Új privát üzeneted érkezett!

jesszus most nézem, otthon 19 ezer ft ez a szék. :shock: atyaég!!!!

hibernia
 
 
 


Hibrenia, ez a precizitás!!! Bírom, hogy ilyen pontos vagy mindig! Csoda, hogy zseninek készül a fiad? 300 fokot fordult el az ágyban... :lol: :lol: :lol:
Heti egyszer 8 órát alszik egyhuzamban?! Az azért nem rossz. ;)
Jó az etetőszék, szerintem ilyenkor még egyik típuson sem ér le a lábuk.
A fejrázás szerintem egy tanulási folyamat része, érezni akarja a teste határait. De ez csak az én véleményem, nem olvastam sehol. Samuból kiindulva mondom, mert ő is csinálja, és ha pluszba még be is veri a fejét közben valahova (etetőszék/babakocsi oldala), akkor még párszor eljátssza. Az pedig külön élvezet, ha közben végig az etetőszék háttámlája súrolja a haját. :D Ugyanezt csinálja, ha menet közben nekiütközik valaminek. Még párszor elismétli a dolgot. Biztos vagyok benne, hogy ez nem baj, hanem tanulnak ilyenkor.

Csöpplány, nem a bepakolásra értettem az alapdolgot, hanem arra, hogy elrejtesz valamit előle, és tudja, hogy ott van. Amit Pepke-zsenibaba már régóta csinál a zsepivel. :D
Ikeás szőnyeget vettünk végül. Nincs most fent a honlapon. Tök gagyi most az ikea honlap. 130x140cm, ha jól emlékszem. 4500.- volt. Gumis az alja, nem csúszkál el a padlón. Olyan, mint a fényképen a fb-on.
Alvás nálunk is háttérzajjal megy. Zafír adja az alapot, arra jön a többi (konyhai csörömpölés, mosógép, utcai beszélgetés (délelőtt), este tévé,... :D Én 3. gyerek vagyok, és nekem kifejezetten biztonságot nyújt, ha zajt, beszélgetést hallok, amikor elalszom. Imádtam régen vasárnapi ebéd után családi háttérzajra, vagy forma1-re elaludni a nappaliban a kanapén. :D Szóval pont fordítva működöm, mint az átlag. Fényben, és zajban szeretek aludni. Viszont így sosem volt gondom az elalvással, se nyaraláson, se táborban, sehol. Remélem, Samu is ilyen lesz, mert szeretünk utazni, és ritka a redőny a szállodákban. Ráadásul idén nyárra már sátorozást is tervezek. :D Imádom! :) Na, annál például kevés tökéletesebb elalvást tudok, mint amikor nyáron kopog az eső a sátor tetején... Az az illat és az a hang...! Annyira hiányzik! Hmmmm

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


barba, nálunk én vagyok a mindig, minden körülmények között alvó. :D sokszor a férjem már kinn van Petinél, mire én felébredek... :oops: ez van. legalább a light-os alvás nem tőlem jött... :)

sátorozás, az de jó, gimiben voltam utoljára. :? :? férjem nem az a feküdjünk a földre típus. :)

jut eszembe: a talihoz nem tudtok vmi olyan helyet, ahol le lehet tenni a földre a babákat? addigra mindenki elindul és egy játszón pl hol mászhatnak? :? ez jutott eszembe, hogy ez gáz, mert pl mi sem tudunk sétálni ezért, mert a kocsit meguna, lemenne mászni, de most az utcán hol mászhat??

zseni, barba, ne égess... :D :D a 300 fok tényleg 300 fok volt. :D a zseni gyermek amúgy még mindig nem integet... :oops: ezer éve tanítom, de semmi. ha lengetem a kezét, vigyorog, mint a tejbetök, de amúgy magától nem intene egyet sem, hiába pápázom.

fejjel kapcsolatban megnyugtattál. :)

no mi lenézünk asszem, tök tavasz van, itt a lakásban meg lehet rohadni, köszönhetően a tetőablaknak. mi lesz nyáron????

hibernia
 
 
 

 
 

ja meg azt akartam, hogy ha vkinek kéne vmi innen, ami otthon nincs és nem 100 kg, akkor rendelhet nálam. :) :)
barba pl nektek vigyek ilyesmi rizskorongot? http://www.organix.com/Our-Foods/organi ... rice-cakes nálunk kb 2-3 percig eszik egyet...

hibernia
 
 
 


Hibernia:Balunak se ért le a régiben a lába.Sőt a tálca mögül ki se látszott :lol: Ebben az etetőszékben viszont leér már neki.De legalább tényleg sokáig fogjátok tudni használni :) Így könnyebb az etetés? :)
Én is bagyoly vagyok,általában éjfélkor feküdtem le,de most hogy ennyire aktív Balu,úgy lefáraszt hogy általában 11kor alszom :D
Masszírozni már én se szoktam,örülök ha végigvárja az öltöztetést.Az én gyerekem totál felpörög a fürdéstől,nem hoyg megn yugodna,ahogy a könyvekben írják.Le se lehet ilyenkor lőni :lol:
Szerintem nem gáz,most fedezte fel,és biztos tetszik neki :) Balu még nem "mer" ilyeneket csinálni.Egy másik anyukának a kislánya viszont tök bátor.Kb úgy rugózik,mint Pepke a videón.
Nekem a babakönyvembe van ilyen,amit anyuéktól kaptam,meg vannak benne olyanok hogy szüleim visszaemlékezései,oda szoktam irogatni :) 2 füzetet telírtál???nem kispályázol :D De bizti jó lesz majd később visszanézni,akár neked is :)
Én próbálkozom Balut tanítani,hogy mi mire való,de inkább csak kapkod,rombol :? Nem tudom hogy ez baj-e.A finommozgása kb olyan mint elefánt a porcelánboltba :lol: Nem tudom,olyan kis türelmetlen.Egyedül nem tud inni se.CSak fogja és tök ideg lesz hogy nem jön belőle.Nem érti ha felemelné akkor jönne belőle.Ha hozzáérek az üveghez hogy segítsek akkor meg elenged mindent,hogy itassam.Ha nem itatom akkor hisztizik és csapkod.Na erről nehéz lesz leszoktatni.Valakinek valami ötlet hogy tanítsam meg kicsit finoman bánni?Na meg inni egyedül?
Járókát használjátok?Petya hogy bírja?(régen már kérdeztem,csak nem érkezett válasz :( ) .Én most akarom meghirdetni a miénket,mert már nem használjuk.Amióta rács van a konyhaajtón,azóta míg én főzök ő a folyosón ténykedik.Ha jön valaki akkor meg inkább berakom arra a kis időre az ágyba.Járóka már csak a helyet foglalja,pedig szerettem.
pápá-n ne izgulj,Balu csinálta egy hétig azóta meg nem hajlandó.Ráadásul 2 hónapja tanítottam neki.
Én pont most kértem meg apumat hogy nézzen már szét külfödön pelenka ügyileg,mert itt akcióban sikerült ugyan 44 ft/db-ért venni,de még így is sokallom.Főleg hogy sokszor az éppen alátett friss pelusba pottyant :D Kivi vagyok hogy mennyiért talál kint.Igazából a sleep and play pampers pelus érdekelne.Remélem talál majd.
Egyébként bocs hogy eltűntem fb-n,csak Balu felkelt és követelte a kajáját,aztán meg azóta is rajtam csüngött.Most kb 10 perce eljátszik magának...ohhh yeaahhhh :)

Barba:ilyen "buccolás" nálunk is van.Mondom neki hogy bucc és elkezdi direktbe beverni a fejét.Tök vicces csak néha elvéti a sebességet és kicsit nagyobbat koccan,de nem sír.
Jaaaaa,értem.Az már Balunak is megy.Ha eldugok előle valamit,akkor elkezdi kutatni,és ha eléri akkor simán elővarázsolja.Akkor nem gáz hogy Balu nem tud bepakolni,meg egymásra tenni dolgokat?
A miénknak is gumis az alja,tök jó,tényleg nem csuszkál.Jó lesz amikor már futkosnak rajta :) Mindjárt meglesem fb-n a szőnyeget.
Jajj,én is imádtam így aludni.Kedvencem amikor a hintaágyban aludtam :) Na meg apukám épített nekünk kiskunyhót nádból.És amikor esett az eső mindig odamenekültünk és ott szunyáltam :D Én is szeretem a háttérzajt.Általában úgy alszom el,hogy beállítom a tv időzítőjét 30 percre és tv hallgatás közben alszom el :D Zenét nem szeretem mert ha félálomba valami jó számot hallok arra mindig felkelek :lol: De jó lenne itt lenne a tavasz, a jó idő,már az is elég ha nyitott ablakzaj mellett aludhaték :)

Tali:ez tényleg nem rossz ötlet,mert tui hogy még a totyogó babák is inkább másznának majd.De hol lehet ilyen helyet találni?

Na,csak 3an vagyunk?

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


csöpplány, Peti most 7végén kezdte ujjal nyomkodni ezt: http://babyfun.axiomarket.hu/item/hangu ... -vagy-hajo eddig csak rátenyerelt, ráült, most jutott el addig, hogy egy ujjal is megnyomja a gombokat... azért a finommozgás ilyenkor elég durva. :D ha "apró" dolgokat adnál a kezébe az nem segítene? pl pingponglabdát, piszkálhatna cipzárt vagy gombokat. Peti azért ügyes ha ügyes ilyesmiben, mert odavan pl az erősítőért és az teli van apró bigyuszokkal, gombokkal és ha tenyérrel izélgeti, semmi sem történik. :D

bocsi, nem láttam a kérdést: járókát végül nem vettünk. úgysem maradt volna meg benne, spóroltunk... :) mire megvettük volna, szépen megtanult leülni állásból, szóval funkcióját vesztette volna a járóka. most ha wc-re megyek, arra a percre beteszem a kiságyba, amúgy meg kolbászolhat a nappaliban bármerre.

na a pelus az itt pont drágább.. :( a sleep & play mini csomag (27 db asszem) 5 euró körül van. :?

a babakönyv szerintem nekünk lesz izgibb, mint a fiúknak. :lol:

hibernia
 
 
 


Csopplany
A jaroka nem sokaig tartott... Misem hasznaljuk mat
Elisa is ugy cuppo mint Balu!
A tapszert nem fogadja el, mar a sqzagatol elfordul.

Hibernia
A stokke szeknel kezdettol leer a laba

Barba
Elisa kb egy hete kezdi a dolgokat befele is pakolni
Es stabilan terdepel. Es Samu?

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Kiprobaltam, tudok ierni a telefonomrol :D :D

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Az éjszakánk egy fokkal jobb volt, de vettem egy Coffea tosta nevû szert ma, amit plusszba lehet adni a Chamomilla mellé. Ez kifejetten ébren alvó, felriadó babáknak van....meglátjuk!

A levendulaolajat kipróbálom, bár gondolom tisztán nem lehet vele masszírozni, mert kicsípné a kis bûrkéjét, a de a fürdôvízbe majd teszek ma este!

A bölcsôpárna egész jól fixálta, de mivel tépôzáras, éjfélre már szétzúzta az egészet; így 5-ször keltünk, de már jobb volt ez is, mint a 20 kelés. Néha olyat síkit álmában, hoyg megfagy bennem a vér; a legmélyebb álmomban :shock:

Egyébként nálunk is van fejrázás, rengeteg nevetés, orrfelhúzás + fújtatás.

Csöpplány: Remélem, már jobb a hasad! Irigyellek a puszikért :-), remélem, nálunk is lesz hamarosan. A szobákat bemérettem anno direkt ilyen emberekkel, akiket jól leinformáltam elôtte, mivel sok a kokler...

Hibernia: nálunk még mindig csak 2 szilárd kaja van, az is fôzelék, semmi mást nem eszik meg, viszont falja a tökfôzeléket, spenótot...Ja, és az üveges bébikajákat sem csípi, csak az én fôztömet :-). Még egy-két hét és bevezetm a tejtermékeket, hátha azzal megeszi a gyümiket. Most hány kg Peti? Níla 8800 g, tegnap "mázsáltuk". A szakképzésbôl 2 évet végeztem, és nagyon kiábrándultam belôle, most más terveim vannak....ha a részletek érdekelnek, majd írok privit.

Barbazso: Jaj, sátrazás, ne is mondd :-))! Én már egy sima alvástól is extázisban lennék, de most aHorvátországi nyaralásra gyúrok, ahol kabócaciripelésben fogunk aludni!! Na, én meg azt imádom!!!
Jó, a vonalzód! Kukó úr hányszor ébred éjjel? Te használsz cumit alváshoz?
Amúgy én is abszolút bagoly vagyok! Tök jó ez a Babella balzsam, de végül nem rendeltem, mert bazi drága, Níla meg általában 2-3 nap alatt a legdurvább náthából is meggyógyul.

A talit már tökre várom :-). Jó lenne, valami olyan helyre rakni, ami azért megközelíthetô tömegközlekedéssel is (hogy csak még egy szempontot írjak :-), mert nekünk most nincs kocsink.

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


Mi hétvégén sokat sétáltunk, lent a babakocsiban nagyon beájult. egyik nap 3 órát is aludt, a másik nap más fél órát.

Tegnap még nagy takarítottam , mert ma jött az anyósom meg a párom tesója.
Persze mire ide értek a picur aludt, mikor meg felébredt akkor meg volt sírás. Szerintem csak azért, mert nem sűrűn látja őket.
A párom is időközben beállított, de aztán hívta is a főnöke, hogy nem éjszakára kéne mennie, hanem még d.u-ra. Mert aki d.u lett volna, balesete volt és valami bordája eltört. Így a ma d.u már egyedül töltöttük a picurral, játszottunk, aztán olyan jól elvolt, hogy végre megnézhettem dvd-n az Eredet c. filmet.

Elkezdtünk tapsolni és az integetés nálunk abból áll, hogy a kis tenyerét ki be csukogatja. :D :D :D :D :D :D :D :D
cyntia2009
 
 


Hibernia:ujjal nyomkodás már nálunk is megy,azzal nincs gond.Alapból Balu mindent szeret a mutatóujjával megpiszkálni.Ha talá egy kis szöszt,akkor megáll,odateszi mellé a tenyerét és a mutatóujjával piszkálja :D
Van ilyen kis csörgőlabdája,ami akkor mint egy pinponglabda,szépen fogja is.
Cipzárt is imádja,meg a gombokat,meg a madzagokat.Múltkor egy tollpihével játszott 10 percet :D Kergette :D

Orsi: a járókát azt hiszem 5 hós korába vettük,töményen igazából 3 hónapot ha használtuk.Ebben a hónapban csak elvétve volt benne,főleg mert ugye ebbe a hónapba szereltük fel az ajtórácsot,azóta így is ki van zárva a konyhából,nem kell a járókába tennem.De nagyon örülök hogy megvettük,és egész jól kihasználtuk.
Örülök hogy tudsz írni :) Szolgáltatóval mi a helyzet?Mikor lesz megint rendes neted?

Macianyu:levendulaolaj nem rossz ötlet,lehet párologtatni is,vagy az ágyába spriccelni vízzel higítottan,azt hallottam az is jó.
Huu,a tejtermékeket Balu nagyon csípi.Imádja a joghurtokat,meg a krémtúrót.Kapott már tejberizst is,az nem nagyon jött be neki.Én is ehhez keverek még gyümölcsöt.Pudingokat is szereti.(azért durva mert a múltkor ézegettem ezeket a pudingokat amiket gyerekeknek szánnak,és találtam egy olyat amiben volt aszpartam :shock: Nem akartam hinni a szememnek.) Én mindig jól megnézem hogy mi van benne,párom meg szakmájából adódóan ért valamicskét hozzá,így mindig csak olyat veszek amiben semmi olyan dolog nincs ami ártalmas lehet.
Mi a nyugati környékét gondoltuk,az úgy központi,könnyen megközelíthető.Megy oda vonat,bkv,szóval az autótlanoknak is jó :) Csak hát ott van-e ilyen babás hely? :?

Balukám alszik fél 4 óta,vergődött az ágyba már 20 percet mire elaludt.Nagyon puklis a 6. fog,bekentem neki,attól nyugodtabb volt.

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


jaaaa így értem, csöpplány, de mit vársz Balutól finommozgásilag? :lol:
a szöszök menők itt is. ;)
aszpartam, durva. :( én a cukortól is agybajt kapok... :?

cyntia na már szinti is integet, nálunk meg semmi. :lol: nem szeret búcsúzni... :D

macianyu, kiábrándultál??? 2 év után???? hát én akkor már befejezném, egy van hátra, nem? óóóó, hát majd írj privit, mert én is elég tanácstalan vagyok. :( és kezdenék már magammal vmit... :roll:
örülök a jobb éjszakának!
orrfelhúzás + fújtatás jajjj igen. elég furi, eddig azt hittem, ilyenkor belemegy vmi az orrába... :oops: de ez akkor csak szokás??
Peti most hagyta el a 10 kg-t... :oops: zabagép, nem csodálom.

a joghurtokat ő is szereti, más tejterméket meg még nem kapott érdemben. (túrót 1x ja meg sajtot, azt többször, de csak zöldséghez, nem gyümihez)
coffea tosta? na rákeresek.

orsi, jó, hogy tudtál jönni. ;)

hibernia
 
 
 


Úgy értem hogy finomabban nyúljon dolgokhoz,hogy finoman próbálja a játékait egymásra tenni,vagy valamibe beletenni,vagy labdázni.Általában püföl mindent,meg karmol :?
Én is ritkán adok sajtot,vagy túrót.Ezeket annyira nem eszi.Viszont a túró rudi az megy :D
Jók a Petya képek :) Hogy tud így felfelé nézni hogy nem esik hátra???Balu mindig hátraesik :lol: És mekkora haja van már :shock:

Mindjárt teszek egy videót,ha nem baj :wink: :P

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Na itt van a videó,ha lesz jobb minőségű majd azt is felteszem :)
http://www.youtube.com/watch?v=n4i3GVROHF0

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Jesszus, ez a gyerek jár!!! Gratulálok!!! ;)
Fú, apukád tök szupi dolgokat csinált! Nádkunyhó...! Jó lehetett!

A talival kapcsolatban most megint az jutott eszembe, hogy akkor valami füves hely, Városliget, ilyesmi, és viszünk nagy pokrócokat, de mi van, ha esik az eső?! :? Semmi sem jó. :)

Hibernia, olyan cuki vagy, hogy ránk gondoltál! :) Mennyi az a rizses korong?
Jaj, nagyon jók a képek! Eszméletlen cukin néz az etetőszékben! És az a haj! Ma Samun is olyan zokni volt, mint Petin az utolsó két képen. :)
Nagyon menő az a tűzoltóautó. :) Ráült. :D :D :D
Rosszul állsz a tanuláshoz/tanításhoz. :D Azt úgy kell, hogy ha véletlen integető mozdulatot tesz (bárhogy), akkor nagy lelkesen mondani kell, hogy pá-pá, ügyes vagy! :D :D :D Samu így tanulta meg. :) Ő is úgy csinálja, mint Szinti, bár néha lengeti is a karját kicsit. Ma mondjuk amikor mondtam neki, hogy pá-pá, mert indultak be apájával a szobába, akkora pofont lekevert az öregnek, hogy csak úgy csattant. :D :D :D

Maci, ha fürdővízbe teszed az illóolajat, mindenképp keverd el előtte egy kis mézben, tejszínben vagy tejben. Gyógyszertárakban lehet kapni Neogranormon levendulás fürdősót, állítólag nagyon jó. Ma akartam venni, erre elfelejtettem. Ha bemegyek a patikába, rögtön leblokkol az agyam. :?
Samu tök változó, hogy hányszor ébred. Most két napja csak háromszor este fél 10-10 és reggel 8-9 között. De előtte voltak húzósabb éjjeleink is. Ez már istenes. :) Az első ébredésénél ráadásul még én is ébren vagyok. :) Cumit nem használok az altatáshoz. Múltkor pár napig használt magának, de amióta a foga miatt folyik az orra, nem kell neki. Végül is eleget cicizik ahhoz, hogy ne legyen rá szüksége. :) Viszont mindig van az ágyában egy, és éjszaka szokta fogdosni. Szereti, ahogy rugózik a gumi. :D
Kabóca, az se rossz. :)

Orsi, jó, hogy tudtál jönni! Samu szerdán lesz két hete, hogy először felkapaszkodott térdelésbe, holnap egy hete pedig, hogy el is engedte a kezem, és egyedül térdepelt. Bepakolni csak pénteken kezdett a sütifalójába. Tegnap viszont már az ilyen golyópályán http://jatek.vatera.hu/babajatek/jaras_ ... 63678.html a mozgásban lévő napocskába tette a megfelelő helyre a golyót. Jó ideje nem vettük elő ezt a játékot, és most eszembe jutott, hogy talán már értékelné. Tök cuki volt, egy ideig csak ült, és nézte, hogyan működik. Teljesen el volt varázsolva. Aztán hamar rájött, és mindig visszarakta a golyót, hogy újra guruljon le. (Csak egy golyót találtak meg húgomék sajnos.) :)

Cyntia, nem irigylem a tegnapi délutánt. :( Olyan rossz, amikor azt várják a rokonok, hogy most egy jót babáznak az ő kicsikéjükkel, aztán nem úgy sül el a dolog.
Szinti jó nagyokat alszik. Irigykedem. :)

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


csöpplány, balu elképesztő!! :) ügyes fiú! bár ezt eddig is tudtuk...
Peti folyton így felfelé néz, van, mikor kapaszkodik a lábamba állva és megy hátra hídba... elég furi... :D

barba ne viccelj, ez a rágcsa tök olcsó, 1,2 körül van, nálunk jól fogy... ;) szívesen viszek.
a pofon vicces lehetett, én ma kikészültem mert etettem tápszerrel és folyton úgy ütögette az üveget, hogy kiejtettem a kezemből az üveget többször is. máskor is ütögeti (a cicim is), de most nagyon kemény volt. :shock: aztán úgy ítéltem, nem kér többet. :)

ja és már filózunk a borbélyon... :D :D
és innen szoktunk vásárolni, ha vmi tetszik, szóljatok: http://www.dunnesstores.ie/page.php?pid ... tion_id=76

nadi, zsu, monde, charlott, ti hol??

hibernia
 
 
 


Sziasztok!!!

Köszi a hiányolást!!! :lol: :lol: :lol:
Vagyok ám, csak kevés nekem ez a napi 24 óra....
Itthon volt tesóm látogatóban eddig, teljesen lefoglalt, de legalább mozgalmasak voltak a napok. Pár napja meg Gréti 4 fogat növeszt egyszerre :shock: :shock: Sokkot kapok szegénytől néha, ezerrel feszegeti a tűrőképességem határait....de nem tudok dühöngeni, mert annyira sajnálom szegényt.

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Csöpplány, Balu hogy milyen ügyes már!!!! Ezen a faceboook-os videón kivagyok! Mindjárt szaladhatsz utána!

Ezer dolgot akartam írni nektek...
Azt hiszem inkább word-be összeszedem és bemásolom :oops:

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Orsi jobbulást Elisának!!! Azért, ha tudsz jelentkezz!!! Gondolom, hogy ha játszik, jókedélyű, akkor nagyon nagy baja csak nem lehet. És ez az asztma kezelése miből áll? Gyógyszeresen? Végül vettél cumisüveget? Esetleg nem próbáltál gyümölcs leveket itatni vele víz helyett? Mondjuk ez csak egy ötlet, csak azért, hogy ettől mégiscsak jobban hízna, mint a víztől. Nálunk Gréti már meg se issza a vizet…igaza lett a védőnőnek, hogy a Hipp-es teához, ha hozzászokik, akkor utána már csak az kell neki….azért próbálok még vizet is adni neki.

Macianyu, nálunk is hasonló éber alvás van. De csak mostanában. Talán a fogzás miatt. Bemérted a szobáját? Hogyan? A káros sugarak miatt? Gréti is külön szobában alszik és a legkisebb kiságyban, amit lehet kapni Béna módon ilyet vettünk, de hát ki gondolta, hogy így nő egy gyerek :-) (amatőrszülők..) Szóval ő is vándorol, vagyis próbál éjjel, de beleakad a rácsba néha, akkor megyek át és szabadítom ki. De én utána ott hagyom és alszik tovább általában szerencsére.
Ezt a homeós kúpot (Vibor nemtudommi) próbáltátok? Nekünk néha bejön. Nem csak fogzáskor lehet, úgy olvastam, hogy „banális” dolgokra :-)

Hibernia, szuper az etetőszéketek! Pepkének bejön? Fura, hogy már az első szülinapra készültök….bár, ha belegondolok mindjárt itt van!
Fejrázás :-) Egyértelmű volt, hogy Pepke nemet int először a fejével….az lett volna fura, ha igenel :-) Tiszta Gréti. Ő is már olyan, mintha kimondaná a NEM-et. Tutira ez lesz az első szava.
Új vonalzóitok nagyon jók!
Barba, Samu milyen ügyi, hogy már térdel! Na és a fotókon már annyira nagyfiú! Szinte rá se ismertem. Irigykedtem a fürdős kiruccanásotokon! Tesómmal voltam az Aquaword-ben pár órát, annyira tetszett, hogy Grétivel is el akarok majd menni. Eddig nem mertem, de most, hogy láttam a fotókon, hogy Samunak mennyire tetszett, így tuti kipróbáljuk.

Mennem kell, Gréti felkelt a fél órás kinti hibernálásából :-).
Megetettem közben alma-banán-csirkével, kaja közben nyakig kakilta magát, most meg a nagyit idegeli 
Beállok én is az üveges kaját adók táborába! Mivel 3 Spar-ban is fogyócikk a bio gyümölcs/zöldség, és másrészt pedig hiába főzök, azt köpi ki mostanság…
Ti hogy vagytok ezzel? Amúgy főznék én szívesen, ha lenne jó alapanyag és meg is enné…

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Sziasztok!

Barba:hát azért a járástól kicsit messze van még,de próbálkozik erőteljesen :)
Igen,kellene egy ilyen eshetőségre is jó helyet találni,hogy ne az időpontot kelljen mozgatni majd az időjárás miatt,hanem csak a helyszínt.
Én is így tanítom Balut :) Nagyon lelkes közönség vagyok :D
Ilyen pofozkodás nálunk is van,főleg amikor örül,akkor elkezd hadonászni,csapkodni.És apa mit szólt a pofonhoz? :)
Jajj,Balu a cumisüveg cumi részét szokta basztatni,folyton piszkálja egy ujjal,és tetszik neki hogy hajlik :) Cumival is csinálja de az ritka.Ez ilyen gyerek"betegség"? :)
Olyan jó olvasni hogy ilyen ügyesek a babák :) Már bele tudta tenni a golyót???Én továbbra se tudom rávenni a BE pakolás fogalmára,pedig lelkesen gyakoroltatom vele,ma pl anyukám is. :( Nekünk is volt hasonló játék,még emlékszem kisebb koromból,és nekünk is eltűnt a labda.Anyu nekünk alufóliából gyúrt labdát,és azt használtuk :D Meg volt műanyag karácsonyi gömb,ilyen kicsi,azzal is volt helyettesítés :)

Hibernia:hídba megy Peti? :) Balu csak fetreng a lábamon,hátrahajtja a fejét,felteszi a kezét,fogja a fejét,és így fészkelődik :)
Köszi a dicsit :) Olyan kis drága ahogy próbálkozik :) Nálatok Petya hogy áll? Próbálja elengedni magát,meg egyensúlyozni?Kb egy korban álltak fel(Petya is épp hogy betöltötte a 7 hót,és felállt,nem?Vagy rosszul emlékszem?)

Nadi:néha én is úgy érzem hogy kevés órából áll egy nap.Ilyenkor mindig eszembe jutnak a többgyerekesek,és azon filózok hogy a fittyfenébe tudnak ennyi mindent összeszervezni és megcsinálni?
4 fog? :shock: Melyikeket növeszti most?
Hát szerintem még azért van néhány hetem,mire szaladnom kell :)
Ezt a kúpot én is hallottam.Ez is homeopátiás,ugye?De mintha azt ritkán lehetne adni,nem?Vagy keverek valamit :D
Gréti is annyira hihetetlen nagylány már :) Imádom nézegetni a képeket fb-n :)
Én sosem néztem hogy bio-gyümit kap-e.Csak azt néztem hogy lehetőleg magyar termék legyen.Nálunk megeszi Balu a főztömet,bár mostanában nem nagyon főztem neki,hanem a miénkből kapott.

Rólunk.Katasztrófális éjszakánk volt,már majdnem mentem kórházba Baluval.fél óra óránként felkelt,és eszeveszettül sírt,potyogtak a könnyei,befeszült a hasa,mintha göcsölt volna.Egész éjszaka ez volt,már a végén mellettem volt,masszíroztam,tornáztattam de semmi,pedig már tudtam hogy a hasa lesz a bűnös.Alig aludtam.Aztán fél 6kor nem bírtam tovább felhívtam anyut,hogy mit csináljak,mert ráadásul tök ideg lettem hogy nem-e lenyelt valami olyat amit nem kellett volna,és amiatt görcsöl.Aztán anyu mondta ha nincs más tünet akkor szerinte csak simán görcsöl a pocakja a pukitól.Fent volt 7ig,addig jó nagyokat pukizott,és szépen játszott velem az ágyba.Aztán 7től aludtunk fél 9ig,akkor kezdte rendesen a napot.Alig látok ki a fejemből,de legalább semmi baja nincs.Olyan szép idő van,voltunk 2szer is sétálni.Egyszer anyummal egyszer meg párommal.Vásároltunk is,vettem új cipőt,emrt tönkrement ami volt. Ez volt a fénypontja a napomnak :D Most fürdenek,megyek ki is veszem pöttömöt :) Többiek????

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


hali csak gyors, iszonyat napunk volt, délelőtt aranyos volt aztán 11tól 5ig nem aludt, csak nyűgösködött, fél órára elaludt séta közben és fél 6kor újra ébredt, azóta itt sír. :( szerintem megint vmi rohadt fog. :evil: nadi kitartás nálunk is 4 jött januárban egyszerre, szörnyű volt. (bár ahogy most sír, mintha most is 4 jönne... :roll:)

küldtem videót

csöpplány, sajnálom a szar éjszakát, mit ehetett Balu??? aha, ő is 7 hósan állt fel, de még nem csinál ilyesmit, mint Balu... iszonyat sebességgel megy dolgok mentén + ha áll és próbálom letenni, akkor elkezd lépegetni ezerrel. :)

no megyek, mert bömbi megint

hibernia
 
 
 


Jajj,ennyire megviselné Pepkét ez a fránya fog? :? Ott nálatok nincs ilyen Dentinox vagy dologél?Nálunk általában az segííteni szokott.
Nekünk 4 fog jött ki alig másfél hónap alatt.
Hát tegnap kapott pár harapás kígyóuborkát(azt ettem és kikunycsorgott pár falatot),de hát nem hinném hogy attól volt,bár ki tudja.Mást tegnap nem evett,amit eddig nem.De ilyen még sosem volt,hogy ilyen sokáig görcsölt,mire kijött a puki.Általában mindig sikerül pár perc alatt kipukiznia,kimasszírozni neki.Ilyen hasgörcs még újszülött korában sem volt,azért paráztam be a végére.Párom mindig letöri a fogpiszka hegyét,kb 2 cm-esre és sokszor az asztalra teszi,ahonnan volt már hogy Balu kezéből kaptam ki.Tök azt hittem hogy talált egy ilyet és lenyelte.Szóval apát is lehordtam és megmondtam neki hogy ne merészelje többet.Tudom hogy nem ez volt a baj,de legalább egy rizikófaktort kiiktatni.
Jajj,Balu nagyon szeret sétálgatni.Amikor nem akar se babakocsiban lenni,se a bevsárálókocsiba, a kezem emg leszakad akkor szotkam sétáltani kicsit,aztán megy előlről a kör :) plusz anyum szokta sétáltani.

Balunak tök folyik az orra,mintha náthás lenne,más tünete nincs,remélem nem fázott meg :?

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


hát a fogak nem a barátaink... :roll:

kígyóubi? óóóó az bűnös... :? ez a fogpiszkálós dolog elég rémisztő... :shock:
nálunk az az idegesítő, hogy én már mindig csukom a nappali + fürdő ajtókat, férjem nem... ma hazaszaladt, majd elment; konyhában voltam, egyszer csak feltűnt, hogy csönd van, erre látom, hogy Petya ott randalírozik a wc-nél. :? :? ott egy csomó vegyszer stb. oké, nem nyitja ki, de basszus.

jajj mi még nem sétáltatjuk csak ilyen "véletlenül"... :)

hibernia
 
 
 


ezt találtam - homeos gyógyszerek fogzásra:
Chamomilla
Ha a fogzás ingerlékenységgel jár (ez nagyon igénybe veszi a környezetét), az arcnak csak egyik fele piros, hideg borogatásra a tünetek javulnak, melegre rosszabbodnak, és inkább éjjel jelentkeznek, a sírás éles, hangos, csak az nyugtatja meg a kisbabát, ha felveszik, hasmenés kíséri, általában spenótszínű. Adagolás: D30 félóránként (vagy gyakrabban 5-10 percenként - D6-D12) 1-1 golyócska, max. 6-8 adag.

Belladonna
Ha az egész arc forró és piros, sokat iszik, melegre javul és lefekvéskor jelentkezik, ha felül vagy felkel a gyerek, a tünetek csökkennek. A láz is felszökhet. Gyakran aktív és a láz ellenére sem elesett. Adagolás: D30 félóránként (vagy gyakrabban 5-10 percenként - D6-D12) 1-1 golyócska, max. 6-8 adag.

Aconit
Ha lázas, zöldes, vizes hasmenés és hányinger is lehet, ha nyugtalan és sír, sokat iszik, melegre rosszabbodik, az ablak kinyitására, friss levegőre, alvástól javul. Adagolás: D30 félóránként, (vagy gyakrabban 5-10 percenként - D6-D12) 1-1 golyócska, max. 6-8 adag.

Arsenicum alb.
H lázas és kimerült, kevés szagtalan hasmenés is lehet, a fej meleg, a végtagok fáznak és fájnak (ezeket melegen, szárazon kell borogatni), éjfél után jelentkezik, hideg italok hatására rosszabbodik. Adagolás: D6-D12 félóránként, vagy gyakrabban 1-1 golyócska, max. 10 adag.

Magnesium phos.
Ha bélgörcsök jelentkeznek, a has puffadt, melegre, vagy meleg fürdő után a tünetek javulnak, éjszaka, hidegre vagy a jobb oldalán fekve a tünetek rosszabbodnak. Adagolás: D6 vagy D12, 5-10 percenként 1-1 golyócska, max. 10 adag.

Calcium carb.
A gyerek szomorú, indítékszegény, savanyúan izzad, nedves a párna, savanyú a széklet, hidegre rosszabbodik az állapota. Adagolás: D30 félóránként (vagy gyakrabban 5-10 percenként - D6-D12) 1-1 golyócska, max. 6-8 adag.

Cina (kina)
A tünetek nagyon hasonlóak a Chamomillánál leírtakhoz, a csecsemő nagyon izgatott, állandóan fel kell venni, ringatni kell, folyamatosan mozog, arca izzó vörös, sokszor szintén csak az egyik oldalon. Adagolás: D30 óránként 2-3 golyócska.

Kreosotum
A tünetek nagyon hasonlóak a Chamomillánál és a Cina-nál leírtakhoz, nagyon nyugtalan, a hasmenéses széklet maró és erősen bűzös, a végbél környéke vérbő és felmaródott, az íny kékesen duzzadt. Jellegzetes tünet, hogy az áttört fogak gyorsan szuvasodnak vagy fekete foltosak. Adagolás: D30 négyóránként 2-3 golyócska.

Rheum
A csecsemő nagyon erősen savanyú szagú, a hasmenéses széklet is savanyú és maró, nagyon nyugtalan és nyűgös. Adagolás: D30 naponta háromszor 2-3 golyócska.

Silicea
A baba székrekedésre hajlamos és a fogai is nehezen törnek elő, gyakori a lázas hörghurut, panaszosan, beletörődötten sír, nem ingerlékeny. Adagolás: D30 naponta háromszor 2-3 golyócska.

Mercurius solub.
A nyelv duzzadt, ha vannak fogak, azok benyomata a nyelv szélén megmarad, a fogzást erős nyáladzás és szájszag kíséri, a forró és hideg ételek is rosszabbodást eredményeznek, az ágymelegre is rosszabbodnak a tünetek. Adagolás: D6 vagy D12, 5-10 percenként 1-1 golyócska, max. 10 adag.

hibernia
 
 
 


Csak villámlátogatáson vagyok , ismét....de az is jobb mint a semmi :)

Az éjszakánk egy fokkal jobb volt, lehet, hogy nálunk is fog lesz a dologban...Most másodszorra kapja éjjelre a Coffea tostat+ Chamomillat; és tegnap éjjel SEMMI hirtelen sikoly nem volt, és többször visszaaludt magától :shock: Ma délután viszont 15 percet aludt összesen, és hullafáradt volt a fektetésig.

Most Níla is meg van fázva, és az étvágya eléggé megcsappant sajna...Továbbra sincs ötletem, hogy délelôtt milyen kaját adjak neki (gyümiket nem eszi, 3 fôzelék meg elég szarul hangzik....), mert egyébként 2 fôzit kap. Ti mit adnátok egy gyümölcsöt nem evô gyereknek????

Nadi: részvétem a fogakkal kapcsolatban, nekünmk is 4 fog jött januárban... Kitartás! Én 98%-ban saját fôzésû kaját adok Nílának, az üvegeseket nem csípi (kivéve egy-egy Hipp, ill. Univer fôzeléket).

Hibernia: Jó a vonalzód! A privi majd megy a napokban!

Csöpplány: huuu, nagyon durva éjszaka lehetett! Gondolom, hogy megállt Benned az ütô a fogpiszkálódarab miatt :shock: . Még belegondolni is szörnyû. Hihetetlen fárasztó ez a 24 órás sólyoméberség....Barátnôm kisfia egy mp alatt az asztalon lévô aprópénzt tette be a szájában,

Barba: Jók a Facebook-os képek :) ! Samu tényleg teljesen kisgyerek már. Nílában még van egy kis "csecsemôsség ", de sajna már nem tart sokáig.... A levendulaolajos fürdôsót kipróbáljuk, köszi!
Láttam, a fotóidon, hogy uszodában is voltatok hármasbna. Mi tegnap voltunk termálban Somával (Níla egy ismerôsünkkkel volt), d egy csomót paráztam rajta, hogy nem árt-e a szoptatásnak, stb... De annyira jóóóóó volt! még szaunáztunk is.

Níla ma elkezdett integetni, de annyira tüneményes módon, hogy szakadunka röhögéstôl. Mintha ablakot pucolna, olyan mozdulattal. Még szopás közben is integetett.

Ma délben támodt egy hülye ötletem, hogy lemérem a déli 2 perces (ebéd elôtti szopit), egy mellbôl. Nem is könnyebbült meg a mellem, de nem véletlenül 40 g volt
:shock: ....Hát, ezért raktam el a mérleget 3 hónapja. Sík ideg lettem tôle. Ebéd után (nem evett sokat), még álomba szopizta magát, aztán 2 órával késôbb 20 dekás pisis pelusa volt :shock: . Ez hogy lehet vajon? na, mindegy. A mérleget jól elraktam, mert már párszor jártam így, hogy eszméletlen mennyiségeket mutatott a gép (rossz értelemben), aztán mégis hízik hetente 60-80 grammokat; és a 8800 g nem rossz szerintem.

Na, megyek feküdni. nem is volt olyan villámlátogatás...

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


Csak villámlátogatáson vagyok , ismét....de az is jobb mint a semmi :)

Az éjszakánk egy fokkal jobb volt, lehet, hogy nálunk is fog lesz a dologban...Most másodszorra kapja éjjelre a Coffea tostat+ Chamomillat; és tegnap éjjel SEMMI hirtelen sikoly nem volt, és többször visszaaludt magától :shock: Ma délután viszont 15 percet aludt összesen, és hullafáradt volt a fektetésig.

Most Níla is meg van fázva, és az étvágya eléggé megcsappant sajna...Továbbra sincs ötletem, hogy délelôtt milyen kaját adjak neki (gyümiket nem eszi, 3 fôzelék meg elég szarul hangzik....), mert egyébként 2 fôzit kap. Ti mit adnátok egy gyümölcsöt nem evô gyereknek????

Nadi: részvétem a fogakkal kapcsolatban, nekünmk is 4 fog jött januárban... Kitartás! Én 98%-ban saját fôzésû kaját adok Nílának, az üvegeseket nem csípi (kivéve egy-egy Hipp, ill. Univer fôzeléket).

Hibernia: Jó a vonalzód! A privi majd megy a napokban!

Csöpplány: huuu, nagyon durva éjszaka lehetett! Gondolom, hogy megállt Benned az ütô a fogpiszkálódarab miatt :shock: . Még belegondolni is szörnyû. Hihetetlen fárasztó ez a 24 órás sólyoméberség....Barátnôm kisfia egy mp alatt az asztalon lévô aprópénzt tette be a szájában,

Barba: Jók a Facebook-os képek :) ! Samu tényleg teljesen kisgyerek már. Nílában még van egy kis "csecsemôsség ", de sajna már nem tart sokáig.... A levendulaolajos fürdôsót kipróbáljuk, köszi!
Láttam, a fotóidon, hogy uszodában is voltatok hármasbna. Mi tegnap voltunk termálban Somával (Níla egy ismerôsünkkkel volt), d egy csomót paráztam rajta, hogy nem árt-e a szoptatásnak, stb... De annyira jóóóóó volt! még szaunáztunk is.

Níla ma elkezdett integetni, de annyira tüneményes módon, hogy szakadunka röhögéstôl. Mintha ablakot pucolna, olyan mozdulattal. Még szopás közben is integetett.

Ma délben támodt egy hülye ötletem, hogy lemérem a déli 2 perces (ebéd elôtti szopit), egy mellbôl. Nem is könnyebbült meg a mellem, de nem véletlenül 40 g volt
:shock: ....Hát, ezért raktam el a mérleget 3 hónapja. Sík ideg lettem tôle. Ebéd után (nem evett sokat), még álomba szopizta magát, aztán 2 órával késôbb 20 dekás pisis pelusa volt :shock: . Ez hogy lehet vajon? na, mindegy. A mérleget jól elraktam, mert már párszor jártam így, hogy eszméletlen mennyiségeket mutatott a gép (rossz értelemben), aztán mégis hízik hetente 60-80 grammokat; és a 8800 g nem rossz szerintem.

Na, megyek feküdni. nem is volt olyan villámlátogatás...

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


Mindenkinek szornyu napja volt? Na nem mintha vigasztalna.... En lassan idegbeteg leszek, elisa egyre betegebb, tegnap hirtelen 39,5 laza lett, aztan lement, vett, ejjel 2x lazasann ebredt, ma elvittem a korhazba, nert a 3 orvos, akiismeri lisat, basszus mind egyidoben siel
A korhazban megnyugtattak h semmi gond, horgogyulladas + influenzagyanus, tudorontgen ok... Erre ma este a kineziologus ugy meggyurta, h szegenykem hAnytn egyebkent sem eszik, mar 5 szazalekat a ssulyanak elvesztette egy het alatt zes ma estere hirtelen 40,4 laza volt
Persze a ferjem egesz heten kulfoldon, a gyerekeknek szunet van.
Ha meg 300 gr-t fogy korhazba kell vinni, ha nem szopna mar gondol ehen halt volna, van tejem, de faradt vagyok, nem eleg egy 9 honaposnak...
Jaj, szoval nagyon nehez!!!!
Nem hittem a dokiknak eddig h egy szimpla naatha igy elfajul majd az asztma miatt, hat most latom... Csak tudogyulladast ne kapjon! En igazan gyogyszerellenes vagyok de most nem ertem niert nem akarnak neki antibiotikumot adni, nagyon felek h felulfertozodik...
Bocs reag nem megy

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Jézusom, szegény kislány! Remélem, jó éjszakátok lesz, és holnap láz nélkül ébred!

Hibernia, írtam a gmailen választ.

Maci, köszi! :) Nem tudjátok levideózni, ahogy integet? Nagyon édes lehet!
A mérleget jó mélyen el kell dugni, mi is csak heti egyszer mérünk. Annak idején pont így voltam én is. Összevissza mért, én meg sík ideg voltam tőle.

Nadi, szerintem nyugodtan mehettek együtt fürdeni, jó móka. :) Mondjuk itt nem lehetett bevinni babákat, azért a víz szélén ül. :(

Csöpplány, a fogpiszkálós sztori nagyon ijesztő, én is helyretettem volna az öreget. ;)

Ááá, aludnom kéne! Jó éjt!

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Jó reggelt!

Orsi, mi van veletek? Küldjük a gyógyító jeleket Elisának!!! Te meg tartsál ki! Bakker nem irigyellek...úgyhogy nem is panaszkodom inkább :oops: Nekem csak egy gyerek van itt, aki néha fogzik, de ezzel is alig birkózom meg időnként :? :oops:
Ez tényleg fura, hogy nem adtak neki gyógyszert... Akkor mitől lesz jobban??? Mondjuk a szervezet védekezik és a láz is jó, ha nem túl magas hosszú távon, mert öli a bacikat. De azért neki elég magas is volt. Amúgy kajákat eszik így betegen? Vagy csak a szopi?
Gondolunk rátok!!!

Barba, Te tényleg éjjeli bagoly vagy :lol: Most látom a hozzászólásod idejét. Ilyenkor én már rég aludtam :D (Mondjuk kellett is, mert reggel 6-kor ébresztett Gréti) Azóta már a második kávén is túl vagyok.

Csöpplány, szegény Balu, ez a hasfájás szörnyű lehetett.... Igen ez nagyon para nálunk is, hogy mindent bevesz a szájába és néha nekem is megfordult már a fejembe, hogy talán valamit lenyelt.... Múltkor a vitaminom borult ki a földre, na persze hiába néztem át a földet, ő még később talált egyet :shock:

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Macianyu, mérleg sokkom nekem is volt :? Mi már rég visszavittük, kölcsönzött volt szerencsére. Amúgy ezek a digitálisak szerintem begajdulnak, ha már mozgolódik rajta a csemete, szóval tuti nem mért rendesen, főleg, hogy utána annyi pisi is volt a pelusban, mert akkor az honnan?? Esetleg tejbegrízpépet nem próbáltál adni neki egy főzi helyett?
Én most a Hipp Tejbegrízpépjét próbáltam ki, már simán adható, 3 ízben van, üveges. Van benne tej, de a hipp honlapján olvastam, hogy ebből az allergizáló anyagokat kivonják, így adható már azt hiszem 6 hótól is akár. Gréti hipoallergén tápszert kap, és adom neki ezt a tejbegrízes micsodát és nincs baja tőle, imádja. Jóéjtpép a neve azt hiszem, olyan üveges, mint a főzik. Vagy a másik a Gabonapép, ami dobozos por forma, én tápival keverem, de anyatejjel is lehet és teszek bele kis gyümit, ezt kapja uzsira néha.
Használt már a homeós cucc?
Hibernia, köszi a bemásolást, azt hiszem mi is beszerzünk valami homeós bogyeszt, mert ez a fogzás nagyon gázos... bár ahogy olvastam, több fajta tünete is van, de majd kizárásos alapon választunk valamit :D
Vegyszereket is szerintem csak egy ideig nem nyitja ki, hamar rájönnek.... Gréti már a vizesflakont simán kitekeri :shock:

Megyek reggeliztetni, szép napot nektek!

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Az éjszakánk megint jobb volt: tegnap fél 11-kor, 1-kor, 5 -kor kelt Níla; és fél 7-ig még felületesen, de aludt :D . Szóval: a szer (Chamomilla+ Coffea tosta) úgy néz ki, hogy beválik!!!!!


Na, megyek felébredt a délelôtti sunyásból....majd még jövök

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Hibernia:jó az új avatarod meg a vonalzó is! :) Milyen szépen összeillenek :)
Igen,olvastam hogy azt 1 év alatt nem szabad mert puffaszt.De hogy már pár harapás is? :? Mert még ha mennyiséget evett volna,de pár harapás? :?
Hát ne is mond,frászt kaptam,amikor a kezéből vettem ki a fogpiszkálót.
Ajtók nálunk is zárva vannak, a fürdőé,meg a wc-é.Képzeld nekem Balu egyszer a wc-be turkált :? Nem volt benne persze semmi,csak víz,de mikor megláttam azt se tudtam hova kapjak :? Azóta zárjuk mi is :?
Jók ezek a homeós bogyók,de ránk egy sem jellemző,mindegyikből csak egy-egy részlet,ilyenkor mi van? :lol:
TE Hibernia,hogy a fittyfenébe lehetsz iylen vékony???????Basszus nem hittem a szememnek amikor megláttam a képet!Hátr ajtad egy deka felesleg nem maradt!!!!!

Maci:Igen,nálunk is ilyen fokozatos javulás volt,egyből nem volt hatása,xcsak 2-3-4 nap múlva.De nagyon örülök hogy javulnak az éjszakáitok :)
Hát esetleg ha belerejted a gyümit valamibe?Esetleg ha babakekszet feláztatsz gyümölcslébe?Tejpépbe egy kis reszelt gyümi?
Hát kicsit megrémültem,de ez már régebben volt,csak amikor még hajnalba is görcsölt,akkor esezmbe jutott hogy nem-e megint egy fogpiszkálót talált és azt nyelte le :?
Gratula az integetéshez :)
Nálunk az első időben kötelező volt mérni Balut.Augusztus elején adhattam vissza a mérleget.Az elején amiatt kellett hogy egyrészről tudjam ciciből mennyit evett és kipótolhassam tápszerrel,mert neki előírt adagot kellett ennie,másrészről,meg hogy hogyan hízik.De alig vártam hogy visszaadhassam.Néha tényleg olyanokat mért,volt hogy fél óra után semmit nem cicizett,volt hogy egy ciciből 60at mért,ami szintén hihetetlen mert 30nál többet soha se tudott belőle enni.Szerintem már nyugodtan hanyagolhatod te is a mérést.Én msot már csak poénból ráültetem a mi fürdőszobai mérlegünkre :lol:

Orsi:jajj,de sajnálom,ez tényleg elég magas láz :( És nem kap semmilyen gyógyszert????Ez tök fura :? És még a súlya is esett,hisz ő alapból elég vékonyka volt :? Hát mielőbbi javulást nektek,remélem nem lesz szükség kórházba menésre :(

Nadi:nem küldessz Grétiről pár fotót??? :)
Jajj azokat az éjszakai tejbegrízszerűségeket Balu is szereti.Én a Müllerbe szoktam venni,van kakaósba is,azt hiszem,meg vaniliás,tök finomak :)

Mi jól aludtunk.Balu 9kor bedobta a szunyát és ma negyed 10kor kelt,mert csengettek.Nem tudom meddig aludt volna ha nem csengetnek :) Egyszer kelt fél 11 körül,mert szomjas volt,aztán aludt is.Taknyosnak még mindig iszonyat taknyos,fél percenként törlöm neki.Ilyen kis vízszerű,néha jön egy kis töményebb (bocsi a részleteszésért :lol: ),ez lehet fogzástól,vagy meghűlt volna?Más tünete nincs,szépen játszik,jókedvű.

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Tegnap voltunk megint sétálni 3 órát. Elmentünk apával, tegnap ugyan késő estig dolgozott, de bírta a strapát. :D :D :D :D

Szinti kapott előre nőnapra Hello Kittys övet, meg kinéztünk egy ruhát neki. Csak hát ez utóbbira már nem volt hirtelen apának pénze. De azt mondta bepotólja. Az anyukája adott 5 db aranynyakláncot, hogy azt az unokájának adja. Tök rendes volt. :D :D :D :D :D :D


Ma is sétáltunk de ma rosszabb idő van, mint tegnap volt.

Ti már megcsináltátok az adóbevallásotokat ?

Szerepel nektek rajta a tgyás és a gyed külön??? Vagy annak nem kell szerepelnie ?

Tegnap óta megint olyan piros lett a nunija. Így megint bugyi, szellőztetés , meg a múltkori krém amit felírt a doki néni azzal kenem neki.
De olyan édes volt ma, bepisilt, ráment a parkettára, anyu segített átpelenkázni és Szintike meg rám nézett és jól kinevetett, hogy feltörlöm a parkettáról. :D :D :D

Olyanokat tud kacagni, hogy majd megzabálom a kis pofiját.

Tegnap az apját megint úgy megverte, csak úgy pofozta , nekem meg húzta a hajam közben. :D :D :D :D :D :D

A betegeknek jóbbulást kívánunk.

Tejbegrízt még nem próbáltuk, de én azzal várok még.

Jaaa és ami kimaradt, megpróbált fellálni, persze egy kis segítséggel, mert még fogni kell, de már egy pár másodpercig tartja magát.
Úgy néz ki, hogy a kúszásunk meg volt, a mászás háát az sajna kimarad(t ), de még bepotolhatja szerintem. De az is lehet, hogy állni kezd majd. :D :D :D

Na megyek teregetni, ma rendbe raktam a lakást, mert holnap megyünk be a kollágákhoz a munkahelyemre látógatóba.
cyntia2009
 
 


Még valami kimaradt, próbálom bilire szoktatni, ma az első sikeres élmény, hogy a nagy dolog ( kaki ) bele került a bilibe. :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
cyntia2009
 
 


Cyntia, már bilizik Szinti baba? Mennyi idős ő pontosan? Vagy csak én vagyok lemaradva? :shock:. Mert nekem még eszembe se jutott ez....gondoltam ezzel bőven ráérünk még...vagy nem? :roll:
3 óra séta az nem semmi! Én fél órára megyek el néha...a lustaság. De legtöbbször csak kitolom a teraszra és bentről figyelem :-). Előnye, hogy ilyenkor pl. megebédelek, stb..
Ez a pirosság nála pelenkakiütés, vagy micsoda? Nem a fogtól esetleg? Csak mert a védőnőnk mondta, hogy fogzáskor megváltozik a pisi ph értéke, és attól is lehet piros, Grétinek is olyan néha...eddig én nem aggódtam, kéne?
Adóbevalláshoz nem értek, anyum könyvelő, ő csinálja a családnak, de szívesen utána kérdezek.
Felálláshoz gratula! Szinti is siet valahová nagyon :-) :-)
(Gréti még csak kúszik, de azt is nagyrészt hátra felé...)

Csöpplány, hogy mennyit tud Balu aludni néha!!! Te szerencsés 8) :lol: ! Azt olvastam, hogy a fogzástól is lehetnek taknyosak, főleg, ha olyan víz szerű. Grétinek is van, bár nem csodálom, most, hogy 4 foga nő. Így összesen már 6 fogú lesz! :shock: :D Nem tudom hová siet vele... most jön felül a 4 középső + alul a régebbi 2 középső. Remélem ezután jó nagy fogzás szünet következik! Képet küldök gmailre, csak totál el is felejtettem, mert a facebook-on szoktam nézegetni a babákat, bár ott nincs mindenki, szóval visszatérek gmailre is. Én is imádom ezeket a tejbegrízeket, nem is tudtam, hogy van kakaósban is. Müller sajna nálunk nincs a közelben, én Tescoban veszem, vagy Sparban. Az meg külön öröm, hogy Gréti is eszi :lol:

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Sikerült végre az új vonalzóm!!! 3 hónap már csak az 1. szülinapig!!!

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Jó reggelt Anyukák!

Hová tűntetek??? Mindenkit belepett a hó talán??? :lol: 8) :lol:
Majdnem szívrohamot kaptam az előbb, amikor felhúztam a redőnyöket.... Pedig már elvileg tavasz van....

Zsu, látom nem voltál erre felé egy ideje, mi van veletek?
Még pár napja ajánlottad nekem a Mom parknál lévő gerincközpontot. Nem találom a neten sajna. Tudnál róla infót adni. Köszi előre is. Sajna a hátam egyre szarabb....

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Sziasztok!

Szintia:huuhhh,3 óra séta az nem semmi.
Tényleg rendes volt a nagyitól :) Én anyukám keresztanyukájától kaptam egyet,mert azt mondta hogy szeretné ha továbböröklődne,és a saját unokájának azért nem merte adni,mert tudta hogy azonnal zaciba adná :? Ehhh.Na mindegy,én vigyázok rá :)
Én nem értek az adóbevalláshoz.Még azért is fel kell hívnom a cégemet,mert eddig semmi papírt nem kaptam sehonnan.Kezd felidegelni ez a cég.Most kaptam papírt az oeptől hogy a cégem még mindig nem küldött nekik valami pótlapokat a gyedemhez,így még márciusba sem kapok pénzt.Ki van velük a tököm.Már november óta nem kaptam semmit!!!!!!Már feléltem a tartalékaimat,eddig tolerns voltam,de most már kezdek marha pipa lenni.
Ez a tejbegríz bolti üveges tejbegríz,6 hónapos kortól lehet adni a babának!Nem saját készítésű :)
Gratula a felállási próbához!Hát jó lenne ha elkezdene mászni,mert az nagyon fontos a mozgásfejlődésében,valahogy rá kellene vezetni a mászásra.
Gratula az első biliben végzett nagydologhoz!

Nadi:én úgy tudom bőven ráér másfél-2 éves kora körül elkezdeni,akkor már érteni fogja hogy ezt miért csináljuk.Addigra érteni fogja mi az a pisi,kaki,és nem ösztönösen engedi el a doglot,hanem fog tudni szólni is már.Én legalábbis így tudom,és korainak tartom a biliztetést ebben a korban,mert szerintem még nem tudja,nem tudatosul benne hogy ezt most miért?
Balunak is most nagyon kipirosodott a popsija tegnap,olyan hólyagosra,és vérzett is neki :? Ez tuti nem pelenkakiütés vagy fogzás miatt van.Pelenkát is legkésőbb 4 óránként cserélni szoktam :? Tök csúnya szegényemnek és fáj is neki :(
Hát igen,hálisten az alvókájával nincs gondom,kis mormota :)
Nekem is Balu 9 hósan lendült bele a fognövesztésbe.Január elején kibújt a 2,január közepén a 3., január végén 4.,és február közepe táján az 5.Viszont a 6. nem nagyon akarja az igazságot,olyan mintha leállt volna.Tök furi így felül 3 foggal :lol: És ezért taknyos Gréti?
Várjuk a képeket Grétiről :)
Igen,van kakaósba is ez a tejbegríz,az is 6 hótól vanMeg van igazi vaniliás is!Az még fincsibb.
Tök jó lett az új vonalzód! :) Igazi csajos :) A lila a kedvenc színem :P Hát igen,mindjárt itt vannak a szülinapok :) Nálunk már alig 2 hónap :)))) Már vettem is neki 1 ajándékot :) Eg ykis könyvet,az a neve hogy első szótáram.Tök aranyos,alapszavakat lehet benne megtanítani,na meg majd lehet játszani,hogy hol van a kígyó és ő megmutatja meg ilyenek :) Még fog kapni egy homokozószettet tőlünk,meg még valami apróságot :) Én nagyon izgulok,és már a tortáját is megterveztem milyen lesz :D Anyuméktól egy lábbal hajtható műanyag motort kap majd :) Tök izgiiiiii :) Ja és már megvettem a tortájára az 1-es gyertyát :P Tök be vagyok zsongva :)
Jajj,ne is mond :( Pedig már láttam aranyeső bimbókat is,azth ittem végre tavaszodik,ere tessék :(

Hát nálunk az történt tegnap hogy Balu másfél órán keresztül vigasztalhatatlanul sírt,görcsölt,már áthívtam anyukámat is,ő se bírt vele,mondta hogy azonnal vigyem be,mert ugye 3 nappal ezelőtt is ezt csinálta,csak ott egész éjjel.Felhívtam a dokinkat ő is ezt javasolta.Kocsiba ültünk és irány be a Heim pálba.Persze rengetegen voltak,2 órát vártunk.Persze Balu már a kocsiban csendbe lett,és onnantól kezdve,megint csak moslygott,meg huncutkodott.De úgy voltam vele,akkor is nézzék meg,nem normális ez.
Aztán megvizsgálták,azt mondták nagyon csúnya a popója(azt nem kérdeztem mitől lehet),azt kennem kell a boraxos gyógyszertárival vastagon.Kapnia kell napi 2 * fél ampulla normaflort,és sokat szellőztetni a popsiját,sokat itatni(hálisten ezzel nincs gond,hajnalba bevágott 180 ml vizet) meg diétáznia kell.
Ma még le kell vigyem a gyerekorvosunkhoz,hogy ő is nézze meg.
Éjszakánk ramaty volt persze,rengetegszer felkelt,görcsölt,elvileg egy vírus húzódhatott a gyomrára,meg beleire és az görcsöl neki,mert tartós hasmenése nincs,rengeteget pukizik is.
Csak akkor tudott elaludni ha járkáltam vele,vagy "kaszáltam" vele.Ott aludtam vele,azért sikerült valamennyit aludni.Éjfélre értünk haza,kelt fél 3kor (megetettem) aztán fél 5kor,utána meg megszámlálhatatlanszor 7ig.Végül sikerült 9ig aludnunk.
Volt kis hőemelkedése hajnalba,most reggel 37,6,kapott egy kúpot.
Hát kb ennyi velünk,én tegnap sík ideg,alig mertem autóba ülni,ráadásul szakadt a hó is.Jól összejött minden :?

Többiek???

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


nadina01: 9 hónapos Szinti. Nagyon érzékeny a bőre, állítólag , hogy erősebbet eszik, így ez a székletében és a vizeletében is " meglátszik", így jobban csípi a bőrét. Felül a két foga még mindig nem jött ki. Bár januárban a doki néni mondta, hogy helyezkedik. de még semmi.
Az adóbevallásomat bevittem a munkahelyemre, az egyik kolléganőm megcsinálja.
Teljesen oda voltak, hogy milyen nagylányos . Ráadtam egy rózsaszín pörgös szoknyát, Hello Kittys pulcsit, rózsaszín fejpánt. Harisnya, az is olyan mintázatú, mintha elől fűzős lenne.
Közben új lett az igazgató is.
Mondtam nekik, hogy majd csak jövő májusba mennék vissza, ha felvesznek. Bár én határozott idős voltam ott és azon belül szültem. Így onnan kapom a pénzt.

csöpplány: Igen, mi mindig ennyit sétálunk legalábbis többnyire, ha nem akkor is itt a lakótelepen bizti 1-2 órát. Én is nagyon megörültem az aranynak. Nem is utasítottam vissza.
:D :D :D :D :D
Próbálok mindent megszerezni a lányomnak. :D :D :D :D :D
Hogy hogy nem kaptál pénzt olyan rég óta ??????
Csődbe ment, ahol dolgoztál vagy mi történt???
Ilyenkor az államkincstár nem utal, akkor ? Kérdezd meg szerintem, veszteni valód nincsen.

Elaludt Szinti, megyek én is lefekszem egy kicsit.
cyntia2009
 
 


sziasztok,

végre van net!!! Elisa sokkal jobban van, elkezdett ujra enni, modjaval, de gyakran oklendezik, a kineziologus azt monda valszinu elmozdult vmi zaroizom a gyomonal... mar csak ez hianyzik, o aki soha nem hanyt... na mindegy, kibéreltem egy babamérleget, most esténként megmérjuk, de ugy latom mar jo uton halad, remélem. laza nem volt kedd este ota... és renduletlenul pakolja be és ki a vizespalackok kupakjait egy dobozba.

majd megprobalok érdemben is reagalni...

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Csopplany,
sajnalom a hasgorcsot!! haat nagyon megerolteto tud lenni, egy-egy ilyen éjszaka.
Nalunk ma éjjel Elisa rosszabbul aludt, mert ismét kohog, de furcsan, olyan, mintha hanyingere lenne... 5x ébredt fel + Maté 2x ébresztett, mert hanyt.. Egyszeruen nem tudom mitol??? mar jobban van...

Nadi, szerintem is elég 2 éves kor korul kezdeni a biliztetést, fiatalabb babak nem tudjak szbalyozni a rekeszizmokat hamarabb (tisztelet a kivételnek!)

Cyntia,
gratula a felallashoz!!!

Most az utobbi napokban elgondolkodtam, milyen lehet azoknak, akinek sulyos beteg gyerekei vannak.. bele sem merek gondolni... most azon filozom, ha Elisanal ennyire gaz ez az asztma, lehet, h el kellene koltoznunk az Alpokba.... vagy tengerpartra...

Monde? Zsu? tobbiek????

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Sziasztok!

Aki ezen a héten kommentel a Babanet valamelyik cikkéhez, az egy cuki Figurka álommanót nyerhet!

Kép

Úgyhogy mondjatok véleményt bátran: mi az, amit feleslegesnek tartotok megvenni a babának? Mit szóltok az új, otthonszülést szabályozó rendelethez? Vagy pl. szerintetek milyen praktikákkal lehet ránevelni egy gyereket az olvasásra?

Kedden sorsolunk!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Tegnap nem tudtam jönni, bedarált a nap....ma megy egész nap játszottam Nílával :D . Megvolt az ebéd (zöldséges, csicseriborsós tészta-- kb. 14 kanállal evett....), a mese, most alszik.
2 új játékot is kitaláltam, mindegyik tükrözi a "pihentségi szintemet":
- 1.) azt tettetem, hogy alszom a földöm, erre odamászik hozzám, és mikor elég közel van....rákaffantok! Nagyon imádja!
2.) idônként vigyázzállásba csapja magát + leszegi a tokáját, és nagyon komolya arcot vág. Megtanítottam, neki, hogy "Osztály vigyázz!!" :lol: , és akkor is kihúzza magát :lol: . Tegnap egész nap ezen röhögtem....

Továbbra is fejtörést okoz, hogy a fôzelékek mellé miylen kaját adjak tízóraira. Lehet, hogy csak egyszerûen nem éhes (éjjel csomót szopik+ reggel is), mert semmi nem kell neki, már próbáltam kexet, gyümölcsöket, kásákat, de általában az édes ízt nem szereti. Tegnap jártam Dm-ben, de annyiféle tejpép van, és Níla ott nyüglôdött rajtam, hogy nem tudtam áttanulmányozni a kínálatot. Majd holnap újra megpróbálom, bár tartok tôle, hoyg ugye az is édes....de hátha. A védônôm sincs a szkmájában a csúcson, mert kb. 3 hónapja láttuk, és mikor felhívtam ezzel a problémával, sdemmi ötlete nem volt....

Orsi: nagyon örülök, hogy jobban van Elisa! Gondolom, nagyon megviselt Benneteket ez a nagy stressz!

Csöpplány: Szegény Balu

:( ! Jobbulást kívánok! Tényleg lehet, hogy valami vírus ment a beleire, és attól görcsöl....Hogyan kell diétáznia?
Bp-en hol van Müller, én még sose láttam....
Tényleg hihetetlen, hogy mindjárt itt az elsô szülinap! Níla saját készítésû képeskönyvet fog kapni, most fogom megrendelni az alapanyagokat (kartonok, öntapadók) egy papíráruházból. A címe ez lesz: Níla könyve, és az ô kis napját mutatja be a rajzaimmal (elég naiv stílusban :) , de nem ez a lényeg)...Remélem, tetszeni fog neki!

Nadi: ennyi fog után, szerintem is valószínû egy nagyobb szünet! legalábbis nálunk így volt, de most gyanús, hogy megint fogzik. Ha kijött alul 4, felül 4 HOL JÖn a következô?????Ezt tudja valaki? Egyébként már napok óta mi mosunk fogat, tanulófogkrémmel. Imádja a fogmosást.

Cyntia: Nagyon ügyes Szinti, hogy már bilibe Wc-zik. És tényléeg csajos a fotókon! nekünk is kéne már csajosabban öltözködni, mert Níla még mindig rugdalózóba nyomul, és lehet, hoyg nem kéne már töltött szafaládénak öltöztetnem szegényt.....

:lol: De ez a rugdalózó-szerkó még olyan babás, és kicsit én is sajnálom elengedni ezt az idôszakot, mint Barba.

Na, felkelt 30 perc alvás után, úgy hogy totál lefárasztottam elôtte+ sétáltunk is....Ma délután+ este Somával lesz, mert egy volt csop.társammal megyek teázni.

Adóbevalláshoz semmit nem értek, van egy könyvelôm (vállalkozó koromból), ô csinálja.

Hibernia: Írok most privit! Hihetetlen , hogy 10 kg Peti!!! Irigyellek, a jó étvágyáért :) .

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


Találtam egy jó honlapot (angol nyelvû), ami ötletet ad minden hétre, hogy milyen játékokat játsszunk a babával!

Ki kell választani az aktuális hetet:
http://www.babycentre.co.uk/baby/development/letsplay/

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Aki ezen a héten kommentel a Babanet valamelyik cikkéhez, az egy cuki Figurka álommanót nyerhet!

Kép

Úgyhogy mondjatok véleményt bátran: mi az, amit feleslegesnek tartotok megvenni a babának? Mit szóltok az új, otthonszülést szabályozó rendelethez? Vagy pl. szerintetek milyen praktikákkal lehet ránevelni egy gyereket az olvasásra?

Kedden sorsolunk!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Szinti:hát azért nem kaptam még pénzt,mert én azt hittem hogy ők küldik a foglalkoztatói igazolást,és nekem kell majd a papírokat elküldeni az oepnek.másfél hónapig hivogattam őket telefonon,hogy adjanak már valami felvilágosítást hogy ez most hogy is zajlik,de folyton csak azt mondta a titkárnő ksiasszony hogy ő nem tud segíteni,majd egy kollegája visszahív.Hát persze sose hívtak.Aztán felhívtam karácsony után az oep-et és tőlük emgkérdeztem hogy ezt most kinek kell intéznie,hova küldjem a papírokat,ha már iylen a b.z. cégem hogy semmiben nem segít.Megadták a nyomtatványokat,kitöltöttem és elküldtem január közepén a papírokat(azért csak január közepén,mert a nagy felújításba eltűnt a magánynyugdíj pénztári okiratom,amit szintén küldenem kellett).Azóta hívtam a céget,azt mondták már mindent elküldtek az oep-nek,errefel most jött ez a levél,hogy mégse küdltek még el mindig minden papírt.CSak tudnám hogy ilyenkor én mit csinálhatok???Szívem szerint úgy feljelenteném őket,mint a sicc.Nem ez az első eset hogy nem intézik a dolgaimat(pl egészségügyi hozzájárulást se fizettek utánam,amit rajtam kerestek,szóval totál kivagyok már miattuk)Undorító egy cég,és soha nem tud senkit kapcsolni a titkárnő :evil: Na de nem idegesítem magam ....
Addig nem utalnak semmit,amíg a cég nem küldi el a papírokat,amit neki kell kitöltenie.Össz-vissz a családit kapom.

Orsi:örülök hogy azért javulgat Elisa!REmélem mielőbb visszanyeri az eredeti formáját :)
Máté beteg?Vagy miért hányt?
De elvileg ez az asztma elmúlik Elisánál nem???Vagy ez már megmarad?

Maci:aranyosak a játékok :) Balu azt csípi amikor elbújok valami mögé,hallom hogy jön,és akkor előugrok,és megijesztem,ő meg sikít egy nagyot és elkezd kacagni :) Ez az osztály vigyáz tök vicces lehet :lol: Elképzeltem :))))
Tízórai:Balu ezt az étkezést mindig kihagyja.Ő reggeli után (8-9 között)rögtön ebédel(2 körül) aztán uzsizik.Esetleg nem próbáltál még puliszkát adni neki,egy kis reszelt zöldséggel?(ha már a gyümit nem eszi meg)
Diéta babáknak:egyrészt csak forralt vízből lehet csinálni neki bármit.Amit ehet ilyenkor,sós vízben főtt burgony vagy rizs.Répa,alma,banán,sütőtök,csirke.Semmi olyan ami puffaszt,vagy nehezen eméshető.Sok tea,folyadék.
Vecsésen van Müller a Market Centrál Ferihegyben.Itt lakunk mellette a lakótelepen :)
Ez tök cuki ajándék,és egyedi :) A saját készítésű dolgok szerintem sokkal személyesebb ajándékok :)
Szerintem a 8 fog után a mellette lévők jönnek.Mert legutoljára fognak jönni a hátső 4 örlők,vagy mi.
Balun csak éjszaka van rugi,mert napközben ahogy mászikkihúzódik belőle a lába,mikor meg kinyújtja,sokszor nem csúszik vissza a lába és orra esik :? Meg amikor oldalazva megy a dolgok mellett,akkor rálép,és elesik.A zokni legalább lecsúszik a lábáról ha véletlen rálép :)
Jó csoporttásazást :) Egy kis kikapcsolódás? :)
Én nem tudok angolul :?

Mi megjártuk az orvost,ugye ő is meg akarta azért nézni Balázst.Kérdezte hogy csak este sír ilyen görcsösen?Mondtam igen,nappal max nyűgös.Azt mondta hogy akkor az semmiféleképpen nem vírus,mert az napközben is kínozná.(egyébként Balu végig nevetgélt,integetet,tapsikolt a dokinál,sőt az asszisztens néninek puszit is küldött. :))
Megnézte a fogát és azt mondta hogy hát itt a ludas.Azt mondta sok foga jön egyszerre,és valszeg ez kínozza ennyire.Azt mondta ezért taknyos,meg ezért nyálzik nagyon.Na meg ilyenkor megváltozik a pisi és a kaki ph-ja és az csípi ki ennyire a popsiját.Kaptunk rá ecsetelőt(kicsit csípi neki :( ),meg vastagon kell sudo creme-zni neki.Na meg szellőztetni,meg minnél gyakrabban pelusozni.Szóval visszaállunk a 4 órás pelusozásról a 3 órásra,megint.Mint mikor kicsike volt :) Meg ugye sokszor kap a füléhez Balu,tépi,ez is a fog miatt lehet.Mert kisugárzik neki a fájdalom.Mert doki bácsi megnézte a fülét,és azt mondta nem fáj neki,szóval,valószínű csak a fogfájása sugárzik ki oda neki.
Azért megnyugodtam hogy mégsem vírus.Remélem igaza van.Azt mondta amíg át nem szakítja az ínyét addig árható álmatlan éjszaka :(
Páromnak sikerült a vizsga :) Már csak az elsősegély hiányzik neki :)

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Csöpplány, elfelejtettem válaszolni egy régi kérdésedre azt hiszem. A rizspelyhet állni kell hagyni 5-10 percet, miután leöntötted forró vízzel, a többi azonnal oldódik, mint a tejpépek.
Fura, hogy mást mond a két doki ezzel a hasfájással kapcsolatban. Én azért a helyedben tartanám a diétát pár napig, tejterméket pedig utána is ritkábban adnék. Nekem azt mondta a védőnő, hogy egyéves korig inkább egyáltalán ne adjak, de ha mégis, max. hetente egy-két alkalommal.
Bármiféle gombás fertőzés van a szervezetben (ilyen a szájpenész is), az végigmegy az egész testen, és ott is panaszokat (gombás fertőzés) okozhat, ahol távozik. Tehát ha nagyon durván piros, sebes a baba popsija, az lehet ilyentől is.
Ezt találtam a tejtermékekről egy honlapon:
Nem tesz jót a testnek
Nem ajánlatos tejtermékeket fogyasztani, mert laktóztartalmuk (tejcukor) elősegíti az élesztőgombák, gombák, penész és a melléktermékeik jelenlétét.
A tejtermékek magas cukor- és zsírtartalmának, valamint annak a ténynek köszönhetően, hogy a teheneket sok helyen gombaalapú antibiotikumokkal és tárolt gabonával etetik, és némely sajtot, joghurtot erjesztéssel állítanak elő, az összes tejterméket el kellene távolítani az étrendből. A kalciumhoz hozzá lehet jutni zöld leveles zöldségekből, zöld italokból, szójatejből, leveles kelből, brokkoliból, okrából, lazacból, stb.

Maci, amikor gyümölcsöt eszik Samu, mindig eszembe juttok, és azon gondolkozom, mit tennék a helyedben. Arra gondoltam, hogy a főzelékhez keverhetnél pici tört banánt, avokádót, reszelt almát, vagy facsart narancslét. Ezek nem olyan édesek. Vagy már próbáltad? Így meglenne a friss gyümölcs/vitamin is, tízóraira pedig adhatnál mondjuk abonettet, puffasztott rizst, vagy valami hasonlót. Sajnálom, hogy nem szereti Níla a gyümölcsöket, biztos el lennék keseredve, ha ennyit kéne próbálkoznom Samunál a különböző kajákkal. Szerintem mondjuk változni fog az ízlése, szóval ne add fel, kitartóan próbálkozz be nála újra meg újra. :)
Sajna nem ismerem a rokonaidat, meg igazából még szinte senkit itt, Bicskén. De tudom, merre laknak az alapján, amit írtál. Ma jártam arrafelé, a vasasnál vettem hintakampót Samunak. :) Kapott dudálós hintát. :)
Jó ötlet a saját készítésű könyv! Én még a hülye babanaplójával sem állok sehogy. :( World-be kezdtem írni, hogy majd kinyomtatom, és egy hatalmas fényképalbumba scrapbook-szerűen ragasztgatom a feljegyzéseket meg a fényképeket, és matricákkal díszítem, de amióta megszületett, alig haladtam valamit. Persze naptárba írom a fontos dolgokat, de be kéne gépelni végre... :?

Hibernia, tök aranyos vagy, igazából olyan almás puffasztott rizsnek biztos örülne Samu. :) Almareszelőt végül vittek anyukádék? :)

Orsi, örülök, hogy jobban van Elisa. Remélem, jól sikerül az utazás, és nem kell betegség miatt izgulnod alatta!

Ááá, nem tudok írni, nagyon nyűgi lett így estére Samu.

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Barba:amikor tegnap bevittük Balut,azzal indítottam hogy olyan mintha görcsölne a hasa.Ebből indult ki a doktornő,és mivel semmi kórosat nem talált,ezért mondta hogy valószínű hogy valami vírus.A gyerekdokink meg mondta hogy ha csak este "jön" elő,akkor az nem vírus,mert akkor napközben is görcsölne,meg egész nap menne a hasa,meg ezek a vírusok általában hányással is járnak.Ezért nem valószínűsíti hogy vírus lenne.Minden tünet amit Balu produkál,az simán lehet fogzástól.Természetesen diétán tartom még 2-3 napig,biztos ami biztos alapon,de nekem is racionálisabbnak tűnik a gyerekdoki véleménye, a tünetek alapján.Hát majd meglátjuk.
A popsija már sokat javult,most kaptunk rá ecsetelőt is.

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Csöpplány : Azt nem tudod megcsinálni, hogy bemész a céghez ahol dolgozol és kikéred a papírokat amik még kellenek és te magad viszed el ???
Hátha így meggyorsítható a dolog. :D :D :D
Ha én sem kérdezek rá a gyed papírokra , akkor szerintem nekem is elfelejtették volna. De nekem szerencsére mindent elintéztek. Még ezt a családi kedvezményt is.


Lányok egy kérdés: Tartozom még múltkorról egy kúszos videóval, de túl nagy az állománya, nem engedi becsatolni az e-mailbe. Ha letömörítem és megpróbálom úgy átküldeni a gmailre, akkor úgy megtudjátok nézni ????
cyntia2009
 
 


Szintia:muszáj leszek bemenni,mert szerintem ha rajtuk múlik akkor soha nem fogják elintézni.Annyira de annyira dühös vagyok rájuk......
Szerintem meg tudjuk nézni.De nem tudod a you tube-ra feltölteni?Ott be tudod jelölni,hogy csak az tudja megnézni a videót,akinek megadod hozzá a linket.Senki más nem tudja akkor megnézni.É így teszem fel Balu videóit.

KépKép
Kép
csöpplány
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: