Új privát üzeneted érkezett!

Erzsike!

Rémlik,hogy emlegettetek itt ezt-azt,meg Éva féle szakácskönyvet,de hát látod nem vagyok egy cukrászmester. :lol: Minden esetre szupi.És az íze olyasmi mint a marcipáné? Hol lehet kapni? Gluténmentes?Vagy te csináltad azt is? :? :D Bocs a sok kérdésért!

Momo!

Jó,hogy megvagy,akkor majd gyere ám bővebben.

Mesi!

De honnét e macska és hol? :lol: Monnd meg! :D

Csajok a fiamat úgy nyomja ez az idő,hogy aludt este fél 10 től reggel 6-ig,akkor 5 perc cici,utána még fél 10-ig és fél 12-kor ebéd nélkül,azaz előtt megint elaludt és 3 és fél órát mormolt. :lol: Most meg itt dumál,mert már mondja,hogy bü,meg ma,meg ba és ezeket hajtogatja,ja meg örjöng mindenért. :lol: A nagy meg szerencsére már nem csinál ilyeneket! :lol:

Puszi

Eszter

Kép

Kép
anubias
 
 


Momo, de örülök, hogy sikerült a géped rendbe szedni.
Igen, Ő (nagy nem úgy nagy Ő :wink: ) nagyon jó szakember, ha számítógépekről van szó, nagyon elfogult vagyok.
No meg persze mint ember, barát is rendkívüli, de mint társ, hát, az hagyott némi kívánnivalót maga után. Így most minden esetre sokkal jobb a viszonyunk.
Szóval örülök, hogy meg vagy vele elégedve!

Erzsike, lehet, hogy én nem írtam élménybeszámolót?! Fantasztikusan érezte magát a csaj, meg mi is. Ha minden jól megy, a hétvégén megint megismételjük, reménykedem az ismételt jó időben. Csak félek, hogy a víz lesz még hideg. :(
Végül az úszógumit nem is használtuk, ugyanis vettünk még egy mini csónakot, és abban úszkált a kiscsaj. Meg gumi nélkül mi vittük be megúsztatni. De most mindenféleképpen ki szeretném próbálni az úszógumit.

Az autóm hál' Istennek jól megy, annyira, hogy jövő héten hazaindulok vele Miskolcra. Onnan megyek még Liszkára, így több, mint 1 hetet leszünk itthonról távol Alexával. Ránk fér egy kis friss levegő.
Csak olajcserére viszem holnap, de nem tudom, mikor lesz készen.

Brimo, egyszerűen elképzelni sem tudom, hogy bírod ezt a helyzetet. De mi az, hogy a csajjal menne nyaralni? És ezek után el kellene hinni, hogy nincs köztük semmi? Nem tudom, ezek után talán tényleg ki kellene vágni a fenébe.
Tudom, hogy az anyagiak nagy úr, egyet tudok, Mesi is megcsinálta, ez lobogjon mindenki szeme előtt. Még ha nehéz is, legalább nem kell függni senkitől.
Biztos vagyok benne, hogy rettentő nehéz lenne anyagilag az első időszak, főleg gyerekkel.
Az talán szerencsének mondható, hogy most már Cseni annyi idős, hogy nyugodtan beadhatod bölcsibe, vagy talán anyósod is vigyázna rá szívesen? Legalább átmenetileg, amíg nem találsz jobb lehetőséget.
Én szívesen ajánlom fel a segítségem, és szerintem mindenki itt a topikban. Ha esetleg tudunk valamiben segíteni, természetesen számíthatsz ránk.
Mi a helyzet munka terén?
Látod, a hitel pedig megoldható! Az autóért legalább jó pénzt kapsz... meg gondolom, azért ki is fizetne a házból, nem?
Jézusom, annyi kérdés vetődik fel bennem, de talán ezt nem itt kellene megvitatnunk.
Minden esetre sokat gondolok Rád, hogy legyen erőd kibírni ezt az irdatlan helyzetet, és esetleg meghozni a nehéz döntéseket.

Képzeljétek, kicsi lányom ma mindössze 2x3/4 órát aludt napközben, mindezt reggel 1/2 6-tól. :(
Élő halott vagyok. De a Barátok Közt-öt mindenképp meg szeretném nézni, ennyi kikapcsolódás nekem is jár.

Jó éjt mindenkinek!

KépKép
titi_27
 
 


Jaj, nem mondtam?
A cicát kapták a gyerekek tőlem a szülinapjukra.
Tegnap hoztuk haza :)

Mesi

Kép
tücsök13
 
 

 
 

Sziasztok!

Mesi nagyon édes kiscicát kaptak a gyerekek! Ágika mit szólt hozzá? Vagy máshol már cicázott?
Most látom, hogy pont ma van a szülinapja, BOLDOG SZÜLINAPOT Neki, így a napján, ha már úgyse lehettünk ott.

Momo! Mikor nálatok voltunk, láttam Mishalnak egy formakirakós játékát, állatokat kellett a helyére tenni és utánozta a hangjukat. Meg tudod mondani hol lehet olyat kapni, vagy a márkáját? Köszi

Eszter! Jó sokat aludt Domika, azért remélem éjjel is fog, nem aludta túl magát. Szerintem a fondant gluténmentes, mert porcukor, víz, zselatin, szőlőcukor és glicerin van benne.

Titi! De jó, azt hittem már gond is van az autóddal. Jó hosszú útra vállalkool vele, de biztosan jót fog neked tenni egy kis kikapcsolódás. A felköltözéssel hogy álltok?

Puszi
verzsike
 
 


Hol is kezdjem?

Mesi!

Nagyon jok a kepek,a szulinaposak..latszik hogy mindenki nagyon jol erezte magat. Mi finomakat ettetek,kulonosen megragadott miutan Titi is aradozott rola. A kemenceben sutottetek?
Kiscica..biztosan imadni fogjak,bar munkat azt fog adni neked rendesen. Nekunk perzsacicank van otthon,de megegyszer nem szeretnek,talan majd ha Mishal nagyobb lesz es nagyon szeretne....de akkor se egy nagyszorut.

Brimo!

Borzalmas lehet ezen keresztul menni,es a hozzaallasa..neki nem tetszik ahogy te viselkedsz..miert ulnod kellene olbe tett kezzel es varnod mig o dont...meghogy nem tudja,hogy kivel menjen nyaralni..felhaborito :twisted:
De nagyon buszke vagyok rad,ahogy belevagtal az allaskeresesbe..hihetetlen lelki erod van.Persze ott van neked Cseni.
Jobban van mar? Szerdan akkor mentek Kicsiekhez?

One!

Szuperek a ti kepeitek is,az a kacsintgatos halali. :lol: Jo lehet azert igz nagy csaladdal utazni. (elutom mindig a z-t,vegre ujra angol klaviaturam van...hurra..de elszoktam tole).

Eszter!

Hivlak teged...nagyon jok a kepek,Balcsis..es milyen csinos vagy!

Titi!

Akkor ALexa meg mindig nem akar rendesen aludni? Jo lehetett a Balcsin! Mit csinal mar! Stabilan ul azt latom...kuszik,maszik? SOkat fogytal ,nem? Megegyszer koszi,szoval tenyleg hamar megcsinalta mindket computert,sot penteken meg mielott indultak volna nyaralni,meg ideugrott hogy segitsen az internettel,es feleslegesen ugrasztottam szegenyt.


Agi!

Livike is oriasi...eltelt az ido.Vivi meg annyira szep,gondolom te is igy neztel ki kislanynak.

Sziszike!

Tanulsz Zsoltikaval? Keszulsz nagyon a sulira,igaz? Hogy birod 3 gyerkoccel?

Verzsike!

Nagyon szep a torta..elethubb brekkencs...nekem ez is nagyon elethu. :lol:
Kerdezni akartam a multkor is,hogy Babo akkor szopizik meg,vagy vege lett?

Es tuti,hogy kihagyok valakit...pl...KIcsi!!!!!

Nana,hogy nem vetted fel..en nem szoktam felvenni vezetes kozben.AKkor beszelunk...

Nekem elegem van a viharokbol..itt csutortok ejszaka olyan vihar,jeg,stb volt,hogy ultem Mishallal az olemben keszen arra,hogy kirohanok a hazbol...sikerult beaznunk...de olyan helyen ahol majdhogynem fizikai keptelenseg...kert uszott...teljesen kimosta a foldet a vizoraakna korul ...nem normalis ez az ido.

Ja,Brimo..a csat. muveknel elinteztem,most varom a hozzajarulasukat,es meg utana jon a terveztetes,stb...most legalabb az eso miatt nem locsolok. :roll:

Ma vegre harmadszorra sikerult vennem akcios kerti asztal garniturat a Bricobol.
A napok gyorsan eltelnek...ha nem boklaszunk..akkor kint vagyunk,elsetalunk a cukiba,Mishal fagyizik,anya kavezik.. :roll:
Es meg bele se kezdtem a z epitesszel a terveztetesbe,stb...ferjem csodalja is. :lol:

Mishal meg olyanokat csinal..szerintem direkt rosszalkodik.Ma rajta kaptam hogy szorja ki a homokot a homokozojabol(en gyomlaltam es a kert vegebol figyeltem),vitte a seprut es lapatot es mondta maganak,hogy Normalis vagy,normalis vagy???? Persze ezt anyukam szokta neki mondani mikor hulyesegeket csinal. :lol:

Bufo!

Milyen ujra gyerekekkel??Edes az a foto ahol David atoleli Aront. :lol:

Eva!

Na,en tenyleg nem tudom hogy mi baj lehet nalatok,remelem most mar minden rendben,es siman fog menni a felujitas.Drukkolok nektek!

Joccakat!

ELmeletileg mar tudok kepeket kicsinyiteni(van programom),csak gyakorlatban nem. Hogy is kellene??? Jaj lesz nektek,es elarasztalak titeket majd fotokkal.

Puszi
momo35
 
 


Kép

Mishal csipetket keszit a levesbe.
momo35
 
 


Hurra,sikerult!
momo35
 
 


Verzsike!



A Kikaban vettuk,akkor akcios volt,de a markajat ha van neki nem tudom sajnalom.

Es mar tenyleg itt se vagyok.ANyukamnak adtam a regi laptopot es neki is bekotottek az internetet,ugyhogy van nagy orom.De valoszinuleg kevesebbet fogom igy latni. :roll: :lol:
momo35
 
 


Sziasztok lányok!

Hol vagytok ilyen későn? Csak nem alszanak a gyerekek? :wink:

Jó, ez csak vicc akart lenni! Persze, biztos akadnak olyanok, akik tényleg ágyban vannak még.

Nekem Alexa megint 6-kor kelt. Nem sokára le is teszem aludni (leteszem? Beteszem a hintába, ugyanis mostanában ott alszik). Igyekszem én is ledőlni vele ilyenkor.

Hihetetlen a kiscsaj, mst a drótokkal, zsinórokkal hadonászik, annyira kell már figyelni rá.
Momo, igen, kérdésedre, bizony, mászik már ezerrel. És irtó gyorsan megy már! Egyik pillanatban itt van, másikban meg már ott.
Kapirgálja a virágföldet, folyton beveri a fejét, megrágja a papucsokat... igazi kis rosszcsont.

Momo, azta, de ügyi vagy!!! Most már tudsz képeket feltenni?! :) Szuper!!! Akkor aztán tessék elárasztani most már bennünket képekkel.
Hihetetlenek ezek a viharok valóban.

Képzeljétek, anyukám sógoráéknak (nagybátyjám? ki ő nekem?) van Bogácson egy nyaralójuk, amit elvitt a vihar múlt héten. Teljesen letarolta, elvitte a vihar a házat, csak az alap maradt meg. Az anyukájára rá is dőlt egy szekrény. Szörnyű!

Jaj, most megyek, a lányom piszkálja a gépet!

KépKép
titi_27
 
 


Még egy kérdés...

Lányok, eszméletlenül el kezdett hullani a hajam, és mióta befestettük most szülés után, egyszerűen képtelen vagyok kifésülni még balzsammal meg pakolással együtt is!
Nem értem, mi történt velem, így még sohasem hullott, és csak most kezdte, kb 1 hónapja.
Tudtok valami tanácsot adni?
Gyöngyikém, Te olyan járatos vagy sajnos ilyen téren, mitévő legyek?

KépKép
titi_27
 
 


Titi!
Csütörtök?
Csak egy ötlet: nem próbálod meg csak ebéd után altatni Alexát?
Nekem Ági 7 hónapos kora óta csak ebéd után alszik. Hátha ez segítene az éjszakákon is...

Mesi

Kép
tücsök13
 
 


Sziasztok.

Képzeljétek nem megyünk juciékhoz Csenikének még mindig folyik az orra és nem merek igy oda menni.
Sajnálom nagyon,jó lett volna.

Momo.
Majd hozzátok is elmegyünk csak most ez a takony kor mindent keresztül huzott.
Nagyon hüvös lett remélem ez nem tesz még rá egy lapáttal.


Még azt szeretném mondani,hogy Attila ma egész nap nem jelentkezett este irt és azóta nem.Tegnap találkozott a sogornőmmel amszterdamban és beszéltek.A sogornőm nagyon mellettem áll és megmondta majd ő helyre teszi Attilát.
Azt üzente ,hogy Attila mondta a lelkéig hatolt amit mondott neki de csak délután tudom meg miről beszéltek mert akkor tudom hivni.( a sogornőmet)
De annyira meghatotta amiről beszéltek,hogy nem is ír már! :lol: :lol:



Nem akar valaki szombaton eljönni arra a millenáris parki babanetes találkozóra?
Érdekelne milyen meg Csenike biztos élvezné.
Remélem addigra jobban lesz.

Adom neki a c-vitamint!Van valakinek javaslata még mit adjak?


Most mennem kell.
Amig alszik én is intézem a dolgaimat.


Köszi,hogy meghallgattok és a sok biztatást!

Szép napot mindenkinek!

brimo
 
 


Timi!
Hol lesz ez szombaton? És mikor?
Én egyedül leszek Ágival :( (bocsi, és Cirmoskával :) )
Szóval, elvileg mi tudunk menni

Mesi

Kép
tücsök13
 
 


Eszter!

A receptedet feltettem :)

Mesi

Kép
tücsök13
 
 


Sziasztok!

Jaj tegnap nagyon szerettem volna jönni de nem sikerült. Rajtam is olyan álomkór volt hogy alig bírtam létezni nem tudom mi lehetett. Ahogy a fiúkat lefektettem én is simán bealudtam még az ebéd utáni romokat is otthagytam nem is tudom mikor volt ilyen. Persze este meg éjjel amikor lehetett volna aludni akkor meg össze vissza forgolódtam. Így most sem vagyok valami friss.
Úgy utálom ezt a hideg időt ez nem is nyár így. Nem tudom mi a jobb a dög meleg vagy ez. Lehet hogy most a meleget választom.

Brimo
Hát hallod nem egyszerű a te pároddal sem. Bevallom azt még mindig nem értem ha mégis veletek akar lenni milrt vagy letiltva még mindig a közös számláról. Hogy akar így békülni. Jaj nagyon kíváncsi vagyok mit beszélhetett a sógornőddel.
Egyébként meg nagyon ügyes vagy hogy tervezel előre és remélem a munka is sikerülni fog. Jól csinálod ne lássa rajtad hogy rá vagy szorulva ez sokal jobban dühíti hidd el mintha futnál utánna sérti az önérzetét.
Cseninek jobbulást!

Titi
Hát nektek sem alakul jobban az éjszaka ahogy látom. Kitartást vagy tényleg keményíts be.
Akkor jöttök csütörtökön, mert mi megyünk Mesiékhez és akkor tudunk talizni?
Hajhullás nekem mind a két fiú születése után kb a 4. hónaptól volt és sajnos nem tudtam ellene tenni semmit. Próbálkoztam vitaminokkal de nem sok sikerrel aztán egyszer csak megállt a hullás vagyis normális mennyiség jött csak ki. Ha eddig nem hullott így akkor szerintem nálad is valami hotmonális dolog lesz. Tényleg megjött már ( nem emlékszem rá hogy írtad volna)nem lehet hogy ez okozza?

Mesi
Nagyon tündéri a cicus. Már előre sajnálom, hogy mit össze fogják nyomorgatni a fiaim. Gyerkőcök hogy fogadták a cicust tetszik nekik nem bántják?
Csütörtökön akkor megyünk a szokott időben. Ha úgy nem jó akkor üzenj mikorra menjünk.

Momo
Hú most már van jó géped stb.. nagyon várom, hogy eláraszd képekkel az oldalt.
Hát nem unatkozom melletük az egyszer biztos. Miután hazajöttek az első 2 nap volt rosszabb de azóta nagyjából visszarázódtunk a megszokott napirendbe.

Verzsike
Nagyon szuper tortát gyártottál ügyes vagy! Simán elmehetnél cukrásznak. Az a fondant valami készen kapható vagy neked kell elkészíteni. Ízre mihez hasonlít? Ha butaságokat kérdezek bocsi de egyáltalán nem ismerem ezt a dolgot.
Mozaikot miből csináltad?

Kicsi
Hát sajnos a kertes háznál mindig van mit kijavítani meg megcsinálni. Ne is reménykedj hogy valaha minden oké lesz. Ezzel nem akarlak elkeseríteni de sajnos ez van. Amióta anyáék is kertesben laknak mindig kellet valamit csinálni. Biztosan a társasházban is így van csak ott ezt a közös képviselő inézi .
Egy családi házban meg ilyen ugye nincs így maradsz te a mindenes.

Oné
Köszönjük a sok képet, igazán helyesek vagyokt!Nem volt sok jöhet bármikor. Biztosan jó lehet egy ilyen nagycsaládos nyaralás. Esténként a nagyszülők vigyáztak a lányokra hogy egy kicsit ti is kikapcsolódhassatok kettesben?

Puszi!

Kép

Kép
bufo
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy nem írtam a hétvégén, de elég zűrös volt.
Végül a tesóm szülinapjára se jutottunk el (csak a Rezi anyáékkal), mert a Sára beteg lett. Szombat délután belázasodott, és csak feküdt szegénykém. Ilyen még nem volt. 15 óra körül még hányt is egyszer, és utánna egész nap már csak ivott. Végül 18 óra felé elaludt. Akkor elugrottam a Reziért, és gyorsan felköszöntöttem a tesót, majd jöttünk is haza. Mikor hazaértem akkor még aludt a Sára, de akkor már 3 adag Nurofen szirup volt benne, de nem vitte le a lázát. Aztán felkelt, és olyan forró volt a teste, mint a tűz. Adtam neki egy kúpot, és egy kis idő után ülőfürdöztettük. Aztán szerencsére a fürdés után el is aludt, és csak 1x kelt fel inni. Másnap megint volt egy kis láza, sőt még tegnap is, de nem tudom, hogy mitől. Persze a doki pont most van szabi, máshoz meg nem akarom vinni.
Vasárnap a kis lázat leszámítva már nagyon virgonc volt, sőt 2x vacsizott is.
Szerintetek lehet a fogától, vagy valami kis vírus?

Szóval ha akartam volna, se tudtam volna elmenni.
Most szerencsére alszik, a Rezi meg anyukáméknál van, mert ott ebédeltünk, és ő nem akart hazajönni.

Jövőhéten megint megyek dolgozni, mert anyuéknak most van szünet az oviban,így tud a lányokra vigyázni. Azt nem tudom meddig megyek,de talán 2 hétig, mert utánna megint megyünk nyaralni.

MESI!!!
Ne haragudj, hogy így utólag, de annál nagyobb szeretettel kívánunk Boldog Születésnapot a gyerköcöknek. Nagyon jól sikerült a buli a képek alapján. Sajnálom, hogy nem lehettünk ott.
Ahogy a lányok dícsérték a kajákat is? Tuti finom lehetett minden, de majd követekezőleg!!!

Titi!
Hát igen én tudom milyen az amikor sok hajad kihullik. Mondjuk nekem a begyulladt fogam is segített benne, nemcsak a szoptatás miatt hullott.
Vitamint szedjél, mert biztos valamilyen hiányod van. Lehet esetleg vashiány is, de ha nagyon hullik, akkor menj el vérvételre.
Én egy fodrászhoz mentem,aki csinál hajkezeléseket. Azóta is hozzá járok, és most is sokszor megvizsgálja a hajam, sőt nála veszem a sampont, meg a vitamint is. Kicsit drága, de inkább, minthogy kopasz legyek.

De ne izgulj, mert a szoptatás során kihullott haj vissza fog nőni, nálam a fogam is ludas volt a dologban Ha mégis azt vennéd észre, hogy nem marad abba, akkor ki kell deríten, hogy mitől lehet.

De mint írtad, hogy nem bírod kifésülni, szerintem is inkább vitaminhiány lesz. Nem alszol eleget sem, meg a sok stressz, meg a szopi. Jó hogy bírod még!!!!Úgyhogy túrbózd fel magad!!!!

Sziszike!
Köszi mindent mégegyszer!!!Mikor jössz Dabasra megint? Nem péntekenként szoktál? Vagy most hétvégén lesz a kersztelő?

Annyira írigy vagyok a tali miatt. Biztos jó sokmindent megbeszéltetek. Mi meg itthon maradtak kimaradtunk megint mindenből.

Nagyon szupik a képek, és mindenki nagyon csinos rajta.

Mikor és hol lesz a következő tali? Nemsokára megbeszélhetnénk egy talit hozzánk is. Mit szolnátok a 20.-ai hétvégéhez?
Vagy akkor a Juciéhoz megyünk?
Tényleg Juci!!!
Mikorra tervezed a talit? Vagy a többiektől függ? Nekem augusztus 16., 17 nem jó, de utánna bármikor.

Na majd írjátok meg, hogy kinek mi a jó?




Na rohanok, mert ébredezik a Rusika. Este jövök,ha tudok.
Puszi:Gyöngyi

Kép

Kép
oné
 
 


Mesi.

A mamut mellett a millenáris parkban.
Amikor belépsz a babanetre van egy hirdetés.Ott még térkép is van meg leirás mik vannak.
Szerintem jó lesz ha nem esik az eső.


Beszéltem a sogornőmmel.Jol megmondta Attilának és végig azt mondta Attila neki,hogy igaza van és eddig akivel beszélt mindenki azt mondta,hogy nem az a megoldás ha keres egy másik nőt hanem ha megoldja a problémát.
Békülni akar de nem tudja,hogy fogjon hozzá.És ,hogy egyedül kevés ehez.
Majd meglátjuk mikor jön haza mennyire akar békülni.(aug.4 jön haza estére)Irni ma nem nagyon írt.
Már magam sem tudom mit csináljak.
Mindenesetre melót keresek.Azt ami volt nem fogattam el mert nagyon keveset fizettek de van egy igéretem arra várok!Ha ez összejön jó lesz.
Anyám azt mondja ne kapkodjak el semmit.
Mesivel beszéltem és nagyon felbuzdultam amiket mondott a kölcsönröl meg mindenről! Ha neki sikerült két gyerekkel akkor nekem is sikerülnie kell eggyel.
Úgyhogy ha minden kötél szakad akkor azt megvalosítom.

Ja még azt is mondta,hogy el akar menni nyaralni velem!

Mit csináljak szerintetek?
Érdemes megpróbálni? Vagy kutyából nem lesz szalonna?


Na mennem kell Csenike kirugja a ház oldalát!
Esik be vagyunk zárva!! :evil: :evil:

brimo
 
 


Sziasztok!

Timi: menj el vele nyaralni, adj egy esélyt, ott meglátod milyen veled, veletek, hogy töri-e magát...stb.
Gyerek miatt, ház miatt nincs értelme együtt maradni, csak, ha úgy érzed egyszer újra bízni tudnál benne....a szeretet, szerelem meg úgyis jön..vagyis sztem még szereted csak nagyon haragszol rá, csalódott vagy.
Meséljen el mindent őszíntén neked, ne nézzen hülyének, aztán eldöntöd mit akarsz, ha átver vége, ezt közöld vele, ne hagyd ki a nyaralást, jó próbának, hogy mit és mennyire gondol komolyan.

Gyöngyi: sztem csütörtökön megyek hugomhoz, eddig 90%.

Csajok mit szólnátok egy talihoz?...azt hiszem mindenkire ráférne...de ne várjunk augusztusig közepéig vele, jhét kinek mikor lenne jó?
Kihez menjünk? Jöhettek hozzánkis-nagyon örülnénk neki, Mesinek és Timinek sztem nem a legjobb. Várom a javaslatokat.

Titi: hajgyógyászhoz menjél el!!!!
A haj reagál a szervezetünkben lejátszódó folyamatokra, problémákra, kóros elváltozásokra. A haj minőségének rosszabbodása figyelmeztet a haj viselőjének testi-lelki-szellemi szintű egyensúlyvesztésére. Sztem ne csodálkozz ezen..de nem a szoptatás miatt van sztem.
Mitől hullhat a haj?

Napi 50 -100 hajszál kihullása természetes jelenség – ha közben új hajszálak is nőnek.

Számtalan oka lehet:

antibiotikumok

fogamzásgátló szedése(esetenként)

gyógyszer mellékhatás,

hajszerkezet javítása mechanikai behatás (kefélés, szárítás), kémiai károsodás (festés, dauer), helytelen táplálkozás (pl. fogyókúra, túl zsíros étrend)

hormonális egyensúly felborulása,

különféle sugárzások (nap, röntgen, UV),

kemoterápia,

kevés folyadék fogyasztása,

kezeletlen, rossz fogak

kimerültség, rossz általános állapot által kiváltott hajhullás

klimax,

lelki trauma, negatív stressz,

pajzsmirigy túlműködés

terhesség és szoptatás alatti hajhullás

vashiány

vérkeringési rendellenesség,

vitaminhiány,

stb.
Hajfestés okozta károsodás

Ha szakszerűen végzik, és utána megfelelően kezelik, akkor nem okoz gondot. A haj festés és, szőkítés során szerkezeti változáson megy át, és ha nem megfelelő anyagokkal végzik el, akkor szárazzá, töredezetté válik. A hajban levő fehérje bomlásának hatására elkopik, megpuhul a kutikula (szarulemez), nem záródik szorosan egymásra, és védtelenné válik a haj belső szerkezete, nedvességét könnyebben elveszti. Kettős hajvégek alakulhatnak ki. A hajfestékbe kevert speciális segédanyaggal ez a jelenség még egy kevésbé ügyes fodrász munkáját is kijavítja. Rossz festés után pedig minden „elrontott, drótszerű” haj varázslatossá tehető hajpakolás alkalmazásával.
Kismamák hajhullása

Várandós állapotban és szoptatás alatt jelentős hormonális változás, esetleg vashiány jön létre, ami befolyásolhatja a haj minőségét. Ilyenkor gyorsulhat a nyugalmi állapotban levő hajszálak kihullása. Ez egy átmeneti állapot, melyet megfelelő hajkészítmény alkalmazásával egyensúlyban lehet tartani, és a haj szebb lesz, mint régen.

Na jó ennyire futotta most, mert hiányolnak.
puszi: Sziszike.

Kép
sziszike1000
 
 


Mesi.

A számod elveszett mikor elromlott a telefonom.
Kérlek küld el sms-ben és felhivlak a szombat miatt.Azt mondják jó idő lesz!
Remélem tudod az enyémet.

Holnap megyek moziba a szomszéd nénivel.A mamma mia cimű filmet nézzük meg.



Most megyek mert Csenike rosszalkodik.

brimo
 
 


Brimo

Kérdezted mit csinálj. Hát erre nagyon nehéz válaszolni mert te tudod mit érzel a férjed iránt. Én sajnos már kerültem ilyen helyzetbe és tudod a végeredményt vagyis én mi megpróbáltuk helyrehozni nem is egyszer.Azt hogy ez mennyire sikerült azt az idő dönti el, de egy biztos nincs olyan nap hogy ne jutna ez eszembe és sajnos foalmama sincs valaha el tudom e felejteni. Ha a nő napi kapcsolatban áll a pároddal netán együtt dolgoznak akkor sajnos nem fog megoldódni semmi, mert előbb utóbb ha a párod maga alatt van akkor inkább hozzá fog menekülni mert az egy könnyebb út. Nálunk sajnos így volt.
A nyaralást én mindenképpen meggondolnám ha téged akar elvinni akkor én mennék és meglátnám mi lesz.
Anyukádnak igaza van ne hamarkodj el semmit a harag nem lehet útmutató, hagyd leülepedni magadban a dolgokat és úgy dönts. A melót pedig bátran kezd el bárhogy is lesz. Ezzel legalább anyagilag függetlenebb leszel ha mégis válás lesz ebből a helyzetből.

Na megyek fekteteni.

Puszi!

Kép

Kép
bufo
 
 


Sziasztok Lányok!
Ne haragudjatok, hogy így eltűntünk, de szombat óta nem is aludtam. Holnap reggelre mindennek kint kell lennie a házból. Reggel 8-ra itt vannak a munkások. Fogalmam sincs mikor jutunk haza, de egy kicsit elég volt a 3 hónap alatt kétszeri költözésből. Persze itt van az összes gyerek, szóval nem egyszerű. Grillsütőn sütök a kertben! :lol: :lol: :lol:
Ma a csupasz betonon alszunk egy szivacson! Még a padlószőnyeget is fel kellett vakarni! :?
Mi nyaralunk, apa meg vigyáz a házra. Még jó, hogy Balázs szobájában nem kell semmit csinálni és ott tud aludni. Van a kertben hátul jó típusú pottyantós retyó és kerti zuhany, úgyhogy valahogy majdcsak kibírja itthon! :lol:

Ígérem sietek vissza hozzátok, addíg is telefonon vagyok csak elérhető.

Sok puszi mindenkinek!

Éva

Kép
balimama
 
 


Timi!
Nem találom a számod!
Az enyémet küldöm priviben!

Juci!
Akkor várunk ma, bár előre is elnézést a kupiért. Ha valahol rendetrakok, addig a másik szobát rámolják ki teljesen...

Cirmoska egyenlőre bírja a kiképzést, bár Zsolti tegnap este bedobta Ági fürdővizébe :oops:

Mesi

Kép
tücsök13
 
 


Sziasztok!

Kicsi!
Igen, eltüntem, bocs. Sajnos előjött a pánikbetegségem,de az agresszív formája. Jövő hét csütörtökre kaptam időpontot az ideggyógyászhoz, akihez 3 évvel ezelőtt is jártam. Addig próbálom túlélni a napokat. És ráadásul egyedül vagyok a 2 gyerekkel. Volt bizony, hogy 4 napig nem főztem, a wc-re is örültem, hogy kijutok. Most se vagyok jól, de egy kicsit jobban, mint ahogy szoktam. Ezért is ültem ide. Még egy főzeléket is megcsináltam, igaz 2 napig azt is. Gabinak mennie kell dolgozni, abból élünk. A nagyszülők meg dolgoznak, nem tudnak segíteni. Remélem 1 hét múlva megkapom a gyógyszereket és javulni fogok. És ezek a borzalmas testi tünetek is eltünnek..........ráadásul álandóan hányingerem van, (ez is az egyik tünet...), nincs étvágyam, 42 kiló vagyok. Esek össze, a szívem össze-vissza ver, kapkodom a levegőt, nem tudok aludni éjszaka. A pulzusom vagy 110 vagy 50..........Igazából már fél éve érzem, hogy nem oké a dolog. Akkor csináltattam is egy gyors kis kivizsgálást (vérkép, cukor, vérnyomás), szerencsére minden rendben volt. Mára viszont nagyon rosszul vagyok, ezért megyek vissza a dokihoz. Remegek egy szem nyugtatóért, az csillapatja a rosszullétet, de nincs sajnos, ami volt, annak lejárt a szavatossága. és még 1 hét.....áááááááááááááááááááááá............ ha jobban vagyok jövök újból, addig vegetálok......

Koda

Kép

Kép
koda
 
 


Zsuzsi!
Ok, holnap a megszokott időben várlak Titeket! Cirmoska elég strapabírónak bizonyul, nem hiszem, hogy a fiúk nagyobb kárt tudnának benne tenni mint az én gyerekeim... Van fantáziájuk, az biztos. Szegény cica meg éjszakára jön mellém, bennem bízik egyedül :)


Titi!
Akkor Ti is csatlakoztok?

Mesi

Kép
tücsök13
 
 


Egy kérdés:
Nem tudtok valakit, akinek kellene egy Angelcare Captiva pelus-szemetes? Nekem van egy, de nem használom, szeretnék megválni tőle...
Mondjuk Erzsike a tesódéknak nem kell?
Vagy Zsuzsi, a te tesódéknak?

Mesi

Kép
tücsök13
 
 


Mesi!

Neked meg nem is írtam.......utólag is nagyon sajnálom, hogy nem lehettem ott a bulin. Ha Gabi feltudott volna vinni, sajnos a betegségem miatt aúgy is képtelen lettem volna elindulni. Örülök, hogy jól sikerült minden. A kicsiknek és neked is minden jót kívánok. Bár nem lehettem ott, az ajándékokat én is szerettel küldtem, igaz a megvalósítás a lányok érdeme.

Koda

Kép

Kép
koda
 
 


Sziasztok!

Mesikém, mi az a szokott időpont? Remélem, valamikor délelőtt, igaz?! Mert én úgy 10 körül tudnék indulni... az nagyon késő? Tudod, a lánykám 6 körül kel, aztán 9-től alszik. De persze igyekszem alkalmazkodni.

Koda, Istenem, ez rémesen hangzik! Kitartás, remélem, kibírod ezt a hosszú hetet!

Igyekszem még jönni, de én is csak vonszolom magam... tegnaptól megint padlón vagyok lelkileg, apósom szülinapját "ültük", és zokszó nélkül bagózott a gyerek mellett. Én meg nem tudom, mi a fenét csinálhatnék, ha Dani is rágyújt?! Annyit balhéztam, nem hat semmi! Még jó, hogy max 2 hetente megyünk át 1 órára, de akkor is. Mi lesz így később, ha a gyerekkel több időt akarnak tölteni? Kerek perec meg kellene mondanom, hogy akkor mehet a manó, ha mellette nincs cigi. De már így is egy hárpia vagyok a szemükben. Mondjuk akkor meg mit árt még egy vita?! Ááá, magam alatt vagyok.

Megyek, igyekszem valami kaját összekaparni.

KépKép
titi_27
 
 


Titi!

Bocsi,hogy itt írok neked,hiszen mi úgy is mindíg beszélünk,csakúgy ahogy Évával is mindent megdumcsizok telcsin.EZ NEM A TE DOLGOD!!!!!!!!!!!! Ha Dani szüleivel ilyen gondod van,azt nem neked kell lejátszani.Szandika a közös gyereketek,ugyanúgy Danié is,mint a tiéd.Ha ő dohányzik,az legyen az ő baja,de a saját gyereke egészségét csak nem akarja direkt kockáztatni! :twisted: Tehát első körben kettőtöknek kell közös nevezőre juni e téren és ha ez megvan ezt neki kutya kötelessége a saját családjával szemben érvényesíteni és megvédeni.Hát milyen férfi az ilyen,aki a felesége szoknyája mögé bújik,had haragudjanak arra,mert ő bizony gyáva a saját apját helyretenni?! :twisted: Megáll az eszem. :twisted: Kapd el Danit és beszéld meg ezt vele mielőbb,mert szerintem ez még sok problémát szülhet,ha nincs köztetek egyetértés az ilyen alapvető dolgokban. :? Ne félj én úgy lekapnám a 10 körméről... :lol: Mondjuk engem nem is akart volna elvenni :lol:

Na viccet félretéve állj a sarkadra és ne veszekedj,csak légy következetes és beszéld meg Danival,hogy ez az ő családja és ti,de főként a saját gyereke már számára az első, és anya meg apa csak a második helyen állhat.Mondd el neki,hogy ezzel neked mennyi fájdalmat okoz.Hátha bele sem gondol. :roll:

Puszi

Eszter

Kép

Kép
anubias
 
 


Koda!

Írtam privit! :wink:

Kép

Kép
anubias
 
 


Sziasztok!

Eladó lakást keresek a 11. és a 22. kerületben: földszint, kertkapcsolat, nappali + két háló. Max. 30M Ft-ig. Kérlek írjatok privit, ha tudtok valamit! Előre is köszi!

Kép
vargaviki
 
 


Sziasztok lányok.

Nagyon jóóóó volt a film!!!

Mindenkinek köszönöm a hozzá szólást.

Ma leirta Attila a feltételeket.És olyan érzésem volt mintha minden dolog ami történt miattam van és csak nekem kell változni.
Na ezt figyuszátok idézem szó szerint!
A szex terén is változni kell!Nincs olyan hogy fáradt vagy,szexelünk ahol csak ránk jön (Rá ezt én kom.) fürdő,konyha,kocsi stb,stb..
és te is kezdeményezel!
Még egy a multat nem hántorgatja senki.(gondolom a csajra gondol).
Külön kasszán leszünk természetesen Csengére adok pénzt.De közösen áljuk a számlákat.És.hogy mit hagyok szanaszét a lakásban arra nincs szájtépés.

Szerintetek egy ilyen sms után mit gondoljak.
Ja és ma megnéztem anyos telefonját és azt írta neki vasárnap (hétfőn beszélt vele a sogornőm),hogy nem velem fog elmenni nyaralni.

Na mostmár kivárom,hogy mi lesz?
Most már olyan viccesnek tünik ez az egész!


Most mennem kell.

Mesi.
Holnap hívlak!Remélem szombaton jó idő lesz!

Jó éjszakát mindenkinek!

brimo
 
 


Sziasztok

Nagyon nagyon ritkán nézek be hozzátok :oops: .....Titi hajhulláson kivül van más tüneted??fogyás akármi??csak azért kérdem,mert nekem szülés után 7-8 hónappal kezdődőtt,hajhullás,fogyás,szapora szivverés,remegés,hasmenés,meleg érzés,,,pajzsmirigy túlmüködésem lett,,,de lehet csak vitaminokat kéne szedned,vasat,,,,,az éjszakázás nagyon kikészit,,,,mi is elég rossz alvók voltunk.


bocsi a beledumálásért

jó éjszakát

Gabi
Vendég
 


Jézusom Brimo, ezt én már nem értem!
Ezt az sms-t, komolyan gondolta?! Mert ez olyan, mintha most aztán Veletek marad, de akkor Neked el kell nézni mindent?!
Hihetetlen! Teljesen ledöbbentem!

Mesikém, igyekszem akkor hamarabb indulni, max alszik a kocsiban, és majd megpróbálom felvarázsolni, hátha nem kel fel.
Muszáj, hogy aludjon, különben olyan nyűgös lesz, hogy nem tudok vele majd nálatok mit kezdeni.
Gondolkodom ezen a napi 1x-i alváson is, de nála ez elképzelhetetlen.
A többit remélhetőleg majd holnap bővebben.

Gabi, nagyon aranyos vagy, köszönöm a hozzászólást és a tanácsot. Azt hiszem, meg fogom nézetni akkor ezt a pajzsmirigyet, gondolom vérből meg tudnák állapítani?
Hát, fogytam bőven, de amúgy mást nem tapasztaltam.
A vitaminokat el kezdtem 2 hete, remélem, idővel segíteni fognak.

Most megyek, baromi álmos vagyok, a lányom ma egész nap 2x3/4 órát aludt!

KépKép
titi_27
 
 


Ági!

Livikének mi is nagyon sok boldog szülinapot kívánunk! :D

Juci!

Mi sajnos nem tudunk menni azon a hétvégén. :roll: ( Nem azért mert nem érünk rá,hanem mert 4-én van fizu apának és mivel ebben a hónapban voltunk nyaralni is,így sajnos nekem akkor már nem jön össze a kirándulás. :? )Ettől függetlenül érezzétek nagyon jól magatokat és készítsetek sok fotót! :wink:

Brimo!

Szerintem is menj vele nyaralni.Én lehet az sms-t nem venném olyan szigorúan,mert csak nézőpont kérdése.Valószinűleg nem egy kommunikatív pasi,aki leül és megoldja a problémáitokat egy átbeszélgetett éjjel. Lehet,hogy nagy lelkierő kellett hozzá,hogy leírja,és ha ez így tömören rosszul is hangzik,lehet ,hogy másként érez.Pl: Nem azért írja,hogy szex bárhol stb..mert bántani akar,hanem szeret,vágyik rád és hiányzol neki,hiányzik az az éned,aki akkor voltál,amikor Csenge még nem volt.Mi nők tudjuk,hogy ez nem így megy és gyerek mellett a nyavaja akar a konyhában szexelni,amikor örülünk ha alhatunk este, :lol: de én értem mit akar ezzel mondani.És amíg akar téged,addíg szeret,tehát van mit megmenteni.Én azt mondom,drukkolok nektek,márcsak a gyerek miatt is,akinek mindketten kelletek! :wink:

Megyek,mert vendégem jön és még sehol sem állok.Domi napok óta nyávog egész nap.Teljesen kicsinál!!!! :evil: :lol:

Puszi

Eszter

Kép

Kép
anubias
 
 


Sziasztok.

Mesi.
Ma néztem az előrejelzést,hát szombatra is esőt mondd.
Nem tudom mi legyen Csenge orra még mindig folyik és már kicsit köhög is.

Majd még meglátom mi legyen!

Most mennem kell.


Puszi mindenkinek!

brimo
 
 


Juci,
köszönjük a köszöntést így kora reggel :shock: :lol:
Bármikor jöhettek, csak szólj hogy mikor jó nektek. Ma Vivivel szemészetre megyünk, és délután anyukámék jönnek, vasárnap meg apukámék, más nincs.

puszi,
Majd jövök ám én is, még lógok a fényképekkel is amiket Mesiéknél csináltunk... Csak nem nagyon jutok géphez :(
csné
 
 


sziasztok!

Livi nagyon boldog születésnapot.




Kép


Majd mesélek...de most szállt el a kisrgény..:( később újra megírom.

puszi.

Kép
sziszike1000
 
 


Mindenkinek nagyon köszönjük, hogy gondoltok Livikémre!!! :)
Olyan fura, hogy már ilyen "nagycsaj" :roll: ...még most született... Bár Vivim is... és már mekkora! :lol:
csné
 
 



Livi, Ági!

Boldog szülinapot kívánunk mi is!

Mesi

Kép
tücsök13
 
 


Sziasztok!

Ági!
Nagyon Boldog Születésnapot Kívánunk mi is a tündéri szemű Livinek!!!!
Az idő tényleg rohan. Emlékszem amikor nálunk voltatok, és neked volt a legnagyobb a pocakod. Igaz én akkor a Sárával rohangásztam hol etetni hol altatni. Azóta meg már mindkét csajszi mekkor lett. Nemsokára vihetjük őket az oviba :cry:

Jucikám!
Annyira sajnálom, de mi megint nem tudunk menni. Biztos elfeljtettem írni, hogy nálunk akkor falunap, és mint Hercsi mindig jelen vagyunk (kóstoltatás, főzőverseny) De biztos emlékszel rá, hogy tavaly is volt, és akkor is nyertem a főzőversenyen. Idén is kell indulnom ,mert ilyenkor tulajdonképpen én főzők az egész családnak. Meg a kóstoltatásnál is kell segítenem.
Szombaton igaz nincs még falunap, de akkor meg pakolni kell, meg a sátrakat állítani. Hűtőputokat kivinni, és a díszítést is én szoktam csinálni.
Főleg, most anyósomnak, hogy volt a műtét, még emelni se nagyon emelhet (meg amúgy is kíméljük), ezért többet kell segédkeznem.
Az igazat megvalva, abban bíztam, hogy biztos augusztus végefelé szerveztek valamit.
Nem igazság, hogy kimaradunk mindenből :evil: :evil: :evil: :evil:
Akkor ezután a buli után, szervezhetnénk nálunk valamit, és akkor tuti nem maradok ki.
Igaz idén biztos, nem nyerek, de azért nektek megcsinálnám a díjnyertes tavalyi levesem is.
Lehetne akár egy szeptemberi hétvége is, hisz akkor is jó idő szokott lenni, és talán a lányoknak a kis faházikó is elkészül akkorra az udvarban.


Na rohanok, mert lassan kell a Sára, és még egy csomó dolgom van, de este még benézek.

Puszi:Gyöngyi

Kép

Kép
oné
 
 


Titi!

A cumit itt hagytátok!

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Mesi

Kép
tücsök13
 
 


Sziasztok!


Tücsi!

Jajj de jók a képek!
:wink: Látom minden gyereket lázban tartott cirmike! :lol: Nagyon édes!Köszi a receptet.Szupi,én is meg fogom csinálni. :wink:

Juci!

Dehogy gond, én örülök(őszintén és tiszta szívemből),hogy végre sikerül úgy menned,mennetek,hogy nem lesznek anyósodék a nyakadon.Ezt már te is megérdemled.Nem lehet mindenkihez alakalmazkodni,mert akkor sosem valósulna meg egy tali sem,ezt mind tudjuk,én csak azért írtam meg,miért nem megyünk,mert vagyok olyan jóba veletek,meg nem is ciki szerintem,de nehogy itt te érezd ezért rosszul magad,hogy épp akkor va. Szerencsére sok talit szervezünk manapság és én igyekszem sokra elmenni,úgyhogy ez nem gond. :wink:

Sziszike!

Képzeld most volt nálam egy nagyon jó barátnőm,akitől ajándékba cserkómag párnát kaptam.Annyira örültem neki. :D

Csajok!

Tiszta ciki volt,mert a barátnőm babázni jött,Domi meg az érkezése előtt bevágta a szunyát és megint durmolt 3 és fél órát. :lol: Így mielőtt hazament egy picit babázhatott,de mindíg akkor alszik a gyerek,ha nem akarom. :lol:

Puszi

Eszter

Kép

Kép
anubias
 
 


cirmike= Cirmike :oops:

Kép

Kép
anubias
 
 


Lányok, jövök majd este (legalábbis remélem), de a miskolci ismerőseim nem rég mentek el, így most állok neki főzni, Dani most jött haza nem rég.

Csak jelezni szeretném, hogy Jucikám, sajnos nekünk se jó a hétvége. :( Szerdán hazautazom Miskolcra, és csak 1 hét múlva tervezek visszajönni. Pedig az ötlet annyira jó, én is szívesen mennék!

Mesikém, a cumit sajnálom, de majd csak összefutunk valamikor a közeljövőben. Addig csak kibírja, max veszek neki másikat játszani.

KépKép
titi_27
 
 


Sziasztok.
Most már biztos elválunk!
Attila nem velem megy nyaralni. Felhívtam a csajt és megmondtam neki,hogy tönkre tette a házaságunkat és mondja meg Attilának viheti a holmiát!
És tudjátok mit mondott Attila? Már vártuk,hogy mikor telefonálsz!
Szerintetek miért nem meri megmondani,hogy nem akar semmit tölem?
Hazug g....
Na mindegy.

Most megyek aludni vagyis ugy csinálni mert már hetek óta nem alszom és fogytam 10kg!

Mesikém!
Az lesz amit megbeszéltünk!Csak nagyon gyorsan valami meló után kell néznem!


Jó éjszakát nektek!

brimo
 
 



Brimo!
:twisted: Ezt nem hiszem el!!! :twisted: És én még itt kampányoltam érte. :twisted: Na szerintem ne sajnáld ezt a pasit egy percet sem!(Jó tudom én,hogy ez nem ilyen egyszerű) :cry: Nagyon sajnálom,hogy ilyen dolgokkal kell megbírkóznod.Nagyon sokat gondolok rád! :roll: Nem nagyon találom a szavakat! :?

Puszi

Eszter

Kép

Kép
anubias
 
 


Brimo!

Holmiját!

Kép

Kép
anubias
 
 


Brimo!


Hihetetlen! Most ennyire nem tudja hogz mit akar,vagy csak szorakozik? Egyik pillanatban veled akar lenni,masikban meg a csajjal...borzaszto lehet,nagyon sajnalom hogy ilyeneken kell keresztulmenned...mihelyt meggyogyul Cseni akkor gyertek,jo?

Titi!

Olyan edes Alexa(vagy most hogy is hivod?),ahogy maszik. Rendszer ugyben igaza van Kicsinek,Mishal se aludt sokkal tobbet,ha visszaemlekszel mennyit szenvedtem..es a vegen feladtam..most delutan alszik,de az is valtozo,van amikor fel orat,van amikor masfelet.. Jo utat neked ha megse jonnel addig!

Koda!


KIvanom hogy gyorsan teljen el ez a het a dokiig,borzaszto lehet! Gondolok rad!

Csne!

BOLDOG 1. SZULINAPOT LIVIKENEK!!!!!

Kicsi!

Na,vegul jottek? Jov. heten raertek??? Talan meg az ido is jo lesz vegre!

Es ne celozgass :roll: :lol: (majd egyszer kifejtem,de mar azt hiszem belekezdtem egyszer..nemcsak introvertaltsag,stb...)
MIshal csalodott volt,de megvigasztalodott,mert itt volt az eletemben ketszer latott 22 eves unokatesom,es vele jatszott. :wink:

Gyongyi!

Majd meselj akkor a falunaprol..biztosan megint nyersz,miert ne sikerulne most?


Na,mentem...engem nagyon kimerit ha allandoan jonnek-mennek nalam....
Ilyenkor ugy erzem hogy MIshalt hanyagolom,mert mindig mas jatszik vele(ami jo neki tudom) de nekem nincs idom ra. :roll:
OLyan jo volt kettesben este vele.

Eszter!

Mit csinal Domi???? Gondolom frusztralt hogy nem tudja azt csinalni amit szeretne.


Puszi mindenkinek!
momo35
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: