Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Orsi nagyon gyors gyógyulást nektek! Talán akkor az új gyógyszer hatásosabb lesz az asztmára és javulni fog Elisa étvágya is!

Tengerpartra költözés az jó lehet, megoldható lenne egyébként?

Csöpplány: Szörnyű lehetett a hasgörcs, Kristófnak kiskorában(mert már olyan nagy :oops: ) sosem fájt a hasa, de a múltkor egy órát sírt egyhuzamba a kezemben is és csak tekergett meg dobálta magát, hát nagyon megijedtem aztán kijött aminek ki kellett és elaludt, aztán mintha mi se történt volna vidáman kelt!
Hát elképzeltem milyen lehet akinek hasfájós gyereke van és ezt csinálja mindig, hát belefehéredtem :oops: :roll:

Vecsési müllerbe én is járok, a mülleres tejpép tökre bejön Kristófnak, meg a porteájuk is!

Tejbegrízt meg tejberizst én itthon is csinálok neki tök szereti! Megfőzöm vízben és a végén teszek bele tápszert!

Párod tök ügyes!

Bilizés szerintem is csak akkor jó ilyen korban ha vmi ilyesmi probléma van mint cyntiéknél, hogy nem bírja a bőre, egyébként meg 2-3 éves korban 1-2 hét alatt majdhogynem leszoktathatók a pelusról, ha már ők is akarják(kivéve az alvás alatti az kicsit hosszasabb)

Macianyu, jó ötlet ez a coffe izé, mi is kipróbáljuk, mert éjszaka csomószor azért kel fel mert megfordul...

Adóbevallást én már febuár elején elvittem a könyvelőhöz, de csak azért olyan rég mert visszakapunk pénzt és 30 nap míg utalják...

Csöpplány, de visszamenőleg is megkapod ugye?

Barba tök jó ötletet adtál ezzel a fényképalbumos babanaplóval, egyszer ráveszem magam és elkezdem, de olyan lusta vagyok... :roll:

Hibernia, valami szirupot nem szoktál adni Petinek ha így fáj a foga? Nagyon nagyfiú Peti a képeken! :lol:

Na most tuti kihagytam valamit, valakit, bocsánat :oops:

Kristófot ma viszem méretni, kiváncsi vagyok!
Küldök egy tök jó videót, szerintem tök vicces :P

http://www.facebook.com/l.php?u=http%3A ... 01&h=32b9a

kriszta0612
 
 


Jó reggelt!

Csöpplány, jól tetted, hogy elvitted a kórházba Balut. Meg is értem, hogy meg voltál ijedve. Szerencse, hogy nincs nagy baj, csak ezek a fránya fogak!!! :? De ahogy olvasom neki is csak időszakos, és már mikor az ember azt hinné, hogy kész, irány a doki, akkor egyszer csak mosolyog.... tiszta Gréti :roll: Nekünk is tuti ettől van a nátha, meg a nyűgösség.
Ez a munkahelyi/oep-es ügyintézés basszus....nem irigyellek! Olyan dühítő, hogy azért mert egyesek lusták végezni a munkájukat, felvilágosítani az embert, emiatt húzódott ez hónapokig...nem csodálom, hogy ideg vagy tőlük...a bunkók....

Cyntia, már Szinti baba is kúszik? De ügyi! Végül hová töltötted fel a videót? Sehol nem találtam :oops:

Macianyu, már én is gondolkoztam, hogy kéne fogat mosni, most hogy már lassan 6 foga van Grétinek :lol: . Eszköz megvan hozzá, csak azt nem tudom hogyan kivitelezzük, mert esti fürdés után tápi kaja és a végén be is alszik, vagy már tiszta kóma, akkor nem szívesen élesztem fel a művelettel. Ti mikor csináljátok? Vagy reggel esetleg? Bár este több értelme lenne, nemtom....
Teázás jó volt? Pont tegnap délután találkoztam én is egy barátnőmmel :D Mi koktéloztunk :oops: Tán először ittam alkoholt a terhesség óta :shock: Na de csak egyet :wink:

Orsi, de jó, hogy Elisa jobban van! Ezt az asztmát ki fogja nőni tutira. Én is asztmás voltam kicsinek, ráadásul tök gáz helyen éltünk, a százhalombattai erőmű közelében (pontosabban Érden, de olyan helyen, ahová a szél pont oda fújta néha a káros füstöt az erőműből...) Minden évben elvittek anyuék 1 hétre a tengerpartra, és utána a doki nem hitt a szemének, hogy mennyire jól vagyok... kb. 10 éves koromra nem volt már bajom. Persze felmerült a költözés kérdése, de sajna anyuékat oda kötötte a munka és a szülők. Azért biztos jobb lenne pl. az Alpokban élni, vagy a tengerparton, de ahol Ti laktok azért ott sem olyan gáz a levegő, nem?

Velünk semmi különös. Tegnap anyósomra hagytuk Grétit, én barátnőztem, férjem meg a kollégáival találkozott. Este 8-ra értünk haza, Gréti mosolyogva fogadott :D Egyre jobban elvan a nagyijával, örülök.
Most hallottam, holnap +10 fok, vasárnap meg mínuszok..... remek lesz..

Többiek merre vannak? Charlott? Mayday? ZSu? Többiek?

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Megnéztem az összes fotót gmailen, most küldök én is.
Nagyon cukik a gyerkőcök, már nem is babák, kezd mindegyik olyan "kisgyerekes" lenni :D :D :D

KépKép

KépKép
nadina01
 
 

 
 

Haat csajok, annyira orulok! Elisa evési rekordokat dontoget tegnap ota, ma délben 180 gr! ennyit még életében egyszerre nem evett, szoval ugy veszem, meggyogyult.

Kriszta,
tengerpartra koltozés csak akkor oldhato meg, ha a férjem otthonrol dolgozna, ami ugye nem valtoztatna sokat a dolgon, mert allandoan kulfoldon van. ennek ellenére a cége nem nagyon tamogatja az otletet, egyelore.

Nadina,
megkérdeztem a fogorvosunkat, azt mondta, a mai allaspont szerint, kezdettol fogva kell mosni fogat, napi 2x, ha mar eszik szilardat is és egy leheletnyi fogkrémmel. irattam fel fluortablettat is, de ennek a hatasaban mar nem egyértelmu a tudomany. Mindegy, a tobbiek is szedték, Elisa is fogja. szerintem furdéskor és ébredéskor jo mosni a fogat, késobb is olyankor fogja..
Te is asztmas voltal???
Haat igen, éppen ez izgat, mi abszolut vidéken lakunk, Lyontol 40 percre, itt csak szolohegyek meg tehenek vannak, dombvidék, 500 m magas van a falu, abszolut tiszta a levego és mégse jo neki!

Vettem homeos camomillat, csak még nem volt idom kiprobalni, de nagyon bizom benne. Ma 4tol fél6ig nem aludt a lelkem! gondolom, neki is elég feldolgozni, mi minden tortént vele. Rajtam is csak tegnap jott ki a faragsag, mikor kicsit megnyugodtan, h mar jobban van, azota alig van tejem, DE azota ujra elfogadja a tapszert, tejpépbe.

Tegnap ota, napi 4x kap szilardat enni, reggeli és uzsonna tejpép gyumolccsel, ebéd és vacsora fozelék, hussal. és emelett szopik vagy 4x. Haat ha mar igy sem hizik, nem tudom mit csinaljak. A betegség alatt 350 gr-t fogyott 1 hét alatt, ami Elisanal komoly, mert 5 hosan volt kb ennyi mint most.

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Orsi: örülök, hogy jobban van Elisa! Ez tényleg ijesztô lehetett, hogy 1 hét alatt ennyit fogyott, na de szerencsére újra megjött az étvágya! Nem is tudtam, hogy már 4-szer kap szilárdat! Ezek szerint Nálatok is bejött ez a tejpép!
Én ma délután még egyszer megyek körbenézni tejpép -ügyben, hogy az 5000 fajta közül melyiket válasszam, amit a kényes gyermekem elfogad....

Nagyon szuper helyen lakhattok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!4 Soma szerintema fél lábát odaadná, ha ilyen vidéken élhetnénk mi is. talán öregkorunkra majd megengedhetjük magunknak, hogy ilyen vidékre vonuljunk vissza, de most a munka nagyon helyhez köt bennünket.

Barba: Köszi a tippeket! Hát , fôzelékbe még nem próbáltam gyümit csempészni, valahogy annyira bizarrul nézne ki a számomra (pl. spenót banánnal :shock: ), de lehet, hogy ez lesz a megoldás, és megpróbálom. Samu kap tejpépeket is? (Kissé rákattantam atémára :lol: ) Az is nagyon valószínû, hogy délelôtt egész egyszerûen nem éhes Níla, és csak szopni akar ebédig. Panka már jobban eszik szilárdakat? Szoktál jelelni Samuval?


Nadi: Jó volt a teázás tegnap :D ! Nagyon örülök, hogy annyi barátom van még így is, hogy itthon vagyok a Kiskopasszal. Szinte minden héten van vki nálunk, vagy mi megyünk vhova. Egyébként mi is mosunk fogat, fogkrémmel (Nenedent baby tanulófogrém, nem kell kiköpni). Ebéd után fogrémes fogmosás van (már 7 foga van Nílának...szóval szerintem e fölött már nem érdemes "szemet húnyni"), szilikonos fogkefével, este meg a kádban csak sima vizzel + kefével dörzsölöm. Imád fogat mosni, úgy tartja a fogát/száját, mint egy kis viziló :D

Csöpplány: Hogy van Balu?????

Kriszta: Igen, tök jó aCoffea tosta 15 CH, próbáljátok ki!

Többiek hol vagytok? Zsu? Hibernia? Monde?

Ma itt van nálunk anyukám vidékrôl, holnap reggelig. Nemsokára megyünk sétálni + tejpépeket nézni (na jó, lelövöm magam, mert ez fog az agyamra menni :lol: ).

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


Egy kérdés: szerintetek érdemes ilyen bazi drága bébijoghurtokat venni, vagy jó az is, ha sima natúrjoghurtot ízesítek én (pl. banánnal)?

Van különbség a kettô között??????

Mert a bolti tuti, hogy tele van cukorral; és fogalmam sincs hogy ez tényleg jobb a babának, vagy csak a gyártó cég jár jól????

Mi a véleményetek?

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


vagyunk mi is, csak a gyermek betaknyosodott és vége a világnak. (ismeritek)
éjjel kb 2-3 órát aludt/unk, mert amint vízszintesbe került, bedugult az orra és üvöltött. hordozóban nem mertük altatni a légzésfigyu hiánya miatt, maradt a kézben hordozás, mert úgy függőlegesen volt.
iszonyat mennyiségű vízszerű izé folyik az orrából, hiába szívom kb 10 percenként. :?
most a hordozóban alszik, most úgyis fenn vagyok, tudok figyelni.

eléggé kivagyunk, no de ez is vmi, hogy először 9,5 hósan beteg... csak az ő természetével egy takonykór... :roll: baromi hisztis, sehol sem jó neki, szenveleg, nem részletezem. sajnálom nagyon, szegénykém mindig a száján vesz levegőt, remélem nem fájdul meg a torka is.

visszaolvasni nincs időm nagyon, csak az utcsó 1-2 hsz-t, orsi, örülök, hogy elisa javulóban, mi tengerpart mellett lakunk és lehet ezért is húztuk eddig betegség nélkül, elég tiszta a levegő.
macianyu, látom, nálatok is javulás van... tök jó. én bio natúr joghurtot szoktam adni, babajoki itt nincs is. (tejpép sincs, ha érdekel. :D) lehet, már próbáltad, én ilyen kásákba keverném a gyümit, hátha... nyersen, párolva, egyfélét, többfélét... bocsi, ha már mondták vagy ezen már túl vagytok.

nem tudom, talán te kérdezted, én pl most reggelire adok porridge-t (nem tudom, mi ez, zabpehelyszerűség???) egy kis reszelt almával vagy banánnal; tízóraira joghurt másik gyümivel; ebéd vmi húsos zöldség; uzsonna meg rizspehely céklával vagy vmi gyümivel szintén, vacsi tápszer.

na lépek, ledőlök talán.

hibernia
 
 
 


Macianyu,
én a tejpépen sajat készitésut értek: viz+tapszer+koles vagy rizs vagy kukoricapehely+ banan vagy alma. kész tejpépet sosem vettem, mert akkor mar nem enné meg az itthonit, mert ez nem édes...
csak 2 napja kap napi 4x szilardat, eddig csak 2 volt, aztan hétvége ota fozelék esti szopi elott és tegnaptol reggelire is eloszor tejpép, aztan ha kér még szopik. Muszaj, mert gyorsan vissza kellene hiznia, amit lefogyott... de szivesen is eszik, szoval ez van, az esti szopit (meg az éjjelit) semmivel nem fogom kivaltani, az olyan, mintha inna egy pohar tejet a fozelék utan.
szerintem elég, ha nator joghurtot izesitel te, abban legalabb tudod, h mi van...

Hibernia,
amig folyik és vizszeru, addig jo!!! aztan, ha besurusodik, onnan kezdodik a baj... sajnalom, remélem hamar tul lesztek rajta! igen elég jo, h most eloszor beteg, sajnos ennek is el kellett jonnie egyszer... szoptatod még?
én a 2 hét betegség alatt kb 20 évet oregedtem.. de gondolom ez nem vigasztal.
tengerpart, sot nalatok oceanpart! :) jo lehet. Hatranya, az allando szél...

Csopplany,
Balu?

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


és a besűrűsödés törvényszerű?? :roll:
vagy az nem mindig van??

hibernia
 
 
 


nem, nem torvényszeru, foleg, ha a foga miatt folyik az orra.
de egyébként ugy, mint egy felnottnél, ha besurusodik és nem folyik, akkor zoldes vagy sargas lesz a valadék, tehat ott mar vannak bacik és tisztitani kell, fiziologias oldattal + orrszivas. Ha hatrafolyik a torkaba, akkor kohogni is fog... és azt mar nem tudod leszivni./ egyébként azorrszivoval csak modjaval, minél tobbet szivod, annal jobban reagal az orrnyalkahartya és annal tobb a valadék.

egyébként csajok, az elobb elirtam, szerencsére nem az 5 hos, hanem a 7 hos sulyara fogyott vissza Elisa. de ma a nagy kajalasnak koszonhetoen 140 gr-mal volt nehezebb.. az persze még nem jelenti, h ennyit hizott is...

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Képzeljétek, Vásáry André koncerten voltunk! Samu olyan jófiú volt, többen odajöttek a végén megdicsérni, hogy ilyet még nem láttak. :) Fénykép is készült, majd átküldöm. :) Különben tök jó volt, nem gondoltam, hogy ennyire fog tetszeni. Olyan lusták vagyunk kimozdulni, pedig kell a kultúra. :D

Orsi, nagyon örülök Elisa étvágyának és hízásának! Csak így tovább, Elisa! :wink:

Maci, adok tejpépet is Samunak, vízzel készítem el. De igaza van Orsinak az ízekkel kapcsolatban. Olvastátok azt a továbbküldött levelet, amit küldtem gmailre? Samunak ma ebédre gesztenyés meggyes májas krumplit főztem, isteni lett, meg is ette mindet. Kivettem egy kis májat, és vacsira összekevertem kókuszzsírral, azt kentem neki kiflikarikákra. Azt is imádta. :) Most Panka is többet eszik már, talán a tavasz közeledtét érzi. :D :D
Samu egyedül a szopi jelét sajátította el, azt mutatja akkor is, ha inni kér, vagy amikor türelmetlenül várja a kaját előkevétel után. :D Mindig kérdezem, hogy elég?, és mutatom a jelet hozzá, amikor már nem nagyon akar enni, de azt nem mutatja, inkább megtanulta mondani. Fültanúm van rá, hogy orrtörlésnél kiabálta nagy fejrázás közepette, hogy ené, vagy emé, vagy elé,... nem tudom, de kivehető, hogy mit akart mondani. Evésnél is mondja, ha már nagyon idegesítem a tukmálással. (Szenya módon addig kínálom, amíg nem lesz üres a tányér. :)) Orrszívásnál is mondta már. :) Szegény... :( :) De én csak jót akarok neki! :D :D

Csöpplány, a munkahelyi dolog nagyon idegesítő! Tök szenyák! Én nagyon el lennék veszve, ha a gazdaságis nő nem világosítana fel mindenről, és nem szólna, ha valamit intéznem kell. :oops:

Hibernia, orrszívás... :( Reméljük, hamar elmúlik! Jobbulást!

Kriszta, én is lusta vagyok belefogni a megírásba, és a fényképválogatásba, pedig kedvem lenne hozzá. :?

Müller miatt irigykedem, nekünk egyik sem esik útba. :( Maci itt vannak az üzletek: http://www.mueller.co.hu/mueller-uezlet ... ereso.html Azt hiszem, nyílt egy Pesten is a Corvin Plazaban. Ott még nem voltam. Na, majd elviszem Samut, imád nézelődni. :D Kaptunk Müller saját márkás pelenkát ajándékba, nagyon jó, de nem tudom, mennyibe kerül a többi márkához képest.

Na, megyek, Barnus fürdet, Samu sír, az pedig egyenlő egy feszült apukával. :) (Kisebb csúszásban vagyunk a koncert miatt. :))

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Sziasztok!

Kriszta:Balunak is 3 hós korától alig fájt a hasa,nagyon nagyon ritkán,és akkor se ennyire.De lehet hogy tényleg nem a hasa görcsölt,csak nekem tűnt úgy :oops:
Tejbegrízt meg tejberizst hogy csinálod?Mennyi vízbe mennyi grízt illetve rizst főzöl emg?
Igen,elvileg 2 évre visszamenőleg is lehet kérni,szóval ezért vagyok még mindig toleráns,de hétfőn most már bemegyek,mert eddig tartott a türelmem,elegem van hogy csak hitegetnek folyamatosan.
Majd gyere a méretekkel!! :)
Cuki a video :)Hát igen,iylen apróságokkal is mekkora örömöt lehet okozni :)

Nadi:mi csak este mossuk a fogát Balunak,pancsi közben.Most még lefekvés előtt is eszik,és nem akarom akkor ezzel zaklatni,főleg hogy sokszor bealszik rajta.Mármint az evésen :) Majd ha már nem eszik elfekvés előtt akkor átállunk a rendes időben történő fogmosásra.Fogkrémet nem használunk,nekem azt mondták hogy most még nem kell.Vagy kellene?
Biztos jó volt kicsit kimozdulni otthonról :) Mi Valentin napon voltunk egy délután kettesben,Balu nélkül :)
Nem szeretem ezt a hirtelen hőmérsékletváltozást :( Mindig megfájdul a fejem tőle :?
Gréti nagyon aranyos,és milyen szép szeme van :) Na meg ez a szöszke haj :D Most hogy így nézem a nagyonbabás vonalzón,nagyon kiszőkült neki a haja!

Orsi:örülök hogy ilyen jól eszik Elisa,reméljük hamar behozza amit leadott!Akkor most hány kiló Elisa?Megcsappant a tejcsi? :? Nem próbáltad tejserkentővel visszahozni?
Én nem szívom az orrá,csak lefekvés előtt,nagyon jól vesli,nem sír közben,csak húzza el a fejét :) Napközben nedves popsitörlővel törlöm az orrát,mert a zsepit utálja,gondolom dörzsöli eki,elég sokszor kell törölni neki.Neki is vízszerű,állandóan folyik,van hogy lufit fúj belőle :lol:

Maci:én Milupásat vettem neki az elején,olyan volt a tápszere is.Most már vettem más fajtát is,de érdemes kisérletezni vele.
Jól van Balu, a popsija már szinte teljesen jól van,már alig piros.Az orra folyik még,meg ömlik a nyála.Ma már nem volt hőemelkedése sem.Görcs sem jelentkezett,vagyis olyan nyugtathatatlan sírás nem volt.TEgnap fél 11kor aludt el egy kis sírás után,mert még ébren akart lenni,de pár perc alatt bealudt és reggel 9ig alukált békésen,csendben :) Szóval úgy tűnik,hogy tényleg nincs nagy baja :) Étvágy jó,de ma még diétáztattam,meg szerintem holnap is fogom,aztán már nem.
Én babajoghurtot adtam neki,amíg nem lehetett rendes joghurtot adni neki.Általában azt kapott uzsira gyümivel,vagy ebéd kiegészítésnek.Mikor betöltöte a 8 hót azóta rendes joghurtot kap.Szerintem most már nem kell babajoghurtot venni,lehet neki a bolti joghurtot is.Elvileg a babajoghurt kezelve van,nem lehet tőle allergiás,viszont a natúr joghurt ugye tejtermék,tartalmaz tejet,így vigyázni kell vele.De ha nincs tejérzékeny a családban akkor mehet.Nekem ezt mondta a védőnő amikor kifaggattam erről :)

Hibernia:sajnálom a takonykórt!Nem tudjátok megemelni a kiságyat,hogy ne vízszintesen legyen?Pár fokkal megdönteni,akkor talán tudna aludni.Lehet hogy nálatok is fog van a dologban?

Barba:hát eléggé idegesít már engem is a cég,szóval hétfőn első utam lesz,hogy asztalt borogassak.

Mi jól vagyunk,Balu is jobban,úgy tűnik.Most már kezd nyűgi lenni mert szerintem már álmos,lehet megpróbáljuk lefektetni.Fentebb már írtam a fejleményeket :) Mindjárt teszek fel egy videót,ahol Balut puszit ad .Nehéz volt kicsikarni belőle,de sikerült :)

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Csopplany,
Elisa tegnap este (vacsora elott) 6380 gr volt. Ma ugyanakkor 6520. Mikor megbetegedett 6720. Szerintem egy éves korara tuti nem lesz 8 kg sem... (kivéve, ha ilyen utemben eszik, mint ma :) )

tényleg Nadina, Gréti most hany kg? régen egy sulyban voltak Elisaval...

Barbazso,
mar kiflikarikakat kap Samu? de ugyes! és majat! én még a tojassargajat sem tudtam kiprobalni, a betegség miatt... egy hétig szinte semmit nem volt hajlando megenni, ezért fogyott ennyire le.

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Sziasztok!

Orsi:huuu,hát tényleg elég pillesúlyú Elisa.Remélem a jó evőkéje megmarad,és meglesz a hatása :)

Nekünk jó éjszakánk volt,bár fél 10kor letettük és sírt pár percet és elaludt.És ma reggel 3/4 10ig aludt :shock: Ő is érzi a hétvégét :lol:
Párom ma ment elsősegély oktatásra.Már csak ez az egy vizsgája hiányzik és meglesz a jogsija :) Véééégre :) Már kezdtem unni hogy bárhova akart menni én voltam a sofőr :P
Ma jönnek anyósék,meg párom nővéréék,meg bátyjáék Balázs napot (!!!!!) köszönteni.Február 3.-án volt,és még csak most jutnak ide.......Nc....Még jó hogy itt laknak egy köpésre.....
Anyósra is úgy haragszom.Míg élt apósom megértettem hogy miért nem jön át.De most?????November elején halt meg após.Azóta kb 3szor (!!!!!) volt.Akkor látja szitne Balut amikor mi elvisszük.És jelenleg a kifogás az volt hogy túl ramaty az idő......Na de nem idegesítem rajta magam,csak zavar.Midnegyik unokáját többet látja mint Balut....
Na megyek,ránézek a húslevesre.Többiek?Ennyire hétvége van?Itt ragyogó az idő,lehet megejtünk majd egy sétát is,attól függően meddig maradnak anyósék.

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Jajj,meg feltöltöttem a videót a puszi adásról :)
http://www.youtube.com/watch?v=Hxw18HR7FUA

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Csöpplány: nagyon édes a pusziadás!!!!!!!!! :D
Tegnap vettem kétféle tejpépet (gondos áttanulmányozás, gasztroenterológus véleményének kikérése után), Nestlé kexeset Milumil banánosat; és egészen ízlett Nílának! Ami fontos nekem, hogy mindkettô cukormentes, mert nem szeretnék neki cukrot+ édességet adni még legalább 1 évig. Tegnap délután kapta a kexeset (egy nagy séta után, hogy elôtte nem szoptattam meg), és 16 kanállal megevett belôle (ez már csúcs "édességkategóriában"), ma a reggeli szopi után pedig 7 kanállal a banánosból.

Mindjárt kész az ebédünk (tejszínes szejtánragu+ barnarizs+ sali; meg Nílának is fôztem kétfélét: spenótot + céklát krumplival).

Köszi a válaszokat a babajoghurtról, nem fogok venni.

Barba: Biztos, tök jó lehetett kimozdulni akoncertre! Már akartam Tôled kérdezni, hoyg a kókuszzsírt hol veszed? Nagyon ügyi Samu, hogy a kiflikarikákkal így boldogul!!!!!!! Minden kenyérfélére kókuszzsírt teszel alapnak?


Hibernia : jobbulást Petinek! Nálunk a vizes orrfolyást mindig követia besûrûsödés (viszont sosem lesz sárga vagy zöld színû, hanem ugyanolyan fehér; tehát nem fertôzôdik felül). Tetszik Peti menüje, szerintem nagyon változatos és egészséges. Tápot/ szopit hogyan kap ezek mellé?

Orsi: jó, hoyg Elisa újra hízik!!!

na, megyek , lassan ebédelünk.

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


Nadi, jó az új vonalzó! Boldog hófordulót Grétinek!

Orsi, Samu már nagyon kemény, nagyfiús kajákat eszik. :) Persze nem minden étkezésre, de pár naponta adok neki megkent kenyeret, vagy kiflit vacsorára. Aztán ha úgy érzem, hogy nem volt elég, bekeverek valami pépet még. Májat most adtam másodszorra, tojássárgát pedig egyszer próbáltuk. Ezer éve nem beszéltem a védőnővel, nem merek sűrűn adni ilyeneket.

Maci, a kókuszzsírt a Kosztolányi Dezső téren vettem (még csak most először, pár hónapja még nem is hallottam róla:)) egy Fitotéka nevű boltban. Szerintem lehet kapni bioboltokban, gyógynövényboltokban. Samunak azt kenek mindig, magamnak általában, férjem pedig... nem az az újítós típus... :D Régen keringett valami körlevél arról, hogy a margarin milyen egészségtelen, és ez meg az (azóta már mást is hallottam), és emiatt kicsit bizalmatlan vagyok vele. Hülyeség, nem kéne. De a kókuszzsírról csak jót hallottam. :)
Még sosem ettem szejtánt. Tök érdekes ételeket készíthetsz.

Cynti, tök ügyes Szintike, hogy felállt! Azért én a helyedben nem segítenék neki, inkább tényleg másznia kéne előbb. Az más, ha segítség nélkül csinálja, vissza nem lehet fogni. :)
Micsoda nőcis ajándékok nőnapra! Majd készítesz képet, ha ráadod Szintire?

Csöpplány, az elsősegély könnyen meglesz! :wink:
Nagyon édes Balu, ahogy cuppant! :)

Mi ma Vadasparkban voltunk, utána meg elmentünk a Müllerbe Budakeszin. Nagyon jó volt! :D Samu hihetetlenül jól bírta a kiképzést, olyan angyali, alkalmazkodó természete van, hogy el sem hiszem. Kár, hogy nem a mi érdemünk, kicsit félek, milyen lesz a második... :D

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Fű, de késő lett hirtelen! :roll:

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Jó reggelt!

Barba, köszi a hófordulós köszöntést! Tegnap mi is kirándulgattunk, bár nem a legjobb helyeken :D (mert csak a pénzt költöttük megint..) Voltunk a Sárkány centerben kajálni, aztán haza felé bementünk a vecsési müllerbe. Köszi Csöpplány, hogy ajánlottad :lol: ! Vettem csokis tejbegrízt! Tényleg fincsi! Bár Grétinek tegnap semmi nem kellett....tutira a foga kínozta, csak egy felet evett....sajnos nekem kellett a másik felét megenni :oops: Tök jó az a bevásárlóközpont, csomó üzletbe bementünk, ezek szerint Ti ott laktok a közelében?

Barba, a budakeszi vadasparkban mi múlt héten voltunk, bár akkor nyakig ért a sár, de mi élveztük. Samunak tetszett?
Nekem a védőnő mondta, hogy 9 hótól néha lehet tojás sárgát adni főve. Te mibe tetted? Még nem próbáltam, parázom kicsit az ilyen kajáktól. Tejbegrízt is csak ritkán adok már neki, bár attól nincs baja, meg ez üveges és kivonták belőle a tejnek azt a részét, ami allergizálhat (elvileg).
Májat már próbáltam, Gréti utálja... úgy vettem észre, hogy a húsokat nem komálja, ha én csinálom. Szerintem az állagával lehet baja, hiába turmixolom át kétszer. Üvegesbe simán megeszi, de hát nem kaphat állandóan bolti kaját se. Összességébe véve eléggé küzdök megint a hozzátáplálással. Most visszatérek a kezdetekhez és céklát főzök neki ma simán, semmivel.

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Köszi lányok a fogmosásos felvilágosítást, mától fogmosás lesz este fürdés közben :lol: :lol: Reggel pedig majd a tápi után megpróbálom, ma nem ment, mert sírás volt utána :shock: (nem tudni miért...)

Macianyu, akkor ezek szerint bejött a pép Nílának, szereti ő is nasikat :lol: Nem is tudtam, hogy tejpépből van cukormentes, majd utána nézek én is. Eddig még csak gabonapépet csináltam házilag.

Csöpplány, megértelek, hogy dühös vagy anyós miatt....1 havi késésben van névnapilag és ott lakik a közelben... fura.

Orsi, ez nagyon jó, hogy Elisa így elkezdett kajálni!
Nem tudom sajna, hogy Gréti most hány kg. Legutóbb majdnem 7 kg volt, ez kb. 1 hónapja, de akkor szerintem kg-ra gyúrt, azóta kicsit megnyúlt és mintha kicsit vékonyabb lenne. Jövő héten le is akarom vinni a védőnőhöz mérésre. Nekünk nincs már itthon mérleg. Egyrészt nem csodálnám, ha fogyott volna, mert a fogai miatt nem eszik minden nap rendesen. Másrészt meg annyira nehéz, hogy alig bírom el. Utóbbi mondjuk lehet a fájós hátam miatt is...Megnéztem gmailen Elisáról a fotókat megint, és nem tűnik ott vékonyabbnak Grétinél.

Hibernia, sajnálom a takonykórt :? . Hogy vagytok? Bírjátok?

Nálunk ma amúgy tök szar nap van...férjemnek dolgoznia kell, de már reggel fél 5-től :x , valamikor délután jön majd haza. Mi meg itthon vagyunk Grétivel, se kocsi se jó idő....lehet, hogy egész nap ide fogok írogatni, hogy elfoglaljam magam :wink:

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Grétinek most épp körte grízt kreálok :D
Így:
Hozzávalók 2 adaghoz: 3-4 szem vilmoskörte, 1 ek tönkölybúza-dara, víz
Ételtípus: desszert
A körtéket meghámozzuk, daraboljuk, kevés vízzel puhára pároljuk.
A végén hozzákeverjük a grízt, és pár percig fedő alatt hagyjuk, hogy a gríz megduzzadjon.
Turmixoljuk. Ha a baba tud már darabosabb ételeket is fogyasztani, elég, ha csak villával törjük össze.
Remélem megeszi, itt találtam:
http://www.ritakonyhaja.hu/baba-mama-me ... eptek.html
Már több kaját csináltam innen és egész jók. Ha esetleg valakit érdekel :D De az is lehet, hogy Ti ajánlottátok a honlapot :oops: már nemtom.

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Barbazso: Igen , csinálok fényképet majd.
Sőt a kúszos videót is megpróbálom valahogy feltenni.

Mi tegnap a jó időt kihasználva Budaörsön voltunk. Felmentünk a szikla templomhoz, lépcsők vezetnek fel, sima út nem nagyon van csak pici ösvény még. Így a 100 nem tudom hány db lépcsőn gyalog vittük fel a babakocsit meg a picurt.
Mire felértem igen csak levegő után kapkodtam. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
De nagyon szép onnan a kilátás és jó levegő volt.
Tescóban vettünk 5000 Ft volt egy tricigli, majd teszek fel képet a g-mailre róla.

Mi ma húslevest ettünk. Kívételesen deszertnek vaniliás krémtúrot kapott. Imádja. :D :D :D :D :D :D :D

Én a tojás sárgáját pl a spenóthoz szoktam hozzá tenni.

Babajoghurt: Mi a danon aktívia édesfehéret szoktuk venni vagy annak van natur sima változata is.
cyntia2009
 
 


Mi is kirándultunk ma egy nagyot a Margitszigeten, teljesen kimerültünk Somával; Níla meg jót aludt a babakocsiban :D Jövô kedden megérkezik a biciklire szerelhetô gyerekülés, már alig várom!!!!!!!
Jövô hétvégén már megyünk bicajozni hármasban! Nagyon kíváncsi vagyok, hogy a Kiskopasz mit fog szólni hozzá!!! Lehet, hogy kicsit korai még a biciklitúra, de elvileg már tud ülni, ruhástól bôven megvan 9 kg (a mai mérés szerint pucéran 8900g); ez ugyanis az alsó súlyhatár ennél a gyerekülésnél.


Barba: köszi a kókuszzsír ötletet, ki fogom próbálni, bár Níla nem egy nagy kenyér-evô; de remélem megbarátkozik vele. A szejtán isteni fehérjebomba, sokkal olcsóbb mint a hús,; és bármit el lehet készíteni belôle, amit húsból lehet. (Én pl.vega gyrost is szoktam szejtánból). Én még sosem jártam Müllerbe, pedig a gyengéim ezek a drogériák.

Nadi: Igen, vannak cukormentes tejpépek is, érdemes jól megnézni az összetevôket. Köszi a honlapot, tök jó!

Cyntia: Most már én is kíváncsi vagyok a kúszós videóra :-). A Youtube-ra töltöd fel elôszôr? Nekünk nevetôs videónk van (a csuklását utánozom), én is szívesen megosztanám.

Na, megyek még szakdogát javítani :-(; Níla már alszik....

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


Én is a főzelékbe morzsoltam a tojássárgája egy részét, másik részét vacsira kenyérre szórtam (természetesen kókuszzsíros kenyérre :D). És még ezután is megmaradt a tojássárga fele, de azt kint felejtettem az asztalon, így később már nem mertem odaadni Samunak. Neki amúgy minden kaja ízlik, ez is, szóval ha lehet belőle többet adni, én szívesen adnék. De nem tudom, van-e előírás, vagy szabály erre.

Kár, hogy nem egyszerre mentünk a vadasparkba, Nadi! :( :) Most is sár volt, mázli, hogy nem vettük ki a babakocsinkat az autóból. :)

Hú, Cyntia, akkor jó kis testmozgás volt tegnap. :)

Ma elmentünk a premier outletbe, és vettem csomó fehérneműt nagyon olcsón. Holnap reggel indul a mosás. :) Premier után tropicariumoztunk. Húgomék is jöttek, tök jó volt! Az igazat megvallva a tegnapi vadaspark Samunak inkább levegőzés volt, mint állatnézés, mert nem igazán figyelt fel az állatokra, pedig a vaddisznó pár méterre tőle túrta a földet. :D Ma a cápákhoz még közelebb kerültünk, de most is inkább az üveg püfölése volt a jó program neki. :) Na, mindegy, érte nem fizettünk, nekünk meg jövő héten lejárt volna az üdülési csekkünk, amit mindenképp el akartunk használni. Azért jó családi program volt mindkettő. A végén nagyon élvezte a ráják vizének a pacsálását. :)

Zsu, Juci, Hibernia, Monde, többiek? És a rég eltűntek olvasnak még vajon? Törpi, Kovmarti, Ercsi, Csigaby,...? Megjött Samu szopizni. Apával fürdött. :)

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Elisa ma kapott egy fél tojassargajat a fozelékbe, nagyon izlett neki. én ugy tudom heti egyszer adhato a tojassargaja ilyen korban.

Sikerult végre egy bébifogkefét venni, annyira jo, tetszik neki.

Macianyu,
szejtan? nem is tudom micsoda, bocs a tudatlansagomért... hol veszed?

Barbazso,
és vajat nem akarsz Samunak adni? én ugy tudom azt is lehet. Bar az esetek tobbségében repceolajjal csinalom a fozelékeket, volt amikor egy pici vajat tettem bele, Elisanak izlett.

Tegnap megérkeztunk a hegyekbe, isteni ido van, + itt van egy baratnom, igy én is tudok félnapokat sielni...

Elisa étvagya tovabbra nagyon jo, el sem hiszem... lehet igaza volt a tudoorvosnak, h az uj gyogyszer lekuzdi az asztmat és hizni fog a leanyzo.. bar nincs itt mérleg, de olyan 180 korul eszik, ami régen elképzelhetetlen volt.

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Orsi, annyira örülök Elisának! Hihetetlen, hogy így beindult!
Szupi, hogy ki tudsz kapcsolódni kicsit, nagyon szép hetet kívánok nektek!
Vajat nem vettem már egy ideje. Ez a kókuszzsír pont olyan ízű, mint a vaj, és nem kell hűtőben tartani. Margarint már kevertem a főzelékébe a kókuszkorszakom előtt. :D Ha elfogy, veszek majd vajat is megint. Repceolajat hónapok óta kajtatok mindenfelé, de sehol nem találok. Pedig régen vettem tesco márkájút, és most nincs a tescoban. Legalábbis a miénkben, ez olyan kisebb méretű.
Heti egyszer egy egész tojássárgája? Most én is megkívántam a spenótot hirtelen, de a holnapi menü már megvan. :? Na, majd egyik nap főzök magunknak. Fokhagymát is ehetnek már, nem? Csak kevesebbet teszek bele, mintha csak magunknak főzném. Vagy csak sima hagyma mehet? Kedden már meglátogatjuk a védőnőt, tele vagyok kérdéssel... :)

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Jó reggelt!

De örülök Orsi, hogy ilyen jól van Elisa!A hegyilevegő is biztos jót fog tenni!

Tök jó eza a körtés grízes recept, én is kipróbálom!
Én csak simán meg szoktam főzni, de nem tudom mennyi vízzel meg grízzel, mert állagra nézem, hogy még kicsit folyós legyen, aztán a végén keverek bele 30 ml tápszert!

Macianyu, biztos jó lesz a biciklis ülés, Kristóf is tökre szereti! Milyet vettetek? Nekünk előre szerelhető van, meg van hátra szerelhető is majd későbbre, régen mikor a nagyok voltak kicsik úgy vittem őket hogy egyik elől másik hátul :lol:
Mi is imádjuk a bringázást!

Tegnap én is megmostam K fogát, tetszett neki, tartotta hogy mossam még :lol:

Végülis nem mentünk el méreckedni, elment az idő...majd a héten!

Barba, tök jó lehetett a családi program, mi is voltunk vadasparkba, Kristófot az a kis állatsimogatós parasztudvar érdekelte, ott nevetett a szamáron utána a többit végigaludta 8)

Spenótot én is főzök valamelyik nap, nálunk csak én eszem meg Kristóf...

Cyntia, jó lehet a tricikli, én elővettem a tolókaros bébitaxit, hát nagy sikere van, főleg ha gyorsan toljuk, azt imádja 8) :P

kriszta0612
 
 


Sziasztok!

Élünk, csak egyre kevesebbet jövök géphez, Gabi próbálgatja a napi 1x alvást, így zúzos napokat élünk, néha meg tök jókat, de ez a szokásos :D

Csak bele-bele olvastam a dolgokban, Elisának nagyon örülök, tök jó, hogy ezsik megint, és jó kikapcsolódást NEktek!

Pepkének javulást, Hibenia kitartást :D

Bicikli ülést mi is most akarunk venni, de én hátraszerelhetőset akarok, olyat néztünk ki ami dönthető is. Remélem jó lesz.

Tök szupi, hogy ennyi fele járkáltok, mi "csak" szentendrére huppantunk le egy órát.

De VÉGRE férjem jövőhéten szabin van.... tavaly júni óta nem volt szabin, épp itt az ideje!

NA megyek is majd jövök...remélem

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Ja, és lenne 2 kérdésem:

1 - ti hogy vágtok körmöt, leginkább lábkörmöt a gyerekeknek? Nálunk az alvás közbeni kilőve, ha ébren van hadonászik ahogy hozzáérek az ollóval :?

2 a gripe waterre az van írva hogy felontás után 14 napig használható, de nekem annyi időalatt nem fogy el. Akik használták nektek is így volt? 14 nap után kidobtátok, vagy még pár napig rá lehet hzni?

Ezer köszi!!

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


zsu, pedig már hiányoltunk, gyere gyakrabban. mikor alussza azt az egyet Gabi? és milyen hosszan? és éjjel mit művel?
(ahogy macianyu a tejpép mániás, én az alvás mániás vagyok, tudod...)
amúgy mi később is használjuk a GW-t, mert mostanság (koppkopp) elég ritkán kell, de még a legrosszabb napokon sem fogyott el 2 hét alatt egy üveggel...
körömvágást én 10 mp-es etapokban csinálom, mikor vmivel elvan (pl áll és nem tudja mozgatni annyira), akkor levágok egyet, majd egy óra múlva még egyet. kisollóval a közelben várom a pillanatot.
tök jó, hogy jövő héten szabin lesz a férjed!!!!

nálunk tegnap mondta a férjem, hogy most el tudja képzelni, hogy lesz egyszer kistesó. :shock: tök fura, mert épp nehezek a napok ugye a nátha miatt, még mindig napi 5-6x szívjuk, mert enni sem tud. mondjuk a súlya miatt nem aggódom, de most kb fele annyit eszik, mint szokott. :?

macianyu, szopit + tápot akkor kap még, ha kér ezek után (az utóbbi napokban nem kért), de reggel + este tuti bepróbálkozom cicivel, a többi étkezésnél meg a tápszerrel. aztán vagy kér vagy nem...

orsi, ti már voltatok síelni idén nem? vagy csak képzelem??? tök jó, hogy elisa újra eszik. ;) csak segítenek már ezek a fránya gyógyszerek. :)

látom, hétvégén mindenki kirándult... sárgulok az irigységtől, otthon annyi jó helyre lehet menni. :cry: én is akarok!!!! alig várom hogy hazamenjünk...

barba, samu korán kezdi a művelődést! ;) tök aranyos gyerek, hogy ilyesmi helyekre is el lehet vinni. mázlisták. amúgy ne félj, milyen lesz a 2., egy ismerősömnél a 3. lett nehéz baba. :lol:

nem is írtam, szerdán voltam koncerten barátokkal, tök jó volt. a fiúk itthon maradtak kettesben. :(

mit is akartam még, nem tudom... :( bocsi, hogy csomó mindent kihagytam, de még van egy csomó dolgom és már köhögi fel magát... :(

hibernia
 
 
 


Sziasztok Topiklakó!

Ha még ma kommentelsz, holnap a Tiéd lehet a Figurka Design álommanója a Babanet kommentelős játékán!

Kép

Például bakiparádét tartunk szülőségből itt! Ha Neked is van mókás bénázás a tarsolyodban, oszd meg velünk!

Folytatódik a Születésnapló is! K. immár a 30. héten jár, és cseppet sem unatkozik.

Talán végre tényleg szabályozva lesz az otthonszülés! Te kipróbálnád? Szerinted milyen alapvetéseket kellene belevenni a törvénybe?

Egyre több az olyan gyerek, aki nem szeret olvasni. Íme, néhány tipp, hogyan neveld olvasóvá a kicsit! Ha vannak további ötleteitek, mi kíváncsiak lennénk rá!

És továbbra is várunk Facebook csoportunkban mindenkit, aki még nem csatlakozott!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok Topiklakó!

Ha még ma kommentelsz, holnap a Tiéd lehet a Figurka Design álommanója a Babanet kommentelős játékán!

Kép

Például bakiparádét tartunk szülőségből itt! Ha Neked is van mókás bénázás a tarsolyodban, oszd meg velünk!

Folytatódik a Születésnapló is! K. immár a 30. héten jár, és cseppet sem unatkozik.

Talán végre tényleg szabályozva lesz az otthonszülés! Te kipróbálnád? Szerinted milyen alapvetéseket kellene belevenni a törvénybe?

Egyre több az olyan gyerek, aki nem szeret olvasni. Íme, néhány tipp, hogyan neveld olvasóvá a kicsit! Ha vannak további ötleteitek, mi kíváncsiak lennénk rá!

És továbbra is várunk Facebook csoportunkban mindenkit, aki még nem csatlakozott!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Feltettem gmailre a kúszós videót meg egy pár képet. Ha a videót esetleg nem tudjátok valamiért megnézni, akkor írjatok és megpróbálom másképp feltenni.

Ma is voltunk lent sétálni, de csak 1 órát, olyan hideg szél fújj lent.

Nekem is maradt a Gripe Watter-ből, igaz nem sok, de mi kiöntöttük.

Majd felteszem Szintire a hello kittys övet is és készítek fotót róla. :D :D :D :D :D

Betegeknek jobbulást.

Most megyek, később még írok, takarítok meg főzők.
cyntia2009
 
 


jajj azt kihagytam, hogy mi valszeg veszünk walkert, mert most az etetőszéket tolva közlekedik a szobában. :shock: :lol:

hibernia
 
 
 


Sziasztok!

Amennyire sok időm volt a napokban most annyira kevés lett hirtelen megint :? Gréti nem bír magával. Tutira a foga, csak nekem meg az idegeim meg a hátam nem igen bírja a tempót...
Nem eszik... se céklát, se mást :-( Nem tudom mi lelte... ilyen még nem volt. Reggel 7-kor evett tápszert, azóta semmit... nem hiszem, hogy nem éhes, de amint meglátja a kaját üvölt. Egy kicsit próbáltam a szájába tuszkolni és köpi ki. Megtömni nem akarom. Csak eszik, ha már muszáj lesz gondolom. Örömtáncot fogok járni, ha kijön mind a 28 foga....(ugye annyi lesz? :oops: ) Bár addig tuti megőszülök, meg lerokkanok... ugyanis csak kézben jó és csak úgy ha mozgunk: ringatás, mászkálás a lakásban, stb.. Persze ilyenkor semmilyen fogzásos cucc lószart sem ér. Szívesen elmennék ilyenkor a gyártókhoz és odaadnám nekik kicsit Grétit :twisted:

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Most bealudt az üvöltésbe szegény....
Hibernia, koncert miatt irigy :D Gondolom jó volt kicsit kikapcsolódni. Én is készülök a barátnőmmel bulizni a közeljövőben, de valahogy még nem sikerült leszervezni, na meg már annyira nem izgat az éjszakázásos ivászatos buli....öregszem :roll: Milyen walkerre gondoltál? Már nézelődtem neten, de valahogy nem volt szimpi egyik se :? Nálatok nincs küszöb? Nálunk az is probléma lenne...bár nekünk ez még korai...még nem is mászik...és 9 hós volt szombaton. Azt hiszem fel is hívom a védőnőt, hogy nem kéne-e valakinek megmutatnunk a gyereket....kicsit kezdek aggódni :?

Orsi, jó síelést nektek!!! Elisa tök jó, hogy így kajál! Tartsa meg ezt a jó szokását :lol: !

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


nadi "csak" 20 tejfog lesz. :) kitartást. :? gréti sem az a csendben tűrős típus... :roll: kis túlélő...

ilyet vennék:
http://www.amazon.co.uk/VTech-First-Ste ... B0002MG6ZE
használtam 10 euro kb. nekem sem szimpi, de így meg az etetőszéket toligálja... :shock:
erről leszedhető az előlap, azzal is játszhat. imádja az ilyen cuccokat.
küszöbünk nincsen...

ja és nálunk is alig kajál, tápit kb semmit, tejet sem, csak kanállal eszik...

hibernia
 
 
 


Csöpplány? Mi van veletek? Baluka jól van?
Zsu, jó, hogy jelentkeztél! Körömvágás nálunk is dettó, mint Hiberniáéknál, kb. 1 napig tart, szívás...
GW-t mi már nem használunk, hurrááá! De szerintem nem jár az le pont 14 nap múlva. Pár nap plusz belefér. Főleg most, hogy nincs kánikula.
Gmailre még nem volt időm, de pótolom majd.
Ja és tök bátrak vagytok ezzel a biciklire szerelhetős babaüléssel :oops: Én paraanya vagyok, nem merném így vinni.
Na megyek gyorsan pakolok valamit amíg alszik.

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Sziasztok!

Maci:ööö,mi az a szejtán? :oops:
Éjszakák javulnak?
Milyen ülést vettetek???Nekem még biciklim sincs,azt akarok kérni majd szülinapomra,vagy valamire :)

Barba:de jó,vadaspark :) Samunak tetszettek az állatok?Szerencsések vagytok a természetével :)
Tropikárium??De jó az is!!Én majd most akarom elvinni,majd a szülinapja körül :) Samu hogy fogadta?Érdekelte a dolog?Na,olvasom hogy azért élvezte :)
Én már 6 hós korától adok fokhagymát,hagymát neki,elvileg akkortól lehet ezzel is fűszerezni nekik a kaját.Balu a fokhagymát tök szereti :)

Nadi:boldog hófordulót Grétinek!Hihetetlen hogy már minden babánk több mint 9 hónapos :)
jajj,Nadi,miért nem szóltál,hogy itt vagytok Vecsésen???(ez Krisztának is szól :D ) Ha szóltatok volna gyorsan kimentünk volna,kb 5 percre van tőlünk!!!Végre talizhattunk volna egy kicsit!!
Anyós volt névnapot köszönteni a napján,csak a többiek nem oltak,anyósnak csak azért haragszo mert a többi unokának mindig vesz valamit sak úgy,Balunak meg semmit :?
Ez a körtés gríz tök jó!
Tudtommal 20 tejfog van :) Milyen kecét próbáltál ki a fogára?
Miket csinál már Gréti?Felülni fel tud?Kúszik?Egy kérdést megér,de nem hiszem hogy baj lenne.

Szintia:tök jó hogy ti is kiruccantatok!
Néztem a triciklit,és szerintem jól néz ki,de ez még nem korai Szintinek?Mármint erről még simán lecsúszik,nincs leesésgátló,csak az a pici övféleség.Csak azért irom le,mert én is nézegettem most ilyeneket,és pl az "elvárásaim" között van a leesésgátló, a lábtartó,a napfénytető,meg még pár apróság :lol:
Nem tudtam megnézni a videót,nem hoz be semmit.

Joghurt:én még csak danone könnyű és finomat adtam neki,ez tűnt még a leg elfogadhatóbbnak számomra.És árban is jó :P

Kriszta:mindenki vadasparkba volt? :D Kristóf akkor jól kiszamarazta magát :))))) Milyen bébitaxitok van?Érdemes azt most már venni,vagy már késő?

Zsu:és hogy megy az egyszeri alvás?Balu már átállt rá,általában 9 körül kel,és 2kor ájul be,2-3 órára.
De jó,akkor most jól kiapázhatjátok magatokat! :)
Gyere gyakrabban!!
Körömvágás:általában az ölembe ültetem,és nézi mit csinálok,néha elrántja de általában 5-10 perc alatt vézek.Az utcsó pár körmöt már unja,azok a legnehezebbek.
Mi régen használtunk gw-t,én utána is adtam neki,mert mi nem soakt használtunk belőle.Nem hiszem hogy nagy baja lenne ha pár nappal tovább használod.

Hibernia:nálunk meg most párom azt mondjahogy nemlesz tesó.Nálunk is ingadozó a dolog,főleg párom részéről.Egyszer azt mondja hogy jöhet a következő,egyszer meg hogy elég ez az egy.Ki érti ezt?
huuu,milyen koncerten voltál?
Ez a walker,járássegítő?Találékony ez a Pepke :lol: Megtalálja a módját hogy ne csak a kanapéba,falba támaszkodva tudjon haladni :lol:

Orsi:jajj,hegyek,de jó!Irigykedem kicsit :( Sőt mindenkire aki kirándul :) Örülök hogy Elisa ilyen jól eszik,lehet tényleg segít a gyógyszer :)

Mi jól vagyunk,visszatért az arany fiú,szépen végigalussza az éjszakát,napközben is szépen elvan :) Játszik,meg visít nagyokat,csak foglalkozni kell vele,azért se jutok nagyon ide :) annyira akar tanulni :) Foylton mutatok neki praktikákat,és próbálja csinálni :) Már képes 4-5-6 lépést is megtenni kapaszkodás nélkül,és akár több mint fél percig is meg tud állni kapszkodás nélkül :) Tök belendült :) Megtanultunk bújócskázni is :) Apa ma estére ment túlórázni :( Pedig reggel jött haza.aludt délelőtt,és most már el is ment.Holnap reggel jön haza,alszik aztán másnap reggel megint megy dolgozni :( Olyan rossz,tök keveset van mostanába velünk :( Eddig vezetni járt mindig a szabadnapján,meg kreszre,most meg túlórázgat :? Cégemet is felhívtam,mert mondták hogy be se menjek mert ott nincs kirendelt munkaügy,és csak sürgős esetekben adnak oda időpontot(mintha az enyém nem lenne már most az).Kiderült hogy elvileg (!) ők elküldtek minden papírt,de felhívják az oep-et és elintézik.Adópapírjaimat se kaptam még meg.Nem tudja valaki kihez tudnék ilyen esetben panasszal fordulni??Mert ez már tényleg elképesztő.Na nem idegesítem magam tovább :( Megyek,még van pár dolgom :(

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


csöpplány, 5-6 lépés egyedül??? te jó isten! nagyon komoly! :)
az index fórumai között van egy olyan, hogy gyes / gyed kérdések én is ott kérdeztem, mikor kellett...
ja képzeljétek, mi ugye itt kapNÁNK ilyen támogatást, hiszen itt élünk, otthonról nem is kapjuk a csp-t, erre még ki sem bontották az igénylésünket!!! évek múlva (!!!!!) kezdhetik el utalni a pénzt. hihetetlen.
sajnálom, hogy keveset tudtok együtt lenni hármasban. :( :(

ja, stomp koncert volt, fél 7kor kezdődött, fél 9ig és 3/4-re már itthon is voltam. (itt a színház egy köpésre :lol:) nagyon jó volt!!!!

hibernia
 
 
 


ja és nem is update-ltem, végre integet meg tapsol Peti is, halál aranyos. :D a betegség kihozta belőle... 8) 8)
és ma megjött a könyv amit rendeltem, a high need baby-kről, alig várom, hogy olvashassam nyugiban... :roll:

hibernia
 
 
 


Barbazs,
elirtam, fél vagy haromnegyed tojassarga/hét
én poréhagymat szoktam neki belefozni a fozelékbe
mi margarint egyaltalan nem eszunk, én azt gondolom, h ez csak egy ilyen divattermék... volt. A vaj szerintem egészségesebb.

Zsu,
de jo, h jottél!!! kicsit irjal mar bovebben, miket csinal Gabi??

Csopplany,
Balu lépked??? jajj, de ugyes!
ne haragudj, h megint beleszolok, de Balut igy tavolrol "ismerve" a tricikli marha unalmas lesz neki, mert az lassu, foleg, ha muanyag. Viszont azt a labbal hajthato kismotort imadni fogja!!! csak gyozd hozza venni majd a cipoket, mert az orra mindegyiknek lekopik majd.

Hibenia,
csak egy hétvégét voltunk sielni, most egy hétre jottunk, mert most van az igazi siszunet a gyerekeknek. Olyan ugyesen sielnek mar, olyan jo nézni. A férjem mondta, h 3 évmulva mar Elisat is beiratja... a tobbiek is ilyen koran kezdték.

Nadi,
na evett azota Gréti??? én is atéltem ilyen napokat ugye, haat marha szar, az biztos! de, ha valamiért nincs étvagya, ne eroltesd, nem esik neki jol, szoptassd, ha tudod, vagy kinald gyakran vizzel.
9 honap az "altalanos" kor, amikor egy babanak masznia "illik", de ha Gréti 1 héttel kesobb fog, szerintem nem gond. Napjozben hol van? a foldon? kisagyban? haton? hason?

Elisa jol van, csak ma nagyon keveset aludt és sokat panaszkodott mert egész délelott a baratnommel volt, estefelé meg moziban is voltunk, szoval hosszu volt neki a nap, nagyon...

Monde,
mi van veletek???????? miota Abi ovis, ennyire nincs idod???? remélem minden rendben van!!

Elisa nagyon probal felallni, de még nem jott ra, hogy kellene...

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Hibernia:igen,egyedül próbálkozik :) De nagyon kapkod,és általában max 5-6 lépést tud megtenni,aztán vagy leül vagy előre esik :) De olyan cuki :) És közben persze fülig ér a szája :D Általában 1, másfél métert tesz így meg!!!
Támogatás :? Ilyen rossz odakint a rendszer?
Nem ismerem ezt az együttest. :(
Nagyon ügyes Pepke,gratula az integetéshez, meg a tapsoláshoz :) Ez a könyv miről szól?

Orsi:köszike a dicsit :)
ajj,ugyan,semmi baj,mondj csak nyugodtan,mert legalább nem veszek hülyeséget :) Én is arra gondoltam hogy nem hiszem hogy élvezné Balu azt hogy tologatnám.Olyan kis önálló,szeret maga csinálni dolgokat,hogy szerintem még meg is sértődne ha tologatnám :lol: Kis örökmozgó is,szóval ha elindul akkor nem lesz megállás,már most is olyan kis hiperaktív.
Csak ötleteket gyűjtök hogy mit kellene venni Balu szülinapjára.Azért szeretném valami nagyobb dologgal is meglepni az apróságok mellett.Szerintetek mi érdekelhetne egy ilyen babát,mint Balu?
Én még sosem sieltem,de azt mondják nagyon jó kis sport.Irigykedem érte,na meg a hegyi levegő :)
Nemsokára Elisa is fel fog állni :) Gondolom mászásban már le se lehet lőni :)

Na megyek lefekszem,már Balu is alszik fél órája :) Hálisten helyreállt a rendszer és 10től alszik reggelig :)

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Feltettem újra a videót a gmailre. Most avis a formátuma.
cyntia2009
 
 


Jó reggelt!

Ma később kezdődik a sóbarlangos jóga, így most hirtelen lett időm :D
Tegnap Gréti nem akart semmit enni, aztán késő délután adtam neki kenyér sarkát, azt majszolgatta, végül megsajnáltam, hogy tuti éhes és adtam neki egy üveges tejpépet...(pedig elhatároztam, hogy azt csak végszükség esetén eheti, mert imádja és úgy hozzá szokott, hogy félek mást majd nem akar kajálni) Na azt befalta. Sajna már nem szoptatom a mellem miatt. Vizet is ivott délután, így nem aggódtam nagyon. Este meg megitta a tápi adagot. Úgy tűnik nagyon nem volt éhes tegnap.... fura, ilyen még nem volt, tuti fog. Nyála is folyik ezerrel és mindent rág...néha a szájában tartja a dolgokat, mint a kiskutya :lol:
Napközben a földön van, forog hason, meg hengeredik jobbra-balra. Kúszni próbál, már néha rúgja magát a lábával. Úgy vettem észre, hogy a kezével már menne a dolog, csak a lábával nem tud mit kezdeni :shock: Pár napja csinálja azt, hogy felhúzza a lábát és hintáztatja a fenekét négykézláb, de ez csak pár pillanatig megy. Olyan, mintha a lába nem lenne elég erős még a mászáshoz. Azért megkérdezek hamarosan valami szakembert is, csak amiatt, mert Grétinek születése után volt kis probléma a lábával, kellett terpeszbugyi és torna, a bal lábánál kötöttek voltak kicsit az izmok, de az elvileg utána rendbe jött.

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Orsi, Elisa nagyon jó baba ám, ha így bírja nélküled szinte egész nap! Akkor ezek szerint kajálással nincs már gond szerencsére. Gondolom nagyon jól jött most ez a síelés. Én is imádok síelni, sajna már pár éve nem jutottam ki normális pályára, az itthoniakról ne is beszéljünk :? botrányosak... Annyira cukik a kicsik, ahogy tanulnak síelni!!!! Az az X tartás haláli :lol: :lol: Minél előbb tanulja Elisa is gondolom annál jobban fog menni neki. Tuti a két fiú is már profi :D

Hibernia, gratula Pepkének a tapshoz, meg az integetéshez :lol: Miket hoz ki egy nátha... :lol: Amúgy jobban van már?
Jó ez a walker, végül is jobb, mint hogy az etetőt tologassa. "Nyugiban olvasgatás"..nekem is az álmom. De egyenlőre ritka dolog sajna.
Csöpplány, mondtam én, hogy Balu nemsokára szalad is! De ügyi, hogy már így lépeget!!! Legközelebb, ha arra járunk szólok, nem tudtam, hogy ennyire közel laktok :oops: Örülök, hogy visszatért az "arany Balu" :lol: Ezért én picit irigy! :lol:
Hihetetlen ez a munkahelyi/oep-es balhé... nem tudom hol lehetne panaszt tenni, de ez elég gáz már tényleg. Akkor most a mh elküldte, de az oep nem kapta meg? Talán csak annyit tudsz csinálni, hogy hívogatod őket, hogy mi van, aztán csak megunják és intézkednek...amúgy tényleg felháborító...másnak a pénzével és idejével szórakoznak.

Szinti, sajna nem tudtam megnyitni a videót :-( De a fotókat megnéztem, milyen nagylányos már Szinti baba! Nem is baba, hanem kishölgy! Jó a bringája nagyon!

Barba, a ti fotóitok is szuperek!!! A koncertes tök jó! Milyen szerencsétek van, hogy Samuval még ilyen helyre is el lehet menni!!!! (számunkra ez egyenlőre elképzelhetetlen...) Jó a krokija is, én is szemeztem már a múltkor az ikeában egyel :-).

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


hátha vkit érdekel, vannak most bőrtalpú cipők az aldiban:
http://aldi-hungary.hu/hu/html/offers/58_23424.htm

hibernia
 
 
 


Szinti:én még mindig nem tudom megnézni :(

Nadi:én is mindig elhatározom aztán meggyengülök.Mármint amikor már a 3. féle ételt utasítja vissza és nem evett szinte egész nap,akkor én is ellágyulok,és megkapja a kedvenceit :(
Szerintem kérdezd meg,hátha csak esetleg az izmai vannak kicsit letapadva és amiatt nem megy neki a "komolyabb" mozgás.Vagy az is lehet hogy Gréti lustább.
De amit írtál akkor nem lehet hogy ez az izomletapadás "újult" ki?
Mindenképp szólj,mert akkor ha időnk engedi feltétlen kimegyünk,nincs messze,tényleg 5 perc séta :)
Én is örülök arany Balunak :) Végre nem táncol az idegeimen :D
Hát ma felhívom az oep-et,megkérdezem hogy náluk mi van.És hogy mit lehet tenni.De tényleg kezdek már nagyon ideges lenni emiatt.
Na meg amiatt is idegesít a dolog,hogy ugye elköüldtem az eredeti születési anyakönyvi kivonatot,azt se tudom jelenleg hol van,kinél van,visszakerül-e hozzám? Meg jelentkeztem egy felsőfokú szakképzésre és ahhoz is kellene már a gyed papírom,mert kapok plusz 40 pontot akkor,ha bemutatom.És azért nem mindegy,mert enélkül a 40 pont nélkül nem vesznek fel állami finanszírozottra :S Ami ugye akkor megint pénz lenne nekem.

Barba:most néztem a képeket,és tényleg nagyon nagyfiús ár Samu,hihetetlen mennyit változott,nagyon komoly nagyfiú már :)

Hibernia:hogy vagytok???Jók ezek a cipők,de Balu simán levarázsolná magáról,most már a zoknit se viseli el :( Azt is leszedi a lábáról :(

Egyébként elszóltam magam :( Jó,nem panaszkodom,mert végigaludta az éjszakát ébredés nélkül,de már megint 7kor kelt,és nem lehetett visszaaltatni :( Lehet hogy korábban kellene fektetni,és hagyni hogy 7kor kelljen?(bevallom hogy nekem jól esik sokáig,ergo fél 9ig aludni,mint eddig).
Apa alszik,kiváncsi vagyok,mennyire tudja magát kipihenni.Délután főzünk,meg jönnek fel az alsó szomszédék kicsit babázni,összeengedjük a gyerkőcöket :) Holnap meg megy apa 24-be :( Megint egyedül leszek :( Jövő hét szerdán fog vizsgázni elsősegélyből,aztán már végre nem kell mennie vezetni meg ilyenek,többet lesz velünk,már kezd hiányozni,mintha soha nem lenne itthon.

Többiek????

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


csöpplány, hát ez a kifizetés elég gáz. :( :(
milyen szakképesítést kezdesz?
mikor fekszik Balu amúgy? (már hogy 7kor ébred és az korai)

mi köszi jól vagyunk, bár még szívjuk az orrát, de nincs láza és nem is köhög... :) nekem meg már orrot sem kell fújni... :D

nadi, sóbarlangos jóga???? az mi??? neked?
a fenékemelős imbolygás jó jel szerintem, lassan mászik Gréti is... :)

a taps irtó aranyos az a kedvencem most. :lol: :lol:

hibernia
 
 
 


Meg is jöttünk jógáról, Gréti úgy kidőlt, hogy kinn alszik :lol: Már főzöm a brokkoli ebédjét, ha nem eszi meg ezt sem, akkor ma erős leszek és NEM kap tejpépet! Tegnap bebizonyosodott, hogy szik ő, ha épp fogára való a menü... ok ez, de kezd leszokni a főzelékekről, ami nem túl pozitív.
Ez a jóga amúgy nagyon király. Baba-mama jóga egy sóbarlangban. Itt van a közelünkben, nemrég nyílt, azóta már itthonra is beszereztem onnan sólámpákat (bolt is van, ahol lehet költeni rendesen...) Ez himalája só Pakisztánból, állítólag nagyon egészséges, stb. Inkább csak mama jóga, mert a babák inkább játszanak, egymás csodálásával vannak elfoglalva. De nekik is jó, mert közben belélegzik a sópárás levegőt. Náthás időszakban külön jó. Hibernia, nektek is jó lenne szerintem, ott nincs ilyen a közelben? Erre felé tök nagy divat lett, több sóbarlang is nyílt mostanában a közelünkben.
Remélem is, hogy Gréti mászni fog hamarosan, mert már igencsak itt lenne az ideje!!! Most jógán is volt egy 10 hós baba, aki már simán állt, mászott ezerrel, stb. Ez a lusti meg csak nézte így: :shock: :shock: :shock: :lol:

Csöpplány, ez tényleg dühítő, hogy még az anyakönyvi kivonat is náluk kallódik... :x
A 7 kora a kelésre? :oops: Én tökre örülök, mikor Gréti 7-ig alszik :D . Nálunk úgy van, hogy általában fél 8-kor fürdetés, kb. 8 - negyed 9 körül kaja (tápi) aztán jó esetben utána el is alszik, de van, hogy 40 percig kínlódunk, mert felélénkül és akkor k... nehéz visszaaltatni. Ezek után reggel kb. 6 felé kel, ha szerencsém van akkor 7.

KépKép

KépKép
nadina01
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: