09:09-kor.

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Charlott, a Pikleresek írtak, hogy mégse férünk be a most induló csoportba se :? :? Megint várólistán vagyunk...következő csoport azt hiszem május végén indul. Jó kérdés, hogy a kocsiba hogyan teszünk be 2 gyereket...mármint, ha ti babakocsival jöttök :shock: Nemtom. A mi babahordozónk már kicsi, nem lehet a lába miatt bekötni a gyereket. Elvileg menetiránynak háttal kell elhelyezni, de megpróbálom menetirány szerint bekötni, mert úgy még használható lenne.

Hibernia, most olvastam vissza az előző oldalra. Petinek gratula, hogy így bírta a vonatozást! Tud ez a gyerek még meglepetéseket okozni! :D Nézem is a fotókat mindjárt gmailen.

Tök szar, hogy ma is munkanap van :? Apa elment dolgozni és csak késő délután jön...
Ja és itt nemhogy nincs 26 fok, de konkrétan megfagyunk! Nálunk k.. hideg van :evil:
Csontkovácstól azt a feladatot kaptam, hogy sétáljak sokat...de az esőben... :x

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Jó reggelt!

Mayday:köszike :)
Jajj,ezt el is felejtettem hogy anyud meghalt :( Hát akkor tényleg nincs nagyon segítséged :(

Orsi:megmondom a frankót hogy én már az első szüléstől is írtóra paráztam.Most meg már amiatt (is) parázok tőle,hogy nehogy felszakadjon a varratom,vagy egyéb komplikációk.Szóval ha egy mód van rá akkor maradnék a császárnál.
Másodikra is kisfiút szeretnénk.Egyrészről ugye a nemi különbségek egy idő után kiütköznek a gyerekeknél,és egyre jobban szeretnék majd a külön szobát,egy kis "magányt",amit itt a lakótelepen 2 szobás lakásban nem tudnánk biztosítani,költözni emg nem akarunk.Tudom hogy a muszáj nagy úr,és ha lány lesz a következő akkor egy szobába lesznek,csak hát így belegondolva elég rossz lesz majd akkor nekik :( Másrészről annyira "belejöttem" ebbe a fiús anyaságba hogy már el sem tudom képzelni hogy ne fia(i)m legyenek :)
Szegény Elisa :( Reméljük meggyógyul :( Úgy tűnik ő nagyon fogékony a betegségekre.Nem lehet neki valami vitamint adni?Én Cebion cseppeket adok Balunak.

Kriszta én még emlékszem rád :) Jó lenne ha te is tudnál jönni többször,hisz a nagy hajrában is velünk voltál,a csapat része vagy te is :) Jó lenne ha Kovmarti is feltűnne,meg törpilla :) Na meg Kismami is :)
Akkor Ádi se egy nagy baba :) Balu is kb ebbe a súlyba van :) Földhöz vágja magát??? :shock:

Hibernia:nagyon durva neki a dudor,és még a kép vissza se adja teljesen :? És tök érzékeny neki :(
Hézagokhoz nem értek.Balunak szépen egymás mellett vannak.
Másodiknak is fiút akarunk,az Orsinak leírtak miatt :)
Köszike a fordulós köszöntést :) Hát nem volt nagy esküvő :D
A táblázatot hogy gondoltad? :) Szívesen megcsinálnám :) Miket írjunk bele? :) Születési idő,súly,hossz,és akkor a mostani súly,hossz?

Nadi:hát igen,először lelkileg kell rákészülni az újabb csöppségre :)
Hát én úgy várom meg a két évet,hogy pár hónapig még vigyázunk,addig nem szedek gyógyszert és kb június-július környékén belevágni élesbe,és jön amikor jön,de így ha jól számítom akkor majdnem ugyanígy májusi babám lenne :D
Már a 6. kint van Grétinek?És most már a 7.-8. jön?Azta :D Nagyon belehúzott :D
Na már neked is mond dolgokat Gréti,kezdek tényleg idegeskedni :D
Ajajj,nem kis problémád van akkor a hátaddal :? Nem is csoda hogy fáj :(
Még a terhességet is kihagynád? :) Jó,nem mindenkinek egy leányálom,sőt fogalmam nincs a végéről,azt mondják az a legnehezebb.Nekem semmi bajom nem volt a terhességgel,kivéve hogy a vesémmel focizott a kis drága.De se hátfájás,se nagy pocak,se vizesedés nem kínzott.
Én már lesz@rom az elvárásokat.Úgy csinálok mindent ahogy mi akarjuk,végülis a mi életünk.De amikor itt voltak anyósom,meg párom kerianyja,akkor mondtak egy nagyon aranyos dolgot.Anyós mondta hogy milyen ügyesen tudatosan ,következetesen neveljük a Balut,és hogy ez irigylésre méltó :D Tök jól esett,hogy szerintük jól csináljuk :) Csak az ilyeneket szabad meghallani, a többi "beszólást" meg ami nem ínyre való azt meg egyik füleden be,másikon ki,hisz ezért van két fülünk :P

Mi jól aludtunk,Balu bedobta a szunyát fél 9 előtt,ás 8kor kelt.Már reggelizett,most a szobájában játszik.Mi meg gondolkodunk apjával hogy mit csináljunk ma.Igazából emiatt a rossz idő miatt semmihez nincs kedvem,még felöltözni se :( Lehet hogy itthon leszünk,dvd-zünk,rendelünk kaját,aztán majd ha jó idő lesz akkor csinálunk 3asba valamit :) Na majd kitaláljuk :)

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Reggelt,Napot,Estét!!! (tudom is mi van.... :D )

Eeee,olyan vagyok,mint a mosott fos,nagyon rosszul aludtam,fejfájással keltem...mocsok idő...gondolom. :evil: :evil:

Csöpplány,szerintem korai aggódnod azon,hogy nem lenne külön szoba.Mi tesómmal kb 13 éves kormig egy szobába voltunk(ő akkor volt 10),pedig lett volna nekem is szobám,de jó volt együtt.
Ketteske is kisfiú???Nos mondjuk én sem tudnám elképzelni,ha lányom lenne...nem tudom,én olyan fiús anyukának érzem magam. :oops: :lol:

Hibernia(úúú,de furik ezek a nickek...),1 vagy 3.Úgy értem,hogy ez az állam a 2 gyerekeseket nem igazán támogatja...1et valahogy felnevelsz,3ra van egy valag (ok ez kicsit túlzás) kedvezmény,de 2....Jó,még odébb van,de mi van,ha pl csak annyi pénzt lehet spórolni,hogy csak az egyik mehet egyetemre????3 gyereknél (ok,nem a felsőoktatásban) ingyen vannak a tankönyvek...Ez csak egy példa,de azért elég nyomós.Szerintem.Rohadt bizonytalan a jövő...
És grat a hosszú szopihoz!!!Tényleg nagyon ügyi vagy,főleg,hogy katingoltatok rendesen.

Orsi,Elisának jobbulást!!!!!!Ez már tuti,hogy asztma???

Nadi,7-8 fog???Atya ég...Fiam még csak a 3.nál tart.2 fogú 10 hós,sokan csak néznek...Ez van. :D

Rólunk,illetve Buburól:
másfél hete voltunk a státuszon,8260g(előtte 8220 volt,szóval a védőnő balfasz...xD) és 74 cm.
Majdnemhogy több füle van,mint foga,jönnének neki,csak hiper erős ínye van szegényemnek.
Mászik már 3 hónapja,de mint a villám.Elmászik a szoba közepéről és elvárja,hogy fussak utána...közbe röhög.kis köcsög. :lol: :lol:
Bútorba kapaszkodva lépeget,feláll mindenhol(ajtó,fal,vitrin,komód,sütő...stb.) boldogan csókolózik a tükörrel,a fallal.Ha áll az ágy széléba kapaszkodva és hívom,akkor elindul,pár lépést tesz,igaz,elég csálén.... :lol:
Beszélget babanyelven,bábábábá,ápápápá,ananana(ez lennék én szerintem).Int tátát,süt pácsát.Ha valamit nem akar,monja,hogy nyeeee.
Kaja:Elvileg 5ször eszik abból reggel-este táp 250-250ml.1 főzelék,de csak az üvegeset eszi meg... :? Egy tejpép,egy joghurt,de az elmúlt egy hétben a joghurt valamiért kimarad.
Amit mi estünk azt zabálná...Kóstolgat szépen,levest,tésztákat,resztelt májas krumplit... :D Tudom,hogy még enni nem eheti,de nem lehet levakarni magunkról.szóval kóstolgat.
Alvás:Este 8-fél 9 körül megy aludni,reggel fél 8 -8 fele kel.Éjjel 1-2szer még ébred,iszik olyankor(elég száraz itt a levegő).Napközben délelőtt 1-másfél óra,kora duán max 1,aztán estig már semmi.Persze ez sem szentírás,valamikor csak egyet alszik,máskor meg 3at.
Hosszú lettem,ajjjjajjjj....

Kép

KépKép
mayday
 
 


Jaj,csajok,gmail cuccost tud nekem valaki küldeni???Már nincs meg a laptop én meg nem tom hova írtam fel a címet... :oops:
Kösszentyű!!! :D

Kép

KépKép
mayday
 
 


Na, itt vagyok :) . Nílának szerencsére lement a láza, de még mindig olyan kis rosszkedvû, aluszékony (ebbôl látszik, hogy beteg :D ) szegény. Most is már 2 órája alszik, ami elképzelhetetlen akkor , ha egészséges. Éjjel is bazi nagyot aludt (este 8 -tól 7 ig; ebbôl fél 4kor kelt elôször, és szopizott+ még egyszer 6-kor), én meg majd szét durrantam :shock: . Este 11-kor aludtam el, és 3-kor már azt hittem reggel van, annyira nem szoktam meg, hogy ennyit alszom egybe.
Remélem, az étvágya is visszatér hamarosan....

Még este próbálok részletesen is reagálni mindenkinek, nem tudom, hogy sikerülni fog-e.

Egy szívmelengetô cikk: (Bocs, hordozási fanatikus vagyok...)

http://www.rtlklub.hu/hirek/belfold/cikk/359559

Tesó nálunk sem mostanában lesz, bár én bármikor lennék újra terhes+ szülnék újra; életem legszuperebb élménye volt. Nálunk Soma ódzkodik a kistesótól, mert így is rengeteget dolgozik (nem is fiatal apa már :-)))+ a nagyszülôk is messze vannak.... Talán megadatik még egyszer az életben, hogy legyen még egy babánk. Níla is csodababa, elvileg nem lehet gyerekem természetes úton; és mégis lett :-)) Igaz többévnyi keserves kínlódás után, mikor már feladtuk. Most azonban még szeretném kiélvezni egy pár évig, hogy csak Níla van
:D

megyek, felébredt!

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!


Nagyon örülök a kedves fogadtatásnak:)
Csöpplány, gratulálok a házassági évfordulótokhoz! Nekünk ápr. 26-én lesz, akkor leszünk 3 éves házasok. Ennek örömére színházba megyünk. De egyébként már 14 éves korom óta együtt vagyunk kisebb-nagyobb megszakításokkal.

Nálunk ugye 19 és fél hónap van a két gyerkőc között és semmi probléma nem volt emiatt. Szerintem, ha nincs meg pont a két év, akkor sem lesz gond, én mondjuk pont ez miatt nem paráztam, egyébként minden más miatt igen.
Belőlem mindig előtörnek a rossz érzések, mikor a császárra gondolok. Valószínűleg soha nem tudom megemészteni, hogy nem szülhettem természetes úton, és egyben nagyon bánom is, hogy nem kerestem olyan dokit, aki esetleg így bevállalt volna. Mindannyian másképp vélekedünk erről, nekem viszont mindig is egy nagy hiányérzetem lesz. Az első császárom nekem is altatásban volt. Akkor végképp passzív résztvevője voltam a gyermekem születésének. Felébresztenek 2 óra múlva és hirtelen azt sem tudom hol vagyok, miért vagyok ott.
Egyetlen dolog amit átélhettem a szüléssel kapcsolatban az egy burokrepesztés volt. És aztán semmi.
Ehhez képest Ádival már egy élmény volt. Lépésről-lépésre megtervezve, de mégis élmény, mert ébren voltam és láthattam őt, még ha csak pár másodpercre is. Aztán miután kitoltak a műtőből behozták nekem szopizni. Most is örömmel tölt el ha rágondolok, és akkor ehhez képest milyen lehet egy természetes szülés...
Orsi írta, hogy még nehezebb úgy két gyerekkel, mikor a nagy épp kezdi az ovit. Ugyan nem ebben a helyzetben vagyok, de szerintem is igaza van. Őszintén megmondom volt 4 kemény hónapunk (de ez nyilván nem mindenkinél van így), de januártól már tök jó minden. Tényleg csak annyi a probléma, mint úgy általában mindenkinél, ahol több gyerek van. Persze nem úgy játszanak még együtt, főleg mert Ádi mindig elszedi Nikitől, amivel épp játszana, de olyan jól kijönnek egymással. Már nincs féltékenykedés. Niki állandóan anyáskodik Ádi felett, persze ezt Ádi se fogja sokáig hagyni, de olyan jó nézni őket:) "Ádika ne menj a szekrényhez, mert rád borul és megüti a lábad!" Meg mikor puszilgatja mindig mondja neki, hogy Babám. Amit ugye tőlünk hall. Imádom ezt a korszakot ahogy csacsog.
Nadina, ez jó, amit írtál, hogyha itt teremne valahonnan egy csecsemő. Én se szerettem terhes lenni. Olyan 5 hónapig igen, de túl hosszúnak tartom a 9 hónapot. Ádival meg még problémás is volt kb. a 25. héttől.

Még mi is szopizunk, de csak kajcsi után. Éjszakákat átalusszuk kb. 1 hónapja, úgyhogy így már olyan jó, mert kipihent vagyok.
kriszta15
 
 


de jol belelendultetek az irasba!!! Nagyon izgi, h mindenki foglalkozik vmilyen szinten egy ujabb babval. én nem szerettem terhesnek lenni, végig izgultam az egészet, a szulésekre viszont pozitivan gondolok vissza, egyre jobb lett, belejottem a gyakorlatba :) az Elisa szuletése volt a legszebb.

Nadi,
Elisa mar 5 honapja gyogyszeres kezelés alatt van folyamatosan az asztma miatt, ventolin + egy gyulladascsokkento spray és ez a legborzasztobb, h ennek ellenére bedurrannak a horgoi!

Csopplany,
nem tudom mit adhatnék Elisanak, ez mar egy ilyen tél. reméljuk a kovetkezo mar jobb lesz. Minden gyerek életében van egy ilyen tél, amikor szinte egyfolytaban beteg, altalaban ovikezdéskor. A tobbedik babak pedig a tesok miatt korabban vészelik at ezt az idoszakot...

Mayday,
ez elméletileg csecsemokori asztma és ki fogja noni.

Kriszta,
haat igen, az elso par honap nagyon durva, amikor az egyik kicsi a masik meg pici. Az ovis dolog szerintem azért nehéz, mert nehéz a gyereknek, foleg nehéz az anyukajanak "elengedni" az elso csemetéjét és oda idore vinni hozni kell és ezt egy ujszulpttel k... nehéz lehet. Nekem mar iskolasak a nagyok és egyedul el tudnak menni...

Ejjel jo volt, 1x ébredt és teljesen nyugodtan lélegzett. Ma délelott viszont nagyon kohogott Elisa és nagyon almos volt egyben. Gondoltam vagy dokihoz viszem vagy lefektetem, hat elaludt és teljesen jol ébredt, nem is zilalt. na jo, ha nem lennének ezek az asztma elleni gyulladascsokkentok, nem mernék igy ongyogyitgatni... szoval most kivarok, mi lesz. most megint alszik.

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Macianyu,
tényleg milyen jo ez a cikk, nagyon jo otlet, reméljuk elterjed az egész orszagban!
én, is nagyon hordozasparti vagyok, de csak ujszulott korban, Elisat kb 4-5 hos koraig hordoztam, minden nap, orakat, aztan mar jol elvolt a hasan a foldon és én tudatosan torekedtem az elvalasztodasra hordozas szempontjabol, szerintem ez az onnallosodas része. 6 honaposan atult a sportkocsiba és azota szeret sétalni, nézelodik, az viszont igaz, h rengeteget van kézben, ha pl beteg és levert...

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Hali! :)

Mayday:igen,csak mivel mi nem akarunk költözni,és csak két szoba van,nem fogjuk tudni emgoldani a különszobát,kivéve ha mi párommal kiköltözünk a fürdőkádba :lol: Na de tényleg,10-12 éves korban már a különböző nemüek szeretnek külön lenni.Nő a cici,jön az első merevedés meg társai :lol: Ciki már akkor együtt lakni :D
igen,ehgyetértek ezzel,az állam a kétgyerekeseket nem nagyon támogatja :( Pedig ha őket is támogatna már stagnálna a lakosság.Mármint anyára apára is 1-1 gyerek jut.
Szép mérete van bubunak :)
Nem előbb kezdett mászni?Ő már Balu előtt mászott,és Balu már 4 hónapja mászik.
Elvileg 10 hónapos korától nyugodtan ehet a ti kajátokból,kivéve a túl fűszeresből.
Akkur Bubu is jól alszik :) Nem csak mi vagyunk "mumusok" :lol:

Maci:örülök hogy gyógyul Níla :)
Legalább te is ki tudtad magad pihenni :)
Remélem hogy ha kistesóra adnátoka fejeteket,akkor hamar összejön ő is.Nem is tudtam hogy Níla ilyen nehezen jött össze.

Kriszta:De jó hogy ilyen rég együtt vagytok :) Mi dec. 29.-én voltunk 7 éve együtt :) Viszont házasok 1 éve vagyunk,sajnos csak Balu miatt,mert apa nem híve a házasságnak :)
Neked császár volt a két gyerek?Mert én csak emiatt parázom :? Nem is tudtam hogy császáros voltál.
Annyira édesek lehetnek a gyerekek :)Jajj egyre jobban megjön a kedvem :DDDD
Milyen probléma volt Ádival?Erre sem emlékszem :oops:
Örülök az átaludt éjszakákhoz! :)

Orsi:hát a másik dolog az ovikezdőkkel,hogy egy esetleges újabb féltékenység ütheti fel a fejét,mert hogy a kicsi egész nap anyával van,míg őt (a nagyobbat) elviszik oviba,ahol nincs ott anya.

Hát mi végül úgy ünnepeltük a házassági évfordulónkat hogy Balut leadtuk mamának,mi meg elmentünk x-faktor koncertre a Sky court-be,így azt is jól végignéztük.Volt pár idegesítő tényező.ami majdnem elrontotta a napunkat,de hála párom protekciójának megoldódott :P Sokan elég csúnyán néztek ránk :lol: A koncert baromi jó volt,akinek van lehetősége nézze meg :) Csináltunk pár képet,meg videót is,majd lehet felteszem :) Volt pár híresség is.Ganxsta Zolee(vele fotózkodtam is,bírom a csókát :P ),animal canibal,Ott volt a Damak Jázmin(banyek hogy az a nő milyen vékony :shock: fel se ismertem először),aztán ott volt még Katus Attila.Ők azok akiket felismertem és láttam,de állítólag ott volt még jáksó Laci is meg még páran.Aztán már jöttünk is haza a koncert végeztével,mert lejárt a 2 órás bentlévő időnk.Balu meg aludt több mint 2 órát anyu erkélyén a babakocsiban :) Kapott tőlünk lufit,csak folyton ki akarja harapni :? Szerintem frászt kapna ha kidurranna :? Na jól kiújságoltam magam,megyek dolgomra :P Örülök hogy kezd belendülni a topik :)

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Csöpplány,dejóóóóó nektek!!!!!!!!!!Ilyen koncertre én is úgy elmennék....De itt aztán ilyenkor semmi nincs...Hiába Balaton...
Képeket muti mááá!!!!
Olivér nem volt ott??? :oops: Én Őt nagyon szeretem... :oops: :oops:

Áááá,jövök még,de ma egész napos semmi nem jó hiszti van....Ilyenkor verném a fejem a falba... :twisted: :twisted:

Kép

KépKép
mayday
 
 


mi is élünk, hétvége van, csak olvastam, hogy így kihagynátok a terhességet hát én szerettem terhes lenni nagyon. :) :) a terhesség a babázáshoz képest szerintem smafu volt, terhesen kb mindent csináltam, végig... március 17-én pl tavaly cangáztam még... :D

aztán a szülés... hát én még akárhány császárt bevállalnék. :lol:

este jövök bővebben már nagyon készülünk haza, most beszereztem új ruhákat stb (otthon mennyi pl egy body? egy vékonyabb rugi?)

hibernia
 
 
 


Hibernia,egy 3 darabos body szett a tecóba olyan 1200 körül van.rugit mi nem hordunk már nagyon régóta.zokni+melegítő,ha hűvösebb van akkor alá egy harisnya.
ja,van Bubunak egy rózsaszínű zoknija,egyből eszembe jutottatok,mikor apa haza állított vele.... :lol: :oops:
Mikor jöttök haza???

Csöpplány,most,hogy mondod,tényleg,ez már az 5.hónap,hogy mászik Makkütyü.repül az idő....
De a pakliban benne van,hogy kislány lesz a tesó,akkor,ha előbb nem,azért olyan 10 év múlva költözni kell,nem?

Még akartam...majd beugrik ám minden...

Kép

KépKép
mayday
 
 


Sziasztok!

Jöttem ide is dicsizni!!! Ma ünnepeltük apa szülinapját és szépen vacsoráztunk, beszélgetünk erre látom, hogy a párom csak néz ki a fejéből. Gondoltam túldolgozta magát, de nem, mutatta, hogy a hátunk mögött miben mesterkedik Krisz: tolta maga előtt a járássegítőt!!!!!! :D Hát erre nem számítottam mostanában. Ennél nagyobb szülinapi ajándékot el sem tudok képzelni! Elküldöm a gmailra (is). :)

Egyébként jól vagyunk, csak a szokásos többször kelünk esténként, de Krisz kedélye jó, vidám. Hozzátáplálással szenvedünk, csak a pépesek jöhetnek, abból is csak 100 g max. Darabosat köpi vagy hányja ki. :( Mindegy, amíg vigyorog egész nap és ilyen mutatványokra képes, nem aggódom.
:wink:

Mayday, Kriszta!!! De jó, hogy jelentkeztetek!!
Ja, és én is imádtam áldott állapotban lenni!! :)

KépKép
charlott
 
 


Charlott,én már láttam fb-on. :D :D

Kép

KépKép
mayday
 
 


Nagyon ügyi Krisz!!!!!!!!!!!44És Apának boldog szülinapot!!!

Kép

KépKép
mayday
 
 


Csak gyors...
Mayday, Kriszta, üdv újra köztünk!!! Fú, Kriszta, én nagyon izgultam érted, amikor tavaly bevittek a kórházba. :)
Bubunak, Nílának boldog 10 hót!
Nílának, Elisának jobbulást!

Orsi, igen, Samu a járókába kapaszkodva oldalazva megy már. Élvezi nagyon, hogy bárhova eljut azon az 1 nm-en. :D :D

Charlott, gratula Krisz első lépéseihez! És boldog szülinapot apának! :D

Csöpplány, hány nm-es a gyerekszoba? Nem lehet gipszkartonnal két kis kamasz kuckót csinálni belőle 10-14 év múlva?

Nagyon csapongtam, bocsi, csak várnak a vacsival, sietnem kell. :oops:

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


jó reggelt

mégsem jöttem este, kivoltam, álmosság. :oops:

krisznek gratu a lépegetéshez, milyen ez a járássegítő? hogyhogy ilyen lassan gurul? mi tegnap este vettünk végre egyet, ezer éve akartam, még nem adtuk oda, de baromi gyors... :( ilyen: http://www.tulli.hu/product_info.php?products_id=22554 mint már linkeltem egyszer asszem.

no piszkálódik

hibernia
 
 
 


Jó reggelt! 8) 8) 8)
Végre süt a nap nálunk!!! 8)

Charlott, láttam már én is a videót! Gratula Krisznek!!! Boldog szülinapot apának! Gondolom milyen nagy öröm volt, hogy pont a szülinapján lépegetett Krisz először :lol:
Nálunk is pont ugyanez van a darabosabb kajával :shock: Már akartam is írni, hogy ez normális-e. Ha van a pépben egy ici-pici darab is, akkor Gréti öklendezi ki :shock: Pedig már majdnem 8 foga van! Kenyér végét és babakekszet csócsálgatja, sőt már egyre nagyobb darabokat harap le belőle, de a kanalas kaját nem hajlandó rágni, csak nyelné.... Pl. van a bébiétel, ami 8 hótól van (főzelékek) abban már nincs teljesen összeturmixolva a cucc, na azt meg sem eszi. Nem tudom ez normális-e.

Tegnap pedig adtam volna először túrót. Főzelékbe kevertem egy kanálnyit, de hiába kavartam jól össze mégis öklendezte ki. Mert a kis túrószemek is zavarták... De már csak nem turmixolhatok mindent totál pépesre egy 10 hósnak, nem?
Nem tudom mit gondol Gréti, hogy a fogai minek nőnek??! :lol:

Másik kérdésem meg: Gréti előszeretettel harap meg minket :oops: De nem csak kicsit, hanem úgy istenigazából! Egyrészt fáj és lassan tele van a karom lila harapásnyommal, másrészt meg nem tudom hogyan kéne róla leszoktatni :? Nem tudom miért csinálja. Olvastam már olyat, hogy ez szeretetből is lehet :-) de olyat is, hogy ez gáz, mert mást is harapni fog és az ilyen kizáró ok pl. az oviba/bölcsibe/közösségbe kerüléshez....
Vagy ne aggódjam ezen, majd rájön, hogy inkább a kaját rágjuk a fogainkkal?

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Megyek pelusozni, mert szaglik a kiskutyám :lol: :lol: :oops:

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Sziasztok!

Mayday:apa elvitte magával a telóját túlórába,majd este ha hazajön megkérem dobja át a videókat emg a képeket :)
Olivér?A VV-s?Nem láttam.
Nálunk is vannak ilyen napok amikor a fejem verném a falba :D
Azért mondom,mert Bubu mászott legelőször,nagyon korán :)
Hát emiatt nem hinném hogy költöznénk,ha csak nem tudnánk annyit spórolni,meg lenne kereslet a lakásra,meg megnyernénk a lottót :D Na de elvileg az a jövő zenéje,nem akarunk költözni,de majd meglátjuk.Addig még sok víz lefolyik a dunán :)

Hibernia:egy body,ha sima fehéret veszel,akkor annyi mint Mayday írta.Én 5 hosszú újjú body-t vettem,mintásat,színeset 3700ért.Szóval szerintem darabra olyan 700-1000 ft között.De vannak leértékelések akkor 500-ért is lehet kifogni :) Rugit nem használunk de azok egy 1000-en felül vannak.
A mi jásásegítőnk is nagyon gyors,szinte szalad Balu vel,bár ritkán használja :)

Charlott:akkor is kiköpi ha te csipkeded neki a kajcsit?Vagy ha mondjuk a banánt a kezébe adod?Vagy babapiskótát?
Gratula a mutatványhoz :)

Barba:hát a gyerekszoba 3m*4 és fél méter,szóval olyan 13-14 nm lehet.Az a baj hogy kettén lehetne választani de akkor hogy oldjuk emg a fűtést? :? Meg hogy oldjam meg hogy külön bejáratú legyen? Családiba kicsit könnyebb az ilyet megoldani :(

Mi jól aludtunk,nagy sírás közepette fél 11kor elaludt Manó.Na most vagy túlpörgött,vagy nem volt fáradt (bár kétlem 6 óra dajdajozás után).Aludt reggel negyed 8ig :? Nem értem ha később fekszik akkor miért nem kel később? :lol: Fordítva működik a gyerekem,minél később fekszik annál korábban kel :? Máskor emg elalszik 8kor és másnap fél 9ig alszik.Nem értem ezt a gyereket :D Apa is túlórázik megint,anyám is dolgozik,hugom a pasijával van :( Balu meg nyünnyöge egész nap,és még csak 10 óra van :shock: Asszem ki fog készíteni ma :D

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Napot!!!

Ejjj,de büszke vagyok magamra!!!Ebéd kész,nagyjából rend van,Bubu alszik,bár szerintem már nem sokáig... :roll:
És az idő is szép,délután irány sétálni,lehet tegnap azért is volt dinnye,mert nem voltunk kinn. :roll:
Amúgy nagyon durván nyomta a hisztit,ülő helyzetbe vagdosta a fenekét a földhöz,közben visított...ilyet még nem is láttam tőle...

Csöpplány,az tényleg nem rossz terv amit Zsó mondott,hogy kettéválasztani a szobát.Láttam már ilyet,igaz,hogy csak egy bejárat volt(tehát valakin mindig keresztül kellet menni),de a gipszkarton teteje úgy volt megoldva,hogy ablak volt,szóval fényes volt a belső rész is.Nem tudom mennyire voltam érthető... :oops: :lol:
Vv Oli hát,én imádom!!!Amúgy vv-t nem nézem,mióta nincs benn.
Kitartás a mai naphoz!!!

Hibernia,pont ilyen a járássegítő,amit vettetek.Elvileg kismotor is.amit én néztem az 2in1,fisher price,de mi csak szülijére akartuk megvenni.Lehet akkor már késő???Nem nagyon gyakorolja a járást,inkább a mászást fejlesztette villámgyorsra....
Vegyek én is már most???

Nadi,ilyen darabos kaja mizériánk nekünk is volt,de akkor Bubunak vírusos torokgyuszija volt,azért nem ette.Gondolom.De az is lehet,hogy a fogak miatt nem kell neki.
Harapás.Nem lehet,hogy ez Grétinél a puszi???Szerintem ne izguld túl.

Én is egyedül,ugye újra elkezdőttek a hétvégék apánál.Jaaaajjj!!!

Kép

KépKép
mayday
 
 


Köszike a címet,cserébe küldtem egy valag képet.muhahahaha. :D :D

Kép

KépKép
mayday
 
 


Nadi,eszembe jutott valami.milyen ízeket adsz Grétinek???az nem lehet,hogy nem jön be neki???Bubu pl a gyümölcsöt utálja és semmilyen formában nem hajlandó megenni,öklendezik tőle.

Kép

KépKép
mayday
 
 


na itt újra

mayday megnéztem a képeket, Bubu itt ott petis ezzel a szexi hajzattal + a sírós is tök hasonlít + a tv nézős bamba. :D hogy megnőtt ő is! :) :) hány kg mostanság?? a hiszti ismerős, jáááj, mi lesz itt még? :lol:

na te meg vagy áldva rokonilag, én is most főztem, ilyenkor hétvégén mindig azon filózom, hogy óóó ha csak egyszer főzne ránk vki a hétvégén... :roll: :lol: no de ez van. most hogy dolgozik a párod? milyen időbeosztásban - úgy értem. :)
a járássegítő olyan, mint amit linkeltem vagy nem ez volt a kérdés? használtan vettük, így megérte, az előlapért vagyunk oda, most délelőtt kb fél óráig eljátszott vele, nagyon jó kis dolgokkal van tele, kedvence a pillangó + a telefon, azt mindig felveszi és adja oda, hogy hallozzak bele. :lol: kipróbáltuk a toligatós részt is, rohant itt körbe-körbe, baromi gyors, még nem esett hálistennek, de asszem hamarosan az is eljön...
tudjátok az a vicc jutott róla eszembe, hogy xy-t kirúgják az építkezésről.
- miért rúgtak ki?
- mert nem jó hangot adott a taligám.
- ????
- hát azt mondta, hogy nyikk... nyikk... nyikk... és a főnök szerint azt kellett volna, hogy nyiknyiknyiknyik.
no most nálunk az utóbbi van, no de látom, Balunál is. majd megszokják állítólag... maximum szaladni kezdenek járás előtt. :D

amúgy Peti mindig felfelé tört, azért vettük neki, mászni is mászik, de az állás, lépegetés az ultimate élmény. :lol:
fisher price-t is néztem, oroszlánosat: http://www.productreview.com.au/p/fishe ... alker.html de ez kevesebb kunsztot tud, inább "csak" járássegítő, a miénk meg mellékesen az... :D

darabos kaja: először nálunk is öklendezett, aztán elkezdett kérincsélni a mi kajánkból, kis morzsákat adtam stb, így most már jó ideje csak a darabos kajákat szereti, ha lenyelhetetlen darabot kap, öklendezik kicsit, de csak azért, hogy felkérőzze és rendesen lenyelhesse. ;)

a harapás nálunk is van, hol erősebben, hol gyengébben, most épp nem zavaró, de volt 1-2 hét, hogy nem szerettem felvenni, mert a karomba, vállamba mindenhová harapott. most a lábamba szokott, bújik az ölembe és harap. szerintem piszkálja őket a foguk + gyakorolnak rágni stb

csöpplány, ma mi is kb így aludtunk, negyed 11-7ig és imádtam. :lol: nagyon megdicsértük, mennyit aludt. :) :) ezzel ki is békülnék... :roll: egész nap egyedül leszel?
lehet a hold miatt buggyantak a gyerekek???

aki nem rugiban altat, mit ad a gyerkőcre éjjel? nálunk napközben póló + naci, az oké, de fürdés után rugit adunk rá. az a pizsamája. :D

most az elmúlt 2 hétben mindenét kinőtte kb. :oops: nagyon brutál. egy hónapja vettem 3 rugit, már nem tudja kinyújtani a lábát benne... :roll: ezért filózom hogy itt vegyek-e ruhákat vagy majd otthon... egy póló itt pl olyan 900 ft, egy nadrág 600 ft, egy rugi 900 ft, egy body 600 ft...

grétinek ilyen sok foga van??? nem tudja, mire használja. :D

ja és március 29én repülünk haza, férjem 10 nap múlva jön. :roll: attól félek, rommá fogom unni magam (vidéken leszünk)... :cry:

no megyek, folytatom a főzést...

hibernia
 
 
 


ja és bocsánat sok minden(ki) kimaradt, igyekszem pótolni... :oops:

hibernia
 
 
 


Hali!

Nadi:az üveges darabos kajára nekem azt mondta a védőnő,hogy egy kicsit turmixoljam meg,de úgy hogy maradjanak darabok benne,csak kisebbek,vagy vilával törjem még kicsit össze.De szokniuk kell a darabos kaját is.Balu is öklendezett először,kitolta nyelvével,aztán ezzel a módszerrel,na emg hogy rengeteget cspkedtem neki dolgokból lassan megszotka a darabos kaját.Fura még neki,természetes :) De így szépen lassan át lehet szoktatni,nálunk kb 2 hét volt az átállási idő.
Harapásnál én rászóltam nagyon erőteljes hangon Balura,aztán mélyen a szemébe nézve elmagyaráztam neki hogy ezt nem szabad emrt ez fáj anyának.Na most hogy melyik része hatott a fegyelmezésnek nem tudom,de azóta nem harap :D

Mayday:ilyenkor annyira megnézném Bubut :D Olyan viccesnek hat ahogy leírod,pedig tuti nem volt az :)
hát majd meglátjuk,inkább szurkoljatok hogy a kövi is fiú legyen majd :DDD Akkor nem lesz semmi gáz :)
Én nagyon szerettem az elején Olit,de amit a végefelé kezdett el művelni,na akkor megutáltam.Én örültem hogy kiesett :roll:
Hát szerintem a járássegítőt utána is fogják használni,hisz lehet tologatni.Legalábbis ahogy elnéztem a párom nővérének a kisfiát még most 2 évesen is tologatja :)
Olyan rossz amikor dolgozik az ember férje,aztán egyedül vagyunk ezekkel a csöppökkel :(
Képeket megnéztem,hát nagyon jók!!!!!!A kanalas tetszik,meg az első sapis :) Így elviseli a fején a sapkát?Balunak is vannak tuti baseball sapijai és leszedi a fejéről.Csak a megkötős áll meg a fején,ha szerencsémre nem tudja kikötni :?
Bubu nem szereti a gyümölcsöt?????Pedig az kell,sok-sok vitamin van benne.Ha belecsempészed valamibe akkor se eszi emg?

Hibernia:nálunk is csak a nagyobb falatokra öklendezik,visszaköhögi aztán jobban megrágja és lenyeli :D
Apa majd csak este jön,de holnap már megy is vissza 24-be :? Már kivagyok ettől.De utána itthon lesz 5 napot.Végre.
Nem tudom, a Hold, a nap, a csillagok állása,vagy az ufók,de valami van a levegőben :lol: Balu egész nap matricát játszik.Hol a lábamra tapad hol a kezemhez :lol: Eddig asszem 10 percre hagyott békén,de csak azért mert szétrámolta a konyhát.....Nyitva felejtettem a biztonsági ajtót....
márc. 29??az már mindjárt itt van!! :) Melyik reptérre jöttök?1,2?Nincs kedved összefutni?Vagy nagyon fáradtak lesztek?

Na megyek,hajat mostam,meg kell szárítanom meg egyenesítenem kell,jönnek anyósék,kicsit puccba vágom amgam :D A lakást már elintéztem :)

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Nem hiszem el,nem akar aludni.....tényleg kikészít ma :? Már negyed 8 óta fent van.Most beraktam az ágyába hátha,de nemmmmm,csak vonyíííííííííít.Hagyom még pár percet,aztán beteszem a babakocsiba hátha ott elalszik........

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Wáááá,blogot gyártok,balf*sz vagyok,nagyon.....

Kép

KépKép
mayday
 
 


http://balintaron.bloghouse.hu/

ha valakit érdekel...kicsit ratyi még...

Kép

KépKép
mayday
 
 


kommenteltem is. ;)

csöpplány, sajnálom a nem alvást, még ez a hold... :D
ferihegy nem tudom hányra érkezünk, malév, de utána inkább hazahúzunk... :) azon a héten viszont szívesen meglátogatunk vmikor, Vecsés közel lesz. már gondoltam rá. :roll:
a repüléstől előre kivagyok, most voltunk sétálni, hazafelé fél órán át megint csak sírt és sírt. nem értem, ilyenkor mi baja...

ja és ő sem aludt 11 óta. :( :( eh...

hibernia
 
 
 


csak villamgyorsan, teljesen magam alatt vagyok, gondoltam benézek hozzatok figyelemelterelés céljabol...

ma a délutani szieszta helyett ki kellett hivni a mentoket Elisahoz és bevitték a korhazba, ahonnan csak sajat feleloségre hozhattam haza. Horghurut, de a durvabbik fajta megint, laza nincs, eszik is, de borzaszto hallgatni, ahogy a levegot veszi. teljesen kikészit, h megint beteg... annyira sajnalom szegényt!! a korhazban hirtelen annyira eros és sok gyogyszert kapott, h olyan volt mint aki extazisban van, 180ra ment a pulzusa, tiszta piros lett, izzadt, mint a kacsa és ugy beszélt, mint aki részeg... "szandékosan" gyogyszerezték tul, semmiképpen nem akartam ott hagyni/maradni. aztan kiedrult, h a fiaim teniszedzoének a felesége ott forovos (forovost hivtak, mert nem akartam ott maradni) és o hazaengedett, 150 m-re laknak tolunk, de azt sem tudtam, h orvos... neki is ugyanilyen idos a 2. gyereke, mint Elisa.

Krisznek gratu a lêgetéshez!

Nadi, a darabos kajakat minden nap probalgasd, eloszor azzal, amit imad, aztan majd egyik nap egyszer csak el fogja fogadni. Olyan gyereket nem ismerek, aki még nem tanult meg darabosat enni! Gréti is meg fogja szokni, turelem!
Most mar nalunk is megtanulta a nagyobb darabokat visszaoklendezni és még egyszer 'megragni", mint Balu.
Harapas nalunk is elofordul, de az ovi még marha messze van... szerintem ez életkori sajatossag ebben a korban és magatol elmulik majd, persze én is raszolok azért, h tudja, nem szabad.

Hibernia, én még mindig body+halozsakban altatom + takaro, ha hideg van.

Mayday, a jarassegito egy mai "divat", nekunk is volt/van, de jarni nem azzal tanultak meg.

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Sziasztok!


Orsi, jobbulást kívánok Elisának! Annyira sajnálom a kis csöppséget! Én is mindig attól rettegek, hogy csak ők ne legyenek betegek, bármit átvállalnék.

Érdekes, Ádi ma is aludt rendesen. Viszont 2 nappal ezelőtt az ebéd utáni alvásnál az történt, hogy miután letettem kb. 1 órával nagyon elkezdett sírni. Gondoltam rosszat álmodhatott. Bementem, hogy megnyugtassam. És azt látom, hogy szegénykém befonta a lábát a rácsokba és nem bírja kihúzni. Valahogy kifejtegettem neki, de úgy sírt, mert ugye nem tudta kihúzni és gondolom sokkot kapott. Na ezt azóta még háromszor eljátszotta. Nem tudom mit csináljak. A fejvédő semmit nem ér, mert lenyomja meg amúgy is mindent leszerel. Esetleg valami ötlet?

Nadi, a darabos kajával mi is így vagyunk, de kipróbálom amit Csöpplány írt, hogy a 8 hós bébi kaját kicsit turmixolom.
Úgy érzem még egyszer beleestem abba a hibába, hogy túlzottan turmixolva adok mindent, mert attól parázok meg ne fulladjon. A túrót mondjuk eszi úgy, hogy jól összetöröm. De most már beszigorítok.

Mayday, Ádi akkora hisztiket levág, de sajna ez még nem a dackorszak. Na Nálunk az nyáron kezdődött a Nikinél, húúú... Inkább nem mesélek. Niki is ilyen volt 10 hónaposan, úgyhogy tuti testvérek. Mászik, aztán fejét beveri a földbe meg dobálja magát. Már edzett vagyok.

Mintha még akartam volna valamit, na majd ha eszembe jut jövök.
kriszta15
 
 


Orsi, bátor vagy! Szerintem jó, hogy nem hagyod magad, én sajna tök nyuszi vagyok, ebben változnom kell. Szegény kis Elisa, annyira sajnálom! Gondolom, nem sokat fogsz ma aludni, gondolok rád. Milyen jó azért, hogy volt ismeretség a kórházban, akire számíthatsz!

Múltkor kimaradt, hogy Csöpplány, boldog házassági évfordulót!
És Nadi, örülök, hogy bejött a csontkovács! Nekem csak a kezelés után kellett 10 percet sétálnom, és 3 hónap múlva visszamenni. Amúgy tényleg nagyon közvetlen a fickó. Előttem egy csaj volt, és kihallatszott, hogy röhigcsél. Gondoltam magamban, hogy biztos ismerősök, aztán én ugyanúgy röhigcséltem (zavaromban :)), amikor mutatta, hogy hosszabb a jobb lábam és mondta, hogy ki van ficamodva a csípőm, meg ilyenek... A kezelés végén nem hittem a szememnek, hogy helyrehozta. Olyan volt, mint egy varázslat. :)
Holnapután védőnőhöz megyünk, de majd mindenképp el akarok menni veled jógára.

Nagyon fáradt vagyok, inkább nem folytatom. Jó éjt!

Ja, a babahülyeségre: http://divany.hu/horopszkop/2011/03/18/ ... _telihold/

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Jó reggelt!

Mayday:szerintem tök jó a blogod :) Nekem tetszik :)

Hibernia:szeretettel várlak :)))) tel.számomat feldobom gmail-re,és akkor el tudsz érni majd,és akkor megbeszéljük :)

Orsi:nagyon sajnálom Elisát :( Én tuti nem mertem volna hazahozni :? Gondolom rossz lehet most nagyon :( Még szerencse hogy ilyen közel laknak hozzád.

Kriszta:azért ez a hiszti durva :shock: Balu csak ül ilyenkor és sír,olyan egyértelmű hisztisírással :D Mint akiben egy világ omlik össze :D Nincs ötletem a lábbeszorulásra :(

Barba:köszi a fordulós köszöntést :)
ha a teliholdtól ilyen lüke Balu akkor megyek és lelövöm a holdat.Teljesen felborította a dolgainkat :? TEgnap csak 45 percet aludt :? Aztán 8kor már beájult,és ma fél 7kor már felébredt és sírt mint atom.Esik-kel,folyton megüti magát :? Most reggelizett,talán hagy egy kicsit.

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Jó reggelt!

Orsi, nagy kitartás neked!!! Elisának pedig mielőbbi jobbulást!!! Kicsit fura, hogy eszik is és nem is lázas, mégis ennyire begyógyszerezték.... ott is fura kicsit az egészségügy úgy látom :? De a lényeg, hogy otthon van Elisa és ott azért tuti jobban gyógyul.

Csöpplány, reméljük ma már nem lesz telihold :? és többet alszanak napközben! Tegnap Gréti se aludt sokat...(bár ez nálunk annyira nem meglepő).

Mayday, szerintem is nagyon jó a blog!

Kriszta, a fejvédőt esetleg, ha úgy fűznéd be a rácsokba, hogy egyik rácson belülről, másikon kívülről? Nálunk mióta így van azóta nem tud beszorulni.

Barba, remélem hamarosan találkozunk jógán :D Majd írj, ha tudok jönni. Védőnőhöz mi is készülünk valamikor, bár időpontom nincs, de egy csomó kérdésem az van, és egy súlymérés is ráférne Grétire. Fogalmam sincs már, hogy eszik-e eleget, hízik-e megfelelően.

Darabos kaja bajunkra köszi a válaszokat. Ezek szerint csak kitartóan kell próbálkozni, aztán majd egyszer csak rájön, hogy azzal a rengeteg fogával a kaját kéne rágni, nem anyát :lol:

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a gratulációkat, dicsiket! Még mindig hatása alatt vagyunk...no, mert tegnap párom szüleinél vendégeskedtünk és ez a csöppnyi fiúnk már megint meglepetést okozott: dumált egész végig, de olyan hangerővel, hogy egymás szavát alig hallottuk. Gondlom ki szeretné fejezni magát, és ezért határozottan gagyogja: abababapapapammamamam és ennek mindenféle változtát. :)
Mutogatás árulkodással is nagyon megy. Pl: anyóssal játszott valami hiba lépett ez ő számításába (nem kaptam meg a labdát,talán?!), akkor odakúszott hozzám és mondta a panaszát és közben rámutatott az nagymamira többször. Olyan édes! :oops: :)

A járássegítőt mi ajándékba kaptuk tesóméktól (miután a 2 unitesó kijátszotta magát ezzel) és szerencsére nem forognak a kerekei gyorsan, így biztonságban érezheti magát Krisz tologatás közben. Még fék is van rajta, de már nem fog. :roll:

Darabos kaja: virslit próbáltam kínálni egyszer, de tök lazán eltolta egy kóstolás után Krisz, ilyenkor kellene erőszakosabbnak lennem? LAztán egyszer vadassal kínáltam, erre az volt a válasz, hogy a ruhámra és a szekrényre köpött egy-egy adagot. Na, ekkor elégeltem meg a dolgot.

Ébredés van....

KépKép
charlott
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: