Új privát üzeneted érkezett!

Azon gondolkoztam, hogy igazából az ember már megcsinálja mert azt akarja hogy kijöjjön és a mozgástól és gravitációtól kijön, vagy pedig érez valamit tudat alatt és azért kezd takarítani... :roll:
Szóval értitek a kérdést?
Mert lehet csak azt akarjuk hogy kijöjjön azért takaritunk, de lehet hogy ő akar jönni és elhiteti velünk hogy azért jött mert mi takarítottunk... :roll:
Nah elég értelmesen megmagyaráztam :D

KépKép
KépKép
akíra
 
 


SZIASZTOK CSAJOK! Hát AKIRA azért nem vagy semmi ennyit takarítani csoda hogy egyben vagytok még :D Meg az is csoda hogy birod még energiával! Ma én is kitakarítottam a kádat wc-t........lipórszívoztam felmostam,főzem(rakott krumplit) de hulla is lettem sőt kicsit le is döltem mert nem birtam már erővel :shock: SZÓVAL LE A KALAPPAL ELÖTTED!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! NIKKY semmiképpen sem vagy szigorú mivel nekem is első babám én még azt sem fogom megengedni hogy rajtam meg az apján kivül valaki kézbe vegye a babát vagyis az első 6hétben tuti nem! Biztos lesz is belőle konfliktus mert mi az anyósomékkal lakunk! De leszerom! Ők már azt tervezik hogy mennyien fognak jönni majd babázni hozzánk!!! Na mondtam neki hogy ezt felejtse el gyorsan ,és hát látszott rajta hogy nem igazán tetszik neki! Mert náluk annó mikor a fiai születtek milyen nagy család látogatás volt és semmi bajuk nem lett a fiúknak(ikrek)! Erre mondtam neki engem nem érdekel én ezt akkor sem akarom! Sőt igazából a kórházba se kell bejönni mert a babák nálunk reggel 6-tól este 10-ig kinn vannak a mamákkal ,és hát úgy (szerencsére) a szobába nem jöhetnek be a látogatók! Majd apa bejönn hozzánk másnak nem kell,max 1-szer hogy lássák a babát az ablakon keresztül! Nah hát ezen is tök ki volt bukva!!! Érdekes anyukám annyira megértő sőt ő is azt valja hogy 1 újszülöttnek csak az anyjára van szüksége az elején ,meg hogy nem kell családlátogatást csinálni.....!Sajnálom is hogy nem nálunk lakunk :( csak nálunk nincs ilyen sok hely sajna! Bocsi hogy ez a téma ilyen hosszura sikeredtt de nagyon kijöttek az indulatok! :evil: APÁS SZÜLÉS nálunk is bennt lesz apa ,én szerintem egyedül nem is tudnám végig csinálni ,legalább is ezt érzem most! Bár a kitolási szakasztól 1 kicsit félek hogy milyen lesz hogy vagy 10-en bámulnak befelé apa meg ott áll a fejemnél .Meg nem tudom neki milyen érzés lesz majd mikor közben vizsgálnak.......a sima kis uh-ra amit a nődoki a magánrendelőben csinál havonta oda is azért nem hívom be magammal mert elöbb megvizsgál és utána csinálja az uh-t ,és milyen lenne ha apa is látná ahogy matat a doki ott a lábam között :oops: :oops: :oops: Aztán gondolom mikor oda kerül a sor hogy szülés már olyan fájdalmaim lesznek hogy kit érdekel ha apa látja ahogy vizsgál a doki nem?????!!!!!! Remélem nem voltam túl fárasztó a sok hülyeségemmel de most nagyon dölt belölem a szöveg! És ha tudnátok mennyi mindent :D kihagytam !!! :D :D :D
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Barbamami: Nekem elég fura orvosom van vagy nagyon alapos, de én már a 31 héttől járok CTG-re, pedig tényleg csak a 36. héttől kéne.

Akíra, Boszibaba, Anzsika! Drukkolok nektek és mielőbbi babákat. Már előre én is izgulok, mert szerintem nálunk is kivárja a baba a kiírt időpontot, de nem bánnám, ha előbb jönne.


Bár képzeljétek tegnap megálmodtam, hogy állítólag április 4.-én fog megszületni a pici. Na kiváncsi leszek. Mondjuk az azért lenne jó, mert akkor már húsvétra itthon lennénk. :lol:

A láttogatásokról annyit, hogy már előre én is félek, főleg az anyósomtól, mert sajnos csak 3 utcával lakik arrébb és nem akarom minden nap nálunk láttni. :?

Apás szülés lesz nálunk is, de szerintem én se bírnám ki egyedül bár fogalmam sincs, hogy milyen fájdalmakra számíthatók és hogy hogy fogom viselni.

Tényleg nektek nem szokot fájni a "fenékcsontotok" ami állítolag a medence csont? Nekem néha úgy fáj, hogy alig birok lábra állni, de északa is rossz amikor fordulni kell. Van valakinél ilyen?

Bocsi a sok írásért. :oops:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
krisy79
 
 
 

 
 

Sziasztok!

Hazaértünk, vagyis hazaengedtek! Szombaton reggel kell befeküdnöm, most már véglegesen. Mármint onnan már csak babával jövök haza. :lol:
Úgyhogy igyekezzetek ám, mert mi leszünk a befutók :!: :!: :!:
A méhlepény maradt II-III, vagyis nem öregedett tovább, de ez már éppen elég, a magzatvíz kevés lett egy hét alatt. Nah, és a méretek! Múlt csütörtök óta 600 grammot hízott és mindene hihetetlenül megnőtt! (ezek szerint ezért voltam én ilyen rosszul meg a kilók is ezért ugrottak föl hirtelen)
Még 2 hét lenne hátra, de beírtam az adatokat abba számolós akármibe, és mindenben túlléptük a 39. heti adatokat :!:
Úgyhogy szombat vagy vasárnap lesz a nagy nap, szerintem. :D

sch.judit
 
 


Akíra!
Nem semmi amit ma műveltél! Nálunk is már rendben van a lakás, de még holnapra egy kis felmosást terveztem.

Babaruhák: én is pár hete mostam ki őket. Amiket kaptunk, abból sokban nincs már cimke, próbáltam megfejteni, hogy mekkora lehet, remélem sikerült. Ha nem jött be, akkor majd átöltözünk. De olyan nagyot nem tévedhettem, gondolom.

Dojika!
A négykézlábas-mosógépkirángatós fürdőszobatakarításon már én is túl vagyok. Utána többen is megkérdezték, hogy ép elméjű vagyok-e. De mikor olyan jó volt, hogy szép lett a fürdő!

Mi is apás szülést tervezünk. Én egyre jobban azt érzem, hogy nem tudnám nélküle végigcsinálni. Meg úgyse fogok ismerni szinte senkit, legalább legyen ott valaki.

Na, nem rizsázok többet, majd még jövök!

sch.judit
 
 


Sziasztok!

Voltam uh-on megnézték a vesémet hogy minden rendben van-e / szerencsére minden oké/ és a kis manómnak leszállt a heréje. Nagyon örülök neki de nem korai? Tudtok erről valamit, mikor szokott leszállni?

Kép
rena10
 
 


Rena10, nekem is ma volt UH, és az enyimnek is lent van a heréje, és nem mondták hogy gond lenne.

Kép
horpika
 
 


[quote="akíra"]A írta:akírazon gondolkoztam, hogy igazából az ember már megcsinálja mert azt akarja hogy kijöjjön és a mozgástól és gravitációtól kijön, vagy pedig érez valamit tudat alatt és azért kezd takarítani... :roll:
Szóval értitek a kérdést?


Értjük :wink:

Ez a fészekrakó-ösztön, mint az állatvilágban...
Érzed, hogy valami elkezdődik bent, csak nem tudod még, hogy mi és készülsz a baba fogadására... :lol:

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Az apás szülésre visszatérve: hát elég érdekes, hogy
ahány hely-annyiféle összeget elkérnek az "apuka ruhájáért"..
Mi is bejelentkeztünk amúgy itt a klinikán, azt mondták h majd értesíteni fognak levélben mikor mehetünk az ún. tanfolyamra, bár itt is inkább csak arról van szó h végigvezetnek bennünket h ne legyen idegen a hely + elmondják h mit lehet igénybe venni, kérni.
Úgyhogy szerintem hasznos lesz, bár állítólag csak 30. hétig lehet jelentkezni, mi ezt már betöltöttük amikor jelentkeztünk, bízom benne h nem néznek utána..majd kiderül.

akira én is fürcsizni szoktam (régen fogékony voltam felfázásra, azóta nálam ez megszokás és hát elég nehéz leszokni róla) és én is azt hallottam h jótékony hatása van, kivéve azoknál akiknél nyitott a méhszáj..bár nekem a dokim nemrég nézte meg és azt mondta nincs ilyen probléma, úgyhogy maradok a megszokott dolognál.

macsek köszi h betettél a tábl.ba, de mikor is nézhetem meg? Csak itt teszed fel erre a fórumra?

nikky én is ugyanúgy kezelem a vendégsereget ahogy te. Kikötöttem h aki akar a klinikára jöhet látogatni de utána ha lehet hagyjanak békén..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.11.16 15:42-kor.
Vendég
 


sziasztok!

takaritás:tényleg van benne valami,annak idején én is igy tettem.

here:a 26.hét körül száll le.nekünk is leszállt már.

mai 28.hetes uh :

bpd:79mm
thq:72mm
FL:55mm
súly?1600g!!!!!!!!ugye,milyen óriás?a kukija is!láttuk!

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Sziasztok!

Tegnap voltam dokinál, UH is volt. A baba méretei teljesn megfelelnek a korának, átlagos. BPD: 87,2mm, FL 65 mm, a mellkaskörfogatra nem emlékszem, de az is normális. Egyébként 8 napja a kötelező UH-n alaposan elmérték a buksiját, én meg beparáztam, hogy milyen kicsi a feje (akkor 80mm-t mértek). A súlya egyébként a tegnapi kalkuláció szerint 2300 g. 33 hetesek és 5 naposak vagyunk ma a ciklus alapján. Egyébként úgy néz ki, császár lesz, a gernicferdülésem meg a szemem miatt. Kicsit félek, de állítólag a Péterfy Kórház a legprofibb császár-ügyileg.

Látogatások: Én is előre félek. A nagymamikra biztosan számíthatok, de mondjuk nem bánom, mert az anyósomat is csípem. És szerencsére dolgozik, úgyhogy biztos nem fog órákat a nyakamon ülni. Sok rokonunk nincs, de arra gondoltam, ha beállítanak, én NEM fogom megkínálni őket semmivel, egy pohár vízzel sem, hanem végig nyavalygok, hogy milyen rosszul vagyok, és mennyire sajnálom, hogy nem tudtam készülni a fogadásukra. Szerintem ettől mindenki észbe kap.

Fészekrakás: Teljesen el vagyok maradva mindennel, közben folyamatosan érzem a késztetést, hogy rendezkedjek. Felrakattam a kisszobába, ahol a babával leszek két falvédőt, de mikor felkerültek már nem tetszett, ráadásul valami furcsa szaga volt a szövetnek, ami a mosás után sem jött ki, úgyhogy leszedtem és most ott van a falban négy kampó meg két léc, és nem tudom, mit csináljak! Arra gondoltam, hogy talán kis figurákat vagy foszforeszkáló csillagokat akasztok a lécekre, mert a falvédőtől elment a kedvem. Van valakinek jó ötlete? Vagy hol lehet kis képeket, hasonlókat kapni? Tudtok valami jó boltot sok ötlettel? Ha apám segít felrakni ide a képeket, akkor lefotózom a szobát hogy segítsetek. Persze csak ha hajlandóak vagytok rá! :wink:
Vendég
 


Kép
Vendég
 


Most voltam az utolsó vérvétel + vizelet dolgon, remélem jók lesznek az eredmények! Nem akarok semmiféle gyógyszert szedni vagy ilyesmi itt a végén. Meg a cukor szokott néha magas lennni, és hát tegnap nőnap lévén csak ettem egy kis sütikét :oops: , dehát hátha nem jön ki semmi rossz eredmény.

Most mennem kell, mert jön a főnököm, de majd még jövök!!!

Kép
Kép
nikole
 
 


Később jön :lol: :lol: :lol:

Szóval Marci nagyon nem szereti ha nem kap reggelit. :?
Majd ki ugrik a bőréből vagyis a pocmból reggelente, most meg csak erőtlenül rudosott egy kicsit, gondolom azt jelentette, hogy anyuuuuuu, hol a fini reggeliiiiii???
De persz emost már ettem, így megnyugodott ő is.

A vendégjárás nekem is egy rémálom lesz, mondjuk a közvetlen család nem érdekel, nálunk be van osztva, hogy az első hét a páromé, a második anyukámé, a harmadik pedig anyósomé. Szerencsére egyik mamival sincs semmi gond, így ők csak segíteni fognak. Hát a távolabbi rokonság, és a kollégák... Remélem tudják az illemet, szóval azt a bizonyos minimum 6 hetet :roll:

A párom szerint nem úszom meg, de én azért még reménykedek!

Kép
Kép
nikole
 
 


Na szép jó reggelt :)
Mi még egybe vagyunk, a kis drága nem akar kijönni hiába sikáltam mindent, hiába lépcsőztem, hiába mostam ablakot :D
Ma viszont szigoruan pihi napot rendeltem el magamnak, ami eddig még nem sikerült mert párom nagypapája reggel óta próbálkozott bejönni a lakásba, hogy a tegnapi nőnap alkalmából megköszöntsön, tehát nem bírtam visszaaludni ahogy szoktam :(
De azért napközbe majd azon leszek, hogy visszaaludjak, pihizzek egy kicsit, mert már két napja borzalmasak az éjszakáim és azon gondolkoztam, hogy ilyen fáradtan meg se fogom tudni szülni azt a gyereket ha esetleg eszébe jutna, hogy kijöjjön... :roll: :shock:
Na de mindegy, egyenlőre nem akar kijönni ugyhogy... :lol:

Nálunk sajnos a közeli rokonok tuti itt fognak lebzselni egész nap, mert hát itt élünk egy rakáson, nem igen tudom kizárni őket, de a barátok, kollegák és távolabbi rokonok szerencsére tudják, hogy egyenlőre ez nem az ő idejük, össze kell szoknunk, és hát párom majd elintézi őket :) Nem aggódok igazából :)
Anyósom meg anyám már verseng, hogy ki főzzön, mosson ránk, szóval ki leszek szolgállva, mindketten szabit vettek ki jövőhétre, bízván abba, hogy megszületik addigra :lol: ...a kis naívak :lol: :wink:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Lányok, hol is van az a táblázat ahova beírja az ember a gyerek uh méreteit és kiadja hogy melyik hétnek is felelnek meg azok a méretek?

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok! :lol:

Hát még semmi jele a szülésnek,pedig már nagyon várjuk,de hát nagyon jól érzi magát ott bent. Mára vagyok pedig kiírva.

Tegnap voltunk nődokinál.

A hasam lent van már teljesen,a baba is behelyezkedett már,tehát már bármikor szülhetek a doki szerint,csak fájás kellene. Ha 18-áig nem szülnék meg,akkor lenne índitott szülés. Hétfőtől naponta CTG,ha nem lesz addig semmi.

Azt mondta,hogy most már mindent lehet: ablakmosás,porszívozás és persze elsősorban aktív házasélet.

Azt mondták én vagyok az egyetlen kismama aki nem nyavalyog a végén már,hogy elege van. Nem szoktak ilyennel találkozni.

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Sziasztok! :D

Akíra:
Te szegény,pedig azt hittem,jó hírekre jövök... :roll:

Nikky:
Már olyan régen akartam kérdezni,csak mindig elfelejtem... Na,hány napig ült a párod a Focus-ban?? :lol: :lol: Vezetted már? Milyen??

Dorcacs:
Köszi!! Én a szülész dokimmal próbálom meg feliratni,a körzetimhez bonyolult eljutnom,mert át kéne mennem Törökbálintra.. Csak felírhat Donalgint a nőgyógyász doki is,nem?..
Valamit be kell szereznem,az biztos.. :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok Lányok!
Igy utolag boldog nő napot kivánok mindenkinek... Boldog, kellemes, meleg tavaszt!
Kép

boszibaba1980
- egyszerüen nemzetihős vagy, hogy ilyen türelmesen viseled a terhességet!!!

Kaptam nagyon értelmes /olyan jó, hogy még én is értem!!!!/ összefoglalt listat minden juttatásról ami jár nekünk... összegekkel... cimekkel, hogy hova kell beadni a kérelmeket... Ha kiváncsiak vagytok, akkor begépelem... és felrakom.

Voltam /megint.... ééééletemben nem voltam ilyen sokaig beteg...miért pont most kellett nekem...hhhhhhhh/ dokinál.... kiderült, hogy azért /is/ fulaldozok éjszakánként, mert asztmás lettem!!! Hát eléggé ki voltam.... Tüdögondozóba kellett mennem... vizsgálgatták.. felirták valami belélegzős gyógyszert... azt mondta a tüdődoki, hogy ha nem egy hónapon belül, akkor szülés után biztos elmulik.... de már mor az első adag gyógyszer után UGY ALUDTAM Lányok! mint még soha!!!!! Végre 2 hét után aludtam éjszaka.... olyan boldog vagyok' Olyan jól érzem most magam!!!! Hurrá!!!

Kép

Kép
fenix
 
 


Boszibaba, mikor mész CTG-re?
Mert ha Kirus nem gondolja meg magát akkor én kedden megyek 10re CTG-re férjecskémmel, és akkor találkozhatnánk is :)
Persze én remélem, hogy mindkettőnknek megindul addigra a babó, de legalábbis neked főleg, mert hát ugye te mára vagy kiirva én meg "csak" hétfőre :cry:
De azért ha mégse akkor összeegyeztethetnénk :wink:

Vicuskával mi van? Tud rola valaki valamit? Mert elvileg már egy hete megvan a babája...szerintem már otthon kéne, hogy legyen...senki nem kapott smst tőle?
Lányok, tényleg irgumburgum annak aki nem adja meg a számát valakinek...
Anzsika veled mi van? Egyben vagytok még? Te üzensz valakinek ha helyzet van?
Én tényleg szívesen megadom bárkinek a számom, csak ne legyen több ilyen, hogy nem tudunk valakiről valamit!

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Fenix hát nem semmi, hogy most lettél asztmás, de még szerencse, hogy találtak rá máris valamit, és használt :)
Lehet kölcsönkérem tőled, bár nem vagyok asztmás, de nem alszom már hetek óta, hátha nekem is segít :lol:
Jó lenne ha begépelnéd azt a juttatásos címes valamit, mert innen onnan vannak infok, de jó lenne mindent egybe :)
Ha van rá időd persze csak akkor és ha kedved is van hozzá :)
De megköszönném, és szerintem nem én egyedül :)
Hát igen boszibaba nem semmi, nekem már egy hónapja sír a szám, ő meg olyan jól tűri :roll: csoda számba megy :lol:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Akíra igen a terhesség terén nem semmi türelmes lettem,pedig nem vagyok az! :lol:
Ma megyek CTG-re 15-re. Jövő héten már nem szeretnék. :?

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Hát azt elhiszem boszibaba!
Azért is irtam hogy remélem nem lesz olyan hogy ott a ctg-n találkozunk, de ha mégis akkor mehetünk együtt :)
De miért vár a dokid 18.áig? Mármint ha addig nem jön ki?
Az én dokim megmondta, hogy nem híve a túlhordásnak, ugyhogy ha én nem ragaszkodom hozzá, akkor 12.e után pikk-pakk kiszedi belőlem :lol:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Akíra!

Nekem ez van meg a baba adataihoz:
http://www.inetcom.hu/andrea/babasmamas/adatok.htm

sch.judit
 
 


Köszönöm, kipróbálom...
hmmm, nekem hibát ir ki bármit akarok beirni!
Odamegyek hogy kiszámoló, aztán beirom az értéket, megnyomom hogy enter és utána meg kiirja hogy hiba irjak be numerikus értéket a héthez!
Hogy is van ez akkor most ? :lol:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


és Judit tényleg, hogy is van ez most akkor?
Te befekszel a korházba az ok, de mi meg is indítják vagy minek fekszel be?
Mármint én azt értem, hogy nagyobb mint kéne, meg gyorsan nőtt msot a vége felé, de hát nem várják meg hogy magától kijöjjön? :shock:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Nu Lányok! Akira! Itt van az összefoglaló! Remélem Nektek is hasznos lesz!!! Bocsika a hibákért!!!

GYERMEKEK UTÁN JÁRÓ TÁRSADALOMBIZTOSÍTÁSI ELLÁTÁSOK

I. TERHESSÉGI-GYERMEKÁGYI SEGÉLY /GYÁS/ - „Szülési szabadság”
A szülésnapjától, illetve a szülés várható időpontját megelőző 4. héttől igényelhető.
Teljes időtartama 24 hét /168 nap/. Az igénylés feltétele, hogy az anya a szülést megelőző 2 éven belül legalább 180 napon át biztosított volt.
Összege: a bruttó fizetés 70%-a.
Igényelhető: Munkáltatónál
Egyéni vállalkozók esetén: Megyei Egészségügyi Pénztár. Bp. XIII ker. Teve utca 1. Tel: 288-5110

II. ANYASÁGI TÁMOGATÁS /”Kelengye pénz”/
Olyan ellátási forma, amely minden szülő édesanyát megilleti. Feltétele, hogy a szülő nő a szülést megelőzően legalább 4 alkalommal terhességgondozáson részt vett /koraszülés esetén - 2 alkalom/.
Nőgyógyásza erről SZÜLÉS UTÁN IGAZOLÁS-T ad.
Az igénylés benyújtásának határideje: a szülést követő 180 napon belül. /Halvaszülés esetén is jár/
Igényelhető: Társadalombiztosítási kifizetőhellyel rendelkező munkahely vagy
Területi Államháztartási Hivatal – Budapest XIII ker., Lőportár u. 3/B Tel: 350-24-81 - /86-ig/
Szükséges dokumentumok:
- újszülött gyermek születési anyakönyvi kivonata
- igazolás a várandósság alatti gondozásról
Összege: 60.307,- Ft /ikrek: 80.450,-/


III. CSALÁDI PÓTLÉK
Családi pótlékra jogosult a vérszerinti szülő/örökbefogadó szülő /nevelőszülő/gyám, de csak egy személy részére /anya vagy apa/ folyósítható. Adóalapból leírható.
Az ellátás havi összege:
- 1 gyermekes család esetén: 11.700.- Ft
- 1 gyermeket nevelő egyedülálló esetén: 12.700,- Ft
- 2 gyermekes család esetén/gyerekenként/ :13.800.- Ft
- 2 gyermeket nevelő egyedülálló esetén/gyerekenként/: 14.900,- Ft
- 3 vagy többgyermekes család esetén/gyerekenként/ :14.900.- Ft
- 3 vagy több gyermeket nevelő egyedülálló esetén/gyerekenként/: 15.900,- Ft
Igényelhető: Társadalombiztosítási kifizetőhellyel rendelkező munkahely vagy
Területi Államháztartási Hivatal – Budapest XIII ker., Lőportár u. 3/B Tel: 350-24-81 - /86-ig/
Igénylőlap letölthető: www.magyarorszag.hu

IV. GYERMEKGONDOZÁSI DIJ /GYED/
A terhességi-gyermekágyi segély lejárat követő naptól a gyermek 2. életévének betöltéséig jár. GYED-re jogosult az a biztosított személy /anya, apa/ , aki az igénylést megelőzően két éven belül legalább 180 napon át biztosított volt, és a gyermeket saját háztartásban neveli.
Igényelhető: Munkáltatónál
Egyéni vállalkozók esetén: Megyei Egészségügyi Pénztár. Bp. XIII ker. Teve utca 1. Tel: 288-5110
A GYED összege: a bruttó fizetés 70%-a, de havonta legfeljebb 91.700 Ft,- Ft

V. GYERMEKGONDOZÁSI SEGÉLY /GYES/
Ellátásra jogosult a szülő/gyám a gyermek 3. életévének betöltéséig, illetve a tatosan beteg, testileg vagy szellemileg korlátozott gyermek esetén 10. életévének betöltéséig, ikergyermekek esetén a tankötelessé válás évének végéig. A GYES folyósítása mellett a szülő a gyermek 1. éves koráig kereső tevékenységet nem folytathat. Ezután napi 8 óra időtartamban kereső tevékenységet végezhet, a gyermek közösségbe járhat, a szülő táppénzre jogosult.
A gyermek 1 éves kora után - a szülő helyett – a nagyszülő is igénybe veheti.
Összege a gyermek számától függetlenül megegyezik az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegével: 26.830,- Ft
Ikrek gyermek esetén: annak 200%-val /ez a maximum/: 53.660,- Ft
Nyugdíjjárulék levonásra kerül az összegből /a folyósítás időtartama szolgálati időnek minősül/.
Igényelhető: Társadalombiztosítási kifizetőhellyel rendelkező munkahely vagy
Területi Államháztartási Hivatal – Budapest XIII ker., Lőportár u. 3/B Tel: 350-24-81 - /86-ig/

Kép

Kép
fenix
 
 


Kicsit hosszú)))))))))))))))))

Akira! Olvastam hogy takaritottál!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nos :lol: :lol: én is priviben megirom a cimemet, de a szönyeg alatt nem csak kulcs lesz, hanem a csodaalvosbogyó is!!!!!!!!!!!!!! Gyere!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :D :D
fenix
 
 


Megvannak az eredmények! Mindenem tökéletes :lol: :lol: :lol:

Se cukor, se baci se semmi kórós! Hurrrrrráááááá!!!

Én jövő szerdán megyek először CTG-re, de a mgnéziumot kedden kell abbahagynom. Lehet hülyeséget kérdezek, de akkor azért észlelhető lesz már valami, vagy egyébként sem szokott 36 hetesen még semmi mozgás lenni? Bocs, de Ti olyan tapasztaltak vagytok már így a vége felé, én meg azt sem tudom mi fán terem ez az egész :oops:

Kép
Kép
nikole
 
 


fenix nagyon szépen köszönöm a sok hasznos infót :)
Mivel nálunk minden a férjemre marad mondta nekem, hogy legyek szives mindent összegyűjteni neki, és akkor ugy könnyebblesz utánajárni a dolgoknak :)
Ugyhogy evvel sokat segítettél rajtam :)
Megyek takarítani nagyon szívesen, bár inkább csak holnap mert ma nagyon pihizhetnékem van :D
De a bogyókért meg tuti beugrok :wink:
Nikole nagyon örülök, hogy ilyen jók letted a leleteid!
Hogy érted azt hogy 36hetesen mozgás? milyen mozgásra gondolsz?
Fájás a ctg-n vagy mi? Mert én már sok ctg-n voltam ugyhogy szívesen segítek ha kérdésed van csak ezt most hirtelen nem értem :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Bocsi, nem mozgásra, hanem fájásra gondoltam :oops:
Látszik, hogy munka közben próbálnék végre egy kicsit magunkkal is foglalkozni :roll:

Szóval bemegyek, rátesznek a pocira valami szerkezetet, és az kiad valami görbét. Aztán lehet nem így van, csak nekem ez jelenleg így van a képzeletemben...
Mit jelez ki, és mit jelentenek rajta az adatok, ha vannak egyáltalán??? Mondjuk a dokim direkt úgy mondta hogy menjek, mikor ő is kint van a kórházban, hogy kiértékelje, csak jó lenne, ha én sem lennék teljesen sötét, és nem szerencsétlenkednék sokat.
Köszi előre is minden infóért!!!

Málnalevél tea: Szerintetek kérdezzem meg róla a dokim vagy a védőnőm, vagy kezdjem el, vagy mit csináljak???
Gondolom gyógynövényes boltban lehet kapni. Filteres vagy nem? Úgyis nézni akarok mandulaolajat, mert el kellene kezdenem a gátmasszázst. Valamelyikőtök csinálja???
Van róla papírkám, hogy hogyan kell, de még nem mélyedtem bele nagyon.

Kép
Kép
nikole
 
 


:D :P SZIASZTOK!!!
EGYBEN VAGYUNK MÉG MINDIG, VOLTAM CTG- n MINDEN O.K!!!!!!!

MEGSZÜLETETT GERGŐ!!!!!2007.03.12.én.
GERGŐ ÉS ANZSIKA
tinnyei
 
 


kÉRDÉSRE VÁLASZOLVA:IGEN ÉN FOGOK SMS-ezni ELIZABETH-nek, ÉS ANCSÁNAK IS!!!!BE BIZTOSÍTOTTAM MAGAM.DE FÉNYKÉPET NEM FOGOK TUDNI FELRAKNI MERT NEKEM AZ NEM MEGY SOKSZOR PRÓBÁLTAM MÁR DE NEM MEGY!!!IWIW-re TESZEK MAJD FEL KÉPEKET, HA VALAKI VAN AZ IWIW-en AKKOR BEJELŐLHET ISMERŐSNEK ÉS OTT LÁTHAT MINKET;BÁTORI ANGÉLA-NÉVEN VAGYOK FENT!!!!!!!! :P

MEGSZÜLETETT GERGŐ!!!!!2007.03.12.én.
GERGŐ ÉS ANZSIKA
tinnyei
 
 


Nah, szóval akkor a kérdéseidre válaszolva nikole, igen van egy gép aminek két öv szerű kütyüje van, az egyik a magzatmozgást, szívhangot nézi, a másik a fájásokat.
Tehát két görbéd lesz, az egyik a babóca azon időben viselt dolgait rajzolja a másik a keményedéseidet, már persze ha vannak!
Ha nincsen akkor az nem mutat semmit. Szóval innen is tudják, hogy hogy áll a baba a megszületéssel :)
Nekem végig alig volt valami fájásom az eddigi ctg-ken, hisz nem egész nap keményedik a hasam, de a multkorinál már volt és ott látszott is hogy milyen erősségű a fájás :)
Minél közelebb vagy a szüléshez annál jobbak a fájások :)

A málnalevél tea herbáriában vagy gyógyszertárba kapható, és nem filteres, hanem teafű formájába van, és szűrőbe kell tenni, van ilyen teaszűrő vagy sima kisméretű szűrő, szóval abba kell beletenni egy adagnyit és leforrázni, hagyni állni és utána ihatod :)
Én megkérdeztem a nődokimat és ő nagyon ajánlotta, még senkitől nem hallottam ellenjavallatot, de hát ki tudja, ki hogy vélekedik róla :)

A gátmasszázsról viszontnem tudok neked infót adni, azt nem csinálom :)

Anzsika, ok én mindjárt megkereslek iwiwen :)
Örülök, hogy te smsezel majd nekik, akkor nem maradunk le az örömhírről :)
A fényképet meg szerintem a mérete miatt nem tudod feltenni, mert ide elég kicsi kép mehet csak fel, de ha gondolod megadom az e-mail címem és ha oda elküldöd akkor majd lekicsinyítem neked és akkor ide is fel tudod rakni :)
Csak mert nem biztos, hogy mindenki fenn van iwiwen :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Nah, megtaláltalak és be is jelöltelek :)
Nem semmi pocak :) Bár nem mintha nekem kisebb lenne, de olyan jó látni, hogy másnak is ilyen szép nagy van :lol:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Akira!
Köszike, aranyos vagy akkor mad megpróbálom elküldeni neked!!!!!!!Mert én már próbálkoztam ezzel a lekicsinyitéssel de nem megy nekem.Keress meg IWIW-en, mindjárt föl megyek oda is és meg nézem, hog ysikerült e. :P

MEGSZÜLETETT GERGŐ!!!!!2007.03.12.én.
GERGŐ ÉS ANZSIKA
tinnyei
 
 


OOOOHHHH Akira megyek megnézlek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol:

MEGSZÜLETETT GERGŐ!!!!!2007.03.12.én.
GERGŐ ÉS ANZSIKA
tinnyei
 
 


Akíra köszi az infókat, azt hiszem most már tiszta, de gyanítom sokminden nem fog látszani, mert én egyáltalán nem érzek még keményedést. De hátha csak a magnéziumtól van. Vagy csak nem tudom mit kellene éreznem :oops:

Már csak annyi, hogy a málnalevél teából mennyit kell inni egy nap??? Emlékszem már írtatok róla, de azt hiszem az még a régi topikban volt, és én azt nem tudom megnézni.

És lányok, ha valakinek van infója gátmasszázs ügyben, nagyon várom!!! Köszi előre is!!!

Kép
Kép
nikole
 
 


Sziasztok!

Ha valaki úgy gondolja, hogy azonnal dobjam fel a jó hírt, szívesen elküldöm neki a számomat és már terjesztem is a babaesőt!
Vendég
 


AKIRA!!Meg vagy!!!!!!Szépek vagytok!!!!!!És meg van az E-mail címed is.
Pocis kép miért nincs az IWIW-en????????????

MEGSZÜLETETT GERGŐ!!!!!2007.03.12.én.
GERGŐ ÉS ANZSIKA
tinnyei
 
 


Nem is tudom, nem igen készítettem mostanság pocis képet, bár még akartam egy utolsó közöset apával, de majd ma este :lol:
Szóval ami meg van az meg még csak pár hónapos poci :D
Meg pucér pocis nekem nem lesz mert eléggé csíkos lett a hasam, hiába a 40 fajta krém reggel délbe este, ugyhogy max ruhás pocis :wink:

Én málnalevél teából egy nagy bögrével ittam meg minden nap, amibe majdnem fél liter fér bele! Én mindig abból iszom a teámat :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok!

Én is fent vagyok iwiw-en Sáriné Balogh Krisztina néven.
Anzsika bejelöltelek, tényleg szép nagy pocid van! Aranyosak vagytok a fiaddal is!
Vendég
 


:P Akíra!
Ne hagyd ki az utolsó pocis képeket mindenképpen csináld meg, nekem hála az égnek 3-4 csíkom van összese az is a második fiammal jött össze, és remélem már nem is lessz több, pedig én csak sima kamillás testápolóval kenegettem néha-néha a pocakomat.

MEGSZÜLETETT GERGŐ!!!!!2007.03.12.én.
GERGŐ ÉS ANZSIKA
tinnyei
 
 


[quote="chrissyy"]S írta:chrissyyziasztok!

Én is fent vagyok iwiw-en Sáriné Balogh Krisztina néven.
Anzsika bejelöltelek, tényleg szép nagy pocid van! Aranyosak vagytok a fiaddal is!


Szió!Vissza jelőltelek az IWIW-en, nagyon szép menyasszony voltál te is!!!!!!!!! :lol: :P

MEGSZÜLETETT GERGŐ!!!!!2007.03.12.én.
GERGŐ ÉS ANZSIKA
tinnyei
 
 


Fenix!
Téged is vissza jelőltelek!!!Kicsit bajban voltam, hogy te ki lehetsz, de most már tiszta, az a pocakos kép nagyon szupi azt hittem nektek jött össsze, nem tudom ezt hogy csinálják, hogy kapják el azt a pillanatot? De szuper!!!

MEGSZÜLETETT GERGŐ!!!!!2007.03.12.én.
GERGŐ ÉS ANZSIKA
tinnyei
 
 


Tök jó hogy ennyien fönt vagyunk az IWIW-en, így még a kapcsolatot is jobban tudjuk majd tartani. :lol:

MEGSZÜLETETT GERGŐ!!!!!2007.03.12.én.
GERGŐ ÉS ANZSIKA
tinnyei
 
 


Lányok!

Köszi az infókat!
Hétfőn megyek a dokihoz, már nagyon várom, hogy halljam a pici szívhangját! Akkor majd azért tőle is megkérdezem, hogy ilyenkor mi van. Meg a jövő héten bemegyek majd a tb-hez és ott is utánajárok, hogy mi a helyzet, mit kapok és mit nem és meddig kell dolgoznom.
Tényleg tök jó, hogy ennyien fent vagyunk iwiw-en.
Vendég
 


Puszi Chrissyy!Vigyázz magadra, és drukkolunk, a gyönyörű szívecskéhez!!! :P :lol: :P

MEGSZÜLETETT GERGŐ!!!!!2007.03.12.én.
GERGŐ ÉS ANZSIKA
tinnyei
 
 


Nah a többiek kedvéért én is fenn vagyok jelöljetek engem is be Flaskayné Ihász Orsolya néven vagyok fenn, de mint akira is meg lehet találni :lol:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Chrissy megvagy :)
Tök jó most már tudok arcokat is csatolni a nevekhet :D

KépKép
KépKép
akíra
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?