Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Tündércseje!

Szerintem normállis, nyugi.
A tejelválasztás nem mindíg egyforma a mellekben. Pl. nekem a jobban mindíg több tej volt, mint a balban. És a lurkók is azt részesítették előnyben.

Varva!
Te szombaton mész dokihoz? Akkor magándokihoz jársz ugye? :lol:

Mi holnap megyünk anyuékhoz mikulásozni. Húgomék is ott leszenk, így 6 gyereknek örülhetnek. :lol:
Jó fárasztó lesz.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


yusz: magándokihoz járok Budapestre.

Szorítsatok!

Kép

Kép
varva
 
 


Sziasztok!
Voltam ma a kórházban találkozni a szülésznőmmel. Hát könnybe lábadt a szemem, amikor megláttam a szülészet bejáratát. Most fogtam fel igazán hogy a terhesség felén már túl vagyok, és hamarosan mi is odakerülünk. Teljes látogatási tilalom van, az anyukák egy üveg falon keresztül beszélgethetnek csak a látogatókkal.
A szülésznő egy 40 körüli, elég határozott jelenség, jól odamondta a dolgokat. 2 alkalommal fogunk találkozni a szülés előtt (párom is) beszélgetni mindenféléről. Garantálja hogy szülés közben végig ott lesz, és szülés után is segít mindenben a kórházban (szoptatás megtanítása, baba ápolása-gondozása). Ad mindenféle homeopátiás és fitoterpiás cuccot már a 36. héten, majd akkor megbeszéljük ezek használatát. A 2 felkészítő találkozóért 5ezer ft-ot kér/alkalom, a szülésért pedig annyit amennyit gondolunk és belefér.

Oltás: tegnap beoltattam magam. Egyenlőre semmi mellékhatás, picit fáj a helye.
Megkönnyebbültem hogy megtettem, nincs több para és dilemmázás, ezt már nem lehet visszacsinálni. Azt mondta a doki még pont időben vagyunk, január elejére várják a vírus belobbanását.

Kép
calendula
 
 

 
 

Calendula: naa, ez tök jó, már taliztál a szülésznőddel. Ez tetszik, h mindent megmutat és megtanít. Én úgy tudtam/hallottam, h csak a szülés körüli teendőkbe segít! De majd én is rákérdezek majd az enyémnél, h tud-e még plusz dolgokban segíteni (pl.: szoptatás megtanítása, baba ápolása-gondozása-ami te is írtál). Én még fizetek is ezért pluszban! :)

Kép

Kép
csnixi
 
 


Sziasztok,

Calendula: na 2in1 a szülésznő, ez nagyon jóóó, biztos elég hálás is lesztek ezért, mert ez igen ritka lehet hogy a szülésznő segít a baba ellátásában az eslő napokban, én eddig nem hallottam, de ez nagyon jóóóóó, ezt a szülésznőt klónozni kéne ezekszerint, biztos annyira jó is :lol: :lol: :lol:

Oltás: igen a helye nekem is fájt, az 1 éjszaka nagyon fájt, nem is aludtam a jobb oldalamon. Igen valamiért hogy beoltattuk magunkat a nyugodság:-) pedig csak védettek 10nap múéva leszünk, de az oltó anyag az bennünk:-)

Csnixi: rég jártál erre.

Mi hétfőn megyünk megnézni a kisnuncust odabent mit is mókuskodik. Várom, mehg jó hogy érzem, igaz a legfantasztikusabb majd később lesz, mikor már érezni fogom valamelyik testrészét.

Jó hétvégét mindenkinek!

KépKép

Kép
sweetlife
 
 


Mary: Gratula a pöcörőhöz :D :D :D

KépKép

Kép
sweetlife
 
 


Sziasztok!
Az oltásra még egy utolsó . Dettó ugyanaz, mint Calendula.
Én is beadattam az oltás tegnap. Lement egy nagy teher. Remélhetőleg következménye nem lesz, de legalább nem parázok az emberektől már.
Babóka izeg-mozog, rosszalkodik. Szerdán megyünk dokihoz uh-ra és a szülésznővel is jövő héten beszélek. Terheléses cukor is valamikor akkor lesz.

Karácsony. Holnap öltöztetem fel a lakást karácsonyi díszbe.
Szenteste valószínüleg a szokásos rohangálás lesz vagy 3-4 hely között (idén utoljára!!!) Másnapokon már összejön a család egy része (kb 10 fő) és nagy kajálást csapunk.
Ajándékokon nem töröm a fejem - se ötletem, se időm, se anyagi nincs most rá. Családnak is mondtuk, hogy ha vesznek ajándékot, az legyen a babakelengyéhez. Az jobban jön most.
De várom már...jó lenne egy kis hó a hangulathoz. Cd-ket is elő fogom venni már.... :)

Kép
moncsi73
 
 


calendula, moncsi73: jó nektek, hogy túl vagytok az oltáson. Kijöhetnék a náthából (1 hete benen vagyok), mert már nagoyn szeretnék túl lenni ezen az egész parán.
Nem szoktam alkoholizálni, de ma lenyeltem egy kis házipálinkát :oops: (még a fülem is tüzelt tőle), ettem fokhagymát, ez már szedje ki a náthát.

Mikulás: holnap Boginak ki kell pucolnia a csizmáját apával, amíg én vásárolom az ajándékokat Karácsonyra. Hú nagyon várom már, hogy mit szól Bogi az új Percy mozdonyához, amit már nagyon régóta szeretne! Olyan jó, hogy van az embernek gyereke, akinek ez az egész ünnep nagy izgalom!

Kép

Kép
varva
 
 


Sziasztok!

Igen kicsit rég jártam erre!
Nagy vívódás után (és hasonló érzések miatt, amit a többiek is írtak), és rengeteg info gyűjtés után én is beoltattam magam tegnap este!

Jól vagyok, egy kis csípést éreztem tegnap-mikor beadták, ennyi!

Hétvégén teszek fel egy táblázatot!
Mivel nem lesz semmi program (tanulás, beadandó írás), lemondtuk a holnap „bulit”, ami nálunk lett volna és jöttek volna vagy 7-8. Úgy gondoltuk, h most ez nem bizti, h jó lenne nekünk, és mindig nagyon megértő volt!

Mi csütörtökön megyünk nődokihoz, újra láthatóm a babócánkat, aki már ma is nagyon kis virgonc volt, most kis nyugi van. De lefekvéskor tuti megint beindul! Csodás érzés!

Szép hétvégét mindenkinek és vigyázzatok magatokra!

Kép

Kép
csnixi
 
 


Sziasztok! :lol:
Akkor ezért volt a nagy lapítás mindenkinél. :lol: Nem mertünk megszólalni az oltás ügy miatt, csak vívódtunk. Én is ezt tettem, de ma reggel én is megkaptam és marhára megnyugodtam. A férjem is hajlandó jövő héten beadatni magának, úgyhogy végre valahára nyugalom lesz és gondolhatunk kicsit a karácsonyra.
Én jövő héten elmegyek UHra, mert azt mondta a dokim, hogyha addig sem érzem a mozgást, akkor megkukkantjuk mit csinál ott bent. Szoktam érezni valami dolgot, de nem tudom az az lehet-e. Olyan néha, mintha korogni akarna a gyomrom, de nem korog, hanem csak olyan mintha forrna bent a víz, úgy bugyborékol vagy mit csinál. De nem tudom, nagyon kis gyenge dolog és nem is vagyok benne biztos, hogy az az. SZóval mindeképp megyek, annál inkább is, mivel megígérte, hogy karácsony előtt megtudjuk talán a nemé is :lol:
Szülésznővel én is beszélgettem már. Ismerős igazából, illetve most ismertem meg, mert kiderült hasonló hobbink vana és egyik héten ő hívott fel telefonon a hobbi miatt. A múlt hét szombaton meg tartottun egy kis közös kreatívkodást, ahoa eljött ő is és beszélgettem vele. Mondta, hogy nyugodtan hívjam, bármi kérdésem van és majd megmutatja a szülőszobát, az osztályt és mindent. Szóval azt hiszem én is beszélek majd vele, hogy szeretném, ha ő lenne ott velem. Azt sajnos nem tudom, hogy mennyit szoktak adni egy szülésznőnek. Eseteleg, akinek van ilyen információja azt nagyon megköszönném, ha esetleg ide nem, de privátba tudna ondani egy kb.-i összeget, hogy mégis. HAlvány gőzöm sincs. Igaz nálunk a magándoki is nagyon baráti áron dolgozik, el sem merem mondani mennyit kér egy vizsgálatért, annyira jelképes az össszeg. Pedig nálunk ő a legnépszerűbb nőgyógyász.
Ja és jövő héten táppénzen leszek, mivel a védettség nem alakul még ki, így úgy döntöttem egy hetet megngedhetek magamnak :lol:
Jó hétvégét mindenkinek!

Kép
domi001
 
 


Sziasztok!
Csütörtökön beadattam az oltást, szerencsére eddig semmi bajom nem lett tőle(lekopogtam). Egyszer adattam be régebben a sima influenza elleni oltást, és akkor belázasodtam, ezért féltem ettől is, de most jól vagyok.
Én is kiirattam magam táppénzre, mert most már ez a 2 hét alatt, amíg hat, nem akarok elkapni semmit. Úgyhogy most itthon pihi :)
Hétfőn voltunk 4D-n, nagyon szupi volt, úgyhogy most már van dvd-nk is, meg cuki képeink Csengéről, teszek is fel 1-2-t. :)

Kép
Kép
Kép

Kép
krisztike83
 
 


Sziasztok!

Krisztike! Nagyon jók a fotók! Én is töröm a fejem, hogy meglepem magam egy ilyennel. Mennyiért csinálták?
A géndiagnosztikánál 14e, az kicsit sok így karácsony előtt.

Szülésznő:
Nekem Ginánál nem volt választott orvosom, mert ő már szülést nem vezetett le.
Szülésznőt választottam, és nagyon jól tettem.
Végig velem volt, hozta a homeo bogyókat, hozott nyugtató zenét, a párommal is jól kijött, bíztatta, stb...
De ami számomra a legfontosabb: tudta, hogy mikor mit érzek, és mennyire fáj. Mivel ő is szült már, sokkal több empátiával rendelkezett mint akármelyik szuper doki.
Hiszen a férfiak tudják, hogy fáj, de azt csak egy NŐ érezheti át és segíthet átvészelni.
Tudta mikor mit micsánljak, hogy enyhüljön kicsit a fájdalom és a baba minél hamarabb világra jöjjön.
Ő is varrt össze, plussz amíg a kórházban voltam végig látogatott.

Segíteni utána már nem kellett (mégiscsak a 3. baba volt), de még itthon is felhívott, hogy minden rendben van-e.

Az első kettőt dokinál szültem és elhatároztam, hogy most is szülésznőnél fogok szülni. Összehasonlíthatatlan. Ja, és az orvosi háttér is megvan, mivel többször rámnézett orvos is, de mégsem lábatlankodott szülés alatt egy sem. :lol:

Oltás: örülök, hogy meggondoltátok magatokat és oltattatok. Nem lesz semmi baj, (nekem már lassan 4 hete megvolt) és legalább a picur is védett lesz, ha megszületik. :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Yusz! Itt a 4D rendelő weboldala: http://www.4dultrahang.hu/
Fent vannak az árak, én az ezüst akciót választottam, és az 11.900,-Ft volt. Hát nem kevés, de én nagyon szerettem volna, és úgy érzem, megérte :)

Kép
krisztike83
 
 


Sziasztok!

Látom már elég sokan beoltattátok magatokat, én még vacilálok, no meg köhögök is rendesen már 2 hete....

Na megjöttünk a Uh-ról éés KISFIÚ lakik itt bent.
Minden rendben vele, sajna képet már megint nem kaptam :(

Méretei:
fejecskéje 46mm
combcsont 25mm
205gr. körül van a súlya.
Látni lehetett a kukacának a hegyét is :)
Apával, no meg a Danival is madarat lehetne fogatni annyira örülnek.
Én egy ici picit csalódtam, de hát amúgy is tök mindegy mi lesz.
Mindene a helyén van. No és ez a lényeg...

Miómám nem látszik,majd csak a 6 hetes kontrolon derül ki felszívodott e....
Csak jelenteni jöttem, megyek csicsikázni, korán indult a nap...

pussza

KépKép
Kép
xsara
Érd
 
 


Megvan a kisfiúnk neve :) Végre sikerült megállapodnunk egy név mellett. Mátyás lesz a mi kis örökmozgónk :)

Kép
marymirella
 
 


marymirella: Gratula Mátyáshoz!

Ma voltam a dokinál. Picúrral minden okés odabent.
AFP-m jó lett (1,45)

Oltás: Doki azzal kezdte, hogy hétfőn első dolgom legyen beadatni. Már sok kismamája beoltatta magát és semmi bajuk.
Oltás után megírom a tapasztalatokat.

Szép hétvégét mindenkinek!

Kép

Kép
varva
 
 


Oltás
Tegnap volt a debreceni híradóban, hogy a kórház intenzív osztályán van egy egyébként egészséges, fiatalember, újinfluenza miatt. A gyerekei meg a klinikán. Kb. másfél hónapja kapták meg az oltást!
Ennyire véd???????
Vendég
 


Krisztike
Nagyon jók lettek a képek!
Vendég
 


Előtej
Nincs összefüggésben a későbbi tejelválasztással. Egy lényeges, nem szabad a mellet nyomkodni, piszkálni!

Ma egész nap Pesten csavarogtunk. Most vonatozunk haza. Alighanem ez volt az utolsó kiruccanásom. Kicsit érzem a pocimat.
Vendég
 


Crystal,

ha jól emlékszem orvos vagy, akkor neked kellene tudnod a legjobban, hogy nincs olyan védőoltás, ami 100%-os védelmet nyújt...ez is, mint a többi csak 80%-ban véd....

KépKép
kisfruzsi
 
 


Csak ez nincs benne a nagy propagandában!
És az se, hogy a beoltottak is közvetítői lehetnek a vírusnak.

Eü. dolgozók kis része oltatott csak a környezetemben.
Vendég
 


Ááá...inkább hagyjuk ezt az oltás-témát. Mindenkinek magának kell mérlegelnie. Egymást meggyőzni nem feladatunk.
És elitélni sem az ellenzőket.
alicia
 
 


Krisztike
Apuka készítheti a puskát! Nagyon édes Csenge!

Tündércserje
Holnap majd írok étrend-mintát!

Szülésznő választás
A technikai lebonyolítását nem értem!
Ha szabadnapos, akkor bejön. Jó nekem, ha esetleg előtte húzott le egy 12 órás műszakot?
És ha éppen szolgálatban van? Akkor a munkatársát hagyja cserben...

A tágulás alatt miért kell folyamatosan mellettem lennie?

Látszik, hogy még nem szültem...
alicia
 
 


Alicia!

Két dolgot kell különválasztani.
Van a fogadott szülésznő, aki úgy "működik" mint a választott orvos és van az ügyeletes szülésznő, aki bent van éppen a kórházban amikor szülsz.
A választott szülésznő szülés előtt is találkozik veled. Megmutatja a szülőszobát, elbeszélgettek, minden kérdésre válaszol sőt lehetnek igényeid is, amit esetleg teljesíteni tud. (pl zene hallgatás vajúdás alatt, nyugtató illatgyertyák használata stb)

Igen bejön, amikor szülsz, akár 12 órás műszak után is. De a választott orvos is, és kifoghatsz ügyeletest is, aki akár két műszakot húzott le, csak nem veri nagydobra.
Ha szolgálatban van, akkor is melletted van, a munkatársát pedig azért nem hagyja cserben, mert szinte mindeninek van választott saját szülésznője, és ők erre vannak berendezkedva.
Ha kevés a szülésznő mert éppen baby bumm van, akkor behívnak szabadnapost.

Mellesleg előfordul, hogy amíg a vajúdás időszaka van, átmegy a másik szobába segíteni, de a kritikus időben tuti, hogy csak veled van.

A tágulás alatt azért van veled, hogy beszélgessetek, elterelje a figyelmed a fájdalomról, esetleg segít és nézi a fájások jövetelét, intenzitását. Elmondja mi történik, mi várható, hol tartassz a tágulásban. Vagy fürdőt készít, homeo bogyókat hoz (nekem sosem használtak), sétál veled stb....
Szóval elég sokrétű a dolga, nálam pl. a páromat is istápolta és feladatokat adott neki, mert a drágám sokkal jobban kikészült mint én. :lol:

Szóval ő a karmester és te a zenész. :lol: Koncert után meg jön a baba! :lol: :lol:

A doki mindezt nem csinálja végig veled, ő ált. a tágulás végén jön be, persze rád néz közben is, de a "nyűglődésre" nem kíváncsiak.

A technikai lebonyolítás pedig úgy néz ki, hogy felkeresed az adott kórházat ahol szülsz, kiválasztod a számodra szimpi szülésznőt és megkérd, hogy vállaljon el. Onnatól pedig ő majd mondja mit kell tenni.

Lelkileg sokkal több segítséget nyújt, mint az orvos (tisztelet a kivételnek).

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Sziasztok!

Boldog Mikulás-napot mindenkinek! :lol: :lol: :lol:
Remélem jók voltatok! :wink:
A drága férjem még alszik, de olyan cuki, éjjel amikor már aludtam, telepakolta a csizmámat... :lol:
Vagy a Mikulás volt?

Kép

Bocsánat, hogy ezt mondom, de szerintem is hagyjuk ezt az oltás-témát, mert én még vívódom, és már ezzel álmodom éjjel, vagy csak forgolódom, és agyalok...tegnap már azt mondtam a páromnak, hogy döntse el helyettem ő...

Szülésznő: nekem a dokim adott egy nevet és tel.számot, akivel általában együtt dolgozik, őt hívtam fel. Még nem tudok semmi pontosat, jövő héten kell hívnom, hogy mikor találkozunk. Nagyon remélem, hogy szimpatikus lesz nekünk is, mert elég ciki lenne, ha mást kéne hívni, mert nem jövünk ki... :oops:

Krisztike: nagyon cuki Csenge, és nagyon szép nevet választottatok! Jól látom, hogy a köldökzsinórt átdobta a válla felett? Mintha táskát vinne...igazi kis nő! :lol:

Alicia: előre is köszi a segítséget!

Xsara: gratula a kisfiúhoz!

Domi: biztos minden rendben a kicsikével, ne aggódj! Jövő héten meglátod, hogy ficánkol!

Kisgyerekes anyukák: nálatok hogy megy az a Mikulás-dolog? Olyan kíváncsi vagyok, ki hogy csinálja!

Kép
tündércserje
 
 


Sziasztok!
Hát nálunk most volt az első igazi mikulásosdi,mert előző évben ugye még nem értette,hogy mi a szitu.De most aztán nagyon várta!Este kipucoltuk a kis csizmáját és kitettük az ablakba!Reggel első dolga volt hogy megnézze rakott-e bele valamit a mikulás. De már olyan izgatott volt előtte napokban,hogy mindenkinek elmesélte,hogy ki kell pucolnia a csizmáját mert csak akkor rak bele a Mikulás ajándékot!Olyan édes volt! Este amikor már elaludt,gyorsan becsomagoltam az ajándékokat és odacsempésztem a csizmába ill. mellé,mert nem fért bele. Annyira jó látni amikor két csillogó szempár kíváncsian bontogatja az ajándékokat! Nincs annál jobb érzés amikor látod,hogy mennyire boldog amikor meglátja mi van a csomagban! Már alig várom a Karácsonyt!Vagyis azt amikor majd azokat az ajándékokat bontogatja! Annyira jó,mert ők még annyira őszintén tudnak örülni mindennek!

KépKép
dudu_84
 
 


Szép napot mindenkinek!

Yusz
Én alapvetően nem várom el, hogy az orvos folyamatosan ott legyen velem. DE...szülésznő se...(gondolom ezt most...eddig nem szerettem, hogy ott sürgölődjenek körülöttem, ha bajom van :oops: )
Férjecskémnek van szülészeti tapasztalata :lol: :wink:
alicia
 
 


Tündércserje

http://www.wellnesstippek.hu/Tippek/gi-kresz.htm


Reggeli: 1 tál natúr müzli tejjel, friss körte- vagy almaszeletekkel.
Ebéd: sonkás zsemle (teljes kiőrlésű) salátával, 1 pohár édesítetlen almalé.
Vacsora: serpenyős marhahús zöldségekkel, basmati rizzsel, friss vagy konzerv barackszeletek natúr lében, fagylalttal.
2.

Reggeli: banánturmix alacsony zsírtartalmú joghurtból és tejből, 2 kávéskanál búzacsírával.
Ebéd: 10 dkg sült csirke paradicsomszósszal, zsírszegény sajt, vegyes saláta.
Vacsora: chillis, fokhagymás barnarizs, gomba.
3.

Reggeli: tojásrántotta grillezett paradicsommal, 2 szelet teljes kiőrlésű pirítós kenyér.
Ebéd: grillezett hal, paradicsomsaláta póréhagymával, zsírszegény sajttal, zöldfűszerekkel és citromlével.
Vacsora: spagetti (teljes kiőrlésű tészta!!) paradicsomszósszal.
alicia
 
 


Kép

A háromszög látványosan szemlélteti az élelmiszerek GI-értékek szerinti sorrendjét

Első helyen a magvak és gabonafélék állnak, majd követik őket a zöldségek és gyümölcsök. A tejtermékek, húsok (állati fehérjék) a harmadik szintet foglalják el, és legfelül találhatók az zsírok, édességek, cukrok.


Keményítő: minél “finomabban” dolgozták fel a nyersanyagot, élelmiszert, annál könnyebben emészthető, tehát magas a GI-e.
Édességek: a hiedelmekkel ellentétben egy kevés csokoládé belefér az alacsony GI étrendbe. A puffasztott rizsben a keményítőrészecskék könnyen lebomlanak, míg a pattogatott kukoricával ugyanaz a helyzet, tehát magas a GI-jük.
Rostok: minél magasabb egy táplálék rosttartalma, annál tovább tart a megemésztése, ezért ezeknek alacsony a GI-je.
Zsír: minél gazdagabb egészséges zsírokban (egyszeresen-többszörösen telítetlen zsírok), annál alacsonyabb a GI értéke.
Kenyér, gabonafélék: minél több rost van benne, minél durvábbra van őrölve a liszt, annál alacsonyabb a GI.
Cukrok: a négy típusú cukor közül a glükózban gazdag élelmiszereknek magas, a szacharózban gazdag élelmiszereknek közepes, a fruktózt vagy laktózt tartalmazó élelmiszereknek alacsony a GI-je.
Sav: minél magasabb egy táplálék savtartalma (citromsav, tejsav, ecetfélék), annál lassabban halad át a táplálék a szervezetben, így ezeknek alacsony a GI-je.
Tésztafélék: a durumlisztből készült tészták sok fehérjét tartalmaznak, amely lassítja az emésztést, GI értékük alacsonyabb, mint a fehérlisztből készült tésztáknak.
Tejtermékek: a tejtermékek is az alacsony GI-jű ételekhez tartoznak, mivel a bennük található laktóz glükózzá alakul, amely tovább tartózkodik a gyomorban.
Magvak, diók: alacsony GI-be való besorolását a fehérjék és zsírok kombinációja határozza meg.
Italok: a kávé koffeintartalma növeli a szervezetünk által kiválasztott inzulin mennyiségét, tehát magas a GI értéke. Az italok esetében minél több a hozzáadott adalékanyag, annál magasabb a GI érték.
Burgonyafélék: magas keményítőtartalmuk miatt magas a GI értékük is.
Rizs: a rizsféléknek általában magas a GI értékük, mivel a bennük lévő keményítő nem bomlik le könnyen.
Zöldség, gyümölcsfélék: alacsony GI-jű táplálékok, mivel sav-, és rosttartalmuk magas. A gyümölcsök általában három (fruktóz, szacharóz, glükóz) cukorkeveréket tartalmaznak. Minél magasabb egy gyümölcs fruktóz tartalma, annál alacsonyabb a GI értéke. Kivételt képeznek a feldolgozott (mélyhűtött, szörpök, gyümölcslé) gyümölcsök, mert a feldolgozás során a rostszálak fellazulnak, ezért könnyebben emészthetővé válnak, emelkedik a GI-értékük. A zöldségek kiválasztásánál kerülendők a magas keményítő tartalmúak, mert minél magasabb a keményítőtartalmuk, annál magasabb a GI-jük is. Főzés során is változik a zöldségek GI értéke, de nem kiemelkedően, sőt bizonyos zöldségfélék főzve táplálóbbak, mert főzés során a sejtfalak fellazulnak, így könnyebben jutunk az értékes tápanyagokhoz.
alicia
 
 


Advent 2. vasárnapja van...

Kép
alicia
 
 


Szülésznő: én már felhívtam azt aki az első manónál is bent volt velem és most is elvállalta! Tényleg ők azok akik végig ott vannak az emberrel meg jórészt mindent ők csinálnak,de én azért fogadok orvost,mert ha ne adj Isten baj történik akkor nekem nem mindegy, hogy milyen orvos van mellettem! Én maradtam ugyanannál aki az elsőnél is volt! Teljesen meg vagyok elégedve mindkettőjük munkájával!
Ha valakit érdekel esetleg akkor fel tudom rakni a szüléstörténetemet,mert leírtam az első babánál!
Még azt akartam kérdezni,hogy valaki fent van iwi-en közületek? Bejelölhetnénk egymást,így kicsit többet megtudhatnánk a másikról! A 2007-es anyukákkal sokan bejelöltük egymást!
Na megyek pakolok amíg nincs itthon a gézengúzom! Apa elvitte a mamáékhoz,mert ott is járt a Mikulás és hagyott neki ajándékot! :D
Sziasztok!

KépKép
dudu_84
 
 


Sziasztok!

Nagyon aranyosak a képek Csengéről. És azok a tappancsok!!!
Én is szeretnék újra 4d-re menni, de majd csak januárban, ha nyugisabb napjaink lesznek.

Étrend: sajna nekem nagyon hamar felszaladt jó pár kiló, bár ezt csak a mérleg mutatja (rokonok el sem hiszik), de most hogy a nagy kajálásaim normalizálódtak 1 kiló le is ment. Pedig eszem rendesen, mindent. És mivel én elég édesszájú vagyok, remélem a cukorvizsgálat is jó lesz, mert nem szeretnék diétázni.

Babóka ma akkorát rúgott a pocakban, hogy a hasamon-kezemben lévő újság egyik lapja bele is mozdult! :)

Remélem mindenkihez jött a mikulás... :lol:
Nálunk is járt...másképp :) Kép

Kép
moncsi73
 
 


Csajok, köszi a dícsreteket Csenge nevében is :D

moncsi73! Nagyon jó lett a kép :D Szép nagy a pocid, de amúgy tök jó vékony vagy, nem tudom hova szaladt fel az a pár kiló (biztos csak a pocid) :D Látom, neked is kezd kifordulni a köldököd... enyém is hasonlóan néz ki :lol:

Kép
krisztike83
 
 


Dudu, és Mindenki: fent vagyok iwiw-en és facebookon is (bár itt csak egy játék miatt).
Mivel nem vagyunk zárt topik, ide nem szívesen írom le a nevem, de priviben szívesen!

Kép
calendula
 
 


Sziasztok!

Yusz: igen én dolgoztam eddig szinte minden évben dec.25-én is, annyit kötöttem ki, hogy amióta megvan a Viki szenteste nem vállalok délutános műszakot. Itt helyben dolgozom egy szociális otthonban az értelmi fogyatékos részlegen mint szociális gondozó- és ápoló.

Csnixi: nálam is ilyenkor már szólnak a karácsonyi cd-k. Nagyon szeretem a karácsonyi előkészületeket és a karácsonyt.

Marimella: gratula a kisfiúhoz, jók az Uh képek.

Calendula? ha majd meglesz a pici nálatok is, egészen máshogy fogod látni majd a karácsonyt és az előkészületeket, pláne ha már egy kicsit nagyobb lesz és értékelni tudja, hidd el én tudom, nincs annál szebb dolog mikor meglátja a karácsonyfát és az ajándékot alatta csak úgy csillog a kicsi szeme és nagyon tud örülni neki.

Krisztike: jók az Uh képek.

Xsara: gratula a kisfiúhoz.


Alicia: az elsőnél nekem is volt fogadott szülésznőm és volt fogadott orvosom is. A szülésznő sem volt végig ott többször bejött megnézni és mondta, hogy szóljak ha már nagyon fáj és nem bírom bejött a dokim is mert szabin volt megnézett elcsípte a magzatburkot és egy kicsit vártunk még. Amikor már nagyon fájt akkor jött a dokim és a szülésznőm és akkor megkezdődött a szülés, szerencsére gyorsan megvolt.Tágulásnál nálam nem kellett folyamatosan bent lennie, mert mire beértem a kórházba már 4 ujjnyira nyitva voltam.

Tündércserje: nálunk az idén már megjött a Mikulás pénteken délután. Egy kicsit játszott még itthon az apával addig én beraktam a szobája ablakába az ajándékot és ő ment be megnézni, hogy megjött e már, anyuéknál szombaton mire mentünk már bent voltak az ajándékok az ablakban. Tegnap pedig a férjem munkahelyén voltunk Mikulás ünnepségen a szomszéd faluba, a Mikulás lovaskocsin elvitt bennünket kocsikázni a faluba, utána pedig minden dolgozó gyerekének adott egy kis csomagot, persze az én lánykám meg sem mukkant se verset se éneket nem mondott pedig itthon meg be sem áll a szája, a Mikulás után mikor elment a férjem főnökének a felesége megkínált mindenkit egy kis gesztenyepürével majd csináltunk karácsonyfadísz és asztaldíszt a gyerekek színezhettek is. Szóval nagyon jó volt.

Dudu: én fent vagyok az IWIW-en priviben küldöm a nevem és a többieknek is ha valakit még érdekel.

Kép

Kép

Kép
Kép

Beus
beus222
 
 


Tegnap elkezdett fájni a torkom, köhögök és folyik az orrom és fáj a fejem. Ma voltam a háziorvosnál adott gyógyszert azt mondta, hogy csak egy sima megfázás semmi komoly. Most szedem a gyógyszereket.

Kép

Kép

Kép
Kép

Beus
beus222
 
 


Sziasztok!

Boldog Mikulást Mindenkinek! (kicsit utólag) :oops:

Íme egy tegnapi pocakfotó:

Kép [/img]

Kép

Kép
csnixi
 
 


Bogi már idén nem megy oviba. Állítólag van egy gyerek, akinek vírusos tüdőgyulladása van. Egyébként is még köhög és pénteken megint belázasodott. SZedi még az antibiotikumot. Amúgy sem mehet a héten. A következő héten meg már minek menjen, csak összeszed Karácsonyra valamit. Fura kimondani, hogy csak jövőre megy oviba.

Oltás: 2 órája megkaptam az oltást. Fáj a helye, de ennyi. Jó lesz már végre másra koncentrálni.

beus222: nekem is 1 hete fájt a torkom és rondán köhögtem, folyt az orrom. Hagymateát igyál sokat.

Szerdán megyek a kórházba UH-ra és akkor végre megvesszük a karácsonyi ajándékokat a párommal, mert szabit vett ki arra a napra, hogy el tudjon velem jönni. Juhhéjjj!!! :lol:

Kép

Kép
varva
 
 


Dudu, Calendula: visszajelöltelek benneteket az IWIW-en. Nagyon jók a képek és jó tudni, hogy melyik név kit takar.

Kép

Kép

Kép
Kép

Beus
beus222
 
 


Sziasztok!

Beus! Jobbulást neked! A hagymatea tényleg jó, nem is érzed rajta a hagyma ízt és segít. Próbáld meg mézzel + citrommal. :wink:

Varva! Neked is és Boginak is jobbulást! Szegényke, nagyon rossz, hogy megint lázas. :(

Nálunk is van betegség. Ginusom tegnap egész nap tüsszögött, estére hőemelkedés, reggelre láz.
Most ment el a doki, hörghurutja van. Antibiotikum, Normaflore, köptető, nyákoldó. :roll:

Nixi, szép a pocid!

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Sziasztok,

moncsi73: szuper mikulasotok lehetett :D

A héten mi is megvesszük az ajándékokat, hamarosan összeáll a lista :) Mostmár a város is karácsonyi diszekben pompázik, én imádok ilyenkor vásárolgatni, márcsak a hangulat megér mindent, én még a nyüzsgést is imádom :D

Egy hét múlva uh, már nagyon türelmetlen vagyok, alig várom kiderüljün kiis izeg mozog odabent:) és végre akkor neki is veszünk valamit, mert mi eddig még semmit nem vettünk, de már nagyon szeretnék.

Oltás: nálunk itt Erdélyben nincs akkora pánik mint nálatok, így énse veszem annyira komolyan, remélem nemis lesz semmi gond.

A Karácsony hát azt imádom. A mi szüleink is különfele élnek, igy miis vándorolunk. 24 én otthon diszitünk fát és örülünk egymásnak, meg, hogy sikerült összejönnünk, ez lesz a másadik karácsonyunk eddig:) Aztán este megyünk anyuékhoz, ott templomozás, pásztorjáték, amit imádok, hiszen mindig nosztalgiával gondolok rá, mivel gyerekként énis mindig szerepeltem. Aztán ajándékozás, meg vacsi. Onnan indulunk a férjem szüleihez, akik már alig várnak, általában éjfél mire odaérünk, ajándékozás, másnap templomozás ismét, de arra már kissé másabb szokásokkal:)
Persze mindenfele mindenféle finomságok, bejgli meg töltött káposzta, szóval nyugodtan fellehet még szedni pár kilót.
Viszont jővőre énis egészen más karácsony tervezek :D
Az előkészületek már nagyban zajlanak, hétvégén már résztvettünk egy igazi székelyes disznóvágáson, ami errefele még nagy hagyomány :)
A lakásba is előszedtem már a karácsoyi díszeket, gyertyákat.

Nagyon jó ötletnek tartom, hogy iwiven is felvegyük egymást. Tehát ha küldtök nevet, énis szívesen jelölök, vagy küldök nevet.

Kép

Kép
csilumilu
 
 


A Sinupret drazsé nagyon jó orrfolyásra és torokfájásra is, leviszi a gyulladást a nyálkahártyákról.
Tisztán gyógynövény alapú, úgyhogy kismamiknak is ideális.

Jobbulást mindenkinek!

Nemsokára indulunk 4D-re, majd jövök a hírekkel! Remélem még mindig lány a kis Diána. :D

Nixi, jó nagy a pocid, gratula!!

Kép
calendula
 
 


Sziasztok!

Pénteken én is megkaptam az oltást. Szerencsére semmi mellékhatás nem jelentkezett és legalább már nem agyalok. Szerdán felhívott a párom, hogy erősen gondolkodjak el az oltáson. (Ő egyébként még nálam is jobban aggódik) Na onnantól kezdve én se nagyon bírtam aludni, és ha aludtam akkor is az oltásról álmodtam. Jó volt már túlesni rajta. Ráadásul a rendelő tele volt kismamákkal és mondta is az aszisztens, hogy a héten szinte csak kismamák voltak oltatni.
A férjem már annyira féltett, hogy ő ment bevásárolni. A kárácsonyi bevásárlást pedig most hétvégén intéztük éjjel ill. hajnalban, amikor nincsenek olyan sokan. Ha valaki köhintett a közelünkbe messzire kikerültük.

Moncsi73: fantasztikus a pocakod. Kár hogy nekem nem jutott eszembe. A férjemnek biztos nagyon tetszett volna. :lol:
Egyébként én is vékony testalkatú voltam, de az utóbbi időben csak úgy jönnek a kilók, pedig nem eszem többet mint eddig. Mégis majdnem 1 kg-ot hízok hetente. Ez szerintem egy kicsit sok így hirtelen. Szerencsére ez még csak mostanában kezdődött.

Kép
maryanna
 
 


Sziasztok,

Moncsi: Nagyon jóóóóóó :lol: :lol: . A mikulásnak milyen kis kerek az arca :lol: :P :P

Krisztike: Nagyon jó képek sikerültek :!: Már mehet is bele a fotóalbumba :D .

kövezzetek meg ha nem így van, de sztem már olyan szép kis pofikájuk van hogy azért csak kivehető az arcuk formájából, h fiú vagy lány, mert én először a képeket néztem meg majd utána olvastam, és elsőre azt mondtam hogy ez bizony ám kiscsaj.

mary: Nagyon jóóóó név, nekem tetszik ám:-)

Dudu: priviben a nevem(meg Bea,Calendunak is), és a szüléstörténeted engem érdekelne!

Csnixi: hűha, ennyit mondtam a fotóra :lol: :lol: :lol: Nekem picike a pocim, de majd egyszer én is felteszem :lol:

Calendula: hát igen biztos könnyebb lányból kisfiú lenni mint fordítva:-) de biztos Diána maradt! én nem rejtem véka alá, azért valahol még bízok egy kis paszulyban, örülök a nuncusnak,, kipróbálás gyanánt nem lenne rossz a fiú, de a lényeg hogy makk egészséges legyen.

KépKép

Kép
sweetlife
 
 


moncsi, dudu, calendula, sweetlife remélem sikeresen jelöltem :D
csilumilu
 
 


Te jól klikkelt csak én nem :shock:

Gyermekes anyukák: Akinél nincs segítség egyéb ok miatt, a nagyszülőkre gondolok, és ha van lehetőséged b.szitterre és van is, mi alapján választottatok? No erre a kérdésre azok válaszát is szivesen venném akik jelenleg az 1babájukat várják, mert kiváncsi lennék mi alapján választanátok. Köszönöm mindenkitől előre is.

KépKép

Kép
sweetlife
 
 


Moncsi: elefeljtettem írni, hogy nagyon szupi lett a Mikulás pocakfotód! :) Páromnak is nagyon teszett!

Babaszoba bútorokról kép a blogomban:

http://picurinkerkezese.blogspot.com/

Kép

Kép
csnixi
 
 


sweetlife: én voltam babysitter itthon is külföldön is. Ha ebből a szempontból is érdekel a dolog, szívesen leírom! :)

Kép

Kép
csnixi
 
 


Sziasztok!

Most kicsit pihizek, Rózi alszik.

Beus!
Sajnálom a kolléganődet, szörnyű helyzet.

Csilumilu!
Gratulálok a babóca mozgáshoz!!!!

Tündércserje!
Nekem befelé forduló mellbimbóm volt ( a bal mellem volt ilyen), mikor Rózi született, de a bimbókiemelő segített, pár hét után az sem kellett, szépen kiemelkedett a szopizás miatt.
Szépen növöget a pocid!
Keményedésre nem tudok mit mondani, nekem még nem volt.

Csnixi!
Szép poci!
Gratulálok a Kresz vizsgához!

Xsara!
Köszi a tanácsot, azt hiszem megfogadom, és gyerekágyat veszünk kiságy helyett. Olyan édes Jázmin!

Tündércserje, Calendula, Varva!
Jobbulást Nektek!

Dudu, Moncsi!
Szép nagy pocik!

Yusz!
Én is nagyon szeretem Harkányt, kiskoromban sokat nyaraltunk ott.

Varva!
Bogi csodaszép kislány!Örülök, hogy jobban van.

Alicia!
Nekünk két babakocsink van, egy nagykocsi, mózessel, stb, és egy sportkocsink. A nagykocsi nagyon kényelmes volt, és a pici babát vízszintesen lehetett fektetni benn, sőt mikor már ültettem dönthető volt az ülése is, csak egyedül meg sem bírtam emelni, elég sok helyet foglalt a kocsiban összecsukva. Róza kb. 8 hónapos volt, mikor vettünk egy esernyőkocsit, amivel ketten is sokkal mobilisabbak vagyunk,könnyű összecsukni, kis helyet foglal, de nem dönthető csak félig fekvő helyzetbe, de most már az is elegendő.
Most épp a testvérkocsin gondolkodom, ha megjön a tesó, együtt tudjam őket vinni sétálni, mivel még Róza nem igen fog bírni hosszasan sétálni a lábán.

Autósülés: Nekünk kezdetben nagyon bevált a hordozós, abban ki-be lehetett hordozni a babát, kb azt 10 hónapos koráig használtuk, aztán vettük a következő méretet.

Mi is imádjuk a lovakat, én is sokat lovagoltam, nagybátyámék elég sokat tartanak, Róza már most nagyon szereti őket.

Karácsony:
Mi is itthon ünnepelünk, ez lesz Róza második karácsonya. 25 és 26-án megyünk anyukámékhoz, és a párom anyukájához, de ők nem laknak messze tőlünk. Már nagyon várjuk, én már feldíszítettem a lakást, de hogy mi lesz a menü azt még nem döntöttem el, a hal a biztos. Ajándékok még nincsenek, bár ötletek igen.

Mary!
Gratula a fiúcskához!


Tündércserje!
Nekem is kézi mellszívóm van, szerintem ennyiért megéri, az enyém tavaly volt majdnem 12 000 Ft, és nincs hozzá ennyi minden.

Krisztike!
De szépek a képek a kis Csengéről!

Xsara!
Gratulálok a kisfiúhoz. Eldöntöttétek már a nevét?

Moncsi!
Vicces a pocis kép!

:)

Az iwiw-en én is fent vagyok, bejelöltök engem is???(Gőz Gáborné néven futok, remélem megtaláltok.....)

Kép
Kép
petra1980
 
 


Sziasztok! Küldöm én is a nevem priviben...

Én nem tudom, mi van, de ma nagyon rosszul vagyok, állandóan kerülget a rókakoma...úgyhogy le is dőlök, csak benéztem, mi újság.

Egyébként a múlt héten úgy beijedtem, hogy még semmi ajándékot nem vettem, ti meg már ennyire előre tartotok, hogy gyorsan kitaláltam, kinek mit adjunk, és egy kivétellel mindent meg is rendeltem neten, hogy ne kelljen nagyon mászkálni.

Oltás:annyian beoltattátok már magatokat, hogy én is egyre inkább akarom...legalább nem paráznék tovább, hogy mi legyen.

Beus: jobbulást!

Moncsi: szuper a Mikulás-portré

Nixi: már nagyon jó pocid van!

Kép
tündércserje
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: