Új privát üzeneted érkezett!

NIki, neked akartam még írni, hogy amikor kórházba kerültem, nekem egyik napról a másikra kellett leállnom a cicivel, és Zsozsesz észre sem vette... mondjuk akkor már csak a reggeli és az esti volt meg, de szerintem nagyon sok múlik anyukán, ha Emma ilyen könnyen vette a csökkentést, biztos nem lesz gond!
pici76
 
 


na végre új lap :) három hét után...
pici76
 
 


Pici, én már nem is mondok semmit. Aki jön, jön, aki nem nem.
Én senkit nem fogok kérni, h. jöjjön és írjon. Aki jön, annak örülök, aki meg nem tud, azt meg sajnálom.

Ti nagyon ügyesek vagytok, h. így meg tudtátok oldani ezt a meló kérdést és úgy érzem rajtad, h. ezt a dolgot Te teljesen elfogadtad és h. Zsófi sem sínyli meg. Tök jó.
Bébiszitter. Remélem találtok valami normálisat. Nincs ismerősöd, aki bevállalná pénzért?

Cici. Igen, bízom benne, h. simán fog menni.
Talán elkaptam azt az időszakot, ami mindkettőnknek ideális.
Tudom, párszor már téma volt nálunk a ciciről való leszoktatás, de Balatonon annyira kiborultam, h. elhatároztam, hazajövünk és szép fokozatosan le fogunk szokni.
Az estit meghagyjuk még, de a többit már szeretném elhagyni, mert már nekem nem jó, és ugye ha már az anyukának nem jó.....tudjátok.
Egyébként meg tök érdekes, mert azóta helyette az van, h. kiveszem a kiságyból (muszáj valamivel pótolni) és rámdől és bújik. Igényli a testközelséget, nah.

Kép
niki30
 
 

 
 

sziasztok

élünk mi is, csak próbáltam az uv időszakot kihasználni, de nem sikerült egy vizsgám sem. No majd jövőre. Meg aztán a költözés is lassan itt van, de még annyi mindent kell intézni.

Velünk annyi történt, hogy Stella is elindult, valamint ő is inkább már önállóan szeret(ne) enni. Én többnyire esti étkezésnél, egyszál pelusban engedem kibontakozni.:-)) Mindenevő a drágám, a múltkor nekiállt bográcsost is enni, anyám mellette siránkozott, hogy bizti beteg lesz tőle. nem lett.

Én még nem tudom tőle elvenni a cicit, de gondolom ez nálam a lelkiismeret furdalásból is ered, ami azóta van hogy visszamentem dolgozni. Ugyebár nekem a melóm nem a klasszikus 8 óra, bizony előfordul, hogy 20-24 órát is melózom. nem is olyan rég egy ilyen 20 óra meló után olyan kőkemény cicivel mentem haza, hogy fel kellett, hogy ébresszem Stellát, hogy segítsen rajtam:-)))

hogy bírjátok a meleget? Mi hétvégente a strandon vagyunk, Stella nagyon élvezi, csak strandon nem megy az alvás, úgyhogy rendre egy túlpörgött gyereket viszünk haza. De már olyan jó színe van.

No egész kis regény lett:-)) igyekszem gyakrabban jönni, mostmár nem kell tanulnom.

Márti
stella2007
 
 


Niki, én nagyon hiszek benne, hogy amit az anyuka jó szívvel ad elő, azt a baba jó szívvel veszi :) Szóval szerintem is sokat számít hogy én teljesen elfogadtam hogy ez az élet rendje, hogy dolgozom, és ő pedig megszokik más embereket is. Persze azért most a babysitter kérdés engem is megvisel, de majd igyekszem pár napot még én is meg a párom is kivenni, így valszínűleg csak 5-6 alkalomról lesz szó... nem gondolom hogy ezzel egy életre tönkre tenném a gyereket... Tegnap volt is nálunk egy óvónéni, korombeli, és két hét múlva kezd... akkor még én is otthon leszek velük...
Cici csökkentéshez sok szerencsét kívánok! Mintha azt írtad volna, hogy már csak az egyikből szoipzik , nem? Durva lehet amikor az egyik még be van durranva a másik meg már normál :shock:

Ahogy Márti is írja hogy lelkiismeret furdalása van... szerintem azt a gyerek tök érzi :roll: persze tudom Márti, hogy attól neked még kevésbé lesz... :( de szerintem ti is nagyon jól megoldottátok, és biztos vagyok benne hogy amikor Stellával vagy az nagyon intenzív együttlét, úgy értem, amióta dolgozom, sokkal több türelmem van Zsozseszhoz, reggel is inkább felkelek korábban, hogy tudjunk még olvasni a kedvenc verseskönyvéből, és nincs az az anyának most dolga van ,mert sütni főzni takarítani kell, hanem csak rá figyelek olyankor.

Ahogy írjátok ezt a kőkemény cicit... é ngyanítom nekem már amúgy is kevés tejcim volt, mert nekem mielőtt abbahagytam, már régóta nem volt ilyen .. :roll:

Márti, mi is csak vízparton bírjuk (meg a légkondis irodában én :wink: ) Pelusos vacsi jó ötlet! Akkor talán nem kéne annyit mosnom :lol:
pici76
 
 


Igen, én is ebben bízom, h. ha a fél napot együtt tudjuk tölteni, akkor annak a minősége lesz a lényeg és nem a mennyiség. És akkor csak VELE!!!

Márti, ha én is így dolgoznék, mint Te, akkor valószínű én is ciciztetném.
Sőt, hát mi is cicizünk még, és az estit még biztos egy ideig megtartjuk.

Pici, 5-6 alkalom az tényleg nem sok. Szeptembertől meg Nektek is böli. Kiváncsi vagyok Zsófi hogy fogja viselni.
És hogy ízlik a munka?
Fárasztó így egy napod?

Márti Nektek? Gondolom, h. tanultál is, az úgy húzós volt. De apa segített, nem? :wink:

Kép
niki30
 
 


Fel is hivom a bolit, info jelleggel, mar ha felveszik a telefont...
Remelem beveszik...

KépKép
horilda
 
 


Azt mondtak, hogy szeptemberben menjek be es jelentkezzunk, es hat varolistara rakjak, talan lesz helye januartol.

Fu asszem keresek ismerost! Remelem lesz...

KépKép
horilda
 
 


Most derult ki, hogy a ferjem sogora ingyen kifestette az egyik hozzank kozeli bolcsodet, szoval szerintem o lesz a protekcio, legalabbis remelem.

KépKép
horilda
 
 


Ilda, hajrá! Drukkolunk!

Kép
niki30
 
 


hali

Ilda én is drukkolok, nem könnyű. Pont az e havi Kismama újságban van cikk, hogy milyen egyenetlen az országban a bölcsi férőhelyek aránya. Van ahol első szóra felveszik a gyereket, van ahol meg hosszú listák vannak és a gyerek betölti a 3 évet mire van hely.

A gyerekhez több türelmem van és tartalmasabb az együttlét, viszont bevallom becsületesen a házimunka viszont kicsit nyögvenyelősebb. Most is már napok óta tervezem a vasalást a kupac meg csak nő. Főzni csak hétvégén főzök, hétközben a Gastroyal főz:-))) És általában mire befejezem a lakás egyik végét foghatok neki a másiknak:-))) És még csak eztán megyünk nagyobba....

Remélem haladnak már a bútorkészítéssel, nem könnyű így nyáron szabadságolások idején....

Pici, irigység önt el, hogy te légkondis irodában ülsz. A magyar királyi rendőrségnek ilyen nincs, az épület meg panel. Frankó, főleg mikor éjjel kell dolgozni és olyan az iroda, hogy még huzatot sem tudunk csinálni.

A többiek tényleg jól eltűntek, bizti nyaralnak. Legi is eltűnt pedig kíváncsi vagyok milyen pici mellett picit várni, mivel lassan mi is szeretnénk a tesót:-)))

Szép estét mindenkinek!!

Márti
stella2007
 
 


Márti, én már előre félek, h. a 4 órás munkaidő mellett h. marad időm mindenre.
El sem tudom képzelni, h. 8 órás munkaidő mellett, h. lehet egy családot normálisan ellátni és a háztartást vinni.

Gastroyal? :lol: Helyes.

Kép
niki30
 
 


hááát csajok bevallom nálunk sem a takarítás a number one téma otthon...
hozzánk jár egy néni két hetente, aki vasal, (van elég ruhánk két hétre :wink: :lol: ) meg kisuvickolja a házat... én meg tűzoltok hét közben :)
Márti ha nagyobba költöztök, majd meglátod van -e ilyesmire igényed/lehetőséged, de nekem oltári segítség, és itt "vidéken" nem is túl drága
bár asszem ezt mér egyszer régebben írtam...

hét közben csak főzelékeket csinálok, max egy kis sült húst (de az is kisül magába :wink: )vagy paprikás krumplit, krumplis tésztát... mondjuk csak Zsozsesznek kell főzni ,mert én is és a párom is eszünk a munkahelyünkön meleget... ez is nagy segítség.

Márti, hát mi is a saját bőrünkön tapasztaljuk mekkora a különbség egy multinál, illetve egy "állami cégnél" dolgozni... a pároméknál a kórházban annyira szar a műtőkben a légkondi, hogy szerencsétlenek maszkban meg sapkában meg a több réteg ruhában 26 fokban műtenek, mert annyit bír csak a légkondi hűteni ha ottkint 30 fölött van... szegények szarrá izzadják magukat... no comment :twisted:

Ilda , remélem sikerül a böli! Családi napközin nem gondolkodsz esetleg?
pici76
 
 


Pici, csaladi napkozi?????????? Az mi?

KépKép
horilda
 
 


hálló

Kicsi melett várni a minit témához: egyelőre nem olyan gáz a helyzet, mondjuk eddig tankönyvi ez a terhességem (is), semmi bonyodalom, meg aggódási faktor :) azt már ez elejétől tudtam, hogy terhesség ide-oda, nekem biza emelgetnem kell még egy darabig Hédi (nemkis) fenekét, úgyhogy lencsibabkának ezt el kell viselnie. Hol van az az első terhességes kímélős életmód...? :roll:

mondjuk az émelygős része nem volt túl kellemes, de az sehogysem az, túl vagyok az állandó, ólmos fáradtságon is, éjjen. Ami viszont kellemetlen, az a lábdagadás ebben az idióta melegben, tiszta elefántiázis. Minden elismerésem a szeptemberben szülőknek, akik az utolsó 3 hónapot pont nyáron csinálják végig. :?

Pocakom még nem az igazi, inkább olyan jól-bevacsoráztam-tegnap-este típusú, úgyhogy az sem zavar még. Összességében jól érzem magam, és egyelőre még nem megterhelőek 2en együtt, de a java még hátravan :wink: a szülés utánról már ne is beszéljünk, mert az lesz az igazán rázós. :shock: :shock: :lol: :lol:

Kép

Kép
idoru
 
 


Ilda!
http://www.csana-info.hu/

Legi, hát itt vagy te is :) Örülök hogy jól vagy ketteskével is :)
pici76
 
 


Sziasztok!

Legi gratula lencsibabához!
Kitartást hozzá! :) :)
Tervezett vagy így esett baba?

Mi is úgy terveztök, hogy már terhesnek kéne lennem, de végül elhalasztottam, mert most még annyira édibaba Levente, hoyg nem akarom a figyelmemet osztani. És úgy döntöttem, hogy az pár hónap gyessel...megéri nekem ezt a pár hónapot! :)

Persze a babruhából már teszem félre a gyeskiegészítőt azokra az időkre! :)

Szóval mi mosz úgy állunk, hogy szeptemberig halasztva a babatéma de lehet januárig.... ezt az intervallumot adtam magunknak.
Jelentem az ügy kedvéért már megszabadultam 12 kg-tól, és remélem addig még ennyitől sikerül. :)

A vizsgáim immel ámmal a sikerültek, amikre lementem azok jóók lettek, amire nem az meg nem. :D
A férjemnek viszont gyászos lett, úgyhogy késik a diploma egy évet, ami súlyos anyagi következményeket hoz maga után. Még egy félévet ki kell fizetni 250 ezer... :( :(

Mi csak most kezdünk nyaralgatni. holnap elmegyünk nyíregyházára, pár nap pihenés, de vasárnap csinálunk egy börzét....

Jövőhéten vasárnap repülök angliába újabb adag ruháért, és remélem szerdán már el tudunk menni nyaralni mi is.
Tervezünk kőszeget, balatont és kiskunmajsát! :)

Levente növeszti a fogait, már 12 van neki. Kapaszkodva fut, egyedül lépeget. Nagyon szeret könyvet nézegetni.
Től vagyunk egy fosós hányos víruson, rajtam kívűl átment mindenkin. Levike belefogyott majd egy kilót, de már kezdi visszaszedni a hurkáit. Gergő nagyszülőkkel világot lát. Talán lassan földetérnek, Frankfurtban voltak, holnap indulnak Zakopánéba egy hétre.

Niki! Már vasalódtak a te ruháid, talán holnap fotozóm és Apa vasárnap amíg én Londonozom feltölti őket! :) :) Eddig forradalmasítottam az ötletem, hoyg hogyan különítsük és mégis vegyítsük a ti ruháitokat! :) De megoldottam.
Majd küldök pontos listát, hogy mi van meg nálam. Összevetjük a te listáiddal is! :)

Hirtelen ennyit magunkról. Remélem a nyáron több időmlesz írogatni is! De mindig olvaslak titeket!!!!

Puszi

KépKépKép
bogyra
 
 


Legi, én tök kivi lennék a Hédis elmúlt egy évetekre is! úgy eltűntél h csak na! :shock:
Vendég
 


Doo,
én arra is kiváncsi lennék veletek most mi van :lol:

Bogy, mennyi mennyi nyaralás!!! Nagyon szupi lesz, nem csodálom hogy most rádtört a halasztás, annyira édesek így egy év körül, ahogy nyílik az értelmük :) Pláne most hogy Gergő világot látni ment :wink: gondolom élvezi Levi hogy ő egyedül a család közepe pár napig :)
Gratula a vizsgákhoz!!!
12 kiló :shock: wow :)
pici76
 
 


Olvasóban vagyok,és csak egy percre kukkoltam be!!!!


Ezúton szeretnék minden kedves érdeklődő anyukát meginvitálni önálló divatbemutatómra,melyet 2008.szeptember 20.-án este rendezek Dabason a Motel étterem különtermében.
Vendégvárás :7 órától (helyfoglalás érkezési sorrendben)
A bemutató 8 órakor kezdődik,majd követi egy svédasztalos állófogadás,ahol egy pohár pezsgővel szeretném megköszönni a ljelenlévők megtisztelő figyelmét.
Majd ezt követően hajnalig tart a sláger party(amit apa csinál):))))

Akik anno jelezték hogy jönnének,legyetek szívesek elküldeni a pontos nevet címet ahová a meghívókat küldhetem,mert csak azzal engednek be,tehát fontos....a többi részletet priviben megbeszéljük.
A jegyek ára 2000 Ft.
Akik távolság,vagy egyéb okokból nem tudnak eljönni,ne keseregjetek,a tesóm fog fényképezni,és a legjobbakból kerül fel ide is.,és remélem élménybeszámolnak majd a jelenlévő bandahölgyek is:)
jó hétvégét mindenkinek,nálunk csaj buli lesz végre lazulok egy kicsit,apa mítinggel Bogácson 11 fiú teljes lealjasodása a pince soron....
mi meg itthon 4 csaj 2 baba
puszi mindenkinek

KépKép
riella77
 
 


sziasztok

nagyon szar éjszakám volt, nagyon meleg volt, gyerek is megivott egy csomó vizet, sokszor volt fent. Most horpaszt. Hol van már az eső??? Nem tudom mi van velem, de mostanában egyre nehezebben viselem a meleget.

Legi köszi a választ! Kívánok jó egészséget nektek! Tehetnél fel a lányodról képet, kíváncsiak vagyunk rá!!!! Mi most úgy vagyunk vele, hogy ha jön a tesó örülünk. Az én lelkem is nyugodtabb, nem vagyok olyan görcsös, mint az elsőnél, amikor totál kétségbeestem, hogy miért nem jött már össze, pedig három hónap próbálkozás után sikerült:-))) Hiába néha olyan hisztis pics vagyok.

Riella, minden jót a bemutatódhoz, én bizti nem megyek, de a képekre kíváncsi leszek!!!

Ma van az első házassági évfordulónk, meg Stella második névnapja:-))) nem lesz ünneplés, mivel eléggé padlón vagyunk anyagilag, bár az szép ajándék, hogy a héten végre kész lesz a konyha és hálószobabútor, szóval közeleg a költözés:-)))

Szerdán megyek szülőire, kíváncsi vagyok, Stella mindjárt bölcsis:-))) Remélem minden okés lesz és gyorsan beilleszkedik. Szopi marad, hogy a betegségeket próbáljuk majd minimalizálni.

No lépek, mert készülök dolgozni.

Márti
stella2007
 
 


Isten éltesse Stellát neve napja alkalmából! házasságihoz is gratula. nekünk szombaton volt 14 éve h összeházasodtunk. mi se csaptunk nagy banzájt :roll: :wink: szülői, aztaaaa! nagyon ügyesek vagytok h tudtok még szopizni! és akkor most mi lesz ezzel a mensi nélkül lehet-e tesó témával?

Pici, mi jól vagyunk, köszi az érdeklődést. Viki már nagyon sokat beszél - múltkor próbáltam összeszámolni h hány szót mond, de abbahagytam, mert már 20 fölött van. végülis minden szónak az elejét mondja v vmi olyan szótago(ka)t belőle, amit tud (pl kuka=kuka (! vagyis ezt teljesen érthetően mondja), kupak=kupa, kalap=kap-kap, lepke=lepi, virág=biá, víz=bi, stb), meg az egytagúakat (csüccs=csics, szia=hijáá). már kb egy-másfél hónapja látom h mindent megért, amit mondok neki - ez először nagyon fura volt, most meg már magától értetődő :) azt tegnap vettem észre h olyan dolgokat is tud/elraktároz, amire azt hittem h egyáltalán nem figyel - pl a zenebölcsiben folyton járkál, a dalokra/mondókákra látszólag egyáltalán nem figyel, csak a gyerekekre, meg az anyukákra, de tegnap fürcsinél énekeltem a lepkés dalt és mutogatta hozzá, amit szoktunk ott csinálni! tegnapelőtt észrevettem h már egyedül is fel tud menni a lépcsőn, ha a falnak támaszkodik :shock: nagyot nőhetett, mert ez eddig nem ment még. az az igazság h én a hosszát nemigen tudom megmérni, orvos meg utoljára egy évesen nézte a magasságát. nekem is hiányzik vmi pörgés/változatosság/értelmes szellemi tevékenység, de nem akarok még napi több órában dolgozni miatta. nem tudom elképzelni h a nap nagy részében vhol máshol/mással legyen. azért azt hiszem, alapvetően nem vagyok vele türelmetlen, mert már összehasonlíthatatlanul könnyebb, mint hónapokkal ezelőtt. néha már egyedül is eljátszogat picit - tehát mondjuk van időm felöltözni ahhoz h mondjuk elinduljunk a játszóra :wink: :lol:
Vendég
 


hali

megint pang a topik. Na hátha a hűvösebb idő majd írásra késztet...:-)))

Doo, kipróbáljuk így szopi mellett sikerül-e a baba. Nem sürget az idő. Bár így lehet nehezebb lesz kiszámolni mikor fogant. Nem tudom, igazándiból nem agyalok rajta.

Stella még csak az alapszavakat mondja, baba, mama, tata, dádá, illletve a nem -nek valami kezdetleges formája. Meg az ő kis halandzsa nyelve. Ő is sokat megért már, mostanában imád pakolni, meg kiszolgálni, ha mondom neki, hogy hozzon valamit oda hozzám szívesen megteszi.

Na ennyit rólunk, hagyom a többieket is kibontakozni:-))

Márti
stella2007
 
 


Sziasztok!

Ismét Doo alteregója vagyok. :)

Ime:
Sziasztok!
Repul az ido: Viki mar egy hete betoltotte a 15 honapot is :) ennek oromere - na es persze azert, mert tobben mar "reklamaltatok" h hol marad a baba-jelentes - kuldok nehany kepet.
Ma voltunk vedononel: Viki sulya (8750g (20 percentil), hossza 82cm (90 percentil) - ami magyarra leforditva annyit tesz h nagyon magas, vekony lany. na, ezt persze eddig is tudtuk :))) 11 foga mar biztosan van, a 12-et meg nem sikerult kifigyelnem, de gyanitom h az is uton van.
Mar hosszu hetek ota utanzos korszakat eli: minden szot es mozdulatsort probal megismetelni, amit tolunk hall es lat. Ennek megfeleloen mar rengeteget beszel - kedvenc szavai most a kuka, kupa(k), nem ba(nt), mia(u), szia (kb: hija'), virag (kb bija'). felmos (Julcsi, kosz az otletet h vegyunk neki felmoso szetet ;)), telefonal, mindenkit etet es itat, cipeli a muanyag kis szekeit es sokat "olvas" :) Ujabban rajzol es szivesen gyurmazik. Mindent megert, ha kerunk tole vmit, megteszi.
Majusban tartottuk a keresztelojet - akkortol fogva kuldok kepeket "napjainkig".


Kép Kép Kép
Kép
Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Kép

Kép
precious
Budapest
 
 


Doo, de jóó! 8) Köszi Vanda!
Viki tényleg nagyon magas! :shock: nem tudom a kedvencemet kiválasztani, nagyon jóók :wink:

Kép
ági_bp
 
 


Nagyon jók a képek Doo, (Vanda :wink: )
Tényleg Doo, hogy álltok Vikivel etetés terén, mennek már a tejtermékek?
Amióta a nagyik vigyáznak Zsófira hetnete több nap, mindent etetnek vele... hogy jó-e vagy rossz... nem tudom.. de már kolbászt is harapja kenyér nélkül.. mindenesetre az elmúlt hónapban fél kilót hízott :D előtte 2 hónap alatt 10 dekát... pedig azóta megy igazán egész nap...

Nagyon aranyos mosolygós baba :) Nem semmi mennyi mindent mond már. Én is várom hogy Zsozsesz egyszer csak megszólaljon :lol: Csak annyit mond mama, baba, dádá na meg a halandzsa.... pedig mindent megért, és meg is csinálja amit kérünk tőle, sőt valamelyik nap kinyitotta a könyvet amiből szavakat tanulunk, és konkrétan megmutatta hogy meggyet kér, mondom neki nincs meggy, csak barack, és meg is mutattam a képét, erre rázta a fejét :lol: Erre mondom neki akkor szilva van még, azt is megmutattam erre bólogatott :) mondtam neki menjünk akkor a konyhába erre kijött vleem, és jól bezabált szilvából :lol: Tisztára úgy éreztem magam mintha egy tökéletes párbeszédet folytattunk volna... merthogy valahol az is volt :) de lepadlóztam tőle :)


Márti, hajrá kistesó projekt! Nekem még min egy év kell mire újra összeszedem magam egy köv gyermekre...

Riella,
bakker, nagyon szerettem volna elmenni, de azon a hétvégén lesz a céges csapatépítőnk Egerben :cry: nagyon sajnálom, asszem nekem is be kell érnem a képekkel...
pici76
 
 


Riella, én is a képeket várom. igaz, én eredetileg is azt jeleztem h nem hinném h el tudok menni. sok sikert a bemutatóhoz!!! lélekben Veled leszek!! :wink:

Pici, tejtermékekkel orvos másfél évet javasolt, szoptatási tanácsadó 2-t. én is utóbbira voksolok. az a fél év már nem sokat számít és végülis az sem biztos h két éves korára kinövi. a diétánk olyan jól működik, annyira be van járatva h nekem fel sem tűnik, csak olyankor, amikor vhova mennénk enni és szólnom kell h miket nem lehet és hát elég hosszú a lista... :roll: én még pl halat sem adtam neki. igaz, én kb negyedévente eszek egy kicsit.
védőnő ismerőstől hallottam különben ilyet h egy éves kora után, amikor már mindent ehet a gyerek, akkor nagyon beindul a gyarapodása. de enyémről nem tudom elképzelni h bmi akkora étvágyat tudna neki csinálni h azt kétpofára tömje... :roll:

jaj, ma Viki érthetően kimondta h tündér! :shock: :D annyira tetszett neki ez a szó, van egy kis kabala figura, ami ilyen szárnyas vmi és mondogattam h tündér, ő meg gurgulázva kacagott ezen és aztán ő is mondta h tündér :)
Vendég
 


tündér nem könnyű szó, ügyes!! :)
Pici és a többiek! Tegnap régi képeket nézegettem, és hááááát ollllyan jókat láttam, a kis apróságokról :D néha én elfelejtem, hogy volt olyan kicsi is Zita. Tegnap láttam egy 3 hetes babát, pedig nagynak számított 4700 volt, Zita 2 hósan volt ekkora, de csak néztem álmélkodva milyen csöpp :shock:

Zita is beállt, azaz bejárt :lol: a totyogók sorába. Pont 14 hósan indult el, igaz már addig is lépkedett párat, de nem közlekedett vele kifejezetten, inkább csak próbálgatta. Azért mászik is még, főleg ha sürgős dolga van :wink: A beszéde még mindig előrébb jár, de ezt mondogattam is, hogy hamarabb fog beszélni mint járni. :) Pont most írtuk össze a szavait ill. szókezdeményeit amit rendszeresen és adekvátan használ és jóó sok lett, meg is lepődtem. :shock: Sok szó mások számára is érthető, ezek az alapszavak anya, apa, mama, papa, pápá, dádá, baba ilyesmik, és sokat csak mi értünk még, pl. ke-kefír, tá-távirányító, pa-pancsi, tete-teteje, ebe-ebéd, ilyesmik. :)
Szeptemberben nagy nap elé nézünk, és Riella varrja a ruhámat, bibibi :D :D Ma fogunk találkozni először, remélem a gyerekek jól ellesznek majd :) minitopictali. :wink:
szebb napot, mindenkinek, mint amilyennek itt tűnik az időjárás :roll:

Kép
ági_bp
 
 


Húha Ági, vajon mi lehet az a nagy nap???? :)
Hát, ha az, amire gondolok, eskem-beskem, akkor biztosan nagyon csinos leszel a Riella-féle ruciban. Zita lesz a nyoszolyólány netalán?

Bálint még nem mond semmit, illetve egyet, azt, hogy NEM. De nem konzekvens, mert IGEN-t is jelent. "Bálint, egyél joghurtot!-Nem." és közben nyitja a száját. :lol:
A halandzsa viszont annyira megy, hogy lehet, hogy igy marad. Egész nap beszél és minden Ddddá. A repülő, a kutya, a cica. Egy dolgot viszont ügyesen csinál, ha megkérdezem tőle, hogy hogyan csinál a paci, akkor csettint párat a nyelvével. (persze tudom, hogy a lovak nem csettintenek a nyelvükkel, de mindenesetre érti az összefüggést.)
Nekünk is van szavas könyvünk és azzal szinte bármikor le tudom foglalni, mert mindig mindent megmutat benne és olyankor nekem kell mondani, hogy mi is van a képen. :lol:
Egyébként Bálint is rengeteget ért. Sokszor én is meglepődök. És újabban kérésre, de volt, hogy spontán, puszit ad (megnyálazza az arcát), bárkinek. Marha klassz, mindenki nagyon élvezi.

A mai napon elkezdünk csomagolni. 3 héten belül költözünk. Egyelőre még nem a házba, mert az majd csak karácsonyra lesz készen, hanem egy barátunk lakásába a Belvárosba. 13 hónap alatt 3x költöznünk. :shock: De ez most az utolsó lesz, becsszó! :)

Szép napot mindenkinek!

Vanda

Kép

Kép
precious
Budapest
 
 


Hálló

Ahogy nézem itt csupa-csupa szép kölök született... 8) 8) 8)

Az elmúlt 1 évünk? asszem valahol ott hagytam abba, hogy ez az anyaszerep elég nehéz ügy és még nem találom nagyon a fogódzókat (mert a baba magazinos szirupos ömlengésekkel nem tudok azonosulni). Utána persze hamar rendberaktam magamban a dolgokat, és egészen magamra, meg a gyerekre találtam :D és elkezdtem élvezni. A kisebb-nagyobb kellemetlenségek pedig idővel megoldódtak, aztán új jött helyettük, aztán azokat is abszolváltuk, és hát be kell valljam, hogy igazán otthonosan érzem magam a mókuskerékben. Persze könnyű nekem, mert a férjem sokat sertepertél a gyerekkel, amikor nem dolgozik, sőt a háztartásba is besegít (övé a vasalás, hehehehe), Hédi meg alapvetően egy nyugodt és viszonylag egyszerűen működő baba. Így aztán nem kellett igazán nagy bátorság betervezni (igen, tervezett volt) a következő porontyot. :D

Hédiről: nyugodt fajta, jókedélyű, szal nem egy nehéz eset... semmit sem kapkod el, legalábbis a fejlődésben. Amikor az okoskönyvek azt írják, hogy „ebben a korban a sok/legtöbb gyerek már ezt és ezt csinál”, akkor Hédinél még nyoma sincs/sem volt vagy épp csak belekóstolt a dologba. A jelenlegi helyzetet összegezve: még nem indult el a klasszikus értelemben, próbálkozik, próbálkozik a totyogással, de még kell neki sztem jópár hét, amire ebből stabil, önálló járás lesz. Most kezd olyan rövid szavakat mondogatni, amit már konkrét jelentéssel együtt használ (pl. baba, de időnként bababa vagy babababa lesz belőle :lol: ). Mert a halandzsa már jó ideje megy :D A haját és a fogát hasonlóan megfontolt ütemben növeszti (az utóbbiból eddig 5öt). Ja és az 1 éves méretei: 79cm és 10,75kg

Voltunk nyaralni is, állatira elfáradtam a 12 nap végére... hát izé, ez már/még nem az a nyaralás, amit alapvetően nyaralásnak hívok, csak arrébb (nomádabb körülmények közé) tettük át a székhelyünket, és mondjuk eközben 2 árnyalatnyit barnultam :D

Kép

Kép

Kép

Kép
idoru
 
 


sziasztok

legi - nekem már csak a régi neved marad - kár volt rejtegetned a kisasszonyt ilyen sokáig!!! Nagyon szép kislány. A természete hasonlít az én lányoméra, és Stellának is még csak 6 foga van:-)) Bár nálunk néha szokott lenni hiszti és olyankor engem üt vagy a tárgyakat. Mondjuk arról, hogy másik embert megüssön próbáljuk igen intenzíven lebeszélni.

Szerdán voltam szülőin. 5 évet öregedtem. Szóval elég gáz egynémely szülő viselkedése. Kezdjük ott, hogy ugyebár szülői értekezlet. Nem babatalálkozó, ehhez képest volt aki hozta a család összes gyerekét, no meg még a nagyit is. Aztán mikor már csoportmegbeszélés volt, természetesen annak az anyukának van a legtöbb kérdése, akinek a gyereke majd csak februártól bölcsizik és még véletlenül sem hagyja a másikat szóhoz jutni.... A végén feladtam, szóltam, hogy az én gyerekem szeptembertől kezd és beszéljünk meg egy időpontot családlátogatásra.

Legi! Nekem még lenne egy olyan kérdésem feléd, hogy szoptatás alatt vállaltad a második babót? Szoptatsz még?

Mindenkinek jó hétvégét!

Márti
stella2007
 
 


Sziasztok!

Gratula Legi lencsikéhez,nálunk most ez a sláger,az icipici lencsilány című nóta Martin maci nagyon szereti,szóval emlegetünk naponta, :D
hédi kalapos fotója zseniális,volt egy barátom akinek volt egy 4 éves huga,lementünk az Adriára nyaralni,és ő nézett ki pont így,nagyon cuki.

Doo,Viki nagyon édes a képeken,nekem a csukott szemes a befutó,meg amin ketten vagytok :D :D
Jó volt hallani és főleg látni titeket :D

A jó kívánságokat köszönöm,Pici sajnálom,hogy nem tudsz jönni,de majd képekben minderől beszámolok.
Tényleg Lorci hol vagy???Te ha jól emlékszem jönni szerettél volna??

Tegnap nagy élményben volt részem,igen miután Ági már elmesélte én csinálom a menyasszonyi ruháját,és itt voltak nálam megbeszélni a részleteket.
Szerintem nagyon csini lesz egy nem szokványos ruhában,de többet nem árulok el,majd remélem lesz róla kép és akkor meglátjátok.
Találkozott Zitus és Martin ami egy merő nevetés volt,amit a fiam kacagása indított el,még ilyennek soha nem láttam de tüneményes volt a szitu...azóta is ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZbaba-babázik és nevet...a bizsu nyakláncot ami Zita nyakában lógott míg itt volt már 3 szor kőrbe vitte a lakásba megmutatta mindenkinek és baba-baba megy közben..
Megyek mert jönnek próbálni csak gondoltam ezt megírom
jó hétvégét

KépKép
riella77
 
 


:)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ági_bp 2009.02.16 15:49-kor.

Kép
ági_bp
 
 


Sziasztok!
Milyen fura,mekkorák ezek a lurkók.Most született egy a házban,és mintha ezer éve lett volna Brendus ekkora...

Mi is jól vagyunk,nem voltunk még nyaralni,apa non-stop melózik... :evil:

Brendon 81cm magas,10,7kg.Most jön a 6.foga,mivel neki 2 van,egyszerre jön 4.szegénykém. :cry:

Már egy hete kétlábon fedezi fel a világot,alig vártam,most kell rájönnöm,mennyivel könnyebb volt akkor mikor négykézláb nyomta.
Most jött el a fogyókúra nekem,mehetek utána,én ugyanis akármit teszek,annyi a súlyom,mint terhesen,egy gramm se megy le,pedig alig eszem,sokszor már rosszul vagyok az éhségtől.

Szoktalak olvasni titeket rendszeresen,de a bölcsihez nem tudok hozzászólni,a munkához sem,és sajna már a szopihoz sem.

Ennyit mára.

Puszi mindenkinek.

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1216559603.754.jpg[/img] [/img]

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Gabi, jó, hogy jelentkeztél!!! :) Milyen nagyfiús Brendon :shock: csak néztem! Jóképű pasi :wink:

Kép
ági_bp
 
 


Sziasztok,

En is kepben vagyok (neha), olvastalak titeket, amikor idom engedte. :)
Mi jol vagyunk. Rikkancs igazi sajtkukac, rosszcsont, kope!!! A legujabb jatek, hogy behunyt szemmel kozlekedik. Amikor fogocskazunk ugy uldoz engem, megy a hang utan!!!!! :shock: Persze multkor ebbol votl baleset, mert az ajtofelfaval talalkozott!! Auuu!!! :( Esik sokat, resen kell lenni rendesen. Amugy nagyon cuki. MOndja az allathangokat. Ga ga, vau vau, ia ia, es a legjobb a kotkodacs!! "kotokotokotoaaaacs"!!!! :) Most jonnek az orlofogak, egyszerre 2 (mindig kettesevel nyomja oket), ugyhogy kicsit nehez most. Plane a kaja, alig akar enni!!! :( Augusztus elejen megyunk Balcsira (ha minden oke), de mar voltunk par napot, teszek fel kepet rola.

Riella koszi, hogy gondoltal ram. Az a helyzet, hogy nalunk marha nehez megszervezni a gyerekfelugyeletet, mert nincs egy megbizhato nagyszulo. Karesz anyukaja meg okes lenne, de most ott a csaladban drama van :(, igy egyenlore nem tudom, hogy eljonne-e, meg hogy mi lesz! Meglepetesszeruen nem lehet megjelenni? Ott nem vehetek jegyet? A bemutatora esetleg.......ahh de nem merem igerni, mert nem tudom most mi lesz itt a csaladban! :(

A kepek tok jok!!!!!!!!! Meg meg! :)

Kép Dinnyematyi!

Kép Napszitta!

Kép hintapalinta

Kép

Kép
lorcika
 
 


Sziasztok,

Elina is elindult, de meg csak probalgatja, igaz naprol napra tobbet, minden baba szepseges! :D

Par kep! Kép Kép Kép

KépKép
horilda
 
 


Sziasztok!

Jó hogy egyre többen adunk jelet magunkról! :) :)

Riella! Én és a férjem mennénk, engem a ruhák érdekelnek, őt az utána lévő lazítás! :) :)

Gergő nagyinál van egész nyáron, sikítófrászt kap ha szóbak ekrül hogy hazajöjjön egy kicsit. És folyton azt hajtogatja, hoyg nem bírom már anyát elviselni..... :( :( :( És közben zokog és káromkodik.... én is ilyen voltam kamasznak, tehát mostmár biztos hoyg az. Semmi sem jó neki, pár percre foglalják le dolgok..szóval GÁZ!!!!!

Levente egy édi bédi tünemény! :) Meg zabbantanám naponta hatszor is akár! :) Ő is totyog, ha siet mászik. Csak és kizárólag egyedül hajlandó lépegetni, ha megfogjuk a kezét elkezd futni.... alig bírom a tempót úgy beindul.

A legjobb játéka mostanában az, hogy mindent eldug az ágy illetve a szekrények alá, otthagyja egy pár percre, majd kcagva-tapsolva örül neki hpgy megtalálta! :) :)

Ingázok Angliába, vasárnap egyedül voltam 60 kiló ruhával.... nem volt semmi. Még most is nyögöm, minden porcikám fáj. A repülő szörnyű, a lábam nem fér el pedig nem vagyok túl magas. Mögöttem horkolnak, mellettem bőgnek, előttem viszon tlefektetett üléssel terpeszkednek... úgyhogy áááá

Puszi nektek, olvasok ám! :)

Kép Kép Kép Kép Kép

KépKépKép
bogyra
 
 


Sziasztok

na de jó, mennyi mindenki újra írt :) és a soook kép!!! na majd én is hozok Zsozseszről, de most nem fényképezem, mert elég ramatyul néz ki szegényem... pár napja szenved a fogával, hasmenése volt, és most arra elkapott tőlem egy jó ksi vírust :(
én már múlt hét óta beteg vagyok, igaz már lázam nincs, úgyhogy dolgzok, most meg ő lázasodott be és folyik az orra... :(
remélem hamar kivackolódunk belőle mindketten... munka mellet elég gáz az éjszakázás...

anyukám lerobbant, hétfő keddre próbáltunk egy babysittert de nem jött be... most próbálunk majd egy idősebb nénit, remélem több sikerrel... munka mellett muszáj lennie egy beugrósnak, még ha bölibe is emgy Zsófi szeptembertől, akkor is... hát nem könnyű...


Ági, nagy gratula az eseményhez!

Nagyon jók a képek Zitáról és Martinról :) és Elina is nagyon cuki , szép a frizuja, te vágtad Ilda? Egyébként nekünkis totál ilyen a konyhabútorunk, a fa anyaga és a mintázata is, meg az egész stílus :) Még a foganytúkból is ugyanolyat választottunk :lol:

Ricsi tényleg nagyon kópésan néz ki! Csukott szem nálunk is játszik, meg most körbe pörögni tanult meg és akkorákat esik utána mint az állat... de csak rötyög ahogy szédeleg :)

Gabi, Brendon füle rendbejött azóta?

Legi, nyaralás kérdésben nagyon egyet értek veled... khm egy kicsit más így nyaralni... :wink:

Képzeljétek a hétvégén a férjem új kocsijával mentünk le Zsozsesszal a Balcsira és egy sudri bunkó belénk jött hátulról... szerencsére nem sérültünk meg, erre jó a nagy kocsi, meg a babaülés... soha többet nem indulok el városon kívülre a Polommal... 400 ezer forint kár... mondjuk a biztosító fizeti, de annyira szar érzés volt, mert hiába vezet az ember óvatosan ha ilyen hülyék futkároznak az úton akik úgyis beléd mennek, te hiába vigyázol :twisted:
Elismerte a kárt de aztán el kezdett ordítani velem, hogy miért álltam meg, ő azt hitte én már ki fogok hajtani az útra... (az autópályáról hajtottam le a Balcsi fele, és nincs felhajtó sáv... naná hogy megállok, pláne hogy jött egy autó...) szóval nem figyelmetlenségből jött belém, hanem mert egy igazi bunkó volt aki feltételezte hogy én majd kihajtok az érkező autó elé, meg még talán ő is befér elé... úgyhogy hátranézett közbe meg padlóig nyomta a gázt hogy kiforduljon az útra...no comment
pici76
 
 


Niki, merre vagy?
pici76
 
 


Pici nem en vagtam a hajat, hanem fodrasz, jo kis gombas friszko, mi?

Januartol megyek vissza dolgozni 4 oraba, szeptemberben intezzuk a bolit, remelem minden ok lesz.

KépKép
horilda
 
 


Sziasztok!

Eladó lakást keresek a 11. és a 22. kerületben: földszint, kertkapcsolat, nappali + két háló. Max. 30M Ft-ig. Kérlek írjatok privit, ha tudtok valamit! Előre is köszi!

Kép
vargaviki
 
 


Pici, jobbulást Nektek. És hogy bírod ki, hogy beteg Zsozsesz otthon, Te meg melóba?? :shock:
Babysitter nektek szülőknek nem jött be, vagy Zsófinak? Reméljük a következővel több sikerrel jártok!
ÚÚÚ, még jó, hogy nem esett bajotok!! Én is úgy utálom az idióta sofőröket! Mondjuk, sajna a városban is bele mehetnek az emberbe. :? Zsófi megijedt nagyon?

Kép
ági_bp
 
 


Csak villámba nyomom,Bogy priviben kérnék egy pontos címet ahová postáznám a meghívót ami egyben a belépő jegy is, el kell hoznod majd magatokkal.
A lazulás garantált apa a hangulat felelős,és nagyon érti a dolgát,hozzá csapunk egy kis Tokaj -Hegyalja-i borkostolást és azt hiszem minden rendben lesz.
:D
Lorci sajnálom a drámákat,nem tudsz betoppanni,mert korlázott hely áll rendelkezésemre,és nem férnek be többen,a helyszínen pedig nem lesz jegyeladás.sorry

A babák gyönyörűek.
pusszantás

KépKép
riella77
 
 


Sziasztok.
Karambol,utazás,mennyi izgalom,zajlik a nyár rendesen... :lol:

Emlékeztek?írtam,hogy mindig elájulok,mindenki körülöttem a depire fogta,hiába mindtam,hogy nem,valami gáz van.
Mára már nem tudom elhagyni a lakást,mindenhol elájulok,a sarki közértbe nem tudok kimenni,mindent a fiam vásárol...
szóval kiderült:nem vagyok depis,két porckorongsérvem van,egy tarkónál,egy lenn,ideget nyomnak.Műtenek,külön majd a kettőt,az alsót a szokott módon,a felsőt pedig nyakon keresztül,elől vágnak és mindent félretúrva onnét teszik.
Nagyon féltem,de már alig várom,éjjel lezsibbadt a bal arcom és a jobb felem,megijedtem.
Szóval nekem szép nyaram van.Legalább megtudtam,mi teszi tönkre az életem,és vaárom a teljes életet újra,mert ez már tényleg nem az néha.

Brendus jól van,már szaladgál,tegnap kinőtt az első púp a fejére,elesett.A füle hála égnek rendbe jött teljesen.

Patrik élvezi a nyarat,haverok,suli felejtve,szerintem ha tehetné,vissza se menne szeptemberben. :lol:

Mindenkinek jó pihit,ha lehet ilyet írni a lurkók mellett.

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Sziasztok!

Nem tűntem el, csak olvasó üzemmódban voltam. (köszi Pici)

Sorban reagálnék.

Riella egy kalappal a bemutatóhoz! Nyűgözz le mindenkit! És képeket majd tegyél fel légyszi!

Bogy, bocs, h. nem reagáltam Neked sem, köszi, majd priviben leegyeztetjük.
Levente tiszta apja :)

Elinának tényleg milyen klassz az új sérója. Ilda, kleóra növesztitek? :) Na, akkor Te is mész vissza dolgozni januárban, tök jó.
Mesélj még hogy tervezitek!

Legi, Hédi mennyire gyönyörű kislány! Nagyon jók a képek!

Lorci, remélem elsimulnak a családi gondok.
Ricsi egy igazi rosszcsont lehet, még a szeme sem áll jól! :wink:

Doo, Viktória is mekkora nagylány, aztaaa!

Ági, köszönjük Martin és Zita találkozójának képes beszámolóját! Jó lehetett Nektek. És mikor lesz a nagy nap? Előre is gratulálunk!

Mi jól vagyunk, Emma is sok mindent mond már, szinte mint egy papagály, tök bírom.
A napokban kezdett Nekem úgy segíteni, h. magam is meglepődtem. Elpakolta múltkor a babáját, mikor látta, h. én is pakolok, ágyazáskor ő is feltett egy párnát, tudta, h. azt reggel anya oda szokta rakni. Visszahoz/visz dolgokat és mondja hozzá, h. vi :)
Mindennek a kezdő szótagját mondja, de mond már egy csomó szót is.
4 napos úszótáboron vettünk részt, amolyan edzőtábor. Nagyon jó volt, olyan nagyos dolgokat csinálnak már, mindig ledöbbenek. Na meg a nagyobbak is milyen ügyesek.
Készültek fotók is, teszek fel.

Az elinduló babáknak gratulálok!!!

Kép
niki30
 
 


Kép Kép Kép

Bringa, mi van veletek?
Ti jártok még a Pólusba úszni?

Kép
niki30
 
 


Ági, Riella! Zita és Martin akkor most összejöttek? :lol: :lol: Vagy csak udvarlás fázisában vannak?

Kép
niki30
 
 


Gabi, jesszusom, szegénykém! :shock:
Mikor lesz a műtét? Ez nem lehet semmi!
Hogy derült ki? Megnézetted magad?

Kép
niki30
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: