Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Látom betegeskednek néhányan, jobbulást Balunak, Elisának!

Orsi, most komolyan! Tényleg nem fájt egyáltalán, hogy kibányászták a bölcsességfogadat? Én írtam már, egy gyáva nyúl vagyok, elképzelni nem tudom, hogy túlélnék egy ilyet! Hős vagy!
Elisa meg nagyon cuki a banánnal, nagyon komoly ábrázattal eszi! :) Bori mindig vigyorog, ha kap valamit a kezébe (és ehető).

Macianyu, Bori pohárból iszik, a csőrös itatókat csak rágja, egy cseppet nem iszik, ha pohárból adok neki kajálások után, akkor iszik 4-5 elég nagy kortyot, úgyhogy most épp ezt csinálom.

Van egy tapsolós videóm nekem is, nem is írtam, hogy csinálja Bori is, nagyon cuki. Meg tátátá-zik, tetetetézik, nenenene-t mond, marha vicces. Szoktunk így kommunikálni is, én tátátázok, ő meg vissza.

Én vettem ma spenótot, holnap be akarom próbálni Borinál, persze feljavítva kicsit, mert sajna a zöld cuccokkal eddig befürödtem (pl cukkini, brokkoli). Holnap ünnepeljük Ábi 3. szülinapját a családdal, lesz ünnepi kaja is, és arra gondoltam, hogy kap a spenóthoz a hagymás krumpliból, meg sült csirkéből, így, hogy intenzívebb ízek lesznek, hátha megeszi.

Megyek aludni!


monde
 
 


Monde: hogyan tanítottad meg Borit pohárból inni?? Én már jó ideje próbálkozom, de a pohár szélét is rágja ill. a nyakába ömlik a víz....

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


egyik ismerôsöm mondta, hogy úgy tanítsam, hoyg elôször kiskanálból adom a vizet, ne eddig eljutottunk...

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 

 
 

egész vékonyszélu kicsi muanyag proharbol tanitsd inni, pl mint a cumisuvegek kupakja. csak pici vizet onts bele eloszor és ne add a kezébe még.

Elisa éjjel ugy igazan torkaszakadtabol uvoltott éjjel és szopni sem akart eloszor, csak 15 perc utan, és ma reggel is, h kinomba elvittem a dokihoz. Azt mondta "csak" a fog a jon, de nem egy, hanem felul az osszes. F@sza.

Nekem is folyik az orrom, ma vendégek jonnek, itt is alszanak, pedig most éppen nem hianyzik...

Monde,
én a spenotot mindig vmi édessel keverem, répa vagy sutotok + krumpli + tegnap adtam neki igazi lazacot is bele, ette szépen... és Bori? megette a spenotot?

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


hali

vagyunk mi is csak elfoglaltan.
Peti éjjel 2,5 órán volt fenn megint. :cry: 1.30-4ig. szerintem a foga(i), de ki tudja. nem evett, nem nagyon sírt. csak fenn volt.

spenótot ebédelt ma pont krumplival + sajttal.

reag később

hibernia
 
 
 


Sziasztok!

Balunak jobbulást!

Orsi, tök jó, hogy így megúsztad a fogas kérdést! :)
Szegény Elisa. Ma is meg tegnap is Gabi ordítva aludt el...igazából mindenre gondoltam, csak a fogakra nem :oops: Én most elégedett vagyok a 4 foggal, de lehet Gabi nem? :D

Elég komolyan áldogálunk, de azért még van mit csiszolni :D
Szegény azért ez is megviselheti. Eh azon filóztam január óta megtanult mászni/ülni, lassan állni, fejlődika beszéde, értelme.... szegényke. De tényleg csodás egy időszak is :D

Macianyu, iylen nekem is van, néha magamba zuhanok mennyire nem tudok törődni ezernyi dologgal amivel kéne, meg alap rossz hangulat kap el, de elmúlik :D Reméljük minél hamarabb :)
Én azt vallom ebben az allapotban sokmindent csak elfogadni lehet, sőt érdemes is, mert változtatni már nem nagyon lehet :wink:

Barba, engem nem nagyon hat meg negatívan Gabi növekedése. Ma voltak nálunk ismerősök akiknek 3 hónapos a babájuk, novemberi. Annyira cuki, és hihetetlen nyugodt, de egyben érdeklődő is. És olyan furi, hogy Gabi volt ilyen..mármint kicsi persze, nem nyugodt :lol: És bár állati cuki volt akkor na meg persze nem mozgott ennyit de én ezt jobban élvezem. Sokkal több kifejező eszköze van, az érzelmeknek már több oldalát meg tudja mutatni, nem csak sír/nevet/vagy nyugalmi állapotban van. NA meg most anyás igazán, szóval hiába nehéz, ezt én most nagyon élvezem.

Igaz a hátam leszakad, a térdeimről ne is beszéljünk, lehet butagság volt 8,5 hós koráig kenguruznunk napi kb 1/2 - 1 órát, de ez van..remélem majd hozzáedződök és megszokom a fájdalmat mert javulni attól tartok nem fog :roll:


Monde, fiadnak, nagyon boldog szülinapot! 3 éves, micsoda nagyfiú :D Kellemes ünneplést :)

Jajj erről jut eszembe ma kaptam a fiamtól (is) virágot, külön, egy szál gyönyörű tulipént piros szalaggal átkötve. Elolvadtam. Apa tök jó fej volt, elmentek Gabival virágot venni nekem, gondoltam vesznek közösen valamit, erre Apától kaptam egy gyönyörű csokrot, Gabitól ezt a virágot és még ajándékot is, szóval totálisan elolvadtam. Cukik voltak :D

Bocsi, szita agy, ennyit jegyeztem meg :oops: És csak szinte magunkról regéltem :oops: Nézzétek el :lol:

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Nekünk is jó éjszakánk volt. Nálunk ma sütőtök volt. Olyan szépen süt a nap, gondoltuk lemegyünk sétálni, erre kiautókáztunk a telekre. Gödöllön már nem sütött és szitált is az esső vagy mi. Köd volt. Kiraktuk a táblát, hogy eladó körbe néztünk, hogy rendben van-e minden. Szerencsére igen.
Aztán jöttünk haza és egy autómosóban még lemosattuk az autót.
tegnap voltunk a Regio játék áruházban, olyan jó sok játék volt, tudtam volna válogatni még, de csak pár dolgot vettem.
pl: kislabdát. autót, meg egy készségfejlesztős játékot, olyan , hogy van rúd a közepén és arra kell mindenféle alakú és méretű tárgyakat rátenni. Bocsi ,de a nevét nem tudom.

Zsu84: Olyan édesek lehettek a párod és a fiad, hogy virágot kaptál. :D :D :D :D :D

Ma olyan dühös voltam magamra, kikapcsolódott a lányom fülbevalója és megakartam igazítani, véletlenül eltörtem. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :evil: :evil: :evil: :evil:

Pedig azt az anyukámtól kapta még a kórházban mikor megszületett. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Hátfájás: Az nekem is fáj, de még a karom, térdem mindenem amim csak van. Ki cserélni nem lehet ?????? :D :D :D :D :D :D

Kép
cyntia2009
 
 


Borzaszto sz@r éjjelunk volt, kb 2,5 orat aludtam, Elisa sokszor ébredt a bedugult orra miatt és mivel nekem is nagyon be volt dugulva, nem tudtam aludni. remélem ma éjjel jobb lesz. + a vendégeink egy napot hosszabitanak, tapsolok oromomben!!! ma egész délutan a szobaban doglottem, mig Elisa aludt...

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Orsi: hát nagy drukk a felső fogakhoz!! Azt hittem, már kint vannak Nálatok is (mivel Elisa is sok foggal büszkélkedik). Mi is megszenvedtük ugyanilyan felállásbna (nem alvás, nem evés). Kitartás, túl lesztek rajta!
Aventes pohárból megpróbálom itatni....

Zsu: Nagyon aranyos a férjed, én is szívesen kapnék ilyen meglepiket, de az én Somám nem az a romantikus "srác" sajna.....De most elhatároztuk, hogy hetente /vagy 2 hetente egy délutánt csak kettesben töltünk (Nílára addig egy ismerősünk vigyáz), beszélgetünk, mert már nagyon szükségesnek érezzük.

Mi most a nagyszülőknél vagyunk, ma délután megyünk vissza. Níla most vonatozott először (nagyon szupi RailJet vonattal), nagyon jó volt! Még a vonatjegyét is eltettem, és beragasztom a babakönyvébe :D . A kalaut tök figyelmes volt, még a hőfokot is folyton kérdezgette, hogy jó-e, meg volt pelenkázóhelység is a vonaton...
Visszafelé kocsival megyünk (eg yismerős visz Bp-re), és kicsit parázok, hogy ponta délutáni etetés idején utazunk, így a délutáni főzelék ki fog maradni....Ez a sok etetés/ főzelékezés annyira megszabja a napirendet...Lehet, hogy nem jól csinálom, hogy most kihagyom a főzeléket, de más kocsiját nem akarom összeszutykolni.
na, megyünk sétálni.Írjatok!

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


MAcianyu, nálam most a yana mini babavizes flakon vált be. Tök jól tudunk belőle inni, persze kortyonként.

MAjd jövök

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


De nagy a pnagás.. amúgy janát akartam írni, bocsi :oops:

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Mi a janas uvegeket jatszani hasznaljuk, de jo otlet az itatas belole. Ki fogom probalni én is.

Elisa nathaja talan javul, éjjel sokkal jobban aludt, ma délutan is, de fog sehol. Macianyu, alul jon 2 foga Elisanak, érdekes modon, az elso alsoknal is megbetegedett, a felsoket meg észre sem vettuk...

tényleg, mi ez a nagy pangas??

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


NA de kérem ez már több a soknál. Hol vagytok? futkostok a gyerek után?? :lol:

Nálunk életünk egyik legbrutálisabb estéjén vagyunk túl, talán az volt ilyen kemény mikor lebetegedtünk kb 1 hónapja. Nem sokat aludtunk, amit igen azt is együtt a akanapén :?

Ez van. Orsi, bejött a aJanás palack? Nekünk nagyon. Amúgy nálunk is játék, de egy próbát megért :D

Altataás: nos próbáltam Gabit féléber állapotban letenni, jelentem le se fekszik, kapásból feszít és négykézláb van, ha simogatom és próbálok távolodni feltérdel, ha kimegyek a szobából úgy sír, mintha meghaltam volna, szóval az'szem én várok amígy elég nagy lesz hogy megbeszéljük..addig én persze tönkre megyek, de nem kínzom a gyereket.

Örülök, hogy Elisa gyógyulgat!

Nadina, Dávid gerincklinika amit írtam nemrég,

http://www.gerincklinika.hu/gerinc-hat- ... aim-vannak


No gyertek csajok!!!!!!!!!

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Csöpplány: Hogy van Balu ?? Van még láza ? Popsija milyen ??

Nálunk most jött el az az időszak, mikor Szinti felfedező útra indul.
Kábeleket megtalálta. Az ajtót ki be nyitogatja. Hihetetlen, hogy mekkora erő van benne. A polcokról pakol kifelé. A dvd szekrényen elől üveg ajtó van, azt nyitogatja. A konyhába kikúszot, és persze amit elsőre megtalált a macska tányér. :) :) :) :)
Még jó, hogy időben észre vettem. :lol: :lol: :lol:
Lehet, hogy veszek az ajtókra olyan rácsot, és úgy a szobából nem tud kijönni.
Az éjszakánk jó volt. Tegnap húsos babos, krumplis ételt adtam. Meg uzsira kapott kekszes szilvát. Ma brokkolis krumpli az ebéd.

ÚÚ mennem kell, mert megint pakol a kincsem. :D :D :D :D :D :D
cyntia2009
 
 


Na, jól van, nem kellett sokat visszaolvasnom. :D

Látom, hasonló gondokkal küzd mindenki. (Szinte.) Samu tök náthás lett, és nyűgös is, a nyála jobban folyik, mint máskor, ami nagy szó, mert 3 hónapos kora óta folyamatosan csüng az állán egy nyálcsepp. :D De komolyan, nagyon gáz. Most nem tudom, hogy elvigyem-e dokihoz, vagy úgyis csak a foga. Félek, hogy esetleg torokgyulladása is van, vagy valami, amit én nem látok. De ha csak a fogak miatt náthás és nyűgös, akkor meg nem szívesen viszem beteg gyerekek közé a váróterembe. :?

Én is imádom ezt a korszakát Samunak, folyton olvadozom tőle, jobban, mint amikor kis cuki bébike volt. Csak valahogy már annyira megszoktam egy bejáratott dolgot (szopizás, hordozás, kisbaba,...), és most olyan hirtelen váltás volt, hogy már csak 3-szor szopizik nappal, és szinte bármilyen felnőttes kaját a kezébe lehet adni, elmegy ahova akar, felfedez mindent, már lekéretőzik az ölemből, és ráadásul még az én testem is visszaállt női üzemmódra a kismamából,... Szóval ez úgy hirtelen jött, de csak egy napig foglalkoztatott. :)

Zsu, irigykedem romantikus Gabik miatt. Barnus nem a romantikázás nagymestere. Azért irányítottan lehet néha romantikázni, csak jól esne, ha meglepne alkalmasint. :) (De hülye szó ez!)

Tegnap volt a házassági évfordulónk, és rendeltünk pizzát, a széléből Samu is kapott. Egyúttal megünnepeltük a bent-kint fordulóját (hogy ugyanannyit volt a hasamban, mint idekint), kapott egy szupi big bobbyt. Még útjelző tábla is volt hozzá, meg játék munkás eszközök. Küldök róla képet gmailre. Nekem a sima big bobby classic tetszik a legjobban, de ez olcsóbb volt, ráadásul adtak hozzá kiegészítőket, így ezt vettük. Eleinte használtan akartam venni, de nem találtam olcsóbban, vagy ahol licitáltam, ott kiírta, hogy még nem értem el a minimálárat, szóval letettem a licitálgatásról. (Ha még egyszer licitáltam volna, akkor már annyit fizettem volna szállítással együtt, mint így újonnan...) De ez a kocsi tényleg szuper, és elnyűhetetlen. Még én is tettem vele pár kört.

Erre a janás üvegből itatásra már én is gondoltam, de tavaszra tartogattam a kipróbálását, az állatkertre. :) Képzeljétek, kiderült, hogy pedagógusoknak ingyen van bármikor, szóval odajárunk majd sétálni Bicskéről... :D

A pohárból itatást javaslom, hogy gyakoroljátok a kádban is, ott nem gond, ha melléfolyik.

Eszem valamit, mielőtt Samu felébred, mert ma egész nap rajtam lóg szegényke. Jaj, úgy sajnálom ilyenkor! Már kapálózik, ha meglátja a porszívót. :(

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Zsu,
sajnalom az éjjelt!! az zal nem értek egyet, h te feldobd a talpad, mielott Gabit megtanul lefekudni, de te tudod... most, h Elisa beteg, persze mi is visszavedklettunk ringatosba, mert ha sir, akkor még jobban bedugil az orra és, ha mar egyszer kiszivtam, legalabb ugy fekudjon le, h nincs bedugulva... ma megint taknyosabb, mint tegnap, ....

este jovok még,

IRJATOK!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


MAcianyu, jobban vagy már?? Mármint a letörtség elmúlt?
Én pár napja vagyok magam alatt, ha nincs itthon a férjem sírhatnékom van.... meg ez az idő..pocsék, de nemsokára jobb lesz :D

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Sziasztok!

Bocsesz az eltünésért, de szabadságra küldtem magunkat. Sárváron töltöttünk 3 napot kiscsaládommal. :lol:

Nagyon szuper napkot sikerült eltöltenünk, megérte elutazni, bevállalni egy 9 hóssal ezt az üdülést.
Eleinte paráztam, hogy Krisz miképpen fog viselkedni, megviseli-e a környezetváltozás? Szerencsére nagyon könnyedén vette az akadályokat. Élvezte, hogy új helyen vagyunk és új emberek veszik körül. Hogy medencében tehet-vehet, játszhaz és ismerkedhet ( :shock: ) babákkal ezek nagyon tetszettek neki.
Az éttermben először ettünk együtt és aránylag nyugisan tűrte, hogy az etetőszékében hosszabb időt töltsön. Igaz, zajlott az élet körülötte, csak úgy meresztette a szemeit az emberekre és sok mosolyt kapott viszonzásul. :wink:
És sikerült úgy kifárasztani, hogy este 8-kor letettük aludni és másnap reggelig húzta a lóbőrt. :)

Küldök pár képet a gmailra. Fb és iwiwen már fent vannak. :oops:

Olvasgattam, amennyi időm volt gép előtt lenni (Krisz továbbra is élményéhes, most meg pláne :roll: :) )

.... mensi manó ha jól tudom, akkor már mindenkinél jelentkezett, természetesen nálam semmi.....remélem nem kell dokihoz elmennem, mert becisztásottam....jó, tudom, hogy amíg szoptatok nem kell megjönnie, csak ismerem a testemet :?

....darabos kaják, most adtam először Krisznek 8 hósnap szánt üveges kaját és bizony az már nem teljesen pépes és Krisz kiköpi! Nálatok is ilyen nehezen fogadta? Mi a teendő? Gyakorlás a tudás anyja? :)

...beteg babák javulást! Jöhetne már a tavasz, melegedés! :wink:

KépKép
charlott
 
 


hali

látom mindenki dögrováson. :(
nálunk változatlan a helyzet, küszködünk ezerrel. továbbra is max 10 óra alvás, leragad a szemem. 10kor fekszik, 1kor ébred fél órára, 3kor 1-2 órára és 6kor kezdődik a nap. bár ma 5.30kor kezdődött, azóta próbáltam altatni, semmi, most aludt el. ha hazamegyünk, szerzek homeós nyugtatót, kiderült én is kaptam babaként, ráadásul igazi gyógyszert, ez "csak" homeopátiás lesz. sedatif pc a neve. utálom a gyógyszerezést, de mindennek van határa, ez neki sem jó, folyton hulla fáradt.

voltak anyukámék 4 napig, ennyire sikerült, ma utaztak haza, ez tök jó volt, nagyon jól elvoltak, így bírtuk ki a nappalokat, hogy 3/4 felnőtt ugrált körülötte folyton, de most újra megint semmi. utoljára októberben voltak, mégis "felismerte" őket, az első naptól kezdve engedte, hogy vigyék, ringassák, etessék stb. jó volt látni. ;) vicces, mert hogy itt voltak, tök sokat beszélt. :D tegnap voltunk teázni is a férjemmel, este, nem sírt ez alatt sem. (állítólag :lol:)

tegnap törve adtam neki répát, ette szépen, viszont ma reggel db-ban volt a kaksiban... ez baj? kóstolt túrót, imádta. velünk kb ennyi.

zsu, részvétem az éjszaka miatt... :( átérzem... amúgy pont azt mondtam a férjemnek, hogy én nem hobbiért / barátok miatt sírok (hogy legyen saját életünk) hanem hogy aludni tudjak... azért 9 hós egyetlen gyerek mellett ez ciki. :?
nálunk is ez van, leteszem és mászik, mozog. ha nem fogom le, feláll.

náthásoknak jobbulást. :( :(

pohárból én szoktam itatni, kell hozzá technika, de szépen iszik. a lényeg, hogy baromi lassan emelem a poharat és elveszem, mikor nyel. :lol:szóval aprókat kortyol és így alig megy már félre.

barba mi az a bobby?? boldog évfordulót. ;)
csügg a nyálcsepp... :lol:

az én férjem romantikus típus, de neki meg az a szívfájdalma, hogy én ezt nem értékelem. :D vmi sosem stimmel. :D pl szokott nekem felvenni cd-re saját számokat, ilyesmik. nagyon tud ünnepelni. lehet én nem vagyok romantikus eléggé?? :lol:

na lépek reggelizni, bocsi, hogy kimaradt sok minden

hibernia
 
 
 


NA végre írtatok! :)

Cyntia, babos kaja??? azta de bátor! mi elég egyhangúan étkezünk, nagyon kevés dolgot eszik meg Gabi.

Barba, értem így már az érzéseidet, hát ja, már csak nőni fognak :) Mostanság próbálom az ebéd utáni szopit elhagyni...szerintem nekem jobban hiányzik mint a gyereknek :oops:

Orsi, ezt most csak úgy írtam, hogy addig bedobom a türcsit, azért nem hiszem, hogy az összes éjszakánk ilyen lesz majd, lezsnek jobbak is amikkel fel tudok töltődni, na meg ha nem bírom úgy is kitatlálunk valamit, de most én úgy látom nem ez a megfelelő idő bármi szabály bevezetésére. Remélem idővel Gabi is nyugodtabb lesz, ha megszokja a mozgásokat, vagy épp kifogunk egy fogzás nélküli időszakot..valahogy lesz, az tuti :)

Boldog évfordulót Barba :wink: :)

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


charlott sárvár de jó!!! irigykedem. ;)

db-os kajákat köpte nálam is most 2-3 hete eszi, vagy 1 hónapig undorkodott. mindig próbálkoztam, most már szereti.

hibernia
 
 
 


ja igen, a babot én is csodálom. :D meg karfiol... :D jézusisten, mi lenne itt... :) sütőtök-cékla-gyümik-szevasz.

hibernia
 
 
 


Folyamatosan lemaradok :)

Charlott láttam fb-n a képeket, nagyon jók! Tök jó, hogy így viselte a dolgot Krisz. Na meg hogy átaludta az éjszakát...ááá irigyellek!!!

Hibernia! Detto, nekem is az alvás kell leginkább, bár most kicsit nagyon bedepiztem, persze nem komolyan, de baromira magam alatt vagyok, állandóan sírhatnékom van. Remélem ha jön a a jó idő és többet tudunk kimozdulni akkor jobb lesz. Persze férjem se volt szabin tavaly júli óta, szóval azért ő is hiányzik. Januárra ígért szabit, hát nem jött be :? Elvileg márciusban jön... műár jól jönne neki is.

Tök jó, hogy voltak anyudék!!!
Nekem most itt van anyukám de az agyamra megy..nem viselek el senkit hosszú távon, tiszta gáz :oops: :oops:

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Sziasztok!

Elnézést hogy nem jöttem,de nehezek voltak a napjaink.Balu meggyógyult,de cserébe az egész teste kiütéses lett :? Ma vittem dokihoz,a gyógyszertől van,amit a torkára kapott (cecloretta).Elvileg magától el kell múlnia.Hát remélem.Vasárnaptól nem volt láza,de a nyűgi emgmaradt,és majdnem kint van az 5. fogacska :) Szinte már át is szakította neki,lehet ezért a nyűgi :)
REttentő sok foglalkozást igényel,így alig jutok ide.DE megtanultunk pár dolgot.Ugye a tapsizás,meg a pápázás ment idáig.Most pár nap alatt megtanultunk lóg a lábazni,meg ha ül és mondom hogy rugi-bugi,akkor kinyújtja behajlítja a lábát :D Meg megy a bucizás is.Ha ül valami előtt és beveri a buciját mondom neki hogy bucc,erre direkt elkezdi beverni a fejét :lol: Persze óvatosan csinálja,de van hogy elszámítja magát,és akkor néz nagyokat :D Egyre több mindent megér,és annyira figyel amikor beszélek hozzá,mintha tényleg értelmezné a mondatokat,szavakat.
Alvás kicsit neccesebb most már,nappal nehezen akar elaludni.Megjött a sportbabakocsi,és mivel beteg volt,a lakásba próbáltuk ki.Hát olyan jókat alszik benne hogy hihetetlen.Egyhuzamban 2-3 órát!!!!Nagyon szereti,de csak vészhelyzetben altatom babakocsiban.A babakocsi egyszerűen szuper,Balu is nagyon szereti.Egy apró hibát észleltem hogy a hátsó kerekei kicsit közel vannak egymáshoz,így nem tudok a szokásos csámpás lépteimmel haladni :lol: Szóval kicsit középre kell lépnem,mert néha így belerugok a kerekekbe :)

Elolvastam mindent,de a fele nem maradt meg.

darabos kaja:Balu se fogadta el,a darabokat kiköpte,csak a szószt szopogatta le róla :lol: Nekem azt javasolták,és bevált,hogy sokszor adtam darabos dolgot a kezébe.pl banán,babapiskóta,kenyérvég,így szokta a darabos érzetet.kb 2 hét alatt megszokta és szépen eszi azóta a darabosat.

Zsu:sajnálom az éjszakát :( Szerintem egyébként ez nem kínzás,csak nem ezt szokta meg,ezért ellenkezik.De ez csak az én véleményem :)
Nagyon nagyon aranyos és egyben hihetetlen figyelmes dolog volt a párodtól hogy a kisfiával együtt leptek meg téged!!!Hát én is elolvadtam volna :) Nekem akkor volt ilyen amikor tavaly ugye anyák napján párom hozzott nekem ajándékot,és Balutól is kaptam :) Hát én azt hittem meghalok,annnyiiiraaa de annyiraaaa jól eset,ha már így alakult hogy már ünnepelhettem az anyák napját :) El is bőgtem magam az inkubátor felett :( (persze a nővérkék rögtön letámadtak...nc...)

Charlott:örülök hogy jó volt sárváron :) És a képek is szuperek :)

Barba:megtaláltam végre a fényképező adatkábelét,így el tudom küldeni a képet végre Balu kezéről.Nem felejtettem ám el :)

Hibernia:tök jó hogy anyudék tudtak jönni,és talán te is fel tudtál frissülni :)

Szintia:köszi a kérdést,jól vagyunk.Mindig piros a popsija Balunak,de már alakul.Doki bácsi mondta hogy addig kenjem canestennel amíg el nem múlik,és utána csakis gyógyszertárival.Úgy tűnik érzékeny a kis bőre.
Aranyos lehet Szinti ahogy rámol :lol:

Képzeljétek Balu annyit alszik hogy el sem hiszem :shock: TEgnapelőtt este már negyed 9kor elaludt és tegnap reggel 3/4 10ig aludt :shock: El se hittem.Tegnap viszont kétszer fél órát aludt nappal,de ennyi esti alvás után nem lepődtem meg rajta.TEgnap negyed 10kor aludt el,és ma reggel 8kor kelt.Most sikerült elaltatni majdnem fél 1kor.
Szeretnék feltenni egy körkérdést!Főleg a többgyerekesekhez,de mindenki véleményét szivesen fogadom.
Szóval a kérdés az lenne hogy mikortól érdemes cipőt adni a gyerek lábára?Bentre a lakásba?És ha kell adni rá akkor milyet?(kintre-bentre)
Interneten rengeteg mindent olvastam,de annyira ellentéteseket írnak,de mindegyiknek nagyon jó érvei vannak.Szóval nem tudom mivel teszek jót a kis lábának.Ellentétes táborok vannak,és mindkettőnek nagyon jó érvei :?
A dokibácsi ma azt mondta hogy amíg többet kúszik-mászik,mint áll,jár,addig bentre elég csúszásgátlós zokni,illetve puhatalpú kiscipő,bőrcipő.kintre kocsicipő.Ha már biztosabban jár,többet áll,jár mint kúszik-mászik akkor lehet keménytalpú,mindenképpen SIESTA cipő.Vélemények?
Mostanáig csak harisnya ileltve zokni volt Balun.A mamuszt simán leszedi a lábáról.

Kaja:dokibácsitól kérdeztem ezt is,azt mondta hogy teljes tojáson,tejen kivül már adható bármi a babának.Balu egyre többet eszi azt amit mi.TEgnap májgombóclevest evett,előtte ugye pörköltet.Viszont a tápit sokszor már estére se fogadja el :? Szerintetek estére mit adjak neki?Tejpépet se hajlandó nagyon enni.Tudom hogy egy éves koráig erőltetni kellene a tápit,de ha nem eszi? :?

Na több minden nem jut eszembe :? Megpróbálok sűrvebben jönni.

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Cipő: Kezdetben a legjobb a közepesen puha talpú cipő, mert ebben jobban tudja mozgatni a lábát. A lényeg, hogy se túl kicsi ne legyen és ne szorítsa össze a lábujjait. de túl nagy se. Bár a szakemberek azt javasolják, hogy 2-3 éves koráig a szobában továbbra is zokniban vagy mezitláb járjon. Sőt ha lehet és olyan a hely, akkor int a szabadban is pl: homokos talajon is jót tesz ha mezitláb van.
A siesta cipő mindenféle képpen jó!!! :D :D :D :D :D :D

Darabos kaja: Nálunk semmi gond nem volt vele. A bab is sárga bab, amit adtam neki.

Fog:
Nálunk, még mindig csak az alsó kettő van kint, a felső valahogy nem akar kijönni. Bár azt hallottam, hogy minnél később jön ki annál jobbak lesznek a fogai ??? !!! Vagy ez ti szerintetek hülyeség ?? :shock: :shock:

Romantika: HÁÁÁt az én párom, nem egy romantikus alkat. Bár néha rájön valami és hoz nekem csak úgy egy kis csokit meg virágot. Kiváncsi leszek nőnap alkalmából, hogy akkor már kettőnknek hozz-e virágot . :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

kaja: Én már úgy csinálom, hogy többet főzők ebédre és abból marad is vacsira. Ha teli a pocak, jobban alszik a baba. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Tojás: Én már a tojásnak ugyan csak a sárgáját adtam, azzal sem volt gond. Bele kevertem az ebédjébe, főleg spenóthoz. :D :D

Tanulás: Mi is tanulunk pohárból inni, meg az integetés, ez hol sikerül hol nem. Viszont a kék szinre már rá tud mutatni meg a sárgára. :D :D :D :D
Kipróbálom mostanság azt, hogy ha a kaját elé teszem, akkor a kanalat meg fogja-e és elkezd-e magától enni.
Hátha. :D :D :D :D

Na mennem kell, nyüszi van később még írok. :D :D
cyntia2009
 
 


Az éjszakázást/kialvatlanságot szívbôl átérzem én is, nálunk is ált. 2-3 szor kel Níla; nem is tudom meddig fog ez így menni.... :? De valahogy nekem is hasonló a hozzáállásom , mint Zsunak, hogy elôbb fingok ki én, mint hogy a gyerek ordítson....lehet, hogy nem a legjobb hosszú távon ,de én is a vajszívû (vagy gyenge?- nézôpont kérdése :-)) anyák táborát osztom...Nekem se sikerült még megtanítani "magától" elaludni Nílát a 9 hónap alatt , (bár egy-kétszer megpróbáltam), de az esti szopin beájul, csak az éjjeli ébredésekkel van probléma. Én is úgy vagyok vele, hogy ha nagyobb lesz, könnyebb lesz ez is...reméljük.
Ami nálunk nehezebb, hogy nappal is folyamatosan igényli a jelenlétemet, ÁLLANDÓAN, na ez a fárasztó....

Zsu: Már jobban vagyok, köszi. MIndjárt itt a tavasz! Ha nehezen bírom, akkor én barátnôzni szoktam, kimozdulok, programot szervezek, stb. Van amikor oylan sûrû a hetem, hogy minden napra jut valami program...na ilyenkor ált. semmi bajom.
A jana itatót kipróbáljuk+ a fürdôkádban ivást is!

Cyntia: A babot átpasszíroztad Szintinek vagy csak összetörted? Akkor már nem is szoktál turmixolni?Tök jó ötlet a bab, én is kipróbálom.

Barba: tényleg hihetetlen, hogy már lassan itt a kisgyerekkor. Voltatok már állatkertben Samuval? Mi most terveztünk menni a 7végén, de máshogy alakult.

Hibernia: nagyon kiváncsi vagyok a Sedatif PC hatására Petivel kapcsolatban!!!Drukkolok, hogy többet aludjon tôle. Van egy nagyon jó Schüssler -só (Kalium phosforicum) kifejetten kimerültségre, depire, álmatlanságra---felnôtteknek. Én számos alkalommal szedtem (terhesség alatt is álmatlanságra a végén), nagyon jó hatású. Nagyon szeretem a homeopátiás cuucokat+ Schlüssler sókat is szoktam alkalmazni, az is tök jó.

Csöpplány: Jó, hogy meggyógyult Balu! Én is alig tudok gép elé jutni, annyira lefoglal a Kiskopaszom. A cipôs körkérdés tök jó, a válasz engem is érdekel. Níla ma reggel felállta akiságyban
:shock: , lejjebb kell tennünk még eggyel a kiságy lapját, nehogy fejest ugorjon.
-----------------------------------------
Ti egyébként szabadon engeditek "mászkálni" a babákat a lakásban? Úgy értem a hideg járólapon, szöszös szônyegeken (bocs, a saját lakásomból indultam ki :D )..... Használtok fiókzárót, konnektorba vakdugót?
Most már engem is utolért ez a kérdéskör.
-------------------------------------------------
Orsi: jobbulást! Hogy vagytok?

Charlott: nem biztos, hogy a ciszta miatt nem jött még meg. Ez még simán belefér!

Most mennem kell.

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


Macianyu: Én már mindent amit főzök, azt csak átturmixolom és darabosan adom már jó ideje kb: 2 hónapja.
Csak akkor szoktam átszűrni ha elmegyünk és cumis üvegbe kell beletennem. De minden alkalommal tízórai, ebéd, uzsonna, vacsi már kanállal adom. Ja és bocs a reggeli is.
cyntia2009
 
 


Szinti:én is ezt hallottam a lassan előbújó fogakról.Hogy erősebek és kevésbé romlékonyak.
Balu nagyon szépen iszik pohárból,de én nem úgy adok neki inni,hanem cumisüvegből.Szerintetek "illő" lenne már átszoktatni pohárra,vagy itatóra? :roll: :oops:
Nagyon ügyi Szinti hogy már ismeri a színeket :)

Macianyu:mi chamomilla vulgarist használ(t)unk és eléggé bevált,a 8-10 ébredést,2-3ra redukálta.
Gratula a felálláshoz!!! :) Nagyon belelendült a kisasszony :)
Én nagyon szabadjára engedem már 4 hónapos kora óta :) A koraszülöttes gyógytornász,meg a főorvos is azt javasolta hogy minél többet tegyem a földre.Na hát Balu egész nap ott volt,kivéve mikor evett vagy aludt :D Nekünk nagyon hosszú szálas szőnyegünk van,azon volt.De akkor se rémültem meg ha lekúszott róla.Aztán mikor elkezdett mászni,akkor a fürdő,wc,konyha illetve a másik szoba volt tabu.(akkor még koszos,rumlis volt).Most már ugye az a szobája.A konyhából ki van tiltva,nagyon ritkán engedem be,van ajtórács az ajtón.Wc-be mindig utánam jön,de csak addig van bent míg én is.Erről mondjuk le akarom szotkatni,mert nem tartom egészségesnek.De mindig kacagva jön oda,amikor látja hogy bemegyek a wc-re és biztonsági okokból (ergo hogy szemmel tarthassam) nyitott ajtónál végzem a dolgom.Ha bezárom akkor meg sír,és nekitámaszkodik,alig lehet tőle kijutni a wc-ről.Fürdőszobába is bemehet most már,én a szekrényeket úgy tettem biztonságossá,hogy hajgumival összegumiztam a fogantyúját :lol: Így én könnyen ki tudom nyitni,viszont ő nem.Nagyon drágák ezek a biztonsági kütyük. fiókokat meg csak átrendeztem,mert szerintem hasznos a fejlődésük szemszögéből hogy pakolhassanak,huzogassák :) Szóval ott törcsik vannak,pizsamák meg ilyenek,amik nem baj ha kipakol :)
Konnektorba mindenkép használok dugót,mert még így is piszkálja,bár mindig rászólok,hogy ezt nem szabad,mert ugye nem mindenhol van dugó,és nehogy olyanba nyúljon.(pl anyuméknál nincsen bedugaszolva).
Fiókzárat azért nem vettünk,mert szinte csak olyat lehet venni amit rá kell fúrni.Láttunk tépőzáras megoldást is,de szerintem arra hamar rájön.
Élvédőt is használunk az alacsonyabb sarkokra.Én szilikonosat vettem,Lidl-be volt 999 ft 4 db-os,kétoldalas ragasztóval.
Na azt hiszem részemről kimerítettem a kérdéskört :D
Huu,ma rengeteget takarítottam.Kész a konyha,wc,fürdőszoba.Ez volt a pihenőidőm,most húzok porszívózni,és befejezzük a takarítást.

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Szinti:ti már nem is esztek tápszert egyáltalán?Én még adom neki,ha elfogadja,bár sokszor kerül mosogatóba,de azért mindig bepróbálkozom a tápival estére.

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


De még eszünk tápszert 1 éves koráig mindenféle képpen napi 1x adok neki a benne lévő vitaminok végett. mellé adom a d- vitamin cseppet.

Nálunk a konnektorok vagy a szekrény mögött vannak vagy az ágy mögött. Ami polcos és álló bútor azt a falhoz oda fúrta a párom, nehogy majd magára rántsa.

Egyenlőre én csak a nagyszoba ajtajára veszek olyan rácsot. Így a konyhába, gardróbba és a fürdőbe nem tud kijönni. Ott vannak leginkább a veszélyesebb dolgok, mint pl: vegyszer...stb. Azokhoz nem tud, így hozzányúlni. A kisszoba ahová még átmehet, de az meg belülről bezárom, mert ott meg a macska szokott pihenni. Egyenlőre még ő biztonságban van, addig míg Szintike nem találja meg. Utánna neki annyi, farok húzogatás, nyúzás...stb. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
cyntia2009
 
 


MAcianyu, örülök, hogy jobban vagy. Sajna itt Ürömön el vagyok zárva a világtól, 3 órás szopikkal nem nagyon tudok bebkv-ni, na meg mindneki dolgozik :?

Cipő: szerintem ahol lehet zokni, mezitláb, ahol olyan ott meg puhatalpú, persze kinn a etonon vagy játsztéren már más tészta, de pl én szerintem nyáron a kertben is mezítlábaztatom, meg ott puccoskodunk is szerintem :D

Biztonság: kontektort természetesen bedugaszoljuk, mert mire szólok már ott keze, sarokvédő van, viszont tiltott hely nincs, mindenhova elmehet, nálunk parketta van +kőpadló+ szőnyeg és azon mászkál amin nem szégyell :D
Egyedül a kőpadlón parázom, mert ott nagyot tud koppanni, szóval akkor a sarkában vagyok, a parkettán már nyugisabb vagyok, az puhább és már kezd szegény hozzászokni+kezdi hárítani a kibillenéseit :D

Fiókzárókat vettünk, de nincsenek felszerelve. Amire tuti lerül az az evőeszközös fiók, hogy véletlenül se legyen gond.
Én a avegyszereket majd elpakolom olyan helyre ahol nem fér hozzá, de állandóan a nyomában vagyok, szóval nem nagyon tud beleinni ilyenekbe.

Amúgy nálunk is folyamatosan Gabival kell lenni, nem egyszerű de ez van. Amúgy van, hogy el van magában pár percre de azért zömében kellek a jókedvéhez :D
Mikor nekiindul a lakásnak mindig hátranéz, hogy na gyere már :D

Ja és dobunk puszit :D Pontosabban cuppangatunk, olyan édes :D

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Köszönjük a köszöntéseket! :) Még csak a második, de reméljük lesz aranylakodalom is! :)

Zsu, sírhatnék... Sajnálom! Én akkor voltam extrém feszült, mielőtt megjött. Akkor még persze nem tudtam, miért. Elég rossz volt. Tiszta depi voltam hullámokban.

Mindig elfelejtem írni, pedig már jó régi videó volt a Peti labdás, hogy nem csoda, hogy úgy röhögött Peti, minden alkalommal elkap a röhögőgörcs, amikor Samuval labdázok, mert eszembe jut, hogy putty-putty-putty. :lol: :lol:

Charlott, nagyon jók a képek! Látszik, hogy jól éreztétek magatokat. Krisz olyan nyitott baba! Az egész éjszakás alváshoz pedig gratulálok! Jó lehetett... :)
Mensivel kapcsolatban ne aggódj szerintem.
A darabos kaja először nálunk is ilyen fogadtatásra talált. :D Eleinte undorkodott, öklendezett, félrenyelt,... Ez tartott 3-4 napig, aztán hirtelen megtanult ilyet is enni. Most már szétrágja az ételeket az ínyével, és tök jól megemészti.

Hibernia, ez az éjszakázás nagyon durva lehet. Én nem bírnám. :(
A répa nem gáz szerintem első próbálkozásra.
Tök jó, hogy végül tudtak menni anyukádék! Kár, hogy rövid időre. :( Érdekes, hogy náluk nem sírt Peti. :)
A big bobby egy márka. Német gyerekjátékok. Nagyon jó minőségű, szupi dolgok. www.big.de
Samunak ilyen van:
http://www.tiktaktoo.com/big-bobby-car- ... o-889.html
Orsi írta régebben, hogy az ő fiainak ilyen volt, és milyen jó. Tényleg az!

Csöpplány, biztos hamar elmúlnak a pöttyök. A kis könyvbe beírta a doki, hogy allergiás erre a gyógyszerre?
Gratulálok az új mutatványokhoz!
Örülök, hogy tetszik az új kocsi! Milyen kis modellmozgásod lesz, ha mindig középre lépsz. :D
Köszi a kézképet, várom!
A cipőről tudod, mit gondolok. Én úgy tudom, hogy mindenképpen a puhatalpú cipő ajánlott. Ha már jár, főleg fontos, hogy megerősödjön a talpa azáltal, hogy érintkezik a talajjal, az egyenetlenségekkel,... ha nem tud megerősödni (pl a tök jól kiképzett, kemény talpú cipőkben), akkor jön majd a lúdtalp meg a többi. Bár gondolom, ebben azért genetika is van, de tuti, hogy most elég az a vékony bőr talpú cipő, ami Elisának és Samunak van, vagy csúszásgátlós zokni. Ha már az utcán járkálnak, az más kérdés, de én az udvarra is ilyenben, vagy mezítláb fogom kivinni, ha már járni fog.

Maci, még nem voltunk állatkertben. Csak múlt héten tudtam meg, hogy ilyenkor is (gyed/gyes) lepecsételik a pedagógusigazolványt. Majd tavasszal bepótoljuk. :)
Samu újabban szereti egyedül felfedezni a világot, én tudok rendezkedni, mosogatni,... amíg ő elvan a szobában. Szőnyegen játszik, nem félek a szöszevéstől. Annál inkább a kábelrágástól. Elég egy pillanatra elfordulnom, és már talál egyet, és a szájába veszi. Szörnyű és ijesztő. :( A járólapra még nem tettem le játszani, mert féltem a hidegtől. Arra gondoltunk, hogy veszünk játszószőnyeget, olyan város mintájút, amin lehet tologatni az autókat, és a konyhába leteszem, ha ott vagyok, és összetekerem, ha Samu nem játszik.

Megyek vacsizni. :)

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Zsu, a cipőkérdésben egyformán gondolkozunk. :) Csak én órákig írok egy hsz-t... :oops:
De ügyes Gabi, hogy puszit dob!
Nálunk már nem nagyon vannak vegyszerek, de ami van, azt sem találja meg Samu. :) Még jó sokáig...

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Aztaaaa, de jo, h mindenki visszatért! nem tudom mikor tudom elolvasni...

megyek furdetni

ma voltunk az asztmaspecialistanal, TELJESEN ki vagyok akadva, majd jovok panaszkodni...

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Köszi a biztonsági leírásokat mindenkinek!

Tényleg mûködik a Janás flakon :) !

majd holnap jövök még!

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


JA Charlott még annyit, még nekem sem jött meg! És most voltam szűrésen, semmi bajom. Te mennyit szoptatsz még? Én napközben 5x -6x este meg változó 3-tól a csillagos égig :oops:
Szóval nem is csodálkoz :oops: m...

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


hali csak gyorsan, a fogas dolog nem igaz, már magzati korban ott a Ca a babákban.

a cipő izgi kérdés, én most a repcsire akarok vmit venni, mert ugye ott ne gyalogoljon már.

biztonság: nálunk van padló, szőnyeg, kő, a kövön fosok én is, de már ritkán esik (koppkopp), a többin meg mászik, amerre lát. :D a fürdőszobákat zárjuk, mert ha nem, a wc-hez rohan meg a felmosó vödörhöz. pisilni úgy pisilek, hogy a kiságyba teszem. a konyhánál rács van, de néha nyitva hagyom véletlenül, máshová mászkálhat szabadon. úgyis az esetek 90%-ban oda megy, ahol mi vagyunk, szóval ha nem akarom, hogy a hálóban legyen, kimegyek a nappaliba.

a képek tök jók!!! hogy nyaralnak a fiúk, haláli. :D barba, így már értem a bobby-t. ezek a kiegészítők! :D :D

orsi, mesélj, mi volt!

barba, kábelizénk van nekünk is, ikeaban lehet kapni. nálunk ezer éve megy a kábelmánia, kapott sajátot is, az nem kell persze, megy a bedugotthoz, de rágni már nem tudja, mert ebben a "csőben" van. ja, konnektordugó nálunk is van, és mi is hagytunk pár pakolni való fiókot. ;)
a puty-puty azóta is jó móka nálunk. :D

gratula a sok új trükkhöz mindenkinek! :)

nálunk annyi az új, hogy ha mondasz vmit, néha olyan, mintha értené. :shock: pl mondta anyu tegnap, hogy nézzük meg a törpöt és erre odament a törpös lefűzőhöz (azt imádja)... meg ülj le és leül állásból stb. :D mókás nagyon. (kicsit ijesztő)

csöpplány, szegény balu, férjem is allergiás erre... :shock: reméljük elmúlik hamar.

no lépek, fürdetés hamarosan.

ja charlott darabosat úgy szokta még meg, hogy ő kunyerbálós típus, mindig az én kajám kell és abból adtam morzsákat. (sima kenyérmorzsa ált.) aztán gondolom rájött hogy a zöldségből + gyümiből is jó a darabos.

hibernia
 
 
 


barba ez a vezetékes cucc: http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/20097954

fogas dolog:
"Persze a szájhagyományban számos olyan tévhit él, mint például, hogy ha túl korán (fél éves kor előtt) jönnek az első fogak, akkor rossz foga lesz a gyereknek, hamar kilyukad. Még indoklás is van ehhez a hiedelemhez, miszerint: nincs idejük a fogaknak kellő mennyiségű anyagot, kalciumot stb. magukba építeni. Itt és most ez a tévhit megcáfolható: a fogacskák még magzati korban fejlődnek ki, a kalcium még akkor beépül és a baba mindig annyi kalciumot vesz magához az anyaméhben, amennyire szüksége van, ergo ha van kalciumhiány, akkor az az anyánál lép fel, mert a magzat mindent elvesz magának."

hibernia
 
 
 


jajj most láttam balut is tök jól szunyál a kocsiban. :D a koronás képet meg várjuk!!!! :) :)

hibernia
 
 
 


Orsi:mi a baj?Gyere panaszkodj :)

pöttyök:küldtem képet arról is,ha felnagyítjátok akkor tök jól látszik a képen.

Szinti:ajajjj :) Balu is tök szereti anyumék cicáját,bár ez nem kölcsönös :lol: Mihelyt meglátja Balut már iszkiri az ágy alá :D

Zsu:én sajna nem tudom máshova rakni a tisztítószereket,így marad ez a hajgumis megoldás :) Gratula a puszidobáshoz :) Balu is ma kezdett cuppangatni,próbálom mondani neki hogy puszi,hátha összeköti a kettőt aztán jöhet a puszidobás tanítása :) A csempénél én is félek a koppanástól :?

Barba:nem tudom írtam-e,de boldog évfordulót nektek!!!!! :) putty-putty-puttty :) Nem írta be a doki,de lehet hogy ha megyünk kkor beiratom vele.Nem is kérte a kiskönyvét.Elkükldtem a kézképet :wink: hát nálunk az a gáz,hogy a lakáson kivül nincs lehetőség mezítlábas rohangálásra :( Ez a lakótelep átka :( Pedig én is nagy mezítlábas vagyok.Most vezsek Balunak csúszásgátlós zoknit,aztán már ha többet megy,megtanul járni akkor kap cipőt.Persze van most kocsicipője,de ugye az nem siesta,csak sima.Nekünk van ilyen városos szőnyeg.Kika-ba vettük 5990 ért!http://www.kika.com/hu/termekek/m/padlo/gyerekszonyegek/14216081/jatszoszonyeg-varos-utcak/

Hibernia:h-h erre allergiás?Erre a góygszerre?Na apát ideuszítom hogy tegye át képeket a gépre :)

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


csöpplány, aha, gyerekkorában ezt kapta és kiütéses lett + bedagadt tőle mint állat... :? :? ez kimaradt.

hibernia
 
 
 


Na,sikerült feltöltenem a koronás képet :)
Balu elaludt negyed 11kor,én is elteszem magam lassan.Holnap megyünk vásárolgatni,visszük Balut is :)
Többiek?megállt az élet estére? :)

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Köszi Hibernia, ezt megnézzük.

Orsi, akartam írni, hogy olyan jó, hogy túl vagy a fogászaton! Irigyellek. Kb gimis korom óta attól rettegek, hogy mikor és hogyan fogják kihúzni a bölcsességfogamat. Ilyet még senkitől nem hallottam eddig, hogy nem fájt. :)

Balunak is jó nagy keze van, vagy csak a zsepihez viszonyítva? Majd hajtogatok én is egyet. Amúgy nem zavar, hogy Samu lapátkéz, csak az öltöztetésnél. :D

Szegény, olyan náthás, folyton szívni kell. Tuti a foga miatt gyengült így le, mert a hasa is megy kicsit, és néha látszólag ok nélkül úgy elkezd ordítani, hogy a frász jön rám.

Maci, ha tudnád, én milyen hanyag tudok lenni Samu etetésben, ha úton vagyunk... Vagy indulás előtt etesd meg, vagy csak szopizzon, így az utazás alatt sem lesz gond.
Mondjuk én még mindig nem értem, miért kell napi két főzelék az esti pépen kívül. Én inkább adnék gyümölcsöt kétszer. Vagy uzsonnára kását. Na, mindegy. Ha lesz időm, utánajárok. :) Lehet, hogy gáz, de én már adtam Samunak kókuszzsíros kenyeret is vacsira. Annyira velünk akar enni és önállóan, hogy mindig kell valamit adjak a kezébe, amíg vacsorázunk, különben végig dünnyög, én pedig úgy nem tudok nyugodtan enni. Sajna a banánnal nem bánik olyan jól, mint Elisa. :( Szétnyomja, és leejti. Főtt répával ugyanez. Nem tudok jobbat, ami kézbe adható és egészséges is. Ja, és 2 másodpercnél tovább leköti. A golyókat láttátok a videón, milyen gyorsasággal fogyasztja. Elfordulok, és már jöhet a következő adag. :?

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Ma beszéltem a logopédus barátnőmmel, és azt mondta, hogy ne itassam Samut csőrös pohárból se, mert rosszul fejleszti a beszédtanuláshoz szükséges izmokat. Vagy pohár, vagy ez: http://www.babitu.hu/941-canpol-lovi-it ... -mini.html
Nem olcsó... :)

Cuki Balu a koronában! :)

Hol van mindenki?

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Hát nekem eléggé rossz napom van.
Anyámmal már megint jól összevesztünk, éppen paprikás krumplit csináltam, amikor bejött a konyhába és a sót a krumpli és a víz elött tette bele az edénybe. És azt mondta, hogy így csináljam. Én meg mondtam neki, hogy én úgy szoktam, hogy mindent bele teszek és utánna ízesítem meg. Erre kiakadt. Meg, hogy rég csináltam és elővettem a szakácskönyvet, megnézzem nem-e hagyok ki belőlle valamit. Erre is kiakadt. Mert mi nem szoktunk naponta főzni, spórolás végett.
Azt mondja, hátha valakivel összefogok költözni, akkor majd jól megruház, hogy nem főzök...stb.

Erre csak megköszöntem neki megint a sok jókívánságot. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Pár órát nem szólt hozzám. Elindult dolgozni és akkor felhív, hogy mi van velem, mert ő ezt befejezte és ezentúl egyedül kell élnem. A rezsi felét lerakom...stb. Biztos a gyerek apja aki ilyen hatással van rám és ellene nevel, meg ilyesmi.
M?ondtam neki, hogy szó sincs róla, csak azt unom, hogy állandóan pont úgy kell csinálnom mindent amit ő mond. Nincsen semmi önállóságom. hagyja , hogy úgy csináljama dolgokat ahogy én szeretném olyan beosztással ahogy én. Igen is szoktam főzni, sőt meglepni. Kitakarítani.. gyereket ellátom. Nem tudom már megint mi a baj. Felhozta a kórházat, hogy amikor szültem ő bezzeg éjjel is be ment hozzám. De a párom csak reggel, mert hogy ő fáradt.
Másnál is van ilyen ??????
Ti mit csináltok ???? Együtt laktok a szülőkkel ???
Elköltözni nem tudok, mert nincs pénzem. A páromnak nincs lakása, anyukájával él ő is.
A megoldás az lenne, ha elköltöznék, de albérletbe nem tudok, hiszen hitelt kell fizetnem , a pénz ami van az meg nem lenne elég a rezsi + baba+ kaja+ autót fenntartani.

Tudom, hogy anyám ki van idegileg, és nem bírja 50 évesen a munkát már. De ez az ő részéről sem megoldás, hogy állandóan csesztet.

Olyan kérdésem lenne még, hogy a bölcsi dolog, hogy zajlik ? Mennyi időre lehet beadni, ha májusban beíratom akkor szeptembertől kell mennie ???Vagy mehet jövőre is, csak azért iratatnám be, mert hogy legyen biztosítva a hely neki. Mert ugye vissza kell mennem dolgozni valamikor. Jövő májusra már bizti helyett kell találnom.

Bocsi a sok írásért és panaszkodásért.
cyntia2009
 
 


még mindig nem tudtam visszaolvasni... Elisa extra nathas volt tegnap és ma is, kismilloszor felébredt, ma mar enni sem akar...

Monde,
milyen volt az 1. nap az oviban???????

Roviden tegnap azért akadtam ki, mert a doki egy még erosebb gyogyszert irt fel az asztmara, amit vmi maszkon keresztul kell majd naponta 2x10 percig vmi inhalalokészulékkel adni, ergo kinzas ezerrel... és mindezt azért, h megnézzuk, ha végképp nem "liheg", akkor vajon tobbet eszik-e és hizik-e? mert még mindig csak 6720 gr és 68 cm, szoval egyszeruen nem hizik, enni nem akar a szokasosnal tobbet és a doki szerint 2 lehetoség:
1. az én génjeimet orokolte és nagyon vékony lesz (a doki mondta nekem is, h abszolut abnormalis a sulyom a magassagomhoz képest....)
2. az asztma miatt nem bir enni tobbet és ezért nem hizik

szoval én ugy mentem oda, h abbahagyunk mindent, mert jol van Elisa, erre annyi gyogyszert fog kapni, h borzaszto. a férjemmel még nem beszéltuk meg, mit csinaljunk. egyelore pénteken elmegyek a sajat dokinkhoz és meghallgatom ot is. A sulykérdés most mar engem is kezd zavarni, én inkabb vmi anyagcsere problémara gyanakszom... sajnos... de, ha elviszem egy masik specialistahoz, akkor o majd megint ki akar probalni egyet s mast, hatha alapon...

szoval este teljesen magunk alatt oltunk apaval, nem tudom elhinni, h beteg lenne, minden szempontbol szépen fejlodik, csak a sulya nem... nagyon aktiv, mosolygos, nyugodt, figyelmes, maszik, mar fel térdel, ma megprobalt felallni... szoval borzaszto egy érzés, h az orvosok probalkoznak, mint a kisérleti nyulon, mert fogalmuk sincs, miért nem hizik...

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


hú orsi ez nem hangzik jól... :( de ha ilyen típus vagy, lehet elisa is ilyen... férjed? ő is vékonyka? semmi más tünet nincsen, szerintem ez azért jó jel...

barba, mi kerül ezen a poháron ennyibe??? mit tud?? :D
ma tök vicces volt, ittam épp, karomban a gyermekkel, erre megragadta két kézzel a poharamat hogy ő most iszik és ivott! :shock: oké, félrement egy kevés de mókás volt. aztán megint odajött az asztalhoz amin a vizem volt, nyújtózkodott érte megkínáltam és megint ivott. :shock: sima vizet... szóval lehet a fogai megint, akkor szomjas ennyire.
ha kenyér katonákat adsz, azt nem eszi lassabban? nekünk azt ajánlották... mi az a kókuszzsír??? :shock:
hány foga is van Samunak már?

cyntia, hát ma mindenki rosszkedvű? :( sajnálom a vitátokat. a bölcsihez nem értek. :? mindenesetre tényleg külön kéne költözni valahogyan... :? :?

balu nagyon kiskirály a koronájában! :D

nálunk csúcson van a pakolás, hihetetlen, mekkora erőből rámol ki MINDENT. most csak ez köti le.

hibernia
 
 
 


Sziasztok!

Csak távirati stílusban, amire emlékszem...

Betegeknek jobbulást, Orsi, nem hangzik jól, de kizártnak tartom, hogy egy gyerek, aki energikus, gyönyörűen fejlődik a mozgása, beszéde, értelme, annál az asztma miatt lenne ez a lassú súlybéli gyarapodás. Kizárt! Az első, amiben kifáradna, az a mozgás lenne, nem az evés! Ne aggódj szerintem! Tutira a te alkatod! Lány!

Csöpplány, kb két hónapot adok a hajgumiknak! Annyi idő alatt meg fogja tanulni leszedni! :)

Barba, nekem tetszik ez a pohár, B csak pohárból iszik valamennyit, csőrösből semmit, lehet ki kéne próbálnom. Itthon nem is baj, de ha úton vagyunk, akkor nem tudok poharazni.

Cyntia, sajnálom, hogy megint vita volt, a bölcsi nem tudom hogy megy, viszont minél hamarabb irasd be, ha vinned kell őt. Úgy tudom a nehezebb anyagi helyzetet is figyelembe veszik a bölcsis helyek elbírásánál, az pedig, hogy nem engedheted meg magadnak, hogy egyedül lakj, szerintem simán annak számít. Drukkolok, hogy sikerüljön!

Orsi, ari vagy, hogy emlékszel, ovi tök jó volt, haza sem akart jönni. :) Persze lesz itt még biztos sírás-rívás, de kezdetnek jó volt. Egyik ismerős kiscsaj kézenfogta, mindent végigmutatott neki, ölelgette, annyira örült, hogy ment Ábi, mert neki nem nagyon van még barátja. Édesek voltak. Holnap 1 órára ott fogom hagyni egyedül, ha ilyen jól érzi majd megint magát.

Bori megint taknyos, köhög, ahogy hátrafolyik neki a trutyi. Ennek következményeként ma visszarókázta a férjemnek a tízórait, amíg mi beszokni voltunk. Hurrá. Orvosnál ezren voltak, be sem mentünk. Nincs nagy baja, de nem tudom mit adjak neki, köptetőt, vagy hörgőtágítót. És az nem mindegy...


monde
 
 


Hú Cyntia, sajnálom. :( Mi külön lakunk, nem is a szomszédban, szóval nem látnak bele anyuék a mindennapjainkba, de ennyire soha nem szólna bele a dolgokba, hogy mikor teszem a sót a kajába. :) Valószínűleg tényleg csak a kimerültség miatt ilyen feszült anyukád, és rajtad vezeti le, mert nincs más kéznél. :(

Hibernia, milyen ügyes Peti ezzel az ivással! Samunak 2 foga van, de ha szilárd ételt kap, úgy rág, mintha kint lenne az összes. Teljesen úgy mozog a szája, mint nekünk rágás közben. Vicces. :) A kenyérrel is úgy van, hogy amíg van előtte, addig tolja be akkor is, ha tele van a szája. Ha viszont egyesével adom, megint ott tartunk, hogy nem tudok két falatot nyugodtan megenni mellette. De amúgy így szoktam, hogy 2-3 katonát elé teszek, aztán ha elfogyott, jön a folytatás.
A kókuszzsír a kókuszból kisajtolt olaj, csak 25 fok alatt szilárd halmazállapotú, ezért olyan, mint a vaj, lehet kenni, tök finom, és egészséges. A laurinsav tartalma magasabb, mint az anyatejé, és ez az anyatej immunerősítő része. Lehet adni már csecsemőknek is, és szerintem egészségesebb, mint a margarin. Nincs kókusz íze vagy szaga, szóval tök jól használható. Én szeretem. De még csak másfél hete vettem először, azóta próbálgatom mindenhez. :)

Orsi, annyira sajnálom ezt a doki dolgot. Szerintem is csak a te alkatodat örökölte, azért ilyen vékonyka.

Monde, szerintem ha csak a takony miatt köhög, szívd le sűrűn az orrát, és mosd át sóoldattal. Én nem adtam Samunak gyógyszert, csak sóoldattal átmostam egy-két óránként, és bébelle balzsammal kentem a mellkasát meg a hátát, két nap alatt rendbe jött. Az a balzsam nem olcsó, de sokáig elég és nagyon jó. Csak természetes anyagok vannak benne, és nagyon hatásos. Ráadásul isteni gyógynövény illata van egész nap Samunak tőle. :D

Na, elég a reklámból. :) Most látom, így visszaolvasva, hogy már megint reklámozok. :oops: Nem kapok jutalékot! :lol:

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Elore is bocs, hosszu lett, de mar orak ota irogatom ezt a hsz-t...

Charlott,
Orulok, h jol sikerult a kiruccanas ! nagyon jok a képek is! és raadasul Krisz még aludt is hozza! Nem biztos, h cisztad van! Ugy tudom gyakran szoptatsz, lehet azért nem jott meg...

Most, h Elisa beteg és gyakran ébred, eszembe jut néha Zsu, meg Hibernia, meg a tobbiek, akik allandoan gyakran kelnek éjjel. Igen Hibernia, én is arrol almodozok, hogy 1 éjjelt ataludjunk!

Mi 10 nap mulva elutazunk egy hétre, sielni, remélem ott végképp meggyogyul az osszes gyerek. A fiuk is felvaltva lazasak, kohognek, taknyosak az utobbi par napban, Alex vasarnap éjjel osszehanyta az egész folyosot... mar tele van a hocipom ezzel a téllel.

Darabos kaja: ma adtam Elisa kezébe egy parolt sargarépa darabot, ugy 5 cm-s kb, olyan puha volt, mint a banan. Evett belole és tetszett neki. A kenyérbol oriasakat leharap... de megragja vagy inkabb elmajszolja

Csopplany.
A cipos kérdésre a tobbiek mar valaszoltak, én is igy tudom: cipot csak akkor kell adni, ha mar stabilan tud jarni és pl az utcara viszed. Bentre tovabbra is elég a csuszasgatlos zokni, vagy borcipo, vagy vmi puha dolog, amiben olyan, mintha mezitlab lenne, h tudjon egyensulyozni. “a tartja a bokajat cipo” mar nem divat! Sot egyenesen karos.
A kertben mezitlabazasnal vigyazni kell majd a méhecskékre, ha vannak viragok a fuben!
Sajnalom a kiutéseket! Viszket neki?

Fog,
Csak egy tapasztalat:
Maté fogai 3,5 hosan jottek, 6 hosan 6 foga volt. Az elso lyukas foga 5 évesen volt és azota mar volt 2 masik..
Alex fogai 8 hosan kezdtek jonni. Egy lyukas foga sem volt eddig soha…

Altatas:
Én ugy gondolom, minél nagyobb a baba, annal nehezebb lesz megtanitani egyedul elaludni. Egyre rafinaltabb lesz, kulonbozo technikakat fog kifejleszteni, h anya ott maradjon vele, stb. És, ha mar jarni, sot beszélni is tud, akkor végképp nehéz… De ez csak az én véleményem…

Macianyu,
igen, Elisa mindenhova mehet, kivéve a WC-t. Sajnos itt az egész hazban jarolap van, Fro-ban minden haz ilyen… nagyon hideg, azon fazott fel szerintem… de legalabb hamarabb fog jarni, bar ot nem zavarja, h hideg.
Miota maszik annyi, h gyakrabban porszivozok és mindig megmosom a kezét evés, alvas, séta elott. Szerencsére nem vesz a szajaba mar szinte semmit, de morzsakat is képes felszedni, hajszalakat…
én fiokzarat, meg ilysmit sosem vettem. Én is hajgumiztam, amit lehetett, illetve elpakoltam a vegyszereket, stb. Konektordugot viszont és ajtobecsapodasgatot hasznalunk.

Barba,
mar ti hasznaljatok a bobby cart? Samu biztos nagyon fogja szeretni!!! Lehet én is elkeresem, raadasul piros volt nekunk....
A varosos jatszoszonyeg nagyon jo befektetés, nagyon nagyot vegyetek, mert még 7-8 évesen is hasznaljuk!!!!!
Nekem mar sajna csak egy bolcsességfogam maradt….
Nem semmi, h Samu meg Elisa még a nathat is egyszerre kaptak el… ma estére nekunk mintha kicsit jobb lenne, de vasarnap is ezt irtam…
Nem is lattam még ilyen itatospoharat. A csorospohar nem sokaig kell, egy évesen mar mindenki poharbol ivott nalunk az asztalnal..

Cyntia,
Szerintem valahogy kulon kellene koltoznod és egybe a Szinti apjaval. Bolcsikérdés passz.

Monde,
Orulok, h ilyen jol indul az ovi!!! Nagy lépés ez egy gyerek életében !
Elisanak is folyik hatra a trutyi. A koptetoket itt betiltottak, semmilyen gyerek nem kap tobbet... én is sooldattal mosom at az orrat + szivjuk.. Elisa horgotagitot kap, de azt az asztma miatt.

Valahogy nem tudom kiverni a fejembol, h esetleg vmi anyagcsere ill. Felszivodasi probléma lenne nala... barcsak lenne mar péntek délutan, h beszélhessek a dokinkkal. Annyira fusztral ez az egész.

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: