Új privát üzeneted érkezett!

Péntek délután? Miért kell addig várni? (Lehet, hogy már írtad, akkor bocsi! :))
Jól összejött akkor most nektek minden. :( Betegségek, fogad, bizonytalanság Elisa miatt. Kitartás, pár nap, és vége! :wink:
Szuper lesz az utazás! Szünet lesz a suliban?
Tényleg, ez most eszembe sem jutott, hogy még a náthát is egyszerre kapták el! :D
Samu elég magas, és már leér a lába a verdáról, persze egyedül még nem hajtja, de nagyon élvezi, hogy toljuk, és csapkodja a dudát rajta. :) Ha egyedül játszik, akkor is folyton odamászik, és tologatja, vagy a kerekeit vizslatja, simogatja. Nagyon tetszik neki. Örülök, hogy felhívtad rá a figyelmem, jó vételnek tartom. :) Kiderült, hogy a csúszdánk is big. Húgoméktól örököltük, Németországban vették, amikor ott laktak. Unokaöcsém meg rögtön kiszúrta a fényképeken, hogy ugyanaz a márka. Hihetetlen, milyen memóriája és megfigyelőképessége van! Az ovit már itt kezdte Magyarországon, szóval azóta nem használták a csúszdát. (Most elsős, 7 éves.)
Én örülnék, ha már nem lenne bölcsességfogam. :? Mindenki azt mondja, hogy nincs haszna, viszont nem lehet elérni jól a fogkefével, így tuti a kilukadás, aztán a fájdalmas műtét. Vagy becsaptak engem? :)
Ezt a poharat én sem ismertem. Jónak tűnik, de iszonyat ára van.
Vasárnap este sétáltunk a Balaton parton, és a jövőről beszélgettünk. :) Barnus mondta, hogy nem lesz egyszerű nekem, ha szoptatok, és mellette az egyik gyereket suliba, a másikat oviba kell vinnem. (Ő másfél órát utazik munkába, fél 7-kor megy a vonata, nekem kell majd vinni a gyerekeket mindenhova.) Nem tudom, szerintem az ember mindig ahhoz alkalmazkodik, ami van. Nyilván megoldom, ha nem lesz más választásom. :) Egy évvel ezelőtt még az is elképzelhetetlen volt számomra, hogy éjjel 2-3 óránként felkelek szoptatni, és nappal nem alszom, mégis jól vagyok. Te jutottál eszembe. Azért elég durva időszak volt, amikor dolgoztál is, a férjed meg néha elutazott. Nagyon sajnáltalak.

Cyntia, párodékhoz nem tudtok átköltözni Szintivel? Őszintén megvallva, én nem bírnám ezt így hosszútávon. Mármint hogy van párom, de nincs ott mindig velem. De hát ezt tudjátok, férjfüggő vagyok. :oops:

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Sziasztok!

Cyntia, sajnálom a gondokat, szerintem is pároddal kellene összeköltözni hosszútávon, bár gondolom a kéynszer nagy úr...
Sajnos okosat nem lehet ilyen helyzetben mondani :(
Bölcsi: írasd be minél előbb, már most be lehet jövő májusi kezdettel, úgy tudom. Az a gáz ha a kistesó van, akkor nem veszik be hogy legyen hely azoknak akiknek dolgozni kell menni, de ha neked munka miatt nemlesz gond :wink:

Orsi, sajnálom nagyon a történteket, utálom, mikor egy csescemőt néznek kísérleti állatnak! De Mondéval értek egyet, ha az asztma lenne, akkor a mozgás nem menne ennyire, szerintem is genetika. Fiúknál nem volt hasonló? Már csak 1 nap és mehetsz a dokihoz! Majd számolj be!
A síelés tök szupi! Jó levegő csak kitiszít titeket. Hát ja, ez a tél nem egyszerű, meg gondolom a fiúk a suliból is hozzák haza a bacikat+ meg yotthon körbe-körbe, le a kalappal előtted, nagyon jól bírod!

Hú nem is tudom mit akartam még :oops:

Ja, mi elkezdtünk 80-as ruhákat hordani...döbbenet, nőnek ezek a gyerekek, de nagyon!

Barba, férjednek lehet igaza van, de sokadik gyerek már szinte magától felnő, beleszületik abba, hogy a Te figyelmed, időd x fele osztódik, így nem hiszem hogy gáz lesz, na meg úgy is hozza az élet. Anno én sem tudtam volna elképzelni azt amit most csinálok, ma bele se merek gondolni mi lesz ha többen leszünk, mert így pusztán képzeleti szinten nem látom áta 2 gyerekes családok működési elvét :D
De ha lesz akkor biztos az is be fog állni egy idő után...

NA ennyi jutott eszembe, megyek

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


hello

most egy gyorsra jöttem...
...délelőtt voltam békási ringatón. Az érdekessége az volt, hogy rendhagyó helyen lett megtartva. Eddig a hotel egyik termében lehetettünk, de most konferencia miatt foglalt volt - így a hotel sörözőjébe lettünk betesékelve. :roll: :oops: :? Kávé illat és a hütő búgása mellett, ilyen körülmények között még itthon sem dalolászok Krisznek. :)

De ami fontosabb, Zsu!! ugye Ürömön laksz??!! Aki ma az órát tartotta az nálatok a helyi közösségi házban tart ringatós foglalkozásokat. Voltál már nála? Nekem nagyon szimpi ez a lány. http://www.ringato.hu/?p=educations&branduser=60
Szerény, aranyos és hegedül!! Imádom ezt a hangszert! :oops: Ha nem lenne előttem az ürömi dombság, eljárnék hozzá. :wink:
Gabinak boldog hófordulót. :lol:

KépKép
charlott
 
 

 
 

Barbazso,
Azért csak holnap megyek a dokihoz, mert itt nem ugy van, h na akkor most mehetek, kivéve, ha hajlando vagyok varni 3 orat… a legtobb dokinak nincs aszisztense, csak tavtitkarnoje, tehat a dokival beszélni is csak satoros unnepekkor lehet. Hiaba. Ez egy nagy orszag, 63 millio lakossal…
A valtozatossag kedvéért az éjjel jo volt, Elisa teljesen tisztan lélegzett, mar kezdtem orulni. De sajnos reggel ota kohog és hallani, h lement a horgoire ez a szar. Nem tudom mi johet még ! Délutan viszem masszirozo kinzasra. szerencsére a kineziologus azt mondta, elmehetunk ma, recept nélkul, mert szerintem holnapig begyullad, ha nem jon ki az a trutyi… annyira sajnalom szegényt !

Zsu,
Igen, a 2. 3. stb gyereknél is minden megy, attol a pillanattol, amikor a szulok megszoktak az uj helyzetet és alkalmazkodtak hozza. Kistesoprojekt akkor aktualis ??

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


kukk ezt találtam most:
"Az Orvosi Pszichológiai Intézet Giessenben1 egy vizsgálat során a kisgyermekek alvási szokásait és ezzel összefüggésben kötődési minőségét vizsgálta. A kutatók abból indultak ki, hogy az elalvás egyfajta elválás, a felébredés pedig egy olyan helyzet, mint az elválást követő újraegyesülés, újra egymásra találás. Biztonsággal kötődő és bizonytalanul kötődő gyermekek alvási szokásait vizsgálták.

A biztonsággal kötődő kicsik az elválással kapcsolatos érzéseiket, a negatívakat is nyíltan kimutatták. Mindeközben bizakodtak abban, hogy a mama visszajön és visszatérése után szemmel láthatóan nagyon örültek.

Ezzel szemben a bizonytalan kötődésű gyermekek külsőleg teljesen rezzenéstelenül viselték az elválást és a visszatérést egyaránt. Viselkedésükből arra lehet következtetni, hogy nem akarták negatív érzéseiket kimutatni de a kötődést is elnyomták magukban, ami arra vezethető vissza, hogy a bizonytalan kötődésű gyermekek mamái gyermekeikkel visszautasítóan viselkednek.

A vizsgálat kimutatta, hogy a biztonsággal kötődő gyermekek ritkábban alszanak el egyedül és gyakrabban felébrednek éjszaka, mint bizonytalan kötődésű társaik. Az éjszakai ébredés és a kisgyermek igénye arra, hogy szülei szeretettel álomba kísérjék tehát nem egy rossz szokás vagy viselkedési minta, amiről le kell nevelni őt, hanem a biztonságos szülő-gyermek kapcsolat jele.

De semmiképp se vonjuk le a tanulmány alapján azt a hibás következtetést, hogy az a gyermek, aki már kiskorában is hosszan képes aludni vagy egyedül elalszik, az nem kötődik biztonsággal a szüleihez."

jól hangzik. :lol:

hibernia
 
 
 


hat szerintem ez tul van magyarazva! attol, h egy gyerek éjjel alszik, attol még kotodhet, és szerintem igenis fontos, hogy a gyerek megértse, hogy az anyja is csak egy ember, akinek szuksége van a pihenésre és nem tudja 18 éves koraig éjjelente tobbszor almoba ringatni. + az a gyerek aki egész éjjel aludni tud, kipihentebb, stb és az anyja is kipihentebb és a nappali jaték idot sokkal tartalmasabban tudjak tolteni, mint a hullafardat mama-baba paros. maganvéleményemet olvashattatok, néha teljesn ki tudok akadni, mikor egyes kutatasok eredményeit olvasom.

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


orsi, ezt mondja a vége: "De semmiképp se vonjuk le a tanulmány alapján azt a hibás következtetést, hogy az a gyermek, aki már kiskorában is hosszan képes aludni vagy egyedül elalszik, az nem kötődik biztonsággal a szüleihez." Szóval az alvó gyerek is kötődhet biztonságosan, de a nem alvó sem beteg, ő nagy valószínűséggel biztonságosan kötődik. :)

ha hazamegyünk, tuti megveszem ezt a könyvet: http://www.alexandra.hu/scripts/cgi/web ... ce=kereses

inkább, mint a Suttogót... :? nekem az olyan nem-szimpatikus. :?

hibernia
 
 
 


igen, tudom, az utolso mondat... de akkor is. Na mindegy!

a konyv szimpi, nem hallottam még rola, remélem benne van a varazsszer is... engem az érdekelne, h "mit adjunk enni, hogy jol aludjon?" - na ez megint olyan belemagyarazas, mindenki mast szeret, masra van szuksége, stb..

bocs, ma ilyen kotozkodos kedvemben vagyok

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


persze, nincs tuti megoldás úgysem, de épp így a suttogós, hagyjuk ott - simizzük stb módszer sem biztos befutó mindenkinél.
de ez legalább tetszik-hozzáállás. ;) és sears alkotta meg a high need baby fogalmát, már azért is a szívembe zártam. :D

hibernia
 
 
 


Bölcsi: Az a baj, hogy én határozott idejű szerződéssel voltam és ezen időn belül szültem, így valami passziv állományban vagyok vagy mi. Állítólag vissza vesznek, legalábbis akkor még ezt mondták, csak azért nem véglegesítettek le ,mert állapotos lettem. Úgy hogy akkor hiszem el ha már látom a végleges papírt. De ha oda nem is vesznek vissza ahol eddig dolgoztam, akkor bizony mást kell keresnem, ami ebben a világban jelenleg nem egy egyszerű dolog. Főleg úgy, hogy időbeosztásban és anyagilag is jó legyen. Ha mást nem májusban megpróbálom beíratatni, hogy tényleg legyen helye, úgy is hivatalosan egyedül nevelem, bár a párom segít. Legkésőbb jövő májusra mindenféle képpen dolgoznom kell. Ez van, nincs mese.

Párom: jelenleg keres lakást, de 8 m-ből mit kap itt pesten ?? nem sokat. 46 nm panelt sem kap. Úgyhogy ehhez még gyűjt.
Ő is jelenleg az anyjával lakik.

S.orsi: Sajnálom, Elisát. Ez örökletes dolog nála ? Remélem hamar rendbe jön.

Mi is gratulálunk akik a 9. hónapot betöltötték. Mi is ma töltöttük be.

:D :D :D :D :D :D

Ma megvettem neki az újság árusnál a Waldisney könyvet, tegnap jelent meg a Kis hableány,csak 1000 Ft.

Szintinek az a szokása mostanában, hogy az orromat le akarja harapni. Ilyenkor jót birkózunk. :D :D :D :D :D
cyntia2009
 
 


Sziasztok!

Rég voltam, így csak felületesen tudok reagálni :oops:

Orsi, sajnálom a folyamatos betegséet én is alig várom a tavaszt...Kristóf most jól van, a taknyosodást már nem is számítom betegeskedésnek ez a szörnyű :cry:
A nagyok 3 évig nem is voltak betegek kb. szegény meg folyton!

Szerintem is tuti nincs baj a súlyával, mégse lehet 10kilós ha te is vékony vagy!

Csöpplány: nagyon jók a képek, olyan nagyfiú már Balu!
Cipőket én is néztem, nekünk falcon első lépés volt,meg superfit, most is valami hasonlót szeretnék!

Barba, tök jól hangzik ez a kókuszzsír, lehet én is beszerzek!
Már készültök a tesóra? Szerintem is jön minden magától majd!

és tök jó a jármű, én babytaxit néztem Kristófnak!

Hibernia, olvastam amit írtál, hát nem tudom ezek nekem is olyan belemagyarázásnak tűnnek! Szerintem meg pont az kötődik aki el mer engedni, mert megbízik bennem és nyugodtan alszik el mert tudja hogy ott vagyok...persze itt is igaz az ellenkezője is hogy attól még hogy nem alszik kötődhet!


Kristóf is annyira nagy már, simán a 74-80as ruhákat adom már rá én is:
Mutatóujjával mutatja a lámpát, kutyát ha kérdezzük hogy hol van! Annyira édes! próbálja ő is mondani a maga nyelvén :P

ma mennénk mi is ringatóra 4-re, erre nem aludt, így meg nem tudom van-e értelme elindulni....nyügi lesz

kriszta0612
 
 


Kép
cyntia2009
 
 


Sziasztok!

Barba:igen,sokan mondják Balu kezére hogy nagy :) Nekem nem tűnik annak :D Na végül hajtogattál zsepit?
Jobbulást Samunak!
Azért mondják a napi két főzeléket,mert abban jóval több kalória van,meg energia van,ami kell nekik,na meg ettől tud hízni.A gyümitől nem fog hízni,hamar megemészti.Nekem legalábbis ezt mondták.
Ez miféle itató?Olyan mint a kacsa csőre? :)
Ez engem is elgondoklkoztatott,hogy munka mellett két gyerekkel elég gázos lesz.Reggel suli,ovi aztán meló,délután ovi,suliból haza,és még ott a háztartás,meg a főzés,bevásárlás.Nem egyszerű,biztos jól emg kell szervezni a napot.Nekem még Balu mellett se megy néha,elképzelhetetlennek tartom hogy ne purcanjak ki 2 gyerekkel munka meleltt :D De biztos mindent meg lehet oldani,rengeteg ember megoldja,szóval valszeg nekem is menne :) De ez egyelőre jó most így :D

Szinti:sajnálom a veszekedést.Szerintem is csak az elköltzöés lenne tartós megoldás.Ha pároddal összeköltöznétek se tudnátok külön költözni?Én külön élek a párommal,de még az elején így is volt hogy anyám elég sok mindebe beleszólt.Aztán végül megbeszéltem vele,hogy ez már az én életem,azt csinálok amit akarok.Azóta csendbe van :D
Bölcsi passz.De én is úgy tudom,hogy minél előbb iratod be,annál jobb,annál biztosabb hogy felveszik.De Elvileg biztos munkahely kell hozzá.
Ez a pénz hitelből lenne,vagy erre még tudnátok felvenni?Mert ez tényleg kevés egy normális körülményű,viszonylag jó helyen lévő lakásra :( Még itt vecsésen is 10-12 millió között van egy 50-60 nm-es lakás,viszont jó állapotúak,közel van Pest,mégis kisváros.Minden közel van.
Boldog 9 hót Szintinek!

Orsi:jobbulást nektek!
tényleg elég kis súlya van Elisa-nak,de a videókon is olyan jókedélyű kiegyensúlyozott babának tűnik,hogy tényleg elképzelhetetlennek tűnik hogy valami betegsége legyen.Én is csak arra tudok gondolni hogy egyszerűen ilyen az alkata.Ezt az anyagcsere problémát amit te írsz,azt mivel lehet kivizsgálni?Ha idegesít akkor lehet érdemes megcsinálni,ha más nem,legalább megnyugszol.Mi akkor kezdtünk el hízni,amikor két főzit kapott egy nap.Ezt próbáltátok már?
Biztos jó lesz a kiruccanás! :)
Ez a bokatartós cipő miért nem jó?Ezek a siesta cipők szinte mind ilyen magasított szárúak.Akor azok nem jók?
Nem vettem észre hogy viszketnének neki a kiütések,de mára teljesen elmúltak.Pont ahogy a dokibácsi mondta.TEgnap már halványak votlak,mára meg egyse maradt.De tuti a gyógyszertől volt,több okból is :)
Jesszus,ilyen korán jöttek a fogai??Máténak már 3,5 hósan volt foga? :shock:
Egyetértek az altatással.
Örülök hogy jó befektetés a városos szőnyeg,megnyugodtam :) Sokat filóztam milyen szőnyeg legyen Balu szobájába.
Hibernia:hát ez a cikk....érdekes...de szerintem ez megint csak egy nemalvós babák anyukájának szóló megnyugtató cikk.Én úgy látom hogy Balu nagyon kötődik,annak ellenére hogy végigalussza az éjszakát.Reggel mikor átkerül az ágyba egy kis birkózásra,hát nyal-fal-ölel,meg minden :D Nekem kicsit belemagyarázósnak tűnik,de ez is olyan dolog,hogy ki minek hisz :) Na látom orsi is hasonló véleményen van.Viszont ez a könyv tényleg jól hangzik!Nekem suttogó van emg,elolvastam,és én abból merítettem ötleteket.Nekem sokat segített,persze voltak benne olyan dolgok amit nagy baromságnak találtam :D Én csak szemezgettem,csemegéztem belőle,meg még más helyről is :) Hugom hozott multkoriban egy könyvet nekem a könyvtárból,az a címe hogy tudatosan nevelni tudni kell.Egész jók votlak abban is,bár nem jutottam a végére.De meg akarom majd venni,lehet jól fog jönni :)

Monde:csomóra kötöm a hajgumit,még nekem is nehézkes kibontani :) Remélem azért több időm van mint 2 hónap :D Ti mivel oldottátok meg a szekrényajtók biztonságát?Ha mégis hamar rájönne :D
Tök jó hogy ilyen jól fogadta a fiad az ovit.Biztos az is segít hogy rögötn van ismerőse,barátja ott,aki karonfogja :) Na milyen volt a mai ovi?
Jobbulást Borinak!

Zsu:már 80-asokat hordtok? :shock: Mi még most tértünk át a 74-esre :oops: Nekem már ez gyors növésnek tűnt :D Boldog 9 hót Gabinak,bár tudom hogy holnap lesz :) Ügyes Kristóf a mutatással :)


Charlott:hát érdekes lehetett ez a ringatós óra.

Mi jól aludtunk,Balu egy álommanó.Tegnap délután még aludt egyet 3/4 6-negyed 7ig.Aztán negyed 10kor beájult és ma fél 10ig aludt .AZóta szépen játszik,nagyon ügyesen,hagy engem kicsit pihenni! :) Voltunk a Müllerbe,le votl értékelve a pampers pelenka.Balu meg aludt kicsit a babakcosiba.
Tegnap jól kivásároltuk magunkat,már ki is mostam őket.Vettem magamnak 3 farmert,1 pulóvert,1 fülvédőt,1 farmerruhát(párom meg van érte bolondulva),páromnak vetünk boxert,farmert.Balu kapott 2 törölközőt(1m*1m,mert a mostaniak már kicsik,kilóg belőle),kapott tappancsos zoknit.Na meg még pár apróság :)
Balu jól viselte a dolgot,akkor hisztizett kicsit amikor leültünk kajcsizni.Akkor ki kellett venni sétálni egyet.Utána meg bealudt és hazáig aludt :D Én viszont odacsíptem az ujjamat a babakocsihoz és lett egy szép vérhólyagom,na meg kihasított egy darabot az ujjamból :S
Balunak ma tanítottam az ötös adást,egész jól megy neki,meg a puszi dobást is :) Tegnap elkezdett cuppogni,mintha puszit adna,most rögzitem benne hogy ez a puszi,aztán megtanulunk dobni is :P
Ti miket tanítotok a babának?Most olyan fogékonynak tűnik Balu,szeretném megtanítani pár dologra.

Na,megint baromi hosszú lettem,már reggel óta írtam ezt :D Most értem a végére :) Teszek egy videót,tapsizik,meg egyszer integet is,többször nem nagyon akart :D http://www.youtube.com/watch?v=sX3S6WuehmU

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


balu baromi ügyesen tapsol... :shock: nálunk ilyen nincsen. :oops: csak pacsit ad lelkesen. igaz, azt mindenkinek, nem csak minket tüntet ki. :D
nálunk most a tánc a divat...
apja szerint ő tanította, szerintem saját fejlesztés. :D

cyntia, én is hitelt akartam javasolni. 8 mó után azért nem kéne sokat felvenni... mi annó 1,5 mó-ra vettünk fel hitelt.

kérdés:
nálatok is harap a gyerkőc? nálunk baromira. :? teli vagyok kék foltokkal + harapásokkal. bújik folyton és egy mp-ig nem figyelek és öl. :( most úgy láttam, hogy teljesen fehér az ínye a 4 alsó foga mellett... :shock: ez lehet? felül még mindig 2 van csak.

huh, jövök még csak hívogat, itt tök tavasz van, már 2x 1órát sétáltunk, de lehet megint lemegyünk... baromira izzad szegény, egy szál body van rajta felül csak itt a szobában pedig.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára hibernia 2011.02.28 14:13-kor.

hibernia
 
 
 


Gyors leszek....ma már harmadszorra ülök le a gép elé, de a gyereknek radarja van arra, hogy mikor teszem le a fenekemet (amikor alszik), és megszólal benne az érzékelô.... :?

Tegnap egész nap az unokatesómék voltak nálunk a6 hónapos kislányával, szuperjól elvoltak a csajok egymással! Iyenkor eszembe jut, hogy milyen jól ellehetnek együtt a tesók, és nem állandóan az anyát nyúzzák....hanem egymást :) . Nekünk valószínû nem lesz tesó.... Ma délelôtt "babazsúrban" voltunk, 4 barátnô a babákkal-minden hónapban összejárunk. Níla nagyon szociális lett, végtelenül barátságos, és nyílt-pedig nem mindig volt ilyen, és alapjában véve az én zárkózott természetemet örökökölte.

Hibernia: Ez a cikk megnyugtató :D , mint nem-alvó anyukának :D . A ma éjszakánk is tragikus volt, 4-szer keltem....de az alegrosszabb, hogy este mikor elaludnék (kb. fél 11)akkor kezdôdik a menet.....Szerintem is kicsit túl kombinált a cikk (a szakmámba vág :? ), de köszi, hogy felraktad :D !!! Azért nekünk is kell valami vigasz, nemigaz :-)?

Barba: Hol lehet Bebelle krémet venni? A neten megnéztem, tök szimpatikus, nagyon szeretem a természetes cuccokat. Az itatóspoharat én sem értem , hogy miért ennyire drága....A Jana flakosn nekünk is bejött. Hihetetlen, hogy Samu már autózik! Én egy kartondobozra szereltem madzagot, abban húzogatom Nílát, az a pórias változat :D . Azért egy ilyen profi szerkezetet mi is kipróbálnánk!!!

Orsi: Biztos, hogy Elisa aTe alkatodat örökölte, szerintem ez nem is kérdés, persze nagyon megértem az aggodalmadat. Nincsenek meg a Te adataid csecsemôkorodból? Nekem megvan anyukám naplója, hogy hány kg voltam x hónaposan, és NAGYON megnyugtató, hogy volt olyan hónap, hogy alig híztam, Én 1 évesen voltam 8 kg (most is vékony alkat vagyok), Níla meg most 8700 g. Viszont az apukája dundi baba volt....az is számít, hogy tôle milyen géneket hozott. Remélem, a doki megnyugtat.

Zsu: Mi is 80-as ruhákat hordunk, de van még olyan 6 hós ruha, amibe bele tudom passzírozni . :D Pl. body...Soma szerint ilyenkor Níla tangát hord :D

Cynti: nagyon nehéz lehet anyuddal együtt lakni. Nekem is cseszegetôs anyukám van, de 200 km-re laknak, de még is (telefonon keresztül) beleszól egy csomó mindenbe. Gondolom, hogy elköltözni nem tudsz a párodhoz ( mert már megtetted volna)....Lehet, hogy segítene, ha leülnétek megbeszélni a dolgot, hogy Neked ez mennyire rossz, és hogy ne így akarjon segíteni....

Charlott: mit csináltok a ringatón? Érdemes elmenni?

Most mennem kell! üdv mindenkinek, betegnek jobbulást!

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


A fogas hiedelem remélem , hogy nem igaz :shock: !!! Nílának már 5,5 hósan volt foga (most 7 van)!
(Nekem 9 hósan jött ki elôször a fogam, és nagyon sokáig nemis láttam fogorvost....) Azért én a megelôzésben, és a genetikában hiszek. Níla 2 éves koráig nem tervezek neki cukrot adni. (Én 3 éves koromig egyáltalán nem kaptam édességet.)

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


macianyu akartam már kérdezni, szakképzést te végeztél már? én most filózom, hogy el kéne kezdeni, de 4 félév és 190 ezer / félév... :? meg ugye külföldről... ááááááááááááá... no de ez off, csak most benne vagyok a témában, keresgélek.

a fogas dolgot megkérdeztem két fogorvos barátnőmtől is (nálunk is pont 5 hósan jött ki az első 2 fog, mint Krisznek, pont :lol:) és azt mondták, genetika, nincs összefüggés, mikor jönnek ki a fogak és a romlás között... nagyon remélem, a férjem fogait örökli a gyerkőc... :roll:

mindig csak darabokban tudok írni, szorri.

otthon mi is kipróbálunk egy ringató órát (itt nincsen :?) meg már tervezem, miket fogunk csinálni óóóóó alig várom. :D

hát tök jó, nálunk anyukám nem cseszegtetős abszolút, de mindent megtesz, amit mondok, szóval jó lesz hazamenni... :D

hibernia
 
 
 


Hibernia:hát ez még semmi,ahhoz képest ahogy szokta csapkodni a tenyerét.Van hogy magától elkezd tapsolni :D Annyira aranyos,és neki is tökre tetszik,na meg persze mi is örülünk neki :) Hát ez a videó nagyon komoly :D Már bocsi,lehet én vagyok a perverz de nekem nem tánc jutott róla az eszembe :D Ezt kitől láthatta? :lol:
Harapás nálunk is előfordul,szerencsére ritkán,és akkor is mindig rászólok.
Végül voltatok még egyet sétálni?
Én akarok tanulni,be is adtam a jelentkezésemet a Tomori pál fősulira pár szakképzésre.Várom hogy felvesznek-e :) Te mit szeretnél tanulni?Én államilag támogatottra jelentkeztem,elvileg pont addigra végzek,mikorra vissza kellene mennem dolgozni,na meg ki tudja,lehet lesz tesó :)
Mikor jöttök haza?

Maci:miért nem lesz tesó nálatok?
nekem is megvan a babakönyvem és én is ilyen kis nyüzüge voltam,mint Balu :D
"tangát hord" :lol: :lol:

Körkérdés:kinél mekkora még a kutacs?Balunak nagyon nagyon kicsi,alig érezni már neki.Erről is halottam már rossz doglokat,hogy nem jó ha egy éves kora előtt benő a kutacs.Szerintem ez csak ijesztgetés,de érdekelne hogy ti mit tudtok erről?
Ma Balunak levágtuk a haját :) Nagyon rálógott már a fülére,és szerintem azért tépi folyton a fülét.Csak oldalt meg hátul vágtunk neki belőle,egész formás lett :D
Többiek merre?

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Csopplany,
az anyagcsereproblémakat és hianybetegségeket gondolom vérvétellel és mas vizsgalatokkal lehet vizsgalni. holnap okosabb leszek, talan.
A napi 2x fozelékkel most probalkozom. Tegnap megette azt délutan, amit ebédre nem evett meg. Ma elég jol ebédelt és délutan mar nem kérte ugyanazt... de igy nem jut gyumolcshoz, délelott evett egy kb 6 cm-s banant, ennyi.
A kutacsot én nem nagyon nézegetem, de nekunk még elég nagy.
Balu elképesztoen stabilan ul/all, nagyon aranyos, ahogy tapsol. Elisa is igy integet. :)

Macianyu,
anyukam azt mondja, én sem hiztam, 1 évesen voltam 8,5 kg korul, de, ha igy haladunk Elisa nem lesz annyi.
Viszont ma a kineziologus is mondta, h lehet, h sovany, de eros, mert alig birta lefogni...

Hibernia,
Elisa is beleharap néha a vallamba.

Képzeljétek ma vacsoranal Elisa annyira nézett minket, beultettem a székbe és kapott egy kenyérvéget és poharba csinaltam neki tapszert egy kis kolessel suritve. Nagyon ugyesen evett és ivott. Mini mennyiséget ugyan, de akkor is. A mi dokink mindig azt mondja nekem, hogy mivel van 2 testvére, ezért o is ugy akar csinalni, mint a nagyok. Most mar kezdem elhinni. Egyébként is egyidoben ebédel és uzsonnazik veluk, de lehet a vacsorat is bevezetjuk.

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Órákkal ezelőtt olvastam, de nem tudtam akkor írni, mostanra meg elfelejtettem csomó mindent. :(

Szegény Elisa, jobbulást neki! Rossz lehet ez a doki ügy. Én megőrülnék, ha bajom van, és nem mehetek rögtön segítségért. :?
Nálunk pont a vacsi van mindig együtt. Akkor van itthon apa. :) De pár napja nem nagyon akarja a neki készített pépeket enni, a miénk kéne. Folyton megkaparintja az evőeszközöket a tányérom széléről, a frász tud rám jönni. Nem tudom, meddig kell vacsorára pépet vagy kását enniük. Pár hónap, és egyévesek lesznek. :? Kezd fárasztó lenni a birkózás a kaja miatt. Samunak tök jó étvágya van, de ha látja, hogy mi mást eszünk, akkor nem jó a babakaja. Értitek?!
Ma minden étkezéshez presszós pohárból ivott. Jó sok levegőt nyelt, de ügyes volt. És kb 3-szor annyi fogyott, mint máskor.
Ahogy Elisa eszi a banánt, hát látszik, hogy tanul a nagyoktól.

Samu nem harap, de nem is nagyon van mivel. :)

A kutacs nálunk eleve kicsi volt, de az a pici még megvan. Azért baj, ha egyéves kor előtt benő (teljesen), mert akkor az összenőtt koponyacsontok miatt nem tud teljes méretűre kifejlődni az agy, ami ugye elég nagy baj. Ilyenkor meg kell műteni őket. Elég durva. Szétvágják a koponyát, és elforgatják, hogy ne forrjon megint túl hamar össze a csont. Barátnőm kislányának is ez volt, meg egy tanítványomnak is. Barátnőm kislányának egyáltalán nem látszik a műtét nyoma.

Jaj, nagyon aranyosak a videók! Balu tényleg ámulatba ejtően biztosan ül, és mozog. Pepke tánc haláli! Samu meghallotta a babahangot, és idemászott, nézte velem a videót, vicces volt.

Maci, nagyon kreatív vagy! Ilyen szekeret lehet, én is gyártok még. :) Biztonságosnak tűnik. :D
Nekem innen rendelték a krémet, akkor még olcsóbb volt:
http://www.illoolajok.hu/babaknak-gyere ... eknek.html
De láttam olcsóbban is a neten. Mondjuk tuti itt a legfrissebb az áru :), mert ez a nő honlapja. (Ezt egy nő keveri ki.) 18 hónapig áll el, nem mindegy, hogy mikor készítették. Szóval ha máshonnan rendelnél, erre kérdezz rá.

Csöpplány, végül nem hajtogattam még zsepit. Ma itt voltak délután anyuék, délelőtt meg gyógyszertárba mentem, és bevásároltam. Úgy el tudnak menni a napok!
Ez most tényleg nagyon fogékony időszak, én is nagyon élvezem, hogy mindent utánozni akar, élvezi a tanulást, a felfedezést, annyira jó! :)
Azért nem jók ezek a merev cipők, mert megtartják egy bizonyos pózban a baba/ember lábát, és még ha az a helyes póz is, nem erősödik meg az izma, mert nem dolgozik. Nem csak a magas szár a baj, hanem a vastag gumi talp, amivel ha rálép egy kavicsra, meg sem érzi. Anyu fél éve alig bír járni, már mindenféle kezelést végigcsináltak rajta, de semmi hatás. Most elment csontkovácshoz, pár alkalom után jobb lett. Mondta a csontkovácsnak, hogy nem is érti, miért szenved a lábával ennyit, mert anyukája a kezdetektől nagyon figyelt erre, és a lábára készíttetett cipőt (gipszmintával csinálták annak idején), és később is mindig hordott neki készített talpbetétet. (ahol a Salus cipőket csinálják) Hát mondta a csontkovács, hogy pont ez volt a baj. Mezítláb kellett volna járni, hogy érzékelje a talajt, és megerősödjenek az izmok. Szóval semmi gumitalpú cipő nem ajánlott egy ekkora gyereknek, és később is csak utcára. Különben most már nagyon sok szülő óvodai benti cipőnek is olyan bőr puhatalpút küld be, mint amilyen Elisának és Samunak van. Én már kinéztem Samunak előre a nyári cipőjét és az őszi itthonit is. :)
Innen a fehér nyárra. (Szerintem kintre is, de majd meglátom.) http://www.brumicipo.hu/termekek_brumicipok.html
Innen a focis későbbre:
http://www.brumicipo.hu/termekek_brumi.html
Igazság szerint elég sok cipőt örököltünk unokatesóktól, de nem használtuk őket. Van egy Elephanten szandink, az pont nyáron lesz jó szerintem. Talán azt használjuk majd utcán. Kaptunk olyan falcon szandit is, nem is tudtam, hogy az ilyen jó márka. :) De az is pici már szerintem, meg hát úgy sem jár még...

Samu már decemberben is hordott 80-as ruhát. :oops: Biztos a mosható pelus miatt akkora. :) De még csak most jutottunk el odáig, hogy minden 74-es ruha kicsi. A bodyk nagyon felcsúsznak már a karján, az idegesít.

A tesó még nagyon nem jön nálunk. :) Épphogy megjött. :D Még fél évig tuti nem próbálkozunk, de ha hamarabb jön, örülni fogunk neki. Olvastam a Kismamában a 7 gyerekes család sztoriját. 7,5 év alatt jött össze ennyi, a nő 30 felett szülte az elsőt. Még nem vagyok lekésve semmiről. Lehet itt még focicsapat! :D

Milyen okos Kristóf, hogy rámutat a dolgokra! A lámpát én is próbáltam már tanítani neki, mert imádja nézni, de még sosem mutatott rá, ha kérdeztem, hogy hol van.

Sörözős ringató! :lol: Krisz korán kezdi, nagyon vagány! 8)

Ez nagyon hosszú lett, nem olvasom vissza. :oops:

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Lehet, hogy ma nem alszunk!! Még nem fekudtem le, de meg sem tudom szamolni 8 ora ota hanyszor ébredt fel Elisa! a k.. trutyi miatt a torkan... és most mar lazas is

Barbazso,
a cipokrol én is ezt tudom... aranyosak a borcipok, amiket kinéztél!
Ez az, Elisanak is az kell, amit mi eszunk... Ilyen volt Alex is (o sem hizott egy ido utan)

kuldok még 2 mai videot én is
http://www.youtube.com/watch?v=J0nPO1z30tk
http://www.youtube.com/watch?v=Ll7863HIPLQ

megyek, megint fuldoklik, csak lenne mar reggel!

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Rákerestem, hogy 9 hónaposan hogyan kéne enniük a babáknak, és azt hiszem, lemaradtunk Samuval. Én reggelire anyatejet adok, és csak tízóraira jön a gyümölcs. A cikkben meg azt írja, hogy reggeli előtt szopik még. Banyek, éheztetem a gyerekem? Most komolyan! Én nem érzem úgy, hogy igényelné. Még az uzsonnánál is soknak tartom a szopi+főzeléket. Aki mostanában volt védőnőnél, az milyen tanácsot kapott? Tojást adtatok már?
http://www.kismamablog.hu/nem-kategoriz ... -reggelije

Samu nagyon nyűgös volt ma. Ha kikerültem a látóköréből sírt. Ilyen még nem volt. (Vagyis nem így.) Az biztos, hogy a foga fáj, és amiatt nyűglődik, de hogy a sírás is amiatt van-e, vagy most kezdődik nála a szeparációs szorongás, azt nem tudom. Azért voltak vidám percei is. :)

Ismeritek Bagdy Emőkét (pszichológus)? Anyu volt ma egy előadásán, és tök jól esett, mondta hogy milyen jól csinálom a dolgokat Samuval, mert pont ilyenekről beszélt a nő (kötődő nevelés,...). Persze ez megint olyan, hogy ez a nő így gondolja, más szakember meg másképp, de nagyon jó volt anyutól ezt hallani. Anyu elismerése simogatta inkább a lelkemet, mint a nő véleménye. :D

Na, jó éjt! Ma megint alhatnék 2 órája. Úgy utálom ezt! Minden este eljátszom. :twisted: :)

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Ááá, nagyon sajnálom! :( Múltkor, amikor Samu nagyon náthás volt, és folyton felébredt, már én is azon gondolkoztam, hogy a vállamra teszem, hogy jobban kapjon levegőt, és a kanapén ülve alszom körbepárnázva. Aztán végül egész jó éjszakánk volt.
A videók nagyon jók! Az az arc, amikor felborul a torony! :D Hihetetlen értelmes Elisa, ahogy megy a babához, mondja is, és puszit is ad neki! Már megint lekörözte Samut. :)

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Jó reggelt!

Visszazökkentünk a régi babás hétköznapokba! Azaz éber éjjelek után (óránként szopi) korán kelés és az állandó élményre éhes, örökmozgó Krisz itt pörög mellettem. Imádom, hogy ilyen kis nyughatatlan, de bár csak megtalálnám azt a játékot és/vagy foglalkozást ami le tudná kötni figyelmét!
Az étkezéssel is bajlódunk továbbra is, ugye írtam, hogy a darabos kaját kiköpi vagy nagyon keveset eszik belőle, de még tetőzi, hogy feláll az etetőszékben és állandóan ki akar mászni (ugrani) belőle. És amikor nyújtom a kajával megrakott kanalat, akkor a hátát mutatja nekem. Sokszor a ruháján, földön landol az étel.
Most Krisz elaludt ( :lol: ), így belecsapok a lecsóba! :)

Barbazso: gratula a 2. házassági évfordulóhoz és boldog hófordulót! :)
A megnyugtató soraid jutnak eszembe, mikor hadakozom Krisszel a darabos kaja elfogadásánál.
Olyan szépeket írsz mostanában, egyfajta nyugodságot, boldogságot és kiegyensúlyozottságot vettem észre rajtad. :D

Zsu: aranyos lehet Gabi puszi dobolás közben. Az állandó baba szórakoztatás ismerős helyzet, kicsit ki kell fordulni magunkból, pl: én sosem voltam ilyen mókamester, ötletgyáros, aki állandóan pörög, most aztán meg kell tanulnom eme tulajdonságot – gyorstalpalóval. :)
Én is ugyan ennyiszer, ugyanígy szoptatok, mint ahogy Te csinálod. Várom is meg nem is a mensimanókat. Csak a tesótervezés végett lenne jó tudni, hogy a szervezetem hogy is áll? Általános nőgyógyászati vizsgálaton vettél részt?
80-as ruci!!! :shock: Nálunk éppen a 74-es a megfelelő ruhaméret!

Hibernia: értés – szerintem sokkal többet tudnak a babák, mint amit eddig nekünk mutattak. Nagyon okos és ügye Peti, hogy ilyen hamar összetudja kötni a szavakat a tárgyakkal.
Krisszel azt játszottam a napokban, hogy labdát nyújtotta felé és ő kivette a kezemből és akkor én tapsoltam. És ezt megfordítottuk, hogy kérem a labdát és ő adja és amikor már a fogom a labdát, akkor ő tapsolt. Jjaj, de aranyosak ezek a babák!!!
Kéregetés itt is kezdi felütni fejét – szoktam kostólásra adni falatokat, de egy-két nyalás után inkább kiköpi.

Csöpplány: tök jók a képek! A piros pöttyökről kiderült, hogy miért jöttek elő? Természetesen Krisz bőrén is megjelentek apró pöttyök a medencézés után. Remélem elmúlnak idővel. :)

Macianyu: Krisz hagyom mindenhová menni, lehet, hogy veszélyes, de ha lekezdeném tiltani, akkor biztos csak oda akarna menni.
Etetés – miért idegesítsem magam olyan dolgon, amin nem tudok változtatni? Ha Krisz inkább sokszor kevesebbet kér, de így is szépen gyarapszik, jókedvű mit görcsöljek azon, hogy 50-t és miért nem 180 g-t evett? :wink:
Ringatós óra: babás-mamás foglalozás, mondókázás, dalolászás félórában. Menjetek el Ti is 700 Ft-ért megéri. (www.ringato.hu)
Nincsen nálatok TV? Ezt nevezem! Nem szoktam sokat előtte ücsörögni, de azért esténkénti sorozatok, filmek hiányoznának, ha nem nézhetném. Jó lenne, ha Krisz se lenne a tv megszállotja. :)

Orsi: nagyon sajnálom, hogy Elisa ilyen sokáig náthás. És hogy felmerültek komolyabb problémák. :( Kíváncsi vagyok, hogy az orvos ma mit fog gondolni, ajánlani. Egy vérvételből több dolog is kiderülhet (liszt,cukor,tejérzékenység)…egyáltalán szokták ilyen alaposan a csecsemőket vizsgálni?
Az, hogy nagyon erős nálam ezt jelenti, hogy alapból egészséges, csak a nátha és a fogzás legyengítette Elisát. :wink:

Na, eddig sikerült eljutnom. Krisz felébredt indulhat a bolondozás! :)

KépKép
charlott
 
 


Reggelt!

Orsi:én is ezt kérdeztem a dokitól meg a védőnőtől,de azt mondta hogy ha két étkezés között adok neki egy kis naranscot,banánt,attól nem fog jóllkni,de meglesz a napi gyümiadag.Azt mondták hogy nem túl jó egy teljes étkezést gyümölccsel kiváltani,hisz mi se étkezésképpen fogyasztjuk.
Érdekes hogy tényleg nagyon stabilan ül Balu,és elég stabilan is tud állni,mégsem tud megállni még,pedig lassan 3 hónapja tud állni.Tök fura,olyan kis biztonságos ezen a téren.Peti hozzáképest úristen :D Az én fiam nem csinál ilyesmit,szépen megfontoltan,óvatosan,de gyorsan halad a szekrény mellett,de ilyen hirtelen gugolásokat meg mozdulatokat nem tesz.
Nálunk nem szokott ilyen együtt kajálás lenni,csak ritkán.De lehet hogy tényleg Elisa már szeretne többször veletek kajálni :)
Végül hogy telt az éjszaka?
Nagyon jók a videók!Nagyon belelendült Elisa a mászásba :) biztos rengeteg érdekes játéka van,ami felfedezésre vár :)

Barba:Balu már sokszor eszi azt amit mi,egész jól fogadja,bár mondjuk tegnap nem kellett neki a kajcsi.Nekem a doki azt mondta hogy nyugodtan lehet nekik már azt adni.
Jajj,remélem nálunk ilyenre nem kerül sor :?
"ilyen szekeret lehet,én is gyártok még" :lol: :lol:
Így már értem a cipős dolgot,köszi :)
7,5 év alatt 7 gyerek????? :shock: Volt közte iker is?
Mutatást én is próbálom tanítani,de még nem tudja.Viszont a 3 nappal idősebb kislány ismerősünk már tudja,ő is lámpát mutatja :D
Szerintem ne foglalkozz az ilyen mintacikkekkel,ez majdnem olyan mint a nagy könyv.Szerintem haladj úgy ahogy Samu igényei diktálják,ne foglalkozz mással.Szerintem is mindent jól csinálsz!

Charlott: a pöttyök a gyógyszer miatt volt,amit a torkára kapott.Cecloretta neve.Már teljesen elmúltak.

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Majd még jövök,csak 1 gyors kérdés Csöpplány: a Chamomillát milyen adagban, meddig, hány golyót adtad Balunak, hogy jobban aludjon éjjel? (már nagyon kész vagyok az éjszakázástól,most aludt el níla ebéd után, megyek én is sunyni...)
A kutacs nálunkis nagy még, és lüktet :shock: .

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


Charlott, de aranyos vagy! Jól esik, hogy ilyeneket írsz. :)
Meglepődtél, amikor Krisz is tapsolt a labdaátadásnál? Tök ügyes!
Olyan hihetetlen szerintem, hogy így kinyílt az értelmük, én mindig ledöbbenek, ha valamit elkezd csinálni Samu. Tegnap például ebéd közben nekiállt integetni, én meg persze gyorsan rákezdtem, hogy szia, meg pápá, hogy jegyezze meg. :) A tapsolás már mesterfokon megy, de azt is igazából pár napja kezdte egyedül gyakorolni, erre visszanéztem a naptárban, és majdnem egy teljes hónappal ezelőtt csinálta először. Ennyi idő kellett, hogy leülepedjen a tudás. :D
Jaj, tegnap este meg akartam dicsérni az új vonalzót, és elfelejtettem! Szupi lett! Nekem is be kell újítani valami tavaszit, ez amúgy is elég homi. :D

Csöpplány, igen, az utolsó ikerpár, de a többi gyerek egy-másfél évente született. És csak egy a lány közülük! Szegény! :)
Teljes étkezés nem a reggeli, ebéd vacsora? Mert én a gyümölcsöt tízóraira adom. Ezért gondoltam, hogy uzsonnára is elég lenne kása gyümölccsel. Ebédre húsos főzelék, vacsira meg tejpép, sima főzelék, kása vagy kenyér. Amihez épp kedvünk van. :) Mondjuk biztos gyerekfüggő is, de a banán szerintem tök laktató. Ha azt adok még az öt étkezés között csak úgy, gyümölcsnek, szerintem nem nagyon fog fogyni a kaja a következő evésnél. Nem tudom, nekem ez az egész hozzátáplálás totál magas még mindig, amióta elkezdtük, csak sodródom az árral, és egyáltalán nem tudom, hogy jól csinálom-e. Ha újabb hónapba lépünk, mindig újra tök bizonytalan leszek, hogy akkor most mi van, hogy van, nem kéne-e bevezetni valamit,... Visszasírom a szoptatást. :D Ma kaptam Anditól (Panka anyu) házi tojást, és megfőztem Samunak. Most várom, hogy felébredjen, és megkóstolja a sárgáját.

Egy bő hónap, és szülinap lesz a fórumon! Milyen durva már! Csigaby, ha van időd, írj pár sort, mi van veletek!

Képzeljétek, Samu tök mimóza. :( Ha éles hangot hall, görbít, és sírni kezd, de keservesen. Igaz, pár mp alatt meg lehet nyugtatni, de akkor is! Ilyen éles hang pl sógorom nevetése (na, attól én is összerezzenek... :D), vagy Panka sikongatása játék közben. Tök jól elvannak együtt, összebújnak, fogdossák, simogatják egymást (nagyon cukik), de amint egy kicsit hangosabban örül Panka, Samu sírni kezd. Ma annyira röhögtünk, Samu folyton dugdosta az ujját Panka szájába, mert imádja, ha ham-ham-osat játszom vele. Nem gondolta, hogy Panka harap is. :D De most kivételesen nagyon kíméletes volt Pankus, nem kapott az alkalmon. :) Nem tudom, meséltem-e, de egy ideje már hárman járunk össze. Van egy 4 hónapos barátnőnk is. :) Ő sírással szokta kiverni Samunál a biztosítékot, bár nagyon ritkán van ilyen. Hihetetlen nyugodt baba, és első perctől alszik éjjel min 5-6 órát egyhuzamban, pedig csak szopizik. Andival csak irigykedünk. :) Jó tudni, hogy van ilyen is. :)

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Csöpplány, ezt találtam most a cipőkérdésre:
http://www.babacipo.liliputi.hu/Miert.html

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Fú, találtam megint egy jó puhatalpús honlapot: http://www.babatalp.hu/vasarlas.html Lányoknak nagyon jók vannak!

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Sehol senki?

Olvasgattam a 9 hónapos babákról. Itt is van étrendminta. Valahogy én is így gondolom, bár a védőnő nekem is főzeléket javasolt uzsonnára. Én mondjuk nem ebéd, hanem uzsonna után szoptatok, mert Samu elég későn kel általában, és az van időben a reggeli és az esti szopi között félúton.
http://www.kismama-babaparna.hu/csecsem ... asfejldese

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Bénázik a vonalzóm. Nem ilyenre szerkesztettem. :)

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Azóta változtattam, de még mindig nem olyan, mint amilyet készítettem. Zöld háttér helyett átlátszó. Még mindig jobb, mint az előző változat, akkor olvashatatlan volt a szöveg. :?

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Maci:én először napi 4 alkalommal adtam 3 golyócskát,aztán azt mondták hogy ha csak az esti alvással van probléma akkor elég ha elalvás előtt kap 5 bogyót.Szóval kb másfél hónapja 1*5 bogyót kap.De van hogy elfelejtem adni neki.Azt nem tudom hogy meddig kell adni,de szerintem ey hétig minimum érdemes adni,ha ennyi idő alatt nem használ,akkor nem tudom.

Barba:én is így érzek a kis értelmükkel :) Olyan jó látni ahogy értelmesednek,ahogy próbálkoznak az utánzással :) És ahogy tudnak örülni amikor mi örülünk,vagy sikerül valami nekik :)
Nekem azt mondták hogy nekik még 5 teljes étkezésre van szükségük.De már kezdek összezavarodni :D
Ezt a kását hogy kell elképzelni?Én még nem adtam ilyesmit Balunak.Müzlit lehet adni nekikVagy az ilyesmit hogy kell adni?
Én már nem parázok rajta,amik tiltólistán vannak azokat nem adom(méz,aprómagvas,tojásfehérje,tejet is max pár korty az én poharamból).
Tényleg CSigabyéknak már csak 1 hónap :) Tök izgiiii :)
Balunak is volt ilyen mimózasága pár hétig,de azóta eltűnt.
Szerintem így is ari a vonalzód! :)
Krisz vonalzója is jó lett :)
Valahogy nekem nem jönnek be ezek a bőrcipők.Van egy olyan érzésem hogy Balu egy pillanat alatt leszedné a lábáról.Már most elkezdte a sapka kötőjét is kibogozni,ha nincs kötője akkor meg simán letépi.Utálja a sapkát.Várom a tavaszt.Kezdek félni,hogy a végén rá kell ragasztanom a gyerek fejére a sapkát ilyen időbe :?

Többiek?Nadi?Törpi?CSigaby?Hibernia?Mayday?

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Csöpplány: köszi, már holnap megyek a patikába!!!!Fél 8-kor tettem le nílát, és azóta már 3-szor kelt, állandóan vándorol az ágyában :(

Egy fontos kérdés: Milyen hígitásút használsz? 15 CH-s?????

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


Maci:igen,a 15-st.
De nem lehet hogy azért vándorol mert nem tetszik neki az ágy fekvése?Azt hiszem orsi írta hogy északnak(?) legyen a feje.
Vagy,nekem anyukám vart egy tollpaplant Balu ágyába,és mióta azon alszik,jóval kevesebbszer kelt.(régebben én egy tollpárnába altattam).Még mikor nagyon kicsi volt,akkor meg úgy hogy egy textilpelenka volt a fején.
CSak próbálok tippeket adni :)
Egyszobába van veletek egyébként?

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Kásának én azt hívom, amikor forralt vízzel keverek valamilyen pelyhet (zab, köles, kukorica, rizs), és abba teszek gyümölcspürét. Ma köleskását csináltam, és törtem bele egy fél banánt. Annyira finom lett! :)
Samu sosem vette le ezt a cipőt, bár a liliputit, aminek vastagabb a talpa, le tudja rúgni. :? Ha gondolod, a találkozón felpróbálhatja Balu, és akkor tényleg nem veszel olyat, amit nem használsz. :wink: De a lakásban most szerintem elég a szilikon talpú zokni is. Mondjuk az sem olcsó, kb 1000.-

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Pillanat:
Annyira fura, azt látom, hogy pl samu 40 hetes és azt hiszem, ez "valami", mert ugye ilyenkor már bőszen izgultunk, húúúú 40 hét... :D

Persze vmi ez is, boldog hófordulót! :)

Mindenkinek szép hétvégét!

hibernia
 
 
 


Hali,

életjel, mert egy darabig nem leszek. Internetszolgaltatot valtunk és ezek a barmok kikapcsoltak a telefont, netet, pedig még a masik nincs bekapcsolva... most a férjem gépérol irok + vmi szomszéd inetrentjén vagyok becsatlakozva...

Elisanak horghurutja van, mar 3x voltunk kineziologusnal, fogyott a héten, alig eszik, az éjjelekrol ne is beszéljunk....
Tegnap a doki meggyozott, h kezelni kell az asztmat, mert ezért nem hizik Elisa. Ugyanis a teste az osszes energiajat arra forditja, h ezt az akut gyulladast lekuzdje.
Anyagcsereproblémak szerinte nem kérdés, akkor folyamatosan menne a hasa, amirol szo sincs.

olvasgatni tudlak majd titeket, de irni nem biztos...

legyetek jok, ha tudtok!

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Jaj, szegény Elisa! Mielőbbi gyógyulást neki! Neked pedig kitartást az éjjelekhez meg úgy egyáltalán. Nagyon letört, amit a doki mondott, vagy meggyőzött, és megnyugtatott a határozottsága (hogy biztos nem kezelik félre Elisát)? Remélem, hamar rendbe jön minden, és az étvágya is visszatér Elisának. :wink:
Mikor is fogtok elutazni?

Hibernia, köszi a köszöntést! :D 40 hét... Nekem is megakadt rajta a szemem. :)
Elfelejtettem mondani, hogy észre vettem ám a videón a rózsaszín takarót. :D

Ma voltunk ikeában, vettünk autópályás szőnyeget, hatalmas plüss krokodilt az ágyába, mert mindig nekifeszül a rácsoknak, kábeltartót meg mindenfélét. Akartam báránybőrt is venni a babakocsiba és az autósülésbe (félbevágtam volna), de elhalasztottuk a dolgot. Olvastam, hogy az nyáron is nagyon jó, mert nem izzad bele a baba.

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Jobbulást Elisa!!!

Sajnos nincs idôm visszaolvasni most, és reagálni sem; mert húzok aludni (most aludt el Níla).
Az éjszakáink borzalmasak, kb. 10-szer kel, és tegnap óta náthás is, ez még a hab a tortán. Ha nem változik egy hét alatt az alvása (most kapja a Chamomillát) elviszem homeós dokihoz, mert már avégkimerülés szélén vagyok :( .

Csöpplány: nálatok menniy idô után hatott a Chamomilla? Tegnap kapott elôszôr, de ( anátha miatt vszeg) brutáliséjszakánk volt ismét. Ha 2 órát aludtam, sokat mondok.... Állandóan fészkalódik, ha hason van felül, felsír, megizzad a feje (nincs túloltöztetve!!!), ébren alszik, stb....Már annyira kivagyok :(

A kérdésedre válasz: Níla külön szobában kiságyban alszik, az éjszak én megyek át hozzá, és hajnalra már van hogy mindketten a kiságy melletti matracon alszunk. Én kb. 10 cm-en, mozdulatlanul, mert kitúr, felébred minmdnre....A bébiôrt tegnap kikapcsoltuk, hogy az a sugárzás se zavarja. A szobáját bemérettem még terhesség alatt, minden OK, a feje is jó irányban van. A kiságy elég picikének tûnik (asszem a legkisebb standard méret), folyton fennakad rajta keresztben.... MIT csináljak??? Van valami ötletetek? Már nagyon kivagyok....


Nappal is rettentô felszínesen alszik, ha lehúzom WC-t (csukott ajtóknál) már arra is felébred. Mi zavarhatja vajon ennyire?
Na, megyek aludni....

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


macianyu, mikor felébred, mit csinál? sír? éber? ideges?
nálunk most csak 3x kel 10-6 között, de fura módon olyan 20 percekre csak, ami azt jelzi (nekem) hogy csak csekkolja, ott vagyunk-e, ergo szeparációs szorongás miatt ébred... (most)
szóval ha abból indulnál ki, mit csinál, ha felébred?

a mocorgás pl nekem azt mondja, hogy "kivan" az idegrendszere, hogyan mozog mostanság? mászik, áll? a sok újdonság kikészítheti... aztán a mocorgás nálunk a foga miatt is volt, ő az a típus, aki dörzsöli az orrát, ha jön a foga, azaz forgatja a fejét, ha fekszik non-stop. szóval nem tudom, érted-e, mit akarok mondani...

megint belinkelem a fogzásos homeopátiás gyogyókat: http://www.kismamablog.hu/fogzas/fogzas-homeopatia próbáld kikeresni, nálatok mik a tünetek és azt a cuccost adni neki. (én most chamomilla + cina párti vagyok, mert nálunk azok tűnnek jónak)

amúgy a felszínes alvás típus kérdése, ne izgulj, ha alszik, én sosem húzom le a wc-t, nem eresztek vizet sem, mert kicsi kora óta ébred. :oops: ezért utálom a kutyákat is... :D ő ilyen. minden neszre felriad, bármilyen fáradt. egyszer csak elmúlik.

barba, húúú bevásároltatok, textil farmot nem vettetek? :lol: vagy textil kajákat? :D tudom, neked az tetszett... :) én most ilyet akarok az ikeaból: http://www.ikea.com/ie/en/catalog/products/80014041 egy ismerősüknek van és imádja a kisfiú (11 hós kb)

a rózsaszín takaró... :D hát ez van... :D sétára most halálfejes takarója van... :roll: azt mégis látja más is... :)

orsi, hülye szolgáltató! :? azért gyere, ahogy tudsz! az jó, ha "csak" az asztma a gond, nem? a fogyást sajnálom. :(

ja barba még azt akartam, hogy ne parázz a kaján, mi is tök le vagyunk maradva, de úgy hízik, hogy borzasztó.
reggeli: tej, tízórai: gyümi + tápszer; ebéd: zöldség + tápszer; uzsi: vmi kása + tápszer; vacsi: tej + tápszer. itt tartunk... :oops: ja és evett már malacot + marhát is. (macianyu, ezt ugorjad :oops:)

bocsi, most ennyi, alszik 1 órája, most már ébredezik szerintem...

hibernia
 
 
 


na még egyszer, mert holnzp elmegy a férjem egy hétre...

Tegnap annyira keveset evett Elisa, h furdés utan, szopi elott megmelegitettem neki a déli fozeléket, 12 kanallal evett és utana rendesen szopott. elaludt. fél11kor lefekudtem, 5 perc mulva felébredt, azt hittel hulyét kapok. par kortyot szopott és, most jon a lényeg, reggel 6ig aludt (majd fél9ig)!!! és, ami hihetetlen én sem ébredtem fel kozben!
egyébként tovabbra is beteg, nagyon zilal, ahogy lélgezik, gyogyszert is kap, nagyon keveset eszik, szinte visszaalltunk a kizarolagos szoptatasra, borzaszto sovany. mégis jatszik, nem nyafog, stb... a doki azt mondta adjak neki viz helyett tapszert inni, de poharbol most nem kéri.. lehet a végén tényleg veszek egy cumisuveget neki, mert nem akarom a vizes poharaba tapszert onteni, nehogy utana a vizet se fogadja el...

Macianyu,
otletem sincs mitol alszik ilyen feluletesen, de ilyenkor a fogara tippelnek sokan. Kened a fogat vmivel?? vagy egy este probald ki, h adsz neki fajdalomcsillapitot éjszakara.

Barbazso,
sielni marc 5-12 megyunk.

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Hú, Orsi, akkor most sokáig nem leszel, ha az új szolgáltató nem köti be gyorsan a netet. :? Szerintem nem baj, ha átmenetileg csak szopizik Elisa. Hallottam ilyet másfél éves gyerek anyukájától is. (Vagyis olvastam neten...)

Hibernia, a farmot későbbre hagytam, de fogok venni. :) Ilyet vettem: http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/90163257 És azt játszottuk, hogy valamelyikbe elrejtettem a méhecskéjét, persze a szeme láttára, és megmutatta, melyikben van. Nagyon ügyes volt! :D Aztán olyat is, hogy mutattam, hogy tegye bele a labdát. Tudom, hogy ez ennyi idős korban már alap, de én nagyon büszke voltam, mert még sosem próbáltam vele ilyen eldugósat játszani.
Halálfejes takaró? Nagyon kemény! :D
Megnyugtattál a kajával kapcsolatban, hogy nem adsz kétszer főzeléket. Én azért néha adok, csak fura nekem. Szerintem lassan már nem kell ahhoz tartani magunkat. 1 éves korukra kb olyan lesz az étrend, mint a miénk, nem? Mi pedig nem eszünk meleget uzsonnára. Na, mindegy, nem akarom égetni magam a tudatlanságommal, még mindig nem néztem utána. :)

Maci, sajnálom az éjszakákat! :( Kitartás!

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Szerintem most nem fog van a dologban (= nem matat a szájában, nem ömlik a nyála,nincs zöld kaki, stb....). Amikor felébred felsír, és általában attól ébred fel, hogy:
- hasról felül álmában
- "nekivándorol" a kiságy szélének, és nem tud tovább "menni" ( Soma ötlete, hogy a járókában altassuk, mert ott nagy a tér...hát ezt még emésztem) Ma kipróbálom, hogy csecsemôkori bölcsôpárnában altatom, ami oldalfekvésben fixálja. Eddig sosem használtam, de mindig oldalfekvésben teszem le aludni!!!
A baj, hogy nem tudja eldönteni, hogy háton vagy hason, vagy hogyan aludjon. Ha felveszem/ szoptatom, azonnal visszaalszik, de így is kelünk vagy 20-szor... :(
- illetve felriad valami ismeretlen dologra.....

Igen, a foga miatt nagyon durva éjszakák voltak egy hete, de most nem látom a fogzás jeleit :?

2 hete kezdett mászni és felülni.
Hibernia: Te folyamatosan adod a Chamomillát + Cinát? Menniyt? Hogyan? Ettôl alszik jól? Anno kipróbáltam a polós módszeredet is, az elsô éjszaka jött be, után amár nem....

Már arra i gondoltam, hogy cumit adok neki éjszakára, de egy masszívan ujjszopós gyerek szerintem körberöhögne 9 hónap után.
Pólyáljam be? Altassam járókába? Totál tanácstalan vagyok....
Már rettegek a mai éjszakától is, mivel az orra is el van dugulva....

Na, megyünk fürdetni, már iszonyú nyûgös.

Bocs, hogy nem tudtam reagálni, majd pótolom egy pár nap múlva.

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


macianyu, akkor nálatok is az kezdődött kb, mint nálunk decemberben... :? a sok hülye nagymozgás... :? ki kell várni, míg elmúlik, gondolom ez nem segít, de vigasztaljon, hogy mi is benne vagyunk és ez a 3x-i ébredés is gázos, mert 6kor már nem alszik vissza, hétvégén sem. :roll: szóval gyakorlatilag 2-3 óránként kel, mint újszülött korában. :?
én megpróbálnám a hálózsákot... hátha...

még csak rendeltem ezeket a bogyókat, csak arra írtam, hogy nézd meg, nálatok hogy zajlik a fogzás, mert nem biztos ugye, hogy mindenkinek a chamomilla segít. most amúgy osanitot adok neki napi 2-3-4x8 golyót.

barba, nagyon klasszak a tárolók és igenis ügyes Samu... :) :) megmutatta melyikben vannak a dolgok? kis okos. :) jajj meg fb-n azt néztem, hogy társasoztok mellette???? atyaég. :lol: hát le sem írom, nálunk ez hogy zajlana... :D
jut eszembe véééééééégre vettünk etetőszéket, tök tetszik.
kaja miatt tényleg no para... okosak ők, tudják, mi kell, szólnak, ha nem tetszik vmi... :D

orsi, elisa micsoda kis hős. :) kitartást nektek!!!!

előző oldalról nem s tudom, mire nem reagáltam, azt tudom, hogy kutacsról is szó volt: hát nálunk elég kicsi... :oops: van, hogy meg sem találom, de néha azért ott van, nem nőtt be még. azt olvastam, van olyan, hogy 9-12 hósan már bezáródik és nincs gond vele.

jó éjt, lassan jön az első ébredés. :cry:

hibernia
 
 
 


A társasra csak rákészültünk, aztán visszapakoltunk mindent a dobozokba. :D
Képet az etetőszékről! ;) Fa vagy műanyag?

Hallottam, hogy vannak pacsirta és bagoly típusú emberek, és egyik sem tud igazán változtatni ezen. Hát én bagoly vagyok, és hiába határozom el, hogy ma 11-kor lefekszem, mindig fél 1-kor megyek ágyba, pedig minden este eldöntöm, hogy aznap másképp lesz. :?

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Sziasztok!

Barba:és ezek a pelyhek teljesen felpuhulnak a vízbe?
Köszi a felajánlást,akkor majd a talin felpróbáljuk :)
Zoknit én a kínai piacon vettem egy magyar terméket áruló csajtól,1000 ft-ért 6 párt vettem,95% pamut,5 % elasztén(ez lenne a tapadórész az alján?) és magyar termék.Szeretek nála vásárolni :) Nála vettem Balunak kapucnis törölközőt is 1*1 m-es,100% pamut,3000 ft.Szerintem nem drága :)
Mekkora szőnyeget vettetek?Asszem két méretben kapható.Ilyet vettetek mint amit mi?
Tök ügyi Samu hogy mutat.Balu még enm tud :( Pedig tanítom neki,de nem akarja :( Hát ha ez a beletevés alap ebben a korban akkor Balu nagyon le van maradva,mert abszolút nem hajlandó ilyenre.Kifelé mindent pakol,de befelé nem :( Ez baj?

Hibernia:ez tényleg fura,40 hét :) Néha olyan távolinak tűnik már,néha meg szinte olyan érzésem van mintha tegnap lett volna :)
Én is így próbáltam silabizálni,mint Hibernia,amikor Balu sokat kelt.Nálunk a szeparációs szorongás lehetett a bibi,mert ugye azonnal visszafeküdt aludni.Bár nem értem hogy a különszoba ezen mit segített,hisz logikusan ezzel nem oldhattuk emg a problémát,ha tényleg ez a szapás dolog volt.Na de ezen már nem agyalok. :)
Én modnjuk kiskorától zajban altattam,mindig ment a tv,sosem mászkáltam lábujjhegyen.Ímikor felújítás volt,és fúrtak-faragtak,akkor is szépen aludt.De mondjuk szerintem ez típus kérdés,nem nevelés kérdése.Vannak éberen alvók és mormoták.Mi mormoták vagyunk :D
Ilyen játéka a párom nővéréjéknek is van,de nem nagyon láttam hogy használják,viszont Balu tök cukin eljátszott vele :)
Rózsaszín takaró nekem is feltűnt :D :lol:
Hogy vagytok egyábként?Ritkán írsz :(
Milyen etetőszéket sikerült vennetek?Petya szereti?

Orsi:ismerős ezek a szolgáltató váltások.Sosem megy problémamentesen.
Szegény Elisa :( De ha tényleg ha ez a helyzet,akkor az a legjobb ha kezelik ezt a doglot :( Biztos nem lesz/lehet egyszerű most :? Remélem hamar helyre tudják hozni :( Mielőbbi gyógyulást kívánok,és sok kitartást :(
Szerintem sem gáz hogy szopizik szinte.Jót tesz most neki az anyatej,na meg gondolom a közelséged :) Lehet hogy most érdemes lenne cumisüvegből kínálni neki a tápszert.

Macianyu:Sajnálom a rossz éjszakát :? Azt hiszem nálunk már pár nap(2-3-4) után érezhető javulás volt.Előtte Balu 8-10 alkalommal ébredt,aztán napról napra egyre kevesebbszer,és végül 2-3-4 alkalom maradt meg,de már ez is felüdülés volt :) Balu csak felébredt,sírt,felállt.Aztán visszafektettem simán,cumit adtam neki és aludt is tovább.Aztán igazából a különszoba adta meg az átaludt éjszakákat.
Én írtam hogy Balu lehet azért is alszik jobban mert tollpaplanba alszik.A matracra van rátéve,jó puha,és meleg.(lehet az anyjára ütött,mert én is mindig bebugyolálom magam a tollpaplanba,mint valami töltött káposzta :D :lol: )
Arra viszont nem tudok gyógyírt hogy minden neszre felébred.Fogalmam nincs hogy erről "hogy lehet leszotkatni" vagy hogy fogalmazzam.Valószínű ez ilyen természet dolog.Anyukám olyan hogy minden neszre felkel.
Beméretted a szobáját?Hogy?
Nekünk nagy kiságyunk van,olyan ifjusági ággyá alakítható, a fekvőfelülete 70*110es.Elég nagy.Gondolod hogy kicsi neki az ágy és nem kényelmes neki?
Kipróbáltad a bölcsőpárnát?Miylen volt az éjszaka?Bevált?
Hát egy próbát megérne talán a cumi is,Balu cumival alszik,de van hogy kiköpi és ugyanúgy alszik tovább.
Szerintem érdemes mindent kipróbálni,bár ugye a legjobb az lenne ha az ágyában aludna,és nem járókába.Ha magatok közé teszitek akkor sem alszik?Tudom hogy ez is egy rossz szokás,csak míg fel nem frissülsz,addig egy kis pihenőt kapnál,ha így alszik.

Kaja:szerintem sem kell a nagy könyv szerint kajáltatni őket.Nálunk annyi stabil hogy minden nap kap tejterméket,a calcium miatt,legalább 1 főzelék van,meg ugye kap gyümit.A többi meg ahogy adódik.Van hogy a mi kajánkból kap,van hogy rágcsálnivalót kap,változó.Ja és egy esti tápszer van.Ha nagyon igényli akkor kettő.(volt rá példa hogy 3 órán belül 3szor evett tápit :shock: ) Ilyenkor kihasználom az alkalmat hogy elfogadja és adok neki :D

Mi jól vagyunk,bár engem tegnap elkapott a hasmars,lehet összeettem valamit,de ma már jól vagyok szerencsére.Balu jól van,csak kicsit nyűgös.Gondolom az idő miatt,vagy a 6. foga miatt,ami már majdnem átszakította az ínyét.Na mindegy,még az elviselési határon belül van :D Viszont megtanult puszit adni :) Beszívja a kis pofiját és cuppant egyet,mint valami kisnyuszi :D Tök édes :) De szerintem akkor most már ráállunk egy kicsit az ügyességi dolgokra is.
Tegnap 3/4 9től aludt reggel 7ig.Nem tudom miért kelt fel ilyen korán.Most aludt vissza fél 10kor.Lehet ezért is nyűglődött itt nekem.
A kocsi kereke meg tök lapos volt,anyum szólt,még épp el tudtam vele menni a kútra felfújtatni.Királyság.Holnap ,vagy minél előbb viszem szerelőhöz,mert nem normális hogy ennyire lemegy :? 0.8 volt benne a 2-2,2 helyett :?
Én takarítok ma,inkább csak rendpakolás meg mosogatás van.Tegnap párom felporszívózott,felmosott,port törölt :) Rendi volt tőle :) Ma én befejezem amit ő elkezdett :)
Többiek merre jártok?Már nincs hétvége :) :P

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


barba, ilyet vettünk, játékok meg kosár nélkül: http://www.kiddicare.com/webapp/wcs/sto ... 238_10001_

egyelőre tök tetszik, csak kicsit nagy még :shock: nem ér le a lába a tartóig. :oops: mindegy, legalább sokáig jó lesz. :D

jajj én is bagoly - voltam... éjfél előtt sosem feküdtünk le régebben, de most... 10 körül ágyba és 11kor már igyekszem aludni, mert ugye már nem az van, mint rég, hogy 8ig szunya háborítatlanul... :)

macianyu, amit elfelejtettem, az Osanit mellett most elkezdtem kicsit megint masszírozni a levendulás olajjal, lehet az is segített... mikor végigaludta az éjszakát, akkor fürdés után MINDIG masszíroztam, de ugye mióta forgolódik és pelust alig tudok cserélni, kimaradt. most 2 napja fürdés KÖZBEN csak kicsit megsimogatom olajos kézzel és 2 napja viszonylag jól aludt. persze lehet, nem ettől, sőt, valószínű, de 1% esély van rá, hogy ezért...

na amúgy tegnap óta rázza a fejét. :shock: ez gáz? jókedvű közben, de mintha nem-et intene párszor megrázza a fejét...

jajj meg vettünk tegnap egy Firsts könyvet, első dolgokat kell beleírni, hogy első látogatói a kórházban, első hajvágása, első kedvenc játéka, első szokásai stb stb annyira aranyos. ez lesz az 1. szülinapi ajándéka (többek között :D) meg kivonatolom majd a 2 füzetet, amit teleírtam már vele... :) :) de ezt is kitöltöm, jó lesz majd visszanézegetni... :roll:

hibernia
 
 
 


Kedves Topiklakók!

Még ma játékba lehet szállni az Aquaworld családi belépőért! Csak egy komment kell hozzá a Babanet valamelyik cikke alatt, és Ti is esélyesek vagytok a holnapi sorsoláson!

És még mindig várjuk a Ti történeteteket! 1-2 gépelt oldal terjedelemben, wordben, szülésről, gyermekvállalásról, problémákról, gyerekekről, a szülőségről, az életről, a gyereknevelésről, a párkapcsolatról. Ide: szerkeszto kukac babanet pont hu

Ha pedig még nem csatlakoztatok a Facebook rajongói csoportunkhoz, akkor gyorsan tegyétek meg!

Fontos! A Facebook megváltoztatta a beállításokat, ezért, ha a továbbiakban is szeretnéd látni a Falon a Babanetes bejegyzéseket, akkor állítsd át a Beállításokat úgy, hogy minden ismerősöd és lájkolt oldalad látni szeretnéd. Vagy: lájkoljátok a Babanetes bejegyzéseket, netán ott is szabad kommentelni!

További szép napot:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


csöpplány, lemaradtam :D
hasmenést sajnálom. egyél állott reszelt almát. ;)

ne izgulj, nálunk sem pakol BE, csak ki, de azt nagyon. betenni eddig max párszor, talán véletlenül, de kiszedni bármit bármikor.
irigylem a mormotaságot. :) :) mázlisták. :) :)

mondjuk most nálunk is fél 10-negyed 6ig aludt, tök rendes volt tőle. heti 1x megajándékoz ez ilyennel... ez majdnem 8 óra egyfolytában... ;) (és szerintem azért kelt, mert bepisilt, rosszul volt a pelus vagy nem tudom... ja meg 300 fokot elfordult az ágyban... :lol:)

ja szerintem a járóka csak nagyobb teret ad neki de az is kevés lesz... nekünk is nagy ágya van és így is mindig nekinyomódik a végének... :?

na reggelizem :D

hibernia
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: