Új privát üzeneted érkezett!

Az éjjel jobb volt, mint amire szamitottam. 2x szopi, nem kohogott.

Ma 8kor kelt, a dadus nem tudta elaltatni délelott, mert esett az eso és kod volt, igy sétalni nem tudtak menni... igy elsz@arta az egész napomat.... mert fél ora alvas utan felébredt és most jatszik az agyban. Pedig valahogy vissza kell aludni, mert este uszni viszem a fiaimat és csak 7re érunk haza...

A fogam nem faj ma. A fogorvossal megbeszéltuk, h csutortokon kihuzza. Meg akarom varni, mig hazajon a férjem, mert nekem mar huztak bolcsességfogat és marha szarul voltam masnap, elajultam, meg ilyesmi... az érzéstelenités miatt... a doki azt mondta, Elisa is fog belole kapni a tejben, de semmi hatasa nem lesz ra; még mindig jobb ez, mint egy huzos antibiotikum kura és utana foghuzas...

Na megyek megprobalom valahogy visszaaltatni....

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Jatékok:
papirtépkedés (nem teszi a szajaba), kupakok, mindenfajta torony, ami eldol, zenélo jatékok, minden, ami csorog és barmi, ami ujdonsag. Nekunk a nappaliban tobb nagy ajto-ablak van, azon bamulja a madarakat...

Képzeljétek, par napja Elmisa integet. A testvérei mindig integetnek, mi az ablakbol nézzuk, mikor mennek iskolaba és par napja o is visszainteget. Na ezt jol megfogalmaztam...

Hibernia,
irtad a ta ta tazast. Régen azt mondtad, nem igen beszél Peti. Elisa meg most beszél kevesebbet, miota maszik. Na igen, minden egyszerre nem megy...

még mindig nem aludt vissza...

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Jó reggelt!

Kérdsek özöne járkál afejemben, mert már megint óránként keltünk az éjjel. :roll: Krisz kér engem, én megszoptatom pár percig lakmározik és utána elalszik. De aztán újrakezdi egy óra múlva. Miért? :?:
Azt gondoltam, hogy napközben keveset kap enni, ezért több kaját adtam neki - annak az lett az eredménye, hogy nem egyszer ment ki naponta, hanem háromszor. :roll:
Mit próbáljak ki még?
Párom szerint napközbeni alvást kéne megszüntetni. Na, azt már nem, azt kétszer félóra csendes pihenő nekem is jár! :)

Egy érdekes dolgot észrevettem, hogy amikor Krisz napközben a pelust telepakolja, azt a szoba olyan részén végzi, ahol egyedül van, elbújhat a művelet alatt. És amikor végzett odajön hozzám, mintha jelezni, hogy lehet tisztába tenni.
Nálatok is produkál a baba ilyesmit? Vagy csak én képzelem ezt? :D

KépKép
charlott
 
 

 
 

Hibernia: Igen a hajam húzza, ő nagyon élvezi de én néha nem annyira. Engem inkább jól kinevet. :D :D :D :D :D :D :D

Amit nem bír, az inkább az elektromos orrszívó. Na azt nagyon utálja.


Zsu84: Jót nevettem a főnök íráson. Szintinek van egy olyan body-ja, amin az áll a Főnök én vagyok. :D :D :D :D :D :D :D

Nekünk 7-8 között van mindig az alvás és mostanában reggel 6-7 között kelünk fel. :lol: :lol:
Napközbeni alvás az szerintem még kéne, legalább ebéd után. Nálunk is hol sikerül hol nem.

S.orsi: Jó, hogy úszni jártok. Én is gondolkodom már ilyesmin.
Fogorvoshoz sok szerencsét.

:D :D :D

Csináltam videót a kúszásról. Később felteszem a g-mailre.
Most mennem kell Kép
cyntia2009
 
 


charlott részvét. :? komolyan, én már babaaltatón töröm az agyam. egyszerűen ilyen nincs, hogy max. 10 órát aludjon éjjel-nappal összesen. :cry: más gyereknek miért kell akkor 10-12 (!!!) óra alvás CSAK éjszaka???? mi is 4x keltünk éjjel megint, csak éppen evés után még fél-fél órákat hordoztuk, ringattuk, mire bealudt. próbáltam ott hagyni az ágyban is, no ez sem pálya, felállt és csak sírt. :evil: napközben 1,5 órát aludt, összesen 9,5-et így millió részletben. :( ez nem ér. :( semmi baja, nem élesen sír, egyszerűen mocorog, nem tud leállni, mint a gép, jár mindene továbbra is.

no mindegy.

szóval tanácsot gondolom a többiek adnak majd. :roll:

nálunk is "messze" kaksizik... :D mindig már csak azt veszem észre, hogy ideoldalog... :lol:

jajj orsi fogad hogy van ma?

zsu, milyen volt az éjszaka?

cynia, jajj nekem tök fáj, ha húzza... :? és nem engedi el. várjuk a videót!

jut eszembe, ami nálunk nagy kedvenc most: a fürdőszoba. basszus, teljesen odavan, mindig odastartol és ha csukva van az ajtó, ott dörömböl. :shock: feláll, dörömböl és ordít, ha nem nyitom ki. persze nem nyitom. :lol: de 500 méterről megérzi, ha nyitva az ajtó és tűz oda...

hibernia
 
 
 


ja és még az alvás témához: km-eket megtesz / nap, egész nap csak mászik, feláll, leül, mászik, piszkál, feláll, leül, kipakol, húzogat, 10 mp a max amire megpihen pl azzal, hogy játszik egy könyvvel, magyarázok neki egész nap ÉS mégis fenn van.
túlpörgetem? hát de fogjam le, hogy ne menjél?!
egyszerűen sosem fárad ki ami nem tudom, hogy van, mert én pl napi 10 órát szeretnék aludni mióta az eszemet tudom és a férjem sem az a napi 4 órát aludjunk típus ...

hibernia
 
 
 


Sziasztok!

Olyan rég voltam itt fent, nagy a lemaradásom... :oops: De örömmel látom, hogy mindenkinél rendben vannak a picik, és már nem is olyan picik. ;-) Ráadásul mind olyan ügyesek!!!

Mi jól vagyunk, Ádi egészséges, vidám, nagy baba - 6 foggal és hihetetlen édes humorérzékkel. A súlya és nem éppen a dolgokat elsiető mentalitása következtében még nem tartunk ott mozgásilag, mint a legtöbben. Rengeteget mozog, de ezt gurulva és irtó gyors irányváltoztatásokkal teszi meg (kezeivel irányítva forog a tengelye köröl... :-)). Ezzel a technikával viszont pillanatok alatt a szoba egyik feléből a másikba képes jutni, és már húzza is ki a fiókot és csimpaszkodik rá, hogy a kis felsőtestét felhúzva beleleselkedjen... Szóval, így telnek a napjaink mostanság. :-)

Igyekszem legalább egy jó pár lapot visszaolvasni, hogy behozzam a lemaradást. :-)

KépKép
seidelm
 
 


Charlott, én beszéltem a donkikkal erről az óránkénti kelésől ,azt mondta betegség után 1-2 hétig ez fenn maradhat. NEkünk már óránként nem kel, volt 1 jó hetünk (éjszaka kb 3x kelt) most olyan 1,5 óránként. Mi is megyünk álmunkban. Ha bemegyek hol négykézláb van hol térdel és fogja a rácsokat és úgy kajabál, mint valami sittes :lol:

Nappal viszont azért olyan 1,5-2 órát alszunk, ha szerencsém van és nem csak egyet :)
Este olyan 9-1/2 7ig alszunk mostanában ezernyi megszakítással, meg persze nappal is 2 alvásból hozzuk ki, de így is alszunk 11-12 órát, de jobb napokon akár mát 13 is szóval nem panaszkodom, csak persze én nem alszom, de ez az anyák sorsa :?

Játékok: a világ felfedezése, imágyuk az üveget dörömböltetni, az étkező aztal alatt bújócskázni, van egy szintetizátora, na azt is imádja, meg egy minimarionett bábuja meg sok kis szar műanyag amit lehet csócsálni :D
Személyes rekordunk a merőkanállal történt, 7,5 percre kötötte le. Ennyi ideig még semmi más nem kötötte le a figyelmét. Pers :D e kanalak, poharak, villanykapcsolót kapcsolgatni, szalagok, lufik, régi vitaminos dobozok babbal töltve, pille palack, ja hát a markolója persze :D De leginkább felfedezni szeret megy mint a gép és vizsgálódunk, na meg gyakoroljuk a különböző mozgásokat.
De Gabit se köti le szinte semmi 1-2 percnél tovább, és már sokat mondtam!!


Cynti, jó lehet az a body :D

Orsi, fogad? Elisa eleludt aztán? Mi volt du?

Macianyu, mégannyit akartam Neked írni, hogy nekünk is olyan 3, esetleg 5 perc egy szopi. -vannak ilyen mohók is :lol:

Hibernia még neked basszus azért Peti tényleg nem egyszerű, Gabi mellette elbújhat pedig aztán neki sem kell a szomszédba menni elevenségért :D
Kitartást! AMúgy ha nem nyűgös lehet hogy ő ilyen..sajna csak elfogadni lehet az ilyet. -szerintem- de én tök tapasztalatlan vagyok e téren, na meg nem az én gyerekem az alvás mintaszobra :lol:

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Köszi az infókat!
Végre elaludt Krisz, igaz téli kabátban és sapkában a séta után nem akartam felébreszteni, mert akkor kezdődik a 2. műszak. :) Reggel 6-kor már ugrált rajtam és azóta pörgött ezerrel. 10-kor már nem bírtam szusszal és levittem ebbe a gatyarohasztó hidegbe, hogy egy kicsit lenyugodjon. És bejött, mert elaludt a kocsiban, gyorsan hazakanyarodtam vele és azóta csend van. :lol:
(bocsi, ez egy fáradt anyuka írása volt!) :oops:

Olvasom együttérzően, hogy más babák is többször kelnek éjjelente. Hibernia nem semmi Petya, hogy még éjjeli kajálás után még szórakoztatni is kell? Hát, én ott ájulnék bele az ágyikójába. Lehet, hogy sok kaját adtok neki és felébred, élénkebb lesz? :roll:
Krisz is izeg-mozog, állandóan kell valamit csinálnia. Úgy látom neki mindegy, hogy mihez nyúl (palackok,szemeteskuka,újságpapír...) ami mozdítható azt meg kell lökni, meg kell kostólni, meg kell ütni....
az etetőszékéből többször majdnem fejesugrott! (a reflexim naponta tesztelve)
Éjjel az ágybába Krisz is mocorog, lehet, hogy ezért is többször kell, mert a kobakott üti be vagy a lába szorul a rácsba... :roll:
Játék - csörgők, labda, építőkockák....stb....

Zsu: akkor lehet, hogy a betegség hagyatéka ez a nyugtalanság? Annyira nem volt rossz állapotban. Különben én is kérdeztem a dokit, de ő csak legyintett, hogy gyerektipus kérdése ez.
Vagy lehet azt csinálni, hogy nem kel fel az ember mikor a baba hívja és egyszer csak abbahagyja! :? Na, erre én képtelen vagyok most még!

Orsi: aranyos lehetett Elisa, mikor visszaintegetett!:)

na, felébredt, megyek is! :wink:

KépKép
charlott
 
 


charlott hideg van otthon? :? mennyit aludt Krisz?
nálunk ez úgy van, hogy nem eszik éjjel mindig, ha kel, mondjuk 3-4 kelésre jut egy kaja. azt úgy már tudom, mikor éhes, mikor kel azért és mikor csak úgy, hobbiból. a fájós ébredést is felismerem már, akkor nagyon sír és általában alszik, miközben sír. de ezek a ritkábbak, az esetek nagy %-ban csak felébred, már állva vár a kiságyban, bemegyünk, ringatgatjuk fél órát és visszaalszik. ha éhes, akkor nem alszik el, egy percre sem, amíg nem kap. ha fáj vmi, akkor meg ugye visít. szóval mostanság csak úgy felébredezik. mert miért ne. aztán nappal van, hogy csak aktív és nem látszik, hogy keveset aludt, ez tök jó; de van, hogy látszik, hogy őt is zavarja, mert csak nyűglődik, ideges. ez a rosszabb.

moncsi üdv újra itt. sokat gondolok rátok, igazság szerint irigykedem is, mert Ádi úgyis hamarosan elkezd mászni meg álldogálni, szóval nem vesztetek semmit, hogy lustizik, csak ezt az őrületet, ami már pár hónapja megy nálunk. :D

jajj viszont vicceset is csinál mostanában: ha feláll vhol leszedem a hóna aljánál fogva és biccenteném le hasra, hogy másszon el, nem engedi, hanem elkezd lépegetni, de piszok gyorsan, fél mp alatt a szoba közepén vagyunk. nagyon röhögök ilyenkor. ilyen kis birodalmi lépegetőként pakolja a lábait előre. :D

zsu, 13 óra megvan nálatok? óóóó, de jó. :roll: pedig gabi sem az az otthagyod típus. :D

ja és én sem hagynám ott sírni éjjel. :evil: bírom az ilyen tanácsokat. :(

hibernia
 
 
 


Kedves Topiklakók!

Ismét jó szándékkal spammelek itt (is): folytatódik a Babanet kommentjátéka, azok között, akik a héten kommentelnek, a Jaffa Kiadó könyvcsomagját sorsoljuk ki!

Facebook csoportunkhoz is megéri csatlakozni, így nemcsak a cikkekről kaptok értesítést, de további nyereményjátékokban is részt vehettek.

És végül, de nem utolsósorban: várjuk a Ti történeteiteket is A Te történeted rovatba. Kinek ne lenne a tarsolyában egy olyan történet, amit 1-2 oldalban meg lehet írni? Lehet vicces, tanulságos, dühítő, szomorú, elgondolkodtató, szüléses, gyerekneveléses, párkapcsolatos, családos. Akiből kikívánkozik a grafomán énje, történetét Word dokumentumban küldje el erre a címre: szerkeszto kukac babanet pont hu.

Köszi a figyelmet!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Hali,

Zsu,
Tegnap mar nem aludt vissza Elisa, masfél orat jatszott a kisagyban, tok jol elvolt… kicsit pihent, de igy is hulla faradt volt estére. 8kor elaludt és 9ig 3x ébredt fel, 20 perces ritmusban. Mar azt hittem sosem fog elaludni, de aztan igen.

Hibernia,
Haat tényleg nagyon kevéskét alszik Peti. Sajnos a Zsu véleményét osztom, jobb, ha hozzaszoktok….Nekunk atlag éjjel 11-12 ora + nappal egy alvas, masfél-két ora... de tegnap csak egy fél ora sikerult… Vhogy ra kell venned, h lefekudjon. En is csinaltam azt, mint Kiszta, Alex-szal, fekudtem a kisagy mellett a foldon és ugy simogattam…
De nem semmi, h éjjjel 3-4 kelésbol csak 1x szoptatsz! Én ezt nem birnam. Valoszinu ezért nem is tud szegény Elisa "megtanulni" aludni. Ezt tudom, h elrontottam, de végulis "szandékosan". Mert szuletésétol kezdve, ha felébredt, szopott és az esetek 99%ban aludt tovabb. Éjjel ringatni, aaa, végképp nem tudnam. Le a kalappal!
És tessék, Peti lépeget, TEHAT, ujabb fejlodési ugras = nyugtalansag, stb

Charlott,
Krisz tuti nem éhség miatt kel fel, csak o is igy nyugszik meg, hogy szopik. Azt viszont én is megfigyeltem, ha tul sokat kap enni, akkor rosszabbul alszik. Paradox.

Fogam ma is turheto volt reggel, most mar kezd fajdogalni, holnap ilyenkor mar a fogorvosnal leszek... és, ami nagy szo, a férjem hazajon direkt emiatt. Montsam neki, h foghuzasra mar tényleg nem tudom vinni Elisat...

Cyntia,
A fiaim 4 éves koruk ota usznak. Szerintem fiuknal ez egy abszolut "kotelezo" dolog. De szeretnek is jarni.

Monde? Mar mindjart kezdodik az ovi! Varja a fiad? És te?

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


hát igen, hozzá kéne szokni, hogy ő ilyen, de baromi nehéz. :cry: pontosabban fárasztó... :( és mi lesz később? egyre gázabb a tendencia, újszülöttként aludt 14 órát, aztán 12-t, most pedig a 10et alig érjük el. :( egy évesen 8 órát alszik majd????

orsi, szurkolok a fogorvoshoz holnapra! :( nem irigyellek.

ja krisztás altatás :lol: : tegnap éjjel próbáltam, hogy miután 15 percig cipeltem a hátsóját, letettem a kiságyba és simiztem a kezét, dúdolgattam neki stb stb, mert fájt a hasam tökre (megjött... ez a másik, nincs még egy ilyen lúzer, aki szoptat ÉS menstruál már hónapok óta), szóval simiztem stb és miután 10 perc után még mindig rángott (fetrengett, ide-oda, de csukott szemmel), átadtam a férjemnek, aki újabb 20 percig sétált vele, mire visszaaludt.. aztán ezt még 2x eljátszottuk és 6kor meg szopi után (ekkor etettem először) végképp felébredt és vidáman csámborgott a nappaliban. eh. aranyos meg minden, de nem tudom, mintha speedezne. :D

hibernia
 
 
 


ja és akartam kérdezni, idén mentek nyaralni / mennyi időre / hová / hogyan?

hibernia
 
 
 


jártam gmailen, szinti nagyon aranyos és szép szemei vannak! ;)
cyntia, jön a foga?? így folyik a nyála tőle? szegényke! nálunk sosincs semmi nyála... :shock:

hibernia
 
 
 


én Szintinek mindig a hajatol vagyok elajulva! csodalatos kis hajasbaba lesz belole nyarra!

Hibernia,
biztos, h tobbet fog aludni Peti késobb, ez nem lehet tartos, h alig alszik 10 orat! Sajat érdeketekben probaljatok fix idoben az agyhoz szoktatni, pl, hiaba nem alszik délutan, egy bizonyos ideig legyen az agyban és jatszon ott, stb. Ugyanez kora reggel. hm?

Mi megyunk majd nyaralni, mégnem tudjuk mikor és hova. Julius elején megyunk Mo-ra, eskuvore...

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


orsi már hogy kora reggel ne a nappaliban játsszon hanem az ágyában? meg este is, ha nem alszik?
teljesen fixen eszik amúgy 3/4 9kor és 9.15re végez is, utána kezdődik az altatás. reggel szintén fixen kel 6kor. ez a 2 tuti. közben hol felébred, hol nem.

hibernia
 
 
 


Igen, mert ha az agyban jatszik, addig te tudsz fekudni, aludni, csinalni vmit... o pedig nem farad el annyira, mert kicsi a hely + mivel kényelmes, talan néha lefekszik + keres maganak elfoglaltsagot... persze, ha ordit, akkor nem... tudom elképzelhetetlennek hangzik, de ez is tanulhato/tanithato

Nalunk pl Elisa, ha reggel felébred, van olyan, h csak fél ora, haromnegyed ora mulva veszem ki az agybol, mert addig nincs idom egyszeruen... Mivel éjjel is eszik, igy nem éhes, legalabbis nem farkaséhes. Addig o jatszik, beszélget, kakal, stb... néha odamegyunk hozza, az ajto is nyitva van, h hallja, itt vagyunk, stb... aztan egy ido utan megunja, de addig én megreggelizem, zuhanyzok, iskolaba inditom a tobbieket, stb... ez kicsi kora ota igy van. Reggeli szopi utan, bemegy a jarokaba, minden nap, 10-20 percre, addig elintéeek egy két mas dolgot. és csak utana megy a foldre, mert akkor mar tudok ra figyelni. ezt igy megszokta és nem is ellenkezik soha....

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Oh hát ez az, kicsi kora óta így van szoktatva!
De mennyire nagyszerű ez a rendszer!
Nálunk az ágyban nagyon minimálisan van el kb 1 percet, amígy pisilek :oops: Ha ott vagyok persze többet is, de persze annak nem sok értelme.

Hibernia nem írtam, a kulcsom nagy sláger, na azzal kötöm le séta előtt mikor össze kell pakolnom a babakocsit meg magamat.
Ja, és kikaptad a lényeget :) NÉHA jön össze 13 óra 11-12 óra az átlag :) MA pl 11,5
Amúgy nálunk az a furi, hogy Gabi a nappalok tekintetében jobb alvó lett illetve a napi össz alvása nem változott csak nem 6x alszik egy nap hanem csak 2x, de ő kb 2-3 hónapos kora óta ennyit alszik 12 óra körül :oops:

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Megint nem volt idôm jönni, pedig ma is terveztem....iszonyú sûrûek a napjaink.

Holnap remélhetôleg jövök, és visszaolvasok!

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


zsu, bocsi... :lol: így világos.
ágyban nálunk sincs el, ha pisilek, akkor is csak akkor, ha lát (=nyitott wc ajtó, hogy ki tudjak kukkantani :?)
de mellette is lehet tenni-venni (pl hajtogatni a ruhákat :lol:), majd kipróbálom, hogy hosszasabban lesz ott, hátha reggel / este nyerünk egy kis cipelő időt és néha lefekszik vízszintesbe... :D

jó éjt mindenkinek, orsi, drukkok az orvoshoz! többiek? gyertek, hadd olvasgassunk. :)

hibernia
 
 
 


Zsu,
tulajdonképpen nalunk magatol adodott a helyzet, olyan 3 hos koraban, mikor kezdodott az iskola, Elisa alakitotta igy a dolgokat. és azota minden nap megtartom ezt a sorrendet, vasarnap is, akkor is, ha rogton kivehetném az agybol, mert ugy latszik neki szuksége van erre a kis idore, h felébredjen, stb. nakunk pedig nagyon kényelmes igy... a jarokaba egyébként a nap tovabbi részében nem teszem be, mindehova jon velem, mindent "egyutt" csinalunk és amikor alszik, akkor pihenek, stb...
De, ha visszagondolok, a fiukkal sem voltam hajlando 6kor felkelni, ha nem volt muszaj, ok nem voltak el igy az agyban, de elvoltak velem az agyban, fél orat - egy orat, stb, konyveket nézegettunk, meg ilyesmi.

Igen, tobbiek, tessék szorgalmasabban irni, zugolvasoknak uzenem, ha mi is csak mindig olvasgatnank, akkor nem lenne mit olvasni :)

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Sziasztok!

Orsi: én ezt most jól magamra vettem :D és ég is a pofám rendesen :oops: , de mindig csak az olvasásig jutok, reagálásra már nem futja...

Elég szar napjaink voltak, Julcsi még csak most kászálódik ki végleg a náthából, láza egyáltalán nem volt, de nyűgösebb volt az orrdugulás-folyás-szívás miatt. Ehhez jön még, hogy nyűglődünk az altatással...még mindig... Tulajdonképpen, ahogy már írtam, ugyanaz a helyzet mint Elisánál: Julcsi is szopival mindig elaludt éjjel, ezért én is ezzel rontottam el, nem tanítottam meg egyedül elaludni, most meg vért izzadunk, hogy eljussunk odáig. Most ott tartunk, hogy a másfél órás ébredésekből 3 órásak lettek, 8-kor alszik el, ébred 11-kor, 2-kor, 5-kor, és végleg fél 8 körül. Ha nem sírva ébred, akkor én is hagyom még egy kicsit az ágyban vagy magam mellé veszem és ott ébredezünk. 8-kor szopi, aztán kezdődik a nap. Nekem már ez is felüdülés, ha közben nem ébred többször.
Nem tudom, hogy használt-e az alvásban, hogy Párom besegített egyik éjjel (eddig csak én keltem, mondván úgyis szopi kell neki), mindig Ő kelt fel visszaaltatni, engem csak akkor hívott, ha enni is akart Julcsi. Én másnap annyira nevettem: orrot szívott neki, itatta vízzel, attól vizes lett a ruhája, átöltöztette, aztán csodálkozott, hogy a gyerek nem aludt vissza, vagy másfél órát küzdött vele, végül a mellkasán altatta el :D Ez volt a nagy segítség az alvás tanításban :) Ja, és amikor 8-kor átvettem a gyereket, akkor ő még aludt 11-ig, aztán közölte, hogy minden elismerése az enyém :D Másnap már egyikünk sem erőltette, hogy ő éjszakázzon, viszont Julcsi is jobban aludt :)

Kiságyban Julcsi azóta van el jobban, mióta áll, azóta ha wc-re megyek, vagy engedem a fürdővizet stb. akkor már bírja pár percig úgy is, hogy nem lát engem.

Játék: a játékaival akkor tölt több időt, ha ott ülök vele, ha otthagyom, akkor hamarosan felfedező útra indul a szobában és akkor már csak az kell, ami nem játék: újság (azt hagyom amíg nem veszi a szájába), flakon, zsinórok, telefon, távirányító, ruhaszárítóról lerámolás, és leginkább felkapaszkodás állásba ahol csak lehet.
A legújabb játék a "sétálunk, sétálunk, egy kis dombra...". Persze nem sétálunk csak tartom a hóna alatt és amikor a csüccs-höz érünk, akkor nagy kacajjal leül :) vagy ki sem várja a végét :)
Az integetést is gyakoroljuk és ma már a tapsi-tapsi is sikerült. Ja és a bújócska: van egy filc adventi naptárja a pelenkázó fölött, azért nem raktam el januárban, mert elkezdte azt játszani, hogy maga elé húzza (elbújik) és amikor keresem, hogy hol a Julcsi, akkor elhúzza maga elől, én mondom, hogy kukucs itt a Julcsi, ő meg vigyorog nagyot, olyan édes :)

Elfelejtettem egy csomó mindent...

Orsi: jobbulást a fogadhoz! nekem ki kellett műteni kettőt is, de azt is túl lehetett élni, utána sokkal jobb, hogy nincs vele gond, remélem hamar túl leszel rajta.

Hibernia: sajnálom, hogy Petivel nem könnyű, minden elismerésem, hogy így viselitek, főleg az éjszakákat... biztos hülyeség, meg nem szeretnék okoskodni, de gondolkoztam vajon mitől pöröghet ennyire Peti és olyasmik jutottak eszembe, hogy mondjuk egész nap megy a zene vagy tv a háttérben, vagy több kávét, teát iszol...nem tudom. Pedig annyira édes és mosolygós a képeken :)

Minden gyerkőc nagyon gyorsan nő és fejlődik, nagyon aranyosak a képek, videók.

Bocsi most nem megy több, így is sok voltam...

Jó éjszakát mindenkinek!

Juci

Kép
juci71
 
 


Jó reggelt!

Gyorsan leírom, még mielőtt elfelejtem: Ma fél 8-ig aludt Gréti!!!! Úgyhogy van remény a normális kelésekre, csak ki kell várni!!! :lol: :lol: :lol: És 2 napja is, mikor írtam, akkor meg 2 órát aludt kint a babakocsiban a teraszon :shock: :shock: Akkor mondjuk paráztam picit, mert épphogy kigyógyult a náthából, és kinn kb. 5 fok volt, bár volt rajta 3 rétegnyi ruha.... Nem lett baja.
Sikeresen meggyógyultunk mindketten, bár nekem visszatért most meg a hátfájásom :evil: Terhesség elején kezdődött, jártam akkor jógára, jobb lett valamivel. Szülés után visszajött a fájdalom, de nem volt időm foglalkozni ezzel :oops: , azóta egyre szarabb :cry: Vettünk új ágyat, azt hittem ez a baj, de nem. Azt hittem a túlsúlytól van, bár már kb. 6 kg lement, de egyre jobban fáj. Elmentem tegnap előtt röntgenre és kiderült, hogy elég durva gerincferdülésem lett :cry: a leletet nem értem igazán, de amennyire utána tudtam a neten nézni két irányú ferdülésem is van. Beutaltak gyógytornára :?
Esetleg valaki járatos a témában? Kicsit parázom, hogy ez egy elég hosszú folyamat lesz, és tökre nincs ehhez kedvem :?

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


HAlihó!

Hibernia nyaralás: Balcsi 2 ét és nyáron :lol: Nem tudom pontosan mikor de az tuti, hogy csak hármasban szeretnénk lenni!!! Lehet csak augusztusban megyünk..meglássuk, függ attól, hogy a család többi tagja mikor megy, mert ez ugye közös nyaraló és sűrű a beosztása nyáron :D

NAdi a momparknál van egy nagyon jó gerincrehab. Jó drága az egyéni kivizsgálás és kezelés de azt mondják megéri. Van ott csoportos tréning is, az természetesen jóval olcsóbb. Utánakérdezzek a részleteknek?

Juci: jobbulást! 3 órs kelés! Oh álom !!! :D Én ezzel tökéletesen meg lennék elégedve egy ideig, főként 8-1/2 8ig.
Nekünk most jó esténk volt, Gabi 9től aludt 7ig!!!! ÉS "csak" 4x keltünk :D

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


De durva, most nézem, hogy 97 nap múlva szülinap... jesszus :)

Tök furi, tavaly azon voltam ki, hogy kevesebb mint 100 nap van hátra szülésig.... és mintha 1000 éve lett volna :D

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Juci,
orulok, h jelentkeztél! na csak azért szoltam igy be, mert olyan kivancsiak vagyunk hogy vannak a ritkan jelentkezok!! Alvashoz kitartas, foleg, ha javulo a tendencia!

Nadi,
gerincferdulés??? nekem is van allitolag, de nem jarok sehova vele...
és igen van remény! Elisa is mar 2x aludt ezen a héten éjjel fél9tol reggel 8ig és csak 1x kelt, 3kor.

Zsu,
nektek is jobbak az éjjelek! hurra!

megyek fozni

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Hibernia,
aranyos vagy, egyébként igazad van, tényleg valahol mázli, hogy ezt az "őrületet" később kezdjük, még viszonylagos nyugi van. Leszámítva, hogy agyban már nagyon menne, és tiszta ideg, hogy még nem tud. :-)

Tegnap voltunk egy Dévény-módszeres gyógytornásznál. Igazából tényleg csak a lelkünk megnyugtatása miatt, ugyanis nem parázzuk túl ezt a "még nem kúszik"-dolgot, de azért elbagatellizálni sem szeretnénk semmit.Úgyhogy inkább elmentünk egy ismerős ismerőséhez, veszteni úgysem vesztünk ezzel semmit alapon. És tök jó volt, ha eddig voltak is kételyeim, most megnyugtatta a lelkem. Mert azért valljuk be, sokan paráztatnak azzal, hogy "de hát már lassan járnia kéne, és még nem is kúszik?!", meg "azért ne legyél ilyen nyugis, volt egy ismerősöm, akit nem vittek el ide meg oda, és aztán még iskolás korában is úgy kellett a szüleinek bevinni a padba, mert nem tudott járni...", stb. Szóval, marha jófejek az emberek. :evil: Jönnek az ijesztőbbnél ijesztőbb sztorikkal...
Ja, és amit a korai fejlesztőben mondtak nekünk (ott is jártunk :-)), hogy enyhén hipoton, stb, azt a gyógytornász egyből megcáfolta. Azt mondta, iszonyú erős, nagyon izmos, tömör vasgyúró, látszik, hogy egy pici háj sincs rajta, az izmai tónusosak, a mozgása szép, láthatóan értelmes, csak megkésve indult be a mozgás, és amilyen nagy súlyú, meg amilyen komótos (idézem: "nem fog éppenséggel agyvérzést kapni" ;-)), ezeket a dolgokat lassabban csinálgatja. És az ilyen forgós babák általában nem is kúsznak, úgyhogy val.szeg az ki is marad, és másztatni kell.

Szóval, újra és újra rájövök, hogy nem szabad hallgatni a vészmadarakra, meg a "csupa jószándékú" intelmekre, mert lehet, hogy másnak 20 gyereke van és nekem egyelőre csak 1, de mégis Ő az én gyerekem és én ismerem a legjobban. És a legritkább esetben történnek a nagykönyv szerint a dolgok. A második babánál talán már könnyebb lesz az ösztönökre hallgatni...

KépKép
seidelm
 
 


Seidelm! Szió, jó hogy jöttél! És nagyon igazad van!! A Te gyerekedet Te ismered a legjobban! Jó, hogy megnyugtattak titeket! Nem lesz itt gond. De jól látom, nemsoká 10 hónaposok lesztek?? atyaég.... olyan döbbenetes hogy megy az idő....

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Köszi Zsu, nagyon aranyos vagy!! :-)

És igen, közeledünk a 10.hónapfordulóhoz... tényleg hihetetlen... nemrég még egy kis védtelen, aprócska jövevény volt, most meg már egy "megtermett férfiember", aki már olyan profin ingatja a fejét és jelez "nem"-et akárhányszor csak sztrájkolni támad kedve, hogy kétség sem fér hozzá: lassan már kamaszodik is... ;-)

KépKép
seidelm
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok ám, csak egyszerűen mostanában nem elég a nap 24 órája, annyi mindent kellene csinálni, egész nap pörgök, de így sincs minden kész. Igazából nem is az izgat, hogy még most is vár rám egy halom vasalni való, csak az, hogy nem igazán van egy olyan nap a héten, amikor nyugisabb időszakom lenne, minden nap gyakorlatilag egy rohanás. És ez most még rosszabb lesz, jövő héten kezdődik az ovi. Na mindegy, tudtam eddig is, hogy nem sétagalopp az élet két gyerekkel, csak most, hogy Bori és Ábi felváltva alszanak már, rohadt kevés időm van.

Orsi, igen, Ábi nagyon várja már az ovit, nem tudom ez meddig marad majd így, de meglátjuk.

Hibernia, mi is megyünk nyaralni, egy hét Balcsi a tesómékkal már biztos, aztán lesz 4 nap Sopron környékén is barátokkal, a többi még alakul.

Nadi sajnálom a gerincferdülést, én úgy tudom elég kitartó gyógytornászgatás kell a javuláshoz, remélem legalább a fájdalom hamar elmúlik!
Én is járok most tornázni, bár nem gyógytornára, de leglaább mozgok egy kicsit.

Hibernia, játékok... a fiam összes autója, vonatok, duplódarabok, vonatsínek, könyvek, kicsi bizbazok (kulcstartók, csatok), bármi, amit a fiam előszed valahonnan. Egyes játékokért olyan sprintet bír levágni, hogy én csak röhögök.

Orsi, Bori is tök szeret az ágyában lenni, van, hogy felébred, elbóklászik bent, én meg mire bemegyek (merthogy nem is szól, hogy fent van), szétbombázva a rácsvédő, a paplan, szóval vicces.

Na megyek, felkeltem Ábit, ne aludja itt túl magát nekem, mert este fog kukorékolni.


monde
 
 


Ja, Monde a felvaltva alvas.... de nemsokara meg annyi idod lesz, mert (bocs a tobbiektol) de egy gyerek mar nem is gyerek, ha az ember kettohoz van szokva...
A legnehezebb ebben az egészben, idore menni... bar még az oviban gondolom egy idointervallum van, amikor oda kell érni, nem egy fix idopont. Vagy az apja fogja vinni reggel Abit?

Jajjj, csajok, mar kezdek parazni, 5re megyek a fogorvoshoz, mar nem is faj a fogam, lehet varhattunk volna még par honapot. Mi lesz, ha este nem akar majd szopni, mert mas lesz a tej ize az érzéstelenités miatt????

Ma avokadot kostoltunk, csak ugy magaban. Nagyon izlett Elisanak. Most olyan terito van az asztalon, amin cseresznyék is vannak, mindig megprobalja megfogni. jajjj, ugy varom mar a cseresznye-szezont! és az epret! és a tobbit!

Barbazso,
én is akartam mar rég kérdezni, miért fontos, ha egy baba par anyagot szeret vagy undorodik tole? Elisanal még nem vettem észre, h undorodik vmitol, viszont nagyon szereti a szonyeget simogatni, a farmert, a hajamat, ilyeneket. sot mostanaban a falat is kaparja... ez jelent vmit????
(ugyanolyan elokénk van :) csak a miénk rozsaszin!)

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Jaj Orsi, annyira sajnálom a fogadat! Én bevállom egy gyáva nyúl vagyok, igaz, rohadék mázlista is, egyetlen egy rossz fogam van, na de amikor azzal kellett mennem a fogászatra, hetekig szenvedtem a fájdalomtól, mert nem mertem elmenni. Tudom, ez most nem segít. De remélem estére jobb lesz. Szerintem az érzéstelenítőt nem fogja érezni Elisa. Nekem pont a fiammal volt a gyökérkezelés, semmit nem szólt hozzá.

Én viszem majd oviba Ábit, addig biztos, amíg tökéletesen be nem szokik. A férjem ugyanis gyengülésre hajlamos. A fiam tökéletesen tudja, hogy apa nem tud annyira egyértelműen eltökélt lenni mint én, szóval ez a beszokás velem kell, hogy történjen, ha nem akarunk kudarcot. :)

Egy gyerek nem gyerek, ez így van, bár Ábi összesen kemény 4 órát fog az oviban tölteni, szóval baromi rövid időt, de egyelőre elég lesz ez is.


monde
 
 


Orsi! Na mizu? Gondolom / remélem túl vagy rajta!

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Sziasztok!

Mi is élünk,csak tegnapelőtt besz@rt a gépünk :? Tönkrement benne a videókártya,ma délutánra vittük a szerelőhöz :) Nem két forint volt,pedig most spórólni akartam.Ez van :( Holnap érkezik a babakocsi is :) Jeeee :)
Mi egyébként jól vagyunk,Balu is,meggyógyultam teljesen.Balu még mindig végigalussza az éjszakát,nagyon ritkán kel fel,akor is csak inni.(iszonyat iszákos lett :D )
Ami újdonság,hogy most már stabilan tapsizunk,amikor mondom már vigyorog és csapja a kezét :) Másik hogy integetni is megtanult,bár néha nem hajlandó,de azért csinálja,és ez a lényeg :) A harmadik pedig hogy anyuméknak van cicája.Amikor mondom neki hogy hol a cica,akkor eszeveszettük keresni kezd a szemével,és ha megtalálja a cicát akkor vigyorog mint a tejbetök,és sikongat :D (persze a macska frászt kap és iszkiri az ágy alá :lol: )
Kajával is jól áll,szépen eszeget,tegnap a pörköltömből kun yizott (csak tésztát kapott,persze szaft alig volt rajta,csak mutatóba),és tök ízlett neki :shock: Inni is rengeteget iszik,napi 4 dl simán elfogy.Eddig max 100 ml-t ivott jó esetben.Nem tudom ez mit jelenthet.
Viszont iszonyat kipirosodott a popója,egy sávban csak,ahol a popsibőre összeér.Kentem neugranormonnal,nem használt,aztán bepantennel,az se,most canestent kentem rá a doki tanácsára,meglátjuk elmúlik-e.De hogy mitől lehet? :?
Na sok lesz belőlünk,megpróbálok reagálni :)

Szinti:nagyon édes a kis főfogás a képen :)

Nyaralás:tervezve van,de nem több mint egy hosszú hétvége.Páromnak nincs túl sok szabija,így nem futná többre.Vagy Balcsira gondoltunk,vagy horvátország (ez utóbbi csak ha apum velünk jön,merrt engem simán eladnának külföldön :lol: )

Alvás:szerintem is lehet tanítani,minél korábban,annál könnyebb.Most már nehezebb,de kivitelezhető.Nálunk is sokat van a kiságyban,és reggel sem veszem ki azonnal,kivéve ha sírva ébred.Ha csak mocorog nyöszög,gagyog akkor hagyom.Ha kiveszem,akkor is először mellénk jön az ágyba és még kb 10 percig bírkózik rajtunk :) Aztán kis játék,aztán reggeli,pelenkázás,és aztán mindent bele :)

Orsi:hogy ment a foghúzás?

Seidelm:jól tettétek hogy elvittétek Ádit,jobb félni mint megijedni alapon :) Lényeg hogy semmi baja,csak ő ilyen kis komótos :) Megfontolva halad :)

Nadi:gerincferdülés? :? Ez durva :? Hát remélem hogy javulni fog :( Én nem tudok erről semmi közelebbit :(

Na hiretelen ennyi jutott eszembe,töki fél 9 óta alszik.Negyed 10kor felkelt,mert iszonyat tekerte a pociját egy hatalmas puki,amit gyorsan kimasszíroztam és azóta szunyál.Talán ma sikerül korán lefeküdnöm :)
Jó éjszakát :)

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Mostanában semmire sincs időm, de látom, nem vagyok egyedül ezzel. Napok óta még csak nem is olvastam. :?

Hétfőn Pesten voltunk, hordozóban vittem Samut elöl, mert kabáton kívül kényelmetlen hátra kötni. Hát a vonatállomásig sem értem el, majd' leszakadt a derekam. Fel is hívtam nővéremet, hogy segítsen, mert így nem bírom a napot. :) Végül Samu vele tartott az oviba meg az iskolába az unokatesókért, én elintéztem a dolgom a suliban, aztán nővéreméknél találkoztunk. Pont egyszerre végeztünk. Hazafelé pedig már az ő "kinőtt" babakocsijukkal jöttünk. Így újabb darabbal bővült a babakocsi parkolónk. :D
A derékfájás... Banyek, megjött. Nem mondom, hogy nem számítottam rá, de lelkileg nem voltam rá felkészülve. Úgy érzem, lezárult egy szakasz. Vége a bébis korszaknak. Samu nagyfiú lett, mindenfélét eszik, mászik, leköti magát, önállósodik, nekem pedig visszaállt a testem a régi kerékvágásba... Kicsit szégyellem magam, hogy ez így szíven ütött. Más nem volt így vele? Bele sem merek gondolni, mi lesz a szoptatás abbahagyásánál. :D

Az undorkodást nem tudom, miért kérdezte anyu. :( Gondolom, van az érintésnek valami összefüggése bizonyos idegi dolgokkal, és ha undorkodik, akkor azt a területet kéne fejleszteni. Nem tudom. Ez nem azt jelenti, hogy elmaradott egy gyerek! Főleg Peti! Eszméletlen, ahogy formát egyeztet,... Szóval ha valaki a gyerekére ismer ilyen szövegekből, ne ijedjen meg!

Samu szereti a játékait, a labdákat különösen, de mindenek fölött imádja az összes olyan dolgot, ami tilos. Kábelek, távirányító, telefon, újság, ruhás kosár,... amiket az összes gyerek. :) A kábeleket elbarikádoztuk verdás habtapival. Tök jó, hogy függőlegesen is lehet építeni vele! :) De most, hogy már nem kötelező a habtapin maradni, persze tök izgalmas lett. :? Már rájött, hogyan szabadítsa ki a kábeleket mögüle.

Tegnap náthás lett ő is, így beállunk a betegek sorába -kicsit késve. :) Pont jókor, mert szombaton elutazunk. :evil:
Jól telt az éjszaka. Olyan sűrűn ébredt, hogy már nem is néztem az időt. Hajnal 2-kor azt hittem, hogy már reggel van. :shock: Most is 9-kor elaludt, és egy óra alatt 3-szor felsírt, vissza kellett ringatni.

Jujj, és túl van első totál székrekedésén! Szegény, sírt, próbált nyomni, és nem sikerült. :( Szerencsére, túl vagyunk rajta. Pár napig hanyagolom a banánt.

Na, megyek, talán tudok aludni kicsit. Bocs, hogy csak magunkról írtam! Ez tök gáz! :?

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Kedden lesz Kuksi annyi ideje idekint, mint amennyit a hasamban töltött. :D Újabb ok egy szelet sütire. :lol:

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Jobb reggelt!

Az éjszakánk nem volt túl jó :( Balu kelt 3kor,megitattam,aztán negyed óra múlva megint.Akkor apja ment be,azt mondta kicsit melegnek érzi.Megnéztem én is,nem éreztem annak.Megetettem és szépen visszaaludt.Aztán kelt 6kor,akkor már én is forrónak éreztem,38 volt a láza(ez már a levont),kapott egy kúpot,és visszaaludt,és negyed 9kor kelt.Ekor már 37,3 volt.Tök lelkifurim van,mert lehet hogy már 3kor is lázas volt,én meg így "félvállról" vettem :? meg kellett volna mérnem neki,biztos ami biztos. (szaranya :?) .Hívtam a dokit,1re viszem le.Azt mondta mindenképp látni szeretné,mivel,influenza járvány van,másrészt meg hétvége jön,harmadrészt meg picike,hogy lázban hagyjuk(by doki).Szóval nem indult túl jól a mai nap :( Látszólag semmi baja,kicsit bárgyú magához képest,de jó kedvű,és rossz csont.

nA MEGYEK REGGELIZNI

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Csopplany,
Szerintem nem gond, ha sokat iszik Balu, foleg, ha mellette eszik is. Lehet azért kért ennyit inni, mert mar lappangott benne vmi.
Egy kis magamféle teoria, nem kioktatas : maga a laz, az nem betegség, sot a laz azért van, mert igy probalja lekuzdeni a test a virust, pl. Tehat, ha nem tartos és nincs 39 folott és a gyerek jo kedvu, iszik, eszik, akkor nem kell rogton lazat csillapitani, valszinu Balu is ezért aludt vissza éjjel… én éppen azért nem viszem a rendelobe, mert ha csak laz van és semmi mas tunet, akkor ugysem tud mit mondani a doki és raadasul influenzajarvany van, nem szeretnék vmit még plusz elkapni. Egyébként Elisanak is tegnap a negy semmibol, lefekvés elott 5 perc alatt ugy tele lett az orra, h szivni kellett… azota nem folyik, nem tudom..

Barbazso,
Mindennek vége szakad egyszer, de lasd inkabb a pozitivumot benne, Samu kinotte a kisbabakort, most jon a legédesebb kor, amikor jarni és beszélni tanul majd. Es mivel tobb babat terveztek, még tobbszor lesz alkalmad a terhesség, szulés és szopi oromeit megélni ! fel a fejjel !

A fogorvos nagyon profi volt, nem fajt semmi, azota sem faj, orulok, h tul vagyok rajta és Elisat nem nagyon hatotta me gaz érzéstelenito a tejben, ha volt benne…

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Orsi:én is így vagyok vele,csak nem akarok majd esetleg hétvégén doki után kajtatni,na meg ugye felhívtam a dokit,és ő mondta hogy vigyem be,mert meg szeretné nézni.Remélem hogy tényleg semmi,esetleg a foga miatt van,de majd délután okosabbak leszünk,remélem.
Azóta is csak pici hőemelkedése van,jókedvű,enni sajna ma keveset evett eddig,de inni iszik bőven.Kaksija is normál állagú volt,szóval tényleg nem látok a piros popsin és lázon kivül semmi furcsát.

Tényleg most jön egy másmilyen formában édes kor :) Mindegyik kornak megvan a maga szépsége.Én pl mostanában olvadozom hogy kezd egyre értelmesebb lenni,látom hogy néhány szót már ért amit mondok.Például mostanában vettem észre hogy amikor mondom neki hogy gyere átpelenkázlak akkor szépen utánam jön a szobájába és kapaszkodik fel a pelenkázónál :D
Na meg ott a tapsi-tapsi,meg az integetés is,és akkor majd jönnek az első szavak is :)

Örülök hogy zökkenőmentesen ment a foghúzás :) Megkaptad emlékbe? :D

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Csopplany,
szerintem mar minden alap dolgot értenek ezek a manok!!! tobbet, mint gondolnank.

csak csemegének, Elisa és a banan:
http://www.youtube.com/watch?v=TusUwNoaxMg

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Mi már fél 5 óta fent vagyunk. Autót ált. vizsgálatra vittem. Haza jöttünk takarítottam. Az éjszakánk jó volt.

csöpplány: Mi volt a dokinál ?? Remélem semmi komoly.

Visongatás:
Nálatok is szokott visongani a baba ???
Mert Szintike mostanában akkorákat visongat, hogy majd kiugrok a bőrömből. :D :D :D :D :D :D :D

Tartozom még a kúszos videóval, később már felrakom .
De most megint mennem kell. :D :D
cyntia2009
 
 


Ma 9 hónapos Níla :) , pedig csak "tegnap" született...gondoltam, hogy veszek neki egy kis babát a nagy napra, mert az unokatesója kis "kopasz" babája ( kb.15 cm)nagyon tetszett neki...(pedig nem vagyok nagy híve a gyerekjátékoknak, szándékosan nincs sok játéka ahogyan szándékosan nincs TV-nk sem)
A sláger játékok: habverô, edények, zseblámpa, ásványvizes üveg,szappanbuborékfújó, kukucs-játék, levegôbedobálás, állatok utánzása, mesekönyvnézegetés, Weöres Sándor mondókák, stb...

Nekem viszont elég szar kedvem van, folyamatosan fáradt vagyok, bár az éjszakáink már jobbak, azaz kb. 3-4 szer kelünk "csak", de inkább 3-szor. Mikor elkezdett mászni, ill. rá 2 napra fekvésbôl felülni, 2 éjszaka vagy 100-szor ült felálmában, aztán ordított, hogy most mi van má' :lol: ? Én is pont ilyen vagyok, ha valami fontos történik velem, álmomban rengetegszer újreálem....a szülés éjszakáján is vagy 100-szor éltem újra minden mozzanatot....
Pár dolog nyomaszt, azért nem vagyok valami nagy passzban. Igazából semmi komoly, de a legfôbb: semmi idôm nincs semmire (a délelôtti alvás alatt -30 perc- rendberántom a lakást, a délutáni hosszabb alvás meg csak mellettem mûködik...., ha ébren van, akkor meg egy percet sincs el nélkülem....tudom, én rontottam el...). Nagyon fáraszt, hogy a folyamatosan szórakoztatnom kell a Kiskopaszt, még egy pisilés is komolya szervezést igényel (pár "új" játék a kezébe, miközben teli torokból éneklem a "Fürge róka lábakat") Igazából röhelyes, de most nncs erôm röhögni rajta. Estére olyan vagyok, mint a rongy, és amire lenne igényem (pl. tartalmas beszélgetések a férjemmel, romantikázás, stb.), már erôm nncsen. veletek is van ilyen????Remélem, hogy ez csak a tél hatása, na meg nagyon ki kéne már mozdulni Bp-rôl. A 7végén megyünk nagyszülôkhöz vidékre.

Aminek viszont örülök, hoyg nagyon értelmes, érzékeny, aranyos kislány lett; és még mingig sokszor szopizik. (ez a nehézségeink ellenére nem volt egyértelmû, hogy idáig kitartunk.)

A heverô helyett most matracon alszik Níla, így ha leesne a kipárnázás ellenére sincs nagy gáz.

Továbbra sem eszik semmi gyümölcsöt (csak a narancslevelt+ narancsgerezdet szívogatja....pedig gabonakásába is próbáltam narancsot csempészni, de nem nagy eredménnyel), napi 2-szer fôzeléket eszik kb. 100 ml-t. Ma kap elôszôr édesburgonyát uzsira.


Hajhúzás nálunk is megy, és kb. olyan lágyan tud simogatni, mint egy grizzly medve :-), mostanában a mellbimómat is próbálja elkapni :-), elég hülye szokás.... Tiltani úgy szoktam, hogy határozottan a szemébe nézek, és NEM-et mondok, de nem nagyon hatja meg a dolog.....
Néhány gyors reagálás:

Hibernia: Hát, részvétem az alvás terén Nektek! Nálunk megvan a kb. 13 óra. Nálunk javult a dolog csecsemôkora óta ( akkor volt, hogy semmit nem aludt napközben). Asszem Te kérdezted a gabonapépeket...nem tudom válaszoltak-e rá (nem emléxem), de én a DM-ben szoktam venni köles- ill3 gabonás pelyheket. Tök jók szerintem, és nem is drágák. Bioboltban vannak extra csúcsminôségû gabonapelyhek (Holle márkájú), de én abszolút elégedett vagyok a DM-essel.

Barba: Nekem is már 3-szor "megjött" a szülés óta, de nem viselt meg lelkileg, mert semmi változást nem éreztem, viszont többször belegondoltam, hogy ez annakis a jele, hoyga testem már kész lenne a kistesóra....A szopizás végére nem is gondolok, sokáig szeretnék szoptatni, mert a nehézségeink ellenére annyira jó élmény az életemben. Én is totál ki leszek bukva, ha már nem kell majd Nílának. De remélem, az még sokára lesz. Az unokatesóméka Szt. István út (vagy Fô út) 91.-ben laknak, nevet nem akarok itt írni...így tudod, vagy priviben küldjek nevet?

Charlott: megoldódott a gyakori kelés? Tök jó, hogy ennyire természetesen tudod venni, hogy Krisz 50 ml-t eszik többször, és kész. Inni mennyit szokott?


Orsi: Hogy van a fogad helye? Szerintem kizárt, hogy a helyi érzéstelenítô átmegy a tejbe, és megváltoztatja az ízét....Jól csináltad, hogy ennyi önállóságra szoktatatd Elisat már az elején, de hát 3. gyerekként már máshogy csinál az ember dolgokat. Bár lehet, hogy Te már az elsônél is ilyen tudatos voltál. Nekem minden marha nagy szervezést igényel (ez szívja le a legtöbb erôm), méga reggelizésem is ....

Juci: Hát, a sok éjjeli kelést átérzem...én is szoptatok ilyenkor, de még nem terveztem szoktatni Nílát az éjszaka "átalvására" (= átmegyek, és megszoptatom, ha sír), fogalmam sincs hogy fogom majd kivitelezni idôvel. Mivel Níl avolt, hogy napközben alig evett (most már ez nem jellemzô), úgy voltam vele, hogy elgalább éjszaka eszik...Lehet, hogy nem jól csináltam, hogy ennyire ráhagytam mindent. Juli jól alszik legalább napközben? Hogy alatatod napközben?

Csöpplány: Jobbulást Balunak!!!Annyira jó ez az idôszak, hogy minden nap új dolgokat tudnak! Níla is csomószor tapsol csak úgy, még a lábával is szokott a pelenkázóasztalon. Nálunk a legújabb, hogy leszegi a tokáját többször egymás után, kihúzza magát ütemesen és "dölyföl" :D , imádom nézni és utánozni, amin jókat nevet. Szoktam 4 kézláb kutyát utánozni (ugatok is :oops: ), hát azon is szakad a röhögéstôl....Mibôl iszik Balu? Nekünk van Aventes varázsitatónk, de csak rágja....

Meg akarom tanítani pohárból inni Nílát, mert csak rágja a varázsitatót...van akinek pohárból iszik a babája??????????

Cynti: A levest a fôétkezés mellé adtad Szintinek?
Nyaralás: Horvátországba tervezünk menni 1 vagy 2 hétre, alig várom már!!! Anyukámat is vinnénk (ennek elônye + hátránya is van), fôleg amiatt, hogy végre kettesebn is tudjuk lenni néha Somával....

Na, megyek!

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


Húú, mennyit írtam.... :oops:

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


Csöpplány: Pirospopsira mi Naturlandos Unguentum boraxatumot kaptunk, bár receptre, de meg lehet kérdezni, hogy lehet-e recept nélkül kapni, ez 3 nap alatt elmulasztotta a pirosságot.

Anyagok: Mi semmit nem vettünk észre, hogy undorodna bármilyen anyagtól.

Kiságy: Szinti felszedi a lepedőt és az alatt is van pisi ellen egy másik lepedő is. Olyan mint popey, abban volt, hogy felszedte a kis popey a lepedőt és a szivacsot és kiszökött a kiságyból. :D :D :D :D :D :D :D :D :D


Seidelm:
Üdvözöllek én is köztünk. Szerintem sincs ok aggodalomra. Sokat legyen a földön és hason. Nem tudom, hogy mondták-e, de van ez a katona féle módszer. Pár alkalom és el lehet inditani vele a kúszást - mászást. De időben van szerintem.

Macianyu: Grat a 9 hóhoz. Mi is jövő héten 24.én 9 hónaposak leszünk. Hogy repül az idő. :D :D :D :D :D
A levest én főétkezésnek adtam. Megfőztem átszürtem egy kis húst, répár és krumplit egy kis levével, átturmixoltam és úgy adtam. Imádta. :D :D :D :D :D

Kép
cyntia2009
 
 


Sziasztok!

Elnézést,nem fog menni a reagálás.Balu nagyon nyűgös,egész nap lázas,alig bírom lehúzni neki.Voltunk doki bácsinál.A megbeszélt időpont előtt mentünk,mert mikor felkelt lázas volt,nem tudtam adjak e megint kúpot vagy adni fognak szurit,gy előbb levittem.Azt mondta a doki hogy torokgyulladás ismételten (ezt most ugye tőlem kapta el :? ).Kapott szirupot (cecloretta) meg lázcsillapító kúpot.Jövő hét szerdán kell visszamennünk.
Egyébként tök nyafi,enni nem nagyon akar,de hálisten rengeteget iszik.Remélem hamar túl lesz rajta,és az éjszaka jobb lesz.Most alszik már egy órája.Most nehezen ment az altatás,ha letettem csak sírt,magamhoz kellett húzni,és dédelgetnem hogy elaludjon.De most hogy beteg ennyi kihágást engedélyeztem magunknak :)

Na rohanok is,mindjárt felkel,és még van némi dolgom.

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Ja, szegény Balu :( , jobbulást még egyszer!

Seidelm: szerintem se aggódj a mozgás miatt! Még zugolvasó koromból emlékszem rá, hogy Döbrögitek milyen jó súlyban volt/van :) , már csak emiatt sem lehet olyan mozgékony, mint a vékonyabb babák. Nagyon aranyos a mosolya a vonalzón!


Níla tök nyügi egész nap (ha nekem rossz a hangulatom, akkor ő mindig nyügi, hihetetlen hogy megérzi....), és újabban szabályos hisztiket produkál, ha valamit elveszek tőle. Megfeszíti magát, igazi hisztit tud levágni.... :shock: Nálatok is van ilyen?

Mostanában nagyon foglalkoztat az elkényeztetés kérdése....hogy hol a határ, hol kezdődik az elkényeztetés, mi az ami "túlnyúlik " egy gyerek szükségletén.... nagyon nem szeretném elkényeztetni Nílát, viszont a szükségleteit (testközelség, étel-ital...) azonnal ki szoktam elégíteni..... na , nem filozofálgatok itt magamban, megyünk fürdetni.

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


Most látom, hogy telihold van....lehet, hogy azért is nyügi (velem együtt).

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


Csopplany,
Balunak jobbulast! akkor mégis jo, h elvitted a dokihoz. Elisanak folyik az orra és délutan o is nagyon nyafi volt. nem sok jot varok az éjszakatol....

Macianyu,
a telihold biztos bekavar! Igen, Elisa is tud hisztizni, olyankor teljesen masképp sir. Szerintem az elkényeztetés nézopont kérdése. Az elso gyerektol nehéz "megvonni" magadat, hiszen nincs igazi "ok", nincs masik gyerek, nem dolgozol, stb... ésszeru alapszabalyokhoz érdemes tartani magunkat, de ezen felul ki kényzetesse az ilyen pici babat, ha nem az anyja! attol, h most sokat foglalkozol vele, nem fog a fejedre noni.
Azt az érzést, h semmire sincs idod, megértem. Mindenkit elér egyszer ez a periodikusan visszatéro érzés. Sokan/ sot szinte mindenki szerintem csak ido kozben ébred ra, h a gyereket nem elég megszulni, a neheze csak utana jon. de ezen mar ne filozz, jo par évig fog ez még igy tartani....

pillanat, siras

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


B@sszus, fél ora alvas utan mar felébredt. A pozitivum annyi, h ki van dugulva az orra és alszik tovabb...

na szoval csak azt akartam irni, h barmennyire faraszto a 24 oras anyaszolgalat, most tényleg egy szuper idoszak jon, ez adjon erot mindenkinek és az, h ezt a babat ti olyanna fogjatok nevelni, ami toletek legjobban kitelik és ez azért egy nagyon felemelo érzés!

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: