Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Kismamik!

Üdv itt Kexi!

Nagyon szépek a kis bébik. Nagy gratula hozzájuk.

Jajj de jó én is holnap láthatom kicsikincsem úgy várom már én is igaz este 19.30 re megyek de majd szombaton én is rakok fel képet, remélem. Aztán 20.00-ra megyek a dokihoz elég későn érek haza de nem bánom, legalább már van orvosom. És már ismerjük is egymást amikor szültem a lányomat ő volt az ügyeletes doki ő vett fel az osztályra. Úgyhogy ez így tök jó. Remélem olyan jó lesz mint a régi dokim.

Köszönöm a válaszokat kicsit nyugodtabb vagyok, hogy nem csak nekem van ilyen gondom.


hmbori: a mandulaolajban az a jó, hogy teljesen felszívodik és nem hagy zsíros nyomot magaután. Szóval én csak ajánlani tudom.

Én inkább a pocimutogatós rucikat szeretem nem szeretem eltakargatni magam, mint aki szégyelli, hogy várandós, nekem Jázminnal is csak egy számmal nagyobb ruháim voltak és nem bántam ha tudják, hogy kisbabát várok, nyáron meg úgyis csak lenge rucikat fogunk hordani elég rossz volt amikor a lánykámmal voltam várandós és 40 fok volt. Legszivesebben em hordtam volna néha semit olyan elviselhetetlen volt a meleg.

Üdv
Bea
Kép
Kép
Kép
beusmimi
 
 


Lili csinált Pöttynek meglepit :lol:
Kép

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Lányok, nagyon szépek a babácskák, már várom, hogy nekem is legyen ilyen képem! Én csak jövő héten pénteken fogok menni, de nagyon-nagyon izgulok, hogy minden rendben legyen. Egyszerre lesz az UH és a kombinált szűrés is.

Noki, mit néztetek meg a moziban?

Kép
bikmakk
 
 

 
 

Sziasztok!

Piroska, Mimi és Linácska,
Gratula a sztárfotókhoz :) örülök, hogy minden rendben volt.

Én ma voltam az integrált első vérvételén, egy furcsa dolog történt csak, a nő sokkal korábbra rendelt vissza a második vérvételre, mint ahogyan arra számítottam. A doki nénim szerint a 16. héten kellene mennem az AFP miatt, erre most visszarendeltek a 14+
3-ik napra. A vérvételes nőnek próbáltam mondani a dolgot, de ott erősködött, hogy nézzem meg a számítógépet, az kiadja az UH lelet adatai alapján a vizsgálatra javasolt időpontokat, ami tényleg korábbi volt. Nem tudom, kicsit tanácstalan vagyok... Megpróbálok majd a neten utánaolvasni a témának. Szerintetek?

Adri

Kép
Kép
flake76
 
 


linacska, hogy Neked milyen tündéri kislányod van! Nagyon megható, hogy így kicsinosította a könyvecskéd! :)

flake76, én is úgy jártam, mint Te (bár nekem még nincs időpontom). Végülis az még a jobbik eset, hogy korábbra hívtak vissza, így van esélyed, hogy még időben is vegyenek vért, ha rájönnek a tévedésre. Mindenképp menj el a korábbi időpontban és próbáld megkérni őket, hogy a későbbi időpontban is csináljanak egyet "kontrollnak". :)

Üdv, kexi!

SZóval megkaptam sms-ben, hogy a Sejtbank oldalán megnézhetem a Down-kór szűrésem eredményét: megnyugodtam.

"A vizsgált markerek eredménye:
PAPP-A szint: 4640.00 miu/L 1.91 MoM
Szabad ß-hCG szint: 27.10 Ng/ml 0.77 MoM
Tarkóredő vastagsága (NT): 1.70 mm 1.12 MoM

A szűrővizsgálat eredménye: negatív
Kockázat a Down-kór előfordulására: 1 : 35 000
Kozkázat a 18-as triszómia (Edwards-kór) előfordulására: kevesebb mint 1 : 50 000 "


Engem főleg ez utóbbi két sor nyugtatott meg, a fenti 3 adattal nem tudok mit kezdeni. Ha valaki érti, magyarázza meg légyszi, előre is köszi! :wink:

Viszont azt írták, hogy a vérvételkor 12+3 napos voltam, míg az uh-s bácsi 13+0-ra mondott.. (flake, ebben jártam úgy, mint Te, de azért nem olyan sok az eltérés, mint nálad!) De hát mit érdekel az engem - majd a dokim fogja tudni, mikor menjek az AFP-s vérvételre. Igazából nem bánnám, ha azt is az információs pultban csinálnák, ott legalább nincs tömeg, mint reggelente a laborban... :lol:

Kép

Kép
hmbori
 
 


hmbori,

köszi az infókat és gratulálok az eredményhez, ez tényleg jó hír!
Megnéztem a szűrét végző cég honlapján a javasolt időpontokat, és ezek szerint valóban lehet olyan korán is szűrni. Érdekes....

"Integrált szűrés : Első vérvétel és UH vizsgálat a 10-13. betöltött terhességi héten, optimálisan a terhesség 12. hetében (11. betöltött hét). második vérvétel a 14-18. betöltött terhességi héten, optimálisan a terhesség 16. hetében (15. betöltött hét)."

Majd legfeljebb felhívom őket, hogy tegyék el egy héttel későbbre, mert nem érek rá :)

Adri

Kép
Kép
flake76
 
 


hmbori:gratulálok az eredményhez! De jó hogy te már túl vagy rajta és megnyugodhatsz. Én majd csak 2 hét múlva fogom megtudni a kombinált teszt eredményét :cry:

Kép
Vendég
 


v.piroska: először nekem is azt mondták, hogy 2 hét múlva lesz eredmény, ezért nagyon meglepődtem az sms-en (4 nap lett a két hétből). Lehet, hogy Neked is előbb meglesz! :roll:
Köszi a gratut! :)

Kép

Kép
hmbori
 
 


Sziasztok!

Minden uh-ak nagyo gratula.Gyönyörűek a babák.

Hmbori:de jó,hogy már túl vagy rajta.Nekem még csak ferb 3án lesz uh és kombinált teszt.Nekem azt mondták,hogy köv. hét hétfőre lesz meg az eredmény.

Én ma voltam a mh-en, itthon pedig kicserélték az ágyunkat(tavaly májusban vettük,de már másodjára romlott el), most nagyon szupi ágyunk van.

Beusmimi:holnapra megy a drukk és várunk a hirekkel.

Linácska:sokkal szebb lett igy a kiskönyved.Nagyoin aranyos Lilitől.
Vendég
 


Jó reggelt Kismamik
Nagyon szépek az UH-s sztárfotók :) Gratulálok hozzá!
Alig várom már,hogy szerda legyen és láthassam Én is a picimet :)
Tegnap voltunk moziba és megnéztük a Valami Amerika II-t!
Nagyon-nagyon tetszett :D:D
Ettem egy kis popcornt amitől kissé rosszul lettem.....hazafelé úton már minden bajom lett,de kibírtam ,hogy nem rókázok!
Viszont hajnal 4kor arra keltem,hogy húúúúúúhaaaaa....na most megindult a dolog.......és el sem értem a mosdóig :oops: :roll:
Azóta is járok kelek a mosdóig és vissza az ágyig,pedig semmi nincs már bennem....csak az erős inger úgy 30-40prcenként,de olyan erővel,hogy majd össze pisilem magam :cry: :oops:
Remélem nem gond,hogy így leírtam?!
Ha baj akkor elnézést kérek,de hát Én is terhes vagyok és sajna ez ezzel jár.......nálam :oops:

Kép
noki&potyi
 
 


Jó reggelt sziasztok!

Noki!
Dehogy baj!!A dokid mit mond erre,hogy ennyire rosszul vagy?Nem tudnak valamit adni rá,ami csillapítja ezt az erős rosszul létet?
De biz benne,hátha most már elkezd csillapodni.

Bori!A fenti három eredmény nekem is hottentotta.Ezeket a terhesség korából az uhból és a vérvételből számítják ki valahogy.Ami világos,az a tarkó redő :lol:
No és ezekből osztanak szoroznak utána a kockázatra nézve is.De látom az is szuper lett neked!!Tök jó!!
Viszont nem értem??Miért kell ilyen sokáig várni az eredményre??Az az eredmény kb 1-2óra alatt megvan.No mindegy is,a lényeg,hogy jó lett!!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mimi12 2009.01.23 16:07-kor.

mimi12
 
 


Sziasztok!

Egyszer már jártam itt nálatok mostmár tudom, hogy egy babánk lesz , szerdán voltunk uh-on a Kaáliba nagyon aranyos volt. Hétfőn megyek nőgyászhoz uh-ra és megbeszélni mindent. Kromoszóma eltérés miatt 9.-én megyek magzati genetikára, a lepényből vesznek majd mintát. Sajnos elég paramami vagyok, volt 3 vetélésem már. Nagyon féltem picurkát.
Kép[/img]
nikó
 
 


Jó reggelt!

Jimbone!
Szia! Miért ne jöhetnél? Én is friss fórumozó vagyok itt, de szerintem örülnek a többiek, ha többen leszünk.
Megkérdezhetem, hogy mennyi idős vagy?
Enegm is augusztus 02-re írtak ki, nagyon súrolom a július végét.

Linácska!
Nagyon szép lett a kiskönyved, Lili nagyon kreatív.
Naponta hányszor eszel, és miket szoktál enni? Mondjuk mi egy napi menüd? Erre azért vagyok kíváncsi, mert egy kis túlsúllyal kezdtem a terhességet, és szeretnék lightosan étkezni, de annyira nincs fantáziám ehhez.


Noki!
Szegénykém :( én még eddig csak 2x hánytam szerencsére, inkább émelygek, na az sem egy leányálom. Igyál azért sok folyadékot, nehogy kiszáradj.
Egy ismerősöm is nagyon hányós volt, neki menni kellett infúzióra, mert mincen kijött belőle.

Ma voltam vérvételen 7 db kémcsőbe vettek vért :shock:
Munka után megyek nézni a kismamanacit, mert már unom, hogy csak egy nadrágot tudok hordani, ami kényelmes.

Szép napot mindenkinek

Mónika
12+5
Vendég
 


Ja és Nikó!
Nagyon szép a felvétel, a mi bébink is ipont lyen volt ennyi idősen:


Kép 9 hét
Vendég
 


Sziasztok
Azt hiszem már minden kijött belőlem és egy kicsit jobban is lettem....erre az actimel no meg az aszalt szilva megtette a hatását!
Azt hiszem ez nem az Én napom.....
És mindig pénteken van valami nagy rosszullétem!
Ne haragudjatok ,hogy ennyit beszélek erről ,de hát sajna ez van velem :oops:
Amúgy egész jól viselem ,mert a Párom mindig megjegyzi,hogy Ő még embert nem látott úgy rókázni ,hogy utána vigyorogva jön ki a mosdóból :lol:
Szerintem jobb mint sírni ,hogy jaj ,de rossz ,húúú,de szar :roll:
Én inkább próbálom ezzel is nyugtatni ,hogy ne aggódjon annyit ,mert szegény lassan már Ő lesz beteg a sok rókázásomtól :lol:
A doki azt mondta,hogy ha 2 napig se inni se enni nem tudok akkor hívjam...amúgy nem tud mit tenni és javasolni sem.....egyem azt amit megkívánok(na ilyen nincs) és igyak kortyonként valami hideget amit bírok(ilyen sincs nagyon) :lol:
Hányáscsillapító az megint nem vált be....5perc és kijön belőlem :D
Ki kell bírnom és ezzel nincs is gond,a Bébiért mindent megteszek!
Sajnálom néha,hogy mennyit szenvedhet miattam :shock: ennyit rókázom és közbe jól felzárom őt...szokott is szúrni a hasam...pont mint köhögésnél vagy tüsszentésnél!
Nektek is?!

Annyira jó nézni a képeket és megint Gratulálok a Bébikhez mindenkinek!

Üdv az újaknak :D

Kép
noki&potyi
 
 


Noki,
szegény, te aztán jól megszenveded ezt a rókakomát. Most, hogy kaptam ezt a vírust, és 3x hánytam, bele sem mertem gondolni, hogy van aki ezt naponta többször eljátsza pusztán aztért, mert babát vár.

Napsugár,
én 160 g-os szénhidrát diétát tartok, de ez nem egészséges annak, akinek amúgy semmi gondja a cukrával, főleg nem babásan. Én reggelire 2-3 szelet Graham kenyeret eszem, jól megpakolva felvágottal, sajttal, zöldséggel, és édesítőszeres teát. Tízóraira tejeskávét szoktam korpovit keksszel, vagy Hamlettel. Ebéd: általában kimérem a 20 deka krumplit, azt elkészítem valahogy, kivéve püré, és eszek hozzá husit, vagy bolognai spagetti, vagy ettem már rozslisztből pizzát.., uzsi: gyümölcs, vacsi meg ugyanaz, mint reggel. Kellene pótvacsi is, de az általában kimarad.

Jimbone,
üdv közöttünk. Megkérdezhetem a keresztneved?

Niko,
édi babóca, és milyen jó minőségű képet kaptál róla...

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Linacska!

Köszi!

noki!

Homeopátiás golyókat próbáltad? Van kif. olyan ami terhességi hányásra van és azért jó mert csak a nyelved alá teszel 5-6 golyót és ott elolvad. Nekem a legelején volt kis hányingerem akkor használtam jó volt. Hát én hánynék néha szívesen, néha van hányinger az éhség miatt de ennyi. Mondjuk fáradtság az van, várom a hétfői uh.-ot nagyon!
nikó
 
 


Kipróbáltam sokfajta homeo bogyót,de azok is kijöttek belőlem max 10 percen belül.
Azt hiszem rajtam csak az segít majd ha magától elmúlik a hányás :cry:
Remélem már csak pár hét...különben elfogyok :lol:
Délután teszek fel a pocakomról képet......el sem hiszitek majd ,hogy ennyi rókázás és napi 2 szendvics mellett mekkora a pocakom :lol: :lol: :lol:

Kép
noki&potyi
 
 


Noki,
várjuk azt a képet!!! És gratulálok a 12. héthez. Nekem újra semmi hasam nincs, símán begombolom azokat a gatyákat, amit két hete már nem tudtam. És már 68-ról 64 kiló vagyok. Pedig nem hányok.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára anettoo 2009.06.11 13:53-kor.

Lilypie Fourth Birthday tickersLilypie Third Birthday tickersLilypie Pregnancy tickers
anettoo
 
 


Sziasztok, mára nincs barni :lol:
És hívott a dokim is hogy a kombinált tesztem is jó lett :lol:
Hétfőn ha megyek hozzá, megkapom a papírt is. Remélem aprótalpummal is minden rendben van. Szigorúan fekszem :roll:
Anetto jobbulást nektek.
Linácska én is úgy érzem, mintha kisebb lenne a hasam. Lehet h a felfújódás múlt el.

Most éppen már fél órája csuklom, és semmitöl nem múlik el.
:twisted:

Éjjel megszült a barátnőm, nagyon örülök nekik, mivel miómája van, és végig veszélyeztetett volt, és nagy esélye volt a koraszülésre is. De pont a kiírt napon egy gyönyörű kislánya lett.
Amúgy Noki pont a Te orvosodnál szült :lol:

Noki minden elismerésem a tied, nem fogytál sokat ettől a hányástól?


Üdv az újaknak :lol:

Adri

Adri

Kép

Kép
irdab
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan lejelentkezem, aztán megyek pihenni egy kicsit.

Nagyon jók a képek. Tök szupi látni, hogy minden ok.
Tényleg valakinek Anetton kívül nem mondták még meg a baba nemét?

Anetto: Jobbulást Máténak!

Tegnap voltunk a védőnőnél. Hát ez a kiskönyv tényleg ronda.

Linácska: A tiéd már jól néz ki :D

Kép

Kép
ádibaba
 
 


üdv kexi

Kép

Kép
ádibaba
 
 


Üdv Jimbone!

Sajnálom hogy nem lett jó az eredményed! De szerintem mindannyian szorítunk neked és reméljük hogy így nem lesz semmi komoly gond!

Noki: Gratula a 12. héthez! Én is nagyon sajnálom hogy még mindig olyan vacakul vagy de remélem azért most már lassan elmúlnak ezek a rosszaságok!

Linácska: ez a pocakméret nálam is nagyon változó. Egyszer majd lecsúszik rólam a nadrág állandóan húzogatom fel, máskor meg úgy érzem majd szét pukkanok a dagiságtól :)

Mimi: remélem ezzel segítek hogy könnyebben érthető legyen a három adat.
Az anyai vérben vizsgálható, a terhességgel összefüggő plazmafehérje (PAPP-A) és a human chorionic gonadotropin szabad ß-egysége (free ß-hCG), amelyeket a placenta termel. A vizsgálat biokémiai jelzők mellett az ultrahanggal mérhető tarkóredő-vastagság (NT) értékével egészül ki.

Kép
Vendég
 


Ez már a 101. üzenetem!

Kép
Vendég
 


Jimbone alias Zsuzsa!
A 33 még nem is annyira sok. Az eredmény miatt pedig ne izgulj, majd a genetikai tanácsadáson remélem minden rendben lesz.
Én már olvastam olyan történetet, hogy 1:250-es vizsgálati arány jött ki egy kismamának és teljesen egészséges gyereket szült.

Az amniocentézis vizsgálatot vállalnád (magzatvízvétel).

Anetto, én megvárom a 16. hetet és küldöm utána az adatokat.

Linácska! Köszönöm szépen a válaszodat, persze én sem akarok felügyelet nélkül diétázni, de úgy gondolom, hogy javasolni fogja az orvos. Addig is odafigyelek, hogy mit eszek, a baj csak az, hogy ha nagyon éhes vagyok, akkor savam lesz, hányingerem van, stb. olyan rossz :( A munkahelyemen befizettem az ebédet, hogy minden nap egyek levest és másodikat, de már 11 órakor minden bajom van, ég a gyomrom, és rettenetesen émelygek.

Irdab/Adri!
de jó, nem barnázol :!:

Mónika
12+5
Vendég
 


Sziasztok!
Üdv az újaknak!

Zsuzsa!Most olvasom,hogy nem lett jó az eredmény,vagyis jó lett de ha jól veszem ki,határérték.
Bizti minden rendben van!
Amúgy meg,én 37éves vagyok :lol:

Irdab!
Holnap,és az elkövetkezendő hetekben is,hasonló híreket szeretnék olvasni :wink:

Piroska!Köszi a magyarázatot :lol:
Amúgy Bori kérdezte,én meg értetlenkedtem :lol:
Húú csajok,én olyan álmoska vagyok.
A Szabi még alszik,jó lenne ha lassan felébredne,mert este 21h-kor szeretnék ágyba kerülni :lol:

mimi12
 
 


Köszi mindenkinek,hogy drukkoltok,hogy Rókakoma kilépjen az életemből!!!
:D:D:D
Piroska,annyira vártam már,hogy betöltsem a 12.hetet,de most még jobban várom ám a 16hetes kort :D
Amúgy Én is nagyon nagyon Gratulálok Neked a 12dik héthez :D
Mondjuk legjobban azt várom,hogy már mocorogjon a Bébi na meg azt ,hogy nyár legyen már :D
Mi ma néztünk a férjemmel babakocsikat, bútorokat a szobácskába!
Azt hiszem meg is van mindene a kis lurkónak :D
Nagyon ajánlom mindenkinek akinek természetesen szüksége van rá,hogy nézzétek meg itt a kiságyat ,mert nagyon jó áron van és nem pozdorjából hanem fenyőből van!
MI dió színűt választottunk,de még nem rendeltük meg....egyenlőre még babonából nem veszünk semmit!
http://shop.kikol.hu/ifjusagi/csecsemo.html?view=502
Ez lesz a kiságya.
http://shop.kikol.hu/szekrenyek/sarok.html?view=495
Ez lesz a szekrénye.
http://www.brendon.hu/ProductSearch/vie ... =1&whid=25
És a babakocsija.
Szőnyeget kell már csak keresni a szobába,de csak olyan 180x180-at.
Mondjuk ezt még azért nem akarunk nézni,mert a színe függ a baba nemétől.
A babakocsi színe is lehet változni fog szintén a neme miatt :D
Pelenkázót csináltatunk majd,mert az sajna nincs ott ahol a bútort néztük,de még jó ,hogy van ismerős aki ilyeneket megcsinál......sajna csak kisbútorokkal foglalkozik!
A kép amit ígértem...azt is felrakom mindjárt csak szólok a Páromnak ,hogy fotózzon le minket :D:D:D

Kép
noki&potyi
 
 


Íme a pocakom :D
Kép

Kép
noki&potyi
 
 


Noki!Külvárosban laktok,olyan helyen ahol rosszak az utak??Vagy inkáb a városban jó útviszonyok közt.
A babakocsi miatt kérdem.Nekünk van terep babakocsink és van esernyő kocsink is.Itt nálunk hepehupás föld út van,így a kis kerekű kocsi felejtős,viszont a nagy kerekűt eléggé macera egy személyautóba bepréselni :lol:
De jó ez az ABC kocsi :lol:
A kiságy is nagyon jó árban van.Viszont a szekrény bár nagyon tetszik,de ennyit ki nem adnék érte.Én lehet inkább egy olyat néznék,amibe sulis korban is jl tud pakolni,meg minden kütyü elpakolható,+van fiókja...és esetleg átalakítható pelenkázója.(íróasztallá)
Viszont ez a fenyő nagyon tetszik,és tuti a dió is gyönyörű.
Viszont tényleg nagyon ráértek még :wink:
No meg 3hét alatt is annyit változik az ember izlése.

Én kicsit azért irigykedek ám az első babásokra.Nekünk mindenünk megvan.Ok ti irigykedtek ránk ezért :lol:
De olyan jó vásárolni nézelődni,babakocsikat próbálgatni,..stb :lol:

mimi12
 
 


Ádibaba,
szerintem add oda Ádinak a kiskönyvedet pár matrica kíséretében, szerintem símán csinál a kistesónak ő is ilyet :lol:

Zsuzsa,
a férjem kolleganője pár napja szült egy kislányt, 36 éves és 1:50-re jött ki neki az eredmény. Ő volt magzatvízvételen, és teljesen egészséges a kislány.

Noki,
mi anno Lilivel bordó kocsit vettünk, meg kék a sportkocsi, nem akartunk nagyon lányost, hátha a tesó kisfiú. Valami semlegeset érdemes választani szerintem.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Mimi
Felénk mindenhol jó kis aszfalt út van mindenhol hála égnek :D
Amúgy ezek a bútorok azért jók ,mert nagy koráig tudja használni.
Direkt úgy néztük ezeket.
A szekrény is elég nagy és a kiságy is átalakítható rendes ággyá.
Sajna valóban nem olcsó a szekrény,de amint írtam is ez fa és nem pozdorja......na ehhez képest meg nem kerül olyan sokba :roll:
A pelenkázót majd úgy csináltatjuk meg,hogy később is jó legyen bármit tárolni benne.
Remélem nem változik majd az ízlésünk,mert ennél csak drágább bútorokat találtunk és az már nem fér bele a keretbe :oops:
Ja!
Köszi a babakocsis tippet....amúgy ilyenekre nem is gondoltam,hogy gödör is létezik és nehéz olyanon tolni......vagy éppen egy rossz járdán.....mert az van felénk csak az út aszfalt...mint írtam is :oops: :roll:

Kép
noki&potyi
 
 


Sziasztok,

Anetto, jobbulást kívánunk!

Nagyon szépek a babafotók : )

Rókakoma szerencsére kezd továbbállni, kívánom ezt sorstársaimnak is !!

Én is voltam a héten UHn, babóca 56 mm-es, mindene megvan, szép formás, olyan jó volt látni őt

Linácska,
gyönyörű lett a kiskönyv

remélem nem haragudtok meg, ha felteszek egy képet "nagylányomról"
Kép

Kép
danidaniel
 
 


Danidaniel
Nagyon Édes a pici lánykád :D Gratulálok hozzá és a pocaklakódhoz is....szép nagy baba !
Jaj, tök jó,hogy Rókakoma kezd odébbállni :D
Remélem akkor nekem sem sok van már hátra....és nemsokára sikerül szakítanom rókicával :D

Kép
noki&potyi
 
 


Sziasztok!
Olyan sokat írtatok, hogy biztosan nem fogok tudni válaszolni, mert már most nem emlékszem mit olvastam 3 lappal előrébb :lol:

Üdv az újaknak! Tök jó, augusztusban babyboom lesz, kétnaponta fogjuk kapni az értesítéseket és fotókat!

Mi jól vagyunk, kedden megyek a genetikára. Nagyon lassan telik az idő, nehéz kivárni. Remélem minden rendben odabent, szépen formásodik.
Tegnap pizzát sütöttem, lehet ma is azt fogok :wink: :lol:
Vendég
 


Cscsi,
most nézem, mi pont egyidős babásak vagyunk :lol:

Babakocsiügyileg én pont most mondtam apának, hogy esernyőkocsit szeretnék Pöttynek újat, mert ami most van, az katasztrófális. Sokan dícsérték, Pierre Cardin, jó is lenne, de a mienk annyira jobbra húz, hogy fáj tolni. Meg Lili közel 3 éves koráig babakocsizott, szóval lestrapáltuk. És korán vettük, mert sokat utaztunk, és az kevesebb helyet foglalt. A nagy az Graco Quattro Tour DeLux Travel System, egyben volt kocsi, hordozó, mózesbetét és az autóba egy rögzítő talp, amibe csak bele kellett pattintani a hordozót. Na ezt nagyon szeretjük.

Noki,
rókakoma hogy áll??? Remélem tényleg hamar elmúlik. Szegény barátnőm még a 6. hónapban is minden nap hányt. Lili angolostársának az anyukája meg mondta, hogy neki a szülőágyon múlt el a hányinger, mikor kicsusszant a lánya. Kívánom, hogy tőled minél előbb távozzon.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Sziasztok!

Mi még bútorokon és babakocsin nem gondolkozunk. Kis lakásban lakunk nappali+hálószoba, ezért nagyon gazdálkodnunk kell a hellyel, akitől vettük a lakást két gyerkőcöt neveltek itt.
Nekünk majd mindent meg kell vennünk, mert nincs olyan rokonunk momentán, akitől kaphatnánk ezt-azt, így anyagilag is meg kell gondolnunk.

Danidanel!
Nagyon aranyos a kislányod. Tényleg milyen pici gyerkőc mellett állapotosnak lenni? Nekem így is alig van energiám, újabban megint nagyon aluszékony vagyok.

Linácska! Lili már nagylány, de azért neked sem lehet könnyű, hiszen igényli a foglalkozást. Még nem ovis ugye? De mire jön a Pötty, addig ovis lesz?

Mindenkinek kellemes hévégét, Noki! minél kevesebb wc ölelgetést kívánok. Pihenjetek Kismamik. Én már alig vártam a hétvégét, ezen a héten nem voltam túl jól, nem tudtam koncentrálni a munkára.

puszi

Mónika
12+6 napos kismami
Vendég
 


Danidaniel, én azt hittem neked Danid van! Erre itt egy helyes kis Zsófia :lol:

Linácska, izgalmasak lesznek az utolsó napok, hogy melyikünk megy előbb szülni... :lol: Milu 10 napig ücsörgött még bent, remélem ez a kis törpe megszán majd a nagy melegben és időben jön.

Babakocsiügyben én nagyon felkészültem. Jártam a boltokat és kipróbáltam egy csomó fajtát, tologattam, csukogattam őket :wink: Összeállítottam a számomra legfontosabb kritériumokat, és én ez alapján választottam. Szerintem annál nagyobb bosszúság nincsen, hogy a drága babakocsi mégsem igazán tökéletes.
Nekünk is Graco quattro tour van, és nagyon meg vagyok vele elégedve! Milu is imádja, még mindig kényelmesen elfér benne és aludni is tud benne.

Móni, én a nagyobb dolgokat (bútorok és babakocsi) használtan vettem meg. A kiságyat és a pelenkázót 1 évig használta egy másik baba, még a garancia is megvolt rájuk. Épp csak az ára volt fele annyi :) Nem mindegy...
Vendég
 


Sziasztok

Csilla: ne is mondjátok az utolsó napokat. Mikor Ádám megszületett szeptember 3-án megfogadtam, hogy még egyszer nem leszek nyáron terhes.
Na erre megint a legnagyobb hassal tolatok majd a nagy hőségbe.

Mikor Ádámmal terhes voltam, mindenki azt mondta milyen jól bírom a nagy meleget (csak a látszat volt). Esténként vizes törülköző volt a hasamon, egész éjszaka ment a ventilátor. De volt, hogy kimentem az udvarra a hintaágyra, vagy a napozószékbe aludni. Mert bent már nem bírtam a nagy hőségbe.

Ja én sem vettem szinte semmit újonnan. Tuti nem éri meg. De majd erről máskor, mert mennem kell.

Daniel: Zsófi egy kis Tündér. Mögötte csúzda van? Szokott csúszni rajta? Szereti?

Pusz

Kép

Kép
ádibaba
 
 


Sziasztok Kismamik :D
Ma jót csavarogtunk a Párommal..... :D
Egész úton hányingerem volt,de aztán elmúlt hála égnek!
Kaptam tegnap a barátnőmtől egy gyógyszertárban kapható itókát ami állítólag jó a hányós kismamiknak is!
A neve NutriDrink és azt hiszem használ...legalábbis eddig jónak tűnik....bár 1dl 300Ft :cry: Na ez valahogy nem tetszik,de ha ez kell ahhoz ,hogy ne rókázzak minden nap....akkor nincs mit tennem :roll: vennem kell legalább minden napra 2db-ot :cry:
Tehát csavarogtunk egy nagyot és néztünk babakocsikat és bútorokat....természetesen nem emiatt mentünk csak ,de ez is pont útba esett :lol:
Voltunk Budaörsön a Brendonba, Soroksári úton a Baby Outletbe, na meg egy marha drága üzletbe is ahol megnéztük a Bugaboo és a Stokke bútorokat és babakocsikat....
Aztamindenit.....láttam 360eFt-ért babakocsit...mit ne mondjak hozzá sem mertem érni :D
Nagyon brutál volt......na meg az is,hogy egy babaszoba 2millFt :D:D
Nevetségesen sok!!!
Kinek van a mai világba erre ennyi pénze?!
Na mind1...nem is ez a lényeg!
Gyönyörű dolgokat láttunk,de maradunk annál amit kinéztünk...csak a babakocsi színe lesz más!
Olyan jó ,hogy ilyen jó idő van és süt a nap...imádom ezt az időt :D
Jaj!
Amit szeretettem volna nagyon elmesélni az majdnem lemaradt :D
Kaptam a Páromtól egy babaszívhang hallgatót :D
Vettünk hozzá UH zselét a gyógyszertárba és ahogy hazaértünk egyből ki is próbáltuk,de sajna nem hallottunk semmit....
Természetesen Én el is kezdtem pánikolni,mert sajna hiába van ráírva,hogy 12hetes kórtól hallható a baba szíve......lehet ,hogy Mi majd csak 16hetesen fogjuk hallani Őt azt mondta az egyik ismerősöm :cry: Ők akkor hallották először ilyenen keresztül!
Na ,de nem baj...legalább majd minden nap hallgathatom ha majd hallani fogjuk a Bébikét :D

Szép napot mindenkinek!
Puszi
Noki

Kép
noki&potyi
 
 


Csilla!
Én is használt ágyikóra gondoltam, de abban is a kombiban gondolkozom (helyhiány és praktikusság miatt).
De persze nem akarok lestrapáltat, csakis olyat vennék, amit megbecsültek.De ez még tényleg távlati, szerintem június előtt nem is gondolkodunk bútorokban, addig még sok víz lefolyik a Dunán, lehet, hogy teli találatunk lesz a lottón és megvesszük kilóra a Brendon-t :)


Egy kis időjárás infó az évre:

http://www.bulvaros.hu/cikk/ebrk1z/


Mónika
Vendég
 


Napsugár,
Lili már 21 hónapos kora óta ovis (nálunk nincs bölcsi, úgyhogy magánovis), én meg dolgoztam. Naponta járkáltam Pestre gyerek mellől. Oda-vissza 140 km.
Csak most a hányás-hasmenés miatt nem mehetett a héten. Jövő hónapban megint nem fog sokba kerülni az ovi :lol: Amúgy örülök is az augusztusi babának, mert akkor pont nincs ovi, és Lili nem fogja azt érezni, hogy baba itt, neki meg menni kell az oviba. Bár nagyon szereti.

Csilla,
én már most borítékolom, hogy ha Pötty augusztus 9-ig nem bújik ki, akkor én 10-én fekszem a kórházba. Sajnos a doki Lilivel is a betöltött 40-ik hét másnapján befektetett, pedig pont szabin is volt aznap (dec. 19-én már égető volt a karácsonyi ajándékok beszerzése :lol: ) De jó is volt, mert kiderült, hogy már szineződik a magzatvíz, és meg kellett indítani. Szóval végül is egy felesleges éjszakát sem töltöttem bent.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Sziasztok!

Annyit irtatok,hogy nem is tudom mire válaszoljak.

Jimjone:üdv itt,ne izgulj nm lesz semmi gond a babáddal.A másik topicon ahol vagyok az egyik lánynak 1:250-hez lett a viuzsgálati eredménye.Ő jövő héten fog menni genetikai vizsgálatra.

Meleg,hát én nem tudom,hogy fogom birni,Márkkal még megúsztam.Bár azlrt májusban sem volt hideg.

Cukor értékeim nagyon jók,örülök,hogy nem kezdtem el feleslegesen inzulinozni magam.
Ma csináltam teljse kiörlésű lisztből palacsintát 4 db-ot ettem meg belőle.Ez volt az uzsonnám. :)

Noki:remélem most már róka koma elkerül,mert nagyon rossz lehet neked.

Nekem ilyen nincs csak nem tudom kitalálni,hogy mit főzzek,mert semmit sem kivánok.Páromat hiába kérdezgetem,hogy mit enne,mert már úgy vagyok vele,hogy a fiúknak főzők én meg majd eszek vmit.
Bár holnapra anyumtól dubarry szeletet rendeltem.
Vendég
 


Sziasztok,

Nagyon köszönöm a bókokat Zsófi nevében :oops:

Nehezebb a mostani terhességem, lehet hogy túl korán jött Meggymag, és még nem készült fel a szervezetem az újabb terhességre (majd 8 hónapig szoptattam) Irtó nehéz félájultan, forgó gyomorral foglalkozni Zsófival, szegénykém néha csak néz, hogy mi a csuda van Anyuval már megint...nagyon fáradt, fárasztó időszakon vagyok túl (le is kopogom gyorsan) mostanság napról napra jobb a helyzet, egyre több az energiám ( végre!)
Igen, a háttérben egy csúcsda van, használjuk és nagyon élvezi a csúszást, persze végig fogom közben.
Hát igen, Daninak indult, de közben mégiscsak kiderült, hogy kislány : ))

Andi

Kép
danidaniel
 
 


Sziasztok!
Vagyogatok,csak olvasó üzem módban.

Andi!Nagyon édes Zsófi!
Ami viszont a fáradságot illeti.Hááát leszel te még fáradtabb is :lol:
Viszont,mire a kistesó 2éves lesz tökjó lesz neked,mert szépen fognak együtt játszani.Kicsi lesz a korkülönbség,és jobban ki fognak jönni egymással.(vagy nem :lol: )

Na majd írok még,csak megyünk sétálni egy jót.SZép az idő sütöget a napocska,ki kell használni.

mimi12
 
 


Mimi,
de jó nektek, hogy szép az idő. Itt tegnap volt szép, ma tiszta borús. Viszont ma betöltöttem a 12. hetet, úgyhogy megyünk megünnepelni a Tanyacsárdába :lol: Szabad, nem szabad, de én lecsós libamájat fogok enni :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Linácska!
Gratulálok a 12dik héthez :D
És jó étvágyat kívánok Nektek!!!
Élménybeszámolót kérünk majd,hogy milyen volt! :D

Kép
noki&potyi
 
 


sziasztok!

Noki, örülök, hogy találtál végre egy itókát, amitől jobban érzed magad. Tényleg jó, hogy mosolyogsz a rosszulléteden -annak ellenére, hogy biztos nem jó érzés! Hidd el, a baba is megérzi, hogy ilyen pozitvan állsz hozzá! :) Így legalább egyfolytában tudatában vagy, hogy babóka lakik benned. (Én néha "elfelejtkezem" róla... :( )

Bútorok, babakocsi - nálunk is még későbbi téma lesz. Addig is mindenkinek elmondjuk az örömhírt, aztán hátha valaki felajénl valami használható darabot! :)

Valaki kérdezte, és engem is érdekel, hogy megvan-e valakinek az Élet a méhen belül (film)? Állítólag nagyon jó dolgok vannak benne - terjeszthetnénk egymás között! :)

Kép

Kép
hmbori
 
 


Sziasztok Kismamik!

Hetek óta nem irtam,mert elég negativ hangulatban voltam.....véreztem,és féltem mi lesz....90 db Utrogestan bennem van,és úgy tűnik, hogy a Baba maradt.....

Volt Valamelyikőtök az Istenhegyi úti Klinikán kombinált teszten?Vagy esetleg tervezi?Nem tudom mi a különbség a fizetős minősége,és a finanszirozott közt.Megbizhatóbb,pontosabb a magánklinikai?Mert akkor bevállalom 250 km-ről is...
Árat tudtok mondani?

Más:Amniocetézisről vannak pozitiv-negativ!!!! tapasztalataitok???

Hányás:Az ipeca nevű homeopátiás bogyó való rá,ill. a Cocculine tbl, szintén homeopátiás.

Szépek a pocakfotók,kinntiek és benntiek :-) is!!!!!

"Ádibaba":Én is megfogadtam nyáron nem leszek pocakos,aztán tessék: aug.29 :-) Hosszú, forró nyár lesz!!!!
Még ez se zavar, csak egészséges Babám legyen- és Mindannyiunknak!!!!!!!!!

Sziasztok!Szép napot:Stee[url][/url]
csillagocska2
 
 


Ui: Készitettem vonalzót, de valami nem stimmel :-( [/url][/quote]
csillagocska2
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?