Új privát üzeneted érkezett!

Márti, tök jó, h. Te is visszatértél és sűrűbben jössz :)

Tényleg, mi lehet Bringával? Úgy eltűnt megint :cry:

Dóri, niki@icd.hu -ra jöhetnek a képek! :lol: Köszi


Marha szar idő van.:(

Böli: Egyébként teljesen rendben van a böli, szimpi. Bár nem tudok mihez viszonyítani. Dóri! Lehet, h. egy csoportba fognak kerülni a gyerekek? :roll: :wink:

Kép
niki30
 
 


Böli... nem tudom mit csináljak. Nem megyek még vissza dolgozni, de azt érzem Milun, hogy nagyon szereti a társaságot, és kevés neki, hogy velem van itthon kettesben. Jártunk zenebölcsibe, írtóra élvezte, tisztára fel volt pörögve! Ismerkedett gyerekkel, anyukával, játszott, magyarázott megállás nélkül. Itthon vonyít :shock: szó szerint... szerintem unatkozik. Sajnos a zenebölcsi bezért nyárra, tökre meg vagyok lőve, mit csináljak vele?????
Az itteni bölcsiben azt mondták, akkora a túljelentkezés, hogy a 2007-es babákkal szóba sem állnak :(
Hova vigyem? Heti 1-2 óra gyerektársaság kéne, nincs valami ötletetek nyárra?????
Ráadásu ez a fos idő :( Most 40 napi fog esni?????

Dóri, én is kérek képeket!!!!! cs.csi@freemail.hu :)
Vendég
 


Niki,
én úgy tudom (azt mondta a gondozónéni legalábbis), hogy 3 csoport van, kiicsi, középső és nagy. A másfél éves gyerek pedig a kicsibe tartozik. Tehát nem kérdés, hogy egy csoportba kerülnek. :) Egy csoportban pedig 12 gyerek van. Csoportonként pedig 2 gondozónéni van de. és jön du a másik kettő, mint az oviban váltják egymást. Nem olyan rossz arány..

képek mennek nemsokára :wink:
bojszi55
 
 

 
 

Csilla, én a játszóházat tudom ajánlani. Vagy ha szép idő van, játszótér.

Dóri :D jajjj, de jó, ennek most nagyon örülök. Jó lenne akkor, ha beadnád, legalább a gyerekek is összeismerkednének meg végre mi is találkoznánk.
Na persze, ne ez motiváljon :wink:

Akkor délután kettő gondozónéni van velük? Én úgy tudtam de. egy és du. egy.

Várom a képeket!

Kép
niki30
 
 


Niki, szoval ha 2 eves kora elott mennek vissza dolgozni, ugrik a GYED, de lehet a GYES-t kerni? De akkor nem 3 eves koraig jar az, nem? Hanem hamarabb vege...???????????

Nalunk is tuljelentkezesek vannak, pedig ilyenkor nem lehet beiratni ugy tudom, ugyhogy en majd ev elejen tudom szerintem...

KépKép
horilda
 
 


illetve szeptemberben...

Amugy ezeket hol lehet megerdeklodni, marmint a GYED/GYES/munka kerdest?

KépKép
horilda
 
 


Horilda!

Gyes a gyermek három éves koráig jár alanyi jogon, mely melett 4 illetve 6 órás munkát is lehet vállalni. Jelenleg 28 ezer forint.

A munkáltatód, könyvelő ilyesmik tudják.

KépKépKép
bogyra
 
 


Koszi Bogy!
Ugy tudom mar 8 ora mellett is jar a GYES!
Valaki?

KépKép
horilda
 
 


Az én szomszédom visszament 8 órára és jár a Gyes úgy is,tőle tudom.

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Az én szomszédom visszament 8 órára és jár a Gyes úgy is,tőle tudom.

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Az én szomszédom visszament 8 órára és jár a Gyes úgy is,tőle tudom.

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Igen már lehet teljes órában is, de szerintem felesleges... pénzben nem vagy előrébb, időben viszont baromi sokat számít és a nyugdíjba is 100% számít bele a 6 óra.

KépKépKép
bogyra
 
 


Ebben igazad van, csak hat a munkaltatonak legyen eleg a 6 ora :shock:

KépKép
horilda
 
 


Na ja, Ilda, legyen elég a munkáltatónak. Mert nekem elég a 4 is :)
Igen, én is úgy tudom, 8 óra mellett is jár a gyes.
K...va sok pénz, de jóóó :) :cry:

Kép
niki30
 
 


SZiasztok,

Bogy gratulalok, hogy folytathatod a sulit!! Hurraaaaa!!!! :) Boli engem nem erint, mivel mar irtam, hogy nincs hova mennem, igy maradok, hangolodok ra egy ujabb babora! :)
HABÁR! Nem tudom nincs-e megint valami fejlodesi szakasz, ugyanis gyermekem ujabban ha nem is orankent kel, de tobbszor ejszaka. Eddig a kis vizecske eleg volt. Ivott es visszaaludt. MOst simiznem kell, meg dudolgatni, amig el nem alszik, ami sokszor 15-20 perc!!!!!!!!!!!! Es ez orankent!!!! Na akkro mar kesz vagyok. Ha hallja hogy kimegyek visit!!!! :( Oke eddig is felebredt, de visszaaludt egyobl, most meg anya anya anya!!!!!!!!!!!! Mult ejjel durva volt, mar teljesen kesz votlam orankent visitas, simizes a vegtelensegig!! Szetszallt az agyam!!! Ez van mar minden ejjel! De ha nem megyek be, akkor meg annyira fajdalmasan sir!!!!Ha magunk koze veszem hajazik,simizi a hajam es alszik reggelig. De nem akaorm, hogy ezt megszokja, ott a sajat szobaja a kisaggyal, ez eddig mukodott. Foga is jon...de napkozben semmi baja. Csak ejjel??? En nem ertem csak az en gyermekemnek nincs beallva az alvasa,?? Minden honapban mas-mas alvasi szokasa van!!!! :shock: Valakinek hasonlo?

Rikkancs sajnos nem egy nagy tarsasagi emberke! ELvan bababolcsiben, de azert legyek tisztes tavolban. Hamar eltorik a mecses ha fellokik vagy valami!!! Baratkozo, de nem valami bator!! Unokabatyjatol rettentoen fel! Ot ugy "ismerte" meg, hogy MIlannak akkor volt a hisztikorszaka, sokat visitot, akkor persze Ricsi is...szoval szerintem ez maradt meg benne, mert ha talalkoznak fraszban van!!! Pedig jo lenne ha kicsit baratkozobb lenne!

Na vacsi!

Kép

Kép
lorcika
 
 


LEVENTÉNEK NAGYON BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNUNK!

Kép
niki30
 
 


Csajok, nekem a munka mellett le kellett mondanom a gyedről, azt itt a munkahelyemen elintézték, csak alá kellett írni egy papírt. Aztán kellett kérnem egy igazolást és még vagy egy tucat egyéb papírral (születési anyakönyvi kivonat, TAJ kártya, Zsófitól, plussz nekem személyi, tajkártya, adókártya, nyugdíjpénztár belépési nyilatkozat meg minttoménmégmi plussz két kitöltött adatlap) be kellett vonulnom az államkincstár kihelyezett irodájába és benyújtani a kérelmet a gyesre. Hivatalból most megkeresik a cégemet tényleg lemondtam -e a gyedről (mondjuk akkor nem tudom miért kellett igazolást vinni... :evil: ) aztán elvileg utalják a gyest. Zsozsesz 3 éves koráig kapom, és hát engem nem zavar hogy most még többet fogok keresni mint előtte :wink:

Dóri, ez ám a sikersztori, mindenki elhelyezést nyert :wink: jó hallani hogy történnek jó dolgok is veletek :) innen úgy jön le hogy nagyon erős csajszi vagy és viszed a kis család életét nagyon frankón tovább!

Ilda, hááát ha nem akartok rögtön belevágni akistesó projektbe, hát meggondolandó ez a mnkahely kérdés, mert ki tudja később lesz-e hova visszamenni amikor emg szeretnél. Szerinted Elina hogy bírná?

Csilla, családi napközi? Itt megnézheted van-e a közeletekben.
http://www.csana-info.hu/

Lorci,
biztos a foga miatt szenved szegény, nem? Zsófinak is vannak rosszabb napjai, de nálunk ez szerencsére max 2 ébredést jelent... Viszont tutira fogzik szerencsétlen, mert már harmadik napja fosik (bocs) de úgy hogy a térdéi folyik csórikámnak...
Unokaöcsém is hajazós volt, és nem akarlak elkeseríteni, de most 12 évesen is még csinálja (igaz már nem minden este :wink: :lol: )
Ez biztos gyakori a fiúknál mert barátném 3 évese is hajazva alszik el...érdekes :shock:
Egyébként nálunk sincs két egymást követő hónap azonos alvási szokással. Most pár hete amióta megtanult járni, már 9 kor alszik, viszont 6 kor kel és napközben végre nem 2szer 20 percet alszik, hanem 2 szer másfél órát :lol: (most hogy már nem vagyok otthon, ésnem tudom ezt kiélvezni... a kis büdös :lol: ) Azelőtt 10-11 től aludt 8-9 ig, és napközben kétszer 20 percet volt hajlandó aludni...
Kitartást kívánok az éjszakákhoz. Nem tudom van-e erőd kipróbálni hogy pár napig hagyod sírni, és ha nem jön be feladod, vagy marad a hajazás...ami nem egyedi...
pici76
 
 


nálunk is durva alvási v inkább elalvási téboly van két hónapja...
bocs Lorci, nem beleugatni akarok, de ha már kérded: én a helyedben magam mellé venném éjjel (feltéve h apának nincs nagyon ellenére) és te is jobban pihenhetnél - plusz sztem ez némiképpen rásegítene a félénkségét is levetkőzni. legalábbis több forrásból is azt mondják h az a gyerek, akinek kicsi korában mindig rendelkezésére állt a szülő és kielégítette az érzelmi szükségleteit, az sokkal magabiztosabb és önállóbb lesz a későbbikeben.
Vendég
 


http://index.hu/velemeny/eheti/e7i080616

Olvassátok el és kinyílik a bicska a zsebetekben!

Kép
niki30
 
 


Doo, persze igazad van abban, hogy kell, hogy mindig a gyerek rendelkezesere alljunk, csak en nem szeretnem ha megszokna az ott alvast! Mert par ejszaka utan, amikor egyutt aludtunk nehezen szokott vissza. Attol fuggetlenul felkelek mindig hozza es simogatom es legtobbszor ez eleg is neki, tudja, hogy ott vagyok, mar meg is nyugszik. Csak ugye orankent ez kellemetlen.....na de most javulas volt az ejjel! :) Remenykedem, hogy kibujnak a fogacskak!!

Niki elolvastam a cikket. Nezd, van benne igazsag, abbol a szempontbol, hogy egyik orszagban sem jar ilyen sokaig allami tamogatas anyaknak. DE mas orszagban van babyszitter elerheto aron, van bolcsi ahol van HELY!!!! Mert oke visszamegyek, de kire hagyom a gyereket, ha a bolcsi kozli, hogy tele van!!! Ovikrol nem is beszelve!!! Ezert nem egeszen korrekt ez az egesz!

Na nyuglodes van, ugyhogy mennem kell!!!!

Kép

Kép
lorcika
 
 


Sziasztok!

Mi magunk közé vesszük Leventét ha nyüglődik, mindenkinek egyszerűbb. Ő sem túráztatja magát és nekünk sem kell idegbajt kapnunk. Ha beteg akkor minidg köztünk alszik, ha jön a foga akkor is. Most utóbb kéthétig szinte folyamatosan velünk aludt, jött neki a hátsó foga. Pár napja kibújt, azóta alszik a kiságyban mint a parancsolat. Ez lehet egyedi eset... :)

A cikket nem kommentálnám! Az államnak semmivel sem jobb akkor, ha a bölcsi neveli a gyerekt, hosszú távról meg ne is beszéljünk... Én szerintem minimum két éves koráig a gyereknek max annyi társaságra van szüksége, ami a játszótéren vagy parkban elérhető és legfőképp a családjára. Sajnálom azt, hogy a magyar átlag fizetés mellett, amiből a gyed is követlezik nem lehet megélni, így anyák rá vannak arra kényszerítve hogy visszamenjenek dolgozni.

Én mondjuk semmi pénzért nem adnám ki a gyermekem nevelését a kezemből az első 3-6 évben. Persze ez is csak egy vélemény. Mi nem megyünk tengerpartra, meg mégregdrága szállodákba, hanem élvezzük az együtt töltött időt, akár itt lent a parkban, akár egy sátorban, akár a barátunk nyaralójában.

Az uniós példákat meg kár is feszegetni, a jó bébiszitter vagy dada nálunk elérhetetlen...:(

KépKépKép
bogyra
 
 


Persze. És az is különbség nyugati országokkal szemben, h. ott az apukáknak nem okoz problémát, h. eltartsák a családot, míg anyuka gyeden/gyesen van.
Szóval nem is érdemes összehasonlítani.

Bogy! 3-6 év?? :shock: Akkor oviba sem fogod beadni?

Én nem vagyok "együttalvós" párti :oops: , de nem azért, mert nem szívesen fekszem mellette vagy nem élvezem még mindig a szuszogását, én nem tartom szerencsésnek. Én örülök, h. Emma szereti a kis helyét és megszokta.
Bogy, Nektek szerencsétek van, h. Levi ennyira alkalmazkodó.

Kép
niki30
 
 


Sziasztok!
Kissé félregondoltok dolgokat szerintem.
Nekem anyum New Yorkban él,ott például semmi támogatás nincs.Neki most az új férjének unokái születtek,ikrek.
Semmi támogatást nem kap senki,ha az egyház kereszteli a gyereket,akkor a szertartáson befolyt pénz az övéké,de ennyi.Se gyes,se csp,semmi,azért,hogy az anya mielőbb visszaálljon melózni.
Ezt a cikket az indexen napokkal ezelőtt olvastam,szerintem aki írta egyértelműen bunkó.Még ha van is valóságalapja,a stílus alpári.
Én még mindig azt vallom,az első 3 év bepótolhatatlan,persze ez nem a bölcsis babákra értendő,az egy kényszerhelyzet.
Brendon is egész nap kint van,az udvaron 2-3 vele egykorúval,mikor rossz idő van,veri az ajtót és ordít,rendesen hiányoznak neki a többiek.

Nekem ha sír,vagy nyöszörög éjjel,mindig magam mellé veszem,azonnal visszaalszik,de ha a helyén hagyom,nem.
Így jobban pihen mindenki,néha azért én is szeretném,ha végre úgy ébrednék,hogy gyermekem átaludta az éjszakát a saját helyén,kipihentebb lennék,bár ha nappal fáradt vagyok,lefekszem vele ebéd után,és kisímult arccal ébredek.:)

Na,hosszú volta,de úgysem szoktam az lenni,mert Brendus nem hagy soha írni.
Sziasztok,jó hétvégét mindenkinek.
Mi ma strandolunk.

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Holnap lemegyünk egy hétre a Balcsira, úgyhogy sziasztok, mindenkinek szép hetet, jók legyetek!!!!
Ha megjöttünk szeretnénk jó sokat olvasni, úgyhogy termeljetek kedveskéim!

Mindenkit csókolok!!!

Kép
niki30
 
 


Kép :) Kép megvan anya drapériája,lerántottam Kép kertész leszek


ezek a legfrissebbek ma készültek

KépKép
riella77
 
 


Kép ezt a szobát most csináltam Kép ezt a rucit most vitték el,szerintem jól sikerült darab


ha meglesznek a képek a múlt héten elvitt ruhákról azt is felteszem,mert igazi gyöngyszemek,kritikus vagyok magammal szemben,de ezek még nekem is bejöttek,
most ennyire jutottam,megfő a fejem a gép előtt,mert megszorul a levegő a kuckóban és van 40 fok.
puszi mindenkinek

KépKép
riella77
 
 


sokkoltam a fórumot,lányok hová lettetek?????? :?

KépKép
riella77
 
 


hát Nikiék el vannak utazva - és hát így h nincs háziasszony, tudod, nem olyan... :roll: :wink: szal ne vedd magadra Riella! :wink: szép a ruha!
Vendég
 


Riella épp imént írtam neked privit!!

Kép
ági_bp
 
 


sziasztok!

Riella,
szép a ruhád, szép a lovad! :) Viccet félretéve, tényleg nekem is nagyon tetszik, olyan kis dögös darab. :wink:

Mi is utazunk/havazunk, annyira kiegyensúlyozott lettem végre, komolyan úgy látszik ez kellett most nekem. Gyerekek is nagyon jól vannak, egész nap pancsol a legkisebb a legnagyobbal. :) Én úgy nézek ki, mint aki a Bahamákon nyomta 2 hétig. :lol: Pedig csak a kerti medence. :wink: :D Annyira kiszívta a hajamat a nap, hogy hétfőn mehetek barnát csíkoztatni bele. de komolyan. :shock:

Most mindenki épp alszik, és elintéznivalóm volt a gépen.

Mindenki pihenjen, hűsöljön, pancsoljon. Vagy amit épp szeretne! :)

ps: homokozót keresek olcsón! nem 7 ezerért. Olyan kagylóformájú műanyagra gondoltam, mert megszűnt a homokozó a kertben amióta a medencét felállítottuk. És hiányérzete van a gyerekemnek..
szal vki esetleg tud, az szóljon nekem!
bojszi55
 
 


bojszi!
Újpesti piac háta mögött játékfutár játéknagykerben 3000ft.[/img]

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Sziasztok!

Hazajöttünk Balcsiról. Nagyon szép időnk volt, Emma borzasztóan élvezte a vizet:)
Én kicsit elfáradtam, egész nap futni utána, és ez a parton még nehezebb....
Meg aztán nehezen szokott hozzá az új környezethez, úgyhogy volt nyüglődés, hiszti, amit csak el tudtok képzelni.
Kicsit ki is borultam.
3 nap kellett neki, h. megszokja.

Majd hozok képeket is.

Doo, köszi:)

Riella, micsoda huncut lett ez fiú:)

Kép
niki30
 
 


Néhány nyaralós kép
Kép Kép Kép Kép

Kép
niki30
 
 


Emma 1.1.1.1. :lol: :lol: jók a képek, Niki!

Kép
ági_bp
 
 


Ági köszi :)
tényleg, 1.1.1.1.

Kép
niki30
 
 


Niki, pontosan mit is nézzünk az utolsó képen? apa izmos hátát v Emma popsiját? :shock: :lol: hát, azt mondják, a nyaralás gyerekkel már nem a pihiről szól... :roll: remélem, azért kellemes emlékekkel is gazdagodtatok.

Dóri, obiban még egy-két napig van műanyag kagyló homokozó 2700vmennyiért. de nincs teteje, ha jól láttam.
Vendég
 


Doo, tudom, h. csak a hátuk látszik, de nekem az egyik kedvencem.
Szerintem olyan jól sikerült. Fennt a felhők, lennt a bokrok, balaton, középen meg az életem értelmei :lol:

Kép
niki30
 
 


Sziasztok

húúú mekkora a pangás...
Niki, tényleg nagyon szuperek a képek, és hát apa háta... :wink: :lol:

Hát valóban más így nyaralni, nem? Másképp szép :lol:

Képzeljétek Zsófi tegnap egyedül evett kanállal. Megevett egy tál paprikáskrumplit. Igaz, fél órát xarakodott vele, és utána még a pelusa is szaftos volt, a hajáról meg a ruhájáról nem is beszélve :wink: de egyedül evett az én nagylányom!!! Olyan büszke voltam rá :)
pici76
 
 


Szia Pici!

Hűha, akkor Zsófi rálépett az önállósodás útjára! Szuper!
Bálint egyelőre fogja az egyik kanalat és tátja a száját, hogy kanalazzam bele a kaját.
A paprikáskrumpli jó ötlet, vacsira csinálok is egy adaggal.

Nekünk jól telt a nyaralás, Bálint kifejezetten imádta a vizet. Rengeteg kép készült a 11 nap alatt. Visszafele beugrottunk Balatonlellére, a homokos strandra. Na, onnan aztán alig lehetett kirobbantani. Nyakig menetelt a vizbe. Ha nem emelem fel, akkor talán tovább is ment volna, a kis felfedező! :)
Képeket találtok a www gomb segitségével.

Niki, nagyon jók a képek, látszik, hogy a kisMacska mennyire jól érezte magát.

Kellemes napot mindenkinek!

Vanda

Kép

Kép
precious
Budapest
 
 


Pici, nem mondod, h. Zsófi egyedül eszik? :shock: Aztamindenit!
Tényleg nem semmi.
Emma is néha próbálkozik, de még nagyon nem hagytam neki, mert csak kalimpál össze-vissza. Tudom, minden kezdet nehéz és hagynom kell most már tényleg, had gyakoroljon.
Böliben gondolom etetni fogják, aztán majd megtanul.

Vanda, nagyon szuperek a képek. Látom még hajókáztatok is.
:) Most nézem, h. kimerészkedtek arra az ugródeszkára apukájával :shock: :D
Boga Bálint, hihi, de jó név :lol:

Ma képzeljétek gyalog mentünk a játszótérre. Ez egy 10 perces út normál tempóban. Természetesen így volt vagy 20-25 perc is, de Emma oda-vissza tök egyedül jött. Visszafelé vettem fel kétszer rövid időre, de tök büszke voltam, h. ennyit gyalogolt és nem is hisztizett.

Kép
niki30
 
 


Vanda, nagyon jók a képek, nem csoda hogy Bálint élvezte a társaságot, a kissrácok ránézésre nagyon virgoncnak tűnnek :) és tényleg mennyi minden belfért nektek 10 napba :shock: nem győztem olvasni :) ez ám az aktív pihenés :)

Majd teszek fel képet hogy nézett ki Zsófi az evés után :) de azért ne vegye el a kedveteket, mert olyan kis ügyik. Én sem gondoltam volna hogy sikerül egyedül ennie, mert hát igen a kanalat fogta eddig is, de mindig csak engem etetett, meg kalapácsnak használta :lol: .... most meg elmagyaráztam neki hogy a saját arcába dugja, és tök jól beletalált :) És a krumplit is olyan ügyesen belebogarászta a kanálba, igaz volt hogy vagy fél percig kergetett egy krumpli darabot a kanállal :lol: Azon is meglepődtem, hogy amikor nem sikerült rögtön kikanlaznia a krumplit, nem lett idegbeteg, hanem csak kergette, kergette a kanállal, én nem bírtam volna idegekkel :roll:

Nagyon ügyi Emma, én még nem mertem "messzebbre" elindulni Zsófival (nem akarom cipelni ha leül valahol :wink: )
pici76
 
 


Pici, ez jó, háhh, kergette a kis krumplit. :lol:
Hát igen, úgy tűnik van türelme a drágának.

Kép
niki30
 
 


Pici, ügyes egyedül evős Zsófi! :D Viki még csak egy-egy kanállal tuszmákol a szájába. de nem bánom, ha lehet még kicsit késlelteni a dolgot, mert így is megőrülök a lakásban lévő rendetlenségtől :roll: :oops:

Niki, Emma ügyes kis túrázó :lol: enyémet is elvitte anyu múltkor sétálni és tök sokat mentek. ma én is ki akartam próbálni vele, de nekem folyton felkéredzkedett... na, azért nem voltam amatőr - nem vittem messzire :lol:

Vanda, már hiányoztál! már azt hittem, végleg búcsút vettél tőlünk :roll: :( szuper jó nyaralásotok lehetett!!! nekem a Lelle ragadt meg a fejemben és először csak aképeket néztem, a szöveget még nem és nézem h hú, hát a bacsinál vannak vhol ilyen szlovéniai/alpesi jellegű várak és tájak?! :shock: :shock: :lol: :lol: pár éve mi is voltunk Bledben - sztem is érdemes visszatérni oda!! akkor egy szlovén városnézős körutazás volt, de én is elmennék egy kicsit túrázgatni arrafelé!! Imádom az Alpokat! :D
Vendég
 


Vanda,

hol laktatok Bledben? Kacérkodom egy hosszú hétvégével... Mennyi volt az út onnan haza?
pici76
 
 


Pici,
Bled szélén laktunk egy panzióban. De utólag rájöttünk, hogy ha egy kicsit kijebb megyünk, akkor még olcsóbbak a szállások. Az ember úgy is kocsival megy, időben csak 5 perc különbség. Erre akkor jöttünk rár, mikor a házigazda ajánlott egy külső éttermet és ott fele annyiért kajáltunk dupla annyit, mint a városban.
Panziónak hivták, de egy óriási családi ház, több apartmannal. A tulaj rendkivül segitőkész. Mikor már végképp lerobbant az egyik kocsi Bled belvárosában, éppen a hozzá vezető utat kerestük, akkor szó nélkül jött a saját kocsijával és megmentette a családot a gyaloglástól. 47 EUR / nap / fő, de a gyerekeknek jár 30% kedvezmény. Rendes, tiszta, és olyan csöndes, hogy csak na. Látod a hegyeket, és nincsenek szúnyogok.

itt a link egyébként:
http://bledlake.googlepages.com/index.html
Remélem, hogy kedvet csináltam. :)
Egyébként most, hogy átadták az M7-es egy egész nagy szakaszát a múlt héten, az út szerintem kevesebb, mint 3 óra. M7-esen végig, aztán M70-es, Lentinél ki, és aztán Maribor-Ljulbljana-Bled. Szinte végig autópálya, a végén úgy 20 km-es szakasztól eltekintve. Fehérvárről ugye még közelebb...

A Boga Bálint név immáron 6. generáció óta öröklődik a családban. Legalábbis eddig vannak bizonyitékok. Annak ellenére, hogy nem tudtuk, hogy fiúnk lesz vagy lányunk, lány nevünk nem volt stabil, a Bálint név volt az egyetlen biztos dolog a gyerekkel kapcsolatban. Már szinte olyan ez a név, mint egy védjegy.
:oops: :lol:

Holnap megint utazunk, de most csak 3 napra, Szalafőre, az Őrségbe. Még akkor voltunk ott először az Őrségben, mikor a kicsi még irirnyó-pirinyó volt a pocakban, rendeztek ott egy tökfesztivált, ami marha klassz volt. Aztán az akkori szállásadóink beszéltek nekünk errők a focikupáról. A férjem csapata rögötn be is nevezett és már másodszorra megyünk vissza. Na, ott olyan a levegő, hogy tényleg harapni lehet. Mikor először voltunk a kupán, a kicsi 6 hetes volt. :) Micsoda különbség lesz a mostani kupa!!!!

Na, megtelt velem az oldal....

Sziasztok!
Vanda

Kép

Kép
precious
Budapest
 
 


Sziasztok!

Ti mikor mentek vissza dolgozni? Mar aki tudja...

En ugy nez ki jovo januar, 4 oraba, de meg nem tuti, meg varom, hogy mennyit ajanlanak. Meg aztan szukseg van ram, ami azert jo.
Elina akkor lesz 20 honapos.

A bolcsibe iratas viszont meg hatravan, gondolom majd szeptemberben lehet, hisz most nyar van.

KépKép
horilda
 
 


Ilda, én szeptemberben megyek vissza, szintén 4 órában.
Neked mikor derül ki, h. mész vagy sem?
A beiratást ha tudod mielőbb intézd el, nem tudom nálatok mennyire vannak telítve a bölcsödék, itt nagyon.
Szóval azt érdemes mielőbb megérdeklődni, h. legyen helyetek.
Tudom, most nyáriszünet van mindenhol:(

Mi most csökkentjük a cicizések számát, elég jól haladunk, szépen fokozatosan. Emma jobban viseli, mint gondoltam.
Már csak este kap, éjjel 1x, aztán hajnalban vagy reggel és még egyet napközben (mert a cicim nem bírná estig).
Szóval olyan 4 cici van jelenleg és szépen lassan remélem eljutunk az esti egyhez.

Kép
niki30
 
 


Niki, Te hogy leszel 4 oraban? Reggeltol delig?
Akkor a delutani alvas utan hozod majd el Emmacskat?

Augusztusban szoktatod be?

Hat vegulis a fonokom annyit mondott, hogy akkor megerdeklodi, hogy mennyit tudnak adni 4 oraban, es akkor jelentkezik, augusztusig el akarom donteni, hogy akkor ugy intezzem a bolcsit.

A Gyes-t lehet igenyelni a 4 ora melle, ugye?

KépKép
horilda
 
 


Ja tudom errol mar beszeltunk, a 8 ra melle is...bocsika... :oops:

KépKép
horilda
 
 


Csajok,

aki erre jár olvasó üzemmódban... legyen olyan kedves és írjon legalább 2 sort, kivel mi van. Tök gáz hogy így elpunnyadt a topik :cry:

Ilda, én már egy hónapja dolgozom! 8 órában... más élet... de műxik.. mondjuk most pont babysittert keresek, mert anyukám lerobbant, és a szeptemberi bölikezdésig ő lett volna Zsófival hétfőn és kedden... nem örülök hogy vadidegenre kell hagynom Zsozseszt 1-1 napra, de már nem tudom visszacsinálni... ez van. Majd igyekszünk 1-1 nap szabit kivenni, már a férjem is olyan jól elvan Zsófival egész nap is :) Ennek annyira örülök, sokkal szorosabb lett a kapcsolatuk azóta amióta hetente egy nap az övé a gyerekfelügyelet.

Bölit hívd fel, azért nyári szünet alatt is vannak ott talán, hogy legalább tudd, esélyed van-e, vagy más lehetőséget kell keresned, nálunk is 1 év a várólista bölire... nem tudom felétek más lehet -e a helyzet, de nem hiszem... :( Ahova mi megyünk, nincs is lehetőség fél napra, csak egész napra lehet vinni a gyereket...
pici76
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: