Új privát üzeneted érkezett!

Köszi! :)

Hú, Orsi, ez nem hangzik túl jól. :( Mikor jön haza a férjed?
Pár napon belül minket is elér az eső. Hurrá! :) Túl szép volt az idő, hogy igaz legyen. :)

Charlott, gratulálok a keresztelőhöz és ügyes Kriszhez, aki ilyen jól tűrte!
Szerintem már most is adjál neki saját készítésű ételt, hogy elfogadja azt is. Nem kell mindennap főzni neki, hanem ha olyan ételt főzöl magadnak, amiben minden baba-kompatibilis :), akkor azt turmixold össze. Legalább nem dobsz ki egy csomó pénzt, ha nem ízlik neki. ;)

Samut most mértem fürdés után. 9300g volt, de szerintem azért, mert együtt fürödtünk, és cselesen rám cuppant. :D 400g hízás egy hétre azért elég sok lenne ennyi idősen, állandó mozgással. Bár az is igaz, hogy annyit eszik, mint két felnőtt. :) Nagyon durva, amit a szája elé tartok, azt megeszi. Sőt, azt is, amit nem. :) Minden étkezésnél az asztalnál ül ő is, előtte etetem, és kivétel nélkül minden alkalommal kunyerál a miénkből. Repeta... :) Tegnap adtam neki reszelt sárgarépát (kis lyukú reszelőn reszeltem), mert azt is tettem a salátába, imádta. Meg készítek itthon házi kefírt, azt is szereti. Gyakorlatilag mindent, de tényleg. Tegnap nagyon vagány voltam, mert borsóleves volt az ebéd, és abból vettem ki neki, összeturmixoltam, (ÉN BORSÓT!!!) és az volt az uzsi. Persze egyáltalán nem volt hasfájás. :? Jaj, egyre többet gondolok arra, Samu után milyen lesz a második. :D Tartok tőle, hogy lesznek itt meglepetések. :) Holnap húsleves lesz, úgyhogy velünk eszik megint.
A triplázódás nálunk sem biztos, hogy összejön. Több, mint 11 kilónak kéne lennie május végére, és van olyan hét, amikor nem hízik semmit.

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


hú tényleg 4 napos hétvége van, látszik. :)

gratula Krisz keresztelőjéhez. ;) főleg hogy jó bírta. gondolom izgultatok. :)

macianyu, nálunk régóta csak éjjel hord rugit az úr, nappal rövidujjas body + naci meg póló / ing + zokni; vagy hosszú ujjas body + kertészgatya. olyan 22 fok van a szobában.
jajj a képek nagyon jók! ez a vigyor. :lol:
ez állami szemész volt, ingyenes. én sem értem, hogyhogy. :)
hogy sikerült a kirándulás?

jajj samu oltári aranyosan álldigál. :) :) meg sem áll a lába. :)
ez nevetés tök aranyos lehet.
köszi a köszöntést. ;) öregszünk...
ja és kaja-ügyileg peti samus. :) :) mindent megeszik. :shock: nagyon brutál. abszolút nem válogat. el sem tudom képzelni milyen idegesítő lehet, ha nem eszik meg mindent a baba... :roll: nála csúszik a gyümi, a zöldség, a hús, a gabona, pépes, darabos... ma pl ebédre bárányt evett kuszkusszal. :lol: tud élni.

orsi sajnálom a szürke hétköznapokat... :( sikerült feltöltődni? képeket teszel fel?

nálunk újdonság, hogy Peti evett vajas kenyeret (!) katonákra vágva, imádta. :lol: illetve csomót áll már egyedül :shock: vagyis szüntelen próbálkozik most már a kanapé előtt is, asszem újra bolond napok jönnek... :? áll a kanapé előtt és nagy koncentrálás közben elengedi a két kezét és inog kezeket fel tartásban. :D nagyon vicces.

tényleg kenyérből ti milyet adtok? és vajból????

jó éjt!

ja küldök pár fotót!

hibernia
 
 
 


ja barba: Pepe kapott egy óriási Hello Kitty-s buborékfújót. :D

hibernia
 
 
 

 
 

Elisa mostanaban a joghurtbol kapott, natur joghurt, desszertként ebéd utan, par kanallal. akartam neki venni bébijoghurtot, erre ra van irva, h natur bébi joghurt, 6 hos kortol, és kisbetukkel, h elore cukrozott... nem vettem.

Nem semmik ezek a fiuk itt a topikban, van aki mar majd 3 kg-val tobb, mint Elisa, pedig 3500 gr-mal szuletett.

Most nem esik, de suru kod van!!!!!!!!!!!!!!!!

Hibernia, igen, sikerult feltoltodni, szuper volt a mult hét..

Kenyérbol olyat amit mi, altalaban baguette... vajbol, sima vajat, 100% vajat kap. én is ki fogom mar probalni a vajas kenyeret a napokban.

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


orsi, hát ja, Peti kifejezetten behozta a 3000 grammos születési súlyát... 2870 grammal hoztuk haza!!!! nagyon kemény.
most már megmérem a hosszát is, mert minden rugiját kinövi mostanság hosszban. :shock:

örülök, ha sikerült a töltődés. :)

a kenyeret csak azért kérdeztem, mert sötét vagyok és nem tudom, hogy van-e normálisan benne tojás pl... :roll: azt tudom, hogy nem kéne adni még, ezért kérdeztem, van-e vmi speckó kenyérféle... és mekkorákra kéne vágni? én most olyan 1x2 centisekre vágom.

itt süt a nap, de baromi hideg van. :? tegnap is majd megfagytunk kinn, kb 4-5 fokban didergünk... :( pedig már minden virág kinyílt az elmúlt hetekben, tök szép - ha kocsiban ülünk... minden csupa nárcisz.

ja akartam még írni, az a bogyós húzogatós (mi ennek a neve?) tök bejött nálunk! meg most egy régi billentyűzetet is kapott nyomkodni, imádja. :D

hibernia
 
 
 


a kenyérben nincs tojas. Liszt, so, kovasz.
jobb lenne barna kenyrhez szoktatni oket, mi ettunk egy par évig barna knyeret a gyerekekkel, de itt inkabb fehér kenyeret eszek az emberek, igy mi is azt eszunk, mert naaagyon finom....

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


köszi.
nekem nincs preferenciám. :)

otthon van kenyérsütőgép, lehet kipróbálunk ezt-azt. jajj már csak 3 hét kb... :D

hibernia
 
 
 


most esett le, h mi az a "bogyos huzogatos"! :D az nagyon jol fejleszti a finommozgasat a kezének.

és Peti hogy alszik mostanaban éjjel? és nappal? javult vmit a helyzet?

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


nem tudom a bogyós húzogatós hivatalos nevét. :D

alvás háááát, változó... maximum 11 óra / nap, éjjel 8-8,5, hol nem ébred fel 10-6 között, hol 2-3-4x is, de nem eszik, csak ringatjuk 20-30 percekig... nem lehet kiszámolni, mikor fog felébredni és mikor nem. :( ma pl fél 5 és 7 között 4x ébredt fel. :( 10kor feküdt le. 10-fél 5ig semmi.

ja és ma már minden támaszték nélkül is próbál felállni. :D
így ülésből feltérdel, kinyújtja a lábát, majd a törzsét fellendíti. iszonyat vicces.

többiek????

hibernia
 
 
 


Megvolt az elsô biciklitúra :D , nagyon meg volt illetôdve Níl aés fotók is készültek; majd töltök fel! Szentendre felé mentünk a Duna-parton; de visszafelé már nagyon oda volt a Kiskopasz (szerintem iszonyúan elfáradt az 1 órás túra alatt), csak a földet nézte mereven, és ordított :) . Az utolsó pár szár métert már a kezembe tettük meg, gyalog; szóval sok volt ez elsôre; de alapjában tetszett neki!!!

Barba: Liliputi csatos hordozóm van. Ilyen: http://www.liliputi.hu/index.php?m=prod ... =&catId=13
Rugalmas kendôm is Liliputi volt, egyhetes korától használtuk; imádtam! Most már vége az elôlhordozós kornak, mert már nem bírom elôl cipelni; viszont háton még szuperebb a hordozás! (Eddig csak itthon mertem háton hordani, most már BKV-n is :) ) Azta mekkora Samu!!!!!!!!!!!!! pedig sokáig egy súlyban voltak Nílával!
Nálatok most hogy van a szopizás-evés rendszere? Mennyi idô telik el a szopizás-evés között? Egy mellbôl eszik Samu? Mennyi ideig szopizik? (Níla csak 3-4 perceket, nincs türelme...)
Annyire jó Nektek (Hibernia Neked is!!!), hogy ilyen jó étvágyú babaátok van! Persze, lehet, hogy nekem is ritkábban kéne szoptatni.....

Orsi: Szóval Ti már 4 szilárd kajánál tartotok? Jobban hízik Elisa, hogy több szilárdat-kevesebb szopit kap? Úgy érzem, nekem is meg kéne reformálnom a kb. 3 hónapja fennálló rendszert (napi6-7 szopi), de a délelôtti-reggeli szopikat esélytelen lenne, hogy kihagyjam, mert szétdurrannék (pedig éjjel is szopik, este is van , hogy "félbehagy"). Ha meg telekajálja magát, akkor után anem akar már szopni, hiszen tele a gyomra! Ezt nem értem, hoyg pl. Barba, ill. Te hogy oldod ezt meg?? Alvás hogy alakul?

Hibernia: megkaptad a privit? Köszi a ruházkodós tippeket mindenkitôl, már én sem öltöztetem rugdalózóba a Kiskopaszt

:D . Peti szokott mostanában is nyûgösködni? (Már nem nagyon írsz errôl :D ) níl a ma iszonyat nyügi volt, szerintem afoga...+ front...

Apropó újabb körkérdés. Tudja valaki (többgyerekesek elônyben :D ), hogy a 4 alsó-felsô fog után hol jön ki a következô??????Gyanús, hogy az örlôfogai jönnek Nílának, de azt nem látom, hogy hol. Védônô szerint ezek scak 1 év után jönnek ki, de nekünk már 7 hósan 7 fogunk volt..... Szerintem ezek miatt nyügi+ étvágytalan.... ma annyira hisztis volt :(

Charlott: Gratula a keresztelôhöz! Majd rakjál fel képeket! Nekünk 4 hósan volt a "keresztelô" szertartásunk (nem keresztény vallást követünk). Mostanában nem jártok errefelé a máltai játszótéren? Egyébként a Sinlac nagyon jól hízlal; de sajna Níla utálja az ízét; mindig nekem kellett megennem a pépet, az én seggemnek meg nem hiányzik....

Na, megyek odadôlök a Kikopasz mellé.

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


macianyu várjuk a fotókat! :) pontosan milyen ülést is vettetek??

ami a hisztit illeti mostanság egész változó a legény. pénteken azt hittem, kiugrom az ablakon olyan bolond volt, folyton sírt, ordított, bármit csináltam, aztán a hétvégén meg szavát nem lehetett hallani, csomószor egyedül is eljátszott, ami nála nagy szám. :shock: ma közepes, már 2x sírt úgy 10-15 percig, hogy nem tudom, mi nyűge volt... de amúgy jókedvű.

ja és Peti mostanság nem sokat eszik, csak sokfélét. eddig óriás mennyiségeket nyomott most olyan normálisra beállt. (pl ebédre evett 100 mg bárányos tésztát meg 90 mg tápszert)

fogak: szerintem jöhet az őrlő, persze nem vagyok szakértő. de pl nálunk is már van 4 alsó foga, felül meg csak 2, holott hivatalosan előbb 4 lesz felül, alul 2 és aztán jönnek az alsó kettesek... :roll:

ja és igen, köszi, megkaptam a privit, próbálok is reagálni. ;)

hol jártok lányok? :)

hibernia
 
 
 


ja macianyu, itt vannak jó receptek és lehet keresni hús nélküli kajákat is:
http://www.organix.com/recipes

hibernia
 
 
 


Tök jó ez a kajás oldal, köszi Hibernia!

Níla is szorgalmasan gyakorolja a felállást, már lejjebb is eresztettük a kiságyat a legalsó szintre; mert attól paráztam, hogy kiveri a fogait, ahogy felállva rugózik és közben az ágy szélét harapdálta....


Hol vagytok?

Ma sétáltunk egy nagyot a Margitszigeten, rengetegen voltak.

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


Nilanak gratula a felallashoz! Elisa az asztal szélét harabdalja :)

Mindenki felvonul??? hol vagytok? kihalofélben a topic a tavasz kozeledtével...

Nalunk annyi, h Elisanak ma ujra kezd folyni az orra, vizszeru, és délben egy ropke félorara lazas lett, de magatol lement neki. Nem adtam semmit, mert jo kedvu és ma extra adagokat evett, REMELEM csak vmi fog jon.

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Sziasztok!

Mi is élünk csak ebben a szép időben mindig kint lebzselünk,vagy csak sétálgatunk :) Tök jó,igazi tavasz van :) Baluval is járunk játszóterezni,nagyon élvezi :) A csúszda nagy kedvenc,na meg a homokozó :) Mondjuk még csak a száraz falevelek meg a gallyak kötik le :lol:
TErveztük hogy megyünk Szentendrére is,de tegnap délelőtt olyan esőre állt,inkább itthon maradtunk.Vasárnap meg kettesben voltunk párommal,Balura mama vigyázott,mi meg elmentünk moziba :) A kellékfeleséget néztük meg,csak ajánlani tudom,állati jó volt :)
Szombaton meg megyünk sushi étterembe megünnepelni az első házassági évfordulónkat :)
Elnézést hogy nem nagyon tudok jönni,de azért nyomon követlek benneteket,csak éppen az írásig nem jutok,örülök ha sikerül elolvasnom.Balu is extra figyelmet igényel,kb másfél hete stabilan egyszer alszik egy nap,kb 1-2 körül alszik el,és 4-5 ig szunyál.
Küldtem videót gmailre :) Nagyon próbálkozik már Balu,tegnap pl olyat csinált hogy az ágynál elengedett kézzel egyensúlyozott,aztán tett 2 lépést kapaszkodás nélkül,megállt,imbolygott,aztán mikor sikerült visszanyernie az egyensúlyát akkor még vagy3-4 lépést tett :) Tök cuki :)

Maci:nagyon aranyos Níla a képeken! :)
Hibernia:Hát ez a Pepke még mindig tartja a formáját :DDDDD Nagyon jók a képek! :)
Amire emlékszem:
Öltöztetés:Balun itthon hosszú ujjú body,poló van,meg harisnya nadrággal és zoknival.Kb 21-22 fok van mindig.Anyum szerint fölösleges rá a harisnya,de anélkül leszedi a zokniját.Kintre meg erre a szettre kap egy termós nadrágot,meg felülre egy pulóvert,meg most már egy tavaszi kabátot,vékony tavaszi sapival.Babakocsiban van egy triplára hajtott pléd,azon ül/fekszik és még be szoktam takarni egy kis pléddel,bár mióta ilyen jó idő van,ezt elhagyom.Ha fúj a szél akkor még kap egy lábzsákot(elég vékony a lábzsák,inkább csak szélfogó,mint melegítő)
Maci:gratula az álláshoz! :)
Pepkének is az önálló felállás próbálgatásához!!!Balu még mindig csak kapaszkodva áll fel.Viszont ráül a sarkára és onnan próbálna felállna,de csak előre esik :D
Nálunk az éjszakák változatlanok,elaludni 8-10 között szokott(tegnap pl már 8kor aludt) és reggel 8-9ig alszik (ma 3/4 9kor kelt) ébredés nélkül.Enni is eszik rendesen szerencsére,általában még mindig olyan 200akat.
Na ennyire futotta,megyek,mert még vár pár meló,amit mára beterveztem.Holnap megy párom elsősegély vizsgára,légyszi szurkoljatok neki :) Ha ez sikerül akkor már mehet a jogsijáért :)
csopplany
 
 


Jó reggelt!

Itt a tavasz! :)
Mindjárt a nyár is itt lesz....már azon jár az eszem, hogy jó lenne szüleimhez leutazni a meleg hétköznapokon, hogy a vidéki kertes házukban hűsölhessünk Krisszel. De hogyan?
BKV-val tudok csak elmenni Békásról Érdre, azaz HÉV, villamos, busz vagy HÉV, metró, vonat lehetőségeim vannak. Hogyan szállítsam Kriszt??? Egyáltalán érdemes-e 1 évessel ilyen túrát betervezni?
Kenguruban vagy háti hordozóban könnyebb szállítani? Babakocsi kizárva a lépcsők miatt.

Ja, és Krisz tegnap először ejtette ki a "p" és "b" betűket. Azaz apapapa, bababba már kitünően megy! :D

KépKép
charlott
 
 


Jó reggelt!

Megvagyunk mi is, csak kissé sűrű volt a program a hosszú hétvégén :lol:
2 napig autósülésért kajtattunk, végül vettünk egyet, Besafe, egész jó, Römert akartunk, de nagyon drága volt :? Muszáj volt, mert kilógott a lába a hordozóból és nem lehetett már biztonsággal bekötni.
A nagy hír, hogy GRÉTI VÉGRE KÚSZIK!!! Nagyon fura a technikája, összehozta a kúszást némi mászással, de stabilan halad előre! :D :D :D (Már épp dokihoz akartam vinni, de megúszta...)
Viszont ő is csupa nátha, orrszívás megy ezerrel, na meg mellé az üvöltés :?
Tegnap találkoztam egy barátnőmmel, most született a 2. lánya. Akkor lett terhes a másodikkal, mikor az első 10 hós volt :shock: Szóval pont akkora, mint a mi babáink :shock: :shock: Nem tudom elképzelni, hogy most terhes legyek.... Nekünk még van 1 évünk erre, de elég szűken, szóval az nem sok...kezdek aggódni!
Vasárnap voltunk vidéken a nagyszüleimnél. 2,5 óra az út. Gréti nagyon jól viselte, aludt szinte végig az új ülésében. Élvezi, hogy kiláthat rendesen, meg, hogy látja apát is :D .
Reagálok is, csak közben hív a kukac (úgy kúszik, mint egy kis kukac :lol: )

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Charlott, gratula a keresztelőhöz! Nagyon édi volt Krisz! Na meg Boldog névnapot neki! Nagyon jó az új vonalzód! Nem is tudtam, hogy a szüleid Érden laknak! Mi gyakran járunk oda, az én szüleim is ott élnek, mi is ott laktunk, így még rengeteg ismerősünk/barátunk van ott. Esetleg összehozhatnánk egyszer, hogy Pesten találkozunk, aztán együtt kimegyünk Érdre. Férjem nemsokára megint tanulmányi szabin lesz, akkor pedig korlátlanul autókázhatok végre.

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


maci, reggel megbizonyosodtam afelől, hogy jól láttam múlt héten: sírás közben belebámultam P. szájába és a lenti négy foga mellett nekem jobb oldalon két fog helyen is fehér az ínye alatt vagy hogy mondjam... nem ott, ahol át fognak törni a fogak, hanem így alatta, ha lehúzom az alsó ajkát. nem tudom jobban leírni. :) :) szóval jönnek ezek a fogai is.

nadi gratu a kúszáshoz. :) lemaradtam, hová siettek a 2.-al??? olyan furi, de ezt már mondtam, nekünk még mindig jó a hordozó bébiülésnek, pedig nagy gyerek... :shock:
jobbulást nektek!

charlott, p-b aranyóóóóóós. :) én most elkezdtem szótárat írni :lol: próbálok rendszert találni, mikor mit mond... :roll: ha vmi érdekli nagyon és bámulja vagy piszkálgatja, akkor tá tá tá (röviden, pattogósan), ha mérges vagy éhes és követel, akkor mámmmmámmáá... stb :D

csöpplány, Balu hétalvó, hihetetlen. nem tudok napirendre térni efölött. Peti egész nap részletekben sem alszik annyit, mit Balu egyben éjszaka... :?
köszi a képdicséretet. ;) jár Balu?? hát ez is hihetetlen! nagyon ügyes!

na lépek, reggelizem, elaludt az előbb, kihasználom.

hibernia
 
 
 


Nadina: köszönöm a dicsiket! :) Nagyon elhalmoztál. :oops: De Gréti is nagyon szép, aranyos lánnyá cseperedett. Gratula a kúszáshoz!
Igen, szüleim Érden laknak,nemrég költöztek Százhalombattáról oda. Az első 20 évemet Battán éltem le és sokat jártam át Érdre is (bulizni, pasizni :oops:). Köszi, hogy felajánlod a szállításunkat, tök jó lenne találkozni Veletek, babák játszhatnának egyet és még a szülőkkel is tudunk találkozni. Csak egy kérdés merült fel bennem: az autóban Kriszt mibe ültessük, ha én babakocsival indulok el? :?: Vagy valamelyik gyerkőc a régi autósülésbe ül? .... na, ezt már priviben folytassuk! :wink:
Mi már úgy vagyunk, hogy bármikor jöhet a tesó! Lenne segítség, mert anyós és após mindjárt nyugdíjba mennek és alig várják, hogy babázhassanak. :)
Mi lett a Pikler tanfolyammal? Sikerült feliratkoznotok?

Hibernia: szótározol? :) akkor Petya már sok mindent kifejezhet tőszavakban. Még naplót is vezetsz, ha jól emlékszem. Ezt a kitartást nevezem! Én a terhességről végig tudtam naplót írni, gondoltam a babás napok is rögzítve lesznek, sajnos csak az első 2 hetet tudtam bepötyögni a gépbe.
:wink:

na, már fel is kelt a Manóka....

KépKép
charlott
 
 


Naploirasért irigykedem!!! Hibernia, szotariras meg, mennyi idod van!! tok jo! Elisanal is "értjuk" mar melyik hangsuly, mit jelent. O stabilan ba ba-zik vagy pa pa-zik, néha apa, buuu, ma ma, ksz, meg ilyeneket mond. érdekes a t hangot még sosem mondta.

Hibernia,
Elisanak is van egy csomo fehér pupos rész a szajaban, valszinu alul és felul is jon 2-2 fog.

Igen Balu alvokajat klonozni kellene!

Charlott
akkor Krisz is beszélget végre! aranyos ugye?

Nadi,
akkor Gréti is beindult! tok jo! :D

Ma nagyon sz@r napom van, délelott Maté "kitorte" a babakocsi egyik kerekét séta kozben, de szerencsére nem tort el, sikerult visszacsinalni, de marha pipa lettem. aztan délutan kiderult, h kb 3 hete elhagyta az orajat az iskolaban.... és egész nap hasonlo torténetek, oranként ment fel az agyvizem..

Ma Elisa evett igazi rizst, belekevertem zoldbab bébiételbe (itt rengeteg egykomponensu bébiételt lehet kapni...) + hust kapott hozza + desszertnek par kanal joghurtot. ez mar olyan rendes kaja, nem? furcsa, h ilyen hamar megno o is... ja és stabilan ul, ha leultetjuk, de magatol még mindig nem ul fel... érdekes, a testvérei ilyen korukban mar rég fel tudtak ulni egyedul is...

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


orsi, sajnálom a hülye délelőttöt. :? vannak ilyen napok. fúj. :) tök jó, hogy nálatok annak egykomponensű kaját, itt én még egyet sem láttam. :shock: mindenben minimum 2 dolog van, de azok mind "sima" kaják, 4+-osak. a darabosabb kaják már normál egytálételek pl zöldséges sonka tésztával, bolognai spagetti, "gyökeres zöldségek" marhahússal stb. :roll: így egy kajában 5-6 összetevő is van. na így aztán jó kitalálni, mi bánthatja a hasát. :? :?

naplót én amúgy úgy írok, hogy napközben jegyzetelek, leírok pár gondolatot, sokszor csak egy-egy szót és 2-3 naponta este írok egy hosszabb lélegzetű összefoglalást a napokról. mondjuk 20 sort. :D szóval nem eresztem bő lére. ha gondoljátok, májusban elküldöm közösre. :D :D (azért május, mert akkor nyomtatom ki, szülinapra)

a szótár meg... :D hát azt napközben írom a kis füzetébe.. imádja, mikor jegyzetelek, mindig kiveszi a kezemből a tollat... :D ezzel elvagyunk...

no most szerintem sétálunk, szépen süt a nap és hátha beszunnyad a kocsiban...

hibernia
 
 
 


az egykomponensut értsd ugy, h pl zoldbab nagy szazalékban + krumpli vagy rizs + novényi olaj... ezek is 4+-asok... van mindenfajta zoldségbol ilyesmi, még articsoka is... hiaba a franciak inyencek. csak akkro kap ilyet, ha végképp nincs idom fozni neki, de ilyenkor jol jon.
A 8+-osok itt is nagyon bonyolult osszetevosek, de azért talalni egy-két egyszerubbet is, pl marhahus leveshussal, egész finom. tésztasat még nem adtam neki, de lassan azt is fogok; a héten bevezettem a zabpelyhet, ami ugye gluténtartalmu, szoval most mar johet a tészta is, azt ugyis imadni fogja. épp ezért varok, amig csak lehet...

Délelott mi is jot sétaltunk egyébként, szerencsére a kocsi kereke 20 méterre a haztol tort ki, csak onnan kellett hazacipelni Elisat...

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


jaaaa, így tisztább... de itt ilyenek sincsenek. :D pl nincs sima sütőtökpüré (+ rizs + kis olaj), hanem sütőtök / répa / csirke (+ rizs + kis olaj) van... :? még gyümikből sincs csak alma pl. van alma-körte vagy alma-áfonya stb. :roll: a darabosak meg tényleg durvák, minimum 8-10 cuccal (pl krumpli-répa-sütőtök-kis hagyma-zöld fűszerek-pulyka) és ez még egyszerű. :D

mondjuk én sosem főzök már, mert baromi drága az alapanyag + nem is bízom bennük, nem akarok import zöldségből kínlódni. ezek az üvegesek olcsók is + állítólag biok: organic mind.

majd otthon főzőcskézem, alig várom, hogy pl kipróbáljuk a cseresznyét, meggyet, azt még sosem evett, mert az üvegesben sincsen.

ja macianyu, múltkor gondoltam rá, hogy ha savanyúbb gyümikkel próbálkoznál? áfonya, ribizli stb?

hibernia
 
 
 


Sziasztok!

Bocsi az eltűnésért, valóban elég sűrűek a napok mióta ovi van. Igazából az egész délelőtt egyenlő egy egybefüggő rohanással. 1-kor, amikor mindkettőt bevágom az ágyba, gyakorlatilag összeesek. Na mindegy, azért nem panaszkodom. Természetesen voolt sírás az oviban a fiam részéről, bár asszem inkább az bántott volna, ha gond nélkül beszokik. Mindenesetre a nehezén túl vagyunk, reggelente bemegy a terembe egyedül, nem sír, na jó, nem is repes a boldogságtól, de nap közben is jól elvan, nem sír, közreműködő, így én pozitívan zárom a mérleget. Persze fél 1-kor már megyek is érte, tehát kemény 4 óráról beszélünk. Ja, és abszolut pozitívum: 3 hete jár oviba, és még nem volt beteg... :D

Bori is jól van, ezerrel kúszik ő is, bár most kicsit parázok, mert nekem gyanús, hogy fel akar kapaszkodni a mászás helyett, aminek nem örülnék. Szóval most mászni tanítom. :)

Ne haragudjatok, de most nem tudok reagálni, csak életjelet akartam adni, megpróbálok majd visszakapcsolódni.


monde
 
 


Mi is vagyunk. :D :D :D

Nos a hétvégénk jól sikerült.

Szombaton kint voltunk a telken, nagyon szép idő volt. Szinti jót aludt a friss levegőn.

Vasárnap átmentünk az anyósékhoz. Párom tesói is ott voltak. Ők kertes házban laknak, így a kertben megint csak jót aludt Szintike.
Aztán aznap még mikor haza értünk , akkor takarítottam még itthon.
Hétfőn pihi volt, meg egy kis séta anyukámmal. :D :D :D :D :D

Kedden, nem indult a párom autója, úgy volt, hogy átjön értünk, aztán nekem kellett átmenni érte. ha már így voltunk, akkor már elmentünk sétálni a Városligetbe 5-en. Párom, anyukám, anyósom, én meg a picur. Két és fél órát sétáltunk, fagyiztunk. Szerencsére akkor is szép idő volt. :D :D :D :D :D :D

Ma paradicsomos, húsos krumplit fogok főzni. Meg lehet, hogy csinálok magunknak paradicsom levest palacsintával. :D :D :D

A Hello Kitty övvel még tartozom, később felrakom.
D.u reagálok az írásokra is, csak most mennem kell.
cyntia2009
 
 


Sziasztok!

Charlott:én még mindig a babakocsit javaslom,biztos van alaki aki segítsen a lépcsőknél,de ha nem akkor nyugodtan szólíts le valakit.Mindkettőtöknek ez lenne a legkényelmesebb megoldás.Azért elég nehéz lenne Kriszt a pelenkázótáskát,saját táskádat is magadon cipelni.
Gratula a p és b betűhöz :) Balu még mindig alig alig,hábű,bú megy de néha gagyog de az nagyon ritka.Néma lesz a gyerek :D
Mikorra tervezitek a projektet? :) Remélem nektek is hamar összejön :) Én csak a heg miatt aggódom,gye azt mondják érdemes várni 2 évet,hát én annyit nem akarok,minél kisebb korkülönbséget akarok köztük.Na ennek majd még utána járok.

Nadina:Gréti élvezi az autósülést?
Gratula a kúszáshoz!!!Tőled is kapunk videót róla? :) Pont 2 hete említettem páromnak hogy milyen fura hogy Balu már 10 hónapos,Gréti meg csak 8 :D Olyan fura volt látni a vonalzókon :)
Jobbulást Grétinek :( Szerintem abszolút nem gáz ha ilyenkor terhes lesz az ember.Mármint persze ha szeretnék.Biztos nagyon nehéz lehet két picivel,hiszen mindkettő igényli még teljesen az anyukáját.De biztos megoldható.
Hát mi már agyalunk a következő babán :) Beszéltünk párommal és arra jutottunk hogy pár hónap múlva belefogunk a kistesó-projektbe:) Sikerült meggyőznöm apát hogy igenis kell Balunak kistesó :) Szóval tök izgulok :D De még pár hónapot várunk,kb 3-at.
Kukac :lol:

Hibernia:újabb fogak? :? Mi még mindig azzal a fránya hatodikkal küzdünk :( Tegnap olyan sírást rendezett,belenéztem a szájába és tök vérvörös volt az ínye annál a fogánál, a közepe meg fehérlett egy csíkba :shock: Bekentem neki gyógyszertári fogzásra való löttyel,akkor megnyugodott.Úgy sajnáltam hogy így fájt neki :( :cry:
Szótárat írsz :) Ez tök jó :)
Tudom,hogy álomszuszék Balu :D Ma "csak" 10 órát aludt éjjel,negyed 11től fél 9ig.Nem tudom mitől függ :) Napközben meg tol még legalább másfél 2 órát,de van hogy 3 órát is :shock: Nagy mázlim van vele :) Egy baj van,napközben babakocsiban alszik.Általában ilyenkor megyünk bevásárolni,vagy sétálni,és abban alszik be.Mióta jó idő van,azóta nem is próbáltam az ágyába altatni nappal.
Hát azért a járás erős szó rá,de már tegnap jó másfél métert megtett egyedül!!! Az apjával csak néztünk :D Egyszer csak gondol egyet és elindul a nagyvilágba :D
Itt is ilyen sokdolgos babakaják vannak.De szerintem ez nem gáz (jó,mondjuk egy hasfájós babánál igen) hisz mindjárt egy évesek,már mindent ehetnek.
Engem érdekelne a szótár :P
Balu már evett üveges meggyet,hát azt a fejet :lol: Olyan fancsali képet vágott hozzá :D

Orsi:gondolom hogy mérges voltál a babakocsi kerék miatt.Óra :? És csak most mondta el?Nem merte előbb?Emlékszem én is mindig féltem elmondani az ilyesmit,pedig sose bántottak :D Már magától a leszidástól féltem :)
Tudod,nem szabad összehasonlítgatni a gyerekeket :P Elisa is biztos hamarosan fog ülni :)
Kaja:igen,fura hogy Balu pl már azt eszi amit mi,és egyben jó is,mert nem kell neki mindig külön főzőcskéznem :) Tegnap pl kakaós palacsintát evett a legény :D Kettőt bevágott belőle :) Természetesen minden csupa maszat,és kakaós volt :) :lol: Öltöztetni is kellett :)
Vettem Balunak én is rizspelyhet,meg kukorica kását.Utóbbit már próbáltuk,nagyon szereti,főleg ha gyümit is keverek bele :) Köszi az ötletet :)

Monde:gondolom hogy őrültek háza van délelőtt :) Hát szerintem az lett volna a meglepő ha semmi sírással beszokott volna az oviba :) Reméljük nem is lesz beteg egyhamar :)
Hogy tanítod mászni?Nekem még 4 hós korában kellett tanítanom neki az asszisztált mászatás tornával,bevált,mert 2 és fél hónap múlva el is indult :D
Majd gyere ahogy tudsz :)

Szintia:én is valami ilyesmit akarok Balunak főzni.Valami paradicsomosat,imádja.Minden formában :)

Mi is sétáltunk tegnap egy nagyot.Lementünk hátha bealszik Tökikém,de nem akarta az igazságot fél ra tologatás után se,akkor bementünk hugomhoz hogy fárassza le egy kicsit.Fél óra után megint kimentünk babakocsizni 5 perc alatt bealudt :) Aztán voltak anyósom,meg párom kerianyja.Balu tök megijedt tőle :? Tök sírt,alig bírtam megnyugtatni.Nem tudom emlékeztek-e rá amikor írtam hogy párom nővérééknél voltunk és párom kerianyja mindenáron le akarta videózni Balut,Balu meg üvöltött,úgy vettem ki a kezéből hogy most már elég,ne hagyja már üvölteni a gyerekemet.Bő 10 percbe telt akkor hogy megvigasztaljam szegénykémet,be is aludt és aludt akkor 3 órát :D Szóval nem tudtak babázni vele :) Lehet hogy emiatt az eset miatt nem szeretné a párom kerianyját?Komolyan mondom félt tőle,bújt belém,és közben sírt.Azért kicsit elkezdett megenyhülni,mert dobott puszit,meg tapsizott,de láttam rajta a tartózkodást.
Apa meg ma túlórázik :( És még az idő is rossz :( Viszont pozitívum hogy 4. napja fogyózom (90 napos) és már lement 3,3 kg!!!!Meg lennék elégedve ha így folytatódna :D Mellette csinálom Carmen elektra edzését.Van benne sztriptíz aerobik,majd meglepem vele apát :) :P
20.-án megyünk ki a reptérre,nyílt nap lesz a sky court-be,nem akarjuk kihagyni :) utána már csak az utasok tudnak bemenni,akik már becsekkoltak,szóval még kísérőként se lehet bemenni.Állítólag nagyon szép lett :) Na majd meglátjuk milyen lesz :)
Na megint jó hosszú lettem,megyek is!Írjatok csajok!!!
Jajj még annyit hogy férjemnek sikerült az elsősegély vizsgája,jövő héten megyünk a hivatalba megcsináltatni a jogsiját :)

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Csöpplány : Gratula a férjednek a jogsihoz. :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Szinti beszéd terén már a ty,t k,m betűket is mondja. Pár lépést tett végre mászva is. :D :D :D :D :D :D
Felhúzza magát és már szinte fel is áll, térdel és úgy csúszik oda hozzám. Alkot a kis hölgy.
Mostanában a fejét "rázza", mint amikor mi a nemre rázzuk a fejünket. :D :D :D :D :D

Itt szakad az esső. Ma nem voltunk sehol sem.
Megebédeltünk és most alszik.

Fogak terén: Szintinek még mindig csak az alsó 2 foga van kint. A felső inye duzzadt, mintha valami fehér látszódna ki, de még át kell, hogy törje az inyét. Mostanában e-miatt eléggé nyügi és anyázhatnékja van meg a nagyi volt a sláger 2-3 napig.

Kaja: Ma reggel pizzát ettünk, a szélét csak a tésztát ( saját készítésű ) megkostólta a picur, hááát azt a fejet amit lecsapott, szóval nagyon ízlett neki. :D :D :D :D
cyntia2009
 
 


Monde,
végre életjel!! nagy mérfoldko az ovikezdés egy gyereknek, az anyanak meg még nagyobb, foleg elso gyereknél! :) orulok, h eddig még nem beteg, a tavasz kozeledtével pedig egyre kevesebb esélye lesz betegeskedni.
Bori nem akar maszni? hogy osztonzod? Bori mit szol az uj rendszerhez? oviba menés jovés?

Csopplany,
akkor ti is készultok a kistesora! jaj de jo!! irigykedem ezért az idoszakért, mi mar nem készulunk kistesora...
én is ugy tudom 2 év kell a 2 szulés kozott.
Férjednek gratu!

Nadi
nalatok is tesoprojekt, de miért kell "idore" szulni? lehet, h mar irtad...

én csak lesek itt miket esznek a babocak, palacsinta, pizza. :) tiszta Amerika!

Elisa is kapaszkodi felfelé mar vagy 2 hete, de nem all fel. Pedig mar nagyon varjuk. Ja és ma éjjel csak 1x kelt, igaz, h 4-5ig nem aludt, mert szopott, stb, de akkor is ugy orulok. ez mar a 2. éjjel egymas utan,h csak hajnalban szopik és éjjel nem.

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Kedves Topiklakók!

A Babanet kommentelői között, nyereményjátékunk keretében, a jövő héten egy remek Chicamaca baba és gyerekfüggőágyat sorsolunk ki a Fuggoagy.hu jóvoltából!

Kép

Érdemes hát elmondani a véleményeteket, például arról, hogy szükség van-e napirendre egy baba életében, vagy sem!

Osszátok meg velünk (is), Ti milyen példát szeretnétek mutatni a gyereknek, és mi mindenben változtatok a gyereknevelés során.

Folytatódott Születésnaplónk is: K. már betöltötte a 30. hetet, most Á. naplójába kukkanthattok bele, ha kíváncsiak vagytok, mit él át egy férfiember várandós felesége mellett.

Megtaláltok minket a Facebookon is, ha van kedvetek, csatlakozzatok, nagyon jó kis közösség alakult ki ott is!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


jajjj csak elújságolom, hogy itt ma St Patrick nap van, bementünk a központba vonattal, sportkocsiban (!!!) és meg sem nyikkant!!! Mindenki dumált hozzá, ő meg csak mufurc képpel ült, de nem sírt, úgy örülök!!! Tök nagyot sétáltunk, 2 órán át a tömegben, lefotóztam egy kobolddal :D majd hazajöttünk, mert elaludt (!!).

micsoda meglepetések! :)

hibernia
 
 
 


:lol: :lol: :lol: Ült mufurc képpel... :lol: :lol: :lol: Peti Petiből van. :D Koboldos képet várjuk!

Tegnap elolvastam a lemaradásomat, de nem jegyzeteltem, így csak Maci kérdésére emlékszem. :?
Samu majdnem 10 percig szopizik (éjjel csak max. 5-6), egy mellből. Csak az első időkben volt szükség az esti szopinál két cicire, de aztán beállt a kereslet-kínálat egy cicivel, és azóta is megmaradt így. Szerintem 3-4 naponta hagyj el egy szopit úgy, hogy a végére 3 maradjon meg: a reggeli, az esti és a kettő között kb félúton egy. Samu azért eszik ilyen jól, mert eleve úgy kezdtem a HT-t, hogy előbb szilárd, utána szopi. Ha tele van, akkor is leszívja az adagját, mert tejcsi rajongó. :D Most meg már nem is közvetlenül uzsi után szopizik, hanem kb egy óra múlva.
Az étkezések nálunk úgy vannak, hogy hajnalban/reggel szopi, reggelire abonett vagy kenyér (ma bedörgölt egy teljes karéj kókuszzsíros kenyeret tojássárgával!!!):shock:, tízórai gyümölcs/gyümölcskása (a bőséges reggeli után ez ma kimaradt :D), ebéd főzelék (általában hússal), uzsi kása/gyümölcs/főzelék, utána később szopi (Samu délután éhenkórász), vacsi tejpép/kenyér/kása, fürdés után szopi. Nagyjából így, de elég rugalmasak vagyunk. :oops: :D
Ugye mennyivel egyszerűbb háton hordozni? Csak a hajamat kell felkötni, mert folyton csiklandozza Samu orrát a copfom. :D

Samu még mindig cicin alszik el, és minimum 2-szer szopik éjjel is. Eredetileg a hosszú hétvégén akartam elkezdeni leszoktatni, de képtelen vagyok rá. Azt hiszem, úgy teszek, mint Zsu. :)

Azta Csöpplány! Ezt hogy érted el? Pár napja még azt írtad, hogy nem biztos, hogy rá fogod tudni venni apát a második babára, most meg már jöhet is?!? Én egyelőre nagyon nem tudom elképzelni, hogy újra terhes legyek, és ne Samu legyen az egyetlen programom, hanem Pest, nődoki, vérvétel,.... :? Mi csak télen akarunk majd próbálkozni, aztán majd meglátjuk. Igazából akadálya nincsen, csak nem akarjuk elsietni. Azért biztos nagyon örülnék egy babának bármikor. :)
Gratu a jogsihoz!!!

Orsi, ha már kapaszkodik fel, akkor mindjárt állni fog. ;)

Hú, bocs, de nem tudom, már miket olvastam. :(

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


B@sszus ma reggel mar megint orrot kellett szivni és kohogve ébredt!!!

csak azt akartam irni, h Elisa sajat magatol mar 3 napja kihagyta az éjjeli szopit (kb éjfél és 2 kozott egyszer szopott), szoval aki nem akar eroszakkal leszoktatni, az reménykedhet. Bar gondolom, ha most ujra megbetegszik, akkor visszaallunk a sok szopira.
szoval mi a napi 3 szopival elvagyunk most, de azt két cicibol, szinte mindig.

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Sziasztok!

Szinti:köszi a gratut :)
Gratula az új mozgásokhoz! :)

Fogak:Balunak 5 van már egy hónapja,az a hatodik már nagyon durván dudorodik de nem bírja átszakítani.Majd megpróbálom lefotózni,hogy milyen.

Orsi:a szülések között kell a két év vagy alapból a szülés és az újabb teherbeesés között?És ha mi nem akarjuk kivárni a 2 évet,az gáz?
Köszi a gratut :)
Én már tényleg szitne mindent adok Balunak :) Sokkal jobban eszi a mi kajánkat mint az üvegeset,vagy amit én főzök külön neki.Szóval jó uton haladunk hogy azt egye amit mi :) Pedig tök féltem tőle,hogy sosem fog átállni a mi kajánkra.
Gratula a jó éjszakákhoz! :)
Remélem nem lesz ebteg Elisa!

Hibernia:Peti midnig szolgál meglepetésekkel! :) Még mindig igazi kirakat baba? :D Mufurc képpel :))))) Nem hazudtolja meg magát :)

Barba:Találkoztam egy anyukával,aki 2*2 gyereket akar.Hogy értelme is legyen amit írtam,hogy az első két gyerek kis különbséggel (19 hónap van köztük),ők már 7 és 8 évesek.És most született 1 éve a kislányuk és most dogloznak a kistesón,így jön össze a 2*2 gyerek :D Na nekem elég lesz ebből 1*2 gyerek :P Meséltem páromnak hogy Balu arca felragyog amikor gyerekekkel van,és milyen jó lenne neki egy állandó játszótárs majd,egy kistesó,nem egyedül kuksolna a szobájába,szinte legjobb barátok lehetnek majd :) Na meg lefoglalják majd egymást,így nem rajtam fog csüngni folytonBalu hogy játszak vele :) Persze ez majd 1-2 év múlva lesz ilyen jó,addig tuti nehéz lesz,de szerintem megéri.Másrészről az anyagiak miatt is,most úgy érzem megengedhetjük magunknak.Ráadásul mindene meglenne,nem kellene neki semmit venni szinte,míg ha most eladnám a dolgokat,mert nem fogunk férni tőlük,akkor ha később mégis tesót akartunk volna akkor mindent előlről meg kellene venni.Harmadrészt meg én nagyon szeretnék még egy gyerkőcöt.A lelki sérelmem a szülés miatt (jó,tudom hogy megismétlődhet),de talán most jobban fognak rám figyelni,és nem rendezi le annyival az orvos hogy nem kell nekem 4 kilós gyereket szülnöm.Szeretném hogy ébren lehessek mikor megszületik,hogy rám tegyék,hogy ÉN láthassam először,hogy együtt lehessünk legalább egy kicsit,hogy megofghassam,hogy megszoptathassam és ne rögtön cumisüvegből etessék.És ezeket így elmondtam apának és azt mondta hogy nagyon jó érveim vannak,és hogy neki is jó volt hogy voltak testvérei és ezt nem akarja megvonni Balázstól sem :) Szóval győztek az ész érvek :)
Hát már beszéltünk erről apával,hogy fogadjak-e magándokit,az talán jobban figyelne rám,de gondolom az előzmények miatt az sztk-s orvosnak is jobban kell figyelnie.Szóval nekem helyben lenne a vizsgálat.Ha nem tetszik,vagy nem akar rendesen foglalkozni majd velem,akkor keresek másik dokit.
Köszi a gratut.

Mi jól aludtunk,Balut letettem 10kor és 3/4 11ig vergődött,forgolódott,dobálta magát mire el bírt aludni,de nem sírt!!!Aztán fél 9kor kelt.Itt megint rossz idő van :( Apa is doglozik :( Viszont Balu jókedvű,nem nyafizik,mint tegnap.Ma mosást tervezek,remélem a végére érek,van vagy 3 adag :? Sosem fog beszáradni :?
Többiek?

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


küldtem pár képet még, ha unjátok, ha nem :D
barba biztatott, fentebb látszik... :D

hibernia
 
 
 


Csopplany,
én ismertem egy ilyen 2x2-s csaladot, mindegyik lany volt! szuper volt nekik. Ha nem lennénk ilyen messze a csaladtol mi is bevallalnank egy picurt Elisa mellé, neki jobb lenne, ha lenne vele egykoru gyerek, de igy mar nem merészkedem, a férjem meg hallani sem akar rola... itt mar az ész érvel...
én ugy tudom 2 év kell a 2 szulés kozott, vannak olyan baratnoim, akik csaszarral szultek, ok mondtak. szoval15 honapos Balu utan mar elvileg mehet élesben a dolog!

Olyan kivancsi vagyok ki lesz ujra pocakos, ha még addig nem hal ki a topik!

a képeket ma megnézem...

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


orsi, hát én tuti nem leszek pocakos... :lol: végre egy kis "nyugi" van, most ezt próbáljuk élvezni.
most már nem vetjük el kapásól a 2. gyerek ötletét, de azért... ha nem kell, még ne jöjjön... :roll:
mi legkorábban Peti 2. szülinapja körül kezdünk el szerintem próbálkozni, aztán 3 éves kora körül születne a 2.... én szeretném, ha márciusban, de hogy ez 2013 lesz vagy 2014 az még rejtély... az biztos, hogy 35 felett nem szeretnék szülni. sőt, 35 felett már egy év alatti gyereket sem szeretnék. bonyolult vagyok, mi? :lol:
jobbulást elisanak!!

itt ezerrel süt a nap, 26 fok van a nappaliban!! nem tudom, mi lesz nyáron... :roll: az a baj, hogy a nappali egy része üvegtetős, ami világos, oké, de iszonyat felmelegíti a lakást...

ja, csöpplány, ha kell jó, nagyon rendes nőgyógyász, aki első császár után is vállal természetes szülést, szólj. :)

barba, tök jó, hogy egy ciciből szoptatsz / kajálás... nálunk kettőből van most már csak napi 2x olyan 100-120... szóval napi 250 körül eszik csak tejet... + ugye a tápszer, ami tej jellegű, abból olyan 250-300-at / nap.

cynia, Peti is nagyon rázza a fejét főleg zenére. :shock: majd teszek fel videót, hulla vicces. :oops: és a t nagy sláger, valszeg azért, mert mindhármunk nevében van ez a hang... :)

no most arra írtam a jobb időket, hogy most pl itt írok és p. játszik... :shock: mászkálgat, püppög, pakolászik... :) ritka az ilyen nálunk... :)

no megyek, szomjan halok, kikészít a meleg....

hibernia
 
 
 


Hibernia,
ja ezt én is igy gondoltam régen, h 35 felett tuti nem szulok (aztan 1 honappal kicsusztunk az idobol :) de ugye nem szabad akaratunkbol), de most teljesen masképp latok sok mindent. és manapsag még 60 évesen sem oreg az ember. Elisa akkor lesz 25. Fura, igy belegondolni.
a tejadag ugy tudom ilyen korban kb fél liter /nap, szoval teljesen ok. nalunk a 3 szopi + 2x100ml tapszer pépként is kb zlég lehet.
én is remélem, h nem lesz megint beteg, hétvégén farsang+ ittalvos vendégek jonnek...
nem koltoztok?

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


nojó, érted, egy hónap nem számít. :D mondjuk úgy a 35. év az utolsó, mikor szülnék, hogy ez január vagy december az mindegy... amúgy mindenki ezt mondja, hogy jaj ma már fiatalabbak vagyunk stb stb de szerintem ez hülyeség. amennyi sok rossz dologgal mérgezzük magunkat, nem hiszem, hogy egészségesebbek lennénk mostanság, mint 50 éve...
nem akartam ezzel vitát kiváltani, elisa a 3. baba, azért ő más. de továbbra is azt hiszem, az nem túl jó, ha valaki 35 évesen szüli az első babáját. (és itt persze nem azokra gondolok, akiknek nem jött össze hamarabb) :roll:

nem költözünk hálistennek, ezek a szomszédok normálisak eddig (koppkopp), még buli sem volt. néha leejtenek ezt-azt, de ki nem. :D

farsang? nálatok?

hibernia
 
 
 


megfigyelted? péntek délutanonként mindig ketten chat-elunk. :)

Farsang az iskolaban.

Tudom, h nem vitzani akartal. én 35 felett mar mega paras lennék a genetikai betegségek nagyobb valoszinusége és hasonlok miatt... érdekes pl, h se a férjem se a mi csaladunkban nincs asztmas, és Elisa mégis az. ezt mar sosem tudjuk meg, azért-e mert késobb szultem.

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


hát igen, otthon már hazaengedik a férjeket péntek délután... :D :D

ja az asztmára nem is gondoltam... :roll: én azért nem szeretnék 35 felett szülni, mert 1, ha Petit 35 felett kapom, hát kiugrom az ablakon... úgy gondolom, a korral az ember keményedik, kevésbé lesz rugalmas, mert minél idősebb, annál többet élt már a saját kis világában és ezen annál nehezebb alakítani, minél tovább élt benne 2, fizikailag nem bírnék babázni, rosszabbul tűrném az éjszakázást, a hordozást stb 3, a jövőre gondolnék, hogy úristen, mire érettségizik a gyerek én már 55 éves leszek... na hát ennyi. :) ettől függetlenül sok ismerősöm szült "idősebben", de szerintem ez nem jó követendő példa. én is jobban szeretném, ha 28 évesen szültem volna, az a 2 év is sokat tesz, már lenne egy 2 éves gyerekünk, pont jöhetne a következő (gondolata). :)

szombaton iskolai farsang? :D szegény tanárok. nálunk ez mindig péntek délután volt. :)

hibernia
 
 
 


ah értem.
de ezért mondtam, h most masképp latom. pl sokkal turelmesebb vagyok Elisaval (mondjuk egy aldott nyugodt gyerek), jobban birom az éjszakazast, stb.
szerintem érdemes a 2. gyereket nem pont az ovodakezdéssel egyutt szulni, mert az egy magas lépcso mindenkinek + onnan rengeteg betegség hazajon + a 3-4 éves gyereknél nincs féltékenyebb..

nehogy azt hidd, h a tanarok... aaa nem... kulon szuloi szervezodésben megy a farsang, itt a pedagogusok a hétvégén nem létzenek. csak egy utcai felvonulas + kicsi uzsi-buli a kozosségi hazban, csak az egyszeruség kedvéért irtam fentebb, h az iskolaban.

na megyek, Elisa gondolom nem sokara felébred, mert mar nagyon be van dugulva az orra, rosszul kezdodik a hétvége.

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


még mindig alszik, fél2kor aludt el (kozben 2x felébredt..)

Megnéztem a képeket, Peti hihetetlen arcokat tud vagni, szinész lesz a gyerekbol!

A Balu jaros videojat meg most latom csak, olyan nagyfius mar!

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Most nem tudok visszaolvasni/reagálni, csak egy gyors helyzetjelentésre jöttem: Níla benyalt valami vírust; szegénykém fosik-hány, lázas :( . Tegnap este kezdôdött magas lázzal, egész éjjel alig tudtam lehúzni, de most megint lázas :( . Még sosem volt lázas a 10 hónap alatt.... Voltunk dokinál is, szerinte 2 nap alatt átmegy rajta, nem komoly; de azért elég ijesztô :shock: . Szegénykém a 3 kanálnyi ebédjét is kihányta....hála Istennek, hogy jól szopik, és legalább abból van valami kis energiája + itatom is vízzel.

Drukkoljatok légyszi, hogy hamar túl legyünk rajta!

Majd jövök, amint fel tudok lélegezni egy kicsit!

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


Ja, és az örlôfogak is jönnek ezerrel a doki szerint :shock:

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


No Hallo!!!

Gondoltam benézek hozzátok,de sokminden most se fog összejönni,gyermekem mellet szusszanni sem..... :roll:
Most is csak annyi a szerencsém,hogy találtam valami baba-tv-t ,pár percig az leköti...:DDDD

Amúgy mi jól,fbsek nagyjából képbe vannak azért.Gondolom... :D

Kis aktuális.Még csak "most" jön a 3. fogunk,Bubunak már lilul az ínye,de csak nem akar áttörni....pfff...Dokinéni szerint erős nagyon az ínye...Szóval csak szenved és szenvedünk...

Remélem mindenki jól van,anyuka is,apuka is,babuka is.... :D :D

Esetleg valakinél nincs úton a kövi Csöpp???

Nos ennyire tellet,megpróbálok többet,gyakrabban.Bubu már rángat....:DDDD
Szép Napot!!!!

Kép

KépKép
mayday
 
 


Hibernia:én imádom a képeket,bárki képét szivesen megnézem úgyhogy felőlem akár el is áraszthatsz velük :DDDD
Mennyi időt tudnál elképzelni Petya és a második között?És akkor tuti akartok másodikat? :) Én 2012 elején akarok :)
26 fok? :shock: Az nem semmi.Nekem már a 22ben melegem van.
Megmondom a frankót nem merem bevállalni a természetes szülést,félnék a heg miatt.Nem akarok komplikációt, a könyebb utat választom. :roll:
annyira ügyes vagy hogy a kezdeti nehézségek ellenére ilyen sokáig szoptatsz,minden elismerésem :)
Várjuk a videót :P
Én se nagyon értek egyet a késői első gyerek vállalással,de ebbe nem megyek bele :D

Orsi:És mi van akkor ha nem akarjuk megvárni a 2 évet?Tudom hogy már csak pár hónap,ha jól számolom 4 hónap múlva ha teherbe esnék akkor ok lenne.Csak kiváncsiságképpen.Mert most azt beszéltük párommal hogy lehet hogy már csak ezt a havit szedem be.Aztán 2-3 hónapig még vigyázunk,míg kiürül a gyógyszer(remélem 8 hónap gyógyszerszedés ennyi idő alatt kiürül.)és akkor utána bármikor jöhet :) Ha jól emlékszem akkor Zsuék terveznek még hamar babát!Ők is mostanába terveztek belevágni,tavasszal,nem?illetékes? :)
Nálunk nincs meg a fél liter tápszer már nagyon nagyon rég.Ahhoz Balunak 3szor kellene ennie tápit.Na most ugye csak este eszi meg.Az 1x180 ml.
Farsang,de jó :) Minek öltöznek a fiúk? :) Ez már nem túl kései már egyébként?Farsang nem februárban van? :roll:
Én maximum 2,legdurvábban 2és fél évet akarok a kettő között,remélem összejön.Persze ha véletlen később jön,akkor is megtartjuk,csak így szeretnénk :lol: Na meg kistökit akarunk megint :)
Tényleg kezd BAlu egyre kisgyerekesebb lenni,már alig látok benne valami babásat.(lehet ezért is vágyom már még egy babára? :roll: )

Maci:sajnálom a betegséget,remélem tényleg hamar átestek rajta :(
Örlőfogak????Anyatanyán is az egyik kisfiúnak már az örlői jönnek.Hihetetlen.Én úgy tudtam azok olyan másfél évesen jönnek :shock:

Maaayyydddayyyyyyy:de jó hogy írtál ide is :) Hiányoztál a csapatból,remélem tudsz gyakrabban jönni :)
Hát nálunk még azért pár hónap,mire jönni fog,másnál nem tudom :P

Régebben írtam Csigabynak hogy mi van velük,most tudott reagálni,bemásolom mit írt,ebből kiderül miért nem is tud jönni ,remélem nem haragszik meg rám ha bemásolom :Szia!
Nagyon köszönjük az érdeklődést, kedves vagy. Sajna elromlott a gépem, így nem tudok netezni már ezer éve :-(
Mi jól vagyunk, remélem Ti is és a fórumon mindenki. Üdvözlöm őket is.
Anna 73 cm és 7100 gr és mindjárt 1 éves :D Hihetetlen! Aztán jön Balázs és utána lassan a többiek...
Lassan javul a feszesség, egyre jobban ki tudja nyújtani a lábát. Járni nem nagyon próbál, csak kapaszkodva közlekedik, viszont egyre többször akar állni kapaszkodás nélkül :-)
Gondolom Balu már ezerrel rohangál :D
Majd írd meg hogy vagytok! Remélem hamarosan lesz gépem, mert elvonási tüneteim vannak :-)

Üdv,
Csigaby
Szóval szerencsére jól vanak,remélem hamarosan tudnak jönni bővebben,meg többször :) CSigaby gép gyóóógyullljj meg :)

Balu csak másfél órát aludt délután,nem tudom mire kelt fel,szóval fél 4kor kelt.De annyi baj legyen este korábban fekszik :) Csak épp neki akartam állni tornázni,már pont kezdtem rávenni magamat,és erre felkel :( De reményeim szerint már egy óra múlva aludni fog,csak így ma is annyi a tornámnak :( Már megpancsizott,most a szobájában játszik még.

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Megint itt,hihi.Én örülök,remálem tudom tartani a napi (max heti) szintet,mert hát úgy van éretelme. :D

Úrrrrisssteeeen,Ti már mind kövi babára gyúrtok???Nem semmik vagytok!!!Respektáció,de hatalmas.Én asszem kinyírnám magam,ha elindulna még egy Csöpibaba....Ja,tudom,gomosz vagyok...De az igazság az,hogy vannak a babák és van a Bálint... :oops: :lol: Mellette képtelenség lenne ellátni egy újszülötett.Akaratos egy gyermek,no!!!Ha nem Ő a figyelem központja már visít.... :roll:

Egyik nap beszéltük egy barátommal (neki most 1 hós a kisfia),hogy ebben az országban vagy 1 gyerek,vagy 3....Szóval ja,ez gáz... :?

Atxa ég,Anna a hónap végén lesz 1 éves...Nagylány már!!!

Ja,kérdés!!!Nem gáz senkinek,ha ennyi kiesés után újra vagyok??Hm???
pusszanat

Kép

KépKép
mayday
 
 


Küldtem három képet gmailre Balu ínyéről,így be van neki dagadva,mármint ennyire dudorodik az ínye már lassan 1 hónapja :? Valamikor még vérvörös is hozzá :? Remélem lassan átszakítja már neki.
Most aludt el a lelkem :) Mondtam én hogy ma korán el fog aludni:)

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Wáááá,elfelejtettem gépelni....xDDD

Kép

KépKép
mayday
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: