Új privát üzeneted érkezett!

Gratulálok Bobóbabának.Anyabébinek.Kkianak a babócákhoz!

Eszti: köszi a köszöntést!
Zsritnek,kitartást és jobbulást

megint lemaradtam,próbálok újracsatlakozni :wink:

Kép
jovana
 
 


DRÁGA BOBÓ, ANYABÉBI, KKIA
NAgy szeretettel gartulálok nektek!


Zsrit
JOBBULÁST!!

Jovana
Nem te vagy az egyetlen aki lemaradt :D
Hogy vagytok?

Nálunk egy hós ellenőrzés volt a héten--hogy repül az idő! Annyira édesek már, egyre értelmesebben figyelget az én kicsim is 8) Nálatok nem jöttek elő kiütések a tejcsitől?

Őzike
Kép
Kép
Õzike31
 
 


Kicsike hála égnek popsitörlővel sikerült lemosni a falat.. :D

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 

 
 

Csajok, én ma bepakoltam csajszimat az autóba, elmentünk vásárolgatni, benéztem a volt munkahelyemre, egyszóval mozgásban voltunk egész nap. Szenzációs volt újra vezetni, zenét hallgatni közben... Szonja is élvezte - aludt ezerrel... :lol:

Screen
Megnéztem a Gerincközpontot, mert nekem december elejére van időpontom máshova és már előre szóltak, hogy készüljünk fel idegileg, mert minimum másfél óra lesz, hiába van időpont. Úgyhogy gondoltam inkább csengetek én is, csak ne legyen tortúra. Szóval a honlapon 16 ezret írtak újszülött vizsgálatra... Azért az elég necces... :shock: Neked mi volt 5ezer?

Anyabébi (és Csibe)
Már írtam a múltkor, csak nem voltál még... Vedd ki a szilikon párnát a mellszívóból, dobd ki a francba és használd anélkül. Úgy tökéletes.

Csibe
Stresszoldó lötty... De jóóóóóóóóóóóóóó lenne.... Azért meg fogom ünnepelni a csajokkal, amikor vége a szopi korszaknak... :lol: :lol:

Kép
szilveeaa
 
 


Szilveeaa igazad van Én sem használom a szilikon betétet és így tökéletes.

Kép
url=http://picibaba.hu]Kép[/url
kicsike1
 
 


Vcsibe majd mond el a H1N1 oltás reakcióját......

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Őzi: jól vagyunk,köszi kérdésed :wink:
Nincsenek kiütések. de volt szájpenészünk,meg begyulladt a nyakánál a bőr,ahol hurkás. ezt mind a kórházból sikerült haza cipelni :? na de a lényeg,h itthon vagyunk.
Hízunk,mint állat...kajálásra nincs panaszom :lol:
Sőt 3. napja nyüglődik itt este,2 órán keresztül hol cicin van és leszívja a jövőhetet is... :lol: aztán elfogy a tej,prdig ő még kérne,na és akkor megy a nyöszörgés...tegnapadtam neki teát,azzal kihúztam a következő etetésig,ma ez nem vált be... holt fáradt és csak 5 percekre alszik el...
de nem baj,mert cserébe éjszaka csak 1x kel fel... :wink:

Veletek mizu?

Kép
jovana
 
 


Gondoltátok volna,h egy gyors bevásárlás már kikapcsolódást jelenthet?! Hát én utáltam az állandó bevásárlást,pedig csak célirányosan vásároltam mindig,de akkor is kényszernek éreztem,a pasik meg azt hiszik,h ez mekkora öröm nekünk :shock: hát közlöm,h ez kényszer....!!! Bezzeg elmenni shoppingolni vmelyik plázába,v.a Körútra,na az IGEN!!! 8)
De tegnap voltam egy gyors vásárlásra,meg DM-ben,kb.1órán belül otthon voltam,de közben azért Apára csörögtem,h ugye minden rendben... azért jól esett ez a kis kényszer vásárlás 8)

Kép
jovana
 
 


Na Mindenki megszült már? Melcsi?

Kép
jovana
 
 


Kedves Anyukák! nem tudom volt-e már téma az OLTÁS,ill. a nem kötelező oltások. Ki mit adat be a gyerkőcének?
Mi gyerekorvosunk azt ajánlotta,h az összeset adassam be Fédrának...
Szerintetek?

Kép
jovana
 
 


Olyan jó érzés Anyának lenni,imádok Vele lenni,minden pillanatot élvezek,amit Vele tölthetek :lol:
És olyan jó érzés mikor rám néz és elmosolyodik...Anya ilyenkor majd' elolvad... :P

Kép
jovana
 
 


Jovana
Bizony, egy mosolya mindent megér :lol: Hát minket a szájpenész elkerült eddig, de a tejcsi nálam is hol több, hol kevesebb... szerencsére egyenlőre hízik rendben..legtöbb nem kötelező védőoltást én is beadatom majd, elsőnek a rotavírus ellenit..

Csípőszűrésre minket is beutaltak, hasi és koponya UH-val én nem rohannék, szerintem az 2 -3 hónaposan bőven jó, ugyanis lehet hogy olyan dolgokat találnak, ami magától addigra rendeződik (ezt az egyik legjobb gyerekorvos mondta...itt ott ciszták előfordulhatnak, de ezek fel is szívódnak stb, a legjobb pár hónapos korban UH-t csináltatni szerinte)

Nita
H1N1 szurit mi is megkaptuk, családtagokat ingyen oltják, nem lett kutya bajunk se.....

Őzike
Kép
Kép
Õzike31
 
 


Nosztalgia-huhogás :D

Kicsike,
igen, meg vagyok róla győződve, hogy a gyerkőc választja a szülőket :wink:

Jovana,
mi a kötelezőn kívül az agyhártyagyulladás ellenit adatjuk.
H1N1-et nem merem bevállalni :roll:

Vcsibe,
a tejfakasztó bulit itt mifelénk "pisiltetésnek" hívják, de senki nem tudja, miért :roll: (Apáék pisiltek tőle, az tuti :mrgreen: )

Mi holnap elhúzunk Apumékhoz, vasárnap este jövünk, jók legyetek! :P

tillidian
 
 


na, én is behuhogok nosztalgiából... gyerkőc és apa alszanak, úgyhogy élvezem a békét és nyugalmat.

Jovana
én beadatom mindegyik nem kötelezőt - most mi alapján döntsem el, hogy mire van szüksége és mire nem??? :roll:

Szonja egy hete kezdett el mosolyogni, most már mindent szemrevételez és engem sokszor széles vigyorral köszönt... Hát ez tényleg MINDENT megér...!!!

Na, hullok elfele, azért én sem vagyok már a régi... :lol:

Till! Jó hétvégét Apudéknál!

Kép
szilveeaa
 
 


Jó reggelt!

Őzike, Jovana, jó, hogy van egy kis időtök írni!

Tegnapelőtt délután elkezdett Benedek hasa fájni, ki tudja mitől. Nem kakilt, jöttek a szelek. Alig-alig aludt, akkor is max. 10-20 percet egyszerre. Így én is csak 3,5 órát aludtam ezalatt két részletben. Szerencsére rendeződni látszanak a pocakos dolgok, tegnap végre sikerült Benének tarkóig összekakilnia magát, így most már jól van (és én is :) ).

Oltások: rota ellenit és a pneumococcus ellenit adatom be a kötelezőkön kívül. Aztán majd másfél éves kora után a kullancsencephalitis ellenit. A bárányhimlő ellenit biztos kihagyjuk egy darabig, csak akkor, ha serdülő koráig nem esik át a betegségen.

Szilveeaa, esetleg kérdezd meg a gyerekorvost, hogy mit ajánl, mik a tapasztalatai.
16eFt kicsit (nagyon) húzós újszülött vizsgálatra! Ebben már minden szűrővizsgálat benne van (ortopédiai, UH)?

H1N1: sokat gondolkodtunk rajta, amitől okosabbak nem lettünk, pláne úgy, hogy komoly szaktekintéllyel bíró emberek nyilatkozatait megveszik kilóra, így az egyik héten mondanak valamit, a másik héten pedig annak teljes ellentétét. Arra jutottunk, hogy a gyerekek megkapják. Bár a suliban csak november végén kezdenek el oltani, lehet, hogy addigra már a környéken mindenki átesik rajta.

Melcsiről még nincs hír?

Na megyek főzni, mosni, pakolódni, esetleg le is zuhanyozok, ha a gyerekeim is úgy akarják.

Szép hétvégét!

Kép Kép Kép
datolya
 
 


Jaj, de jó volt olvasni a nosztalgiahuhogásotok! :)

Jovana!

Sztem ebben a fránya védőoltásban már senki se tudja mit tegyen.

Megőrülök, kezd fájni a torkom. Mindjárt hoznak mézet. Utállom, de benyakalok belőle meg citromból. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Tegnap 12.30 tól 17-ig nagyüzem volt. Ohne alvás. Már nagyon fáradt voltam, szegény Liza is. Aztán végre beájult. 8 kor keltegettük, mert a fürcsit nem akartuk kihagyni. Na azt látni kellett volna. Ágyúdörgésre sem 8) 8) 8) 8) Aztán sikerült nagy nehezen. Éjjel meg 3 óránként kelt. Mint pár napja. Szóval egy szavam sincs.
De ez a fejés....nekem annyira hülyének tűnik, de a kő keény mellemre szupi volt :roll: :roll: :roll:

Beájulós kép:
Kép
Vendég
 


Hello Mindenki!!!


Tegnap nem voltam egész nap, Apa itthon volt és alvós napot rendeztünk :D hárman egy ágyban :D olyan jó volt!!! 1-kor elmentünk bevásárolni kiscsajostul, délutánra pizzát rendeltünk és punnyadtunk tovább...

Anyabebi, Te is úgy hiányoztál!!! Kenéz baba gyönyörűűű!!!

Sztercsi, akkor Ti is jöttök szerdán? Odajöttök Ti is fél 12-re? Egyedül jössz a babóval vagy apa is jön Veletek? Jaj, Liza is nagyon cuki!!!

Anyaság: én is imádom minden egyes pillanatát, még a hajnali kelést is :mrgreen: és azt, hogy hiába van bekapcsolva a TV, soha, semmi re nem emlékszem, mert annyira csak a gyerekkel foglalkozom. Mindent veszünk fel, másnap alvásidőben megnézek Született feleségeket, Szökést és egyebeket, de akkor sem emlékszem szinte semmire :mrgreen: Zuhanyozni én is szinte már éjjel jutok el, mert amikor egyedül vagyok, még a légzésfigyelő mellett sem merem magára hagyni Sophiát, elvégre a zubogó víz mellett semmit nem hallanék... amikor meg Apa hazaér etetek, gyerek bealszik, amikor felébred fürdetünk, kaja és már 23 óra is van :roll: úgy megy az idő, hogy hihetetlen :shock: és amikor Apa kidől, én bejelentem, hogy akkor lezuhanyoznék... így van 5 percem, hogy szegénykém ne akadjon ki... de még ezt is imádom!!!
A mosolyok, a babahangok, ahogy szopi közben a cicimre teszi a kis kezét...jaj elolvadok Tőle!!! Olyan, mint egy bújós kiscica egyébként (és a cicákat is imádom :D )!

Amúgy szerintetek ilyen korban már el lehet "rontani" a gyereket? Mert napközben szinte állandóan a nagyágyban van velem az utóbbi időben, szinte csak egyszer alszik a saját ágyában (vagy 23-től 4-ig, vagy éjféltől 5-ig), aztán a hajnali evés-tisztába tevés után megint magam mellé veszem, mert így 1 perc alatt elalszik. Maximum még napközben akkor teszem a kiságyba, ha főzök, takarítok, hogy menjen a légzésfigyelő, mert nem vagyok a szobában...szóval???

Melcsiről tényleg nem tudunk semmit??? Kezdek aggódni...mi lehet azzal a lánnyal???

Én most várom a szüleimet, jönnek látogatóba, Apumnak születésnapja volt, de sajna nem volt idő/energia kreatívnak lenni, így csak egy Unicumot kap, mert azt nagyon szereti. Ő meg összegyűjtött az egészségpénztáras kártyáján egy csomó pénzt, úgyhogy megyünk gyógyszertárazni és megvesszük a bótót :lol: szeretnék pelenkát, pelenkázófeltétet, babakencéket, Milupa teát, popsitörlőt...ilyeneket.

Pelenkákból egyébként rohadtul elegem van!!! Pampers szerencsére elfogyott, jött a Rossmannos, meg a Tescos, Rossmannos szarabb, mint a Pampers, Tescos egy fokkal jobb, de az is szar, mindből kifosik a lányom :shock: bár most már azon gondolkodom, hogy a mérettel van a baj, ez a newborn nekünk kicsi...úgyhogy most jön a Libero 2-es, mert az 3-6 kg-os, hátha beválik!!! (kórházban is azt kaptunk, tök jó volt, igaz, akkor még nem fosott ekkorákat a drágám - na a nagy fos sok pisivel meg egyenesen pelenkahalál nálunk :lol: )
Vendég
 


figyeljetek HUHOGÓS csajok, kölcsönadnám a huhogós gyerekemet egy nemhuhogósért cserébe :lol: :lol: :lol:

egyébként szavam sincs, tegnap sokkal lájtosabb volt az este, adtam neki egy szem homeos cuccot.
Most hogy attól, vagy sem, fene tudja, de nem ordított 8)
éjfélkor vacsorázott és utána 6-kor kelt.
Imádom.

tejkiütések persze, h vannak. nem is kevés. minden nap máshol :lol:

Szilveeaa
,
a gerincközpont honlapja car. A koponya+hasi+csípő UH 5.000.-, ez nincs leírva, de ha bejelentkezel, akkor mondja a csaj. Nekem is egy barátnőm hívta fel rá a figyelmemet.

Kicsike,
tényleg nekem is mindig a kórházi találkozásaink jutnak eszembe, amikor olvaslak. És Csibe is :lol:

Oltás: rota ellenit szeretném, pneumococcust szintén.
Aztán majd konzultálok a dokinénivel.

hétvégén van babamama expo a Papp Laciban :lol: jön anyósom, uh én lehet, h kinézek :roll: :lol: :lol: :lol:

eső álljon már el, h legalább egy lájtois sétára eljussunk a bébivel :shock:

Kép
screen
 
 


pelenka:
szerencsére a Pampers nálunk is fogyóban.
A Tescos + csalódás volt, de eddig a legjobb a Huggies.

Kép
screen
 
 


Sziasztok lányok!

Ne haragudjatok, hogy nem tudok jönni, de lebénult az arcom bal fele, azzal minden nap járok fizioterápiára, mellette meg kéne szokni az itthonlétet, stb., szóval nem vagyok valami jó passzban. Persze óriási segítség Apa, meg a család, de aludni nem tudnak helyettem. Mondjuk az éjszaka most istenes volt. Dorián este negyed kilenckor evett fürci után, aztán csak kétszer kelt fel, egyszer egykor, utána meg ötkor. Persze evés után Apa büfiztette meg dajkálgatta utána még, de én addig is tudtam pihenni. :) Amikor tudok jelentkezem, de a hangulatom sem az igazi, és nem akarlak lehúzni Titeket is. Képeket teszek fel gmail-re, és majd írok.

Első itthoni fürdésre készülődve:
Kép

Puszilunk Mindenkit!

Ui.: Majd a szüléstörténetemet megírom, ha lesz egy kis időm, és felteszem gmail-re.
bobóbaba
 
 


Eszti!
Igen, megyünk. A doki szerint már kimehetünk addígra. Jön a férjem is elvileg. Még megbeszélem vele, mert lehet dolgozik. Szülés óta még nem ment, annyi szabija van. :)


Na ebből a levegőtlenségből már elegem van! Néha kimegyek az udvarra kutyafutást nézni, hogy kiszellőzzön a buksim :) Szegény el van hanyagolva, sikeresen el is rágta a csemete selyemakácot :evil:

Pelenka: Nálunk a 2-es Pempers volt nagy, kijött a pisi rendesen. Mi nem fosunk annyit, így az 1-es most bevált. Maradjon is így. Sokan azt mondták, az elején a márkás pelusok jók, aztán nagyobban a tescós vált be.
Vendég
 


Csilla, sajnálom :( de mi a szartól lett ez a bénulás??? Azért gyere, amikor csak tudsz, hátha tőlünk egy kicsit jobb lesz a hangulatod :D PUSZILLAK!!!
Vendég
 


Csilla!
Tényleg gyere csak, panaszkodhatsz is. MIért van a bénulás? Mit mondanak?Lefotózzam a fekete oldalam? Szülés óta az injekció helye feketés kék :) Olyan csini vagyok :wink: :wink: :wink: :wink:
Vendég
 


sziasztok:)

datolya;
mi is eppen tegnap kaptunk tajekoztatot a gyermekorvostol erre a rota es pneu oltasra....
Nem tudom beadassam-e? Te mi alapjan dontottel hogy beadatod?


Nekem mar fogalmam sincs ezekrol az oltasokrol..... kellene, nem kellene... ez itt a kerdes :D


Jovana:
edi a bekomalt kisporonty, szeleset mosolyogtam rajta, annyira kis aranyos!


screen:
csatlakozom a huhogi aruba bocsajtasahoz. Bar az enyem napkozben veri a palavert inkabb, de akkor ugy bombol hogy leszakadnak a tartogerendak...


Pelenka:
Patrik fiam szep csendben kinotte az 1-es Pampers pelust.... meg jo hogy veletlenul szuletes elott tul nagyokat vettunk, igy van utanpotlas. (Valami no name cucc, de tokeletesen passzol.)


babobaba:
Jaaaaaaaaaj ez a kisfiu nagyon szep! Puszilom a talpacskait, annyira kis formas ez a gyerek! :D


Csilla:
Benulas?? :(:( Jobbulast kivanok !!! Megy a sok ++++++ neked!

puszka

sünciboglya
 
 


Sziasztok,
Eszti, nekünk a kifosás megszűnt, amikor libero 1ről 2re váltottunk.

chardonnay
 
 


Csilla, gyors javulást kívánok az arcodnak! Az alvásjavulás sajnos későbbi téma.
Dorián nagyon helyes!

Sünci, a rotát azért, mert nagyon csúnya, hosszan tartó hányós-fosós betegséget okoz, amit az ovis és sulis fiaim simán hazahoznak, és nem szeretnék a kicsivel heteket kórházban tölteni (meg hát négy kilóból még fogyni is...). A pneumococcust a gyerekorvos javasolta (szájon át adható, ingyenes), mert egy csomó csecsemőkori és kisgyerekkori betegségért felelős pl. sokszor ez okozza a középfülgyülladást, agyhártyagyulladást stb.

Eszti, sajnos a pelusokat ki kell próbálni, amíg meg nem találod az igazit. Babánként más-más pelus jön be. Fiúknál van egy-két praktika, hogy mire kell odafigyelni pelusozásnál, de azt nem tudom, hogy lányoknál ezek a dolgok, hogy működnek. Talán Pattogó tudna tanácsot adni.

Kép Kép Kép
datolya
 
 


Őzike köszi a H1N1-es választ:)

oltás:pneumococcus ellenit adatom be meg uye a ötelező 2 hósat.......a rotásra sajna nekem nincs keretem:(

Sztercsi nagyon cuki a beájulós képen Liz!!!!!:)))

Bobóbaba gyönyörű Dorián!!!!!!!!!!!!

lányok én innen rendelem a pelenkákat......nagyon jók:)))))

http://www.pelenka.com/index.php?action=2&pid=47

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok.
Ma beszereztünk egy orrszívó porszívót.Még nem kell de jobb ha van ilyenünk is,és édeskömény teát pocakfájásra amit ma be is fogok vetni úgy érzem.
A mai nap folyamán 2x pisilt le a Fiam.Fiuknál ez kiszámíthatatlan.Egyszer csak jön a sugár és kész.

Kép
url=http://picibaba.hu]Kép[/url
kicsike1
 
 


Kicsike én pl mg kicserélem a koszos pelust a tisztára popsitörlőt teszek a kukira....így felfele nem tud pisilni..... :)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nita köszi ez Nekem eszembe sem jutott. :D
szivesen fogadok még jó tanácsokat a kis pasimhoz. Kép ha esetleg valakinek még vannak jó praktikái.
mindjárt megyünk fürcsizni Kép azt nagyon szreti,persze csak akkor ha még nemakar éhen halni. Kép

Kép
url=http://picibaba.hu]Kép[/url
kicsike1
 
 


Drága anyucik!!!!!

annyit írtatok, hogy képtelenség visszaolvasni minden oldalt!!!!Ne haragudjatok rám ezért!!! Azt sem tudom, hol a fejem, már lassan 3 hetesek vagyunk, de még nem igazán sikerült programot kialakítani. Mariangela van ,hogy alszik kb.2 órát, de sokszor éberen alszik és van hogy 1 óra múlva felkel enni. Akkor elalszik a cicin, úgy kell ébreszgetni a kisasszonyt!!! (mint ahogy Anyabébi is írta). Én adok egy kis pótlékot is, mert vagy kevés a tejem, vagy pedig hamar kiszívja belőle és nem lakik jól-de a legtöbb esetben csak kb.20-30g-nyit eszik a tápszerből a cici után. Én állandóan parázom a súlya miatt, pedig olyan szépen visszahozta a születési súlyát (10 napon belül)is, ettől függetlenül nem tudom hogy eleget eszik e. Ugyanígy voltam Iliasznál is. Nem váltam rutinosabbá, ahogyan azt a mellékelt ábra is mutatja. :D :D

szeretnék én is gratulálni Kkianak!!!!!!!!! Sok boldogságot a picurkához!!!!!!!!!!!

Zsrit, csak véletlenül olvastam, hogy nem vagy jól, remélem azóta már javult a helyzet-vigyázz nagyon magadra!!! sok puszit küldök Neked!!!!!

Anyabébi: tündéri a kisfiad!!!!!!!!!!

Moncsi: elfelejtettem mondani, hogy Mariangela 52 cm-rel született- tudom, ez hiányzik a táblázatból!!! már régen jártam a gmail-en-talán most majd betudok nézni, ha megengedi a kisasszony :D -s nem tudom ,hogy végül feltettél e bennünket a közös albumba, mert emlékszem, hogy kérted az engedélyemet-de természetesen mi is szeretnénk ott lenni a többiek között, ez nem is kérdéses!!!!!!

Úgy szeretnék gyakrabban jönni és olvasgatni rólatok, de egyelőre még wc-re sincsen időm elmenni. A reggelek nagyon nehezek, mert a férjem elmegy dolgozni, s általában együtt kelnek a gyermekeink. Amíg Iliaszt felöltöztetem, megcsinálom neki a tejecskéjét, Mariangela a kiságyban vagy türelmesen megvár, vagy éppen sír, ami a rosszabbik eset!! Iliaszt muszály levinnem az emeletről, mert félek őt egyedül hagyni Marinagelával. Még kicsi és durván simogat, fogdos-félek, nehogy bántsa. Miután bekapcsolom a tv-t ,ahol mesék mennek (de csak 10-ig), felmegyek ismét az emeletre és megetetem, elaltatom a kislányomat. Ez persze kb.1 órás művelet, addig meg a Iliasz egyedül van lent. Szerencsére leköti a tv, de azért bennem van a félsz, nehogy csináljon valamit odalent.
na mindegy, ennyit magunkról, most eldugulok, így is szerencsém volt, hogy ilyen sokat tudtam írni!!

sokat gondolok rátok ám!!!
millió pusza minden anyukának(s persze a babáknak is!!!)

Betty

KépKép
KépKép
betty76
 
 


Zsrit és Csilla jobbulást Nektek. Küldök egy gyógy ölelést és egy gyógy puszit mindkettőtöknek.Kép Kép

Kép
url=http://picibaba.hu]Kép[/url
kicsike1
 
 


Eloszor is: betegeknek azonnali jobbulast kivanok !!!!!!


datolya:
koszi a valaszt, igy mar kicsit emberkozelibb a dolog a szamomra. Remelem nem sinyli meg a gyerek nagyon az oltast! A tieid lazasak voltak anno tole?


kicsike:
Nalunk szinte mindennapos az orrporszivozas es ami csoda, a fiam imadja ! :D A bolond parom a sajatjat is kiporszivozta, engem is biztatott, eddig eredmenytelenul... hat ezek szerint nalunk a fiuk szeretik az noziszopacsolast. :D

pisi: apat es anyosomat mar lehugyolta a fiam, engem meg nem sikerult mert argus szemekkel rajta tartom a kukijan a szemem es le szoktam takarni. (Azert elobb-utobb szerintem en is tuti sorrakerulok egy ovatlan pillanatban.)

Na en elhuzok egy kis pihire furdetes elott.... puszka, joejt!

sünciboglya
 
 


Szilveeaa, azért lehet hogy egy kis forralt bor majd befigyel stresszoldóként. Persze csak úgy, hogy szopi után, ha még lefejt tejci is van, hogy azt az 5% alkoholt lebontsa már a májam a következő szopira. Mert télen a forralt bor a gyengém. :D

Nitácska, jelenleg az oltás helye egy picikét sajog, de amúgy csak egy ici-pici piros dudorka van ott. Tavaly is kaptam oltást, kb. hasonló volt a reakció. Két hétig kell észnél lenni, mert ha bennem már lappangott valami, ennyi időn belül jöhet ki.

Jovana, Milán is este lesz igazán falánk, már napközben tartalékolok neki tejet, amit megkap, ha már mindkét cicit leszívta és még éhes.
Az oltásokkal én is úgy vagyok, mint Datolya, a pneumococcus és a rota elleni jöhet. De bárányhimlő ellen? Ne nevettessük már ki magunkat! :roll: Az a betegség valami vicc...

MrsParis, irigyellek a tegnapi ágyban-maradós napodért. :)
"Elrontani" most még szerintem nem lehet. Inkább csak jót tesz neki, hogy sokat van még kézben, anyunál, apunál. Nyugodt, magabiztos, kiegyensúlyozott lesz. Ha már tud járni, úgyis leszakad, önállósodik magától.
A pelusokkal mi is cudarul állunk. Mivel Milán már több, mint 5 kiló (olyan bicepszem lesz...) 3-as méretű pelus kell a pocakjára, de a combjánál gyakran kifolyik a tartalma... :evil: Remélem azért ezen a téren is belenő majd.

Kicsike, fiúknál szemmel kell tartani a kukit, mert a pisi előtt szépen feláll, akkor kell rádobni egy törlőkendőt. Vagy eleve rátenni egyet. Ilyenkor csak a pelenkázó fog úszni a pisiben... :lol: :lol: :lol: (Hopp, Nitácska is pont ezt írja...)

Kép
Kép
vcsibe
 
 


Csibe köszi az infót.)
gmailre tettem fel képeket:)

Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


[quote="chardonnay"]S írta:chardonnayziasztok,
Eszti, nekünk a kifosás megszűnt, amikor libero 1ről 2re váltottunk.



Mi a Libero 2-ből kipisilunk kikakilunk!
Ahány baba...:D
hajnalocska
 
 


Gyors bekukk mielőtt még Kenéz benéz :mrgreen:
Egyébként egy szavam nem lehet, mert nem egy sivalkodós gyerek. Eddig kb. 3x hallatta a hangját, csak a sok miegymás (Barni, pihi, szopi...) miatt úszik az időm.
Ma ez a szerencsétlen uram elment a boltba és valszeg rosszul emelte meg a szatyrot de becsípődött a hátában egy ideg, úgyhogy ki kellett hívni az ügyeletet.
Itt vagyok egy újszülöttel, egy rokkanttal meg a sajgó valagammal (nagyon-nagyon-nagyon fáj ), úgyhogy lóg a belem (még szerencse, hogy a Barnit elvitte az őapja).
Ráadásul lemeóztam a gátam, nem elég, hogy vágtak nem kicsit, a másik oldalon szanaszét repedt úgyhogy televagyok a belső varratokkal és egyre jobban szúr, alig bírok mozogni :oops: :cry: .
Hétfőn megyek varratszedésre, hátha jobb lesz.
A fejést utálom. Még a kórházban bedagadt a jobb mellem felett egy nyirokcsomó, próbálom masszírozni, fejni de nem moccan. Félek nehogy begyulladjon, még az hiányozna aztán biztos felkötném magam.
Amúgy minden rendben, gyereket imádom... :wink:

Reagálás
:
Szex: most úgy mondanám, hogy sohadesohatöbbet :oops:
Lizababa: Csodaédes kiscsaj, Gratulálok Sztercsi :)
Tilli: tied a fődíj a kézi fejéssel :), én biztos belehalnék. A légzésfigyelőn énis elgondolkodtam :roll: , állandóan ezt a csöppöt lesem :oops:
Nem tudom a te vackorod milyen, de én szívrohamot kapok az én nagyomtól, olyan hirtelenke, félek, hogy a baba nem éli túl , de nagyon bírja :lol: , mindig fel karja venni, meg tömi a szájába a cumit ha kell ha nem. Tegnap felkapta és úgy megindult vele, hogy aszittem elájulok, nem sok választotta el a bucit az ajtófélfától
:shock: .

Kurva élet. nem tudom lapozni. Isteni jel :), menjek aludni
Csók
Holnap újra próbálkozom
anyabebi
 
 


Anyabébi, nagyon helyesek a fiaid! Az Uradnak jobbulás (de gyorsan)! Barni hirtelenkedése miatt, ne aggódj, szerintem nagyon vigyáz Kenézre (csak ezt Te nem mindig látod :wink: , én se szoktam a saját nagyobbik fiamnál).
Gátsebre nem próbáltál valami fájdalomcsillapítót bevenni? A gondolat vígasztaljon, hogy ha begyógyul úgy fogod érezni, mintha újra szűzlány lennél (bár ez lehet, hogy inkább az uradat vígasztalja).

Betty, jó, hogy volt egy kis időd bekukkantani. A gyermekeid között kb. akkora a korkülönbség, mint az én nagyobbjaim között, nem könnyű most Neked az biztos. Sok-sok türelmet és kitartást kívánok! Szerencsére a nehéz kezdet után, nálunk jól összenőttek a fiúk és most már nagyonjól eljátszanak együtt, így ha a kicsi is alszik ezalatt, akkor még tenni-venni is tudok nyugodtan.
Még a szopimennyiségről akartam írni, ha van pisi (kaki) a pelusokban, akkor biztos elég a tejci. Ha meg éppen nem, akkor gyakrabban kéredzkedik cicire, így a tejmennyiség nő.

Nita , köszi a pelusos linket, jó ötlet! Te melyik fajta pelusukat próbáltad már ki? Mik a tapasztalataid? Nem tudod, hogy az árak egyformák-e, ha rendelsz és ha boltban veszed meg?

Hajnalocska , Panti méreteivel nem csodálom, hogy kimegy az a pisi, kaki!

Vcsibe, úgy látom a védőoltásokról egyformán gondolkodunk.

Egyenlőre ennyi voltam, mehetek a gyerekekhez játékokat pakolni, mert ügyesen elkezdték egyedül, és ilyenkor segíteni szoktam (azaz innentől pakolhatok nagyjából egyedül :) )

Kép Kép Kép
datolya
 
 


Gyors bekukk, helyzetjelentés!

Apa alig bír nyelni, anya még küszködik. Fáj a torkunk. Nekem vmivel jobb még, méz(annyira utálom, hogy borsódzok) ezerrel és citrom.

Ez ugye nem a H1N1???????????
Vendég
 


Sziasztok!

Hát, jó rég voltam megint... Nem tudok visszaolvasni, épp hogy csak az adott oldalt. Egyszerűen úgy száguldanak el mellettem a napok, hogy észre sem veszem... :(

Kende baba egy tünemény. Tényleg csak akkor sír, ha baja van, legfőképp éhes szokott lenni. Kedden mértem, akkor volt ugye 6 hetes, és már 4,5 kg. Na de min is csodálkozom, hiszen 3-3,5 óránként eszik még mindig. Nagy ritkán van hogy kibírja a 4 órát. :( :)

Pelenka: Mi Pamperst használunk, nekünk bevállt. Nemrég váltottunk 2-esre, az 1es már pici volt. Eddig 2szer fordult elő hogy kifolyt a pisi, de az is azért, mert már annyira tele volt. Van itthon Tesco-s is, de az szörnyű, nem is tudom mit fogok kezdeni vele, van még vagy egy 3/4-ed zacskónyi.

Szex: Pont 4 hetes volt Kende, mikor úgymond először "próbálkoztunk"... Én akkor már rég nem véreztem, váladékoztam, gátsebem amúgy is alig volt egy ici-pici, úgyhogy nálunk működik. Más kérdés persze, hogy most tényleg ez a legutolsó ami eszembe jut, olyan fáradt vagyok...

Oltások: Mi továbbra sem adatunk be semmit magunknak. Az H1N1 oltóanyagban higany van, azt azért nem. Az amalgán töméseit is kicseréltette az ember akinek volt, annyira káros a szervezetre, akkor pláne nem fogom magamba fecskendeztetni. A szezonális influenza elleni oltás meg kamu ha belegondol az ember, hiszen most még k..ra nem lehet tudni hogy majd milyen influenza jön.
Kendének a kötelezőket természetesen beadatom. A védőnő meg a dokinő a rotavírus ellenit preferálja nagyon, de kérdem én hogy minek?? Rotavírus CSAK a kórházakban fordul elő, onnan lehet elhozni. Namármost ha senki nincs kórházba, akkor miért költsek rá 36ezret? A Pneumococcus elleni még amin elgondolkozok, de azon még ráérek, addig még utánanéze-érdeklődök erősen! :D

Sztercsi!
NAGYON-NAGYON sok C-vitamin!!! Mindkettőtöknek. Napi 8-10.000mg. Ez nem vicc!!!!!
Merre laksz? Ha nem túl messze tőlem szívesen viszek neked egy nagyon zoral készítmény C-vitamint!!!

Lili

Kép
édi16
 
 


Datolya mi erről a linkről a gazdaságos pelust vettük eddig.....baleset még nem történt....szóval jók a tapasztalataim:))))
a kiszállítás elméletileg ingyenes......de meg kell őket kérdezni......

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Kkia!
Gratulálok a kis Kristófhoz!!!!!!!

[b]Zsrit,Bobó![/b
]Jobbulást Nektek!!!!!++++++++++++++++

Egy gyors sos kérdés:Martin most 3 hetes.És nappal kb 3 óránként 120 ml-t eszik meg.Ez sok vagy kevés? Mikor ezt az adagot bepuszilja,van hogy még gyűri a kezét a szájába. :roll: :roll:
Adjak Neki többet????? :shock: :shock: :shock: :shock:

Most megyek etetési idő van,úgy hallom már mocorog! :lol:
De utána jövök és leírom,hogy miért van begipszelve a lábacskája.Olvastam sokan kérdeztétek!

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Szsz szerintem nem sok.....Barni 170.-et eszik meg......a 130-nál még üvölt.....de azért majd rákérdezek a védőnőnél.......

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Párom elment a Bauhausba csaptelephez való alkatrészért, vitte magával a babácskát. Van egy ici-pici nyugi. Most ebédet főzök (kicsit késésben vagyok)

A nap sztorija:
Elöltöltős mosógépünk van, rajta egy nagy törölközővel, ezen szoktuk vetköztetni, öltöztetni Milánt fürdetéshez. A szitu: baba ordít, mert fáj a hasa. Csibe már majd' bepisil. Tomi csapot szerel, mindkét keze teli. Mosógép centrifugál. Nincs más hátra, leteszem a mosógépre a babát, pont szemben van a wc-vel, szemmel tudom tartani. Mire végeztem, Milán nemhogy elhallgatott, de édesen aludt a centrifugáló mosógépen!!! :shock: :lol: :lol: :lol: :lol:
Lehetőségek, ha ordít, vagy beindítok egy centrifugálást a mosógépen, vagy veszünk egy rázós pihenőszéket. (még a vibrátoron is elgondolkoztam a Szex és New York alapján, de ez azért túlzás)

Kép
Kép
vcsibe
 
 


Nita!
Köszi a választ! :lol:
Nagyon édes Barnusod! :lol: :lol: :lol:

Még egy kérdés:A Vigantol cseppet Ti hogy adjátok be a picinek?Nekem azt mondta a gyerekorvos,hogy egy kiskanálnyi tejbe egy cseppet kell rakni és azt megitatni vele.
És ha beleraknám azt az egy cseppet 20-30 ml tejbe az nem jó?
Mert kiskanállal elég macerás művelet.Pláne,ha egyedül vagyok itthon és nincs segítség. :roll: :shock:

Martin lábacskája:Szóval amikor megszületett,akkor derült ki,hogy dongalába van.nekem is volt,mikor megszülettem és sajnos most Ő örökölte tőlem.Ez annyit jelent,hogy ugye a lábfej előre áll normális esetben.Na,Neki meg befelé állnak a lábfejei.Ha ezt nem kezeltetnénk,akkor nem tudna később lábra állni. :roll:
Engem annó a szüleim heti 2X hordtak Pestre gipszcserére kb 1 éves koromig.Utána megműtötték mindkét bokámat.
Szerencsére Martinnak nem olyan vészes,mint nekem volt.Múlt hét pénteken mindkét lábát begipszelték,de most pénteken már csak a bal lábát.A jobb nagyon sokat javult,szinte majdnem olyan,amilyennek lennie kell.De a bal lába is szépen kezd javulgatni.Nagyon bizakodunk,hogy nem kell Neki megműteni.
Utánaolvastam a neten,hogy kb 5-6 hónapos koráig kell hordani gipszeltetni.Akkor döntik el,hogy kell e műteni vagy sem.
Most még minden héten pénteken megyünk,de később 2 hetente kell majd menni azt mondta a doki.Amúgy a Heim Pálba járunk az Éles László doki bácsihoz.
Valakinek volt esetleg vele személyes tapasztalata? :?: :?: :?: :?: Nekünk mindenesetre nagyon szimpi orvos.

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Csibe!
Jót nevettem a mai sztoritokon! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Jó ötlet ez a centrifugálásos altatás! :wink: :wink: :wink:

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Anyabébi, jobbulást a puncihoz, nekem is úgy 10 nap kellett, hogy már ne fájjon. A párod is gyógyuljon meg gyorsan! Most amúgy hogy van?

A mosható pelusokkal ki, hogy áll? Én most vettem elő, lehet hogy lassan kipróbáljuk azt a kettőt, amit vettem. Már rájöttem, hogy hogyan lehet kisebbre patentozni. :D

Kép
Kép
vcsibe
 
 


még mindig csak visszaolvasok
Szilvi: levettem azt a szilikon izét de így még tépi a csöcsöm :cry:
oltás: az iskolában oltják őket beleegyezéssel én aláírtam, nehogy hazahozza a picinek. magamnak is be fogom adatni asszem.
A baba megkapja majd a rotát is a kötelezőn felül meg asszem a pneumot.
Eszti: sztem elrontani nem lehet, minden baba mást igényel. Én pl. jobban igénylem, hogy felvegyem mint ő.
:oops: Nem a nagyágytól fog elromlani sztem, én kényelemből vettem oda éjjel, hamarabb elnyugszik.
pelenka: sztem nem a pelusokkal van gind hanem a gyerekkel. Nekem 2 napja minden alkalommal kipisil a pelusból, tiszta hugy a háta közepéig. Ma kb. 6szor ötlöztettem át és még nincs 3 óra. :oops: :cry:
Nekem libero newborn, pampers 2, dm mini, rossman mini van, mind szar. Most kínomban a moshatóból adtam rá amit anya hozott angliából, hát elmondanám jobban passzol a babára mint a papírpelus. Picit nagyobb a popi de édesen néz ki. majd lefotózom.
Bóbő: Dorci édes kislegény és milyen nagy :)
Sajnálom az arcod :(, küldök rá gyógypuszit :), nekem a terhesség alatt kijött piros rafyák vannak teljesen begyulladva, borzasztóan néz ki.
Nita: a rotát azért adatom be ,mert az önkormányzat fizeti. Nekem se lenne rá közel 40 ezer forintom. így viszont hálás vagyok érte. :)
Sziszkó: nekem a védőnő mondta, hogy a napi adag az testsúly kg-ként 150 gr. Számold ki de sztem elég amit Martin benyom, próbáldmeg a cumit nekem is ezt csinálja és a cumitól megnyugszik.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára anyabebi 2009.11.08 15:24-kor.
anyabebi
 
 


Csibe: végül milyen moshatót vettél?
anyabebi
 
 


Sziszkó: én a vigantolt a cicire fogom cseppenteni, úgy szokták. Az nem jó ha 20-30 ml-be teszed, mert akkor ha nem issza meg akkor mi van? Kiskanál pár csepp tejci+ a vigantol, nem macera simán leszopizzák a kanálról. :) Ne parázz.
Csibe: arra figyelj hogy a moshatónál a nagyobb popi miatt nagyobb ruci is kell kb. 1 mérettel, én most 62-es bodyt adtam rá és így pont jó :) Majd fotózd le a popiját :)
anyabebi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?