Új privát üzeneted érkezett!

Hibernia, még akartam írni, hogy akkor egész hamar helyre is jöttetek!
Kelés van, megyek.....de nem magától ébredt a teraszon, hanem a hülye szomszéd ordítozik kint :x :x :x
Erről jut eszembe: Hibernia, szomszédaitokkal hogy áll a helyzet?

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


nadi, sóbarlang itt??? :D :D no most jól felröhögtem... úgy képzeljétek el ezt az országot, mint Magyarország a 70es években. :) :) a honlapoktól kezdve a bolti kínálaton át... eh... pl az összes homeos bogyót otthonról rendelem, ez milyen? :roll:

ez a sóbarlangos jóga nagyon királyság lehet! irigykedem rendesen!!!!

jajj én épp Peti éves szülinapi naplóját rendezgetem, tök jó, remélem májusra kész lesz... :)

hibernia
 
 
 


ja, szomszédok kiköltöztek... :) :) azóta van új lakó, de alig hallani őket... :) :)

hát csütörtök délután kezdett szortyogni, péntek-szombat-vasárnap nagyon be volt dugulva végig + hőemelkedés, aztán tegnap + ma már láztalan abszolút és még csak 1x szívtam orrot ma... :) remélem holnap már semmi sem lesz... :roll:

kelést sajnálom. :( de utálom az ilyet! :evil:

hibernia
 
 
 

 
 

Hibernia:több képzésre is jelentkeztem.Az első az üzleti szakmenedzser,aztán kereskedelmi szakmenedzser,vagy a nemzetközi szállítmányozási és logisztikai szakügyintéző.Ezeket jelöltem meg,aztán majd meglátjuk.Eredetileg egy fősulit akartam elkezdeni,mert most azért jár plusz 40 pont,ha gyerekvűállalás miatt valamilyen ellátásban részesülsz.Szegény hugom ki isv an,mert ő két nyelvvizsgával fog plusz 40 potnot kapni.Én meg csak azért mert van Balu :) Na de még így se volt elég a pontom a fősulihoz,pedig 4,5ös voltam :( Egyre tudtam volna jelentkezni de az nem tetszett,az a közszolgálati lett volna,de nem érdekel ez az irány.
Tudom hogy hülyén hangzik hogy a 7 órai kelés korai :d Csak én alapból szeretek sokáig aludni,és mostanában többször kelt Balu már 7 kor,fél 7kor.Eddig aludt fél 9i,vagy 9ig.Egyébként pontban 10kor van pizsilövés neki :D Akkor kajcsizik,és teszem le az ágyába,és már alszik is.
Örülök hogy gyógyul a Mester :) Láttam a képet fb-n,tök helyes így betegen :) Mármint az az ábrázat,tök aranyos :)
Ez a fenékemelős imbolygás olyan mint a kutyázás?amikor előre hátra libeg?
Tapsiról nem dobsz egy vidit?Tényleg olyan aranyosak ilyenkor :)
Milyen naplót csinálsz Pepkének?Amit a múltkor írtál?
Akkor legalább már a szomszédok miatt nem kell idegeskedni :)


Nadi:tényleg jól hangzik ez a jóga!Ez hol van?És mennyibe kerül?Alkalmanként is lehet menni vagy csak bérlet van?Ez csoportos foglalkozás gondolom.
Tudom-tudom :D A 7 akkor korai,ahonnan nézzük :d Ahhoz képest hogy Balu sokszor majd fél 10ig is alszik,ahhoz képest korai :D

Mi voltunk egy nagyot sétálni,olyan szép idő van.Meg bűnbe estem,és bezabáltunk a bk-ban :oops: Így tényleg nem fogok fogyni :lol: Voltunk még cipőt venni a páromnak emrt a régi szétszakadt :? Most értünk haza,Balu majd 2 és fél órát aludt a babakocsiban :) Mindjárt jönnek az alsó szomszédék,összeeresztjük a gyerkőcöket :)

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Szobafogsagon vagyok. Miota itt vagyunk nagyon. Keveset alszik elisa. Most vegre alszik, de annyira nyikorog a szobaajto, h nem merek kimenni...
Sopplany, balu akkor is jol alszik!!!! Elisa fel8kor kel par napja, este egy oraba telik mire elalszik, 9kor es kozben meg 2x kel!!!

Nadi, ne haragudj, a faradsag lehet, hogy is felejthettem l' h hirtelen aabba kellett hagynod a szoptaatast...
Ha kutyazik greti az szerintem is jo jel!
Sobarlanggert irigykedem! Itt seol nincs, pedig milyen jo lenne telen! Regen hordtam a fiukat...

Hiberniia
Nektek termeszetes sobarlangg van, a tenger miatt! Orulok h rnnyivrl mrguszta peti az elso beteggseget

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


NA csak ezt az oldalt olvastam vissza.

Csöpplány gáz ez a munkahelyi cucc..szakszervezetnél lehet lázadozni, elvileg minden cégnek/iparágnak kötelező, vagy munkajogi per, ami nem kellemes és kell ügyvéd is, bár ebben jelen esetben tudok ajánlani, de jobb csak panaszkodni valahol először

Hibernia, nálatok sem egyszerű a helyzet.
Mi karira kaptunk járássegítőt, ilyet

http://fishertoys.hu/spd/P6676_/FisherPrice_Tanulo_auto

szülinapjára Gabinak meg ilyet szeretnék:

http://fishertoys.hu/spd/K0317_/FisherP ... ralo_zebra

NA meg majd a lábbal hajtós mocit is, bár az "csak" 3e forint, és lehet amúgy kapni cipőorr védőt, ami megvédi a szelíd motorosok cipellőjét is :D

A napi 1 alvás eddig egyszer sikerült jól, akkor 6 kor kelt, 1kor beájult és 4kor kelt megint majd a szokásos 9kor szunya, de ez így durva nagyon...6tól 1ig az nagyon durva, ha később kellne, pl 8 kor akkor ok, de így, hogy kb 6-6:30 kor kelünk nehéz, így meg csak tologatja 2x alszunk már jó ideje de próbálja közelíteni a két alvást egymáshoz..meglássuk mi lesz.

Éjaszkák változóak, de volt 1 este mikor csak 2x kelt.áá el sem hittem, olyan jól esett :D

Gabi amúgy cukor falat a maga fárasztó módján :D
Az egész lakást belaktuk, ő mindenhova mehet nálunk, álldogálunk ezerrel, most épp azt élvezi, hogy állásból popsira huppan..nagyon tetszik neki :D
Néha elindul a bútorok mentén de inkább még csak egyhelyben jár..állati cuki :D

Kaja téren szarul állunk még mindig de nem paráztatom magam, lesz@rom, lesz ahogy lesz. Van tejem, az mindig jöhet, szóval nagy baj egyelőre nincsen :D

Na most csak ennyi, bocsi, hogy csak magunkról írtam, megpróbálok visszazökkeni!

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Orsi:tudom hogy jól alszik Balu,nem is panaszkodásnak írtam,mert összetehetem a kezem hogy ilyen jó alvókája van.Csak nem tudom hogy neki most hogy lenne jobb?Ha korábban feküdne le és korábban is kelne,vagy maradjunk a 10-es fekvésnél?

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Közben írtatok :oops:

Csöpplány, jó kis nap :D Kár, hogy Gabi nem bírja a babakocsit én meg már a hordozót.... így csak napi 20 percet vagyunk kinn pedig nagyon vágyom kifelé

Tényleg Hibernia, milyen napló? Vissza kellene olvasnom :oops:

Én mióta megszületett Gabi firkálok naplókat de alég gázul festenek a sebtében bejegyzett tételek, aztán kb 5-6 hónapos kora óta nem is írtam minden nap, most meg már 2 hónapja nem írtam :oops:

Lehet egyszer ha baromi sok időm lesz leszűröm azt a pár hozzászólásomat és kimentem, lényegében ez is egy napló :D

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


napló:
hát én az első naptól írtam kézzel, nagy füzetbe, hogy mit csinált, mennyit evett, mennyit aludt, időre lebontva + összegeztem, egész nap mennyit evett / aludt + milyen izgalmas kunsztokat kezdett el, mi újat kóstolt...
aztán már csak azt írtam, mikor mennyit evett / aludt + milyen izgalmas kunsztokat kezdett el, mi újat kóstolt.
most ott tartok, hogy leírom, mikor aludt + milyen új dolgokat kezdett... :D

emellett van blogom, most abból másolom ki egy doksiba a róla szóló részeket.

a cél, hogy májusig kitöltsem a "hivatalos" babakönyvét (ezt vettük, be kell írni olyanokat, hogy kik látogatták meg először, mik az első kedvenc kajái stb + fotókat lehet mellé ragasztgatni) + csináljak pár táblázatot a leendő tesók kedvéért, hogy mikor mit kezdett enni / mikor jöttek ki a fogai, milyen sorrendben / mikor kezdte a nagymozgásokat / hány kg volt milyen idősen + ugye összeállítsam a blogból a kis naplóját... ebben ilyen vicces sztorik vannak inkább.

ajin még nem gondolkoztam... :)

csöpplány, mi most azt követjük, hogy abszolút akkor fekszik, ha álmos. most hiába akarom, hogy 9kor aludjon, ha nem álmos, hordozhatjuk 10ig, akkor is csak akkor tudjuk letenni... úgyhogy inkább hagyjuk, hogy azt csináljon, amit akar és ha 9.50kor álmosodik el, lelke rajta. de 10kor legkésőbb úgyis kidől... a 10-7 szerintem korrekt ennyi idősen, lehet Balu is változik. szóval szerintem ha azt szeretnéd, hogy később keljen, később is kell fektetni. persze ez csak az én véleményem. ;)
integetést próbálom felvenni, de meghallja a kamerát és jön hozzám... :?
hogy sikerült a délután?

zsu, néztem ezt a járássegítőt nem nagyon meg kell dőlni hozzá? vagy csak a kép miatt? és a kerekei blokkolhatók? az "én fajtámat" azért húzták le a fórumokon, mert nem... :( és túl gyorsan gurul, a baba nem tudja követni... :?

helyben jár Gabi? :lol: mókás...

orsi, tényleg a tenger. :) :) sós levegő van így is. múltkor nem is tudom, miért, megkóstoltam a parton a vizet, tényleg iszonyat sós volt. néha most sem hiszem el, hogy a tenger mellett élünk... :D
szobafogság? :?

hibernia
 
 
 


Zsu,
hu micsoda jarmu, zebra...

Hibernia,
nekunk is olyan jarassegiito van, ami tul gyotsan gurul, de olyan talicska féle, amibe szuperul lehet pakolni és vinni a jatékokat innen oda és vissza.

Ma adtam eloszor végre camomilla vulgarist Elisanak, olyan kivancsi vagyok.... szépen elszopogatta és sokkal gyorsabban aludt el, mint az utobbi napokban...

Macianyu, Barbazso, mi ujsag??

Voltam gmailen, csodalatosak a babocak! Szintikének mennyi haja van!! és Grétinek is! irigykedem!!!! na és a Peti flegma videoja csucs!

Hibernia, most rad gondolok, itt van felettunk egy lakas és éppen randaliroznak ott a gyerekek, de nem is akar hogy, az enyémek mar egy oraja alszanak, ha felébresztik valamelyiket nagyon be fogok ragni!

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Zsu, ilyen zebra nálunk van a családi körforgásban. :) Most az ikrek nyúzzák, minden gyerek imádja/-ta. Csak a talpa miatt kicsit nagy helyet foglal szerintem.

Hibernia, ez a precizitás!!! Áááá! Utánozhatatlan! :D
Az aldis cipőt én is kiszúrtam. :)

Nadi, ez a sóbarlang jóga engem is érdekelne. Hajlékonynak kell lenni hozzá? Te melyik kerületben laksz?

Orsi, sajnálom az alvást, vagyis nemalvást. Samu is mindig összezavarodik, ha elutazunk. :?

Csöpplány, fogyókúra, bk? :D :D
Mi ma megint bandáztunk a kismamákkal és babákkal, beváltottuk a 15% kedvezményünket a rossmannban, aztán hozzánk jöttünk ebédelni. Tegnap gesztenyés csirkét sütöttem, még volt belőle bőven, na, az még nem hizlal -annyira. :) Na, de utána nekiálltunk ostyákat és piskótát sütni... Hát egész nap kóstolgattunk, kajáltunk, mindhárman fogyózunk elvileg... :D

Sajnos én még mindig nem tudtam megnézni a videót, de ez lehet a mi gépünk hibája, mert múltkor újrainstallálta Barnus, és még nem töltött vissza minden programot, vagy mi. Hmm, ehhez egyáltalán nem értek. :oops:

Ugye, milyen nagyfiú lett Samu?! Még mindig csak ámulok és bámulok, amikor ülve játszik. Egy hónappal ezelőtt tette meg az első mászó mozdulatait, ülni pedig még nem tudott akkor. :)
Tényleg bárhová el lehet vele menni. Holnap szomorú eseményre készülünk. Meghalt a szembe szomszédunk, az ő temetésére. Drága 83 éves néni, mindig a tavaszt várta, és képzeljétek, február 28-án halt meg. :( Utána anyuékhoz vonatozunk, onnan meg apával csontkovácshoz, mert már szétesek, fáj mindenem, érzem, hogy elcsúsztak a csontjaim egymáson, mert mindig jobb oldalt viszem, tartom Samut, és nagyon rendellenes pózt veszek fel folyton emiatt. Ha beválik nekem, Nadi, neked is el kell menni! :) Kelenvölgyi közösségi házban van a rendelés.

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Ja, igen, Szinti nagyon nagylányos! És az a bicó!!! Kíváncsian várom az öves képet is!

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Orsi, én is kíváncsi vagyok, mert még mindig nem próbáltam ki, folyton elfelejtek venni chamomillát, pedig tegnap ritka gáz éjszakánk volt. Samu mindig felsírt éjfél körül megszoptattam (már jó ideje fél 2-2 körül ébredt először), de nem sokkal később megint sírt, kivettem, rögtön aludt tovább a vállamon, visszatettem, sírt,... Végül átjöttem a nappaliba, csináltam magamnak kuckót a kanapén párnákból, hátradőltem, Samu pedig a mellkasomon aludt. Én is bealudtam, fél 3-kor viszont már elég kényelmetlen volt, letettem az ágyába. Szerencsére nem ébredt föl, de reggel 7-kor már dünnyögött. Nem tudom, mióta ülhetett ölében a krokesz fejével. Azzal játszott, 7-kor unta meg. :) Ilyenkor mindig arra gondolok, milyen jó lenne egy igazi szoptatós fotel. Csak kicsit drága. Most akciósan 65ezer a brendonban. :? Igaz, én nem egy gyereket terveztem, de azt egy pasinak megmagyarázni... :D
http://www.brendon.hu/Products/ViewDeta ... e&store=43 Batár dromedárul néz ki, de eszméletlen kényelmes!!! :D

Alszanak a gyerekek? :) Kopogj fel seprűnyéllel! :D

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Nadi megtaláltam a jógádat! :) Megy oda bkv?

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Sziasztok!

Járássegítő:nekünk is van egy,örököltük,Balu osokat játszik rajta.De járássegíítőnek nem alkalmas,túl gyorsan gurul,szinte szalad utána a gyerek.Viszont a "műszerfalát" nagyon szereti,már 4 hónapja játszik vele folyamatosan.

Zsu:ma felhívom az oep-et és megérdeklődöm hol tart a dolog,aztán megint a céget hívom.Aztán türelem,mert nem nagyon akarok én pereskedni,csak rá akarnék ijeszteni a cégre hogy hátha "megemberelné" magát.
Nálunk anyukám vesz neki szülinapjára ilyen lábbal hajtható mocit.Nekem annó volt ilyen nyuszis motorom na azt imádtam.Ilyen:http://www.pelenkaakcio.hu/jatekok/kulterijatekok.htm
Nálunk is ilyen átállás van alvás terén,bár nálunk többször jön össze az 1szeri alvás.TEgnap is egyszer aludt,hiába ugye 7kor kelt.1-fél 4ig aludt.De tényleg elég gázos ez a hosszú ébrenlét :( Szokni kell :(
Édes lehet Gabi ahogy élvezi a mozgás örömeit :) Egy helyben jár? :D Az tényleg aranyos lehet :D
Szerintem se parázz rajta,ha nem lenne elég a tejcsi Gabinak azt tuti látnád.
A sportbabakocsit se bírja Gabi?Balu nem szerette azt a nagy bergon-t,ezért vettünk most sportbabakocsit,azt használjuk,és így sokkal jobban bírja a babakocsit.Vagy alszik benne vagy nézelődik ezerrel.Ebben még sosem nyüszögött!!!!!
Az első 2 hónapban én is írtam hogy mikor kelt,feküdt,mennyit aludt,mennyit evett,mit evett,esti mérésnél mennyi volt,kb mint Hibernia.Aztán amikor már nem kellett "kötelezően" írni(dokinak kellett) akkor valahogy elhagytam,csak a fontosabb ténykedéseit írtam fel,nagyobb mozgásfejlődéseit,fogak kibújását,látogatókat,karácsony milyen volt,meg iylenek.Szerintem is ez a topik mindig itt marad emlékbe :) Elvileg ki lehett szűretni a saját hozzászólásaimat,szóval tényleg utána lehet nézni ezeknek a dolgoknak :)

Hibernia:hát mondjuk Pepkéről lehet is ám mesélni,hatalmas figura ez a gyerek :) Vajon kire ütött? :lol: :P
Hát igen,csak eddig olyan jó kis rendszere volt már egy jó hónapja,totál jó volt számomra.Ez a 10-fél 9ig alvás.Kiszámítható volt,tudtam tervezni,tudtam kb mikor lesz álmos.De pl ma is fél 7kor kelt :? Jóóó,mondjuk már 9kor aludt,de ezt még szoknom kell :?

Orsi:te már a bogyót odaadtad neki?Én még nem mertem,folyton feloldom :oops:

Barba:hát apának megjegyeztem amikor mentünk Lidl-be hogy éhes vagyok.És nőnapra meglepett :oops: A kedvencemet is kérhettem bónusznak, a panírozott rákot,egyszerűen élek-halok érte,csak baromi drága.De apa azt mondta hogy ez az én napom,megérdemlem :)
Tök jó hogy így össze tudtok járni :)
Fura hogy mennyit fejlődött hirtelen,ugye? :) Olyan gyorsan be tudnak indulni :) Felállást próbálgatja?
Sajnálom a szomszéd nénit :( Részvétem :(
Jajj,rám is rámférne,fáj minden porcikám :? Mondjuk vicces,mert ami kényeztető masszázst,amit karira kaptam páromtól,még mindig nem szervezte meg :lol: Nem baj,majd jövő karácsonykor :D Pedig már jól esne egy jó kis masszázs :)
Én is ültem egyszer olyanba,mondjuk pont amikor a kórházban voltam ctg-n a műtét előtt,de írtóóóóó kényelmes tényleg!!!Nem is gondoltam volna!

Délután jó volt!Aranyosak voltak a gyerkőcök.Mikor Balu meglátta,felragyogott az arca,annyira szereti a gyerekeket,alig várom hogy jó idő legyen és mehessünk játszótérre,meg szándékozunk sokat menni párom nővéréjékhez,ott van egy 2 éves pici,és bizti jól eljátszanak majd.Most még kicsit fél az Attila Balutól,mert ugye Balu paskol,meg felhúzódzkodik rajta :D Egyébként már tud járni az alsó szomszéd kisfia,most volt valentin napon 1 éves.Tök kis ügyes,olyan óvatosan egyensúlyoz és megy :) Balu is produkálta magát,de ő még nagyon kapkod,de azért nagyon ügyes.H kicsit jobban figyelne az egyensúlyozásra akkor menne neki :)
Este jó volt,Balu beájult 9kor,de reggel fél 7kor kelt :( Úgy aludtam volna még.Meg kel próbálnom átállni,és korábban lefeküdni.Egyébként jó kisfiú,játszik éppen,meg virslit majszol,persze olyan az egész szoba :? Ma is olyan szép idő van,tuti megyünk ma is sétálni :)
Na,megreggelizem,aztán kicsit rendet rakok :)

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Sziasztok!

Barba, ügyi vagy, hogy megtaláltad a jógát, ahová járunk :D , azért itt a linkje az órarendnek is:
http://www.solampas.hu/programok
Baba-mama jóga csak keddenként van 10.30-tól. De jó lenne, ha eljönnétek velünk!!! Jár ide bkv: 141-es a végállomásig kell menni vele. Nem tudom nektek mennyire van ez mondjuk messze. (a 141-es Kelenföldről indul, ott meg van vonat) Úgy emlékszem, hogy Ti vonatoztok sokat. Szóval mi itt lakunk a jógától 2 percre kocsival. Utána bejöhetnétek hozzánk is! Jövő héten az ünnep miatt elmarad a keddi jóga, de utána lesz. Többiek is, akik a közelben vannak jöhettek ám! :lol: :lol: :lol:

Hibernia, ez az Írország tényleg egy másik bolygó :shock: :shock: ...de sebaj, nektek ott a friss tengeri sós levegő!
Szomszédokat akkor szerencsésen letudtátok, ez jó.

Csöpplány, tök jó, hogy így van energiád tanulni. Ez levelező lesz? Nekem még az angol könyvemet nem volt időm elővenni a 9 hónap alatt.... :oops: Pedig terveztem.
A jóga nem olcsó sajna, 2ezer alkalmanként. Lehet bérlettel is, de nekem egyszerre nincs annyim mostanság, úgy se sokkal kevesebb sajna. Igen, csoportos, van úgy, hogy egész sokan vagyunk(5-6 baba) de van hogy csak kettő. Semmi előképzettség nem kell, mindenki azt csinál, amit akar :lol: Én néha csak fekszem :oops: Jöhetnétek Ti is egyszer kipróbálni, bár Ti nem vagytok közel, de kocsival bevállalható talán. És természetesen utána nálunk megpihenhettek :D

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Barba, várom a csontkovácsos beszámolót! Ha még egyben vagy utána, akkor én is elmegyek :lol: :lol: De én parázom eléggé ám az ilyentől... :oops:
Szegény szomi néni :cry:

Orsi, bevált a homeós bogyó? Én se mertem még Grétinek adni, Elisa ügyi, hogy szépen elszopogatta.

Velünk semmi különös. 4 napos ünnep jön, de mi nem tervezünk semmit :? Férjem egy nap dolgozni fog sajna. Úgy elmentem volna valahová wellneselni, de már késő, tuti sehol nincs hely, ahol esetleg olcsóbb lenne. Grétivel meg csak baba barát helyre mehetünk, mert a sima hotelből szerintem kitennének az üvöltözése miatt....
Ki mit csinál hétvégén?
Mi max. talán kimegyünk a Kopaszi gátas parkba, ha jó idő lesz. Aztán egyik nap anyuékhoz Érdre, és ennyi.

Kérdeznék valamit, bár ez talán normális: szoptatás abbahagyása után megjött, rá kb. 2 hónapra megint (ez most van) de majd elpusztulok, annyira szarul vagyok. Gondolom, hogy még nem állt be rendesen azért ilyen, vagy szerintetek menjek dokihoz?

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Zsu, szuper a járássegítőtök! Használja is Gabi? (ára se semmi :shock: ) Ez az ugrálós zebra is király! Mi tegnap voltunk a brendonban, ki akartam volna próbálni valami hintát, hogy ha élvezi Gréti, akkor vennénk...na persze egy se volt felállítva :x Itt a közelünkben semmi normális játszótér nincs, ahol tudna hintázni :? Tök gáz. Viszont a Camponában nyílt egy játszóház!!! 1 év alatti gyerekkel ingyenes. Még nem voltunk, csak bekukkantottam egyszer, de tuti jó lehet, tök nagy és tele van érdekes cuccokkal. Esetleg akár ilyen helyen is tarthatnánk baba-mama talit, nem?

Megyek, mert nyígás van.

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Jelentem a homeos bogyonak NULLA hatasa volt! Nekem a gyogyszerész mondta, h adjam neki a bogyot, nem lesz gond. egyet én is elszopogattam, haat elég sokaig kell szopogatni...
Aki ad, milyet ad és mennyit? ez 9 CH-s... és tegnap 4 bogyot kapott a kisasszony.

Csontkovacs nekem is jo lenne!

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Orsi, sajnálom, hogy nem jött be a bogyó. Ennek egyből kellene, hogy hatása legyen? Amúgy nekem is azt mondta a védőnő, hogy simán adható ilyen piciknek is a bogyó, csak tegyem a nyelve alá, onnan nem tudja kiszedni és ott elolvad lassan, ennek az a lényege, így szívódik fel. Utána néztem én is, hogy milyet és mennyit adnak. Ezt találtam: "Chamomilla CH15-ből 5 golyócskát lehet adni félóránként" :shock: :shock: Nem sok ez...?

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


én csak vacsora kozben adok neki 1x egy nap, szerintem 5 bogyo féloranként az rengeteg... azt nem tudom mi a kulonbség a 15CH és a 9CH kozt. Tudja vki?
Nem biztos, h elso naptol hatnia kell, probalkozom par napig, aztan, ha semmi valtozas, abbahagyjuk majd.

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


csak gyorsan, orsi, minél nagyobb a ch annál erősebb a cucc (higítást jelzi a szám). és a homeopátiás gyogyók először állítólag ugye rontják a helyzetet, aztán jön a javulás.
a fél órás adás szerintem akkor kell ha nagyon nyűgi, az osanitot én pl napi 4-5x adtam, mondjuk 2 óránként 8 golyót. oldva én is.

hibernia
 
 
 


Én, tudjátok, szeretem a természetes dolgokat, de a homeos bogyókból kezdek kiábrándulni. Amúgy ha jól tudom, kézzel tilos hozzáérni, szóval hogy add be egy 9 hónapos gyereknek a nyelve alá úgy, hogy nem érsz hozzá se te, se ő? Aztán ugye se előtte, se utána ne egyen min. félórán keresztül,...
Különben én is adtam már Samunak bogyeszt (műanyag kanállal, de nem a nyelve alá, azt nem is figyeltem :)), Anditól kaptam, hogy könnyebben átszakítsa a fog az ínyét. Egyelőre semmi változás. :)

Csontkovács szupi volt, nagyon ügyes, és nem fájt!!! Semmi hirtelen mozdulatot nem tett, amitől én féltem. És banyek, megmutatta az elején, hogy a csípőm úgy ki van fordulva a babázás miatt, hogy a jobb lábam 1-2 centivel hosszabb, és a kezelés végén egyforma hosszú volt! És a gerincem a nyakam és a hátam találkozásánál már ki volt dudorodva (elkezdtem púposodni?!?), és azt is helyrerakta fájdalom nélkül. Nadi, ez is közel van akkor hozzátok, mindenképp menj el, megéri! A kelenvölgyi közösségi házban rendel. http://www.kopflaszlo.hu/kapcsolat.html
Lehet, hogy megnézem akkor majd veled egyszer ezt a jógát az ünnep után. Aztán, ha beválik, többször is. :)
Vicces lenne, ha beállítanánk a játszóházba mindannyian az egy év alatti gyerekekkel, és elfoglalnánk a helyet. :D Biztos örülnének nekünk. :D :D
Menzinél ilyenkor szerintem minden természetes, ne aggódj!

Csöpplány, vicceltem a fogyókúrával, nehogy komolyan vedd!
Erről jut eszembe, hétvégén találkoztam egy régi ismerőssel, és kérdezte, hogy jön-e a második?!? :twisted: :twisted: :twisted: Undorító dagadt vagyok! :D
Igen, Samu próbálgatja az állást, de még csak kézbe kapaszkodva megy neki, ami azt jelenti, hogy folyton jön oda hozzám, hogy gyakorolhasson. Már láttam, hogy a fotelnél is próbálta, de nem tud megkapaszkodni benne, lecsúszik a keze. És megtette első lépéseit is. :) Ha fogom a kezét, rögtön megindul előre. Mondjuk ezt nem erőltetem. :) De nagyon vicces, akkorákat lép, mint egy katona! :D
Samu is elkezdett 7-negyed 8 körül ébredni, én is nagyon örülök neki, mint te. :D Ráadásul mostanában megint sírdogál éjjel, mintha fájna a pocija, kicsit kialvatlanok vagyunk. :)

Maci, te mennyi amarántot adsz Nílának? Mindennap kap?

Orsi, meddig ugráltak fölöttetek a gyerekek?

Hosszú hétvégére hozzánk jönnek anyósék. Remélem, maradnak még utána pár napot, és tudunk kicsit nyugodtan is együtt lenni, mert amúgy mindig csak segíteni jönnek, nem nagyon lehet velük leülni élvezni az életet. Így akarják bepótolni, hogy ritkán találkozunk, kevesebbet tudnak év közben segíteni.

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Mi is vagyunk, csak mostanában olyan sűrűek a programok.

Nos, a kúszos vidit még nem sikerült, úgy felraknom, hogy meg lehessen nézni, valószínüleg azért, mert csináltam belőle fejezetett, mert túl nagy a mérete és e-mailen nem tud átmenni. De, hogy így, mért nem tudom megnézni én sem ??? !!! Jó kérdés. De ügyködöm rajta. Később ezt is bepótolom.
Az öves képet is majd csaj jövőhéten teszem fel, mert akkor fogja Szinti felvenni, megyünk majd anyósékhoz.

Nálunk a hosszú hétvége abból fog állni, hogy szombaton telekre megyünk, jó időt mondanak, Le kell permetezni a fát, ültetni, gereblyézni..stb. Lesz sok munka.

Vasárnap szerintem elmegyünk vásárolni konzerveket, mert mindennek fel fog menni az ára, be kell spejzolni.

Aztán hétfő anyós, kedd séta, kirándulás.

Tegnap is olyan szép idő volt, 2 órát lent voltunk, abból 1 óra játszótér, hintáztunk. :D :D :D :D :D


Játszóház jónak tűnik. :D :D :D :D Mikorra tervezitek ??

Babanapló: Háát én is írtam eleinte egy füzetbe, de én már azt csináltam, hogy a kis asztali naptárba írogattam, mikor jött ki a foga, mikor mit evett, orvosi dolgok....stb. Aztán azt tettem el.

Megyek főzök valamit a picurnak, ma 7-kor keltünk fel. Később még jövök.
cyntia2009
 
 


Kedves Topiklakók!

A múlt heti kommentelők közül Nyuszifül16 nevét sorsoltuk ki, így ő nyerte a Figurka Design álommanóját. Gratulálunk!

A játék azonban még tart: aki március 15-ig kommentel a Babanet cikkeihez, az nyerhet egy családi belépőt a Millenáris Park 2011. április 9-i Baba-Napjára! Itt minden a picik és szüleik körül forog majd, kellemes és tartalmas kikapcsolódást jelent a család minden tagja számára!

Például kíváncsiak lennénk, Titeket mire nevelt a saját gyereketek? És milyen példát próbáltok mutatni neki?

Bakiparádé szülőknek: nincs fejlődés hiba nélkül! Ti milyen baklövést követtetek el a gyereknevelés során?

Vagy olvassátok el Zsuzsa történetét. Kisfia faros fekvése miatt végül programozott császárral adott életet neki, érdekes, milyen gondolatok kavarogtak a fejében.

És azt tudtátok, hogy a gyerek alvási és evési problémái összefügghetnek?

Egyébként ott vagyunk a Facebookon is, érdemes csatlakozni hozzánk, ha szeretnétek azonnal értesülni a legfrissebb cikkekről, vagy szeretitek a nyereményjátékokat.

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Kedves Topiklakók!

A múlt heti kommentelők közül Nyuszifül16 nevét sorsoltuk ki, így ő nyerte a Figurka Design álommanóját. Gratulálunk!

A játék azonban még tart: aki március 15-ig kommentel a Babanet cikkeihez, az nyerhet egy családi belépőt a Millenáris Park 2011. április 9-i Baba-Napjára! Itt minden a picik és szüleik körül forog majd, kellemes és tartalmas kikapcsolódást jelent a család minden tagja számára!

Például kíváncsiak lennénk, Titeket mire nevelt a saját gyereketek? És milyen példát próbáltok mutatni neki?

Bakiparádé szülőknek: nincs fejlődés hiba nélkül! Ti milyen baklövést követtetek el a gyereknevelés során?

Vagy olvassátok el Zsuzsa történetét. Kisfia faros fekvése miatt végül programozott császárral adott életet neki, érdekes, milyen gondolatok kavarogtak a fejében.

És azt tudtátok, hogy a gyerek alvási és evési problémái összefügghetnek?

Egyébként ott vagyunk a Facebookon is, érdemes csatlakozni hozzánk, ha szeretnétek azonnal értesülni a legfrissebb cikkekről, vagy szeretitek a nyereményjátékokat.

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Barba, első lépésekhez nagy gratula Samunak!!! Ügyi már nagyon! Nem esik el? Én már most kezdek parázni, hogy mekkorákat fog esni... Nem tudom hogy kéne megtanítani, hogy lassabban, stb. Gréti néha fel akar hason fekvésből ülni, majdnem sikerül, aztán átzuhan a másik oldalára...feje meg iszonyat nagyot koppan. Vagy, ha alatta van valami játék, akkor azon koppan...
Örülök, hogy jó volt a csontkovács, és köszi az elérhetőségét. A 11. kerületi rendelője nincs messze tőlünk, megpróbálok bejelentkezni. Hihetetlen, hogy neked is ilyen bajok voltak a hátaddal, és nem fájt. Vagy fájt? :-)

Gréti elkezdett kúszni végre. Bár elég egyedi a technikája, lassan halad, de talán már ezután jöhet a mászás is. Még mondjuk úgy nézem, hogy nagyon megerőltető neki a dolog és nem tesz meg nagyobb távokat, max. fél métert :? Iszonyat lusta! :lol:
Ma meg megint semmi nem jó neki... Főztem neki párolt cukkinit, tettem bele pici májat...öklendezte ki :shock: De már kezdem átverni, mert adtam neki helyette üveges sütőtököt és minden második kanálhoz meg az én főztömből kanalaztam :lol: Furcsállotta néha, hogy fura az íze...de megette :D

Camponás játszóház nagyon nagy, nem foglalnánk el az egészet :) Ráadásul vannak külön termek is pont ilyen célra. Van bent egy büfé is, szóval kávézni, szendvicsezni is lehetne. Nagyon szuper.
Ez a honlapjuk:
http://www.camponakalandpark.hu/

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Nem tudom miért nem jó a honlap, most néztem :?

Cyntia, merre felé van a telketek? Tök jó lehet saját termést enni. Régebben próbálkoztam itthon a kertben ezzel-azzal...nagyon amatőr vagyok ehhez, úgyhogy csak időpocsékolás lenne nekem sajnos. De aki ért hozzá és van erre energiája meg lehetősége azt úgy irigylem.
Youtube-ra nem tudtad végül feltenni a videót?

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Bocs, az eltûnésért, nem volt szándékos.... :)
Az elôbb majdnem megütött a guta, pedig elég nyugodt természetû vagyok :twisted: Nílát elaltattam 45 perc kôkemény vértizzadás után, erre éppen amint betettem akiságyba,megszólalt a kapucsengô, valaki tökig nyomta többször.... :evil: :evil: Persze, szegénykém azonnal kinyitotta a szemét, üvöltött 10 percen át, és újab fél órába telt mire elaltattam...a lényeg, hogy alszik, és leszerelem a k.....kaputelefont. Az én gyerekem, aki mellett még a WC-t sem lehet lehúzni :lol: (ismerôs, Hibernia?) :D , valaki más barom miatt megint nehezen aludt el....na, továbblépek a problémán :)
Reagálás, nem biztos, hogy fog menni.

MI jól vagyunk, az evéssel elég szarul állunk mi is (a tejpépek se nagyon jöttek be....., tegnapelôtt gyakorlatilag semmi szilárdat nem evett az újabb fogzás miatt), de én is próbálok lazábban hozzáállni, mint Zsu. ma voltunk a védônônél, és ô tök lazán veszi; szerinte Níla iszonyú jó bôrben van, hízik, szóval nem gond, ha délelôtt szinte semmi szilárdat nem eszik. (Éjjel szopik egy csomót+ reggel)

/Az elôbb felébredt Níla 20 perc után, odabújtam hozzá amatracra és kilógtam....soxor csak úgy alszik éjjel is, ha odafexünk a matracra, és átölelem. Most takaróból csináltam egy ölelô kart :D /

Na, szóval....hol is tartottam?
Kedden voltunk bowlingozni Somával, tegnap baba-mama csoporton Nílával; szóval pörgünk. A bicikliülések még nem jöttek meg.

Most szeretnék varratni hordozós pulcsit tavaszra, háti hordozásra. Sajna hordozós kabátom nem volt a télen (a mostani kabátoman átalakítom, úgyis szeretnék jövôre egy elegánsabbat...), így elôl horodztam Nílát a BKV-n, de már leszakad tôle mindenem. Itthon háton hordom, de már alig várom atavaszt, emiatt is.

Kérdés: Szerintetetk hol lehet, polár, végig cippzáras nôi pulcsit venni? Olcsót? Vennék egyet, azt alakítanám át hordozós pulcsira.


Próbálok reagálni:

Többen kérdeztétek a szejtánt: ez egy búzasikér/szejtán néven futó por, amit bioboltokban lehet kapni, vízzel keverni, fôzni; é smiután "hússzerû" gombócokat kapsz, szeletelni....Búzahús ill. búzafehérje tulajdonléppen. nagyon egészséges, és olcsóbb mint a hús; és egy állat sem sérül meg a fôzés alatt :D A héten vadast csinálok belôle.

Orsi: A homeós bogyók nálunkis félig-meddig jöttek be; de már az is nagy eredmény, ha nem 20-szor kelünk, "csak" 3-4 szer. Níla soxor vele akar aludni, de ezt már írtam. Ez nekem nem mindig nyerô, mert kitúr, és 10 centin alszom....Nálunk elvileg külön szobában alszik Níla, gyakorlatilag én vándorlok éjszaka a 2 szoba közt, és hajnalban már a matracon vgyunk....


Barba: Vettem kókuszzsírt, tök jó! Meg is ettem belôle egy nagy adaggal :) . Samunak Te milyen kenyeret adsz? Fehéret? Kockákra vágod? A kiflikarikákat még aprítgatod? Amarántot nem minden nap kap Níla, de a fôzelékeibe egy evôkanállal szoktam tenni +repceolajat kap mindig.

Csöpplány: Iszonyú ügyes Balu, hogy már jár! Mondjuk ez nem lep meg, mert ô a legaktívabb mozgásilag a csapatban :)

Hibernia: Meggyógyult Peti? Mikor is jöttök haza Magyarországra? Gondolom, már nagyon várod....Ez már végleges hazaköltözés lesz?

Nadi: szuper, hogy jártok jógázni!!!Én még terhesjógára+ baba-mama kapcsolatanalízisre jártam, imádtam! Az a baj, hogy mi fôleg délutánonként tudnánk mozdulni (délelôtt fôzök, alszik Nía+ ebéd után is), és fôleg délelôtt vannak a jógák. Megjött Gréti étvágya?

Zsu: Mi is hasonlóan állunk a kajákkal, mint Ti :) . Hányszor eszik Gabi? Níla gyakorlatilag csak 2-szer, délben, és délután; és csak fôzeléken ill. kölesgolyón él.Háton is szoktad hordozni?

Cyntia: Még mindig nem jutottam el a gmail-re, de talán most meg tudom nézni....kiváncsi vagyok a babákra; majd én is teszek fel a Kiskopaszról a napokban!

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


Bocs a sok helyesírási hibáért, de annyira gyorsan próbáltam írni....

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


Huu, ez a cikk (evési ill. alvási problémák összefüggenek) nem túl felemelô :( . Ki nem állhatom, amikor egy hathónapos gyerekre is rásütnek egy "viselkedési alvászavar" stigmát.
Mellesleg a cikk szerint a megoldás az esti rutin, nyugodt környezet, stb...ami nálunk is maximálisan megvan, mégis szar alvó a gyerek...Persze én is az voltam..... :)

Csöpplány, azért irigyellek, hogy Ti nem 6-kor keltek :D !

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


Lányok végre sikerült felrakni a videót, de ez egy másik. A múltkori kúszósat nem sikerült.

Nadina01: Gödöllön van a telkünk. Igen sok munka van vele, de megéri. Most fogyott el a málna is, ami tavalyi termés volt. lefagyasztottuk, szörpöt is csináltunk belőle, sütikbe is tettünk meg ilyesmi. van eper is, alma, meggy, cseresznye, szilva, barack. Csak még fiatalok a fák. Idén lesznek csak 5 évesek. Ahhoz, hogy sok termés legyen rajtuk még idő kell.
Én is inkább a szüretelést szeretem a legjobban. :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Jelenleg áruljuk a telket, de ha nem kell el, az sem baj, megmarad a picurnak. Mire megy oviba meg suliba addigra a fákon is bőven lesz termés és a suliba sem kell megvenni a gyümölcsöt. :D :D :D :D :D
Ha vinni kell esetleg.

Megyek nyüszi van
cyntia2009
 
 


hali csak gyorsban két hír:

1, voltunk szemészeten :shock: vártunk 3 órát (!!!!!) (időpontra mentünk), már azt hittem, eldobom az agyam, nagyon szenvedtünk, de állítólag jó a szeme!!! ez tök jó. kitágították a pupilláját is (khm, bejött egy extra nővér lefogni :lol:) és úgy vizsgálták.
2, Peti azt csinálja, mint Balu nemrég: próbál elengedett kézzel állni, haláli. tök vagánykodik, mint annó a felállásnál, mikor arra kattant rá, most folyton ezt csinálja: áll és dől előre kb 2-3 mp múlva, de nagyon vicces, hogy ilyen kis kitartó. holnapután már 10 hónapos, el sem hiszem.

reagálni sosem megy :? most is itt nyüszörög, csak gondoltam megosztom a jó hírt, hogy egyelőre nem kell szemcsi.

ja és macianyu, csak hazalátogatunk, itt leszünk még vagy 2-3 évig és utána sem tervezzük a hazamenetelt. (no jó, mondjuk 30% az esélye, hogy innen haza megyünk, csak hogy barbának adjak százalékot is :D)

hibernia
 
 
 


evés-alvás: hát nálunk nincs kapcsolat. :) eszik, mint a katonatiszt, nem válogatós, rendszere van, mégis szarul alszik.
most amiatt, mert folyton felmászik az ágy végébe és beszorul a feje. :( :( szóval megint mozgáson töri a fejét és ez készíti ki. e jó. :(

hibernia
 
 
 


Sziasztok!

Mi is megvagyunk,csak olyan szép napok vannak,hogy nincs kedvem bent ülni :) Foylton sétálgatunk,tök sokat kint vagyunk :) Ma is voltunk piacon,meg párom nővérééknél,utána anyós munkahelyén,és utána is sétáltunk egy nagyot :)
Aludni megint jól aludt,szerencsére,én is oylan kipihenten keltem mint már nagyon rég.
Átfutottam a hszeket,de a felére nem emlékszem.
Nagyon jó a videó,ügyesek a babák :)
Hibernia:nem is tudtam hogy baj volt Pepke szemével.De örülök hogy nincs semmi baja.
Maci:akkor javulnak az éjszakák?
Orsi:szerintem várj még vele,hallottam olyat akinél több mint egy hét után hatott a bogyó.Én beleteszem egy műanyag kanálba,rögtön oda "öntöm" a tárolójából,és amikor feloldódott akkor adom Balunak.Nem nyelvalattizok,meg iylesmi :)
Nadi:igen,levelező lesz,meg ha összejön akkor államilag támogatott.
Balunak új kunsztja,hogy térdel,és így próbál haladni :shock: Másik,hogy úgy mászik hogy az egyik kezében van valami és azt tolja.

Na megyek mert pancsi idő van.
Elnézést hogy nem nagyon reagáltam :?

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Homeos bogyo:
eloszor rosszabbodhat a helyzet???? Haat nalunk rosszabbodott, tegnap és ma alig aludt és ma reggel 6kor nem aludt vissza, ilyenre még nem volt példa szerintem, miota megszuletett Elisa.
Haat én ilyeneket nem tudtam, h elotte-utana fél oraval nem evés nem ivas. én egybol a kupakbol a szajaba adom a bogyokat, szoval nem nyulunk hozza, de azt nem hiszem, h a nyelve ala kerul... ma nem adtam neki. mert nem kérte két kaja kozt.

Csopplany,
én még mindig nem tudom, h mit fogsz tanulni?

Hibernia,
miért kellett kitagitani a pupillat?rutinvizsgalathoz? volt vmi panasz a szemére??
Gratu az egyedul alldogalashoz!
Evés-alvas kozott nalunk sincs kapcsolat, mostanaban 2x annyit eszik Elisa mint régen és mégis felkel 2x éjjel, szopni, mint mindig... sot a mult éjjel 4x!
Egyébként most alig van tejem, lehet a sielés miatt, mert azért fizikailag elég faraszto dolog... mindenesetre Elisa kitartoan cumikazik rajta.

Macianyu,
a csengos sztoritol én is baromi ideges lennék.
nem félsz az egyutt alszotok a matractol? Késobb mi lesz? Vagy te nem tartod fontosnak, ha sajat agyikojaban aludjon majd? Elisa miota beteg volt ujra raszokott a ringatva elalvashoz, nekunk errol kell leszkonunk gyorsan, mert nekem "nincs mar kedvem" ot alomba ringatni...
Ha Nila ilyen jol hizik, szerintem nem gond, h nem kell neki a szilard.
Mi szombaton megyunk haza, kivancsi vagyok mennyit hizott Elisa, még otthon van a mérleg a betegsége ota. Latszik rajta, h hizott..

Cyntia,
a telek igen sok munka, de tényleg milyen szuper a sajat termést enni! nekem a kertre mar végképp nincs energiam, csak eper, malna, ribizli és par gyumolcsfank van + koktélparadicsom, ezekkel nincs gond és a gyerekek "leszuretelik". a tobbi zoldséget helyi termeszoktol veszem.

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Ja, Barbazsonak akartam irni, most jut eszembe, mert fent megint zajonganak, a multkor beszéltem a fent nyaralokkal és kiderult, h a szulok étterembe mentek és itthon hagytak a gyerekeket, 2 csalad osszesen 5 gyerekét, kb 6-14 év kozottiek a gyerekek. Jo mi?
el vagyok én ettol szokva, nalunk a szomszéd is olyan messze van, h akkor se hallom, ha torkaszakadtabol orditana.

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


még októberben kértük időpontot a szemészetre, mert írtam is, hogy az egyik pupillája mindig nagyobb + a férjemnek egy elég ritka örökölhető szemproblémája van és szerettük volna tudni, hogy állunk.
egy ismerősünk kisfia már 7 hónapos kora óta szemcsis (!!!!), gondoltuk a fenti háttér miatt jobb megnézetni nekünk is, minél előbb kezdik a kezelést, annál jobb alapon.

most az még nem tuti, hogy nem örökölte a bajt, de per pill nincs dioptria a szemén, nincs szemtengelyferdülése stb. :)

hulla vagyok :(

hibernia
 
 
 


Hali,

még mindig nem tértem magamhoz a rossz hír hallatán, olvasása után.... http://index.hu/belfold/2011/03/10/megh ... burg_jeno/ :cry:

Tegnap voltunk Krisszel védőnőnél súlymérés és hosszmérésen: 8 kg és 72 ( :shock: hova nyúlik ez a gyerek?) cm. Kevesli a súlyát, mert biztosan éheztetem szegény gyerekemet. Nem főzök jól, ezért nem eszi a kaját. :evil: Hát, nem akartam mondani, hogy üveges kajákkal kínálom már és így sem eszik 100 g-nál többet egyszerre. A darabosból még mindig csak kóstolgat. :?
Így fényderült az éjszakai fentlétek okára is: éhes a gyerek!

Akiknek szépen gyarapodott a babái, azok hogy csinálták??? Hányszor egyen és mennyit???
Krisz hamar elunja az étkezést, szószerint feláll és kimászik az etetőszékből és ágyő!!! Párommal már készítettünk egy szíjat is, de ebből is ki tud mászni, ha nagyon akar. Mivel szoktátok a figyelmét a kajára összpontosítani?
(ja, és olyan még nem volt, hogy Krisz kajáért könyörgött volna) :roll:

Egyébként Krisz jól van, már ő is az önálló állást gyakorolja. Izeg-mozog, rosszalkodik és vigyorog hozzá. :) Tegnap is a sztk-ban lévő kis játszóházikó tetejét ütögette ezerrel és obégatott hozzá teljes erőből, úgy hogy összeszaladtak a védőnők. És már ringatós órákra sem tudunk járni, mert nagyságos urat nem érdekli, unja magát ott. :( :)

KépKép
charlott
 
 


charlott ne aggódj szerintem.... ilyenkor már lassabban híznak, 8 kg tökéletes. most néztem, Pepe január 4-én volt 9010 g, most kedden (2 hónappal később) 9770... addig jó, amíg gyarapodnak havi szinten...

nálunk most a délelőtti kaja katasztrófális: reggel fél 8tól 10ig 30 percenként eszik kb. fél 8kor szopi, utána 50 tápszer, aztán kiköpi. elvan 10 percet, éktelen sírásba kezd, megint eszik 50-et, újra kifordul, elmászik, majd ezt eljátsza többször... :? szóval nem reggelizik és hello, hanem részletezi a kaját... ezt csak délelőtt míveli. :lol:

a "force-feed" szerintem nem működik, ha nem kér, nem tudod tovább tömni. okos az a gyerek, tudja, mennyi kell..

amúgy nálunk 5 fő étkezés van, de az első az ugye 3-4 részletben.

hibernia
 
 
 


Raktam fel képeket a gmailre!

Charlott: 8 kg szerintem is tök jó, egyáltalán nem kevés!!!Igaza van Hiberniának: a hízás ilyenkor már lelassul, a lényeg, hogy hízzon valamennyit és ne fogyjon. Egyévesen "kell" elvileg triplázni, de ez olyan hülyeség, mert csak arra van, hogy

idegeskedjen az ember. Az anyatejes babák lassabban híznak!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (Ezt egy tanulmány igazolja.) Én egyévesen voltam 8 kg, nem tripláztam; Níla talán még fog (3110 g volt); de ez egyáltalán nem lényeg. Nálunk talán azért hízik jobban a Kiskopasz, mert sokat szoptatom. Ezen általában kibuknak az ismerôsök, hogy nem csak reggel-este szopik (kb.6-7 szer az éjjelit is beszámítbva); de engem nem érdekel. Mivel nem egy nagy evô ô sem, legalább tudom, hogy többször szopik.


Hibernia: Magánszemészeten voltatok? vagy ott csak magán van? Lehet, hogy ekünk is el kéne vinni Nílát, mert én is rövidlátó vagyok....7 hósan szemüveg
:( , szegény kiskölyök..... :(


Orsi: A matracos alvás:
Kiságyban alszik Níla 80%-ban, de hajnalban inkább odaveszem, ha nem tud visszaaludni, mert nem akarom 4-kor kezdeni a napot. Ilyenkor nem gondolok arra, hogy hova fog szokni vagy hova nem, csak az a lényeg; hogy ALUDJUNK :D . Másrészt nem aggódok ilyen szoktatásos kérdéseken (pl. cicin altatok este, délután....), mert tudom, hyg ha meglesz hozzá az érettsége, akkor egyszerûen megbeszéljük, hogy mi a jó mindenkinek. Ebben 100%-ig biztos vagyok. Az alvásban én még nem várom el az önállóságot tôle (azaz segítek elaludni, visszaaludni...); viszont etetôszék kérdésben kôkemény vagyok..(végre egy terület :D ), csak abban kajálunk, nincs játék; és ha befejezte, kiveszem. Az alvásban viszont nálam ez még belefér, hogy idônként vele alszom. Tudom, hogy örül ennek; és ma is 3 ismerôsünkjegyezte meg, hogy menniyre boldog kisgyerek Níla. Persze, az a legyszerencsésebb, ha valakinek végigalussza a kiságyban a babája az éjszakát, de mi nem ebeb a táborba tartozunk....

Próbálok én is videót feltenni!

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


Hibernia: este írok privit!!

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


Sehol senki????

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


Akkor ellevelezgetek egy kicsit magamban :D , nekünk ma úgyis hétköznap van (Soma tanít, ketten vagyun Nílával, ô meg alszik).

Ma megvettem a biciklisülést, annyira jó!!!! Holnap megyünk is túrázni ebben a szuper idôben.

Ma kipróáltam eg ycsatos háti hordozót, és egész jól bejött; tehát nem csak kendôben van el háton. Gondolkodtam, hogy beszerzek egy mei tait; de ha beválik a csatos, akkor nem fogok....

Níla ma délben semmi szilárdat nem evett, pedig megvettem neki a drága karfiolt; azt kapta krumplival, répával. Nagyon érik bennem már, hogy nem fogok külön fôzni neki, azt kapja , amit mi; max . kiveszem, mielôtt fûszerezek. (Elég sok fûszert használok.)

Körkérdés: Ti hogy öltöztetitek otthon a babákat? Níla eddig body+rugdalózó szerkóben nyomult, de mióta mászik, állandóan akadályozzaa rugdalózó (alágyûrôdik a lábfeje).

Na, megyek! Jó hétvégét!

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


Nadi, még csak akkor lép Samu, ha fogom a kezét. Vagyis szeretne, de ritkán adok neki lehetőséget rá. :D Viszont csütörtökön végre felállt a járókába kapaszkodva! Olyan édi, ahogy örül magának, poénból berogyaszt, és újra feláll, fintorog, és vihog hozzá.
Pár napja nagyon teszi az agyát, és mindig valami viccen töri a fejét, aztán ha kitalálta, beveti, és várja a hatást kaján vigyorral az arcán. Nem gondoltam, hogy ennyi idősen humorizálni fog már. :? Sajnos az is poén neki, ha rászólok, hogy ne dobjon le valamit, és ezután ledobja. Néz körbe a többiek arcán, hogy nevetnek-e. és ha igen, sikongat a röhögéstől. :lol: Én meg szigorúan nézek, de hatástalan. :?

Hibernia, jó, hogy nincs baj Pepke szemével!
Boldog 10 hót!!!

Maci, hova mentek túrázni? Milyen márkájú csatost próbáltál?
Szerintem nyugodtan főzzél közösen kaját. Ma Samu is a mi borsólevesünket ette összeturmixolva.
Amióta Samu mászik, és közel van a hideg földhöz, kap egy pólót és egy zoknit alulra, ami nem tud átázni mosható pelus miatt (így egyszerűbb az öltöztetés), fölé harisnya, hosszú body és még szokott kapni egy vékony mackóalsót vagy babylegset, mert a combja nagyon hideg szokott lenni. Ha melegebb van, kihagyom a harisnyát, és csak nacit kap térdzoknival.

Orsi, akkor nem csodálom, hogy hangoskodtak a gyerekek. Be kellett volna csöngetni, biztos berosáltak volna. :D

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Haazaértünk, ilyenkor mindig a nyakamba szakad minden, de azért szuper volt a hét... kar, h vége.

Elisa visszahizta a betegsége elotti sulyat, tovabbra is jol eszik, nalunk most mar fix a napi 4 szialrd kaja. én is szeretnék mar attérni a mi kajankra, nem kulon fozocskézni, dee egy éves koraig varok.

én sosem oltoztettem rugdallozoba, mert nem szeretem a rugikat. Elisan mindig body, harisnya + kis ruhacska vagy vékony felso + nadrag van + a puha cipocske.

Ma mar majdnem felallt, mar csak par nap kérdése és o is alldogalni fog.

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Charlott, Samu nappal 3-szor szopizik, éjjel pedig változó. Szerintem próbáld meg, hogy amikor sima gyümölcsöt adnál, akkor keverj egy kis kását (valamilyen pelyhet vízzel), és azzal add a gyümölcsöt, így tartalmasabb, és a vitamin is megmarad. Semmiféle darabos kaját nem fogad el Krisz? Pl. ha kenyér közepéből csípsz ki picit, és a szájába adod? Mondjuk nem értem, miért stresszel téged ez a hülye védőnő. Tökre nincs igaza. Ne is foglalkozz vele!

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Sehol senki? Igazi vasárnapi hangulat... :)
Amikor Samu először felállt, épp kéznél volt a gép, gyorsan levideóztam, szerintem nagyon édi.
http://www.youtube.com/watch?v=FkVWojFWBPc

Tegnap megérkeztek Barnus szülei, Samu odavan értük, így ma ebéd után ledőltem... 3 óra múlva ébredtem föl! :shock:

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Köszi a megnyugtató infókat! :wink:

Hibernia: akkor nálatok sem könnyű az etetés. :roll:
A csodás védőnő még azt is javasolta, hogy ha a kellő időben nem eszik meg a javasolt mennyiséget, akkor nem szabad tovább kínálni csak a következő étkezési időpontban.
Na, persze, akkor megint nem fog hízni....örök körforgás ez.
Én is úgy érzem, hogy meg tudják állapítani már a babák, hogy mennyire éhesek. Bár biztosan elkényelmesednek, mert tudják, hogy bármikor tudok ennivalót adni, akkor meg minek tömjék magukat? :)

Macianyu: triplázódni kell évfordulón a szülési súlyának? akkor 9,9 kg azaz 10 kg-nak illene lennie. Van rá két hónapunk. :)
Krisz is szopizik ezerrel, amikor csak teheti azt választja. De érzem, hogy csak nosztalgiázik, mert nem lakik már jól.
Milyen volt a biciklizés??? Nagyon szerettem én is kerékpározni anno.....
Babaöltöztetés - rugdalódzó és Krisz lábfej része is felgyűrődik, sajnos. Ezért már nadrág+zokni részesítem előnybe, amire cipő is került olykor.

Barbazso: köszi a tanácsot és próbálom tejpéppel dúsítani a gyümispépet. Az üveges darabos kaját nem nagyon eszi. Lehet, hogy főznék neki rendes ételt az megenné????
Arra gondoltam, hogy 1 éves korától már normál kaját fogok neki adni, nem ezeket az üvegeseket.
Samu nagyon ügyes!!! Milyen erősen kapaszkodik a rácsba, miközben a lábával próbál egyensúlyozni. :)

Mi nálunk: megtörtént Krisz keresztelője! Itt a lakhelyünkhöz közeli templomban tartottuk. 15 perces volt a szertartás és Krisz szerencsére minden mozzanatát érdeklődéssel szemlélte. Még a szenteltvízzel való fejen öntést is csendben tűrte. :) Utána rokonokkal ettünk egy jót a közeli étteremben. :)

KépKép
charlott
 
 


Charlott,
szerintem Krisz sulya teljesen rendben van! igen, elméletileg 6 hosan duplazodni és 1 évesen triplazodni kellene a szuletési sulynak... na, akkor mit mondana nekem a te védonod? Elisanak 1 évesen 10,5 kg-nak kellene akkor lenni és még mindig csak 6,7 kg! tehat még nem duplazott! Orulnék, ha 8 kg lenne 1 évesen... ennek ellenére nem aggodom mar, most, h el kezdett enni rendesen, kivancsi vagyok gyorsabban hizik-e, mint amikor sokat szoptattam, nalunk mar csak 4 szopi van (délutan, este, éjjel és hajnalban) Ha gyakrabban kinalnam, szopna, de akkor meg nem enne...
Orulok, h jol sikerult a keresztelo!

Barbazso,
gratu Samunak!!! és mar lépegetne is, ugy latom! és milyen férfiasan feszit, aranyos nagyon!

Nalunk holnaptol vissza a szurke valosagba, iskolakezdés, apa 5kor elutazik egy hétre, esik az eso, ...............

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: