Új privát üzeneted érkezett!

Nanett!

Vonalzót már csináltam régen,de nem tudom betenni,nem tudom hogyan kell. Le voplt vhol írva,de sehogy sem jött össze,hiába próbáltam. :roll: Én amúgy 17 hetes és 5 napos vagyok! :)

34374 szia! :)
Hát igen elég szép hegyes hasam van,ezért is lehet,hogy fiú! 8)

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Kép

Ezek mi vagyunk egy héttel ez elött. Egy baba csak két pozicióból! :D [/img]

Tüsike
tüsike
 
 


Lili,
Vittével úgy tudom minden OK, vagyis remélem, mert hétvége óta nem hallottam felőle.

A rossz nemmeghatározás témához kapcsolódva, egyik ismerősünknél az utolsó pillanatig kislányt mondtak, majd megszületett egy kisfiú :).
Amúgy párom is ki van akadva, nagyon szeretné tudni a nemét, nagyon izgul, ő annyira fiút szeretne, de bízom benne, hogy nem lesz baj, ha picilány lesz... :) Szerintem majd elolvad tőle :)

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 

 
 

Tüsike, Benkoka
arik a babóitok :)

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


Nagyon édik a babók :)

Nanett, de nagyon elfáradtam főleg mert elöző este nem tudtam aludni :( Két fájás között szunyáltunk a párommal, az ágyon ülve :lol: De rögtön 5 percesekkel indítottam, szóval gondolhatod mennyit pihentünk 8)
Jó erős fájásaim voltak, csak nehezen tágultam :shock: :? Remélem, most gyorsabb lesz majd :D

[link=Kép


Kép
dia1
 
 


Hogy jobban lásátok,hogy növekszik a pocim! :lol: Kép

Kép

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Kép[/url]

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Jaj,el is felejtettem mondani,hogy a nyaki redő teljesen jó,alig 1 mm,szinte nincs is neki!!!!!!!!! :D
Dica:Sok jó élményt holnapra,meglátod nagyon jó lesz,már sokkal nagyobb és nagyon nagyon jó érzés nézni,ahogy mozog. :D
Várom az eredményeket.CRL,nyaki redő........
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Örülök, hogy mindenki jól van! A képek nagyon helyesek, amiket feltettetek a babókról.

Benkoka:
Már most azt mondták, hogy kisfiú? Képzeld nekem a genetiaki UH-n, a 18. héten nem látszott semmi, vagyis nem volt kuki. Akkor azt mondták, hogy a 22. hétig szállnak le a herék. (kinek előbb, kinek később) A lényeg, hogy most a 23. héten viszont kukist láttak! 8) Szóval nem igazán értem ezt. Mármint, hogy valakinek rögtön at elején megtudják mondani hogy milyen nemű a baba. Nekünk végül is teljesen mindegy, nagyon örülünk, hogy ha kukis, most már csak tényleg azon "izgulunk", hogy 1 hónap múlva is kukis legyen... :)

Korena:

Nem tudok képet felrakni, mert nálunk nincs kép, de videónk az van. Egyébként az uH-ra menet a kocsiban izgett-mozgott, persze mire beértünk bealudt. Szóval nem nagyon mozgolódott, csak néha befogta a fülét. :wink:

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Luisa:
Jó hogy végre előkerültél! :wink: Nálatok is megy már gondolom a mozgolódás!

Özi:
Ok. akkor kéküljünk be egyenlőre... :D aztán majd kiderül! Mindenesetre, az biztos, hogy erős egyénisége lesz... csak akkor és azt mutatja amit Ő akar. 8)

Anita:
Szép pocid van! Mondjuk azt látom, hogy elég vékony típus vagy. 8)

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Halihó!

Kicsit eltüntem, mert kiirattatam magam táppénzre és csak mától van otthon internetünk. Egyenlőre nem unatkozok, egyfolytában van dolog, meg babakocsit, ágyat nézegetünk.

Tényleg, van valakinek tapasztalata Quinny babakocsikkal. Nekem azok tettszenek, de a férjemet még nem tudtam teljesen meggyőzni.

Dinabéka:
Nekem a dokim Nyulas Jolánt: 06/30/9766825 és Kecskeméti Verát: 06/30/2699086 ajánlotta a Szent Imrében. Bevallom, még én sem hívtam fel őket.

Kép

Kép
rekanna
 
 


Halihó!

Kicsit eltüntem, mert kiirattatam magam táppénzre és csak mától van otthon internetünk. Egyenlőre nem unatkozok, egyfolytában van dolog, meg babakocsit, ágyat nézegetünk.

Tényleg, van valakinek tapasztalata Quinny babakocsikkal. Nekem azok tettszenek, de a férjemet még nem tudtam teljesen meggyőzni.

Dinabéka:
Nekem a dokim Nyulas Jolánt: 06/30/9766825 és Kecskeméti Verát: 06/30/2699086 ajánlotta a Szent Imrében. Bevallom, még én sem hívtam fel őket.

Kép

Kép
rekanna
 
 


REKANNA: Hívd fel a Jolánt, mert úgyis egy napon fogunk szülni, és tudnia kell, hogy sűrű napja lesz velünk!!! :lol: :lol: :lol:

Örülök, hogy előkerültek az elveszett báránykák is!

A barátnőmtől kölcsönöztem egy vagonnyi Kismama és egyéb babás magazint. Szüléstörténeteket olvasgatok és szopis tanácsokat, és már úgy szülnék..... Elhatároztam, hogy könnyű, és gyors szülésem lesz... na persze.... :lol:

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Zsana:

Igen,szinte bizti,hogy fiú,én is láttam a saját szememmel!Alulról nézte a doki és a két lába között tisztán látszott a kukika!
De azt mondta,hogy nem adná rá a diplomáját,de valószínű!
Én kislányt szerettem volna,de így is nagyon örülünk.Csodás volt látni az uh-n,ahogy izgett-mozgott,játszott a magzatburokkal,tapogatta,nyújtogatta a kezét,integetett.....
Nagy kő esett le a szívünkről,hogy a nyaki redő szinte nincs is neki.4 hét múlva megyünk AFP-re meg uh-ra.Mindenesetre jó nagyot nőtt 3 hét alatt (26mm-57-re)Teljesen más volt most látni,mint eddig!Alig várom,hogy megszülessen és kezembe foghassam,de gondolom ezzel mindenki így van.Na jól van,elteszem magamat holnapra!Mindenkinek jó éjszakát!
Vendég
 


Sziasztok!

Benkoka!
Elöre is köszi!Holnap du.-n 3-ra megyünk dokihoz. Már eléggé ideges vagyok!Remélem minden rendben velünk is!!
Örülök neki hogy veletek minden rendben és tényleg jó nagyot nőtt a pocaklakó!
Majd holnap este megírom mi volt a dokinál!!Ja és majd rakok fel képet a pocimról!

Mindenkinek jó pihit!!
Jó éjszakát!


Dica
Vendég
 


Lili! Milyen kicsi a világ! Annak idején először én is a Surányihoz kezdtem járni, de aztán "komolyabb" meddőségi helyre kellett mennem. Ha ott laknánk, én is ott szülnék.

Anita! Úgy látom, sikerült a vonalzód, ügyes vagy. Nagyon édes már a pocakod és Te szép vékony is vagy!

Tüsike! Aranyos a babád!

Dia! Reméljük, most tényleg gyorsabb és könnyebb lesz a szülésed. Nekem első lesz, így ez nem valószínű.

Benkoka! Gratulálok a jó eredményekhez.

Dica! Drukkolok, hogy minden rendben legyen és várjuk a képeket!

Őzi! Hol vagy?

KépKép
nanett
 
 


Anita,
Csuda vekony vagy!
Hogy milyen a pocakom? Nagy!!! :D Es mar egyatalan nem pupos, de meg lehet, hogy a vegefele az lesz. Hasonlit Nanettehoz, csak nagyobb picit. Majd teszek fel en is kepet, ha sikerul vegre egy jot osszehozni.

Luisa,
Na vegre irsz te is. En is felszedtem mar az otodik kilomat, es raadasul epp a napokban vettem eszre, hogy allandoan tudnek valamit enni. Baromi idegesito, mert szinte csak a szenhidratokat kivanom, ami ugye hizlal, foleg ha az ember annyit eszik amennyit kivan. Nem hiaba mondjak, hogy a terhesseg 20-30 hete a legkritikusabb a kilokkal kapcsolatban...

Nanett,
Vagyok en de csak delutan altalaban, akkor meg otthon mar este van.
Figyeld meg, nemsokara le sem tudod majd vakarni a parodat a hasadrol. Az enyem egyszeruen megorul erte... imadja, ha Levi orrba vagy fulon rugja, nagyon tetszik neki, hogy aktivan reagal ra mindig. Nemsokara nalad is sokkal de sokkal intenzivebb lesz a mozgas. En neha meg az utcan is elnevetem magam, annyira kis orokmozgo es nyughatatlan ez a gyerek. Ahogy a "teliben" is olvasom, sokan vagyunk igy ezzel :) .

Benkoka,
Kis kukis? Milyen koran tudod mar! Biztos nagy elmeny volt az UH, gratula a kis 57mm-eshez! Es orulok, hogy minden rendben van a tarkoredovel is.

Lili,
Koszi az erdeklodest! Nem sok minden tortenik most velunk. Nyakig belevetettem magam az anya-magzat kapcsolatanalizisbe es a szoptatassal kapcsolatos temakba. Nagyvonalakban lebeszeltem a dokimmal, hogy hogy kepzelem en a szulest, mit varok el, mit szeretnek es szerencsere mindenben egyetertettunk. Persze reszletesen csak kesobb beszeljuk meg a dolgokat, mert addig meg sokminden valtozhat, akar az en igenyeim is, majd akkor meselek nektek is errol bovebben. Megkaptam a vercukor vizsgalatra a beutalot, valamelyik reggel el is megyek... Most lehetosegem van sok idot foglalkozni magammal es a babammal, ugyhogy igyekszem kihasznalni. Es imadom ot!!!

Korena,
Ugy dontottem nekem is konnyu es gyors szulesem lesz! :D De legalabbis nem az en hozzaallasomon fog mulni! En is vadul kepzem magam a temaban, de azert van koztunk egy lenyeges kulonbseg. Te mar megtapasztaltad, en meg csak probalok mindere felkeszulni, amire csak lehetseges.

Dica,
Drukk holnapra!

Zsana,
Akkor kekulunk!

Vio,
Ne tunj mar el! Mi van veled?

Tusike,
Helyes a babod! Ilyenkor mar olyan szep formasak!

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Sziasztok Lányok!
örömmel látom, hogy ismét felpörögtünk!!!

Őzi:
egyetértek a kaja témában, állandóan ennék, és főleg szénhidrátot, szerintem az elmúlt napokban is felment 1kg, ha ez így fog tovább menni, nagy bajok lesznek. Nálam a sláger a szalonna, friss kenyérrel, kacsazsírral, csupa nőies kaja, nem? :)

Rekanna:
ti hol néztek babakocsit? Én egyenlőre csak a neten néztem, de baromi nagy a választék, és az árkategóriák is eléggé eltérnek egymástól, nekem fogalamam sincs hol kezdjem. De ha ilyen szar marad az idő mi is ezzel fogjuk tölteni a hétvégét. Nekem az a lényeg, hogy sportos legyen a kereke, legalább kétfunkciós legyen, ja és könnyű, hogy könnyen emelhessem.

Zsana:
köszi az üdvözlést :) Látom nálatok is az a helyzet, mint nálunk, hogy a genetikain nem láttak semmit (mármint kukit), sajna hétfőn azért nem láttak, mert úgy fordult, most várhatok egy hónapot, hogy újra UH legyen :)

Anita:
nagyon szép a pocid! Te mennyit híztál eddig? Gondolom nem sokat :)

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


Sziasztok lányok! :lol:

Köszönöm a kedves szavakat. :) Mindig is vékony alaktú voltam szerencsére. Ehettem este 22kor is nasit nem jött rám semmi. Eddig 2 kg-ot híztam,és nem nagyon vettem észre,hogy többet ennék,de ami jól esik,és megkívánom azt meg is eszem. :D
Ma megyek a dokimhoz,már várom. A párom is mindig elkísér,ilyenekről nem akar lemaradni.
Tegnap nem akarta elhinni,hogy már ekkora a hasam! :D Már napról napra nagyobbnak látja,de nem baj,szépen növekszik a baba!

Nanett te már tudod,hogy milyen nemü lesz a baba?

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Jaj véletlen lehagytam azt a sok nyomkodással! :lol:


Kép

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Nanett: Mi az, hogy "Dia! Reméljük, most tényleg gyorsabb és könnyebb lesz a szülésed. Nekem első lesz, így ez nem valószínű."
Ez baromság! Nem szabad így hozzáállni. Nekem az első szülésem 3 órás vajúdás után gyorsnak mondható! Most olvastam egy régi Kismama újságban, hogy a hozzáállás nagyban könnyíti a vajúdást, bár ezt tényleg magamtól is tudom, mert én nagyon vártam, nem féltem. Szerintem oktatni kéne a kismamáknak, hogy ha nem paráznak jobban járnak!! Készülj fel lelkileg!!!!

Őzi: Egy cipőben járunk, csak én már a 10.ik kilómat szedem fel. hetente hízok 1 kilót, és nem bírok megállni. Szénhidrátot kívánok én is, pedig tudom, hogy az a legrosszabb, de most mi a fenét csináljak? Megint gurulni fogok a végére.... :evil:

luisa: Én is kacsazsíros kenyeret eszek hagymával és szalonnát friss fehér kenyérrel, ahogy illik... De annnnnnyira kíííííívánom :shock:

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Sziasztok!
Már én is 10 kg-nál tartottam jó másfél hónappal ezelőtt, akkor nagyon leszúrt a doki. :oops: Én is tésztáért voltam és vagyok megőrülve. Lehet már mindenhol kapni diétás szörpöt meg csokit is, nem drága 70-80 ft körül van, (nagy bevásárló központokban olcsóbb) a nápolyi szelet, és nagyon finom a Milka csoki is, tényleg jó. Én teljes kiörlésű kenyeret szoktam enni nem olyan az igaz, mint a fehér kenyér de ez nem hízlal és akármit lehet hozzá enni. Vettem édesítőszert ami jó süteménybe, tejbegrízbe és pl. túrógombócba is. Ettől nem hízom úgy, a múltkori mázsálásnál még 1 kg-val kevesebb is voltam. :lol:
Szerintem próbáljátok ki ezeket. A hízás fontos, nehogy úgy járjatok, mint én, hogy magas lett a cukor és utánna tényleg diétázni kell. :cry:

Kép
Kép
bbeti
 
 


Sziasztok!

Aki jártas az ügyben,annak nagyon megköszönném a segítséget! :D
A helyzet a következő: 2007.március 9re vagyok kiírva szülésre.
Úgy tervezem,hogy december végéig még dolgozom,max januárban még 1 hét. Utána akkor nekem szülési szabadság jár? Az meddig tart? Igaz,hogy a fizetés 100%-a?
És a Gyermekágyi segély mikor van? Mennyi ideig? És ez után jön a GYED ugye a baba 2 éves koráig? Ezeket hol kell intéznem? Munkahelyen csak?

Köszönöm előre is a segítséget!
:)


Kép

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Korena! Bocs, tényleg igazad van, igyekszem majd összeszedni magam és bátrabban hozzáállni a szüléshez. Csak lehet, hogy most a szülőszoba-látogatás meg a film-nézés rossz hatással volt rám, kissé megijedtem. Te tényleg nagyon gyorsan szültél!

Őzi! Tényleg nagy élmény, hogy már a párom is érzi a babát. Már nem csak velem van így kapcsolata.

Anita! 80%-osra mondta a doki, hogy kislány lesz. Persze, ez még változhat, ahogy hallom másoktól is.

Egyébként ezeket a hivatalos dolgokat én sem tudom, hogy mennek. Segítsenek a tapasztaltabbak, légyszi. Én dec. elejétől szeretnék otthon maradni. Akkor az sima táppénz lesz? Vagy már szülési szabadság?

Hú, most nagy kő esett le rólam, mert én is ugyanígy kívánom a szénhidrátos dolgokat, főleg a tésztákat, pogácsákat... és nagyon "szégyenlem" magam miatta, de nem bírok ellenállni nekik.

Tegnap férjecském kissé "beégett" egy bababoltban. A neten találtam, hogy ott az autós övterelőt bérelni lehet, kaució ellenében, amit a végén le lehet vásárolni. Felírtam neki a címet, meg hogy mit hozzon haza. Erre előadta, hogy ő önterelőt keres kismamáknak. Szakadtak a boltban a röhögéstől. Erre a kollégája előadta, hogy nem is a feleségének kell, hanem neki a nagy pocakjához (hát, nem túl sovány, az biztos). Azt hiszem, emlékezni fognak rá a boltban egy ideig. Mondtam, hogy vele nem megyek oda vissza, az biztos. :D

KépKép
nanett
 
 


Boszibaba

Ha olyan a dokid, akkor szülés előtt irasd ki magad táppénzre. az a fizud 70%-a. Utána ha megvan a bébi akkor terhesgyás ez 168 nap és utána jöhet a Gyed. A terhes gyás a szülési szabi időtartamára jár és ugyancsak a fizu 70%-a. Ha a munkahelyed kifizető hely akkor ők fizetik, ha nem akkor az Oep.De minden papírt a munkahelyen kell intézni :)

Dia

[link=Kép


Kép
dia1
 
 


Nanett
Nagyon édi lehetett a férjed. Ez lagalább olyan mint mikor a férfiak elmennek a nőnek fehérneműt venni pl. melltartót.
Ezekben a cukormentes ill. diétás édességekben az a jó, hogy voltaképpen becsapod magad, hogy ettél édeset de közben mégsem, én utánna egy darabig nem is kívánom az édeset.

Kép
Kép
bbeti
 
 


Lányok Bababörze lesz november 4én a Budapesti Vásárközpontban.4D-s Uh-n ingyen vehet részt az első 40 kismama. Feltétel: az augusztusi,szeptemberi és októberi Kismama újságból a sarokszelvényt kivágni,és vinni. Kell vinni továbbá még a kiskönyvet is,és min. 20 hetesnek kell lenni!

További 20 kismama pedig 13.000 helyett 8.000 ért vehet részt a AD-s Uh-n. Én valószínű megyek majd anyummal! :lol:

Kép

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Sziasztok Kismamák!

Nagyon úgy néz ki, hogy én is csatlakozhatok hozzátok legeslegnagyobb örömömre. 29 vagyok, már van egy rosszcsontom, ő 2 éves és 3 hónapos, és végre valahára a kistesót várjuk. Nem volt sima ügy, finoman szólva, de ha minden okés, akkor május elején megérkezik.
Ha megkérdezhetem, vannak itt nem első kismamák is? Csak úgy kiváncsiságból, semmi hátsó szándékkal. Amúgy meg, ha tudok, szívesen segítek a tapasztalataimmal mindenkinek, bár énrám is rám fér egy pár jótanács.
mol77
 
 


Szenhidrat tema: Huh, hat jo latni, hogy nem csak en kuszkodok ezzel. En mondjuk gondolni sem merek kacsazsiros feherkenyerre, de igy is jonnek fel a kilok. En mindig teljeskiorlesu kenyeret eszem, de ha az ember harom foetkezest helyettesit ezzel, akkor ez is megteszi a hatasat. Cukrot meg egyatalan nem eszem evek ota, csak annyit ami termeszetesen benne van az alapanyagokban. Konkretan en az edesitoszerektol irtozom, akkor inkabb mez, vagy agave nektar. Igazabol engem nem az zavar, hogy felszedtem 5 kilot, hanem hogy nem latom hol lesz ennek a vege. Meg van szuk 3 honapom, es nem lenne jo elhizni. Nekem sem es a babamnak sem lenne olyan jo a sok tulsuly. A gaz az, hogy biztosan erzem, hogy ha mindig azt ennem amit es amikor kivanok, akkor felszednek hamar legalabb 10 kilot. Na de a franc sem akar mindent megvonni magatol!

Betti,
Otthon hanyadik heten van a terheleses vercukor vizsgalat?

Nanett,
Hat, edes lehetett a ferjed! Szeretem az ilyen oszinte es artatlan mellefogasokat! :)

Anita,
Megkaptam es bevittem az adataidat!

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Luisa:
Mi már voltunk a Brendonban, a Bocskai úton (XI. ker) egy bababoltban, kinn a Soroksárin is van egy Outlet meg egy másik üzlet és most pont Bécsben vagyok és ott is megpróbálok valamit nézni. Nagyon drágák, de talán érdemes jobbat venni, az kibír két gyereket is és még tovább is lehet adni. Eddig különben mindenki azt mondta, hogy a Peg Perego a legjobb meg kevésbé szervízigényes, de mondom, én pl. Qinny párti vagyok.

Kép

Kép
rekanna
 
 


Evészettel kapcsolatban:
Én az első babával 73-mal kezdtem, már ez is gáz, de hát mindig is ekkora voltam sajna. Na, mindegy, szóval vele 23 kilót híztam. Elég érdekes felosztásban: az első hónapban 5 kiló, aztán havonta 1, aztán a végén mindent bele. Hát, gáz volt, az biztos. Ja, édesítőszert használtam, és nem mondanám, hogy extra étvágyam volt. Az utsó heteket leszámítva. Persze túl is hordtam egy héttel, és már a 41-ik héten nem is tudtam semmit csinálni, max nasizni. Aztán leadtam, visszaálltam 73-ra.
A mostani terhességem előtt a 73-ról felugrott 80-ra egy pár hét alatt, mert szednem kellett egy kis peteérés serkentőt (természetesen a "hízás" mellékhatást gyönyörűen produkáltam), de hát ilyen helyzetben az ember nem a fogyival törődik. No, szóval most 9 hetes vagyok, és még nem mertem ráállni a mérlegre, de nálam az van, hogy állandóan leesik a cukrom. Szinte óránként rosszul vagyok, úgyhogy muszáj ennem vmit. Hát, igyekszem csak kis dolgokat enni, de azok nem tartanak ki sokáig. Van valami ötlet?
mol77
 
 


Az édesítőszerek tele vannak mérgekkel, és idegrendszeri károsító hatásuk van az emberre, aki fogyasztja, gondolom akkor pláne a babákra.
De a kristálycukor is már olyan mű, mint az édesítőszerek, csak bele kell szagolni.
Mi bioboltban vesszük a nádcukrot, és mivel horribilis ára van, tényleg csak minimálisan használjuk. Ja, meg a szőlőcukor is jobb egy fokkal, mint a kristálycukor vagy az édesítőszer.
mol77
 
 


Rekanna,

Én felhívtam Nyulas Jolánt, és nagyon kedves nő :)
Viszont azt mondta, hogy inkább személyes találkozás után válasszunk szülésznőt. Ajánlotta, hogy a Szent Imrében minden hónap második csütörtökén (tehát jöv héten) 17-19 óra között van kismamaklub. Ott több szülésznő is ott szokott lenni, és lehet tőlük kérdezni, meg beszélgetni velük. Azt mondta Ő is ott lesz.
Szóval én szerintem elmegyek jövő héten. Nem jöttök? :)

Szép napot Mindenkienk

Dina
Kép
dinabéka
 
 


Mol77
Üdv köztünk!
Lombikod volt, hogy peteérésserkentőket szedtél? Nekünk az volt és emiatt én is +6 kg-val kezdtem a terhességem.
Gyumölcscukrot vettem, azt szoktam tenni édességbe. Elég drága az is de használ. Az a baj, hogy mai világban minden egészégtelen, az lenne a legjobb ha egy esőerdő közepén élhetnénk egy tanyán és mindent magunknak termelhetnénk meg. Én is pont azt nézegettem, hogy vettem teljes kiörlésű kenyeret és abban is volt legalább 4 db E valami. Akkor most ez egészséges vagy nem. Dehát ilyen világban élünk és a babák is ebben fognak.

Őzi
Nekem a 24. héten csinálták a cukrot, a védőnő azt mondta, hogy akkor kell. De nem régen volt már itt olyan akinek késöbb volt. Pontos hetet nem tudok neked mondani.
Szerintem semmi az az 5 kg. ha így folytatod biztosan nem mész 10 fölé, az a baj, hogy én már ebben az időszakban tartottam 10-nél.
Jövő pénteken megyünk megint a nődokihoz kiváncsi is leszek, hogy mennyit híztam.

Rekanna
A soroksárin nem tetszettek azok az üzletek? Mi ott veszünk meg szinte mindent, ágyat, kocsit pelenkázót, apróságokat. Főleg az Outlet az ami nagyon tetszett.

Boszibaba
Köszi az infot szerintem mi is kénézünk majd. Hány napos a dolog? Mikor kezdődik? Gondolom a kedvezmény az első napra vonatkozik. Nem tudod van netes elérhetősége a rendezvénynek? Gondolom ruhákat meg ijesmit lehet ott majd venni.

Kép
Kép
bbeti
 
 


nanett: Jaj ne kérjél bocsánatot, ez nem leb..-ás volt, hanem anyai bátorítás a részemről :lol: Remélem, hogy nem bántottalak meg!!
A férjed sztoriján jókat nevettem ahogy elképzeltem :lol:

mol77: Üdv itt közöttünk, nekem is van egy csemetém már, és én is 23-at híztam vele, és már most egy 10-est felkaptam.

Őzi: tudom, hogy a teljes kiörlésű kenyér a jó, néha be is próbálkozom vele a családnál, de őszintén szólva nekem sem az igazi. Egy évbe került mire átszoktattam őket a margarinról a vajra, meg a kristálycukorról a fruktózra, de a kenyér téma nehezen megy. Már eljutottam odáig, hogy a magvas kenyerek nem okoznak közfelháborodást az asztalnál.
Mindennemű mű dolognak, és E-vel tömött ízfokozóval szépítgetett kajáknak ellene vagyok, nem is veszek semmi ilyet. (Vagyis néha veszek,mert teljesen kikerülni sajnos nem tudom, de figyelek nagyon) Tényleg isteni szörpök vannak mindenféle ízben, amiben semmi vacak nincs.

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Sziasztok,

Szeretnék csatlakozni hozzátok. Március 6-ra várjuk a babát, az első gyermekünk lesz. 30 éves vagyok.
ancsi13
 
 


Mol es Ancsi,
Udv nalunk es gyertek gyakran! Ha szeretnetek bekerulni a tablazatba, akkor kuldjetek el az adataitokat priviben!

Mol,
Teljesen igazad van az edesitoszerekkel kapcsolatban!

Betti,
Neked meg a kenyerrel kapcsolatban. Nagyon nehez jo kenyeret talalni, meginkabb kifizetni, ha mar talaltal. En pont ezert kezdtem el kenyeret sutni 6 eve mar asszem. Abban csak az van amit en beletettem es a lehetosegek gyakorlatilag korlatlanok. Abban is igazad van, hogy a babaink ebbe a vilagba szuletnek, de szerintem pont ezert fontos, hogy a leheto legkevesebb minusszal induljanak.
Koszi az infot vercukor temaban!

Korena,
Kar hogy a kenyer tema nem megy konnyen nalatok, de ne add fel! Az a helyzet, hogy kell egy kis ido, mig az ember megszokja pl, hogy ragni kell :), + a teljes iz is furcsan hat az elejen. Oszinten mondom, hogy nekunk mar reg nem kivanatos a feher kenyer, olyan mint egy regi rossz alom. De persze ehhez ido kell...

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Bbetti a Börze november 4-én lesz 8-15ig. Szerintem is lehet ott venni rucikat majd! :lol:

Ancsi13 üdvözlünk a csapatban! :D

Kép

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


szia ancsi 13, sok sikert, és sok örömet a terhességhez.

Van valakinek ötlete, hogy mit tegyek - mit egyek, ha állandóan leesik a cukrom? Persze tudnék én enni rengeteget, de nem szeretném megütni a 100-at a végére. :-)
Eddig a rostos gyümölcslé bevált, de nem sokáig tart ki.

bbeti: Nem lombikos vagyok. az első terhességem tök sima volt, a szülés is. Aztán minden összejött, szülés utáni depi, munkanélküliség, férjem is beteg lett, a családunk nem segített, nem volt tejem, stb, összeszedtem egy jó kövér idegkimerülést. Ennek számtalan tünete volt, amikre a "szuper" orvosok beszedették a fél patikát velem, ami tönkretette a még rendben lévő dolgaimat is. Így a szervezet majdnem elfelejtette a progeszteront, hát így meg nem jött össze a baba. De a clostilbegyit helyretett, mondjuk csak a második hónapban jött össze így is.
mol77
 
 


Őzi,

Nem láttam még a táblát milyen adatok kellenek?
ancsi13
 
 


Segítsen valaki, hogyan lehet vonalzót készíteni és beilleszteni? Próbálkoztam de nem sikerült
ancsi13
 
 


Ancsi,
Valaki korabban elmentette mar hogy hogyan kell vonalzot kesziteni, csak mar nem emlekszem ki... Valaki fel tudna tenni megint?
Tablazat: lapozz vissza egyett, az elozo oldalon epp fent van. De termeszetesen nem kell elkuldened az adataid, csak ha akarod es csak azt amit akarsz...

Mol,
En ebben szerintem nem tudok segiteni neked. Jp-re hagyatkozva, ha en lennek igy akkor igyekeznek megtobb rosttartalmu etelt fogyasztani, hiszen az telit, jot tesz az emesztesnek is es mivel emeszthetetlen ballasztanyag, nem hizlal. + sok nyers zoldseget es gyumit ennek. De miert esik le folyton a cukrod?

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Sziasztok!
Mi az első babát várjuk,aki az első lombikos próbálkozásra összejött. Sokat kellett magam injekciózni, amitől én is híztam 4 kilót, a 26. héten már +13 kilónál járok. A terheléses vércukrom tökéletes lett.(4,5 éhgyomorra, 5,7 a cukros lötyi után két órával)
A védőnőm mindig piszkál a súlyom miatt, szerintetek van miért aggódnom?
Kép
Itt 20 hetesek vagyunk.
mary79
 
 


Ancsi
A 3. lapon nekem már leírták a vonalzó témát nézz vissza, ha nem megy szólj. Lényeg, hogy az aláírásodhoz a beállításoknál kell bemásolni a vonalzó kódját.

Mol
Szerintem is egyél sok zöldséget. A gyümölcsök közül a nektarinban a szőlőben és babánban viszonylag sok cukor van. próbáld meg a salátát hússal, mert a húsban nincs, azonkívül joghurtokat is ehetsz meg túrót. A túrógombóc gyümölcscukorral édesítve engem órákra jóllakat.
Clostylt én is szedtem meg még mást is. Elég gáz lehetett neked. Férjed már jobban van? Az a lényeg, hogy természetesen összejött, minket ez a veszély nem fenyeget.

Őzi
a Kenyérsütés jó ötlet.

Boszi
Köszi.

Kép
Kép
bbeti
 
 


Köszi a tanácsokat.

Hát a cukrom azért megy le, mert a drága nagyon nől. Szuper jól érzi magát hál' istennek.
Sajna az epém miatt sok gyümölcsöt nem ehetek (szőlő, körte ...), pedig nagyon kívánom, meg a tejtermékekkel is csínján kell bánnom, csak valami gabonával együtt ehetem. Most jutott eszembe: túró+cukormentes műzli. Na erre ráállok.
mol77
 
 


Mary,
Udv koztunk! Gratula a babadhoz, remek, hogy az elso lombikra osszejott. Szep kepet tettel fel rola. Nem mutatta meg meg magat?
A sulyodhoz nem tudok hozzaszolni, nekem is orok kerdes, hogy mennyi az eleg es mennyi a sok...

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Őzi,
Köszi a fogadtatást! Hát nem volt valami "magamutogató" , de 80% -ban lánynak tippelte a doki. Nemsokára megyek 4d uh-ra akkor remélem már jobban fog látszódni.
Majdnem egyidősek vagyunk: én 26 hetes és 1 napos. Hol fogsz szülni?

Mol 77,
Szerintem ha nem vagy éhes, akkor elég bekapnod egy szem szőlőcukrot, ez rögtön helyrebillenti a vércukrodat.
mary79
 
 


Sziasztok!

Köszi mindenkinek a gratulációt a babóhoz!

Nanett:Milyen filmet néztél?Csak nem valamilyen ,,szülésest"?Nem tud valaki ilyen filmről?Szívesen megnézném!

Tegnap óta folyamatosan a kisfiunk képét nézegetjük, gyönyörködünk benne.Nem tudtok tanácsot adni,hogy hol éri meg a legjobban 4d-re menni?Azt mondta a doki,hogy már mehetünk!Nagyon várom,hogy írjon Dica,tök jó,hogy egyidősek vagyunk,így mindíg van viszonyítási alap.Remélem minden rendben veletek!
Vendég
 


Megjöttünk a dokitól,minden ok. :)
Az AFP jó,de mivel alacsony egy kicsit,ezért a II. genetikai UH-t meg kell ismételni majd a jövő héten. Remélem ott is minden rendben lesz! :?

Kép

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Sziasztok!

Én is itt vagyok újra! :D Elég későn járok haza mostanában munkából, így már nem marad időm hozzászólni a témákhoz... :(

Üdv az újaknak! Mindenkinek boldog babavárást kívánok! :)

Zsófi,
Voltál a "kiszemelt" dokinál? Kit választottál? Nekem sem volt eddig választott orvosom, de most készülök elmenni a dokihoz, aki az UH-t is csinálta legutóbb.

Őzi,
A kenyérsütő szerintem is jó dolog. Mi karácsony óta sütögetjük a kenyereket, zsemléket, pizzatésztákat, stb. Ha van egy-két jól bevált recepted, szívesen venném. Szeretem kipróbálni az újdonságokat!

Nanett,
Aranyos lehetett a férjed! :) Nálunk a párom vette meg a terhességi tesztet, és azt is elég kínos ügynek élte meg. :oops: Tartott tőle, hogy úgy jár, mint a régi óvszeres-gyógyszertáras viccben... ha érted, mire gondolok... A ffiak kicsit másként veszik ezeket a dolgokat. :wink:

A táppénzes dolog engem is foglalkoztat. Eddig úgy terveztem, hogy december elejéig dolgozom, de már nagyon gondolkozom, hogy elmegyek hamarabb. A napi 9-10 óra stressz nem igazán tesz jót a babának... :cry:

Ki hányadik hétig dolgozik/dolgozott?

További szép estét,
Fire

Kép
fire2000
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: