Új privát üzeneted érkezett!

Kuglófka! Gratula a kiscsaaajhoz!!!!

Lányok! Kérelk drukkoljatok nagyon nekem, holnap megyünk UH-ra, meg genetika vizsgálat 2.rész, meg AFP is......meg 4D is.....szóval minden egyben.... :shock: :shock: és remélem megtudjuk, hogy kiscsaj vagy kisfiú lakik odabennt.... :wink:

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Köszi és megy a drukk holnapra!
Hányra mentek?

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kuglofka
Gödöllő
 
 


Kuglófka!

Lehet kapni kifejezett kismama fürdőruhát, többfajta van, de nem kell xl-es, mert az egyberészes pl olyan, hogy a derék részénél be van húzva,mint a kismamafelsőknél, úgy tágul, ahogy nő a hasad. Így jó gondolom a várandósság bármelyik időszakában, aki mondjuk végig jár úszni.

Dana!

Mennek a drukkok!! ;)

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 

 
 

Kuglofka Négy órára és kb hat körül végzünk, de onnan még majd két óra amíg hazaérünk, szóval csak este 9 fele fogok tudni szereintem mondani bármit :?

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Akkor 4-6-ig nagyon drukkolok! :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kuglofka
Gödöllő
 
 


Kuglófka, kislány :lol: :lol: :lol:

Bdana, drukkolok!!! :wink:

Én ma voltam AFP-n, 2 hét múlva lesz eredmény, amikor megyek a genetikai uh-ra.

Lilypie Second Birthday tickers
pitypang2
 
 


Éljen éljen nem lesz Emili egyedüli kis csaj :lol: :lol: Hát most már én is kezdek arra hajlani milyen jó lenne a lányokat erősíteni :lol: :lol:


Dana!Mennek a drukkok de hát minden rendben lesz és kész :wink: :D Képet hozzál ám!!!Nálatok vannak nevek???

Pitypang!Megnyugodtál már?Én is kb 2 hét múlva megyek dokihoz majd együtt izgulunk :wink: Próbálj mg nem a rosszra gondolni mert minden oké oda bent mert kétszer nem történhet ilyen!!!!Mozgást még nem érzed?


Tündi!Édes a kicsi!!!!!

Maci!Szép neve lesz a kisfiadnak az én fiam második neve is Bendegúz és hát készülj fel a név kötelez :lol: :lol:


Ma határozottan rugott a babym :D Olyan jó volt de kivűl még nem érződik pár hét :) Jövő hét csütörtökön megyek az AFP-re jaj remélem nem ájulok el!Napi két 3in1 ben kávét iszom és így is alig megy 100 fölé a vérnyomásom :roll: :roll: Nem vagyok egy ideg beteg az tény :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Kép
Kép

Folyamatosan a feneküket és a tappancsukat mutogatták :wink:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Évi
Az jó, ha anyukád tud majd segíteni!
Érdekes lesz majd 3 picurral :roll: :wink:
Én a kettővel (+Chloe) simán boldogulni fogok! :wink:

Kuglófka
Gratulálok a kislányhoz!
Azért lesznek lányok itt :lol: :lol: :lol: :lol:
Jó nyaralást!

Bdana
Drukkok mennek!

Kata
Vérnyomást inkább a bőséges folyadékfogyasztás emeli!!!!

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Jó képek :)

Azért három újszülött az durva egyszerre... azért én majd ötödik babaként már nem bánom, ha nem ikrek jönnek majd :D

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Panndi!

Én elfogadtam volna ikreket így harmadjára is. :) De talán negyedjére is elfogadnék. :D

Lombikbébi!

De gondolom ez oda- vissza nem működik, hogy ha kevés folyadékot fogyasztok akkor lent tudom tartani a vérnyomásom... :lol: :lol: Nekem inkább magas szokott lenni, és volt amikor nagyon besűrűsödött a vérem, mert alig ittam,de olyan nehéz, mert egyszerűen nem vagyok szomjas!!!! Ezt csak az érti, aki ugyanebben a cipőben jár. :?

Életem első uh képe, ahol tutira ki tudom venni a nunit és a kukit! De jó, végre nekem is van sikerélményem. Köszi. :lol: :lol:

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


Én is elfogadnám azért, de hát na :) Azért viszonylag kis korkülönbséggel jöttek nálunk a gyerekek, nem olyan baj, ha mostantól egyesével jönnek a kistesók :D

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Két gyerek!!! Hát engem több minden miatt megijeszt ez, már akkor is ha másokat látok amikor tologatják. :)
Ettől még rosszul érintett amikor elment a másik baba öcsi mellől, de szerintem ez nagyban megkönnyíti majd mind a terhességet, mind ami utána jön.

Pont most este volt a hírekben ,hogy milyen kevés bababarát kórház van! Totál meglepődtem! :shock: :shock: Én nem ez alapján választottam amúgy, de a Péterfy az. Ti bababarátban szültök???

Tegnap volt Róza egy éves!!!! Semmit se aludtam. :) Csak nosztalgiáztam. Eltelt egy teljes év!!!! Olyan nagylány. Nade lassan kijön tesó, és babázhatok újra.

fairytale20
Budapest IX. kerület
 
 


Rózinak boldog szülinapot! :lol: :lol: :lol:

Ircsi
UH alapján is elég egyértelmű a babácskáid neme :lol: :wink:

Kuglófka
Gratulálok a kislányhoz!

Kép
Kép
rebelen
 
 
 


Pitypang
A héten bennem is volt egy adag aggodalom, hogy minden rendben van-e a babácskámmal. Aztán bementem a kórházba, elmondtam a szülésznőnek, hogy mi is a bajom. Mindjárt intézte, hogy hallgassuk meg a baba szívhangját. Nagyon szép, egyenletes volt :lol: :lol: :lol: :lol:
Utána UH-n is megnéztük, vidáman úszkált a manócskám :lol:
Mindjárt meg is nyugodtam...
Szerintem, ha benned is vannak aggodalmak, menj el védőnőhöz, orvoshoz... :wink:

Kép
Kép
rebelen
 
 
 


Jó reggelt!

Rózinak itt is boldog születésnapot!

Este olyan aktív volt a kisfiam, hogy csuda, tök jó volt :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Tündi

Rózinak nagyon boldog szülinapot! :D

Őszintén szólva, nekem fogalmam sincs, hogy mi számít baba barát kórháznak. Én a Margitban fogok szülni, Bence is ott született. Ha jól tudom, akkor (8éve) nem számított annak, mert alapban nem voltunk együtt a babákkal, bár lehetett kérni és, akkor lehetett menni rooming-in-be. DE...nekem az akkor nagyon nem hiányzott! Én olyan fáradt voltam és napokig alig bírtam mozogni, hogy nem is tudtam volna Bencét ellátni. Emlékszem, első nap szoptatáskor, a szobatársnőm segített Bencét egyik oldalról a másikra rakni, mert annyira fájt mindenem...még fájdalom csillapítót is kaptam, mert még a nővérek is látták, hogy mennyire szarul vagyok. Így most, kicsit félek, mert most már együtt leszünk a babákkal (talán az első éjjel nem), és mi lesz, ha megint ilyen vacakul leszek. Na mindegy! Hátha a második szülésnek már könnyebb lesz utána!

Rebelen

Helyesen tetted! Örülök, hogy jól van a babád és vidáman úszkál! :)

Kata

De jó, hogy te is érzed a babád rugdosását! :D Én is szoktam érezni valamit, de azért még nem túl intenzíven és nem is minden nap. Na, de ami késik, az nem múlik! :D

Zsófi

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kuglofka
Gödöllő
 
 


Nekem Gábor volt az első, aki tényleg végig velem volt. Zsófit még anno éjszakára mindig elvitték, Fruzsi este született, ő első éjszaka nem volt velem, utána végig, Gábor viszont rögtön velem volt, a két órás szülőszobai megfigyelés után mindenki ment a helyére, én lezuhanyoztam, ettem, és már jött is Gábi :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


http://bababarat.sztnb.hu/

Én baba-barát kórházban fogok szülni. Itt még a PIC is baba és mama barát (nincs nagyon korlátozva, hogy anyuka mikor mehet be, kenguruztatnak, stb.)
http://www.babaszoba.hu/articles/A_koto ... 0911194052
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dreibabys 2012.10.23 19:38-kor.
dreibabys
Hajdúböszörmény
 
 


Rózinak nagyon boldog szülinapot!

Ircsi
Igen egyértelműen látszik a lényeg! :lol: :lol: :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dreibabys 2012.10.23 19:38-kor.
dreibabys
Hajdúböszörmény
 
 


Éva

Nagyon jó az a cikk, amit betettél...olyan meghatóan írnak a koraszülöttekről...olyan jó ilyen pozitív hozzáállásról is olvasni!
Jó lenne, ha mindenhol így állnának a gyerekekhez és a szüleikhez egyaránt!

Zsófi

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kuglofka
Gödöllő
 
 


Sziasztok!
Tündi, Isten éltesse nagyon sokáig Rózit! Elhiszem, hogy nosztalgiáztál, nekem már nagyok a gyerkőcök, mégis minden szülinapon nosztalgiázom, olyan jó újra megélni (fájdalom nélkül wink:). 10 év kihagyás után olyan jó lesz újra babázni, már nagyon várom.
Pitypang, köszi a babazenét, tök jó! Én a napokban úgy érzetem, hogy relaxációs zenét kell hallgatnom a munkahelyemen, így egész nap "lazulok". Szerintetek ha fülhallgatóval hallgatom a zenét, azt hallja a baba? Vagy csak a hasfalon keresztül érkező hangokat hallja? Rebelen, Ircsi, Ti olyan okosak vagytok, nem tudjátok, hogy van ez?
Éva, képzeld, a barátnőm is a szeptember-októberi babás fórumozók között van, így szoktam náluk leselkedni. Akartam is pont javasolni, hogy talán vedd fel a kapcsolatot Trigeminivel, de ezek szerint megtaláltátok egymást :-). Biztosan nem lesz könnyű az elején, de ügyes vagy, belejössz majd ;-) Köszi a cikkeket, mindjárt el is olvasom őket :-)
Amúgy ki meddig tervezi a munkát? Én november közepéig (persze, csak ha az orvos is engedi), és mindenki le van döbbenve, hogy olyan sokáig.
Kuglofka, gratulálok a kislányhoz, szép nevet választottatok! Apa nálunk is megrendelte a 4. babát, mert kell egy lány, ha már a neve megvan :lol: KisManóm is mindig nagyobb a koránál 1-1,5 héttel, lehet egy napon szülünk :wink: Hova mentek nyaralni?
Bdana, mennek ma a drukkok délután, azért a hétvégén jelentkezz, mi volt, kíváncsiak vagyunk.
Kata, ne is mondd a Bendegúz, győzködtek, hogy legyen csak az a neve, nem hagytam magam meggyőzni, hátha tompít a Balázs valamennyit :lol: Nektek Emili lesz, ha kislány? Amúgy az adókedvezményt igényeljétek, sokat jelent a kasszában :wink: . A párom most adta le, és még visszamenőleg is adnák, csak már kitöltöttük a papírt, hogy júliustól kérjük, így elbuktuk azt a pénzt.
Lányok, muszáj inni!! Akkor is, ha nem vagy szomjas! Régebben én is nagyon keveset ittam, aztán tanultam EÜ-t és megijedtem a rengeteg betegségtől, amit a folyadékhiány okozhat. Én úgy szoktattam magam a sok folyadékhoz, hogy mindenhova vittem magammal a 2literes vizes palackomat, és kitűztem célul, hogy azt meg kell innom a nap folyamán.
Ircsi, nagyon szépen látszik a különbség a bébik között :wink: Hogy bírod a műtőt a növekvő pocakkal?
Rebelen, Ti nem nyaralni vagytok?
Szerintem az Uzsoki nem bababarát, de én nem kórházhoz, hanem orvoshoz ragaszkodom, 13 éve ő a dokim, és imádom, akárhova mennék utána. Kuglofka, a Margitba most úgy van, hogy Veled van a pici, de bármikor betolhatod, ha pihenni szeretnél, vagy épp mosakodni (ott szült 1,5éve a barátnőm), és nagyon meg volt elégedve. Lilla baba napról napra erősebb lesz meglátod :-). KisManó is egyre intenzívebben mocorog, nekem már a család érzi kívülről is 2-3 hete.
Végre itt a várt hűvösebb idő. Remélem, senkit nem viselt meg az időjárás változás!

Kép
maci80
 
 


Évi!

Mit jelent az, hogy kenguruztatják? Mert a kenguru az egyáltalán nem bababarát. :lol: ;) Gondolom kendőt használnak, arról már hallottam, arra gondoltál ugye?
Tényleg szép cikk, reméljük minden úgy is van, ahogy írják, mert fontos lenne, hogy a kórházakban így bánjanak a korababákkal és ne szigeteljék el annyira őket az anyukájuktól. Van ahol külön emeleten vannak és anyukának akár friss sebbel is mászkálnia kell, ha szoptatni, látni szeretné a babáját... :?

Amúgy én azt tapasztaltam, hogy a bababarátnak kikiáltott kórházak nem mindig bababarátak. Vagyis nem mindig baba és mamabarátak. Egyik pesti kórház áll az élen, alternatív szülőszobák, szoptatást támogató csecsemősök stb. stb. aztán mostanában annyi, de annyi panaszt hallottam, hogy hiába akart pihenni az anyuka, rossz szemmel néztek rá, ha bevitte a babáját a "közösbe", míg ő pihenni szeretett volna, sőt volt akinek megmondták, hogy ez egy baba-mama barát kórház, itt ilyet nem lehet. A másik az anyatej, volt hogy annyira erőltették a szoptatást még annak is, akinek látszott hogy nem megy, mert egyszerűen van olyan, hogy valakinek nincs teje, nem voltak hajlandóak adni neki tápszert, mert azt nem lehet, csak az anyatej, úgyhogy sokáig hallgathatta a babája üvöltését. :(

Erre mondta a szülésznőm, hogy ők pl. azért nem kapták meg a bababarát kórház címet, mert ha kell adnak tápszert. Attól még támogatják a szoptatást, megpróbálnak mindent, de ha kell akkor kell.

Maci!

Én fiammal végig dolgoztam szinte a munkahelyemről mentem szülni. :lol: HA minden oké és jól érzed magad akkor miért ne?? (lányommal gyedről mentem szülni, de ha úgy vesszük vele is végig dolgoztam, még keményebb idők voltak, mint előtte :lol: :lol: )

Szerintem csak a hasfalon keresztül hallja, a te füleden keresztül nem, de én sem vagyok szakértő a témában.
:lol:

Panndi!

Pont az a szívás a kis korkülönbségben szerintem, hogy nincs pihenés, minden jön egymás után. Amikor a hasfájós időszak befejeződik, jön a fogzás, amikor már nem fogzik, jön a következő babával a hasfájós időszak stb. stb. Én pont most érzem magam kiegyensúlyozottnak velük kapcsolatban, amikoris fiam már lassan ovis, lányomnak fogzás kipipálva, egyik sem kel éjszaka. Mondjuk most egy kicsit nagyobb korkülönbség is lesz a két kicsi között, mint az első kettő között, mert köztük 15 hónap van, most meg 27 lesz. De ugyebár most sem ezt terveztük, mert ha sikerül, akkor már szültem volna most júliusban, akkor meg 20 lett volna. De már készítem magam lelkiekben az éjszakázásra meg az első három hónapra, bár ő tuti nem lesz hasfájós, egyszer nekünk is lehet szerencsénk címen! ;)

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


PAnndi!

Amit még a végére szerettem volna írni, hogy ikrekkel legalább egyszerre letudod a várandósság nehézségeit a szülést a hasfájós időszakot stb. stb. persze annak is megvannak a nehézségei, sőt, de azért egyszer kipróbálnám. No meg az sem utolsó, hogy az ikrek lelke külön világ, biztos más testvérek, mint a külön született testvérek, hallani is, hogy mennyire egy húron pendülnek tényleg, akár külön nyelvük is van kiskorukban amit senki más még a szülők sem értenek meg. Annyira jó lehet. :)

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


A kenguruztatás jó, nem a hordozó kengurura gondol, hanem hogy anya csupasz mellkasán sokat lehet a csupasz baba :) Anya szívhangja és közelsége pedig jót tesz neki :)

Hát igen... de azért én nem adnám a kis korkülönbséget :) Nekem a Fruzsi és Gábor közötti 25 hónap már sok (18 lett volna ugye, ha...), bár már ők is egyre jobban eljátszanak. De Fruzsi már olyan nagylányos, bár az igaz, ő már 2,5 évesen is az volt :) Na mindegy, biztos minden úgy jó, ahogy van :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Szoptatás erőltetése tényleg nagyon durva. Ha nem tudsz akkor se adhatsz tápszert a gyereknek, aztán meg lebasznak ha sír!!! Elképesztő.
De mivel "bababarát" és folyton csak egyedül vagy, végülis bevihetsz akármit.

Kuglófka: Akkor Lilla nem túl aktív. :) Hisz már jó nagy.
Én egyfolytában érzem öcsköst. Nagyon durván aktív gyerek.

Én nem hiszek abban, hogy a baba hallja a kinti zajokat/hangokat! Az enyémet még oké...de ennyi magzatvíz, meg a hasfal nem tompít annyit, hogy ne halljon semmit????
Érzi amit én, de ez sztem ennyi. Ha megijedek Ő is, de nem hallja szerintem ami kinn van.

Na megyek lazulok! Nincs gyerekem!
Holnap meg csajos napot tartok.

fairytale20
Budapest IX. kerület
 
 


Tündi!

Már sokan sokféleképpen bebizonyították, hogy hallja a külvilág zajait is a baba! ;) Merülj el egy kád vízben és te is hallod mi kint szól, persze másként, mint amikor kint a füled. :lol: Én már kipróbáltam. :oops: :lol:

Igazad van végülis, bármit bevihetsz, még ha mikro is van a szobádban külön jó, bár a cumisüvegmelegítő is megteszi ha nincs, aztán hajrá. Szerencsére nekünk ilyen gondunk nem volt, de ha kéne, egy cseppet sem izgatnám magam és bevinnék. Persze ahhoz kell egy jófej gyerekdoki is, hogy előre felírja, bár nekem volt, hogy fiamnál elfogyott amikor anyuéknál voltunk hosszabb ideig és megpróbáltuk a patikában és odaadták simán recept nélkül. Így nem kellett senkinek hazautazni a receptért, vagy postán feladatni.

Panndi!

Jaaaa! Értem, nem tudtam, hogy ezt jelenti a kenguruztatást. Ez is szuper ötlet amúgy. Fiamat is hozták ahogy tudták császár után. Még nem is éreztem a lábam, a fejem sem emelgethettem, de ő már rajtam feküdt. Persze abban a pózban szoptatni még nem tudtam, de jó volt, hogy rajtam volt. :)

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


Én dmben veszem a tápszert. Mondjuk 7hónapig nem kellett.
Olcsóbb a beba a dmben , mint receptre. Ez amúgy nevetséges.
De így van, és végülis sokkal egyszerűbb így mint a receptért járni.

És minek a mikró?? A tápihoz elég a babavíz. Az meg nem hideg.

fairytale20
Budapest IX. kerület
 
 


Izisz
Attól nem lesz alacsonyabb a vérnyomásod, ha keveset iszol... csak egy csomó folyamat nem fog megfelelően működni a szervezetedben :cry:
Mennyire magas szokott lenni a vérnyomásod?

Tünde
Ahol én szülök, az is bababarát... egyszemélyes szoba, ott lehet normál esetben szülni is... (nálam, az ikerterhesség miatt inkább a "szülőszoba" jön szóba), a szobában van minden, még apukának is van egy heverő... simán bejöhetnek a látogatók... és normál szülés után 24 órás megfigyelés van csak max. :wink:
Rózinak még nagyon sok boldogságos évet kívánok! :lol: :lol: :lol:

Éva
DOTE szülészet tényleg nagyon jó :lol: :lol: :lol: :wink:
Én is néztem, hogy a szept-októberi topikban is van egy hármasikres anyuka, aztán kiderült, hogy az ikres fórumon is ott van...
www.ikresek.hu
Érdemes felnézni, ott vannak hármasikresek is :lol:
Angol nyelven:
http://www.twinstuff.com/

Maci
Az a hang nem jut el a babához, ha te fühallgatón hallgatod... viszont, ha a fülhallgatót a pocakodra teszed, azt már hallja a baba :wink:
Munka: ameddig nem érzem magam nagyon terhesnek, meg amíg hozzáférek a beteghez :wink:

Szoptatás/tápszer, igény szerint/napirendhez kötve
Alapvetően én az igény szerinti szoptatást párrtolom, mi azt is csináltuk... DE...nem mindenkinek jön ez be!
Az egészben szerintem az és úgy a legjobb a babának, ha anyukának is jó! Fontos, hogy anyuka érezze jól magát a bőrében, ne egy külső "kényszernek" akarjon megfelelni! Élvezni kell a babázást! :wink:

Izisz
http://www.lll.hu/node/345

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Lombikbaba: micsoda képek!!! :shock: :lol: :wink:

Tündi, Rózit utólag is Isten éltesse! :)

Bdana: mennek a drukkok, várjuk a beszámolót!

Végül nem voltam uh-n, a védőnő meg még a múltkor azt mondta, hogy a betöltött 18. hét előtt nem szeret szívhangot hallgatni, mert ha vmi miatt nem találja meg, nem akarja paráztatni a kismamát.
Most nyugisabbnak érzem magam, a pocakom nő,bízom benne, hogy minden rendben van odabent!

Kuglófka: annyira szép ez a Lilla név. :oops: :lol:

Vettem egy 4d-s kupont, aug. 10. körül megyünk. Tudom, hogy még elég picuri lesz a Baba, a 25. hét környékén készítik a legjobb 4d-s képeket (legalábbis úgy hallottam), de szerintem majd megyünk még 1szer.
(Hátha érdekel valakit: http://www.akcion.hu/akciok/588-4d-baba ... omtatott-k)

Mozgás:
Néha érzem, de még nem tudom 100%-ra, hogy Ő az. De azt hiszem, igen. Több helyen is olvastam, hogy első babánál, mellső lepénnyel nehezebb felismerni a mozgásokat. Remélem, minden rendben van! Köszönöm a biztató szavakat! :oops: :)

Lilypie Second Birthday tickers
pitypang2
 
 


Újszülötteknek való tápszert nem lehet venni recept nélkül, csak gyógyszertárban. Vagyis anno még így volt :) Bár nekem szerencsére nem kellett.

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Igen, úgy van ahogy Panndi írja! Újszülöttnek speciális tápi kell hipoallergén, nekünk szerencsénk volt egyszer mégis odaadták recept nélkül. Azóta sem értem hogyan... Sajnos fiammal kellett már a kórházban, mert nehézségeink voltak, aztán leálltunk amikor rendbejöttek a dolgaink. ;)

Ircsi!

Köszi a linket, még nem olvastam el csak belekukkantottam, de a képek is magukért beszélnek. ;)

Azt sajnos tudom, hogy nem lesz alacsonyabb a vérnyomim, ha keveset iszom, csak vicceltem a korábbi hozzászólásomban. ;) Általában elmegy, de van, hogy 130 körüli a felső érték, viszont a várandósságom vége felé mindig felmegy annyira, hogy fiammal részben ezért császároztak meg, lányommal is be akartak fektetni, akkor szedtem gyógyszert a végén, mégis magas volt 140, a határ, legalábbis azt mondták, kisírtam, hogy ne fektessenek be és szerencsére beindult a szülés. Azért nem kaptam eddig gyógyszert várandósságom alatt, mert mindig a határon voltam. Most a melegebb napokon 120 alá is ment, örülök, bár igazából akkor megy fel ha hidegfronti hatás van sajnos...

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


(Töltöttem fel még zenét, de most mappában próbálkoztam, nem tudom, hogy sikerült-e, szóljatok, ha nem, és feltöltöm egyesével.)

Lilypie Second Birthday tickers
pitypang2
 
 


Pitypang: Nekem a 25. héten rosszabbak készültek mint a 32-en! :)
Akkor már ducibb a baba. Édesebb sokkal.

Hipp HA van a müllerben. 0-ás.

Na mizu Dana???? Merre jársz???

Én gyermektelenül töltöm az estém. Épp a babanaplón dolgozom.

fairytale20
Budapest IX. kerület
 
 


VAn a Müllerben? Érdekes....akkor ezek szerint azóta már lehet kapni...

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


Sziasztok!
Ircsi, jó ötlet, hogy a pocakra kell tenni a fülhallgatót, köszi :-). Nekem többször is bebizonyosodott, hogy hallanak odabent a picik. A fiam megismerte a zenét, amit rendszeresen hallgattam, és a barátnőm kisfia megismeri a hangomat egészen pici korától kezdve (rengeteget beszéltem hozzá pocaklakó korában).
Izisz, az ikrek külön világáról, nyelvéről csatolok két linket, szerintem tüneményesek, nagyon jókat szoktunk nevetni rajtuk:
http://www.youtube.com/watch?v=lih0Z2IbIUQ
http://www.youtube.com/watch?v=_JmA2ClU ... ure=relmfu

Kép
maci80
 
 


Sziasztok Csajok! Mindenkinek nagyon-nagyon köszi a drukkot, minden rendben van - legalábbis azt hiszem - ! A doktornő nem mondta egyik értékre sem, hogy nem lenne jó, bár most hogy én is elolvastam már jó lenne kérdezni, de majd legközelebb.....

Sajnos nem mutatta meg magát, úgy hogy egyenlőre nem tudjuk kiscsaj vagy kisfiú. :) Amit a leletre írtak:

Placenta a mellső falra tapad 0 típusú, átlagos magzatvíz, élő magzat haránt fekvésben, épnek tűnő koponya és gerinc, jó szívműködés, zárt has és mellkas, telt gyomor , BPD 32mm OFD 38mm AC 95mm FL 19 mm Becsült súlya: 129gr.

Ülőmagasságot nem tudtak mérni,mert a nyakában volt szinte végig a lába, vag yha nem akkor meg izgett-mozgott.... :)

Jövő héten lesz csak AFP 20-án és aug.3-án genetikai UH.

Módosult a szülés időpontja is, dec.17-18. körül programozott császárral a 39.héten. :) Szóval biztosan decemberi baba lesz, mert az eredeti időpont dec.25-28. lenne.

Sajnos képeket nem tudok feltenni, mert csak egy 4D készült de nem valami jó, illetve DVD, de azt meg pláne tudom feltenni :D :wink: Aug. 3-án viszont lesz talán több kép és akkor a neme is kiderül(het).... :roll:

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Kata! Ha kisfiú lesz Máriusz, ha kislány Alíz, remélem aug.3-án megtudjuk :wink:

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Miért lesz programozott császár???? :shock: :shock: És hogy hogy már most megmondták???
Ha sima fejvégű lesz, akkor is inkább kiveszik??

Ha előre tudnám, hogy császározni fognak rávenném, hogy kiteleportáljon. :D :lol: :lol:

fairytale20
Budapest IX. kerület
 
 


Szia Faire! :D :D :D Teleport!!! Hát sajnos nekem muszáj. Volt egy autóbalesetem és csipőficammal meg dongalábbal is születtem, ez a kettő együtt ( a többi sérülést nem részletezem, de nem nagyon maradt ép csontom ) elég ok sajnos erre. Mivel pont a medence terület sérült, ezért a progis császár. Az időpont az még 100%, de azt mondta, hogy nem várjuk meg a 40.hetet, hanem a 39.hét végén kiszedjük, ez kb dec.17-18, de a pontos dátumot december elején kitaláljuk majd az adatokból. Hát röviden ennyi az ok.

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Bdana! Örülök a jó híreknek:), a nehézségeket sajnálom. Jó, hogy biztosra megy a doktornőd a programozott császárral, minden ok lesz! :wink:
Az AFP miért lesz olyan későn? Úgy tudom, hogy a betöltött 16. héten kell rá menni, nem később. Erről mondott valamit?

Tündi, te mindjárt a felénél vagy! :wink:

Lilypie Second Birthday tickers
pitypang2
 
 


Bdana
Örülök, hogy a babácskáddal minden rendben :lol: :wink:
Császárral nem lehet megvárni, hogy magától induljon be a folyamat? Vagy drukkoljak, hogy a 37-38. héten a baba maga döntse el, hogy mikor legyen az a császár? :wink:

Tápszer
Nálunk szinte minden nagyobb áruházban, drogériában van... Németországban is simán lehetett venni...

Ikrek
Olyan sok különlegesség nincs bennük. És jó, ha a szülő nem bánik velük másképpen, mintha csak sima testvérek lennének. (ikres segítséget a fiatalabbik hugom tud majd adni, neki van egy 3 éves ikerpárja és egy 1 évese :wink: )

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Szia Lombikbaba!

Nekem is ez volt az első kérdésem, hogy miért nem várjuk meg amíg magától elindul, de azt mondta a doktornő, hogy azért nem, mert akkor már befordul a szülőcsatornába és az nem annyira jó, ezért inkább nézzük majd, hogy milyen a fejlettsége és a 39.hét végén kiveszi. Sajnos nem tudom, hogy ez jó vagy rossz-e így, mert nem voltam még ilyen helyzetben, de bízom benne, hogy ő a orvos, csak tudja mit hogyan kell csinálni...

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Én úgy tanultam, hogy jó hatással van a babára, ha császár előtt is van néhány órás vajúdás :wink:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Milyen sérülésed volt? Csak a szülés kontraindikált vagy pl. a spinál, az EDA is?

Dongaláb
Babádnál nézték?

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Pitypang!

Nekem is jövőhéten lesz az afp, és én is csodálkoztam rajta, de nekem mindegy, ha rossz lesz, akkor legalább tusom mire fogni. :lol:

Dana!

Nekem a fiammal volt programozott császár, mondjuk az elején még nem tudtuk, csak a végén derült ki, hogy faros, de még akkor sem volt tuti a császár, mondták, hogy befordulhat akár a vajúdás alatt is, aztáén meg felment a vérnyomásom és mondták, hogy nem kockáztatnak, adtak egy időpontot aztán kivették. Én azt sajnáltam, hogy legalább nem indították be, mert szegény babám lehet, hogy pont aludt, aztán csak úgy kikapták. :( Neki sok félelme van sajnos, rengeteg dologtól fél és én ezzel magyarázom. Aztán lehet, hogy butaság, de én nem tudok mire gondolni. Nekem azzal magyarázták, hogy nem indítják be (mert szerettem volna), hogy utána már nem tudják irányítani a dolgokat és mi van ha gyors a szülés és farosan elég kockázatos lett volna. Még mindig előttem van a sok doki ahogy állnak felettem és főorvosi bemutatás is volt, és egy doki volt csak aki azt mondta, hogy de hisz még semmi nem utal arra, hogy ez a baba meg akar születni, zárt minden. De leszavazták. Pici is volt a babám, ebből (is) adódtak szoptatási nehézségek, szóval én rengeteg dolgot fogok erre. Nem a császárra, hanem arra, hogy nem indították be legalább a szülést. Neked beindítják majd legalább?

Nem ijesztgetni akartalak, mert egy ismerősömnek 2 programozott császárja is volt és egyiket sem indították be mindkettő kiegyensúlyozott nyugodt baba.

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


http://babamamakapcsolat.blogspot.hu/20 ... en_15.html
http://babamamakapcsolat.blogspot.hu/20 ... i-mod.html

Azt azért ma már tudjuk, hogy a szülés folyamatát a magzati mellékvese által termelt kortizol indítja be... :wink:

Én pl. nem szeretnék császárt. Elfogadom, ha szükséges lesz, de ha lehet, akkor simán szeretnék inkább szülni... :oops: :wink:
Császár egy nagy hasi műtét, annak minden kockázatával. Nekem alapból is van a fokozott trombózishajlamom, azt még egy hasi műtét fokozná...

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


én is természetes úton szeretnék majd. Ha befordul akkor már nyert ügyem van.

Jaja lassan félidő!!! A hasam már hatalmasnak tűnik. Mi lesz ezután??

Dana így már értem.

fairytale20
Budapest IX. kerület
 
 


Izisz, ha arra gyanakszol, hogy a félelmeknek ez az oka, akkor menjetek el kineziológushoz, ő pikk-pakk rendbe tudja tenni az ilyen blokkokat. Én találtam egy nagyon jót pár hónapja, nekem már nagyon sok mindenben segített, tiszta szívvel ajánlom, ha érdekel, elküldöm priviben az elérhetőségét.

Én sem szeretnék császárt, de minden áron nem szeretnék természetes úton szülni, arra is van egy pár nagyon rossz példám, ahol engedtek olyan babákat megszületni hüvelyi úton, akik pl túl nagyok voltak ehhez és évekkel a szülés után is gondot okoznak az édesanyjuknak... Meg nem szeretnék semmilyen sokkos élményt sem szerezni... Akkor már inkább a császár. Bár még nem beszélgettünk erről a dokival, szerintem ő is pontosan így gondolja, aztán majd meglátjuk :)

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Én valószínűleg császárral fogok szülni, de nem egy előre eltervezett időpontban, hanem akkor, ha a babák úgy gondolják, vagy ha olyan ok adódik...

Izisz
Fiaddal pszichológusnál voltatok?

http://www.magyarkurir.hu/hirek/kinezio ... ny-szemmel
A német pszichológusok szakmai testülete, a BDP már 1988-ban figyelmeztetést adott ki a kineziológiával szemben. Kifejtették, hogy a terápia nemcsak hatástalan és drága, de káros hatásai is lehetnek, amennyiben a módszerben bízók elvesztegetik az értékes időt, amikor igazi segítséget kaphatnának.

Érdekes... akkor most mi is van? Ez is olyan, hogy ki miben hisz???? :roll: :?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dreibabys 2012.10.23 19:39-kor.
dreibabys
Hajdúböszörmény
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: