Új privát üzeneted érkezett!

Ildi, az első vizsgálatomon 8x24 mm-es volt a vérzés helye, és amikor mentem kontrollra, akkor volt 2x3 cm-es a vérömleny
szöszke
 
 


Sziasztok Lányok!Én új vagyok itt, de örülök, hogy rátok találtam.Én is októberre vagyok kiírva és a Kútvölgyiben fogok szülni.Remélem ezúttal természetesen, mert sajnos a kisfiam császárral született...
emmalena
 
 


szöszke - bár tudom, hogy neked nem, de számomra megnyugtató, hogy másnak is vannak ilyen gondja :oops: Köszi az ötletet, veszek c-vitamint mindenképpen!!! De mi az, hogy igyam? Valami pezsgőtabletta formájában gondolod?
Én is abban reménykedek, hogy ma elmúlik a vérzés, de sajna még jött egy párszor egy adag, de már nem olyan sok, mint reggel, akkor szó szerint elöntött, azt sem tudtam, mit csináljak :cry:
Nem, semmi görcs nem volt, nem is éreztem, csak azért mentem el vécére, mert úgy éreztem, valami folyás van, de nem is gondoltam, hogy vért találok. Szöszke, szerinted egy hét alatt ez elmúlik?
Holnap megyek a dokihoz a 12. heti UH-ra, majd jól kikérdezem, hogy mit tegyek, mit tanácsol, és mikor kell visszamennem, hogy megnézzen, gondolom meg is fog vizsgálni majd, ugye?

Amúgy üdvözlet emmalena, örülök neked, most kicsit komoly a téma, de amúgy lesz ez jobb is :lol: Csinálj vonalzót!

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 

 
 

huhaaa, azt hogy kell? :oops:
emmalena
 
 


Még valami...Szül valaki még a Sándor doktornál?
emmalena
 
 


Van egy jó pár oldalon, pl. a babafalva.hu, ott nem is kell regisztrálni, kiválasztod a várható szülés időpontját, ha már van választott bébineved, beírod és amelyik ábra és figura tetszik, összerakod, majd beilleszted itt a profilodba a szöveget, amit kiír és akkor tudjuk majd, hogy hol tartasz :D

Én Uzsokiban (ha eljutok odáig :cry: )!

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Köszi a segítséget!Persz, hogy eljutsz odáig!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Az egyik barátnőm 3 gyerkőcöt szült ott:-)Minden ok lesz, majd meglátod!
emmalena
 
 


Bocsi a bepofátlankodásért, de szoktam benézni erre is, nosztalgiázok :)
nusildi:
Én a kislányommal véreztem a 9-12. hétig, addig a kórházban voltam, azt hittük először, hogy elment a baba.
A dokim szerint a 12. hét vízválasztó, azt mondta, akkor el fog múlni a vérzés. És láss csodát, 12 hetesen nem is véreztem tovább!
Kitartás, neked már nincs sok hátra a 12. hétig!

Mindenkinek jó babavárást!

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Ildi: köszi, én is kivanom neked hogy gyógyulj meg és legyetek mindketten jól!!!Hátha a doki holnap megnyugtat :D

Perdo: mondták már hogy mi a baja Dorkának? Rossz lehet... mi még nem igazán tudjuk, de már ilyen korán annyi mindenért aggódunk!...hát akkor mikor már nagy...

Üdv Emmalena

Dalma
KépKép
Kép
biceboca
 
 


Hali,

Én kihasználtam a szép időt… Ezért maradtam ki :D Voltunk pénteken állatkertben. Kislány nagyon élvezte. Mi, szülők meg jól elfáradtunk :P
Szabit is vettünk ki, mert már szükségünk volt rá nagyon.

Visszaolvastam, táblát töltögetem, de ha valami kimaradt, akkor bocsi ;)

Nusildi: igen :) a tesó már tudja dörzsölgetni a szemét, és láttuk, hogy szopizza az ujjacskáját is… :) Milyen ügyes már!

Kata: UH-n a bolgárkerék utcai genetikai központban voltunk. Nagyon színvonalas, és nem is drága a 4D-s baba mozikhoz képest. Pedig ez nem mozi, hanem rendes orvosi vizsgálat, plusz kis betekintés a babához :)

Kalózlány, Betty: majd a következő UH-n lehet megtudni a nemét… :) Már nagyon várom

Sziasztok újak! Üdv itt :) Aki megadja az adatait, az bekerülhet a táblánkba! :)

Kismamarucikról: Édes babatalpas pulcsit vettem a C&A-ban 5 000 pénzért és ugyanitt egy király kertész farmert 10 000 pénzért. Szerintem nem olyan vészes ez az ár. Ennyibe kerül a nem kismamás cucc is, nem?
Babatalpacskás pulcsimra ez van írva angolul: rugdosó baba :D

Inez: a párod a babára fel van készülve, csak az esküvőre nem?! Nahát! Érdekes :S

Pocakos esküvő: nekem is ilyenem volt. A legnehezebb dolog a ruha kérdése, mert megveszed valamivel előbb, de napról-napra, hétről-hétre nő az ember pocija, és hát a ruhának jónak kell lennie. Én szerencsés voltam, mert az én ruhám hátul megkötős volt (illetve még megvan :) ) így csak lazábbra kellett megkötni, s mehetett a muri. Nekem a 4. hónapban volt az esküvőm, még nem volt akkora hasam. Csak a kényszer fekvés miatt és a rosszullétek miatti evések okán pár kilót felszedtem pluszban… :S

Fürdető vödör: nem volt, de lesz :) Ez mindent elmond, nem? :)

Perdo: nagyon szép a nagylányod :) Gratulálok hozzá! Most van a szülinapja? Mert akkor Isten éltessen titeket sokáig ez alkalomból!
Jajj, most olvastam, hogy Dorka kórházba került :( Jobbulást kívánunk neki, és drukkolunk nagyon, hogy mielőbb hazamehessen hozzátok! Nincs is annál rosszabb, mint amikor a gyermekedet elzárják tőled, nem vigasztalhatod, ölelheted, simogathatod, és még beteg is, és szenved :’-( Sok-sok gyógy-sugarat küldünk neki!

Kókuszmatrac: nekünk is ez van. Bár nem annyira száradós, mint először képzeltem, de tény hogy sokkal gyorsabban szárad, mint a szivacs.

Dragon: gratula az új autóhoz! :P Irigykedve olvasom. Mi az istenért nem bírunk összedobni egy autóra valót :S

Nusildi:
KITARTÁST!!!! Tessék pihenni, és nem aggódni! Biztos vissza fog forrni a levált rész. Nagyon drukkolunk. Szerintem az jó, hogy a baba élénken mozog, és hogy van jó szívhangja.

Napsugár: gratula a jó eredményhez :)

Kata: Zsófid nagyon szép kislány! Gratulálunk hozzá! :)

Bocsi, hogy hosszú lettem, de annyit írtatok! ;)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Taram-taram-taram!

Íme a táblánk:

Kép

http://picasaweb.google.hu/NyugtonMalac/Forumra/photo#5189149961539260738

Újak: aki szeretne beköltözni a táblánkba, az küldjön adatokat a fenti tábla alapján PÜ-ben nekem.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Csajok, nekem ma az a sanda gyanúm keletkezett, hogy kisfiam lesz és nem kislányom... Ha igaz a szuper UH eredménye, akkor a fogantatás pillanata az esemény napjára esik, és akkor a fiú a nagyobb esélyes befutó... Kíváncsi vagyok, mit mutat majd az UH 2 hét múlva... :P

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!!

Mindenkinek jó egészséget, sok örömet kívánunk!

Vacakolt a netünk, olvasni tudtam, írni nem engedett. Emilünk sem volt. Talán most már rendben lesz. Most nincs időm mindenkinek írni, de NAGYON KÖSZÖNÖM a hiányolást!! Írtam korábban üzit amit lementettem wordbe megpróbálom elküldeni és amint tudok igyekszem újra bekapcsolódni!!!!

Mi két babát terveztünk, több nem lesz, mert a férjem idősebb és én sem vagyok már tini. Ha korábban ismerkedem meg a nagy Ő-vel, akkor több babánk is lehetne... Így kettőt szeretnénk a legnagyobb boldogságban felnevelni.

Lagzi: Mi Ábel 5 hós korában , két tanúval esküdtünk. Az anyakönyvvezető kedves barátunk, így tényleg vidám volt a "szertartás". Utána mindannyian elmentünk ebédelni. Amíg vártunk az ételre félrevonultam és megszoptattam a fiamat. Utána el is aludt. Az én családommal nincs kapcsolat, nem fogadták el a férjem. A férjem édesanyja nehezen jár, mert idős, így nem volt értelme a lakodalomnak.

Amikor Ábel született a legtöbben apasági nyilatkozattal anyakönyveztették a babákat, vagyis ritka a házasság :)

A nagymamámat idén januárban vesztettük el. Ő volt az egyetlen a családomból, aki elfogadta, sőt nagyon szerette a férjemet. 10 nappal a 90. születésnapja után ment el szép csendesen , majd újabb 10 nap elteltével lett kétcsíkos a tesztem. Valahol úgy hiszem, h Ő küldte a babánkat és talán emiatt kislány, mert a nagymamám nagyon szeretett volna kislány dédunokát.

Én varrattam kismamagatyót, 5 ezerből kijött mindennel együtt.

Újaknak üdvözlet, jó, h gyarapszunk! :D MINDENKINEK MINDEN SZÉPET ÉS JÓT KÍVÁNUNK!!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok!
Ki kell magam panaszkodni, ne haragudjatok!!! Üdv minden újnak egyébként és visszaolvastam: Ildi, Perdo!!! Drukk nektek! Sok pihenés, Ildi! Perdo! Nálunk is ilyen járvány van a bölcsiben, még mi nem vagyunkérintettek, de rengeteg a hasmenős, hányós lázas beteg! Szorítok, hogy mielőbb kiengedjék a lányod!!!

Ma voltam az Istenhegyi Klinikán kombinált teszten.
Mindenek előtt örömhír nagyon jó lett az eredmény, megnyugtatóan negatív-remélem...
Az uh viszont rettenetes volt! Dr Gasztonyi volt a vizsgálóorvos, hát lányok, én ennél nagyobb bonkóval még életemben nem találkoztam. Hallottam, hogy szófukar, meg hogy nem túl barátkozós, de azt nem gondoltam, hogy egyenesen bunkó!!!
Egyfolytában azzal volt elfoglalva, hogy én mit ettem (2 almát és egy vajskenyeret, mindezt reggel, a vizsgálat du.2-kor volt), mert a beleim iszonyúak és tele vannak gázzal, a gyerek meg annyira rejtőzködik, hogy nem tudja mérni, ráadásul ő két éve dolgozik itt, de ilyen rosszul fekvő gyereket még nem látot!!! Azt, hogy van-e valami gond, vagy hogy mi mekkora, ép és egészséges-e, azt csak a saját "tapasztalatomból" tudtam meg a monitorról...
Borzalmas volt! Azt láttam, hogy totál ideges, mert nem 2 percet vesz igénybe az uh, hanem kb. 10 percet...
Szóval meg is érte meg nem is, mert ezt szívesen kihagytam volna az életemből, de azért örülök, hogy a vérvételt megcsinálták.
Na jó éjt, kiadtam a feszültség egy részét, most megyek beájulnok az ágyba....
Puszi

Andi
Kép
handrea75
 
 


Andi: jó, hogy jók az eredmények! Gratulálok!
A bunkó orvosok meg monnyanak le! :S

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok:

Andi: nahát mit képzel magáról, utalom az ilyen orvosokat, hát az ilyen modorú nagyon pályát tévesztett...

Nyugtonmalac: hihi, mit szeretnél jobban kislányt vagy fiucskát?

Zsuzsu: sajnálom ami mamáddal történt, és engem a hideg kirázott mikor olvastam...talán van benne valami, én hiszek az ilyensmiben...

Dalma
KépKép
Kép
biceboca
 
 


Andi,
az ilyen orvost meg kell kérdezni, hogy "Ne haragudjon, most hozzám beszél?" Én rendszeresen szoktam balhézni mindenütt, ahol rosszul szólnak hozzám. Kell a visszacsatolás nekik, hogy nem helyénvaló a viselkedésük.
Legutóbb szemészeten cseszett le a csaj, először azért, mert nem használtam az ingyenes ruhatárat, amit észre sem vettem, hogy van, másodszor, hogy nem vettem le a kontaktlencsémet a vizsgálathoz otthon. (Jogosítvány hosszabbítás miatt kellett a vizsg.) Mire mondtam neki, hogy mivel az első vizsgálatkor sem kellett kontaktlencse nélkül jönni, úgy gondoltam, most sem kell. És senki nem mondta, hogy nem lehet. Persze mindezt higgadtan...elég, ha ő fortyog...
Kicsit elegem van, hogy ezek a szolgáltatást végző emberek (mert ebben az esetben az orvos is az, hiszen nem beteg vagy), a frusztrációjukat a védtelen páciensen éli ki...

Azt is mondhatod -különben a tanítványaimnál, a gyerekeknél szoktam alkalmazni-, hogy otthon úgy beszél, ahogy jólesik, de velem nem beszélhet így.
Vagy "Azt hiszem, nem adtam okot arra, hogy így beszéljen...vagy tévedek?" Vagy amikor azt mondja, hogy ilyen rosszul fekvő gyereket még nem látott, meg kell kérdezni, hogy tud-e valamit tenni ellene...és egyből rájön a kis bunkó, hogy nem...és akkor feleslegesen csesztetett téged...
Ügyesen vissza kell fordítani a kis szánalmas játszmáikat... :(

Ildi!
Engem nagyon alaposan megvizsgáltak, amikor vérzés volt. Manuálisan is, uh-gal is. Azóta a kontrollon uh-gal. A C-vitamint pezsgőtablettaként egyszerűbb, mert azt hiszem, egy bogyó csak 60 mg-ot tartalmaz, úgyhogy abból 16 db kellene. :D
Több ízben van C-vitamin, elég jó, apránként idd meg, hogy ne képződjön felesleg...
szöszke
 
 


Igazatok van lányok! Vissza kellett volna szólnom, ami egyébként nekem is nagyon megy, de valahogy ott, teljesen lebénultam és mukkanni sem volt erőm. Kicsordult a könny a szemem sarkából és homályos szemmel bámultam a kivetítőt, hogy ha már nem mond semmit, lealább lássam, amit kell!
Mindegy! Mára már megemésztettem a történteket és boldog vagyok, hogy 1:12587 az arány a Down Kór előfordulásának, ami egy 27 éves nő kor szerinti számításának felel meg. Mondtam is apának, hogy csak 27 nél fiatalabb nőre cseréljen le, különben semmi értelme! :P

Ildi! Azért vigyázz a C vitaminnal, nekem nem nagyon tanácsolták. A túl sok sem jó a kismamáknak. Nem tudsz kifacsart citrolevet inni? Az természetesebb útja a C vitamin bevételének!

Andi
Kép
handrea75
 
 


Sziasztok!
Sajnos egyelőre túl jó híreim nincsenek, tegnap már este nem véreztem, sokat pihentem, reggel viszont megint jött tiszta vér és még egy pici utána, azóta nem. Szóval jelentősen kevesebb, mint tegnap, de azért ez nagyon nem vígasztal :cry:

Szöszke - köszi az infót, szerintem vetetek a párommal ilyen pezsgőtabit és akkor számítok ma egy komoly, alapos vizsgálatra is, remélem nem lesz gond!

Andi - ez a dokidolog nagyon durva, nem is értem, hogy lehet valaki ilyen szemét, még ha épp rossz kedve volt, akkor is! Párod nem volt ott veled? Az enyém szerintem letépte volna a doki fejét! Lássuk be, jogosa!!! :evil: Én egy bankban dolgozom, ügyfelezek, de amikor pl. durva hányingerem volt, akkor sem érezték rajtam az emberek, ugyanúgy kedves voltam és kiszolgáltam őket, ez a munkám, a dokit szívesen megtanítanám erre :x

Zsuzsi - szörnyű nehéz lehet, hogy a családod nem fogadta el a szerelmedet, nem is értem, persze nem kérem, hogy írd le, mert biztos nehéz most is, de kíváncsi vagyok, vajon hogy fordulhattak el tőletek :cry:

Nyugtonmalac - megírnám az adataimat a táblázatba, de most nem merem :cry: Ha ezen a vérzésen túlleszek, szívesen bekerülnék én is!!!

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Köszi Andi, most pont teát iszok sok-sok citromdarabkával! :D Remélem segít!!! Bár lassan fel kell tápászkodnom, mert borotválnom, epilálnom kell, pedig legszívesebben odafeküdnék dzsungelharcosként a doki orra alá, anyira nincs erőm, de hát tudjátok hogy van ez, az ember szeretne minden helyzetben a legjobban kinézni :wink:

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Andi, valóban, normál esetben nem nagyon ajánlják a sok C-vitamint, de egy vérző seb esetén már lehet. Nekem sem lett semmi bajom eddig, csak úgy tűnik, felszívódott tőle a vérömleny. :)
(Különben Dr. Lenkei terheseknek napi 2000 mg-ot ajánl és mindenből sokkal nagyobb dózisokat, mint ahogy azt megszoktuk...vele kapcsolatban azért némiképp szkeptikus vagyok)
szöszke
 
 


Jó volt ez a babafalvás tipp, köszönöm! Mert én is bénáztam a vonalzóval...

Kép
szöszke
 
 


Tényleg, szöszke, és te most már jövő héttől mész vissza melózni? És mit mondanak, többet már nem jön elő ez a vérömleny? Amúgy most a háziorvos kiírt csak így, de ha nekem is több hétig feküdnöm kell, akkor a nőgyógyász ad igazolást, ami alapján kiír a háziorvos? Sosem voltam még olyan hosszú ideig táppénzen... bizti megőrülnek a mh-en, de hát most nincs fontosabb annál, hogy rendben legyünk!!!
Én megveszem azt a pezsgőtablettát azért!

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Sziasztok!!

Perdo!
Dórinak NAGYON BOLDOG MÁSODIK SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNUNK!
Igazi tündérke, remélem már jobban van! Valaki azért bent lehet Vele ugye????? Nagyon vigyázz a családodra, gondolunk RÁtok!!

ILdi!
Remélem jobban vagy már és nem vérzel!!
A férjem elmúlt 50 éves és anyám szerint az apámmal élek és felelőtlen vagyok, h gyereket szülök. Tesóról nem is tud! :lol: A család pedig elhiszi a hazugságait. Én nem magyarázkodom, fafejű família. Nagy örömem a családom, a férjem szeret és a gyermekeim is rengeteg örömet adnak.

Andi!
Együttérzésem! Iszonyat amit átéltél, kinyílik a bicska a zsebemben. Jó, h már jobb a kedved!!!

Nyugtonmalac!
Mibe került az Uh a Bolgárkerék utcában?? Kaptatok CD felvételt???

Este megyünk dokihoz, kíváncsi vagyok mit szól a vérképemhez :lol:

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok!

Andi - Tökéletesen egyetértek Szöszkével. Néhány oldallal előrébb már kifejtettem a véleményem ezekről az esetekről. NAgyban megegyezik Szöszkéével. (3 évvel ezelőtt még nem volt ekkora bunkó ez a pasi)

Ildi - Pihenj sokat! ÉN a helyeben lehet, hogy nagy ívbnen tojnék a dzsungelre. :oops: A te helyzetetben szerintem mebocsátható.

Zsuzsu - Le a kalappal előtted! NEm semmi lehetett végigcsinálni ezt a harcot a családoddal és eljutni odáig, hogy ennyire ne érdekeljenek a "hülyeségeik".

Perdo - Mi újság Dórival?

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


sziasztok lányok!

Andi: barátnőm ugyan így jár pár hónappal ezelőtt, iszonyú bunkó volt, ő is sírva jött ki, és ráadásul neki a 18 hét környékén kellet csinálni egy komolyabb ulrtahangot, azért ment az Istenhegyi úrta, mert azt jónak gondolta. Ebből okulva én már kifejezetten kértem, hogy a 12 hetesen kihez akarok kerülni, Dr. Lintner Balázst, és vele maximálisan meg voltam elégedve. Bár az elején egy kicsit feszengtem, mert a pasi mindennek kinéz csak orvosnak nem, kb. 1,90 magas, barna ,kék szemű, tudjátok olyan alkat aki a pasis fehérneműs naptárokról néz le...De baromi türelms volt, mer nálunk is 25 percig nem tudta megnézni a tarkóredőt, mert Mazsola baromira nem akart megfordulni...
Szóval nagyon sajnálom, hogy így jártál, iszonyúan el tudja venni az ember kedvét és az emberekbe vetett hitét.

Zsuszu: nagyon jó, hogy ismét hallunk felőled!
Nausildi: vigyázz nagyon magadra!gondolom már akönyöködön jön ki, mert mindneki ezt mondja, de tényleg most ez a max. amit megtehetsz!
Ja, és üdv minden újnak!

Kép
kalózlány
 
 


Sziasztok!

olyan fáradt vagyok és még van egy órám itt az irodában! :?

örülök,h jelentkeztek végre akik úgy eltüntek,főleg,h minden rendben!:D

Andi:meg tudlak érteni!velem is volt ilyen!írtam is itt!amikor kioktatott az uh-s nő és még csak meg sem vizsgált!annyira rossz tud lenni az ilyen! a hülye bunkók!nem is mentem oda többet! :evil:

Ildi, azért örülök,h jobban vagy!pihizz amennyit cska bírsz!vigyázz magatokra!!! amikor én véreztem 2hétig feküdtem,csak wc-re és zuhizni keltem fel!és minden nap 2x3 magne b6, plussz egy 500mg-os c-vitamin tabi volt a menü!nekem segített... :wink:

ma voltam végre a védőnőnél,kérdezgetett mindefélét és kitöltötte a kiskönyvem( rózsaszín:D ),de még nem kaphattam meg majd csak hétfőn a tanácsadáson!ahol egy igazi hárpia van! akit anyukám sem csíp, ugyanis velem is és tesóimmal is hozzá kellett járnia és folyton magyarázott neki mindenféle hülyeséget! ez a nő egy igazi őskövület ott!:D

egyébként köszönöm a gartulákat! már kezdem az intézkedéseket az esküvő ügyében,de igazából nálunk mindig csak az a biztos ,ami már megvan,szóval még bármi történhet! :roll:
Vendég
 


Ildi..én egy kicsit elrontottam a táppénzesdit, mert egy héttel később jutottam el a háziorvoshoz. Ott egyszerűen bemutattam a papírokat (az ügyeleten kapott irományt, hogy milyen vérzésem van, mitől...valami kód is van rajta, ami alapján kiír a doki), és attól a naptól tud csak kiírni, de nem baj, mert ápr. 3-18-ig helyett ápr. 10-25-ig fog kiírni...miközben már dolgozni fogok. Mondta, hogy visszamenőleg nem lehet...
A nőgyógyászom azt mondta, ők már nem adhatnak igazolást...

Holnap, vagy holnapután el kellene mennem vérvételre...még nem voltam egyszer sem. Csütörtökön pedig a 12. heti genetikai ultrahangra megyek. Máris izgulok, hogy a kicsike hány perc alatt fogja megmutatni a tarkóredőjét. :(
szöszke
 
 


Sziasztok!

Biceboca: kislányt szeretnék, de azt hiszem most ez nem fog bejönni :D Nem baj, a fiamat is fogom szeretni, csak egészséges, boldog baba legyen. :)

Nusildi: nagyon drukkolok, hogy mielőbb küldhesd az adataidat :)

Vérzésre írja a könyvem: (az a kilenc hónap) pihenni kell vele amíg tart a vérzés, utána vissza lehet térni a munkába, de fokozottan vigyázni kell magunkra. Ha ismét jelentkezik a vérzés, azonnal orvoshoz kell fordulni!

TP hosszú időre: nődoki ír javaslatot 2 hetente – havonta a házidokinak, aki erre hivatkozva tart TP-en. Én az első terhességgel csak 2 hetet dolgoztam kb. A többi TP volt vérzés miatt.

Zsuzsu: szerintem az a lényeg, hogy szeretitek egymást a kis családodban. És csak sajnálni tudom azokat a rokonokat, akik e miatt elítélnek, vagy kirekesztenek az életükből. Még szerencse, hogy Ti vagytok egymásnak, nem? :)
Az UH vizsgálat 10 000 volt, kaptunk DVD-t, meg 6 nyomtatott képet is :) A prospektus szerint 10 000 a vizsgálat + 2000 a DVD, de nekünk csak a vizsgálatot kellett kifizetni. Lehet, hogy azért mert integrált tesztre mentünk.

Rólam / gondolataim: Ma nagyon mozgalmas napom volt a munkahelyemen. És nagyon fáradt is vagyok/ voltam. Naná, hogy az első hajnali (1:11) pisi körutam után már csak forgolódni tudtam reggelig (kb. 5:55) álmosan, alvás nélkül :( Ezt a tünetet utálom a legjobban. Gyötör mást is rajtam kívül ez az áldás?
Ebben a nagy kismamakímélő üzemmódban a munkahelyemen egyre több és több feladatot akasztanak a vállamra. Kissé terhelő, de igazából szeretem ezt a munkát. Most persze jobban esne, ha kicsit kevesebb hullám csapna a fejem felett össze.
Tök sokat gondolkozom fiú néven. Nagyon rossz érzés lenne, ha kiderülne, hogy fiú, és még nevet sem találtam neki. Ha megtudom (kb. 2 hét múlva) hogy kisfiú vagy kislány, akkor már a nevén szeretném szólítani őt :) Butaság, de ezt érzem…

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!
Ismét nem vagyok aktív tagja a csapatnak, mostanában asszem nem is leszek. Még visszaolvasni sincs rendesen időm...
Megy a drukk Perdonak és Dórinak! Szörnyű lehet, hogy nem lehetsz ott vele!
Ildi! Pihenj nagyon sokat!!! Mondjuk én a te helyedben már nem biztos, hogy vissza akarnék menni dolgozni, inkább pihennék otthon. Bár lehet, hogy nekem nem kéne véleményt mondanom, hiszen én sem úgy élek, ahogy kellene...
Rólunk csak annyit, hogy nagyon kemény időszak előtt állunk, igyekszem nem bőgni állandóan, bár ma kétszer elbőgtem magam órán.
Megpróbálok magamra vigyázni, de sajnos baromi feszült vagyok, fáj a gyomrom, minden bajom van az idegtől.
Az új évet úgy kezdtük, hogy ez az év csak jobb lehet, ehhez képest nem úgy néz ki, hogy jobban alakulnának a dolgaink. A babába is azért mertünk belevágni, mert meg voltunk róla győződve, hogy most már semmi rossz nem történhet velünk. Hát ez nem így lett, úgyhogy rettegünk a következő vizsgálatoktól, mert már nem érezzük olyan biztosnak a dolgokat.

Na hosszú lettem, és ráadásul megint csak magunkról írtam. De legalább mostanában kevesebbet fárasztalak benneteket.

Vigyázzatok magatokra! Majd benézek, csak rosszul érzem már magam, hogy mindig csak panaszkodni jövök.

marek
 
 


Sziasztok!!

Bettyna!
Tudod, ha egy "anya" azt írja a lányának, h "dögölj meg, bújj el a föld alá", ott nincs miért szomorkodni. Viccből nem beszél így normális ember. 250km-re van a "családom", így nem is bánt a kapcsolat hiánya. A nagymamim imádtam, Ő volt MINDEN a családunkban.

Szöszke!
Sok erőt a vérvételhez! Javaslom vigyél ennivalót és rögtön a vérvétel után egyél. Én 2 hete voltam éhgyomorral, igaz 1,5 órát vártam, de nagyon megviselt.

Nyugtonmalac!
Nagyon igazad van, őszintén szeretjük egymást a férjemmel és nem érdekelnek a kritikák. Amit egymás iránt érzünk, azt senki más nem érezheti. Biztosan van példa, h rosszul működik egy kapcsolat, ha nagy a korkülönbeség, de nekünk sikerült :lol:
Mi is gondolkozunk, h 29.-én bemegyünk 4D-re a Bolgárkerékbe. Akkor lesz a 2. vérvétel és akkor apa is láthatná a babát. Csak attól tartok, h kicsi még és később kéne a 4D. (a dokim szerint a 25. hét az ideális a babamozira)
A kispasik is imádnivalók ám!!!!! :D :D :D Én is nagyon szeretném már tudni potosabban a pocaklakó nemét, nekem is fontos, h a nevén szólíthassuk. Ábinál teljesen bizonyosak voltunk, most én vagyok hitetlenebb, apa biztos benne, h Tirzus....
Pisijárat, álmatlanság nálam is van. A mai volt az első éjszaka, h 22-04:30-ig aludtam!!!! Hurrááááááá :lol:

Marek!

"azért vagyunk, h segítsünk"............ azt sajnálom, h igazából, komolyabban nem tudunk segíteni....
Írj amint tudsz, ha mással nem, azzal segítünk, h meghallgatunk!!!!!
Hatalmas ölelés!!!!!!

Rólunk:
Emlékeztek, 1 hónapja panaszkodtam, h 2,5 órát vártam, mire bejutottam a dokimhoz. Tegnap odaérek, üres a váró, a doki teázgat... :lol: 10 perc és végeztem is. Méhszáj zárt, méhem növöget, minden OK. A vérképem rendben. Kevés a vas, de a vörösvértesttel kapcsolatos értékek normálisak, így elég az elevit, nem kell vaspótlás.

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok!
Először is magamról: tegnap elmentünk a szakadó esőben a dokihoz, aki megnézte az Uzsokiban kapott leletemet, nem vizsgált meg, mentünk UH-ozni, ahol megállapította, hogy minden rendben van és egyáltalán nem kell izgulnunk, lemérte a baba tarkóredőjét, nagyon hamar ment, merthogy alig mozgott és képzeljétek, azt mondta a doki, hogy ül és a lábai maga alatt vannak. :lol: Először tök megijedtem, mert már 2X láttam UH-on és sosem nézett ki ilyen gnómul (bocsi), azt hittem, elfogyott a fele :oops: A szívhang is oké és a másik, hogy azt mondta, hogy nem is 12 hanem 13 hetesnek felel meg és a szülés időpontja október 28-ról átcsúszott október 21-re! Akkor most a vonalzómat is írjam át? :shock: Viszont így nem skorpió, hanem mérleg lesz a gyerek! :wink:
Egyébként a doki jóleső "lazasága" megnyugtatott, egyáltalán nem mondott rosszat, gyógyszert nem írt fel, viszont azt mondta, hogy fekvés, pihenés és még jövő héten se menjek dolgozni!
3 hét múlva kell visszamennem (ha panasz van, rögtön hívni), akkor megnézzük újra UH-on, és utána kell menni az AFP-re, mert akkor leszek a 16. hétben.
Köszönöm Mindenkinek az aggódást és bátorítást, most már nyugodtabb vagyok!

szöszke - én felhívtam a háziorvosomat hétfőn, hogy mi van, majd a héten kell mennem hozzá, de valószínű, hogy mivel még jövő héten sem megyek, kell majd az orvosi szakvélemény, de a recepciós hölgy nagyon aranyos volt, mert azt mondta, hogy csak telefonáljak oda és megcsinálják és párom érte mehet :) Most letojom a mh-et, tök fura, mert amúgy mindig aggódom, hogy mi van bent és most hidegen hagy, de a kollégák is rendesek, írnak sms-t meg minden, hogy vigyázzak magunkra és most a baba a legfontosabb...

zsuzsi - az ilyen anya nem anya és tényleg nem érdemes miatta szomorkodni, a korkülönbség pedig kit érdekel, nem ez alapján kell megítélni egy embert, nem is értem :shock: Anyukám és apukám között pl. 13 év van apu javára és ma is boldog házasságban élnek, szóval tényleg az ilyen család nem érdemel semmit, de hogy pl. az unokára se kíváncsiak? Azt jól értettem, hogy nem tudják, hogy van az Ábel, csak azt tudják, hogy most jön a baba?

marek - ha bármi gond van, írd meg, hátha tudunk segíteni, de sokszor már az is segítség, ha kiírod magadból!!!

nyugtonmalac - nálam is így van ez a pisidolog, lefekszem ált. 8-9-10-kor, de kb. egy-két óra múlva megyek az első pisire, majd rá egy-két órára a következőre és ha hajnali 3-4 körül kell, akkor már alig bírok visszaaludni, csak forgolódok sokáig. :?
Viszont úgy döntöttem, hogy nem vagyok babonás, írom az adatokat, hogy bekerülhessek én is a táblázatba :lol:
Nusildi, amúgy Ildi, 29 éves (még pár hónapig), ha a friss adatokat nézem akkor 13,1 hetes vagyok ma és a szülés várható időpontja október 21. Első baba, nevet még nem tudjuk, mert párom fiút szeretne, én lányt, a köv. viszgálat május 6 UH-dokinál, és az Uzsokiban fogok szülni. Remélem semmit sem hagytam ki. Van egy képem is az első UH-ról, azt hogy küldjem?

Ja, a tarkóredő méret lehet 7,38 cm? :) Próbálok kiigazodni a papíromon, amit kaptam.

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Ildi!De jó,hogy jól vagytok!!!!Írd át a vonalzót :wink: Nem az az ülö magasága lehet a crl az ülö magaság a NT a tarkoredő a bpo a feje átméröje :lol: Nb ha nézté orr csont.Tessék pihenni és leszarni a munkahelyet elsö a baba :wink: :wink:

Nyugtomalac!Nekem pont lány névvel van bajom valahogy Zsófi olyan egyértelmü volt de most :roll: Valahogy semmi nem olyan amit a mienknek éreznék :cry:

Zsuzsa!És ha kispasi lesz akkor mi lesz a neve??Akkor neked is drukk a puncishoz :wink: :wink:

Perdo!Hogy van Dóri?

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Sziasztok!
Ildi! Nagyon örülök, hogy jól vagy(tok)!!! Azért írtam, hogy vigyázz a c-vitaminnal, mert biztos emlékeztek, pár hete arcüreg-gyulladásom lett és a patikustól kértem tanácsot, milyen dózisú c-vitamint szedjek be! Gondoltam minél több, annál jobb...és ő mondta, hogy max 200g-osat vegyek, mert annál több nem jó a babának... :? Mindegy, most már megnyugtató, hogy a baba jól van! Mi a vérzés oka? Még mindig a lepény rendetlenkedik?

Zsuzsi! Sajnálom, hogy ilyen a viszonyod anyukáddal! Gondolom, azért ez nem ilyen egyszerű, hiszen vannak karácsonyok és egyéb ünnepek, maikor az embernek fokozottabban hiányoznak a hozzátartozói...Persze kialakítunk egy falat és egy teóriát, hogy inkább nélkülük jól, mint velük rosszul, de azért mégiscsak hiányoznak...
Na, majd én leszek az egyik pótmami, a csajok meg a többi... :P Mindig aki online, ok? :lol: :lol: :lol: Én például egész jól sütök, ha kell szívesen segítek.... :P :P :P

Képzeljétek! Rámtört az esti menetrend szerinti hányinger és aztán brutál hányás :x
Totál kivagyok! Úgy fáj a torkom, hogy az nem igaz! Úgy kezdődik, hogy érzem, ég a gyomrom (kb.du.4-5 körül kezdődik) és mire hazaérünk a gyerekkel, már tök rosszul vagyok. És a savas érzés ellenére savanyút kell innom. Általában kinyomok egy citromot és limonádét csinálok belőle. Hányás este 10-re érkezik... és ez a sok savas dolog teljesen kikészítette a torkom! Baromira fáj...
Ti mit is csináltatok hányás ellen? Ez nagyon gáz és az a fura, hogy eddig semmi bajom nem volt!
Ja, és reggel úgy kelek fel, hogy alig tudok kiegyenesedni, úgy fáj a gyomrom...
Egyébként mivel én éjfél és 1 között fekszem le, nem kell felkelnem pisilni, csak akkor szoktam, ha Barbi felébreszt, mert azért mindig kell, de nem ébredek fel rá! Legalább ennyi....

Andi
Kép
handrea75
 
 


Sziasztok!

Én is bekuksizom. :D

Ildi: Örülök, hogy jobban vagy. Pihenj sokat és minden rendben lesz Manócskával!

Perdoval és a kis Dórival mi van vajon? Remélem, minden rendben!

Marek: Vigyázz Magatokra! Itt vagyunk, bármi van, mesélj csak! Remélem, hogy a napsütés picit azért segít ebben a nehéz időszakban.

Andi: tegnap este én is kihánytam a vacsit, borzalmas volt. Azt hittem lassan már elmúlik, de ezek szerint nem. Napok óta kívántam az édes-savanyút, hát meg is főztem. Jól beettem, feküdtem másfél órát, érzetem már hogy hányingerem van. Mikor kimentem a konyhába, akkor már tudtam, hogy szaladás lesz. Nagyon rossz volt. És még reggel is előfordul, hogy öklendezem.
Reggelre mindig be van dugulva az orrom és a torkom is kapar. Olvastam, hogy a nyálkahártya megdagad ugye. És attól hogy kicsit krákogok, van hogy elindul az öklendezés. :-(
Holnap megyek dokihoz, majd elmondom neki a bajaimat. De ez legyen a legnagyobb. Bár a gyomrom napközben sem az igazi. Folyton érzem.

Kép
barifelhõ79
 
 


drága sorstársaim.
Ránéztek a vonalzómra, és látjátok, min 2 héttel idősebb vagyok, engem mégis még mindig gyötör a hányinger, nem kicsit, nagyon.
Mostmár csak néhány naponta hányok, és én is csak akkor amikor valamit nagyon kívántam és nagyon jól esett.én is általában este hányok, de most azért már nem annyira elviselhetetlen mint az első 13 hétban.
Orrdugulás nálam is van és rájöttem hogy a legtöbb öklendezést ez váltja ki, se lenyelni nem lehet se kiköpni ami a nyelőcsövemre rakódik, én már mindent elkövettem, mentolos rágóztam, mostmár látni sem bírom, viszont ami most bejött, van néhány szem szotyi nálam, és elrágcsálok néhányat, sokszor 10 percenként.kipróbálhatjátok de garantálni nem tudom.
Sem a keksz sem a ropi nekem nem jött be , még rosszabb lett tőle, mert a főtt tésztán kívűl minden lisztes dolog 1 perc után megsavanyodik a számban.
Ami vigasztal az az hogy megint úgy feküdhet a babócám hogy ma sokszor éreztem és éjszaka is.
Viszont néha keményedek, legalábbis én azt hiszem, nagyon furcsa, hogy kitapintható a méhem és van hogy reggel kicsit keményebbnek érzem.
Szedem a magne b6-ot eddig csak reggel szedtem de mostmár este is.
ildi szöszke örülök hogy jobban vagytok, nem kicsi stressz ez nektek én most a keményedés miatt vagyok kicsit ideges, de rendelésre hozzáfogtam kötni, közben szól a tv és most kicsit el tudok lazulni. ildi te még fekszel próbáld valamivel lekötni a gondolataidat.

Kép

Kép
napsugár035
 
 


Kata, köszi, gondoltam ám, hogy az nem lehet a tarkóredő mérete, mert akkor ez a gyerek egy UFO :lol: NT-t nem találtam a papíromon, BPD van, az 2,06 cm, OFD 2,49, HC 7,38 cm és van egy NF, ami 2,08 cm. A fene se igazodik ki ezeken, bár van egy jó linkem: http://www.mamanet.hu/modules.php?name=Text&tid=8

Andi, a doki külön nem mondta a vérzés okát, mert azt az Uzsokiban megállapították, szóval a méhlepény egy része levált (1/5-e) és alatta van egy terület, ahol bevérzett, az folyt ki, most már kiürült, legalábbis ma már csak kis barnás valami van, ez megnyugtató, azért kell feküdni, hogy begyógyuljon az a rész és az az 1/5 is visszaforrjon.

A hányinger nagyon gáz, bár én "csak" 4X hánytam ez idő alatt, de a 6. héttől durva hányingerem, émelygésem volt. Nekem is savval kezdődik, ég a gyomrom nagyon, és utána kell hányni. Tegnap már égett a gyomrom a dokinál, hazafelé majdnem hánytam, majd vettünk kertészsalátát és miután megettem, egész éjjel durva hányingerem volt :P Kitartást mindenkinek hozzá, én már annyira szeretném, hogy ne legyen, de még mindig azt mondom, hogy a hányinger jót jelent, mert élő magzatra utal. Féli tele a pohár :lol:

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Nusildi!

Nagyon örülök, hogy minden ok, most már tuti nem lesz smmi baj, lazíts, és pihenj amennyit csak tudsz.Tényleg szuper hír, hogy a baba jól van.Én is jövő héten megyek az afp-re utána meg a genetikei uh-ra ahol talán már látni is lehet a nemét.

mindenkinek üdv
emmalena
 
 


Hát, ez a hányinger-ügy nem kerül el senkit sem ahogy látom... :(
Nekem tényleg az a fura, hogy eddig semmi bajom nem volt, ettem-ittam jókat, amit akartam. Most még az Elevitet is tudtam szedni, pedig Barbival egyáltalán nem szedtem, mert rosszul voltam tőle!
Na mindegy, a terhességek nem egyformák - szokták mondani!
Azért remélem elmúlik hamar!

Ma van anyósom szülinapja! :? :? :? Rohanok haza főzni... jópofa lesz kihányni a tortát...
Mondjuk ezt érdemli :twisted: :twisted: :twisted:
Hú, nem tudom, Ti hogy álltok anyósokkal, én nagyon csehül...

Na ezt majd máskor, most muszáj mennem!

Andi
Kép
handrea75
 
 


Sziasztok csajok!

Hányás:nagyon durva, most is van minden reggel, valahogy már "megszoktam", és nekem is írtó müód fáj a torkom utána. ráadásul gyakran epét hányok, ami elég gáz, és kimerítő.

Ildi: tök jó, hogy jobban vagy, és úgy tűnik minden rendben!

Andi: anyós téma elég érdekes, változó a helyzet, hol jobb, hol rosszabb. Mindig arra gondolok, hogy ő is egy anya, megszenvedett a férjemmel míg kihordta, megszülte, valahol neki köszönhetem. De néha ez a gondolta sem segít. Olyankor hetekig nem beszélünk, aztán szépen lassan haladunk. Nálunk talán az a alegnagyobb konfliktus, hogy anyuval én mindnet megbeszélek, és írtó jó a viszonyunk, viszont vele nem annyira. És erre az alaphelyzetre jön rá a szokásos anyós viselkedés!

Kép
kalózlány
 
 


Sziasztok!
Ma délbe hazahoztuk Dórit. Fogalmuk sincs hogy mi a baja. Vírusra negatív, a bakteriális fertőzésnek holnap lesz eredménye. Továbbra sem eszik semmit se, inni is csak keveset. Láza már nincs. A hasa nagyon megy, és minden alkalommal vér is ürül. :( Holnap este elvisszük a gasztroenterológushoz, hátha ő többet tud mondani. Le se lehet rólam vakarni, látszik hogy fáj valamije. Pocakbabának az állandó Dóri emelgetés nem tetszik, keményedik a hasam és fáj. Nem tudom "melyik kezem harapjam"...

Kép

Kép
perdo
 
 


Perdo - kitartást, biztosan iszonyatosan nehéz lehet ez az állapot, látni, hogy a kislányod nincs jól, fáj neki valami és közben ott az aggódás Marci miatt is :cry: Remélem holnap már tisztábban láttok, nagyon drukkolok!!!

Andi, Kalózlány - nálam az a fura, hogy mostanában nagyon jól eszek és jól is vagyok, de ha előjön a hányinger és a gyomorégés, akkor viszont iszonyatosan rosszul tudok lenni és még el is hagyom magam, olyankor csak úgy tudok túllenni rajta, ha lefekszem és elalszom. De nem panaszkodom, mert ahogy titeket olvaslak, azért az sokkal rosszabb. A gyömbért próbáltátok már? Van ahol azt írják, hogy csak úgy a gyömbért lehet rágcsálni vagy van gyömbérkapszula is. Bár nekem a B6 sem segített, amikor hányingere volt, sőt, semmi, olyankor azt szoktam mondani, hogy ha ki kell hogy jöjjön, akkor úgyis kijön. :?

Andi - én anyósjelölttel jól kijövök, nagyon előzékeny, nagyon gondos, de az a baj vele, hogy ált. túlzásokba esik, annyira aggódós és annyira mindent adni akar, hogy néha már a hajamat tépném miatta. Lehet, más összetenné a két kezét ha ilyen lenne a párja édesanyja, de néha tényleg iszonyat elviselhetetlen. Amikor megtudta, hogy babát várok, rá egy hétre már mást se hallottam, minthogy ő egész nap csak a picurkára gondol, miközben én olyan hányingerrel álltam mellette, hogy azt hittem, ott helyben eldölök :P Lehet, hogy én vagyok kissé türelmetlen vele, de ő pont az a nagymama, akit nem lehet majd lerázni, akkor sem, ha te épp nem akarod, hogy átjöjjön, már előre félek, mi lesz, ha már meglesz a baba, lehet, hogy egész nap itt fog ülni nálunk :wink:

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Sziasztok!

Perdo:nagyon rossz lehet az ilyen!de milyen orvosok vannak ott és mit csináltak ennyi ideig,h még nem jöttek rá,h mi a baja? :?

Ildi,örülök,h jobban vagy! :wink:

Lányok ezzel a hányással nme irigyellek benneteket!én össz-vissz 1x hánytam eddig!néha még most is van pici hányinger,de szerencsére egyáltalán nem vészes!...

ezzel az anyóstémával én is úgy vagyok,mint te Ildi!végtelenül kedves,aranyos,figyelmes,de néha már túl kedves és ez sokszor idegesítő!mióta tudja,h babát várok sokkal többször hívogat!folyton emlegeti,h majd így lesz meg úgy lesz az unokájával!mondjuk mi nem egy városban lakunk,de már most folyton azt szeretné,h ott legyünk!persze megértem,mert 1,5éve halt meg a férje és szegény elég magányos,pedig még fiatal! :cry:
Vendég
 


perdó drága.
Nagyon sajnálom ami a kislánykádal történik, ma de volt az RTL -en épp arról beszélgettek hogy van valami betegség hasonló tünetekkel , sajna a nevét nem jegyeztem meg, azt viszont mondták, hogy a széklettel vér is ürül, gasztróshoz mindenképp vigyétek el, mert biztos van valami kezelési módja, ezt nem azért írtam mert bizti ez a baja, de ezekkel a tünetekkel, egyszerűen nem értem miért adták még a kislányt haza, amíg nem jöttek rá mi baja van.
Anyós téma:-)
én őszintén mondom ha az anyám annyit törődne velem vagy legalább felét mint anyósom nagyon boldog lennék.
Sajna én ugyanabban a cipőben járok mint Zsuzsu, annyi különbséggel hogy más ok miatt, 2 éve egyáltalán nem érdeklődtek a szüleim, a fiamat sem látták, most tudják hogy babát várok, és hogy ez mennyire fontos nekem , idáig hánytam, nagyon rosszul voltam jól esett volna ha egyszer legalább egy tányér levest adott volna.
Én biztos nem így álltam hozzájuk, amíg tehettem, és nagyon csodálkozom hogy aludni tud egyáltalán így hogy egyik gyermekét ennyire mellőzni tudja.
A páromat nem látták még soha, nem is akarják, egyetlen gond, hogy élettársak vagyunk, nem házasok.
Kipanaszkodtam magamat, bocsi mindenkitől.

Kép

Kép
napsugár035
 
 


Sziasztok!

Én örülnék, ha lenne anyósom. :?
Sem az én, sem a férjem anyukája nem él már..az én anyukám 2000-ben (51 évesen) halt meg mellrákban, a férjemé 2003-ban (54 évesen) vastagbélrákban.
23 évesen kellett feldolgoznunk a traumát (2 év van köztünk).

Azóta mindkettőnk apukájának lett tisztességes élettársa, akikkel elég jóban vagyunk, de apukáink új asszony választását nagyon nehéz felfogni. Az apósom élettársa ráadásul cigizik, tehát ott ez állandó konfliktus. Amikor a szobában vagyok, akkor nem gyújt rá, mivel terhes vagyok, de alig várja, hogy kilépjek onnan, azonnal rágyújt...és ez eléggé idegesít...mintha az éltetné, hogy menjek ki végre...
A családunkban mindenki nagyon várja a kisbabát, csak rossz, hogy egyik vér szerinti nagyi sem fogja látni őt. Él viszont még az anyukám anyukája, tehát egy szem dédnagyi van, aki 84 éves, de már nagyon nehezen mozog...remélem, megéli a kicsi születését...

Ildi! Nagyon ügyesen intézted a dolgokat! :)


Kép
szöszke
 
 


Jó reggelt, szokás szerint 6 előtt kidobott az ágy :? Mondjuk nem csodálkozom rajta, mert már 9 előtt bealudtam, annyira erős hányinger gyötört :cry:
Amúgy megvagyok, tegnap már vérzésem nem volt, "csak" erős barnás valami, de kevés, úgyhogy reménykedek, hogy pár nap és már nem látok semmit!

szöszke - ez borzasztó lehetett, én nem tudom, mit tettem volna, ha ennyi idősen elveszítem anyukámat :cry: Sajnálom! Nekem már nagypapáim nem élnek, de van egy nagymamám még, viszont ő nincs túl jól és nem is igazán érdeklődik, mert anyu nővére és annak családja felé húz, mióta világ a világ, de ez nem gond számomra, mert anyuék ott vannak + 2 húgom + párom szülei.
Az apósod élettársának a viselkedése nem túl szép, nem hiszem el, hogy nem bírja ki remegés nélkül a cigimentes pillanatokat. Én dohányoztam 10 évig, amikor elkezdtünk próbálkozni, én fogtam és letettem a cigarettát. Azóta sem kívánom, sőt, most már undorodok tőle, sőt, nekem párom nem hagyta abba, persze nem füstöl az arcomba, de mindig érzem, ha cigizett. Próbál leszokni, vagyis mondja :?
Amúgy valakinek volt már valamilyen káros szenvedélye, amit abbahagyott a baba miatt?

Ja, a másik! Kivettem a köldökpiercingemet :lol: Tudom, nem nagy szám, de én nagyon szerettem, viszont nem akartam, hogy az anyag ártson a babának (ki tudja) és amúgy is egy idő után szétfeszítette volna a bőrt, szóval most tök fura, mert igazi terheshasam van így :D

napsugi - azért nem állnak szóba veled a szülők, mert nem házasodtatok össze, jól értem? Borzalmas, komolyan, nem is értem, hogy egy anya hogy teheti ezt :cry: És az unokát sem akarja látni... felfoghatatlan. Sajnálom! :cry:

Mindenkinek szép napot!

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Tudod, Ildi, ez sajnos olyan dolog, hogy amikor folyamatában ott vagy az anya betegségének árnyékában, akkor ez a természetes. Pl. autóbalesetben elveszíteni szülőt sokkal rosszabb... :? vagy pl. a osztálytárs-barátnőm elől eltitkolták, hogy az apjának hetei, napjai vannak hátra. Végig kórházban volt, de a barátnőmnek azt mondták, hogy csak kivizsgáláson van az apukája. Aztán érettségink előtt 2 nappal hirtelen meghalt az apuka. A barátnőm úgy járt-kelt, mint egy élő halott. :(
Nem bagatellizálni akarom a dolgot, csak nekem volt időm felkészülni rá...persze még így is évekig tartott, hogy ha anyára gondoltam, nem sírtam el magam.

Mai esemény: Voltam vérvételen. olyan ügyes volt a nővér, hogy nagyon meg is dicsérnem. Fülig szaladt a szája. :D persze, mert tőlem csak fekve tudnak vért venni, ugyanis középiskolás korom óta elájulok a szúrástól...addig semmi baj nem volt, és akkor az egyik oltást olyan hülyén adták be, hogy rosszul lettem, és azóta mindig rosszul vagyok.
Délután megyek genetikai uh-ra...annyira izgulok, hogy minden rendben legyen...
szöszke
 
 


Sziasztok!

Picit lemaradtam....voltam ma uh-on, minden szupi, kalimpált a babóca rendesen. Fütyit nem láttunk, de nem meri a doki kijelenteni, hogy lány (apja szent meggyőződése,hogy lánya van, szóval örült a hírnek). Doktornőm kedvesen magyarázkodott,hogy amit nem látunk, nem biztos, hogy nincs ott, csak lehet, hogy nem látszik éppen. Azért még ne fessünk mindent rózsaszínre.

Az viszont teljesen letört, hogy nem lehet felvetetni videóra a vizsgálatot (pedig ott a készülék, de állítólag a főigazgató nem engedi), A honlapjukon az van, hogy igen (kedvem lenne írni Nekik, de gondolom az nem segítene rajtam :) )
Csak Apa így nem látja, mert napközben járok dokihoz, ő meg Bicskén dolgozik....hát ezek vannak.

Meg persze 19. héten lesz a nagy uh. vizsgálódás. Azon eddig nem paráztam, csak most, hogy a dokim elmondta, hogy azért kell 20. hét előtt, mert akkor még meg lehet szakítani a terhességet, ha nagy gond van a babával. Persze ezt tudtam eddig is, de nekem kell ez a baba! Pozitív hozzáálllás :lol:
Meg ugye most minden ok, ez maradjon is így!

Na nem akarlak lehúzni Titeket, picit bedepisedtem. :cry: Holnap visszanézek, addigra igyekszem magam feldobni.
Álmos is vagyok (éjjeli ébredés, nehezen visszaalvás engem is kínoz)

Daisypath Happy Birthday tickers
peva
 
 


Sziasztok!
Tök új vagyok itt és megpróbálok bekapcsolódni, bár mindent nem olvastam végig, úgyhogy egyenlőre személyesen nem írok senkinek. Magamról: 34 éves vagyok, első baba és nagyon izgulok, most vagyunk túl a (menstr alapján) 12. heten (UH fiatalabbat mutatott). Hétfőn megyek megint UH-ra.
Mindenkinek üdv 8)
a.
ancsa123
 
 


Üdv Ancsa!



:D

Hol fogsz szülni? Egyébként én is mostanában kapcsolódtam a csapathoz. Próbáltam vonalzót csinálni, de a beillesztésnél valami nem stimmel, mindegy, béna vagyok...
Én most töltöm a 15.hetet, pontosabban holnap már el is kezdem a 16.hetet.
És hogy érzed magad?
emmalena
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?