Új privát üzeneted érkezett!

Screen
én is gratulálok az UH-hoz! :D A rosszullét viszont nem jó, kívánom, mihamarabb jobban legyél! Én egyszer együtt voltam a kórházban egy kismamival, aki terhességi vészes hányásban szenvedett, szegény nagyon rosszul volt..remélem nálad semmi ilyesmi nincs! A náthára tényleg jó a csipkebogyó tea :D

Gina
Hát én a helyedben beszélnék a védőnővel, persze kedvesen :wink: Egyébként a lepény helyét - hogy hol van kialakulóban, itt is a magán UH-n nézték meg, nekem mellső fali. Ez a kérdés később, a terhesség második felétől érdekes, veszélyes lehet ha a méhszáj közelében tapad, ahogy azt már írta valaki.

Till
Nem te vagy a legidősebb, én 35 vagyok :roll: ezért megyek bele a magzatvízvételbe a 18.hét körül majd, bár egyenlőre jelek nem utalnak problémára. :?

Úgy látom egyébként keveredik a kombinált teszt és az integrált teszt fogalma (mindkettő a down szűrésre van, de az előbbihez csak 1-2 vérvétel kell és a szűrés biztonsága is kb 75%, az utóbbi a 85% körüli, ahogy a sotés doki elmagyarázta, de ehhez vagy 3 vérvétel kell, különböző időpontokban. ) A 100% sajna csak az amnio... de hát azt én sem vállalnám be 35 alatt :?

Cosmic
Az a fő, hogy nincs baj, pihenj otthon sokat! Elmúlt a vérezgetés?

Rian
Fő, hogy a babával minden rendben, kívánom javuljon a közérzeted!

Pattogó
Szép pocid van :D

Sziszkó az UH-hoz nekdd is gratula :D Biztosan büszke a párod :D

Képzeljétek, a magán UH-n (profi szonográfus, 10 éve ismerem, elsimert) azt mondta semmi mióma nincs a méhemben, nem érti mit láttak eddig. Minden OK, és a nyaki redő is csak 1,3 :shock: Ez tök jó, de akkor tudnám, minek jár az ember kórházba, ha ennyire megbízhatóak az ottani dokik, UH "szakértők".. szóval elég furi..

Őzike
Kép
Kép
Õzike31
 
 


Ja és képzeljétek, már azt is látni vélték, hogy fiú lesz a kicsike :D

Őzike
Kép
Kép
Õzike31
 
 


Sziasztok! :lol:


Akkora kő esett le a szívemről ma du. 6-kor. :P

CRL: 55 mm
BPD: 22 mm
THQ: 22 mm
NT: 1,3 mm
NB: 3,8 mm
NB: 3,8 mm
FL: 6,9 mm
HL: 8,0 mm
Szívműködés jó, HR: 169/min

Röviden ennyi adatott kaptam. Annyit változtatott rajta, hogy nem okt. 5. a szülés várható időpontja, hanem okt. 6. Monica légyszi, ha nem felejted el írd át. Köszi.:)

Nem tudnátok abban segíteni, hogy ha magánrendelésre járok és az AFP-t is ott csináltatom, (csak annyi, hogy a kórházban lesz, ahol a doki dolgozik), akkor azért külön kell fizetnem? Azt mondta a doki, ha nem ő lesz ott akkor hívjam fel, hogy megbeszéljünk egy időpontot. Szerintetek?

Meg ha fizetni kell érte, akkor mennyibe kerül kb.?

Köszi a választ előre és hasonló szép estét.

:wink:
hajnalocska
 
 

 
 

Szasztok kismamik!

Hát gratulálok minden új uh-nak. :D

Screen!
Édes a kis manócska nagyon.

Betty!
Megkönnyeztem édesanyádat. :cry: Mostanában mindenen elbőgöm magamat, még egy hülye reklámon is. Nagyon szép dolog nálatok ez a névadás. :wink:

Őzike!
De jó!:lol: :lol:
Gratula a kis pöcsöshöz. :wink:

Pattogó!
Édes lakhelye van a pocaklakódnak. :wink:

Jaj! még annyi mindent akartam írni, de elfelejtettem... :oops: :roll: :roll:
Nálam úgy látszik ez is egy terhestünet, mert mostanában sokmindet képes vagyok elfelejteni. :lol:

Kép
Kép
Kép
gnemoni
Tata
 
 


név:pocok001
kor.:28 év
az új baba várható neve: még nem tudjuk
a tesó neve: nincs
a kórház: Kútvölgyi
a szül.várható ideje: 2009. nov.8

Következő vizsgálat: áprils 1. genetikai uh

Bocsánat, hogy így eltüntem. Látom mindenki szorgalmasan növöget :)

Kép
pocok001
 
 


Pocok!

Nem inkább Okt. 8? :lol: :lol: :wink: :wink:

Kép
Kép
Kép
gnemoni
Tata
 
 


Sziasztok!

Most végre nem csak zúgolvasó üzemmódban működök.

Pattogó, szép a pocid, gondolom már többen gratuláltak. Fel tudnád tenni a perec receptjét, a fiúk épp tegnap rinyáltak érte, de nekem még nincs bevált receptem.

Adataim:
Életkor: 37 év
Kórház: Nem tudom (valószínű Kútvölgyi)
Nevek: még ráérünk
Szülés várható ideje: 2009.10.14.
Tesók: Szabolcs, Ákos
Köv. vizsgálat: ápr. 1. UH+integrált teszt első része

Őzike, azt hiszem én megelégszem majd az integrált teszt eredményével, ha negatív lesz, ha nem én is megyek amnióra.

Ja üdv az újaknak! És hányósoknak mielőbbi enyhülést!

Kép Kép Kép
datolya
 
 


Jó reggelt Lányok,

Mindenkinek gratulálok az uh-hoz.

Sziszkó gyönyörű a babád, az enyém is ilyen lehet most, de én majd csak jövőhéten látom.

Csajok, tök sokat parázok, mert egyáltalán nem vagyok rosszul.
Nagy a pocakom, és a melleimen hatalmas kék erek lettek, de nem lettek nagyobbak és nem fájank. Ezen kívül semmi. Normális ez?
Van aki még tünet mentes? Ugye nincs semmi baj?

Kép
gmelcsi1
 
 


Datolya,
akkor Te viszed a pálmát, mint Rangidős! :D

Őzike,
mire a 18. héthez érünk, én is betöltöm a 35-öt...viszont az amniót - mint Datolya - szintén csak nagyon indokolt esetben vállalom, volt ismerős, aki emiatt vetélt el :oops:
Nem kockáztatunk, ha nem szükséges, 6 év és kimondhatatlanul sok pénz van amögött, hogy ismét babát várhatunk :oops:

Őzike, Hajnalocska,
gratu a szép eredményekhez! :P
Őzi,
köszi. hogy rávilágítottál az integrált és a kombi teszt fogalmára! :P

tillidian
 
 


Monica,
privit megkaptam, de egyszerűen nem tudok válaszolni :shock:
Beírható az üzenet, viszont nem jelenik meg az "elküld" gomb :shock: Ha tudok, válaszolok!

Bolhácska,
szép nagy pocid van így 9 hetesen :roll: :lol:

tillidian
 
 


Őzike!
Gratula a második kisfiúhoz! :lol:
Hogy fogják hívni?

Hajnalocska!
Neked is gratula az eredményekhez! :lol: :lol: :lol:
Nálunk az AFP-t csak az sztk-ban csinálják.És ugye ott nem kell fizetni érte.Magán úton,nem tudom,hogy mennek a dolgok.

Gmelcsi!
Szerintem ne parázz!Én se vagyok mindíg rosszul.A melleim nekem se nőttek.Pedig reménykedtem benne! :oops: :lol:
Hallottam olyanról,akik végig a 9 hónap alatt teljesen tünetmentes volt!Szóval no para! :wink: :lol:

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Ja és mindenkinek köszönöm a sok gratulációt és a bókokat! :lol:
Sokan írtátok,hogy milyen szép kis formás.Olvastam ezeket a páromnak ,mire ő: "Ezt miből látjátok,hogy formás?" Mondtam neki,hogy csak rá kell nézni a képre! :lol: :wink:

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Ja és mindenkinek köszönöm a sok gratulációt és a bókokat! :lol:
Sokan írtátok,hogy milyen szép kis formás.Olvastam ezeket a páromnak ,mire ő: "Ezt miből látjátok,hogy formás?" Mondtam neki,hogy csak rá kell nézni a képre! :lol: :wink:

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Sziasztok!Én már sajnos úgy néz ki nem fogok szülni októberben.Tegnap voltam UH-on,8 hetes vagyok vagyis csak lennék.17 mm-es petezsák de sajnos úgy látszik hogy a baba nincs benne.Nagyon szomorú vagyok. :( A doki behívott hétfőre a kórházba még egy UH-ra,de azt mondta ne nagyon reménykedjek hogy látni fog akkor babát a petefészekbe. :cry: Gondolom komolyan is gondolta mert már mondta hogy számíthatok a spontán vetélés beindulására.Ha meg nem akkor gondolom a hétfői UH után mehetek a műtőbe. :cry: Ha valaki már sajnos volt ebben a helyzetben légyszi írjon.
tilda84
 
 


Tilda,
nagy ölelést küldök Nektek! :oops:
(biztatni csak azzal tudlak, hogy türelem babát terem, legközelebb sikerül!!!!!
Sajnos ha 8 hetesen üres a petezsák, az már elég konkrét. Nálunk 7 hetesen megmondták: ikerbabáink közül ( 8 és 3 mm) hiába van a kicsinél is már életjel, le fog állni, csak egy babára számítsunk. Így történt.
Ja: és isten őrizzen, hogy a petefészekben találjanak egy babát! :shock: Biztosan méhet akartál írni..(petefészekben, petevezetőkben beágyazódott méhen kívüli babát azonnal el kellene távolítani, mert életveszélyes az anyára nézve...
Szóval hajrá újbóli nekifutás!)

tillidian
 
 


Tilda, nagyon sajnálom. :cry: Mikor voltál előtte uh-n?
Nem tudok mit modani csak azt, hogy nagy ölelés neked és kitartást.

Kép
gmelcsi1
 
 


Tilda!
Szomorúan olvastam a soraidat! :cry:
És hidd el,tudom min mész most keresztül!Én tavaly október végén jártam így!Én is 8 hetes voltam,mikor mentem az uh-ra és akkor közölték velem,hogy a baba már elhalt.Engem még aznap este megműtöttek,mert pont az én doktornőm volt az ügyeletes.
Rögtön befektetett az osztályra,felrakta délelőtt a méhtágítót és este 6-kor megműtöttek.A méhtágítás fájt,de nagyon.Egész délután szörnyen görcsöltem,a derekam majd leszakadt.A műtét kb 15 percig tartott.Altattak,de a műtét után rögtön magamhoz tértem.Akkor már rendes menstruációs vérzésem volt.(Úgyhogy ha műtenek hétfőn,vigyél be magaddal intimbetétet.Tampont egy jó ideig nem használhatsz.)
Engem már másnap haza is engedtek.Testileg hamar rendbejöttem.A lelki oldala kissé nehezebb!
De túl kell tenned magad rajta,mert nemsokára jön az újabb poronty!Rá kell majd gondolnod! :)
Remélem sikerült egy kis lelket öntenem beléd!
Szorítok Neked hétfőn! :wink:

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Tilda!
Nagyon sajnálom! Kitartást és sok-sok lelki erőt és szeretetet, hogy ezt feldolgozd lelkileg!

Gnemoni
Természetesen igazad van: október 8 :)

Nekem is elkezdett nőni a pocakom, illetve rohamléptekkel nő. Már csak azt kéne tudni, hogy ez kismanó vagy a sok-sok kaja ;)
pocok001
 
 


Hajnalocska
:) Gratula a szép UH eredményhez :D

Köszi a gratulációkat :)

Tilda :( :( :( Nagyon sajnálom! Légy erős, és hidd el, legközelebb minden rendben lesz!

Melcsi
Ne aggódj, fő, hogy nő a pocakod, és örülj, hogy nem vagy rosszul :P

Till, Datolya
Hát nagyon sokat töprengtem, és lehet nektek van igazatok, de már nem csinálhatom vissza, ez a hét, a 13. lett volna az integrált teszthez az első vérvételi időpont. Jövő héten már nem lenne értelme. Bár a 18.heti genetikai UH eredménye után még lehet meggondolom magam.. :roll:

Szép, nyugodt 7VG-t mindeniknek 8)

Ui: Móni, adatok a táblába: szülinap okt 4. :)
tesó :Tomi 5 év
Kórház: SOTE I.
Időont: 2009.10.03

Őzike
Kép
Kép
Õzike31
 
 


Sziasztok!

Aaa ma teljesen kifaradtam,ugyhogy megyek is mindjart aludni. :roll:

Pattogobolha
Pocifoto :lol: En is teszek fel holnap! :wink:

Ozike
De jo,hogy kiderult,hogy nincs mioma! :D
Neha En se tudom,hogy nehany magyar orvos mire kapta a diplomajat! :twisted: :roll:
Jaa ess gratula a kukishoz!!! :D :D Szinezhetem a tablit? :wink:

Hajnalocska
Gratula a jo eredmenyekhez!! :lol:
Kovi vizsgalatot feljegyzem! :wink:

Pocok
Beirlak! :wink:

Datolya
Teged is! :wink: :lol:

Gmelcsi
Mostanaban nekem sincs tunetem :roll: ...kb 5 napja! De remelem semmi baj! (legyunk pozitivak!nincs semmi baj!! :lol: )

Tilli
Oke,semmi baj,meg van 6 honap ra,hogy elkuld! :lol:

Tilda
Igy ismeretlenul is nagyon sajnalom,es mielobbi babat kivanok nektek! :( :( :(


csok,Moni
Vendég
 


sziasztok........
az uh-on minden ok.szép nagyok vagyunk már!!!!!!
vérömleny már teljesen felszívódott!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
afp-re ápr.16-án megyek.....akkor remélem már tudni fogjuk ki lakik idebe!!!!
tilda nagyon sajnálom de ott már tényleg nem lesz baba!!! :cry:
de legközelebb tuti sikerűlni fog!!!!!!!!!!kitartás és sok puszi!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Jó reggelt Lányok,

Nitácska örülk, hogy szépen növögettek. :wink:

Őzike, köszi a nyugtatást aranyos vagy. Az integrált tesztre a 13. héten kell menni? Ott is van genetikai uh? Az jobb, mint a kombinált. Bocsi, csak nem vagyok képben.

Monica, más örülne, hogy nincs baja, mi meg itt parázunk. :lol:
Egyébként azért kijöttek a melleimen hatalmas kék erek, és be van dugulva az orrom. Erre is azt írják, hogy ilyenkor terhességi tünet. Ugyhogy nyugtatom magam. Csak pozitívan. :lol:
Mikor panaszkodom a barátnőmnek, hogy semmi bajom, mindig elmeséli az ismerősét, aki végighányta a kilenc hónapot. Na ilyenkor örülök, hogy nincs semmi.

Kép
gmelcsi1
 
 


jó reggelt mindenkinek,

Tilda, nagyon -nagyon sajnálom. Sajnos ismerős az érzés, ilyenkor úgy érzi az ember, hogy kicsúszik a lába alól a talaj és, h miért pont vele történik mindez... Fel a fejjel, nemsokára lesz szép babád!

Nitácska, de jó, h már szép nagyok vagytok!! Gratula!

Tegnap én is jobban voltam, viszont elég húzós napom volt. Erre éjjel, amikor kimentem pisilni, egy csepp vér volt a wcpapíron. Teljes kétségbeesés, gondolhatjátok... :x órákig nem tudtam visszaaludni, de azóta semmi.
Ma pihenek ezerrel.
Szerintetek rohanjak a dokihoz vagy ha nincs folytatás, akkor a pihenés az OK? :shock:

Kép
screen
 
 


Sziasztok,

Őzike, köszönöm a kérdésedet, már jobban vagyok. Az UTRO-nak és a sok fekvésnek köszönhetően megszűnt a vérzés. A doki 4 hét pihit javasolt, de szerintem 3 hetet pont kifogok bírni. Egyszerűen nem találom fel magam így, hogy szinte semmit nem csinálhatok :x

Hajnalocska, Őzike: gratu az eredményekhez! Őzike, 2 fiú, ez nem semmi!

Tilda,
nagyon sajnálom és őszintén együttérzek veled. Én is átestem ezen, a mai napig minden pillanatára emlékszem.
Csak egyetlen tanács, ha megengeded: sírj ki minden fájdalmat a szívedből.
A műtét előtt fájni fog a méhszájtágítás, de ne szégyellj fájdalomcsillapítót kérni! Műtét altatásban, sem alatta, sem utána nem érzel semmi fájdalmat. Ha utána néhány nappal alhasi fájdalom jelentkezik (az egész hasad nagyon fáj, észre fogod venni), rögtön orvos, mert gyulladás. Kívánom neked, hogy lelkileg és eüileg minél hamarabb felkészülj egy új várandósságra.

Kép
cosmic girl
 
 


Screen!

Én is véreztem múlt hét vasárnap éjjel, hétfő reggel 8-kor remegő térdekkel már a dokinál kezdtem!
Ha tanácsolhatom, hívd fel a dokid (ha tudod), ha nem, én inkább bevállalnék egy felesleges kört az ügyeleten, minthogy baj legyen...
Fontos kérdések: barnás v. piros/rózsaszín volt a csepp? Ha volt előtte "házasélet" (olyan vicces mikor ezt az orvosok mondják, nem?) és piros, akkor a méhszáj (sérült, vagy kinyílik).
Ha barna, az a méhből is jöhet, és lehet kimaradt menzesz v. lehet, hogy hormonpótlás kell.

doki, doki, doki, mindenképpen, mert hogy ideges vagy (ami érthető), az sem tesz jót a babának! Elmész a vizsgálatra, 20 perc, megnyugszol, és hidd el, minden OK lesz! Szorítok!

Kép
cosmic girl
 
 


Screen, szerintem hívd fel a dokit, biztos nincs semmi, de azért nézzen meg. Addig pihi.

Kép
gmelcsi1
 
 


Tilda, nagyon sajnálom!

Monica26, köszi!

Gmelcsi1, ne kiabáld el! Bármikor meglátogathat egy róka vagy boa. Én pár napja azt hittem, hogy elmúltak a rosszulléteim, de ma megint állatkert volt a mosdóban.

Nita, örülök a jó híreknek!

Őzike, gratulálok a fiúcskához!
A vizsgálatokról annyit, hogy mindnyájan mások vagyunk, kit ez, kit az nyugtat meg jobban. Én Tillihez hasonlóan tartok egy kicsit az amniócentézis vetélési kockázatától, így ha jók lesznek az integrált tesztem eredményei inkább kihagyom. Természetesen ez is rejt magában kockázatot.

Pocok, bizonyára csak a mértéktelen evéstől nő a pocakod :wink: , hisz ki hallot már olyat, hogy terhesség alatt nő az anya hasa :lol: :lol: :lol: ! Én is megyek és csinálom a dupla adag pizzát, hogy tovább nőjön a pocakom.

Sziszkó, gratulálok! Valóban szép formás, hamarosan a férjed is látni fogja.

Kép Kép Kép
datolya
 
 


Datolya!
Holnap sütöm életem első (két) pizzáját! Bármilyen jótanács vagy fortély jól jönne a témában, mert van egy receptem, oszt annyi :D

Kép
cosmic girl
 
 


Cosmic girl, ez volt az az étel, amit még soha nem sikerült elrontanom, ami azért nagy szám, mert pl. jó palacsintatésztát nem tudok csinálni :oops: , az a férjem feladata. A pizzatésztát kenyérsütőgép dagasztja és keleszti mifelénk, bár már csináltam kézzel is. A tésztát elég vékonyra próbálom nyújtani, mert sütés közben tovább kel és nem szeretjük nagyon vastagon. Paradicsompürét csak egészen vékonyan kenek rá, viszont, ha van már friss, hazai paradicsom, abból jó sokat.

Remélem jól sikerül és Kiscsiga sem küldi vissza!

Kép Kép Kép
datolya
 
 


sziasztok. én sem írtam egy ideje... nagyon sűrűek mostanában a napjaink. Egy olyan kezelést próbálok intézni a fiamnak, ami Magyarországon nem elérhető és kicsit leköti minden energiámat. De azért vagyok én is. Bár a táblázatban még nem vagyok benne, de küldöm az adatokat (nem emlékszem pontosan hogy mi kell, de talán ezek jók :):
Evelyn,
80.08.08.
Róbert Károly Klinika
tesó: Eliot 9 hó
kiírás okt 29 (de kb. két héttel előtte lesz a császár)
nevek: Emily/Norman

Az amniótól meg nem kell annyira tartani. Nekem 3-szor szúrtak, de inkább a lelkemnek fájt mint a testemnek. A vetélés kockázata meg 1% körüli. Úgyhogy akinek kicsit is indokolt, szerintem ne tartson tőle annyira. (mondjuk azt is hozzátenném, hogy nem szűr ki mindent. pl. az én fiamra negatív eredményt hozott. Tehát ha vírus miatt vagy toxo miatt van gond, azokat pl. nem mutatja ,csak a genetikai rendellenességet...)
nekem meg hétfőn kéne mennem dokihoz, de mivel még nem voltam a genetikusnál (csak kedden van és nem tudtam menni) de a dokim meg azt hiszi hogy mire megyek már elintéztem, úgyhogy lehet, hogy most kedden elmegyek a genetikushoz és csak egy hét múlva megyek a dokimhoz. Majd meglátom. :) EZért is nem írom, hogy mikor lesz a köv. vizsgálat.

Most nem emlékszem hogy kitől mit olvastam, és nem jegyzeteltem, de szép pocifotót meg bébifotót láttam. :) Őzike, nem semmi, hogy már látták hogy kukis. :)

Móni, nekem is nagyon tetszik a történet a névválasztásról.

MIndenkinek további szép hétvégét!

Kép
Kép
kopee
 
 


Sziaszok, 39 éves vagyok és pénteken voltam kombinált teszten aminek pozitív lett az eredménye. Az UH negatív, de az össz eredmény mégis pozitív, 2% down kockázat így choironbiposziát javasoltak, ami hétfőn lesz.
Olvasgattam korábbi tapasztalatokat, akiknél ilyesztő eredmény volt, majd megnyutató végkifejlet, megköszönném ha írnátok, kicsit nagyon megijedtem. Második baba, de 18 évet vártam rá!!!!
Andrea

http://babafalva.hu/portal/modules/tickers/v_ticker.php?n=kisbarack&y=2009&m=10&d=06&bg=v_ticker2.png&fg=
barack35
 
 


Sziasztok Kismamák!!
Hogy vagytok? Hogyan telik a hétvégétek?
Tilda: van valami fejlemény? láttad előtte a babát uh-n? Ha nem, nem lehet, hogy nem is vagy 8 hetes terhes, hanem sokkal kevesebb? nekem 5 hetesen kb.14 mm-es volt a petezsákom, ezért kérdezem. Nagyon drukkolok Neked, írj majd hogy mi volt!!!
Én 11-12 hetesen vesztettem el a babámat, de már megállt a növekedésben a 8-dik hét körül. De én előtte láttam a babát a monitoron.

KépKép
KépKép
betty76
 
 


Sziasztok.

Csak gyorsban, mert rohanok.

monica: a perec recept:

50 dkg finomliszt
10 dkg zsír
3 dkg élesztő
1 kávéskanál cukor
2,7 dl tej
ízlés szerint só

Ha van kenyérsütőgép akkor abba dagasztasz, kelesztesz. Ha nincs akkor:
Az élesztőt a cukorral, tejjel és egy evőkanál liszttel felfuttatjuk. A lisztet a sóval elkeverem, hozzáadom a zsírt, a felfuttatott élesztőt és addíg gyúrom, míg közepes keménységű tésztát nem kapok. Alaposan átgyúrom, dagasztom, majd kelesztem, míg 2szeresére nő. Kb 2 cm vastagra nyújtom, 1 cm-s csíkokra vágom, pereccé formálom, sütőpapíros tepsibe tezem, felvert tojással megkenem. Ha kezd színe lenni akkor megkenem sós masszával, és sütöm tovább. kb 195 fokon kell sütni, 15 perc alatt kész és kb 12 db lesz belőle.

A sós masszát mindjárt megkeresem hogy kell csinálni. Felrakom ide külön.

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Sziasztok!Nincs semmi fejlemény.Cicim még fáj,hányinger nem nagyon,de eddig sem volt jellemző és a fiammal sem volt.Pisilni még mindig sűrűn járok.A hőm sem ment le,még mindig 37.2.De már ideges vagyok mert holnap megnézi a dokim a kórházban is.Tudom hogy nincs sok remény,de azért egy picit még reménykedek.
tilda84
 
 


5 hetesen még nem mondott semmi mást a dokim csak hogy 5,5 mm-es petezsák látható.Meg hogy minden rendben van.
tilda84
 
 


tilda most is minden rendben lesz!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok! :D

Eloszor is egy tabli.Bocsi csajok,meg mindig nem jottem ra,hogy hogy lehetne nagyobba varazsolni. :roll: :( :oops:

Kép
Vendég
 


Kepzeljetek,nem birtam tovabb es elmondtam ma a baratnomnek es kozolte,hogy o is ugy nez ki,hogy terhes!! :shock: :lol:
O meg csak 8 hetes, de akkor is ez tok jo!! :D :D

most csak ennyi,majd este jovok,mert most nagyon happy vagyok! :lol:
Vendég
 


monica ez nagyon jó!!!!!gratula a barátnődnek ..........

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Datolya, köszi a tippeket, a vékonyra nyújtást megfogadtam, és nem bántam meg :D Tutik lettek a pizzák, Kiscsigának is ízlett, aki amúgy jógyerek, még semmit nem küldött vissza a feladónak :lol:

Screen, Tilda, írjatok hogy mizu, szorítunk!

Barack, van egy kiadványom a kombinált tesztről (Magzati Diagnosztikai Központ). De a www.downszures.hu-n is találsz részletes infókat. A kombinált teszt azt jelenti, hogy 3 tényezőn alapul az eredmény: anyai életkor, vérvizsgálat és UH. A pozitív eredmény azt jelenti, hogy a kockázat magas a Down-előfordulásra (a negatív, hogy alacsony)! Azt tudjuk, hogy az életkor előrehaladtával egyre nagyobb a Down kockázat. Ezzel a teszt is kombinál, kb. úgy vannak beállítva a 3 vizsgált tényezőhöz rendelt értékek, hogy 35 év felett pozitív eredményt hozzon ki a teszt, hogy a további vizsgálatokat elvégezzék (mintavétel). Ez az eddigi protokollnak is megfelel.

Hogy az UH-nak jó lett az eredménye, az nagyon bíztató! A legjobbakat kívánom nektek, jelentkezz az eredményekkel!

Kép
cosmic girl
 
 


cosmic girl holnap már 12.hetes leszel...nálad is rohan az idő!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!Megvolt az Uh.21 mm-es a petezsák,de baba sehol.Sajnos!Holnap reggel megyek a kórházba és műtenek,kiveszik a petezsákot. :cry: :cry: :cry:
tilda84
 
 


Sziasztok!

Tilda!Nagyon sajnálom!Szorítok holnapra!!!!! :wink:

Lányok,lenne két kérdésem!
1. Ti tudtok vagy meddig tudtatok hason feküdni?Én már nem merek,pedig a legtöbbször hason feküdtem régen.
2. Hogy álltok a hajfestéssel?Tényleg ártalmas lehet a babára?Nekem kb 5 hete lett utoljára befestve,de már most nagyon gáz,olyan lenövés van rajta.Ha belegondolok,hogy fogok én kinézni október végéig???? :oops: :oops: :oops:

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Sziasztok!

Sziszkó!
Hajfestésről annyit,hogy én fodrász vagyok és dolgozhatok,festhetek dauerolhatok,csak jó sokat kell szellőztetni mert a gőz a veszélyesebb nem az anyaggal való érintkezés.

De ezt kivédve(gőzt) ha ammónia mentes festéket veszel vagy kéred meg a fodrászt hogy vegyen,akkor semmi gond nincsen ezzel sem.
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Megvolt a vizsgálat, minden rendben :D
BPD 22 mm
OFD 24mm
CRL 59 mm
NT 1,3 mm

A placenta tapadása: mellső fal.
Magzatvíz mennyisége normális.
Jó magzati szívműködés.
Az érvényben levő szakmai protokoll szerint végzett vizsgálat során durva eltérésre utaló jel jelenleg nem észlelhető.

Köv. vizsg.: AFP 2009.04.28.

Van képem is meg videóm, de telefonban és nem találom az adatkábelem, hogy feltegyem a gépre...de annyira cuki ez a kis babóca, láttuk a szemét, orrát, kezeit, lábait és olyan mozgékony, még a doki is mondta, hogy mennyire aktív!!!

Vért is levették, 2 hét múlva lesz eredmény.
Vendég
 


Trixi, egy kérdés Neked: az az ammóniamentes hajfesték, amit a Penelopé Cruz reklámoz (nem jut eszembe a neve basszus) az attól, hogy ammóniamentes még hajfestéknek számít vagy színező? Lehet, hogy hülyeség, bocs...de nagyon tetszenek azok a barnák, amiket most reklámoznak és olyat szeretnék venni, de festett a hajam attól még befogja ugye és tartós is???

Köszi!!!
Vendég
 


Mónika
Színezheted a táblázatot, bár az adat még nem 100% :D Csak nagy az esélye..Tök jó, hogy a barátnőddel egyszerre vagy terhes :lol:

Paris
Gratulálok a szép UH eredményhez :lol:

Nita, hogyhogy megint voltál UH-n? De azért klassz, hogy minden OK :D (a 12.héten én is kétszer voltam:))

Sziszkó
Én már régóta nem tudok hason feküdni, csak oldalt vagy háton :wink:

Tilda
Holnapra kívánom hogy minden rendben menjen :( :( És legközelebb nem lesz baj meglátod :!:

Pattogó
ezt a receptet én is kipróbálom :)

Barack
Próbál megnyugodni, 2% még nem sok, szerintem a koriontól majd megnyugszol. Hányadik hétben vagy? Esetleg megvárhatod a 16.hetet, talán az amniónak kisebb a kockázata. Az biztosan megnyugtat majd.

Őzike
Kép
Kép
Õzike31
 
 


Sziszkó
Én múlt héten töltöttem a 12. hetet, és sokszor az a legkényelmesebb, ha hason fekszem... Nekem a derekam, keresztcsontom fáj nagyon...
Szerintem mindent, még a hason fekvést is addig lehet csinálni, ameddig kényelmes... Mindenre ezt mondják, akkor erre miért ne lenne igaz? :-)

Hajfestés: Én is azt hallottam, hogy a gőz az, ami igazán ártalmas, úgyhogy jól szellőző helyiségben nyugodtan lehet.
Loréal Excellence a hajfesték neve! :-) (nekem is ez van)
édi16
 
 


tilda nagyon sajnálom!!!!!!!!!!! :cry: :cry: :cry: :cry: légy erős!!!!!!
őzike a szűlésznőmnek köszönhetően voltam ismét uh-on!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
csajok tudjátok mit eszem??????
baracklekváros kakaós rizst

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok Csajok!

Lenne egy kérdésem.

Van azért köztetek első babás is, ill, aki még emlékszik, nála hogy volt anno. Nem tudjátok, hogy normális az, hogy én eddig csak max. 1x-2x éreztem a 12. hét előtt ezt, de most többször egy nap is alul érzem, hogy bele-bele szúr a hasamba? Ez lehet a méhem növekedésének a jele? Azt nem tudom, hogy ez a 12. hét után normális-e?

Köszi a választ!?

Amikor a dokinak mondtam, akkor Ő Magne B6-ot mondott, hogy szedjek, de nem tudom, hogy erre ajánlotta-e, vagy csak úgy, mert 5 perc alatt lerendezte a terhestanácsadást.


Köszi a tanácsokat előre is.

Hajni

Jajjj, hát én butus, Monica, Őzike köszönöm a gratulációkat.

AFP. amúgy ápr. 22., ápr. 6-án csak az ambuláns UH lesz.
Szerintetek el fog küldeni a francba a doki, ha meglátja, hogy más is írt a kiskönyvembe? Történetesen egy magán nőgyógyász?

Meg fogom mondani neki, hogy azért mentem el, mert 2x mentem a kórházba (hozzá) azzal a reménnyel időpontra rendesen, hogy lesz UH, a 9. hetin az nem lényeg még, de a 12. heti terhes tanácsadáson sem nézett meg másfél hónap után , és néha szúrkálgatott a pocim. Naná, hogy nem hagytam annyiba, inkább elmentem magán úton...
Bunkó stílusa van a dokinak, de akkor is kötelessége lesz megnézni, nem? Lehet, előveszi a fapofát, de akkor is.

Na szép napot mindenkinek?

Még valami? Szerintetek a 14. héten lehet már látni, hogy kisfiú, vagy kislány? Bár ahogy már említettem ez a doki, a párom nővérét lekiabálta, úgy hogy a váróban is hallották, amikor meg merte kérdezni, a nemét a babának, hogy: mit érdekli őt, az a lényeg, hogy egészséges legyen... Szerintetek? :? :?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára hajnalocska 2009.03.30 14:01-kor.
hajnalocska
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: