Új privát üzeneted érkezett!

Rekuja, a játékcica csücs a köldökbe? :D :D :D

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bobek
 
 


Sziasztok,

akkor ma már ovi, suli , egyetem...voltam intézkedni, kértem papírokat a rendszeres gyermekvédelmi támogatáshoz. Kijönnek környezettanulmányra is.

Zsabó, pihenj sokat! nekem 2 újnyira volt nyitva minden terhességemnél a méhszájam kb. a 34. héttől, aztán mégis mindig úgy kellett kierőszakolni belőlem a gyerekeket. Bár tény, hogy a belső méhszájam az zárva volt! Hogy érzed egyébként magad? Gyakoriak a keményedések?

Házassági anyakönyvi kivonat: én a Kenézyben szültem Debrecenben, mind a három lányom anno...ott az volt a divat, hogy ha jól emlékszem, hogy 3 hónapnál nem lehetett régebbi az anyakönyvi kivonat. De mondok ettől jobbat! Megcsináltuk az apasági nyilatkozatot, ahova be kellett vinnem a válási anyakönyvi kivonatot, az eredetit! Az ügyintéző lemásolta, csatolta az apaságihoz, majd közölte, hogy Ő ugyan elküldi Kazincbarcikára a gyámhatósághoz a papírokat, de az eredeti anyakönyvet a válásról, vigyem magammal!!! Hallottatok már ilyet?? hát minek, ha már egyszer el is váltam, amiről anyakönyvem is van, új személyim a születéskori nevemmel, most még fénymásolat is van mindezekről...minek??? Na mindegy...agyon papíroznak mindig mindent, tök fölöslegesen, aztán csodálkoznak, hogy a sok bába között eltűnik a gyerek!


Zsuzskó! döbbenet! mármint a köldököd! Egyébként szerintem semmit nem híztál máshová, csak a pocidra:D szép nagy legényke lesz Dani:D

Rekuja Nekem a lányoknak nincs keresztszülője...nekem anno volt, de csak névleg. Most viszont Elődnek lesznek, ha nem is a klasszikus értelmében vett keresztszülei, de mi keresztszülőknek nevezzük majd őket, fel is kértük már és elfogadták bár nyilván, csak névadónk lehet:D. Az egyik legjobb barátnőm, aki patchwork -családban él, példa értékűen bánik a párja gyerekeivel és fordítva, 6 gyerek, igazi család. Mellesleg a párja is és ő is olyan értékeket képvisel számomra, amelyre maximálisan respektálok, illetve azt gondolom, ha velünk valami történne, nem maradna család nélkül a fiunk. Szóval, én bátran "bízom" rájuk a fiunkat! Ők pedig megtiszteltetésnek vélték és örömmel vállalták!
Te! Ezt a dugdosást ne engedd Szaffinak! Mi lesz, ha felfedezi, hogy a köldöködön ugyan nincs, de az orrodon van bejárat!:DDD

Bobek Tényleg nagyon ijesztő volt minden alkalommal. Egyébként az jár a fejembe, hogy a lányokkal nem voltak ilyen gondolataim, hogy bármi baj lehet...mi a fenéért lovagolok most ilyen dolgokon nem tudom...talán a korom:DDD
Holnap 4D! Nagyon várom!!! Remélem lesznek jó képek! Hozol Te is Sebiről?

Szép napot Nektek!

Lilypie Pregnancy tickers
gemini71
Tiszaújváros
 
 


Zsuzsko: a kinézett szőnyeg sem a neten, sem a Diego új katalógusában nincs benne, pedig nekünk konkrétan ez tetszik. Sajnálom a nyuszit, de lényeg, hogy Gyurka ujja rendben van. Megható volt a nyuszi története, amit Gyurkának meséltél. Nem nézel ki 34-nek. A hasad szép kismamás, és szerintem sem híztál, legalábbis nem látszik, inkább a hasad formálódott. A köldököd viszont! Nagyon jót szórakoztam rajta, nagyon vicces. Az enyémnek már látszik az alja, de még mindig nem fordult ki. A széle olyan, mint a vulkán, fentebb van a hasamnál. Császár azért, mert alacsony vagyok (nagyon), a tavalyi vetélés miatt a dokim így gondolja, meg ha nem fordul be denevér pózba, akkor más dokik is császároznak.
Nyuszuli: örülök, hogy jó hírekkel tértél vissza. Biztosan behozza szülésig a babócád a lemaradást! A Tescoban láttam még téli kezeslábast, jó meleg, pihi-puhi, remélem, később még lesz (ha nem is leárazva), nagyon aranyos volt. Egyébként nekem is a bézs a gyengém babaruci ügyben. Tesóm amióta Pesten lakik, már a sokadik albérletben, mindig kértek kauciót. Amikor aztán eljöttek, nem fizettek semmit pluszban, elvégre azért is van a kaució. Kárra, meg ki nem fizetett számlára. Volt, hogy követelőzött a főbérlő, de akkor tesóm is feldobta a „hány számlát is kaptunk a bérleti díjról” meg az APEH-os témát, egyből elhallgatott. Jól jöhet még kiköltözés előtt és beköltözéskor a fényképes bizonyíték, hogy milyen állapotban van/volt a lakás.
Rekuja: nemhogy izo-fixes, még babahordozó sincs, de valószínűleg nem izo-fixes lesz. A vaterán akarunk azt is venni. Túl sokat nem fogunk autózni vele, a télen pl. nem megyünk a másik nagyiékhoz, ha nem muszáj, jövőre is 2-4 hetente járunk csak, szerintem. Amit a bababútorokról írtál, hogy ha nagyobbak lesznek, ajtócsere lesz, ez jó ötlet. A zsiráfokat biztos megunja (megunják) néhány év múlva. Olyan hamar kinövik az 56-os ruhákat is? Nekünk nincs most olyan ismerős, akitől számíthatnék babaruhákra, és mivel az újak méregdrágák, csak párat akarok venni, amiben oltásra viszem majd. Használt ruhákat a vaterán gondoltam beszerezni. Pólyáról még azt olvastam, vagy hallottam, hogy kezdetben a babát az anyaméh biztonságos ölelésére emlékezteti, na meg szoptatni is könnyebb benne állítólag.
Gemini: jól szórakoztam azon, hogy vízberizst főztél tejberizs helyett. Lakásátalakítás témában osztozom veled! Fogorvosnál még nem voltam, de mostmár nem nagyon kellene tovább halogatni. Mivel tavaly jelentkeztem át az új címre (új városba), még azt sem tudom, kihez tartozunk körzetileg. Pont előtte tetettem rendbe a fogaimat, úgyhogy most duplán aktuális.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 

 
 

Gittus: nálunk sem úgy haladt a gyerekszoba rendbetétel, ahogy terveztem. Bár csak néhány nap csúszásra számítok, akkor is jó lenne túllenni rajta. Most épp a festésnél járunk, az ajtaja pl. csak az ő szobája felől lett most festve, mert a nappali felőli oldalt tavaly festettük. (akkor csak a nappali-konyha-háló lett felújítva, erre az évre tolódott a fürdő-wc-gyerekszoba-erkély) Szóval van egy kis festékszag, az az erős, de csak két nap volt használva, és a folyamatos szellőztetésnek köszönhetően viszonylag gyorsan elment szaga a nappaliból. A babaszoba meg csak kiszellőzik a születéséig. A bútort bababoltból rendeljük majd szeptember közepén, de 4-6 hét, mire elkészül. Addig azért reményeim szerint beszerzem a ruháit, holmijait, max megy a beépített szekrénybe. Persze jó lenne, ha részt vehetnék a babaszoba előkészítésében, amikor megjönnek a bútorok. Bízom benne, hogy így is lesz! A hálapénz árakra egész jókat írtál, gondolom, megyén belül nincs nagy eltérés. Necces ez a továbbképzés dolog, én hónapok óta nem merek buszra ülni. Mondjuk nekem 2 óra, mire anyuékhoz/munkahelyre utaznék. Gondolj bele, aki Pesten lakik, sokszor ők is 2 órát is utaznak, mire betömegközlekednek a munkahelyükre. Fontold meg alaposan, nem tudok tanácsot adni, de tény, hogy te is olyan helyen dolgozol, ahol kell a folyamatos képzés.
Zafir: cukik a lányok, szépen gyarapodnak! Nem semmi, ami a bútorokat szállító kamionnal történt. Végül megérkeztek szerencsésen a bútorok?
Csusz: faktumos bútort bababoltból vettétek, vagy a gyártótól. Az alku miatt kérdezem.
Bobek: ez az alvási apnoe szindróma lehet, nálunk is fennáll. A férjemnél is és nálam is. Nem is tudtam, hogy ez egy betegség. Mi olyankor rándulunk egyet, felriadunk, majd lélegzünk tovább. Kicsit ijesztő.
Zsabo: átérzem, amit írtál, bár én nem vagyok kinyílva, a rövidülés miatt kellett egész nyárom, meg továbbra is feküdnöm. Azért is jövök ritkán egyébként, mert mobilról macerás pötyögni, laptopról meg félig fekvő helyzetben elzsibbadok pár perc alatt. Az elején én is kúpoztam, azt hiszem, kétszer is kaptam, de mostanában szerencsére nem kell. De vigyázok is nagyon, meg én sajnos hajlamos is vagyok ilyen nyavalyákra. De eddig megúsztam. Ne aggódj, a lánykád bent marad még jó ideig, csak pihenj minél többet. Ágyat nem kell megemelned? Mi próbáltuk a matracot megemelni, mert féltünk, hogy az ágy lába eltörik, de a matracot meg sajnáltam. De ez nem volt előírás nekem. Csak a fekvés. Azért vidéken úgy látom, konszolidáltabb a hálapénz, mint Pesten. Bár itt is hallottam hatszámjegyűt. Szóltál már a főnöködnek?
Nyuszika: kellemetlen tud lenni a keményedés. A múlt héten a dokim szerint bekeményedett (pedig puhának éreztem), azt mondta, lehet a vizsgálófej miatt. Egyébként kis sétától nekem is keményedik egy kicsit. Nekem feszül a hasam, meg viszket, de niveás testápolóval kenem olyankor. Attól viszont kipattogok, de inkább a pattanások, mint a csíkok. Én egyébként izomlazítót is szedek, Halidort írt fel az orvosom, napi kétszer felet. A 3×2 mg mellé persze.
Gyerekorvoshoz a baba születése előtt is be lehet jelentkezni? Vagy születése után a védőnő jelentkeztet be a körzetihez? – ha nincs választott orvos.
Úgy látom, tényleg kórház válogatja a házassági anyakönyvi kivonat bekérését.
Most akarja Erik szétrúgni a lakóhelyét odabent. Úgy érzem, a félig fekvő pozícióból felült, mintha a feje középen lenne, vagy egy kicsit balra. De nem baj, mocorogjon csak!

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


sziasztok! Csak gyorsan szólni akartam, hogy a Rossmannban (állítólag mindenhol, én a Mammutban voltam) kivonják a polcokról a szoptatós melltartókat és 1299ft-ra le vannak árazva! én vettem 3-at, szerintem nagyon jó, 100% pamut, nagyon jól tart, fehér. Hátha valakinek jól jön az infó. Most rohanok főzni, aztán visszaolvasok :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers

Lilypie Pregnancy tickers
nyuszuli
Budapest
 
 
 


Zsuzsko: igen, mindig erre gondolok, hogy inkább itthon fekszem, és betartom szigorúan, mint bent a kórházban. Ugye volt benne részem a 17-18. héten 10 napig, alig vártam, hogy kiengedjenek.
Az a baj a szőnyeggel, hogy sem a neten nincs fent (nem is volt augusztus 31 előtt sem), sem az újabb katalógusukban. Amit mi kinéztünk, a Joker 63-as bézs alapon állatkákkal. A 62-est a narancs színűt csak azért nem akarjuk, mert barnás árnyalatot szeretnénk a zöld falhoz, és a juhar-dió bútorhoz. A Micimackós is aranyos, de úgy néz ki, a szafari stílus lesz az uralkodó a szobájában. Az obiban találtunk végülis zsiráfos cuki függönyt is, de horror áron varrják 3 hét alatt, úgyhogy az egyik nagyit meg kell fűznöm, hogy segítsen a varrásban. (Anyum varrt már otthonra is függönyöket, szegés, behúzó felvarrás nem nagy ügy. Én is meg tudnám csinálni, csak még nincs varrógépem itt.)
Nyuszuli: tegnap elmentünk itt az egyik Rossmannba, de nem találtam a szoptatós melltartót. Majd még elnézek a másikba is, hátha. Valakinek másik Rossmannban sikerült már vennie?
Képzeljétek, tegnap majd' kiugrott a gyermek a hasamból, annyira fészkelődött. Bevillant, hogy lehűlés előtt szokta ezt csinálni. Éjszaka is nagyon mocorgott. Erre ma reggel és délelőtt tényleg hűvösebb van! Az időjósok nem mára mondták a hűvösebbet. Ez akkor is így lesz, amikor megszületik, hogy nyűgösebb lesz? (Költői kérdés volt :) )

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Kép

Sziasztok!

Voltunk dokinál, minden szuper. Sebike már 1470 gramm. Maradt a november 20. a dátumunk. Feltöltöttem egy képet, remélem, jó lesz. Dokim elégedett, 4 hét múlva újra megyek. Rájöttem, hogy azután már a ctg-k jönnek. Mindjárt itt a pocakosság vége. :shock:

Ma éjjel megint 2 órát vergődtem az ágyban. Olyan idegesítő. Én mindig jó alvó voltam, nekem ez elég furcsa. Fél 2-kor kipattant a szemem, és negyed négykor még néztem az órát. :evil: Közben gondolkodtam, mit csináljak a szenvedés helyett, de rájöttem, ha most kimegyek pl. lábat borotválni, a férjem tuti azt hiszi, hogy szülni megyek. Úgyhogy maradtam.

Makkmarci! Az alvási apnoe akkor baj, ha az ember másnap mindig fáradtan ébred, és egész nap aludni tudna. Akkor mindenképp ki kell vizsgálni.

Zsuzskó! Pólyával én is próbálkoztam, én sem tudtam szoptatni benne. Viszont valóban egészséges, tartja a gerincüket. Csak ha be vannak pólyázva, nem látszik a cuki kis testük. :D

Egyébként én teljesen fel vagyok háborodva, hogy manapság az a divat, hogy az autósülést csatolják rá a babakocsivázra és abban sétáltatják a pár hetes babát. Szívem szerint rájuk szólnék, hogy nagyon rosszat tesz vele a baba gerincének, de eddig még visszafogtam magam. Persze rövid útra, 10-20 percre ok, de abban altatni? :x
Pont tegnap olvastam, hogy az autósülésben ne tartsuk 40 percnél tovább a pici babát. Persze nem a féléveset.

Na, mennem kell, most, hogy kimérgelődtem magam.

bobek

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bobek
 
 


Sziasztok,

Bobek, Sebike nagyon édi és milyen nagy már!!!

Nálunk is nagyon aktív a pocaklakó, a lábai fent vannak és annyira keményen ki tudja feszíteni, hogy szó szerint fáj. De élvezetes fájdalom :)

Engem ledöbbent, hogy már lassan mindenki az utolsó hetekben van... Még csak most jött létre ez a fórum....

Mi jövő hétvégén költözünk, jön az egész család, férfiak pakolnak szekrényt, nők dobozokat, én meg láblógatok.... Hmmm..... De elvileg már akkor lehet, az új helyen alszunk.... Izgalmas. :) A napokban jönnek a bútorok, amiket rendeltünk, így pl. a másik gyerekszobabútor is, éljeeeen :)

A hasam meg jobb, sokkal, valószínüleg tényleg csak a növekedési fájdalom volt, de betojtam tőle, mert nem volt egyszerű... Holnap meg doki :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Sziasztok,

Végre van egy kis időm írni:)

rekuja, köszi a gyerekorvosos tippet, utánaolvasok hogy kik vannak nálunk. A szempontrendszered is szimpatikus, hogy mi alapján választottál.

zsuzsko, jó fej a dokitok, jó lenne kifogni egy ilyet! nagyon csinik vagytok:) micsoda köldök:D A babáink rokonok lehetnek, engem is 3-kor ébreszt a kisasszony folyamatosan...:)

hálapénz: nálunk a doki megmondta, hogy mennyiért "vállal". A magánrendeléses tarifájának 10-szerese. Én örültem neki, hogy ilyen nyíltan megbeszéltük, valamennyit úgyis kapna, így legalább nem kell agyalnunk rajta. Ajánlott szülésznőt is, vele még személyesen nem beszéltem, legközelebbi UH-nál találkozunk. Neki is fogunk adni, de még nem tudom mennyit.

gittus, hogy döntöttél végül? Bevállalod a sulit? (bocs, ha már írtad)

zsabó, remélem nem lesz gond és bent marad sokáig a baba. Majd jelezz, hogy hogy vagytok!

nyuszika, jó, hogy jobban lettél!!! Jó költözést, ne erőltesd meg magad! Én is láblógatást terveztem (sógorom költözött), de nem bírtam ki:) Szerencsére nem lett gond.

makkmarci, mi eggyel csökkentettük a bézs kezeslábasok számát a tescóban:D Fogalmam sincs, hogy fog-e kelleni ilyen, de annyira cuki és puha volt, hogy nem tudtuk otthagyni:D Bútort az rs-ben lévő üzletben rendeltük, az volt hozzánk legközelebb. A soroksárin van egy babadiszkont (talán asti a neve), ahol 25e feletti vásárlás után törzsvásárlói kártya és 8-9% kedvezmény jár, már nem emlékszem. Plusz adnak vásárlási utalványt is, a vásárlás értékétől függően. Szekrény, babakocsi vásárlás esetén könnyen összejön a 25e és már arra is érvényesíthető a kedvezmény! Faktumtól bármit berendelnek, de más bútorok is voltak. A kiállított szekrényekre meg plusz kedvezmény van. Érdemes szétnézni, csak nekünk messze van. Véletlenül mentünk be múltkor, nem őket kerestük, de ha már leparkoltunk az udvarban, hát bementünk:D

nyuszuli, köszi a melltartós tippet, megnézem majd.

bobek, cuki Sebi:D

Kicsit irigykedek, hogy már a 30. héten túl vagytok sokan, de tényleg gyorsan telik az idő. Várom már a picit, de pocakosan is jó lenni:D

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
csusz
Budapest
 
 


Most nagyon mérges vagyok, mert szépen elszállt, amit írtam. :x

Zsuzsko: A kort én is érzem, nekem a hátam fáj rettenetesen. A levegővétel is nagyon nehézkes, így még gyengébbnek érzem magam. :? Nagyon csinos vagy, gyönyörű a pocakod is. Sajnálom hogy magas lett a cukrod. :(

Bobek: Nagyon édes a kispasid! :D

Makkmarci: A bútorok múlt hét szerdán szerencsésen megérkeztek. Volt néhány polc ami sérült, de a szerelők rögtön telefonáltak a gyárba (lengyelül, közvetlenül beszélt velük az egyik srác) és már gyártják is a jó polcokat.

Hálapénz: Én nem vagyok nagyon képben a témában. Főleg, hogy 2 gyereknél kell-e többet adni. Szerencsére van egy ismerősöm, aki ugyanannál a dokinál szült ikreket januárban, mint akinél én fogok szülni, így tegnap megkérdeztem (bármennyire is pofátlanság ez), hogy ő mennyit adott. Így talán nem foghatok annyira mellé. Szülésznője viszont nem volt, de a dokim szerint jó ha van, mert ha császár lesz, akkor is tud majd segíteni. Csak tudnám miben.

Zsabo: Sajnálom, hogy pihenésre ítéltek, de a baba érdekében mindent meg kell tenni, bár Eszter mellett nem lesz könnyű pihenned.

Mi voltunk pénteken a Rózsakertben "nagy" UH-n és tegnap a dokimnál terhesgondozáson. Pénteken Rita befordult szüléshez, a bal oldalon van, fejecskéje lefelé, Réka haránt feküd, feje a jobb oldalon. Tegnapra Réka lemászott a jobb oldalamra fejecskéje felfelé. Mindkét doki szerint nincs sok esély, hogy Réka beforduljon, így garantálják a császárt, aminek nem nagyon örülök. :(
A tegnapi mérés szerint mindketten 1200 grammosak (pénteken Réka még csak 1024 volt!!!!!). Dokik egyetértenek, hogy ha ilyen ütemben nőnek, akkor igen hamar kinövik a helyüket. Mindketten a 35. hétre jósolják a szülést. Kicsit elkeseredtem, mert az már nagyon közel van.
Hihetetlen milyen mozgékonyak odabent. Sokszor összerezzenek, akkorát tudnak már rúgni vagy éppenséggel ütni.

Zafír
Lilypie Premature Baby tickers
zafir100
 
 


Kicsit rohanós napjaink voltak. Hétfőn barátnőm volt itt a munkahelyünkről, hát amiket mesélt így a tanévkezdésről, egyáltalán nem vagyok biztos benne, hogy oda akarok majd visszamenni :roll:. Fővárosi fenntartású az intézmény, sorra vonják meg az önálló jogainkat, lassan abba is beleszólnak, merről írj a táblára :?. Mindegy, remélhetőleg ezzel még vagy 5 évig nem kell foglalkoznom 8).
Tegnap voltam fogorvosnál, a magánrendelőben időpontra mentem (10-re) és így is vártam 1,5 órát :shock: :evil:. Oda se megyek többet, ha már fizetek, legalább ez ne legyen!!! Amúgy is a város másik felén van, csak hát már 12 éve hozzá járok :roll:. Legalább betömte a fogam. Ja, és megerősítette, hogy tényleg nő a második bölcsesség fogam, úgy látszik, nálam tényleg a „mindegy gyerek 1 fog az anyjának” pozitív értelemben valósul meg :D.
Ma meg nődoki, uncsitesó-látogatással egybekötve. Mindig ledöbbenek a dokimon, ma megint nagyon próbált rábeszélni, hogy ne a magánrendelésére járjak, mert az drága, hanem menjek az Istvánba az ingyenesre legközelebb :shock:. Mondtam neki, hogy nekem megéri, hogy itt időpontra jöhetek és átlag fél órát várok. Azt csak magamban jegyeztem meg, hogy mikor legutóbb az Istvánban vizsgált, épp elvetélt valaki a szomszéd vizsgálóban és tiszta vér volt minden, ott takarítottak meg rohantak a nővel a műtőbe. Kicsit sokkoló volt, pedig már vagy 4 éve történt…

Mesó 1950 gramm, majd 2 héttel nagyobb a koránál :shock:. 32 hét 5 naposnak néz ki pedig 31 hetes, és nálam a lombik miatt tuti nincs elszámolás. No mond1, legalább megint nem lesz szükség az 56-os ruhácskákra :roll:. Október 1-én megyek megint. Szóltam a dokinak, hogy a védőnőm mondta, nézze meg a viszereimet. Mire a doki: „mért, gondolja még nem láttam olyat?” :lol: :lol: :lol:. Tisztára megnyugtatott, hogy nem foglalkozunk vele, nyár van én meg terhes vagyok és pont. De ha nagyon szeretnék 3 órát ülni egy érsebészeten, nyugodtan menjek el, ha már ott vagyok, felírnak majd egy szorító harisnyát, hogy ne érezzem feleslegesnek, hogy elmentem. Majd megmutatom a háziorvosnak is, hátha az megint mond valami homlokegyenest más dolgot, hogy aztán jól elbizonytalanodjak – újra :D

Zafír Épp ma gondoltam rád, hogy rég jelentkeztél :D Ha ilyen ütemben nőnek a lánykáid, te se fogsz a bőrödbe férni mellettük pár hét múlva :wink:. Császár mellett is van élet, megértem, hogy elsőre nem hangzik jól, de szerintem azok után, amiket megtettél értük, ez a legkevesebb lemondás, nem? :wink:.
Szerintem nem gáz megkérdezni, hogy más mennyit adott. Igazából nem az ismerősöd pénztárcájaban nyúlkálsz ilyenkor, hanem a dokiéban :wink:.

Csusz Valaki mesélte, hogy bizonyos dokik bizonyos szülésznőkkel szeretnek együtt dolgozni, és ezért mondják, hogy fogadj fel valakit. Egyrészt neked is jobb, ha jó hangulatban van doki és szülésznő, másrészt legyenek szívesek bárkivel együtt dolgozni :roll:.
A végén ez a pár hét különbség úgyse számít, a gyerekek korfüggetlenül potyognak majd ki belőlünk, simán beelőzhetsz pl. ha tényleg túlhordom :wink:.
Nővérem az IKEA konyháját újította fel 10 év után ajtócserével, egész máshogy néz ki és kb. 30e-ből megúszta 8). Oké, nincs nagy konyhája. Most meg, hogy költöztek, veszettül ronda konyhába került, azt már nem volt pénze lecserélni (fürdőfelújítása volt), úgyhogy a fogókat cserélte és tiszta más lett a hangulata.
Hát igen, nagyik jöjjenek inkább a picihez. Bár ha ti mentek, ők főznek :lol:. Én a legtöbb ruháját Szaffinak turkálom, de egész picik nem nagyon vannak. Amúgy remek dolgokat találni, néha egy-két mérettel nagyobbat, mint a gyerek, de nem romlik meg a szekrényben. Valóban az van, főleg télen, hogy az overállon kívül senki semmit nem lát a gyerekből, tök mindegy, mi van rajta :wink:.

Nyuszika Költözés jól hangzik, szorítok neked, én nem bírtam streszmentesen, de nem volt olyan király kifogásom, hogy terhes vagyok 8) :D.

Bobek Cuki pici babód van :). Éjjeli alvás-gondom nekem is van. No meg a lányomnak. Mármint a kintinek :?. Újabban éjjel kicsattog az apjához, aki áthozza mellém a nagyágyba. Aminek következtében kb. 2-3 órát ébren vagyok, mert vagy Szaffi is ébren vergődik, vagy csak felébredek arra, hogy ide-oda hernyózik. Komolyan, ma éjjel arra gondoltam, be kéne pólyáznom, hogy ne mozogjon, és mindketten aludnánk. Alig várom már, hogy megint hálózsákba dughassam, mindkettőnk érdekében, de még mindig olyan meleg van éjjel :(.
Babakocsira tett hordozóban egyetértek veled, én a kendőzés miatt vagyok ilyen gerinc-figyelő mániás. Viszont esélytelen, hogy fél éves koráig ne autózzunk vele fél óránál többet, még ha ki is hagyjuk a Mvhelyi nagyszülők látogatását – legközelebb akkor megyek Erdélybe autóval, ha már minden gyerekem betöltötte a 10 évet!!!
Férj ijesztgetése nagyon jó, én Szaffinál a 37. hét után már nem mertem felhívni telefonon, mert minden alkalommal egy pánikban volt, mikor felvette, hogy megyünk szülni :).

Makkmarci Elvileg amilyen frontban születik, arra élete végéig érzékenyebb. Nálam meg Szaffinál igaz, én a hidegfrontot nem bírom, ő a meleget. Mesó kénytelen lesz mindet jól viselni :lol:.
Időjósok tudod, hogy mindig holnap utánra mondják a lehűlést. Majd novemberre megkapjuk a havat :wink:

Nyuszuli Jó ötlet a melltartó, én kihagyom. Van egy még Szaffitól, az elég lesz. Amúgy vicces, mert most is azt hordom, mert merevítő nélküli pamut és rohadtul idegesít minden más melltartóm :oops:.

Zsuzsko 12-39. hétig végig feküdt?!?! Úristen! Tuti, megfogadnám, hogy soha többet nem esek teherbe :oops:. Ez az, amit már meglevő kis manócska mellett egyszerűen nem tudnék elképzelni, ilyet csak az első gyerekkel engedhetnék meg magamnak. Bár most Mesónak is mondtam, hogy neki muszáj erősnek lennie, és eddig úgy tűnik, baromira élni akar a kis egér-lány (mérete alapján elefánt-lány :D).
Kitartást a diétához, minden tiszteletem érte!

Írtam már, hogy anyósomék úgy néz ki, mégis jönnek a keresztelőre? :shock: hihetetlen, 1,5 év után eljönnek megnézni az unokájukat!!! :shock: wow! Azért idefelé előbb elmennek Szegedre 2 napra valami barátjukhoz, majd egészen szombat estétől hétfő reggelig itt lesznek. Elég is lesz :D. Jól jellemzi a viszonyt, hogy még nem találtuk ki, hogy hívja őket Szaffi, mert a Nagyi és a Papa elnevezés már az én szüleimre foglalt. Valószínű Nagymama és Tata lesz, de milyen mókás már, hogy ezt most döntjük el, nem két éve :roll:.

Jó hosszú lettem, de a héten még nem voltam, úgyhogy belefér :wink:

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!
Csak gyorsan, akit érdekel a szopis melltartó téma, a Keleti pályaudvarnál is van a Rossmannban még egész sok méret és akciós áron..:)

majd jövök, jó éjt :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers

Lilypie Pregnancy tickers
nyuszuli
Budapest
 
 
 


Zsuzsko Tök jó, hogy minden ennyire vidám Dani körül :D. Bírom a dokik gépeit, hogy totál súlyfüggetlenül mondják a kort, hiszen Mesó 300 grammal több és ehhez képest pár nappal fiatalabbnak becsülik :lol: :lol: :lol:.
CTG-kről mi is beszéltünk, meg hogy legközelebb ha megyek, már megcsinálja a kötelező kenetvételt… :shock:. Durva, hogy az már a 35. hét lesz!!!

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Mi is voltunk dokinál, méhszáj kicsit tovább nyílt, de a dokim megint nem izgatta magát, mert szerintem még mindig megfelel egy 2. terhességnek.. C3110. UH-n minden ok, 1380 grammra saccol, de ezt leginkább az dobja meg, hogy nagyfejű :) Jó lesz majd megszülni :) Tegnap volt 28+5 napos, a feje 30+4-nek felel meg, a többi testrésze szokásos pár nappal nagyobb. A hasfájásaimra a szokásos kímélést javasolta, újabb 4 hét múlva randi, persze ha bármi lenne és ez a hasfájás nem szűnne meg, akkor szóljak, mert lehet, be kell fektetnie. De erről szó sem lesz, én tudom :)

Szerintem nagyon szalad az idő.... Lassan arra kell buzdítani egymást, hogy mindenki pihenjen a gyerek mellett (akinek 2. baba van a pocakban), mert utána halál lesz.
Én fosok, most kapott el, hogy baromira nem lesz egyszerű Dóri mellé egy újszülött. De megoldom, nem probléma, csak kell majd a cselezés, az biztos :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Rekuja: A múlt héten nekem is elindult az a bölcsesség fogam, ami eddig szundikált. Nem volt kellemes érzés. Engem is meglepett a dokim ugyanezzel kedden. Mondta, hogy ő nyugodtabb lenne ha Százhalombattára mennék terhesgondozásra (ott rendel TB-sen), mert ott vadi új modern UH van. Abban jobban megbízik. :shock: Persze pénzt ott nem hajlandó elfogadni. Szerintem ezek az igazi orvosok.
1950 gramm????? Így már nem is tűnnek a lányok olyan nagynak. :shock: Nálam ma a házidoki akadt ki, hogy minek kell újra vércsoportot nézni, csak nem változik már trimeszterenként. Nődoki szerint minden trimeszterben új kell. Minek????? Én A+ vagyok és apa is. Mi baj lehet?
Persze császár után is van élet és nem is a vágás zavar, de szerintem a hüvelyi szülés sokkal természetesebb és hamarabb felkelhet az ember a kis csöppségekhez.

Zsuzsko, Nyuszika: Ha ti be vagytok sza..a, gondoljatok bele én mit érzek. Ti már olyan ügyesek vagytok. Én azt sem tudom, hogy 1 gyerekkel mit kell csinálni, nemhogy egyszerre kettővel. :cry: Sok barátnőm szült már, sokszor etettem cumiból picit viszont életemben nem pelenkáztam még. A férjem pont a napokban kérdezte, hogy azt hogy kell. Mondtam, hogy fogalmam sincsen. :lol: Szépen nézünk ki, így pár héttel a szülés előtt. :lol:
Rengeteg mindent google-ok, mit és hogyan is kell csinálni, annyira amatőrnek érzem ilyenkor magam. :cry:

Zafír
Lilypie Premature Baby tickers
zafir100
 
 


Zafír, mi is így kezdtük... Nem úgy születtünk, hogy tudtuk, hogyan megy a pelusozás, hogyan fogjuk a babát... :):):) Dóri megszületett, és jöttek másnap megtanítani a pelenkázást. És ne hidd, hogy tökéletesen ment az elején... Rosszul feltett pelus, kifolyó kaki, pisi.... Nekem a legrosszabb a köldökcsonk ápolás volt... Féltem, mert Dóri csak sírt és ficánkolt, én meg pucoljam.Óóóóó, hány pólót izzadtam szanaszét egy pelusozás alkalmával. Érdemes megnézni a házi videónkat. Most röhögve, félkómásan pelusozok, akkor, halálos komoly fejjel, idegesen.... :) Minden kialakul, minden menni fog és majd a saját kis hibáidból megtanulod a precíz eljárás minden dolog tekintetében :) Ne izgulj!!!!! Nálatok két pici lesz, dupla munka, de dupla idő alatt elsajátítasz majd mindent Apával!!!!!

Zsuzsko, etetésen már nem rágódok, szoptatni fogok, de ha nem lesz elég, kapja a cumisüveget és kész. Nem szórakozok majd kanállal, meg ilyenek... Nem lesz rá idő. Bízom benne, hogy jó gyerekként sokat eszik és alszik, így az elején jobban rá tudok majd hangolódni a mindennapokra. Nekem mondjuk mázlim, hogy Apa elvileg szüléstől év végéig otthon lesz, max. egy hetet kell dolgoznia. Cserébe nem ment idén szabira...

Félelem ide-oda, baromi boldog vagyok a kisember miatt a pocakban, és várom, hogy leüljek a kanapéra, két oldalamon a gyerekeim.... Hmmm.... Csodás lesz :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Nagyon szenvedős napom van ma :(. Mesó valahogy úgy fekszik, hogy kb. 1 hete nyomja az aranyeremet, ha állok. Most 2 nap alatt sokat javult, amíg délelőtt különböző orvosoknál várakoztam, anyám meg Szaffizott. Ma viszont én voltam lent vele szokásos 3 órás sétán, így minden nehezen elért javulás oda. Esküszöm, mentálisan jobban megvisel. Most már végig így marad?! Szaffi nem így feküdt odabent, ő nem nyomott semmit!!!

Zsuzsko Mesónak is mindenfélét mértek, küld át létszi Dani adatait! Tényleg kíváncsi vagyok, hogy mi alapján mondanak kort, ha egyszer ekkora a súlybeli eltérésük?
BPD:82,6 (fejátmérő)
HC: 299,3 (fejkörfogat)
AC: 279,6 (haskörfogat)
FL: 61,9 (combcsonthossz)
Súlybecslés: 1970 gramm (rosszul emlékeztem, nem 1950 :D).
32 hét +5 napnak felel meg
Majd megnézem a dvd-n is, hogy valójában mi-hány hetesnek felel meg.

Nyuszika Tisztára meghatódtam a képen, ahogy ülsz a két gyerkőccel. Igen, ez a legjobb az egészben :D. Ahogy a játszón leül mellém a padra és molyol egy kis gesztenyével elmélázva, olyankor aztán dobog anyai szívem :).
Köldökcsonkot én is rüheltem, ráadásul Szaffinak bő 3 hét kellett, mire leesett áááááááá

Zafír Na, az én dokimnak ráadásul a magánrendelőben van jobb uh-ja, szóval tényleg abszolút a pénztárcámat akarta kímélni :roll:.
Ne feled, hogy két héttel fiatalabbak a lánykáid Mesónal, ami – ha csak az elefántbébim növekedési ütemét tekintem – minimum 400 grammot jelent eleve. Na már most, Mesó ugye korához képest kb. 2 héttel öregebb mérete szerint, vagyis így számolva 800 gramm különbség indokolt és akkor ott vagyunk, hogy a lányaid majdnem átlagos egykebaba méretűek, ami ebben a korban szerintem szuper :). Figyeld meg, akkorák lesznek, mint egy picit kicsi egykebabák, vagyis óriási ikrek :D
Persze, hogy a legideálisabb a természetes szülés. De fogantatásból is ez lett volna a legideálisabb :roll:. Bár én annak idején a szoptatás miatt voltam totál kiakadva, hogy legalább az működhetne normálisan :evil:.
Igaza van a lányoknak, pelusozás nem egy ördöngősség. Nekem is Szaffin volt az első pelenkacserém. Minden elrontott, félrecsatolt pelusozásnál úgy éreztem, rossz anya vagyok :lol: :lol:. Szegény gyereknek csak ilyen jutott :lol:. Aztán persze hamar rájöttem, hogy a babám veszettül rugalmas, sokkal inkább az, mint én :roll:. Lánykáid is azok lesznek. Az elején mondjuk folyton meg akartam oldani a „problémáját” mikor valamiért sírt :roll:. Idővel elfogadtam, hogy csak elege van a világból és ez az egy módszer, ahogy ezt közölni tudja velünk, attól kezdve már nyugodtan ringattam a bőgő gyereket :lol: :lol:. Mert sokat sír minden ok nélkül az első hónapokban (Szaffi sírós volt).
Vércsoportot dettó nem értem, nekem is megint kért a dokim. Ja és a legjobb, védőnőm kiszúrta, hogy valami WA vérvételem nem volt meg, most sürgősséggel megcsinálta a dokim. Mivel a háziorvos csinálta az első vérvételt, ezért nem kérte, azóta meg senki nem vette észre :(. Még jó, hogy a védőnő alapos!

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Rekuja: A védőnőm nekem is kiszúrta a múltkor, hogy hiányzik a WA. Rákérdeztem a dokimnál. Mint kiderült a lombikhoz kellett ez a vizsgálat, vagyis megvolt és adott is egy másolatot belőle. Szerintem neked is csináltak ilyen vizsgálatot a lombik előtt.

Lányok, köszi a bíztatást. Hülyén hangzik, de megnyugtató, hogy ti sem tudtatok mindent a legelején. :D Azt hittem, csak én vagyok ennyire gyámoltalan. :lol:

Zafír
Lilypie Premature Baby tickers
zafir100
 
 


Zafír Nekem meg pont azt mondta a dokim, hogy a decemberi WA-m már nem lesz jó a szüléshez. Na, ahány orvos...

Zsuzsko Megnéztem, Mesónak is a feje a "legöregebb" :shock:. Kezdek aggódni, mert neked Danit már régóta nagy babának mondják, de Mesó csak most lendült be. Ahogy néztem, hogy mindenkinek 1,5 kg körül van, háááááááát :roll: :roll:

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Leparkettáztunk, 8 után végeztünk! Hulla vagyok, kemény a hadak, 10 percenként jártam du. Wc-re, Erik nagyon szeret nyújtózni és ráfeküdni a hólyagomra.
Vki kérdezte, császár esetén minek a szülésznő. A blogom ban (www) a szülésznő címkék között írtam erről pár hete.
WA: luesz szűrés wassermann módszerrel, azt hiszem. Nekem az első, 16. heti vérvételnél vizsgálták.
Most csak ennyi, pár nap múlva jövök bővebben. Fáradt vagyok, pedig egész délelőtt pihiztem.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Zsuzsko, alvás?! Hmmm ???

Amúgy a súlybecslés valóban csak becslés.... Pont most adtam el egy kendőt, a nő, aki megvette, mondta, hogy az utolsó gyerekére közölték, hogy 3 kiló alatti, és szülés közben még jól le is szúrták, miért nem tudja megszülni a gyereket, végül megcsászározták és kiderült, hogy a "minimanó" közel 4,5 kilós volt............. No comment................... Szóval ebből tényleg nem érdemes kiindulni, csak arra jó, hogy kb. látszik, hogy a méretek nőnek, így a súlya is gyarapszik, és nincsen gond a köldökzsinór áramlással elvben.

Nálunk is hiába annyit mért a dokim súlyra, amennyit, ha a feje nagy és a gép emiatt nagyobb súlyt is számol, holott tudjuk, ez nem feltétlen igaz....

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Sziasztok Pocakosok!

Zafír ne aggódj, mit mondanak, nekem az egyik ismerősöm nemrég szült ikreket a 38. héten, és szép nagyok voltak a fiúk! Te is simán kihúzhatod addig.

Rekuja! Mesót tényleg jó nagynak mérték, de szerintem sem mérvadó ez az UH-os súlybecslés. Inkább csak minket szórakoztatnak vele. Amúgy valahol fent van az interneten, hogy mikor mekkorának kell lennie. Ha beírod a google-ba, hogy magzati méretek, megtalálod.
Anyósékkal való viszonyt sajnálom. Elég gáz lehet. Furcsa emberek vannak.

Vércsoportot már írtam nektek, hogy azért nézik újra és újra, hogy közben ellenanyag nem termelődött-e. Ezt a vizsgálatot csak vércsoportvizsgálattal együtt végzik el. A háziorvos tudhatná..

Mi jól vagyunk. ezerrel megy a suli, ovi. Fiam minden nap, úton a suli felé közöl valamit, hogy ja, anya kell mára egy vonalas füzet, vagy festék, stb. Tök jó, mert semmit nem tudunk, hogy mi kell. Hiába 2. osztály, azt én honnan tudjam, hogy pl. idén sima vagy vonalas füzetet fog kérni a német tanár? :x Na mindegy. Remélem, nem kap büntit szegény kis fiam.

Azt hiszem, lassan bevásárolom a szülési kellékeket. Inkább legyenek meg. Elférnek a szekrényben. Babaruha mosásnak is neki kéne állnom, amíg még bírok vasalni.

Arra már gondoltatok, hogy az sem árt, ha még a szülés előtt megejtjük a karácsonyi ajándék vásárlást? Pláne a november végi babákkal, már nemigen mehetünk ki karácsonyig. Különösen, ha visszagondolok, hogy a lányom 1,5-2 óránként szopizott. Itthon se hagyhatom...

Bobek

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bobek
 
 


Makkmarci: Én kérdeztem a császárnál mit segít a szülésznőt. Elolvastam a blogodat, köszönöm szépen. Tegnap kérdeztem a szülész barátomat, neki mi erről a véleménye. Ugyanazt mondta el amit te leírtál, vagyis, hogy miben tud segíteni a szülésznő császárnál. :D Azt mondta, ő nem javasolná, de így hogy ikrek lesznek mindenképpen kell, mert nem 1 hanem 2 gyerek "ellátásában" fog segíteni, így az apukára kevesebb "teher" jut.

Rekuja: Na igen! Ahány (kór)ház annyi szokás. :lol: Nekem nem mondta, hogy ne lenne jó. Úgy tudom, hogy ezek a leletek 1 évig érvényesek, így még pont belefér.

Nyuszika: Azért ekkorát tévedni a súly terén elég durva. :shock:

Zafír
Lilypie Premature Baby tickers
zafir100
 
 


Zafír, az... Durva.... És akkor még a doki piszkálja a szülő nőt, hogy milyen béna.... Támogató.....

Kórházi pakk kapcsán azt hiszem Dórinál úgy a 34. héten raktam össze a dolgokat, most sem lesz másképpen, mivel egyenlőre majd a dobozból kell kipakolnom, utána lesz kapacitás ilyenre. Bár nekem burokrepesztéses, megbeszélt időpontos szülésem lett, de biztos jó a váratlan helyzetekre a kész csomag :)

Fiús Anyukák, ha már pelenkázás, a kisember kukkancsát ugye lefelé kell hajtani és úgy bepelusozni??? Bocsi, Lányos anyaként ez nekem kínai :) :oops:

És, ha elfolyik a magzatvíz az éjszaka közepén, akkor az tönkre tudja tenni a matracot az ágyban???

Nem mindennapi kérdések, mi? :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Nyuszika: Ez a magzatvizes téma pont az este jutott nekem is eszembe, amikor a férjemmel beszéltük át azt, hogy miket kell majd megcsinálnia mielőtt kijövünk a kórházból. Például az ágynemű áthúzása.

Zafír
Lilypie Premature Baby tickers
zafir100
 
 


Zsuzsko: Így belegondolva, nekem sokkal egyszerűbb dolgom lesz, mert mindkét gyereket beviszem a kórházba. :lol: Elég bonyolult megoldani, hogy valaki vigyázzon a nagyobbra, de szuper, hogy már így előre megbeszéltétek azt, hogy mikor mi legyen.

Zafír
Lilypie Premature Baby tickers
zafir100
 
 


Nálunk bármikor is lesz esemény, Anyósékat riasztjuk, Ők laknak közelebb, jönnek felügyelni Dórit, vagy mi visszük át, attól függ, hogy az eset nappal vagy éjszaka zajlik. Mi meg irány be a kórházba. Apa sem dolgozik messze, így kb. mire rendbe szedem magam, letusolok, felöltözök, itthon is van. Anyumék meg a kórházhoz laknak közel, Őket is riasztjuk, de Ők a kórházba jönnek és úgy, mint Dórit is hideg elemózsiával végigszurkolták, Macikánál is így lesz. :) Én örültem neki, hogy ott voltak. A vajúdás alatt hol a férjem, hol Anyum volt bent, az elején még Apummal is sétáltam. Aztán persze jött a keményebb falat, akkor már nem jöttek ki a szülőszobából. Persze döntő többségében a férjem volt velem a szülésnél és Anyum "nagy bánatára", nem lett rossz élmény, így most sem jön be a szülésre, csak a férjem :) Mert tudni kell, nálunk Anyum volt a B terv, azaz a férjem azt mondta, bejön, de passz, mennyire bírja. Viszont ügyes volt és bírta, csak a burokrepesztésnél lett rosszul :) Így Anyum meg maradt csak a B terv, elvileg bejöhetne, de szeretnénk megtartani, hogy egy ember van a szülő nő mellett. És ez a férjem lett :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Sziasztok!


Eladó lenne egy Momert csecsemőmérleg, egy pelenkatároló kuka és egy Brendonban vásárolt kiságy kókuszmatraccal.

Ikres egymás utáni babakocsi (Jane), 2 db hordozóval !

Ha valakit érdekel, írjon privit!

Köszi
natü
 
 


Jesszus, már ott tartunk, hogy a kórházi csomagot meg a bejutást beszéljük?!?! Még csak most lett pozitív az a teszt, erre mindjárt férjhez adom a lánykát! :lol: :lol: :lol: :lol:

Szaffinál december elején, vagyis kb. a 34. héten tettem össze a kórházi csomagot, akkor is apa unszolására, ő volt bepánikolva. Most októberig bizti várok, meg kíváncsi is vagyok, apa mikor kezd el unszolni :roll.. Szerintem novemberig fel se merül benne :lol:.

Anyámék 6 háznyira laknak tőlünk, Szaffi hozzájuk kerül, vagy anyám jön át, ha éjjel indulnak be a dolgok. Nekem már 6 órája 5 perces fájásaim voltak, mire elfolyt a magzatvíz, amúgy pont egy vizsgálóágyon, pont bele az alám készített fém tálba :D. Ha napközben lesz akció, akkor Anett barátnőm nyeri meg Szaffit ha anyám nincs kéznél, ő 5 házzal lakik odébb és úgyis itthon van a gyerkőcökkel. De legrosszabb esetben a nővérem is a szomszéd utcában lakik :wink:. Apa elvileg fél óra alatt itthon van, aztán irány a kórház, ami úgy 20-25 perc. Ha nagyon gyorsnak tűnik minden, akkor taxizok szerintem. Mentőt nem akarok hívni, engem idegesítene, ha mindenki azt nézné a házból/utcából, hogy beszállok egy mentőbe. Nem akarom, hogy betegség-érzésem legyen. Másrészt a taxisok nem szívesen jönnek szülő nőhöz, tekintve, hogy a magzatvíz ritkán illik színben és szagban a kárpithoz :lol:. Úgyhogy apa kénytelen lesz hazaérni, a bőrülésre meg folyhat a víz nyugodtan :lol:.

Nyuszika Én anyám is nagyon pályázott a szülőszobára, de szerencsére apa erőt vett magán, aztán élete legnagyszerűbb élménye lett. Most se hagyná ki semmi pénzért sem!
Vizes Matrac 24 órát az erkélyen tölt, utána megfordítod és semmi baja nem lesz :wink:. Sztem nem lehet nehezebb kezelni, mint a hányásos gyerekágymatracot :roll:.

Zafír Poénból bennem is felmerült, hogy visszük magunkkal Szaffit, majd eljátszik a váróteremben :D.

zsuzsko Kukis pelenkázás :shock:. Na ez nekem így lányos anyukaként Nyuszikához hasonlóan legalább olyan idegen, mint Zafírnak az egész peluscsere-ügy :D. Szaffi tegnap nézte Dávid peluscseréjét megrökönyödve a játszón és tartotta a kis kezét, meg mondta, hogy EEEE, ami nála a nincsen-t jelenti. Ott magyaráztam, hogy nem, Dávidnak nincsen puncija :lol: :lol:. A nagy felismerések kora :D
Szaffit is felülbecsülték, pontosabban a 37. héten 3200 volt, és az addigi hízási üteme alapján mondta a doki, hogy 4 kg körül lesz. Végül 40+3-on 3450 lett :roll:. Most is ebben reménykedek :roll:. Bár ha a feje nagy, tök mindegy. Hátha, csak hosszú a feje :lol:
Köszi a méreteket, ez alapján tényleg a 33 hét alatt van egy kicsivel a csajszim :wink:.

Bobek Húú, már el is felejtettem, hogy az első fél évben még vasaljuk a babaruhákat :oops:. Na az most nem hiányzik. Pedig Szaffinál milyen lelkesen vasalgattam a kisruháit :lol:. Hiába, második gyerek :lol:.
Karácsonyi ajándékon már fél éve agyalunk apával :D. Mi arra jutottunk, hogy idén mindenkinek neten rendelünk kari ajit :D. Szaffi játékait amúgy is onnan szoktam beszerezni főként. A nagyobb bajom, hogy nővérem decemberi és még a névnapja is akkor van, szóval kapásból 3 ajándék kell neki :evil:. Ebből egy az szokott lenni, hogy én sütöm a tortáját, na de ez egy 3 hetes mellett… :roll:.
Tanárok nem diktálják be az üzenő füzetbe, hogy mi kell? Hannánál már év végén megkapták a listát :roll:.
Jó ötlet volt a magzati méretek, tényleg találtam egész használható táblázatot is. Hát, hiába, a feje nagy a gyereknek :(. Úgyhogy lehet, hogy nem lesz 4 kg, de megszülni pont olyan lesz :roll: :oops:.
Anyósékra én is próbálom a furcsa jelzőt használni a gáz helyett. Nem mindig megy :lol:.

Makmarci Néztem a blogodat, basszus te a 8 kg hízással vagy 50 kg?!?! Már értem, mért jön a térarány miatti császárral a dokid, minden világos :wink:.

Minden évben ugyanazzal a társasággal (gyerekestül) elmegyünk 4 napra szilveszterkor valahová É-Mo-ra, lehetőleg erdő közelébe. Na ma írt a szervező csaj, hogy akkor jelezzünk vissza, tudja mekkora házat keressen. Tök jó érzés volt írni, hogy a „szokásos” kifogás miatt nem megyünk, már megint szülök egy lányt :lol:. Szaffit január elejére vártuk, akkor a dokim mondta, hogy akkor utazzunk el, ha őt is visszük magunkkal :lol:. Most meg Mesó úgy 7-8 hetes lesz, én akkora gyerekkel még nem akarok sok gyerekes zajos társaságba menni, nekünk az nem lenne pihenés. Főleg, hogy Szaffi sem az a társasági lény (apja lánya).

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Olyan jól elvagyok az olvasgatással, hogy írni nincs is kedvem 8)
Igazából csak rohadt kényelmetlen..nyom a pocak.. mostanában amugy is hülyén érzem magam..keményedik elég gyakran a hasam, ráadásul nem úgy mint eddig, hanem foltokban, főleg köldök felett.. kezd olyan érzésem lenni, mintha ki akarna szakadni a bőröm..
másik:éjjelente nem tudok aludni..én, a mormota... tiszta őrület.. felébredek minden éjjel, hogy szomjas vagyok és nem bírok vissza aludni.. de az is lehet, hogy baba kelt fel, mert gyanús, hogy ő is mocorog...:)

tényleg nagyon durva, hogy már a korházi cucc a téma.. Tényleg..gyengébbek kedvéért nem sorolnák fel az okosok, hogy miket is kell venni abba a csomagba? :D :D :D

Elkezdtem olvasni a Suttogó titkai 1-et, ismeri valaki? Mindenféle könyvem van már, csak jók valamire :)

Zsuzskó.. vasalós rész jópofa, nevettem egy jót rajta.. én nem is nagyon tudtam, hogy vasalgatni kell.. hát szegénykém hiába lesz első baba, második babás a lelkesedésem egy-két dologban..:(
amugy utálok vasalni.. mosni viszont imádok..:) fincsi öblítő illat, hmmmm :)

Nyuszika!
Nálunk is párom az A terv, nagyon ott akar lenn, bár neki elég vicces a sztorija, mindenképp szemmel akarja tartani a babát, nehogy elcseréljék :D :D :D :D mondtam neki, hozunk egy filctollat, zutty egy csík a lábára, az a tuti :D
Milyen az a burokrepesztés, hogy rosszul lett párod? :) el sem tudom képzelni, inkább felkészülnék a dologra..:)

Rekuja!
Szilveszterezés tök jól hangzik.. a "kifogás" meg nagyon cuki :) még egy lány pont akkoriban :) Nekem a síelés fog nagyon hiányozni..minden januárban megyünk családostul Franciaországba egy bő hétre, hát idén ez kimarad :)

Bobek!
Suli komoly lehet, reméljük nem túl szőrös szívűek a kisfiad tanárai így év elején..
Ez a Karácsony téma elég fejbe vágós.. Szerintem az én ajándékom idén a kis picurka lesz, akit világra hozok :D Mindenki örülhet neki a fa alatt :D :D :D Jó, így, könnyű.. majd pár év múlva már nem lesz lacafaca :) Most nincs idegzetem még csak gondolni sem a karácsonyra, és szülés után meg tényleg nem lesz időnk.. Jobban aggaszt párom szülinapja.. Nov. 19-én lesz, nekem meg most és úgy készül titokban, kiváncsi leszek.. Én is szeretném meglepni, de nem tudom mivel.. persze a baba nagyon emlékezetes lesz, majdnem szülinapjára jön :)

bocsánat, jó sok hülyeséget össze locsogok..

Makkmarci! Parkettázáshoz grat :) Jó, hogy már túl vagytok rajta.. utálnék most parkettázni.. pihend ki :)

Zafír! Aranyos, ahogy fogalmaztál: gyámoltalan :)
Én is be vagyok parázva nagyon.. lehet ezért nem tudok aludni..izgulok...

Olyan hülyeséget álmodtam: megszületett Zorka és olyan ufós szemei voltak, mint a hülye 4D-n.. utálok ilyen baromságokkal ébredni..

Rekuja! A dokibácsi az Istvánba hívott be legközelebbre..tudod miért? mármint hogy hogy nem az Istenhegyibe? Ott is kell majd/ illik fizetni neki?
Ti mikor mentek legközelebb? én 18-a környékén..

jó éjt!

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers

Lilypie Pregnancy tickers
nyuszuli
Budapest
 
 
 


Nyuszuli, dettó, éjjel én is kelek, mert szomjas vagyok, pisilni kell, akkor már takargatom a Lányom... Hiába fekszek le időben, hulla vagyok. Dugul az orrom a terhesség eleje óta, már csak 10 hét és kapNÉK levegőt, ha nem a fűtés szezon jönne :) Na mindegy :)
A bőröm nekem is szakadt, de mára már jó, foltokban szurkál felül, na meg a farokcsontom és környéke... Egyik nap egyik oldalt fáj, másik nap másik. :) De egy fél szóval sem panaszkodok, csak ezt hívják valóban a 3. trimeszternek :) Ezzel jár :)

A burokrepesztés alapvetően a legtisztább és legegyszerűbb dolog. Ugye nekem kedden mondta a doki, hogy közel már 2 ujjnyira nyitva vagyok, bármelyik pillanatban indulhat a szülés. De megbeszéltük, ha nem, a biztonság kedvéért, akkor szombaton menjek be, burokrepesztés és szülünk. Na ná, hogy nem indult el, így szombaton bementünk és az előkészítést követően jött a repesztés, ami csak azért fájt nekem baromira, mert Dóri feje már nagyon lent volt, méhszájam meg a feje mögött hátul, így azt hiszem könyékig túrt bennem, mire megtalálta, amit meg kellett és akkor dugta az ujjai között fel a műanyag pálcát, amivel kapart egyet a burkon. Ez elvékonyította abban a csíkban a burkot és a gyerek+víz súlya alatt elrepedt és jött a víz. A férjem azért akadt ki, mert a könyékig felnyúlás igencsak fájt, szorítottam a kezét és nyögtem, és szenvedtem (lehet, hogy ez volt a legrosszabb fájdalom a szülés alatt?!?! Vagy csak az idő szépített??? Nem tudom...), Ő pedig utána azt kérdezte, ha ez ennyire fájt, mi lesz később, mert még csak most indul a szülés.... :):):) Rosszul lett és a szobában volt két kisfotel, kisasztal, na Ő oda leült és erőt vett magán :) De azért vicces volt. :) Utána már nem volt ilyen gond, max fájt az ujja, mert úgy szorítottam a kezét szülés és fájások alatt, a kezén meg ott virított a jegygyűrű, amit benyomtam rendesen a húsába :) De legalább együtt szenvedtünk :)

Jajjj, imádok erről beszélni, annyira jó élmény és már csak pár hét és kezdjük elölről :)

Na, mentem főzni, ma pihenősebb a napunk, ház ide-oda, megyünk Dórinak zárt cipőt venni, nekem meg egy kismama hosszú gatyát, mert befagy a fenekem.....

Szép hétvégét :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Sziasztok!

Nyuszuli, az én hasam is foltokban fáj időnként. Biztos ott nyúlik épp legjobban a méh, meg a bőr. Elég kellemetlen. Én mindig azon csodálkozom, hogy mekkora lesz még ez a has, pedig 3. gyerek. :shock:
Kórházi listát számtalant találsz a neten. Csak írd be, hogy kórházi csomag szüléshez. Egyébként, ami extra, az a tena lady betét, esetleg eldobható bugyi, melltartó betét, mellszívó. Ezen kívül amit amúgy is kórházi fekvéshez vinnél. Egy másikba szokták pakolni azt, ami a babának kell. Ez kórházfüggő.
Hülye álmokkal én is tele vagyok.
Jó ez a baba-csere-para a párodnál. :D

Rekuja, a suliban az utolsó szülőin adtak ugyan listát, de az nem teljes. Ezekkel a füzetekkel vagyok bajban. Sosem tudom, mire mi kell, és azt nem mondják el. Na, szerencsére nem volt baj az eheti bénázással. De azért már résen kell lennem, mert kérdeztem, van- e házi a hétvégére. Válasz: nincs semmi. Hát nézem az olvasókönyvet, ott áll benne, hogy egy verset 13-ig meg kell tanulni. :roll:
A netes vásárlás eszembe se jutott, pedig szoktam. Jó ötlet, úgyis itthon vagyok. :D

Zsuzskó, én úgy tudtam, hogy a kukit felfelé kell pelenkázni. Bár szerintem úgysem marad úgy. Már rég volt pelenkás kukisom. :oops:

Nekem a legnagyobb parám a kórházba vonulással, hogy Apát nem tudom elérni, mert sokszor nem veszi fel a telefont. De most azt mondta, ha szülök, írjak sms-t, akkor még a minisztertől is kijön. 8)

A ti kórházaitokba nem kell Apuka ruha? Nálunk megkövetelik. Azt hiszem, jövő héten meg is veszem a betétekkel együtt.

Mi lehet Zsabóval? Sokat gondolok rá. Ha olvasol minket, írj, mi a helyzet?

Bobek

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bobek
 
 


Fúú, csajok, ezt a szívást, holnap félmaraton futóverseny van a városban. Mi ugye Csepelen lakunk, a keresztelő meg a Batthyány térnél lesz. Persze minden alsó rakpart lezárva, pont abban az időben, mikor oda megyünk :shock:. Járhatjuk körbe fél Budát :evil:.

Zsuzsko Jó a könyv megfogalmazásod „van amit magamnak érzek, van, amit nem”. Én is így vagyok, bármilyen csecsemőápolásos, gyerekneveléses könyvel :wink:. Néha jókat lehet szemezgetni, majd a következő oldalon már olyat írnak, hogy úristen, csak ezt neeeee! :D
Vasalásban szívemből szóltál :D.

Bobek Én is így tanultam, mint a fiad :D. Anyám próbálta kinevelni belőlem, de totál kudarcélmény voltam neki. Aztán csak lediplomáztam valahogy :wink:. Oké, nem voltam sose kitűnő, ami tekintve a diszgráfiám, nem meglepő :roll:.

Nyuszika Első bekezdésedet én is írhattam volna :lol:. Mesó végre kifeküdt az aranyeremből 5 nap után, de betette a kis buksiját a méhszájba, néha akkorát nyilal, mintha épp szülnék :oops:. Kíváncsi vagyok, holnap hová költözik :roll:. Szaffi nem volt ilyen felfedező-típus :D.
Burokrepesztés brutálisan hangzik :shock:. Mért volt rá szükség? Nagyon túlhordtad már? Én azt tanultam pszichológiából, ha nincs orvosi indok (jó kérdés, mi az) a legideálisabb, ha a baba határozza meg a szülés időpontját, lefolyását, hosszát. Vagyis ha senki sincs veszélyben, akkor 2 napig vajúdsz, mert az hú-de-jó pszichésen a babának :shock:. Az oxitocinnal született gyerekek (meg felnőttek is, csak ugye gyereknek születnek :D) kimutathatóan sokkal rosszabb időérzékkel rendelkeznek :shock:. Mondjuk nálunk a családban igaz, hogy a nővérem halál béna ezen a téren, én meg marha jó vagyok, de ez nem reprezentatív minta :roll:.

Nyuszuli Dokibácsi anyagi okokból hív az Istvánba. Nem, ott nem jár neki pénz. Ilyenkor már tök fölösleges a 4d uh, úgyse látszik rajta semmi, mert nem fér be a gyerek a képbe, szóval a sima uh-val is látja, amit kell. Meg ott nem fizetsz a kenetért. Mi október 1-re kaptunk időpontot, de tudod, nekem már a második, szóval tudjuk, hogy minden okésan működik. Szaffinál sztem engem is sűrűbben nézett. Vagy csak akkor ráértem elmenni, azért? :D
István kórházba a csomag annyiban más, hogy a szülőszobára is vihetsz babaruhát, és akkor az lesz az első kisruhácska, amit ráadnak! Ez szerintem tök jó :D Jó érzés itthon bepakolni, hogy életében először ez lesz rajta :oops:. Szülőszobára még érdemes vinni magadnak eldobható bugyit (DM-ben 5db-os egész jó árban van). Betétet adtak. Mellszívójuk van bent, ha szükség lesz rá, apa később behozhatja. Így is tele lesz a bőröndöd. Cumisüveget ne vigyél, nem engedik ott használni. Pohárból itatják a babákat, ha kell pótlás. Egyszerűbb is sterilizálniuk :wink:. Apának nem kell műtős ruha, sima uccai cucc, cipővédők meg vannak kitéve a bejáratnál dögivel. Nálam mondjuk a dokibácsi is csak a varráshoz vett fel vmi köpenyt, amúgy farmer-kockás ingben volt.
Mi Szaffinál azt csináltuk, hogy csak 1-2 napi babacucc volt nálam, a többi a kocsiban egy másik táskában. Apa parázott, hogy elfelejti behozni, így meg csak a parkolóig kellett visszafutnia :lol:. A kórházban baromi kevés hely van az ágyak mellett, kicsi a szekrény is, nem érdemes a fél lakást bevinni. Inni viszont kelleni fog, no meg reggeli-vacsora, mert az tragikus volt. Ebéd ehető.

Zafír Gondoltam rád ma a tecsóban, mert voltak 50-es babaruhácskák is. Ilyen kicsiket nagyon ritkán látok, valaki a játszón panaszkodott, hogy nem elég, hogy koraszülött volt a babája, a fél család 50-es ruhákat vadászott neki, hogy legyen mibe öltöztetni. Én amúgy a játékbabáknak szoktam néha egy-egy 50-es nacit vagy blúzt venni, ha van a turkálóban :oops:.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!!

Bocs hogy igy berontok, de megszeretnem koszonni,
ZSUZSKO78nak, es NYUSZIKA85nek a szep szavakat, es a jo tanacsokat, a magzatviz vetele elott, amit toletek kaptam :lol: :lol: :!: :!:
Es azt a boldogsagot, hogy a 16 honapos Virag kislanyunk, melle szuletik egy EGESZSEGES KISFIUNK :lol: :lol: :!: :!:
Es raadasul a Virag IVFel termekenyult meg, es a KISFIUNK fagyasztott embriobol :lol: :lol: :!: :!:
Nagyon sokat segitettetek nekem lelkileg, amig ezen az egesz magzatviz vetelen, es eredmenyen at haladtunk!!
Most nagyon boldogok vagyunk :lol: :lol: :!: :!:
Meg egyszer KOSZONOM :!: :!:
Mindenkinek egeszseges babat kivanunk, es problema mentes szulest :lol: :lol: :!: :!:

Puszi!!

Gyorgyi Hollandiabol

Kép
Kép
gyorgyi1
Gyöngyös
 
 


Györgyi, de drága vagy :) Megértem a határtalan boldogságodat, le sem lehet tagadni, hogy jó híreket kaptál, az a rengeteg vigyori fej :) :) :)

Amúgy meg nem is csoda, hogy fiúcska, az én kisfiam is így kezdte: tudják, hogyan hozzanak frászt Anyára és Apára már nyitásra :) Produkáltak valami rosszat, amitől a boldog szülők ideggörcsöt kaptak, aztán meg ilyen formában mutatnak egy nagy fityiszt nekünk :) Szóval nem is lehetett volna másképp, csak úgy, hogy kisfiút hordasz a szíved alatt :) Puszillak :)

Zsuzsko, ez is bizonyítja, hogy ennyit a súlybecslésről. Én jövő pénteken megyek a kórházba kötelező UH-ra, na ezek után kíváncsi vagyok ott mit mérnek, de már most tudom, hogy a felét sem szabad elhinni, mivel a sok sok várandós között nincs idő alapos karikák húzogatására, ami pl. a baba pocakját, fejét.... illeti, szóval csak beböki és slussz, és mennyit, de mennyit számítanak azok a csepp távolságok is....

Rekuja, igazából vegyes volt a kép, amiért a dokim adott még pár napot, de ha nem indul be, indít. Az egyik, szerinte a fertőzésveszély, a másik a pünkösdi hétvége és végül, hogy én már rágtam a fülét, mikor szülünk :) De igazából, meggyőződésem, hogy nagyjából pár órán múlott a dolog, mivel addig, amíg bármikor NST-re mentünk, semmi nem történt, minden ok volt. Akkor reggel NST-vel indítottunk, ahol gyönyörű hegyeket láttunk a papíron, beindult már a méhtevékenység... Szóval ki tudja, ha nem megyünk be szombaton, lehet, délután magunktól indultunk volna el... Én nem bánom, hogy így alakult, persze most szívesen megtapasztalnám milyen az, amikor itthon,meglepi szerűen indul el a manó. :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Sziasztok!

Nem sűrűn tudok írni, ugyanis megkeztük a lakásfestést, ajtócseréket. Bár én ebben nem igazán veszek részt, inkább Apa, meg öcsém csinálja. Ja, meg csempézés is ...... Hát, nem tudom mikor lesz kész. Nappal addig Livikémmel anyósoméknál vagyunk. Csak lelkiismeretfurdalásom van, hogy nem igazán veszem ki a részem belőle. Persze a portörölgetés, meg a szekrénybe való visszapakolást majd én is csinálom. Dehát Apa nem nagyon akarja, hogy megerőltessem magam, főleg, hogy Livikém is koraszülött volt.

Zsuzskó
Ez a súlybecslés azért érdekes...

Rekuja
Jól kifogtátok a félmaratont!!!! :)

KépKép
KépKép
gittus0726
 
 


Kórházi csomag: hát én úgy terveztem, hogy már most szeptember elején megveszem a dolgokat a kórházba, de mivel most itt ez a festés, meg minden, így elodáztam október elejére. Csak nem lesz a második is koraszülött......Mondtam is Mirának, hogy higgye el nekem, hogy nagyon jó helye van ott bennt, és jobb lesz neki, ha nem siet :D :D :D :D

Pelusozás: Hál' istennek nekem Livikével se volt nehézkes az első pelusozás, mivel van egy 19 évvel fiatalabb hugom, ezért őt sokat pelenkáztam. Inkább a fürdetéstől voltam megrémüle. Most igazából még a köldökcsonk ápoláson izgulok, ugyanis Livikénél ezt nem én csináltam, hanem a nővérek, ugyanis inkubátorban volt.

Én is félek, hogy milyen lesz majd két gyerekkel!!!! De tudom, hogy meg fogom oldani :D :D Muszáj lesz megoldanom!!!

Tanulás: jelentkeztem a továbbképzésre. Bobek: ez egy olyan továbbképzés, amiről egy olyan papírt kapok, amivel kormányablakokbana dolgozhatok. De ugye úgy van, hogy ha ezt elvégzed, és munkát ajánlanak fel, el kell fogadnod, vagy vissza kell fizetned a képzés költségét. Csak a gondom, hogy 8-20 óráig dolgoznak a kormányablakokban. A két gyerek mellett ezt nem fogom tudni megtenni. Igazából nem tudom mit csináljak.

KépKép
KépKép
gittus0726
 
 


Sziasztok!

Köszi Bobek, hogy gondolsz rám. Még egyben vagyunk. Piszkosul nehezen bírom, ezt a pihenés dolgot, meg igazából a körülmények sem a legjobbak.
Itt egy háztartás amit azért csak vezetni kell, és ráadásul most Eszter is itthon van, lebetegedett. Múlt héten jól ment az ovis beszoktatás, minden zökkenőmentes volt, talán a bölcsinek köszönhetően. Szombaton már kicsit éreztem, hogy taknyos (persze taknyos gyereket vittek az oviba... no comment), tegnap este meg már teljesen rosszul volt. Most itthon van velem, és így a fekvésnek amit terveztem a héttől lőttel, egy pár napig. Szerencsére még nem lázasodott be, remélem így is marad. A legrosszabb ebbe a helyzetbe a bizonytalanság. Nem érzem, hogy rosszul lennék, habár tegnap óta enyhe gáttáji fájdalmaim vannak... Nem szeretném, ha ennyire korán születne, mert egy életen át magamat hibáztatnám, ha valami baja lenne, de a síró 3 évest sem hagyhatom magára.... Szar ügy, lelkileg is megvisel, szóval örüljetek a problémamentes terhességnek!!!!
Most megyek is, mert Eszter éppen ordít, hogy neki lufi kell, én meg felforgattam már a lakást, de egy rohadt lufit sem találtam, pedig tudom, hogy voltak itthon....
Vigyázzatok magatokra!

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
zsabo76
Kecskemét
 
 


Zsuzsko, szuper lett a szekrény :)

Csajok, sajnálom a hisztiket. Én ma megúsztam. De tény, már egy hete az éjszakák borzalmasak, korán felkel, de aludni nem tud, ezért megy a nagy balhé, mert fáradt. De ha meg lerakom, akkor tegnap is sikerült 45 percet aludnia.............. Nálunk ezek mennek, na meg pénteken UH :) Bajcsy, 30. heti:)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Hiszti nálunk is napirenden volt… én a tegnapi lefáradásnak tudtam be, de ha ennyire kóros, lehet, hogy a holdállás a ludas 8).

Zsabó Minden tiszteletem a tiéd, tényleg nem lennék a helyedben :roll:. Hiába határozom el folyton, hogy többet nem emelem meg Szaffit, igazad van, lehetetlen a síró gyerekkel ezt megtenni :oops:. Persze, tudom, térdeljek mellé stb. de aztán úgyis a vállamon köt ki és fújja az orrát a pólómba (ma szét is kente a taknyát utána, és ez annyira lekötötte, hogy abbahagyta a sírást is :)).
Ha korábban jön a baba az nem a te felelőtlenséged, hiszen korlátozottak a lehetőségeid. Amúgy is, a szülést megindító hormon a baba veséjében termelődik, tehát nem te termeled!

Nyuszika 45 perc… el nem tudom képzelni… ma Szaffi „csak” szűk két órát aludt, és utána mindketten elég nyüszik voltunk :oops:.
Nekem a ctg-n hétfőn gyönyörű fájások voltak, mondta a doki, hogy történik valami. Aztán csütörtökön nézte a ctg-t és mondta, hogy na, már nem történik semmi :lol:. Aztán péntek hajnalban megindultak végül a dolgok. Hozzáteszem, én a jóslófájásokról csak utólag jöttem rá, a szülés után, hogy azok voltak :lol: :lol:
Itthoni magzatvízfolyás én ismét kihagynám, takarítsanak inkább a kórházban :lol:. Mondtam apának, hogy ez a téma a fórumon, totál elsápadt, hogy basszus, olyan is van, hogy nem a kórházban megy el a víz?! :lol: :lol: :lol:.

Zsuzsko Nagyon jók a bútorok, tetszenek a matricák is :wink:. Tök ugyanilyen zsiráfot kaptunk, de én nem tettem fel. Az összes mérőszallaggal az a bajom, hogy az igazán érdekes minta olyan magasan van, hogy mire felér/fellát addig, akkor már nem érdekli. Ezen is 150 centi körül kezdődik a fej. A 10 éves Hanna most 130 cm :roll:. Oké, ő alacsony, de akkor is, mit érdekli már egy zsiráfos mérce?! Na most Szaffi még nincs 80 cm … élvezheti a zsiráf seggét :oops: :lol:.
Úgy örültem a súlybecslésednek :lol:. Igen, ezek szerint totál össze-vissza értékek vannak mindenhol. Mert azért nem hinném, hogy ennyit hízott Dani 5 nap alatt :D. Az is mókás, hogy neked most minden értéked sokkal nagyobb, mint Mesónak volt szerdán, mégis „csak” 32 hetesnek számolja a gép, míg Mesót 32+5-nek :D. Tényleg hülyeség ezen paráznom, úgyis akkora lesz, mint a nővérkéje :wink:.

Gittus Olyan messze van még, hogy visszakerülj a munkába, addig még lesz legalább 1 kormányváltás, ki tudja, mi marad a kormányablakokból :wink: :lol:. Közszférában szerintem egyre kevésbé lehet tervezni, pedig ez volt a nagy előnye, ha már keveset keresünk.
Lakásfelújításhoz kitartást! Hagyd a profikra, azzal segítesz a legtöbbet, ha érted nem kell aggódniuk! Épp most mesélte valaki, akinek 33 hétre született a lánya (most 2,5 éves tök egészséges), hogy abban a 4 hétben amíg kórházban voltak a férje 12 kg-t fogyott :shock:. Szóval a legtöbb, amit tehetsz a lakásért, ha egyben maradsz :wink:.

Györgyi Gratula a picihez :wink:. Jó babázást!

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Én most megint fosok, mert megint feszül esténként felül a hasam.... És a dokim is mondta, ha nem marad abba, akkor találkozzunk, mert nem normális........... :( Megint kísérletezek, mitől lehet, mert aztán tegnap semmi extra nem történt, csak játszottunk, jöttünk mentünk a lakásban, ki-be, mégis este beállt a golyó.... Viszont ettem, egyszerre normál adagot is.... Szóval ma sokszor keveset alapon lesz és mivel ma is itthon vagyunk, meglátjuk... :( De éjjel azt álmodtam, hogy vérezni kezdtem, irány volt a kórház mert tudtam, kinyílt a méhszájam.... Ma reggel nem tudok lekattanni erről, félek, de próbálok minden egyben töltött napnak örülni. :(

Szaffi nincsen 80 cm? Mekkora ruhákat hord most?

Mi a hétvégén vettünk Dórinak őszi zárt cipőt, nagyon vagány és végre nem rózsaszín.... Lányos cipők csak rózsaszín, pink, lila volt.... Egy semleges sem..... Végül egy farmerkék cipőt találtunk, na arra szavaztunk, vagányul néz ki :) Persze nem így veszek ruhákat, de ha végül is úgy adódik, hogy nem használja el, jó lesz Tesóra is :)

Na, megyek főzni, ma biztosan remek napunk lesz, mert szépet alszik a Lánykám, a reggel 6-os tejecske után visszaaludt (ami már nagyon ritka) és még alszik.... Jelenleg 12 órás szunyánál tart. Szóval Rekuja, ha Dóri alszik mondjuk 12 órát, aligha fog mellé még 2-3 óra nappali alvást beiktatni, nem? :)

Szép napot :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Nyuszuli: Nekem is vannak ilyen foltokban nyomások, ráadásul Réka szerintem valamit nagyon nyom, mert estére egy kis területen olyan mintha érzéketlen lenne a bőröm. :?

Zsuzsko: Köszi a listát ismét. A napokban próbáltam megkeresni, amit még régebben írtál, nem túl sok sikerrel. Nekem nagyon hasznos a listád, sokat segít. :D 2110 gramm? Jó nagy baba már! :D Nagyon szép lett a szoba. Nagyon tetszik. :D

Rekuja: Remélem nem lesz szükség az 50-es rucikra, de mondtam a férjemnek, hogy ha kell akkor a minimanóban is tud majd venni, ott rengeteg van.

Zsabo: Sajnálom, hogy Eszter beteg, de ne aggódj, Veronikának nem lesz semmi baja. Nagyon vigyázz magadra!

Most már én is jelentős nyűglődésen megyek keresztül.
Testileg: Lányok rengeteget mozognak. Délután, már eljutunk odáig, hogy egyszerre ugrálnak. Nem csak rugnak, hanem mocorognak, látom a hasamon, ahogyan helyezkednek. A férjem ilyenkor attól fél, hogy valamelyik odalon kiszakad a hasam. :lol: Néha nekem is ez az érzésem, főleg, amikor az egyik a jobb, a másik a bal oldalamon türemkedik ki egyszerre. :shock: Súlyom nem nő, gondolom mindent elfogyasztanak, amit megeszek, mert rengeteget eszem. Néha még a cukros diétát sem tudom betartani, mert úgy érzem, hogy éhezem. Napról napra növök. Levegőt nem kapok, hamar kifulladok, semmilyen testhelyzetben nem jó. :? Ennyit a panaszkodásról, bocsánat, de muszáj volt kiírnom, mert hihetetlen, hogy mennyire kinlódok, nehezen viselem, hogy nem én irányítom a testemet.
Lelkileg: A férjem unokatestvérének a férje, motorral balesetezett Ljubljanában. Ő nem az az őrült motoros. Harley davidsonja van, mindig a legdrágább és legbiztonságosabb motoros ruhát és bukót veszi meg, szerencsére telik nekik rá. Nem szokott őrült tempóban menni. Csütörtökön a barátaival mentek nyaralni és frontálisan ütközött egy autóval, akit nem vett észre a kanyarban. Nem tudom hogy az autós mennyivel mehetett és pontosan mi is történt, de talán nem is ez a lényeg. Ő most 50 év körül van. Minden csontja eltört, vérömleny van a fejében. Szerencsére belső sérülése nincsen, de olyan fájdalmai vannak, hogy mesterséges kómában tartják. Holnap megpróbálják felébreszteni, de azt mondják az orvosok, hogy nem biztos, hogy menni fog. Nagyon szeretem őt. A férjem családjából őt a legjobban. Mindig barátjaként kezelt, mindha mindig is ismert volna. Nagyon jó ember. Nem tudom, hogy viselném el, ha elveszteném. Azt akarom, hogy láthassa a lányaimat. :cry: Nem tudom, hogy fogom elviselni, ha mégis elveszítjük őt. Így a 30. héten jó lenne ha nem indulna meg a szülés egy stressz miatt, ráadásul a dokim is külföldön van még 1 hétig. :cry:

Zafír
Lilypie Premature Baby tickers
zafir100
 
 


Sziasztok!

Zafír, sajnálom a balesetet. Ha belső sérülése nincs, akkor jó esélye van a felépülésre. Pláne, ha jó felszerelése volt. Drukkolok, hogy minden rendbe jöjjön.
Amit a testi tüneteidről írtál, nálam ugyanez van, de csak egy kisfiú akarja szétrúgni a hasamat. Gondolom, milyen jó lehet ez duplán. :D
Én is úgy vagyok már, hogy jöhetne az a november. Nem is emlékszem, hogy bírtam a másik két gyerekkel az utolsó 2 hónapot. Olyan nehézkes vagyok, annyira tehénnek érzem magam. :oops:

Nyuszika, ne beszéld be magadnak a koraszülést. Pihenj, amennyit csak tudsz, főleg, ha keményedik a hasad. Ha ez megnyugtat, én tegnap este nagyon kutyául voltam. Rég nem látott vendégem, a fejfájás is megtalált, és este olyan volt a méhem, mint egy kőkemény medicinlabda. Ezek után egész éjjel csak vergődtem. Szóval nem vagy egyedül, ki kell még húznunk azt a 8-10 hetet.

Rekuja, férjed vicces, hogy rácsodálkozott az otthoni magzatvízfolyásra. :D
Amikor a ctg-ről írtál, azt hittem, már most jársz.

Zsabó, örülök, hogy egyben vagytok, de sajnálom a kislányod taknyosságát. Remélem, mielőbb visszatér az oviba. Egyébként az én nagy lurkóim is már most, 1 hét után panaszkodnak, hogy fáj a torkuk... Marha jó, egyesek milyen állapotban küldik közösségbe a gyereküket... :twisted:
Tarts ki, feküdj, amennyit csak tudsz! Mikor mész dokihoz?

Én ahogy írtam, szintén a végét járom. Apának nem tetszik a helyzet, neki nem nőtt meg a hasa, és még gondol olyanokra, amire én már nem nagyon. :oops: Ti is így vagytok ezzel?

Tegnap mesélte egy ismerősöm, hogy a kórházba érve, a folyosón lévő székeken szülte meg a babáját. :shock: A szülészetre már nem értek föl. Állítólag körbeállták a dokik, de végül az apuka kapta el a picit. Jó kis sztori...

Bobek

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bobek
 
 


Nyuszika Az álmod nem jóslás, hanem félelmed megfogalmazása. Morbid, de jó dolog, hogy a szervezeted valamilyen formában (álmokkal) kimondja, mitől szorongsz. Ettől még szar ilyet álmodni, de ne félj, nem azt jelenti, hogy be is következik, csak hogy megfogalmazod a félelmedet. A legbelső érzéseket olyan kis korban tanuljuk meg érezni, hogy általában képtelenek vagyunk szavakkal megfogalmazni. Ilyenkor ha szerencsénk van, álmunkban „helyre rakja” az agyunk a dolgokat :wink:.
Szaffi főként 80-asokat hord, de a nadrágjai jó része még 74-es. Bodyk 80, rugik is, de azok még marha nagyok, csak a 74-est már a tavasszal kinőtte. Mondtam én, hogy pici lányka. Bár épp ma 10,5 kg-nak mértem 8). Ami tekintve, hogy 2. napja nem ebédel csak párizsit (mást nem hajlandó enni), egész jó :wink:.
Cipővel én is sokáig így voltam, bármit csak ne lány-színűt! Aztán eljött a kor, hogy Szaffi magának választ… rózsaszínt cicával :oops:. Ennyit anya remek ízléséről :lol:.
Ja kérem, ha valaki éjszaka alszik, úgy könnyű délután randalírozni! Szaffi ma 3-fél6ig éjjel ébren volt :shock:. Aztán 8kor kelt, mintha minden okés lenne (10 kor aludt el este). De tiszta takony a lelkem, alig kap levegőt álmában szerintem :(. Éjjel még egy panadolt is adtunk neki, hátha fáj a torka, és azért nem alszik (bár ahogy apát néztem, egy kupica pálinkát is belenyomott volna, ha attól végre elalszik :lol:).

Zafír Épp most mondta a barátnőm, hogy a 3100 grammos fia is 50-es bodykkal kezdte, mert a lába volt hosszú, nem a teste :shock:.
Motoros balesetet nagyon sajnálom :(. Nővérem és a párja is nagy motoros, ők is a kimért sok védőruhás fajtából valók, de ettől még az egész család egy frászban van, ha motoros programot terveznek. Átérzem a helyzetedet!

Bobek Én mindig azt hiszem, Szaffival nem voltam ennyire partra vetett bálna, de a férjem meg anyám szerint tök ugyanígy vergődtem a végén vele is. Nem véletlen felejtjük mi el ezt :wink:.
Nem tudom nálad mire gondol apa :wink:. Nálunk folyton kirándulásokat talál ki, meg hogy még menjünk el egy wellness hétvégére októberben stb. :shock:. Na nálam ezek azok, amikre én már egyáltalán nem gondolok :evil:. Olyan jó hétvégén itthon sajnálni magam, amíg ő lemegy Szaffival a Dunapartra kavicsokat dobálni! :D
Széken szült?!?! Nem volt egy hordágy sehol?!?! Én mondjuk a mentős hordágyon születtem a kórház folyosóján, de el is tört a vállam, ahogy kiérkeztem :(.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Rakuja!

Neked is gratula Mesohoz :lol: :lol: :!: :!:
Es jo babazast :lol: :lol: :!: :!:

Puszi!!

Kép
Kép
gyorgyi1
Gyöngyös
 
 


Rekuja, igen, biztosan a félelmeimet tükrözi az álmom, de ma beleadtam apait-anyait a pihenésbe, jót is tett, így eldöntöttem, sehova nem megyünk Dórival, ha nem muszáj, maradunk itthon, azaz napokon belül az új házban és kész. Ott téblábolunk, játszunk, elvagyunk, de nem megyek vásárolni, nem megyek SEHOVA. Pihenek. Mert jobb ettől.... Ma délelőtt főztem, játszottam Dórival, majd elment aludni, szokásos, normál 1:20 perc, azalatt én is szunyáltam.... Délután elvoltunk, játszottunk, ja és ma sokszor keveset ettem, szerintem ez is számított... Ha ez a "recept" beválna, baromi boldog lennék... :)
Egyszóval, eldöntöttem, ne rajtam múljon az egyben állapot, mindent megteszek a Manóért a pocakban és akkor nem lesz baj és slusszpassz.
Holnap házassági évforduló, így Dóri Anyóséknál alszik, este nyugi van, de nem lesz nagy program, elmegyünk a közelbe vacsizni és haza. Ez is a pocak miatt, de most már Dórit nem kavarom meg, meglesz az Anyóséknál történő első alvás is.

Zsuzsko, Dóri most kezdte el a 86 ruhákat, és most lett 21-es a lába. A 86-od több ruha, gatya hosszabb, de minden más tökéletes. A 80-as body, gatya minden, már kicsi volt.

Irigylem, hogy már csomagolsz, bevásárolsz, én most így, hogy tudom, szombattól már az új helyen lakunk, kipakolgatok, rendezkedek napközben, és persze a koffert nem visszük fel a padlásra, így kezdem majd én is összeszedni a kórházi cumót. Vicces, még mindig kerülgetem a konyhában a szőlőcukrot, amit Dóri születésekor ettem, fene se gondolta, hogy kibírja még a Tesó világrajöveteléig is :)

Ki hogy áll repedésekkel? Nekem genetika, Dóri alatt már megrepedt, pedig nagyon jól bírta, az utolsó pillanatban lettem csíkos zebra. Most is már vannak újak, de kevés, szerintem 3-4 db max.

Ki mikor dokizik?

Magnézium: nekem a 2 Magnosolvtól és 2 szem Magnerottól hasmasom van. Ha csak Magnerotot szednék, mennyi a napi adag? A tájékoztató olyan fura és szerintem nem terheseknek van megfogalmazva.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Végre aludtunk 8). Úgy tűnik, megy ki a nátha a csajomból, és már kapott levegőt az éjjel 8). Ez mind3nak kellett. Persze én azért fél5-6 között virrasztottam egy kicsit, mert mért ne :evil:.

Tegnap apának hosszú napja volt, 8 után ért csak haza, ráadásul a délutáni alvás 10 perc alvás 5 perc nyuszi volt (felébredt, mert nem kapott levegőt), úgyhogy nem sokat pihiztünk. Mégis meglepően jól bírtam! Fél4kor kelt, ami nála korai, ezért kitaláltam, hogy bebuszozunk a központba, csak hogy történjen velünk valami. Nagyon jól esett egy kicsit önállónak meg mobilnak lenni :). Persze visszafelé nem lapos padlós busz jött :evil:, de leszólítottam egy fickót a buszról, hogy szálljon már le és tegye fel a babakocsit gyerekestől :lol:. Aztán mikor leszálltunk, egy pasas pattogott, hogy ő most le fog szállni és vigyám már odébb a babakocsit. Mondtam, oké, de cserébe ő meg leemeli 8). Egész segítőkészek az emberek, ha „megkéred” őket :lol:.
Vettem Szaffinak falvédőhöz anyagot, leginkább flíz kellett, mert pamutvásznaim vannak itthon (szenvedélyes anyaggyűjtő vagyok). De találtam egy nagyon cuki nyuszi-róka stb. erdei mintásat ami még megy is színben a szobájához. Na, hazafelé a buszon ült ölében a vászonnal és örömteli sikongatásokat adott elő, ahogy felismerte a nyuszit, rókát, kutyust 8). Nagyon cuki volt. Remélem, a falvédővel le tudom cserélni a pörgőt a feje fölül, mert az menne Mesó kiságyába :roll:. Semmi kedvem két pörgőt kerülgetni itthon, ráadásul ez igen masszív, még mindig bírja, hogy Szaffi néha megszeretgeti erőteljesen az állatkákat.

Zsuzsko, Nyuszuli Mondom én, hogy pici lánykám van, a ti fiatalabb gyerkőceitek már rég nagyobb ruhát hordanak :D. Zszsuko, tennél fel kifordított fotót a Gyurka feliratos bodyról? Csinálnék egy rugit Mesónak, mire megszületik :D.
Épp tegnap találkoztam egy barátnőmmel a játszón aki 2 hónapja szülte a másodikat, a nagy majd jövő hónapban lesz 2 éves. Mondtam is neki, hogy mikor nyár elején néztem, hogy szenved, mindig arra gondoltam, hogy én bizony nem szenvedtem ennyit Szaffival. Most meg pont ugyanolyan vagyok, mint ő :lol:.

felkelt...

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!



Úgy látszik, nem bírok végre ide ülni normálisan írni Nektek, mindig van valami.. Ma felhívtam a háziorvost, mert elfelejtettem a vérvétel eredményét elhozni 2 hónapja, erre közlik, hogy minden papírommal húzzak be, mert "irdatlan" magas a koleszterin és triglicerid szintem, na meg a cukrom is határérték felett van.. Úgyhogy most rohanok guglizni..

voltunk ma szülés-felkészítőn az István kórházban.. hát elég ütős volt, hogy úgy mondjam.. egy hatalmas terem tele emberekkel és egy előadónő, aki olyan szinten nem tudott beszélni, hogy botrány..(szegény szerintem valami fogászati kezelés alatt állhat, műfogsor, vagy ilyesmi) szóval semmit nem értettünk/hallottunk, viszont utána mehettünk szülőszoba látogatásra, ami tök jó volt..:)

Zsuzskó!
Köszönöm szépen a listát, szupi :) A fertőtlenítő cucc alatt babaholmi fertőtlenitő folyadékra gondolsz?pl. Chicco?
Nagyon cuki a szekrény :)

Többieknek is köszönöm a válaszokat, tudom, google-be beírom, bárminek utána tudnék menni, de sokkal jobban bízom abban, amit olyanok mondanak, akikben bízom (pl. Ti) és bevált, használható infó, ezért kérdezősködöm itt :)

Visszaolvasok és írok..

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers

Lilypie Pregnancy tickers
nyuszuli
Budapest
 
 
 


Nyuszika!
ne parázz, minden rendben lesz, tessék jó sokat pihenni, a lehetőségekhez képest.
Én is álmodok minden rosszat, jót, tegnap pl azt álmodtam, hogy elindultak a fájások..elég életszerűen emlékszem még ebben a pillanatban is, milyen érzés volt a fájás..lehet jóslóztam éjjel? nagyon durva..az ismeretlenről nem kéne tudni álmodni..nem? :oops:

Bobek! Nálunk apa már nem igazán gondol semmire, már ha egyre gondolunk :P Morbidnak tartja, baba egyből mocorog, ahogy kiszimatolja a dolgot :D
A folyosós szülés nagyon durva... :shock: :shock: :shock:

Zafír!
nagyon sajnálom a balesetet! Remélem felépül, meggyógyul, szorítok! Sajnos párom is motorozik..rettegek, ahányszor azzal megy be a városba.. ráadásul az övé ilyen nagy, magas, hangos dög asszem super-moto..szerencsére protektort visel, bár pár éve majdnem ott maradt az Astorianal a kereszteződésben..úgyhogy nem vagyok boldog, hogy a vérében van(apja eu bajnos motocross-os volt még a dínok idéjében..)
Nem akarok önzőnek tűnni, sajnálom, hogy szarul érzed magad és mások is fizikailag, de engem azért picit megnyugtat, mert én detto így érzem magam...:( annyi különbséggel, hogy majdnem az egész terhességem így telik.. nehezen, nulla erőnlét, szar közérzet, változó hangulat, de így, hogy mindjárt vége, úgy fog hiányozni a ficánkolás a pocakomból :) akár milyen nehéz, ez a mocorgás tényleg a legeslegjobb dolog, amit valaha éreztem :)

A hisztis gyerkőcökhöz sok türelmet kívánok, tuti a hold állás :)

Rekuja, köszi a dokis tippeket(a kórházzal kapcs). Azt értem, hogy ott nem jár pénz, de ugye hivatalosan..attól még nem kellemetlen, ha nem adok?:oops: nem vagyok tisztában ezekkel..
Ma találkoztam Pruha Krisztivel, tök aranyos :) mondta, hogy majd a 35 hét körül kérjek fel szülésznőt, ha tervezem.. szerinted tervezzem? :)

bocsánat, ha valaki kimaradt, a sav már a torkomnál jár, megőrülök..........ezt nem lehet elviselni épp ésszel..

sziasztok

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers

Lilypie Pregnancy tickers
nyuszuli
Budapest
 
 
 


Zsuzsko, én is, de azért, mert most Dóri Anyóséknál aludt :) Így nem ébredtem fel minden mozdulatára :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: