Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Megvagyunk a 4D-vel, minden rendben van. A mért adatok alapján 6 nappal fiatalabb mint a mensis számítás alapján.

Ébren volt, az egyik keze végig ott volt az arca környékén, nyújtogatta az ujjait, olyan volt mintha számolt volna. Aztán egyszer csak az egyik lábát is odatolta a fejéhez. Nyitogatta a száját (kortyolt), és ásított is.
Sajna a nemét 1000 %-osra ismét nem tudta megmondani, mert a lábait nagyon maga alá húzta. Többször is visszament hogy megnézze, aztán a végén azt mondta hogy inkább csajszinak tűnik, de nem meri totál biztosra mondani.
Úgyhogy a lényeg hogy minden rendben van, a hasi szervek, az agy, a méretek-arányok, stb. stb.

Aszonta a doki nő, hogy a legjobb a 30. hét környékén csináltatni a 4D-t, mert az arca ekkor néz ki szinte 100 %-ban úgy mint a születéskor. Utána már azért nem, mert annyira kicsi lesz a hely odabent hogy gyűrődik, összenyomódik az arcocskája.

Asszem ma még egy jópárszor meg fogom nézni a videót. Párom feltűnően csöndben van, asszem igyekszik feldolgozni az eseményeket. :D

Kép Diána

Kép
calendula
 
 


Csnixi: pls mindenképp.

KépKép

Kép
sweetlife
 
 


Köszi mindenkinek a pocak mikulás dicséretet! :lol:
Iwiw-n én fent vagyok, küldök majd privit.

Krisztike! A kilók pedig vannak (átléptem a 70-et. Július óta 10 kg többlet van.
De psszt! Azért ezzel annyira nem dicsekszem. :oops:
A köldököm sajnos ilyen (de mikulás orrnak jó volt). Igazából nekem alapból is ilyen kis dudorkás volt. Sérvre is hajlamos. Remélem, az nem jön elő. Volt hogy fájt is.
Ha köhögök, tüsszögök, akkor még inkább kiugrik. Kicsit mókás, kicsit félelmetesen néz ki :shock:

Beus! Jobbulást!

Csilumilu! Próbáltam valami vissza nem térőt alakítani Mikulásra. Ahhoz képest, hogy alig látom a hasam már, egész jól a helyére kerültek a dolgok…
Szerintem elírtad . Legalábbis az iwiw-en nem jelöltél. De küldöm priviben és jelölhetsz

Calendula! Nagyon ari a Picur. Ha igaz az a 30. hét körüli 4d, akkor az pont jó neke, hisz januárban akartam menni 4d-re. Érdekes lesz születése után ezeket a képeket megnézni, hogy tényleg hasonlít-e.

Gyerekesek! Tényleg ,a kinek volt már 4d-n a nagyobbikkal, visszanéztétek? Tényleg hasonlít a születés utáni kinézetre???

Maryanna! Az ötletet majd a kistesónál elsütheted később! Igazából azért is raktam fel, hogy fa valaki akar, az ötleteljen belőle. Bár páromnak azért megmondtam, hogy karácsonyra nem fogom fenyőfának öltöztetni magam :)
A kilók feljövetele nekem most már lassulhat…mint feljebb is írtam, 10-es rajtam van. Igazából nem érdekel, de azért furi volt a mérleget látni. Általában 58-62 között szoktam lenni.

Niki! Szép a pocid! Sikerült venni valamit a hétvégén??? Bababútor szupi, remélem hamarosan be is rendezhetitek a babaszobát végre!

Petra! Iwiw-en jelöllek majd.

Tündércserje! Én az oltás óta nyugodtabb vagyok. Persze vigyázok ebben a két hétben még. És nem gondolkodom azon, hogy esetleg bajt csináltam, sőt inkább azon vagyok, hogy ezt kellett tennem. Karom 2 napig izomlázszerűen fájt, de semmi más tünet nem jött elő.
Párom is szerdán végre beadatja.

Kép
moncsi73
 
 

 
 

Calendula: milyen helyes arcocskája van Diánának! Igazán szép!

Most beszéltem a házidokimmal, aki hosszas agyalás, kutatómunka és információgyűjtés után ma úgy döntött, hogy oltassak, úgyhogy én is túlesek rajta valamelyik nap. Végülis azt mondtam, ha ő így dönt, akkor így lesz...

Kép
tündércserje
 
 


Calendula
Nagyon édes a picurod!

Tegnap voltam terheléses cukor+inzulin vérvételen. Ma kell hívnom a dokimat az eredményért.

És...megismerkedtem Crystall-lal!
alicia
 
 


Sziasztok!


Már rég nem jártam erre...
Ami mostanság történt:
Túl vagyok a cukorterhelésen,és a belgyógyászaton is...minden rendben...
De ami a legfontosabb:VÉGRE MEGÉRKEZETT 5 HÉT UTÁN AZ AMNIOCENTÉZIS EREDMÉNYEM!!!
Semmi gond nincs,genetikailag tökéletes a kis lurkónk...és hát ugye mi már tudtuk,de 100%-os a kimutatás a kromoszómák alapján,hogy kisfiunk lesz...

Nagyon jól vagyok,nő a pocim ezerrel,majd rakok fel képet is!
A héten megyünk apával 4D-re,már rég láttuk a kis gladiátort:)

Dec 1-én beoltattuk magunkat,még nem telt le a két hét,de minden nap szedjük a Cetebe C vitamint,igaz egy picit drága de ez az egy c vitamin ami egész nap adagolja a cuccot...:)

Csnixi:még mindig várom a listát arról,hogy milyen hivatalos dolgokat kell majd elintézni szülés után...:)


Kép
chrysta31
 
 


calendula
Annyira bájos a pofija Diácslának. Nagyon tündéri :lol:
csinxi
Irtó szuper a babaútortok. Néztem a blogodat is, nagyon tetszik az is. A babakocsi is tökéletes. Szabad tudni mennyiért sikerül beszerezni ezeket a csodás dolgokat?
Néztem sorba a pocakfotóidat. Hát az én pocakom talán a te 14 hetes fotódra hasonlít most 20 hetesen, lassan 21. :lol:

Én ma megyek UHra, mert a mozgást még mindig nem érzem határozottan, illetve egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy az az, amit éreznem kell. Remélem minden rendben lesz és azt is remélem, hogy a drága megmutatja mi lapul a lába között :lol:

Szép napot mindenkinek!

Kép
domi001
 
 


csnixi: szerintem is nagyon nagyon nagyon szép a bababútor is , de kiváltképp a babakocsi tetszik, miis ilyent szeretnénk, keressük is, de nálunk nincs nagy választék, de nem adom fel :D

domi akkor ma nekedis kiderül ki lakik a pociban, drukkolok hogy minden rendben legyen ;) azthiszem lassan csak én maradok, van még valaki aki nemtudja a baby nemet?

Kép

Kép
csilumilu
 
 


Lányok!

Ti hogy álltok a bőr kiszáradásával és viszketéssel??
Mert nálam ezen e héten már nagyon rossz és kellemetlen, a testápló és sok folyadék ellenére is.. :S :S

Vkinek van rá vmi jó pratikája, és ötlet, h ez mitől lehet?


Köszi amiket a bútorra, meg a babakocsira írtatok!

Calendula! Nagyon ari a Picuritok! :) Én holnap megyek a dokimhoz, remélem csinál UH-t is!

Domi, Sweetlife: priviben megírom amit kérdeztetek! :)

Kép

Kép
csnixi
 
 


Sziasztok!
Most indulok az oltásért...eléggé parázok...szurkoljatok, hogy ne legyen semmi gond! :shock: :shock: :shock:

Kép
tündércserje
 
 


Tündércserje!!!!
Nem lesz semmi gond!!!! Ne aggódj! Majd azért írj, hogy hogy vagy utána!!!

Kép

Kép
csnixi
 
 


Sziasztok!

Megjöttem az UHról és kicsit el vagyok kenődve. Bár azt mondta a doki, hogy a méhlepény helyzetét leszámítva minden rendben, de engem nagyon aggaszt, hogy nem érzem a mozgást. No és a méhlepény is. A mellső falon van és eléri a belső méhszájat. Szóval eléggé elkenődtem és aggódom.
Azt sem tudta megmondani, csak tippeli, hogy kislány. Azt mondta, hogy nagy valószínűséggel kislány, mert ők ilyen szégyenlősek, de biztosra nem tudja mondani.
Szóval most az elkeseredés tetőfokán vagyok, leginkább a mozgás és a lepény miatt. :cry:

Kép
domi001
 
 


Domi: ne izgulj a méhlepény még feljebb fog menni. Nekem is mélyen van, mondjuk a méhszájra nem lóg rá. Vigyázz magadra, oihenj sokat és ha kell magnézium! A mozgást meg fogod érezni. Mivel elől van a lepény, így nehezebb.

Én is túl az oltáson, a háziorvosom már hívni akart, hogy mikor megyek oltatni!

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


Azt mondta a doki, hgy nem olyan durva, mert éppenhogy eléri és ő is azt mondta még mehet feljebb. Úgy is lesz remélem. No és ilyenek vagyunk most. Szépen növünk, már alig férünk bele a képbe :lol: Kép

Kép
domi001
 
 


Sziasztok!
Tündércserje! Remélem szerencsésen túl vagy a szurin.
Párom is megkapta ma a nődokinál :), de így volt a legegyszerűbb.
A doki most meg rászállt a hagyományos oltás dologra is.

Tudom már megint oltás dolog, de volt aki a hagyományost is beadatta? (Bocsi!)

Alicia!Remélem jó lett a cokor eredmény. Én pénteken tervezek menni...
Persze a doki adott sima laborra is beutalót, valamikor oda is mennem kell. Sztk-ba, a tömegbe....Hát majd később.

Chrysta! Grat a FÉRFIhoz és a jó eredményhez. Annó nekem is kb 5 hét alatt lett eredmény. Már nagyon izgultam...

Nixi!Bőrszáradásom nincs, de a hasam szokott viszketni. Kenegetem továbbra is krémmel,meg olajjal. Hogy attól nem szárad-e nem tudom, pl. lábam mindig is szárazbőrű volt - most is.
Igazából túl nagy bőr, haj, köröm változást (javulást, romlást) én nem vettem észre magamon.

Domi! Minden rendben lesz/van - Doki is rendben látott mindent biztos a babónál.
Méhlepény - nekem is rossz helyen van. Minden alkalommal nézegeti, de csak nem akar feljebb kúszni. Igaz hátul van, de nagyon közel a belső méhszájhoz.
Kicsit jobban kell figyelni (kevés emelés és óvatos szex). Még annyit mondott ehhez az én dokim, hogy a mivel nem lóg a méhszájra, ezért nem kell feltétlenül császár, de a vajúdás alatt, ha vérzés lép fel, akkor irány a műtő. Ennyi hátulütője lehet. Persze, én sem örülök, de nem tudok mást tenni, mint remélni, hogy még arréb megy kicsit.

Mi is ma voltunk UH-n. Babóka 71 dkg , és kb 30 cm (bár ezt nem mérte) Végig ivott a vizsgálat alatt.Minden oké vele, a méretek alapján tartjuk a március végét. És fejjel lefele van. Elvileg még elfordulhat, de lehet már így marad.
Kaptunk beutalókat mindenhova (labor, cukor és valami ellenanyag vizsgálat is - ez volt valakinek? Vércsoport miatt kell?)
Azt mondta, ha szeretnénk 4d-re menni, akkor még idén próbáljunk menni - most érdemes.

Kép
moncsi73
 
 


Jó reggelt mindenkinek :)

domi ne aggódj, minden rendben lesz, ha a doki is azt mondta, ha idegeskedsz miatta, az csak még rosszabbat tesz. Örülj, hogy valószínű csajszika lakik nálad, hisz ha jól emlékszem azt szeretnél:)

Énis már egyre nyugtalanabb vagyok, hétfőn kell menjek, és elég régen, több mint másfél hónapja nemtudok a kicsiről semmi konkrétat, viszont érzem nap mint nap, ami kicsit megnyugtató. úgyérzem soha nemlesz már hétfő :roll:

csnixi a bőrőm nekem is folyton viszket, ilyenkor szoktam mondani, hogy másnapra akkor biztos nő egy nagyot a pocim :) viszont, kellemetlen, és nem használnak a testápolok sem, lehet a nyúlás miatt van :(


Kép

Kép
csilumilu
 
 


Sziasztok!

Csnixi: szépen növekszik a pocakod.

Varva: Bogi már jobban van? Köszi a hagymatea tippet, megfogadtam!

Yusz: Jobbulást a lánykádnak.

Tündércserje: remélem jobban vagy már.

Domi: ne legyél elkenődve, biztos nemsokára te is érezni fogod a mozgást. Lényeg, hogy maradj nyugodt. Jó az UH kép.

Tegnap voltam a védőnőnél. Másik védőnőm lett, de nagyon aranyos, igaz tapasztalata még nincs, mert most van először kint körzeten. Ennek ellenére nagyon szimpatikus. Kiderült, hogy végre híztam 3 kg-ot. 6 hónap alatt 3 kg. Szerintem nem rossz. A Vikivel sokkal többet híztam.
Bőrviszketésem az nincs, kivéve ami előtte is volt, viszont a hajamat le kellett jóval rövidebbre vágatnom, mert nagyon elkezdett hullani, már idegesítő volt, hogy szinte mindenhol az én hajam van.

Kép

Kép

Kép
Kép

Beus
beus222
 
 


Sziasztok!

Túlestem az oltáson, és szerencsére eddig semmi gond nincs, még a karom sem fáj, gyerkőc meg tombol odabent, úgyhogy kezdek megnyugodni. Azon hülyéskedtünk tegnap, hogy na mit kapok karácsonyra? Védettséget! 8)

Domi, ne aggódj, biztos nem lesz semmi gond! Bár én nem vagyok ilyen helyzetben, de olyat ismerek, akinél az egész terhesség alatt vitorlaszerűen állt a lepény, és még így sem lett gond! Ha a doki azt mondja, akkor biztos minden rendben! Azt meg majd csak megmutatja, mit rejteget! Én úgy látom, itt a fórumon a kisfiúk ilyen magamutogatóak, hogy rendesen beterpesztenek...szegény csajok... :lol:

Moncsi, igazán szép nagy már a kisfiatok!
Én igazából a körmömön látom, hogy kb. kétszer gyakrabban kell vágni, mint eddig...a hajamon nem látom a változást, mert eddig is elég erős meg dús volt.
Nekem kétszer néztek már ellenanyagot, mert rh negatív vagyok, de szerencsére nem termelek...bár azt mondják, első gyereknél elég ritkán van ellenanyag-termelés, azért jobb, ha ellenőrzik.

Nixi, nekem is csak a pocakom viszket, ahogy feszül a bőr, de ott sem száraz, csak gondolom, ahogy nyúlik. Azért érdemes a dokinál rákérdezni, biztos ad valami tippet.

Chrysta, gratulálok a kisfiúhoz!

Beus, én is gondolkodom a hajvágáson, de nagyon nehezen szánom rá magam, mert mindig hosszú volt (jócskán a fenekem alá ér...) és a férjem is imádja, mindig mondja, hogy ahogy meglátta, tudta, hogy elveszett... :lol: Nekem az inkább a baj, hogy olyan súlya van, hogy a fejbőrőm már nehezen bírja. Beszéltem bőrgyógyásszal és ő is mondta, hogy jobb lenne inkább levágatni, mert szülés után biztos nagyon fog hullani. A család meg azt mondja, úgysem lesz időm annyira ápolni...azért még kicsit őrizgetem.

Kép
tündércserje
 
 


Sziasztok!

Beus köszönöm!

Már jobban van a kis drágám, két napja nincs láza, de sajnos csúnyán köhög, és öklendezésig abba sem hagyja.

Domi! Én is azt mondom, hogy ne aggódj, ha nagy lenne a baj, akkor az orvos modta volna. Az esetek zömében ahogy nő a méh úgy kerül feljebb a lepény is. De azt tényleg be kell tartani, hogy sok pihenés és semmi emelgetés.

Nixi, a pocak és mell viszketése természetes mivel nyúlik a bőr. Ha máshol is viszket, azt érdemes megemlíteni a dokinak. Lehet egy mosószer allergia ami elég gyakran fellép terhesség alatt. Próbáld mellőzni a tusfürdő, szappan használatát és inkább az intim szappant próbáld ki az egész testre.

Oltás: én csak az új influt adattam be, a szezonálist nem. És nem is tervezem.

Hajhullás: nekem a terhesség alatt alig, szülés után pedig szinte csomókban. A szoptatás alatt annyi kihullott, ami amennyinek a terhesség alatt kellett volna.
Nagyon durva volt, teljesen beparáztam, hogy megkopaszodom.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


nekem is néztek ellenanyagot, és nekem is rendben találták. nekem a cicim nem viszket, hanem fáj. nedvedzik mind a kettő, kidudorodik a bimbóm és úgy érzem kiszakad a helyéből, de ez megy már napok óta. Hajhullás: én már túlestem a vágáson, mert már most is csomókban hullik, mióta lett vágva belőle kb. 15 cm azóta nem annyira hullik.

Kép
marymirella
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors bejelentkezés:

Ma voltunk a havi vizsgálaton! Minden ok, méhszáj zárt (ezt a keményedések miatt meg kellett jobban nézni, kaptam egy másik magnézium tablettát). Lepény jó helyen van, magzatvíz is rendben, és a kis babynk is jól van, növöget, korának megfelelő adatokkal rendelkezik,és fejjel lefelé volt (bár mondta, a doki, h most még van helye fészkelődni :D ). De nagyon cuki volt, végig itta a magzatvizet. Kép sajni most nincs, de 27. héten megyek újra, és azt mondta a doki , hogy akkor már 4D-re is átkapcsolja a nagy gépet!

Levették a kenetet is, és küldik el tenyésztésre, jövő héten van eredménye, és jövő héten megyek a terheléses cukorvizsgálatra, hogy még az is meg legyen az ünnepek előtt!

vigyi magatokra!!

Kép

Kép
csnixi
 
 


Most telefonáltak a Seffer magánklinikáról, hogy megkapták a levelemet. :lol:
Január 5-én megyek 4Ds UH-ra. Azt mondták 30 perces nagyjából és az egészről DVDt kapunk. Hurrá :lol:
Leglább egyszer én is eljutok ide, s talán akkor kiderül a nagy igazság, hogy kislány lakozik bent avagy kisfiú :lol:
Alig várom, hogy hazaérjen a párom és elújságoljam neki :lol:
csnixi
Az a kenetlevétel az minek kell megint?

Kép
domi001
 
 


Jó lett a cukrom és az inzulinom is :lol:
Igaz, azért én igyekszem odafigyelni az étkezésre.
alicia
 
 


Kép Kép
Kép Kép

23+2-nél a pocakom :lol: :wink:
alicia
 
 


HŰŰ ez hatalmas :lol:
Mármint az enyémhez képest :lol:

Kép
domi001
 
 


domi001 írta:HŰŰ ez hatalmas :lol:
Mármint az enyémhez képest :lol:


És az enyém még picurka is... szegény Crystall-nak van hatalmas pocakja! :roll:
Az enyém talán szüléskor se lesz akkora, mint az övé most! :oops: :wink:
alicia
 
 


Na jó de ők ketten vannak :lol:
Ha a tied picurka, akkor nekem nincs is :lol:

Kép
domi001
 
 


petra1980: Bogi nevében köszönöm. :D

alicia: szép a pocid!

beus222: Bogi már jobban van. Az orra továbbra is folyik, de vidámka és nagyon rossz...elemében van a kiscsaj.
Örülök, hogy megfogadtad a hagymateát. Nagyon sokan dicsérik.

tündércserje: mi újság oltás terén? Hogy vagy?
Én már 3. napja megkaptam és semmi mellékhatás.

Voltunk UH-n tegnap és Dóri 314gr. Hatalmasakat rúg és úgy bepucsított, hogy egyértelműen puncis! :lol:

Jövő héten szerdán megyünk magzati szívultrahangra. Nem indokolt, de doki szerint manapság élni kell a vizsgálat lehetőségével. Sokba kerül, de ezt még bevállaljuk.

Kép

Kép
varva
 
 


Sziasztok!

Nixi: örülök h minden rendben!

Domi: a méhlepény miatt ne aggódj, ha gond lenne a doki biztos mondta volna!

Oltás: ma 1 hete hogy megkaptam, mellékhatás semmi nem volt, gondolom mostmár nem is lesz.

Mary: sajnos nekem is nagyon érzékeny az egész mellem, de már a legeleje óta ilyen. Már annyira megszoktam hogy fel sem tűnik.


Lányok ti nem szoktátok néha kellemetlennek érezni a Baba rugdosását? Én néhány napja érzem ahogy rugdossa a hasi szerveket is, hugyhólyagot meg még nem tudom mit, de néha kimondottan kellemetlen 1-1 nagyobb rúgása... :shock:

Kép
calendula
 
 


calendula: néha fáj a hasam és olyankor kemény is, lehet a méhem keményedik, de azt mondta a dokim, hogy nem, hanem az alkatom miatt sokkal több mindent megérzek. Szóval nyugi ez teljesen normális. Van, hogy annyira kipuposítja a hasam, hogy simán ki tudjuk tapogatni hol van a buksija és a háta. Egyik este egy pici púpocska is megjelent, szerintem a könyöke lehetett. Agyon simiztem! :lol:

Kép

Kép
varva
 
 


Sziasztok!

Nixi, jó hogy minden rendben veletek! Nekem még nem volt kenetvétel-gondolom, majd 21-én (akkor megyek legközelebb dokihoz)...

Alicia, nem emlékszem, hogy megköszöntem-e a segítségedet étrend-ügyben, úgyhogy akkor most: köszönöm szépen!
Nagyon szép a pocakod!

Domi, már annyit mondtad, hogy neked semmi pocakod nincs, hogy igazán kíváncsi vagyok! Lehet, hogy csak te nem látod nagynak...Nem akarsz feltenni egy képet?

Varva, köszi, teljesen jól vagyok, eddig minden o.k., a doki szerint 1 hétig jelentkezhet mellékhatás, de remélem, nem fog...és nálad sem!

Calendula, én akkor érzek néha kellemetlen rugást, amikor ülök, gondolom, mert ilyenkor nagyobb a zsúfoltság odabent. Olyan is előfordul néha, hogy rúg egyet a gyerkőc, én meg sprintelhetek pisilni...elég vicces tud lenni. Egyre kisebb lesz a hely a babóknak odabent, úgyhogy gondolom normális, hogy olykor olyan dolgokat is megnyomnak, ami kellemetlen.

Képzeljétek, beszéltem a szülésznővel, úgy volt hogy még karácsony előtt találkozunk, de sajnos nem tudunk, mert teljes látogatási tilalom van a kórházban. Azt mondta, hogy remélhetőleg januárban feloldják, és akkor tudunk majd találkozni. Megkérdeztem, mi van, ha akkor is tilalom van éppen, amikor szülök, a férjem nem jöhet be? De mondta, hogy emiatt nem kell aggódni, mert szüléshez beengedik a férjeket most is, csak utána nem látogathatnak.

Kép
tündércserje
 
 


Calendula: nekem a rugdosás még nem kellemetlen, de amikor púposkodik az igen. Ilyenkor úgy érzem, mintha az egész testével nekifeszülne a hasamnak. Olyankor mindig simogatni kell és akkor visszahúzódik.

Varva: tök jó, hogy te már ki tudod tapogatni a testrészeit. Már én is alig várom, hogy felismerhetőek legyenek a végtagjai. Szerintem ezt apa is nagyon fogja élvezni.

Lányok: ugye abból nem lehet baj, ha néha apa finoman bekopog a gyereknek. Mostanában vissza is szokott rúgni.

A héten kezdett el igazán aktív lenni az én kis lelkem. Imádom nézni, ahogy hullámzik a hasam tőle. :P

Kép
maryanna
 
 


Sziasztok kedves kismamik!!!

ne haragudjatok, hogy így ismeretlenül zavarlak Benneteket, de azért írok ide Nektek, mert az öcsémék is áprilisra várják az első babájukat (rengeteg próbálkozás és problémák után) és nem tudják eldönteni valyon beoltassák e magukat a H1N1 ellen vagy sem. Tudnátok nekem ebben segíteni?? Látom, már páran beletettek oltva. Ők nagyon félnek és én igazából nem tudom mit tanácsoljak nekik. Én októberben szültem s akkor még nem kellett beoltatni magunkat. Segítsetek ha tudtok, előre is nagyon köszönöm és mégegyszer sorry, hogy csak így bepofátlankodtam közétek!! :D
Mindannyiótoknak nagyon boldog, problémamentes terhességet és egészséges babucikat kívánok!!!!!!!!!!
Betty

KépKép
KépKép
betty76
 
 


Szülésznő
Nekem nem volt választott szülésznőm. Elégedett voltam az éppen beosztottakkal is.
Annak háláltam meg a munkáját, aki körülöttem volt. :wink:

Moncsi, Csnixi, Alicia
Aranyos a pocakod!

Betegeknek jobbulást!

Varva
Vírusos tüdőgyulladás...gyakori :?

Sweetlife
Szitter...nagyon sokat számított, hogy viszonyul a gyerekhez...és Alexa hogy viszonyul hozzá.
Az már eleve elásta magát, akit mindjárt a fizetség érdekelt...

Calendula
Nagyon édes a babócád!

Chrysta
Gratulálok a jó amnio-eredményhez!
Vendég
 


alicia írta:
domi001 írta:HŰŰ ez hatalmas :lol:
Mármint az enyémhez képest :lol:


És az enyém még picurka is... szegény Crystall-nak van hatalmas pocakja! :roll:
Az enyém talán szüléskor se lesz akkora, mint az övé most! :oops: :wink:


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Kép
Vendég
 


Nekem már nagyon kényelmetlen ülni. Vagy állok, vagy fekszem :wink:
Főként inkább fekszem. Ha sokat vagyok fenn, eléggé keményedik a pocakom.
Nem akarnám, hogy hamar kibújjanak a csemeték!
Vendég
 


Betty
Nagyon sokan beoltatták magukat. Én a negálók közé tartozom...
Vendég
 


Sziasztok!

Jöttem friss pocakfotókkal:

Kép

Kép


Tegnap délután, munkából hazafelé volt egy kellemetlen élményem. Nagyon begörcsölt a hasam többször is jobb oldalon alul, aztán be is keményedett. Mindezt metrózás közben... gondolhatjátok mennyire megijedtem. Telefonáltam a páromnak hogy jöjjön értem. Aztán hívtam egyből a dokit is hogy ilyenkor mivan, persze kinyomott.
Hazaértünk, egyből lefeküdtem és szinte egyből elmúlt a fájdalom. Aztán visszahívott a doki, mondtam neki hogy mi volt. Azt mondta ha ilyen szépen elmúlt magától és nincs vérzés akkor nincsen gond. Szerda este megyek hozzá a szokásos havi uh-ra, addig szigorú ágynyugalom és mg szedés, és akkor megbeszéljük a többit.
Úgyhogy a mai napot ágyban töltöttem (már most unom, hol van még a szerda?! :shock: ), és szerencsére nincs semmi panasz.
Nagyon remélem hogy nem nyílt tovább a méhszájam, nagyon sz*r lenne ha a következő 3 hónapot fekve kéne töltenem. :cry:

Kép
calendula
 
 


én sem oltatok.

Hasi görcsök: nekem már szerencsére csak ritkán van, és sokkal gyengébben mint eddig. napi 250 mg magnéziumot szedek, de c-vitamin és kalciummal együtt (a szokásos terhes vitamin mellett). Nekem segített.

Kép
marymirella
 
 


Marymirella, és neked feküdnöd kell? Sokat görcsöltél? Én ettől az egy alkalomtól is nagyon beparáztam, remélem nem lesz visszatérő vendég. Mit mond a dokid, mitől van?

Kép
calendula
 
 


Betty: én szerdán oltattam be magam nagyon hosszadalmas vívódás után. Még most is csak azt mondhatom, remélem, a legjobb döntést hoztam. Nekem eleinte csak a nődokim javasolta az oltást, és addig nem akartam lépni, amíg a háziorvosom mást nem mond, de miután kedden úgy nyilatkozott, hogy eljutott arra a pontra, hogy a jobb döntés az oltás, így meg is kaptam. Eddig semmi gond nem volt, nem lettem lázas, a karom is csak kicsit fájt és csak egy napig, a babóca izeg-mozog, de UH-ra csak 21-én megyek, úgyhogy addig úgysem nyugszom meg teljesen. Nagyon nehéz tanácsot adni ebben a kérdésben, szerintem a legjobb, ha egy olyan orvosra hallgatnak öcsédék, akiben 100%-nál is jobban megbíznak. (Nekem a háziorvosom ilyen, merthogy szoros rokoni kapcsolatban állunk...)

Calendula: helyes a pocakod! Remélem nem lesz semmi gond a görcsökből, pihenj amennyit csak tudsz! Nem tudom, mitől lehet ez, mert nekem csak a legelején voltak iszonyatos görcseim a beágyazódás környékén+pár hétig, de a magnézium és a pihenés akkor is segített.

Kép
tündércserje
 
 


drága kismamik!!
nagyon köszönöm a segítségeteket, s főleg azt, hogy elolvastatok és tanácsot adtatok!!!!
Tündércserje: Neked külön köszönöm, én is biztosan így tettem volna, ha egy megbízható orvos tanácsolja (az én nőgyógyászomban bízom meg 100%-osan, szóval ha október előtt -mielőtt megszültem-azt mondta volna, hogy be kell hogy oltsam magam, akkor tuti megtettem volna.) Amúgy nagyon nagyon nehéz eldönteni mit tegyünk.Sajnos nagyon messze vannak tőlem az öcsémék, így olyan nehéz tanácsot adnom nekik, de majd írok nekik egy mail-t a véleményetekről hátha segít valamit.
Drukkolok nagyon a szerdai uh-dhoz hogy minden ok legyen!!! Istenem, nemrég még én is pocakos voltam és ugyanígy aggódtam mint Ti!!!! :D :D

mégegyszer nagyon köszönöm!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Betty

KépKép
KépKép
betty76
 
 


nekem a magnézium segített, a doki is csak annyit mondott, hogy szedjek többet mint amennyit egyébként, és segíteni fog. nem mondta külön, hogy feküdjek, ha meg rosszul voltam és fájt, kidőltem magamtól is.... de ha nem fájt annyira, hogy fel tudjak kelni, nem feküdtem.

Kép
marymirella
 
 


betty
Én 9 napja kaptam az oltást. Nekem is a karom fájt csak utána két napig más semmi. Azóta voltam UHon ott is rendben volt a babával, csak ugye améhszájhoz közel van.
tündércserje
A pocakom nagyjából akkora modt mint calendulaé. Annál egy hangyányit talán nagyobb, de nem biztos :lol:
calendula
Miért a méhszájad nyitva van kissé, hogy azt írtad nem szeretnéd, ha tovább nyílna? Ha igen, akkor arra mit mondtott a dokid? Mit kell vele tenni és milyen következményei vannak, lehetnek?

Hasi görcsök
Nekem is volt már olyan, hogy alig tudtam kiegyenesedni. Magnéziumot vettem be és nagyjából fél óra múlva már egész jó volt. Másnap már szinte semmi. A doki azt mondta, hogy ilyen van, ahogy nő a méh, nyúlnak a szalagok, csak a magnézium nem jó, ha abbahagyom és csak akkor veszem be, hanem közben is kell azért valamennyit szedni. Na azóta szedem szorgosan a 2*1 magne B6ot. Hogy lekopogjam azóta olyan erős görcsöm nem is volt. Persze érzem néha, hogy eg hangyányit itt szúr ott szúr, de az nagyon minimális.

Kép
domi001
 
 


Szép estét mindenkinek!

Varva
Jó, hogy már jobban van Bogi!

Calendula
Én még csak olyan finom mozgásokat érzek.
Csinos pocakod van!
Görcs :cry:

Tündércserje
Nagyon szívesen!
Kérdezz, ha valami érdekel még!

Domi
Képet kérünk a pocakodról!

Crystall
Pocak :lol:
alicia
 
 


Domi: akkor miért mondod hogy nincs is pocakod? :lol:
Igen sajnos 3100-ra nyitva van a méhszájam, tehát nincs megrövidülve a méhnyak, de a külső méhszáj 1 ujjnyira nyitva van.
Nem lehet szexelni, nagyon kímélnem kell magam és sokat feküdni.
Nem lehet megmondani hogy ez mitől van, valószínűleg genetikai okokból.
Vagy tovább nyílik, vagy nem. Ha igen akkor még több fekvés, ha nem akkor szerencsém van. :D Szerdán megyek dokihoz, akkor kiderül.

Kép
calendula
 
 


Calendula: a barátnőm is nyitva volt már ekkor 1 ujjnyira, aztán 2 hét túlhordás után megindították a szülést. Szóval sokszor nem jelent semmit, de azért jobb az óvatosság. Neki is azt mondták, hogy genetika.

Én szerdán kaptam oltást, már nem is érzem a helyét, de fájt tőle a karaom. A sima influenza oltástól sokkal jobban fájt 2éve is, meg 3 éve is.

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


Sziasztok!

Betty76! Én is beadattam az oltást 1.5 hete, pedig sokáig ellene voltam. Még most is van bennem egy kis félsz, hogy nem lesz-e valami baja a babának, de attól jobban félek, hogy elkapom a vírust. Szóval (szerintem) a 2 rossz közül a jobbikat választottam.

Csajok, az, hogy nyitott a méhszáj, hogy derül ki? Csak akkor, ha megvizsgál a doki?

Nagyon szépek a pocakfotók, most már én is készítek egyet valamikor :)

Csnixi! Ha lesz időd, felteszed a frissített táblázatot? :) Biztos sok új info van már benne.

Kép
krisztike83
 
 


Sziasztok!

Látom szépen növögetnek a pocik! Az enyém is kb akkora mint a tiétek. Pedig a 4.-et várom, és megijesztettek, hogy jóval nagyobb lesz, mert gyorsabban nyúlik. Szerencsére eddig nem.

Néha látom, ahogy jön-megy a picur odabent. Akkor pici hullámok futnak át a hasamon.
Tegnap este elég nagy hangzavar volt, mindhárom gyermekem nevetgélt, kiabált, hát a pindur is meghallhatta, mert sűrűn bökdöste a köldököm és eléggé látszott is. :lol:

Krisztike! A méhszáj állapotát a doki tudja megmondani. Te nem érzed, de ha gyakori a haskeményedés és esetleg alkalmanként némi görcs is kíséri, akkor nagyon valószínű, hogy nyílik.
De ez még megállítható folyamat, fekvéssel, magnéziummal szokták megállítani.
Vészhelyzet esetén összevarják a méhszájat. De ez igen ritka.

A jó méhszáj érték, amit a kiskönyvbe is felvezetnek a "3000". Ha kinyílt egy ujjnyira, akkor már csak 2-es előszámot kaphat és azt is nézik, hogy mennyire rövidült meg a méhnyak.
Ha elindult egy folyamat, akkor ált. 2100 az érték.
Nekem a középső lányomnál 1100-as értékem lett a 34. héten. Megszülni meg a 42. elején mentem. Addig kibírta annak ellenére, hogy nem éppen kímélő üzemmódban működtem. :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Sziasztok!

Rég jártam erre bocsánat, de sikeresen lezártam a szorgalmi időszakom és már csak a vizsgáim állnak a nagy pihenés útjában.
Látom mindenki növöget és mindenki egyre szebben és jobban érzi magát. A babók aktívak és mozgolódnak.

Ez nálunk is így van. Megfigyeltem, hogy drága gyermekem az elmúlt héten 2-3 órás időközönként adja le a drótot, hogy ő biza még él és mozog. Nálam is élvezettel püföli a belsőszerveimet, főképp a hólyagomat, szóval sok vizet iszunk és pisilünk is ki egyből. Az ülésnél amúgy azért is rúghat sokat, mert szorítja a nadrág. Ezt ma mondta a védőnéni nekem. Ma rám szólt az arrythmia miatt is (szívritmus zavar), amit alapból észleltem és nem tetszett nekem. Mondjuk csak a hirtelen hízásnál lesz gond, akkor okozhat toxémiát, de gyakorlatilag egész jól állok hízás ügyileg, hiszen össz-vissz 3 kg-ot híztam. Ti hogy álltok vele?

Egyre jobban örülök, hogy látom, minnél többen oltottátok be magatokat, így legalább megnyugodtam, hogy nem látjuk egymást viszont a tv képernyőjén különböző rossz dolgok miatt.

Az én görcseimel illeti nekem is fekvés és magnézium szedése volt javasolt. Megjegyzem most is ha elfelejtem hosszabb távon bevenni vagy szimplán lecsökkentem akkor fel szokott lépni.

Megtudtam, hogy a méh elülső száján tapad a placentám, ami ritka, de nem okoz gondot. Csak minden sokkal jobban érzek, mint ha hátul tapadna. Ez megmagyarázza, miért is szenvedtem két hétig a méhszalagok nyúlásával, de azt is miért éreztem olyan korán az első mozgásokat. Érdekes, ahonnan elvesznek, oda adnak is.

Érdekelne engem is már a táblázat, ki hogyan és mikor áll!

4d-s uh szerintetek melyik hétben a legjobb? Nektek mikor ajánlották? Mert már annyi verziót hallottam, hogy csuda.

Illetve lenne egy szemérmetlen kérdésem is még, amennyiben bárkit is zavar szóljatok vagy ne is válaszoljatok rá, de gondoltam megkérdezem ki hogyan áll szexualitással várandósan. Ha gondoljátok, hogy nem idevaló a téma akkor akár priviben is beszélgethetünk erről. Csak tudjátok olyan rossz, hogy erről senki sem beszél, pedig szerintem ez is beletartozna az egészbe.

Alexandra
kaisa
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: